O zážitcích z gynekologie

Odcházely jste z ordinace někdy rudé studem nebo smíchy? Pak jste tutově šly z gyndy! Možná že kvůli svému neotřelému povolání získali specifický humor a nadhled... možná jsme jen přecitlivělé, protože vtipné hlášky se na „koze“ vydýchávají hůř než třeba u ortopeda.

*

Když ležíte s nohama od sebe, cítíte se tak nějak… zranitelněji. :D Každou větu lékaře si několikrát přehráváte ještě dlouho po odchodu, zejména když dojde na nějakou tu srandičku. Přitom u zubaře nebo obvoďáka jsme se nikdy tak nenasmály jako u svého gynekologa. Dokonce jsme zjistily, že existuje několik typů ženských lékařů a jejich reakcí. Schválně, poznáváte toho svého? :D

Mistři small talku

Člověk by řekl, že lékař volí slova opatrněji alespoň na úplně první prohlídce. Pánové ale umí udělat velkolepý dojem hned na startu, jako třeba u naší kolegyně. „Zrovna jsem čerstvě udělala státnice, takže jsem s ním nadšení sdílela. Pan doktor vzal do ruky moji kartu a napsal na na ni titul Bc. Usmála jsem se se slovy, že je první, kdo mě takhle oficiálně uznal. Šibalsky se usmál nazpět a měkkým tónem pronesl: „Už dlouho jsem nebyl první nějaké mladé slečny.““ Čerstvá bakalářka vyšla z ordinace rudá jak rak.

Se sloní pamětí

Když vašima rukama projdou stovky žen, zřejmě se chytáte každého detailu, abyste si vybavili poslední setkání, téma hovoru a řešené obtíže. Kamarádčin gynekolog vedl se svou pacientkou hovor a bylo vidět, že se snaží vzpomenout si. Jakmile vyskočila na kozu, spokojeně zvolal: „Jo vy jste ta, co studuje veterinu!“

Hráči se slovíčky

Z naší zkušenosti ubývá gynekologů, kteří ze sebe sypou latinské výrazy a odborné termíny… nebo že bychom už prostě z eMimina byly v obraze? :D Spíš se zdá, že učenou mluvu po roce 2010 vystřídala jazyková kreativita, takže lékařova slovní zásoba člověka občas překvapí. Jako třeba když dostanete neotřelý pokyn ke svlečení „Obnažte, prosím, svá rodidla.“

Šokaři

V každém povolání máte možnost, jak si zpestřit denní rutinu. Někteří gyndaři mistrně ovládají umění zaskočit – a hádáme, že si to veeelice užívají. Jen tak se dá vysvětlit můj vlastní zážitek, kdy na mě lékař se smíchem zahlaholil „Vy jste ale divoška.“ – hned mezi futry na preventivní prohlídce. Po zmateném blekotání („Ježišmarja, jak tohle ví???“) se vysvětlilo, že jsem jen posledně nezavolala na výsledky.

Realisti

Naše bývalá kolegyně zašla za lékařem, protože se po přechodu na nízkohormonální antikoncepci osypala, podle svých slov: jako koroptev. Ptala se svého gynekologa, jak bude vypadat po vysazení kvůli miminku… a čekala slova uklidnění a podpory. Marně. :D „Vypadat budete hrozně, o tom žádná! Koukněte se po všech nastávajících maminkách, jakou mají šílenou pleť. Jenže je jim to jedno, těší se na miminko. Nebojte, i vás to přejde, i když budete občas vypadat jako po útoku lesního roje.“ Sestra lehla smíchy a kolegyňka odcházela s myšlenkou na odložení mateřství.

+ speciální kategorie Suchaři

Gynekologové vidí za svou kariéru více dámských genitálií, než kdy viděl Casanova… a tak není divu, že na vaše choulostivé partie zírají vyloženě znuděně. (Zdravíme jejich manželky!) Tyto kamenné typy jsou často skoupí na slovo a raději než na pacientku koukají do monitoru. Srandy si s ním moc neužijete… a možná právě proto má plnou čekárnu. Takového lékaře totiž ocení všechny stydlivky, kterým vadí oční kontakt v rozhovoru o ovulačním hlenu.

Přejeme všem hodně zdraví… a přiměřeně zábavné historky z gynekologie. :D

Za redakci eMimino.cz
pacientka Monika

Váš příspěvek

Odesílám...
24324
13.3.19 11:15

Můj gynekolog je taky vtipálek. Někdy kolem 34 týdne druhého těhotenství, uprostřed parného léta, se mě naprosto vážně zeptal, kolik plánujeme dětí. Říkám kolik maminek vám v mém stádiu a v tomhle vedru odpoví pozitivně? Zamyslel se a povídá no popravdě asi žádná.
Jednou mi zase povídá, že výhodou císařského řezu je, že mám pořád krásný čípek, jako zamlada. Říkám tak tenhle kompliment mi ještě nikdo nesložil :-D

 • Nahlásit
 • Zmínit
71
13.3.19 13:21

Muj tatka ma dobreho kamarada gynekologa. Sli spolu jednou mestem a zdravila je nejaka pani, tatka se ptal, kdo to byl. A pan doktor na to: Ja nevim, ja si je podle obliceje nepamatuju.. :D :D u nas oblibena historka

 • Nahlásit
 • Zmínit
13291
13.3.19 14:26

Můj byl suchar a časem ještě k tomu senilní, takže jsem ho musela vyměnit.

 • Nahlásit
 • Zmínit
6959
13.3.19 15:39

Veterinarka me teda rozsekala, to bych asi utekla :mrgreen: .

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
13.3.19 15:49

Já teď ve 30 tt. na prohlídce, nohy do praku..a doktor: „Ty varixy na vulvě ještě nejsou tak hrozný, viděl jsem už daleko horší!“ :lol:

Pro mě sice uklidňující zpráva, ale tak nějak jsem nevěděla, jak reagovat, chtělo se mi strašně smát :lol:

 • Nahlásit
854
13.3.19 16:02

Byla jsem na kontrole po nejakem zanetu, sedim na koze a doktorka: no to je bezvadny, to je krasna cista pochva! :D :D
Pronesla to takovym nadsenym tónem,ze jsem se nemohla nesmat :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
749
13.3.19 16:08

Co gynekolog,ja mela sprymare i na porodnim sale. Kdyz se me kratce pred finale mezi kontrakci a hlavickou ptal,kam pojedu na dovolenou…pak usoudil,ze asi nikam,ze je uz cervenec a ptal se,zda aspon lyzuju :lol: vzmohla jsem se jen na povzdech a pohled :lol: a to jeste jsou skveli zubari,kteri se taky radi ptaji,kdyz mam jejich nastroji plnou pusu :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
474
13.3.19 16:30

Já teda chodím ke gynekoložka, ale asi spadá do kategorie suchar. Že bych se u ní smála jak při nějaké show si nepamatuju, a to k ní chodím přes 10 let :think: Přijde mi, že vše dělá rutinně, ale po prohlídce prohodíme pár slov. Je mi svým způsobem sympatická. Naposled jsme řešili novou HA, při té příležitosti jsem se ptala do jaké míry ovlivňuje psychiku, a celkem účastně říkala že není ostuda vyhledat odborníka. Předchozí gynekolog muž, chodila jsem k němu jako studentka. Už si moc nepamatuju, ale nijaký extrém. Jediné co ho překvapilo, tak že nechci v šestnácti HA (jeden čas jsem si v ordinacích brala různé letáčky, a někde bylo o preventivních prohlídkách) ale jen prohlídku. A mě zase překvapilo že jako lehátko neměl klasickou kozu.

Příspěvek upraven 13.03.19 v 16:31

 • Nahlásit
 • Zmínit
651
13.3.19 16:55

Takové to když jdete s partnerem a jeho jesnovajecnym dvojčetem na kontrolu na gyndu. Jsou od sebe k nerozeznání. A sestřička se zeptala, který z nich je otec a doktorka na to.to je fuk, stejně tam rozdíl není :-D

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
13.3.19 17:17

Můj gynekolog má zase takovou nějakou kamerku a pacientkám ukazuje jejich čípek…když jsem tam byla poprvé, dost mě to šokovalo a ještě když u toho pronesl: podivejte se na toho vašeho krasavce :-D

 • Nahlásit
174
13.3.19 18:07

Jo já byla na koze, nohy do praku a doktorka tak divně kouká. Pak povídá „Máte to tady nějaký odřený, nenosí manžel náhodou vousy?“ No nosí… „Měl by se oholit.“ :lol: :lol: :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5613
13.3.19 20:23

Mně je na gyndě vždycky tak trapně, že bych se nesmála ani kdyby byl doktor mistr vtipu. O kontroly na gynekologii bych se klidně obešla.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1366
13.3.19 21:05

Můj gynekolog, těsně před důchodem, je citlivý, distingovaný pán, jemná duše, dalo by se říct. Jednou jsem vyšokovala já jeho, když jsem nadhodila, že je chlap, se kterým mám vlastně nejdelší intimní poměr :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1150
13.3.19 23:27

Ten můj je teda Suchar, moc toho nenamluví ale je pečlivý, a kdykoliv přijdu, jsem do 15 minut zase venku :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
354
13.3.19 23:42

No holky ja nevim.. dlouho jsem chodila k chlapovi. Nic proti chlapum nemam a ten muj gynekolog byl fakt dobry. Jenze se mi tak ulevilo kdyz jsem zmenila na gynekolozku!

 • Nahlásit
 • Zmínit
178
12.4.19 22:23

Můj gynekolog mi na koze pořád říká: „Prcinu ke mně, prcinu ke mně!“

 • Nahlásit
 • Zmínit