Období v CARu pokračuje

Těhotenství

Psaní mi vždy pomůže jako ventil. Když vás doma oba něco tak moc bolí, nejde hledat útěchu jen u manžela a pak přijde na řadu tužka a papír, ten snese všechno. Bohužel teď jsem nedokázala mít nadhled a snažit se o vtip, jako v předchozích deníčcích.

Na popud mých virtuálních přítelkyň z fóra o miminkách jsem se přemohla a ráno vstala o pět minut dřív a zkoušela test. Je pátek, já už tuším, že by výsledek mohl být dobrý, protože nic nenasvědčuje tomu, že by nebyl. Už mám vlastně několik dní zpoždění, ale přece jen jsem plná hormonů, tak to může být tím.

Čistím si zuby, slyším, jak mi srdce bije, ale nebudu se koukat dřív, fakt musím počkat a bez nervů! Konečně uběhly čtyři minuty. Nedá se to vydržet, koukám na test. Je to tedy bílý. Nic. A přímo před očima se mi tam ta čárka vynořila. Najednou na mě kouká ze zrcadla uslzená osoba, která je neskutečně šťastná. Po takové době, po tolika testech, po tolika slzách je to pozitivní. Nechápu, nevěřím, ale věřím! Mám skočit na manžela do postele a říct mu to? Ne, stejně by zamumlal něco hrozně pragmatického, převalil by se na druhý bok a spal by dál.

V sobotu ráno mám na testu silnější čárku, v neděli ještě silnější. Na neděli jsem si připravila i test ClearBlue, který udává i délku těhotenství a ten předám manželovi, tohle snad pochopí. Nepochopil. Jako správný chlap si přečetl na zadní straně, jakou to má baterku a … nepochopil. Když už konečně pochopil, tak stejně nezklamal, prohlásil něco jako „hm, dobrý, zdaleka nemáme vyhráno“. Jako bych to nevěděla… Ale samozřejmě, chvilkami se raduji, chvilkami se bojím. To je prostě úděl nás s umělým oplodněním. Dokud to malý nebudeme držet v náruči, budeme se bát až do konce.

V pondělí 2.3. jsem šla na krev, potvrdili mi pozitivní výsledek a na první UTZ jsem objednaná na 16.3.

16.3. pondělí – Když jsem se objednávala, chtěla jsem na odpoledne. To nešlo. Najednou mi volají, ať přijdu až odpoledne, protože mají hodně punkcí. Výsledek je takový, že se mnou nemůže jít manžel. I přes mou výslovnou žádost, aby si udělal volno na celý den. Chtěla jsem ho tam, kdyby byly špatné zprávy, ať na to nejsem sama.

No, takže jdu do ordinace sama. Koukám na obrazovku, vím, co mám vidět. Nemo by měl pulzovat jak o závod. Já teda nic nevidím. Doktor mlčí. Pořád mlčí. Mlčí už hrozně dlouho! „Vypadá to na zamlklé těhotenství. Plod odpovídá 4 tt a vy máte být dnes 6+5 tt.“ „Když je to tak dlouho, jak to že nemenstruuji?“ „Tomu se říká zamlklý potrat a pak se s tím chodí na revizi dělohy.“

Jdu do čekárny, doktor se chce ještě poradit, protože je na klinice chvilku a neví přesně, jak se postupuje s pacientkou ze studie v tomto případě. Už neudržím slzy. Mezi těmi cizíma lidmi a sama, nic moc. Snažím se utěšit myšlenkami, že začnu zase cvičit, můžu jít na tetování, můžu se opít… Ale nepomáhá to.

V ordinaci už se jen dohodneme, že na žádnou revizi nejdu. Nejde mi o zdraví. 2-3 mm velké embryo mi nemůže ublížit a odejde samo. Mám přijít za týden na odběr krve kvůli ukončení studie a potvrzující UTZ, aby byly dva, kde se to potvrdí. Konečně za mnou zaklaply dveře od bytu a v ložnici jsem se složila na plno. Měla jsem pocit, že slyším někoho cizího. Rvalo mi to uši, ale nešlo přestat. Moje duše se rozbila na hodně kousků. Jenom jsem si trochu mohla šáhnout na zdánlivé štěstí a už mi zase ukazuje záda.

Na dvacet minut jsem usnula. To bylo nejlepších dvacet minut toho dne. Pak už jsem zase musela do práce. Učím tanec, takže hluboká koncentrace, nesmí to být na mě znát. Po čtyřech hodinách konečně usedám k manželovi do auta. Já, moje rozbitá dušička a zamlklý Nemo. Po větě, že nás na víkend pozvali známý na návštěvu, co mají 8 měsíční holčičku, jsem byla zase úplně rozbitá. Doma jsem stála v předsíni pár minut a jen koukala na nějaký bílý flek. Pár kroků do ložnice, sednu si, obejmu kolena, obejme mě manžel, konečně se můžu rozbít celá.

Je tu někdo, kdo mě složí. „Ty víš, že tě miluju a že jsi moje a je mi jedno, jestli s dětmi nebo bez dětí…“ Dál nevím, co říkal. V koupelně se snažím rozpustit, ale nejde to. Tak teda usínám na mokrém polštáři.

17.3. úterý – Pobrekávám si v práci. Všemožně se snažím zjišťovat, jak dlouho to může trvat, jak dlouho tělu vydrží zamlklý potrat, než to fakt vzdá. Každá návštěva WC je s nervozitou. Bolí to pořád. Polámanou duši se ani nesnažím složit. Je mi to jedno. Jenom si přeju, aby to odešlo až zítra. Dnes zase odpoledne učím a předpokládám další vlnu lítosti. Kurzistky to na mě nesmí poznat. Večer usínám na mokrém polštáři. Dnes jsem nepotratila.

18.3. středa – Cítím se dobře, nevím, kde se to ve mně vzalo. Nemo už pro mě není Nemo. Je to 2-3 mm velké nic. Nemá to ani velikost zrnka čočky, asi se to mělo stát. Musím se dívat praktickým pohledem a jsem ráda, že jsem nepotratila v pondělí a úterý. Veškeré své čekání si zkracuju čtením knížek. I dnes odpoledne nemám sílu na nic víc, než si číst. Sem tam se mi zalesknou slzy v očích, ale žádné velké drama už se nekoná. Že by mě už opustily síly? Usínám. Dnes jsem nepotratila.

19.3. čtvrtek – Cítím se špatně, už se blíží pondělní kontrola. Špatně spím, ráno se mi blbě vstává. Jsem utahaná, jako bych fárala v dole. Sem tam si pobrečím v práci, ještě že sedím v kanceláři sama. V období beznaděje mi vždy pomohlo udělat si nějaký plán na nejbližší budoucnost. Takže si dnes zajdu k doktorce a zapíšu se do autoškoly. Splněno. Ale nijak mě to nenabilo. Večer usínám na mokrém polštáři. Dnes jsem nepotratila.

20.3. pátek – Konečně poslední vstávání. Jsem z toho už fakt vyčerpaná. Večer usínám brzy, ale spánek stojí za prd. Ráno jsem jak praštěná palicí. Měla bych se asi utápět v sebelítosti s otázkou proč. Proč já? Proč my? Ale to nedělám. Vím, že odpověď nenajdu. Spíš začínám být dost nervózní. Nechci jít na žádnou revizi. Ze svého přesvědčení bych sama na potrat nikdy nešla. A vůbec, nejvíc mě bolí ta hříčka osudu. Byla bych mnohem radši, kdyby to přišlo nečekaně. Takhle čekám už pátý den, přežívám ze dne na den. Z mojí duše jsou stále střepy. Jdeme na večeři se známými. Smutek šel stranou, hodně se nasmějeme. V noci usínám do hlubokého kómatu vyčerpáním. Dnes jsem nepotratila.

21.3. sobota – Venku je tak krásně. Procházka na nákup, procházka zpět. Smutek je stále někde stranou. Ale vím o něm, někde tam je. Na noc hlídáme neteř a jedeme na návštěvu ke známým. Náladu nemám nijak závratnou, ale v normě. Během šesti hodin jsem vypila skleničku vína a skleničku Bohemky. Moc mi to nechutnalo. Usínám ještě v obýváku vyčerpáním… Dnes jsem nepotratila.

22.3. neděle – Dopoledne trávím v posteli. O neteř se stará manžel. Nejradši bych prospala celý den. Odpoledne uklízíme. Teda spíš manžel uklízí. Já jenom pověsila prádlo a utřela jsem prach. Opět se přesouvám do postele, tam je mi nejlépe.

Odvažuji se chvilkami uvažovat nad zázrakem, že by to snad zítra nemuselo být tak hrozné. Ale hned takové myšlenky zaplaším. Kolikrát už jsem si něco představovala a ono to nikdy nevyšlo? Mnohokrát. Večer se připravuju na to, co mě čeká v pondělí. Probíráme s manželem, na co se chceme zeptat. Hlavně nás zajímají všechna dostupná vyšetření. Já sama se v koupelně dívám do zrcadla a polohlasem si říkám, co zítra uslyším „Takže nic se nezměnilo. Je to opravdu zamlklé.“ Stejně to nepomáhá. Jsem nervózní, bojím se, jsem smutná. Večer nemůžu usnout. Dnes jsem nepotratila.

23.3. pondělí – Tentokrát si manžel opravdu nic nenaplánoval a měl na mě celý den. Jedeme autem, chci se cestou zpátky vybrečet. Zatím se držím. Nervozitou se mi chce čůrat každou čtvrt hodinu. V čekárně čekáme, co taky jiného, čekáme dlouho. Čím déle tu sedím, tím víc jsem v koncích, už zase začínám brečet.

Konečně nás vzali dovnitř. Lehám si na křeslo, manžel stojí u dveří, co nejdál to jde. Hlavu mám odvrácenou a čekám na potvrzující ortel.

Doktor Smrčina: „Tak vidíte, ještě že jsme počkali.“ „Jakto?“ Doktor na mě kouká jako na debila „Nevim.“ „Řekněte mi, co vidíte, já nic nevidím.“ Doktor ukazuje… Mávnu na manžela „Pojď sem, to musíš vidět! Ukažte mu to, já zase nic nevidím. Jsem jako Rachel z Přátel.“ Myslím, že doktor si o mojí inteligenci myslí teď své. Každopádně to, co jsme měli vidět před týdnem, bylo vidět až dnes. Jsme nějací zpoždění cca o 2 týdny.

Žádná euforie se ale nekoná. Poslední týden mě tak vyškolil, že se nedokážu radovat. Představuju si, co všechno se může stát. Hrozně doufám, aby to už Nemo nevzdal. Ale co můžu dělat víc? Nic, jen čekat a doufat. Tak to je. Manžel už bude chodit vždycky se mnou, s ním to dopadá dobře.

24.3. úterý – Večer už mi to trochu došlo a začínám se malinko radovat. Stejně se na špatné zprávy neumím připravit. Za poslední dva měsíce jsem to zjistila několikrát. Tak co, měla bych si to aspoň trochu užívat. Psychická pohoda je přece taky důležitá. Minulý týden jsem měla zbytek tobolek Utrogestanu, postupně jsem si snižovala dávky, aby mi vydržel co nejdéle. Navíc jsem poctivě jedla Fertility Blend, soubor vitamínů pro podporu přirozené plodnosti, který se doporučuje užívat i v prvním trimestru. Jestli to pomohlo, nikdo nevíme.

Každopádně jsem týden před verdiktem „zamlklé těhotenství“ měla hnusnou virózu a říkám si, jestli to nebylo tím, protože ty vitamíny jsem jedla jen sporadicky. Teď je to jedno. Další kontrolu mám 10.4. Snad do té doby vydržíme a budou dobré zprávy.

Hodnotilo 33 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Mablanka
Ukecaná baba ;) 1615 příspěvků 04.04.15 00:20

Gratuluju a přeju hodně, hodně, hodně štěstíčka! Snad už bude dobře.

 
laragi
Kecalka 174 příspěvků 04.04.15 00:36

:D úžasné, přeji ať je Nemo v pořádku :srdce:

 
VChudik
Nováček 2 příspěvky 04.04.15 06:58

Držím palečky :)

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 04.04.15 07:43

:kytka: doufala jsem od začátku. Tohle se stává tak často, ze je asi fakt lepší jit na kontrolu později. Kamarádka takhle sla na revizi hned, neřekla jsem ji svou domněnku, ze možná bylo na srdíčko jeste brzo..

 
jita22
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 04.04.15 08:11

Držím moc moc moc palce, jsi skvělá a statecna a strasne ti přeju, aby to dobre dopadlo!

 
PetraJung
Kecalka 234 příspěvků 04.04.15 08:28

Jsi statečná ženská, musíš ještě chvíli vydržet ;) Držím palečky a posílám mnoho sil a energie :kytka:

 
down  04.04.15 08:50

Drzim moc a moc palce.Snaz se byt vklidu a co nejvice s prateli. Urcite to vyjde, kdyz se Nemo nevzdal a to mistecko si vybojoval. :srdce:

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 04.04.15 08:54

Ani jsem netušila, že jsi to prožívala takhle silně :( Bude jen a jen líp. 10.4. se těším na dobré zprávy :hug:

 
gabriela2013
Stálice 82 příspěvků 1 inzerát 04.04.15 09:50

Hodne stesti a pevne nerviky. :)

 
Pampeliskam
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 04.04.15 09:51

Dekuji vsem za podporu. Tim, ze jsem byla na IVF, tak jsem holt sledovana hned od zacatku… Do nemocnice bych sla az by to bylo nezbytne nutne. Ale priznam se, ze se ted bojim co v patek bude, tim ze nevim proc mame to spoudeni, tak aby se ten duvod nerozjel znovu a naplno.

 
LaEllaX
Kecalka 315 příspěvků 04.04.15 10:00

Uf, celou dobu, co jsem četla tento deníček, jsem doufala, že to dobře dopadne :-) Přeju tobě i miminku co nejvíc síly, zdraví, štěstí.. (a prostě všeho), ať to spolu všechno zvládnete :-) :kytka: :hug:

 
macina25
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 04.04.15 10:35

I slza mě ukápla…přeji at to vyjde :hug:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 04.04.15 10:40

Rozhodně nechci aby jsis i o mne myslela, že jsem encita :) Ale strašně mne pobavilo " Jako správný chlap si přečetl na zadní straně, jakou to má baterku a … nepochopil." :D:D :D Prostě mě to rozesmálo.. :) Doma mám taky takového :D

Jinak co jsem četla dále, tak mi tedy už do smíchu nebylo, ale nějak jsem čekala, že to dopadne dobře.. Nevím, zda tím, že takové věci se stávají :nevim: Rozhodně Vám přeji hodně štěstí a sil ;) :hug: :hug:

 
Betynka87
Kelišová 6178 příspěvků 04.04.15 10:57

Moc drzim palce!!! Verila jsem, ze to nakonec dobre dopadlo. Moc na Vas myslim!!!

 
theressapoch
Kecalka 217 příspěvků 04.04.15 12:01

Jee další kontrolu máš na mě narozky, to musí dopadnout nejlíp jak to jde :srdce:

 
katula9
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 04.04.15 12:18

Potichu gratuluju a urcite dej vedet drzim palce

 
Eloushek
Kecalka 262 příspěvků 04.04.15 12:30

Teda to bylo napinavy :-))) a jeste to dobre dopadlo - super! Drzim palce at mate brzy krasne a zdrave miminko :kytka:

 
Adis89
Kecalka 485 příspěvků 2 inzeráty 04.04.15 13:02

Hrozně moc držím palce aby vám to dobře dopadlo. A mysli pozitivně, to taky pomáhá. A neboj Nemo je bojovník :kytka:

 
Uživatel je onlineKawi08
Stálice 89 příspěvků 04.04.15 13:36

Také moooc držím palce! To, že po IVF neuvěříme, dokud nebudeme držet naše mimi v ruce je obrovská pravda a člověk to bere hrozně pokorně, i se celé těhu pomalu bojí radovat. Ale věřím, že všechno dobře dopadne!!!

 
areca
Kelišová 5010 příspěvků 04.04.15 13:55

@Andrea.Tom při čtení jsem to měla úplně stejně. Také me ta část pobavila a pak už mi do smíchu nebylo vůbec.

 
areca
Kelišová 5010 příspěvků 04.04.15 13:57

Jinak jsem moc rada, že to takto dopadlo. Celé čtení jsem v to doufala… Držím pěstí, ať je vše v pořádku… :hug:

 
Pampeliskam
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 04.04.15 14:48

@Andrea.Tom jj, to melo byt vtipne aspon nekde jsem vas pobavila. Muj manzel je dobrym zdrojem pro vtipne pasaze. Jak komentovala jedna pani predchozii denicek, je to material :P

 
chicky
Kecalka 448 příspěvků 04.04.15 15:04

Drzim palce at dojdes do zdarneho konce a mas miminko v naruci a vyhrano :hug:

 
mau-mau
Závislačka 2618 příspěvků 04.04.15 15:49

Ahoj, mě teda překvapilo, (nebrat prosím ve zlém), že tě někdo poslal na revizi dělohy BEZ kontroly poklesu hCG v krvi!! 8o To bych šla jako samoplátce, tedy. Mohla sis ušetřit spoustu nervů. :hug: :hug: (sama mám revizi za sebou, ovšem s poklesem hCG zjištěným z krve, právě, i test slábnul..).. :( Teď už je to jedno, ale divím se, že když sis prošla CARem, nechala ses takhle vyděsit a nikdo ti to neřekl nebo tě to nenapadlo samotnou (musela jsi mít v krvi nárůsty hCG veliký, škoda, mohla ses uklidnit už v úterý :hug: )…

Jinak jsi to napsala ohromně poutavě, v půlce mi došla baterka v notebooku a myslela jsem, že se picnu, jak to bylo napívavý.. :D.. asi u pátýho „dnes jsem nepotratila“ jsem začala tušit.. :hug: Je to bezva. Moc Vám přeji štěstí!! Teď už to snad bude dobré a příště se víc piď po infu, než se vyděsíš tak moc.. :hug: držím palce, ať už to není třeba, už sis užila až dost.. :srdce: :hug:

 
kratjana
Závislačka 3506 příspěvků 04.04.15 15:52

Mne se chce brecet. Moc moc drzim pesti ;) ja mela ketik vcera, taky budu doufat.
:kytka: :hug: uz se tesim na dobre pokracovani ;)

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26693 příspěvků 04.04.15 16:18

Jezisi, jeste ze jsi na zadnou revizi nesla :(
Moc drzim palecky, uvidis, ze vse bude v poradku, mysli pozitivne, urcite je to bojovnicek :kytka: :kytka: :srdce: :srdce:

 
90-60-90
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 04.04.15 16:31

Hodně štěstí

 
Pampeliskam
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 04.04.15 17:17

@mau-mau asi to v mem rukopisu vyznelo blbe, doktor sam mi rekl, ze ze zdravotniho hlediska mi nic nehrozi a on mi revizi nedoporucuje. Pouze kdyz jsem byla na tom utz, tak jsemse divila proc, kdyz jsem dva tydny pozadu, to jeste neodeslo s menzes? Tak to mi rekl, ze pak je to zalkly potrat a s tim ze se chodi na revizi.
Samozrejme jsem si mohla testy delat, nebo jit na krev, to me i napadlo. Jenze toho vysledku jsem se bala stejne jako te kontroly po tydnu a tak jsem to nechala az do te kontroly. No a taky jsem v duhe pulce trochu chvilkama doufala v uspech, kdyz po mesiccich nebylo ani vidu.

 
Martrich
Extra třída :D 12021 příspěvků 04.04.15 18:56

Ty nervy moc dobře znám, navíc u nás, co máme děti z IVF je to holt všechno takový víc o nervech, strachu a euforii. Já to mělo trochu jinak, ještě než jsem zjistila, zda vůbec :srdce: tluče, jsem začala krvácet doslova proudem, nevěřila jsem, že to může mimčo přežít. No a dneska mam čtyřletého kluka, druhé se sice nedaří, ale i tak je to pro mne zázrak. Držím palce, Nemo je bojovník a věřím tomu, že to dotáhnete do zdárného konce :*

 
veronikaki
Povídálka 30 příspěvků 04.04.15 22:06

Drzim moooc palce, at jste vsichni v poradku :)

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 04.04.15 22:14

Věřte, že vy na tem Mont everest vylezete! Je to těžký, ale věřte že vylezete…a budete šťastně mávat dolů :mavam:. Moje ségra nevěřila a mávala už 2×. Neteř je páte těhu, ale první mávání…synovec šesté ALE MÁVALA!!! A vy jste na dobré cestě!!! Jen si prosím udržte pozitivní myšlení, buďte ve střehu, ale myslete pozitivně. Čeká vás Vánoční dárek :hug: Myslím na Vás a přeju hodně štěstíčka :hug:

 
Helis26
Nováček 1 příspěvek 04.04.15 23:02

Gratuluji a držím palce… :srdce:

 
Mirisska
Kecalka 101 příspěvků 04.04.15 23:19

S napětím jsem četla deníček. Moc Vám držím palce!! Máte před sebou ještě dlouhou cestu, ale věřím, že to zvládnte :hug: :kytka: :hug: Hlavně hodně štěstí a také zdraví! :*

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 04.04.15 23:23

Hodně štěstí :hug:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32345 příspěvků 05.04.15 07:25

Gratuluji a moc drzim palce, Nemo to dá! Ale jméno bych vybrala jiné, „Nemo“ znamená „nikdo“ /víme my, co jsme cetli 20 000 mil pod morem/

 
Pampeliskam
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 05.04.15 08:05

@Pudloslava rikame mu Nemo, protoze to byla jedina jikra, ktera v te pohadce zustala a nam tez zbylo 1 embryo a ostatni se nevyvinuli. Nahlas to ani moc nerikame. Doma se spis bavime na urovni „jestli to dobre dopadne“ „jestli z toho bude nakonec kindros“
Vymyslel to muj manzel, kdyz jsme cekali na ET a ja se sypala z toho ze nebudou zadni mrazacci.

 
Duckula
Generální žvanilka 23231 příspěvků 05.04.15 09:33

Držíme palce Nemovi, on to zmákne :* :srdce: :srdce:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32345 příspěvků 05.04.15 15:36

@Pampeliskam ja myslim, ze vas malej „jestlitodobre­dopadne“ to da :-)

 
Lenka 80  07.04.15 10:55

Překrásný deníček. krásně se to čte. a mám velkou radost z dobrého konce :-) přeji moc a moc štěstí :hug:.a nebooooj už bude jen dobře. Nemo se zakousl a je to bojovník :-)

 
Lenka 80  07.04.15 10:57

A když jsem si přečetla asi potřetí ani dnes jsem nepotratila…veděla jsem že na konci deníčku bude dobrá zpráva :-) takových případů je moře :-)

 
Sharka.D
Povídálka 19 příspěvků 08.04.15 19:58

Moc jsem si přála, aby měl tvůj deníček šťastný konec, a strašně ti přeju, aby měl už jen samá šťastná pokračování!!

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 08.04.15 22:47

Ty kraaaaaaaaso! Tak reziseri hollywwoodskych thilleru at se jdou zahrabat, jak to nylo napinave. Chtelo se mi brecet, a bilo mi srdce ze strachu, ze si prectu „dnes jsem potratila“. Tak holka, Tvoje denicky si budu sakra hlidat, at mam jistotu, ze ta posledni Nemacka jikra doplavala do cile :) Preji hoooodne stesti, protoze o tom to ted je!!! Nejkrásnější denicek, co jsem tu cetla!

 
Lenka 80  09.04.15 21:55

@sebaanez naprosto souhlasim :-)

 
Capelucita
Extra třída :D 14386 příspěvků 10.04.15 21:42

Držím palce.

 
mattez
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 12.04.15 19:32

Tak jak dopadla kontrola?? Uz netrpelive cekam na dalsi denicek :) Doufam, ze vse ok.

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Období...

Období v CARu

Období před CARem


Reklama