Očekávání zimních miminek č. 1 - vyšetření v těhotenství

Těhotenství

Přehled vyšetření v těhotenství: 6. až 8.tt první návštěva v prenatální poradně potvrzení těhotenství. Pokud nemá lékař UTZ potvrdí těhotenství pomocí testu na hCG z krve.

Pokud má UTZ v ordinaci provede zjištění uložení embrya (vyloučení mimoděložního těhu), zjištění stáří, počet plodů a srdeční akci.

 • gynekologické vyšetření v zrcadlech a odběr buněk z děložního hrdla na cytologii
 • vyšetření opakující se při každé návštěvě poradny:
  vážení, krevní tlak (prevence eklampsie), analýza moči testující přítomnost cukru, bílkoviny,krevního barviva, ketonů a kyselosti ( cukrovka, infekce moč. ústrojí, …

10.tt

 • odběr krve na krevní skupinu a Rh faktor, protilátky, krevní obraz, HIV, žloutenku, syfilis, toxoplasmózu

13.-14.tt

 • vaginální UTZ genetické vyšetření tzv.nuchální translucence (měření šíjového ztluštění) (bližší info v přehledu vyhledávání vrozených vad)
 • pokud nebyl UTZ dříve určuje se stáří těhotenství a počet plodů

20.-21.tt

 • podrobný orgánový UTZ - zobrazení orgánů a skeletu plodu, vyloučení vrozených vad plodu
 • odběr krve ( protilátky, krevní obraz, HIV, žloutenku, syfilis, toxoplasmózu)

25.tt a 29.tt

 • poradna

32./33.tt

 • UTZ pro zobrazení polohy a růstu plodu, uložení a struktury placenty, množství plodové vody
 • odběr krve (protilátky, krevní obraz, HIV, žloutenku, syfilis, toxoplasmózu)

35.tt - první kardiotokografie - poslech a záznam srdečních ozev plodu v závislosti na děložních kontrakcích (obvykle v porodnici kde budete rodit)

36.tt - stěr z pochvy na přítomnost bakterií (některé bakterie mohou způsobit předčasný odtok plodové vody a také infekci plodu, např. streptokok B nebo Gardnerella vaginalis. Některé bakterie nelze do porodu přeléčit, lékař při první době porodní naordinuje rodičce infúzi s ATB, aby nedošlo k infikování miminka.

37.-40.tt
každý týden poradna s vyšetřením na kardiotokografu

40.-42.tt
1× týdně gyn.vyšetření a 2-3× týdně kardiotokograf, popř. UTZ plodu, dle zvyklostí porodnice

(V první polovině gravidity vás pošle gynekolog na celkové vyšetření+EKG k vašemu praktickému lékaři a na zubní. Po 35.tt vás gynekolog pošle ještě na plicní.)

Vzhledem k tomu, že existují nejmémě dva základní zcela odlišné postupy při vyhledávání vrozených vad (s nespočtem vzájemných kombinací), vynechala jsem tuto problematiku zcela z přehledu vyšetření v těhotenství a sepsala jsem pro snadnější orientaci ještě přehled vyhledávání vrozených vad.

Přehled vyhledávání vrozených vad:

starší a častější postup

16.-17.tt odběr krve na tripple nebo double test (dle zvyklosti laboratoře) - cílem je vyhledání genetiských vad (např. Downova syndromu), úspěšnost záchytu skutečných odchylek je cca 65%.
V případě pozitivního výsledku je navrhována amniocentéza (odběr plodové vody)

novější postup

11.-14.tt odběr krve naPAPP-A a beta-hCG + UTZ vyšetření šíjového ztluštění NT (kožní řasa přítomná u všech plodů) její tloušťka je významný marker genetických odchylek (např. Downův syndrom)
Kombinací výsledku krevního testu a NT je zachyceno až 90% genetických odchylek.
V případě pozitivního výsledku je navržen odběr choriových klků CVS (odběr části tkáně plodových obalů vpichem přes břišní stěnu)
16.tt odběr krve parametr AFP (rozštěpové vady páteře)


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Anonymní  14.04.05 07:27

Ahoj holky,

Rada bych se k Vam pridala uz jsem cetla Vasi diskusi a moc rada bych se take zapojila.
Neco o mne, je mi 24 let ,jsem vdana 4 roky a kolem 15.prosince cekame nase miminko.Povedlo se nam to napoprve.
Nevim ,jestli budu prispivat pravidelne,jelikoz mam pristup na net jenom v praci,ale snad jo.

Taky Vam byva tak spatne,mne ani ne po ranu,ale tak od sesti vecer.jak jste na tom vy?
Mejte se krasne a ja zase zitra pisnu papa Lucka

 
Anonymní  14.04.05 07:32

Moc zajímavý článek, dozvěděla jsem se spoustu novinek, snažilka od vedle.

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 14.04.05 07:56

Ahoj těhulky,

Bludičko, moc hezký deníček..teď už mám alespoň nějakou představu, jak to u dr.chodí a nebudu vždycky tak strašně nervózní, co že mi to bude dělat.Myslím, že pro nás, co jsme těhule poprvé, je to fakt poučné.
LUCKA - vítám tě mezi námi.V létě mi bude 25let, s přítelem jsme přes 5 roků a miminko se nám povedlo na 4 pokus.Od dr. ještě termín porodu nevím, ale podle výpočtů na netu mi vychází na 4.12. Špatně mi vůbec není, akorát bych pořád spala.Jsem tak strašně unavená, že teď chodím spát opravdu se „slepicema“ a to je ve 20.00 hod, ráno vstávám v 6hod a jsem totálně nevyspalá.No hrůza.Mimísek mi zřejmě dává na jevo, že až vykoukne na svět, tak se moc nevyspím..a asi si mám naspat asi do zásoby:-)
Tak krásný den všem zimním těhulinkám
 Yasmin

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 14.04.05 08:56

Ahoj holky, píšu vám jen, že dnes odpoledne odjíždím na moravu k rodičům a budu tam bez PC až do úterka, tak abyste nešílely, že se nám něco stalo, když se tu neobjevím. Štefinka mi poslala odkaz na super stránku s přehledem vyšetření v těhu. Bohužel jsem to našla až po odeslání článku, ale určitě se tam mrkněte http://www.gynaecology.cz/…dnictvi.html

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 14.04.05 09:01

Už se tam jdu mrknout…užij si to u rodičů, my se zatím budeme snažit napsat co nejvíce příspěvků.

pa,pa Yasmin

 
Anonymní  14.04.05 09:08

Děkuji za hezký přehled vyšetření. Jsem v 9 tt. Dnes jsem byla poprvé v těhot. poradně, dostala jsem těhotenský průkaz. Paní doktorka mi řekla, že na první utrazvuk půjdu kolem 6.6., což je až nějaký 16 tt. Zdá se mi to dost pozdě, je to normální, nebo bych měla vyšetření ultrazvukem vyžadovat dříve.

Děkuji zkušenějším za odpověď a mějte se hezky Arabart

 
Anonymní  14.04.05 09:12

Mila Arabart,
ja jsem byla minuly tyden poprve u lekare a lekarka mi rekla at prijdu v 11t,ze mi potom vystavi prukazku,posle na ultrazvuk a udela nejaka vysetreni,taky jsem byla zklamana, ze neuvidim fazolku hned,ale o to vic se budu tesit potom.

Nekde jsem cetla ,ze se provadeji minimalne 3 ultrzvuky kolem 12,20 a 30 tydne.
Taky se mi to zda u Tebe byt pozde zkus se ji na to priste jeste zeptat papa Lucka 6tt.

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 14.04.05 09:25

Jupíííí podařilo sie mi prihlasit.Uz s e me nezbavite:o))))Luc­ka 6tt

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 14.04.05 09:28

Myslím že v 16tt je už pozdě na NT, ale nevím to jistě, teď se mi to nějak nepodařilo vyhledat.

 
Barule
Povídálka 48 příspěvků 14.04.05 09:50

Ahoj Bludičko,
krásný deníček. Povedl se Ti.
Dnes jsem byla na 1. prohlídce a jsem v 6tt+2.Viděla jsem na UTZ i malou fazolku. Na další prohlídku jsem objednaná za 4 týdny.
Lékařka mi doporučila užívat vitamíny CALIBRUM BABYPLAN. Nejsem moc na tabletky, tak se chci,s vámi holky, poradit. Není mi přes den totiž zrovna nejlépe. Jídlu moc nedám, ale snažím se.
Holky přeji Vám všem zdravé a krásné těhotenství

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 14.04.05 09:52

Ahoj holky, tak koukám, co doktor, to jiný postup…chtěla jsem se vás zeptat, jestli vám dr. sám od sebe dal nějaké vitamíny a jestli vám prostě o těhotenství něco řekl.Ten můj je totální nemluva.Vůbec nic mi neřekl, vitamíny nedal…tak beru sama CalibrumBabyplan(kte­rý je nejen na snažení, ale zároveň pro 1.trimestr)Prostě informovanst žádná.Ještě, že je tu e-mimino, tady se alespoň něco pořádného dovím.A já u toho dr byla tak nervozní, že jsem se sama na nic nezeptala.Jak jste na tom vy????

Yasmin

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 14.04.05 10:04

No v prvním trimestru je dost důležitý brát buď kyselinu listovou aspoň 0,400mg a jod 0,150mg denně, protože to nejde nahonit běžnou stravou kdybychom se rozkrájely. Je jedno jestli MUDr napíše listovku a jod zvlášť nebo doporučí přípravek pro těhule. Calibrum babyplan je v pohodě, aspoň nemá nežádoucí áčko. Já beru Mamavit, pro 1. trimestr není tak ideální, ale ještě i hodně kojím tak potředuju trochu jinou směs vitamínů.

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 14.04.05 10:19

Mne lekarka predepsala kyselinu listovou a o dlasich vitaminech se pry budeme bavit az v tom 12tt.
Z posledni navstevy jsem byla taky rozcarovana,jelikoz mi rekla,ze kazde 4 tehotenstvi konci potratem a tak neni vubec jiste ,jestli preckam ty prvni tri mesice.Ja to samozrejme vim,ale proc mi to takhle nesetrne rika to teda nevim.

Mam na Vas jeste jeden intimnejsi dotaz,jask jste na tom s tulenim?
Abych byla uprimna tak mi jsme se netulili co jsem tehotna,nejak vubec nemam chut a dneska se mi vraci manzilek ze sluzebni cesty a rada bych ho prekvapila,ale nevim kde tu chut v sobe najit?

Lucka 6tt

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 14.04.05 10:28

To je normální, tím se tělo chrání v začátku těhotenství. Taky jsem unavená a moc se mi do toho nechce, ale když už se nějak proberu z „bezvědomí“ do kterého upadám už při pohledu na postel :)))))))) a na tulení dojde tak je to díky překrvení intimních partií fajn. Počkej na druhej trimestr, to zase možná ty nenecháš spát manžela :)))))))).

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 14.04.05 10:50

ahoj Lucko,
tak já jsem na tom s tulením přesně jako ty.Co jsem uviděla na testíku //, je po tuleníčku.Vůbec na něj nemám chuť a můj přítel taky moc ne.Když jsem mu řekla, že prvních 12týdnů je největší riziko potratu, tak ho chuť přešla úplně.Bojí se, aby fazolce neublížil..at­d..vím, že je to blbost a ublížit to nemůže,ale má z toho prostě divný pocit.No a popravdě já taky.Ale doufám, že nás ten strach brzy přejde a budeme si krásně užívat tuleníčka jako dřív.

Yasmin 6tt+6

 
Anonymní  14.04.05 11:07

ahoj tehulky,
predne vam vsem gratuluju k tehotenstvi.
moc rada bych se zaradila mezi vas, ale jeste nevim jestli sem patrim. posledni MS jsem mela 5.3., minuly tyden jsem si delala test ale vysel negativni. nicmene MS stale nikde, cyklus mam celkem pravidelny, vetsinou po 30 dnech. citim se tak nejak „divne“ ale nevim jestli si to jen nenamlouvam. a mam trosku vytok - takovy bily… nejak jsem se jeste neodhodlala k dalsimu testovani. obcas mne taky pekne „bodne“ na leve i prave strane - asi vajecniky? Mate nektera podobne „pocity“?
predem dik. snad se k vam behem par dni opravdu zaradim…
 Jana

 
Olivia
Stálice 77 příspěvků 14.04.05 11:54

Ahoj skoromaminkám a pupíkům,

jsem o něco „těhotnější“ :o))) než vy, tzn. teď končím 11. týden.

Na UTZ jsem byla poprvé tuším v 5. týdnu kvůli potvrzení těhu, teď jdu ve 13. týdnu na genet. sono (na zjištění genet. vad). Tento UTZ se dělá mezi 11. a 13. týdnem, myslím se 16. týden je dost pozdě..
A co se týká toho „není mi špatně“, nebojte, to přijde :o)) tak 7. - 8. týden a bude veselo :o)

Opatrujte se,

Olivia

 
Verca
Kecalka 460 příspěvků 14.04.05 12:52

Ahoj těhulky,
pěkný deníček, dneska jsem byla na krvi a tak špatně se mi z krve ještě nikdy neudělalo, musela jsem počkat v čekárně až to přejde, abych byla schopná dojít domů. Předhozí těhu jsem o mimi skoro nevěděla, zato o tomhle vim od rána do večera. Vitamíny beru opět Gravital a zatim vyhovuje.
Mějte se krásně a užívejte si těhu.
 Verča

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 14.04.05 13:19

Tak ve dvě utečeme na vlak. Zrovna dneska se mi začal zvedat žaludek. Myslela jsem, že ani nezabalím. Taky to mohlo ještě počkat do úterý, nechci se s tím našim zatím chlubit a teď nevím, jak to ututlám, když mi na ble stačí pohled do ledničky nebo spíže.
Eliška a Kamča

 
Majki
Kecalka 240 příspěvků 14.04.05 13:24

Holky tak keď tak čítam vaše príspevky, naozaj čo doktor to názor. Ja som bola 1. na UTZ teraz v pondelok, to som 5+4 tt a na ďalší si ma objednal 25.4. takže to už budem v 7 tt. O vitamínoch reč nepadla, ale už 3 mesiace beriem kyselinu listovú a Femibion - na doporučenie v lekárni.
Lucici: tá tvoja doktorka je teda! Lepšie by urobila keby mlčala, takto ťa len zbytočne vystrašila. Veď ja mám teraz tiež také stavy že sa viac bojím či bude všetko ok ako teším z tehotenstva. Snažím sa na to nemyslieť, ale každý deň len rátam koľko dní ešte aby som bola v 12 tt a dostala tehot. preukaz. Dievčatá nezdá sa vám to prehnané že naozaj každé 4. tehotenstvo može končit potratom? Veď je to hrozné.

 
Majki
Kecalka 240 příspěvků 14.04.05 13:27

Ešte k tomu tuleniu, zabudla som :-)) Takisto odkedy som si našla // nemám na to ani pomyslenie a hlavne mám strach aby sa niečo nestalo fazolke. Možno keď prekonáme kritické obdobie tak na to chuť dostanem, myslím že sme sa teraz natúlili až až, aj do zásoby :-)

 
Anonymní  14.04.05 13:48

Zdraví Metelka od snažilek, ráda bych také přihodila na hromáku zkušeností ty své.
Je mi 37, čekám po delší době s novým manželem čtvrté dítko/jsem v 15tt+4/ a poprvé u lékařky jsem byla v 8 tt, vydržela jsem to dost dlouho. Má v ordinaci takový malý UZ, při vyšetření mi řekla, že gestační váček tam je, ale plod žádný nevidí, ať se tedy ještě moc netěším a přijdu za týden.Bylo mi mírně, ale neustále nevolno celé dva první měsíce, tak jsem z toho byla celá vyděšená a trvala jsem na „velkém“ UZ, klidně by mně nechala celý týden v panice.Na Nemocničním UZ bylo vše v pořádku, plodu už bylo srdíčko a samou úlevou jsm se tam rozplakala.Takže přístup děs a běs.Teď už si to trochu vylepšila, ale důvěra je pryč.Rozhodně doporučuji kyselinu listovou a já jsem užívala před těhotenstvím Maternu se selenem.Na nevolnosti po ránu doporučuji suchou kůrku nebo něco podobného připravit si na noční stolek a ráno ještě před vstanutím to polknout, mně to fakt pomohlo.Ale hůř mi bylo taky večer.V pondělí mně čeká amnio a držím všem těhulkám i snažilkám palce, ať to všechno dobre dopadne.Metelka.

 
Anonymní  14.04.05 13:52

Samozřejmě bilo srdíčko, omlouvám se za všechny ty překlepy/to by mi můj manžel učitel dal!/ A co se týká sexu - myslím, že zpočátku má to tělo jiné starosti, ale později si to určitě vynahradíme, díky tomu, že orgány budou prokrvené a velmi citlivé, takže klid.Zdraví Metelka.

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 14.04.05 14:45

Ahoj Metelko,
já jsem taky od snažilek, ale teď už budu chodit i sem k těhulkám.Moc ti držím palečky ať ti amnio dopadne dobře.Mohla bys mi trošku popsat co je to malý UTZ???já byla u dr přesně první den 7tt a tady viděl na UTZ jen váček a na další kontrolu mám jít za 2 týdny.Do té doby se asi zblázním…jestli je tam srdeční akce nebo ne…je možný, že měl můj dr taky malý UTZ a proto tam nic neviděl???????????

pa,pa Yasmin

 
Majki
Kecalka 240 příspěvků 14.04.05 15:19

Yasmin: mne je to vsetko divne. Doktor si ma objednal v 7. tyzdni aby bolo vidno srdiecko a pritom ho nieje u niekoho vidno este v 8. tyzdni? to zas budem na prasky, ked nic neuvidim. Budeme sa musiet asi normalne porozrpavat s nasimi doktormi, pretoze aj tie vysetrenia co pisala bludicka sa podla mna lisia u kazdeho gynekologa.

 
EVA1
Nováček 7 příspěvků 14.04.05 15:36

Ahoj holky,
teda nestačím se divit, kolik jste toho vytvořily během jednoho dne - nestačím číst! Já se k vám také hlásím. Dnes jsem 5+4t a zítra jdu k doktorovi, aby mi potvrdil těhotenství a jdu vyzvednout výsledky těhotenských testů. Jinak je mi 29 let a toto má být naše první mimi. Nežiji v Čechách, a proto bude pořadí testů u mě jiné. Lékaž mě totiž už minulý týden poslal na vyšetření krve na HIV, hepatitidu, železo, krevní skupinu a tisíc dalších věcí. Doufám jen že to nebylo předčasné a že nebudu jedna ze čtyřech…
Chtěla bych se vás zeptat, jestli už jste oznámili kromě nejbližším příbuzným a pár kamarádkám, také širokému okolí, že jste v tom, anebo čekáte na čtvrtý měsíc, až to bude už více „jisté“?

 
Anonymní  14.04.05 16:34

Nevím, nevím ..... poslední menses 16/3 ..... kolem ovulace jsem byla nachlazená, ale křivka bazálních teplot ukazovala ovulaci docela přesně. Měla jsem to dostat 11/4 … nedostala ale zatím nic … včera těh. test negativní … dneska ráno nejdřív negat., za chvíli drobounká čárečka - skoro neznatelná ..... po hodině řádná čárka ..... no tak nevím, prý po delší době na výsledky nebrat ohled ..... napětí v prsou mám … a vochrápaná jsem až hrůza! Žáludek zatím dobrý … připadám si naopak pěkně nenažraná! Smejčím a sním vše na co přijdu! ..... otázka do loterie: MOHLA BYCH BÝT V TOM? … tož přáli bysme si to a „dřeme“ na tom už přes půl roku … Docela se ale bojím toho neachlazení kolem ovulace ..... jeslti to byla chřipka, tak pak to mohlo možná být pro mimi nebezpečné!… Mátě někdo pro mě nějaké slůvko rady či povzbuzení? Díky předem… Maja

 
Anonymní  14.04.05 18:37

Majo, tady Metelka.Klidně by jsi mohla být v tom, mně taky testy ukázaly první čárku jen tak váhavě a slabou,každý druhý den silnější.A s tou nevolností - není kam spěchat a každému špatně být nemusí.Takže jestli to je ONO,gratuluji a držím palečky.Metelka

 
Anonymní  14.04.05 18:45

Pro Yasmin - No, jsou to pěkné nervy s tím početím, co. Malý UZ má moje doktorka v ordinaci a má jen takovou malou obrazovku, moje doktorka tam mimi taky neviděla.A klid, to srdíčko v tuhle dobu teprve začíná bít, určitě to bude v pohodě.Ty začátky těhotenství - to jsou fakt nervy, pořád člověk čeká, jestli se to uchytí, jestli je to v pořádku, je to dost velké? Támhle mně píchlo - není to nějaký příznak?Na každé slovíčko od doktora se čeká jako na smilování nebo na ortel, málokdy je však těhotná uklidněna a povzbuzena.Takže - holky, pevné nervy všem začínajícím těhulkám, nějak to dopadne a už to není tak úplně na nás.Držím palce!Metelka.

 
Anonymní  14.04.05 18:51

Evi, tady Metelka.Já osobně jsem to chtěla utajit co nejdéle, ale právě ve čtvrtém se to provalilo.Né že bych nebyla ráda, že jsem těhotná, ale chtěla jsem se s tím nejdřív sama vyrovnat a počkat, aby bylo vše v pořádku.Jsem už starší maminka a jak jsem zjistila, je to úplně normální, že maminky, co už děti mají nebo starší maminky už nemají tu pravou potřebu se o tu novinu podělit hned s celým okolím.Takže - záleží na Tobě,měj se hezky.Metelka.

 
Anonymní  14.04.05 18:57

Majo, ještě Metelka.Toho nachlazení se fakt neboj, tak brzy se zárodku fakt nemůže nic stát, ještě není napojeno na Tvůj krevní oběh, nějakou dobu to trvá, než se vajíčko uhnízdí a zabydlí,asi tak dva týdny od ovulace, takže klid.Jediné nebezpečí jsou ty nervy, když nevíš, jestli to dostaneš nebo ne.Jo, a kdyby Tě bolelo bříško, jakože už to máš dostat,a pořád nic - mohla by jsi být taky v tom, já to měla u všech dětí.Ahoj,Metelka.

 
Anonymní  14.04.05 20:06

Ahoj Jano, tak to ja mela posledni MS 6.3., dubnovou menstruaci jen hodne slabou, takze jsem zacla tenhle tyden zmatkovat a udelala si tehotensky test… negativni! Ale nedalo mi to a pro jistotu jsem zasla dneska na gynekologii… a jsem v tom!!! :-)))
Takze na testy nedej a taky si zajdi radsi za doktorem…
Drzim palecky… ja jsem z toho zatim dost „na vetvi“ :-))
Cau, Jitka

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 14.04.05 20:18

Ahoj holky,
k tomu testování kdy testovat, tak asi až v týdnu po vynechání ms nejdříve. Někdo má klidně 1-2 týdny po ještě negativní test. Jednou jsem vytestovala už 8mý den po oplodnění, ale to asi byla vyloženě výjimka. Jsou to nervy, nejdřív dotlačit očima kalendář na termín ms, pak tomu papírku vsugerovávat druhou čárku :-).
Tak držím palce všem nadějným maminkám zimních miminek. Stefinka

 
Anonymní  15.04.05 07:55

Ahoj Májo,
defakto jsem na tom stejně jako Ty, ale čekám druhé dítko. Posl. MS 19.3. a včera jsem měla na testu za 30Kc po ranním testování slaboučkou čárku až po hodině. Tak jsem naklusala dneska ráno s dražším Clear View testem a výsledek byl okamžitý. Byly tam 2 čárky, jak vystřižené.
Co se týká chřipky, tak je prý docela normální a časté, že krátce po otěhotnění ženy chytnou slabou chřipku. Měla jsem to u prvního těhu se synem a teď také. Mám pocit, že jsem tu o tom už četla, ale je to hodně dlouho. Zřejmě jsme těmi změnami v těle trochu oslabené a nebo si nás a mimčo organismus testuje?
Doufám, že brzy budeš mít v testování jasno. Přeji všem co chtějí mimi dvě čárky.
Pa Štěpík a Martínek 2r

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 15.04.05 08:12

Ahoj těhulinky,

METELKA-tak můj dr.má v ordinaci asi také jen ten malý UTZ, vypadal jako malá přenosná černobílá tv.Tak jsi mě trošku uklidnila, že mimi na malém UTZ není tak rychle vidět.Znovu tam jdu za 14dní, to už budu začínat 10tt,tak snad mimíska uvidím.

Taky jdu příští týden na krevní testy(tak si říkám, proč by mě na ně posílal,kdyby tam mimi nebylo,že?) J
Moc by mě zajímalo, jestli se před tím odběrem můžu najíst?Já se zapomněla zeptat.Prý se bere 5-6 ampulek krve ???Páni, to asi omlím…

Holky, jak jste na tom s tím utajováním? My to zatím tajíme, dokud nedostanu průkazku.Ale je to strašně těžké…pořád jsme zvaní na nějaké oslavy..a už mi dochází výmluvy,proč nepiju a jak to že jsem najednou přestala kouřit..no síla.
Jak to řešíte vy???Poraďte nějakou neotřepanou výmluvu.
Krásný den přeje
 Yasmin

 
Majki
Kecalka 240 příspěvků 15.04.05 08:53

Yasmin:
ja som prestala pit uz ked sme sa zacali snazit, ale sem-tam som si dala svarene vinko. Tiez sa ma teraz (hlavne tchanovci) nechapavo pytaju preco si s nimi vino nedam a nasilu mi ho nukaju.) Jednoducho nemam chut! A vacsinou sa vyhovorim na to ze ma boli po alkohole hlava, tak nepijem. A to s tym fajcenim je jednoduche nie? Jednoducho si zacala zit zdravo a prisla na to ze cigarety su fuj fuj..... Tiez som niekedy fajcila, este na VS, teraz mam k tomu odpor a hanbila by som sa zapalit si cigaretu. A vobec, preco by sme mali niekomu stale vysvetlovat preco nepijem a nefajcim? jednoducho preto ze nemam chut. Vsimla som si ze odkedy som tehotna tak som hned s kazdym hotova :-)) uz sa vo mne asi buria hormony hihi.
Pa
 Majki.

 
Majki
Kecalka 240 příspěvků 15.04.05 08:58

Dievcata mam jednu otazocku:
Neviem ci to len ja tak citim, ale niekedy mam chvilky (ako napr. dnes v noci) ze sa citim strasne prazdna a vobec sa mi nezda zeby som tehotna, a nezda sa mi ani zeby som v sebe mala uz maleho mimiska. Mate tieto pocity aj vy alebo som len ja taka nenormalna? Az mam strach ci to niesu nejake instinkty ze nieco nieje v poriadku. MOje kamaratky vraj od druheho dna citili ze otehotneli, ja som sa to dozvedela az na zaklade //, vobec som nemala nejaky ten „vnutorny pocit“.
Moze zena ktora je v 6tt citit ze je maly cipisek v nej? Neviem ci som sa vyjadrila dobre, snad to chapete. Napiste mi prosim vase skusenosti. Dik
 Majki.

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 15.04.05 10:15

Ahojky kolciny,
huraaaa konecne je patek a my se vyspime:o)))
Dneska jsem v nejake dobre nalade,slunicko sviti,fazolka si hovi b brisku proste jsem stastna.

My to taky tajime,vi to jenom moje nejlepsi kamaradka a to to vicemene na mne poznala,jelikoz ja kuracka(kourila jsem tak 12 denne)najednou prestala kourit tak to nebylo jen tak.Radi bychom to oznamili az po 3 mesicich,ale myslim si,ze nasim to reknu driv.
Akorat mi vrta v hlave kdy to rict v praci?Kdy to budete rikat vy?
Holky mate taky tak nefoukle bricho?
Musim koncit chodi mi sem ctenari papa Lucka 6tt

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 15.04.05 10:16

samozrejme tam melo byt holciny.
jojo tehudemence uz zacina.

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 15.04.05 10:33

MAJKI - naprosto tě chápu…já když jsem zjistila, že jsem těhu, strašně jsem se radovala…atd..ale teď nějak postupem času, mi taky nepřijde, že mám v sobě malého cvrčka.Tak třeba něco dělám, chci zvednout třeba něco hodně těžkého…atd..a najednou si uvědomím, že nemůžu..Je to fakt divný..Myslím, že až nám začne růst bříško a ucítíme první pohyby, tak teprve přijde ta pravá radost.Já si to možná ani moc nepřipouštím, vzhledem k tomu, že je tu stále velké riziko potratu (25% je fakt šílené číslo!!)tak se bojím radovat „předčasně“.Takže naprosto tvoje pocity chápu.Měj se hezky a opatrujte sebe a fazolku

Yasmin

 
Majki
Kecalka 240 příspěvků 15.04.05 10:38

Lucici:
ja mam k veceru tak nafuknute brucho, ze si ledva zapnem nohavice /nekecam!/. vravela som to doktorovi a ten vravel ze je to ok, je to zvysenim prolaktinu v tele.

 
Anonymní  15.04.05 10:55

Všechny těhulky zdraví Metelka-
Yasmin - no, jestli si Tě objednal na ráno, tak bych raději nejedla, ale rozhodně se musíš napít, něco bez cukru, čaj nebo voda.Jestli si Tě objednal na později, lehká snídaně je vhodná, když tak si tam ještě zavolej. Když jsem byla mladší, omdlévala jsem při každém pohledu na jehlu, teď už je to kupodivu v pohodě, sice mám strach, ale už se to dá zvládnout.Uvidíme, jak já hrdinka přežiju tu amniocentesu.
Majki-psala jsi to Ty, myslím, že cítíš pocit prázdnoty a neuvěřitelnosti, že? Tak to je normální.Je to ten čas, kdy si musíš na to zvyknout, už jsem to tady psala, že při dalším těhotenství a starší maminky dokonce cítí jakousi nelibost,ta opravdová radost musí uzrát, je to tak zařízené a nemalou roli v tom mají právě ty hormony.Já jsem teď 15tt+5,teprve teď se cítím smířená a vyrovnaná, není to lehké o tom mluvit, ale musela jsem to nejdřív sama přijmout, i když jsme plánovali a byla jsem ráda, že to vyšlo, přece jen…ty začátky byly rozpačité.Hodně mně podporoval manžel, od začátku mne obskakoval a radoval se i za mne a toleroval moje výkyvy nálad.Když mi někdo nabízel alkohol, říkala jsem, že beru prášky, že nemůžu, po třech týdnech už to bylo komické.Jsem ráda, že se to provalilo až teď, už mi to fakt nevadí.Metelka.

 
Barule
Povídálka 48 příspěvků 15.04.05 10:58

Lucici:
Nafouklé břicho je i můj problém. Trpím těhu nevolnostmi, tak to přisuzuji jim.
Taky se snažíme tajit, ale s tou mou nevolností je to oříšek. Zatím se to daří. Ví to jen má sestra a kolega v práci, a to jen proto, že mne vidí každý den v kanclu, jak se „peru se žaludkem“. Dneska jsem objednaná už na druhý termín ke kadeřníkovi, tak snad už to vyjde.
Krásný sluníčkový den, Barule 6tt+3

 
Anonymní  15.04.05 10:58

Zdraví ještě Metelka.
Yasmin, nebude Ti vadit, když se zeptám, kde jsi vzala tak vysoké procento potratu?Promiň, ráda bych Tě povzbudila a nevím, kde je chybka.Jen si myslím, že ať máš za sebou cokoliv, přece to nemusí znamenat, že to teď nedopadne..Vůbec se nenervuj a pěkně si to užívej.Držím palce, pa, M.

 
Majki
Kecalka 240 příspěvků 15.04.05 11:36

Metelko pisal to tu niekdo v denicku, ze mu doktorka vravela neradovat sa zavcasu, do 3. mesiaca vraj kazda 4. zena potrati. No des! Takyto pristup. To oproti tomu je moj malovravny doktor zlaticko :-))
a citala som to niekde aj na netu. ale urcite sa na to mojho doktora az pojdem na kontrolu spytam, lebo mi to fakt neda, zda sa mi to fakt vysoke %.

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 15.04.05 11:37

METELKA- těch 25% jsem tu někde četla na e-miminu, ale i v různých jiných statistikách.Já za sebou nic takového nemám, ale jsem od přírody takový nedůvěřivý člověk…a když něco není na 100%, tak mi to prostě vadí.
Ale samozřejmě se mám skvěle a z miminka mám strašnou radost…jen ve mě prostě hlodá ten červíček pochybností…„co kdyby…náhodou­..atd“2 moje kamarádky velmi brzy potratily a pak všem zase se slzami v očích vysvětlovaly, že miminko nebude…atd…to tady člověku na psychice nepřidá..

Yasmin

 
Lucici
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 15.04.05 11:47

METELKA-to,ze kazde 4 tehotenstvi konci potratem jsem psala ja.Rekla mi to gynekolozka,kdyz mi potvrdila tehotenstvi.
Asi jsem to nemela psat ,abych vas zbytecne nestrasila.
Ale holky musime verit,ze nam se to nestane a budeme se vsechny radovat z nasich miminek.Lucici6tt

 
Verca
Kecalka 460 příspěvků 15.04.05 12:32

Těhulky musíte věřit a těšit se a nemyslet na ošklivé věci a zbytečně se nervovat, za chvilku to miminko vycítí a bude zbytečně vynervované s vámi.
Dneska jedem za manžovo rodinou, tak jsem taky zvědavá jak to s těma nevolnostma zvládnu.
Přeju krásný víkend.

 
mverca
Stálice 92 příspěvků 15.04.05 12:54

Ahoj holky, já jsem v 9tt a už jsem byla na UTZ 4× a příští týden jdu znovu. Srdíčko bylo vidět už v 6tt. Ale můj doktor je taková poctivka, což je teď pro mě dobře. Vitamíny mi doporučil Calibrum BABYPLANT, tak ho beru. Doktor říkal, že je cenově dostupný a je v něm vše, co potřebujeme. Verča

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 15.04.05 14:38

Ahoj holky,
tak já se chci s vámi pro tento týden rozloučit.Máme pátek a já se strááášně moc těším na víkend.Venku je krásně ,svítí sluníčko, tak mám hned lepší náladu.Užijte si víkend, hezky odpočívejte, pohlaďte si bříška a těšte se na miminko.
pa,pa
Yasmin 7tt+0

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »