Očekávání zimních miminek č. 18- Relaxujeme aneb jak hýčkat

Těhotenství

Milé bříškandy, Jestlipak Vás už napadlo, že první pokojík Vašeho miminka není ten, do kterého se to maličké narodí a kde už mu možná stojí postýlka, ale ten, který mu vytváříte teď, v průběhu těhotenství ve Vašem těle , kde 9 měsíců bydlí a ve Vašem srdci ?! A tak je na čase popřemýšlet v jakém že to domečku právě naše miminka bydlí a jak nejlíp tomu domečku našemu tělu opravit fasádu, tedy jak se rozmazlit, zkrášlit , uvolnit a zářit. To vše s vědomím, že to děláme i pro to malé miminko.

Skoro všude narážím na samý zákaz co těhulky nesmí jíst, pít, kam chodit, co nedělat, co vynechat, jaké aktivity omezit.....
Navíc jak čtu, mnohé z Vás nemůžou ani na těhotenské cvičení, chodíme stále ještě do práce a nestíháme, hodně z nás se stěhuje , dostavuje či přestavuje a kupí se asi milion věcí, které se MUSÍ stihnout do porodu, nehledě na to, že leckterá už jistě řešíte i Vánoce…
Takže je na čase podívat se na to, co těhulky mohou, co bychom i měly, jak se na chvilku zastavit a kdy a co sobě a miminku rozhodně dopřát místo stresu a lítání po všech čertech.
Určitě našemu tělu, které mnohé vnímáme jako roztékající se (pardon) ooobr tělo a mnohdy se s tím nedokážeme vyrovnat, neuškodí uvolnit a zkrášlit ho tak, abychom se zase - aspoň pár dní - cítily báječně.
V neposlední řadě si to ale zaslouží naše miminka, která potřebují klidnou a uvolněnou maminku.
Zabrousila jsem jen na několik témat, třeba toho pak v deníčku dáme dohromady víc.

Čím se hýčkat:
MASÁŽE - Ačkoliv dobře vím, že klasické masáže se zejména v prvním trimestru nedoporučují, protože dochází k prokrvení až překrvení organismu a to by v nejhorším případě mohlo vést až ke krvácení, od 4. měsíce a za dodržení určitých zá:,–( a hlavně s profesionálním masérem/masérkou si rozhodně můžete zajít relaxovat, napravit zatěžovaná záda, uvolnit se.
Před návštěvou se vždy telefonicky ujistěte, že Vašeho maséra nezaskočí váš stav a ví, jak s těhotnou pracovat. Některá studia mají i speciálně upravené stoly pro těhotné s otvorem pro bříško tak, aby mohla být dobře masírována záda a mohla jste ležet na břiše.
Přínos masáže pro těhotnou ženu byl uznáván již v tradičních společnostech po celém světě a uklidňující a podporující masáž může přinést vítanou úlevu od mnoha běžných potíží v těhotenství jako jsou bolesti v dolní partii zad, otoky, syndrom karpálního tunelu, bolesti v oblasti kostrče či zánět sedacího nervu. Spíše než dbát v těhotenství na přísný sled pohybů nebo složité techniky, jsou v tomto období při masáži klíčovými slovy jednoduchost, přizpůsobivost, intuice a podpora. Terapeut se snaží poskytnout během ošetření pohodlnou pozici těhotné ženě s ohledem na průběh těhotenství a rostoucí miminko, vsedě nebo vleže, v pololeže na pohovce, vsedě rozkročmo na židli nebo uvolněně ve velkém kulatém polštáři na sezení, za pomocí polštářů, to jsou ideální podmínky pro těhotnou ženu. Měl by se také několikrát během masáže ujistit, zda je vám to či ono příjemné, netočí se vám hlava, nepřichází nevolnost a zda určité části těla (třeba i bříško) má vynechat nebo může masírovat.
Po masáži zůstaňte vždy ještě deset minut v klidu sedět než se vrhnete zpět „do víru velkoměsta" a nechte tělo pěkně u:,–(it. Měla byste se cítit lépe fyzicky i psychicky.

Existuje a některými maséry je nabízena i přímo TĚHOTENSKÁ MASÁŽ- je to jemná masáž celého těla kvalitním přírodním olejem s využitím éterických olejů vhodných v těhotenství v kombinaci s prvky SHIATSU. Speciálně upravená kombinace pro těhotné. Provádí se též od 4. měsíce těhotenství. Ulevuje bolestem zad a hlavy, pomáhá proti otokům končetin, nevolnostem a dalším těhotenským obtížím. Pomáhá zabraňovat popraskání pokožky a vzniku jizev na stehnech, břiše a prsech. Školený terapeut odhalí též energetickou nerovnováhu a uvede organizmus do optimálního stavu. Jedná se o naprosto bezpečnou techniku, která přináší fyzické, psychické i emocionální uvolnění, v těhotenství je tato masáž skutečným balzámem

MASÁŽ OD PARTNERA - Váš muž nemusí být zrovna diplomovaný fyzioterapeut, aby vás uměl relaxovat a uvolnit. V jeho případě bude stačit trochu lásky a něhy:
Masáž těhotné ženy, kterou provádí její partner nebo někdo blízký, přijímá maminka i její dítě kladně! Uvolňuje stres a pomáhá odstranit únavu. Partner postupuje vždy zlehka a něžně, zejména při masáži bříška, ani té se ale nemusí vyhýbat, naopak!. Při masáži těhotné ženy pracujeme něžně , nikdy ne silou a doteky partnera by spíše měly prohřívat vaše tělo - více „mentálně" než přímo fyzickou masáží. V oblasti břicha vtíráme vždy větší množství oleje. Pokud si tuto masáž oblíbíte, můžete ji použít i při samotném porodu, kdy může masáž rodičku velmi uklidnit a zmírnit vnímání porodní bolesti a intenzity kontrakcí.

RELAXACE a ROZHOVOR S MIMINKEM :
Tak jako existují studia, nabízející tělocvik či jogu pro těhotné, zjistila jsem, že existují i speciální hodiny relaxace pro těhotné, kde budoucí maminky odpočívají za poslechu relaxační hudby určené pro těhotné, cvičitelka (tady spíše „hypnotizér :-D) je klidným hlasem vede k tomu, aby v tuto chvíli myslely na miminko v děloze, co si představovat a na co se zaměřit.. To přispívá k psychické pohodě nejen těhotné ženy, ale i plodu, na který působí pozitivně veškeré kladné pocity matky!!!
Tuto pohodu si ale my holky šikovné zvládneme i bez kurzů naaranžovat samy! Jak na to? : Předně si slibte, že dnes po příchodu z práce se nevrhnete ani na vaření večeře, natož pak na likvidaci „Sněžky" sestavené z nežehleného prádla, ale že tu bude půlhodinka pro vás a Vaše miminko. CDčko relaxační hudby už možná mnohé máte pokud ne, jsou běžně v prodeji. Vůbec ale není potřeba hudba, označená rovnou jako relaxační, pusťte si cokoliv, co je Vám příjemné, ať už je to Enya, Elton John nebo cokoliv klidného co rády posloucháte. Pohodlně se po:,–(íme s opřenými zády a oběma chodidly na zemi, nebo se položíme na záda s vyšší opěrou hlavy (polštáře) a v pozdějších měsících těhotenství na bok, svrchní nohu máme pokrčenou a podloženou polštářem. Buďte samy, dýchejte zhluboka až do břicha-tak, abyste si dýchání uvědomovaly a pomalu si představujte svět uvnitř vašeho lůna. Vidíte pupeční šňůru jak vede od vás až k malému pupíčku dítěte, které se vznáší v plodové vodě. Proudí v ní vše, co od vás vaše děťátko dostává, jste s ním pořád a pořád spojená, je mu dobře a teplo. Koukáte se na něj. Můžete se na něj usmívat, zkuste se mu v duchu do očí, poslouchat s ním zvuky „jeho světa", představit si jak ho asi teď vnímá. Můžete ho v myšlenkách hladit. Poznáte malého, rodícího se človíčka a budete ho milovat dříve, než ho doopravdy poprvé uvidíme. Budete s ním pár vzácných chvilek navíc a uvědomíte si, co pro vás znamená, že ve vás roste nový dokonalý tvoreček a jen a JEN VY s ním už teď můžete trávit první chvilky! Tak ho ani sebe o ně neošiďte. „Vidět" své děťátko už během těhotenství, dotýkat se ho v myšlenkách, hladit ho, houpat a mazlivě s ním rozmlouvat, vysvětlovat mu své reakce, pocity a úzkosti a naslouchat mu - to je velice krásná součást mateřství, která pomáhá uvolnit se a oprostit od různých obav.

AROMATERAPIE v TĚHOTENSTVÍ - již dávno v historii známé vonné a aromatické oleje vždy posilovaly ženy, aby se dokázaly vypořádat a prožít jak fyzickou tak emocionální stránku těhotenství a porodu a napomáhaly jejich uvolnění. Aromaterapie není vskutku můj obor a je to velice rozsáhlá kapitola sama o sobě. Velmi bych Vám ale doporučila najít si ještě chvilku času a přečíst si článek, který se zrovna aromaterapii v těhotenství věnuje podrobně a velmi hezky vše rozepisuje. Je tady:
http://www.aromaterapie.cz/…clanek8.html
Najdete zde popisy masáží a potíží těhotných, popis účinků aromaterapie, jednotlivé druhy esenciálních olejů, na co je použít a které vynechat , jak na bolesti zad, které éterické oleje jsou užitečné v těhu a hlavně jaké zá:,–(y v těhu dodržet, klíčová pravidla, která by měl aromaterapeut u těhotné dodržet a v neposlední řadě je to hýčkání, které se dá využít i při porodu!!

KOUPEME SVÉ MIMINKO JEŠTĚ PŘED NAROZENÍM:
Ne, není to takový nesmysl. Překonaly jsme první trimestr, kdy koupele byly skoro tabu a můžeme si napustit vanu a pobýt v ní aniž by nám to mohlo ublížit, podotýkám ale, že druh koupele kdy je v koupelně mlha hustá tak že … a všechna skla orosená opravdu vynecháme a napustíme si rozumně teplou vodu. Postup bude trochu podobný jako při relaxaci, hudba ani aromalampa nejsou na závadu, dýcháme stejně jako jsem popisovala. Vytvořte si útulnou atmosféru, soustře´dte se na svůj dech. Nyní zavřete oči a odežeňte od sebe všechny vtíravé myšlenky. Pak navštivte své miminko, představte si, jak ve vašem břiše právě plave vaše děťátko v plodové vodě, dělá kotrmelce, radostně mává rukama a kope nožičkama. Pociťujte, jak je krásné jen tak probírat vodu prsty nebo dělat paží vlny a jak je příjemné být obklopena teplou vodou. Takto uklidněné a uvolněné je nyní i vaše děťátko. Ve vodě budete možná vašemu miminku ještě „blíž" právě tím, že se na chvilku, se zavřenýma očima ocitnete ve „stejném" prostředí. Ještě než voda vystydne, rozlučte se s miminkem, pohlaďte bříško, otevřete znovu oči a z teplé vody vystupte.

PEDIKÚRA - Léto sice končí a otoky by nás mohly na chvíli opustit a i když jedna pedikúra nezachrání všechno to, čím se těhotenství na našich nohou podepisuje, je to něco co můžeme, je to navíc příjemné, nebudeme na to mít za pár měsíců čas a může v mnohém pomoct.
To, že péče o nohy je důležitá nejen z estetického hlediska, a to zejména v letních měsících kdy jsou na očích celému světu, ale především jde o zdravotní hlediska a její vliv na pohodu člověka.
Pravidelná pedikúra by měla patřit k péči o zdraví a krásu člověka, tak jako například kadeřník. Nebudete mít s vlastníma nohama problémy a budete se cítit lépe! ( ..a to nám v tomhle deníčku jde)
Při klasické pedikúře se po lázni odstraní stará zrohovatělá kůže a zlepší celková kondice chodidel, řešíme problémy se zarůstajícími a deformovanými nehty, ošetřují se kuří oka, mozoly, zhrublá kůže na patách a jiné neduhy, ošetří se i pokožka a upraví Vám nehty podobně jako u manikúry, včetně jejich lakování. Závěr patří masáži nohou, která napomáhá prokrvení chodidel. Při pedikúře můžete ale využít i : Peeling nohou, Zábaly a Parafinový zábal , žádané jsou bahenní zábaly nohou k odstranění otoků a únavy s následnou masáží a hodně pedikérů nabízí kromě masáže chodidel i masáž končetin ke kolenu.

KOSMETIKA - taky se na vás Vaše (samozřejmě milované) miminko podepisuje novými a novými pupínky všude možně skoro jako při návratu puberty, mastí se vám víc pleť nebo naopak se po mytí mnohem více vysušuje? Začalo vám s rychlejším růstem chloupků po těle růst nepříjemně i obočí ( zdravíme soudruha Brežněva :-D) ? Tak šupky hupky na kosmetiku a hodinku se nechat hýčkat, rozmazlovat, patlat, natírat, regenerovat a omlazovat. V knihách ani na internetu jsem nenašla žádné nástrahy kosmetiky, které by v těhu měly vadit, i tak ale samozřejmě kosmetičce hlaste už ve dveřích, že jdete „ve dvou", bude vědět sama nejlíp jak na to.

No a kadeřníka a manikúru ani nezmiňuju, ale pokud nenatrefíte zrovna na učenku druhého ročníku odborného učiliště, kdy po opuštění křesla míříte rovnou do prodejny klobouků a čepic, v horším případě paruk, tak si myslím, že takové povedené oživení sestřihu rozzáří každou.

A co je i jinak příjemné ale dělat bychom to teď NEMĚLY?
Napadly mne tři věci, do kterých já bych nešla. Je to
Solárium a Sauna a Lymfatické masáže.

Solárium - I když ani lékaři gynekologové nevydávají žádný zákaz a dokonce MUDr. Jozef Záhumenský, vedoucí lékař-porodník FN Bulovka výslovně v časopise Maminka píše, že plod to neohrožuje, já osobně si myslím, že pár škodlivým vlivům životního prostředí je miminko vystaveno i tak a nemusím mu zrovna ještě svítit ultrafialovým paprskem do hlavy. Kromě toho jsou v těhotenství daleko více aktivovány pigmentové buňky obsahující barvivo melanin a Vaše opálení nemusí být z estetického hlediska zrovna dokonalé (hyperpigmentace, tvorba skvrn, nových pih a „těhotenská maska" v obličeji).

Sauna - I tady jsem četla zkušenosti sportovkyň, cvičitelek atd., které byly na saunu zvyklé a rozhodně ji ani v těhu nevynechávaly, ale mě to přijde už trochu moc, i tak dostává termoregulační systém těhotné zabrat až až a ještě ho takhle přehřívat??

Lymfatické masáže- ne, ač v „normálním" stavu je to hit poslední doby. Lymfa je tělní tekutina, jejíž funkcí je dopravovat živiny do všech míst v těle, zároveň zbavovat tělo toxinů. V průběhu těhotenství je často tato funkce ztížena a tak se objevují i otoky a celulitida. Joga pro těhotné řeší, mimo jiné, pomocí asán správnou průchodnost lymfy v těle. Co se ale týká lymf.masáží, je to jedna z nejtěžších (!!!!) masáží, takže je třeba vždy zjistit vše o masérovi a mít jistotu profesionála. Po těle je mnoho reflexních bodů, které je třeba DŮKLADNĚ znát, protože aktivace těchto míst touto masáží může způsobit krvácení, nevolnost či potrat plodu. A když do toho půjdete, vždy před masáží upozornit na těhotenství a ujistit se, že masér ví, jak na to.!!!! --------
Bylo by toho ještě hodně co pro sebe můžeme udělat aby nás nepřepadly chmury nad tím, že krásné léto končí, přichází deprese, podzim a zvětšující se objem našich těl :--)) a jistě ještě něco přihodíte pod deníček, už by byl odporně dlouhý.

Vy, které si myslíte, že věnovat jeden večer kterékoliv z aktivit, které mě napadly bude lepší než si hodinu kriticky prohlížet rozšiřující se pánev, hledat první strije nebo řešit dilema zda si koupit o dvě čísla větší halenku nebo to zabalit a raději začít rovnou chodit v pytli se nechte inspirovat a napište do deníčku co jste pro sebe a SVÉ MIMINKO udělaly. Psychická pohoda a krása, která vychází zevnitř jsou pro miminko důležitější než to, že bude na mít na postýlce zrovna ty medvídkovské mantinely, kvůli kterým lítáte už týden po všech krámech jak divá.

Nemůžeme to vědět na 100%, ale já VĚŘÍM na to, že psychika maminky a její radost a dobrý pocit ze sebe sama MAJÍ na miminko kladný vliv a je mu pak u nás dobře.

Závěrem prosím někoho z „vzorných" údržbářek peletonku aby ho přihodil pod deníček, já bych kopírovala starý a asi už neaktuální, přece jen několik dalších pindíků se poodkrylo :-DD a několik dalších už nakupuje v růžové.
Za délku se omlouvám, i tak jsem to už krátila z původních šesti wordovek :--))
S pozdravem všem pupíkům

Claudie a Skipísek 21tt


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 12.09.05 07:32

Jééé, jsem tu první.

Claudie, díky za deníček, i když ho jdu teprve teď číst.

Katka

 
alia
Kecalka 193 příspěvků 12.09.05 07:52

Ahoj
moc pekny a poucny dennicek. Tehulka zatim jeste nejsem, ale jak se rika, je lepsi byt pripraven nez prekvapen.
 Alia

 
gaabina
Stálice 92 příspěvků 12.09.05 08:00

Ahojky,

super deníček, dííky.
Já relaxuju jak můžu - byla jsem zvyklá chodit na manikúru a kosmetiku pravidelně každý měsíc. Nedovedu si představit jak bych vypadala, kdybych na tu kosmetiku nechodila i teď - vzhledem k tomu že mám obličej samý pupínek :-(.
No a jinak, když přijdu z práce rozhodně okamžitě nežehlím prádlo - spíš okamžitě zaujmu polohu „ležícího střelce“ a odpočívám, nějak mě to vstávání brzy ráno začína zmáhat :-))
Držtě mi dnes palečky - jdu na gen. UTZ, tak snad bude vše tak jak má být - prcek se dneska od časného rána ozývá zřejmě budeme mít z miminka Fotbalistu/tku :-))

Gaabina

 
gaabina
Stálice 92 příspěvků 12.09.05 08:03

Joo, ještě jsem se chtěla zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti s nákupy v Polku, uvažujeme s manžou, že se tam pojedeme podívat.....

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 12.09.05 08:03

A tady je aktuální seznámek. Za případné chybičky se omlouvám.

TP 30.9.2005/Metel­ka/1968/Česká Lípa/holčička
TP 17.11.2005/Melsi
TP 15.11.2005/Mon­ha/1977/Praha
TP 29.11.2005/Sop­hie/1976/Menor­ca/kluk
TP 1.12.2005/Lucin­da/25let/Praha
TP 2.12.2005/Maky­sek/1973/kluk/syn Vašek
TP 4.12.2005/Jitka B./1981/Vysočina
TP 4.12.2005/Kata­rina/1978/Hlin­sko
TP 5.12.2005/Baru­le/1976/Nový Jičín
TP 5.12.2005/Michi/­1979/Brno/hol­čička
TP 9.12.2005/Blu­dička/1977/Pra­ha/dcera Kamča/kluk
TP 9.12.2005/Ver­ca/1978/syn 4 roky,dcera 2,5 roku
TP 10.12.2005/Katka
TP 11.12.2005/Ja­nickaB/1981/hol­čička
TP 12.12.2005/Yas­min/1980/Praha/kluk
TP 12.12.2005/Eva/1976/90% holčička
TP 12.12.2005/Jitka
TP 13.12.2005/Maj­ki/1978/Žatec/hol­čička
TP 13.12.2005/Ryb­ka/Nymbursko
TP 15.12.2005/Pe­ťula/1980/Trut­nov
TP 16.12.2005/Ve­ronikaR/syn Martin/70% holčička
TP 18.12.2005/Mo­nika/1979
TP 19.12.2005/Katkac
TP 19.12.2005/Mil­ka/1979/Praha
TP 21.12.2005/Akráš/1978/Br­no/holčička
TP 22.12.2005/Ally/1978
TP 22.12.2005/Mar­tinaK/1981/Mla­dá Boleslav/kluk
TP 22.12.2005/Mi­kis/1979/Olomou­c/holčička
TP 23.12.2005/Ma­mi/Karlovy Vary
TP 24.12.2005/Ště­pík/1977/Ústí n.L./kluk/syn
TP 25.12.2005/Nec­ka/1978/Nové město pod Smrkem/kluk
TP 25.12.2005/No­nu/29let/Kromě­říž
TP 27.12.2005/Ber­ča/1979/Roudni­ce nad Labem/70% kluk
TP 29.12.2005/Mar­ket2/1979/Žďár nad Sázavou
TP 29.12.2005/Ni­col/1976/Králo­véhradecko/hol­čička
TP 31.12.2005/Ka­catko/1981/Kar­viná/dcera Kristýnka/90%hol­čička
TP 31.12.2005/Len­nys/trojčátka/3× kluk
TP 1.1.2006/Barus­ka/1976
TP 5.1.2006/Petra
TP 6.1.2006/Tobi­a/1977/Praha
TP 7.1.2006/Daja/1977/Pra­ha/kluk
TP 8.1.2006/Mašin­ka/1974/Praha
TP 8.1.2006/Pajda/1973/No­vé Město/90% holčička
TP 9.1.2006/DanaS/1977/Krá­lovehradecko
TP 9.1.2006/DančaM/1979/kluk
TP 9.1.2006/Malta(Bá­ra)/1977
TP 9.1.2006/Marce­la/23let/České Budějovice
TP 9.1.2006/Wilma
TP 11.1.2006/Agat­ha/1976/České Budějovice/holčička
TP 12.1.2006/Zuza­na/1974/Pardu­bicko
TP 15.1.2006/Cika/1978
TP 15.1.2006/Gaa­bina/1980/Pros­tějov
TP 15.1.2006/Radana2
TP 16.1.2006/Barus­kaII/1978/Husi­nec-Řež/dvojčata
TP 17.1.2006/Lenka55
TP 17.1.2006/Viky666/1972
TP 18.1.2006/Evča/1979/Pros­tějov
TP 19.1.2006/Bam­bule/Kladno
TP 21.1.2005/Clau­die/1976/Praha
TP 24.1.2006/Katou­ch/1979/Jedov­nice
TP 24.1.2006/Miky/1981/Pra­ha
TP 30.1.2006/Gej­by/Praha/holčič­ka
TP 31.1.2006/Han­kaB/1975/Karlo­vy Vary
TP 31.1.2006/Len­ka(Dobrotova)/1978/Znoj­mo/kluk
TP 1.2.2006/Dani­ela/1979/Jindřichův Hradec
TP 1.2.2006/Kousi­nek/Praha
TP 5.2.2006/Veron/dvoj­čátka
TP 6.2.2006/Lenul­ka/1980/Ostra­va
TP 6.2.2006/Mica/1977/Brno
TP 10.2.2006/Bohun­ka/1973/Milovi­ce
TP 16.2.2006/Bam­la/1979/Praha
TP 16.2.2006/Jar­ka/1979/Domaž­lice
TP 16.2.2006/Las­conka/1978/Pra­ha
TP 18.2.2006/Werinka
TP 19.2.2006/Mar­ketkaa/1984/Pra­ha
TP 27.2.2006/Berun/1981/Pra­ha
TP 1.3.2006/Dani­ela/Praha
TP 4.3.2006/Zuzzi/1976/Plzeň
TP 9.3.2006/JO/197­0/Brno
TP 10.3.2006/Baru/1980/Pra­ha
Arabart
Jitka
Mverca
Olivia
Pepi
Petod
Petra
Rysulka
 Zuzana

Deníček jsem přečetla a je úplně suprovej. Je fakt, že bysme se měly snažit být co nejvíc v pohodě a už teď si najít pár minut nebo hodin na to být jen a jen s tím naším dobečkem a věnovat se mu, resp. věnovat se sobě a tím vytvářet spokojené prostředí i pro něj. Vždyť po narození s ním budeme nepřetržitě. Já osobně nemám žádné rituály, které bych dělala pravidelně, ale několikrát za den si lehnu, koukám na bříško, hladím ho a pozoruju, jak se tam mrňousek vrtí. Taky na něj občas mluvím, říkám mu třeba, co jdu zrovna dělat, že si dáme něco dobrého k jídlu nebo když jsem společně s manžou, tak mu říkám, jak tatínek „zlobí“. A manža pak říká do bříška, jakou má mimi hodnou a šikovnou maminku. Večer si pak vychutnávám masáž boků a bříška od manžela. Nevím, jestli to má na ty strie vliv, mám dost pevnou kůži a zatím se naštěstí nic neobjevilo, ale každopádně je to moc příjemný.

Tak se mějte všechny krásně a hodně relaxujte!

Katka + mimi 28+1

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 12.09.05 08:07

Gábi, ať Ti ten UZV dobře dopadne, hezky si to užij a všechno si prohlédni a jestli chcete vědět, co to bude, tak ať se mimi pěkně ukáže.

Katka

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 12.09.05 10:30

Zdravím všechny bříška po víkendu,
Claudie-díky moc za deníček. Musím se přiznat, že zatím moc té relaxace nestíhám. Ale vždy, když přijdu večer z práce, plácnu sebou na sedačku a až do té doby co jdu spát se válim. Teplé večeře naštěstí manža nevyžaduje a tak vařím jen o víkend.
Dřív jsem chodila pravidelně na kosmetiku, ale teď to bohužel nestíhám.
V pátek jsem byla na kontrole, vše je ok a s Dr. jsme se domluvili, že od 26.9. zůstanu doma na neschopence. Jupíí, už se moc těší, jak si budu prát věcičky a odpočívat. Taky budu 2× týdně chodit na těhu cvičení a plavání.
Určitě vás bude zajímat, jak je to s vycházkama-budu mít od 10 do 16 hodin. Celkem teda 6. Není to teda nic moc, ale někdo tu psal, že má třeba jen 4, tak jsem ráda.
Gaabi-přeju, ať Ti dopadne dobře utz!
 Berča

 
dobrotova
Kecalka 134 příspěvků 12.09.05 10:39

Ahoj po vikendu,

Claudie, diky za denicek, o vikendu jsem si trosku odpocala, ale musim se pridat k tem, kteri zadny velky relax moc nestihaji. Ale urcite si vezmu neco pro inspiraci.
Manza si porad stezuje, ze je bez pohybu, sice nestiham zadne tehu plavani, ale snad se dokopeme alespon na nejake plavani spolu - v hotelu v prijemnem prostredi :-))

Lenka + Frantisek

 
Agatha
Závislačka 4271 příspěvků 12.09.05 11:31

Ahoj holky,

Claudie, super deníček, pěkně napsaný a hlavně pravdivý. Já taky nemám žádné pravidelné rituály, k holiči chodím nározově a (já ostuda) na kosmetice jsem ještě nikdy nebyla, i když vím, že bych to potřebovala jak sůl. Ale snažím se s miminkem mluvit, zpívám mu (doufám, že jí moc nevadí, že je to trochu falešně), hladím bříško a relaxuju, jak to jde. Těhotenství je opravdu zázrak a jsem hrdá, že jsem žena a můžu ho prožívat.

Tak zatím se mějte a relaxujte, pohlaďte bříška a těšte se na miminka.

Zdraví

Agatha + Agátka 22+6

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 12.09.05 11:32

Ahoj holky,
CLAUDIE, díky za krásný deníček. Je pravda, že já taky patřím k „nestíhalkám“, ale 2× týdně chodím cvičit, což mě pokaždé dobije energií, protože tam hned zapomenu na stresy z práce. A vana plná příjemně tak akorát teplé vody, k tomu knížka do ruky, hmmm, to je balzám pro moji duši a občas bolavá záda.

K pelotonku: minulý týden jsme se s manžou na utz dověděli, že naše Fazolka bude skutečně asi TA Fazolka, pindíka jsme nikde neviděli. Tak prosím o přidání k mé maličkosti do seznámku. Díííky. :))

Mějte se báječně a hýčkejte pupíčky.

Tobia + Fazolka 23+3tt

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 12.09.05 11:40

Tobio-gratulace k holčičce:-).
Ještě jsem k tématu zapoměla napsat, že mimi pravidelně zpívám, nejradši si myslím, že má písničku z toho večerníčku Kočičí bratři:-). Včera mu jí zpíval i manža, byla to legrace. A taky si s ním povídáme.
V sobotu jsme byli na výletě na Konopišti, je to tam moc hezké, doporučuju!

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 12.09.05 11:57

SUPER DENÍČEK!!!! CHCI JEŠTĚ PROSÍM PRO PŘÍŠTĚ DO SEZNÁMKU DOPSAT 1982/OPAVA

JINAK MI DNESKA SDĚLIL DOKTOR, ŽE MÁM DOBRÉ TESTY NA VÝVOJOVÉ VADY. TO JSEM MOOOOC RÁDA, UDĚLAL MI RADOST!!!!!IKDYŽ JSEM SE MOC NEBÁLA,TAK PŘECE JENOM SE MÉMU SRDÍČKU ULEVILO!!!

MÁM DOTAZ: JAK PŘESNĚ POZNÁM PRVNÍ POHYBY MIMINKA?MŮŽE MI UŽ DOKTOR ŘÍCT CO TO BUDE???

Werinka a piškotek 17tt+2d

 
gejby
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 12.09.05 11:57

Já Vám všem závidím, že mimčům zpíváte. Já bych ho tím asi zabila. Zpívám jen v sebeobraně :O)

PS: konečně od včerejška cítím pohyby Huráááá

gejby

 
dobrotova
Kecalka 134 příspěvků 12.09.05 12:23

Ja se taky pridam ke zpivajicim :-). Obcas si zpivam jen tak pro sebe, nekdy doma s CDckem. A hlavne lidovky - hraju s cimbalkou jeste porad to zvladam, i kdyz uz se obcas necham zaskakovat, takze sem tam to musi byt pro piskotka pekny zahul. Taky jsem si vsimla, ze co jsem tehotna, mam silnejsi hlas … asi to bude hormonama - abysme ty nase mimisky krikem ubranily ;-). No, snad se mu to bude porad libit. Tatka doufa, ze to bude cyklista po nem a muzikant po me :-))

Lenka

 
Anonymní  12.09.05 12:24

Ahoj holky,
předně děkuju moc Katarině za doplnění seznámku, je nás fakt jak psů :--))))

Gejby - velká gratulace k pohybům, na moje miminko celkem spolehlivě funguje dosednutí na pracovní židli, v tu chvíli čut čut a to bylo skoro celý víkend klidný i při zuřivém úklidu :-)

Berčo - vycházky máš super, co by za to jiné daly, moje kamarádka má 14-16h a utrum, doktorka jí řekla: jednou chcete být práce neschopná, tak je nelogické abyste byla schopná několikahodinových vycházek. No, trochu pravdy na tom je.

Agathko - já se taky ke kosmetičce odhodlávám, odhodlávám …a odhodlávám … a nic :-). ostuda! A ještě o tom píšu a vím, co zanedbaná pleť může pak udělat!

Tobia - gratulace k fazolce „růžovce“, taky máš moc pekný bříško, koukala jsem v galerce. Viděla jsem dobře, že už Ti vylejzá i pupík ven (myslím jako přímo pupík).
Holky máte už to některá a od jakého týdne? Já myslela že to se mi nemůže stát jak jsem měla pupík „hluboko“ a už je teda pěkně rozcapenej, i když ještě ne venku :-)

Werinko - ty jsi pěkná „mladice“ :--))). Pohyby myslím nějaký čas nepoznáš na 100% a budeš si prostě říkat: je to ono-není to ono a pak bum a přijde to, vždyť jsi ještě docela „málo těhotná“ :--))))

Ahoj
Claudie a Skipísek

 
gaabina
Stálice 92 příspěvků 12.09.05 12:39

ahojky,
tak hlásím, že UTZ dopadl výborně - hurá mimísek má obě ruce a nohy a vše tam kde má být . Mimísek zrovna tahal oběma rukama za pupeční šňůru - no není se co divit bylo 11:00, měl hlad, tak zvonil na pokojovou službu :-)), jediné co mě překvapilo bylo, že je stále v poloze pánevní a nožkama dolů - což znamená císař, ale ještě stále má čas 2,5 měs. se otočit tak na to spoléhám. Jinak protože mám v rodině cukrovku u obou mých dědečků - tak jdu na glukózový test - hmmm už se těším, to bude mňamka…

Gaabina

 
Bohun
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 12.09.05 12:44

Ahoj holky,
Claudie, pekny denicek. Jen nechapu, jak nekdo muze povazovat kosmetiku za „hyckani“. Pro me je to vzdy utrpna hodinka. Ja mam normalne hodne spatnou plet a i ve svych 32 vypadam jak pubertacka, samy bedar. Takze navsteva kosmetiky (vim, ze v mem pripade obvzlaste nutna) je fakt horor - mackani a napichovani pupinku strasne boli, ta maska pak na to dost pali a jsem pak cela ruda a plna drobnych jizvicek jeste nekolik dni. Ale od kvetna - krasna cista plet bez jedineho pupinku - chvala tehotenstvi a doufam, ze na kosmetiku jeste aspon nekolik mesicu nebudu muset.
Zatim chodim obcas plavat a az pujdu na geneticky ultrazvuk, tak se chci rovnou u Apolinare objednat na cviceni. Jinak s mimcem mluvime a asi bych mu mela zacit poustet nejakou hudbu (zpev taky pouze v sebeobrane, jak tu nekdo trefne napsal), zatim chudak posloucha nejcasteji radio.
No a takova masaz by taky nemusela byt spatna. To me docela navnadilo a mozna bych mohla nejakou zkusit. Zada by to urcite taky ocenila.
Pekny tyden.
Bohunka

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 12.09.05 12:58

CLAUDIE já vím,že to teď ještě nepoznám, to je mi jasné.Jen jsem hrozně zvědavá a o vše se zajímám!!!Musím prostě všechno vědět.To víš prvorodička no? Ha ha :-))

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 12.09.05 13:01

GAABINA: co je glukozový test??? Můj dědě má taky cukrovku,ale už takovou tu stařeckou, tu musím taky doktorovi hlásit???

 
Anonymní  12.09.05 13:01

Ahojky bříškandy,
zdravím Vás po dovolené. Samozřejmně také přidávám pochvalu k tak obsáhlému denníčku. Já jsem také malá nestíhalka, jsem ráda když jednou za týden udělám nějakou malou údržbu: nehtíky, masku,peeling a tak.
Jinak z lehkého šimrání miminka se staly už lehké kopanečky,no někdy i silnější. Dneska mně mimi probudilo o půlnoci, řádilo tam o 106. Také jsem ráno byla u Apola na ultrazvuku. Byl tam i můj přítel- poprvé- tak z toho byl celej na nesvůj. Mimi bylo kupodivu hodné, minule tam strašně tancoval, jen se tak lehonce pohyboval. Bylo to nádherné ho po takové době zase vidět, a jak vyrostl. Jo a vipadá to na holčičku.Takže příště také můžete přidat do seznámku.
Chtěla jsem se určitě na něco zeptat, ale už si asi nevzpomenu. Tak pohladte bříška a papa.
Miky 21tt

 
Anonymní  12.09.05 13:14

Werinko - na to, jestli máš v rodině nějakého cukrovkáře by se tě měli vyptat u gyndr., já na to mám přímo v průkazce nějakou kolonku, ale bez ohledu na to od podzimu r.2004 platí nějaké nové doporučení (celostátní) pro všechny gynekology aby se glukozový test prováděl všem těhulím a bohužel si to mnohá zařízení vzala za své a třeba od mého gynekologa se tam posílají všechny těhule.
Zjednodušeně tam vypiješ na lačno po ránu sladký odporný blevajz a pak ti dvakrát vezmou krev, z čehož určí jak se tvé tělo umí vyrovnat se zvýšenou hladinou cukru.

Bohunko- nevím, zda nezáleží i na kosmetičce (???) , ale co jsem kdy byla, tak 90% procedury bylo bááájo (skoro jsem u toho usla) a s napařenou pletí se uvolní póry a to ničení pupínků pak ani nijak moc nebolelo.

Miky gratuluju k asiholčičce

Claudie

 
gaabina
Stálice 92 příspěvků 12.09.05 13:22

V podstatě má odkrýt cukrovku, pravidelně v každé poradně odevzdávam vzorek moči - která je v normě - ale pro jistotu mě ještě poslala MUDr. na glukózový test - přijdu „na lačno“ odebere mi krev z prstíku, pak vypiju tu glukózu a po hodině mi opět odebere krev z prstu. Nic strašného ale taky ne příjemného. Pár holek už na tom taky byly :-))
Jinak moje MUDr. se mě ptala hned při vyplňování těhuprůkazky, jestli u nás v rodině někdo nemá cukrovku - a jestli si píchá inzulín.

Gaabina

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 12.09.05 14:05

CLAUDIE: jo to se mě ptali ale na začátku, to ji děda ještě neměl.Byl teď na JIP s embolku a zjistili mu,že dostal i cukrovku a musí si píchat!!!Má 75 let!!!Já si myslím,že jsem něco o glukózovém testu zaslechla,že to u nás taky dělá všem, zeptám se kámošky ona k němu taky chodí a rodí za 2 měsíce.Zajdu k ní na kafíčko a poptám se jí :-)) Jinak díky moooc!!!

 
dobrotova
Kecalka 134 příspěvků 12.09.05 14:52

Werinko,

ja myslim, ze ta cukrovka u starych lidi na to nema takovy vliv. Taky mam pocit, ze z tehotenstvi delaji nekteri doktori vylozene kovbojku. Samozrejme, opatrnost je urcite namiste, ale zase proc stresovat, kdyz z moci poznaji, ze neni problem …

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 12.09.05 14:57

Ahoj holky, tak já mám dneska v nohách asi 8 km. Jsem tak příjemně unavená, že asi celý zbytek dne budu jen ležet, číst si, poslouchat rádio a užívat si mimíska.

Tobia a Miky - gratuluju k holčičkám.

Seznámek aktualizuju, takže kdo tam chcete něco doplnit, tak se zmiňtě v diskuzi. Jestli jsem dobře počítala, tak v tuhle chvíli je skóre 15:14 ve prospěch holčiček.

Jinak co se týče mě, tak já jsem nikdy na kosmetice nebyla, líčidla už přes dva roky nepoužívám a ke kadeřnici jdu tak jednou za ??? - no asi tak každý rok či dva. Nějak necítím častější potřebu. Vzhledem k tomu, že mám dlouhé rovné vlasy, tak to vždycky stačí jen zastřihnout konečky. Jen doufám, že mi po narození mimíska ty vlasy vydrží a nezačnou padat. Holky, co už máte nějaké dětičky doma, jak jste na tom byly třeba s vlasy a zuby po porodu?

Katka

 
Verca
Kecalka 460 příspěvků 12.09.05 16:10

Ahoj,
Katko, tak já to skore vyrovnávám. Původně jsem patřila do klubu „necháme se překvapit“, ale Dr. dneska při prohlídce říká:„Ten má ale plný žaludek.“ Pak mu to došlo a přiznal, že vidí kluka. Pak mi ještě doporučil plzeňskou dvanáctku proti pálení žáhy a na zvednutí tlaku - prý je to jediné pivo, které opravdu pomáhá a přitom je prospěšné i pro mimčo (samozřejmě v malém množství).
Deníček - moooc chválim, je důležité být v pohodě a rozmazlovat se. Bohužel jsem ráda, když seženu hlídání k doktorovi a jednou za čas na kadeřnici takže o kosmetice si můžu nechat jen zdát. Kompenzuju si to tím, že si takovou menší kosmetiku občas udělam sama, když děcka spí. Jinak ještě chodim jednou týdně na gravidjogu, kde se vždycky nejvíc těšim na závěrečnou relaxaci, nikde jinde si tak báječně neodpočnu. S mimčem si povídam většinou večer v posteli, protože to je nejaktivnější a vlastně ještě, když čtu nebo vyprávim děckam pohádky po obědě, tak mu vždycky říkam, ať pozorně poslouchá, že čtu i jemu.
Jo a ještě k padání vlasů po porodu - mam naštěstí vlasů na rozdávání, ale po porodu, než se mi srovnaly hormony to stálo celkem zato, až jsem šla díky tomu nakrátko, protože jsme měli vlasy úplně všude a nebavilo mě je pořád někde sbírat. Zuby jsem měla vždycky na dvě věci, takže ty byly tak na stejno.

Tobia a Miky - velká gratulace k holčičkám, a ť se jim u vás dobře daří.

Verča 28tt

 
Verca
Kecalka 460 příspěvků 12.09.05 16:16

Ta těhuskleroza, ještě jsem chtěla k tomu glukozovýmu testu - mě ho dělali vždycky až po porodu, neni to sice nic moc, ale nechá se to vypít, jen poprvé jsem byla trochu vedle z toho, že je toho 1/2litru a musim to do sebe dostat do 5min. Dělají ho prý i maminkám co mají velká miminka, aniž by v rodině cukrovka byla, takže mě to určitě ani tentokrát nemine, mam taťku diabetika a miminko „normální“ velikosti to podle Dr. zase nebude.
 Verča

 
LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 12.09.05 16:37

Ahoj holky!!!

Claudie, napsala jsi moc pěkný deníček, já jsem se cítila dobře,jen když jsem ho četla. Představila jsem si tu teplou vanu, okolo svíčky…

Já se snažím hodně odpočívat, což je podle mě relax, ničím (teda skoro) se nestresuju, nikam nepospíchám a užívám si bříško. Mám na to čas, na rozdíl od pracujících těhulek, protože jsem doma na neschopence.
Hodně jsem se zrelaxovala tento víkend, měla jsem na návštěvě kamarádky z vysoké, moc jsme se nasmály a užily si.

Na kosmetiku chodím pravidelně, moc si tam odpočinu a mám vždycky dobrý pocit, že pro sebe něco dělám. Nevím, nevím, jak to budu stíhat po porodu, asi na nějakou dobu vynechám. Nevím, jak to přežiju. Kadeřnici naopak moc nedám, tu navštěvuju tak 2×ročně, chci si to odbýt někdy koncem září, října, a doufám, že mi to zase na nějakou dobu vydrží.

Tobi, Miky gratuluju k holčičce! Můžu si je od vás někdy vypůjčit? Na oplátku půjčím kluky!

Verčo, to se dr. pěkně prozradil, co? Takže překvápko se nekoná, ale já myslím, že vám to zase až tak moc nevadí, ne?

Claudi, já mám pupík už venku pěkně dlouho, ale já teda rozhodně nejsem směrodatná.Začal mi vylézat asi tak před 3 týdny (22.tt), ale velikost mého bříška prý odpovídá tak 8. měsíci, takže podle mě se rozhodně neřiď:-)

Kluci mi včera večer předváděli pěkný rodeo, kopali jak o život, a dokonce jsem jednoho i trošku ošahávala. Vyboulil se mi na bříšku, tak jsem ho tam hladila, to místečko bylo úplně tvrdý, takže tam někde ležel. Jenom nevím, co jsem mu to hladila, jestli hlavičku nebo zadeček. Ale moc se mu to líbilo, připadalo mi, jakoby si chtěl hrát, vždycky se nechal chvilku hladit, pak kopnul, pak zase a tak pořád dokola. No sranda:-)

Tak se mějte a pohlaďte pupíky.
Lennys a kluci 25.tt

 
Verca
Kecalka 460 příspěvků 12.09.05 16:47

Lennys - nám je to úplně jedno, proto jsme se původně rozhodli pro překváko a dr. nám to omylem překazil, ale stejně jsem to řekla jen manžovi a ostatní to budou muset vydržet do porodu. Ti tvý kluci, to musí být opravdu rodeo, mě kolikrát nenechá vyspat ani ten jeden, natož tři najednou, nějak si to ani nedovedu představit, to musíš mít z bříška úplný pohoří, když se třeba jen protáhnou všichni najednou. Pozdravuj je od nás a že jim vzkazujem, ať tě moc nezlobí.
 Verča

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 12.09.05 19:22

Ahojky holčiny,
Claudie, moc pěkný deníček, i když mě mrzí, že moje plánované těhu plavání a relax ve vodě se mě netýká a vanu si taky musím nechat ujít. Vůbec veškerý pohyb a tím si přijdu, že kynu, možná je to jen subjektivní pocit, ale moje stehna mi nepřijdou moje, jsou takový „pohyblivější“ a to se mi přestává líbit, všechny chutě na sladký se snažím kompenzovat ovocem, aby následky nicnedělání na neschopence byly co nejmenší, ale nic s tím nenadělám.

Co se týče kosmetiky, já osobně (ač nechci házet všechny do jednoho pytle) vím, kdo všechno se za kosmetičky vydává a tak mám panickou hrůzu z toho, kdo by v namátkou vybrané kosmetice byl a co by na mě dotyčná kosmetička napatlala. Je neskutečné, čeho jsou některé schopné a jak si nastavují a ředí různé krémíky a do toho nejdu, takže protože jsem se svojí pletí spokojená i v těhu, zvládám si ksichtík napařit a občas vyčistit sama.
Co se týče pedikúry, to je to samé, tam mám možná strach ještě větší a potřeboval bych jí dost často, ale ze strachu jsem do těď zvládala taky sama, jenže teď už je to před bříško náročnější takže to budu muset nějk řešit.
No a kadeřnici jsem si odbyla asi ve třetím měsící výrazným zastřižením dlouhých vlasů, akorát mi přijde, že teď dost padaj a jsou všude, tak nevím jestli ještě nezkrátím.

Trošku z jiného soudku…tím, že jsem doma a na nákupy to moc nevidím, začala jsem koukat na nákup po netu a moc se mi líbí hlavně cenově www.kojenecke.cz, mám ale dotaz na zkušenejší:

Separační plenky - máte s tím někdo zkušenost i v případě jednorázovek, píšou, že se tak ušetří nebo tak něco, ale moc se mi tomu nechce věřit, nejsou sice drahý (105ks 39Kč) ale jde mi o to, jestli je to vůbec k něčemu.

Fusak do autosedačky - nevím jestli je to fakt nutný, i když máme ty zimní mimča…Ale myslím, že jen v autosedačce venku dlouho nikdy nebude a když mimčo zabalím na přenesení do deky mohlo by to stačit, ale nevím, aby mi někde zbytečně nenastydlo …Jak to vidíte, budete ho kupovat?

Jinak gratulace ke zjištěným i prozrazeným holčičkám a chlapečkům :-)

My jdeme zítra na kontrolu, tak uvidíme jestli to bude vypadat na steh nebo jestli to zvládnem bez něj, pevně v to doufám, zítra nám je ale jen 27tt, tak musí Klárka ještě min.pár týdnů být poslušně uvnitř v domečku.

Mějte se všechny moc krásně a všechny co můžete relaxujte,plavte, cvičte dokud to jde.

Papa Janička

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 12.09.05 22:29

Cau holky,
zdravim vas, nemam cas cist ani denicek, ani komentare, tak se omlouvam. Zitra letim do CR, takze uz nebudu na netu, takze s holkama, ktere maji cas 19.9. a chteji se setkat, se domluvime po mobilu pres Bludicku a Monhu.

Mejte se krasne a at vam mimisci pekne rostou. Me roste bricho jak o zavod.

Bara

 
Verca
Kecalka 460 příspěvků 13.09.05 09:23

Ahoj při deštivém úterku,
Báro - přejem příjemný let a hezký pobyt v CR.

JaniB - separační vložky do plen uchrání jednorázovku před menší nehodou, ale při náloži jakou produkoval náš nejstarší jsou ti nanic. Kolikrát to ani plena nestačila pobrat a odnesly to i dupajdy se zavinovačkou nebo prostěradlem.
Fusak do autosedačky - máme normálně kočárkový a zároveň jsou v něm díry na popruhy v sedačce a kšíry na další rok, ale v sedačce jsme ho moc nevyužili. Vždycky stačila kombinezka a deka, do sedačky jsem ho dávala jen při velkých mrazech.
 Verča

 
dobrotova
Kecalka 134 příspěvků 13.09.05 09:56

Pekne utery vsem.

Tak jsem se vcera diky kamaradce zkusila tehu-plavani a bylo to moc bezva. Je to sice po obede, ale jen pulhodinka, takze to zvladam i pri praci - misto obeda, no mam dovoleno stihnout i ten obed, ale budu se snazit si neco na obed udelat doma, abych to moc nezneuzivala …
Dneska rano jsem trosku citila dvakrat dloubnuti do mocaku a trosku ty bublinky, ze by pohyby? Jeste si nejsem uplne jista. Asi to bude lenoch.

Lenka

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 13.09.05 10:16

Ahoj holky,
tak uz mam sbaleno a jeste mam cas okukovat na netu. Precetla jsem nekolik komentaru, co jsem ted v posledni dobe nestihla, ale denicek se mi cist nechce, je moc dlouhy........ promin Claudie :)) No jestli dorazis toho 19.9., tak mi to muzes v kostce rict ustne, vid? :)) Ba ne, ja se docela snazim relaxovat, mam pomerne klidny zivot, nikdo me nerozciluje, zadny sef v praci neprudi, pocasi je u nas krasne, tak bych mela mit pohodove miminko - moc doufam!!!

Holky me ted bricho roste hodne rychle a uz mi asi za chvili vyleze pupik, i kdyz jsem presne jako myslim Claudie mela pocit, ze je dost hluboky. Ted uz je skoro placaty, takze do toho prevraceni nema daleko.

Jinak mimi citim uz 4 dny kopat neustale a dost silne, takze bud vyrostlo a citim uz vsechny pohyby, nebo je nejake moc aktivni. Pritom mi dr. rikal, ze je to hubenour, ale podle rozmeru odpovidalo stari. Ja pohyby citim uz od konce 16. tydne, ted jsou tedy castejsi. A taky je mimi pekny zlobil, protoze me kope do zaludku, kdyz se najim nebo do mocaku, kdyz ho mam zrovna plny. A to pritom poslednich par dni porad nekde poletuju, takze si mimi na nedostatek houpani stezovat nemuze.

Co se tyce zpivani a povidani s miminkem - me to prijde trosku blaznive, nahlas si s nim povidat, takze si s nim povidam v duchu. Mam proste problem na nej mluvit hlasite, kdyz ho nevidim vedle sebe :) V duchu s nim rozmlouvam dost casto. Ja totiz verim, ze mezi maminkou a miminkem je silne telepaticke pouto a ani na sebe mluvit moc nahlas nemusi a stejne pochopi. Kdyz me ta telepatie funguje s mym pritelem, to by bylo, aby to nefungovalo s vlastnim miminkem!

Jinak gratuluju tem, co vedi, co v tom brisku nosi. Ja to asi budu vedet az v rijnu, kdy jdu na dalsi prohlidku.

Mejte se krasne a ja se ozvu na netu az za 2 tydny.

Bara

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 13.09.05 10:45

Ahoj těhulinky.

Posílám hodně pozdravů z pobytu na Bítově. Myslela jsem si že tady budu uplně odřiznutá ale manžel vzal notaska tak muzu aspoň jukat a občas napsat.

GAABI - gratuluji k utz.Pěkně mě rozesmál tvůj komentář jak si mimi volalo pokojovou službu :-)))) K tomu Polsku. Já jsem tam byla nakupovat zatim jen jednou ale koupila jsem si tam pěkné věcičky.Dupačky, bačkůrky,čepičky a takové ty teplé pěkné dupačky i s kabátkem na naše za 320.Kamarádce jsem to loni kupovala tady za 560(navíc byla jen čepička).Dívala jsem se i na kočárky ale ten bych stejně koupila tady u nás, tak jen na čumendu.

TOBIO,MIKY - velká gratulace k holčičkám a VERČO - velká gratulace ke chlapečkovi.

BÁRO - přeji pěkný let a hladké přistání u nás.

GEJBY - k tobě jsem si do pozn.napsala jen pohyby a teď si už nepamatuji o co vlastně šlo. Ta těhu skleréza je někdy opravdu hrozná. Manžel se mi pěkně směje. Asi budu muset nějak terénovat pamět abych si nepřipadala jako stoletá babička.

Jinak první noc jsem si tady opravdu užila.Do tří jsem nemohla pořádně spát a od tří do čtyř jsem měla průjem a zvracela jsem jako o život. To toho mě ještě náš chlapeček častovat opravdu pořádnýma kopancema tak jsem byla ráda když jsem okolo půl páte usnula.Těd už je mi zase dobře(snad to vydrží).Asi mi nesedla večeře(pečené kuře).
V průběhu pobytu máme i různé výlety.Jedním je i návštěva elektrárny v Dukovanech.Po­dívat bych se tam sice chtěla ale nevím jestli je to teď moudré.Sice mi tady tvrdí že to tam je bezpečnější a hlídané daleko víc než tady v okolí ale já opravdu nevím.Tak to je zatím snad vše :-)))

MartinaK

 
dobrotova
Kecalka 134 příspěvků 13.09.05 11:25

Marti ahoj!

A v kterem tom Bitove vlastne ses?

Lenka

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 13.09.05 12:02

Ahoj holky,
tak a nejde posílat odpovědi ani komentáře anonymně, to je teda pro mě pěkná čára přes rozpočet :-)

BARU (malto)- žádný takový, že Ti udělám výcuc z deníčku ústně, ne ne ne.:-) Hezky si to vytiskneš a vezmeš na čtení do letadla :-DDDDDD a na srazu naopak z toho budu ZKOUŠET - všechny !!! a známky budu zapisovat do těhu průkazky!!! TAK !!! :---))))))))))))))

Verčo - gratuluju k chlapečkovi, máte to tuším hezky na střídačku s těma dětičkama, tak ještě budeš muset pak čtvrtý aby dcerka nebyla „sama“ :-) U nás se dr. naštěstí neprořekl a poctivě stále říkal „to miminko“.

Marti - tak je to správný, nonstop připojení i z dovolený, protože my se zanedbávat nenecháme!!!!! :-)

Claudie

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 13.09.05 12:37

Claudie,
ja ale nemam tehu prukazku :)) To nevim, kam mi tu znamku tedy napises, na celo? Poslala jsem ti SZ se svym telefonem.

Mejte se kocky krasne, uz opravdu musim jit.

Bara

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 13.09.05 12:52

Ahaaaa, nehraju! - takže na čelo, na břicho a do pasu.Možná i na zpáteční letenku. :--))) Za mobílka díky, napíšu. příjemný let.
Claudie

 
Verca
Kecalka 460 příspěvků 13.09.05 13:13

Claudie - na střídačku to máme, ale bohužel to bude muset Klárča vydržet sama, ne že bych už žádné další mimčo nechtěla, ale tři v našem 2+1 je i tak celkem dost. Navíc bych jim chtěla dopřát v zimě lyže, brusle, v létě kolo, plavání, nějakou tu dovču, atd. a vybavení neni zrovinka levné i když se dá lecos koupit v bazarech nebo na inzerát. Když si to přičteš k běžným věcem jako je školka, škola, nějaký kroužek, tak čtvrté už opravdu nezvládáme bohužel finančně. Psychicky a fyzicky bych jich klidně brala i pět.
 Verča

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 13.09.05 14:03

Verčo, mezi třetím a čtvrtým si prostě v:,–(íš Sportku a je to :-)
Případně přihlásíš manžela do dalšího ročníku Vyvolených aby přinesl 11mil, za to by bylo na byteček a zbyly by „drobný“ i na lyže. Kdyby ho náhodou vyřadili dřív než před finále, musí udělat nějakou dojemnou scénku ve zpovědnici a národ na něj udělá sbírku. Když udělali sbírku na toho magora Honzu, kterej rozkopal 80 hrobů a mlátil Romy a lidi jsou mu ochotni zaplatit chlaupu a dlužné výživné, tak mi zůstává rozum stát.
Claudie

 
Monha
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 13.09.05 14:47

Ahoj holky,

tak jsem se konečně dostala i k psaní, doteď jsem sotva stíhala číst.

Claudie, prima deníček. Zatím stíhám pravidelně chodit kosmetiku a ke kadeřnici (s tím chmýřím, co mám na hlavě, to ani jinak nejde) a asi budu muset navštívit i pedikúru, protože mi v téhle činnosti začíná bránit břicho :-)

Gaabi, v Polsku jsme toho nakoupili docela dost. Oblečky mají moc hezké a řekla bych, že i v dobré kvalitě. A ceny příjemné. Třeba rychlozavinovačku jsem koupila za 160,– a tady v Praze jsem ji viděla i za 340,–.

Hlavně se chci ale podělit o radost z dnešní kontroly u dr. Všechno je v pořádku a dnes se před námi mimísek ani nestyděl na UTZ, takže už víme, že moje vysněná holčička je nakonec Matěj. Bylo to tak jasně vidět, že dr. ani nemluvila o nějaké pravděpodobnosti a rovnou to napsala do karty.

Další dny mám dovču, takže všem přeju hezký zbytek týdne a těším se příští pondělí s některýma z vás na srazík ve Vodičkově.

Pa Monha + Matěj 31+1

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 13.09.05 18:46

Monho,gratuluju k chlapečkovi, i když to není podle Tvých snů. Ale určitě jsi i tak moc ráda, hlavně proto, že je vše OK, My bysme s manžou taky tak trochu víc chtěli holčičku, ale od začátku si myslím, že to bude klučina a každý, kdo zatím tipoval, tak bez zaváhání kluka. My se necháme překvapit, tak jsem zvědavá, jak to dopadne. Na mimi se ale těším bez ohledu na to, co to bude.

Tak zatím pa a pohlaďtě bříška

Katka

 
Rybka02
Kecalka 151 příspěvků 13.09.05 19:15

Ahoj bříška,

Martino K, moc děkuji za připsání do seznámku na srazík. Když nebudou komplikace ráda 1.10. dorazím. Nestíhám číst všechny příspěvky a tak nevím kam se půjde.
Nevím jak Vás, ale mě prcek v bříšku dělá psí kusy. Večer usínám až tak ve 3, protože prcek kope jak na fotbale. Je to sranda, ale někdy to docela i bolí.
Ve čtvrtek jdu na prohlídku, tak snad to bude všechno v pohodě. Snad se mi i ta pitomá placenta vytáhne nahoru.
Nemohla jsem kvůli vcestnému lůžku odjet na dovolenou. Hrozně jsem to oplakala, bal to šok, ale hlavně že prďolka je v pořádku. Přinejhoršim budu rodit císařem.
Zítra se půjdu podívat na předporodní kurz, doufám že bude, protože se u nás koná dětský bazar. To se poměju. :-)
Tak zatím se mějte, já jdu pomalu louskat příspěvky.

Lenka 27

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 13.09.05 20:20

Ahojky.

LENKO - jsem na vojenské zotavovně Dyje-Bítov.Je to asi 1Km pod vesnicí Bítov.Zatím tu jsem do pátku ale v ne večer nebo v po ráno se vrátíme a dom jedem ve čt.večer protože musím příští pátek na ko.Zítra plánujeme výlet do Mor.Budějovic a Jaroměře.Odpoledne možná zajdem na Cornštějn.Do Znojma jedeme příští úterý na společný výlet.

RYBKO i ostatní - srazík se koná 1.10. někdy po obědě v Praze (Černý Most nebo Zličín).Zatím žádná pražská těhulka nenavrhla konkrétní místo tak to zatím není upřesněné.Seznámek se zatím nezměnil ale v novém deníčku ještě nebyl.Prozatimní podoba:

MartinaK
Berča
Bludička
JaničkaB
Pajda
Agatha
Claudie
Gejby
 Rybka

Tak zítra pa.

MartinaK

 
Rybka02
Kecalka 151 příspěvků 13.09.05 21:20

Ahoj těhulky,

Gaabino - mi jsme byli nakupovat v Polsku s manželem před týdnem. Koupili jsme prckovi vozítko, postýlku, nebesa, matraci ( kokosovou ). S nákupem jsem spokojená, ale ještě uvidíme jak to dopadne v provozu. Kamarádka tam taky nakoupila všechno a prý si nemůže stěžovat a na druhý mimi tak pojede znovu.
Maltě přeji příjemný let a hladké přistání.
Claudie - naprosto souhlasím a s tím magorem Honzou je to opravdu síla. Vůbec to nechápu. No vždyť jeho žena řekla že jsme ho nepochopil, i proč se tak chová.
Katarino - já taky nevím co mě tam v bříšku pošťuchuje. A jako tobě mi každý předpovídá kluka, tak jsem zvědavá jestli se trefí.
Martino, mě by teda více vyhovoval Černý Most, mám to blíž a hlavně to tam trochu znám. Na Zličín bych asi trefila, ale vůbec se tam nevyznám.

Dobrou noc

Lenka

 
dobrotova
Kecalka 134 příspěvků 14.09.05 08:38

Ahoj Marti,

tam to znam, s cimbalkou tam obcas jezdime hravat (vedouci me bude znat), no ale ted zrovna nic.
Nechystate se mrknout do Znojma na vinobrani? Je to tento patek-sobotu - kdyz uz jste tak blizko. Krome sileneho blazince tady byva pekny historicky pruvod a taky na starem meste historicke trziste. Hlavne se pije burcak a na ten se moooc tesim, i kdyz teda letos v omezene mire :-) Doufam, ze od kamaradu sezenu nejakou nealko stavicku :-))
Tak si to tady moc uzij.

Lenka

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 14.09.05 08:44

Ahoj Lenko.

Tak s Černým Mostem jsme na tom stejně.Já do Prahy přijíždím rovnou na ČM, na Zličín je to co pamatuji aspoň 45 min.metrem. Na Zličíně by mě musel někdo vyzvednout u metra jinak nevím kam bych se tam dostala :-))) Naši mě vždy(ještě na škole) vyzvedávali u metra.

Když jsem v TV viděla toho kripla Honzu tak se mi chtělo zvracet. To bylo opravdu super jak manželka v TV tvrdila že se změnil ale proč neplatí alimenty na první dvě děti to neřekla.Hlavně že mu tam poslala obřího plyšáka min.za tisícovku. Opravdu úžasné.

Přeji krásnou středu.

MartinaK

 
Anonymní  14.09.05 09:02

Ahoj holky, tak se po delší době zase ozývám, musím se pochlubit, včera jsem byla na kontrole, všechno je OK a dr. mi potvrdil 99% holčičku. tak jsem moc ráda, ale pořád tomu nějak nemůžu uvěřit, prvního máme kluka.Tak jsem včera hned po kontrole koupila mimísku první bodýčko a zavinovačku, jen tak pro radost, velké nákupy mě teprve čekají.Jenom si nevím rady s kočárkem, u nás v obchodech se mi líbil a když jsem se na něho šla podívat znovu, tak už mi tak skvělý nepřipadal, ještě uvidím, te'd spíš jenom tak okukuju.Taky uvažuju o Polsku, 2 typy, které se mi líbily u nás v obchodě byla polská výroba, ještě uvidím.
taky se musím pochlubit, že tuto sobotu jsem byla naposledy v práci!!! Musím přiznat, že už to na mě bylo opravdu dost, te'd mám dovolenou a náhradní volno a od října jdu chvíli na PN!!Musím dát trochu dokupy náš baráček, protože s úklidem jsem to poslední dobou opravdu moc nepřeháněla.
Jinak s tím hýčkáním sama sebe - taky jsem nestíhalka, zítra jdu akorát ke kadeřnici, taky se chystám začít chodit na těhul.cvičení na balonech - dost mě berou záda , tak doufám, že to trochu povolí.
Jinak dnes mě čeká něco pro mě hrozného - návštěva zubaře, pro mě je to hrozný stres, doufám že to nějak zvládnu, už teď mě bolí celá pusa.
Mějte se všichni krásně a hezký den
 Petra

 
dobrotova
Kecalka 134 příspěvků 14.09.05 09:33

Ahoj Marti, posilala jsem ti odpoved na minuly vzkaz - s tim bytovem …

Lenka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama


Reklama