Očekávání zimních miminek č. 6 - něco málo o kočárku

Těhotenství

Ahoj holky, tak mě zaujaly vaše dohady (nikoliv od slovesa hádati se, ale od snažiti se uhodnout) ohledně typu kočárků a napadlo mě, že by nebylo od věci kdyby nám vícemaminky napsali svoje zkušenosti, jaké kočárky se osvědčily jim a v jakých podmínkách je používaly, případně i varování, kdy to nebylo to pravé ořechové. Možná by se hodilo i pár poznámek o dalších přemisťovadlech miminek a batolat jako šátky, babyvaky, klokanky, krosničky:)))))))) Nejdřív pár zcela obecných rad, na co při výběru kočárku nezapomenout:

Rozdělení:
hluboké - vhodné do jednoho roku dítěte (já bych tipovala tak max. do 9 měs., záleží na tom jak „akční" budete mít dítě)
sportovní - vhodné od 6 měsíců
golfové hole - pro starší dítě, které už samo chodí a kočárek využije jen na popojíždění
kombinace - obsahují více variant najednou, takže můžou sloužit dítěti od narození až do doby, kdy přestane kočárek potřebovat
Na které vlastnosti se při výběru ohlížet:
kola - menší pevná kola jsou vhodná do města na rovné a pevné povrchy, velká a nafukovací kola jsou naproti tomu vhodná do přírody nebo do sněhu, velká nafukovací kola jsou univerzálnější
rozměry - důležité je posoudit rozměry, hlavně v případě když často používáte výtah, většina typů má dnes sklápěcí rukojeť, přesto je dobré si vše předem proměřit
skladnost - zkuste si před koupí vyzkoušet, jak dobře se dá kočárek složit, většinou lze odejmout korbičku a konstrukci složit, takže se celý pohodlně vejde do auta, vždy je ale nutno tuto funkci ověřit údržba - ověřte zda je kočárek omyvatelný, a zda lze vnitřní látku vyjmout a vyprat
houpání - je to s podivem, ale mnoho modelů houpe minimálně nebo vůbec, přitom houpáním dítě pohodlně uklidníte (je žádoucí zejména u hlubokého kočáru, u sporťáku už moc ne)
příslušenství - kočárky obsahují různé množství příslušenství, levný výrobek bez příslušenství někdy stojí nakonec více, než v základu dobře vybavený kočárek ( nás prosincových se týká hlavně teplý fusak, pláštěnka, síťka nebo košík pod kočár, taška nebo batoh na madlo a u některých modelů i autosedačka)
hmotnost - s lehčím modelem se lépe manipuluje
Ještě bych dodala reklamovatelnost, pokud kupujete nový kočárek. U prodejce i výrobce bych ověřila, jak postupují v případě reklamace zakoupeného výrobku. Pokud vám totiž nezapůjčí náhradní kočarek a vyřízení reklamace trvá delší dobu, jste přinuceni tahat dítě v ruce, šátku nebo zakoupit další kočárek, což je dost k nasr…! Ne že bych to zažila osobně, ale už jsem si pár takových story na internetu početla, mám za to, že i zde na emiminu:(((((((((.
A teď pár zcela subjektivních postřehů a zkušeností:
Mnou nejčastěji projížděný terén: městské komunikace, polní cesty, louky, lesy, krasový povrch s výskytem škrapů (části vápence vystupující nad povrch o velikosti štěrku až větších cihel).
Doprava: městská hromadná doprava (v týdnu) s přestupy na Smíchově, kde chybí jezdící schody nebo funkční plošina či výtah, vlak (návštěvy babičky v Brně), felicia combi (obvykle s kufrem přecpaným spoustou krámů jako jeskyňářské lezecké vybavení apod.)(víkendy).
Nakonec jsem se rozhodla pro hluboký kočárek z druhé ruky na prvních 6 až 8 měsíců a zakoupení nového lehkého sporťáku na zbylé dva roky.
Moje požadavky na hluboký kočárek: 1)co nejvyšší, aby se na malou nešel prach a smrad z městského provozu, aby ji neolizoval náš pes a abych se k ní nemusela moc ohýbat při přebalování apod. 2)co největší lůžko, aby se tam vešla v půlroce i s beránkovým fusakem (byla letní miminko). 3)co největší a nejhladší kola do terénu (na hladká se nenalepí taková vrstva bahna jako na kola s výrazným vzorkem). 4)co nejodpruženější abych z dcery nevytřásla na hrbech duši a aby se dal dobře houpat.
Nakonec jsem v bazaru našla zachovalou trojkombinaci ještě s takovýma těma velkýma hladkýma kolama jako mívaly staré Liberty, odpruženou koženými řemínky a s polohovatelným madlem, což byla nutnost při návštěvách v paneláku při použití výtahu. Za 1000 kč.
Výhody: projet se s ním dalo všechno, bezvadný na houpání a uspávání. Nevýhody: 1 člověk ho nevynese do schodů, není moc skladný, ale to je slabina každého „hlubokáče". Sportovní verzi jsem nepoužívala. Byla zbytečně díky „hlubokáčovému“ podvozku vysoká, těžká a neskladná.
Moje požadavky na sporťák: 1)co nejlehčí, abych ho unesla i s batoletem sama do libovolně vysokých schodů, můj limit byl do 10 kg. 2)co největší kola 3)tak nízký, aby si dítě mohlo samo nastoupit a vystoupit z kočáru 4)stabilní proti převržení při dceřině skákání a blbnutí i v případě zavěšení těžší tašky na madlo 5)složitelný na co nejmenší „placku"
Dívala jsem se po tříkolkách, moc bych v té době ocenila brzdu na sjíždění prudkých kopců, jenže jsem v té době nesehnala žádnou dostatečně lehkou. Nakonec jsem v Carrefouru našla bezejmenný sporťák za necelé 4000 kč, zřejmě napodobeninu nějaké značky, jen jsem dosud neobjevila jaké:(((. Má velký kola, záda polohovací ze sedu až na vodorovno, skládá se na placku, přední kola mají menší rozchod než zadní takže při složení mezi sebe zapadnou a v případě absolutní nouze o prostor se dají sundat, protože jsou na obyčejnou závlačku. Váží pouhých 8 kg. Jedinou nevýhodou bylo, že má poutání jen kolem pasu a mezi nohy takže jsem pro svoje mrštné zvířátko musela zvlášť koupit kšíry, protože měla období kdy by mi bez pásů přes ramena vypadla (spíš vyskočila) a utekla. Nekupovala jsem ho kvůli ceně, ale byl v té době jediný tak lehký a přitom bez golfáčových kol, z kterých bych se zbláznila v terénu. Jen pro zajímavost jsem v té době dostala polohovací golfáč zdarma po dítěti od známé od firmy ABC design a ten váží taky 8kg, takže ho nepoužívám. Líp se mi jezdí s většíma kolama i po pražské dlažbě. Nakonec jsem si pořídila taky z druhé ruky za 300 kč ten nejobyčejnější nepolohovací golfáč od BaB. Ten teď používám do vlaku, MHD a návštěvy mého doktora a jiná místa, kde je výhodné mít už hodně samostatně chodící dceru k čemu uvázat. Takže ho vlastně používám spíš jako „podstavec":)))))))­)))) než jako dopravní prostředek. Váží 4 kg a v pohodě ho unesu v jedné ruce. Sporťák teď používám už jen na větší nákupy, když vím že bude malá spát a při deštivém počasí.
Moje zkušenosti s nosidlama: vyzkoušela jsem akorát klokanku, šátek a krosnu.
Klokanka: byla první nosítko co jsem zkoušela a bolely mě záda, měla jsem problém unést 3 měs. dítě. Šátek: pořizovala jsem ho později, protože jsem se bála vázat malinké miminko, takže s kolíbkama nemám zkušenosti, my jsme začínaly až kapsou. Na rozdíl od klokanky v něm bez problémů dokážu unést i dvouleté batole. Je super a v prosinci ho budu na novorozeně určitě používat. Na pohyb ve městě i v přírodě se samostatně chodícím batoletem, které občas potřebuje poponést neznám nic geniálnějšího. Drobné nevýhody: osobně se bez asistenta bojím malou vázat na svoje záda pokud se mi nehodí úvazy na břiše nebo boku, když je hodně teplo propotím sebe i dítě.
Krosna: používám Kid komfort III od firmy Deuter, tahle je fakt hodně drahá (asi 6000 kč), ale je dobře řešená i pro spící dítě i pro nosiče a má velký nákladní prostor, což ocení nosič v případě že je někde s dítětem sám. Používala jsem ji na jízdu na běžkách a používám ji i při turistice, protože se nosí stejně dobře jako kvalitní batohy a odpadá mi starost s propocováním dítěte a se zabezpečením dítěte proti dešti a náhlým zvratům počasí (má vlastní pláštěnku). Místo některých levných krosniček bych ale raději upřednostnila šátek, protože se špatně nosí a spící dítě se v nich klátí a je všelijak nakřivo skroucené. Teď jsem se kvůli silným těhunevolnostem musela vrátit od nošení ke kočárku, protože s krosnou i šátkem se špatně z…í:((((((((, ale už se těším až mě přejdou:))).
Moje celkové náklady na všechny kočárky a nosidla byly asi 12000 kč, což považuju za šťastnou náhodu a za vyhozené peníze mám jen těch 1000kč za klokanku. Původně jsem v rozpočtu počítala tak 2 až 3 tis na hluboký kočárek a něco kolem 10 tis. na nový sporťák. Na prosinec asi zkusím sehnat tašku na dítě, která by pasovala do toho mého sporťáku a získám tak hluboký kočárek, který uzvednu do MHD.
Hluboký kočár nám vydržel asi do 7. měsíce, protože malá se potom rozhodla jezdit v sedě, v kleče na čtyřech a ve stoje, tak jsme museli pytel z beránka používat jen na odpolední spaní venku (byl přelom leden/únor) a na normální procházky a výlety používat jen teplou kombinézu. A samozřejmě přejít na sporťák, aby se ve stoje mohla držet opěradla jako madla.Tak si myslím, že pro ty naše drobečky hlubokej kočár na příští zimu (bude jim rok) už moc nehrozí. Jinak beránkovej pytel jsme samozřejmně na spaní venku (jinde přes den nespíme) používaly i letos v roce a půl, tak je dobrý pořídit tak širokej sporťák, aby se tam i větší dítě s pytlem vešlo:)))))).
A na závěr: docela dobrej přehled kočárků včetně hmotnosti, ceny a doplňků mají např. na http://www.kocarky.com/ A úplně nejlepší rada: vyzkoušejte si různé typy kočárků i s dětma v různém terénu u svých znamých a příbuzných co už děti mají.

Hodnotilo 3 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 16.05.05 20:26

Jéééé, jsem tady první!!!!
Tak to je fakt super.

Lennys

 
VeronikaR
Stálice 86 příspěvků 16.05.05 20:28

ahojte, takže aj mi čakáme zimné miminko. snáď nevadí, ak sa pridám. Malo by sa narodiť 17.12. a mám aj syna , ktorý sa narodil 5.11.2002, takže s kočíkmi a zimnými miminkami to mám stále.
Veronika

 
LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 16.05.05 20:38

Teda Bludičko, tenhle deníček, ten ti musel dát zabrat. Máš můj obdiv.
Budu si to muset vytisknout a někam uschovat, doufám, že to pak najdu. Až budeme pořizovat kočárek, bude se tohodit. Takže díky za info!
 Lennys

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 16.05.05 20:51

Vítáme tě u nás Veroniko, a jako zkušená zimní mamina bys nám taky mohla hodit do placu jakej kočárek se ti osvědčil a v jakém prostředí jsi s ním jezdila, případně naopak.

 
michi1
Stálice 58 příspěvků 16.05.05 22:59

Bludičko, dnes jsem Ti již podruhé vděčná..
Takhle zpracovaný deníče je fakt bomba! Jsi skvělá, děkuji.
Zdravím novou těhulku!
 Míša

 
Anonymní  17.05.05 07:21

Wow, Bludičko, je to bomba, budu si to muset někde pořádně uschovat, super deníček. Nonu

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 17.05.05 07:29

Ahoj holky,

Bludičko - teda, klobouk dolů, takhle vyčerpávající deníček jsem snad ještě nečetla…Skvělý..
Já bych také byla pro, aby nám sem další maminy napsali svoje zkušenosti s kočárkama…je to vážně dost náročné, vybrat ten správný.
Jinak holky, ve čtvrtek jdu k doktorovi, na další těhu prohlídku,tak se strašně moc těším až uvidím zase mimíska.

krásný deštivý den Yasmin 11+4

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 17.05.05 08:45

Bludicko, pripojuji se k holkam a peji chvalu:-)) Nadherny denice, ktery jsem presne potrebovala, protoze mam ve vsem zmatek:-))
Vcera jsem zpovidala kamaradku - zkusenou maminku - ohledne kocarku, zjistila jsem, ze ani netusim, kdy dite prestane pouzivat hluboky kocar a nastane doba sportaku:-)) Myslim, ze to mame fajn, ze v zime se nam tam deticky vejdou se vsemi temi zateplovacimi materialy, a v lete, kdyz budou vetsi, tak nebude potreba dalsi deky, fusacky apod…
Na kocarek mam sve favority, preferuji trikolku s brzdou, hlavne ovsem neco lehciho, jelikoz budu kocarek i ditetem tahat prozatim do druheho patra bez vytahu…
Nektere ceny kocarku me sice prekvapily, prijde mi vcelku luxus dat za kocar 15.000,–, ale vazne nevim… No, az budu mit trosku jasno, pridam par odkazu na nejake kocarkovske stranky.
 Nicol

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 17.05.05 09:07

Ahoj holky, někde ve starším deníčku, jsem vyčetla odkazy na věci pro mimi, tak snad vám to trošku pomůže.

www.e-detskysvet.cz
www.x-lander.cz
www.patron-bohemia.cz
www.baby-eli.com
www.kremilek.cz
www.miminko.com
www.e-bambino.cz
www.miminet.cz
www.spuntik.cz
www.a-zbaby.cz
www.brumla.cz
www.promi.cz
www.detskysvetmlade.cz
www.detskydum.cz
www.cvrcekpraha.cz
www.detskyraj.cz
www.bebeconfort.cz
www.baba-centrum.cz
www.maxi-cosi.cz
www.deltim.cz
www.sparkys.cz
www.autosedacky.cz
www.ajuty.cz
www.detatko.com
www.babydirekt.cz
www.chicco.cz
www.deticky.cz
www.caryfuk.cz
www.broucekberuska.cz
www.oskarek.cz
www.inshop.cz
 www.kocarky.cz

pa,pa Yasmin 11+4

 
Verca
Kecalka 460 příspěvků 17.05.05 09:26

Ahoj holky, ač jsem „zkušená mamina“, tak s kočárkama vám moc neporadim, my máme sourozeneckej, kdy mimčo leží a starší nad ním sedí a ta sedačka pro starší je sundavcí a pak je z toho polohovací kočár pro děcko do tří let, a protože třetím dítětem končíme, nový už asi kupovat nebudem a nějak to přežiju s tímhle, i když malé už budou po narození mimi tři, takže sedačku pro starší nevyužijem (což je dobře, protože s dvouma drobkama je to pořádná dřina). Klokanku jsme taky moc nevyužili a šátek s krosnou jsme nikdy neměli, takže v tomhle ohlednu vám o pravdu neporadim.
Verča 11tt

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 17.05.05 09:36

ahoj,nakoukla jsem k vám a přihodím moji zkušenost.naší dceři bude rok,je červnová,bydlíme na menším městě,v 1.patře bez výtahu.vyhrál to u nás deltim skippy,v zimě se s ním jezdilo pěkně ve sněhu,je prostorný,nafu­kovací kolečka,po vyndání tašky rovnou sporťák.taky je krásně odpružený a ani pořizovací cena nebyla špatná-6120 kč.v deseti měsících jsme ještě na cestování pořídily baby dreams-rider-jsou to odpružené golfky,ale mají hodně velká kolečka a jsou prostorné,polo­hovací záda i nohy a cena 3990kč.máme tady kočičí hlavy a malé kostky,zajeli jsme ho i na louce a v lese a jde to. s obouma jsme hodně spokojení.přeju všem taky dobrý výběr a zdravá miminka.
luka a kačenka11m

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 17.05.05 10:19

Verčo, je reálný abychom až Kamilce budou 2 a půl roku a bude zima zvládly cestování bez sourozeneckého kočáru nebo si to představuju jak Hurvínek válku? Chtěla bych se podle situace obejít s kombinacemi:

  1. novorozenec v šátku Kamilka pěsky
  2. novorozenec v šátku Kamilka ve sporťáku
  3. novorozenec v kočárku Kamilka pěsky
  4. novorozenec v kočárku Kamilka v šátku
  5. novorozenec v kočárku Kamilka v krosně
    Kolik jsi měla rozdíl mezi prvorozeným a druhorozeným potomkem?
 
Anonymní  17.05.05 10:19

Ahoj těhulky:)
Zdravím novou těhulku Marcelu.
Bludičko: To jsou super informace. Moc pěkný deníček.Budu zase o něco moudřejší při výběru:)
Yasmin: Tu svatbu si hezky užijte, ať máte co nejlepší počasí i když nevím jestli se to podaří:).
Holky já jsem shodou okolností dnes zamlouvala termín na svatbu nám a to na 7.7. mě se to datum moc líbí, taky jsme se 7 seznámili ale v jiném měsíci, to ale neva:)
Bude to ale malá svatbička, protože chybí penízky a příbuzenstva taky moc nemáme.Mám toho teď nějak hodně mimčo, svatba, stěhování, úvěr ......snad to všechno zvládneme:)
Všem co viděly srdíčka moc gratuluju a ty co se chystají k dr. tak ať přinesou samé radostné zprávičky:)

Ally 8+6 tt

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 17.05.05 10:38

Bludičko-moc hezký a poučný deníček! Zrovna jsme se manžou bavili o tom, jaký kočárek si pořídíme a tohle je dobrý návod, podle čeho vybírat, díky!
My jsme zatím rozhodlí pro trojkombinaci, která je myslím hodně praktická.
Z Prahy nejsem, ale pracuju tady a hodně sem s manžou jezdíme na nákupy. Jestli můžu doporučit, zkuste se někdy zajet kouknout na Černý Most-jsou tam 3 prodejny s kočárkama a věcičkama pro mimi, najdete je i na www stránkách-www.babypark.cz, www.babystar.cz, www.babyland.cz. U několikrát jsme se tam byli podívat a mají tam hlavně spoustu kočárků, autosedaček a oblečení. Určitě zavítejte!
Yasmin-hezy si užij zítřejší utz, mimi už bude určitě krásně vidět a díky za odkazy!
 Berča

 
pipiauto
Kecalka 449 příspěvků 17.05.05 10:47

Ahoj, těhulky..
Bludičko, deníček se Ti moc povedl, je vidět,že už máš „jisté“ zkušenosti:)
No nebyla bych to já,abych se nepřidala ke kočárkování. Miminko čekáme začátkem ledna, tak bych to viděla na nějaký bazarový hluboký, a protože se budeme stěhovat do Prahy, tak do města nějaký suprovní super lehoučký sporťáček na větších kolech. Nebo nějakou kombinaci kdy se dává hluboká korbička a sportovní sedačka zvlášť, no jo, ale zase ty velikosti korbiček nejsou nic moc(quinny,jané) (o ceně ani nemluvím)No,ale zase do léta s tím snad vydržíme a pak už by mimi mohlo do sporťáčku:) Co myslíte? Jak to vidíte maminky zimňátek..?
Mimochodem těhu ještě nemám vůbec potvrzené od doktora, nějak se tam nemůžu dohrabat, nemám totiž vůbec žádnou sukni:) Tak mi držte palce až se tam dohrabu aby to opravdu bylo všecko OK. Poslední MS byla 1.4.05 a vyšly pozitivně 2 testy, tak to snad bude dobrý. Prosím Vás a v kterém týdnu bude vidět srdíčko, že bych už k tomu doktorovi zašla:) Petra

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 17.05.05 10:52

Ahojky Bludičko,

super deníček, škoda že jsem na podobný nenarazila cca před třemi lety :o)

Píšu ohledně sourozeneckýho kočáru. Mám kluky od sebe o 26 měsíců a celou zimu jsem byla přesvědčená o tom, že ho pořizovat nebudu a že Matyáš bude ťapat pěšky, příp. pojede na babyboardu. Opak byl pravdou. Na boardu byl ochotný stát max. 2 min., pokud ťapal, tak opačným směrem a pokud možno středem silnice. Takže jsem po 6 týdnech trápení rezignovala a kočár pořídila. A světe div se, Matyáš sedí jako přibitej a „řídí“. Šátek jsme nikdy neměli, takže s tím nemám zkušenosti. Každopádně bych Ti radila s pořízením dvojkočáru počkat až se miminko narodí a uvidíš, co vám bude vyhovovat. MOhlo by se stát, že ho Kamilka odmítne a Tobě bude zbytečně stát doma, příp. ho budeš složitě prodávat.

Měj se krásně, ať bříško krásně roste a jste všichni zdravý.

Katka (nakukovatelka od Šulánků), Matyáš 28 měs. a Filip 2 měs.

 
Simonka
Kecalka 474 příspěvků 17.05.05 11:13

Ahoj, srdicko je pokud si to jeste dobre pamatuji videt uz ve 4 tydnu:-)

Simona&Kristynka(10 mesicu)

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 17.05.05 11:16

Pokud máte na sporťák a hluboký kočárek tak odlišné požadavky jako jsem měla já, tak vám nezbyde než pořídit kočáry dva, protože tohle společný podvozek u kombinace vylučuje. Jinak pokud kombinaci, tak bych se řídila spíš podle toho jak je těžká, pohodlná na ovládání a skládání ve formě sporťáku. Hlubokou verzi budete používat pravděpodobně pouze do léta, kdyžto se sportovní se budete tahat a vozit do dvou až tří let vašeho broučínka. (Spíš do těch tří pokud mu dřív nepořídíte sourozence:)))))))))­)).

 
Anonymní  17.05.05 11:23

Ahoj, jsem taková nepravidelná nakukovatelka. A koukám, že jedna čerstvá těhulka je na tom úplně stejně jako já - u mě poslední MS taky na apríla a dva pozitivní testíky. :) Byla jsem u Dr minulý týden ve čt a vidět byla jen taková bublinka (plodová voda) a mini tečka. Na další UTZ mám přijít za tři týdny, což bude odpovídat cca 7 týdnu těhu, kdy by už mělo být vidět srdíčko. Tak pořiď fajn sukni a naběhni k doktorovi, ať ti těhu potvrdí. :) Tobia

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 17.05.05 11:24

Patro,
podle mého Dr. je srdíčko na utz vidět až v 6 tt. Proto mě také na první těhu prohlídku objednali až když jsem byla v 7tt. Zkus k dr. zavolat, určitě Ti poradí…Berča

 
Anonymní  17.05.05 11:36

Cau holky,
jsem zpatky od doktora. Jak jsem si precetla, jsou tu dve holciny, co maji stejny termin jako ja. Taky jsem mela posledni MS 1.4. Mam ale cykly dlouhe, 35 dnu. Dnes mi pan doktor udelal UTZ, rekl, ze urcite mam v brise nejakeho najemnika, je spravne ulozeny, ale byla to zatim cerna fazole s bilym uvnitr - coz bylo miminko, a srdicko zatim nic. Podle jeho UTZ odpovidam 6+3tt. Takze pipiauto, pokud jeste vahas, mas na srdicko jeste chvili casu. Ja jdu znova na prohlidku 21.6. To uz snad bude videt vic. Ale hlavni je, ze tam mimi je a je v deloze a ne nekde jinde. Mam z toho radost.
Bara (neprihlasena Mal­ta)

 
pipiauto
Kecalka 449 příspěvků 17.05.05 12:02

Ahoj Báro, no já mám právě taky hodně dlouhé cykly 33-37dní minule dokonce 40. A taky si pamatuju jak jsem u prvního mimi byla nedočkavá a hned běžela k doktorovi a ten mi jen řekl, že tam zatím něco je,ale mám přijít až za měsíc:( Byla jsem tehdy z toho tak rozhozená:),že teď se mi tam moc spěchat nechce. Ale stejně se tam nakonec asi vypravím,jedeme totiž za 14 dní na dovču,tak ať mám jistotu a případné instrukce. Mimochodem to budeme mít potom asi stejný termín porodu,co? No to je hrozně fajn, minulé těhu jsem měla zároveň se ségrou, a teď jsem v tom sama, tak jsem moc ráda, že mám Vás, milé maminky těhulinky:)zdravím Vás, pohlaďte bříška, potom napíšu jak jsem dopadla, Petra

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 17.05.05 12:23

Ahoj holky, byla jsem ted na chatu a jedna holcina mi tam poradila super obchod s kocarkama. Je to v Brne, ja jsem z HK, ale jsem uz ted rozhodnuta, ze az budu moct, tak se tam mrknu a vsechny ty kocarky si vyzkousim. Jejich webovky jsou

http://www.kocarky-ruzovypanter.cz/uvod.htm

Tak to vyzkousejte, mne se velmi libily:-))
Nicol

 
VeronikaR
Stálice 86 příspěvků 17.05.05 12:28

Ahojte, tu Veronika

Takže Bludicko, ďakujem za privítanie. Hneď začnem s kočíkom. My sme ho kupovali pred 2,5 rokom, čiže malý sa narodil 5.11.2002 (ale to som vám už písala). Chcela som veľký kočík, ktorý sa dá poskladať rýchlo do auta, aby sa super dal tlačiť v snehu a aby sa malý do neho zmestil aj o rok v zime. Veď ešte ročné dieťa rado spinká v kočíku a potrebuje aj fusak, deku...........
Tak sme vyberali, no nevedeli sme zohnať nič také, aby to splňalo moje požiadavky. Ale asi týždeň pred pôrodom sa nám to podarilo.
Je to kočík 4 kombinácia, v lete super aj športiak a aj s klimatizáciou, aby dieťatku nebolo teplo. JE to kočík, niečo ako na stránke:http://www.caryfuk.cz/…26_44_40.jpg
len môj je v inej farbe ( modré káro), a stál ešte v tedy 11500 SK. Takže som povedala, že toto bude super aj pre ďalšie miminko. Super sa tlačil v snehu,my seme ho odskúšali ročne 3× v Tatrách, lebo sme tam chodili s malým od 4 mesiacov jeho života. Bol super a aj prebaliť sa dá dieťatko v nom pekne, lebo je velikánsky. V obchodoch sa s ním super pohybuje.
No a na leto sme kúpili golfáč, malý mal už 18 mesiacov, ten stál len 3790 Sk, a potreovala som ho na to, že ak sme išli do mesta, aby som ho nemusela vláčiť. JA neľutujem ani jeden kočík. A musíte si hlavne rozmyslieť, či budete použývať aj pre 2 mimino a aj to, že to dieťa ho bude potebovať aj o rok.

Dajte mi vedieť akoste sa rouhodli.
Veronika

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 17.05.05 12:33

Je to je legrace, ja jsem tehotna ted se segrou. Je o tri roky starsi a je to jeji druhe miminko. Je jen o asi 5 dni prede mnou…
Mne podle internetu vysel TP na 6.1., nakonec i podle dr. to tak nejak bude. Takze se mame na co tesit.
 Bara

 
Jana12
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 17.05.05 13:34

Ahoj holky,
já mám už jedno zimňátko doma (*15.12.2004) a moc dobře si pamatuju, jak složitě jsem vybírala kočár. Někdo z vás tady doporučoval prodejny kočárků na Černém Mostě v Praze. Pokud se tam vydáte-doporučuju se kouknout i do bazaru kočárků, který se jmenuje AAA a je v tom novém sídlišti (barevné baráky) na Černém Mostě. Mají tam velmi zachovalé kočárky a autosedačky, myslím, že byste si mohly vybrat.

Přeju krásné těhotenství a super kočárek!
Jana + Kačenka 5m

 
Verca
Kecalka 460 příspěvků 17.05.05 13:49

Bludička - malému bylo 19m, když se malá narodila, takže jsem za něj byla moc ráda, když mu bylo 2,5r. už ťapal celkem dobře sám a do sedačky si sedal jen, když malá spala, protože jinak tam trůnila ona. Ve třech letech už pak sám došel i 5km trasy. Být tebou asi bych počkala, jak bude Kamilka ochotná ťapat, protože každé děcko je jiné.

 
Anonymní  17.05.05 14:04

Ahoj, držím palečky a klidně už se k doktorovi vydej. Já měla poslendí MS 14.4. a už jsem tam byla a už tam byl vidět takový malý flíček, takže si pomalu zvykám na to, že nosím pod srdíčkem nějakýho prcka a je to moc fajn :o)))

 
Anonymní  17.05.05 14:09

Ahojte babulky mamulky,
Som Danka zo Slovenska, pred dvoma rokmi som aktivne navstevovala e-mimco, a az teraz (ked ma muoj synator uz 2 roky), som si opat nasla cas sa sem kuknut.
Chcem sa s vami podelit o kocikove skusenosti. Ja som sportovy typ a fanda do technickych noviniek, tak som si kupila 3-kolku (hlavne k bruslim), s tym ze to bude jediny kocik, do ktoreho zainvestujem, vtedy boli na Slovensku k dostaniu len Quinny, co su na nase pomery dost drahe kociky (vychadzalo to s komplet prislusenstvom cez 25 tis. Sk), alebo take lacne nonejmy s obrovitymi zadnymi kolesami, co nevlezu do panelaku, tak mi kamarat doviezol z nemecka vtedy novinku Asahi od firmy Hauck - aj s hlbokou vanickou, fusakom a prsiplastom na sportak (k vanicke je v cene). Kubik sa v 5 mesiacoch rozhodol ze v hlbokej korbicke uz lezat nechce, chybal mu dostatocny vyhlad na svet, tak sme presli na sportovu verziu, odkial mal aj v lahu slusny vyhlad (neda sa sklopit do vodorovnej polohy, len do 160 stupnov, ale bohato nam to stacilo.) Na zimu vo flisovom fusaku v sportaku bolo uplne super, velke kolesa zvladli aj hlboky sneh aj zaveje na kraji chodnikov aj vsetky ine cestne nerovnosti.
Jedina drobna nevyhoda, co mi trosku prekaza, je ze sa sportakovy prsiplast strasne tazko bali spat do vaku, ma totiz kovove vystuhy a na niektorych castiach pevnejsi plast, aby to nad 3kolkou drzalo formu, takze ak som ho raz vybalila, musel ostat na kociku az kym sme nedosli domov.
Je trosku problematicke s nim nastupovat bez pomoci do MHD, ale nastastie u nas to nieje nikam daleko a do 40min. raznym krokom sa dostanem na kazdy koniec mesta (Zilina). S prednou brzdou je idealny ku korculiam.
Na vylety po obchodoch. lekaroch a do skaredeho pocasia som si kupila satku, ktoru som bohuzial nevyuzivala od narodenia - mala som strach a nemala som uvazovanie dostatocne natrenovane, no a potom prisli riadne horucavy a maleho som akurat riadne prepotila, tak som ju aktivne zacal vyuzivat az okolo 3. mesiaca a fungujeme s nou dodnes- uz sa tesim na dalsie babo, aby som si to uzila od zaciatku :-).
Este k tej 3kolke / rozhodne to nie je kocik, na klacanie alebo postavanie na nom, dietatko musi sediet a byt uputane 5 bodovymi pasmi (aj fusak ma otvory aby v nom mohlo byt dieta priputane), inak hrozi prevrhnutie, alebo pad, rovnako ako sa na rucku neda zavesit taska s prebal. potrebami (original k nim dostat batuozky na chrbat), tiez kuoli prevrhnutiu-tazisko je posunute oproti klasicky 4kolkam viac dozadu k ruckam. pri silnom vetre a slnku je niekedy nutne sportak tahat za sebou - ak su deti na to citlivejsie, takze komu to nevyhovuje, je lepsie najst nieco s prehadzovacou rukovatou. V lete som na sportak davala s predu plienku (prycvikla som ju o striesku stipcami do vlasov) ako ochranu proti silnemu slnku. Inak som s nim velmi spokojna, je lahucky s hlinikovou konstrukciou a doteraz som nemala potrebu vymenit ho za golface. Aj do auta sa da velmi rychlo poskladat a nalozit, len treba vybrat veci z dolneho ulozneho priestoru a na predne koleso natiahnut igelitku, aby sa neuspinila sedacka.
Dufam ze je to dostatocne vycerpavajuca informacia o 3-kolkach, a dala som vam aj nejake dalsie podnety na zvazenie.
Este ma napadlo k autosedackam na kocikovy podvozok(su obvykle drahsie) - asi to nieje celkom nevyhnutne, vo vacsich obchodakoch su voziky so sedackami pre babatka a autosedacka sa do klasickeho nakupneho vozika tiez zmesti. Na klasicke prechadzy to neodporucam, nie je tam babo take chranene ako v hlbokej korbicke a neodporuca sa ani viac ako 2 hodky v kuse v autosedacke ( Kubik niekedy prespal na prechadzke aj 3 hodiny). (aj ja som si puovodne myslela ze si kupim len tu sedacku a na hlboku korbicku sa vykaslem, ale nastastie som to neurobila.) Autosedacku samozreme mame, a vela som ju vyuzila aj doma na krmenie v 6-8 mesiaci nez sa Kubik naucil sediet vo vysokej stolicke, alebo pocas varenia, aby mal na mna vyhlad.
Majte sa pekne a prajem vela radosti pri vyberani vsetkych „nevyhnutnosti“ pre vase ocakavane zlaticka.
Pa, Danka a Jakubko (18.4. mal 2 roky).

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 17.05.05 14:23

Danko, super komentar, dekujem. Od zacatku jsem rozhodnuta pro trikolku, ale nenapadlo me, ze se tam neda dat ta taska s temi vecmi na prebalovani. Je s tim nejaky problem??? A jeste jsem se chtela zeptat, jak je to s prevrhnutim kocarku. Clovek nemuze odhadnout, zda ditko bude zive ci nikoliv, a ze by prevrhlo kocar je sileny. Je to skutecne tak nachylne?? Nelze to nejak vychytat?? Myslim treba pomoci neceho zmenit teziste… Nevim. Ale pises, ze jsi s trojkolkou spokojena, nasla jsem si ten typ na netu, moc pekny kocarek, sla bys do nej znovu? Nebo bys radeji volila 4 kola?? Dekuju
 Nicol

 
Anonymní  17.05.05 15:09

Ahoj, Nicol.
Na toto musím zareagovať, nakoľko trojkolku tiež vlastním, od firmy Bébécar, a spomínané prebrhnutie v žiadnom prípade neplatí pre všetky trojkolky, bude to najskôr špecialitka práve menovaného modelu. Náš kočík je maximálne stabilný, nikdy sa nám nič podobného neprihodilo, sedačku mávame na:,–(enú po smere aj proti smeru jazdy, tašku na rukoväť originál od výrobcu, ktorá je fakt obrovská a nosíme ju preplnenú a ťažkú, dávame do nej jednoducho všetko na celý deň a vždy je zavesená na kočíku a nerobí to problém ani vtedy, keď je kočík prázdny. Takže naozaj sa netreba báť, jediný možný problém so stabilitou, ktorý majú všetky trojkolky, je ten, že keď ideš na obrubník, musíš dávať pozor, aby si šla oboma kolesami rovnako.
 Lucia

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 17.05.05 16:08

Lucio, dekuju moc, ja v tech kocarkach mam jeste teochu zmatek. Rada lidi mi trikolky nedoporucuje, ale kdyz mne se taaaaaaaak libi:-)) Jsem rada, ze jsi mi obavy vyvratila, dekuju.
 Nicol

 
Anonymní  17.05.05 18:04

Ahoj holky!

Dnes jen v rychlosti, přináším výsledky mého kontrolního UTZ.

Měli jsme s panem doktorem zkontrolvat srdeční akci a je to všechno v pořádku. Srdíčka byla jako o život.

Ano, čtete správně SRDÍČKA. Oni jsou tam ty fazolky totiž dvě!!!!

Byla jsem nejdřív úplně v šoku, myslela jsem si, že si dr. dělá srandu, ale oni tam fakt jsou! Vůbec jsem to netušila, dr.říkal, že tam minule něco viděl, ale nebyl si jistej, tak to nechtěl zakřiknout.

Takže budeme mít u nás doma dvě miminka najednou. Není to tak dávno, co jsem tu psala, že by mi dvojčátka nevadila a asi jsem si to přivolala.

Jsou dvojvaječný, takže je od sebe aspoň snadno rozeznáme.

Všichni okolo mě jsou celkem v šoku, to docela chápu, ale ono se to poddá:-) Bude muset!
Takže Bludičko, nějaký tipy na kočárek pro dvojčátka by nebyly?

Pa LENNYS

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 17.05.05 18:14

Lennys, tak to teda obrovska gratulace, holka jedna, ja ti taaaaak zavidim:-))))
A kdy se to tedy poznalo? V kolikatym tt???
Ty brdo, to je skvely… To je bajecny, co na to manza???? Jezis...... dvojvajecny, aspon se vam nebudou plest a delat si z vas prcu, ze je nepoznate:-)))
 Nicol

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 17.05.05 18:17

Lennys, velka gratulace! Tak to budete mit dvojite nadeleni :))
 Bara

 
Verca
Kecalka 460 příspěvků 17.05.05 18:41

Lennys, mooooc gratuluju, to je překvápko, když doufáš, že už to srdíčko konečně uvidíš a oni jsou tam najednou dvě viď? To budete mít zajímavý nový rok.
Verča 11tt

 
VeronikaR
Stálice 86 příspěvků 17.05.05 19:13

Ahoj Lennys,
no to je ohromné, takže hneď 2 miminka na jednou. Super, aj ja by som to brala. A v tolkotom si tt?
Veronika

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 17.05.05 19:13

Lennys gratulujem moc. To teď budeš chodit na čumendu i do dvojčátkovýho deníčku viď? Přehled dvojčecích kočárků je taky docela slušnej na www. kocarky.com

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 17.05.05 19:16

Lennys a holky promiňte..

naprosto náhodně jsem si vás odklikla..o ko­čárech už jsem četla habaděj a taky pro mě nebyly ty monokočárky ;-))))) tak se omlouvám za vpád ;-))))

jen chci tobě Lennys pogratulovat, opatruj se ať ty dva malý špuntíci rostou jak mají, dvojčata jsou super, jen pozor ;-)))))…máme taky dvojvaječný a i když jsou každá jiná tak si jich pro jistotu někdy ptám která je která ;-))) jestli budeš potřebovat nějakou radu poradu tak se určitě přijď podívat mezi nás staré harcovnice ;-)) z DVOJČÁTEK budem rády!

Zdenik od ŠPUNTÍKŮ A DVOJČÁTEK ;-)))

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 17.05.05 19:17

;-))) už jsem provedla nábor ;-)))))

mějte se tu krásně a hlídejte si pupíky! ;-)

Zdenik a M+J

 
Juliska
Kecalka 219 příspěvků 17.05.05 19:39

Ahoj holcinky,
ja som sa uz dlho neozvala,ze?
No,neviem ako by som zacala,tak ako sa radostna sprava vykrykuje do sveta lahko,tak bolestna strasne tazko.

Bohuzial som svoj boj o zachranu toho maleho drobecka co vo mne vyrastal prehrala.Je to tak strasne tazke na to vobec pomysliet
alebo sa o tom rozpravat,este stale tomu nemozem uverit a zmierit sa s myslienkou,ze uz niesom tehulka.

Zacala som spinit,tak som vyrazila na pohotovost,kde mi urobili ultrazvuk,vylucili mimodelozne tehotenstvo a ja som prvy krat
videla svojho drobecka na ultrazvuku aj s bijucim srdieckom,bola som tak stastna,zobrali mi krv,povedali mi,ze HCG hormon je
trochu nizky na 6 tyzdnov,ale ze na zacinajuci potrat to nevyzera,tak som pekne zalahla do postielky a ani sa nehnula.
Ziadne lieky mi nedali,aj ked som sa pytala na Utrogestan,tak tu ti ho nedaju dokial ti nezistia,ci mas naozaj nizku hladinu.
Za dva dni som znova sla k doktorovi,lebo som stale spinila,povedal mi,ze vsetko je v poriadku a cipok sa neotvara a takisto
mi odobrali krv na progesteron,aby mi mohli predpisat Utrogestan,bohuzial po tomto dni udalosti nabrali rychli spad,
zacala som krvacat a mat strasne bolesti v podbrusku,no a dalej uz to ani nevladzem popisovat.

Moje telo sa zacina z toho pomalu spamatavat,ale bolest na dusicke stale zostava.
Je tak tazke zmierit sa so skutocnostou,tak velmi to boli.

Prosim o vyskrtnutie zo zoznamu,dalsie snazenie odsuvame na dobu neurcitu,
asi mi chvilu bude trvat aby som zasa mohla citat prispevky o miminkach a nakukovat do detskych kociarov.
Prajem vam vsetkym krasne a hlavne bezproblemove tehotenstvo.
 Juli.

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 17.05.05 20:11

Joj holka to je nám líto, ale je to bohužel dost častý, hlavně v prvním těhu. Tělíčko se vzpamatuje hned, ale na dušičku je jedinej lék, nové miminko. Taky jsem si tím prošla v prvním těhu a teď nám dvouletou holku a čekám dalšího pitrýska. A když jsem tehdy brečela v Motole, tak mi tam řeklo několik už pěkně zakulacených těhulí, že si tím taky prošly. Tak hodně síly a ať vám to vyjde až bude mít dušička pocit, že do toho jdete znovu.

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 17.05.05 20:22

Julisko, ja jsem na tebe myslela, ze se neozyvas. Je mi to moc lito!!!! Doufam, ze se ti brzy zaceli rany na tele i na dusicce a bude nove miminko. Opravdu je to asi ta nejlepsi medicina. Podruhe urcite bude vsechno v poradku.
Hodne sily, Bara

 
pipiauto
Kecalka 449 příspěvků 17.05.05 21:05

Zlatíčko Juli,moc mě to mrzí za tebe, ale věřím,že se z toho dostaneš:)a časem se znovu zakulatíš, přeju všechno jen nej…Petra

 
pipiauto
Kecalka 449 příspěvků 17.05.05 21:10

Báro, mě to podle netu vyšlo na 8.1. ,ale počkám si co řekne doktor:) No začínám být skoro netrpělivá, až do teďka jsem byla celkem v klidu,ale asi už to nepůjde:) Mimochodem ségra má o 5 týdnů staršího kluka než já, a to společné těhu i první mimi měsíce byly k nezaplacení. No a ségra je o 3 roky mladší a bylo to její 3 dítě:) Petra

 
pipiauto
Kecalka 449 příspěvků 17.05.05 21:13

Ahojky Lennys, obrovská gratulace ke 2 fazolkám:), moc přeju aby všecko dobře dopadlo:) Prosímtě v kterém jsi týdnu? Abych věděla kdy už se to dá poznat:)myslím tím dvojčátka..Petra

 
LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 17.05.05 21:23

Ahoj holky!

Díky moc za gratulace ke dvěma uzlíčkům.
Je to moc super, manžel je z toho celkem nadšenej, ale to je v podstatě celá rodina. Však bude myslím taky celá rodina zapojená!
Když jsem byla na prvním UTZ, tak to jsem právě končila 5.týden, tak to mi dr. Ještě neřekl, až dneska a to jsem 7tt+5.
Takže třeba na spoustu z vás na tohle překvapení teprve čeká.

Na další UTZ jdu 7.6., asi budu chodit častěji a budu víc hlídaná. Taky mi to trochu změní plány co se týká práce, chtěla jsem chodit co nejdýl, jak to půjde, ale uvidím, ono to asi moc dlouho nepůjde. No, nechám se překvapit.

Byla jsem dneska z é informace tak zmatená, že jsem si zapomněla říct o fotečku, ale zato mám obě ta naše mrňata nahraná na videokazetě, dr. mi je natočil, tak jsem to pouštěla manželovi, jak ta srdíčka bijou jak o život. Asi to teď bude naše nejoblíbenější vi­deoJ

Zdeniku, díky za pozvání do Dvojčátek, určitě budu chodit nakukovat a taky na cenné rady. Ty budu rozhodně potřebovatJ

Julisko, je mi to moc líto. Je to smutný a tvrdý, ale život jde dál a musí se brát, tak jak jde a na vás to vaše miminko určitě někde blízko čeká a určitě se u vás brzo ohlásí. Budu moc držet pěstičky!

Pa Lennys

 
Anonymní  17.05.05 22:32

Ahoj Nicol, samozrejme pri sedeni prevrhnutie nehrozi. Ak si si vsimla na obrazku sedacka nie je ako pri klasickych sportakoch, ale je to prakticky zaveseny kus vystuzeneho textilu na konstrukciu (vyhoda lahkeho pohojdavania pri jazde terenom), cize nejake statie alebo klacanie sa na tom kociku ani praktikovat neda. Ak som na rukovat zavesila plnsiu tasku a kocik bol prazdny (bez dietata a bez nakladu pod sedackou), tak vzhladom na to ze kocik komplet vazi necelych 9kg, stacilo trosku potlacit na rucku a dvihalo sa predne kolo. Tento kocik je bez predneho madla a plocha na sedenie je fakt akurat na zadok vacsieho dietata, tak si ani neviem predstavit, ze by tam malo byt dieta nepriputane a vtedy prevrhnutie rozhodne nehrozi - do stran je vynikajuca stabilita. Planujeme druhe dietko a kocik sa menit nechystam, iba ak by som vyhrala sportku a mohla si dovolit nejaky modernejsi „ulet“.
Ahoj, Danka.

 
Juliska
Kecalka 219 příspěvků 18.05.05 03:26

Holcinky velmi vam dakujem za podporu,
je mi velmi smutno,ale ako ste mi napisali,cas zahoji vsetky rany.
Snazim sa zamestnavat aby som na to nemyslela,
ale niekedy to je velmi tazke a hned mi je do breku.
Manzela to tiez velmi vzalo,plakali sme spolu ako male deti.
Ja len dufam,ze na buduce bude vsetko v poriadku.

Lennys -uprimne gratulujem k dvojciatkam,nech sa vam dari co najlepsie.
 Juli.

 
Nicol001
Ukecaná baba ;) 1242 příspěvků 18.05.05 06:29

Julisko, je mi to hrozne lito, celou noc jsem premyslela, co ti napisu. Neni to spravedlivy, ale bohuzel se stalo a nejze odestat… Mas skvelyho manzela, pro ktereho jsi vsim, spolu to zvladnete. Chce to cas, ale zvladnes to. Jsi silna holka, jsi sikovna, prekonas tu silenou bolest a bude dobre… Doufam, ze dobre bude co nejdrive, at to nejhorsi mas za sebou.
Myslim na tebe!!! Drz se !!!
 Nicol

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »