Očekávání zimních miminek č.20 - Předporodní přípravy

Těhotenství

Milé budoucí maminky, pomalu se blíší to naše zimní období, tak si dovolím pokud možno nějak stručně zopáknout předporodní přípravy teď mám namysli spíše ty tělesné porodních cest atd.

PŘEDPORODNÍ OBDOBÍ - tak jsou označovány poslední 3-4 týdny těhotenství před plánovaným termínem porodu.V tomto období se dokončují přípravy mateřského organismuk vypuzení plodového vejce (mimíska) z dutiny děložní a úporodních cest.
Některé maminky dostávají, obvykle ve večerních hodinách nepravidelné, vcelku nebolestivé stahy dělohy - POSLÍČKY.Těhulka to vnímá jako mírné bolesti v podbřišku, děloha při nich ztvrdne a tlačí proti břišní stěně.Trvají různě dlouho a vícekrát se opakují, v nepravidelných intervalech, nemají stejnou intenzitu.
Některé těhulky si dělají starosti, že nepoznají až bolesti nastanou- je možné, že první stahy si spletete s poslýčky.Skutečné porodní stahy však všechny bezpečně poznáte.

Příznaky porodních bolestí:

 • KRVAVÉ HLENY -jde o tzv hlenovou zátku,můžou se objevit i několik
  dní před, proto počkejte až
  pocítíte pravidelné bolesti
  v břiše nebo v zádech, nebo
  praskne plodová voda, pak
  se vydejte do porodnice!
 • KONTRAKCE- stahy, někdy začínají jako
  bolest v zádech, můžou vystřelovat
  po stehnech dolů, dostaví se
  kontrakce břicha.Pokud jsou stahy
  pravidelné, změřte jejich rytmus
  podle hodinek.Silné stahy po 5 min
 • vydejte se do porodnice!
 • PLODOVÁ VODA - může prasknout kdykoli
  během porod.bolestí.Buď - proudem,
  nebo může pomalu vytékat (hlavička
  již vstoupila do vchodu pánevního)
 • ihned se vydejte do porodnice!,ikdyž ještě nemáte bolesti.Hrozí
  infekce, použijte vložku.
 • SILNÉ KRVÁCENÍ - může se jednat o
  vcestné lůžko.Tento stav nebolí ale
  je nebezpečný pro mimi i maminku!
 • ihned se vydejte do porodnice!

Maminky můžou prožívat tyto poslední týdny před porodem se střídavými pocity.Jednou s nedočkavostí a těšením se na miminko, podruhé s obavami, zda porod proběhne bez komplikací a aby se miminko narodilo živé a zdravé.Proto právě v této době by budoucí maminka neměla být dlouho sama!
Důležité je si také ujasnit s manželem či přítelem v které porodnici bude maminka rodit, jakým způsobem se tam dostane, dále opatření v domácnosti, starost o děti, pokud už nějaké mají.
TAŠKA DO PORODNICE - měla by být připravena přibližně měsíc předem a být „po ruce“.
Co všechno do tašky?

 • doklady - těhu průkazku
 • občanský průkaz
 • u svobod.maminek rodný list
 • někde i oddací list
 • prádlo - noční košile (někde vám dají )
 • župan (někde vám dají - dle
  zvyku porodnice)
 • ponožky
 • spodní kalhotky (i jednorázové)
 • mateř. podprsenky
 • pohodlné neklouzavé bačkory
 • věci na cestu z porodnice (může dovézt taťka později)
 • hyg.potřeby - ručníky (někde dají)
 • žíňku
 • zubní kartáček+pastu
 • mýdlo, šampon
 • pleť krém
 • hřeben
 • navíc - vložky do podprsenky
 • kapesníky
 • vložky - vhodné jsou obyč.
 • léky, které užíváte
 • mast na bradavky, na hemeroidy
 • pro zábavu - časopis, knihu, walkman, mobil, tel.kartu a hlavně - foťák!!!
 • věci pro mimi - strojení na mimi, plínky, zavinovačku, tašku na mimi, dudlík(doporučuji přibalit už do tašky do por.), věci na mimi může dovézt taťka později.

Je toho spoustu, určitě jsem na něco zapomněla.Přeju všem šťastnou cestu do porodnice, bez komplikací a hlavně z ní zpátky s krásným zdravým miminkem!!!!

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 05.10.05 22:22

Hurááá jsem první.

MartinaK

 
mila2
Kecalka 158 příspěvků 05.10.05 22:31

Ahoj holky - můžu k vám???
Dlouho jsem byla snažilkou v deníčku Matýsků, pak jsem bohužel neměla přístup k netu - a teď když mám brouzdám po vašem deníčku, protože mám TP 15.12. a čekám holčičku.
Tak co vemete mě k sobě??? Mila
PS: Bludičko, dík za přivítání na konci minulého deníčku.

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 05.10.05 23:48

Pepi - děkuji za opravdu důležitý deníček. Mám ale takový strach že stejně budu plašit sebe i celou rodinu.Už aby to bylo za mnou a já už držela Tadeáška v náručí.

Milo - vítej v našem deníčku zimních miminek.Jsi opravdu na správné adrese :-))) Gratuluji ti k holčičce. Už máte vybrané jméno?

MartinaK

 
Pajda
Kecalka 153 příspěvků 06.10.05 06:09

Ahojky spolutěhulky,

Pepi, díky za deníček. I když už jsem si to dvakrát prožila, není od věci si zopakovat, jak to vlastně všechno má probíhat. Nechci nikoho strašit, ale já osobně jsem ty pravé kontrakce skutečně neměla, žádný interval jsem měřit nemohla, prostě jsem měla od začátku do konce jednu táhlou bolest, která pouze nabývala na intenzitě. Ovšem že je to opravdu ONO, se s ničím zaměnit nedalo, neboť předcházelo ono „prasklé potrubí“:)) Ale to jsem spíš vyjímka. Naopak mám několik kamarádek, kterým praskla voda, ony odjely BEZ BOLESTÍ do porodnice a tam během čtvrt hodiny porodily… Šťastné to ženy… A já mám nápad! Já to teď udělám taky tak. Nic mě nebude bolet. Naschvál. Vyžrala jsem si to u kluků, tak s Marjánkou si uděláme pohodičku:))
Milo, vítej mezi námi, jasně že sem patříš. Obzvlášť jsi -li už taky tak švihlá, že dokážeš probírat s „úplně cizíma ženskýma“ takové věci, jako stav ochlupení, či únik moči…:))))
Je to fakt síla, co tady všechno prodrbeme, že? Ale stejně jsem ráda, že Vás mám!!!

Mějte se všechny hezky a pohlaďte pupíky!

Pa pa Pajda

 
Necka
Kecalka 189 příspěvků 06.10.05 06:26

Ahoj pupíci,

jsem hrozný flink, komentáře poctvivě čtu pravidelně, ale k vlastnímu se nemůžu dokopat. Pepi skvělý nápad na deníček. Musím se přiznat, že mě téma porodu napadá stále častěji, většinou se něj dívám s těšením, že konečně budu mít svoje miminko v náručí, ale někdy mě přepadne takový strach z neznámého. No ale kurnik když jich to zvládlo tolik přede mnou ......no ne?
Většinu věcí na Adámka už mám nachystaných, oblečení kupuji téměř výhradně na mimibazaru a peru je tudíž průběžně, postýlka už stojí smontovaná v ložnici a skoro každé ráno z ní dramaticky vyháním kocoura......ach jo to je ale prevít!!!
Taky jsem začala chodit na předporodní kurzy, je to moc fajn, cítím se být na vše lépe připravená a je tam i sranda.

Necka a Adámek 29tt

 
Pajda
Kecalka 153 příspěvků 06.10.05 06:57

Tak jsem se chlubila, že jsme máme střevní chřipku za sebou a Šimonek dneska v noci začal druhé kolo…
Tak pa, jdu se opět zabývat blitíčkem a srajdou!

Pajda

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 06.10.05 08:31

Ahoj těhulky,
jsem ráda že se vám deníček aspoń trochu líbí, je opravdu velmi velmi stručný, určitě vás k tomu napadne plno dalších věcí.Ale bylo by to moc dlouhé a určitě by to nebavilo nikoho číst :).
Plno věcí už stejně máte „zmáknutých“ z předporodních kurzů.
Jinak já se pustila po večer do pletení svetříku, už jsem ho 2× rozpárala, jednou jsem sice nechtěla, ale Davídek mi nepozorovaně začal, tak to musela všechno pryč.Jsem zvědavá jestli to vůbec do porodu stihnu - jsem na tyhle věci strašná!
Mějte se všichni moc hezky a krásný den
 Petra

 
bambule
Povídálka 45 příspěvků 06.10.05 08:56

Ahoj Holky,

taky se řadím spíš k těm co čtou všechny komentáře, ale nějak nestíhají vložit nějaký svůj. Zrovna jsem si vyšetřila chvilku v pracovním procesu, tak přispěju taky trošku do mlýna. Není to sice moc k věci, ale musím Vám vylíčit svůj dnešní sen. Zdálo se mě, že se mě narodila holčička o 2 měs. dřiv, než mám termín, byla úplně v pořádku, ale musela jsem jí nechat pár dní v nemocnici, tak jsem šla domů sama, musela jsem dochodit ještě měsíc v práci, co mě scházel do nástupu na mateřskou. Také jsem si v tom snu, říkala, že je to hrozný, že nám nic připraveného, ani postýlku, no asi za týden říkal manžel, že bychom měli do tý nemocnici zavolat jestli už si pro ni nemůžeme přijít, tak řekli, že ano, no a nastal ten problém, kam jí dám, když pořád nemám tu postýlku a kdo jí bude hlídat, když musím ještě chodit do práce. No nakonec jsem se vzbudila, naštěstí.
Abych to shrnula, pořád si říkám, že je ještě na všechno čas, nic moc připraveného nemám, jen pletu a ten sen mě teda tak rozhodil, že se po výplatě okamžitě vrhám na přípravy.
Tak pa Gabina

 
Agatha
Závislačka 4271 příspěvků 06.10.05 09:10

Ahoj pupíčkové,

Peťo, díky za poučný deníček, taky pomalu začínám tyhle věci řešit. I když času mám zatím snad dost. Ale lepší je být připravena brzy, než naopak pozdě. Na předporodní kurz jsem přihlášená od 3. 11. TP mám 10.1. , nemyslíte, že je to pozdě. Je to 6 lekcí, tak to snad stihnem, konec vychází někam před vánoce.

Milo - vítám tě mezi námi, jsi určitě na správný adrese. A gratulace k holčičce! Taky mě zajímá, jestli už máte vybrané jméno. Pochlub se.

Včera jsem dávala do hromady věcičky pro mimi, vyklidila jsem skříňku, kde to všechno budu mít a zjistila jsem, když jsem to všechno povytahovala ze skříní a špuplat, že mi toho ještě tolik chybí. Hned po pravidelném přísunu penízků razím do města doplňovat zásoby. Člověk žije v představě, jak je připraven, ale pak je akorát překvapen svou nepřipraveností.

Jinak chřipka je už na ústupu, i rýma přestává. Snad je to nejhorší za mnou.
Pajdo - druhé kolo blitíček a utírání zadečků ti teda nezávidim, je to nějakej nezdolnej bacil. Tak to zvládněte!

A taky se musím pochlubit. Z prodejny nám volali, že přivezli ten náš kočárek X-lander X1. V pátek pro něj jedem, tak se moc těšim.
Claudie - myslím, že tebe tenhle kočárek taky zajímal. Tak až ho důkladně přes víkend prozkoumáme, podám referát.

Tak já jdu vymyslet něco k obědu, co budu vařit a asi upeču bábovku. Ale asi až zítra. Přijde nám návšťěva a jak znám manžu i sebe, tak do zítra by nevydržela.

Mějte se moooooc krásně a užívejte si babího léta.

Pa. Agatha + Agátka 26+1 tt

 
bambule
Povídálka 45 příspěvků 06.10.05 09:33

Ahoj,

zrovna jsem přecetla tvůj komentář a na jeho konci píšeš, že máte objednaný kočárek X lander, mě se také moc líbí, našla jsem na internetu super cenu 10 235 i s hlubokou korbou a taškou ke kočárku, ale nepíší tam, jak má vysoké madlo. Jsme s manžou dost vysocí, tak jestli náhodou víš tento rozměr, nebo další podrobnosti, odepiš prosím.
Diky moc Gabina

 
mila2
Kecalka 158 příspěvků 06.10.05 09:43

Děkuji za vřelá přivítání a přeji hezký čtvrtek.

Pajdo - švihlá jsem snad dost, ale to budete muset posoudit vy sami
MartinoK a Agatho - jména jsme měli pro kluka asi 3 pro holčičku to bylo slabší - nakonec zatím vyhrává Daniela (dokonce i okolí si začíná zvykat protože tak oslovujeme břicho). Jinak dokud jsme nevěděli co to bude, říkali jsme, že čekáme Shreka a někdy to ještě použijem i teď.

Jinak něco málo o mě (nás) - 1979, momentálně na neschopence s již slíbenou MD od 20.10. - pořád jsem si říkala, že je to daleko, ale ono to hrozně letí.
Mějte se zatím krásně a pohlaďte břich!
Mila+ holčička

 
Agatha
Závislačka 4271 příspěvků 06.10.05 10:07

Ahoj Gabino - výšku madla jsem taky nikde nevyčetla, ale byli jsme se na kočárek kouknout v obchodě a zkoušeli jsme ho. Já mám 170 cm, manža 189 a oběma výška madla vyhovovala. Ale ještě ti to můžu o víkendu změřit, abys měla lepší představu. Jediný, co bude asi blbý je to, že asi ( na 90%, ještě jsem to nezjistila na 100%, ale asi to tak bude) X-lander X1 nemá zdvihací podnožku. Takže když dám třeba 8 měsíční mimčo z hluboký korbičky do kočárku (kárky), tak si asi pohodlně nelehne. Zádíčka taky nejdou vodorovně položit. A taky tenhle typ nemá ruční brzdu, ale každý kolečko se brzdí svou vlastní brzdou. No snad jsme vybrali dobře. Určitě poreferuju během víkendu nebo v pondělí.

Tak pa.
Agatha

 
bambule
Povídálka 45 příspěvků 06.10.05 10:17

Tak diky, myslím, že bychom se taky nemuseli hrbit. Já mám 176 a manž. 195, tak by se to snad ještě dalo. Líbí se mě, X2, u něj psali i ruční brzdu, zvonek, akorat ta cena se mě zdá nějaká moc nízká (10 235), tak nevím jestli to raději neočíhnu v nějakém obchodě, nežli takhle přes internet, je to až podezřele levné.
 Gabina

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 06.10.05 10:59

Ahojky spolutěhulky,

Milo-vítej mezi námi, máme přinližně podobný TP, možná proto mě zaujal tvůj termín odchodu na MD, začínáš tedy MD 8 týdnů před TP, chtělas to tak ty nebo to nařídil Dr. Myslím si totiž, že když už jseš na neschopence, tak je lepší na ní vydržet až do 6 týdnů před TP, protože bereš stejný peníze jako na MD (cca myslím) a pak budeš mít MD o ty dva týdny jakoby delší než ji vyměníš za RD za těch směšných pár korun. Já se bála, že Dr.nebude chtít, ale nic proti tomu nemá, prostě to tak jde udělat a myslím, že je to výhodnější, o trošku ale přece.
Navíc ještě pak (jestli jsem to dobře vyčetla) má určitě velká většina z nás s našimi TP nárok na celou dovolenou z roku 2006, tzn. že jí můžeme začít čerpat klidně celou po skončení MD před začátkem RD. Což je taky určitá finanční pomoc, aspoň něco. Doufám, že jsem to pochopila dobře a nematu tady celý deníček, ale myslím, že to je skutečně tak. Prostě mateřská musí být min.6 týdnů v tom dalším roce, taková je myslím podmínka pro nárok na tu dovču.

Agátko-super, že je chřipka na ústupu, my včera slavili dole u švagrový svátek neteře a tam všichni prskali bacily, že jsem měla docela strach, tak jsem do sebe šoupla hned nějakej vitamínek a doufám, že to ustojíme.
Jinak já mám TP o cca měsíc dřív než ty a předporodní kurz mi začíná 26.10 a končí 11.11. takže myslím, že to pozdě není ani u tebe. Navíc manža tvrdí, že my nerodíme v prosinci ale už koncem listopadu (soudí podle velikosti mimíska), takže uvidíme, ale už se tam těším, jen se manža ptal, proč nejdeme na ten kratší a levnější, jenže ten je prý pro druhorodičky, prostě pro zkušené, co třeba rodily předtím jinde. Takže jdeme na 3×2 hod.

Pajdo-íbí se mi tvůj plán na pohodový porod, mám taky takový podobný :-) i když bude první :-)))))

Jinak, Pepi, deníček super, taky už listuju v posledních stránkách všech knížek ohledně tohohle tématu, ale nesmím to přehánět, protože pak nad tím moc přemýšlím a to taky není nejlepší. Přesně jak tu někdo psal, zvládlo to tolik jiných před námi i bez epidurálů a jiných vymožeností, že to zvládneme taky.
Jediný co mě trošku zarazilo, že poslíčci jsou jako bolesti v podbřišku…Máte někdo jinou osobní zkušenost, myslela jsem, že to je jako skutečné kontrakce, které jsou třeba jen slabší a nezesilují a nezkracují se jejich intervaly. Mimochodem zkušené maminy, kontrakce jsou cítit v podbřišku nebo v celém bříšku jak to je? Ve filmech se vždycky dramaticky chytnou za břicho, že to skoro vypadá, jako by byly někde pod žebrama :-) ?????

Jo a ještě jeden dotaz v čem povezete mimi z porodnice, ve vajíčku nebo ve vyndavací korbičce z kočárku, kdo jí máte?

Tak díky za rady a užívejte sluníčka.

Janička+Klárka 30+2tt

 
Rybka02
Kecalka 151 příspěvků 06.10.05 11:46

Ahoj maminky,

musím se Vám pochlubit, včera jsme byli s manželem na UTZ a krásně jsme viděli mimíska. Pan doktor nám ukázal obličej a u toho jsme se rozplývali. Je tak slaďoučký. Mudr. Říkal že má pršáček . Byl opravdu krásně vidět. Manželovi zase ukápla slzička. Pokud se mi podaří sehnat kamarádku se skenerem, tak pošlu fotku do galerky.
Nevíte náhodou kolik stojí 4D ultrazvuk v Gyncentru, nebo neznáte ještě jiné nemocnice kde natáčejí miminko? Reálná je pro mě Praha nebo okolí Nymburk, možná Praha - východ. Chtěla bych prďouska natočit, ať má památku.
Janičko - my povezeme mimi ve vajíčku. Máme v něm fusak, tak zima mu určitě nebude, a pak, pojedeme autem a to si nerisknu bez sedačky.

Krásný slunečný čtvrtek

Lenka

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 06.10.05 11:51

Leni v Gyncentru pro pacientky stojí 950,– a je v tom i natočení na kazetu i kazeta. Pro nepacientky nevím, ale cena je podle mě stejná. Je to komerční, nediagnostická záležitost, kterou nedělají doktoři, ale školené sestry.
V Podolí stojí okolo 1200,– a dělají ho v 28tt , taky i komerčně pro kohokoliv.
Claudie

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 06.10.05 13:11

Pepi, pěkný deníček. Je fakt, že informace asi hltáme každá, ale až dojde na věc, tak z toho asi stejně budeme trochu vedle. Prostě se na to musíme připravit aspoň v rámci možností. Nakonec to určitě všechny v pohodě zvládneme, stejně jako ty všechny maminy před náma.

Milo, vítám Tě mezi námi a gratuluji k očekávané holčičce.

Katka

 
Rybka02
Kecalka 151 příspěvků 06.10.05 13:44

Claudie, děkuju moc, asi tam odpoledne zavolám. Je to sice pálka, ale kdo z nás se mohl vidět v bříšku maminky?!

Lenka

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 06.10.05 13:51

Leni, já půjdu na 3d utz do Podolí - je dobré se objednat cca kolem 26. týdne - utz se provádí mezi 28-30tt. Na stránkách www.upmd.cz je odkaz na kontakt, tak tam můžeš zavolat a domluvit se. :)

Tobia + Fazolka 26+6tt

 
Necka
Kecalka 189 příspěvků 06.10.05 16:11

Zdravím při slunečném odpoledni (dokonce i u nás na horách),

my povezeme šmudlu určitě v autosedačce s fusáčkem. Ať si zvyká, že jiná možnost přepravy autem neexistuje ne? Ách jo, jak já
se už těším. Dneska jsem objevila na mimibazaru nádhernou kombinézku za 300,– - další skvělý úlovek. Fakt mimibazar vřele doporučuji (nejlepší je Petra Trbolová, najdete ji pod ID 41 - prodává nádherné značkové věci z Anglie, vždy v super stavu a odpovídající popisu, přidává nové věci vždy v pondělí a ve čtvrtek večer).

Martina

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 06.10.05 16:49

My povezem taky 100% v autosedačce a jinak nebudu mimi vozit ani kdyby to byl převoz na 100 metrů!
A taky mám z dneška čerstvý úlovek, overálek (skoro spací pytel :-DD) ultravyteplený, můžou uhodit mrazy jak na Sibiři a taky „z druhé ruky“ , ale božííí. Fakt mi udělá teď mnohem větší radost koupit něco miminku než sobě.
Marti, to nemáš takhle prásknout kontakt, teď Ti to vyberem a s nákupama jsi skončila :--)))))))
Claudie

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 06.10.05 17:56

My taky povezeme v autosedačce. Je to pro mimi nejbezpečnější, takže prostě není co řešit.

Katka

 
Verca
Kecalka 460 příspěvků 06.10.05 20:01

Ahoj,
tak se přidávám k autosedačce, je to bezpečnější a pohodlnější.
Už zas nevim kdo se tu ptal na poslíčky, tak u mě probíhaly bolestma v kříži, které místo do břicha postupovaly po páteři do hlavy, od toho pak slušná migrena, ale místo aby zesilovali, tak postupně zmizeli.
 Verča

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 06.10.05 22:13

Ahoj holky,
meli jsme ted nejake problemy s PC, takze jsem nemela pres den pristup a tudiz ani cas cist a prispivat. Dnes uz je PC spravene, takze zitra si prectu rano novy denicek.

Novinka je, ze jsem byla dnes vecer na prohlidce a podle UTZ cekame holcicku. Tak prosim mi pridejte toto info do seznamku. Jak si ted stoji nase statistika? Jinak vse vypada OK, miminko roste jak ma, ja jsem pribrala dle dr. vahy 7kg, coz me tesi, protoze posledne v CR mi vaha ukazovala 9kg navic. No jo, zlata ceska strava :) Tak uz jsem zrejme neco z tech ceskych knedliku shodila....... Jinak TP dle dnesniho UTZ je 2.1. Vzhledem k tomu, ze posledne to bylo 9.1. a podle MS to je 6.1., by me opravdu zajimalo, kdy se mrnousek narodi.

Tak se mejte zatim krasne,
Bara & Helenka

 
Rybka02
Kecalka 151 příspěvků 06.10.05 22:54

Ahoj Barčo, moc gratuluji k holčičce. My stále odoláváme. Včera nám to Mudr. málem prozradil, v poslední chvíli jsme ho zastavili. Manžel má pocit že nám chtěl potvrdit holčičku a já zase chlapečka. :-))

Dobrou noc všem bříškům

Lenka

 
Necka
Kecalka 189 příspěvků 07.10.05 07:21

Dobré ráno všem,

Malto gratuluji k holčičce, tipovala jsem tě na klučíka. Já si kluka moc přála, ale ve chvíli, kdy nám to pak Dr. na utz potvrdil jsem stejně byla zklamaná, že to není holčička - komu já budu česat copánky? Taťka ale slíbil, že do příště nastuduje, jak se ty holčičky dělají. :-)
Jinak díky už nevím přesně komu za info o těch nových Pampers Sleep and play - v TETA drogerii je teď mají v akci za 199,– 72 ks (po předložení karty) - to je super cena.
Tak asi balík koupím.
Ještě se chci zeptat......nevíte některá, co je pravdy na tom, že by se mělo nějak výrazně zvyšovat porodné a mateřská? To co se doneslo mě zní opravdu dobře, ale zdá se mi to nereálné (průměrná Rómská rodina by pak neměla dětí 10, ale 20 :-)

Martina

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 07.10.05 08:45

Re: Očekávání zimních miminek č.19-První pomoc u kojenců (Hodnocení: 1)
Od: monique - Čtvrtek, 06.10. 2005 - 13:22:36
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Ahoj těhulky,

tak se dívám, že jsem si včera v tom shonu nevšimla, že je tu nový deníček! To je ostuda. Tak přeposílám tento příspěvek z toho starého, kam jsem ho ještě poslala a jdu si počíst.

měla jsem včera nějaký fofr, tak jsem zhruba probrala, co se tu probíralo.
Kojení - v úterý jsem byla na kursu, kde bylo tématem - a litovala jsem, že jsem si zapomněla papír a tužku - vzhledem k mé skleróze jsem si samozřejmě nezapamatovala těch pár praktických rad, co by stály za zápis, ale celkový dojem je ten, že není čeho se bát, pokud se budeme o prsa trochu starat, tak by mělo být vše v pořádku. Důležité je odstříkávání - trošku i před kojením, aby se nalité bradavky trošku anatomicky upravily, aby se miminku dobře sálo. Pouštěli jsme si film, kde bylo názorně ukázáno, jak dítě k prsu přiložit (kolmo) a že nesaje jen bradavku, ale celý dvorec. Bylo tam taky, jak paní doktorka jedné mamince hned v porodnici ukazuje, jak držet prs (palec nahoře a ostatní prsty dole). Bylo to sice kvůli filmu, ale snad to takhle trpělivě ukážou i nám - a když si to vyzkoušíme hned v praxi, mělo by to fungovat. Takové ty základní pokyny jsem četla v každé knížce o těhotenství a péči o miminko, včetně různých poloh při kojení - je prý dobré je střídat, protože dítě nejvíc saje z těch míst prsu, kde má bradičku, tak aby v prsu pak nevznikaly hrudky. Ty je dobré případně jemně rozmasírovat a přiložit teplý obklad - PA doporučovala slivovicový (té je tady na zlínsku dostatek :-) ), samozřejmě pak se pořádně umýt.
Moc jsme se nedotlkli toho, co když se kojit nedaří.
PAJDO - v tom ohledu jsi mě uklidnila - samozřejmě že není dobré se trápit. Hlavně když miminko je syté a spokojené. Pobavila jsi mě představou manžela, kterak ti pomáhá se „rozkojit“ :-) Hlavně, když to zabralo.
Já se nechci nějak stresovat předem, jestli mi to půjde nebo ne - vidím, že u jednoho dítěte to může jít a u brášky nebo sestřičky třeba už ne. Ovšem ráda bych, kdyby žádné problémy nenastaly. Moc se na kojení těším. Jo a ještě jsme se dozvěděly, co všechno se kojícím maminkám nedoporučuje jíst, aby děťátko (a případně i maminka) nemělo prdíky - byl toho celý seznam, kromě luštěnin a taky česneku a podobných aromatických věcí, po kterých by mu nemuselo mlíčko chutnat, je to skoro všechno ovoce a zelenina - nepamatuju si to, ale nevím, co teda budu jíst… Určitě to nebude tak dramatické. Co se týče kávy, jeden šálek přiměřeně silného kafe denně neškodí, což mě potěšilo. (Stejně ho piju i teď po téměř celé těhotenství - bez něj nefunguju).
Taky píšete o prohlídkách nemocnic - já jdu 19. 10.
KATKO - dík za tip na knížku - nejsem schopná se stejně soustředit na normální literaturu, tak si to zkusím sehnat.
MILO - já jsem se sem taky vlomila až nedávno a cítím se tu dobře :-)) Tak tě taky vítám.

Zdravím všechny mamky i s miminkama

Monika + Michal 30tt TP 18. 12.

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 07.10.05 08:57

Ahoj těhulinky,
Malto - gratuluji k holčičce, taky jsem tě typovala spíš na kluka :)).Jste dobří, že už máte hned jméno!!!U nás to ještě vůbec není rozhodnuté, ale nejspíš to vyhraje Nelinka, jestli se to zase nezmění
Tak jsem zvědavá, kdo z nás porodí dřív, termín podle měsíčků mám 5.1., podle pohybů 20.12., takže počítám, že dopadnou buď vánoce nebo silvestr!Nejpřes­nější termín je prý podle ultrazvuku, tak uvidím na příští ko jdu v úterý.

Mimíska si chci odvézt taky v autosedačce, už se těším až ho zabalím do té nové zavinovačky do autosedačky.

Porodné - neslyšela jsem, že by se mělo zvyšovat, ale bylo by skvělé, kdyby jo!!! Mysdlím, že to záleží na tom, jestli budou zvyšovat i životní minimum, což jsem taky nepostřehla.Ale bodlo by to!! Momentálně je porodné 8 600,–, pro Lennys a její abecedu 51 600,– což při ceně plínek a kočárků není nic moc!!! Mateřská je taky zoufalá, co se dá dělat, hlavní věc je aby byli naše miminka zdravá!!!
 Petra

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 07.10.05 09:19

Aktuální seznámek

4.10.2005 Nina/Me­telka/1968/Čes­ká Lípa

TP 17.11.2005/Melsi
TP 15.11.2005/Mon­ha/1977/Praha/kluk
TP 28.11.2005/Yas­min/1980/Praha/kluk
TP 29.11.2005/Sop­hie/1976/Menor­ca/kluk
TP 1.12.2005/Lucin­da/25let/Praha
TP 2.12.2005/Maky­sek/1973/kluk/syn Vašek
TP 4.12.2005/Jitka B./1981/Vysočina
TP 4.12.2005/Kata­rina/1978/Hlin­sko
TP 5.12.2005/Michi/­1979/Brno/hol­čička
TP 6.12.2005/Baru­le/1976/Nový Jičín/kluk
TP 9.12.2005/Blu­dička/1977/Pra­ha/kluk/dcera Kamča
TP 9.12.2005/Ver­ca/1978/kluk/syn 4 roky,dcera 2,5 roku
TP 10.12.2005/Katka
TP 11.12.2005/Ja­nickaB/1981/hol­čička
TP 12.12.2005/Eva/1976/90% holčička
TP 12.12.2005/Jitka
TP 13.12.2005/Maj­ki/1978/Žatec/hol­čička
TP 13.12.2005/Ryb­ka/Nymbursko
TP 15.12.2005/Mi­la/1979/holčič­ka
TP 15.12.2005/Pe­ťula/1980/Trut­nov
TP 16.12.2005/Ve­ronikaR/syn Martin/holčička
TP 18.12.2005/Mo­nika/1979
TP 18.12.2005/Mo­nique/1972/Zlín/­kluk
TP 19.12.2005/Katkac
TP 19.12.2005/Mil­ka/1979/Praha
TP 20.12.2005/Pepi
TP 21.12.2005/Akráš/1978/Br­no/holčička
TP 22.12.2005/Ally/1978
TP 22.12.2005/Mar­tinaK/1981/Mla­dá Boleslav/kluk
TP 22.12.2005/Mi­kis/1979/Olomou­c/holčička
TP 23.12.2005/Ma­mi/Karlovy Vary
TP 24.12.2005/Ště­pík/1977/Ústí n.L./kluk/syn
TP 25.12.2005/Nec­ka/1978/Nové město pod Smrkem/kluk
TP 25.12.2005/No­nu/29let/Kromě­říž
TP 27.12.2005/Ber­ča/1979/Roudni­ce nad Labem/70% kluk
TP 29.12.2005/Mar­ket2/1979/Žďár nad Sázavou
TP 29.12.2005/Ni­col/1976/Králo­véhradecko/hol­čička
TP 31.12.2005/Ka­catko/1981/Kar­viná/dcera Kristýnka/90%hol­čička
TP 31.12.2005/Len­nys/trojčátka/3× kluk
TP 1.1.2006/Barus­ka/1976
TP 5.1.2006/Petra/99% holčička/syn
TP 6.1.2006/Tobi­a/1977/Praha/hol­čička
TP 7.1.2006/Daja/1977/Pra­ha/kluk
TP 8.1.2006/Mašin­ka/1974/Praha
TP 8.1.2006/Pajda/1973/No­vé Město/holčička
TP 9.1.2006/DanaS/1977/Krá­lovehradecko
TP 9.1.2006/DančaM/1979/kluk
TP 9.1.2006/Malta(Bá­ra)/1977/holčič­ka
TP 9.1.2006/Marce­la/23let/České Budějovice
TP 9.1.2006/Wilma
TP 11.1.2006/Agat­ha/1976/České Budějovice/holčička
TP 12.1.2006/Zuza­na/1974/Pardu­bicko/kluk
TP 15.1.2006/Cika/1978
TP 15.1.2006/Gaa­bina/1980/Pros­tějov
TP 15.1.2006/Radana2
TP 16.1.2006/Barus­kaII/1978/Husi­nec-Řež/dvojčata/2× holčička
TP 17.1.2006/Lenka55
TP 17.1.2006/Viky666/1972
TP 18.1.2006/Evča/1979/Pros­tějov
TP 19.1.2006/Bam­bule/Kladno
TP 21.1.2005/Clau­die/1976/Praha
TP 24.1.2006/Katou­ch/1979/Jedov­nice/holčička
TP 24.1.2006/Miky/1981/Pra­ha/holčička
TP 30.1.2006/Gej­by/Praha/holčič­ka
TP 31.1.2006/Han­kaB/1975/Karlo­vy Vary
TP 31.1.2006/Len­ka(Dobrotova)/1978/Znoj­mo/kluk
TP 1.2.2006/Dani­ela/1979/Jindřichův Hradec
TP 1.2.2006/Kousi­nek/Praha
TP 5.2.2006/Veron/dvoj­čátka
TP 6.2.2006/Lenul­ka/1980/Ostra­va/kluk
TP 6.2.2006/Mica/1977/Brno
TP 10.2.2006/Bohun­ka/1973/Milovi­ce/holčička
TP 13.2.2006/Mar­ketkaa/1984/Pra­ha
TP 16.2.2006/Bam­la/1979/Praha
TP 16.2.2006/Jar­ka/1979/Domaž­lice/holčička
TP 16.2.2006/Las­conka/1978/Pra­ha/kluk
TP 18.2.2006/Werin­ka/1982/Opava
TP 27.2.2006/Berun/1981/Pra­ha
TP 1.3.2006/Dani­ela/Praha
TP 4.3.2006/Zuzzi/1976/Plzeň
TP 9.3.2006/JO/197­0/Brno
TP 10.3.2006/Baru/1980/Pra­ha
Arabart
Jitka
Mverca
Olivia
Petod
Petra
Rysulka
 Zuzana

1 narozená holčička
očekávání 22 holčiček x 21 chlapečků
Takže je to skoro vyrovnané.

Katka

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 07.10.05 09:21

Tak ještě k tomu novému deníčku - dávám si závazek, že měsíc předem tu tašku budu mít nachystanou. Nebo radši dřív?? Dnes se mi zdál sen, že jsem porodila úplně v pohodě, ale dvojčata - 2 chlapečky. Přivezli jsme je domů, ale nebylo to u nás doma, byl to krásný prosluněný byt s okny přes celou stěnu. Ukládali jsme (s mamkou, ne s manželem) chlapečky do postýlky a já jsem měla starost, že jim bude svítit zapadající slunce do očí. Ale byli krásní a mně bylo taky krásně. No ale po probuzení jsem byla ráda, že je všechno zatím tak, jak je :-)

Vidím, že co se týče por. bolestí, nedá se pro to najít nějaké pravidlo, které by platilo pro všechny. Tak jsem zvědavá, jak se to projeví u mě, ale snad to bude jasné už tím, že to bude bolet a když budu v termínu, vypravím se do nemocnice, prostě když mi nebude jasné, co se děje. Tu plodovou vodu snad taky poznám… Nějak se zatím nestresuju porodem, jako spíš mám občas obavy, co bude po něm. Jestli se o miminko dokážu pořádně postarat.

Jinak samozřejmě také děkuji za téměř již aktuální deníček.

Probíraly jste, v čem vézt miminko z porodnice. Já jsem autosedačku zatím neplánovala, protože nemáme auto a přemisťovat se budeme zatím kdyžtak vlakem, takže hlavně aby byla taška s ušima, myslíte, že je lepší autosedačku pro jistotu koupit? Z porodnice nás určitě poveze někdo autem.

Agatho - gratuluji k přemožené chřipce
Pajdo - ať se brzo zbavíte té střevní.

Vidím, že si taky budu muset psát poznámky, už si nepamatuju, co jsem ke komu ještě chtěla…

Kočárky: na doporučení jednoho známého se dvěma dětmi jsem se rozhodla, že si rozhodně koupím kočárek s pořádnou hlubokou korbičkou, jednak mi připadají větší a jednak mám z těch x-kombinací pocit, že tam potáhne. Ideální by bylo koupit kombinaci hluboká korbička - sportovní korbička, která se dá pak namontovat na stejný podvozek. A taky bych chtěla nafukovací kola a aby byl dobře odpružený. Nemáte některá takový tip?
Taky sleduju, že jste ochotny do toho investovat kolem těch 10000, já jsem si říkala, že tak 7 - 8, ale když nebude zbytí… Mám obavu, že koupím něco, s čím pak nebudu spokojená.

Zdravím všechny!

Monika+Michal

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 07.10.05 09:32

Ahoj holky,
Báro, omlouvám se, ale nezměnila jsem Ti TP. Myslím ale, že si ti naši prkové stejně vylezou podle sebe, až se jim prostě bude chtít. Taky jsem někde četla, že nejpřesnější bývá určení termínu porodu podle UZV zhruba v tom 12tt a potom už by se ten termín neměl podle UZV měnit. Pokud by se později zdálo miminko menší, tak by se spíš mělo zkoumat, jestli je např. dostatečná funkce placenty. Ale je mi jasné, že na Maltě to můžou Dr. praktikovat jinak. A Tobě se to ještě k tomu posunulo na dřívější termín. Třeba budete mít prvního Malťánka v příštím roce :-)
Jinak velká gratulace k holčičce a ke jménu. My máme pro holčičku taky vybranou Helenku.

Katka + mimi 31+5

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 07.10.05 09:38

Nám teď na kurzu porodní asistentky říkaly, že do porodnice bysme měly vyrazit, když máme kontrakce po méně než 10 minutách. Dřív že to je zbytečně brzy, zvlášť u prvorodiček. A že když nám odteče plodová voda, tak taky žádnou paniku, klidně si dát ještě sprchu a potom jet.
A ty bolesti by dle mých informací měly být spíš v zádech s tím, že postupují do nohou než aby vycházely přímo z bříška. Všude ale čtu, že se to pozná, tak si s tím zas tolik hlavu nelámu. No, maximálně pojedeme zbytečně. Ale lepší 5× zbytečně než jednou pozdě,že?

Katka

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 07.10.05 11:07

Ahoj holky,
tak jsem precetla novy denicek, moc poucny!

Dekuju za gratulace k Helence, ja mela vnitrni pocit, ze to bude kluk a ono ne. Ale jsem rada, budu plest copanky :)

Pretridila jsem veci na mimi a zjistila jsem, ze obleceni na novorozene uz mam vic nez dost ,takze ted zacneme shromazdovat dalsi dulezite veci, jako plinky, nuzticky a podobne.

Jak mimi povezeme z porodnice jsem jeste nepremyslela, ale nejspis v takovem tom vajicku na prenaseni.

Katko, to mas jedno, ze jsi mi TP v seznamu nezmenila, stejne se mimi narodi, az se mu bude chtit a na terminu nezalezi. Me se to podle UTZ neustale meni. Vcera dr. rikal, ze hlavicka odpovida, ale ma tluste brisko a prumerem z tech rozmeru vysel TP 2.1. Mit prvniho Maltanka 2006 by byla legrace, jen nevim, jestli tady se kolem toho dela taky takovy humbuk, jako v CR.

Mejte se zatim krasne, sice jsem precetla komentare, ale moje tehudemence mi zabranuje si pamatovat vic, na co bych mela reagovat.

Bara

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 07.10.05 11:17

REPORT z UTZ:
Co vám budu povídat, každý UTZ je nádherný, tenhle byl o to víc, že byl jednak delší, důkladnější a na skvělém velké UTZ. Viděla jsem krásně na obrazovku, manžel taky a byli jsme naprosto dojatí… Nejdřív nám Dr. ukazoval detailně hlavičku a mozek miminka i cévy, které se v mozku propojují. Potom jsme zkoumali obličejíček a jestli nemá mimi rozštěp patra-nemá, je naprosto zdravoučký a pusinka i nosánek-krásný. Pěkně nám předvedl kapříka, protože celou dobu dumlal a polykal plodovou vodu, i když jsme se dívali nejen z profilu, ale i z pohledu bradičky. Potom jsme zkoumali prstíky-žádný nechybí:)) A mimi nám mávalo a procvičovalo ručičkama. Páteř i nožičky už byly krásně vidět. A tím se samozřejmě dostávám k tomu, co vás asi zajímá nejvíc, tedy to, jestli jsem tu modrou kupovala správně nebo ne:)) Musím říct, že v našem případě není pochyb a pohlaví známe na 100% jelikož mimi krásně spolupracovalo…a ano holky, máme tam to, co mohlo zdědit jen po tatínkovi…tedy parádního pindíka:)) Viděli jsme to hodně podrobně, nechal nás prohlížet varlátka i pindíka dost dlouho aniž by se pohnul…je tak krásný!!!! Takže to, že mám všechno v modrém, moje výpočty a tušení nezklamalo:)) Jsem hrozně šťastná.

A teď ještě další překvápko od MARKETKYY: Marketkaa mě požádalo o přepis její zprávy, protože se už dnes nedostane na net áááá chvilka napětí:)) její přání se splnilo a mají 100% pindíka:) Oba jsou s manželem dojatí a šťastní, že se jim to splnilo!!! Asi si pamatujete jak jsem jí říkala, že určitě čekáme stejné pohlaví:)) Marketkaa má ovšem opět posunutý termín a to na 5.2.2006.

Já mám mimi také větší o 4 dny než podle PMS a termín mám 23.2.2006.

Pa šťastná Berun 20tt+1

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 07.10.05 11:22

Katko,
tak mně podle UTZ ve 12. týdnu vyšel TP na 4. 12., ale podle posledních UTZ na 18. 12. Nevím, jestli je to tím, že shledali miminko menší - dr. mi nic neříkala. Ale 14 dní sem, 14 dní tam, stejně si možná vybere něco mezi tím nebo možná i mimo.

Báro, tak to jsem taky zvědavá, jestli budeš mít prvního malťánka :-)

Jsem ráda, že čtu samé pozitivní zprávy, že jste všechny v pohodě a nic vás nebolí.

Monika

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 07.10.05 11:27

Berun gratuluju, no copak by sis jinak s tou komplet výbavičkou v modré počala, že?? Asi když to miminko vidělo, tak si toho pindíka nechalo dorůst :--)))))))))
Moc gratuluju, hmm, že bych si v tvé neomylné astrokanceláři nechala vypočítat pohlaví toho svého překvápka???????
Claudie

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 07.10.05 11:29

Berun, velka gratulace! Tak ja uz vim, ze cekame holcicku, ale kdybys nahodou to tady cetla, odpovida tomu poceti nekdy 14. nebo 15.4.? Nebo jsme to mimi vyrobili nekdy uplne jindy?

Taky vyrid gratulaci Marketce.

Bara

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 07.10.05 11:33

Berun, taky gratuluju - hodně mi to připomnělo náš zážitek z UTZ ve 20. týdnu - taky se nám předvedl v celé kráse - pořád mám před očima, jak špulí, otvírá a zavírá pusinku… A taky od té doby 100% víme, že je to kluk :-)

Monika

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 07.10.05 11:46

Ahoj holky,
vy jste toho zas napsaly, jdu dohánět čtení!!!

Malto - gratuluju moc k holčičce, byla jsem na to hodně zvědavá co vám nakonec doktor „rozluští“ , protože hodně Tvých popisů se shoduje s mými pocity (třeba ten tvar břicha hodně odshora a jiné) , takže jsem si tak říkala že možná i ty mimísky máme stejného pohlaví. Mě sice pár lidí tipuje kluka, ale můj pocit je spíš na holčičku a ty jsi zase měla pocit na kluka… No, uvidíme v lednu.
Výběr jména závidím, u nás pořád rozehraný zápas… :--))

Katko - mám malou technickou poznámku, v seznámku mám mezi samými 2006termíny datum porodu 2005, to už bych si musela všimnout, že jsem se toho břicha někde zbavila a nééé. Mám též 2006.

S růstem miminek by to jinak mělo být tak, že do 20tt rostou všechna miminka stejně a po 20tt individuálně, tudíž by se po 20tt neměl upravovat TP podle velikosti, ale doktoři to s oblibou dělají a podle mě matou nás maminky. Hodně miminek je větších, třeba i kvůli vitamínům nebo nevím čemu a posunují se TP dopředu a pak „jako přenášíme“. Teda okolo mě přenáší čím dál víc kamarádek.

Tak, ještě jsem chtěla asi 1000 věcí. Papírek blbníček nebo dvě okna otevřená souběžně by nebyly na škodu.

Claudie

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 07.10.05 11:50

Jo, Marti (Necko) , to porodné by se prýýýý zvyšovat fakt mělo, ale od 1.1.2006, tak by se to tady týkalo tak půlky miminek, ale mám pocit, že se to na 99,9% nestihne schválit nebo to neprojde a budem mít stejně utrum a dostanem tu osmičku a basta.

Holky neviděly jste včera pořad " maminko, budete mít čtyři" na ČT 2 o čtyřčátkách??? Byl to docela nářez. Myslela jsem na Lennys, jestli se dívá :---)))))))))))

Claudie

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 07.10.05 11:57

Claudie, dve okna otevrena jsou u me nutnost :)) S tim pohlavim dle bricha atd. Ja fakt nevim, jedni tvrdi to a druzi zase ono a nakonec kdyz to porovnas, tak zjistis ze nektere priznaky jsou dle jednech pro holku a pritom to same u druhych je pro kluka… No ja mam kamaradku, ktera si taky myslela, ze ceka kluka, v obliceji zkrasnela (priznak na kluka), mela spicaty pupik (priznak na kluka) a nakonec se ji narodila krasna holcicka. Asi budu podobny pripad :) S tim jmenem je to u nas tak, ze vybral pritel a ja souhlasila. Sice jsem vzdycky jmeno Helena nesnasela, ale dneska zjistuju, ze se mi vlastne libi. A hlavne se ted dle meho nazoru moc nedava, takze nebude ve skole sedet v jedne tride deset Helenek. (krome Helenky od Katky, jestli bude mit holcicku).

Bara

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 07.10.05 12:01

MALTA: Moc ti gratuluju k holčičce a podle Jonáše a Luny to odpovídá, protože 14-16.4. byla Luna v ženském znamení Raka a podle toho je to tedy holčička.

U nás byla Luna v mužských Blížencích…a máme tedy pindíka:)

Zatím mi to vychází v 90% pokud tedy dotyčná těhulka zná termín početí.

MONIQUE: A to ještě nevíš, že naše miminko se bude jmenovat MICHAEL, jako ten váš:) Holčička měla být Johanka.

Berun 21tt

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 07.10.05 12:13

Berun, já mu tedy říkám Michal už od cca 21. týdne. Vybral to po dlouhých dohedech manžel a mně se to začalo moc líbit. Jenže včera přišel s Maxem a začal mě s ním provokovat. Já se vztekám, protože nic měnit nechci a nebudu. Už dávno má svoje jméno a už si na něj určitě i zvyknul, tak hotovo.
Jinak bude to Michal, ne Michael, ale to je jedno :-)))

Monika + Mišák 30tt

 
mila2
Kecalka 158 příspěvků 07.10.05 12:32

Ahojky - tak jsem včera chytla bacilíka a smrkám a smrkám…blahopřeji Agathe k uzdravení, doufám, že se mi to taky brzy podaří.

JaničkoB. - koukám, že jsem to s tou MD trochu nezvládla, ale bohužel už to mám černé na bílém -napsala mi to sestřička a i když je v pohodě tak se mi ani neptala, kdy chci jít - jestli 6 nebo 8 týdnů před porodem. Tak nevím, zkusím najít ten deníček nebo se ještě poptat, tobě držím palec ať jdeš tedy až 6 týdnů před.

Monique - mám stejnou představu jako ty s tím kočárkem, ale vůbec nic mě zatím nenadchlo…začínám mít strach, aby jsne stihli nějaký vůbec vybrat…můj manžílek k tomu přistupuje dost laxně.

Katko - říkáš do porodnice jet raději 5× zbytečně, z toho já mám největší obavy - mám tam známe a už jsem je na to tedy připravovala - ale nemám ráda protahování, nejraději bych přijela porodila a jela domů - a to mi asi nevyjde!!!

Berun - moc blahopřeji k chlapečkovi, musím se přiznat, že jsme ho původně taky chtěli, ale od 20tt máme krásnou zdravou 100% holčičku a jsme šťastní jak blechy.

Holky do porodnice přijede manžel - takže záleží na něm zda vezme autosedačku nebo tašku na mimi - připraveno bude mít oboje…
Mějte se hezky já jdu léčit rýmu…

Mili+holčička asi 31tt nějak mi ty počty nejdou

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 07.10.05 12:39

Holky, kopíruju jednu nezáživnou zprávu z netu, ale třeba by to mohlo znamenat, že stejnou novelou nám zvednou i to porodné???

Zvýšení nemocenských dávek
6.10.2005, Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí
Ke zvýšení dávek nemocenského rozhodnutí dojde s účinností od 1. ledna 2006.

Od 1. ledna 2006 se na základě rozhodnutí vlády zvýší dávky nemocenského pojištění. Podmínky pro zvyšování redukční hranice výpočtového základu stanoví zákon č. 54/1956 Sb., o nemocenském pojištění, ve znění pozdějších předpisů. Dávky nemocenského pojištění se vypočítávají z vyměřovacího základu. Tím je v nemocenském pojištění zaměstnanců a osob samostatně výdělečně činných denní vyměřovací základ.

Redukční hranice u zaměstnanců a OSVČ se zvýší následujícím způsobem:
a) částka 480 Kč stoupne na 510 Kč
b) částka 690 Kč se zvýší na 730 Kč.

Denní vyměřovací základ tak může od 1. ledna 2006 činit maximálně 642 Kč a bude tak o 36 korun vyšší než dosud. Zvýšení redukčních hranic od 1. ledna 2006 se bude týkat i těch lidí, kteří začnou pobírat dávky nemocenského pojištění ještě před tímto datem a jejichž nárok na tyto dávky bude trvat i po 1. lednu 2006.

Nové redukční hranice 510 Kč a 730 Kč budou při zachování součsného právního stavu platit do 31. prosince 2006. V případě, že bude schválen návrh nového zákona o nemocenském pojištění, který v současné době projednává Poslanecká sněmovna, stanoví redukční hranice tento zákon.

Claudie

 
dobrotova
Kecalka 134 příspěvků 07.10.05 12:42

Ahoj holky,

ke jmenum … Nejdriv to byl piskotek. Od zacatku vybrano Frantisek po tatkovi pro kluka a Terezie pro holcicku - ne kvuli te mode, ale chtela jsem to po me babicce, kterou jsem mela moc rada. No a kdyz ted vime, ze to bude kluk, tak je jasny Frantisek. Ale ja si na to porad nejak nemuzu zvyknout, mam z toho takovy zvlastni pocit, spis mi porad sedi ten piskotek :-) je to porad takove abstraktni. Doufam, ze az se narodi, tak me to prejde.

Jinak PEPI diky za denicek. Ja se chystam na konci rijna taky zacit s predporodnim kurzem, ve Znojme je to na 10 trihodinovych lekci a pro pojistene u VZP je to zadarmo. Tak doufam, ze se mi to v praci povede nejak domluvit, je to totiz od tri hod. a ja delam cca do peti. Jak jsem zacala chodit do tehu-plavani, tak jsem i prestala, protoze uz 14 dni bojuju s nachlazenim.

Lenka+Frantisek

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 07.10.05 13:56

Ahoj těhulky

MONIQUE - do ceny 7 - 8 tis. by sis mohla koupit ROAN Cortina nebo Marita. Je to sice polský výrobek ale na zmetek můžeš narazit kdekoliv.Rozdíl mezi nimi je asi jen jeden tedy vlasně dva.Marita je o něco málo dražší ale má polohování pod zádíčkama.Mají hodně barev na výběr a oboje mají nafukovací kolečka, hlubokou korbu a sportovní sedačku(tu můžeš na podvozku otočit i po směru jízdy).Rukojeť se dá polohovat ale ne přehazovat.Na podvozek můžeš potom dát i autosedačku od ROANu ale nevím jestli s adaptérem nebo bez.Cena sedaček je do 2 tis. a s adaptérem asi do 3. to mají ale v každém obchodě jiné. Já jsem od této značky zatím rozhodnutá pro Huga.V Olomuci je na ně dobrý obchod.Majitel si je sám kupuje od výrobce. Můžeš se mrknout.
 http://www.kocarky.info/sortiment.htm

MALTO,BERUN A MARKÉTKO - veliká gratulace ke zjištění holčičky a chlapečků

Dnes ráno jsem byla na krvi ve 30tt a hned potom na kontrole.Kontrola byla v pohodě ale ta krev tak to se mi ještě nestalo. Sestřička mě musela napichovat celkem 3×.Poprvé nic neteklo tam mi to píchla do zápěstí zvrchu(bolí mě to jako čert ani pěst jsem zatnout nemohla) a taky nic netelko.Rozhodla se ze to zkusí ještě jednou nahoru nějak z boku ruky.Naštěstí se to povedlo.Na vině byla špatná zkumavka.Asi tam nebyl žádný podtlak tak nic neteklo.Ještě že jsem si po tom prvním bodnutí řekla že si chci radši lehnout. Potom jsem tam ležela ještě 5 minut než mi dovolila se po:,–(it.Asi jsem byla moc bledá :-))) Taky jsem dostala seznam věcí co sebou do porodnice,výbavičku pro mimi,cvičení v šestinedělí a seznam bylinek tak se půjdu mrknout co tam píšou chytrého a uvidí.

MartinaK a Tadeášek

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 07.10.05 14:38

Berun diky.

Bara

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 07.10.05 14:43

Claudie, to mam spatne tuseni, ze mi zase jako OSVC zvednou mesicni platby na socialni a zdravotni pojisteni, ale zadny penize od nich stejne nedostanu....­....... Jeste ze aspon na te Malte si me bude socialni system vydrzovat, i kdyz nijak neprispivam......

Bara

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 07.10.05 17:19

Ahoj holky,

Berun a Marketkaa-veliká gratulace k chlapečkům.

Milo, s tím " radši 5× zbytečně" jsem to myslela trochu nadneseně. Taky bych nerada něco takového absolvovala. Věřím, že to trefím v pravý čas a přeju to i všem ostatním těhulkám.

Katka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama