Očekávání zimních miminek č.22- Péče o novorozence v porodni

Těhotenství

Milé maminky, abychom byli v porodnici trochu v obraze, pokusím se sepsat jaká vyšetření naše miminka v porodnicí čekají.

Maminka se určitě v porodnici zajímá o to, jaká péče bude věnována jí a kdo se bude starat o její narozené miminko.Porodnice s nejvyšším stupněm péče o novorozence a jeho matku mají nejčastěji následující složení:

 • ODDĚLENÍ FYSIOLOGICKÝCH NOVOROZENCÚ - je vyhrazeno zdravým, donošeným novorozencům.Od­dělení funguje tzv. systémem rooming-in, což znamená, že matka má dítě u sebe na pokoji a pečuje o něj.Délka hospitalizace se zde pohybuje okolo 4 dnů.
 • INTERMEDIÁLNÍ ODDĚLENÍ - je určeno pro novorozence, kteří nejsou 100% zdraví, ale současně nevyžadují intenzivní péči, nejsou u nich ohroženy životní funkce (např. musí být v inkubátoru - kyslík, nebo těles.teplota, at­d.)
 • JIP - jednotka intenzivní péče - novorozenci, kteří se narodily předčasně(někdy až o 4 měs.), děti s vrozenou vývoj. vadou, nebo vrozenou infekcí,…

PŘEDČASNĚ NAROZENÝ NOVOROZENEC = před dokončeným 37.týdnem těhu, nebo vážící méně než 2500g (frekvence předčasných porodů v ČR je asi 5-6%)

POROD V TERMÍNU = od 38. do 42. týdne těhu včetně

OPOŽDĚNÝ POROD = ukončení těhotenství po 42.týdnu těhu

PÉČE O FYZIOLOGICKÉHO NOVOROZENCE V PORODNICI:
Ihned po porodu je novorozenec prohlédnut a je mu určeno skóre dle Apgarové.Je to jednoduché klinické vyšetření ihned po porodu a následně po 5 minutách.
APGAR SKÓRE:
barva dítěte: 0 = modré tělo, bledé končetiny, 1 = tělo růžové, končetiny modré, 2= dítě celé růžové

srdeč,puls: 0 = chybí, 1 = pomalý, 2 = více než 100/ min.

reakce na podnět: 0 = žádná, 1 = grimasa nebo jiná reakce, 2 = kýchání nebo kašel

svalový tonus: 0 = chabý, 1 = střední, 2 = aktivní pohyb

dýchání: 0 = chybí, 1 = pomalé, 2 = dobré, popřípadě pláč

Celkové skóre menší než 5 vyžaduje urgentní léčbu a zavedení kyslíku.Rozmezí 5-7 znamená, že dítě vyžaduje dohled, nebo je potřeba vyčistit dýchací cesty. Více jak 7 je normální stav.

Po tomto vyšetření se dítě změří a zváží, popřípadě odsaje z dut.ústní a z nosu, změří se teplota v zadečku, miminko se označí jménem nebo číslem a pokud je vše v pořádku předá se matce, ta si ho může přiložit k prsu.

 • Dále se miminku provede tzv KREDEIZACE - vykapání očních spojivek Ophtalmo - septonexem - prevence hnisavého zánětu spojivek
 • Do 1 hod. po porodu je miminku aplikován vit.K - injekcí do stehna, dále i při propuštění z porodnice - jako profylaxe krvácivé nemoci (kanavit se poté doma užívá dlouhodobě ve formě kapiček)
 • MEZI DALŠÍ VYŠ. MIMINKA V PORODNICI PATŘÍ:
 • každodenní lékařské vizity, průběžné sledování dítěte, jak probíhá jeho poporodní adaptace, jestli dobře pije…
 • péče o pupek a pupeč. pahýl - 1 -2× denně se potírá lihem, možno jej 3. den po porodu odříznout, odkroutit, nebo nechat spontánně odpadnout
 • KALMETIZACE - očkování proti tuberkulóze - provádí se u zralého novorozence 4. den po porodu (nejpozději do 6 týdnů)
 • ORTOPEDICKÉ VYŠ. + ultrazvuk - slouží k včasnému odhalení vrozené vady kyčel.kloubu nebo jiných vad pohyb. ústrojí
 • SKREENING FENYLKETONURIE A KONGENITÁLNÍ HYPOTHYREÓZY (metabolické vady) - odběr krve u novorozence - odebírá se malým vpichem do patičky a vymáčknutím pár kapek krve na filtrační papírky (zhruba 4. den )
 • dále se pediatrem sleduje: - hlavička - tvar a velikost
 • srdce a plíce - poslechem
 • ústa - normální vyvinutí patra
 • bříško - prohmatem vyvinutí břiš. orgánů, jejich velikost, kýlu…
 • pohlavní orgány - zevní
 • páteř - kontrola prstem
 • Provádí se ultrazvuk - kyčlí, ledvin, hlavičky

NOVOROZENEC:

 • Jelikož nemá dítě plně vyvinutý krev. oběh, je skvrnité - není rovnoměrně rozložená krev v těle, proto jsou některá místa bledší.Občas jsou vidět červeno-fialové skvrny ve tvaru V, které později vyblednou.
 • Obvykle do 24 hod. odchází SMOLKA - tmavá mazlavá stolička, odchází první 4 dny, potom se stolice zbarvuje žlutě.
 • Tělesná teplota - novorozenec ještě nemá vyvinuty regulační mechanismy, proto potřebuje zevní teplotu 24 - 25 °C a vyšší. Pozor - nesmíme však dítě přehřát!
 • Suchou a loupající se kůži (nožičky, kotníky, plenková oblast) má většina malých dětí.Lepší stavy nastávají po použití mléka nebo dětských olejů.
 • Lehkou žloutenku prodělá většina dětí ve dvou či třech dnech po narození.Je to proto, že játra děťátka ještě nejsou zcela vyvinuta.Obvykle ustoupí během týdne, nebo dvou.Pokud se objeví do 24 hod po porodu, nebo neodeznívá po 14 dnech, je potřeba aby lékař zjistil, zda jsou játra normálně vyvinuta.
  Někdy je potřeba zjistit hladinu bilirubinu v krvi - to se děje buď přístrojem, který se přiloží ke kůži a sám hodnoty odečte, nebo pomocí kevních odběrů - nejčastěji ze žíly na hlavičce.

Přeju všem maminkám i miminkům příjemný, pohodový pobyt v porodnici, hlavně samé dobré zprávy a výsledky a št·astný návrat domů se zdravými mimísky!!!!

Hodnotilo 1 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 26.10.05 21:40

Že by se mi podařilo být už podruhé první? Hned si to přečtu.

MartinaK

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 26.10.05 21:43

Jsem zase první! :-)
Doufám, že všechna naše miminka budou mít Apgar skóre ve všech vyšetřeních číslo 2

Monika+Michal 33 tt.

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 26.10.05 21:44

Tak to jsem to teda prošvihla - ale já jsem si to napřed četla :-)

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 26.10.05 22:09

no né, já jsem tu první!!!!! :-))))

Pepi chválím deníček a rovnou přidám svoje načerpané poznámky, nejprve k tématu:

 • konkrétně u Apolináře tvrdí, že přenášet do toho 42tt nenechávají, že úplné maximum je 10 dní, samozřejmě, že pokud je vše v pořádku, pak nastává série pokusů, které znáte určitě z knížek a ani snad není v mých silách je vypsat, možná už si je ani všechny nepamatuju, ale myslím, že nás s tím případně seznámí.
 • u měření Apgar skore a u dalších měření těsně po porodu na miminčím boxu je jen tatínek s dětskou sestrou, případně lékařem, tatínek se kochá, fotí (radši vidí foťák bez blesku) a pak chová a chová a pak jde teprv s mimčem za maminkou
 • mimochodem pokud by se někomu mimi neotočilo a rodil „koncem pánevním“ miminku se nenatahují nožičky při měření a proto se dozvíte jen váhu!!!!
  samozřejmě nechci strašit, všem se určo otočí, jde to prý i v 38tt (nedávná zkušenost kamarádky PA), nicméně v případě porodu koncem pánevním se k epidurálu přistupuje častěji a pokud ne, tak nástřih hráze po znecitlivění je stoprocentní, stejně tak u porodu klešťového /pokud prostě mimčo nechce nebo nemůže ven a je tak „na půl“ a podobně
 • co se týče žloutenky, tak ta prý bývá častější u miminek narozených před termínem, ale v podstatě o nic nejde
 • a ještě těhulky s těhotenskou cukrovkou se taky radši nenechávají přenášet!!! a vůbec pokud je jakákoliv další komplikace u zdr.stavu maminky
 • ještě k epidurálu, jak asi víte, jde si o něj říct jen do otevření tak 4-5 cm, později už ne a dokonce se může stát, že přestane účinkovat třeba těsně před skutečným tlačením a to už vám dávku nepřidají, abysme spolupracovali tlačením. A další důležitá věc, myslete na poměrně aktuální krevní obraz, protože pro podání epidurálu může být starý 1 MAXIMÁLNĚ 2 měsíce před porodem, jinak se může stát, že si nerisknou ho dát, jde jim o množství krevních destiček (trombocytů)
 • v poradně se dostávají všechny možné formuláře, včetně dotazníku na epidurál, kde je spousta otázek, které je lepší vyplnit doma než při kontrakcích, stejně tak papír na darování pupečníkové krve, kterou nemůžete darovat třeba po mononukleóze a podobně, takže to je lepší vyplnit předem a přinést, přestože jak jsme se shodly, epidurál až v nouzi největší, což je v podstatě blbost, protože ho píchaj při otevření na 4-5 cm a třeba od 8 cm už ne, takže když některé o něj žádají už na příjmu mají smůlu a když už se blížíme ke konci tak taky ne, takže myslím, že to zvládnem!!!!!

Jinak jsme na kurzu měli jinou PA, ta minulá má nemocný miminko, ale tahle byla taky strašně fajn, navíc těsně po službě, všechno tam měla zmáklý, fakt strašně fajn, sály jsme prošli oba podrobně, na jednom se rodilo na všech boxech, na tom druhém byla jen mamina na příjmu, takže nám ukázali i úplně čerstvý miminko, rozkošnej uzlíček, ale bylo krásný růžový neflekatý!!! sál plnej rodiček, ale byl tam takový klid a pohoda, že ta hysterie je fakt asi hlavně ve filmech, tady to bylo tak v pohodě, asi samý tichý maminy. Chudinky na tom čekacím pokoji si museli připadat divně, když jsme je okukovali…:-)

No tak to jsou asi první dojmy, kdž mě ještě něco napadne tak dopíšu, teď jsem toho plná, ale byla to část kurzu, která se těžko interpretuje dál, protože ukazovala různý pomůcky atd. Prostě celkově z toho mám pozitivní dojem, prostě pohoda, přesto už bych ráda byla s mimčem doma a měla to za sebou :-)

Ale my to všechny zvládnem, máme zkušeností jako nikdo jiný ne? Tak držím palečky všem!!!
Janička

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 26.10.05 22:09

no tak nejsem první, než jsem to napsala předběhly jste mě!!!! :-) J.

 
HanaPospisilova
Kecalka 382 příspěvků 26.10.05 22:10

Tak to je parada!! Moc diky…jen jsem pri cetbe trpela za chudaka milacka Deniska! Vubec mu ty vysetreni nezavadim a uz ted mam strach,jak to zvladnu, nechat ho takhle trapit. Ale musim si rikat, ze je to vse pro jeho dobro a musi tim projit vsichni..kdybych to tak mohla absolvovat za nej!!
Jo jinak holky mam dotaz…absolutne nemuzu prijit na system, jakym tam dostat ty fotecky do galerie! Prosim, poradte!! Predem diky

Pa

Hana a Denisek

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 26.10.05 22:47

Holčiny mám dotaz, týká se vaginálních čípků od Gyntimy, nemáte s nimi vtěhu některá zkušenost, hlavně teda jestli jdou v těhu užívat? Nenašla jsem to tam, mám je doma a mám pocit, že přišla zase má nezvaná známá mykóza a k doktorovi se dostanu nejdřív v pondělí. Nejen, že to není extra příjemný, ale mám strach, aby se to moc nerozjelo.
Díky moc.
 J.

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 26.10.05 22:59

Hani - v galérce dáš UPLOAD OBRÁZKU,potom pozor musíš si v seznamu galerek zadat tu naší TĚHULKY A BŘÍŠKA 2005 jinak se ti fotečka uloží do cizí galérky,potom klikneš na PROCHÁZET a tam už zadáš fotečku kterou chceš(do velikosti 1024KB), potom už jen NADPIS tak píšu svoje jméno a POPISEK tam napiš co chceš :-)))

MartinaK

 
HanaPospisilova
Kecalka 382 příspěvků 26.10.05 23:21

Jsi nejhodnejsi - moc dekuju. Hned to jdu zkusit!

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 26.10.05 23:51

Pepi - výborné téma. O péči pro novorozence po porodu jsem toho moc nečetla tak se tvůj deníček perfektně hodí.

Jani - výborné je i doplnění všech možných informací.My půjdeme na kurs do porodnice až 15.11. tak jsem taky zvědavá co se dozvím dalšího.

Poctivě jsem pročítala komentáře z minulého deníčku protože nám dva dny nešel net.Když to dneska zprovoznili tak zase na to nebyl čas.Dnes ráno jsem byla s manželem vyzvednout objednanou skřín do chodby a do ložnice na věci pro Tadeáška.Doma jsme potom zlikvidovali starou vestavěnou panelákovou skřín a chtěli jsme začít rozebírat krabice co jsme dovezli.
Bylo to rozložené do sedmi krabic tak abych věděla která krabice je která skřín tak jsem se mrkla na potvrzení o zaplacení(na obj.čísla skříní) a s hrůzou jsem zjistila že je tam napsaná špatná barva dřeva. Hned jsem volala do prodejny co stím máme děla(na objednávce byla barva správná).Jestli to rozeberem a bude barva opravdu špatná tak jestli to vezmou zpátky.S požehnáním prodavače jsme krabice rozebrali a zjistili jsme že skřín na chodbu je v pořádku ale celý přední díl té skříně pro Tadeáška má uplně jinou barvu než jsme chtěli.Pěkně mě to naštvalo tak jsem se toho prodavače ptala jako co stím bude, že termín porodu si kvůli skříni neposunu a opravdu bych byla ráda kdybych už mohla mít všechno v pořádku připravené.Prodavač jen mektal no to si asi neposunete,co? Nakonec jsme se domluvili že skřín sestavíme jen tam bohužel nemůžeme namontovat ty dveře. Musíme počkat až se vyřídí reklamace. Opravdu doufám že to bude ještě před porodem a nejlépe do 30-ti dní.Jinak je beru útokem a budu hodně zlá :-))) Ten prodavač nám sám přiznal že chybu udělal skladník když si nezkontroloval krabice které dorazili od výrobce.

Večer se mi ten dnešní kolotoč pěkně vymstili. Měla jsem přesně ten stav - je mi zle ale nedokážu to ničemu přiřadit a popsat.Tadeášek mi taky zrovna nepomáhal.Kopání je poslední dobou opravdu dost bolestivé.Hlavně na žaludek ,žebra a asi játra.Musela jsem si lehnout na bok a přemýšlela jsem co mám dělat. Brečet nebo volat sanitku? Naše fenka za mnou přišla do ložnice a dívala se na mě takovým soucitným pohledem že mi došlo že je z toho snad víc vyplašená než já.Chudinka si taky užívá.Před rokem dostala poslední antikoncepční injekci a předevčírem začala hárat. Dva dny vůbec nejedla.Měla jsem doma jedny takový malinký slipy tak jsem jí tam udělala dírku na ocas, nalepila intimku a teď se nám tu nakrucuje jako nějaká modelka.

Teď už snad můžu jít spát.Tadeášek pravidelně od 22 do 24 hodiny trénuje ten kopací box takže usínat dřív ani nemá smysl.
Všem co tu ještě jsou přeji klidnou noc a pěkné sny.

Martina a Tadeášek 32+3tt (za 9min :-)))))

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 27.10.05 09:30

Ahoj holky, Pepi díky za deníček, je perfektní. Přidávám seznámek.

Miminka (1 holčička a 3 chlapečci)
4.10.2005 Nina/Me­telka/1968/Čes­ká Lípa
19.10.2005 Ši­mon,Matouš,Ma­rek/Lennys/

Těhulky (očekáváme 28 holčiček a 21 chlapečků)
TP 17.11.2005/Klá­ra007/holčička/syn
TP 17.11.2005/Melsi
TP 15.11.2005/Mon­ha/1977/Praha/kluk
TP 28.11.2005/Yas­min/1980/Praha/kluk
TP 29.11.2005/Sop­hie/1976/Menor­ca/kluk
TP 1.12.2005/Lucin­da/25let/Praha
TP 2.12.2005/Maky­sek/1973/kluk/syn Vašek
TP 4.12.2005/Jitka B./1981/Vysočina
TP 4.12.2005/Kata­rina/1978/Hlin­sko
TP 5.12.2005/Michi/­1979/Brno/hol­čička
TP 6.12.2005/Baru­le/1976/Nový Jičín/kluk
TP 9.12.2005/Blu­dička/1977/Pra­ha/kluk/dcera Kamča
TP 9.12.2005/Ver­ca/1978/kluk/syn 4 roky,dcera 2,5 roku
TP 10.12.2005/Katka
TP 11.12.2005/Ja­nickaB/1981/hol­čička
TP 12.12.2005/Eva/1976/90% holčička
TP 12.12.2005/Jitka
TP 13.12.2005/Maj­ki/1978/Žatec/hol­čička
TP 13.12.2005/Ryb­ka/Nymbursko
TP 15.12.2005/Mi­la/1979/holčič­ka
TP 15.12.2005/Lokynka-Peťula/1980/Trut­nov/holčička
TP 16.12.2005/Ve­ronikaR/syn Martin/holčička
TP 18.12.2005/Ha­naPospisilova/kluk
TP 18.12.2005/Mo­nika/1979
TP 18.12.2005/Mo­nique/1972/Zlín/­kluk
TP 19.12.2005/Katkac
TP 19.12.2005/Mil­ka/1979/Praha
TP 20.12.2005/Pe­pi/holčička
TP 21.12.2005/Akráš/1978/Br­no/holčička
TP 22.12.2005/Ally/1978/hol­čička
TP 22.12.2005/Mar­tinaK/1981/Mla­dá Boleslav/kluk
TP 22.12.2005/Mi­kis/1979/Olomou­c/holčička
TP 23.12.2005/Ma­mi/Karlovy Vary
TP 24.12.2005/Ště­pík/1977/Ústí n.L./kluk/syn
TP 25.12.2005/Nec­ka/1978/Nové město pod Smrkem/kluk
TP 25.12.2005/No­nu/29let/Kromě­říž
TP 27.12.2005/Ber­ča/1979/Roudni­ce nad Labem/70% kluk
TP 28.12.2005/Za­ni/holčička
TP 29.12.2005/Mar­ket2/1979/Žďár nad Sázavou
TP 29.12.2005/Ni­col/1976/Králo­véhradecko/hol­čička
TP 31.12.2005/Ka­catko/1981/Kar­viná/dcera Kristýnka/90%hol­čička
TP 1.1.2006/Barus­ka/1976
TP 2.1.2006/Malta(Bá­ra)/1977/holčič­ka
TP 5.1.2006/Petra/99% holčička/syn
TP 6.1.2006/Tobi­a/1977/Praha/hol­čička
TP 7.1.2006/Daja/1977/Pra­ha/kluk
TP 8.1.2006/Mašin­ka/1974/Praha
TP 8.1.2006/Pajda/1973/No­vé Město/holčička
TP 9.1.2006/DanaS/1977/Krá­lovehradecko
TP 9.1.2006/DančaM/1979/kluk
TP 9.1.2006/Marce­la/23let/České Budějovice
TP 9.1.2006/Wilma
TP 11.1.2006/Agat­ha/1976/České Budějovice/holčička
TP 12.1.2006/Zuza­na/1974/Pardu­bicko/kluk
TP 15.1.2006/Cika/1978
TP 15.1.2006/Gaa­bina/1980/Pros­tějov
TP 15.1.2006/Radana2
TP 16.1.2006/Barus­kaII/1978/Husi­nec-Řež/dvojčata/2× holčička
TP 17.1.2006/Lenka55
TP 17.1.2006/Viky666/1972
TP 18.1.2006/Evča/1979/Pros­tějov
TP 19.1.2006/Bam­bule/Kladno
TP 21.1.2006/Clau­die/1976/Praha
TP 24.1.2006/Katou­ch/1979/Jedov­nice/holčička
TP 24.1.2006/Miky/1981/Pra­ha/holčička
TP 30.1.2006/Gej­by/Praha/holčič­ka
TP 31.1.2006/Han­kaB/1975/Karlo­vy Vary
TP 31.1.2006/Len­ka(Dobrotova)/1978/Znoj­mo/kluk
TP 1.2.2006/Dani­ela/1979/Jindřichův Hradec
TP 1.2.2006/Kousi­nek/Praha
TP 5.2.2006/Market­kaa/1984/Praha/kluk
TP 5.2.2006/Veron/dvoj­čátka
TP 6.2.2006/Lenul­ka/1980/Ostra­va/kluk
TP 6.2.2006/Mica/1977/Brno
TP 10.2.2006/Bohun­ka/1973/Milovi­ce/holčička
TP 16.2.2006/Bam­la/1979/Praha
TP 16.2.2006/Jar­ka/1979/Domaž­lice/holčička
TP 16.2.2006/Las­conka/1978/Pra­ha/kluk
TP 18.2.2006/Werin­ka/1982/Opava
TP 23.2.2006/Berun/1981/Pra­ha/kluk
TP 1.3.2006/Dani­ela/Praha
TP 4.3.2006/Zuzzi/1976/Plze­ň/holčička
TP 9.3.2006/JO/197­0/Brno
TP 10.3.2006/Baru/1980/Pra­ha
Arabart
Jitka
Mverca
Olivia
Petod
Petra
Rysulka
 Zuzana

Pa Katka + mimi 34+4

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 27.10.05 09:59

dobréééééé hoooodně dobrééééé

Werinka 24tt

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 27.10.05 10:10

Ahoj holky,
PEPI-super deníček,díky za něj.

Holky tak jdu právě z poradny a mám špatné zprávy.Jsem hodně otevřená (CS 5 ) a mimísek mi prý strašně tlačí na čípek a chce se mu ven.Takže jsem byla odeslaná do nemocnice k Apolináři,kde se na mě podívají,udělají mimískovi monitor a na 95% si mě tam nechají ležet až do porodu.Takže teď čekám na svojí mamču,která mě tam odveze(manža bohužel nemůže z práce).Jsem z toho docela zničená.Takhle jsem si závěr těhu teda nepředstavovala.Tak nám oběma držte palečky,ať vše dobře dopadne a ať mimísek ještě alespoň 2 týdny vydrží v bříšku.I když tomu moc nevěřím a asi vykoukne co nevidět.Dr.ho „zvážil“ a prý máme 2,5 kg, což je dobré,že není zase tak moc maličký.Takže se s vámi asi na delší dobu loučím, držím všem palečky a holky co se otvíráte, LEŽTE !!! Ať nedopadnete jako já.Mějte se krásně a myslete na nás.Budu se snažit navigovat po mobilu manžu,aby vám poslal nějaké informace.

Hezký den všem pupíkům

Yasmin+Kubíček 34+6

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 27.10.05 10:26

Yasmin co mi to děláš, já myslela, že se tam potkáme a ty tam jdeš nějak brzo!!! :-) Že ty chceš na třetí místo do seznámku miminek??? :-))))))
Ne to byl pokus o vtípek, myslím, že vím, jak ti je, aspoň ty 2,5kg, to je pohůdka, to je dobře, že je Kubíček tak velkej chlap a spolu to určitě zvládnete. Když mě podobně vylekali v 26tt bála jsem se moc moc. Ale včera tam byli všichni strašně moc příjemní a milí a vládla tam všude taková pohoda, tak ti přeju aby byli stejní i dneska a neboj, fakt jsou jedni z těch NEJ :-) Slyšela jsem podobný příběh, pak tu maminu udržovali chvilku na kapačkách, aby mimi bylo pořádně dopečený a nakonec se v 33tt narodil velkej chlapeček, úplně dopečenej jako kdyby tam byl 40tt. ¨
Takže s Klárkou držíme moc moc palečky ať to společně zvládnete a pokud to půjde dej po manžovi vědět.
Janička+Klárka

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 27.10.05 10:29

Yasmin, ať tam zůstaneš nebo ne, vem si zásobu vody, je tam všude pekelný vedro kvůli mimískům, fakt na padnutí!!!!
 J.

 
Verca
Kecalka 460 příspěvků 27.10.05 10:41

Pepi - chválim deníček, úplně se mi vybavilo, jak jsem poprvé spoustu věcí nevěděla a každému druhému vyšetření se divila.
Apgarskore - malý měl 10 a malá 9 (modré končetiny), tak pevně věřim, že to další bude taky tak dobré.
Pohlavní orgány - Míša měl slušnou hydrokélu, dr. prý takovou ještě neviděla a maminy kdyby se vám to některé stalo, nezoufejte, do dvou let mu sama zmizela.
Kalmetizace - jen dodám, že mimčo musí mít váhu tušim 2400g, když nemá a přitom nejsou žádné komplikace, pustí vás normálně domů a na očkování se vrátíte až přibere.
Ortopedické vyšetření - tak z toho jsem byla dost vedle a jen jsem si říkala, že ten dr. snad ví co dělá, když si s tím děckem tak pohazuje a různě kroutí. Oba to přežili, takže teď už vyplašená nebudu. Žloutenka - tak tou prošel jen Míša, ale byl tak krásnej, že návštěvy co chodily za maminkou vedle se víc koukaly na naše mimčo než její.Mrzelo nás to obě, co já bych dala za to, aby byl tak růžovoučký jako to druhé mimčo.
Verča 34+1

 
Verca
Kecalka 460 příspěvků 27.10.05 10:46

Yasmin - mooooc držim palce, ať tam mimčo ještě ty dva týdny počká. Dobrý je, že už má Kubík takovou váhu. V nemocnici vás oba určitě pohlídaj a všechno bude v pořádku.
 Verča

 
Ally
Stálice 91 příspěvků 27.10.05 10:52

Ahoj těhulky:)

Pepi: Moc hezký deníček, hlavně zajímavý. Jsem ráda, že teď budu vědět co všechno mimíska čeká a nebudu se divit co vše mu dělají za vyšetření .

JaničkoB: Ty čípky se smí v těhu používat pokud ti to doporučí lékař. To je rada která ti asi moc nepomůže viď? Ale já beru nějaké čípky celé těhu, protože mám mykózu stále, tak si myslím, že kdybys je vzala do toho pondělka tak se nic nestane.

Yasmin: Moc ti přeju ať ti to dobře dopadne, to vyšetření a pokud si tě tam nechají tak ať mimísek ještě vydrží v bříšku ale co jsem četla tak v tuhle dobu kdyby se narodil tak už je to o.k.Držím ti palečky:)

Ally + Monička 32+1 tt

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 27.10.05 10:54

Ahoj holky, hezke rano.
PEPI: diky za denicek, same uzitecne informace :)
YASMIN: jeje, ze by Kubicek byl uz tak nedockavy a chtel co nejdriv vykouknout na svet? Drzim palce, at ho s pany doktory v porodnici presvedcite, aby jeste par tydnu vydrzel a byl jeste vic dopecene miminko (ale uz ted tech 2,5kg je krasnych). Hezky odpocivej a my ti tu budeme kolektivne drzet palce, ano?

Ja byla u doktorky na kontrole dneska rano a pak jeste na krvi. Posledni dva dny mi mimco v brise desne radilo a uz znam pricinu: bylo to proto, ze se otacelo hlavou dolu. Nechapu, jak to ta doktorka pohmatem pozna (ja nepoznam nic, me to prijde furt stejny :o)), ale pry uz je zaparkovane v netopyri poloze. :)) Tak jsem zvedava, jestli to te nasi holcine vydrzi. Doufam, ze jo a ze neprovede jeste obrat zpet. Jinak vsechno v pohode, dokonce i tlak jsem tentokrat mela ukazkovy, takze fajn. A doktorka poslouchala i odezvy a pry ma mala srdce jako zvon. :) Jedina zmena je, ze uz mi pise stav hrdla jako 1 a ne 0 - inu, chysta se to, pomalu ale jiste.

Pozdravujte pupicky a krasne si uzijte ty tri dny volna!

Tobia + Fazolka 29+6tt

 
Barule
Povídálka 48 příspěvků 27.10.05 11:05

Ahoj všechny bříškandy,
Pepi-perfektní deníček. Ráda a s chutí jsem si ho přečetla. Je plný skvělých informací.
Yasmin-držím palečky, ať vám všechno dobře dopadne.

Před chvíli jsem se vrátila z poradny. Po natočení srdíčka miminka, což bylo v pořádku, jsem šla k dr. a co bylo minulý týden už dnešní den nebyla pravda. Před měsícem mimi během vyšetření bylo v bříšku hlavičkou nahoře a po chvíli šikmo. Minulý týden při kontrole bylo hlavičkou dole. Byla jsem moc ráda. Ale dnes se náš chlapeček ukázal hlavičkou nahoře. Tak nevím, co si mám myslet. Je to asi pěkně živé miminko. Tak teď pevně věřím, že si své kotrmelce ještě aspoň jednou zopakuje a rodit půjdeme s hlavičkou dole. Dr. z toho nedělala zatím žádné závěry, jen se trošku podivila, protože od 34tt se miminko už fixuje, ale ten náš rošťák si tam z mého bříška dělá eldorádo.
Jo, a dnešní tlak byl nad mé očekávání v normě (110/70).
Mějte se všechny moc krásně, přímo podle počasí, sluníčkově…
Bára 35tt+1 a rošťáček

 
gejby
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 27.10.05 13:32

pepi: díky za deníček

a všem za jeho dolpnění

Yasmin: tobě moc držím palečky ať to ty dva týdny ještě v bříšku vydrží

Já jinak stále bojuju s bolestmi kostrče a někdy už mám opravdu slzy na krajíčku z bolesti. Dolgit už ani moc nepomáhá.

Mějte se krásně

Gejby 26+4

 
Daniela-Praha
Ukecaná baba ;) 1105 příspěvků 27.10.05 13:47

Janička: Napiš mi přesný název těch čípků. Gyntima jich má víc. Obvratem ti řeknu jestli je můžeš nebo ne.

Daniela 22+1 (z únorňátek a březňátek)

 
HanaPospisilova
Kecalka 382 příspěvků 27.10.05 14:17

Ahoj tehulky,

teda co mi to delate? Cely dopoledne se tesim,az si konecne sednu k pocitaci a budu se vam moct pochlubit,ze jsme dneska koupili Deniskovi kocarek a ze vam hned jdu supnout fotecku do galerky a pak tady ctu samy smutny zpravy..uz z toho kocarku takovou radost nemam. :o(

Yasmin - moc me mrzi,ze budes nejspis muset posledni tydny stravit v porodnici..doma je doma a ona bohate staci predstava tech minimalne ctyr dnu tam stravenych po porodu.. Kazdopadne pozitivni je urcite informace,ze uz ma malej krasnych 2,5kg! To je pasak!! Ale jeste by tu chvilku vydrzet v brisku mohl! Tak se oba drzte!! Urcite vam vsichni drzime pesticky,at vsechno dobre dopadne.Skoda,ze v porodnici neni internet! :o)
Barule - docela jsi me ted teda sokovala! Nam pani doktorka minuly tyden na kontrole oznamila tu radostnou zpravu,ze se malej uz nachystal hlavickou dolu a hlavne nas ujistila,ze uz se obracet nebude! No jak vidim,tak to nikdy neni 100%! Tak Ti moc preju,at se ten Tvuj rostacek umoudri a zase si hlavicku zaparkuje dolu! :o)
Preji vsem krasny slunecny den a uz jen same pozitivni zpravy a informace!!!

Hanka a Denisek 32+4tt

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 27.10.05 14:36

Danielo díky moc, moc toho na nich není: "Vaginální čípky, GYNTIMA, s léčivou rostlinou Salvie Officinalis /Fytofontána.
 J.

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 27.10.05 15:42

Ahoj těhulky,
děkuji všem za pochvaly k deníčku, jsem ráda, že zaujal!

Katko - děkujeme za seznámek, je super že to všechno sleduješ - holky, všimly jste si, jak se nám ty termíny rychle blíží??!!

Yasmin - držím moc palečky, hlavně hodně odpočívej a mimískovi domluv, třeba ještě chvilku v bříšku vydrží!!Super je, že už má těch 2500g, to nemá některé mimi ani v termínu!Tak se držte, a dej vědět, jak jsi na tom!

Hani - gratuluji ke koupi kočárku, my jsme ho pořídili taky tento týden, doufám, že se dostanu k tomu abych ho taky přihodila do galerky!!

U nás je dnes suprový počasí, Davídek dokonce prohlašoval, že bysme se mohli i koupat:))!Takže přeju všem moc krásný prodloužený víkend.My čekáme návštěvu, takže vařím, peču, smažím,....... ale co jsem si přečetla o Yasmin, tak se radši házím do klidu a půjdu si nátáhnout na chvíli nožky!!!!Mám trochu z té nemocnice taky strach, tak radši nebudu riskovat.

Mějte se moc hezky a opatrujte miminka!

Petra

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 27.10.05 16:04

Ahoj holčinky,
Pepi, moc díky za zajímavý deníček, hned si ho vytisknu a ještě jednou prozkoumám. Je dobré vědět, co mimi v porodnici čeká.
Yasmin-moc držím pěsti, aby tě z porodnice ještě pustili domů, třeba když budeš poctivě ležet, tak by to šlo…Ale i kdyby si Tě tam nechali, tak už to s mimi určitě vydržíte, někdo tam musí být třeba celé těhu, už to máte za pár:-).
Ještě ke komentářům z min.deníčku:
Mončo, díky za lichotku, že jsem hubená, ale já si teda připadám jako kulička.
Musím vám holky napsat, že mám v 32tt nahoře 11 kg. Všichni mi říkají, že to na mě není vidět, ale já to teda vidím.
Dneska jsem byla u Dr. a sestřička mi říkala, že když se budu hlídat, nemusela bych přibrat do konce těhu víc jak 13 kg, to jsem teda zvědavá… Čaj z maliníku-ptala jsem se na něj dneska sestry v poradně, říkala, že už ho můžu pít, přý se doporuřuje od 32tt.
Mám pro vás ještě jednu info-mimi se dneska ukázalo a je to skoro na 100% klučík. Dr. mi ukazoval pindíka a varlátka a říkal, že tohle holčička není, protože tohle mezi nožičkama nemívají. Tak máme v bříšku Jiříčka:-). Manža je nadšený.
mimísek se už otočil a je hlavičkou dolů, tak tam snad zůstane.Jo a váží 2,050 kg, takže mi Dr. řekl, že při porodu bude mít 3,5 až 4,5 kg.To bude teda pěkný cvalík.
Pa Berča

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 27.10.05 16:06

Nevíte někdo, jak se připravuje ten odvar ze lněného semínka, od kterého týdne se pije a kde to semínko sehnat?
Ptala jsem se už ve 2 lékárnách, ale všude na mě koukají jako na vránu a nemají ho.
 Díky

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 27.10.05 16:18

Berco, ja myslim, ze lnene seminko sezenes spise v prodejnach zdrave vyzivy. Jsou to takova mala tmavehneda seminka. Nejaky Countrylife nebo podobna prodejna by to mela mit. Ovsem jak se pripravuje odvar a kolikrat denne se ma pit nevim. Myslim, ze to pila Yasmin, ale ta ted nebude na prijmu. Kdyztak zaloz diskuzi, urcite ti nekdo poradi.

Bara

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 27.10.05 16:22

Holky,

zatím jen v rychlosti - spěchám do města…
Chtěla jsem poděkovat za lichotky k mé figuře v galerii - ale ona ta fotka fakt asi dost zkresluje - dnes jsem se vážila v poradně a z mých původních cca 55 kg mám 69,5 - takže v břiše všechny asi nebudou :-) A černá zeštíhluje.

Yasmin - už jsi asi v nemocnici - jen buď pěkně v klidu, já myslím, že při ukázkové váze tvého cvalíka se není čeho bát - taky jsem ti přece psala v komentáři k fotce, že bříško vypadá už jako před porodem :-)))
Asi to máme každá jinak, mně Dr. říká, že Mišánek je docela malý - tak doufám, že ho donosím pěkně do termínu. Nakonec - já jsem se narodila 10 dní před termínem, měla jsem 2700 a byla jsem přitom „úplně dopečená“.

Taky mám pár novinek z poradny, co se týče mého stavu, ale to až příště, musím letět nebo mi zavřou prodejnu s kočárkama!

Zatím se opatrujte

Monika+ Michal 33tt

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 27.10.05 16:31

Pepi, diky za denicek, chudaci miminka, sotva prijdou na svet a uz je s nima takhle zachazeno..........

Janicko, vidim, ze u vas na kurzu vas opravdu zahrnuji informacemi. To je dobre, ze to sem takhle pises, aspon nikam nemusim. Vsechno si to hezky prectu.

Martino, to mate tedy pech s temi skrinemi, clovek si fakt musi davat pozor uplne na vsechno. Snad vam to stihnou vymenit vcas. Nase Helenka taky obcas v noci pekne kope, az mi to tuhle vlezlo do snu.

Katko, diky za seznamek, uz se nam to fakt blizi. To jsem zvedava, jestli pak bude vubec jeste nekdo prispivat do denicku, az budou miminka na svete. To asi budeme v jednom kole!

Yasmin, snad to bude dobre a otvirani se zastavi. Ale i tak uz ma Kubicek dost na to, aby se narodil. Asi se tak moc tesi na svet, ze uz se mu nechce byt v brisku.

Tobia, to by me taky zajimalo, jak dr. pohmatem pozna, kde miminko je. Nase mimi bylo podle UTZ hlavou dolu, ale nekdy me dloube tak, ze mam pocit, ze se otocilo. Doufam, ze ne! Taky bych rada vedela, cim me to zrovna dloube ci kope, ale urcit to nikdy nedokazu.

Barule, mas zrejme v brisku sportovce a tak z dlouhe chvile dela premety. Snad se zase otoci zpatky hlavickou dolu.

Gejby, me kostrc boli taky, ale vesele to ignoruju. Staci mi, ze mi tvrdne bricho, to je mi daleko neprijemnejsi.

Hanko, gratulace ke kocarku!

Berco, gratulace ke chlapeckovi!

Mejte se zatim fajn, ja porad bojuju s lenorou. Zatim nade mnou vitezi :(

Bara

 
cifka
Kecalka 324 příspěvků 27.10.05 20:55

Ahoj pupíci,
hlásím se do klubu.

TP máme 7.ledna, podle UTZ ve 20tt by to měl být kluk. Tudíž Amálce (07/2004) pečeme brášku.

Jsem v pohodě, akorát mi padá trochu moc dolů -tah jako po porodu, nemáte s tím někdo zkušenost? Dr. mi zakázal cokoli dělat a nosit, což poté, co jsme se teď přestěhovali do 3.patra (nic jsem nenosila, že?), nutí Amálku chodit samu po schodech.

Zdravím a přeji výdrž.
cifka/1980/nyní od Vyškova/kluk/dce­ra15mesíců

 
HanaPospisilova
Kecalka 382 příspěvků 27.10.05 21:37

Ahoj Cifko,

zdravim Te a vitam Tebe i drobecka v pupiku. :o) Uz mate vybrany jmeno? Bohuzel nebo spis bohudik podobny zkusenosti nemam, tehotenstvim zatim proplouvam bez vetsich problemu (kdyz nepocitam kazdodenni paleni zahy asi od 20tydne, sem tam ztvrdnuti briska, obcasna bolest zad a nespavost..-coz jsou vsechno dorbnosti) Takze snad Ti poradi nektera ze zkusenejsich tehulek.

Zdravim a preji krasny vecer a dobrou noc

Hanka a Denisek 32+4tt Brno

 
VeronikaR
Stálice 86 příspěvků 28.10.05 09:14

Ozaj super denníček.

Dnes idem na cievne, tak potom napíšem, ako sme dopadli. držte palce.

Už sa nám to dňom čo dňom kráti, že???????

Veronika 33+0 tt

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 28.10.05 14:48

Ahoj bříškandy,
dneska je tu nějak prázdno, ale ani se nedivím, když je venku tak krásně.
Vítám Cifku.
Jiříček mi už od rána v břiše pěkně řádí a každou chvilku kope, mrška. Asi má hlad, tak jdu něco zblajznout.
Všem pohodový víkend:-).
 Berča

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 28.10.05 14:49

Držím palce, Verčo. Vše bude ok!

 
Pajda
Kecalka 153 příspěvků 28.10.05 17:01

Ahojky holky!
Tak se opět po delší odmlce hlásím. Chválím pepi za deníček!!!
Yasmin držím palce, ať to všechno dobře dopadne. Já se zatím držím doma v relativním klidu. od minulého týdne je mi o moc líp. Ty moje bolesti břicha se dost stupňovaly, takže v sobotu jsem se už nemohla vůbec pohnout, změnit polohu byl nadlidský výkon, dokonce jsem se nemohla ani pořádně nadechnout. Už jsem začala lehce panikařit, jestli už náhodou nerodím, protože ty bolesti byly fakt šílené. Bydlíme 100 metrů od špitálu, takže jsem i přes to jak mi bylo zůstala doma, že kdyby něco, je to kousek. Nakonec jsem to nějak přečkala, vyčerpaná jsem usínala kolem třetí v noci a ráno bylo po bolestech. Tedy ne úplně, ale bylo mi tak o 95% líp. Takže celý ten měsíc mi zřejmě někde putoval nějaký kamínek nebo písek a v sobotu završil svou pouť úžasnou kolikou. Pravděpodobně jsem ty bolesti měla úplně z jiné příčiny, která nesouvisela s těhu!!! Takže teď se cítím jako velká frajerka, když se můžu normálně hýbat a nejraději bych vyrazila na nějakou procházku, ale můj Dr. mě bohužel řekl, že je fajn, že ty bolesti byly asi od něčeho jiného, ale že na mém těhu to nic nemění, tzn. čípek se zkracuje, já se otvírám… Ale já si vždycky vzpomenu na Metelku, jak se otvírala už od 24. týdne a nakonec přenášela a věřím, že to taky ještě nějakou chvilku vydržím!!!
Jinak jsem se dívala do fotogalerie a moooc vám to tam sluší. Já sbírám odvahu, zaslat foto svého otylého tílka, ale nevím, nevím… I když mnohým z vás by to jistě zvedlo sebevědomí.:-))
Taky u nás najednou propukl další boj o jméno, takže moje Marjánka je ve značném ohrožení…A já už jsem si tak zvykla!!! (Momentálně se jazýčky rodinných vah přiklánějí k Rozárce či Rozálce…) No bojujte si se třema chlapama!!! Kluky teď ohromně baví lehnout si vedle mě a pozorovat, jak se mi vlní břicho. Mají u toho šílený záchvaty smíchu!

Holky, mějte se fajn, ať nám to finále hezky ubíhá!!

Pa pa Pajda

 
LENNYS
Kecalka 416 příspěvků 28.10.05 18:46

Ahoj holky!!!

Tak se vám hlásí novopečná mamina. Z porodnice mě pustili ve středu domů, bohužel kluky si tam nechali a nejspíš ještě dlouho nechají. A řeknu vám, je to teda dost hrozný, když přijdete domů, jste bez bříška a nemáte s sebou žádný miminko.

Jinak se to u nás seběhlo všechno hrozně rychle a neplánovaně. Jeden den bylo všechno dobrý a druhej den už to bylo všechno obráceně. Nebudu to teď detailně popisovat, zkrátka a dobře, ve dvě ráno jsem skončila v porodnici a během dne mě pak převáželi do Brna, protože jinde nebylo pro prcky místo. Tam se pokoušeli udržet těhotenství co nejdýl, tak jsem si ještě týden poležela, pak se to ale všechno totálně zhoršilo a prckové museli okamžitě ven.
V podstatě se doktoři rozhodli z hodiny na hodinu a šla jsem na sál. Měla jsem bohužel celkovou narkózu, na epidurál nebyl čas a prý by to u mě v tom stavu ani nešlo, což mě mrzelo, protože jsem to všechno úplně zaspala. No, co se dá dělat.

Prostě se nám narodili kluci a protože to byl teprve 31.tt, tak to jsou opravdu drobci. Nejstarší a taky největší je Šimon, pak přišel na svět Matoušek a nejmladší a taky úplně nejmenší je Mareček. Toho bráchové v bříšku opravdu utlačovali, takže v posledních dnech se mu tam vůbec nedařilo. Proto je oproti bráchům opravdu prceček. Ale věříme, že to dožene.

Kluci jsou úúúúplně nádherní, každej z nich vypadá jinak, a jsou krásně vlasatí. Mají těch vlásků úplně plnou hlavičku.

Takže já jsem doma a oni tam, ale dojíždíme za nimi. Je to sice náročnější, protože je to 100km tam a 100km zpátky, ale to mi teď momentálně vůbec nevadí. Hlavně jim musím vozit mlíčko a taky je hladit. Nikdy se mi od nich nechce, nejradši bych je pomuchlila a odvezla si je domů. Což bohužel ještě nějakou dobu nepůjde.

Tak nám držte palečky, ať se jim všem daří, ať rostou jako z vody a máme je brzo doma.

Jinak jsem vám holky ještě chtěla napsat, ať ty svoje pupíky pořádně opatrujete! Pořád je moc hlaďte a buďte rády za každej den s nima. Hodně se foťte a prostě si je užívejte! Já o něj přišla moc brzo, ale hlavně strašně neplánově. Vím, že to není moje vina,ale mrzí mě, že kluci nemohli zůstat v bříšku mnohem dýl. Takže všem pupíkům zdar!!!!

Budu se snažit nakukovat, jak čas dovolí. Všem moc držím palce, ať probíhá všechno bez komplikací a problémů.

Ahoj Lennys a kluci- 9dní

 
Berun
Závislačka 4921 příspěvků 28.10.05 19:28

LENNYS: Ještě jednou ti moc gratuluju a absolutně chápu jak zvláštní musí být ten pocit, že jsou ještě chlapečci v porodnici. Ale pevně věřím,že se brzy pořádně vykrmí a budeš si je moct vzít domů. Teď hlavně odpočívej, ono člověku stačí když čeká jedno mimi a tři jsou úctyhodný výkon, potom je taky jasné, že ses mohla do porodnice dostat každým dnem a všechno se mohlo právě jak popisuješ zvrtnout v jeden jediný den. Už i tak mít všechny 3 mimi v bříšku do 31tt je naprosto krásný a úžasný a udělala jsi maximum, aby se narodili co největší. Hlavně držím palečky Marečkovi ať brášky brzy dožene, bude to určitě hodně výjimečné miminko i když je zatím nejmenší:))
Opatruj se brzy ti nastane pořádný blázinec!!!!

Dala jsem fotku mého mega břicha ve 24tt do únorňátek, vypadá jako před porodem, takže nevím jak ho ještě 4 měsíce unosím. Prostě ten můj chlapeček není pro žádné utiskování.

Pa Berun+Mišelínek 24tt

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 28.10.05 20:13

Ahoj Lennys!
Hlavne ze jste vsichni v poradku. Moc vam drzim palce, at kluci pekne rostou a muzete si je brzo vzit domu. No dokazu si predstavit, jaky je to najednou rozdil a jak zvlastni, kdyz nemas ani brisko, ani miminka doma. Ale hlavni je, ze je vidis v porodnici a ze je tam o ne dobre postarano. At se mate vsichni cim dal lepe!

Bara

 
LiLu2
Kecalka 152 příspěvků 28.10.05 22:11

Ahoj Lennys,

já patřím do únorových miminek, ale pravidelně sleduju i vaše osudy a hlavně ten tvůj. Moc tě obdivuju a strašně mě dojala zpráva o narození tvých chlapečků. Takže se přidávám ke gratulantům a myslím na kluky a hlavně na Marečka.
Není nějaká možnost, abys byla v nemocnici s nima? Vždyť to dojíždění musí být příšerné.

Tak jenom samou radost a starost jen tu příjemnou.

LiLU a Thea 22+6

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 28.10.05 23:00

Ahoj Lennys,
to je dobře, že máš aspoň minutku nám napsat jak se té vaší velké rodince daří, myslíme tady na vás předpokládám úplně všechny a máš náš velkej obdiv. I po psychický stránce to musí být pro tebe zátěž do teďka a asi ještě bude, tak nezapoměň odpočívat aspoň po chvilkách, jseš pro kluky to nejdůležitější.
Taky držím palce všem třem uzlíčkům ať rostou jako z vody a ať je drobeček Mareček větší a větší. Určitě až velký brášky jednou přepere budeš s úsměvem vzpomínat na to, jak byl nejmenší :-) Přeci jen 3 chlapi to bude rachot!!!

Tak hlavně ať je máš co nejdřív doma a jste kompletní velká rodinka, držím moc moc palečky!!!!
Janička+Klárka

 
VeronikaR
Stálice 86 příspěvků 29.10.05 08:43

Ahoj Lennys

Veľmi som sa prekvapila, keď som sa dozvedela, že chlapci su na svete, ale nevadí. Predsa len boli v tom malinkom brušku traja.

Ešte raz veľká gratulácia, a vydržte, neboj, oni budu čoskoro uplne v poriadku bez inkubátora a budeš šťastná keď si ich budeš brať domov.

Prajem veľa šťstia a zdravia.

Veronika 34 tt

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 29.10.05 11:28

Lennys,

jsem úplně dojatá po přečtení tvých novinek…
Určitě mělo všechno být tak, jak se to přihodilo, chlapečci jsou všichni zdraví a třeba se jim teď daří líp než v bříšku - bylo jich tam na jednu maminku přece jenom dost :-) Musí to být nádhera dívat se na ně, moct je pohladit a popovídat si s nimi.
A klobouk dolů před těmi 100 km tam a zpět…
Já už se taky strašně těším, až budu moct své miminko držet v náručí, hladím si břicho a povídám si s ním a vím, že zatím musí být ještě pár týdnů tam, aby byl hezky dopečený :-)

Ve čtvrtek jsem byla na kontrole, vše je v pořádku, chlapeček je pořád hlavičkou dole, ale na UTZ se mi už tváří v tvář neukáže - je pořád zády „ven z břicha“. Dr. mi nadále doporučuje klid, aby se můj zkrácený čípek nezačal předčasně otvírat a břicho tvrdlo co nejmíň. Co je nemilé, že si musím nadále píchat injekce heparinu proti možné trombóze, dokonce mi zvýšili dávky o 10 ml. A taky mi Dr. povídala, že v mém případě (asi z této příčiny) může být porod i plánovaný, tak uvidíme… Mám k nim naprostou důvěru, tak si nepřipouštím žádné obavy. Jen prý, když začnu rodit třeba v noci, tak abych si tu injekci ráno už nepíchla, abych neměla krev moc naředěnou. No myslím, že na to s čistým svědomím prostě zapomenu.

Chtěla jsem se vás zeptat - bolí vás prsa? Mě ze začátku těhotenství bolely hrozně, ještě mnohem víc než před každou menstruací, ale teď se jaksi uklidnily a už delší dobu (aspoň tak 2 - 3 měsíce) mě nebolí ani bradavky, jen jsou trochu citlivější. A jako by se mi už před nějakým časem zastavil růst - ale předpokládám, že jak se rozjede kojení, tak zas porostou :-)

Tak pěknou sobotu vám všem a užívejme si všechny finále co nejvíce v pohodě!

Monika+Michal 33 tt

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 29.10.05 11:34

Ještě jsem chtěla přivítat Cifku - to se vám chlapeček povedl docela brzo po holčičce :-) Tak ať to dobře zvládáš, přeju co nejvíc pohody a krásné těšení se na nové miminko.

Pajdo - určitě co nejvíc odpočívej, ještě máš před sebou hodně dní do termínu. Tak ať už tě nic nebolí a miminku i tobě se daří dobře!

Monika

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 29.10.05 13:22

Ahojky,
jak se dneska všechny máte?
Pajdo-jsem ráda, že jsi se zase ozvala a hlavně, že jsi už v pořádku a ty bolesti byly od něčeho jiného. Hlavně odpočívej a šetři se.
Lennys-ještě jednou gratulace ke 3 chlapečkům! Je paráda, že jsi je v bříšku udržela až do 31 tt, při 3 drobečkách je to krásný výkon. Obdivuju vás, jak za nimi každý den dojíždíte takovou dálku. Musí to být dost náročné, ale jezdila bych taky. Přeju, ať hezky rostou a můžete si je co nejdříve odvézt domů. Kdyby se ti to povedlo, vyfoť nám je, jsem moc zvědavá jak vypadají, broučci.
Ještě vám musím napsat, že jsem se včera změřila přes bříško a v „pase“ mám 103 cm (původně 72) a to mi každý říká, jak mám malé bříško. Dneska ráno jsem se změřila znovu a představte si, že mi přes noc narostlo o 4 cm! na 107 cm. Tak snad teď každý den tak rychle neporoste, to bych byla za chvíli jako medvídek.
Do galérky jsem přidala fotečku kočárku a autosedačky, tak jukněte.
 Berča

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 29.10.05 15:12

Lennys,

taky bych ty tvoje drobečky co nejdřív ráda viděla!

Berun, já mám v pase přes 100 teď v 33. týdnu, ale 14 kg jsem přibrala a normálně mám v pase tak 65 - takže jsi asi i normálně velká holka :-) A v bříšku mám prý docela drobka. Každá to máme jinak :-)

Monika

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 29.10.05 16:33

Moniko, me prsa neboli jako na zacatku, ale opet me zacaly trosku bolet bradavky. Spis jen pri dotyku si toho vsimnu. Rekla bych, ze je to od te doby, co se mi zacalo delat trochu kolostrum.

Berco, me bricho roste za:,–(ne v „priskocich“. Vyroste, pak treba 14 dni nic a pak zase povyskoci. Dneska bych rekla, ze mi vyrostlo o kus pres noc. Radsi uz se ani nemerim :)

Pajdo, pekne odpocivej, to je fajn, ze je ti lepe.

Bara

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 29.10.05 18:11

Ahoj holky,

Lennys -hrozně moc gratuluju ke klukům,ať krásně přibývají a jsou zdraví, aby mohli být brzy s vámi doma!!Taky bych se přimlouvala za fotečku, jestli to bude možný, to víš, jsme všichni na ty drobečky moc zvědaví!!!

Cifko - vítam tě mezi námi, já mám termín 5.1., takže jsme skoro stejně.Podle všech svých příznaků ale myslím, že se mi miminko narodí asi dřív :)).

Prsa mě začala taky bolet, hlavně mi ale tak za posledních 14 dní hodně vyrostly a zdá se mi (i manželovi) že jsou jakoby tužší. Bradavky jsou citlivé hodně hlavně při dotyku.
Břicho mi roste pořád, radši už se ani neměřím, vypadá, jakobych už měla rodit opravdu každým dnem.Tak nevím, jestli ještě poroste, nebo se mi to vrazí teď někam jinam :))).

Pajdo - buď opravdu v klidu a kašli na všechno, i když přï dětech to asi moc nejde viď?!
Já jsem si plánovala jak krásně umyju okna, když je teď tak krásný počasí a musím říct, že jsem se vykašlala i na ně , jenom jsem otřela parapety od květináčů.

Petra

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 29.10.05 18:14

Báro,

díky za odpověď, měla jsem obavu, jestli jsou moje prsa v pořádku :-)

Monika

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 29.10.05 18:31

Ahoj holčinky,

zdravíme všechny.

Co je u nás nového? Zase jsem trochu špinila, to ale není nic nového - placenta to naštěstí nebyla, ta se drží pěkně mimo hrdlo, měla jsem podrážděný čípek nějakou bakterií či co, tak jsem zaváděla globulky, dodržovala v rámci možností klid a ťuky ťuk, snad je to v pořádku.

Vložila jsem do galerky foto aktuálního pupíku. Míry 104-104-104 a váha +12 kg.

Ve výsledcích krve co se bere po třicátém týdnu nebylo vše v pořádku, tak mám tabletky železa a snad to bude dobré.

Taky jsem se objednala k fotografce a nechala jsem si odborně vyfotit pupík. Přítel šel neplánovaně se mnou a krásně jsme si to užili, tak doporučuji. Takovou něhu v očích a rukou jsem už dlouho nezažila, jako právě tam. Jsem moc zvědavá, jak fotky vyjdou. Bude asi 6 záběrů a někde jsme spolu a někde jsem sama. Moc se těším. Bude to pěkná památka na pupík i pěkný dáreček pro nastávající babičku a prababičku.
Tašku mám sbalenou na 2×, jednu kdybych náhodou musela být hospitalizována v nemocnici a druhá do porodnice. Už jsem si tu do nemocni pomalu balila, jak jsem pořád špinila.
Dnes jsem si koupila docela pěknou noční košili, fialovou rozepínací, za pouhých 100,–- a to v normálním obchodě. Už taky pomalu dávám dokupy dárky na vánoce, zatím mám jen pro přítele, pro něj k vánocům, svátku i k narozeninám, vše bude mít teď v listopadu, tak jsem to chtěla mít doma nachystané.
Jinak se pěkně valím a kulím, v noci se mi špatně spí, když se vzbudím na záchod, tak občas velmi špatně usínám a bšechno mě bolí, hlavně otáčení z boku na bok. To mě pěkně bolí stydká kost. Potřebovala bych 2 kojící polštáře, abych ho nemusela stěhovat a stačilo se jen otočit a přitulit.
Snažím se těch posledních pár týdnů ještě vychutnat plnými doušky, ale jsem už hodně unavená a pupík je těžší a těžší. Před nedávnem jsem ještě běhala jako křepelka a teď se ztěžka sunu a to ještě nejsme ve finiši, i když se to už blíží.

Tak se všechny pěkně držte, ať vydržíme 2v1 co nejdéle.

Peťula + píďa 33+2 tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama