Očekávání zimních miminek č.24 - Plodová voda, hlenová zátka

Těhotenství

Milé spolutěhulky, pro větší přehled jsem dala dohromady další deníček, spousta informací je tam určitě známých, takže hlavně pro přehled a jako shrnutí informací. Začala jsem tou plodovkou, ale pak mě začalo zajímat téma té hlenové zátky, tak jsem to k tomu přidala.

Je to určitě jeden výklad z mnoha, takže pokud jste některá četla něco jiného, ráda se o tom dozvím.

PLODOVÁ VODA

Počátek porodu často oznámí odtok plodové vody. Jelikož je porod přírodní jev, a ne nemoc či každodenní událost, nemůžeme očekávat, že bude probíhat přesně podle plánu.

Nepředvídatelná událost-Odchod plodové vody nelze nikdy předvídat, objevuje se bez ohlášení. Některé ženy se domnívají, že v břiše pocítily malé prasknutí a pak se začala valit tekutina. Těhotná však neví, kdy s tím musí počítat, a tak se nemůže připravit. Stává se, že plodová voda odejde již několik týdnů před termínem porodu, pak se musíte co nejdříve vydat do porodnice, ať v noci či ve dne, s bolestmi či bez. Občas plodová voda odejde předtím, než se objeví jakékoliv porodní bolesti. Na tento signál začínajícího porodu tělo reaguje během několika hodin porodními stahy.
Doporučuje se tedy v období před porodem mít v kabelce dámské vložky, protože voda může začít odtékat na nákupech či na návštěvě.

Jak rozpoznat plodovou vodu?
Budoucí maminky mohou plodovou vodu zcela jasně odlišit od moči. Voní totiž jinak, lehce a sladce, zkrátka „po člověku". V případě nejistoty je možné dotknout se toaletním papírem vagíny a přesvědčit se, že tekutiny vychází z dělohy.

Barva plodové vody
Plodová voda je za normálních okolností bělavě jasná až lehce žlutě zakalená. Podobně jako bílek rozšlehaný ve sklenici vody. Někdy se objeví zelené zabarvení, a to znamená, že musíte co nejdříve jet do porodnice. Miminko může být totiž ve stresu, při kterém se jednoduše pokakalo a voda tak přestává být v pořádku.

Množství plodové vody
Koncem těhotenství je průměrný objem plodové vody jeden litr. Existují ale velké odchylky, v normě je množství od 300 ml do 1500 ml. Při samovolném protržení vaku odteče vždy jen část plodové vody. Větší množství tekutiny se ženy snaží zastavit jako při močení, ale brzy zjistí, že to nejde. Plodová voda většinou teče bez přestání až do narození dítěte, pokud jí je samozřejmě hodně.

Funkce plodové vody
Plodová voda zajišťuje pro dítě mnoho funkcí. Dítě této tekutině se naučí například sát a pít a díky ní je již u nenarozeného dítěte aktivována činnost ledvin. V jistém smyslu mu slouží také jako potrava. Tekutina se skládá z 98% vody a dále z bílkovin (500mg), glukózy /22 mg), močoviny, sodíku, chlóru a kyseliny mléčné. Není proto divu, že se novorozeně, jehož plodový vak zůstal neporušen až do posledních stahů, narodí určitým způsobem nasyceno. Tyto děti mají v prvních hodinách menší hlad a žízeň.
Důležitou úlohou plodové vody je tlumení nárazů, což chrání matku před dětskými pohyby stejně jako dítě před vnějšími vlivy. Voda umožňuje dítěti volný pohyb a vývoj a zabraňuje přerušení proudění krve pupeční šňůrou.
Plodové obaly a voda obklopují dítě jako hedvábný, vodou naplněný plášť, který dítě chrání před infekcí.

UVOLŇOVÁNÍ HLENU, HLENOVÁ ZÁTKA, KRVÁCENÍ Častým znamením, že porod začíná, je uvolňování hlenu, které ženy pozorují několik dnů před začátkem stahů. Podobně jako při menstruačním cyklu se krátce před porodem hlen mění z mléčně bílého lepkavého na jasný a průhledný. Předpokladem pro tuto přirozenou změnu je zdravé prostředí ve vagíně.

Hlenová zátka
Někdy těhotné vyprávějí, že se náhle uvolnila hrst jasného hlenu podobného lepidlu. Ale u každé to může být jiné. Několik hodin poté (někdy i před), co zjistily uvolnění hlenové zátky, pociťují budoucí matky napětí v kříži nebo podbřišku jako při menstruaci. Od uvolnění hlenu však může uběhnout i několik dní, než se objeví porodní bolesti. Dříve to bývalo pro ženy znamení, že si musí chystat prádlo a pokoj, ale to bylo v době, kdy nebyl telefon a bylo dobré oznámit několik dní předem, že porod brzy vypukne.

Krvavý hlen
U mnoha těhotných se uvolňuje tmavě červený krvavý hlen. K tomu může dojít, když je děložní hrdlo již trochu otevřené, jeden až dva dny před začátkem stahů nebo teprve v průběhu otevírací fáze. Zabarvení hlenu naznačuje, že jde o „starou krev", a proto není důvod k obavám. Naopak se jedná o velice dobré znamení, které ukazuje, že se děložní hrdlo otevírá, respektive, že se plodové obaly uvolňují od dělohy. Hlenu může být trošku nebo hodně. Uvolnění hlenu lze vykládat tak, že na sebe dítě podruhé přirozené upozorňuje. Dříve to bylo důležité znamení, dnes na to mnoho žen ani nereaguje nebo to ani nepostřehnou. Díky častým vaginálním prohlídkám může hlen zůstat také na rukavici prohlížejícího.

Lehce světle červené krvácení
Ve spojení s pravidelnými, většinou ještě slabými porodními bolestmi někdy nastává mírné krvácení. V kalhotkách či na vložce uvidíte trochu čerstvé světle červené krve. I proto je důležité mít ke konci těhotenství pár vložek v kabelce. U žen, které mívají během menstruace silné krvácení, se může stát, že budou většinu času během porodních bolestí slabě krvácet. Světle červené krvácení může naznačovat, že se děložní hrdlo otevírá, nicméně by nemělo nikdy dojít k silnému krvácení jako při menstruaci. Za normální krvácení považujeme krvácení mírné, tzv.špinění. Při silném krvácení je nutná kontrola lékaře, ale světle krvavý proužek na vložce není důvodem k obavám.

Tak se mějte moc krásně a ať jsou známky blížícího se porodu co nejjasnější a co nejméně bolestivé, pohodový porod a zdravá miminka všem
Janička+Klárka 35+3

Hodnotilo 10 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 11.11.05 15:26

Jeee, prvni! :))

Bara

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 11.11.05 15:33

Janicko, pekny denicek a dulezite info. Jen bych rekla, ze mas v odstavci o plodove vode chybu, misto tydnu tam asi ma byt hodin nebo dnu, ze? Zrejme jsi se prepsala. Nekolik tydnu bez vody by miminko urcite neprezilo.

Ja uz konecne musim zabalit tu tasku do porodnice, at jsem klidnejsi.

Ted prave pripravuju vlasske orechy k peceni cukrovi. Zrejme maji skorapky z betonu, vubec nejdou rozlousknout.

Bara

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 11.11.05 15:47

Báro je jasný, že by několik týdnů bez vody nevydrželo, nicméně i v originále je skutečně týdnů a já jsem to pochopila tak, že to může být např. 2-3 týdny před termínem, tzn. že přestože je to brzy, je to znamení jet do porodnice, bez ohledu na termín…myslím, že to bylo myšleno takhle :-))))

Jinak na ořechy se netěším, já už mám půlku perníčků hotovou a jsem úplně grogy, v zádech (hlavně bederní část) mě bolí dost intenzivně už druhý den, mírně v podbřišku a tak vůbec prostě si nepřijdu „ve své kůži“, ale aspoň mi to trochu utíká, jsem dneska sama a zrovna dneska mě to moc netěší.

Musím na chvilku se psem, tak možná ještě pak.
Papapa J.

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 11.11.05 16:13

Jani, tak to jsem to zrejme nepochopila ja. Ja to brala jako nekolik tydnu pred skutecnym porodem, ne pred predpokladanym terminem :)) Tak jsme si to vyjasnily.

To jsi dobra, ze uz mas pernicky. Ja zatim louskam orechy, pak spocitam, kolik ceho potrebuju, nakoupim suroviny a zacnu pomalu pect asi pristi tyden. Koukala jsem do seznamku, ze mas termin skoro mesic prede mnou, tak se ti ani nedivim, ze uz te vsude boli. To ja bych teoreticky mela byt jeste v pohode. Prakticky uz je to horsi :)

Bara

 
Yasmin
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 11.11.05 16:38

JanickoB-jako vždy,supr deníček…i když pro mě u to není:-),já bych jen dodala poznatek o plodové vodě.Když mi jí dr.napíchla,tekla ze mě teda proudem,ale co mě strašně překvapilo,že byla strašně teplá.Až horká…Toť má troška do mlýna.

Jinak holky,já jsem vás vůbec nechtěla rozbrečet.Je fakt,že na takové zlé věci člověk opravdu strašně rychle zapomene.Připadá mi, že se to vše stalo strašně dávno.A když se podívám na ten sladce spící uzlíček v postýlce, ani na to nevzdechnu.

K nástřihu: tím,že jsem měla epi,jsem absolutně nic necítila.Vždyť já ani nevěděla,že mě nastřihli!!!!!!! Až když jsme porodili placentu,tak dr.povídá,že mě ještě zašije a je hotovo.Já koukala jako blázen,co chce jako šít a on,že ten nástřih:-)
První den to vůbec nebolelo, druhý den to přišlo k sobě a bolest byla a třetí den byl docela kritický,to mě hráz bolela nejvíc.Ale dostávali jsme čípky do konečníku na bolest,tak se to dalo vydržet.No a od 4 dne už to bylo jen a jen lepší a dnes 11 dní po porodu ani nevím,že jsem šitá.Vřele vám proto všem doporučuju pro ty první 4 dny nafukovací kruh.Krásně se na něm sedí a je to fakt úleva.Ale bacha,kupte si ten nejmenší.Jedna mamina měla ten s větším otvorem a byl jí k ničemu.Zadek se jí propadl na židly a opět seděla na bolavé hrázi.
Kubík už se pomalu hlásí o svojí porci mlíčka,takže musím končit.Mějte se krásně a hladíme všechna bříška.

Yasmin+Kubíček+man­ža, ta nejšťastnější trojka pod sluncem

pa,pa

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 11.11.05 16:42

Yasmin, ja myslim, ze jsme vsechny slzely hlavne diky tehu hormonum a tim, ze to bylo naopak moc krasny, ze se ti Kubicek narodil. Takze i kdybys to napsala jinak, stejne bychom slzy ronily :)

Bara

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 11.11.05 17:09

Yasmin, taky si myslím, že jsme si obecně pobrečely vlastně rády, navíc je to v našem stavu normální :-))) prostě jsme měli z vás radost a každá si to určitě tak nějak aplikuje na sebe, přemýšlí, jaký to asi bude atd.
Jinak u toho deníčku jsem si taky říkala, že pro maminy to už nebude, ale zase vás tady máme pro vyjasnění různých věcí a pro upřesnění z praxe, takže vy se nic nového nedozvíte, ale my zase 2× tolik :-))))
Tak hodně síly tobě i Kubíčkovi a díky za připomenutí kruhu, nemám ho na seznámku takže bych asi zapomněla.

Báro-vzpomínám na slova kamarádky, že poslední dva měsíce jsou nejhorší, furt jsem jí nevěřila, teď je z toho už jen jeden a začíná to být náročný, no furt lepší než dva, ale stejně to asi ještě bude stát za to. Skoro jsem si navíc pro sebe vymyslela přísloví „kdo moc čte, moc plaší“, já četla např. o té hlenové zátce, že s ní přichází bolest v kříži a pokud to bylo ono, tak to souhlasí, někde ale píšou, že stahy můžou začít do 24 hod po jejím odchodu, jinde zase že do několika dnů a myslím Berča psala, že jim říkali, že 3-4 týdny před porodem, tak pak se v tom má člověk vyznat…asi je na to lepší nemyslet. Každopádně budu klidnější až bude mít manža dovču, do té doby musí Klárka vydržet v bříšku.
Tak hodně síly při louskání, taky by mohly růst bez skořápek, já to nesnáším, ale zase to cukroví z nich…

Hezký večer
J.

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 11.11.05 17:37

Jani, ja jsem vsechno cteni hrozne hltala pred otehotnenim, ale ted uz moc nectu, nejak me to prestalo bavit. Takze zatim neplasim, ale nekdy si taky rikam „zlata nevedomost...­......“ Je pravda, ze info se dost lisi, nekdo rekne par dnu, nekdo par tydnu, nakonec uvidime samy, ze :) Muj pritel cizinec se pri posledni navsteve v CR naucil slovo „brambora“, takze to je momentalne u nas velmi oblibene a musim rict, ze to presne vystihuje, jak se citim. Jako obrovska nemotorna brambora :) I kdyz zase mi prijde, ze to bricho neni tak extra veliky, no ale prekazet umi.
Z toho louskani orechu uz me boli ruka, nejspis jsem si na ne mela vzit palici, potvory jedny tvrdy. Ja mam predpis i na pernicky s troskou mletych orechu, sice jen 2 deka, ale daji tomu lepsi chut.

Tak at Klarka jeste vydrzi a netlaci se ven. Nase Helenka zrovna zkousi, jestli to koleno protlaci mym bokem ven nebo ne.

Bara

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 11.11.05 18:35

Janičko - super deníček, díky moc za něj.

Yasmin - tak jsem si taky pobrečela, úplně mě to dojalo, všichni tři jste to krásně zvládli!kubíček vám to určitě všechno vynahradí, hlavně ať jste zdraví!

Holky, tak vy už jste se pustili do perníčků?Taky o tom přemýšlím, ale připadá mi to ještě moc brzo.No, ale asi pomalu začnu, vzhledem k mojí postupující lenosti to asi tak rychle nepůjde :)).

Dnes půjdu už asi zalézt do postýlky, hrozně mě totiž bolí hlava, taťku nemáme doma tak budu muset přemluvit synáčka, aby šel se mnou.
Mějte se všichni moc krásně

Petra

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 11.11.05 18:47

Báro, vypadá to skoro na soukromý deníček :-) Já nečtu bezdůvodně až když se něco objeví a já nevím…ten pocit nevědomosti mě totiž znervózňuje, ale po přečetení rozdílných info, to nebývá lepší, proto s tím asi taky přestanu.
Jinak perníčky mám komplet, ale bylo to náročný, těsto nebylo úplně dokonalý a drželo pohromadě skutečně silou vůle…ale je to za mnou až na to zdobení…

„Brambora“ to je hezký, nesouvisí to s tím, ale měla jsem tu pracovně jednu španělku a ta si tu oblíbila slovo „berušky“ a když to vyslovovala znělo to hrozně hezky, spíš dětsky, tak mi jí to připomnělo. Ta výslovnost brambory musí být taky boží.

S tím protlačování kolena jsme na tom dost podobně jen občas přemýšlím, v jaké tam je asi poloze, vše většinou nasvědčuje tomu, že stále ve stejné, tj.hlava dolů a záda k mému pravému boku, ale občas nechápu, jak mě může šťouchat v místě, kde žádná končetina být nemá a že by měla moc místa si nemyslím, je to obřík a moje bříško mi velký nepřijde.
Ale je to legrace, jsou to takový naše schovaný štěstíčka :-)
Tak já jdu na chvíli odpočívat, i když je i pravděpodobnost, že by to mohlo být až do rána :-) uvidíme.
Tak zatíííím páček
 J+K

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 11.11.05 19:18

Ahoj holky,
trochu vám nabourám váš zatím soukromý deníček :-)

Opravdu úžasný deníček.Já mám zatím docela strach že nepoznám kdy to opravdu začne.
Děkuji všem za reakce na můj dotaz v minulém deníčku.
Yasmín - holky mají pravdu, ať by jsi to napsala jak chceš tak u toho budeme stejně slzet.Ještě jednou gratuluji celé vaší rodince ke zvládnutí celého porodu.

Jinak se vám musím pochlubit že už konečně máme kočárek doma(tedy zatím u rodičů na Moravě).Zítra tu bude mít švagr svatbu tak až pojedeme v neděli dom tak už ho ale bereme sebou. Až ho manža vyfotí tak ho vložím do galérky, tedy pokud bude fungovat.
Teď jdu okukovat kočárek a koštovat svatební cukroví.Tak se měje všechny faj a sladce jako já s Tadeáškem.

MartinaK a Tadeášek 35tt

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 11.11.05 19:33

Janičko,

moc dobrý deníček. Četla a slyšela jsem toho už taky dost, ale tento jsem si taky pročetla poctivě. Jsem zvědavá, jestli odchod hlenové zátky vůbec postřehnu. Ale bylo by to fajn, aspoň budu vědět, že už to máme opravdu „za pár“.

Yasmin, díky za popis nástřihu a za tip na ten nafukovací kruh, myslela jsem na něj taky, ale pak nad ním mávla rukou - no radši si ho pořídím a vezmu s sebou rovnou. A s tím epidurálem - pořád nevím. Vidím, že u tebe to bylo tak, že jsi ani nevěděla, kdy máš stahy. Říkám si, že to přece vydržím i bez něj, ale asi řeknu personálu, ať mi ho píchne, když bude evidentní, že toho mám dost a taky spolíhám, že oni budou vědět kdy - v jaké fázi porodu, abych nakonec taky nebyla úplně pasivní.

Tak krásný večer - pořád si ještě nedokážu představit, že budu už brzo mít taky ten svůj uzlíček v postýlce… Tak ať Kubík moc nebrečí do té jedné v noci.

Hezký večer i všem ostatním!

Monika + Michal.

 
zani
Stálice 86 příspěvků 11.11.05 19:42

Yasmin - taky jsem u tvého porodního zpravodajství brečela jak želva, jsi ohromně statečná a oba tvoji chlapi taky!!!

Gaabi - máš můj nezměrný obdiv, že jsi to s tou školou riskla, já jsem teda na tenhle rok přerušila, asi bych se z toho jinak zcvokla. Tak hezky odpočívej, zkoušky s miminem budou určitě v pohodě, u nás v ročníku budem dělat státnice s kočárem hned tři :)

Jinak hlásím, že se Marjána už třetí den drží hlavičkou dolů! Tak snad už si to nerozmyslí… Prý už má přes 2,6 kila (tvrdí ultrazvuk, moc se tomu věřit nedá), tak přestávám mít tak hrozný strach z předčasného porodu a snažím se dobalit do porodnice - v mém případě krosničku, žádnou adekvátní tašku jsem doma neobjevila.

Mějte se krásně,
Zani & Marijka

 
Rybka02
Kecalka 151 příspěvků 11.11.05 20:09

Ahoj bříška a maminky,

Moc gratuluji k nově narozeným mimíčkům. Yasmin, také jsem si pobrečela, je to moc krásný. Jste moc stateční. Ať Vám Kubíček pěkně roste a dělá samou radost.
Dlouho jsem se neozvala, měla jsem zabarikádovaný počítač. Předěláváme pokojíček, tak jsme ho museli přikrýt. Ale když viděl manžel můj smutný kukuč, tak mi ho přenesl do obýváku. Konečně jsem zase ve spojení se světem.
Janičko, krásný deníček, toto téma stále probíráme na předporodním kurzu. Myslím že už o tom vím všechno, ale stejně se bojím že to nepoznám, nebo že se zbytečně vyplaším. No, uvidíme. Jestli budu podle mamči, tak nejdřív přijdou bolesti a teprve potom mi praskne voda.
Jinak jsem se chtěla zeptat, mám zvýšenou hladinu cukru, dr. mi řekl ať nejím sladké, ale on je cukr skoro ve všem. Tak si nevím rady. Nic o přísné dietě neříkal, ale nechci zase mimískovi nějak uškodit. Nejím buchty, koláče, atd. snad to stačí. Absťák si vynahrazuji banánama a dalším ovocem.
Děkuji za radu.

Lenka 35+2

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 11.11.05 22:00

Holčiny už zase konečně začala fungovat galérka tak už snad půjdou vkládat fotečky.Tak kdo něco má tak hrrr do toho.

Martina

 
gaabina
Stálice 92 příspěvků 12.11.05 07:21

Ahojky,
Yasmin - ještě jednou gratuluju, že jste to všichni tři tak zvládli, taky jsem musela zatlačit slzu v oku.
Zani - ono se to má tak, že jsem v posledním ročníku a zkoušky máme jen v zimním semestru. V letním „jen“ diplomka a státnice. Ale nelámu to přes koleno, když to nepůjde tak prostě a jednoduše na rok přeruším (ikyž bych nerada, mám tam už svoje dobré známé, kteří mi pomůžou).
Jinak poctivě ležím, jen včera jsem si „odskočila“ do školy na zápočet. Musím tedy přiznat, že to to moje tělíčko pozná, cítím se o poznání lépe. Tak snad to vydrží mimísek v domečku alespň do půli prosince.

Paa
Gaabina + překvapení 30+6

 
Milka01
Kecalka 292 příspěvků 12.11.05 09:31

Ahoj spolutěhule :-),
předem se musím připojit ke gratulacím novopečeným maminkám, krásným miminkům a statečným tatínkům. Jste všichni šikovní, že jste to tak hezky zvládli :-) My ještě musíme pár týdnů počkat, ale už se moc těšíme, až ten náš dáreček budeme mít doma v náručí .-)

JANIČKO: supr deníček, aktuální a poučný. Jak už tady někdo psal, čím víc se to blíží, tím míň čtu, abych méně plašila :-) A když mi někdo informace pěkně, srozumitelně podá, tak jsem jenom ráda :-)

Jinak se s mimoušem máme fajn, za což jsem ráda. Žádné problémy jsem nezaznamenala, tak snad to znamená, že nejsou :-) Pravidelně a urputně se mimi hlásí kolem 22h, tak jestli mu to vydrží, tak se opravdu máme na co těšit. Na nočního „řvoucího tygra“ taťka asi nebude moc zvědavý :-))

Tak se holky držte, s cukrovím to moc nepřehánějte, odpočívejte s hlaďte pupíky, dokud je ještě máme :-) Bude to coby dup a budeme na ně s „připitomělým“ úsměvem vzpomínat :-)

Milka + mimouš 34+4

 
Andreana
Povídálka 11 příspěvků 12.11.05 09:47

Ahoj těhulky
přečíst celý deníček je teda fuška, ale příjemná.Psaly jste, že mám něco o sobě prozradit, když jsem ta nová mezi váma tak tedy:termín porodu mám 23.11. takže opravdu zapár, podle ultrazvuku holčička a zatím je hlavičkou dolů, tak snad už si to teď nerozmyslí. Jinak mám pořád na něco chuť a jedla bych nejraději nonstop, ale nechci vypadat jak velryba i kdyz to uz skoro vypadám, nebo spíš se tak cítím:-))) Snad to po porodu půjde nějak dolů. No a bydlím v Brně kde je teď hrozně hnusné počasí, takže jestli je tak i u vás, tak hlavně nepropadejte depresi, určo to brzo přejde.
Zdravím všechny bříška a opatrujte se!
Pa
Andreana + Sárinka 37tt

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 12.11.05 10:55

Ahoj holky, naposledy jsem byla na netu ve čtvrtek ráno a teď nestíhám číst a vstřebávat novinky. Nejdřív ze všeho přikládám seznámek.

Miminka - 1 holčička a 6 chlapečků

4.10.2005 Nina/Me­telka/1968/Čes­ká Lípa
19.10.2005 Ši­mon,Matouš,Ma­rek/Lennys
31.10.2005 Ja­kub/Yasmin/1980/Pra­ha
4.11.2005 Matěj/Mon­ha/1977/Praha
7.11.2005 David/Mel­si

Těhulky - očekáváme 29 holčiček a 22 chlapečků

TP 17.11.2005/Klá­ra007/holčička/syn
TP 23.11.2005/An­dreana/Brno/hol­čička
TP 29.11.2005/Sop­hie/1976/Menor­ca/kluk
TP 1.12.2005/Lucin­da/25let/Praha
TP 2.12.2005/Maky­sek/1973/kluk/syn Vašek
TP 2.12.2005/Sko­tik/Ústí nad Labem/kluk
TP 4.12.2005/Jitka B./1981/Vysočina
TP 4.12.2005/Kata­rina/1978/Hlin­sko
TP 5.12.2005/Michi/­1979/Brno/hol­čička
TP 6.12.2005/Baru­le/1976/Nový Jičín/kluk
TP 9.12.2005/Blu­dička/1977/Pra­ha/kluk/dcera Kamča
TP 9.12.2005/Ver­ca/1978/kluk/syn Míša,dcera Klárka
TP 10.12.2005/Katka
TP 11.12.2005/Ja­nickaB/1981/hol­čička
TP 12.12.2005/Eva/1976/90% holčička
TP 12.12.2005/Jitka
TP 13.12.2005/Maj­ki/1978/Žatec/hol­čička
TP 13.12.2005/Ryb­ka/Nymbursko
TP 15.12.2005/Mi­la/1979/holčič­ka
TP 15.12.2005/Lokynka-Peťula/1980/Trut­nov/holčička
TP 16.12.2005/Ve­ronikaR/syn Martin/holčička
TP 18.12.2005/Ha­naPospisilova/kluk
TP 18.12.2005/Mo­nika/1979
TP 18.12.2005/Mo­nique/1972/Zlín/­kluk
TP 19.12.2005/Katkac
TP 19.12.2005/Mil­ka/1979/Praha
TP 20.12.2005/Pe­pi/holčička
TP 21.12.2005/Akráš/1978/Br­no/holčička
TP 22.12.2005/Ally/1978/hol­čička
TP 22.12.2005/Mar­tinaK/1981/Mla­dá Boleslav/kluk
TP 22.12.2005/Mi­kis/1979/Olomou­c/holčička
TP 23.12.2005/Ma­mi/Karlovy Vary
TP 24.12.2005/Ště­pík/1977/Ústí n.L./kluk/syn
TP 25.12.2005/Nec­ka/1978/Nové město pod Smrkem/kluk
TP 25.12.2005/No­nu/29let/Kromě­říž
TP 27.12.2005/Ber­ča/1979/Roudni­ce nad Labem/kluk
TP 28.12.2005/Za­ni/holčička
TP 29.12.2005/Mar­ket2/1979/Žďár nad Sázavou
TP 29.12.2005/Ni­col/1976/Králo­véhradecko/kluk
TP 31.12.2005/Ka­catko/1981/Kar­viná/dcera Kristýnka/90%hol­čička
TP 1.1.2006/Barus­ka/1976
TP 2.1.2006/Malta(Bá­ra)/1977/holčič­ka
TP 5.1.2006/Petra/99% holčička/syn
TP 6.1.2006/Paulin­ka/holčička
TP 6.1.2006/Tobi­a/1977/Praha/hol­čička
TP 7.1.2006/Cifka/1980/Vyš­kov/kluk/dcera Amálka
TP 7.1.2006/Daja/1977/Pra­ha/kluk
TP 8.1.2006/Mašin­ka/1974/Praha
TP 8.1.2006/Pajda/1973/No­vé Město/holčička
TP 9.1.2006/DanaS/1977/Krá­lovehradecko
TP 9.1.2006/DančaM/1979/kluk
TP 9.1.2006/Marce­la/23let/České Budějovice
TP 9.1.2006/Wilma
TP 11.1.2006/Agat­ha/1976/České Budějovice/holčička
TP 12.1.2006/Zuza­na/1974/Pardu­bicko/kluk
TP 15.1.2006/Cika/1978
TP 15.1.2006/Gaa­bina/1980/Pros­tějov
TP 15.1.2006/Radana2
TP 16.1.2006/Barus­kaII/1978/Husi­nec-Řež/dvojčata/2× holčička
TP 17.1.2006/Lenka55
TP 17.1.2006/Viky666/1972
TP 18.1.2006/Evča/1979/Pros­tějov
TP 19.1.2006/Bam­bule/Kladno
TP 21.1.2006/Clau­die/1976/Praha
TP 24.1.2006/Katou­ch/1979/Jedov­nice/holčička
TP 24.1.2006/Miky/1981/Pra­ha/holčička
TP 30.1.2006/Gej­by/Praha/holčič­ka
TP 31.1.2006/Han­kaB/1975/Karlo­vy Vary
TP 31.1.2006/Len­ka(Dobrotova)/1978/Znoj­mo/kluk
TP 1.2.2006/Dani­ela/1979/Jindřichův Hradec
TP 1.2.2006/Kousi­nek/Praha
TP 5.2.2006/Market­kaa/1984/Praha/kluk
TP 5.2.2006/Veron/dvoj­čátka
TP 6.2.2006/Lenul­ka/1980/Ostra­va/kluk
TP 6.2.2006/Mica/1977/Brno
TP 10.2.2006/Bohun­ka/1973/Milovi­ce/holčička
TP 16.2.2006/Bam­la/1979/Praha
TP 16.2.2006/Jar­ka/1979/Domaž­lice/holčička
TP 16.2.2006/Las­conka/1978/Pra­ha/kluk
TP 18.2.2006/Werin­ka/1982/Opava
TP 23.2.2006/Berun/1981/Pra­ha/kluk
TP 1.3.2006/Dani­ela/Praha
TP 4.3.2006/Zuzzi/1976/Plze­ň/holčička
TP 9.3.2006/JO/197­0/Brno
TP 10.3.2006/Baru/1980/Pra­ha
Arabart
Jitka
Mverca
Olivia
Petod
Petra
Pezy
Rysulka
 Zuzana

Katka + mimi 36+6

 
HanaPospisilova
Kecalka 382 příspěvků 12.11.05 11:08

Ahoj spolutehulky, preji krasny i kdyz dost podmraceny vikend!

Janicko - Super denicek, hned jsem ho nahlas predcitala i manzelovi a kupodivu pozorne poslouchal. :o) Diky za informace!

Yasmin - Ja jsem tedy Tvuj popis porodu procitala s otevrenou pusou a kdyby me nekdo pozoroval,asi by se nestacil divit,jaky jsem u toho musela haset grimasy. Chvili usmev se slzama v ocich, chvili udiv, atd… Jo a moc dekuju za pripomenuti toho kruhu,taky bych na nej zapomnela. Hned jsem rikala manzovi,ze se pro nej musime nekde stavit ho koupit!

Andreano - tak Ty jsi taky z Brna?To je fajn. Kam se chystas rodit, do ktere porodnice? Ja se chystam do Bohunic,jestli teda budou mit misto a neposlou me jinam! :o(

Tak holky preji krasny zbytek dne,ja se dnes jedu podivat k rodicum a za sestrou,tak manzel dostal propustku do hospody :o) Tesi se jak maly decko…

Zdravime miminka jiz narozeny a miminka v brisku

Hana a Denisek 34+6tt

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 12.11.05 11:09

Janičko, je fajn, že jsi poslala nový deníček. Ještě jsem ho nečetla, jsem teď plná těch komentářů, tak si to nechám na později.

Yasmin-moc gratuluju ke Kubíčkovi. Na to, že se narodil dřív, to je pěkný chlapák. Porod nebyl jednoduchý, ale všichni tři jste byli moc šikovní a perfektně jste to zvládli. Tak ať se Vám daří a jste zdraví.

Téma vanička x kyblík - my máme obyčejnou dětskou vaničku a do ní lehátko. Někdo tu psal, že chce koupat od začátku ve velké vaně. Někde jsem četla, že se to nedporučuje, že by novorozeně mělo mít svou vaničku. Myslím, že to bylo kvůli hygieně.

Skotik,vítej mezi námi. Máš to už taky za pár.

Určitě jsem chtěla reagovat ještě na něco, ale bylo těch informací teď tolik, že si nic nepamatuju.

My jsme byli ve čtvrtek s manžou na předporodním kurzu pro tatínky a bylo to docela fajn. Nějaké povídání, pak nácvik dýchání a různých poloh v první i druhé době porodní a taky jsme viděli video přímo z porodnice. Takže teoreticky už jsme na porod maximálně připraveni. Uvidíme, jaká bude praxe.

Tak se všechny opatrujte a buďte v pohodě.

Pa Katka

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 12.11.05 13:09

Ahoj všem bříškům i maminkám s narozenými mimči:-),
Jani, moc díky za poučný deníček, zatím jsem nikde nečetla, že ten hlen může být i tmavě červený(zaschlá krev) a asi by mě to dost vyděsilo, tak jsem ráda, že to vím. Jinak to já jsem psala, že hlen může odejít i 3 týdny před porodem, říkala nám to por.asistentka. Asi je to u každého jiné…
Rybko-vítej zpátky.
Katko-díky za seznámek. To s tím koupáním mimi ve velké vaně jsem psala já a myslím si, že když se před koupáním mimíse vymeje vařící vodou, bude vše ok. Vždyť když to vezmete, v bříšku se vlastně koupe ve vodě, do které i čůrá…
Koukala jsem, že už to máš za chvilinku, tak přeju pohodový a rychlý porod.
Kruh do porodnice-taky jsem si ho chtěla vzít, ale objevila jsem něco lepšího. Mám malý nafukovací polštářek a když ho nenafouknu úplně, bude se mi na něm určitě dobře sedět. Už ho mám připravený u věcí do porodnice.
Jo a víte co je dobré prý mít taky s sebou? Bonbóny s hroznovým cukrem. Koupila jsem si v lékárně 3 balíčky. Rychle se v puse rozpouštějí a dodají hned energii, kterou určitě budeme potřebovat.
Už se taky pomalu chystám na pečení cukroví, tak přeju těm, které už začaly ať vám to jde.
Pa Berča

 
dobrotova
Kecalka 134 příspěvků 12.11.05 13:46

Ahoj holky,

dlouho jsem na nic nereagovala, ale ctu. Nejak jsem nemela silu neco pripsat.

Vsem gratuluju k miminkum, hlavne at jste vsichni zdravi.

U nas je zatim nastesi vsechno bez problemu, brisko roste a uz mi dela docela dost problemy to udychat - hlavne po ranu, kdyz jdu do prace a jeste nejsem rozhybana.

Rybko, ovoce ti doplni cukr uplne stejne jako buchticky, takze myslim, ze bys i to ovoce mela vymenit spis za zeleninu.

Jinak co se tyce diskuze kyblik x vanicka, chtela bych zkusit kyblik - doufam, ze maly nebude protestovat. Kvuli hygiene bych se nebala ani te velke vany. V kurzu nam PA rikala, ze je moc dulezite, aby se mimco dostalo do styku s co nejvice bacily. Pro to je dulezity kontakt miminek s maminkou hned jak vykoukne na svet, projde cestami, kde muzou byt zbytky moci i stolice, ale vubec to nevadi, prave naopak, vsechny ty bacily, se kterymi hned prijde do styku, mu nastartuji imunitni system …

Lenka + Frantisek

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 12.11.05 15:37

Na netu jsem objevila virtuální knížku o těhotenství a porodu. Je to docela zajímavé čtení, jestli chcete, koukněte na www.porodnice.cz, hned na úvodní stránce je na ní upoutávka-doporučuji.
 Berča

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 12.11.05 16:56

Ahoj holky,

jestli je pravda, ze mimi bude udrzovat stejny rytmus po narozeni, jako udrzuje v brisku, tak me tedy potes........ Nase mimi ted posledni dobou vzdycky jednu celou noc prokope, pak se trochu zklidni a dalsi noc prospi. Vcera ovsem radila cely den, v noci taky porad a i dneska cely den. To by me zajimalo, jestli se taky nekdy unavi.

Jinak jsem si byla v porodnici vyzvednout seznam, co si mam zabalit do tasky a zrovna tam bylo cerstve narozene miminko v inkubatoru, na ktere bylo videt pres sklo. Takovy maly broucek, no uz se tesim na vlastni.

Jeste jsem se ptala, co se u nas dela za procedury pred porodem, takze klistyr se tu nedava a holi se pry jenom kolem hraze kvuli pripadnemu nastrihu.

Mejte se zatim krasne, jsem docela unavena, protoze jsem na dnesek skoro nespala a od rana jsme byli na cestach.

Bara

 
Milka01
Kecalka 292 příspěvků 12.11.05 18:07

Ta kniha je opravdu fajn udělaná, já jsem si ji nakonec koupila i tištěnou :-) Je tam hezky a srozumitelně napsaná kapitola „Jak se pozná začátek porodu“. Je to samo jenom teorie, ale docela mě to uklidnilo. Taky ji studovala kamarádka, PA a souhlasně pokyvovala hlavou, takže teoreticky už vyzbrojená jsem :-)
Takže taky DOPORUČUJU.

MILKA + MIMOUŠ

 
Paulinka
Kecalka 384 příspěvků 12.11.05 22:36

Ahoj holky,
nejdříve chci poděkovat Janičce za pěkný a hlavně poučný deníček.Také jsem něco z toho předčítala přítelovi a chudák trošku nestíhal…asi jako každý chlap(pokud tedy neni gynekolog:-))V pondělí jdeme na předporodní kurz a prý tam také popisují podrobně průběh porodu…jsem tedy zvědavá jak zvládne tohle a se vším se tak nějak vypořádá(jelikož chce být u porodu:-))Neříkám,že já jsem v tom všem zkušená,přeci jenom jsem prvorodička,ale my ženy víme asi o svém těle více.Také mám mnoho brožurek a článků pročtených a ke všemu jsem zdravotní sestra.....ale stejně,ten strach tu je:-/
V pondělí dám tedy vědět,jak to vše probíhalo a pokud se dozvím něco zajímavého tak vás budu informovat.Dnes mě Anetka pěkně zlobí,celý den mě kope pod pravé žebro:-/…vím,že za to nemůže a ráda by se už asi také pořádně protáhla a hlavně.....my už se na ni taaaak těšíme:-)))
Dnes jste mě naladily Vánočně a proto hned zítra jedu na nákup a možná už zadělám na těsto na perníčky:-)Vloni mi jaksi taksi nezměkly,tak třeba letos se povedou.
Mějte se všechny krásně ať už čekatelsky nebo doma s mimčama.
Dobrou noc,Paulinka + Anetka 32tt

 
VeronikaR
Stálice 86 příspěvků 13.11.05 12:46

Super denníček.

Dnes mi celý deň tvrdne brucho, a aj s apotím ako kôň. Žeby to boli poslíčkovia??? Pri prvom tehu soim to neazžila.

Lenka, aj ja som dnes presne 35+2

Veronika

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 13.11.05 13:23

Ahoj při neděli,

vidím, že dnes všechny relaxujete - zatím jen jeden příspěvek :-)
Dostala jsem knihu „Něžná náruč rodičů“, tak se s ní natáhnu a těším se, jak se budu vzdělávat. Včera večer jsem si prostudovala podrobný popis porodu v knize „Kniha knih o mateřství“ - nějak se mě zmocnil strach (byl to opravdu STRACH), že budu rodit dřív…

Veroniko, taky mi tvrdne břicho…

Krásnou neděli

Monika konec 35tt

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 1 inzerát 13.11.05 13:57

Ahoj holčinky,
tak já vás všechny zdravím už zase jako mladá paní. Včera proběhl tajný obřad. Ve dvanáct jsme se sešli na radnici, za 10 minut bylo po všem. Kytičku jsem měla krásnou, nechala jsem si uvázat 5 bohatých růžiček, ktomu také ty bílé drobné kvítky a zeleň - trávu, listy a kapradí. Vypadalo to moc hezky a ani moc nestála. Pak jsme se svědky zajeli do jedné dobré restauračky, ve které moc dobře vaří, dali jsme si obídek, kávičku, pohár, probrali všechno možné, pak zajeli ještě do jiné hospůdky, zahráli si šipky a v devět jsme byli doma jako na koni. Celkově si myslím, že se nám to vyvedlo. Jen byla trochu zima. Na šatičky a letní botky.
Jinak jdu ve středu do poradny, teď už budu chodit po týdnu. Tak jsem zvědavá, kdy už mi dr. řekne, že se něco děje.
Dneska jsem taky vyplnila papíry pro matriku. Jména máme tedy Jakub a Julie. Doufám, že to tedy opravdu bude holčička Julinka.
Všem přeji krásný, i když trošku pošmourný zbytek neděle.
Peťula+Julinka 35+3 tt

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 13.11.05 14:22

Lokynko, hodne stesti v manzelstvi! Hezky jste si to uzili a to je nejdulezitejsi. Dej nam nejake foto do galerky, at se podivame :)

Veroniko, ze by se poslicci projevovaly tvrdnutim bricha? Ja se tedy potim i normalne.

Moniko, no ja jsem o porodu taky cetla, ale porad si rikam, ze to bude dobry. Ale kazdy dalsi dokonceny tyden mam radost, ze mimi jeste drzi. Taky mam nejak pocit, ze by se mohlo narodit drive. Na druhou stranu se mi ted tak nepohodlne spi, ze by to byla prijemne zmena, byt na chvili bez bricha. Ale nechci nic privolavat.

Bara

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 13.11.05 15:27

Lokynko taky se připojuji ke gratulacím, ať jste šťastná rodinka i malou Julinkou. Určitě se taky ráda mrknu na nějakou fotečku až budete mít.

My jsme včera taky měli jednu náročnější akcičku, od 16:00 do 24:00, myslela jsem, že mi odpadnou nožky, zadek,zkrátka jsem nevěděla jestli sedět nebo stát, ale byla to celkem fajn změna s lidma co jsme dlouho neviděli. Takže dneska jsem dostala od manži příkaz odpočívat po náročném včerejšku, tak po dlouhé době čumčím na telku a zdobím si perníčky na stromeček :-))) Navíc už od rána mám dojem, že je pět odpoledne, tak je to počasí takov spací, že možná dojde i na pořádný odpočinek :-)

MartiK-doufám, že jste v pohodě zvládli svatbu, včera jsem na tebe myslela, jak jsi říkala, že nevíš do čeho se obuješ, já si vzala nejpohodlnější botky a večer jsem měla pocit, že prasknou. Taky gratuluju ke kočárku, je to lepší pocit mít vše doma připravené.

Mimochodem včera jsme mírně odpočívali po obídku, manža usnul a já si zpívala (spolu s kazeťákem :-)) a koukala přitom na kolíbku a tak nějak jsem se vžila do situace, že tam bude ten náš poklad a jak mu budu třeba zpívat a úplně mě to dostalo, že se mi úplně vehnaly slzičky do očí, až mě to samotnou překvapilo…Já byla vždycky citlivka, ale ne při pouhých představách…No prostě se těším čím dál tím víc.

Andreano-ty už to máš taky skutečně za pár, takdržíme palečky ať ty následující dny jsou maximálně v pohodě a jak si určtě četla vzkaz od Yasmin, na kila se vykašli, z porodnice si max.odneseš jen pár navíc a ty jednak nebudou vidět a jednak o ně taky rychle přijdeš.

Berčo-k tomu polštářku, nechci ti nějak kazit radost z objevu :-) nevím jak jsi to přesně myslela, ale myslím, že ten kruh je chválně proto, že tam má tu díru, prostě že nebudeme ničím tlačit na tu případně sešitou hráz, ale třeba máš takový ten „autobusový polštářek“ tak ten to splní asi taky, já ten kruh už dneska šoupla do tašky, abych nezapomněla.

Jinak jsem se ještě chtěla zeptat, kdo masírujete hráz, čím masírujete? Nechce se mi kupovat ten speciál.olej a myslela jsem, že tu mám olivový, ale nějak ho nepoužívám a je mírně prošlý :-) a tak musím něco zakoupit, nevíte jestli třeba v lékárně prodávají za studena lisovaný slunečnicový olej, který se doporučuje? čím menší množství tím samo lépe. Díky moc, už musíme taky začít, co když to fakt pomůže…:-)

Tak hezkou ospalou neděli, hezky odpočívejte ať se dostaneme co nejblíž k té 40…:-) i když mě by stačila 38 :-)

Tak papapa
Janička+Klárka 35+5

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 13.11.05 16:18

Jani,
ja nevim, jak u vas, ale tady u nas se v lekarne prodava jak olivovy tak mandlovy olej. Jsou to lahvicky tak po 200 ml. To by ti urcite na masaz stacilo. Myslim, ze za zeptani v lekarne nic nedas. Urcite lepsi, nez pouzivat neco prosleho. Ja se taky chystam masirovat, ale mam jeste cas. Teprve kroutim 33tt.

Taky si predstavuju cim dal casteji, jake to bude s mimi na svete. Sice me to zatim nedojima, ale je to moc pekna predstava. Horsi bude, az mimi nebude chtit spat, bude treba brecet bez ustani a my nebudeme vedet, kde nam hlava stoji.......... To asi bude k placi, ale unavou :))

Bara

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 13.11.05 17:05

Báro já si nějak furt nepřipouštím, že by se to nedalo zvládnout, nějak mě to neděsí, nevím jestli to je tím, že mám ještě v živé paměti jaké to bylo se ségrou, ale tam zase byla po ruce většinou mamina a její přítomnost pomohla vždycky, teď budeme ty maminy my, tak kdo jiný by to měl zvládat lépe?? :-)

Lékárnu určitě zkusím, uvidíme, prošla jsem nedávno několik místních a všude jsem se setkala se Slovenkama a když jsem chtěla čaj z maliníku, koukaly na mě jako když to slyší poprvé v životě. Nic proti Slovákům, to byla jen shoda okolností, jen jsem přemýšlela, jestli se maliník neřekne třeba jinak :-))) Fakt koukaly divně a závěr byl, že nemají. Pak ho sehnal manža šikulka ale ještě jsem neměla dovahu si ho udělat, přeci jen má dovču až od konce týdne, tak zase nechci riskovat nějaký urychlení :-)

Jinak přišla neteř a viděla nazdobený perníčky, když pominu to, že bych jjich bez včasného zásahu měla půlku, tak po čase si přišla pro recept, pak pro koření, pak pro formičky a pak přišel i švagr pro další a teprve pak jsem pochopila, že švafová není doma a neteř ho donutila dělat těsto na perníčky, tak mě to celkem pobavilo a jsem na ně zvědavá co jim z toho vyleze…

Myslela jsem, že usnu, ale jejich pečení mě probralo, takže asi půjdem dřív večer :-))

Tak zatím páček
J.

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 13.11.05 18:17

Ja si taky myslim, ze to zvladnem, kdyz to zvladly ostatni pred nami, ze......
Ten malinik jsem u nas naopak koupila v supermarketu. Mezi ovocnymi caji meli krome jineho caj z maliniku od firmy Heath & Heather. Myslim, ze se tyhle cajiky prodavaji i v CR. Na nem pisou, ze se ma pit od 35. tydne. Ja ho zatim mam doma, ale nepiju. Varila jsem si doted caj pro tehotne zeny od firmy Apotheka (koupeny v CR), dostala jsem ho od kamaradky. Krome jineho tam byl kontryhel a i ten malinik. Ze bych pozorovala nejake zmeny, to ale zase ne. Bricho tvrdne jako obvykle a jinak mi nic neni, takze nevim......

Prave jsem spocitala suroviny na veskere cukrovi, co mam v planu. Tak budu pect asi ze 6 kil mouky. Na perniky zadelam zitra, nemam totiz tuk, tak musim na nakup. Uz se tesim, me nejvic na tom cukrovi bavi, jak chutna ostatnim. Vetsinou ho totiz skoro vsechno rozdam. A tady takovehle cukrovi neni zvykem, tak se mistni lide divi a nechteji mi verit, ze jsem to pekla sama a v ruce. Tim spis mi to dela dobre :)) A jak jim chutna!

TAk at se to svagrovi s neteri povede! To bude mit urcite svagrova radost, jake me pomocniky.

Bara

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 13.11.05 18:24

Janičko, my masírujeme hráz od začátku 35tt. Koupila jsem si v lékárně slunečnicový olej. Je toho 100ml a stál myslím 27,– Kč. Mažeme už celé 3 týdny a ubylo opravdu jen malinko, takže si myslím, že ty drahé (např. Weleda) se opravdu moc nevyplatí. Jinak maliník piju stejně dlouho, ale žádné změny nepociťuju. Asi to taky na každého působí jinak, ale že by to vyvolalo dřívější porod, tak to se mi moc nezdá. Já to spíš piju hlavně proto, že by měl snižovat poporodní krvácení. Doporučuje se i při menstruaci, tak snad na tom něco bude. A i kdyby ne, tak to neva. Mě ten čajíček chutná. Piju ho 2× denně a za 3 týdny jsem spotřebovala jeden sáček.

Jdu dělat k večeři bramborové placky. Tak pa a hodně relaxujte.

Katka + mimi 37+0

 
VeronikaR
Stálice 86 příspěvků 13.11.05 18:42

Monika, ďakujem za príspevok. Aj ja mám taký pocit, že budem rodiť okolo 38tt, ale ani by mi to nevadilo, hlavne nech to je rýchle a miminko nech je zdravé

Veronika

 
VeronikaR
Stálice 86 příspěvků 13.11.05 18:45

Peťula

Gratulujem, nech sa vám všetko vydarí a nech je všetko v poriadku. Aj ja idem v stredu na KO, a tiež budem chodiť už každý týždeň, tak so zvedavá, čo bude. Bude mi brať aj kultiváciu z pošvy tak hádam bude všetko v poriadku.

Držím palce

Veronika 35+2tt

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 13.11.05 19:55

Dobře holky tak jste mě přesvědčily, zítra jdu koupit slunečnícový olej a začneme masírovat a čaj taky začnu teda pít, já jsem slyšela něco jen o tom, že by mohl způsobovat silnější poslíčky a následně kontrakce ale zato rychlejší průběh porodu + ta menší krvácivost, ale už se přestávám orientovat ve věrohodných informacích, tak nevím z kterého zdroje to bylo, takže nechcu vůnec nikoho plašit, já sama bych rychlý porod ráda, možná i za cenu těch silnějších kontrakcí, ale nejdřív tak za 14 dní :-) tak doufám, že se s Klárkou nějak dohodnem :-))))

Báro 6kg mouky to je slušný, já to ostatní ještě nepočítala, ale řekla bych, že tak max.3 kg s tím, že nerozdáváme nikomu a pro nás to taky moc není, hlavně pro ty návštěvy, kterých letos asi nebude málo :-)
Já teď mám lednici úplně prázdnou takže bych neuplácala ani těsto na linecký, takže mě nákup taky čeká, ale musím počkat až na to manža bude psychicky připravenej :-)))

Tak dobrou chuť k večeři
Janička

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 13.11.05 21:07

Ahoj těhulinky a maminky

LOKYNKO/PEŤULO - gratuluji k Vaší tajné svatbě. Já jsem si pamatovala že někdo má stejný termín jako švagr ale až mi moje těhudemence nedovolila si vzpomenout kdo. Ještě jednou gratuluji :-)))

BÁRO - tedy péct cukroví ze 6 kil mouky tak to by mě asi štrejchlo.Já bych u toho nevydržela ani stát.Musím se přiznat že nemám v plánu opravdu žádné pečení. Možná tak leda vosí hnízda(nepeče­ná).Něco málo dostanu od mamky tak nic neřeším.Akorát s tím množstvím jí budu muset hlídat.Loni nám toho taky chtěla nabalit tolik že kdybych to dala do mrazáku tak to budeme jíst celý rok :-)))

JANIČKO - svatbu jsem zvládla ale bylo to a mě hrozně dlouhé.Vstávali jsme před sedmou aby jsme se zvládli s rodičema prostřídat v koupelně.Potom jsem se přes půl hodiny malovala abych vypadala aspoň trochu jako člověk.Tak dlouho to bylo kvůli ruce - hrozně mi trnula a bylo dost těžké v ní něco udržet.Obléknout, vyfoukat vlasy(mamka) a v deset už byl sraz kvůli zdobení aut.Botky jsem si vzala takové letní lodičky na nízkém podpatečku a hlavně vzadu s páskem, takže jsem byla u stolu skoro pořád vyzutá. Obřad měli v 11 a oběd byl v jednu odpoledne. Byla tam ještě jedna těhulka která má termín zítra.S manželem pořád poskakovala po parketu a před večeří jeli rovnou do porodnice.Už ale nevím jak jim to dopadlo.Budu se muset optat švagrové.Jinak jsem tam vydržela skoro do devíti a potom jsme jeli dom.Jako abstinent jsem musela řídit tak jsem byla ráda že jsem se ještě za ten volant s bříškem vešla.
Doma mi manžel pěkně namazal moje tou dobou již sloní nožky a zaujmula jsem polohu ležícího střelce u TV.Před půlnocí jsme si šli lehnout(to už Tadeášek přestával pomalu řádit) a s jedním nočním čůráním jsme chrněli až do 11.
Kočárek jsem zaparkovala zatím v ložnici.Až manžel v týdnu složí postýlku tak ho přesunu do chodby.Měla jsem docela strach z výtahu ale když jsem přehodila rukojeť na druhou stranu tak se vlezl akorát.

Martina a Tadeášek

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 13.11.05 21:41

Marti, tak jste si svatbu hezky uzili. A ta tehulka to mela dobry, z oslavy hned do porodnice, to by se mi taky libilo.

Ja mam jeste pomerne dost casu na to peceni, tak se chystam, ze budu pect jen jeden druh denne a takovym tempem, abych u toho nezdechla. A kdyz to nepujde, tak toho necham. Jenze mi od nikoho nic nedostaneme a naopak se vsichni tesi, ze neco dostanou :) Vosi hnizda jsem delala jen jednou v zivote a nesly mi vyklepat z te formicky, tak jsem se zarekla, ze uz je v zivote nebudu delat :)

Je mi ted vecer nejak divne, boli me bricho jako pri MS a nemuzu zjistit, jestli je to od zazivani nebo jestli jsou to poslove oslove ci co. Ale myslim, ze ve 33 tt je na poslicky jeste brzo, ne? Kazdopadne jsem zjistila, ze jakmile mi nekde neco boli, moje nalada klesa na bod mrazu. TAk uz jsem pripravovala chudaka pritele na to, ze az budu v bolestech rodit, aby si nebral moji blbou naladu osobne, chudacek malej, nebude to mit lehky.......

Dobrou noc, Bara

 
andela  13.11.05 22:02

ahojky těhulinky,
Janičko, zas jsem se dozvěděla něco navíc.

V poslední době se zabívám porodem víc a víc. nepřipouštím si žádné špatné myšlenky k tělu, i když mám trochu strach. Ale spíš se zabývám tím, jestli všechno poznám správně, abych neplašila zbytečně taťku i doktory, jestli nepojedu do por. moc brzo, jako tu už někdo psal, že je poslali ještě dom … No, už se nám to krátí.8 týdnů, a to ještě kdoví jestli :-)). Ale moc se těším až toho prcka našeho budu držet v náručí :-)).
Jo, a musím se vám pochlubit.Prom­luvili jsme si s taťkou a půjde k porodu :-)). To se mi moooc ulevilo :-)).
Ať vám to všem bez potíží uteče.

Andělka a Jaroušek 32+4tt

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 13.11.05 22:08

BÁRO - já mívám taky asi tak poslední dva týdny bolesti v podbřišku jako při MS.Pár holek to taky psalo a když jsem to říkala doktorovi tak povídal že se tělo prostě připravuje na nadcházející porod. Ze začátku když si tělo zvykalo na těhu tak nás taky všechno bolelo,že? Je to prostě součást těhu tak to moc neřeším.Jen občas pěkně hekám :-)))
Ty vosí hnízda jsou občas na pevné nervy. Deset jich vyklepnu normálně a další nejde a nejde.Musíš mít fomičku pořádně vysypanou cukrmoučkou a nebát se stím pořádně klepnout.Jinak jsem taky vyzkoušela jak formičky klasické vyklepávací tak i otvírací.Občas se mi ale s formičkou otvíral i můj výtvor tak radši používám ty první.

Přeji ti aby bolest brzy zmizla mohla ses na přítele zase jen usmívat :-)

Martina

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 13.11.05 22:10

MARTI- tak to jste to celkem zvládli, já se maluju jen skutečně na výjimečné příležitosti a jen lehce takže tenhle problém u mě odpadá běžně natož v těhu, ale jsi dobrá, že jsi to zvládla, já taky v sobotu porazila jednu těhulku co je o měsíc pozadu, vydržela jsem dýl, i když já neměla moc na vybranou…:-)
Jinak my jdem „tančit“ za 14 dní tak jsem zvědavá jaký bude mít tanec vliv na Klárku…38tt to už je v pohodě :-))))

Báro- výraz „je mi nějak divně“ taky používám, ono se to totiž okolí těžko popisuje a tohle to absolutně vystihuje :-) a je fakt, že je okamžitě po náladě a myšlenky se hlavou honí neskutečně a to od normálních až po dramatičtější scénáře.
Tak ať to brzy přejde, aspoň u mě je ráno vždycky mnohem lepší.
Nevím co se mi teď Klárka snaží naznačit, ale zřejmě, že jí nevyhovuje poloha v sedě u počítače, takže uposlechnu a jdem jinam, možná spát.
Jo a zvládla jsem taky část ořechu, je to pakárna, takovýho bordelu a nic z toho!!! Proč to neroste bez skořápek?!!

Tak krásnou dobrou noc, probuzení s úsměvem a klidná bříška v noci
Janička+Klárka

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 14.11.05 08:27

Ahoj holky,

mám dotaz - jak je to s tím papírem na jména? To dostanu někde nějaký formulář? Nebo to dávají v porodnici? Je to asi naivní dotaz, ale já fakt nevím…

Děkuji za odpověď

Monika 36tt

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 14.11.05 09:06

Ahoj při pondělku.
Moni, já jsem dostala papír na jména od sestřičky u svého Dr., tak se zkus poptat. Ale jinak si myslím,že by to v každé porodnici měli mít-třeba pro ty, co rodí ještě dřív než ten papír dostali.

Nevím jak v ostatních částech republiky, ale u nás je pěkná kosa. Ale potřebuju něco ve městě, tak se vyzbrojím rukavicemi a kulichem nebo čelenkou a vyrazím.

Tak zatím pa

Katka + mimi 37+1

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 14.11.05 09:07

Ahoj holky, tak vás zdravím při (u nás pěkně hnusném )pondělku!

Lokynko - gratuluji ke svatbě!! Hodně štěstí v manželství!
Moniko - s tím formulářem na jména fakt nevím, asi záleží na zvyku porodnic, někdo už ho vyplňuje předem, když se jde do porodnice zaregistrovat, po mně to při prvním porodu chtěli napsat až když jsem ležela na 1. době porodní a když se malý narodil, tak se mě ptali, jestli se bude opravdu jmenovat tak, jak jsme tam napsali.

JaničkoB.- já když jsem šla koupit do lékárny maliník, tak ho vůbec neměli, museli ho objednat, a když mi ho manža pak vyzvedával, tak lékárník říkal, že neví, co všichni máme stím maliníkem.
Trochu mi to připomíná, když jsem si v obchodě kupovala kojopolštář, tak tam přišla jedna maminka s čerstvým mimi a ptala se na co to vůbec je.Prodavačka jí řekla že si miminko v tom tak nějak leží u kojení.když jsem jim řekla, že s tím hodlám zatím, než se mimi narodí spát, koukaly na mě obě jako na blázna.
Ještě, že máme ten internet a emimino!

Davídek mi začal po ránu trochu kašlat, tak jsem si ho nechala tento týden ze školky doma.Bude to asi fuška, pokud nechci, aby se celý den díval na pohádky, tak se mu budu muset věnovat a pořád něco vymýšlet.
Tak se asi spolu taky vrhneme do pečení perníčků, aby měl zábavu, kuchaření ho docela baví.

Nevím, jak vy, ale já si poslední dobou začínám připadat opravdu jako hroch!Do ničeho už se pomalu nevejdu, břicho mám fakt velký a chybí mi veškerá aktivita, spíš bych jenom lenošila.nohy mi zatím neotíkají, ale začínají prsty na rukách.
Dnes nebo zítra se chystám koupit si zimní bundu, protože už mi začíná být venku zima , hlavně mě vždycky hrozně bolí prsa.Do té svojí normální se nevejdu, tak jsem zvědavá, jestli něco pořídím, moc investovat se mi do toho nechce.

Petra

 
007
Kecalka 111 příspěvků 14.11.05 09:46

Ahoj těhulky,
objevila jsem skvělou knížku: Simkinová Penny - Partner u porodu. Je v ní perfektně popsán porod i předporodní část těhotenství. Jak rozeznat poslíčky od skutečného začátku porodu. Proč je některé máme a co se v té době děje s naším tělem. V porodní části jsou popsány jednotlivé doby porodní. A hlavně rady na tlumení porodní bolesti!!!
Najdeme tam i kapitolu jak rozběhnout přirozenou cestou porod nebo naopak, co má partner dělat při překotném porodu (to si raději nastudoval i manžel).
Jsem zatím poměrně na začátku, ale myslím, že by mi některé rady při porodu mohly opravdu pomoct. Tak uvidíme, snad to stačím dočíst dříve, než se bude chtít Anetce na svět.
Mějte se
Klára 39+4tt

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 14.11.05 09:58

Janicko, mas pravdu, rano byva vzdycky lepe. Kdyz jsem se vcera skladala do postele, tak jsem hekala „uf, uf“ a ten muj se mi hrozne smal. Takze ted zrejme bude misto brambory u nas dalsi oblibene slovo „uf“ :) Nekdy je to fakt legrace zit s cizincem.
Jo orechy bez skorapek - to by asi bylo moc jednoduchy, tak jsou potvory v betonu.....

Andelo, ja se take snazim na porod hledet optimisticky, ale kdyz me obcas zaboli v brise, dostanu strach, aby mimi nechtelo ven predcasne. No musim to nejak prekonat, prece nebudu jeste 8 tydnu trnout.

Marti, ja vim, ze zacatku vsechno bolelo, jenze pak uz mi nic nebylo a ted me ta bolest vzdycky prekvapi a trosku vystrasi, aby mimi nechtelo na svet driv.
Na ta vosi hnizda mam formicku otviraci a taky se mi prave bud povedlo hnizdo rozpulit nebo jsem ho musela horko tezko stourat ven. At se ti povedou, jestli je budes vyrabet!

Pepi, no vidis, muzes delat informacni osvetu :) Ja bych taky jenom lenosila, ale je to opravdu lenora, protoze se zase tak bidne necitim, kdyz se kriticky zamyslim.

Bara

 
HanaPospisilova
Kecalka 382 příspěvků 14.11.05 10:03

Ahoj tehulinky i novopecene maminky,

preji Vam krasne pondeli a prijemny vstup do noveho tydne, ovsem to pocasi je vylozene spaci. Kdyz jsem se probudila,ani se mi nechtelo verit,ze je opravdu uz 9 hodin!

Zrovna se mi luhuje caj z maliniku..Dnes zaciname 35tyden,tak jsem si rikala,ze je nacase ho zacit pit. Jednou jsem ho uz ochutnala a zrovna delikatesa to pro me asi nebude… Budu ho pit jen s krajnim odporem a doufat,ze je to k necemu dobry a ze to vsechno delam pro miminko. :o)
V sobotu me chytly taky pekny bolesti zad,jako jsem mivala pri MS a tentokrat nedaly pokoj skoro celou noc.NO nic prijemnyho to nebylo,ale uklidnovala jsem se tim,at si zvykam,ze tohle je oproti porodnim bolestem prochazka ruzovym :,-(em..
V nedeli mel sestrin petimesicni syn vitani obcanku,tak jsme se byli podivat..moc mu to sluselo,ale byl tam jedinej chlap, jinak pet holek! No aspon bude mit jednou z ceho vybirat.. :o)

Tak jsem se zase vyzpovidala a je nacase jit neco delat. Dnes se chystam poradne uklidit - vysat, vytrit, vycistit koupelnu, WC, utrit prach - ach jo..vubec se mi v tom pocasi nechce. Nejradeji bych se vratila do postele. :o)

Mejte se holky i miminka vsechny moc hezky a piste,at mam mezi uklizenim co cist.

Pa pa

Hana a Denisek 35tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »