Očekávání zimních miminek č.26 - Některé lékařské výkony u p

Těhotenství

Milé těhulky, spoustu z vás už počítá dny (někdo i hodiny), kdy bude držet svého mimíska v náručí, proto zkusím napsat něco k aktuálnímu tématu porodu.Účelem určitě není nikoho z vás vyděsit, spíš vpravit do obrazu, abysme nebyli vyjukaní.

EPIDURÁL
Má- li žena přání rodit úplně bezbolestně, nebo se v průběhu porodu objeví komplikace, které by trvání porodu prodloužily, nebo učinily bolesti nesnesitelnými, může lékař použít p e r i d u á l n í a n e s t e z i i /PDA/ - zvanou také e p i d u r á l ní.
Při ní se vstříkne anestetikum mezi vnější ochranné obaly míchy, probíhající páteřním kanálem v oblasti dolní bederní páteře.Většinou se vpichuje mezi 3. a 4. bederní obratel, aniž by se poranila mícha, protože ta končí už nad 2. bederním obratlem.Anes­tetikum blokuje vedení vzruchů nervy míchy, které zde vystupují z páteřního kanálu, takže je dolní polovina těla znecitlivělá a nevnímá bolest.
Anestetikum se většinou podává katetrem zavedeným do místa punkce.Dávkování a trvání účinku se opakovaným vstřikem do katetru přizpůsobí individuální potřebě a průběhu porodu.
Protože anestetikem dochází k rozšíření cév, může těhotné začít klesat krevní tlak.Proto se preventivně podává infuze stabilizující tlak a ten se neustále kontroluje.Na dítě tato částečná narkóza nemá negativní vliv, ale sledují se samozřejmě srdeční ozvy.
Protože anestetikum uvolňuje také svalstvo dělohy, jsou stahy někdy příliš slabé, aby porod pokročil, takže musí lékař pomoci umělými prostředky k posílení stahů - OXYTOCIN v infuzi (podporuje kontrakce dělohy).

KARDIOTOKOGRAF = KTG - elektronické sledování srdeční činnosti dítěte, umožňuje lékaři sledovat v každé fázi porodu přesně, jak se nenarozenému dítěti vede a včas poznat počínající nedostatek kyslíku.
Měřící elektrody (přilepovací, nebo přísavné), nebo přijímač zvuku (mikrofon, nebo ultrazvuková hlavice) se připevní elastickým pásem na to místo matčina břicha, kde se dají srdeč. ozvy dítěte nejlépe zachytit.jiný přístroj, také připevněný k matce na břicho registruje zároveň, jak časté a jak silné jsou stahy.
Normál. srdeč. frekvence plodu je 120 - 160 úderů za min. Za porodu dochází přirozeně k přechodným odchylkám, kdy působí na dítě stahy a přívod kyslíku se na krátkou dobu zmenšuje,zpomalení srdeč.úderů pod 120 a zrychlení nad 160 však poukazují - pokud se vyskytují opakovaně nebo po delší dobu - zejména v přestávce mezi stahy- na krizovou situaci způsobenou nedostatkem kyslíku.

NÁSTŘIH HRÁZE = EPIZIOTOMIE
Dnes stále více lékařů prosazuje udělat nástřih jen tehdy, když to situace skutečně vyžaduje.Například:

 • trvá- li porod dlouho a srdeč. ozvy ukazují na ohrožení
 • nebo je- li matka už tak vyčerpaná, že nemůže spolupracovat, pak vyjde dítě
  zvětšeným východem z pochvy rychleji a šetrněji na svět
 • musí -li být porod ukončen kleštěmi nebo přísavným zvonem, má se provést rozšíření
  porodního kanálu
 • rodí-li se dítě příliš brzy, má se zmenšit tlak tkáně hráze na měkkou dětskou lebku a
  vypuzovací fáze se má zkrátit
 • je-li tkáň mezi pochvou a hrází velmi neelastická, anebo je hlava dítěte příliš velká,
  musí se počítat s natržením, kterému je třeba předejít.

Zkušený porodník pozná na bledém vzhledu tkáňe hráze, že tkáň průchod dětské hlavičky nevydrží.Uvolňující nástřih provede na vrcholu tlakové porodní bolesti, pak je tkáň necitlivá k bolesti a vy nebudete nic cítit.

= Pro dobré zhojení po nástřihu hráze je nejvyšším zákonem čistota v intimní oblasti.Dále pomáhají sedací koupele s protizánětlivými pří:,–(ami (heřmánek, arnika, dubová kůra), i masti s antibiotiky, které předepíše lékař, pokud je třeba.Pokud je sezení příliš obtížné, používejte nafukovací kruh.

PŘÍSAVNÝ ZVON A PORODNÍ KLEŠTĚ

 • jsou porodnické nástroje pro tzv. vaginální porodní operace.Jejich použití je nutné, když se má zkrátit vypuzovací doba, anebo podpořit tlaková fáze.
  Používají se když:
 • změna srdeč.ozvů ukazuje na hrozící nedostatek kyslíku, hlavička dítěte však už je
  hluboko v pánvi
 • matka je po otevírací fázi vyčerpaná, nebo protože stahy i po podání dávky potřebného
  prostředku jsou málo účinné a porod tím vázne
 • matka při epidurální anestezii už necítí stahy a nemůže aktivně tlačit

Při porodu PŘÍSAVNÝM ZVONEM se na dětskou hlavičku přiloží malá, zvlášť zformovaná kovová miska.Ta je systémem hadiček spojena s podtlakovou pumpou, která pomalu vytváří vakuum, takže se zvon pevně přisaje k hlavičce dítěte.Lékař vytahuje dítě v rytmu stahů - při současném tlačení matky.
Sáním vznikne na hlavě děťátka nádor ve tvaru přísavného zvonu, který je neškodný a po několika dnech sám ustoupí.Vznikne nahromaděním tekutiny pod kůží.

Porod KLEŠTĚMI - v rukou zkušeného porodníka můžou být kleště pro hlavičku dítěte šetrnější než zvon.Skládají se ze dvou lžic, které jsou po sobě zavedeny do porodního kanálu a přiloženy k hlavičce dítěte.Pak lékař pomocí zámku na rukojeti kleště spojí a vytáhne opatrně dítě z dělohy.Kovové lžíce roztahují porodní cesty a obepínají měkkou dětskou lebku a chrání ji před tlakem v úzkém porodním kanálu.

CÍSAŘSKÝ ŘEZ (sectio caesarea) - opravdu jen velmi stručně - je to na samostat.deníček

 • nepoužívá se jen v kritickém stavu, ale dělá se často preventivně, aby se od dítěte
  oddálila možná nebezpečí
  Intenzivním sledováním během těhotenství se dají rizika pro matku a dítě rozpoznat včas, takže rozhodnutí o operativním porodu padneuž před porodem.
  Například:
 • leží-li placenta před dítětem na vnitřní straně dělož.branky (placeta praevia), nebo
  jestliže se předčasně uvolní z děložní stěny
 • je-li pánev matky v poměru k velikosti dítěte příliž úzká nebo má abnormál. tvar
 • činí-li poloha dítěte (příčná nebo šikmá) vaginální porod nemožným
 • není-li nenarozené dítě kvůli placentární insuficienci už dotatečně zásobováno kyslíkem
 • jestliže dítě prvorodičky leží v poloze koncem pánevním a přirozený porod považují
  lékaři za riskantní
 • nastává-li předčasný porod a dítě je jěště nezralé
 • jsou-li očekávána dvojčata a první dítě zaujalo polohu koncem pánev., nebo leží obě
  děti nepříhodně.
 • předcházela-li operace na děloze, nebo dřívější císař.řez byl proveden před méně než 2 lety.

Plánuje-li se císař,řez, můžete se na de porodu připravit.Pak máte většinou volbu mezi celkovou narkózou anebo epidurálem.
Epidurál se nehodí pro naléhavé, kritické případy, ve kterých jde o minuty, protože trvá asi půl hodiny, než začne působit

Císař.řez se taky používá, vznikne-li za porodu kritická situace a dítě trpí nedostatkem kyslíku, protože:

 • porod nepostupuje, např. slabé stahy, anomálie držení či polohy plodu nebo při
  vyčerpanosti matky
 • pupeč. šňůra spadla před hlavu dítěte, nebo se mu omotala kolem krku
 • opakované medikamentózní zavádění porodu nikam nevede a rychlé ukončení porodu jinými opatřeními není možný

PŘEJI VŠEM TĚHULKÁM BEZPROBLÉMOVÝ A CO NEJRYCHLEJŠÍ POROD A RADOST Z MIMINEK!!!


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 23.11.05 21:10

Bezva příspěvek. Hlavně, protože ještě tak úplně nevím, jak to všechno bude probíhat :o) Máme to trochu komplikovanější, ale doufám, že nedojde ani na kleště ani na zvon /to mě teda trochu děsí/ a ani na císaře. Snad to zvládnu spolu s přítelem v pohodě a doufám, že mimísek k tomu zdárně přispěje.
Už aby to bylo, určitě dám vědět, jak to probíhalo. Máme to už za pár :o)
Klára a Péťa 38+5tt

 
lokynka
Kelišová 5139 příspěvků 23.11.05 21:21

Ahoj holčinky,

hlásíme se po kontrole v poradně. Všechno je v pořádku. CS mám 4 a otevřená jsem na špičku prstu, ale čípek není zkrácený. Prý se uvidíme i příští týden v poradně.
Dnes mi poprvé dělali kardiotokograf. Tak jsem si užívala tlukot srdíčka. Jednou mě to ale pěkně vystresovalo. Najednou nic a začalo blikat červený světýlko. Volala jsem na sestřičku, nejdřív mě neslyšela, pak přiběhla a už to bylo v pořádku. Tak jsem si oddechla. Křivka byla ukázková, takže zase za týden.

Mějte se krásně

Peťula + Julinka 36+6 tt

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 23.11.05 21:24

Pepi,
tak jsem denicek jen tak rychle probehla, protoze doufam, ze se me nic z toho tykat nebude!

Bara

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 23.11.05 21:41

Pepi určitě přehledný popis všeho co nás může potkat, ale všem přeju, aby byl porod co nejpřirozenější a žádné zásahy nebyly třeba.

I když osobně jsem se nějak smířila s nástřihem a někdo tu popisoval, že bolesti při hemoroidech jsou horší, takže vzhledem k tomu, že tuhle zkušenost narozdíl od nástřihu mám za sebou, nijak mě to neděsí, ale uvidíme. Už podruhé při těch mých večerních bolestech jsem si říkala, o co silnější jsem schopná vydržet, ale asi to člověk nedokáže odhadnout a zase vědomí, že i sebevětší bolest skončí porodem miminka asi nakopne člověka kupředu a dodá nám sílu. Zatím tomu pevně věřím.

Už bych ráda držela naší prdelku v náručí a manža taky a jak! Musíme jen přežít pátek bez manži, protože musí na Slovensko a to až někam na druhej konec!!! Mám na jednu stranu nutkání vyrazit třeba po obchodech, aby mi to uteklo, ale strach rodit bez něj mě asi připoutá k posteli a budu odpočívat. Ne že bysme to měli na spadnutí jako některé z vás, ale stát se může cokoliv…Takže to nebudu přivolávat a od soboty dál mi to je fuk, ostatně krásnější dárek k narozkám bych si nemohla přát :-)

Tak klidnou dobrou noc a Klárce úspěch se zázvorem!! :-)
Janička+Klárka

 
Lime
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 23.11.05 21:56

Milé nastávající maminky,
je to právě před rokem co jsme to prožívaly my,BUDU NA VÁS MYSLET, S RADOSTÍ SLEDOVAT VAŠE VELKÉ ŽIVOTNÍ ŠTĚSTÍ- zrození vašich mimísků, je to skutečně nejkrásnější období života.

pá Lime a spinkající dnes 11 měsíční Amél

PS: já jsem přenášela 2 týdny, takžes tím popř. počítejte nebyla jsem jediná. A lepší než vyvolávačka a přirozeně.

 
DanielaC
Kecalka 199 příspěvků 24.11.05 06:33

Ahoj holky,
kopíruju to, co jsem napsala na konec posledního deníčku (tam to trošku zapadlo…):

Ahoj spolutěhulky,

ozývám se po hodně dlouhé době! Naposled snad když jsem byla 18tt, potom nešlo přispívat anonymě a navíc v práci není tolik času, ale odedneška máme net i doma! 3×hurá! :-) Všechny deníčky a komentáře jsem četla poctivě, takže v obraze jsem stále…

Koukám jak to strašně utelko a kolik z Vás to má už na spadnutí! Zatím samozřejmě blahopřeju těm maminkám, které už mají svá mimča v náručí a nám ostatním ještě hodně sil do finiše!

Teď jenom zaktualizuju pár informací o sobě: jsem teď 30+0, TP 1.2., dle pohybů 24.1. co čekáme, to nevíme, chceme se nechat překvapit, i když při posledním UTZ minulý týden jsem musela hodně bojovat, abych doktorovi řekla, že to vědět nechceme… Jména už máme vybraná - kluk Honzík (můj výběr) a holčička Eliška (manželův výběr). Výbavičku už máme téměř všechnu, jenom nějaké drobnosti, kočárek taky koupený (nedávno se tu probíral typ - máme Dorjan) - schovaný u mého táty a mě chybí nakoupit už jen „maminkovské“ porodní a poporodní potřeby, však to znáte. Teď už mě nic nenapdá, jenom snad, že jsem ráda zase zpět a můžu být „aktivní“, nejen pasivně číst. A hlavně jsem ráda, že budu on-line už napořád, a budu moct na emimino, protože to je fakt droga a neumim si představit, že bych odešla na mateřskou a byla bez emimina. Víte jak to myslím.. :-)¨

Takže se těhulky mějte všechny hezky a zítra jsem zase tu!

Zdraví
Daniela, 30+0 a Honzík/Eliška

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 24.11.05 08:36

PEPI,

díky za připomenutí všech eventualit. Myslím, že všechno z toho se dá snést, když není zbytí a i za ty kleště nakonec můžeme třeba být rády. Jen ten zvon se mi fakt moc nelíbí.

Teď nevím, kdo to psal, že byl na KTG a srdce se najednou „ztratilo“ - já na KTG chodím skoro pokaždé a srdíčko se mi věčně ztrácí, když se miminko hodně hýbe, někdy si sama jezdím sondou po břiše, než ho najdu. Takže to se nic neděje, ono jenom utíká.

Děkuji za podporu té mamince 11měsíční holčičky, co psala, jak to prožívala před rokem (zase už nevím jméno :-) ). Taky pevně věřím, že nás čekají ty nejkrásnější dny v životě.

Krásný den všem

Monika+Michal 37+5

 
007
Kecalka 111 příspěvků 24.11.05 09:49

Ahoj holky,
tak zázvor nezabral:-( A to jsem si odpoledne udělala yogi čaj a večer zázvorový nápoj dle receptu Janičky. Takže vlastně dvojitá dávka a k tomu samozřejmě maliník, který už si nedělám do normálního hrnečku, ale do malého džbánku. A nic!!! Anetce se u mne prostě líbí a nikam se nehodlá stěhovat:-) Ale jeden účinek měl. Působil na Anetku, poslední dva dny byla trochu klidnější, ale po zázvoru se rozdováděla, boxovala o 106 a nožičky mi cpala málem až do krku:-) Mám tedy aspoň skvělý nápoj na probuzení miminka:-)
Dnes jdu opět na prohlídku. Jsem zvědavá, jestli došlo k nějaké změně. Ale hlavně se těším na monitor a doufáme, že bude 100%-ně v pořádku!!!

Pepi - super deníček. Doufám, že nebudu mít žádné komplikace a porod pomocí kleští nebo zvonu mne nepotká!!! Jinak epidurál jsem měla při minulém porodu. Mne zabral úplně perfektně, za 1/4hod. jsem byla otevřená a Ondru jsem vytlačila natotata. Všechny kontrakce jsem cítila, ale se snesitelnou intenzitou. Fakt mi pomohl, od začátku jsem měla křížové bolesti… Ale co se mnou byly na pokoji holky, tak jim moc nepomohl. Byla to pro ně spíš taková malá pauza, při které mohly nabrat energii pro další výkon.

Jani - to poslení znám. Je hrozně otravné, pokud přichází každý večer. Ale u mne byl asi důvodu měknutí a zkracování čípku, tak si alespoň můžeš říkat, že už se něco děje. A o to víc se těšit na mimčo:-) Kdybys náhodou měla bolesti do zad, vřele doporučuji BIOMENT gel. Koupila jsem ho v lékárně asi za 150Kč, původně k masírování rostoucích nožiček pro našeho Ondru. Ale za poslední měsíc jsem ho už téměř celý vypotřebovali na má záda. Používáme ho každý večer a skutečně uvolňuje. Až si říkáme, jestli tím porod vždy nezastavíme:-)

Peťulko - mne se to stává pravidelně. Poprvé jsem si také říkala, co se děje:-)

Krásný den přeje
Klára a lenoch Anetka:-)

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 24.11.05 10:01

Ahoj těhulky a maminky.

PEPI - díky za opravdu aktuální deníček.Mě se tedy taky ze všeho nejmín zamlouvá ten zvon.No ale pokud na to příjde tak ať hlavně pomůže.

DANIELO - vítej zpátky mezi náma těhulema.Od 18 tt to už je dost dlouhá doba.Je dobře že už máš net doma.Takhle už nám odpadlo dost těhulek,teď nám pomůžeš s přidáváním komentářů :-) Jména máte vybraná pěkná.My jsme se při výběru hlavně soustředili na to aby to jméno ještě v rodině nebylo.Honzíka mám švagra a Elišku sestru.Tak u nás to vyhrál Tadeášek(několikrát potvrzený).

JANIČKO - přeji aby ti ten pátek bez manžela hodně rychle utekl.Mimčo určitě vzorně počká na tatínka :-)))

Já jsem byla sama v sobotu,v pondělí a dneska zase tak už aby bylo zítra.Pro jistotu ale toho taky moc nepodnikám.Ikdyž se musím přiznat že dnešek jsem začala pěkným gruntování.Za to může ale manža protože než odjel tak vysypal kávu(tak jsem už v 6:30 vysávala). Už mě ale čeká jen žehlení a potom si udělám k obědu houbovku.Večer mi příjde na pokec kamarádka těhulka z únorových miminek tak jsem zvědavá jak jí roste pupík s překvapením :-)

Martina a Tadeášek 36+3tt

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 24.11.05 10:03

Ahoj všem. Pepi, pěkný deníček. Snad se uvedeným způsobům porodu většina z nás vyhne a když ne, určitě to bude pro dobro miminek a to je nejdůležitější.

Přikládám aktuální seznámek

Miminka - 1 holčička a 7 chlapečků

4.10.2005/Metel­ka/1968/Česká Lípa+Nina-Marie 10:20hod.(TP 29.9.)
19.10.2005/Len­nys+Šimon,Matou­š,Marek (TP 31.12.)
31.10.2005/Yas­min/1980/Praha+Ja­kub 2,95kg, 49cm (TP 28.11.)
4.11.2005/Mon­ha/1977/Praha+Ma­těj (TP 15.11.)
7.11.2005/Mel­si+Davídek 20:23 (TP 17.11.)
8.11.2005/Sop­hie/1976/Menor­ca+Daniel 19:11 (TP 29.11.)

Těhulky - očekáváme 29 holčiček a 22 chlapečků

TP 17.11.2005/Klá­ra007/holčička/syn
TP 23.11.2005/An­dreana/Brno/hol­čička
TP 1.12.2005/Lucin­da/25let/Praha
TP 2.12.2005/Maky­sek/1973/kluk/syn Vašek
TP 2.12.2005/Sko­tik/Ústí nad Labem/kluk
TP 4.12.2005/Jitka B./1981/Vysočina
TP 4.12.2005/Kata­rina/1978/Hlin­sko
TP 5.12.2005/Michi/­1979/Brno/hol­čička
TP 6.12.2005/Baru­le/1976/Nový Jičín/kluk
TP 8.12.2005/Alfi­e/kluk
TP 9.12.2005/Blu­dička/1977/Pra­ha/kluk/dcera Kamča
TP 9.12.2005/Ver­ca/1978/kluk/syn Míša,dcera Klárka
TP 10.12.2005/Katka
TP 11.12.2005/Ja­nickaB/1981/hol­čička
TP 12.12.2005/Eva/1976/90% holčička
TP 12.12.2005/Jitka
TP 12.12.2005/Mo­nique/1972/Zlín/­kluk
TP 13.12.2005/Maj­ki/1978/Žatec/hol­čička
TP 13.12.2005/Ryb­ka/Nymbursko
TP 15.12.2005/Mi­la/1979/holčič­ka
TP 15.12.2005/Lokynka-Peťula/1980/Trut­nov/holčička
TP 16.12.2005/Ve­ronikaR/syn Martin/holčička
TP 18.12.2005/Ha­naPospisilova/kluk
TP 18.12.2005/Mo­nika/1979
TP 19.12.2005/Katkac
TP 19.12.2005/Mil­ka/1979/Praha
TP 20.12.2005/Pe­pi/holčička
TP 21.12.2005/Akráš/1978/Br­no/holčička
TP 22.12.2005/Ally/1978/hol­čička
TP 22.12.2005/Mar­tinaK/1981/Mla­dá Boleslav/kluk
TP 22.12.2005/Mi­kis/1979/Olomou­c/holčička
TP 23.12.2005/Ma­mi/Karlovy Vary
TP 24.12.2005/Ště­pík/1977/Ústí n.L./kluk/syn
TP 25.12.2005/Nec­ka/1978/Nové město pod Smrkem/kluk
TP 25.12.2005/No­nu/29let/Kromě­říž
TP 27.12.2005/Ber­ča/1979/Roudni­ce nad Labem/kluk
TP 28.12.2005/Za­ni/holčička
TP 29.12.2005/Mar­ket2/1979/Žďár nad Sázavou
TP 29.12.2005/Ni­col/1976/Králo­véhradecko/kluk
TP 31.12.2005/Ka­catko/1981/Kar­viná/dcera Kristýnka/90%hol­čička
TP 1.1.2006/Barus­ka/1976
TP 2.1.2006/Malta(Bá­ra)/1977/holčič­ka
TP 5.1.2006/Petra/99% holčička/syn
TP 6.1.2006/Paulin­ka/holčička
TP 6.1.2006/Tobi­a/1977/Praha/hol­čička
TP 7.1.2006/Cifka/1980/Vyš­kov/kluk/dcera Amálka
TP 7.1.2006/Daja/1977/Pra­ha/kluk
TP 8.1.2006/Mašin­ka/1974/Praha
TP 8.1.2006/Pajda/1973/No­vé Město/holčička
TP 9.1.2006/DanaS/1977/Krá­lovehradecko
TP 9.1.2006/DančaM/1979/kluk
TP 9.1.2006/Marce­la/23let/České Budějovice
TP 9.1.2006/Wilma
TP 11.1.2006/Agat­ha/1976/České Budějovice/holčička
TP 12.1.2006/Zuza­na/1974/Pardu­bicko/kluk
TP 15.1.2006/Cika/1978
TP 15.1.2006/Gaa­bina/1980/Pros­tějov
TP 15.1.2006/Radana2
TP 16.1.2006/Barus­kaII/1978/Husi­nec-Řež/dvojčata/2× holčička
TP 17.1.2006/Lenka55
TP 17.1.2006/Viky666/1972
TP 18.1.2006/Evča/1979/Pros­tějov
TP 19.1.2006/Bam­bule/Kladno
TP 21.1.2006/Clau­die/1976/Praha
TP 24.1.2006/Katou­ch/1979/Jedov­nice/holčička
TP 24.1.2006/Miky/1981/Pra­ha/holčička
TP 30.1.2006/Gej­by/Praha/holčič­ka
TP 31.1.2006/Han­kaB/1975/Karlo­vy Vary
TP 31.1.2006/Len­ka(Dobrotova)/1978/Znoj­mo/kluk
TP 1.2.2006/Dani­ela/1979/Jindřichův Hradec
TP 1.2.2006/Kousi­nek/Praha
TP 5.2.2006/Market­kaa/1984/Praha/kluk
TP 5.2.2006/Veron/dvoj­čátka
TP 6.2.2006/Lenul­ka/1980/Ostra­va/kluk
TP 6.2.2006/Mica/1977/Brno
TP 10.2.2006/Bohun­ka/1973/Milovi­ce/holčička
TP 16.2.2006/Bam­la/1979/Praha
TP 16.2.2006/Jar­ka/1979/Domaž­lice/holčička
TP 16.2.2006/Las­conka/1978/Pra­ha/kluk
TP 18.2.2006/Werin­ka/1982/Opava
TP 23.2.2006/Berun/1981/Pra­ha/kluk
TP 1.3.2006/Dani­ela/Praha
TP 4.3.2006/Zuzzi/1976/Plze­ň/holčička
TP 9.3.2006/JO/197­0/Brno
TP 10.3.2006/Baru/1980/Pra­ha

Tak pohlaďte miminka, ať už v bříšku nebo venku!

Katka

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 24.11.05 10:22

Ahoj holky,

teda Klarko, nevim, nevim, ale Anetka je zrejme pevne rozhodnuta byt darek pod vanocni stromecek :) Nebo je to tvrdohlave miminko, ktere si reklo „a zrovna kdyz se tak snazis me dostat ven, jeste tam zustanu“.

Pritel mi vcera prinesl casopis o tehu a miminkach a tam rozebirali 4 porody maminek presne na vanoce. A vsechny byly hrozne stastne, ze se jim to takhle povedlo a ze v porodnici byla zvlastni vanocni atmosfera a moc rady na to vzpominaji. A miminko si pak dali dodatecne pod stromecek :) Krome jineho tam byla jedna holcina, ktere trval prvni porod 10 minut a druhy 30. Ani nestihla dojet do porodnice, porodila u kamaradky, odkud sla volat ambulanci. A kdyz ambulance prijela, tak rodicku i mimi poslala domu, protoze byly v poradku.

Taky nekoho z vas trapi bolest v kyclich a panvi? Ja se rano probudim a skoro abych se ucila chodit, spani je pro me skoro za trest. Nemuzu najit polohu, ve ktere by me to nebolelo. Uz me to tehu fakt nebavi, tak jen doufam, ze nebudu prenaset.

Zatim se mejte krasne,
Bara

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 24.11.05 10:40

Baru, není to zas tak dávno, co jsem já psala o tom, že už mě to neba a že bych už chtěla, aby se mimísek narodil. A Ty jsi mi psala, ať si to ještě užívám, dokud je mimísek v bříšku. Takže radím Ti to samé, mysli pozitivně a užívej si posledních týdnů co to jde! S těmi bolestmi to je potíž, ale asi se s tím nic moc dělat nedá. Podle mě se tělíčko připravuje na průchod miminka. Mě asi poslední měsíc dost bolela stydká kost, ale teď se to zase zlepšilo. Vždycky je to nějaké období, kdy probíhá nějaká změna a musí se to vydržet. A pak je zase líp.

Já jsem byla včera celý den a dneska ráno, když šel manža do práce hrozně nervózní. Když odešel, chvíli jsem si četla a pak jsem si šla ještě schrupnout (byly z toho asi 2,5 hodiny) a jak jsem se probudila, tak veškerá nervozita byla pryč a jsem zase v pohodě. Tak jsem moc ráda a dobrou náladu přeju všem!

Katka

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 24.11.05 10:45

Báro-mě bolí skoro všechno :o) Když jsem dnas vstávala, měla jsem pocit, že mi luplo mezi nohama-síla A to to minulý týden vypadalo, že rozšiřování kostí se zastavilo a už to ani tak moc nebolí. Chyba lávky-spaní je pro mě taky spíš za trest. Ale už se tolik těším na našeho mrňouska, že se to snažím zatlačit někam do pozadí. Dneska jel přítel pryč a vrátí se večer, tak doufám, že si náš chlapeček neusmyslí, že by se mu zrovna dnes chtělo ven :o) V sobotu jdeme ještě na narozeniny přítelovy babičky, tak si můj skorotchán dělal legraci, že mě povezou rovnou odtamtud do porodnice :o)
Jsem ráda za takové deníčky, aspoň známe určité varianty a co se týká kleští a zvonu, tak to je pro mě šílená představa, ale když by se nedalo nic jiného dělat…
Klárko, nečetla jsem všechny tvoje příspěvky, ale zkoušeli jste už úplně všechno? Kamarádka mi říkala, že jí doktorka poradila pěknou dlouhou procházku, aby byla třeba i trochu do kopečku a kamarádka druhý den porodila :o) Vím, že teď není počasí zrovna moc k procházení, ale prý taky pomáhají schody /o sexíku, vínu a teplé vaně se tu už určitě psalo :o)/
Klára a Péťa 38+6tt

 
MartinaK
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 24.11.05 10:56

Ahoj Báro.
Já si při spaní (jedině na boku) musím dávat mezi kolena pořádně silný polštářek. Jinak je to hrozné utrpení.Tím polštářem mám nohy vlastně pořád v rovině a kyčle tolik nebolí. Určitě ale něco takového taky provozuješ tak přeji co nejmenší bolesti.

Martina

 
HanaPospisilova
Kecalka 382 příspěvků 24.11.05 11:00

Ahoj holky,

predem chci moc podekovat vsem za povzbuzeni ohledne toho Stedryho dne. Vcera jsem nemohla reagovat,jelikoz jsem jela navstivit sestru a rodice a prijela jsem az dnes rano. Jinak sestra me taky trochu uklidnila,protoze ve 37tydnu ji doktorka (chodime ke stejne) rekla,ze to hned tak nevypada a asi bude prenaset a tyden nato uz byl Simonek venku. :o) Takze uz jsem klidnejsi. Preventivne jsem se stejne rozhodla,ze si budu ted co nejcasteji delat aspon horky koupele (stejne je mam moc rada,ale musim chodit k manzelovym rodicum,protoze my mame zatim jen sprch.kout) a treba to taky trosku popozene. Co Ty Klari,nezkousis relaxovat ve vane?
Holky, tak me napadlo, nevite nekdo,co je s Andreanou? Pokud vim,je dalsi na rade po Klarce a uz dlouho se neozvala. Jestlipak nebude dalsi prirustkem prave jeji miminko!?
Jinak Janicko, procitala jsem manzelovi uryvky z te skvele knizky co jsi sem popisovala..docela jsme se zasmali. No je videt,ze autorem byl chlap,kterej nejspis nekdy lezel v nemocnici a cerpa z matnych vzpominek,co mu kdo prinesl na prilepsenou… Jemu jiste takova mandarinka prisla vhod..
Jo…samozrejme pro PEPI - super denicek!! Taky sice pevne doufam,ze nic z toho se nas tykat nebude,ale jeden nikdy nevi a je dobre vedet,k cemu na sale muze dojit!
Nam dneska konecne dosel ten olejicek na hraz,tak nejspis zacneme masirovat..no ne ze bych se kdovijak tesila,ale treba se to nakonec zvrhne v lepsi masaz.. :o))) Jak znam toho svyho milacka,nenecha se dlouho premlouvat. :o)
Kdy se holky chystate delat vanocni vyzdobu? Ja jsem si rikala,ze pristi vikend uz by to nemuselo vypadat snad tak blbe ne? Uz bude prosinec!

Tak pa pa a piste piste, at mam co cist! :o)

Hana a Denisek 36+4tt

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 24.11.05 11:00

Katko, to ze jsem ti psala?? No tak ted to mam zpatky :)) Ale jo, jsem rada, ze je jeste Helenka v brisku a pekne se dopeka, prece jen je jeste brzo, aby se narodila. Ta bolest se da prezit, stejne nic jineho delat nemuzu. Ale vadi mi to......

Klaro, jsem rada, ze v tom nejsem sama. Ty uz to mas ale za chvilku, vid? Ja jeste cca 6 tydnu.

Bara

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 24.11.05 11:02

Marti, ja spim obtocena kolem kojopolstare, jenze me boli vzdycky ta kycel, ktera je uplne vespod. Nejspis bych musela spat zavesena volne do prostoru :)

Bara

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 24.11.05 11:05

Hanko,
ja ozdobim stromecek uz pristi vikend. Doma jsem ho zdobivali az na Stedry den, ale to byl vzdycky frmol jak blazen. A ted si rikam, ze si to hezky uziju, mam rada ty svetylka, tak bude stromecek uz od zacatku adventu. Bohuzel ale mame umely, tak vonet nebude. Leda ze bych si koupila nejaky borovicovy aromaolejicek a vypalovala :)

Bara

 
Miky
Stálice 86 příspěvků 24.11.05 11:18

Ahojdy holky,
tak se hlásím po včerejším ultrazvuku. Mimi je v pořádku, už máme 2 200gr, není to na 31+2 nějak moc? Dr. říkala že je to normální, ale v různých knížkách jsem četla že má mít tak 1,6 až 2 Kg. , ale chápu že to berou asi průměrně. Já jen že bych chtěla mít mimi tak max. 3,5 kg., nerada bych rodila nějakého obříka.Jinak nám zase potvrdila holčičku, takže máme oba a celé příbuzenstvo obrovskou radost, tak snad to vyjde. Škoda jen, že Dr. má takovej ten obyč. ultrazvuk, nebylo tam skoro nic vidět, teda proti ult. u Apola. A také nechtěla ukázak obličejíček, Dr. říkala že je tam nějak podivně zkroucená, ale v normálu, jo a už je hlavičkou dolů.
Je mi dneska zase nějak zle od žaludku, ach jo, půjdu to vyležet. Tak zatím papa.
Miky 31+3

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 24.11.05 11:30

Miky neboj,
my jsme měli podle UZ 2340g a když jsem zjistila, že podle tabulek by měl mít v tom období 1600g, tak jsem se zhrozila :o) Ptala jsem doktorky a ta mi řekla, že je to jenom orientační. No a na poslední kontrole mi doslova řekla, že to není žádný „chcípáček“, ale smála se u toho a řekla, že budeme mít prostě kus chlapa. Tak jsem se znovu ptala, jestli není moc velký a ona řekla, že je tak akorát a že kdyby se narodil teď, tak by nebyl problém, ale že si myslí, že je pro něj lepší, aby ještě v bříšku zůstal. Mojí švagrové řekli před porodem, že miminko podle UZ bude mít 3800g a narodila se holčička 4750g :o)
A taky to zvládla. Má už druhou holčičku, ale u tohodle porodu nic nestihli-ani klistýr,ani holení, ani epidurál a malá byla na dvě zatlačení venku, ani nemuseli nastřihávat, prostě měla pohodu. První porod měla taky dobrej-jak já jí závidím :o)
Takže se nebojte, mimi stejně ven musí a někomu to jde líp a někomu hůř. Tak se ale všechny připravujme na pohodu, ať to tak cítí i naše miminka :o)

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 24.11.05 11:32

Ahoj holky,

Katko - díky za seznámek, původně jsem ho chtěla přihodit, ale vzdala jsem to po napsání asi 1/3.Fakt tě obdivuju, že to vůbec dokážeš natlouct a ještě k tomu bez chyb!!

Báro - přidávám se k tobě - břicho už mě opravdu nebaví, mám toho dost!Kdyby mi někdo řekl, že jdu zítra rodit a mimi už je v pořádku - jdu do toho!!!
Jinak spím teď docela dobře, dokonce už nemám ani kojopolštář, mám kolem sebe a pupíku jaksi omotanou peřinu a docela mi to vyhovuje.Akorát když jdu v noci na WC, nemůže se rychle vymotat.

Sophie - četla jsem tvůj článek o porodu a docela super.Zasmála jsem se i ukápla slzička.Jsem zvědavá na svoje story.

Klárko007 - vždycky když čtu tvůj komentář, musím se začít smát, ty nás teda napínáš!Já jsem Davídka taky přenášela, a musím říct, že jsem vyzkoušela taky všechny zaručené recepty, umyla jsem okna, schody, rovnala jsem dříví, proběhla i horká vana, snad jen ten sexík asi ne :)), ale nakonec nic a stejně jsem musela na vyvolání.Nebylo to ale tak hrozný, po zavedení tablety byl Dádula asi za 5 hod na světě, neměla jsem ani žádnou kapačku.Zato teď mám z toho strach, protože vlastně nevím co jsou to začínající porodní bolesti a jak budou dlouho trvat, jestli to vůbec stihnu do porodnice!!!
Kdyby se náhodou Anetce pořád ještě nechtělo, tak kdy máš nastoupit, máš nějaký termín?

Zjistila jsem, že za poslední asi tak 3 dny, se zase vůbec neobejdu bez intimky.Několik týdnů jsem je vůbec nepoužívala, ale teď je to zase hrozný.Máte to taky některá?Nemyslím si , že by to byl kvasinkový výtok, to vždycky poznám, ale toho sekretu je docela dost.

Jinak nevím, kdo se tu ptal na vánoční výzdobu, já asi nazdobím o víkendu, když je ten advent - pokud to stihnu.Věnce jsem chtěla dělat včera, ale nějak k tomu nedošlo, tak buď dnes nebo zítra.

Ještě se musím pochlubit, že mimi v bříšku začalo být zase trochu víc aktivní, a to přes den a v noci mám teď docela klid.Že by mu to vydrželo i až se narodí? Davídek byl malý tyran, budil se ve dne v noci po 2 hodinách, takže doufám, že holčička bude hodnější!!!
 Petra

 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 24.11.05 11:58

Petro,
já používám intimky skoro od začátku těhotenství. Za prvý se mi dost často stávalo, že jsem si trochu „ucvrnkla“-hlavně když jsem na začátku zvracela. To to šlo potom horem i spodem :o) a ˇpak jsem taky byla nějak víc „mokrá“, nevím, jak to líp popsat, prostě jsem měla víc sekretu-říkala jsem to doktorce a ta mi řekla, že je to naprosto normální. Nejdřív jsem se bála, že mám nějakou infekci, ale veškeré stěry proběhly na jedničku :o)
Co se týká výzdoby, tak vůbec nevím, jestli budu zdobit. Náš byteček je v rekonstrukci, takže tam výzdoba nepřipadá v úvahu. přežíváme teď u mamky a tady zase řešíme určitý problémek/živě se o tom diskutuje na fóru/ a proto se mi ani do nějaké výzdoby moc nechce :o(
Hlavně ať je mimísek už brzy s námi, protože mě už ten „baťůžek“ taky moc nebaví. Mezi nohy dávám deku, polštář, ale nezabírá ani jedno-kostičky bolí a bolí, ale když to znamená, že s erozšiřuje pánev a připravují se tak porodní cesty, tak by ten porod nemusel být zas tak hrozný, i když já mám ty bolesti už poslední tři měsíce. Postěžovala jsem si příteli, že nechápu, kdo řekl, že jsou to nejhezčí měsíce ženy. Ano, to těšení se je nádherné, ale měla jsem v poho jen dva měsíce /na začátku zvracení a na konci bolení/, ale vím, že mimísek za to stojí a už se připravuju i na to, že nezůstane u jednoho :o)
Klára a Péťa 38+6tt

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 24.11.05 11:59

Pepi, já mám ten seznam uložený ve WORDu a vždycky jen opravím, co je nového a pak to sem zkopíruju. Takže s tím není skoro žádná práce.

Katka

 
alfie  24.11.05 12:18

Ahojky,
pěkný deníček, snad u nás taky nedojde na kleště nebo hůř- na císaře. Já nechci ani epidurál, slyšela jsem na něj jen samé ošklivé věci, ale zase tady na emiminu si ho holky chválí, no tak nevím, ale necháme to asi na paní přírodě:)
Mám jen jeden dotaz: opravdu aktuální: jak se vlastně poznají stahy??? Já měla něco jako bolení při menstruaci, ale nijak se to nevracelo, prostě mě začlo bolet, jako kdybych to měla každou chvíli dostat, pak to přestalo a už nic. Jinak ještě+ mi není jasné, Davídek je otočený hlavičkou dolů, jak má být a přesto mě dost „kope?“ dolů na hrdlo. Přece hlavička nemůže kopat..?
Díky za odpověď a mějte se a hlavně klidné nervíky:) Pokud by byl zájem, můžu přidat deníček o hopeopatikách při porodu, ale nejsem si jistá, že bude pro všehcny aktuální.
Alfie +Davídek 37+7tt

 
Paulinka
Kecalka 384 příspěvků 24.11.05 12:21

Ahoooooj holky,
Pepi-velice aktuální deníček,děkuje­me.A hlavně jsme se už dostaly opět nahoru:-)

Tak včera jsem se byla s přítelem zaregistrovat v porodnici,byla jsem z toho tak nervózní,že jsem pletla všechny čísla dohromady:-).........ještě,že jsem ho vzala sebou a mohl sestřičce vše nadiktovat správně:-)Dostala jsem seznámek co si mám zabalit do tašky,tak dnes se na to vrhnu…ať už jsme v klidu připravený,ikdyž teda máme měsíc čas:-)Také jsem dostala informační leták o epidurálu a pokud bych ho chtěla musela bych ho podepsat…ale nepodepíšu...­..rozhodla jsem se,že se budu snažit bolesti ustát a pokud by bylo nejhůře můžou mi něco píchnout do svalu.U nás v porodnici se za něj platí 2500kč,je to celkem pálka:-/

Vítám tě Danielo opět v našem deníčku,já jsem se k vám přidala trochu později,tak mě asi neznáš:-)Máme také Dorjanu-Country cross…moc se nám líbí,uvidíme jak bude drandit:-)

Báro-jojo…také vím o čem mluvíš.Na to,že jsem odjakživa pěkný spáč,se poslední dobou každé noci úplně strachuji.Mezi kolena si také dávám polštářky,je to trošku lepší,ale po chvíli mě stejně začne bolet ta spodní kyčel…auauau…takže se stále budím a hledám nejvhodnější polohu a chudák přítel ten jen vedle mě nadskakuje:-)A pak když se ráno vyhrabu z postele,nemůžu se ani bolestí stydkých kostí postavit:-(Ale asi všechny víte o čem mluvím.

Včera jsem si připravila těsto na perníčky a dnes se pustím do jejich pečení…ozdobím je ale až v neděli,protože odjíždím na víkend k našim.Pomalu také začnu s velkým úklidem a s vánoční výzdobou…myslím,že to není brzo,vždyť v neděli tu máme první advent:-)

Asi budu vypadat za blbce,ale můžete mi prosím objasnit čaj z maliníku?Proč se pije,od kdy se pije a kde se dá koupit?Nějak mě to uniklo:-/

Těhulky..vy co už to máte na spadnutí přeji hodně sil a pevné nervíky a nám ostatním samozřejmě také…teď už asi nemůžeme být žádná v klidu:-)Už se moc těším na ten můj den D :-))))))

Tak papa Paulinka+Anetka 33+5tt

 
DancaM
Závislačka 2579 příspěvků 24.11.05 12:24

Ahoj pupíci a maminy ;-)

Právě jsem přelouskla deníček - je celkem pučný, aspoň víme, co nás může potkat. I když snad většině z nás půjde všechno hladce.
Já se začínám psychicky připravovat na porod koncem pánevním, protože se mimís ne a ne otočit. Jsem teď v 34tt, takže ještě je čas, ale chci bý smířená se všemi alternativami. Na porodnice.cz jsem se dočetla, že se lékař může v 36tt pokusit mimi otočit. Neslyšela jste o tom některá? Jak to asi probíhá?
Jinak náš maličkej nám teď dělá trošku starosti, protože na UTZ v 33+1 byl rozdíl mezi hlavičkou a nožičkama 4tt - hlavička roste moc rychle a nožičky zase nějak pomalu. Vzhledem k tomu, že na plodovce i na genet. UTZ bylo v 20tt všechno OK, tak to snad neznamená nic vážného. Ale stejně jdu na ten velký UTZ do nemocnice znovu, pro jistotu.
Tak si někdy tak říkám, jestli naše maminy neměly to těhu pohodovější - nikdo je tak nesledoval a neporovnával s průměrem v tabulkách… :-)

Mějte se príma, hezký slunečný den
Danča

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 24.11.05 12:28

Holky,

tak já musím říct, že žádné bolesti kloubů ani stydké kosti a dokonce ani zad mě netrápí (klepy klep), a to mám nedorostlé kyčelní klouby i kolena. Možná je to tím, že toho už moc nenachodím, ale ani ve spánku si nemůžu stěžovat, to mě trápí jen časté chození na záchod. Břicho taky tvrdne v posledních dnech nějak míň. Jen by mě víc uklidnilo, kdyby se malý trochu víc vrtěl, je to opravdu lenoch líná a někdy mě pěkně trápí. Jsem vděčná za každé pošimrání.

Výtok mám taky v poslední době silnější, intimky používám pořád. Je takový trošku nažloutlý a docela hustý, ale kvasinky to asi nebudou, to by mi doktorka řekla.

V galerce je nějaký nový obrázek, ale pořád mi to padá, tak snad se tam brzo dostanu, jsem zvědavá.

Tak já jdu zase pracovat, ale sedím pořád tady u počítače, tak vás mám pod kontrolou :-)

Monika

 
DancaM
Závislačka 2579 příspěvků 24.11.05 12:31

Jo a ještě jsem já hlava děravá zapomněla:
Paulinko, Danielo - taky máme Dorjan Cross Country - už se těším, až s ním budu drandit. Snad jsem vybrali správně :-)
Alfie - jsem taky těhu poprvé, takže z praxe ti neporadím, ale hezky je to, jak porod začíná, na www.porodnice.cz. A „dolů“ asi mimís boxuje ručičkama, ne? Nebo se něčemu podivuje a kroutí hlavičkou :-)))

 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 24.11.05 12:35

Paulinko,

ten maliník je nejlepší koupit v nějaké prodejně se zdravou výživou, kde mají i bylinkové čaje - aspoň tu ve Zlíně jsem našla dvě, kde ho mají, v lékárně ho neměli. Pije se kvůli lepšímu porodu - účinkuje na svalstvo dělohy (aspoň tak si to myslím já, radši to některá upřesněte :-) ) a asi bys ho už měla začít pít. Já musím říct, že mi docela chutná. Mají se vypít 2 hrníčky denně.

A teď už nevím, jestli jsi to byla ty - miminko má dole kromě hlavičky přece i ručičky, ne? :-) Aspoň mě taky někdy šimrá i hodně dole, tak to přikládám ručičkám.

Monika

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 24.11.05 12:36

Ahoj holčiny.

KLÁRKO.zrovna jsme si manžou říkali, že to třeba u té kámošky byla shoda náhod, že si nastrouhala zázvor a ráno jeli, kdo ví, třeba na každého působí jinak, tak aspoň máš povzbuzovací prostředek na Anetku:-)))

Já jsem teď našla další alternativní způsoby vyvolání porodu, ale všechny jsou podmíněny tím, že tělo i plod jsou na porod připraveno. Píšou tu

 1. Stimulace prsních bradavek-tření bradavek minutu až dvě, pak 2-3 min přestávka a znovu. Jestliže potom během půl hodiny nastanou kontrakce, pak je děloha zralá na porod.

2)Klystýr a půst /jen pít, nejíst/
Jenže to si asi málokdo udělá doma sám a nějakou energii z jídla budeme potřebovat… 3)Přirozené prostaglandiny - ty jsou obsaženy v mužském spermatu. Není důležité jen sperma, ale i to, aby žena byla silně vzrušená, protože i pak sama vylučuje dost prostaglandinů potřebných k vyvolání porodu.

 1. Kořeněné nápoje - píšou tu jeden recept s tím, že jejich výsledek se nedostavuje hned, ale během jednoho až dvou dnů (..takže Klárko nic není ztraceno :-)))

čajový nálev: 1ks skořice, 10ti hřebíčků, malého zázvoru a jedna pol.lžíce cypřiše lékařského na jeden litr vody. Tento nápoj se má popíjet po doušcích během celého dne a má přimět děložní svalstvo ke kontrakcím.

Pak tu ještě píšou o homeopatikách, se kterými opatrně, éterických olejíčkách podobných jako v čajíčku a ricinovém koktejlu, ale do toho bych nešla!!!

To jen tak pro informaci, abych se s váma podělila o to, co jsem našla :-)))

Jinak dneska jsme vylezli z postýlky asi okolo půl 11, když nepočítám předchozích 100 návštěv WC, začíná to být pěkně otravné, hlavně než se zbednu z postele, mám pocit, že bych potřebovala to nemocniční madlo a kyčle a boky mě bolí vždy na té straně, na které ležím a mezi nohama mám kojo polštář, takže se přidávám do klubu. Mimochodem jsem usnula opět asi ve dvě, ale tentokrát to byly střevní problémy, měly klasický závěr, asi moc smaženého k večeři nebo nevím…

Jinak stromeček asi až po porodu, míváme živý a ani nevím jestli už se prodávaj, myslím, že je brzo, ale jak ven skoro nejdu, tak nevím, ale výzdobu možná o víkendu zvládnu, jen nevím co s věncema, protože všude okolo jsou jen listnatý lesy a koupit chvojí vyjde skoro stejně jako koupit hotový adv. věnec, takže ještě nejsem rozhodnutá. Uvidímě jestli mě manža dneska vezme s sebou někam do blízkosti obchodů, tvrdí, že mi půjde koupit něco k narozkám, i když nic nechci, jen zdravé mimčo a aby byl se mnou, ani slavit s rodinou bych to nemusela, ale to jsme se naštěstí dohodli, že to necháme zatím osudu. Prostě mi teď v porovnání s miminkem přijdou moje narozeniny a všechno okolo mé osoby zbytečné a jaksi druhořadé a asi to tak má být, asi to tak příroda zařídila.

Báro včera mi siesta opět nevyšla, ale pak okolo somé jsem byla úplně hotová, že jsem vytuhla u zpráv, ale pak zase až do dvou na WC takže nic moc, tak uvidíme jak dneska.

Tak hezký den všem
Janička+Klárka 37+2

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 24.11.05 12:47

Katko,tak to potom s tím seznámkem beru,já u toho opravdu ztratila nervy :)).koukala jsem, že se ti podařilo vložit do galerky pupík, bohužel pořád ještě nejde jít na jednotlivý obrázky.

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 24.11.05 12:48

Dančon s tou velikostí miminka bych si moc hlavu nelámala, kdyby to znamenalo něco špatného, tak to určitě řeknou a když jsem minule viděla jak to Dr. měří, vůbec mě nepřakvapujou takové odchylky, zvlášť když se mimís zrovna mrská. Navíc jsem taky vyčetla (furt někde něco čtu, já si prostě nedám říct :-)) že nejpřesnější UTZ je okolo 12 týdne a potom ty následující a především ty po 30tt už jsou míň amíň přesný, jak co se týče velikosti, tak váhy, rozdíly velikosti odpovídající 14ti dnům jsou v těchto týdnech prý už naprosto normální a vznikají tím, že se to prostě nedá přesně změřit. Takže se neboj, to jen mrňous se nechtěl ukázat tak, aby to Dr. mohl správně změřit.
Papa Janička

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 24.11.05 13:09

Tak jsem si vysla na nakup a takovych komentaru! Nakonec mi ted snad chuze dela na ty kycle nejlepe, bohuzel mi zase pritom tvrdne bricho.........

Miky, ja myslim, ze to mereni je opravdu velmi zbezny, staci milimetrik a mimi hned vykazuje jinou vahu, urcite bych si tim hlavu nelamala, kolik vazi ted.

Pepi, to jsem rada, ze uz toho mas taky dost jako ja, kdyz mame skoro stejny termin. Pred tehu jsem si myslela, ze to bude super zazitek byt tehotna, ale ceho je moc, toho je prilis :)

Skotik - tak me ty kycle boli uz od zacatku, takze panev uz musim mit roztazenou jak blazen......... Ovsem ted posledni dobou je to horsi. No uz jsem se smirila s tim, ze do predtehu kalhot se nevejdu a budu muset obnovit satnik. Taky nechapu, kdo rekl, ze to jsou nejhezci mesice v zivote zeny. Jediny, co je pekny, ze jsou na me lidi obcas vic ohleduplny, ale tim to tak asi konci. A pak je jeste fajn, kdyz citim mimi vevnitr se hybat, to je opravdu neopakovatelny zazitek. Jinak si myslim, ze by deti klidne mohly rust na strome :)

Alfie, ja bych homeopaticky denicek uvitala. Prece jen je nas tu jeste hodne, kdo maji porod pred sebou. Moje mimi je taky hlavou dolu a myslim, ze me dole stoura rucickama, nekdy to citim az ve trislech a mam pocit, ze se mi prostoura az doprostred stehen. Nebo se nekdy snazi protahnout a jak ma malo mista na nohy, tak tlaci hlavou proti mocaku, to je potom „zuzo“.

Paulinko, malinik je na tonizaci svalstva delohy, ma prispivat k lehcimu porodu. Mel by se pit cca od 34.tydne.

Janicko, ty fakt ctes jak drak :) Tedy drzet pust k vyvolani porodu by me asi zabilo. Mam ted porad na neco chut. Jo a nemocnicni madlo nad posteli by se mi taky moc hodilo. Vcera byla legracni scenka, kdy jsem lezela na posteli, pritel prisel ke mne a ja natahla ruce, aby me zvednul. Ale nic jsem nerekla a on si myslel, ze ho chci obejmout, tak lezl za mnou do te postele. Tak jsem mu vysvetlila, ze to ne, ze chci, aby me pomohl na nohy :)) Byl docela zklamany, myslel, ze mozna bude nejaky pokracovani :)
Jinak me darky taky nejak moc neberou, tesim se na mimi a zbytek mi taky nepripada nijak dulezity. Jinak vsecho nejlepsi k narozkam, kdy je vlastne mas?

Bara

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 24.11.05 13:48

Báro tak to mě pobavilo, no chudák malá žádný pokračování…Moje polovička asi taky docela trpí, i když pomoc při vstávání už má nacvičenou, jen v noci na záchod zase nacvičuju způsob jak ho nevzbudit, aby se apsoň někdo z nás vyspal :-)

Jinak díky za přání, ten „slavný den“ je až v sobotu, jenže to se mi vrátí manža nevyspalej ze Slovenska a večer jdeme na tu výroční akci naší bývalé taneční skupiny, takže možná bude i taneček, tak uvidíme co s námi udělá, teda spíš se mnou a s Klárkou, zase by to byl můj vysněný dáreček. Takže na ten den u program je a prostor pro oslavu není, navíc tchýně tu není a moje mamina má narozky na mikuláše, takže to odložíme na neurčito a uvidíme jestli to nebudeme slavit až společně s narozením Klárky…Kdo ví…s maminou jsme se dohodly, že to nebudeme dramatizovat.

Tak mě napadá, že když se to Katce tak blíží, že by si taky určitě přála k svátku miminko…Vzhledem k tomu, že to je už zítra, tak by si měli s mrňouskem pospíšit :-)))

S tím nákupem jsi mě Báro inspirovala a nebo to byl můj hlad a prádná lednice??? Navíc budu muset vyčarovat manžovi něco na cestu…takže mě asi taky čeká menší nákup…ale půst bych taky nevydržela, ani v těhu ani normálně.

Papa J.

 
Verca
Kecalka 460 příspěvků 24.11.05 13:56

Ahoj,
Alfie - krom toho, že si dole mimčo protahuje ručičky, tak pokud je to takové pravidelné cukání v tom samém místě, může to být škytavka, která je úplně běžná a je to další známka toho, že je mimčo v pořádku.Většinou mimča škytaj, když se přepijou plodové vody.
Vánoční výzdobu zatim neřešim, do vánoc by jí děcka zlikvidovali. Taťka mi slíbil, že v době mé nepřítomnosti se bude snažit udržet byt v co nejméně „upatlaném“ stavu, tak ho pak buď ozdobim nebo budem jen se stromečkem, vždyť je to úplně fuk. Hlavně, když budou všechny děcka v pořádku. A nemůže mě rozhodit ani to, že letos bude na vánoce asi hodně návštěv. Je to náš byt a naše věc jak vypadá o vánocích. U nás se teď celkem často dodržuje pravidlo - bordel v bytě, šťastné dítě.
Dančo, taky si myslim, že pokud by ta velikost něco znamenala, už bys běhala od jednoho dr. k druhému. Takže neboj, všechno bude fajn.
Jinak můj aktuální stav je takový, že jako mnohé z vás v noci skoro nespim a poslíčci jsou snad každým dnem výraznější. Včera jsem je měla večer už i po 4 minutách, ale pak se mi je povedlo rozehnat a po půlnoci i usnout. V půl třetí ráno přišly znovu, ale to už nebyla taková intenzita. No alespoň víme, že se ty naše uzlíčky začínají pomalu připravovat na svět a tělo na porod. Potřebovala bych alespoň ještě týden vydržet, než vyléčim ten bolavý krk a kašel, ale právě tim kašlem si pěkně namáham břicho, tak uvidíme jak to dopadne.
Všem co už to mají za pár přeju pohodové porody.
 Verča

 
HanaPospisilova
Kecalka 382 příspěvků 24.11.05 14:10

Janicko - tak ja teda predbezne preji k narozeninam jen to nej nej - pevne zdravi, spoustu stesti, more lasky a dostatek penez! Hlavne ale rychly a bezproblemovy porod a pak uz jen nadherne chvile stravene s miminkem!

Ja osobne mam s kyclema taky posledni dobou cim dal vetsi problemy,ale zase musim zaklepat,ze treba dnes v noci se mi podarilo (po nekolika tydnech) nejit v noci ani jednou na zachod.. :o) Jindy ale stejne chodim je jednou za noc,takze lituju ty,co to maji castejsi. Ovsem kdyby me nekdo po te ceste na WC pozoroval,asi by se nestacil divit. Ja totiz za:,–(ne chodim poslepu, ani si neroznu, oci celou dobu neotevru a pak zase padnu do postele. Jakmile bych se vic probrala,tak uz nejspis neusnu..

Pa pa

 
HanaPospisilova
Kecalka 382 příspěvků 24.11.05 14:12

Jo jeste jsem zapomnela vzkazat Alfie,ze bych rozhodne taky uvitala denicek o homeopatikach! Prakticky o tom nic nevim,takze kazda informace dobra!

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 24.11.05 14:18

Hani,
tak ja povazuju za vykon, kdyz jdu na WC jen dvakrat za noc. Obvykle chodim v jednu, ve 2.30, 4.30 a pak kolem sedmy. Normalne se podle me daji ridit hodinky. A taky chodim se zalepenyma ocima, abych se co nejmin probudila. Vzdycky vecer si musim vytycit trasu a vsechno z ni uklidit (zastrcit zidle ke stolu, dat stranou backory atd.), abych se nekde neprizabila.

Kupodivu muj pritel spi jak zabity a vubec ho nebudim, kdyz tak porad couram. Stastny to clovek :)

U nas leje jako z konve, venku je sedivo, pocasi tak akorat na zalezeni do postele.

Bara

 
HanaPospisilova
Kecalka 382 příspěvků 24.11.05 14:23

Tak to jsou Baru Ti nasi chlapi na tom dost podobne..ten muj se vzbudi jen opravdu vyjimecne a kdyz uz,tak je stejne behem dvou vterin zase tuhej..nekdy mu opravdu zavidim to rychly usinani. I kdyz casto me tim taky pekne nastve,kdyz mu neco vykladam a po minute uz slysim jen hlasity oddychovani,protoze uz spi jak dudek..takze si casto takhle mluvim dlouho sama pro sebe,nez mi dojde,ze vedu monolog. Sice to obcas jeste zkusim vetou: Zlato,Ty spis? Ovsem skoro ve vsech pripadech se po dlouhym cekani na odpoved urazene otocim na druhou stranu a pak se v prumeru tak hodinku snazim usnout.. :o)

Hana

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 24.11.05 14:28

Presne vim, o cem mluvis. Ten muj je schopen usnout behem dvou vterin, i kdyz mi predtim tvrdi, jak se mu vubec nechce spat! Ja bych ho vzdycky nejradsi uskrtila, kdyz se pak dalsi hodinu prevaluju a posloucham, jak si spokojene oddechuje.
Nejvetsi zazitek jsem mela, kdyz usnul pri ohnostroji. Tady na Malte jsou ohnostroje v lete dost caste, slavi se tak svatky v jednotlivych mestech. Pres leto to jsou klidne 3 ohnostroje tydne. A jsou nejen barevne, ale i poradne hlucne. Asi tak, jako kdyby prave zacala valka a vsude se bombardovalo. No a jednou jsme se takhle jeli na jeden ohnostroj podivat, sedeli jsme pohodlne v aute a pozorovali. Rany byly, ze auto skoro nadskakovalo. A co myslis? Muj milacek vedle me najednou zacal chrapat! To jsem fakt nechapala :)

Tak galerka je v novem designu, nicmene se stejne nemuzu na jednotlive obrazky dostat :((

Bara

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 24.11.05 14:29

Holky díky moc za přání, ale kvůli tomu jsem to tu nepsala :-)))) Každopádně ať přijde Klárka dřív nebo pozdějc, dárek to bude největší tak jako tak, jak narozeninovej, tak vánoční…

Jinak Hani popis cesty na záchod by byl u mě úplně stejný, akorát se občas na zemi vyskytne něco, co tam předtím nebylo a to je zrada!!! Manža teda většinou taky spí, pokud o se oněco nepřizabiju a nedělá to randál, občas se ale vzbudí tím, že zjistí, že tam nejsem a to se lekne a už jednou mě vyrazil hledat, protože tím, že se nikde nesvítí a není nic moc slyšet, měl strach co se mi stalo…:-)

No je to sranda, už se ale těším až na všechny tyhle strasti těhulek budeme skutečně jen u kafíčka s úsměvem vzpomínat :-)

Janička

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 24.11.05 14:33

No jo nový design a mezinárodní popis :-) Ale na jednotlivé obrázky jsem se kupodivu dostala :-)
 J.

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 24.11.05 14:37

Jani, az budes na strasti tehulek vzpominat u kaficka, bude ti nejmin sedesat :))) Protoze po strastech tehulek nas cekaji strasti matek na MD, nespici mimino, nebastici mimino, kadici a prdici mimino a tak dale........ Ale uz se na to moc tesim!!!! :)

B.

 
HanaPospisilova
Kecalka 382 příspěvků 24.11.05 14:41

Jo jo..za chvili uz tu budeme resit uplne jiny starosti.. :o) Taky se tesim!

Baru - to musel byt uzasnej ohnostroj,kdyz pri nem ten Tvuj chlap usnul! :o)) Neumim si predstavit,jak sedime s manzelem v aute,ja dojate sleduju ohnostroj a rikam si,jakou mame romantiku a najednou se vedle me ozve chrapani! :o)) Vazne zabavna predstava!

Hana

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 24.11.05 14:50

Baru to máš asi pravdu, ale myslím, že třeba právě proto, že přijdou ty starosti s miminkama a ještě větší s rostoucíma a dospívajícíma dětma, budeme na chvilky v těhu vzpomínat po každé veselejc, protože na bolest kyčlí a bolesti při porodu se prý fakt zapomíná a zůstanou určitě jen „veselé příhody“ jako třeba, když jsi chtěla pomoct od přítele…
A zase třeba děti budou zárukou, že to do těch 60ti nebude tak stereotypní, prostě od teď bude pořád něco, i když si to nemaluju na každý den růžově a jen doufám, že jako roďka zůstaneme pohromadě min. do těch 60ti :-))) No přešla jsem trošku k jinýmu tématu, ale když vidím, kolik mladých rodin se rozvádí, tak z toho mám husinu a nechci na to myslet, ale fakt je, že to je okolo všude a je toho hodně a hodně často jako příčinu uvádějí právě děti, i když to vidím jako záminku než jako příčinu, ta musí být jinde. No tak mi to nějak proběhlo hlavou, tak jsem to i napsala, ale my to zvládnem a kdyžtak si postěžujem na emiminu, zjistíme, že to je jinde skoro stejné a bude dobře :-)))))
Máme hlad tak musím jít něco vymyslet!!!

Tak zatím…
J.

 
Masinka
Kecalka 317 příspěvků 24.11.05 14:53

Ahoj,

jsem po skoro 3 měsících na týden v práci a tak mám konečně dobrý přístup k netu. Pravidelně jsem četla, ale na komentáře už nezbylo :-). Jsem trochu mimo, pořád ještě řeším výbavičku (ještě jsem nevybrala kočárek) a vy už všechny máte sbalené tašky do porodnice. Přitom i mně se to krátí, za 6 týdnů.

Gratuluju všem k miminkům, ostatním přeju příjemný zbytek těhu. Musím přiznat, že mě se to pořád ještě líbí, nemám žádné velké problémy, i když taky nespím, někdy už od 4, ale to už od září a tak jsem si zvykla. Ale jinak nic oteklého, nic nebolí, mám malé bříško a tak jsem celkem pohyblivá. No ale abych vás nenaštvala :-), pořád nemáme hotový byt a asi do porodu nebude (proto taky nespěchám a přemlouvám mimčo, ať se mu tam líbí), takže jsme rozdělení a budeme i po porodu. Takhle jsem si opravdu těhotenství a první dny rodičovství nepředstavovala, ale je mi to už nějak všechno jedno, hlavně aby bylo miminko zdravé. Myslím, že podobně je na tom víc z vás.

Potřebovala bych poradit.
Jsem opravdu pozadu a tak jsem teprve teď začla shánět kojící polštář. vím, že se to tu probíralo, ale nemůžu to najít. Poraďte, kde jste ho nejlevněji kupovali. Chtěla bych ten s kuličkami.

A druhá věc - jaký mám proboha koupit kočárek?!? :-))). Čím víc sháním informace, tím míň tuším. Každá prodavačka tvrdí něco jiného. (Vím, že mi asi neporadíte, ale dávala jsem dotaz na diskuzi - výbavička/kočárek pro zimní miminko, tak kdyby jste třeba někdo chtěly, můžete tam přispět svojí zkušeností/ná­zorem).

Děkuju za rady, mějte se krásně a hlavně buďte zdraví - vy i miminka.

Mašinka

 
Masinka
Kecalka 317 příspěvků 24.11.05 14:55

Jo a zapomněla jsem poděkovat všem, kdo dáváte dohromady deníčky, jsou opravdu užitečné.

Mašinka

 
Berca
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 24.11.05 15:02

Ahoj holčinky,
vy jste se teda pěkně rozepsaly!
Danielo-vítej zpět
Pepi-díky moc za zajímavý deníček a Katce za seznámek.
Hani-já vánoční výzdobu dokončila před chvílí…Koupila jsem adv.věnec na stůl, další jsem pověsila na dveře a mám z toho radost. Letí to, o víkend je už první advent!
Alfie-já bych deníček o homeopat. uvítala, protože je mám už koupená a ráda se něco víc dozvím.
Dančo-o otočení mimi jsem slyšela. Provádí to dr. ke konci těhu, když se mimísek nechce sám otočit. Vím, že se to dělá nějakým hmatem přes bříško.
Jani-moc díky za ty typy na vyvolání porodu v termínu. Až budu v 38tt, tak z toho určitě něco zkusím, když se mimi nebude chtít ven:-).
Dneska jsem byla na kontrole a Dr. mi řekl, že nevylučuje, že se mimi narodí do 3 týdnů. To mi ale neřekl nic nového, protože jsem v 36tt:-). Jinak vše ok, bral mi vzorky na toho streptokoka, tak jsem zvědavá, snad to bude ok. Ale kdybych ho měla, tak se nemám prý děsit, protože jho má 1/3 všech těhulí.
Do galérky jsem přidala fotečku pupíku, tak kdyžtak koukněte.
 Berča

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 24.11.05 15:09

Janicko, ja taky pevne doufam, ze mi to s pritelem minimalne do tech sedesati vydrzi, i kdyz on je prave ten rozvedeny pripad. No ale myslim, ze u nej nebyly pricina deti, ale proste cely ten vztah nebyl dobry uz od pocatku. Nicmene on aspon pockal, az jeho deti byly vetsi, odesel od nich, kdyz jedne dceri bylo 21 a druhe 13. Takze ted bude mit nove mimi se mnou a pekne zacina od zacatku. Spousta lidi se mu divi, ze ve svem veku do toho znovu jde. Az me bude sedesat, jemu bude 79, doufam, ze se toho ve zdravi dozijeme :)

Masinko, vitej zpatky po dlouhe dobe. S kocarkem ti neporadim, protoze ho vubec nemam, mam jen satek a klokanku. Kdyz bude kocar potreba, dokoupim ho nekdy po porodu. JInak jsi opravdu stastna osoba, ze te nic neboli.

Berco, uz jsem tvoje brisko zkoukla, pripada mi dost malinky. Ta galerka mi stejne ale jeste uplne stopro nefunguje.

Bara

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 24.11.05 15:25

Baru musíš si přítele teda řádně opečovávat a to vaše sluníčkové klima (i když třeba ne dneska, to ho máme my v Praze) je určitě zárukou dlouhověkosti a navíc s mimčem (a ne jedním) určitě o 20 let omládne a navíc pokud jeho vztah nebyl OK od začátku, bude so tohodle určitě víc vážit a určitě váží. Když jsem o tom psala, měla jsem na mysli skutečně rodiny s malými dětmi jako okolo jednoho až pěti let, to i přijde dost hrozný, holky 13-21 už něco dokážou pochopit, ale ty malí drobečci nechápou proč není táta s nima…I když je otázkou, co je lepší… No necháme toho, budeme si tady všechny navzájem držet palečky a určitě to zvládnem, chlapi jsou chlapi ale s náma to taky občas nemaj jednoduchý!!!

Mašinko já kupobala polštář s kuličkama na www.astratex.cz, protože byl jednak za dobrou cenu a jednak jsem si tam objednávala kojící podprsenku a těhu košílku, tak abych neplatila 2× poštovný, jinak je stejný jako na www.kojicipolstar.cz od Terrabagu, jen na těch ofiko stránkách mají výběr z různých vzorů, ale poštovný je tam taky, snad dokonce kilčo, to už nevím.

A s kočárkem …zkušenosti zatím s žádným, kupovali jsme ho po někom za super cenu a máme Deltim, myslím že Skippy, hledala jsem kočár s co největší korbičkou pro zimní mimi případně i na další rok, je taky bezva odpruženej a dá se z něj udělat sporťák i vyndat taška na mimi. Asi kdybych byla odkázaná na velký cestování s mimi sockou, asi bych hledala lehčí, ale tím, že máme velký auto a u baráku les, tenhle mi přijde jako naprosto vyhovující. Navíc byl fakt za hubičku a vypadá jako novej a pokud se neosvědčí nebude mi líto poohlídnout se po jiném, popřípadě investovat na jaro třeba do lepší tříkolky sporťáku.

Papa Janička

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama


Reklama