Okradená aneb jak jsem k manželovi přišla

O životě

Jak je všechno zlé pro něco dobré. Ráda bych se s vámi podělila o svoji veselou příhodu z léta. Před třemi lety jsem jela s jedním velmi dobrým kamarádem pomáhat jako dobrovolník do Maroka. Měli jsme naplánováno zůstat 5 týdnů, moc se nenadřít, ale hlavně hodně cestovat a užít si co nejvíce tuhle krásnou africkou zemi. Jo, to jsem ještě nevěděla, jak moc si to užiji.

Začátek probíhal přesně tak, jak jsme si to naplánovali. Učili jsme angličtinu v letním kurzu, takže nijak fyzicky náročná práce, navíc jsme oba učitelé z povolání, takže ani příprava nebyla nijak náročná. Po odpolednech jsme s ostatními dobrovolníky jezdili na krátké výlety v dosahu Rabatu (= místo pobytu, hlavní město Maroka), o víkendech jsme jezdili do dalších měst. Jenže…

Když jste celé dny dohromady s dalšími třiceti lidmi z celého světa, děláte hromadné akce, tak toho máte tak za 4 dny plný zuby a snažíte se být alespoň na chvíli sami a pokecat česky. Tak jsme si řekli, že se jedno odpoledne odpojíme od skupiny a vydáme se sami na pláž. Jeden z organizátorů marocké strany nás varoval, ať to neděláme, ale my jsme si říkali – jsme dospělí, navíc spolu nejedeme prvně, to zvládneme :)

Vydali jsme se sami na místní pláž. Moře bylo divoké, vlny ohromné. Šok první – jsou tu jen chlapi a já mám bikiny. Sakra. Kamarád mě držel za ruku, když jsme šli do vody, páč jinak bych asi zdrhla…Maročané mu tleskali (jsem dost vyvinutá) a koukali jak z jara na tu odhalenou cizinku. Naše věci jsme nevybalovali, nechali jsme je na břehu, abychom na ně viděli. Šok druhý – vylezli jsme z vody a věci nikde. Nezůstalo nám NIC, jen ty plavky.

Pak jsem trochu přestala vnímat a začala jsem panikařit. Nějaká zahalená Maročanka mi nabídla osušku svého dítěte, abych se mohla zahalit. Najednou jsem si tam připadala strašně nepatřičně. Koukali na mě VŠICHNI. Začala jsem brečet… Šli jsme na policii. Ještě že oba mluvíme francouzsky, jinak bychom byli ztracení. Šok třetí – první starost policajtů byla přinést mi něco na sebe :)

Vyslýchali nás cca 3 hodiny, neb policajt ťukal do PC po písmenku (takže jako u nás :D) Sepisovali podrobně, co nám bylo ukradeno. Bohužel jsme přišli o pasy (obecně doklady), foťáky a telefony. Pak nás dali do auta, že nás odvezou k našim rodinám. Šok čtvrtý – v mém stavu mysli (co budu dělat, nemám telefon…) jsme zvládli s tím policajtem ještě nabourat. To už bylo na mě moc. Chtěla jsem jet domů, měla jsem chuť někoho zabít.

Naštěstí mi pomohli ostatní dobrovolníci a organizátoři. Jeden z nich s námi jezdil na ambasádu vyřizovat doklady. Najednou jsem zjistila, že se dá žít bez veškerého moderního materiálna, že jsem šťastná i tak. Navíc jsem měla podporu v tom pěkném Maročanovi. Po příjezdu domů jsme zůstali v kontaktu. Za tři měsíce přijel, museli jsme se vzít kvůli pobytu, aby ho neposlali zpátky. Šílenej risk!

A happyend – jsme spolu skoro tři roky a nedávno se nám narodil krásný chlapeček! Zkrátka – všechno zlé, je pro něco dobré :)

Hodnotilo 3 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
madlicka
Kelišová 6474 příspěvků 05.06.11 10:03

deníček vtipný, gratuluju k manželovi i miminku :-)

 
brumdinka
Generální žvanilka 23453 příspěvků 05.06.11 11:07

Teda to byl risk - nelituješ :mrgreen: já bych si teda někoho po 3 měsících nevzala …no ale každý sme nějaký, každopádně přeju at´ Vám to i nadále klape a malé Vám dělá jen samou radost ;-)

 
Eva B.
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 05.06.11 11:48

No bála jsem se šíleně, ormálně jsem racionální typ… :mrgreen:

 
mucinka2
Nadpozemská drbna 26640 příspěvků 05.06.11 19:53

tak to je super,že vše dobře dopadlo.velka gratulace a přeji,at vam to klape :wink: :lol:

 
Leonika
Povídálka 25 příspěvků 06.06.11 19:13

Gratuluji! Jen bych nikdy nejezdila s malym za jeho rodici - nevim, ja mam stale v hlave otresne pribehy typu „Bez dcerky neodejdu“ a pod. :think:

 
Eva B.
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 06.06.11 19:48

Rodiče jsem znala, než jsme se vzali a od té doby jsme tam byli několikrát… a dobrý :). Ale rozumím, naše máma vždycky strachy nespí :mrgreen:

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 07.06.11 11:53

Evi pekne ! :palec: to si me nevypravela :) ale vtipne fakt super, koukam ze sis dost uzila poprve v Maroku :) hlavne ze ted jste stasny vsichni :) je to jako z pohadky :) :kytka: :hug:

 
Eva B.
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 07.06.11 15:33

No to víš, že to není furt pohádka, ale v globálu si nemám na co stěžovat :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama