Opičáci, 19 měsíců - 11. deníček

Rodičovství

Ahoj mamči a opičáci, s potěšením píšu, že už jsme na tom konečně lépe. Kubík sice ještě občas kašle, ale už mu to pěkně jde, žádný velký záchvat to není.

Občas nějaká ta nudlička, ale je to o moc veselejší. Taky bylo na čase, být ještě pár dní doma, tak se za chvíli ukoušem. Všechny hry a nápady nás omrzely. Teď se s radostí podíváme mezi děti a taky na nějaký ty nákupy.

Se vstáváním jsme na tom pořád stejně. Máme doma ranní ptáče, teď jsme dva dny vstávali ve čtvrt na šest. No pro mě naprostá katastrofa, já jsem noční můra. Do postele chodím po jedenácté, užívám si klidu a je mi líto to prospat, ovšem ráno jsem jak praštěná. Včera zabral Krtek na videu, zalehla jsem na gauč v obýváku a ještě pospávala. Kuba mě teda moc nenechal, občas mě probrala hračka hozená na hlavu, pak mě plácal přes obličej a tahal za ruku a hulákal ?távat, mamika?.

Mluvení nám jde bezvadně. Každý den je velký pokrok. Opakuje cokoli, i to co zaslechne a není to pro něj. A dokonce mi připadá, že občas skloňuje. Jen zapomíná předložky, říká třeba pro? mamiku?, ?Kubikovi?, s ?medem? . Hrozně dobře si vše pamatuje. Včera se ho taťka ptal, když se mu Kuba hrabal v peněžence, co by si koupil za korunky, kdyby šel do krámu a Kuba říká ?mímo?(mlíko). Pamatuje si, že když jdem nakoupit, říkáme co koupíme, jako chleba, rohlíky, mlíko, máslo. Povídáme si o něčem a já se ho druhý den zeptám a on mi dobře odpoví. Možná proto se bojí paní doktorky, moc dobře si pamatuje, co mu provedla minule.

Za chvíli nás v ordinaci čekají . Vezmu s sebou mamku, manžel je v práci a třeba to trošku pomůže. Nedovedu si to vyšetření představit, nepustí se mě ani za nic. Nepomáhá ani to, že ho při vyšetření mám na klíně. Ukazuju mu hračky, hned jak vejdem do ordinace, mají jich tam dost, ale to Kubu vůbec nezajímá. Mamku musím vzít určitě, budeme ho muset držet při tom očkování. Ach jo, už aby to bylo za námi.

S nočníkem jsme na tom docela dobře, když ho po:,–(ím, snaží se a chvíli se na to soustředí. Ale daleko víc je pro Kubu zajímavější chodit na záchod. To se snaží usilovněji. A skoro vždy vytlačí alespoň kapičku moči. Chystám se koupit prkýnko pro děti. Máte už některá? Po odeznění hrůzy z očkování se do toho chci pustit pořádně.

Blíží se Mikuláš, budete se letos s dětmi něčeho účastnit? Ráda bych Kubíkovi ukázala Mikuláše a Čerta, jenže mám strach, že ho postraším a to rozhodně nechci. Někoho, kdo by dělal Mikuláše neznáme, dříve jsme se převlékali my s manželem a kamarády. Asi to necháme na příští rok. Uvažovala jsem i o tom, že bychom šli na nějakou Mikulášskou besídku, ale nevim, možná je na to Kuba ještě malý.
Těšíme se na první sníh, sněhulky a pořádné rukavice máme připraveny. Jenom nám chybí nějaké vozítko na sníh a to je velká chyba. Máte něco? Sáňky s ohrádkou nebo boby? Třeba to bude lepší než kočár:-)))
A co stromeček? Přemlouvám manžela na umělý, kvůli lesu, i kvůli pořádku a bezpečí pro Kubu. Manžílek nechce, má rád, jak voní pravý. Vymýšlíme kam ho dáme, místa moc není a navíc už vidim, jak Kubu věčně odháním. Možná se divíte, že do Vánoc je ještě času a já už se zabývám stromkem, ale já se letos tolik těšim. Hlavně kvůli Kubíkovi a taky mi přijede alespoň jedna ségra, po půl roce.

Snad na nás dlouho žádný bacil neskočí, totéž přeji i vám. Mějte se pěkně, všem, co máte nakoupené dárky, závidím.

Katule a Kubík (19 měsíců)

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.04 22:04

Ahoj maminky a opičáci,

Katule, já vždycky zapomenu napsat, jak staré máme ty dětičky, Ty to máš moc úhledné, budu si pamatovat :-)

U nás novinky - nudlíme ostošest, zítra máme jít na očkování, takže se cvičně dostavíme k paní doktorce, ale myslím, že se očkovat nebude, že Vojta není dostatečně fit. Kromě toho mu začak úplně neplánovaně růst zub v mezere, tváří se jako dvojka, ačkoliv jsem si myslela, že dvojak je ten zub za mezerou, tak to paní doktorce ukážu a jestli mi řekne, že mu narostly nejdřív všechny ostatní zuby včetně špičáku, tak jsem fakt odborník :-)

Čerty u nás máme vyřešené - jsme mladý dům ( 7 stejně starých dětí ), takže se 3 ochotní tatínkové převléknou a objedou zájemce. Já vydala pokyn, že celá návštěva musí být decentní, přece jen nevím, jak bude Vojta reagovat, a slyšela jsem story o koktajících dětech po návštěvě čerta, tak to bude takový seznamovací večírek.

Co se zimních atributů týče, Vojta s námi vloni absolvoval Alpy, takže jsme vybaveni, vloni jezdil ve fusaku na sánkách, máme i boby ( ty jsou blbý - vloni mi z toho padal, jsou studený ), teď mu ti čerti donesou placku, jestli mi rozumíte / umělohmotná sedačka s držátkem - lehká na nošení a přijde mi bezpečnější než boby ).
Protože s mužem rádi lyžujeme, pojedeme zase někam na hory i letos, řešíme, jestli by Vojta mohl okusit prkýnka. Byla sjem se podívat po obchodech, s vybaveních není problém, seženou se přeskáče i na tyhle mininožičky, lyže mají taky od 70 cm. Spíš řeším, jestli na to jsou dostatčně vyvinutý klouby, kosti a tak, abych něco neuspíšila…Fialko - Šíma bude lyžovat ?
Stormek taky preferuju přírodní, hezky voní a bude bydlet někde vysoko ( ačkoliv máme doma horolezce - vyleze, kam potřebuje ), tak nevím, jestli to bude co platné. takže aspoň žádný svíčky, látkový mašličky, aby případná škoda byla co nejbolestnější - jak pro Vojtu, tak pro naši kapsu.
Katule - ať tu MUDr. zvládnete v pohodě, všem marodům brzké uzdravení a užívejte předvánoční klid, bude hůř! :-)
 Jolka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.04 22:06

Pardon za překlepy, nestihla jsem si to přečíst :-)
 Jolka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.04 09:38

Ahoj,
dnes jen telegraficky: dvojčata jsou HROZNĚ rychlý a sehraný. Mám ještě něco dodávat? Taky mají rýmu a kašel, hlavně kašel. Vůbec se netváří, že by smrkaly, takže odsávám jak můžu a jak mám síly (a těch není moc…).
V posledních dnech jim konečně začaly růst špičáky, takže jsou protivný a nechtěj přes den spinkat. Jestli mluví víc, nestíhám registrovat. Vůbec by se dalo říci, že jsme všechny rozvojové programy (jako nočník, smrkání, mluvení atd.) zminimalizovali a snažíme se hlavně přežít (a že nám to dvojčata fakt dávají procítit).

Jsou samozřejmě hrozně šikovný a učí se nová a nová slova, podstatná jména hl. v 1. os. č.j., slovesa a přívlastky (Aniččino…), samozřejmě příslovce a citoslovce (i - a je osel atd.). Zásobu už mají velmi slušnou, ale zatím říkají jen jedno slovo (tj. žádné věty se nekonají a podstatná jména neskloňují - za to asi můžu především já, protože nemám kapacity, co odkoukají z naší řeči, to odkoukají).
Koupili jsme s dětmi věci na adventní věnec (teda všechno kromě chvojí, na to je ještě brzy ne? aby to neopadalo) a moc se těším, až ho budeme spolu vázat. Za necelé dva týdny se zapálí první svíčka… Co dáte dětem k vánocům? Už jste o tom přemýšleli?
Mimochodem, pod dojmem, že naše děti chtějí zkoumat hmotu, jsme jim koupili plastelínu a dali jim červenou a bílou. Udělaly z toho miniaturní kuličky (co nejmenší kousky, které dokázaly uštípnout) a ty roznesly a rozlepily po celém domě. Takže modelínu… asi ne :D

Ethel, Ted a Anka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.04 11:48

Ahoj, nechci být za chytrou starou, ale za éry Vás, když jste byli malí, tak se říkalo, že lyžovat se smí od 3 let a bruslit dokonce až od 5 let. Protože se ale vše mění, tak možná se už přišlo na to, že to jde i dřív. Docela by mi samotnou zajímalo, co na to doktoři. Já sama jsem to s třetím děckem nedodržela a lyžovat začala zimu před třetím rokem (narodila se v dubnu). Co si ale myslím, že je pro páteř dětí super - ale už si nepamatuju od kolika let - je skákací míč s držátky. Pro prťousky 1,5 leté je to ale ještě brzo, to by bylo ještě moooc nebezpečné.
Moc Vás všechny zdraví Liliana-babička

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.04 12:12

Liliano, díky za připomínku.
Ptalal jsem se po sms kamaráda ortopeda,jaký na to má názor, je to ale chlap nemluvná, takže mi jen napsal, že by s tím ještě rok počkal. Ale jaký ho k tomu konkrétní důvody medicínský vedou nevím.
Počkám ještě, co napíše Fialka.
Na druhou stranu mám zkušenost z rakouských Alp, že tam jedni lidi měli 18 měsíční mimino, který lyžovalo, byla jsem nadšená.
My plánujeme jet na hory až v březnu, to bude Vojtovi 23 měsíců, ale spíš to vidím na ty sáňky.
 Jolka

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 16.11.04 21:36

Ahoj opičátka,
Jolko já to zase tak dle věku neřeším. Lyže máme koupené tak bude lyžovat. Pochybuju, že ho pustím ze Špičáku dolů, ale na tahání po rovince to bude super. My nemáme přeskáčovky, ale ty klasické umělé lyžičky s koženýma botičkama. Což podle mne na ty začátky stačí.
Jinak máme taky „podprdelník“ a sáňky, ale na procházky v Praze se sáňkama to moc nevidím.
Bude šlapat po svých. Těším se že už ani kočár nevytáhnu. Snad jen v největší krizi.
Jo a Liliano, moje sestra hraje hokej a když viděla že Šimon chodí po zpátku (asi od 15měsíců) prohlásila, jo ttak to je nejvyšší čas na začátky s bruslením. Ha, ha, ha. Tuhle radost mu asi opravdu dopřeji trochu později. I když co provede bláznivá teta netuším.
Jinak u nás stále ve stejných kolejích. Ráno vstávačka, snídačka, procházka, pak prudíme, prudíme a smrdíme do oběda doma, spánek a maminky siesta JUPÍ, obídek a zase ven, večer koupel, večeře a zase spát. Já vím že jako všude u vás. Ale já už z toho mám pupínky. Pořád se snažím vymýšlet něco nového, nějakou zábavu, ale každá novinka má záporné reakce tak už mne to taky nebaví. A proto pro změnu a díky hnusáckému počasí zalézáme do dětských koutků kde je právě volno.
Mimochodem ve čtvrtek jdeme do Človíčkova na Zličín. Přidá se někdo???????
Tak pro dnešek asi vše.
Mějte se krásně

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 17.11.04 10:52

Ahojky,
no vidíte, lyže s Kubou mě vůbec nenapadly. My taky rádi lyžujem, ne teda moc aktivně, ale rádi. Jenže Kuba potřebuje na všechno nový hrozně času a jakoby přemlouvání, ať to vyzkouší, takže když by si konečně ty lyžičky na sebe nechal dát, bylo by jaro. Necháme to na příští rok. Máme jednu menší sjezdovku „za rohem“ - asi hodinku cesty, dáme asi Kubu k mamce a pojedem sami, ať si to užijem.
Holky, co je to to sedátko? Já jsem koukala na netu jen na boby, ty klasický, z nich by padat nemusel ne? Sáňky se mi kupovat nechce, nemáme to po zimě kam uskladnit.
Ethel, že toho máš až dost, není těžký uvěřit. Mít místo jednoho rošťáka dva, tak už jsem rezignovala a zdrhla někam hodně daleko. Opět máš můj obdiv. Teď je hrozný období na hlídání. Nejradši bych Kubu nechala, ať si leze kam chce, třeba na strop, jenže problém je v tom, že leze tam, kde je něco zajímavýho. Takže vypíná a zapíná monitor, repráky, mačká samozapalování u sporáku a nastavuje si mikrovlnku, která pak běží naprázdno. Desetkrát ho můžu plesknout přes ruku (domlouvání rozhodně nepomáhá), zeleze si a za dvě minutky si tu stoličku zas přistaví a zas to zkouší. A ještě na mě jedním okem mrká, jestli to všechno, co už umí, sleduju. No a mít tohle dvakrát a uhlídat to, to stojí za obdiv.
U dotorky to zas byla estráda. V čekárně to ze začátku šlo, když už to bylo dlouhý, začal tušit, co se bude dít a nastalo fňukání a ukazování na dveře a škemrání " domu". Marně jsem se snažila, že musíme tý paní tetě doktorce dát tu lahvičku a ona nám musí dát papírek a pak půjdem domů. Jak jsme vlezli dovnitř, spustil řev jak tygr. Držely jsme ho s mamkou, aby ho mohla paní doktrora alespoň prohmatat. Pak ho mamka chovala, tak neřval tolik a já jsem mohla trošku mluvit s doktorkou. Očkování se nekonalo, vzhledem k tomu, že byl nemocný, máme přijít za 14 dní.
Jinak je to u nás taky pořád stejný, Fialko, den mi vyplňují světlé okamžiky v podobě Kubova spánku, kdy se můžu zabývat jedním z mnoha mých zájmů. Třeba jako emimino:-))) Ale říkám si, že to není tak hrozný, až budu chodit do práce, nebude to jiný. Nebudu doma celý den a budu mít na sebe času daleko míň. Ale taky mi občas chybí kontakt se světem dospělých, to je fakt.
Dárky začínám mít promyšleny a u myšlenek zatím zůstávám. Vlastně máme pro Kubu už jedno auto. Takový pěkný s hodně tlačítkama, to on rád, jinak by ho to nebavilo. Je tam nějaký imobilizér a má to svítit a blikat a tak. Pak mám v plánu tu tabulku, pak by se hodil Krteček plyšáček, kostky do :,-(y, co už máme a nějaký to oblečení a dál už nevim. Horší je, co vymyslím pro manžela. Peněz moc není, jak jinak a o to je to horší.
Včera jsem byla slavit s kámoškou, Kubu jsem šoupla k mamce a ještě tam je, musím ho jít vyzvednout, aby si nemyslel, že jsem na něj zapomněla. Mějte se hezky.
Katule a Kuba

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.04 11:03

Ahoooooooooj,

holky tak jsem tetou HURA … bylo to rychly…jeste vecer jsme kafickovali a po pulnoci uz byla mamou… miry poradne nevim, protoze tatinek je stale v soku :D:D:D ale snad 2,80 a 48 cm a je to Daneček… už se na něj těším… no on na nás asi taky když si takhle pospíšil cca o 3 týdny…

tak ahoj a až se pokochám tak se ozvu
Jarča a Kačenka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.04 21:17

Ahoj holky!
Jenom rychlovka,nestíhám vůbec nic.
Jarčo gratuluju k tetkovství,dou­fám,že z Danečka bude chlap.jak se patří.
Lyže neřešíme,protože žádní lyžaři nejsme a o bruslích ani nemluvím.
Nočník u nás sice úspěch má,Tomášek se teda vždycky spořádaně vyčurá a po obědě háže pravidelně bobka,ale sám si neřekne,takže když mu plinku nedám,tak chodí každých pět minut s počuranýma punčochama,tak nevím.
V pátek k nám už konečně přijede Medulienka s Tadeáškem a s Romanem,tak dozufám,že to tentokrát nic nepřekazí(zatím jsme vždycky onemocněli),tak to tu musím dát trochu do pořádku ikdyž s Tomášem to teda zrovna moc nejde,to co uklidím on okamžitě rozháže.
na Mikuláše chodíme vždycky do sklepa a po cestě nějakýho potkáme,tak jsem zvědavá jestli se to povede i letos,jen aby neměl Tom záchvat.
Jinak je u nás vše při starém,je to pořád stejný,takže taky máme ten stereotyp,kdy já se těším až Tom usne po obědě,jenže žádnou siestu nemám,protože hned přijde Lukáš ze školy a nastává maraton s úkolama,tak je to děsný a nemám ani chvilku klid,jediná doba klide je,když ráno začne ta Kouzelná školka,to Tomáška fascinuje a stojí už od osmi od rána u hodin a ječí něco jako adebeba geba solka,no já mu vždycky ukážu,že je až o půl deváté a on čeká :-)))).
No nic musím valit,vánoce za dveřmi a já nemám samozřejmě nic.Takže to je zaím v rychlosti všechno a páááá.
Liliano,jaks e máte a co Judyna a Deborka?
Míšo s holkama a co vy?nezapadly jste nám v těch Krkonoších?
Tak se mějte a pááááá Zizi a Tomášek(už konečně snad zdravej)

chillie
Kecalka 167 příspěvků 17.11.04 22:35

ahoj holky,
ja dnes jen krátce. chtěla jsem vás poprosit, jestli některé z vás chodíte s opičátkama na cvičení /mám pocit, že někdo říkal, že chodí/, jestli byste nám napsali, co tam děláte. jaké říkanky a tak… chcu u nás začít dělat cvičení, tak hledám inspiraci.
ZIZI, 26.11. a pak ten víkend budu v brně, nechceš se stavit? snad bude i srazík se špuntíkama.
zatím ahoj pokusím se brzy zase ozvat. chillie+ranga tanga vítek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.04 14:09

Ahoj,kdybych náhodou jela,tak ti brnknu na mobil,ale pochybuju,že v té zimě někam pojedu.Tak zatím Zizi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.04 12:27

Ahoj,
Jarčo: gratulujeme, ať vám synovec ve zdraví roste

Katule: mikrovlnka u nás frčela dosti značně, teď je trochu „out“, nejoblíbenější je šuplík s lékárničkou a můj osobní šuplík na kancelářské věci (vč. lahve inkoustu). DNeska léky vykrámovali asi dvakrát a když nakonec dostali na plínu, během tří vteřin tam Tedýsek sunul židli zase. Vrhla jsem na něj „nepopsatelný“ pohled a zařvala „Tedýsku?!“ a nechal toho. Počká si asi na odpoledne.
FIalko: obdivuju, já dvakrát za den naprosto nestíhám chodit ven. Navíc jsou dvojčata takový zanudlený, tak se bojím chodit na delší dobu. Taky obrážíme koutky a kamarády, ale zřejmě se míjíme, zkusím Ti zavolat, až se budeme někam zase chystat, třeba to klapne a uděláme si minisrazík?

Zatím ahoj,
Ethel, Ted a Anka (18 měsíců)
PS: Tedýsek má první větu „máma bac“ (nespadla jsem, dostal pár na zadek :) )

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.04 12:39

Ahoj holky,

jde nám hodně špatně net, asi změníme firmu na připojení, třeba 4 dny nám to nejde vůbec, pak ráno hoďku to funguje a zase nic…:-((. Hlavně, že to platíme. Takže proto mám pořád áčko v deníčku.

Chtěla bych vás upozornit na akci v Hypernově, v letáku jsou 2 kupony na 25% slevu na potraviny + drogerii!! A nejlepší na tom je, že si těch kupónů můžete vystřihnou třeba 10, pokud je v krámě teda ještě budou mít. V Hradci jich měli dneska dost. Platí to do 21.11. Pampers Jumbo vyšly na 299 po slevě. Asi tam odpolko ještě skočíme :-D.

Zatím, Pavlína

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.04 14:16

Ahóój,

kde jste kdo? Zrovna mi to funguje a nikde nikdo…

Pavlína

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.04 21:30

Ahoj, já jsem tady!!!!!
Hlásím, že jsem poslala nový deníček, abychom nemusely pátrat.
 Jolka

Vložit nový komentář