Opičáci 20ti měsíční - 14. deníček

Rodičovství
 • 06.12.04

Ahoj holky, je vidět, že Vánoce se blíží , všechny máme spoustu práce a na emimino není čas. Zapomeňte na chvíli na Vánoce a napište jaký byl Mikuláš.

Já jsem po dlouhém rozmýšlení vyrazila v pátek s Kubou a ségrou do našeho centra na Mikulášskou. Kuba sice tradičně profňukal první půlhodinu, když jsme hráli hry a přivolávali písničkami Mikuláše, ale jak se Mikuláš objevil, byl v klidu a konečně ho to začalo zajímat. Čert pozván nebyl, místo toho dostaly všechny děti perníkovou hlavu Čerta na špejli a lízátko. Během chvíle bylo všech asi třicet dětí zmatláno od hlavy až k patě. Pak Mikuláš s Andělem rozdávali balíčky, co jim rodiče připravili do velké truhly. Dala jsem Kubovi do balíčku nějaké ovoce, oblíbené cereální tyčinky, sušenky Bebe a taky čokoládového čerta a Mikuláše a sněžítko. Nakonec jsme odcházeli mezi posledními. Bylo to moc fajn a pro nás příležitost vyrazit mezi děti.

A co jinak? Na Fialku rozhodně nemám. Napečeno kromě pár kousků perníčků nemám nic. A to jsem měla v plánu chaloupku, no uvidíme. Výzdoba je hotová napůl, větve do váz se mi válí na balkóně. Úklid mám taky jen napůl a dárky taky. Nic moc, ale lepší než nic, krom toho, nehodlám se strhat. Manžílek měl v neděli narozeniny, takže víkend byl samá oslava.

Ani jsem nenapsala, že očkování minulé pondělí proběhlo vcelku dobře. Samozřejmě Kubík řval, před i přitom i potom, ale pak se na chvíli uklidnil a pověděl tetě doktorce co koupí v krámě. Reakce, kromě trochu otrávenosti dva dny, nebyla žádná.

Pamatujete si, jak jsem se rozmýšlela o koupi bobů? Tak máme dvoje. My koupili jedny v pátek a zapomněli to mamce říct, ta totiž mezitím aktivně koupila taky jedny a taky se nám zapomněla svěřit. Naštěstí jsou každé jiné. Na těch menších ho můžem tahat teď a na těch druhých bude jezdit s kámošema. My žádný překvapení v podobě sourozence nemáme, tak kdo ho má???Honem sem s tím.

Hory vám všem závidim. Jen jak napadne sníh, zkusíme s manželem vyrazit alespoň na jeden den lyžovat.

Zizi, moc moc přeju Tomáškovi, aby se brzy uzdravil. Takhle za sebou onemocnět, ach jo, bacily jedny protivný. Vydrž, určitě to bude brzy pryč.

Mějte se hezky a vyhýbejte se bacilům. Taky se tak těšíte na Vánoce? Nemůžu se dočkat, co bude Kuba říkat na dárky a na stromeček. Už teď je vedle z hořící svíčky, moc rád na ní fouká.

Katule a Kubík (už 20 měsíců!)

Váš příspěvek
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 06.12.04 21:34

Ahoj holky!
U nás mikuláš proběhl tak,že vlastně nijak neproběhl,ani jsme žádného letos neviděli.Luky byl s babičkou sice na mikulášské besídce,ale šli moc brzo a tam ještě žádný mikuláš nebyl a Lukyna to brzo přestalo bavit a tak šli domů.
Tomáš to promarodil,já to chytla od něj(ale naštěstí jsem to během dne přechodila cucáním septoletu)a žádný čert se u nás nezastavil.No vlastně máme jednoho doma pořád-Toma.
Vánoce jaksi letos vůbec neprožívám,kašlu na nějaký uklízení,je tu takovej bordel,že se to stejně uklidit nedá a mám já se pořád nervovat??To teda ne,letos asi nebude ani výzdoba nic moc,no snad se zase polepším,vždycky jsem měla nazdobený okna a vchod a tak,ale letos mám na oknech otisky rukou a nemám ani sílu to umýt,když to tam bude za pět minut zase.Taky máte doma takovýho ďábla?Já teda nevím,kde se to v něm bere,ale někdy jsem opravdu na pokraji sil,pořád mě někam tahá a něco chce,člověk se nemůže ani v klidu nasnídat.Ještě ty prořvaný noci,už aby se uzdravil a byl zase v pohodě,jen se bojím,že jsme ho zkazili a bude s náma chtít spát v posteli pořád.My už totiž se silama na dně ho berem v noci k nám,protože bysme se fakt vůbec nevyspali.Navíc ho musíme budit v jedenáct na léky a to se mu pak špatně spí.
Jo a taky mi odmítá jíst oběd,což je pro mě absolutně smrtící,protože já jsem zvyklá,že sní misku plnou polívky a ještě jednu misku s druhým jídlem a on to teď všechno plive a jde spinkat v podstatě hladovej,no snad je to jenom tím,že ho bolí v krku.
Pořád jsem se chystala,jak pojedem na vánoční trhy do Brna a teď zase nemůžu,když je Tomík nemocný.Nákupy mám tak z poloviny,hlavně nemám peníze,abych něco nakupovala,tak sem zvědavá,jak to letos dopadne.No hlavně,že se máme rádi,že?:-)))))
Na očkování jsme eště nebyli,protože jsme pořád nemocní,tak snad po vánocích už ho konečně naočkují.
Jinak nic novýho není,kromě toho,.že Tom už říká snad všechno,co slyší.Nočník nic moc,moc to zanedbávám a nejsem důsledná,hlavně se mi kolikrát nechce a taky zapomínám vysazovat.Budu na to muset naběhnout nebo budem mít plinky do dvaceti,jo a taky už jsem musela koupit plinky velikosti 15-25kg,protože našeho chlapa už to docela řezalo na stehýnkách a v pase to měl úplně na krajíčku zapnutý,takže máme ty největší,ale je to blbý,tam je jich v balíku o dost míň.
No tak to bude zatím všechno,mějte se a pište!!!!
Lenko s Davídkem halooooooooo,kde jste????
A co ty Liliano,už pečete a zdobíte?
Tak páááá Zizi a Tomášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.04 08:43

Ahoj Zizi a všichni ostatní,
moc Vás zdravím a musím se přiznat, že letos ty Vánoce (krom nákupu dárečků) nějak děsně flákám. Taky nemám nic uklizeno, a to nemám doma žádné malé děťátko! Letos jsem se vyřádila na pečení perníkových chaloupek. Udělala jsem tři, jednu pro Deborku, jednu pro Adámka a jednu pro nás doma. Děti z toho ale asi nemají ten pojem-jsou na to asi ještě malí. Taky jsem už v létě říkala, že letos si vezmu obě děťátka najednou (je jim oběma 19měsíců) a budeme péct spolu velké perníčky. teď si myslím, že jsem si předsevzala velké sousto.Ani vlastně nevím, jak je k nám dopravit oba najednou, protože Deborku vozím bez kočárku a pak naší ulicí jdeme pěšky 800m, to je v pohodě. Pak ale bychom musely s Deborkou pro Adámka a ten bydlí od nás 10 min. dopělácké chůze, nic tam nejede a zpět k nám s oběma pěšky, noooooooo to si nějak nedovedu představit, jak by to dopadlo. Tak nevím, zda svůj plán uskutečním, zda by je to pečení 2 plechů perníků vůbec bavilo. Jen obě maminky mi teď říkají: „Jen si je hezky vezmi, vždyť si to slíbila“!!! Tak Vám pak napíšu, jak to dopadlo.
Jinak dárečky pro oba už mám koupené: pro Deborku tričko, krtečka, co se směje, velkého ležícího plyšového psa, panenku Maggie Raggies(Sussie Sunshine), podběrák s rybičkami od Sassy a ponožky, pro Adámka mám dvoje nářadí, traktor velký plechový, taky krtka, taky pdběrák s rybičkami do vody, garáže na autíčka i s autíčky,pyžámko a taky ponožky.
Jinak musím Deborku pochválit, jak umí hezky zpívat. Když zpíváme třeba: Utíkej Káčo… tak vybírá takové výšky, až je to neskutečné a taky hodně legrační. Je to vůbec taková herečka a zpěvačka. Ráda dělá takové grimasy smutné a zase šibalské-jo a já jsem po…, protože jsem to samé, tak se spolu pěkně vyřádíme.
Jinak kdybychom se už „neviděli“, tak všem přeju, aby prožil mooooc krásné Vánoce, ale s dětmi ani jiné být nemůžou - jen snad, když přijde na děti nějaká teplota a nemoc. Tak tedy ať jste všichni zdraví! Pa Liliana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.04 11:35

Ahoj všichni,
my měli čerty hned 2×. Předpremiera ve školce, kde dělá babi učitelku, tak jsme s Vojtou vyrazili na jejich čertovskou besídku. babi byla převlečená zamikuláše, Vojta jí poznal, a děsně se mu nelíbilo, že místo obvykle hezké babičky byl ošklivý chlupatý chlap, takže z toho dostal hysterický záchvat a řval a řval a řval. V neděli k nám přišli čerti sousedi, respektive jen mikuláš s andělem a to bylo v pohodě. Řekl jim, že je hodný, ani slzička neukápla. Takže pocit z toho mám dobrý, rozhodně ne žádný stres.
S cukrovím jsem na tom dobře, ale na přebornici Fialku nemám, úklid je horší, ale já nejsem ten typ, že pígluju i skříně o vánocích. Prostě se snažím, aby tady útulno.
Tajně tipuju, že nám Jarča něco sdělí, a netrpělivě čekám KDY:-)
 Jolka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.04 19:41

Jsem špion, už to vím,kdo je dvoučárkový!
Jarčo, promiň, obvinila jsem Tě omylem :-)))
 Jolka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 07.12.04 22:23

Teda ty špione jeden!!A ona nám to neřekne a neřekne!!!!:-)))))))))))))
Jo ahoj holky,já jen na skok,musím dát v jedenáct Tomikovi léky,tak jsem nakoukla.
Teda Liliano,to se budou dětičky mít,tolik dárečků od babičky.No a ty perníčky,to si teda odvážná školačka,to bych já neriskovala aještě se dvěma capartama,abys pak neskončila v té troubě ty,místo perníků!!!:-))))
Holky tak zatím čau,jo ještě by mě zajímalo,kdo je na řadě s příštím deníčkem,mám v tom fakt chaos:-))).PááááZizi a Tom(nijak se nezlepšující marod)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.04 08:27

Zizi, Fialka je na řadě :-), já Ti fakt napíšu tokolečko do sms :-).
Nenapíše a nenapíše.
 Jolka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.04 10:00

Tý brďo, Zizi, to Ti moc děkuji, žes mi to objasnila předem! Jestli to fakt neskončí jako v té pohádce o perníkové chaloupce a moje zlatíčka mi ve finále po:,–(í na plech a upečou si babku místo perníčků. Doufám, že z domova nedostanou instrukce jak na to a já to všechno přežiju. Asi Ti ještě v pondělí poreferuju, jak to se mnou dopadlo! Moc na Tebe myslím, je to šíleně náročné období (předvánoční) i bez toho, aby dítě marodilo. Copak potom, když máš doma marůdka!!! Já si moc dobře pamatuju na dobu, kdy jsem byla doma na třetí mateřské a začaly mi děti marodit jeden po druhém a já se třeba nedostala tři neděle pořádně ven. To byla depka! Tak ať už se Tomášek pořádně popere s bacílky a je konečně na hodně dlouho chlapík!!!
Tak zatím pa, Liliana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.04 11:29

Zizi a Jolko!

Okamžitě nahlaste, KDO TO JE :-))

Pavlína a zvědavá Renča

chillie
Kecalka 167 příspěvků 08.12.04 14:23

ahoj holky,
tak jsem nebyla skoro týden u pc. dostala mě totiž mrcha angína. od autonehody, kdy mi vzali slezinu a mám asi oslabenou imunitu ji mívám každý rok a vypadá to, že půjdu trhat krční mandle. ach jo. a to jsem předtím nevěděla, co je nemoc.
ale zdá se, že vítek moji dobrou imunitu zdědil, protože musíííím stráááášně zaklepat, nemocný téměř nebývá /když píšete vy, jak jste nemocní, tak jenom děkuju bohu/.
i když teď to trochu odnesl i vítek. měl horečky, soplí a dost mu teklo z očiček. měl je, nešťasníček, pořád zalepené a ulepené. a já se o něj ani nemohla starat, protože za poslední týden všechno vnímám jako v mlze, jak mi bylo blbě. nemohla jsem jíst, pít, a co je nejhorší ani mluvit. dovedete si představit nemoct mluvit na své dítě. naštěstí už je to trochu lepší.
naštěstí jsme se mohli nastěhovat k babičce a ta se o nás starala.
tak jsem si postěžovala… :)
mikuláše vítek dostal hlavně od babičky a tety. synovec se převlekl do hábitu a donesl mu to. vítek zíral a nevěděl, která bije. byl úplně u vytržení neschopný slova :). ale na dárečky slyšel a pak už mikuláše vyháněl :).
FIALKO, já mu taky nic nedala, taky jsem macecha. však to doženu, až z toho kdo, co a kolik, bude mít rozum. zatím to, myslím stačí tak. ani na vánoce nebude moc dárků, hlavně nejsou peníze. ale to vůbec nevadí, hlavně když bude stromeček, světýlka, koledy a tak…
jo, s tím cvičným nastrojením stromečku jsi mě fakt dostala :).
jinak dostal vítek od mikuláše takové dřevěné puzzle s krtečkem. úpplně mě překvapil, hned se to naučil skládat a hlavně---- vydrží to skládat třeba 10× za sebou. to se mikulášovi fakt povedlo.
taky je u vás krteček „number one“? u nás je teď krtečkománie. dvoje puzzle, pexeso, omalovánky, dvě knížky, plyšák, co se směje /toho má moc rád/, cd, a určitě ještě něco, co si nevzpomenu. všechno s krtkem. a když mu krtka pustím, vydrží sedět i hodinu a ani se nehnout. je to pro mě někdy velké pokušení odložit si vítečka ke krtečkovi :). no, snažím se odolávat. a když se vítka zeptám, jak se směje krteček, tak se umí roztomile zachechtat, jako krteček :). tak se mějte ahooj chillie+ vítek krteček

chillie
Kecalka 167 příspěvků 08.12.04 14:28

Pavlíno, ty máš teda zvědavou dceru :):):)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.04 16:04

Chillie,
u nás je krtek taky velmi oblíben, teď ( asi pod vlivem večerníčku ) mu zdatně sekundují Bob a Bobek. Máme nový magneťák s mikrofonem ( dárek od Mikuláše ). je to paráda, Vojta si ho umí pustit sám a na plný pecky a zpívá/řve do něj.Párkrát jsem se siolidně lekla.
Liliano - já chci taky takovou babičku !!! :-), v pondělí nám celou akci popiš.
Pavlíno - to nemůžu prásknout, takže Ti nezbývá než čekat, nebo dumat kdo toje, případně chatuj, tam se to prý přestřásalo :-))))))), ale mám to z druhý ruky :-).
 Jolka

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 08.12.04 16:05

Chillie,
tak dobře, já jsem zvědavá a maskovala jsem se za dceru :-)) Tak kdo to konečně alespoň naznačí?? Na chat se nedostanu, pořád mi to vypadává, tak se smilujte…:-D

Pavlína

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 08.12.04 16:34

Jolko, to chápu, že to nejde takhle veřejně prásknout. Zkusím večer jít na chat ( ve 21h ), tak se snad něco dopátrám. Jestli nám to ovšem bude fungovat. Přijdeš???:-D -D
Pavlína

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.04 17:22

Myslím si, že KDO to je se lze dopátrat i poctivým přečtením deníčku PSTM, teda komentářů, já si myslím, že už to vím, teda jestli myslíme to samý… :--))
Ahoj
Claudie
od snažilek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.04 18:11

Ahoj Claudie, prozradila jsi můj zdroj :-) :-)
Pavlíno, na chat nepřijdu, jedu po .hod do Makra na velky nakupy.
 Jolka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.04 18:25

Tak to sorráč :--))))) , to já nerada, ale prostě se to tu veřejně mihlo, tudíž je „vinen“ ten kdo naznačil v tom jiném deníčku :--))) , tak. To jen aby to nebylo na mě.
Ahoj
Claudie

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.04 19:10

…jojojo, to už Ti nikdo neodpáře :-)
Každopádně Ti moc přeju, aby jsi i Ty brzo byla dvoučárková!
 Jolka

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 08.12.04 20:04

Ahoj holky, jsem tu jenom na skok,
ani jsem si nestačila přečíst deníček a komentáře, protože umírám. Jsem totálně mimo. Musím si to vytisknout a dohnat.
Jolko, příští týden s deníčkem počítám jen mi prozdraď musím se někdě zaregistrovat jako nový pisatel článků nebo jenom napíšu a pošlu??? Stačí to poslat v pondělí, musím v pátek odjet a vracím se v neděli???
Moc vás zdravíme
„mrtvá“ maminka Fialka a velmi „živý“ Šimon

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 08.12.04 20:14

Ahoj holčiny,

Teda vy jste zvědavý :D
A já to vím taky ? heč heč a už jááááááák?dlouho.
Co Vám jen prozradím, že mám ted za úkol jí v tom nenechat samotnou vid těhulko???
No nám se ted nezadařilo, tak snad na vánoce :D ? ale to bych asi musela být jinde než u pc a pracovat?tatka už opět nadává že to flákám.

Kačka začíná konečně trocha mluvit. Když přijde tatka domů, tak mu řekne ahoj. Ráno když se probudí, tak mi řekne ahoj? je to takový roztomilý. Čekám kdy začně být mluvka jako Barbánek. No to se mám na co těšit.

Holky už máte napečeno??? Já nestíhám. Kdyby tatka v sobotu neupekl linecký a čokoládový tak nemáme nic. Ale ted jdem dělat kokosový a rohlíčky. Až madame půjde spát.
Dneska totiž opět stávkovala se spaním , spala ráno do 8,50 a tak jsem jí dala ve 13 hod a bez úspěchu. Tak usnula venku v kočárku v 16,30? takže snad ted až se nají bude bez problému spát.

Dneska jsme tady měli synovečka a Kačka je z něho unešená. Zrovna měla obed na stole?tak se chtěla podělit a dávala mu kolínka :D
Pak mu vzala dudlíka. A pořád ho chtěla, ale spíš ho dát jemu. No svůj už nedostane, má smůlu.

Tak já běžim, at něco stihneme.
A mám hlad? jsem nějaká rozpapaná. A to v sobotu jedeme na hory na mechceche firemni od Dušana. Tam je vždycky žráááááááádla, už se těším. Napiju se, najím se?. Jen se nevyspím, protože dračici budeme mít sebou. Tak už to bude jiný než předtím. Ale snad bude spinkat a nas nechá se bavit.

Tak čusky a nebudte zvědavý

Ahoj Jarča a Kačenka

Mata74
Kecalka 122 příspěvků 08.12.04 21:43

Ahoj holky,
tak stále čakám, že sa už konečne tá tajomná mamina ku mne pridá, aby som tu nebola sama tehulka a stále nič! No nič asi má na to svoje dôvody. Aj keď si myslím, že už to väčšina vie:-)
Oliverek má od nedele soplík. Takže sme zavretí doma. Ale v sobotu sme ešte stihli Mikulášsku besiedku, takže Mikuláša videl. Len škoda, že som ho ja pri tom nevidela. Boli sme u našich a oni ho zobrali zo sebou. Vraj bol úplne v pohode a dokonca Mikulášovi aj poďakoval za balíček. Mne a manželovi sa ísť nechcelo, no keď sa vrátili, bolo mi trocha ľúto, že som pri tom nebola. Moja chyba. Čo sa týka Vianoc, včera som konečne urobila výzdobu. Ešte mi chýba živý veniec na dvere, ale ten musím zájsť kúpiť niekam do mesta. Robiť sa mi ho nechce.
Napečené zatiaľ nemám nič. Nechávam to až na posledný týždeň pred Vianocami. Robím to tak každý rok a tento by mal mať manžel dovolenku, tak snáď to zvládneme aj s Olikom.
Chillie, krteček je aj u nás veľmi obľúbený, máme doma plyšového a kopec knižiek, ale momentálne podľa večerníčku frčí aj Bob a Bobek. večerníček musíme pozerať pravidelne každý večer. Oliverek musí na záver večerníčkovi zamávať a povedať dobrú noc. A ešte predtým si musí pozrieť šťastných deset. Strašne sa mu páči slovo milion. Takže odtiaľto sa ho naučil a vždy to okomentuje, že ide milion. On sa fakt učí samé potrebné slová:-) Ale nechcem mu krivdiť, myslím, že je už dosť ukecaný.
Nejako na mňa zasa padá únava, s fazuľkou chodím už pred desiatou do postele.
Tak ahoj a nech žijú tehulky!:-)
Maťa, Oliverek a Fazuľka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 08.12.04 21:55

Ahojky holky, mám šílený áčko, ale jsem tu.
Vezmu to ve zkratce: prohlídka v 19m = sotva 80cm, 10,4 kg, takže vážně je Barbánek prcík prťavej :) U doktorky neskutečný tóčo a pláč a hysterák, až se sestřička tuhle smála a schovávala se před Bárou za dveře, že jí tam nechce :D kupodivu to zabralo a Bára přestala na chvíli ječet. Vůbec nepomáhá, že doma hrajeme na doktorku, což spočívá v tom, že dáváme „kolečko“ na záda, jako paní doktorka, a posloucháme srdíčko. Stejně před ordinací zahlásí bojim bojim dotoka a jak se otevřou dveře spustí řev grónskej. Zase měla Bára rýmu, pak zánět průdušnice, tzn. antibiotika a s tím souviselo opět prošvihnutý očkování. Tak jsme vyslány na imunologii na testy, jestli té naší cácoře něco nechybí, když tak často nudlí. Uvidíme, co z toho vyleze.
Pak mám teda ještě jednu zajímavou míru - asi tak 14mm, stáří 8+0 :D Takže už víte, kdo že to je v TOM? :D :D :D No jo, všechno mělo být trochu jinak, v momentě, kdy jsme se rozhodli miminko odsunout ještě tak o rok už bylo pozdě a tak v červenci budeme už čtyři. Nechtěla jsem to sem psát, protože občas to tu čte někdo z rodiny a já to ještě chci držet chvíli pod pokličkou, ale přeci nemůžu speciálně Renču nechat v tom šíleném zoufalém bádání a přemýšlení :D Aspoň se uvidí, kdo z rodiny bude vítěz :D
Jinak děkuji všem, kdo to už věděly, že se udržely, největší ukecánek jsem tedy nakonec zase já :D :D :D
Musím říct, že toto druhé těhu je dost jiné, hlavně proto, že nemám vůbec ale opravdu vůbec čas si to užívat (krom příšerných blijózních a únavových stavů) tak, jako s Bárou. Mám tu jednoho raráška, který mě vyspávat nenechá, ale aspoň mě odvádí od věčného skuhrání, že je mi zle od žaludku :)
Tak, nastává moje hodinka, musím teď chodit spát čím dál dřív, Bára totiž v noci často pláče a budí se, pak taky třeba 2 hodiny nemůže usnout a to je teda síla. Moc si neumím představit, jak to pak zvládnu, tutově se budou budit v noci na střídačku, abych si nemyslela :D
Takže dobrou noc a sladké sny.
Mishicka + Barbánek + ?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.12.04 22:23

Ahoj holky!
Tak konečně je to venku,Míšo moc gratuluju ještě jednou a přeju aby bylo těch blijózních dnů co nejmíň,s Barbánkem to určitě zvládneš,taky na to máš k ruce šikovnýho taťku,ne?:-)))
Tak to už máme dvě nový skoromiminka v deníčku,to je síla,tak kdo bude další??

Liliano,to jsem fakt natěšená,jestli to přežiješ,já si to docela představuju a jestli na to budeš úplně sama,tak se taky docela bavím při těch představách:-)))))))),jinak moc držím palce,aby se to v pohodě zvládlo.

Normálně mě úplně zaskočilo,kolik přibylo komentářů od včerejška,na naše poměry je to nevídanééé:-))),ale jste holt holky zvědavý(hlavně teda Renča,maminku Pavlínku to vlastně vůůůbec nezajímá:-))))).
Teda ale nenapadlo by mě,to hledat v jiným deníčku,Jolko ty jsi prostě 007 :-))) a ještě práskačka Claudie:-)))nic ve zlým:-)).

U nás nic novýho,ale to už jsem vlastně psala včera.Jo k těm krtečkům,taky máme knížky a plyšáky krtečka,ale taky vítězí Bob a Bobek a losování milionů,před tím.Jen se u nás neozývá„milion“,ale „tši“(tři) „čiži“(čtyři),no jo holt u Jolky to berou ve velkým:-))))).(teda jestli to bylo u Jolky,jsem totiž sklerotik a nepamatuju si,co jsem četla před chvilkou).
Jolko,nepiš mi to kolečko do sms,ale sem,určitě nebudu sama,kdo neví,kdy má psát deníček:-))))))))))))))

Tak já e zatím loučím,jdu se mrknout na chat a pak dát Tomíkovi léky,je to hrozný,ale vůbec se mi nezdá lepší,ještě se ke všemu vzbudil a měl ráno úplně rudý tváře,jako kdyby byl osypanej,.taková krupička po celým obličeji.Jestli to nakonec nemá z těch antibiotik,brou­ček.Jinak jsem hrozně unavená,protože v noci pořád řve a pak když ho dáme k nám do postele,tak pořád přelízá a kope do nás,no hrozný,fakt se těším až ho to přejde,vždycky byl zlatý mimino,ale teď je to děs i přes den,pořád mě tahá a já se nemůžu ani v klidu nasnídat a to fakt nesnáším neb si chci u snídaně číst denní tisk:-)))))))).
Tak zatím ahooj Zizi a Tom(nepřihlášení)

PS:Šárko,to už vám to zase nefunguje,že se neozýváš????

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.04 10:15

Míšo - obrovská gratulace :-) !!!! Jsem ráda, že jsi dala vědět. Občas se ozvi!
Zizi, Missorčin deníček čtu pokaždý, má super článku a mluví mi z duše.
Fialko - já posílám články jako nepřihlášená, střídám totiž domácí PC s pracovním, tak bych v tom měla zmatky. V levém sloupečku je rubrika poslat článek a pak je to jednoduché s navigací. Když jsem to zvládla já, zvládneš každý.
U nás novinky - rýma, kašel, průjem a zvracení. Fuj.
 Jolka

Mata74
Kecalka 122 příspěvků 09.12.04 13:58

Mishicko, mooc, moooooc GRATULUJEME! Prajem Ti, aby tých horších dní bolo čo najmenej. Plne Ťa chápem, ja som zažila to isté. Teraz po troch mesiacoch možem konečne povedať, že je mi už lepšie. Ešte stále to nie je úplne ono, ale oproti tomu ako mi bolo je to brnkačka:-)
Tak sme dve a som zvedavá, kto ďalší sa k nám pridá. Holky snažte sa!:-)
Maťa, Oliver a Fazuľka

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 09.12.04 15:38

Mishicko, myslela jsem na kde koho, ale tys mě vážně nenapadla :-D! Ještě jsme spolu chvilku mluvily na chatu a neprozradila ses! DOBRÝ. Přejeme ti s Renčou jednou zvědavou hodně zdraví pro všechny a občas napiš!!

Pavlína a Renča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.04 13:39

Ahoj holky,
konečně ten můj rarach zlobivec usnul a já jsem zasedla k emiminu a nestačím se divit, kolik je tu komentářů.
Především obrovská gratulace, Mishicko. Přeji, ať je brzo lépe a můžeš si alespoň trochu mimíska užívat, teda pokud to Barbánek dovolí. Musím přiznat, že Ti částečně závidím, už začínám taky toužít po mimču, ale zatím „akci“ necháváme na jaro. Pravidelně nás informuj, jak se cítíš, jsem zvědavá, jestli druhé těhotenství je jiné a vůbec, napiš častěji, jak se máte. A co Ethel a děti?
Krtek u nás frčí už snad tři měsíce. Kuba u něj vydrží klidně hodinku, přiznávám, že toho občas využívám. Obvzlášť se to hodilo, když vstávál kolem pátý. Já jsem zapnula v Krtka, plácla sebou na gauč a dospávala. Máme Krtkovy kostky, velkýho plyšáka od Mikuláše a malýho s kulichem dostane pod stromeček. Pak máme různý obrázky a omalovánky. Bob a Bobek je taky fajn, ale na Krtečka rozhodně nemá.
Liliano, ty jsi teda prima babička. Já se taky chystám na chalupu z perníku, zatím sbírám recepty a vybírám nejlepší. Můžu Tě poprosit o tvůj recept? Jo a když už jsem u toho pečení, nemáte některá recept na vosí hnízda, ale nejlépe bez alkoholu.
Taky jsem se chtěla zeptat, jaké mlíko pijí vaše děti? Teď jsem četla, že se doporučuje dávat dětem do tří let upravované mlíko. Mě doktorka říkala, že stačí do roka a půl, takže Kuba už dost dlouho pije normální kravský mlíko a ještě k tomu nepřevařený. Není to špatně?
Zizi, moooc Ti přeju, abyste se už konečně zbavili nemocí. To musí být pěkná otrava. Ještě si to pamatuju od nás. Já si teda nemůžu v klidu sednout do teď, okamžitě mám raracha na klíně a musí mi nutně listovat v mé knížce. Sedět si u PC taky neexistuje, ihned se dožaduje Krtka z CD. My hlupáci jsme mu ho jeden čas pouštěli, když jsme ho neměli na kazetě. Takže PC v přítomnosti Kuby vypínáme.
Maťo, jak je? Kolik už je Fazolce?
Jarčo, ty ostudo:-))))Minulý rok jsi byla nejvzornější před Vánocema, ale letos to teda flákáš:-))))Pamatuješ?
Chillie, přeji, ať je brzo lépe. Moje příbuzná má stejný problém, taky díky autonehodě.
Jdu juknout na fotky do galerky, možná něco pošlu, třeba s Mikulášem.
Mějte se krásně, Katule a Kubík

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.04 20:04

Katule, Oliverek pije kravské mlieko od 15eho mesiaca. Po ukončení kojenia totiž iné nechcel a dr. mi povedala nech skúsim kravské. Tak mu dávam Biomlieko. Ja mu ho teda prevarujem. Pije ho každé ráno a má ho veľmi rád.
Už je mi celkom dobre. Zatiaľ mám pocit, že toto tehotenstvo je úplne iné ako to prvé. A ako písala Mishicka, ani ja si ho nestíham tak užívať ako prvé. Ono to totiž pri Oliverkovi ani nejde. Al euž vie, že mamka má v brušku mimi a že musí dávať pozor a dnes dal dokonca mimi aj pusu. Malá mu robí už dávnejšie:-)
Inak mi rastie bruško omnoho rýchlejšie ako predtým. Zatiaľ som pribrala len 2 kilá, ale vyzerám už ako v šiestom mesiaci:-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.04 20:07

Jé, omylom som to už odklikla.
Takže nepíše to anonym, ale Maťa, Oliverek a Fazuľka (15+3)

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 10.12.04 20:46

ahoj Mishicko :)

konecne ti muzu pogratulovat,mne to praskla Kacii asi pred 14 dny :)
drzim palce at blioz(s)ni a unavove stavy zmizi a Barbanek te necha vyspat

pa magrat a delfinek

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 11.12.04 16:47

Ahojky holky,
díky všem moc za blahopřání.
Momentálně jsem ráda, že dýchám - fakt. Začínám si myslet, že toto těhu je asi co se týče nevolností horší, než to první. Zatím je to krátká doba na porovnávání, ale je mi fakt zle a zase musím mít něco extra - žádné ranní nevolnosti, ráno je mi nejlíp z celého dne. Začne to po prvním jídle a pak celej den s vyjímkou pár krátkých úseků je mi tak zle od žaludku, že bych brečela. No, těším se, že to tak za 2 měsíce (uááááááá) přejde a bude mi hej. Jinak mám dojem, že to u mě bude s bříškem jako u Mati, taky asi vyleze rychleji. Přeci jen ty svaly se mi nestihly dostatečně stáhnout, takže to bude mít mimi jednodušší vytáhnout :)
Máme jít ve středu s Bárou na očkování - to už několikrát odložený, jenže to vypadá, že zase začíná kašlat :( Já se picnu, ta snad nebude naočkovaná nikdy. Uvidíme, jak to dopadne, chtěla bych to mít už za sebou, jsou to ty spalničky a tak se bojím reakce, aby to nebylo na Vánoce.
No, tak tenhle příspěvek tedy není moc optimistický, ale popravdě jsem ráda, že vůbec něco píšu, snad jak mi bude postupně lépe, tak i zprávy od nás budou veselejší.
Pá Mishicka + Bára + ? (zatím nevyplulo žádné pracovní jméno)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.04 09:40

Ahojte děvčata!
Je pondělí a já jsem živá v práci!
Na úvod Vám musím říct, že Ethel a všechny dvojčecí maminky mají moji hlubokou úctu. Uhlídat ten „pytel blech“ jak já říkám, oooh to je fuška a navíc člověk cítí mnohem větší zodpovědnost, než když jsem hlídala své vlastní děti. Co by mi maminky a tatínkové řekli, kdyby se dětem něco stalo právě při mém hlídání - z toho mám vždy strach. No, ale všechno dobře dopadlo, dětičky neměly ani škrábaneček. Jen jsem si to vššchno představovala trochu jinak. 1) Můj manžel byl doma - je OSVČ a jako na potvoru zrovna neměl žádnou práci. 2) Moje dcera (ta nejmladší, se kterou jsem trochu počítala, že mi s nima pomůže) šla v pátek na prostřihnutí horní uzdičky v puse a docela jí to bolelo.

 1. Moje maminka (dětí prababička)přišla také a dirigovala nás všechny - což můj muž přímo miluje.
  Jinak perníčky jsme upekli, děti můj oběd (bramborovou kaši s kuřecím masem a rajčetem) téměř vůbec nejedly, pudink snědla jen Deborka, uspat jsem je nedokázala. Pak přišla Adámkova maminka a klouček usnul během pěti minut a tak jeho maminka jela ještě nakupovat. Aby mohl v klidu spát - hlídala ho tam moje dcera a prababička, vypravila jsem se s Deborkou ven - krmit kačenky a labutě u nás na řeku. Když jsme se po hodince vrátily, Adámek ještě chrupal, ale do čtvrt hodinky se vzbudil a když tam maminku nenašel, začal tak moc plakat, až se mu zastavil dech a nemohl ho popadnout. To se mu prý má fouknout do pusinky, ale mě se zdálo, že to pomohlo až napodruhé a já byla málem mrtvá! Pak stále plakal a Deborka ho tak moc pomaloučku a s citem hladila a říkala mu mamíí pa a když já mu říkala, že maminka je nakoupit a přijde, tak Deborka taky opakovala „píde“. Tak jsem tedy nelenila a volala mému synkovi a snaše, aby koukali přichvátnout. Za 3/4 hodiny se tedy konečně dočkal a já jsem už raději chtěla odvézt autobusem Deborku domů, aby mi po cestě neusnula, když vydržela nespat celý den. Byla fajn a celou cestu na autobus zvládla pěšky i při jízdě neusnula, takže jsem ji předala mamince a tatínkovi v pohodě okolo čtvrt na 7 večer.
  Jinak mi překvapilo, jak se ty dvě dětičky - i když se vidí jen velmi málo mají rádi, dokonce si vše i ochotně půjčovaly (i když bych řekla, že Deborka se dělí ochotněji a vůbec jí nevadí, že si Adámek vezme něco jejího přímo z její ruky a nechce jí to vrátit). Je na ní hodně poznat vliv výchovy tatínka, musí totiž vydržet bez maminky celý den - když Judy chodí do práce a tudíž se jí nestýská tak, jako se Adámkovi stýskalo po mamince - hlavně po probuzení.
  Katulko, ty recepty s sebou v práci nemám, ale určitě Ti je zítra přinesu a napíšu.
  Tak nevím, zda je to vše, co jsem Vám chtěla napsat, ale pokud by Vás ještě něco zajímalo, zeptejte se.
  A taky bych chtěla popřát oběma těhulinkám v tomto deníčku - ať vše probíhá tak, abyste se mohli (i s tatínky) až přijde ta doba „D“ těšit ze svých dalších zdravých mimísků!!!
  Pa, pa Liliana
Vložit nový komentář