Opičáci 25. (22 měsíců) aneb Maminka je nechutná:-)

Rodičovství

Ahoj opičáci a opičátka, tak plním slib a narychlo se pokusím spíchnout deníček, ale předem vás varuju, zázraky nečekejte. Zaprvé nemám nic vymyšleno a za druhý na mě asi něco leze, začíná mě bolet hlava a chrchlám jak tuberák. Pokusím se to zničit v zárodku, protože máme na víkend zase naplánovaný lyže, takže asi otestuju ten olejovej zábal, na kterej jsem tu minule dělala takovou pěknou reklamu:)

Přece jen mám takový piditéma, je to teda aktuální už dlouho, ale teď bych řekla, že řešení tohoto problému je akutní. A o čem mluvím? O mluvení:-) Výjimečně ale nemám na mysli řeč Tedýskovu, ale svou. Vlastně celej svůj život jsem se pohybovala převážně v mužské (klučičí) společnosti, do značné míry dobrovolně, později v práci spíš náhodou… Prostě mám mnohem víc kamarádů mužského pohlaví, nějak k tomu tíhnu už od školky, asi mám zvýšenou hladinu testosteronu, těžko říct:-)
Každopádně to zanechalo značné stopy na mém vyjadřování, krátce řečeno, vždycky jsem mluvila jak dlaždič. Není to nic, na co bych byla pyšná, leč je to tak. Až do odchodu na mateřskou jsem dělala šéfredaktorku pěti klukům, a tam si myslím získal můj slovník opravdu děsivou podobu. A tak už od porodu pracuju na tom, abych se toho alespoň částečně zbavila, respektive to ukočírovala do té míry, aby se k..va nevyskytovala v každé druhé větě:-) Jo, a myslím, že jsem udělala velkej kus práce, haha. Ovšem když jsem třeba za volantem, tak se nějak přestanu ovládat, prostě jako bych upadla do transu…(Zizi bohužel může potvrdit, co?:-) Takže se obávám, že Tadeášek jednou přijede na návštěvu k dědovi a babičce a ve dveřích pronese něco jako „Ku…a, dědo, tak jako to de, ty vole…" a to bych teda dost nerada, zřejmě by měl o prarodiče míň:-) Fakt si dávám maximálně pozor, ale občas to nezvládám. Takže dneska ráno si Tedýsek při hraní vesele prozpěvoval „pldel, pldel, pldel"… Znáte to někdo? Prosím, prosím, že v tom nejsem sama:-)
Moje zlatá maminka v těchto případech radí dělat jakoby nic, prý případné vysvětlování, že tohle se neříká, působí jako výborný prostředek pro nesmazatelné vrytí do paměti. Vždycky mi vypráví příběh, jak jsem jednou přišla ze školky a na pískovišti jsem mlátila do báboviček za libozvučného slabikování zde již několikrát zmíněného slůvka „kurva"… Táta málem zkolaboval a hnal se na mě, ale maminka ho donutila, aby dělal jakoby nic (prý mu doslova řekla, ať si představuje, že říkám „chleba") a od té doby jsem to nepoužila. Ovšem rok se s rokem sešel…:-)))))))))))))­))))))))))))))))))))))) Roman zase tvrdí, že se to stejně všechny děti ve školce naučí, ale nějak nevím, proč by zrovna naše dítě mělo být to, které bude v tomto oboru vyučovat ostatní slušné děti!!!:-)

Radši toho už nechám, takhle vulgární deníček tu už dlouho nebyl, tak se omlouvám:-)) Ale dneska mě to dost zaskočilo, tak jsem se z toho musela vypovídat… Jinak ale děláme i jiné věci, než že jen sprostě nadáváme, vážně:-) Třeba v úterý jsme byli na letišti pro ségru. Bylo to zvláštní hned v několika ohledech, když totiž ségra odlétala, bylo Tadeáškovi 10 týdnů, od tý doby ho viděli jen na fotkách, a on si je sámo nepamatoval vůbec. Letadla ho teda absolutně nadchla, seděli jsme u té prosklené stěny, kde bylo krásně vidět na přistávající éra, a Tedýsek vydržel půl hodiny BEZ HNUTÍ SEDĚT a koukat!!!! To se snad ještě nestalo, už jsem měla strach, že třeba ochrnul nebo tak něco:-) Škoda, že je ta Ruzyně na druhým konci Prahy. Už se těším, až poletíme na dovču a pustěj nás i na tu terasu, kde je vidět na startující letadla, to bude zážitek:-) A ségru kupodivu taky hned přijal do rodiny, to mě teda dost překvapilo, dokonce jí šel dát sám od sebe i pusu, aniž mu to někdo říkal. Je pravda, že jsme o ní často mluvili a vyprávěli mu, jak přiletí letadlem, ale stejně… No, možná v tom hrála nějakou roli i ta hromada hraček, co mu přivezla, že by byl ten náš chlapeček prodejnej?:-)

Tak končím, koukám, že se začínám rozjíždět, a to byste mi tu u toho čtení usnuli:-) Mějte se všichni moc krásně, a každopádně ve středu devátýho v devět na chatu, jo?

Šárka & Tedýsek

P.S. Na závěr anketní otázka, co plánujete pro opičátka k druhým narozkám? Nějak nemám moc nápadů, krom přírustků do Lega…

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.05 07:53

Šárko, pěkný deníček k zamyšlení a právě se srovnávám s pocitem, že mi rodiče zamlčeli, že mám jednovaječný dvojče - tebe :-), protože bych se pod to ( kromě povolání šéfredaktorky ) mohla podepsat. Souhlasím i se zvýšenou hladinou testosteronu v důsledku bohatého pobytu v klučičím prostředí :-), a taky mám bráchu :-)
Kam jedete lyžovat a jak Ti je? My do bedřichova, tak jestli se někde nepotkáme…
Vojtův slovník sice ( zatím ) neobsahuje prdel, ale debil, bordel, blb apod. umí vzorově.
Na krávu reaguji větou typu : " Vojtíšku, kde vidíš kravičku co dělá bu a dava mlíčko?" - tím ho zatím zmatu :-), ale bojím se , že mi to brzo nebude baštit.
Docela mě dostává svojí vyčuraností… třeba když chce súšu ( sušenku), tak přijde, nakloní hlavu ke straně jako expremier Zeman, nahodí psí oči a zašeptá "súšu? " - no nedejte mu.
Katule - rostoucí postýlku Vám doporučuju, máme jí taky. Když jsme jí pořizovali, tak měli vyprodán ten přídavný boční díl, takže jí máme bez něj a je to v pohodě. Pády byly od října dva, a to spíš protože že dělal blbosti před usnutím, při spaní ani jeden.
Za to hezké počasí v nížinách už od příštího týdne se pokusím přimluvit, ale nevypadá to. Četla sjem včera v novinách, že oteplit se má až na Velikonoce, takže to vypadá na 3 neděle zimy. Ale pak už přijdou hned ty 25 teploty. Víc to podle mýho gusta být taky nemusí.
K Vojtovým narozkám a svátku současně ( chudáček malej ) plánuji nějaké nářadí, Vojta by totoiž pořád do něčeho mlátil kladívkem a šrouboval. Potom taky nějaké lego a spouuuustu notesů. Máme totiž Piccasa. Nevím, jestli jsem to popisovala, ale máme krásně vymalovou zeď v pokojíčku, to vše v době, kdy předstíral spánek a v pokojíčku byl hrobový klid.
Zkoušela jsem poslat do galerie foto, ale neprolezlo mi to kvůli velikosti. My s mužem o nekom, kdo se nebojí a jde do věcí po hlavě, říkáme, že není - slušňačky nečtou - přizdisráč, tak to tedy náš Vojta není, výtvor má tak 1mx1m.
Mějte se,
Jolka a Vojta

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 04.03.05 12:30

Ahojky,
včera jsem sesmolila komentář a nový deníček vyšel hned následovně, takže ho kopíruji, abyste si nemyslely, že jsem na vás zanevřela:-))

Ahojky,
já nemusím deníček hledat, mám ho pořád na první straně a vidím i počet komentářů.
To zas byla doba, než jsem se sem dostala. Od návratu z hor jen peru a peru a to jsme tam byli jen pár dní. Měli jsme se moc dobře, byl to bezva relax pro všechny. Díky ségře a kámošce jsme si i zalyžovali. Kuba tam, tradičně, moc dobře nespal, ale to mi nemohlo pokazit výletní náladičku, už jsem si zvykla. Sněhu tam bylo mraky, to jsem snad ještě neviděla. Závidím vám, že máte Šumavu ještě před sebou.
Myslím, že se přihlásíme do klubu marodů, Kuba má od rána teplotu a náladu pod psa. Chce se jen chovat, ještěže máme momentálně prababičku nablízku a ta mi ho ochotně pomáhá zabavovat.
Díky za spací zpovědi, teď mám přehled, jak to chodí u ostatních a už se tím spaním tolik nezabývám. Chystáme se koupit tu rostoucí postýlku z Ikei, Kuba spí v cestovní a to asi není moc dobrý pro jeho zádíčka, ale aspoň se nemlátí o „šprycle“.
Otvírání dveří u nás taky probíhá už dost dlouho, ještěže máme nahoře bezpečnostní zámek, protože jinak by byl Kuba na chodbě pořád. Naše sousedka neustále někam courá a Kuba si vždycky myslí, že jde táta a chodí to kontrolovat. Velký klíče máme pověšené velmi vysoko, určitě víte proč. Ostatní klíče ode dveří jsme poschovávali už asi před půlrokem, jednou se zamknul v ložnici, naštěstí se mnou.
Povídání nám jde na výbornou. Musim se pochlubit, že když je Kuba v dobrém rozmaru, odrecituje klidně 5, 6 básniček nebo písniček za sebou. Bez nápovědy. Umí třeba Prší prší, Já mám koně a já sama si nevzpomenu na to, co on.
S nočníkem pokulháváme pozadu. Sice si vcelku řekne o kakání, ale o čůrání nemůže být řeč. Často se vzteká, když chci, aby šel čůrat a já na to pak zapomenu a on se samozřejmě počůrá. Zkoušíme to dva měsíce, chození doma bez plínek, ale jde to pomalu. Nevadí, on se to naučí.
Jolko, počásko si sice vymyslela pěkně jo, ale nešlo by to zařídit tak, že ta hnusná zima by byla jen na horách a v nížinách, že by už bylo jaro? Stačí alespoň náznaky, prozatím. Už mám toho sněhu dost a zimy taky, na dovče je fajn, ale doma ne, ještěže svítí sluníčko, krásně hřeje.
Holky, pošlete mi nějaký ten bacil chřipky, kamarádství se záchodovou mísou by mi nevadilo,marně se snažim nastolit si menší dietku, ale nejde to, jsem mlsná a bez vůle.
Ach jo, tolik jsem toho chtěla napsat a teď zas nevim co, já si fakt příště budu dělat poznámky.
Mějte se hezky a brzy na napsanou.
Katule a Kubík (zítra 23 měsíců!!!!)

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 04.03.05 12:56

A ještě jednou já:-)) Šárko, moje ségry jsou na tom podobně jako Tvoje. Jedna byla dlouho ve Španělsku a Kubíka viděla vždy po třech měsícíh, ale teď jej v Číně, přijede v létě a pak asi za dva roky. Druhá ségra tráví v Londýně třičtvrtě roku, takže když přijedou, tak se nestačí divit, jak ten čas letí. Kuba je s nima hned kamarád. Momentálně tu máme tu tetu z Londýna, ale za čtrnáct dní nám zas odletí a budem sami. Po jejich odjezdu mám problém s vysvětlováním Kubovi kde jsou, protože si ně zvykne, trávíme spolu dost času a pak nemůže pochopit, že tetu zas pěkně dlouho neuvidí a moc se mu stýská.
Se sprostýma slovama na tom nejsem nejlépe, ale docela se snažím poslední rok krotit, i když ve vypjatý situaci se neznám. Například v autě, že? Tvoje mamka má pravdu, párkrát jsem to vyzkoušela a nevšímání si sprostýho opakování funguje.
Jolko, my jsme byli v Josefově Dole, přes Bedřichov jsme jeli, je tam mraky sněhu!!!Máte se na co těšit. Jo a o tý postýlce vím od Tebe, předpokládám, že máte i tu matraci, dá se povlíct do normálního zmenšenýho porstěradla, nemusim snad na to kupovat to jejich specielní ne? A jak to má Vojta rozložený? Už má sklopený jedno čelo nebo se vejde do tý nejmenší velikosti? Počítám, že mu tam dáme ten přídavný díl na stranu, jinak mu to pod postelí vystelem polštářema.
Kuba taky hrozně rád maluje, ale má přísný zákaz malovat jinam než na papír. Párkrát počmáral stůl. Likviduje jeden blok za druhým. Už mu jde docela i kruh. Jolko, rozhodně musíš poslat výtvor vašeho umělce do galerky!!!
K narozeninám jsme zatím vymysleli nějakou tříkolku nebo motorku, ještě nevím. Nářadí jsem koupila k Vánocům, bylo v pěkným kufříku, jako má táta.
Radši končím, ať tu nejsou komentáře jen ode mě. Mějte se pěkně.
 Katule

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.05 13:18

Ahoj opičáci!
No Šárko,dobře víš že já taky docela válčím se svým slovníkem.Je fakt,že se to u mě rapidně zhoršilo,když jsem jezdila s nejmenovanou osobou po Praze:-))))))).
Taky si musím dávat pozor,ale když je člověk na nervy(a to já jsem často),tak to prostě ze mě vyletí ani nevím jak a pak se držím za pusu a čekám,jestli se to z koutku neozve ještě jednou.

Ke druhým narozeninám nevím co koupit,motorku už máme a tříkolku nechci,protože máme po Lukášovi maličký kolo.Babička mu chce sehnat tu barevnou modelovací hmotu s formičkama a vykrajovátkama a já asi dokoupím ty dvě malý kolečka na kolo a taky mu asi pořídím nový nádobíčko na jídlo,protože už si rozbil misku a totálně rozerval prostírání.No a třeba mě ještě něco napadne.
Musím končit,Luky už je nedočkavý a malej se za chvíli vzbudí.
Tak se mějte a teda ve středu na chatu zdaaaaaar Zizi a Tom

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.05 13:23

Katule,

s prostěradlem si halvu nelámej, použila jsem natahovací na normální velkou postel a matrace jsem do ní oblékla všechny 3, v záhybech jsem prostěradlo namačkala mezi spoje. Takže má v jedné barvě i čelo i pelest u nohou… Postýlku má zatím složenou kompletně, takže na nejmenší velikost, přes den na mí má veselou hrací deku, kteou na spaní z bezpečnostních důvodů dávam pod postel, aby nepadal přímo na zem. Ale jak jsem psala, nepadá :-)
Na lyžovačku se děsně těším!
 Jolka

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 04.03.05 13:55

Ahoj,
tak abyste věděli, už vám nikdy nic nenapíšu, od tý doby, co jsem tu Tedýska vychválila jak pěkně spí, tak vstává pravidelně v půl sedmý, on fakt to emimino čte, prevít:-)
Jinak jsme se včera s Romanem brutálně léčili svařákem, speciálním virózovým, kde je spousta vitamínů, a je mi podstatně líp:-) Tak snad ty lyže klapnou, jedem na Ještěd nebo do Záskalí, Jolko. Já mám teda Bedřichov ráda, ale Roman frfle, že je to málo prudký, on by taky nejrdaši brázdil jenom pretekárskú, sebevrah:-) Ale příští rok chci na Bedřichově začít učit lyžovat Tadeáška, obě neteře jsme tam naučili krásně jezdit, přijde mi to pro tyhle účely fajn místo! Jo, to jsem ráda, že mám dvojče, taky mi to nikdo neřek, to jejak nějaká telenovela:-)
Teda Káťo, co dělá ségra v Číně? Nepojedete za ní na dovču? To by se Kubíkovi určitě líbilo:-))) Já jsem asi naprosto nevzdělaná, ale můžete mi někdo popsat, co je to ta rostoucí postýlka? Nějak si to neumím představit…
Jo, a Zizi, Ty seš teda pěkně odrzlá:-))) a jestli budu zase na Šumavě zvracet, tak Tě ještě ňáký pěkný slova naučím:-)))
A jé, netvor je vzhůru, tak letím, krásný víkend a pište, pište, pište!!! Šárka & Tedýsek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.05 19:41

Šárko, postýlka se jmenuje Vikare, je z OD IKEA, mají ji v bílém a přírodním dřevě. Celý fígl je v tom, že v rozloženém stavu má 2 m na délku, ale lze jí složit na 3 části, tak že se zvednou oba krajní díly, podle toho, jak dítě roste , se dá prodlužovat ( celkem 3 délky). Stála, myslím, i s matrací kolem 4tis.
Zizi, já jsem s deníčkem na řadě příští týden a Ty v týdnu kdy budeš na Šumavě, ale vzhledem k tomu, že si stejně píšeme v úzkém kruhu,myslím, že si můžeš uzávěrku prodloužit do týdne, kdy budeš zpět, aspoň nám zčerstva popíšeš, jak jste se měli… A Katuli budeme v inkriminovaném týdnu posílat sms :-)))
Co je s ostatníma, nevíte?

Jolka

PS: Fotka mi nejde poslat a neumím to víc zkomprimovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.05 19:46

…ještě já - Káťo, poslala jsem Ti foto na mail ze seznámku :-)
 Jolka

chillie
Kecalka 167 příspěvků 05.03.05 09:45

ahoj holky, já se jen krátce hlásím, že už mám konečně zpět telefon. huraaaa…
tak se omlouvám za vynechaný deníček. tak zkusím přelouskat komentáře. zatim ahooj chillie

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 05.03.05 13:06

Nazdárek vespolek :-)))
Jolko, Vojta je hotový umělec!!!Ty barvy, to se mu povedlo. A koukám, že má nad postelí pěkný kalendář. A s tim prostěradlem je to fakt, prima nápad, já bych mu dala to malý, co má teď a ty strany by tím pádem byly hned špinavý. Šárko, buď v klidu, Kuba vstává nejpozději v šest! Dneska byl vzhůru snad o čtvrt na šest, já nevim, dělala jsem mrtvýho brouka, starat se musel manžílek. Placatil se zřejmě s náma v posteli do těch šesti a pak už byl klid a já jsem vyspávala:-))Ještěže je manža ranní ptáče.
Hele holky, moc mě neprovokujte s tou Šumavou jo, už teď vám závidím, ale info rozhodně očekávám. Předpokládám, že tu budu sama, co?
A vůbec, co naše těhulky, zmizely jak pára nad hrncem, teda kromě Chillie a Maťi. Jak se máte, holky? Co bříška? Jaký to vůbec je, když už se pěkně kulatíte? Koukejte nám napsat, ať máme zkušenosti. Prozradím vám, že se na to s manžou chystáme vlítnout někdy na jaře nebo v létě. Šárko, ségra je v Číně, protože tam studuje čínštinu. Kdysi jsme v Číně pobývali celá rodina, ona tam zůstala dva roky a nějak jí to chytlo. Ve Španělsku vydělávala a teď si konečně splnila sen a vrátila se tam. Má to na čtyři roky, snad jí to nadšení vydrží. Vzhledem k tomu, že už jsem v Číně byla, rozhodně se tam nechystám, i když bych si ráda připomněla stará známá místa. Možná někdy s manžou, ale s Kubou v žádným případě.
Zizi, jezdí Tomášek na tý motorce? A máte tu elektrickou?
Mějte se, musim se trochu učit aspoň tu anglinu nebo úplně zakrnim.
 Katule

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.05 17:58

Ahoj!
Káťo,Tomášek taky vstává takhle brzo,jsem z toho hotová a modlím se,aby už konečně začal spát dýl,ale než se změní čas,tak to vidím černě.
Tu motorku máme obyčejnou-odrážedlo,jezdí na ní pořád.
Musím končit,chlapi tady vedle mě děsně ječí a nemůžu se soustředit,taky musím poslat toho staršího k babičce,tak se mějte a ahoooj Zizi a Tom

Mata74
Kecalka 122 příspěvků 05.03.05 22:23

Ahoj holky,
tak sa zasa hlásime.Pozerám, že prípravy na Šumavu sú v plnom prúde. No my sme tento rok na horách neboli a s troma deťmi sa asi ani tak skoro nedostaneme… Tento týždeň sme boli s Oliverkem zavretí doma. Oliverek začal v nedeľu kašĺať a mal aj teplotu, ale našťastie iba dve noci a v stredu som sa k nemu pridala ja s šialenou rýmou. Dnes už Oliverek takmer nekašle, no moja rýma ešte nie je moc na ústupe…
Oliverek je už poriadne ukecaný, už sa mu celkom darí rozprávať aj vo vetách. A musím ho pochváliť, zatiaľ nemá v slovníku žiadne škaredé slovo. Ale raz sa ich určite naučí:-) Z hračiek u nás mometálne frčí náradie- Oliverek má svoj kufrík, presne ako taťka má tam všetky možné šrubováky, kladivo, pilku, sekeru… našťastie je všetko z umelej hmoty, takže pri opravovaní nenarobí žiadnu škodu. No a strašne rád pozerá Bořka stavitela a Pata a Mata (A je to!). A podľa nich stále dačo opravuje.
Bohužiaľ nočník stále ignoruje. Kúpili sme aj to malé sedátko na WC, ale ani to nepomohlo. Oliverek sa proste odmieta na tému nočník baviť. Akonáhle začneme o tom hovoriť, tvári sa, že nepočuje… Občas si síce na nočník :,-(ne, ale vačšinou z toho neni žiadny výsledok. No snáď sa to raz naučí.
Inak bruško mi rastie šialeným tempom. Zatiaľ sa cítim celkom v pohode ale i tak dosť odpočívam. Každé dvojčatové tehotnestvo je vraj rizkikové, tak sa v rámci možností šetrím. Každé poobedie chodím spať s Oliverkem. V stredu idem na UTZ, som zvedavá, či sa miminka otočili a ako sa vlastne natočia. Rada by som rodila normálne, tak som zvedavá. Staršne ten čas letí, už končím 28 tt. A dvojčatá sa rodia vačšinou skor, takže to už mám zapár:-) Dnes som predala kočík po Oliverkovi a musím kúpiť ďalší pre dvojčatá…
Holky, majte sa krásne, užite si to na Šumave a určite potom napíšte ako bolo.
Holky tehulky, napíšte aj vy aspoň ako sa máte.
Maťa 28tt a Oliverek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.05 20:12

Maťo, děsně to letí, těch 28tt mě překvapilo, fakt už to máš zapár :-) Držím palce, ať se miminka dobře natočí a podaří se Ti porodit podle Tvých plánů.
Holky, Vojta je taky brzký vstávač, takže s vámi držím basu. Do 6,00 je vzhůru každý den neomylně.
V Bedřichově bylo krásně, Vojta lyžoval s tátou na zádech, boboval jako ďas a dokonce jezdil i na koni. Oni totiž nevědí, na čem by vydělávali, takže pod sjezdovkou byla postavena ohrádka, v ní 3 koně a za 30Kč udělali s dítětem 3 kolečka …, Vojta jakmile vidí koně, je jako poblázněný, takže jsme v tom byli za 90Kč :-).
Katule, kalendář vyráběla babička a Vojta ho má ve veliké oblibě. Každé ráno posunujeme motýlka podle dnů, taky se v něm střídají roční období, no babi si dala záležet.
Na Rumburakovi jsem našla v sekci hraček univerzálních-dřevěné, moc hezkou skládačku " Co kam patří", na začátku se dá obrázek, složenina a k němu se přidávají jednotlivé obrázky. Už jsem to objednala, takže se můžete inspirovat.
 Jolka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 08:32

Ahoj holčiny,

Tak snad to dnes dopíšu… už jsem začala minule psat, mohla jsem být první :D ale tatka vzdal uspávání a musela jsem nastoupit. Ale dneska Vám alespon píšu holčiny, min mi to nějak nevyšlo a napsala jsem holiny… smála jsem se tady jak blázen… to by ste mi asi dali co?? :D:D:D:D:

My ted přijeli od paní doktorky, byli jsme na přeočkování obrny. Kačku jsme pomlouvali jak bude řvát jen co uvidí mudr a ono nic, dokonce si tu lžičku od ní i nechala dát. Tak jsme čuměli…
Při tý příležitosti, jsme si opět poztěžovali na tu naší šílenou zácpu, tak dostala projímadlo. A na to že pořád nemluvíme… tak prý počkáme do dvou let, což mylsím že za měsíc asi nestihneme…a kdyby nic tak nás pošle na ušní, jestli prý přece jen nezdědila po tatínkovi to že neslyší na jedno ucho. Nevím jak to spolu souvisí ale uvidíme.

Sourozenec roste, min utery jsme meli 65 mm… proste uz kus člověka.
Ve středu jsme byli v Ústí na genetice, měla jsem chřipajznu a hned na to po týdnu angínu, ale vše vypadá že je v pořádku. Ještě tam pojedu jednou na 20 tt.

Chodím s Kačkou spát po obídku a nějak jsem si na to zvykla… takže jsem někdy schopná usnout dřív než ona :D

Děvčata užijte si tu Šumavu, taky bych někam vypadla ale bohužel… snad příště.

K těm narozeninám se ještě vrátím… ani pořádně nestíhám číst… já bych chtěla Kačce asi kočárek, ještě nevím. Vůbec mě nic nenapadá. Jsou sice tak od 2,5 let ale třeba by to zvádla. Jinak babička s dědou už mají pro ní kolo s těma kolečkama. Tak na to jsem taky zvědavá, Mluvili o tříkolce a najednou koupili kolo… no naštěstí je od 2-5 let… tak se přinejhorším odloží :D

Tak končíme protože madam mi sedí na klíně a sní to nejde. Je ted takovej maminčin mazánek. Až mi to někdy leze krkem. To je jen mami mami mami… Nevím jestli se stihla rozmazlit když byla nemocná nebo cítí konkurenci… :D

Tak se mějte krásně, ahoj
Jarča, Kačenka za 10 dní 23 měsíců + 13+6 konkurence :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.05 09:24

Tomovi přejem všechno nejlepší k svátku !!!!
Teta Jolka a kámoš Vojta

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 07.03.05 09:48

Tomáškovi přejeme všechno NEJ, NEJ, NEJ k dnešnímu svátku, pořádně to roztoč!!!! Ať máš ty nejhodnější rodiče i brášku, dostaneš kupu dárku a pořád jsi tak spokojenej kluk jako dneska:-))) Šárka & Tadeášek
P.S. Už se na Tebe moc těšíme!!!!!!!!

chillie
Kecalka 167 příspěvků 07.03.05 15:24

ahoj holky, tak se konečně dostávám k pořádnému komentáři. přes víkend je doma radim, tak se nedalo a navíc jsem pořád řešila, co s tou šumavou. vítek je totiž v poslední době pořád nějaký nesvůj. každou chvílu má horečky a teď mám podezření na blízké neštovice. od kamarádky děti mají.
dnes jsme byli u mudr., k tomu všemu má vítek ještě zánět ďásní a afty po celém jazýčku, chudinka… když chce něco jíst, tak jenom poplakává.
takže šumava je pro nás zase pryč. ach jo…
na druhou stranu jsem z toho dostávala trochu strach. nevolnosti mě pořád trápí a taky jsem myslela, že počasí už bude rozumnější.
nebude třeba ještě nějaká letnější verze šumavy? no, dooost mě to mrzí. :(:(
jinak telefon mi nespravili, takže putuje zpátky na reklamaci, a já budu zase bez netu. hruuuza…
tak se všechny mějte chillie+vítek+ bebely 12tt

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 08.03.05 13:23

Ahoj kamarádi!
Děkuju všem za přání k svátku!!Moc jsem si to užil,dostal jsem bonbónky a jogurty a táááák,ale máma mi nechce bonbónky moc dávat,takže to budu jíst dlouho:-))).
Zatím jsem zdravej a v pohodě,jenom nevím,proč jsou naši ráno tak divní a nechtějí si se mnou ani povídat ani hrát,vždycky jenom slyším"ježíš teprve šest" a tak po nich skáču a křičím na celý kolo a hlááávně povídááám a to pořád,dokud to táta nevzdá a nevstane.Ona totiž máma je hrozný lenoch a nikdy se jí nechce,takže ranní vstávačku si užívám s taťkou.Vždycky mu nosím ze skříně „typáce(slipáče) a ponocty(ponožky)“ a pak jdem "obít(oblíct) a dáme "míko(mlíko).
No a pak někdy až za dloooouuuho se vypotácí máma:-)).
Tak já už musím jít,máma by asi taky chtěla něco podotknout.Tak se všichni mějte hezky a ahoooooj Tomášek

Ahoj holky!
Koukám,že mě tady Tom pěkně pomlouvá,já přece taky někdy vstanu brzo:-))))),ale tatínek je naštěstí rychlejší:-)))).
Tak Lukáš už je v pohodě,Tomášek zatím taky,ale já jsem dneska grogy,bolí mě na průduškách a mám v krku hnusný hnisavý pupínky,tak doufám,že to přerazím čajem a septoletem a kloktáním a tak,no v nejhorším si dám kořalku a jestli ani to nezabere,tak nevím.Ale já jsem drsoň a snad to rozchodím.
Tak to je zatím všechno,musím trochu uklidit než se čert probere z poledního spánku,tak páááá zítra.Zizi a Tom

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 08.03.05 14:43

Ahoj Tomíku, já, teta Katule, jsem na tebe úplně zapomněla, tak se moc omlouvám a přejeme ti s Kubíkem dodatečně všechno nejlepší k svátku!!!!!

Vložit nový komentář