Opičáci - 44. deníček (27 měsíců)

Rodičovství

Ahojda opičáci, jsem tu s dalším deníčkem a nejdřív chci ještě jednou popřát Františkovi od Mishicky všechno nej do života, kdo jste nečetl ve starém deníčku, tak Míša psala, že už jsou doma, jsou to vzorňáci:) Tak věřím, že mimi František bude co do spaní a bříškabolů Barbánkův opak, a jinak bude stejně skvělej jako jeho starostlivá ségra:)

A Míšo, kdybys měla chuť sepsat Františkův porod jako nějakej deníček, tak si všechny moc rádi počtem, že jo, holky?:-) To je nenápadnej nátlak…:-))))

Tak a o čem budu dneska psát? Přiznám se, že nemám moc tušení. Sice jsem měla jeden deníček v záloze, ale je už jaksi out, a navíc jsem toho většinu „vyplácala" v různých komentářích… Chjo, takže musím přemýšlet:-)

Novinek moc nemáme, respektive v tomhle věku už se asi žádný dramatický pokroky očekávat nedají, leda, že by se Tedýsek nějak nečekaně a nepozorovaně naučil číst a psát:-)

A přece něco, díky minulému týdnu, který jsme trávili u babičky, respektive v jejím bazéně, můžu říct, že Tedýsek plave. Teda plave - no, samozřejmě jen pod vodou, nebojte:-) Je schopen si doplavat tam, kam se rozhodne, respektive namíří si to tím směrem, a plave, dokud ho někdo nevyndá - neumí se totiž sám vynořit, což je mu jaksi dost jedno, říkáme mu water kamikaze:-) Když to viděla tchýně, málem ji vezli, ale on fakt vydrží pod vodou vcelku dlouho, my se ho nepokoušíme utopit, o čemž je ona skálopevně přesvědčena. Ale vysvětlujte tyhle věci člověku, pro něhož je vrcholným adrenalinovým zážitkem návštěva holiče…:-)))) Legrační je, že s křidýlkama Tedýsek plave úplně stejně - teda ponoří ksichtík do vody a jede, jen s tím rozdílem, že se sám vynoří, místo aby plaval nad vodou, trouba. Jo, a asi bych ještě měla dodat, že jeho plavecký styl moje sestra pojmenovala „tonoucí bernardýn se záchvatem padoucnice" - čili, na pohled to není nic elegantního, leč účel to plní:-)))) A to byla babička v útlém dětství akvabelou…!!! Přihodím nějaký fotky tonoucího opičáka do galerky, ať se taky pobavíte…

Což mi připomíná, že mám dotaz na zkušené cestovatelky-dovolovatelky, zejména asi Jolanu a Káťu, jak se kluci tvářili na moře? Já mám strach z jedné věci, Tadeáš je pořád pod vodou a má otevřený oči, dost dobře si neumím představit, jak se bude tvářit na to, že je voda slaná? Doufám, že nestrávíme dovču u hotelovýho bazénu, to by mě dost štvalo. A co byste mi doporučili vzít s sebou a nezapomenout? Já vím, to jsou blbý dotazy. Naštěstí jedem až 14. září, tak si třeba i stihnu sepsat nějakej seznam nejpodstatnějších věcí (a pak ho úspěšně ztratit, jak se znám).

Ještě se chci vrátit k minulému deníčku, kde se tuším Káťa ptala na chození na záchod. S tím teda problém nemáme, nočník už prakticky vůbec nepoužíváme, ale zas řeším jinou věc, prostě chlapeččí problém. Čurají vaši kluci ve stoje? Tedýsek venku teda samozřejmě taky, a když běhá nahatej, dojde si sám pod stromek, podrží pindíka a hotovka. Pokud má oblečení, ujímám se držení já (teda to je funkce:-), abychom se vyhnuli mokrým botkám a podobným radostem. Ovšem doma čurá „na holčičku", někdy mu tam dám to redukční prkýnko, ale zvládáme to i bez něj. Ovšem vestoje to doma prostě nejde. Máte nějaký speciální schůdky nebo co? Odmítá totiž, abych ho držela ve vzduchu, a když stojí na zemi, tak mu asi tak dva cenťáky k bezpečnému provedení akce chybí:-) Teda ono mu to čurání vsedě asi vyhovuje, ale já mám zase strach, aby se to naučil pochlapsku:-) Ach jo, to jsou starosti, co?:-) Jo, a ještě jedna věc, absolutně nehrozí, aby se sám svlíknul, to totiž umí jen v případě, že jde plavat:-) Jinak čeká na asistenci komorné a držičky pindíka v jedné osobě:-)

Radši končím, opět jsem se dostala do intimních sfér:-) Tak se mějte krásně, příští týden má být krásně, tak užívejte léta. A kam se poděly těhulky Chillie a Jarča? Jo, a ještě zdravíme Maťu, smekám, jak to zvládáš a jsi stále mým vzorem, občas, když mám Opičáka plný kecky, věnuju Ti tichou vzpomínku a je mi líp:-)

Šárka & Tedýsek (bezmála 2 a 1/4 roku…)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  21.07.05 14:26

Šárko,

Vojta čurá na schůdku z Ikey, takovej ten bobek buď bílý nebo modrý asi za 90 kč. Na něm si i čistí zuby, je to naš největší užitečný ikeacky kup.
jinak venku taky cura sam a je na to děnsě hrdej, pořád se předvádí.
Tedýsek je s tím plaváním borec, to jsi mě pobavila a chtěla by to vidět naživo.
Jinak výbava k moři - dost opalováků, výbavu hrací na písek a kamínky (lopatky, konývky, kyblík ). V září asi i něco teplejšího na večer na korzo :-)
Mám takovej seznam, jestli chceš, pošlu Ti ho mailem.
Mishicku jsem taky prosila o popis porodu v posledním komentáři minul. deníčku, doufám, že nas vyslyší .
 Jolka

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 21.07.05 14:35

Jsem naprosto v šoku - deníček vyšel asi čtvrt hodiny po tom, co jsem ho poslala, Missorka je rychlejší než vítr:-) A navíc je tu hned komentář, no super:-)

Jolano, to bys byla strašně hodná, kdybys mi ten seznam poslala! Ten ikeáckej schůdek asi pořídíme, minule už jsem ho měla v ruce, ale ta barva se mi prostě moc nelíbí - ale seš už druhej člověk, kterej ho chválí, tak krása nekrása, hlavně, že bude na čem čůrat:-)

Šárka

 
Judyna
Povídálka 48 příspěvků 21.07.05 15:43

Zdravím všechny opičátka i jejich maminky,
dlouho jste o mně a Deborce neslyšeli, ale snad jste na nás úplně nezapomněli. Jsou tu dva důvody, proč je to dnes jinak.

Tím prvním je František - Mishicko, máme velkou radost a Tobě Františku přejeme, aby byl Tvůj život vždy plný dobra, krásy a lásky.

Ten druhý důvod je výrazně menší, má zatím jen 14 mm, ale v osmi týdnech je to snad tak akorát. Již před dvěma týdny se nám na těhotenském testu objevily dvě čárky a my to samozřejmě nevydrželi a leckde se pochlubili. Dnes je tato informace po první prohlídce u pana doktora potvrzená a tak mám radost, že se vám můžeme pochlubit.

Mějte se všichni moc hezky, užívejte si léta, dovolených a snad i sluníčka. My jedeme v sobotu na tři týdny na chaloupku, tak se moc těšíme. Dovolenou jsem měla již celý tento týden, protože se necítím dobře (strašná rýma, která se ne a ne spustit, velké bolesti hlavy a teď i kašel), tak nám držte palce, ať je nám líp.

Judyna, Deborka (27 měs.) a ??? (8.t.t.)

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 21.07.05 16:33

Ahojda Judyno,
MOC GRATULUJEME k puntíku v bříšku!!! V minulém deníčku se ozvala zase Liliana a slíbila novinky, tak už je tady máme přímo od Tebe!:-)

Š.

 
Judyna
Povídálka 48 příspěvků 21.07.05 17:18

Já Ti dám puntík - pan doktor mluvil o obrovi!:-))
 Judyna

 
Anonymní  21.07.05 18:12

No super!!!!! To bude březňátko? Nejsem schopná to tak rychle spočítat!
Gratuluju!!!!
 Jolka

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 21.07.05 19:11

Ahoj holky,
jůůůůůů, Judyno, to je fajn, že píšeš a ještě lepší je ta krásná novina!!!!! Gratulujeme moc moc. Ať obřík:-))))) pěkně roste. A kdy vychází narození? Šárko, jako vždy jsi mě rozesmála. Plavat Tedýsek umí, o tom není pochyb. A kde se naučil sám potápět? Chodili jste na kurz nebo je to jeho vlastní iniciativa? My absolovovali asi dvacet lekcí od půl roku do roka a pak jsem přestala chodit a to byla chyba. Kuba se rád koupe, ale potápět by se asi neuměl, tak ho samozřejmě nenutim.
Já jsem taky komorná a držička pindíka v jedné osobě:-))). Úžasný název:-))). Čůráme venku ve stoje, doma na záchodě taky, jak jinak než na stoličce z Ikei:-)))). U nás je problém s tím kaděním. Zkrátka kadíme jen na nočník. Musim koupit alespoň to prkýnko a vyzkoušet ho.
K dovče, platí, co napsala Jolka. Já bych ještě doporučila různé odpuzovače komárů. My měli tekutý elektric do zásuvky, jenže to nepomáhalo a tak jsme tam koupili spray. Ale ouha, komár se musel postříkat aspoň třikrát, aby zdechnul. Hrůza, komáři tam byli velký a hlavně neskutečně odolní. Taky pomáhal pantofel a manžel je každý večer a ráno zabíjel. Klimošku jsme nepouštěli, protože by foukala rovnou na Kubu a tak jsme museli mít otevřeno a mazat se i na noc Offem. Ten zabíral.
Mishicko, prima, že vám jde vše hladce a bez problémů. Přidávám se k holkám, sím sím, až budeš mít chvilku, napiš alespoň ve zkratce o tom, jaký je to podruhý. A co Barbánek, byla za vámi s taťkou v porodnici? A jak to probíhalo?
U nás vše v poho, nic extra se neděje, proběhlo jen očkování proti zarděnkám a Kuba konečně neřval jak tur, jen co jsme vešli do čekárny a ani když viděl MuDr. Rozeřval se, až když šlo do tuhýho a sestra vytáhla injekci. Příští týden jdu na podrobnější UZV na srdíčko mimíska. Jupíííí, počítám, že se odhalí tajemství a budem vědět kdo mě to nenápadně okopává zevnitř.
Mějte se pěkně.
Katule 19.tt a Kubík momentálně plavčící s tátou v bazéně

 
Anonymní  21.07.05 19:22

Ahoj!

Deborko, to je opravdu malý obřík:-) Gratuluju!

Dlouho jsem nic kloudnýho nenapsala, tak to jdu trochu napravit. Zítra jsme měli jet k móři, ale Renča chytla střevní virózu, tak nikam nemůžeme. TO JE PECH. A včera jsem to od ní v lehčí formě chytla i já :-(( No řeknu vám, nic moc :-) Renča pořád naříká, že ji bolí bříško, můžu jen doufat, že se to do příštího pátku srovná a budeme moct odfrčet na tu dovču. Má to už od pondělí, to by snad mohlo pomalu přestat…

Holky, měly už vaši potomci neštovice? Slyšely jste už o očkování proti planým? Když jsem viděla, jak vypadaly holky ségry (3,5 a 9 měs), tak bych asi Renču nechala. Jedna doktorka to doporučuje, druhá zase ne, tak si můžu vybrat.

Mějte se a užívejte dovolených, hlavně nemaroďte jako my!!!

P.S. Taky dám nějakou fotku do galérky

Pavlína a Renča

 
Anonymní  21.07.05 20:40

Šárko, já jsem lempl, takže nemůžu reagovat ve fotogalerii, ale ty fotky Tedýska jsou dokonalý! Myslela jsem si, že Vojta je největší vodník z opičáků, ale kam se hrabe na Tedýska letce. Fakt super. Je to šikulka.
 Jolka

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 22.07.05 00:32

Ahoj holky!
Já se jdu jen rozloučit,protože zítra odjíždíme na dovču do orlických a vrátím se až v srpnu,takže rychle rychle musím něco napsat.

Mishičko,to je super,že je Frantík takový hodňouček,to si to budeš užívat.Tak jen tak dál a Barborce posílám pusinku zato,jaká ja hodná a starostlivá sestřička,jo a pozdravuj Jirku,určitě je strašně pyšný :-)))),bodejť,takovýho chlapáka jsi mu porodila:-))),tak ještě jednou hodně štěstí!

Judyno,to je fakt super zprávička!!!!!!Je skvělý,že ses ozvala sama,babinka nás sice informuje,ale je hezký,že máš aspoň minutku čas.Moc přeju aby bylo všechno OK a těším se na další mimi.Jo a ještě váš pes žere slipáče???:-))))))).

Jinak k tomu čurání,my teda čuráme na záchodě ve stoje,Tom si stoupne na špičky a já držím,prkýnko sice máme a tu stoličku taky,ale nepoužíváme to,stoličku jen na čištění zoubků.

Jo a Šárko,vy na šumavu nepojedete???To bys mi snad neudělala!!!Já se hrozně těším!

No nic,musím končit,jsem celkem hotová,chudák taťka ještě někde maká,to teda nevím,jestli vůbec zítra odjedeme.
Tak ahoj mějte se tady krásně a vzpomínejte na mě:-)))))v dobréééém:-)))))
Pa Zizi a Tom(dnes naočkovaný proti žloutence)

PS:Mimochodem pavlíno,já myslím,že ty neštovice se snad neočkují ne?To si musí každý dítě prodělat,teda myslím ty,co se po nich opuntíkují:-)))),ty druhý netuším,ale myslím že je to v tom očkování už zahrnutý,ne?Já si to nepamatuju,tak jestli někdo víte,tak informujte.
Pa Zizáč spáč :-)))

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 22.07.05 00:36

Ještě já,no tý jo jsem úplně uchvácená z toho Tedýska!!!To je teda mazec,to je letec jak prase:-))))))).No neříkej,že ho takhle vyhazujete a a on sám plave bez držení některýho z rodičů,no to jsem teda z toho fakt mimo.To je borec,tak mu dej pusu za mě a neutop ho!!Pa Zizáč

 
Anonymní  22.07.05 12:00

,ahoj holky, jdu vás opět jen v rychlosti pozdravit.
Především ještě dodatečně Mishicce, Františkovi a celé rodince moooc gratulujeme. Šárko, Tobě děkuju za deníček. Sypu si popel na hlavu. Byla jsem na řadě.
My pořád někde trajdáme. Večer většinou usedám k chatu a na poslání příspěvku většinou nemám sílu.
Příští týden nejspíš nebudeme doma vůbec. Asi pojedeme s Vítkem a bratrancema na chatu. Takže vás zase budem odbývat.
Jinak jsem byla v pondělí na 3. utz. Mimi roste přesně podle tabulek, takže termín mám v podstatě stále jeden. Je hlavičkou dolů, prdelkou dopředu, takže když se mele, tak se mi tu boulí prdelka ze strany na stranu. Vítek se nehýbal vůbec, tak si to konečně trochu užívám. Ještě nám zbývají necelé dva měsíce, už se dost těším, zvlášt teď po návštěvě kamarádky se 14-ti denní holčičkou. Tak mě teda dostala, nejradši bych to naše měla už taky tady :).
jooooo, abych nezapomněla na Vítka :) máme taky novinu. Vítek snad bude taky mluvit!!!!!!!! :) Konečně taky začal. Myslím, že všichni tohle máte už za sebou, ale já se stejně musím pochválit :). Konečně začal opakovat a to všech, co slyší. Jsem z toho úplně na větvi :)
Tak se mějte ahoooj. musím rychle dobalit věci k babičce, uklidit a ve dvě nám jede autobus. Pořád jsme někde na cestách.
Chillie+ Vítek + Bebely /31+3tt/

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 22.07.05 18:24

Ahojda,
teda já jsem strašná, místo abych makala, tak se flákám na emiminu, Tedýsek bude za chvilku určitě vstávat, a já budu práci dohánět v noci:-( Ale co už, aspoň napíšu komentářík, když jsem tady:-)))

Jsem ráda, že se ozvala Chillie, teda trojka na tačátku - pěkně se vám to krátí, co? Tak si užijte prázdnin, Vítek se určitě rozmluví rychle, zatím zřejmě neměl důvod ke stížnostem:-))) Jo, a už bydlíte? respektive, stěhovali jste se, nebo nakonec ne?

Pavlíno, kam jedete k moři? Každopádně si to pěkně užijte, snad se Renča do odjezdu uzdraví. Jo, a o těch neštovicích jsem nedávno něco četla, ale teď teda fakt nevím kde. Podstatný je to, že očkování proti planým neštovicím sice existuje(je to zřejmě úplná novinky), ale imunita po něm není doživotní. Takže se doktoři přimlouvají za to, aby si je děti prodělali, ono to zase nemá tak strašnej průběh - teda v určitým věku, u malých miminek je to asi hrůza, ale ty naši opičáci jsou podle mého v ideálním „neštovicovým věku“.:-) Taky je to pak pěknej sajrajt pro dospělý, což by se asi po tom očkování mohlo stát… Jinak teď je má Verunka od Šulánka, je o tom víc v jejich deníčku, kdyby to někoho zajímalo… Každopádně se na to ještě zeptám i našeho dr. ten má na tyhle věci dost rozumný názory, ale zatím se já osobně kloním spíš k názoru neočkovat.

Zizi Pozdravujte Orlický hory, Tomáška už nystydnutí přešlo? S tou Šumavou ještě furt nevíme, jedem 28. 8. na tu Seč, a vracíme se 4. září - což o to, odjet odtamtud dřív bychom mohli, ale spíš jde o to, jestli budou finance, což vzhledem k další dovče od 14. září vážně pochybuju. Jinak bych ale jela strašně ráda, ještě to zkusím doma nadhodit a zaprosit:-)))

Káťo, ny Tebe jsem ve výčtu těhulek minule zapomněla, ale to je tím, že seš vzorná a hlásíš se:-) Co takhle fotka mimi z UZV, nebyla by? Ať se máme nad čím dojímat:-) Jo, a s tím plaváním, Tedýsek fakt plave a potápí se sám, ale je to tím, že chodíme na plavčo pravidelně od jeho 3 měsíců. Je fakt děsnej vodomil, takže potápění ho bavilo vždycky, a díkybohu se nám vyhnuly i veškeré krize. Co je horší, nemá absolutně žádnej pud sebezáchovy, a to ani na suchu:-( Roman s oblibou tvrdí, že je to tím, že se Tedýsek do vody narodil, ale to je dle mýho pěkná blbost - ovšem hrdému otci to radši neříkám:..:-)))

Tak se mějte krásně, užijte si víkend, snad už zase začne léto!

Šárka

 
Anonymní  22.07.05 20:17

Šárko, jaká Seč???? Já tam mám chalupu a jsem tam průběžně celý prázdniny, takže neexistuje, že byste se nestavili!
Seznam pošlu z domu, teď jsme u babi.
 jolka

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 24.07.05 14:09

Ahoj!

Šárko, s těma neštovicema máš asi pravdu. Žádná hrůza to není, opravdu bych nechtěla, aby to pak Renča chytla, až bude velká…Asi to pustím z hlavy :-) Moje (Renčina) doktorka mi to rozmluvila, tak se schválně zkus zeptat tý tvý.
Jedeme na Pag do Chorvatska, už jsme to kvůli Renče jednou odkládali. Jsem celá natěšená, Renča tam bude mít ještě stejně starou sestřenku, tak spolíhám na to, že si holky budou občas hrát spolu.
Ta protivná střevní viroza se Renči drží už 6. den a SNAD už to bude brzo dobrý, dneska si ani nestěžuje, že jí bolí bříško. Mě to trvalo v lehký formě 1,5 dne. Je to hnus, ale lepší omarodit doma než u moře, že jo.

Jolko!!! My jezdíme na chatu kolem tvý chalupy :-)) Říkáš Seč ?!? My jezdíme přes Chrudim směr Žďár n/Sázavou. Takže pokud by vám to nevadilo, hrozně ráda bych tebe i Šárku viděla, konec konců na Seč to mám z HK kousek. Už se začínám těšit :-)

Zatím ahojda, než pojedem, určitě se tady ještě několikrát ukážu.

Pavlína

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 24.07.05 14:15

Ahoj holky,

hlásíme šťastný návrat z další akce, tentokráte srazu s kámoškama z vejšky, který se dost vydařil, ale jsem naprosto v mrákotném nepoužitelném stavu, neb jsme chodily spát k ránu a za kuropění už zase nedobrovolně vstávaly.

Takže konstatuju, že už jsem fakt STARÁ, nic nevydržím a 3 hodiny spánku 2 dny po sobě mi na normální fungování a péči o dítko opravdu nestačí…Nicméně jsme si to užily nejen my, ale i děti, a že jich přibývá… rok od roku je nás na srazu víc a více, což je dobře, ale zase se nemůžeme nikam civilizovaně poskládat. Takže spánek 3 dětí různého věku (půl, 1 a půl a 2 a čtvrt roku) a 4 dospěláků v jedné malé místnosti není úplně ideální,ale i to má své kouzlo…

Verunka má ale opět stoprocentní nádražácké zážitky, musely jsme 3× přestupovat, takže cestou tam vydržela všem přísedícím vyprávět, že jedeme čtyřma vláčkama za Adélkou a cestou zpátky zase všichni věděli kde jsme byli, co jsme tam dělali, kde bydlíme a kdo nás bude čekat na nádraží......to­tální ztráta osobních údajů zajištěna.....
Ale lepší už to asi nebude, Verunka mele ty svoje batolecí story jako kafemlejnek a domluví se s ní už obstojně snad každý…

Pochybuju, že si teď bude doma chtít hrát na cokoliv jiného než na průvodčí, která kontroluje jízdenky.........

Judy, super zpráva!!!!!!!! Gratulujeme!!!Za­čala jsem tušit, už když psala Liliana, že příště možná něco napíše… Budeš vše při starém,tatínek opět na rodičovské dovolené??? Budeš půl roku doma s mimi? Kdy máš termín? A co nějaká fotka Deborky nebyla by???

Šárko, Tedýskovi vodně -letecké fotky jsou opravdu super (jo, proč má Roman tak nafouklý tváře?, vypadá jako že to je nějaká námaha celý dny lovit Tedýska ze dna bazénu.....), a protože teda Tedýska nějaký ten pátek už znám, tak si to opravdu dokážu živě představit…

Verunka si to teda v bazénu taky užívá, ale opravdu jiným stylem a tempem než Tadeášek. Vozí se jak princezna s hlavou nahoře, v kruhu nebo rukávkách je naprosto samostatná jednotka,stačí obíhat kolem bazénu a zajišťovat dle potřeby servis hraček. Potápět se umí a dobře, ale je k tomu ochotná, jen v případě, že si má vylovit hodně atraktivní hračku, jinak si přece neponičí účes.....

Jo Šárko, teď snad budeme mít volněji, tak až budeme v MB,tak se ozveme a něco spácháme, Verunce se už po Tedýskovi stýská.......

Ahoj
Eržika a Verunka

 
Anonymní  25.07.05 09:01

Eržiko,
ta akce musela být super. Vojta je taky pěkná puška, co neví, to nepoví. Cestou z bytu stihne sousedce vykecat, že půjdeme koupit rohlíky, dědovi pivo, maminka že pije víno a babičku že bolí zuby a musí jít k paní doktorce…
Pavlíno, chalupu máme na 4 km před přehradou od Chrudimi.Takže to máš fakt cestou :-)
Zvu Vás. V seznámku mám mobil, až pojedete kolem, cinkni, jestli tam jsme, že byste se stavili.
Dovolenou Vám přeju, užjte si.
 Jolka

 
Anonymní  25.07.05 09:02

Ahojda holčata a kluci,
aby nedošlo k úvahám kam jsme se ztratily, tak Judy odjela v sobotu na 3 týdny na dovču. Já odjedu tuto sobotu na Šumavu a představte si - budu poprvé trávit týden, možná i dva s Deborkou a jejími rodiči!!! Mooooc se těším a budu dělat vše pro to, aby se jim ten jeden týden tak moc líbil, že by třeba zůstali i druhý. Tak mi držte palce.
Odpovědi na Eržičiny otázky dá až Judy, nechci jí to brát.
Hezké léto a dovolenou i všem ostatním přeje Liliana

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 25.07.05 15:44

Ahojky holky a opičáci,
narychlo se hlásíme ze Šimonova, nahodila jsem pár foteček do galerky. Jsme na chvilku v Praze kvůli doktorovi.
Páč nevím kde jsme k tomu přišli, ale už asi dva týdny má Šimon docela hnusáckou vyrážku kolem úst a ne a ne se jí zbavit. Vyzkoušela jsem trpělivost, vodu, různé mastičky a jiné doporučení a pořád nic a žádná změna, tak si to hold žádá doktora. Jenže v pátek jsem se rozhodla že v pondělí jdeme k lékaři a dneska to vypadá, že vyrážka je na ústupu. Tak si zase doktor klepal na hlavu s čímže ho tam otravuju....... Ale to je klasika. ..... No, ale úplně zbytečná návštěva to nebyla, neboť z toho usoudil „kontaktní alergii“ (musím si zavést notes na všechny ty alergie…) na nějaké aromatické ovoce nebo jiné jídlo. No aby taky ne, když teď se baští skoro pořád a ve velkém aromatické ovoce. Ale jaké to se neví. Jahodou počínaje, meruňky, broskve, melouny,....... prostě všechno dobré. Jestli se to potvrdí tak se z toho pominu, nedovedu si představit, že by Šimon už nikdy nevzal do pusy žádné ovoce, kromě jablka.......!!!!!! Tak jsme vyfasovali zázračnou mastičku a budeme mazat a čekat.
Jinak jsme pořád na cestách mezi Plzeňskem, Šumavou a Prahou. Docela obstojně zvládáme 2hod-cestu vlakem, akurát, že zatím se Šimon nepouští do konverzace se spolucestujícími, ale pouze jim prezentuje svoje auta, bez kterých ani ránu. Cestou vláčkem jsme se naučili zpívat JEDE JEDE MAŠINKA, PES JITRNIČKU SPAPAL a GENERAL LAUDON a tak zpíváme celou cestu!!!!!!! Často býváme v oddělení vlaku sami, čím to asi bude????? Čurání máme jakš takš zmáknutné. Venku chodíme na kluka, ale doma chodíme na nočník. Sice máme stoličku (z OBI) ale nějak mu to doma na kluka nejde (jestli nebude chyba v té stoličce????). Takže doma nočník. Co velmi velmi a ještě jednou velmi chválím je, že venku už docela dlouho vydrží a 100% si řekne. (ve vláčku jsme ještě nečurali) Na spaní je to jak kdy. Přes den to občas stihne, ale Šimon si kolikrát rád pospí až 3 hodiny a to opravdu neudrží. A já ho kvůli tomu budit nechci a jemu to evidentně ne a nevadi. No a na noc jsme pořád v plence, i když ji Šimon nechce, tak mu ji dávám když tvrdě usne. Ráno ji má tak 2 kg těžkou. Takže tady to na úspěch taky ještě nevidím. A s bobíkama to je taky v pohodě. Tradice je po odpoledním spánku a před koupáním. Takže venku jsme bobíka ještě neaplikovali.
Blahopřeji moc a moc další těhulce Judyně. To je super jak se to tady množí.
Jak prožíváte poslední dny Jarčo, Chillie???
Tak opičákové, mějte se moc a moc krásně, my si zítra jedeme zase užívat venkova a snad už i bazénu, protože bude teplíčko, léčit ekzém a možná za týden se tady na vás zase juknem co nového v deníčku.
Létu zdar, potápění zvlášť, že jo Tedýsku???
Ahoj Fialka a Šimonek.

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 25.07.05 19:39

KUBÍČKU,
přejeme Ti krásný svátek, pěkné dárečky, brzo hodného brášku nebo sestřičku a pěkné počasí, ať můžeš řádit venku jako drak opičák…

Eržika a Verunka

 
Anonymní  25.07.05 20:40

Pozdě , ale přece:-) Kubíku, hodně zdravíčka k Tvému svátku a pak nám prostřednictvím mamky napiš, jaká byla oslava a co dárky :-)
Jolka a Vojtíšek

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 25.07.05 20:41

Ahojky holky,
tak jsem přidala Františkovy fotky k Báře na stránky … www.barbanek.cz, můžete se kouknout.
Nemůžu tady bohužel moc dlouho pobývat, nějak mě dost zlobí nástřih, takže o sezení si můžu nechat zdát a psát v předklonu není nic moc, obzvlášť s Bárou pomocnicí :)))) Ta má velkou radost, že je židle volná a tak jí okupuje, kdykoli jdu k PC :)
František je pořád zlatíčko, prdíky si řeší celkem bez větších nářků, ale je docela dlouhé časy vzhůru a zabavit takovýho prťouska je občas zajímavý test. Ještě že pomáhá Bára, ta se nechá ukecat a jak může něco vysvětlovat, nebo ukazovat, je ve svém živlu.
Pořád se o něj docela zajímá a když František pláče, jde ho zabavovat, nebo pohoupat, leckdy je u něj rychleji než já. Je to naše pečovatelka.
Tak už mě bolej lokty a záda, snad se mi to šití zlepší a budu si moct i něco přečíst, takhle jsem deníček jen přelítla. Čauky mishicka + Barbánek + František

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 26.07.05 07:57

Ahoj Mishicko,

moc hezký miminko, opravdu! A Barča to zvládá úplně úžasně :-)) Tak ať vám mrňousek František pěkně roste a je pořád tak hodný, jako doteď! Tobě přeju, aby tě nástřih netrápil, to se určitě brzo srovná.

Pavlína

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 26.07.05 08:00

Kubíkovi přejeme taky všechno nejlepší k svátku!!

Jolko, tak až přijedeme z dovolený, zkusíme se domluvit na tu chaloupku, to by bylo mooc fajn :-) Ozvu se ti.

Pavlína

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 26.07.05 13:47

Ahojky všem,
tak jsme se vrátili z prodlouženého víkendu u babičky, vyhnalo nás hnusný počasí a moje počínající chřipka, fuj. Tak se nalejvám bylinkama a Vincentkou, cucám Strepsils a doufám, že to nějak zažehnám, s vyhlídkou na nemoc při pětatřicetistup­ňovým horku bych asi musela emigrovat za polární kruh:-)

Koukala jsem na fotky malýho Františka, a je fakt nádhernej, dostaly mě ty fotky, jak jsou na nich spolu s Barbánkem, to je fakt úplně dojemný!!! Doufám, Míšo, že už šití nebude zlobit, a občas písneš, jak se vám daří.

Jolko, Pavlíno, doufám, že se nějak domluvíme a na Seči se potkáme, my tam jedem ještě s jedněma známýma na nějakou chalupu, budem tam od neděle 28. srpna. Taky bych vás ráda viděla!!! Jo, Pavlíno, tak doufám, že viroza je pryč a k moři vyrazíte, já už se taky nemůžu dočkat!

Jo, Fialko, tak co ta Šimonova vyrážka? Vy jste fakt experti na nejrůznější neuvěřitelný diagnozy:-) Tak ať je Šíma OK, alergie hnusácký pryč!

Tak už nevím, co jsem komu chtěla, a jdu se zase léčit, dokud Tedýsek chrní. Nějak se mu dneska do usínání nechtělo, asi ho úplně neuspokojil můj uspávací zpěv s vychrchlaným krkem. Děs, tahle generace, co nevyrůstala na Daliboru Jandovi:-))

Tak se mějte krásně!

Š. & T.

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 26.07.05 13:50

Jé, to jsem teda ostuda!!! KUBÍČKU, VŠECHNO NEJLEPŠÍ K SVÁTKU, HODNĚ ZDRAVÍ, ŠTĚSTÍ, HODNÝ RODIČE A JEŠTĚ HODNĚJŠÍHO SOUROZENEČKA DO PARTY!!!!

Velikánskou pusu posílají

Šárka & Tedýsek

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 27.07.05 14:56

Šárko, to je pech, snad tu chřipajznu vyženeš!! My už jsme zdravý a v pátek vyrážíme, jupíí :-) S tou Sečí by to mohlo vyjit, moc ráda bych tě poznala!! Renča už se celá tetelí na létajícího Tedýska :-) Fakt, viděla ty fotky a nechápala, kam letí…

Pavlína

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 28.07.05 21:46

Ahoj holky,
teda tady je liduprázdno, nečeká se náhodou na nový deníček?
Já jen ve zkratce, jsem přímo uvařená z dnešního vedra a jdu si dát dnes již čtvrtou a doufám poslední sprchu.
Děkujeme všem za přání Kubíkovi k svátku. Dostal zas hračky a taky župánek a protože si poslední dobou hraček vůbec neváží a tříská s autama naschvál vzteky o zem, vydala jsem zákaz nakupování hraček celému příbuzenstvu. Obvzlášť to platí pro manžu, ten by pořád něco nosil a já se zlobim, protože já taky samozřejmě vidím okolo sebe spoustu pěkných věcí, který bych synáčkovi dopřála, ale kam by to vedlo? Za to manža zábrany nemá, pořád nosí něco, svátek nesvátek.
A mám velkou novinu. Pro mě osobně je to překvápko. Já měla na 100% za to, že prostě čekáme holčičku. Buď jsem si to vsugerovala nebo měla nějaký falešný pocity, ale rozhodně to je omyl. Ve středu se na podrobným UZV na kontrole srdíčka ukázal kluk!!!! Takže Kuba bude mít bráchu. Pan doktor mě měl za bláznivku, protože já mu nevěřila. Musím napsat, že jsem to pak pěkně dlouho rozdýchávala, dneska už jsem s druhým klučinou smířená, ale zklamaná jsem byla, to jo.
Mizim do tý sprchy a pak spát, to vedro mě zmáhá.
Fotku z UZV nemůžu poskytnout, nemám scanner. Ale vyfotím vám bříško, pořád nic a teď se nestačím divit, jak se koulí ven.
Mějte se hezky a nějak přežijte ten zítřejší pařák.
Katule 20.tt a Kubík

 
Anonymní  29.07.05 10:15

Katulko,
to si asi všichni vždycky přejeme to opačné pohlaví, než máme už doma, a l e… pro Kubíka bude zcela určitě lepším kámošem brácha, než ségra. Už vymýšlíte nějaká jména?
Moc Vás z „vedrákova“ zdraví a na 2 týdny se loučí Liliana

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 30.07.05 12:18

Ahoj,

KÁŤO, gratulujem k chlapečkovi v bříšku. Tak do třetice to bude třeba holčička…Fotku určitě pošli, ať víme jak bříško roste. Kope mrňousek? A jak se bude jmenovat?

MISHIČKO, dívala jsem se na fotky, jsou nádherné, František mi dost připomíná malou Barborku a Barča je hotová krasavice…
Kdyby jsi chtěla aspoň trochu přiblížit porod, tak budeme rádi. Já myslím, že klidně by jsi i mohla teď vykopnout nový deníček, žádný se zatím neobjevuje, to by bylo super, zase by sis to zopákla, s tvýma zkušenostma by to nebyl žádný problém,ne...­.....Co ty na to?????

Jinak Verča má z tohoto týdne tři čerstvé zážitky. Jednak byla ve středu v liberecké ZOO. S babičkou, dědou a švagrovou, tak je z toho doposud unešená a všem vypráví jak úžasné byly kozy a ukazuje, jak malinkatí paviáni pili mlíčko od maminky opice…

Potom spala ve čtvrtek v noci ve stanu. U babičky na zahradě, bylo šílený vedro a ač jsme neměli zrovna k mání normální stan, tak jsem jí ustlala v tom jejím dětském hracím a ona že do postele nepůjde ani za nic.....Tak jí Borek dělal před stanem ve spacáku hlídacího psa........
Tak to taky včera nemohla moc rozdejchat, že by měla jít spát do postela, ale nakonec se mi jí podařilo přesvědčit, že opravdu nemůže, když bude bouřka..

A do třetice učinala objev, že dřívka na vodě plavou, takže když já jsem uklízela na stavbě, tak ona si je vydržela házet do kýble víc jak hodinu a zase vyndávat a druhej den zase. Tak nevím jestli je to normální, že si s takovou „blbostí“ vydží hrát tak dlouho, ale zaplať pánbůh zato!!!!!!!!!

No tak Verča už se dožaduje jídla, tak já letím......

Eržika a Verunka

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 31.07.05 22:57

Ahojky holky,
díky za podporu, Liliano, myslím, že máš pravdu, dva kluci si budou bezvadně hrát. Přeji príma dovolenou.
Mishicko, František je úžasný!!!! Málem jsem bulela, už se těším na toho našeho druhýho raráška. A taky se přimlouvám za popis porodu a vůbec toho, jak to doma u vás teď vypadá.
Erži, úplně vidím Verunku jak se zabaví s takovou maličkostí. Kuba si vydrží aspoň hodinu hrát s kuličkama, kamínkama nebo různýma gumičkama. Všelijak je přendavá a uspořádává do kelímků nebo do autíček. A nebo má čtyři bábovky, konvičku a kýbl s vodou a přelívá to všechno tam a zpátky. Baví ho to klidně několik dní.
Zítra odjíždíme s Kubíkem, babčou a prababčou na 5 dní na malinký prázdninky, tak ještě dobaluji a pak mizím do postele.
Mějte se všichni krásně.
Katule 20.tt a Kubík

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 01.08.05 22:25

Ahoj,tak sem zpátky!!
Měli jsme se dobře,ale bylo to moc krátký,potřebovala bych tak čtrnáct dní a z toho aspoň dva dny bez dětí :-)))).
Ani se nebudu moc rozepisovat,jen jsem chtěla popřát Lilianě pěknou dovču a Kubovi opožděně vše nej k svátku.Káťo to je bezva,že bude mít kubík brášku,já jsem se taky těšila na holčičku,ale co naděláš.Určitě si budou moc rozumět a víc si spolu třeba i vyhrají.

No nic,musím jít spát,trávím celý den praním a žehlením(teda nežehlením,ale skládáním prádla,páč by mě klepla pepka,kdybych to měla všechno žehlit,tak si takhle ulevuju a co není moc pomačkaný,tak to poskládám a prdím na to:-)))).
A taky jsem se dokopala k tomu,abych zašla aspoň jednou za prázdniny s klukama na koupák a jsem vyřízená:-)).
Takže dobrou někdy příště.Pa Zizi a Tom(2 roky a 3 měsíce)

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 04.08.05 11:15

Ahojky všem,
jsem tu jen na skok, zase se dovolujem u babičky, ale to počasí, to je hnus. Tedýska jsem tudíž dnes zanechala v laskavé péči prarodičů a vydala se domů, oběhat si různý věci, který s T. dost těžko zvládám - kupříkladu očního, gynekologa a podobný příjemnůstky:-) A tady - no hrůza, novej deníček nikde a aktivita taky veškerá žádná!:-( Bude teda nějakej novej deníček? Abysme se měli na co těšit:-D
Jak bylo na dovče, Zizi? Lehce závidím, ale taky bych si spíš klíďo střihla pár dní bez malého tyránka:-)
Jo, a Káťo, gratuluju k chlapečkovi, ono je to ve finále asi vážně jedno, ale chápu, že to malinko zamrzelo, i když to vyznívá blbě… Ale bráchové budou stopro rádi, že se mají:-)))

Tak se mějte, mizím, Roman mě pozval na oběd do restaurace, no to bude luxus, když nebudu muset lovit draka zpod stolu našeho i všech okolních:-) Že bych si dala TEPLÉ jídlo a TEPLÉ ho i snědla?:-)))))

Šárka

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 04.08.05 15:15

Ahoj!
Ten teplý oběd si opravdu vychutnej,mě se to podařilo po dvou letech a to teď na dovolené,jeli jsme se najíst do hospody a já broučka uspala v kočárku a mohla si v klidu objednat a dokonce to teplý i sníst :-))))),to byla taková paráda:-))),takže dobrou chuť!!!!Čau Zizi

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 05.08.05 12:51

Ráda věřím, Zizi, já si to včera faaakt užila:-) A po tom obědě jsem jela domů spát, místo abych jela pro nebohé dítko k babičce - to bylo něco!!!:-) Ale dneska už jsme po dlouhé době zase doma, mělo být hnusně, a to je u našich s Tedýskem peklo… Hm, a samozřejmě celej den svítí sluníčko, já bych do těch meteorologů kopla!

No, možná jsem s tím už trapná, ale CO TEN NOVEJ DENÍČEK, SAKRA?????:-)))))

Šárka

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 05.08.05 21:36

Nic,sakra! :-))))))))))))))))

Ahoj,tak se asi všichni dovolenkujete,no jen si užívejte,letí to strašně rychle a bude po prázdninách.
My jedem ve středu na chatu,tak se tu taky neukážu,no a pak už to pomalu začne,ještě jsem ani nevytřídila Lukymu psací stůl a bude zase škola,chjo já bych ho toho utrpení tak ráda zbavila.

U nás je pořád sranda,Tom je co slovo,to perla,teď chodí a vykřikuje"to je havaj" a tak dále,je to hroznej čert a když jsou s Lukášem spolu,tak padá barák,tak nevím,jestli nakonec neskončím v blázinci,kaž­dopádně mě navždy přešly chouttky na nějakou tu holčičku:-))).

Zítra slaví bráchova holčička první rok,tak budeme opíkat nutrii a oslavovat,no nevím jak se udržet na uzdě,na dovči jsem přibrala jako pra.....,a teď pořád grilujem a žerem:-))))),a pak budou vánoce a cukroví,no začarovanej kruh,sbohem dieto!Taky to máte tak?Ne,vy ste všechny hubený jak lunt:-(

Konec depresí,jdu se koukat na tv.Tak se tady mějte a pište nebo si to Šárka hodí:-)),apropo Šárko,co ta Šumava??Nám došel účet za plyn a máme doplácet 7000kč,tak jsem z toho mírně v šoku,teda spíš taťka,no uvidíme,jak to dopadne.

Končita chuanita papá Zizi a Tom

 
Anonymní  06.08.05 00:48

Ahojky po delší odmlce,
nějak se mi nedaří dostat se k počítači, protože Francin spává v pracovně, aby nerušil Báru a já tam nechci klapat, aby se náhodou nevzbudil.
Díky všem za chválu chlapečka, to potěší :) Je zlatej, jen zrovna experimentujeme s umělou stravou, protože se začal po kojení šíleně zlobit, řval hodiny v kuse, kakal vodu … prostě se pobarbánkoval :( Tentokrát jsme nechtěli na nic čekat, rozhodně ne 4 měsíce, jak s Bárou, takže jsme dočasně přešli na umělou stravu a vše se okamžitě zlepšilo o 100 procent. Zítra zase zkusím kojit, jestli se to zase zhorší, tak definitivně končím a to své „zaprděné“ mléko už mu dávat nebudu :)
K porodu: Souhlasím s tím, že ten druhý je rychlejší - u mě tentokrát od začátku kontrakcí pouhých 21 hodin, což je v porovnání s Bárou brnkačka :) Dál se ztotožňuji s tím, co říká Ethel sestra (matka 3 dětí), že další porody jsou kratší, ale intenzivnější.
Jak to tedy bylo: ráno jsem se probudila po páté a byla jsem naštvaná, že už se kvůli těm bolestem zad ani pořádně nevyspím, ovšem jen co jsem vypakovala Jirku a uvařila si kafe, tak začaly kontrakce. Vlastně jsem měla radost, že nejsem vzhůru „zbytečně“. Bylo to tak každých cca 10 minut, modlila jsem se, aby to nebyly jen poslíčci, chtěla jsem už hrozně rodit. Dalo se to docela slušně ustát, a tak to bylo celé dopoledne, nijak extra pravidelné, ale nepřestávalo to. Bára se živě zajímala, co se to děje a pak mi chodila při kontrakcích pomáhat prodýchávat, až mě to rozesmívalo. Klekla si pode mě na čtyři a zahlásila, že jde taky dýchat a funěla jak pes :) Po obědě jsem vyslala Jirku s Bárou na výlet, abych měla klid a tak jsem si profuněla odpoledne. K večeru už to začínalo být silnější a častější, když rodina dojela domů, akorát jsme uložili Báru a už jsme volali Ethel - které tímto ještě jednou děkuji za pomoc - aby přijela, že jedem rodit. Dorazila bleskurychle, mě se mezitím kontrakce ustálily na 3 minutách. Ještě jsem Báru šla zkontrolovat, řekla dalšího mravenečka, protože ještě nespala a jeli jsme. Cestou to šlo, byla volná Praha a dojeli jsme rychle. Ovšem jen jsme vlezli na příjem, tak se mi zdálo, že to pomalu zase přestává a začala jsem se bát, aby se to nezastavilo úplně a nebyl to jen planý poplach. Naštěstí nebyl, byla jsem otevřená na 5cm, takže hurá, šli jsme na porodní pokoj. V Podolí mají nové sály, je to neuvěřitelná bomba, vypadalo to jak v německých filmech z nemocnic. Pak jsem si prostě funěla a sprchovala se a čas docela ubíhal. Jeden super zážitek mám ze sprchy. Všimla jsem si, že je to taková ta masážní, takže jsem si to naštelovala a pustila si proudy vody na prsa a břicho a bylo to moc fajn. Ovšem, jak na mě přišla kontrakce, tak jsem musela do předklonu a v tu ránu mi stříkala voda do obličeje a já to po slepu a při funění nebyla schopná vypnout, takže jsem se topila, funěla a řehtala se současně :)))) To teda bylo jak z grotesky :D Ovšem dál to už tak veselý nebylo, 3 hodiny po příjmu jsem byla otevřená jen na 6 cm a nechtělo se to hnout. Chtěla jsem epidurál, ale nešlo to, že prý mám v těle nějakou infekci. To už začala ta část, na kterou nejsem hrdá, měla jsem tak příšerný bolesti, že jsem řvala a řvala a řvala, nedalo se to zastavit. Žádný prodýchávání nepomáhalo, měla jsem plnej močák, ale nemohla jsem se vyčůrat, ani vycévkovat to nešlo, takže jsem měla pocit, že mi exploduje břicho … no síla. Pak nastalo dohadování, co teda, když epidurál nejde a já mám pocit, že bolestí omdlím. Asi čtvrt hodiny se Jirka dohadoval s doktorkou, co tedy hodlají udělat, že nemůžou přeci jen přijít a říct, že epidurál nejde a zas odejít, že přeci něco musí navrhnout, nějak mě podpořit … já jsem u toho funěla, zkoušela neřvat a mezi funěním přesvědčovala doktorku, že chci okamžitě císaře, nebo omdlím. No, fakt jsem se předvedla :) Ale za tu čtvrt hodinu se najednou něco změnilo … tak krátká doba a já se dootevřela úplně a najednou jsem cítila, že fakt rodím. To byla neskutečná úleva, už jsem se jen starala, aby mě opravdu nastřihli a nepotrhala jsem se zase, jako minule. Pak to bylo rychlé, snad na 2 zatlačení byl František venku. Jak ze mě vyklouzl, tak jsem se na něj dívala, on mlčel, koukal, a byl celej uvolněnej, ruce a nohy doširoka rozhozený, prostě taková jakoby pohodička z něj vyzařovala. Jen jsem říkala, aby dýchal, protože se mi zdálo nemožný, že vůbec nepláče, po takovým zážitku. Dýchal a za chvíli i ukázal, jak umí vřeštět. Když mi ho dali, tak jsem plakala a vůbec jsem ho nechtěla pustit z rukou.
Pak to všechno šlo rychle a hladce, sice se nepřisál, ale byl v pohodě a neplakal. Mě zašili, dostali jsme jídlo a vegetili na sále další 2 hodiny. Pak jsem si došla na pokoj, vozit jsem ani nepotřebovala, což byla paráda a měla jsem štěstí na volnej nadstandart, takže úplná paráda. Jirka s námi byl až asi do 6h a pak jel domů, aby stihl přijet před Bářiným probuzením. Ethel hlásila, že po dobu její služby nebyly žádné problémy, všechno jsme stihli tak, že Bára ani netušila, že nejsme doma. Měli jsme štěstí. Odpoledne už se Bára přijela s bráškou seznámit a proběhlo to hladce a v pohodě, chodili pak každé odpoledne. Protože Frantík je násoska největší, tak si první mlíčko vytáhl už 24 hodin po narození a pak se jen kojil a kojil a kojil, přibíral až neskutečně a 3tí den jsme šli domů, protože už nebylo co tam s námi dál dělat.
Tak doufám, že jsem vás moc nevystrašila, nebyla to úplná pohoda, ale šlo to, jen tedy na to nejsem tentokrát nijak hrdá, hlavně, že jsme to přežili. Ovšem jestli se někdy Francin podrobí nějaké hypnóze a vzpomene si, jak jsem ječela a co všechno, tak mě nejspíš vydědí :))))
Doma je to zatím dobrý, hlavně už můžu sedět, což je úleva. Je tu ovšem neskutečnej bordel (jinak se to nedá říct), nestíhám vařit, žehlit, jsem ráda, když si vyčistím zuby v poledne, ale mám dvě pěkné děti, tak co :) Koupili jsme dvojkočár a začínáme podnikat výlety, za rohem nám otevřeli Človíčkov, tak tam docela bydlíme, když je venku hnusně. Bára hrozně „dozrála“ a i když mívá své dny, tak je taková odvážnější, společenštější a hlavně si Francina hrozně hlídá, nechce ho půjčovat chovat ani našim kamarádům ani rodině, protože Fantišek je přeci náš :)
Tak jsem zvědavá, jak dopadne náš experiment s kojením, jestli se to zlepší, když ne, tak aspoň nebudu muset nutně vstávat na každé krmení já :)
Jinak ještě stále Bára odmítá chodit kakat jinam, než do plíny, odmítá se o tom i bavit, je prostě hrozně zatvrzelá a já už nevím, co s tím. Jen doufám, že se to jednou prostě rozhodne dělat normálně a nebudu jí utírat zadek ještě ve škole :))) TAky když má plínu nebo cokoli na sobě, tak se i vesele počůrá, hlásí čůrám a stojí rozkročená a pozoruje mokrající svršky. Jinak když je nahá, tak to chodí čůrat vzorně. Nevyznám se v ní, je chytrá jak opice, neustále má neskutečný hlášky, ale tohle prostě bojkotuje.
Když jsem u těch hlášek, tak tady je jedna z poslední doby:„Tati, to není tvoje televize, to je naše televize, naše! Tak se na ní nemůžeš koukat, budeš se koukat jenom na mě!“ A ještě ukázka nejčastější konverzace, když má Bára nenákovej den: „Co to mami děláš? (vždy se ptá na zcela evidentní a jí známou věc) "myju nádobí“, „ne nemyješ“, „ale myju“, „ne nemyješ ne ne!!! (to už ječí), "tak co teda myslíš, že dělám Báro?“, „neděláš!!!“ :D :D :D nebo jiná varianta: „mami, já chci tu panenku“, „tak si jí vezmi“, „já jí ale přeci nechci!“, „a co teda chceš?“, „nechci, nechci, nechi!!!“, „no tak si jí neber“, „já jí chciiiiiiiiiiii“ … a tak pokračuje dál, až jednou zešílím :D :D :D
Tak, na deníček jsem se necítila, máte tady teda super dlouhej komentář :)
Všem přeji dobrou a ničím nerušenou noc.
mishicka + Barbánek + Francin
PS: nezvládám to už po sobě číst, odpadávám únavou, takže případné chyby prosím omluvte.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama