Opičáci 51 - Klokan přiletí v květnu

Rodičovství

Ahoj opičáci, tak doufám, že nikoho z vás neodnesli čerti, ale vaše mamky nejspíš jo, když je tady taková absence.Tak se pokusím zachránit situaci a vykopnout deníček, doufám, že mě v tom nenecháte a příspěvky se budou rojit stejně početně jako ti čerti v pondělí. Nejdřív ta velká novinka, ano, ano, je to tak a půjdeli to vše jak má a já věřím, že ano, tak k nám v KVĚTNU PŘILETÍ KLOKAN!!! Takže přebírám těhotenskou štafetu našeho deníčku po Kátě a doufám, že na to nezůstanu dlouho sama. Minimálně Jolce to moc přeju a tak, pokud je to ještě potřeba, prskám, prskám pravé nefalšované těhotenské bacily, jen ať je tu pěkně zamoříno, ať se hodně urodí!

Na mimi se už moooc těšíme, Verunka o něm pořád mluví, je div, že to někomu nevykecala dřív než my. Doufám, že jí ty její pečovatelské nálady vydrží i v reálu, až budou skutečně potřeba. Zrovna včera zase řešila to naše miminko, říkala, že až se narodí a bude mít pipinku, tak to bude holčička, a když bude mít pindíka, tak to bude chlapeček. No to bude ale průšvih, mami! Myslela jsem, že se smíchy roztrhnu, břicho se mi natřásalo jak na trampolíně. A že se mělo co natřásat! Břicho už se teda rýsuje, z poloviny je to teda pravý pečlivě vypěstovaný čistokrevný špekoun, ale zbytek už je fakt břicho těhotenské a to musím říct, že ho mám teda minimálně tak o měsíc větší než u Verunky. Tak čekám, do jakých velrybích rozměrů to dotáhnu. 7 kilo jako poprvé to teda rozhodně nebude, tipuju to tak na 15.

Jinak celé to těhotenství probíhá tak trochu nestandartně, teda aspoň oproti tomu na co jsem byla zvyklá. V prvních měsících nevolnosti, které se u Veroniky nekonaly, takže jsem je fakt nečekala a to ne jenom ranní, ale rovnou čtyřiadvaceti­hodinové. To jsem teda dost těžko vydejchávala. Verunka, únava a do toho ty blivnonávaly. Naštěstí měl Borek na podzim už stavby plný zuby, takže si vzal do parády Verunku a minimálně třikrát týdně byli spolu ve zkušebně, tak se z Verči za ten měsíc stala poměrně zdatná bubenice. Někdy kolem 11. týdne mi začalo být zase normálně, tak to byla opravdu velká úleva začít normálně fungovat. Pak ale bylo drama s boreliózou, na kterou měla dr. na kožním podezření neb jsem měla klíště i flek, naštěstí jí ale nemám, všechny testy byly negativní. Ale ten týden nervů byl fakt maso, to bych nepřála nikomu. Taky jsem si toho o borelióze v těhotenství dost zjišťovala, tak jenom pro informaci, kdyby to někdo ve vašem okolí potřeboval a nestresoval se jako já. Musí se to včas přeléčit antibiotikama a mimi by mělo být v pohodě, poškození plodu není prokázáno, riziko asi jako kdybyste měli chřipku.

Jinak mimi už kope, bublinkuje mi po celým břiše, výsledky tripple testů jsou taky OK, tak už si to těhotnění pěkně užíváme a těšíme se na 23.12., kdy jdeme celá rodinka na UTZ a budeme počítat prstíčky, kontrolovat srdíčko, křičet, že zase nechceme vědět, co to je (jsem sice zvědavá jak hrom, ale zase za to překvápko u porodu to stojí a je nám fakt jedno, jestli to bude holčička nebo kluk). A Verunka se těší, že jí mimi zamává nebo aspoň ona jemu.

No tak, kdo jste vydržel ty těhotenské radosti - starosti číst až sem, tak gratuluju, tak ještě něco málo k Verunce. Když ty vaše děti umí tak krásně ty barvy, tak jsme aspoň trochu začaly trénovat, bezpečně pozná červenou, v ostatních má stále slušný maglajz. Hlavonožce pořád pěkně maluje a taky spoustu dalších věcí, ty ale vypadají všechny na jedno brdo, neidentifikovatelná změť čáreček, která je jenou kočárek, pak Mikuláš, jindy stromeček, pejsek nebo letadlo… Pořád všude poskakuje, zpívá, když se jí někdo cizí na něco zeptá, tak mlčí jako neandrtálec. Taky se vaše děti tak ukrutně stydí? A jak to mají s oblíkáním? Verunka si umí dát i sundat komlet celej spodek a dělá to většinou kupodivu velmi ochotně, kalhotky, punčošky, ponožky, rifle, boty, to je bez problémů, ale o vršek se teda vůbec nepokouší, zjistila, že jí to přes tu hlavu nejde, tak zcela rezignovala a neumí si to ani oblíct ani zeslíct. Občas se pokusí, ale vždycky jí to tak rozčílí, že to hned vzdá.

Naštěstí jsem tenhle týden zahejbala aspoň trochu s vánočníma dárkama, tak už nejsem v takovým stresu, že nic nemám. Pro Verunku nářadí, :,-(u korálek, lego, bačkorky, nádobíčko, auto, pak ještě pár tipů, to ale nemůžu napsat kvůli Šárce, protože to nejspíš dáme i Tedýskovi. Objednanej přes internet máme i kočárek s miminkem a supervýbavičkou od cestovní postýlky až po krmící židličku a za neuvěřitelnou cenu, ale na 90% si myslím, že to nepřijde, neozývají se. Tak mě to teda trochu mrzí, protože to by Verunce udělalo největší radost. Ještě přemýšlím o bobech, koloběžce a lyžích - jen těch dětských, co se dávají na boty, ale zatím jsem je nikde neviděla, nevíte někdo, kde by je mohli mít?

S úklidem si hlavu absolutně nelámu, co bude bude, cukroví pomůžeme dělat babičce, tak se Veronika taky zapojí, to jí bude bavit.

A co Mikuláš, anděl a čert, byli u vás? Jak to děti prožívali? U nás vcelku v pohodě, psala jsem víc na konci minulýho deníčku, tak to sem jenom zkopíruju, snad to nevadí a vy o tom něco napíšete.
Tak to máme šťastně za sebou, myslím čerty i Mikuláše s andělem…
Loni jsme to ještě úplně zasklili, ale letos už Verunka věděla o co gou, tak se na to těšila…Čertem jí nestrašíme a první informaci o něm zaregistrovala někdy před měsícem, tak myslím byla dost zvědavá. Musím říct, že když jsem je slyšela přicházet, tak jsem měla taky lehce nahnáno…že by nějaké vzpomínky z dětství??? nebo že bych nějak extrémně zlobila?
No a když jsem je viděla, tak jsem si byla jistá, že to Verča nerozdejchá, čerti byli fakt hrůzostrašný, zato Anděl krásnej a Mikuláš jakbysmet…
Borek držel Verunku, vůbec nebrečela, to jsem se dost divila, ale taky ze začátku nic neřekla, jenom že nezlobila. Měla přichystáno několik písniček, že jim zazpívá, samozřejmě, že nic, řekla, že zazpívá až za rok, až bude větší a pak jim asi 100× řekla ahoj. Když odešli, vrhla se na balíčky, vybalovala jednu dobrotu po druhé a byla moc spokojená. Tak jsem ráda, že to proběhlo tak bezstresově, denně jí teď celou akci musíme pouštět na videu a ona to teď už statečně komentuje…kdo měl kopyto, křídla, jaký měli čerti zahnutý rohy a kdo jí přinesl balíček.

Mějte se moc hezky předvánočně, radostně a bezstresově

Eržika, Verunka a klokánek 18.tt

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 11.12.05 13:24

Jeej to sem si početla nádhernej deníček,at Verunka i klokánek dělají jen radost a pěkné vánoce.Pa nikkol a filípek z červenčátek

 
jolioli
Stálice 68 příspěvků 12.12.05 10:59

Ahoj Eržiko,
tak to je pecka - povedlo se Ti to ututlat děsně dlouho! Budu se vytahovat, ale u Tebe jsem mela tušení:-)
Takže - velikááánská gratulace a ať je klokánek v pořádku.
U nás čerti v pohodě, Vojtovi se trochu klepala brada, ale pak podal Mikulášovi a Andělce ruku, odrecitoval básničku a úplně jsem na něm viděla, jak je sám na sebe pyšnej, že to tak hezky zvládl.
Já měla paradoxně taky větší strach než on, abychom to nepřehnali, aby třeba nezačal koktat apod.
Horší scénka u nás byla s dopisem Ježíškovi, psali jsem ho někdy v listopadu, pak jsem ho dali za okno a když Vojta odešel do pokojíčku, tak jsem ho vzala zpět a na chlapečka zavolala, že před chviličkou byl za oknem Ježíšek a odnesl si dopis, on se tak strašně rozbrečel, úplně žalostně plakal, že ho neviděl, vůbec nebyl k utišení. Bylo mi ho taaak líto, že jsem měla co dělat, abych mu celý tajemství neproflákla :-).
Jinak u nás nic nového :-(
O víkendu jsme byli s manželem lyžovat v Rakousku, bylo to moc hezký a romantický, tak třeba taky napíšu deníček o rozšíření řad opičáku na druhou:-)
Mějte se,Jolka

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 12.12.05 12:11

Ahoj Erži,
velkánská gratulace ke klokánkovi. Ani nevíš jak Ti to přeju.
Tak hodně zdravíčka a stěstíčka ať vám vyjde všechno po čem toužíte.
Ahoj Fialka.
P.S. TIP: Lyže jsem kupovala v Makru, stály 200kč a pro drsňácké začátky jsou dobré.

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 12.12.05 13:11

Ahoj holky, ahoj opičáci,
sice se moc nehodí chodit do tak pozitivního deníčku s depresí, kterou mám, ale jenom hlásím co je nového v Šimonově.
Po 3 týdnech nemoci a trápení jsme s mírným kašláním nastoupili do jeslí. Hurá, potvrzení od lékaře zabralo a tak něměly námitky a dovolily mu tam zůstat!! Teď po dvou týdnech v jeslích - to vypadá pořád stejně, stále pokašlává, ale drží se.
Mikuláše jsme také ustáli. Jakmile spatřil čerta a spol. vylezl Michalovi za krk (zřejmě aby se cítil výškou tak akorát). Chvilku se mu to nezdálo tak jsme pozorovali dění z povzdálí, ale nakonec odrecitoval písničku jako SMS, vyfasoval balíčky (v nich AUTO), takže spokojenost největší. Od teď každý Mikuláš nosí auto!!!!!
Vánoční dárky mám také vyřešené, ale jen teoreticky, protože na jejich praktický nákup potřebuji volnou ruku a ne Šimona za zadkem. Stále čekám, kdy Michal přijde z práce jako normální člověk, abych mohla vyrazit na lov. Ale vzhledem k tomu, že je to otázka chvilky nedělám si násilí a snad to 24.dopoledne zmáknu i zabalit. Jo, kdeže loňské časy jsou!!!!!!
Cukroví jsme napekli se Šimonem ještě když byl nemocný a byla to letos opravdu velká zábava. Ani jsem nečekala, že ho to tak sebere a že bude tak akční. Plnil formičky jedna báseň, skládal je na plech přesně podle tvarů, vyvaloval dětským válečkem a pak vykrajoval zvířátka. Byla jsem docela překvapená, že by mi u těchto činností mohl asistovat chlap!!!! Od té doby je u každého vaření - což už taková paráda není - ale alespoň je to sranda.
Protože jsem během naší dlouhé nemoci stihla i vymalovat tak si myslím, že už mám i uklizeno, nic se nemá přehánět a velký úklid zase až na jaře. No abych se neradovala, v pátek nás sousedé prasklým odpadem z WC zase vytopili, takže veškerá moje radost opět vyšuměla.
Vánoční atmosféru si díky mé špatné náladě ani nestíhám užívat. Večer zapálím svíčku, uvařím kafe, naliju víno a rýpám se myšlenkama v blbostech. Šimon by nejraději pořád stál na Andělu, kde jsou vánoční trhy u stánku se štěkajícím hafíkem a kňučící krysou, pak u kolotoče s autíčkama a vláčkem. Za ty hodiny, které jsme tam prostáli jsme se svezli pouze jednou ve vláčku (podobném jako v ZOO v Praze - kolena pod bradou a na rozdíl od toho v zoo tento jezdí pořád dokola v pravidelném kruhu, že po dvou kolech jsem myslela že jsem opilá). Jsem ráda nestojí to tolik peněz, ale ty zmrzlé nohy a nosy za tu podívanou nestojí. Jednou viděl v obchodě autíčko Alfa Romeo a protože jsem mu ho nechtěla koupit hned, namluvila jsem mu že když bude hodný tak mu to auto přinese Ježíšek. Od té chíle pořád hlásí že je hodnej a že mu Ježíšek přinese Alfu Romeo. Jenže Ježíšek už neví v jakém obchodě to bylo, hi hi hi.
Tak holky, mějte se krásně, užívejte pohodu a snad už napadne nějaký sníže.
Ahoj všem
Fialka a Šimonek.

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 12.12.05 13:59

Ahoj všici,

tak se taky hlásím po děsně dlouhý době, vážně jsem vůbec nestíhala, v práci to bylo šílený, ale teď mám před sebou tak měsíc klidu - huráááá!:-) Ani jsem pořádně nečetla minulej deníček, musím to napravit, až se dám trošku dohromady - třeba bych se ráda vyspala a tak:-) Slíbenej rozepsanej deníček má stále asi pět vět, ale místopřísežně slibuju, že ho dopíšu a příští týden pošlu - když nás teď Eržika zachránila:-) Jinak samozřejmě gratuluju ještě i „veřejně“, teda věřili byste, že jsem na ní nic nepoznala, i když se vidíme skoro denně?!:-)

A jak se jinak všichni máte? U nás nic moc dramaticky zajímavého, jak jsem byla v pracovním poklusu, tak samozřejmě nemám dárky, nemám uklizeno, napečeno… zatím jsem zvládla jen vyhrabat a vyžehlit vánoční ubrus:-)

Fialko, doufám, že už tě část depresí přešla, Šimonek přestává chrchlat a tak… Jo, holky, co nějakej hromadnej zájezd na Šumavu? Fialko, chystáte se na Brčálník na lyže? My bysme se moc rádi přidali, a možná i někdo další, co Zizi, kdy má Luky prázdniny?

Tak se zatím mějte, letím to tu trošku polidštit, a vyrážíme koupit bačkorky. Jo, hoďte sem nějaký tipy na dárky, já jsem letos úplně bez inspirace…

Šárka & Tedýsek rýmující

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 12.12.05 22:31

Ahoj holky,
Erží, no paráda!!!!! Posíláme obrovskou gratulaci!!! Nechtěla jsi to před námi tajit až do porodu:-))))? Už jsem si říkala kdo bude další dvojmamka. Jolko, tobě držím palce hrozně moc a prskám též zatím ještě těhulkovský bacily.
Erži, já si myslela, že podruhý budu mít větší bříško, ale ani moc nemám. Připadá mi stejný jako s Kubíkem. Možná je to tím, že vůbec nenosím tentokrát lacláče, mám dvoje super kalhoty do pasu a je to mnohem pohodlnější a i to líp vypadá. Kilča stejný, + 15kg.
To jste na tom se svlékáním bezvadně. Já většinou svlíkám Kubíka sama, protože dobrovolně to moc nejde. Nemá prostě rád oblíkání ani svlíkání, vyrušuju ho ze hry, tak se vzteká. Občas mu připravím slipečky a tak je navlíkne. Poslední dobou se mu líbí chodit sám čůrat na záchod. Má samozřejmě svůj stupínek a tak mu to jde dobře. I se vcelku dobře oblíkne. Ale nesmim ho sledovat!! To mám zakázáno, vykáže mě vždycky za roh. No prostě když sám, tak sám.
U nás byl Mikuláš a Anděl. Dělala ho mamka se ségrou. Kuba je rozhodně nepoznal, trochu se bál a mě z toho bylo normálně do breku. Pak se ale otrkal a pověděl dvě básničky a jak dostal balíčky, bylo to dobrý. Dodnes všem vypráví, že Mikuláš nechal čerta dole (jako pod barákem), protože Kuba nezlobil. Příbuzenstvo nám nanosilo balíčků, že máme sladkostí tak do léta, jestli nechcem mít doma Otesánka:-)))
S dopisem Ježískovi mám taky prima historku. Kuba to napsal s taťkou a pověsili za okno. Nakreslili tam spolu velikááááánskej kamióóón. Já to pak vzala a v rychlosti založila do knihy, co ležela na stole. Ani nevim proč jsem pospíchala. No a za dva dny to Kubík našel!!! Já jsem si nadávala! Naštěstí taťka vymyslel historku, jakože Kubík asi zlobil (což je velmi často) a tak, že Ježíšek dopis vrátil a že mu ho teda pošlou znova a že se musí polepšit. Prošlo to!!! To se mi ulevilo, takhle jsem to zkazit nechtěla.
Fialko a Šárko, přejem, ať jste zdraví!! A Fialko, depky pryč. Zima zas brzo přejde, bude sluníčko a brzy líp a nebudeš muset nikde mrznout:-))) S úklidem a dárkama si nedělejte hlavu, jak myslíte, že je to letos u nás? Taky jsem rozhodla, že se uklidilo při malování a tak jsem jen přeleštila okna zevnitř a hotovo. Možná ještě stihnu zabalit nějaký dárečky a vůbec, uvidíme, jak to bude letos na Štědrý den. Cukroví naštěstí peču s mamkou, babčou a ségrou a letos se přidala i teta se sestřenicí a tak jsem se rozhodla nezaclánět a pouze jsem lehce asistovala. Šárko, tak pro inspiraci na dárky, my máme připravený ten „velikááánskej kamion“, houkací hasiče na dřevěný koleje do :,-(y, kasu-pokladnu s penězma, knížky a já nevim, co ještě, ale hlavně semafor. Ten je super, sehnali jsme ho v Globusu, je blikací a přepíná barvy. Moc pěkný, dostane ho i Kubíkův kamarád.
Chtěla jsem psát víc, ale už mě bolí záda, tak si jdu číst. Usoudili jsme s manžou, že mi dneska nějak poklesl břuch, tak se možná bude něco brzo dít. Ráno jdu na kontrolu, uvidíme co se dozvím. Doufám, ale že pak ještě stihnu ke kadeřnici, ať jsem na porod fešanda:-)))))))
Jo a představte si, jméno ještě nemáme!!!! Né, že bysme se neshodli, ale nemůžem se rozhodnout.
Mějte se hezky a užívejte si, Vánoce za dveřma, zas to nějak uteklo co?
Katule 39 tt a Kubík

 
jolioli
Stálice 68 příspěvků 13.12.05 08:55

Katule, drží, palce, abys ještě stihla tu kadeřnici :-), ale na druhou stranu, kdyby to už přišlo, stihli byste být doma na Štědrý den! Tak to promysli a eventuálně zapracuj na urychlení:-))))
U nás budou dárky - mašinky od Bria - HOUKACÍ, SAMOJEZDÍCÍ, koleje a podobné doplňky, kolo s helmou, nějaké knížkya pak zcela neklučičí dárek - :,-(a nádobí s plotýnkama a umělým kuřetem :-), mám totiž doma budoucího chef de cuisine. Jak psala Fialka, že Šíma peče cukroví, tak mi to připadalo jako opsaný přes kopírák, jak to vypadá u nás. Normálně precizně vyválí placku z těsta, vykrajuje tvary, přendává je na plech, těsto syrový samozřejmě ujídá. Tak jsem neodolala a koupila mu tu minikuchyňku. Tátu málem kleplo, kldyž to viděl, je totiž úplně růžová, výrobce asi nepočítal s tím, že by to mohlo bavit i chlapečky.
Eržiko, budeš vědět, pohlaví klokánka, nebo si pro nás i sebe chystám další překvapení?
Marodi, uzdravte se.
 Jolka

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 13.12.05 09:01

Ahojky,

tak jsem tu zase, to koukáte, co?:-) Káťo, dneska se mi o Tobě normálně zdálo, tak se jdu mrknout, jestli náhodou nerodíš - a Ty jen posíláš komentář:-))) Možná na tom poklesnutí bříška něco bude… to je dobrý, my jsme taky ještě neměli jméno, psala jsem ho až v porodnici, u nás teda proto, že jsme se nebyli schopný domluvit, můj Chrudoš prostě neprošel:-)

Už vůbec nevím, co jsem ještě chtěla, a za chvíli končí Kouzelná školka, tak už toho asi moc nenapíšu… Jo, s tím oblíkáním, Tedýsek se teda umí svléknout i obléknout komplet, ovšem jen když CHCE- to znamená třeba když se jde večer koupat, je nahatej bleskurychle, ale když třeba někam spěchám, tak ho musím nejdřív vytáhnout zpod gauče, zpod stolu, nebo prostě z nejbližší díry, do který zaleze, aby se nemusel převlíkat - takže nikde to není ideální, oni se to prostě časem naučej, ne?:-) V patnácti je snad před tělocvikem nebudem chodit převlíkat, doufám…:-)))

Ach jo, tak finito, jdu stavět boeing, tak se mějte, a Káťo, dík za tip, semafor je dobrej nápad! Jo, hodila jsem do galerie jednu fotku, kdo se přidá?

Šárka

A PIŠTE!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!:-)

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 13.12.05 09:05

To je dobrý, Jolano, s tím nádobím, máš se na co těšit, zbavíš se kuchyňskejch povinností, no paráda:-)
Já když jsem se T. ptala, co chce od Ježíška, tak prohlásil, že miminko a kočárek:-))) Ale Roman mi zakázal koupit takovou úžasnou panenku s růžovou lahvičkou (stála asi tak půlku průměrnýho platu, to je pravda:-), tak dostane aspoň jednu po mamince, i s kočárkem z osmdesátejch let. No co, retro je zase v módě:-))

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 13.12.05 13:29

Ahoj holky!
Tak hlavně mooooc gratuluju Erži k těhotenství,tos teda vydržela držet jazyk za zuby pěkně dlouho:-))).
Jen mám teďka strach,když jsem sem vlezla abych nedejbože chytila nějakýho těhu bacila,když ste to tady tak zaprskaly:-))).
Káťo,tobě hodně sil a držím palce,už se nemůžu dočkat až to bude.

Šárko,ty nám čteš myšlenky,tedya spíš mýmu manžovi,protože tady už dvakrát prohlašoval,že by chtěl na Šumavu a že se musíme domluvit.Takže já se mrknu,kdy má Luky prázdniny a domluvíme se,co vy na to?Jen doufám,že by to nedopadlo jako loni,to by mě Fialka asi už fakt zabila:-))) a nejen Fialka ale asi i pan Fiala:))).
Mimochodem Fialko,kašli na depku,já mám pocit,že jsem v depresi neustále.
no a s úklidem to u nás vypadá asi tak,že prostě nemám nic,ani okna ani výzdobu a ani sem nevyhrabala vánoční ubrus,takže vánoce zase nestíhám a kašlu na to,stejně i když uklidím,tak ten drak to všechno rozbordelaří,všude drobky a mokro a tak dále,no staršný,ale mě to jaksi nebere,odkládám to na jaro,přece nebudu v té zimě umývat okna,ne?

No a co se dárků týče,já Tomovi koupila tabuli na malování,křídy,ma­lou motorku na rozšroubování a krtečka a tím to končí,ještě jsem musela koupit dárky za babičku,takže za ni jsem koupila ten velký jeřáb na dálk.ovládání(mys­lím že byl i v tv reklamě a v makru stál 300kč),no a ještě musím něco vymyslet.

S oblíkáním je to u nás blbý,oblíkám ho já a ani nevidím,že by se třeba do toho nějak hrnul,aby to dělal sám.Vlastně všechno máme blbý.Sám taky nečurá,takže pořád do hrníčku,kam ho musím po:,–(it,nebo ho musím na záchodě držet nebo(pro něj lepší varianta)do kalhot.Po o i večer ho musíme uspávat,sám by neusnul,plinku na spaní máme pořád.Asi se jí nezbavíme nikdy v životě.
No a hrůza s jídlem,pořád u oběda utíká a zlobí a ráno kromě sunaru nic nechce.Tak asi tak,mám pocit,že se mi to vymklo nějak z rukou ta výchova.Teď ještě ke všemu řve na Lukáše,že ho vyhodí z baráku a že je blboun,no pěkně se to naučil.Je to strašný,ale tohle bohužel neovlivním,můžu na Lukyho řvát,že nesmí před ním mluvit sprostě a hnusně,ale je to puberťák a vylítne mu to z pusy samo,ještě že sprostě nemluví a nějakýho blbouna a debila mu odpustím,horší bude až Tom někde uslyší něco mnohem sprostějšího,to bude síla.No co se dá dělat,ze školky by si to stejně přinesl,tak uvidíme,jak to dopadne.

Na Mikuláše jsem šla s Tomem na besídku,celou dobu říkal že mu řekne básničku a když M.zavolal,že má přijít tomášek,tak jsem ho na podium musela vynést a pak mě chytil kolem krku tak,že jsem nemohla ani dýchat a už se nepustil,tak jsme po trapné chvíli přesvědčování atak museli s ostudou odejít.
Pak jsem si říkala,ještěže u nás žádnej nebyl nebo by opravdu začal koktat.

Tak a to bude zatím od nás všechno,musím jít nachystat Lukymu oběd a tradičně nic nestíhám,tak doufám,že neprošvihnu ten Kátin porod!!!
Tak ahooooj Zizi a Tom

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 13.12.05 13:33

ještě ty jarní prázdniny:6.2 - 12.2.2006

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 13.12.05 14:09

Super, Zizi, seš rychlá jako blesk:-)

Takže teď to trošku visí na Fialce, jak to vidíš s tímhle termínem?
6.12. 2006 A KDO SE PŘIDÁ????

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 13.12.05 14:10

Samozřejmě 6. 12. 2. 2006, už fakt blbnu:-) š.

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 13.12.05 14:11

Tak ještě do třetice, já možná nepojedu na lyže, ale do Bohnic:-) 6.-12. 2. 2006

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 13.12.05 18:30

Ahoj,
děkuju moc za gratulace ke Klokánkovi.

Tak Verča je celá od mouky, právě jsme pomáhaly babičce péct cukroví a Verunka vykrajovala, jak o život. Taky jí musím pochválit, stejně jako vaši opičáci, jí to jde teda suprově, oproti loňským perníčkům jedna báseň, no jo přece jenom trénink s modelínou je znát…

Jolko, pohlaví Klokánka vědět nechceme, přece jenom překvápko u porodu bude stát za to..ale zvědavá jsem samozřejmě až hrůza, tak se budu muset na tom UTZ před vánocema hodně držet, ale můj Dr. to stejně moc neříká, tak to půjde snad dobře, hlavně abych to nepoznala sama (ale takový znalec teda snad nejsem).

Káťo, my jsme jméno pro holčičku napsaný v porodopisu neměly, pořád jsme nevěděly, pak jsem porodila oproti plánu trochu dřív takže jsme vymýšlely až na sále, jak jsme jí viděli, což si myslím taky není špatný nechat se inspirovat přímo novorozeňetem (ale samo pár tipů musí člověk tušit).

S těma „holčičíma“ hračkama pro kluky je to, myslím, úplně v pohodě, oni si to přece musí taky zažít a vyzkouše. Kamáradky, co maj kluky běžně kupujou kočárky s miminkama,, aby mohli kluci trénovat…
Jo a moje sestra, která má 3 dcery, mají byt zavalenej autama… Verču auta zatím moc neberou, ale od Ježíška (babičky) jedno dostane.

Jo včera jsme se bavily se Šárkou o malování a jak naše děti drží pastelky. Drží už vaši opičáci tužku dobře? Verunka pořád jako kopyto, ale Šárčina sestra říkala, že se to děti nemají učit, že na to sami časem přijdou.

Teď mi babička říkala, že na vánoce nemá být sních, to teda nic moc, to budeme muset zase emigrovat někam do bíla.

Káťo, hlas průběžný stav!

Tak ahoj
Eržika

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 13.12.05 18:37

Jsem zapomětlivá..

Chillie, jak jsi psala, že chodí Vítek do školky předškolky jednou týdně, to je jako normální školka? Jak to tam bez tebe válčí?

My chodíme jednou týdně dopoledne si pohát na hodinu do školky, je to pro neškolkový děti i s mamkama, Verunce se tam teda líbí, ale nevím nevím nevím, jak by to zvládala beze mě, mám obavy, že by tam stála jak tvrdý Y ,nehnula se z místa, popřípadě by brečela???

Holky, kdy plánujete školku?

Eržika

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 13.12.05 23:10

Ahojky Eržiko,
posíláme obrovskou gratulaci a doufáme, že případnýho pindíka by Verunka nakonec ustála :))))
Doufám, že si druhé těhu stihneš aspoň trošku užít a těch kil se nijak moc neobávej, mě taky vylezlo bříško daleko dřív a děsila jsem se, co bude dál. Nakonec bylo bříško určitě větší, ale né zas tak moc, spíš dorostlo dřív do konečného stavu. Kila jsem nepřibrala ani tolik, co při prvním těhu. Užijte si ultrazvuk, Báře se to moc líbilo, ovšem podezřívám jí, že na tý obrazovce prd viděla. Ale fandila hezky a všem vyprávěla, jaký má to naše miminko krásný žebra :D
Tak ještě jednou gratulace a přání štěstí a klidu.
Mishicka + Bára + František

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 13.12.05 23:31

Ahojky holky,
tak jsem se sem po strašně dlouhé době dostala a konečně přelouskala deníčky zpětně až od září. No hrůza se mnou, ale opravdu nestíhám jedno pro druhé. Dnes jsem chtěla pracovat hodinku na Barbánkových a Francinových stránkách a pak žehlit ty hrozný velehory prádla, ale místo toho jsem se zasekla u emimina :) Aspoň, že děti vzorně spinkají.
U nás je většinou takový malý peklo. Problém bude určitě ve mě, nejsem prostě matka z magazínu, chytré knihy mám projeté, se spoustou věcí v nich souhlasím, ovšem praxe je praxe a tak přes jakékoli předsevzetí stejně končím u ječení a řvaní :( Pak maj být ty děti normální, že? :)
Bára je velká slečna, upovídaná no jéje, hovoří neustále (a to doslova), takřka bez gramatických prohřešků, slovní zásoba nekonečná a někdy jen zírám, jak jí to v hlavince šrotuje. Už jen to neustálé hovoření by stačilo na odrovnání jedné maminky, připočtěte ovšem tóninu hlasu (říkáme, že má Bára sopránek) a to její věčný ječení kvůli všemu a máte matku podrážděnou a vysílenou už kolem poledne. Ovšem přidá-li se ještě období „proč“, totální nenáky, věčně tragická nálada a obrovská nekonečná dětská fantazie, tak je matka u nás doma tvorem nasr… a vyřízeným hned po prvních 10-ti minutách nového dne. ááááá, Francin piští v postýlce, bude vstávačka.
Nejvíc mě dráždí to její ječení. Ona opravdu ječí strašně často a kvůli blbostem. Třeba jí nejde sundat bota … místo aby něco řekla, tak začne ječet šíleně nahlas, jakoby jí rvali střeva z břicha za živa. Až na ní houknu, tak z ní teprve vypadne, co se děje. Někdy se rozječí i jen tak z ničeho nic, a pak zjistím, že chce nějakou hračku a neví kde je, ovšem hledat jí nejde, protože jí nevidí a nehodlá se to ani zkusit. Prostě stojí a ječí a ječí a já bych jí s chutí něčím majzla. Nejvíc mě to štve, když zrovna Francin spí, tímhle rykem totiž jeho spánek končí a mám tu dalšího uřvánka, protože je nedospalej a blbě probuzenej. On je totiž chudák citlivka na hlasitý zvuky, to si teda vybral dobrou famílii. Tady se ječí furt. Většinou ječí Bára a já pak ječím na ní, ať neječí :)))) no blázinec. Že by se Bára nějak extra zabavila sama, to teda ani omylem. Neustále si chce hrát s námi, ale ty její hry jsou někdy dost náročné. Hraje nejradši na tragické věci … někdo je nemocný, případně rovnou umřel a musíme ho zachraňovat. Při těch hrách všichni často pláčou a ošetřujou, utěšujou. Naštěstí ty hry mají dobrý konec, všichni jsou šťastní … a jedeme nanovo. Už mě to nebaví pořád hrát nešťastnou nebo umírající osobu :))))) Moc ráda se taky hádá. Vyloženě si přeje se dohadovat a vždycky mě dostane. Hrozně to všechno prožívá, ale v jejích očích kdesi vzadu vidím uspokojení z dobře odvedené práce. No, třeba jí to jednou konečně přejde a bude „normální“ :)))))) Umí zpívat - spíš tedy zatím odříkávat nekonečné množství písniček, pohádek, ale nejradši si stejně vymýšlí příběhy vlastní. Oblíbená jsou v poslední době strašidla, o kterých my nikdy nevypustili slovo, nikdy jsme Báru nestrašili ničím a nikým a přesto se k nám ty malé potvůrky nastěhovaly. Někdy to nemá hlavu ani patu, někdy zjistím reálný základ, ale všechno je to poplatné její obrovské fantazii, klobouk dolů, třeba se tím jednou uživí. Kdyby né, tak jistě jí rádi přijmou třeba hasiči místo sirény :D :D :D Je to ovšem samozřejmě miláček, roste z ní malá princezna, které záleží na tom, aby byla krásná … ovšem nijak jí to neodradí od řvaní u česání, když chce culíky, nebo od zapatlání a zničení šatů během chvilky. Stále ještě máme plíny na noc, denní spaní bylo zrušeno a i tak spí v noci sotva 11 hodin :( Přes den doma chodí na nočník, chodí sama, nás k tomu nechce a rozhodně mi nechodí říct, že se jí chce. S kakáním pořád stejně, ovšem včera se jí povedl zázrak, vykakala se do nočníku … přiběhla mi říct, že se jí povedl žížalák :D :D :D To bylo snad po třetí v životě, kdy se vykakala do nočníku. Ovšem ten žížalák měl ještě asi dvacetiminutovou dohru, protože se ho nechtěla vzdát, chtěla ho nechat v pokoji, aby tam byl s námi. Já jí vysvětlovala, že ne, a proč. Nastala debata o tom, kam teda to hovínko ze záchoda půjde. Prý k paní, co bydlí pod námi, ona mi ho maminko sebere a už mi ho nikdy nevrátí + pláč. Pak se nechala přesvědčit, že paní ho vůbec neuvidí, popsala jsem kanalizaci až jsme došli do moře. A nastala spokojenost, splachujeme hovínko a já byla ujištěna, že je určitě moc šťastné, protože už na něj čeká jeho maminka a tatínek a asi i bráška a že to bude nádhera, až se zase uviděj, protože maminko oni se hrozně dlouho neviděli a byli z toho moc smutní … a zase natahování (tolik jen pro malé dokreslení, jaká je ta naše tragédka obrazotvorná). Nechávám to kakání být, jinak to stejně nepůjde. Ale když jedem někam pryč, má plínu, protože nemám sílu hlídat jí, stejně by mi neřekla a přišla až zčůraná - lépe tedy nahá, protože využívá každé příležitosti se svléknout a počůrané kalhoty jí dávají ten správný důvod. Je to naše malá exhibicionistka, asi stokrát denně jí musím násilím oblékat, furt se nenápadně svlíká. Minimálně ponožky jsou během 5-ti minut dole. A nepomůže nic, a že je zima? No asi jí není, já to nechápu. To jí tady dávám kapky, co? No ale samozřejmě, že jí mám ráda, jsem na ní hrdá a nedala bych jí za nic na světě, jen jsem z toho všeho už prostě dost vysílená a vzhledem k absenci babiček nebo jiných hlídačů a k tomu odporný počasí a věčná tma … no dostává mě to všechno, někdy už fakt hned ráno. Uvažovali jsme o tom, využít dopoledních jeslí, už jsem tam i byla a Báře se tam líbilo (což ovšem těžko říct, jak by zvládala ve skutečnosti). Ale pak nám to dětská doktorka rozmluvila, kvůli Francinovi, že odtud bude Bára furt tahat nemoci a když né ona, tak on to rozhodně odnese. A šup během pár dní poté dostal Francin první antibiotika v životě. A když jsem viděla, jak tu nemoc pořádně po chlapsku prožívá, tak to bylo poslední proti, aby se jesle konaly. Takže držím, držím, snažím se Báru nezabít a Francina nezanedbávat a nemyslet na to, jaké by to bylo, kdybychom nějakou hlídají babičku měli. Ale je to holka šikovná, maluje krásně a ráda, ráda matlá modelínu, nejvíc hady, šnečky,kuličky a z nich placičky, moc jí baví válet jí válečkem a nejvíc ze všeho jí ovšem baví modelína zpracovaná do pidikousíčků, které nenápadně umisťuje po bytě. Takhle jsme skoro nechali opravit ovladač od TV, protože to nefungovalo. Ale zjistili jsme později, že to nebylo ovladačem, ale kousíčkem modelíny nalepené přímo na tom světýlku na TV, kterým se monitor domlouvá s ovladačem :) Umí bez problémů všechny základní barvy a i dost těch né častých, skáče a chodí po schodech, jen ta tříkolka jí nejde, nebo lépe řečeno odmítá to zkusit. Geometrické tvary taky ovládá, zná jménem kdekoho a ví, kdo jsou jeho rodiče, samostatně a smysluplně telefonuje a vyřizuje vzkazy, umí si sama dojít koupit pití nebo něco jiného (kéž by už mohla sama do supermarketu :). Maluje hlavonožce, jak má být a taky sluníčko a někdy i šnečka. Nejradši maluje růžovou, červenou a tmavě modrou, ovšem už jsme měli u žluté období :) Já nemám moc času s ní tyhle dovednosti trénovat, spíš je to tím, že sama chce. (Kamarádky syn zase umí poznat snad každý auto, myslím značku, to jsem jen zírala. Já si to musela vždycky dojít přečíst, co to je a on to věděl už na dálku správně. A taky ho to nikdo neučí, prostě ho to zajímá a baví.) Myslím, že Bára je moc chytrá a bystrá (který rodič by si o svém potomku myslel co jiného, že? :), možná až moc a pak jí to v té hlavince dělá zmatky a je třeba i kvůli tomu taková uječená a vyptákovaná, kdoví, hlavní je, abychom tohle období přežili (to už si říkám s krátkými vyjímkami od jejího narození, chichichi).
Už se moc těším na jaro, až nebudu muset nabalovat tolik věcí na každý výjezd ven.
Jinak František je dobré mimino, umí ovšem taky ječet jak siréna, to se už pár lidí pozastavilo, jaký má silný hlas (má kde brát inspiraci :). Ale na rozdíl od Báry, on řve jen když fakt má důvod, nemusí nutně řvát naplno hned od začátku a lze ho bez problému utišit, jen co zjistím proč pláče. Baští dobře a rád a miluje hudbu. Jak někde zazní melodie, hned nastraží uši. Někdy když si brouká, vyloženě si hraje s tóny. Je to takový smíšek, ovšem pytel blech. Nevydrží chviličku v klidu. Poslední dny nechce být ani chvilku sám, jak se hnu, tak piští a dělá, že se rozeřve naplno. Vyděrač jeden. Už umí otočku na bříško i zpět, ale dneska třeba simuloval, že je naprosto bezmocné mimino a noste si mě prosím. Zrovna objevil třískání rukama do věcí a věcmi o sebe, tak to rád provozuje. Nejradši bere cokoli, na co došáhne a co není hračka. U krmení lžičkou se vyloženě snaží zaprasit celý okolí a když se mu podaří pšíknout s plnou pusou, je nadšením bez sebe a hlasitě se směje. On se vůbec hodně řehní, hlavně při lochtání, přetahování se o něco, nebo třeba jen při obyčejném bafnutí. A nebo, když se srdečně smějeme my, čehož si užívá chudák čím dál méně. Ale bude určitě líp, hned jak skončí tyhle zimní depky a budeme víc venku než doma. Úžasný je, že tohle dítě vyžaduje režim a dodržuje ho a to zejména režim spinkací. Takže v osm musí být v postýlce, jinak je nešťastnej. Považuju za zázrak, že existuje dítě, které chce chodit spát takhle brzy a ještě k tomu spí klidně do půl devátý ráno. A největší zázrak je, že chce usínat v postýlce, né v náruči, žádný houpání a skotačení a strach z probuzení při odkládání. No paráda, to mám fakt za odměnu za uřvanýho uprděnýho Barbánka :) Kojení nám skončilo ve třech měsících kvůli náhlému šílenému nekonečnému zvracení. Hned po nasazení umělé stravy blinkání přestalo, ale jen na 14 dní. Pak to bylo horší, pak zas lepší. Tak jsem nakonec vyrazila na UZ a samozřejmě, že ten reflux má, ale koho by to napadlo, když neblil furt. Je to alchymie, ale už to tak je a hlavně, že mu chutná. Čeká ho asi operace varlat, nejen, že jedno nemá pořád sestouplé, ale má navíc i kýlu v pytlíku a dokonce mám pocit, že už na obou stranách. Ani se mi o tom nechce přemýšlet, mám z toho hrůzu. Půjdeme do Motola, kde až na jednoho debila na chirurgii byli všichni příjemní. Ale času zatím dost.
Celkově děti jsou k sobě milé a mají se rády. Bára nechce moc půjčovat hračky a z pozice silnějšího si s Francinem někdy zahrává, ale není na něj zlá, naopak je až příliš starostlivá. Nejradši se s ním mazlí, on to teda moc nechápe a rve jí vlasy, ale ona jen vřeští a nebrání se. Pak si sice stěžuje, ale má ho pořád ráda a po stopadesáté mu jde vysvětlit, že jí nemůže tahat za vlasy, protože jí to bolí :) Je to pusinka starostlivá pečovatelská. A je to taky naše zrcadlo, nebo spíš diktafon. Příliš často slyším z její pusy věci, které podezřele dobře znám a na které nejsem hrdá. Dokáže přesně naformulovat a naladit hlas a vynadá panence (a i Francinovi) tak, že se musím stydět, co že to ode mě slyšela. Takové scénky mě pak vždycky mrzí, a říkám si, že se opravdu musím snažit být klidnější a nevylítnout na ní tak často. Ovšem to mi vydrží většinou příliš krátce, Bára je prostě jednička ve sportu vytáčení maminky. Možná by si hodně rozuměla se Šimonem :D :D :D V podstatě by to nemuselo být tak špatné, ať se hádaj spolu ti dva a my s Fialkou bychom si v klidu pokecaly u pivka :D :D :D Jo, kéž by něco takového fungovalo, mám ovšem podezření, že děti právě nejvíc baví takhle cvičit s maminkou, už ten taťka to s ní má jednodušší.
Francin Báru zaznamenává a počítá do své smečky, ale myslím, že jí má zařazenou ve škatulce „záhadní zrychlení tvorové“. Ona jak chvíli nevydrží u jedné věci, tak na něj koukne, chce, aby se na ní zasmál, ale než to on stihne, tak ona už letí ke mě, že s ní Francin nemluví. A on se jí chudák směje na záda a nechápe, proč šla pryč :)
Fuj, to jsem teda zas přehnala, takovej román, omlovám se, ale to jsem celá já, když už se sem dostanu, tak neumím přestat. A děti pořád spěj, žádná vstávačka nebyla, tak nevyužijte toho :)
Tak pá Mishicka + Barbánek + Francin (skoro 5m)

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 14.12.05 22:57

Ahoj holky,
díky za podporu. Celá natěšená jsem běžela v úterý ráno k MuDr. na obvyklou kontrolu a těšila se, jak mi oznámí, že už je to na spadnutí, protože v noci jsem nespala přes dvě hoďky kvůli nepravidelným bolestem atd., což jsem u Kubíka vůbec nezažila. Jo a houby, na porod to teda není ani náhodou, MuDr. mě ujistil, že se příští týden ještě určitě uvidíme, protože to teda dřív jak za deset dní nebude. Nález zatím stejný. Koukala jsem na něj udiveně, že to není možný. Takže nám to fakt vychází na Vánoce, doufám, že bude volný nadstandard, ať se můžu při kojení aspoň koukat na pohádky a mám neomezený návštěvy. Vymýšlím si ještě různý dodělávky a blbiny, aby mi to rychleji utíkalo a docela se daří, rozhodně mám větší trpělivost než v čekání na Kubíka.
Míšo, klobouk dolů před tebou. Neboj, brzo bude líp, držím ti pěsti a moc dobře ti rozumím s trápením s Bárou. Kuba není tolik aktivní jako Bára, ale hned po přečtení první věty jsem ho poznávala. Taky pořád huláká a řve, místo toho, aby si řekl, co chce. A pak to věčný vysvětlování. Občas mi jde hlava kolem a to nemáme doma ještě mimčo a mám vedle ve vchodě mamču na hlídání a momentálně manžílka doma. Ovšem pár dní po porodu manža pomaže do práce a babča nejspíš taky, takže pak to bude maso:-))))) a budu na tebe velice často vzpomínat a soucítit. Takže ještě jednou: DRŽ SE!!!!!! Brzo bude líp.
Běžim do postele, poslední dobou se mi hrozně špatně spí, ale zas je to dobrá přípravka na noční kojení:-)))). Mějte se fajn.
Katule 40.tt a Kubík (už máme taky rýmu, ach jo)

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 16.12.05 13:16

Ahojda při pátku,

jdu nakouknout, jestli už náhodou nemáme další přírůstek, a koukám, že Káťa se k ničemu nemá - nebo že by už bylo všechno jinak?:-) Soucítím s Tebou, Káťo, všchni otravujou… a Ty s tím nic nenaděláš, co?:-) Jojo, mám to v živý paměti, Tedýsek měl původní termíny vylodění 5. a 12., no a 26. tu byl jak na koni - tak doufám, že to nebude Tvůj případ:-)))

Tý jo, teda Míšo, u vás musí bejt dobrej cirkus:-))) Ale jsem ráda, že ses ozvala, a doufám, že se dostaneš k počítači častěji, když je venku tak hnusně! Barborčina historka s rodinnou tragédií hovínek mě fakt dostala, smála jsem se tu jak blázen! Jinak Tě obdivuju, kdyby Tedýsek po obědě nespal, tak už visím na lustru!

Tak se musím pochlubit, že jsem jakž takž uklidila, i okna umyla (no, ten blbej orkán s deštěm si taky nemohly vybrat lepší čas, kdeže moje nablejskaný okenní tabulky jsou!) a pomalu se začínám vánočně nalaďovat… to brzo, co?:-) Převážnou většinu dárků už mám, ještě něco objednanýho přes net by mělo přijít, pak asi podplatím nějakýho Ukrajince, aby to zabalil, a můžu hodit nohy na stůl:-) Ovšem cukroví musím udělat o víkendu, doufám, že to s Tedýskovou pomocí zvládnu:-)

Tak se mějte krásně, jdu si dát kafe a trošku pracovat, ať nevyjdu ze cviku:-)

Š.

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 16.12.05 19:07

Ahoj holky, ahoj opičáci.
Teda Míšo, to je boží. Pohádka o tom jak hovínko cestovalo do oceánu nemá chybu. Opravdu si užíváš, ale když to takhle hezky umíš napsat, tak jste vlastně šťastná rodinka a to je dobře.
Ještě chodíte do Čľovíčkova v Edenu? My tam teď občas taky vyrazíme s nevěstou, tak se tam někdy můžeme srazit, ráda bych viděla divošku a Fanánka.
K tomu ječení - někde jsem četla, že nejnáročnější povolání na sluch jsou učitelky v mateřských školkách. Tak ještě chvilku vydrž a pak Barču vyšlete do školky ať si taky užívá někdo jiný.
Já mám pocit, že s Šimonovým nástupem do jeslí se jeho hlasitost ještě zvýšila, protože v tom velkém počtu dětí se přeci nějak musí domluvit a překřičet, takže někdy když spustí doma tak hledám ovladač abych ho trošku mohla ztlumit. Ale moc dlouho mu to nevydrží a za chvilku na mne ječí zase. Ale tady u nás je to naopak. Šimon se rozječel až v jeslích. Tak nepropadej panice, třeba u Vás to bude naopak, Bára ztlumí až půjde do školky. Uvidíš. Jo ty nemoce, to sis mohla přečíst v našich komentářích. Jakmile Šimon nastoupil do jeslí tak po 3 týdnech hned jsme marodili. Psala jsem jaké hnusy si natahal, ale nechci to zakřiknout, ale zdá se mi že se to zlepšuje. Sice je pravda, že pořád kašle, ale doktor už neví na jaké vyšetření by nás vyslal aby zjistil čím to je. Naštěstí je to kašel - nekašel a žádné jiné komplikace, tak do jeslí chodíme. Ale zkušenosti maminek již odrostlejších dětí jsou, že při prvním nástupu do školského zařízení se musejí promořit všechny děti a trvá to skoro rok.
Tak mne napadá, že už skoro rok do jeslí chodíme. Uf to to letí.
Katko, pořád nic??? Myslíme na tebe a jsem moc zvědavá na Tvoje vyprávění, jak sis užila pohádky v porodnici!!!!!!!
Jarní prázdniny - mezi svátkama jedeme na Brčálník, tak se určitě zeptám jestli je volno a zařídím to. Bohužel bez nás, protože my už se řídíme termíny pro prázdniny a tak vyrážíme o týden později, do Jizerek s nevěstou. To by mi v práci asi neprošlo 14dní jarních prázdnin!!!!! Takže je mi to líto, ale pro Vás to ráda zařídím. Dám vědět co a jak.
Mějte se krásně a snad brzo zase
Ahoj Fialka a Šimonek.
Přispěla jsem také fotečkou do galerky.

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 16.12.05 23:10

Ahojky holky,
tak jen informativně: naše žížaláková akce pokračuje - už jsme za prvním žížalákem poslali i maminku a tatínka, čekám, o kterého dalšího příbuzného se nám rozroste rodinka zítra :D :D :D Tak ono to vypadá, že by nakonec u nás začalo svítat na lepší časy a nemuseli jsme už likvidovat hovínka z plíny, jupíííííííííí. No, jen abych to nezakřikla, tady mi to funguje stoprocentně :)
Fialko, v Človíčkově jsme pečení vaření, rádi vás uvidíme. Mám to za rohem, tak dej vědět, jestli a kdy dorazíte, určitě přijdu. A vůbec teda nechci přemýšlet o tom, že by Barbánek ještě mohl v jakémkoli zařízení přidat na volume, to už bych si to šla hodit rovnou :)))) Chudák Francin, ten ty ječáky fakt nemusí :))))
Káťo, myslím na Tebe, ty poslední dny jsou náročný, ale určitě to skončí :)
Jdu rychle užehlit kus velehor, než se nám někdo vzbudí na pitíčko.
Dobrou noc
mishicka + Barbánek + Francin

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 17.12.05 17:36

Mishicko, ty jseš teda spisovatelka…už jsem málem zapomněla, jak to umíš pěkně rozjet, to musíš psát určitě častěji…

Teda Barborka je šikulka, že si umí i nakoupit, to se vůbec nestydí?
No musím říct, že jsem se teda fakt dost pobavila u těch vašich tragikomických scének, takhle od stolu to se směje, ale taky bych teda pořád nechtěla hrát umírající či nemocnou… Veronika si zrovna tenhle týden taky začala hrát na to, že jsou její miminka nemocný, tak je opečovává a opečovává a naštěstí k tomu nepotřebuje mou asistenci. Poslední dobou jsem nejvíc zděšená z toho, jak trefně používá má slova a intonaci, takže když slyším, jak křičí na miminko, ať už to okamžitě nechá, že už toho má teda dost, tak se propadám kiláky pod zem a dušuju se, že už na ní nebudu nikdy křičet… má přesná kopie…horor

Odcházím sklidit spoušť od modelíny, na babiččině vypraným koberci by to asi vypadalo fakt blbě…

Eržika,Verunka a Klokánek 19tt.

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 17.12.05 17:50

ahoj, omlouvam se, ze vam sem lezu, ale musim ti mishicko napsat, ze sem se smala nahlas, hrozne mi to pripomnelo situaci u nas doma, i tve rozpolozeni je podobne memu, jen mam jeste o jedno mimi vice…ale tva barca mi hrozne tou fantazii a vecnym kecanim a vytacenim maminky pripomnela moji anicku :-))
tak hodne sil, ahoj
Martina + Anicka (2,5roku), Veronika a Barunka (3 mesice) od Spuntiku

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 17.12.05 23:42

Ahoj holčiny,

Konečně se sem dostávám i já :D

Erži, velká gratulace.. super. Já si to druhý mimo vychutnavám uplne jinak, mozna proto, ze vim jak to strasne rychle utece tak abych o něco neprisla :D porad spi Stepanka se mnou v posteli a rozmazlujeme ji jako Kacku :D

Jinak někdo se minule ptal na kojeni, nevim uz kdo. Tak stále kojim. Mela obdobi place, tak jsme byli na prevazeni ale pry v poho ale muzu zkusit prikrm, kdyby se mi to nezdalo. No tak jsme zkusili a madam flasku vůbec nechce. Odmita ji. Zkousela jsem to několikrát a pokazde bez uspechu. Ale pribirame, snad, ted jsme nebyli.. tak je spokojena a me to v NOCI takhle vyhovuje :D… nez vstavat a delat mliko.

U nas cert nebyl, byli jsme na Mikuláši s Andelem, čerta jsem ještě nechtela a dobře jsem udelala.. Kacka se bala i jich, kdyby tam byl cert tak nevim co by tam provedla, asi diru do stropu :D

Jak to mate se spanim přes den?? Me Kacka uz odmita spat po obede. Nedostanu ji do postele ani heverem. Chodi mi tedy v 19 hod a i to ma obcas reci, ze ještě spat nejde.
Jsem na ni zvedava ve skolce, jak pak bude spat tam.

Jinak vanoce … Pekla jsem s mamkou, jinak bych to asi sama tezko zvladala.. no mozna by se to dalo, Stepule většinou vstava az 10-11 dopoledne, Kacka v 8 tak po dvou hodkach a večerech, ale s mamkou to bylo pohodlnejsi :D
Upravy bytu uz taky pomalu konci, uz jen polozit dlazbu v chodbe a je hotovo… ale ten binec z toho :,-(rokartonu… uz snad nidky …

Darky mame nakoupeny… kupuju od zari postupne.. zlatej MMB…:D
Aspon nemusíme ted nikde litat a něco schanet …
Uz se na vanoce moc tesim… Bude to urcite super.

Tak jdu docist vaše komentáře, hlavně Mísi, i když tak nejak info mam přes ICQ , když se občas objeví tak si postezujeme a pod :D
Ale opravdu bych nemenila… a to Dusan zacal mluvit o tretim… no nevim :D .. kdyby to aspon nevyrostlo :D tak proc ne… :D:D:D:D

Mejte se , ahoj Jarca, Kačenka 32 mes + Stepanka 16 tydnu

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 18.12.05 08:51

Ahojky holky,
teda my máme neustále nějaký akce. Francin už dva dny nechce skoro vůbec jíst, včera měl teplotu, večer už lezla ke 39st.
Vypadalo to opět na ouško, ale na ORL mu zkoukli uši i krk, zahlásili, že je to OK a že jestli jsme měli dítě, které netrpělo při růstu zoubků, tak nám gratulujou a přejou hezké zážitky :)))) No, jsem se tomu zasmála a měla radost, že Francinovi nic není. Ovšem … ta noc byla ukrutně dlooooooooouhá. Spala jsem trhaně max. hodinu a půl. Ten nešťastník plakal a budil se, hrozně prděl, teplotka furt stejná. No děs běs, dospim se snad přes den, ale co budu dělat další dny, když nebude moct Jirka zaskočit, to teda nevim. Přijde mi na zuby dost brzy, včera mu bylo 5 měsíců, ale kdoví. I když to prdění je taky divný, přeci není novorozeně, aby najednou začal trpět na prdíky? Vím, že při zoubkách můžou být horečky a průjmy, nechutenství, ale prdíky? Snad zas nebudeme mít něco extra záhadného :)

Jarčo, můžu jen tiše závidět, že Kačka spí v noci tak dlouho. Bára odmítla spát přes den, takže nespí a stejně chodí spát kolem osmé, většinou zabere až kolem deváté a do půl osmé ráno jí mám stopro na krku. Dneska dokonce už v půl sedmé :( Nechápu, kde to dítě bere tolik energie, když nespí. To bych teda potřebovala já, jsem spíš opačný pól, spala bych furt a energie nula.

Erži, jo, taky se vždycky dušuju, že už nebudu Báře říkat to a to a ječet na ní, když jí slyším, jak bezchybně „mým hlasem“ peskuje ty nešťastný plyšáky :) Někdy si ale zlomyslně říkám, že by bylo skvělý, kdyby jí ti plyšáci aspoň pět minut pomáhali ve hře a dělali Barbánka. To by si holka užila :) Když jsem se tuhle do hry zapojila a dělala jsem zlobivý plyšáky, tak ona se hrozně rozčilovala, až se naštvala a rozkřičela, že TO nemám říkat (dělala jsem za plyšáky vzorný NEnáky). Vidí to prostě hezky jednostranně - hodný děti/plyšáci nic špatného nedělají a maminka/Bára je peskuje.

Tak se mi podařilo uložit uplakánka, ten druhej tady lítá s rukama od marmelády a ochmatává kdeco kolem. Tak končím a jdu zlikvidovat spoušť, vlítnout do vany (snad nedošel Radox) a pak když neomdlím, tak ještě doslepuju cukroví. Odpoledne na mě vzpomínejte, nejspíš budu naspávat na další noc :)

mishicka + Barbánek + Francin (čerstvě pětiměsíční)

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 18.12.05 08:58

Ahoj Martino,
ani nevíš jak mě těší, že si ještě někdo užívá jako já :D :D :D Teda ale řeknu Ti, mít ještě o jedno mímo víc, tak asi už nedýchám.No, ale aspoň nás ty naše kecalky pobaví, i když je to někdy fakt náročný, tak zase jednou se bude hezky vzpomínat na ty jejich perly.
Tak přeju hezké dny a co nejpohodovější děti.
mishicka

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 21.12.05 09:14

Ahojky,

tak co tak Káťa, pořád nic? Nebo už je v porodnici:-) Jsem zvědavá jak opice, ale nechci jí psát smsku, těch si určitě užívá víc než dost, známe to, co?:-))))

Jinak se dneska nebo zítra pokusím sepsat niovej deníček, tenhle už nám trošku zapadl (bohužel ne sněhem, taky je u vás tak hnusně blátivě?:-(

Šárka & Tedýsek

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 21.12.05 17:34

Ahoj,musím rychle nebo mě Luky zabije:-))).
Taky je u nás tak hnusně a lepší to asi nebude.

Pořád nakukuju jestli už nás není víc a ona si to Káťa nechává fakt pod stromeček,no hlavně ať je všechno super.

Tak já končím,do vánoc se sem snad dostanu,tak popřeju až příště a s tou šumavou,nevím jestli se mi bude chtít,když Fialka nemůže,tak co jiný termín?Třeba víc na jaře?Co na Velikonoce,jenom třeba od pátku do pondělka?
Tak já letím,mějte se a ahooooj Zizi a Tom

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 22.12.05 09:07

Ahojky,

jen v letu, deníček dneska doufám bude. ŚIMONKU, VŠECHNO NEJLEPŠÍ K SVÁTKU, HLAVNĚ HODNĚ ZDRAVÍČKA A AŤ TĚ RODIČOVÉ NEOŠIDÍ O DÁREČKY:-))))

Káťo, tak co????

Š.&T.

 
jolioli
Stálice 68 příspěvků 22.12.05 10:52

Šimo,
všechno nej, nej, nej k dnešnímu svátku,
teta Jolka a kamarád Vojta

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 22.12.05 14:58

Šimonku,přejeme všechno nej k svátku!!Zizi a Tom

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 22.12.05 18:56

I holky posilaji gratulaci Šimonovi a velkou pusu…

Kačka - dnes šíleně zlobivá :D, ale raději zlobivá… … a Štěpánka

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 23.12.05 18:52

Ahoj opičáci!
Tak marně hledám nový deníček,takže to napíšu do starýho.

VŠEM PŘEJEME KRÁSNÉ VÁNOCE A NOVÝ ROK,užijte si to všichni a Káťo,jestli porodíš,tak to bude fakt nejkrásnější dáreček pod stromeček,takže všem hodně sil a hlavně Kátě.

Jo a moc nebumbejte!!!!!:-))))))))))Páááá zizi a Tom a celá rodinka

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 23.12.05 21:26

Ahoj holky,
nebudu vás napínat, pořád NIC!!!!!! Kupodivu mi to neva, cítím se dobře, všechno zvládám v pohodě a o nějakým odpočívání není řeč. Snažila jsem se všechno připravit chlapům na Štědrý den, kdyby tady náhodou zůstali sami a tak jsem se sem ani nedostala. Zítra se ale hodlám poflakovat, kromě smažení řízků, tak snad budu reagovat i na komentáře, ty si jdu teprve přečíst.
V úterý, v den termínu, mi MuDr. řekl, že na porod to neni a že v úterý ráno, další týden, se mám hlásit v porodnici na indukci. A že si myslí, že i tam bych mohla klíďo ještě týden ležet. No to mě moc nepovzbudil, ale aspoň vím na čem jsem a když mě občas něco zabolí, hodim se do klidu a nedělám se falešný naděje. Až přijde čas, on si ten náš chlapeček řekne. A vůbec, komu by se chtělo do tý zimy, že jo?
Jinak vám přejeme s manžou a Kubíkem a mimčem krásný a hlavně pohodový Vánoce. Pěkně si je užijte a vychutnejte. Letos je to parádní s dětma, když všemu víc rozumí.
Mějte se krásně.
Katule 40+3 (síla co?) a Kubík

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 24.12.05 02:10

Ahoj,

teda Káto, mimčo určitě chce aby jsi byla u stromecku s velkym brachou… a pak uz zatuka. Nechce te o to osidit. Taky se moc tesim na Kacky reakci. Ted jsem dozdobila stromecek konecne.. tak jdu plavat a spat… na chvili.. nez ta rozara vstane … musim byt na fotaku :D

Ahoj a vsem krasne vanoce

Jarca s holkama

 
jolioli
Stálice 68 příspěvků 24.12.05 07:07

Holky, vám všem i vašim blízkým přeju krásný svátky, dětem hodně dárků a rodičům tisíc pohledů do jejich rozzářených očiček.
Katule - dneska to ještě vydrž, rozdejte si darky a pak bys už mohla do te porodnice odfrčet, tam všechno zvládnout během 2 hodin a ve středu nám napsat z domů.
Drž se, myslím na Tebe.
 Jolka

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 24.12.05 09:25

Ahoj všichni,

tak jako tradičně deníček není dopsanej, snad to stihnu během zítřka, takže za to se omlouvám, ale snad to zas tak moc neva:-)

VŠEM OPIČÁTKŮM A JEJICH RODINÁM NÁDHERNÝ VÁNOCE, LETOS TO BUDOU MOŽNÁ TY NEJKRÁSNĚJŠÍ VŮBEC, TAK SI JE POŘÁDNĚ UŽIJME:-)))

Šárka & Tedýsek

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 24.12.05 09:27

Teda Káťo, to je síla:-) Tak si vychutnej poslední Vánoce jako monomaminka, za rok už budeš od stromečku odhánět dva rošťáky:-) Myslím, na Tebe, ať je to rychlovka! A těším se na jméno:-)))

Š.

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 24.12.05 13:56

Ahojky holky,
tak zatim nic. Ráno jsem byla na monitoru, mimčo v pohodě, na kontrakcích rovná čára. Trochu mě pobolívá břicho, ale jen jak při menses, možná se to připravuje. Aspoň nebudu rodit zrovna dneska.
Ptala jsem se sestry, jak to probíhá při nástupu na indukci a docela jsem byla překvapená. Já myslela, že mě prohlídnou a dle nálezu to třeba nechají ještě uležet, ale sestra říkala, že prý mám nastoupit v sedm a na lačno a že po vyšetřeních se jde na věc!!! Takže mimčo bude na světě maximálně do středy. Teda doufám, že to nebude víc jak 48 hodin.
Jinak jsem zapomněla popřát Šimonkovi, takže Šimonku, opožděně všechno nej k svátečku!
Užíváte klídečku? Já musím říct, že snad poprvé po letech si dneska fakt užívám pohodičky, žádný stres a shon. Poprvé mám vše připraveno a dárky zabalený. Dopoledne jsme byli krmit labutě a kachny a bylo fajn. Jen to venku nevypadá, že by byla zrovna zima, ale všechno mít nemůžem, co?
Tak ještě jednou krásný Vánoce.
 Katule

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 26.12.05 22:53

Hoky,
doteď nic, takže ráno na sedmou se hlásim v porodnici. Zkusim pak zaúkolovat manžu, aby vám sem hodil zprávičku.
Mějte se krásně a držte nám palce.
Katule, líný mimčo a Kubík

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 27.12.05 10:27

Držím, Káťo, tak ať to je všechno podle Tvých představ, a hlavně ať jste v pořádku!!!!

Š.

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Opičáci letem světem


Reklama