Opičáci 53. deniček NOVOROČNÍ PŘEDSEVZETÍ

Rodičovství

Ahoj opičáci, zdravíme ze Šimonova a protože už jsme dlouho nepsali žádný deníček, zkusíme to napravit. Novoroční předsevzetí. Kdo z vás si je dává, kdo z vás je dodržuje. Upřímně. Já si je nedávám, ale sepisuji si svůj seznam novoročních Nepředsevzetí. Protože je mi naprosto jasné že to nikdy nemůžu dodržet. Nemám dost silnou vůli. Ale napsat si to proč ne!

Tak za prvé: .....nebudu ječet na Šimona, pokusím se vyřešit vždy a všechno v klidu..........
Snažím se snažím, ale musím přiznat, že hned prvního ledna jsem Šimona seřvala. Samozřejmě pitomost - rozlité mléko na dlažbě. Ale v ten okamžik zkrat na mozku a už jsem jela. Bohužel ani ne před měsícem se stalo cosi podobného mému drahému ale ne s mlékem nýbrž s fritovacím hrncem plným oleje. A to jsem vůbec nekřičela. Vůbec jsem nechápala co se stalo a jen jsem tupě sledovala jak se olej rozlévá po celé kuchyni, pod kuchyňskou linku, pod ledničku a dál a dál a dál a svého zběsilého drahého jak tam lítal s hadrama a papírovejma utěrkama a snažil se zachránit situaci. A do toho přišel Šimonek a potopil se skoro po kotníky.?.?.?.?.?.? Takže rozlité mléko je naprostá blbost proti tomuto. Teď to vím, ale stalo se. .......nebudu se nervovat v práci se svojí novou kolegyní...........
Tak to mi vydrželo asi tak dva dny a už jsem zase začala chodit domů z práce s nervama v baťohu. Říkám si, že to bude v pohodě, ale není. Jestli jste někdy viděly a zažily něco tak dokonalého, krásného, skvělého, chytrého, bezprostředního a hlavně ukecaného jako mám já v kanceláři, tak víte o čem mluvím. Byla jsem zvyklá v práci makat a ne prokecat půl dne o hovadinách. Teď chodím z práce domů s hlavou vyhučenou a připadám si den ode dne blbější, hnusnější, uťápnutější, zamlklejší. Vůbec se divím, že jsem schopná žít a přežít do druhého dne!!!! .......zhubnu­.......
Kdysi to bývalo na první příčce. Na to nikdy nesmím zapomenout. Není den abych se nad tím nezamýšlela. Hlavně když projdu kolem zrcadla a kolem skříně plné hadrů, které nemůžu obléci. Ale zase ztroskotám na svojí pevné vůli která není pevná a pak kolegyně mi to vždycky vysvětlí, že ona má vlastně taky velké problémy s její „višpulkou" a s váhou 51 kg!!!!! .......miminko­.......
To je letos novinka. Ale nemám tam specifikaci definitivního rozhodnutí. ANO - NE. Ale pokud to chci letos stihnout tak už moc času nemám. Ono to vlastně souvisí s dalším bodem ......bydlení­.......
A to sice definitivní rozhodnutí odejít z Prahy na venkov. Máme možnost koupit a zrekonstruovat baráček 15 km od Plzně. Já bych šla hned, Michal nechce. A pak přijít dneska o dobrou práci a hledat si novou??? To nechceme oba. Dojíždění nepřipadá v úvahu.

Mohla bych pokračovat, ale to už jsou zpravidla samé zbytečnosti, nepodstatnosti a blbosti jen abych svůj seznam naplnila a měla pocit, že jsem pro to alespoň něco udělala.

Nevím jak vám, ale nám Ježíšek už odnesl vánoční stromek, „protože ho musí opravit v servisu a připravit na příští rok, až budou zase vánoce. Pak nám stromeček zase přinese a spolu s ním i dárky." Jaká je vaše verze vysvětlení proč už nemáme stromeček.
V sobotu nás ale čekají další vánoce u druhé babičky, kde se budou teprve nadělovat vánoční dárky. Nevím jak vysvětlím, proč babička ještě stromeček má a my už ne. A proč babička má ještě dárečky a my už ne???!!!???
Ono vůbec se dostáváme konečně do období OTÁZEK???? a HLÁŠEK!!!!!!!
Nejsrandovnější je v poslední době zvednutý ukazováček a hláška: „poslouchej mami, hele, poslouchej ..........".
Je toho docela dost, ale těm ostatním hláškám bychom mohli věnovat jeden z dalších deníčků, myslím, že už i u nás začíná toto období. Což je děsná sranda a na veřejnosti pěkná ostuda.

Tak končím tlachání a čekám na vaše odezvy.
Mějte se krásně a snad někdy brzo někde
AHOJ
Fialka a Šimonek (33 měsíců)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 15.01.06 21:02

AHOOJ, Fialko, díky za deníček, ten starý už snad ani nejde vyhrabat…
Já si dávám ponovoroční předsevzetí, že příští rok už si určitě nějaké předsevzetí dám :). Každý rok si říkám, že bych se měla aspoň na ten Nový rok zastavit, zapřemýšlet, jak žiju, co dělám dobře, co změnit, co je dobře… A ono ten čas si utíká a vleče mě s sebou… Ale jedno předsevzetí přece jen mám, takové dlouhodobé. Naučit se starat o chod domácnosti, o úklid a tak, docela v tom plavu. Jde to pomalu, ale snad se lepším… :)

Fialko, já myslela, že vy už miminko definitivně ne, tak přece se ještě rozmýšlíte. Já ti řeknu, že pro mě je paradoxně docela jednodušší starat se o dvě děti než o jedno.

KaŤule, já jsem se po příchodu z porodnice a první týdny z porodnice s Filípkem cítila úplně stejně, jak píšes ve svém posledním příspěvku v minulém deníčku :) Taky jsem si nedovedla představit, jak budu mít ráda dvě děti a ne jen Vítka a ono to příjde. Sice v porodnici to byl hrozně zvláštní pocit, že je tam se mnou moje dítě a není to Vítek :) A jak jde čas, tak je ta láska k Filípkovi větší a větší, ale zároveň mám pořád ráda oba stejně. Napiš, jak se máte a jak to zvládáte?

Tak se mějte a pište :) Chillie+Vítek+Filip

 
jolioli
Stálice 68 příspěvků 16.01.06 11:21

Ahoj!
Fialko, díky za deníček - moc hezkej a zábavnej.
Moje novoroční předsevzetí začínají každoročním závazkem zhubnout, takže abych ctila tradici, do léta chci zhubnout, od června bych zase mohla kontrolovaně tloustnout, chtěla bych miminko. Takže kromě stěhování to máme zatím, Fialko, podobné :-). Pak jsem na Silvestra četla v novinách článek, že by si lidé mohli dávat předsevzetí netradiční, tak jsem se v duchu zavázala rekonstruovat moje vztahy s tchyní a být na ní milejší :-)
Mám problém se školkou - máme u nás plno, Vojtu mi vezmou nejdříve v červenci. Mám si sehnat paní na hlídání, počítala jsem, že kdyby mi teta, co hlídá Vojtu nyní, hlídala celý týden, tak za hlídání dám 10.000 Kč. Dobrý, ne? Tak jsem se ptala na úřadě, odboru školství, jestli mi na hlídání budou přispívat a mám si prý najít někoho levnějšího :-)
Jak to máte vy mamky, které se chystáte na jaře do práce?
 Jolka

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 16.01.06 13:04

Ahojahoja,
Fialko, velká pochvala za deníček, vůbec za je ho existenci, a navíc je moc hezkej. Teď nestíhám, ale jen co dodělám korektury, písnu víc - jsem Fialkou inspirována:-))))

Tak zatím, mějte se krásně, jdu hákovat:-)!

Šárka

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 20.01.06 11:28

Ahoj opičáci!
Tak jsem se vrátila od doktorky,Tom měl včera horečku a bolela ho hlava a bříško,tak jsme radši šli.No naštěstí to nic moc není,jen nějaká viroza,tak doufám že bude dnes už lepší.Lukáš už je týden doma,taky viróza.

Fialko,tak takovou kolegyni ti fakt nezávidím,to je snad to nejhorší co může být,když celý den nezavře hubu,úplně si ji umím představit,na­fintěná ,uječená,odporně hubená anorektička,co pořád klábosí a nepřestane a nepřestane.
Novoroční předsevzetí mám jako každý rok stejné:1.přestat kouřit,2.zhubnout
Ani jedno se mi nikdy nepodařilo dodržet,ale to je moje každoroční osobní prohra :-))).
Miminko už teda nechci v žádným případě,přemýšlela jsem o tom a i když máme kde bydlet,pochybuju že bych zvládla zajistit třem dětem spoření bydlení,studium atd. nejsem milionář,takže u nás je to jasný,dva kluci stačí až až.
se školkou to mám vymyšlený tak,že od září bude Tomášek chodit na ty čtyři hodiny a já budu doma a od ledna by chodil na celý den a já nastoupím do práce.No takže naštěstí nemusím řešit nějaký paní na hlídání,to ti Jolko teda nezávidím.

No Tomášek už chce zase se mnou psát,takže radši končím.Tak se mějte krásně a ahoooj Zizi

PS:Minule jsem psala,že se pořád počuráváme,je tu ještě někdo takový nebo jste všichni borci a už žádný plinky nepotřebujete???Ma­ťo,jak je na tom Oliverek??

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 20.01.06 14:07

Ahoj holky,
tak zas opět jen ve zkratce.
Fialko, super deníček, já ho četla určo jako první, ale psát už jsem nestihla:-)))Novoroční předsevzetí si už dávno nedávám, protože u mě, jak je něco nucený, nikdy to nedodržím. Když chci třeba zhubnout, musí to přijít samo a musím být o tom přesvědčená a to zrovna na začátku novýho roku nikdy nejsem, obvzlášť, když se dojídá cukroví a ostatní mlsky od Vánoc.
Zizi, my taky nosíme pořád plíny na spaní a dlouho budem! Suchou jí nemáme skoro nikdy. Mě to teda netrápí, ale do školky s tím asi nemůžem. Stejně nevím, jestli bych dala Kubíka už od dubna. Možná by se cítíl odstrčený, už takhle s ním přítomnost Honzíka pěkně zamávala. Nehraje si sám a naschvál hodně zlobí a upozorňuje na sebe. Na Honzíčka ale nedá dopustit. Jo a přes den se taky občas počůrá a často to nestihne a mívá trochu mokrý slipečky. Oni se to klučíci časem určitě naučí, nezoufej a vydrž.
Jinak se máme dobře, neustálý fofr, jak jinak!!! Mě teď momentálně hoří krk a mám rýmu, moc se neléčím, jsem zvědavá, kdy to přejde:-)))) O Kubíkovi už byla řeč a Honzíka trápí prdy, tradičně, u nás to ani jinak být nemůže. Zavedla jsem všechny opatření, co znám, u mě i u Honzíka. Došlo to tak daleko, že řval neustále, od 20 minut do hodiny. Kroutil se už při kojení, takže si nahltal, já kojim zá:,–(ně na etapy:-)))) a říháme několikrát, pak řval po kojení, dále pravidelně hodinu po kojení a pak tak půlhoďky spal do dalšího. No síla. MuDr. na:,–(ila Sab kapky a poslala nás na vyšetření konečníku. Kapky pomohly aspoň na to řvaní v kuse. Teď se sice kroutí a kojím stále na etapy a prdíky ho budí, že když spí hoďku, tak slavím, ale pořád je to lepší, než ten neustálý pláč. Dneska proběhlo to vyšetření. MuDr. nic moc. Zhodnotila to tak, že holt trpí plynatostí a že konečník má sice trochu zúžený, ale při stravě kojením je to jedno. Problém by mohl nastat až při podávání pevné stravy. Dostali jsme kovovou trubičku na roztahování, možná to znáte. A ať piju fen. čaj. No tak ten už piju samozřejmě dávno. Včera jsem dokonce dala Honzíkovi ochutnat na lžičce trochu toho dětskýho pro spokojený břísko od Hippu. Prděl v noci o sto šest, kroutil se, ale nebrečel, hurá!!!! Vím, že by ho ještě nemusel mít, ale co je lepší, když se pořád budí, že se nevyspí a nebo dvě lžičky čajíku?
Tak jsem se zas rozepsala a čekám, kdy přiběhne Kubík a vypne mi PC, jak on činí velice rád. Radši končím. Mějte se krásně, deníček už připravuju!!!
Katule, Kubík a Honzík

 
Mata74
Kecalka 122 příspěvků 21.01.06 17:14

Ahoj opičáci, ahoj maminy!
Zdravíme v Novom roku a prajeme všetko dobré! (Síce neskoro, ale predsa…)
No konečne zasa trochu času niečo vám napísať. Začnem poporiadku, Vianoce boli super, pekne sme si ich užili, aj prckovia to vcelku zvládli. Na prvý sviatok sme išli k mojim rodičom, s tým, že na nový rok dorazíme naspať. Taťka išiel s nami, ale musel ešte na dva dni do práce a 30.eho mal za nami prísť. Ale čo čert nechcel, vlastne počasie:-), nestalo sa tak. U našich napadalo toľko snehu, že sa za nami nedostal a ani na Silvestra… Takže ja s deťmi som bola u našich a taťka sám v Brne:-( O polnoci sme si pripili cez telefón a...... Videli sme sa až 05.01...... Všetko zlé je na niečo dobré. Takú krásnu zimu som už strašne dlho nezažila, užil si to nielen Oliverek, ale i ja. Ríša a Klaudi spinkali na balkóne a ja s Olikverkom sme sa bláznili v snehu. Sánkovali, bobovali, stavali snehuliakov, domčeky zo snehu… A keď nie so mnou, tak bol vonku s dedou alebo babičkou, prípadne sesternicou… proste super. Vobec mu nevadilo, že je zima alebo fúka, keby mohol, tak je vonku od rána do večera.:) Takže miesto týždňa sme boli u našich 14 a vobec nám to nevadilo. Taťkovi asi trocha áno, pretože bol na Silvestra a Nový rok sám, ale niesol to statočne:-)
V nedeľu sme prišli domov a v utorok dostal Ríša teploty. No keď to už trvalo 3 dni a stále mal na 38, išla som k dr. Nič nenašla, ale do večera sa celý osypal a bolo to jasné, šiesta nemoc. No len čo sa Ríša uzdravil, dostala to Klaudi. Chúďa malé, u nej to bolo ešte horšie, max. teplotu mala 39.8… Ale zvládli sme to a už sú obaja v poriadku. Síce ja som skoro 14 dní nespala, ale hlavne, že sme zdraví:-) Našťastie Oliverek, to nedostal, vraj je na to už veľký. ešte ďlaší týždeň neprespaných nocí so zrážaním teploty a chovania by som asi už nezvládla…
Vobec nemám prečítané minulé deníčky, takže sa ospravedňujem, že nereagujem jednotlivo…
No u nás nový rok nezačal úplne najlepšie, takž dúfam, že u nás nebude platiť ako na nový rok, tak po celý rok a hlavne dúfam, že sme si choroby na chvíľu vyčerpali:-)
Ríša a Klaudi už majú 8 a pol. mesica, aktuálne miery neviem, prehliadka sa kvoli nemoci odsunula… Sú to šikulky, krásne sa plazia, ale liezť sa im zatiaľ moc nechce… Ale čo chcem, Oliverek sa naučil liezť až začal chodiť:-) Vzťah Oliverka i ich dvoch je krásny, majú sa radi. Obom zažiaria očičká, keď ho vidia, veľmi radi ho pozorujú pri hre a oliverek sa o nich rád stará. Stále by ich pusinkoval a už sa teší, až budú veľkí:-) Len, aby sa tešil aj potom:-)))No nebyť nemoci, nazvala by som toto obdobie, obdobím kľudu… Ale je mi jasné, len čo sa začnú prckovia stavať, tak zasa to bude horšie… A kľud už nebude nikdy…
A čo Oliverek? Bez plienok sme úplne asi mesiac, sám si povedal, že ich už nechce, ani na spanie. Čuranie máme zvládnurté na 100%, ale ešte do predvčera sme kakali do gatí:-(........ Ale hurá, hurá, už tri dni po sebe sa vykadil do nočníku, tak snáď to už pojde...... Inak sme teraz v období nestáleho Prečo, prečo, prečo? Olik je strašne ukecaný, hrozný rozumbrada a každá druhá veta začína slovom, „mami, ale prečo?“ Dokáže sa krásne sám hrať, vedú vláčiky a traktory… Stále ho baví čítať knižky, pozerať Bořka a Pata a Mata. V rámci hlášiek ma napadlo, že dnes keď sme išli doobeda na prechádzku, tak si sám začal na chodbe spievať „jede,jede mašinka…ja mu tam vždy spievam, "veze samé žížaly“ a on na celú bytovku spieval „veze samé ožralé“… No neviem, kde to počul… Občas si vymýšľa… Babičke povedal, že ho bolí zadek a ona mu na to, poď namažeme ho. A on na to, „Mamka mi ho nemaže, ona mi ho necháva boleť…“ :-)
No nejak som sa rozpísala, určite vás to už nebaví čítať…
tak sa majte pekne, nech vás obchádzajú všetky choroby a zasa niekedy nabudúce…
Ešte ma napadlo, som ostuda, Katule asi som Ti ani nezablahoželala k narodeniu Honzíka… Takž to napravujem, gratulujem a Honzíkovi prajem do života všetko dobré, hlavne zdravíčko…
Maťa a spol.

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 27.01.06 20:32

ahoj opičáci,
tak jak se vám daří s vašima opičátkama???
Já se divím že v takovéhle zimě jsem vůbec schopná vylézt z vyhřátého pelíšku a hrčet do práce. A ještě ke všemu s chudákem Šimonem, kterému to kupodivu ani moc nevadí. .....zatím jsem od něho neslyšela, že by mu byla zima. Já se klepu celá jak drahej pes a Šimon je v pohodě. Asi mu správně funguje krevní oběh.
Máme zase v jeslích AKCI nová třída. Netušila jsem že se tohle ještě může stát, ale stalo se. Vedení nezajistilo náhradní „tety“ na hlídání, protože jedna je na operaci, další odešla do důchodu a tak jich je málo a tudíš jsou v jeslích non-stop. Proto vedení rozhodlo, že se děti sloučí do zbývajících tříd a problém je vyřešen. Nemám z toho vůbec dobrej pocit, protože jsme výměnu zažili už jednou (opět se stěhovala pouze naše třída) a Šimon to nesl docela těžce: nové děti, nové tety, nové prostředí...... Po skoro 3 dnech se to trošku zlepšilo, ale ve čtvrtek jsme končili docházku před vánocema. A teď zase změna. Jenže před vánocema tam šel alespoň se svými nej-kamarády Matýskem, Lorenzem, Míšou, Samíkem a Arturem (drsná 6-ka). Teď jsou rozstrkaný a ještě nevím kdo bude s náma, neb neznám děti podle příjmení, která jsou uvedená na rozdělovníku. No uvidíme co nás čeká - v pondělí to vypukne!!!!!
Také jsem prodloužila Šimonovi pobyt v jeslích a jemu to kupodivu vůbec nevadí. Pracuju už na plný úvazek a Šimon prdí v jesličkách také na plný úvazek. Možná až bude zase venku hezky, tak to zase upravíme, ale teď se nedá absolutně nic dělat. Je zima, venku žádný sníh a když jdeme domů tak je tma. V takovouhle chvilku mne občas mrzí že nebydlíme někde blíž u dědy na Šumavě, že by se tam dalo odskočit.
Jak si užíváte Vy zimní hrátky. Krom Chillie, která vzorně dokumentovala se nikdo nepochlubil.
Ano Chillie, tvrdím že druhé dítko už NE, ale nikdy neříkej nikdy. Jsou chvilky, kdy mne ten Šimon děsně štve a jsem na nerva jenom z něho a představuju si co bude za 5 - 10 - 15 let, jak budu „rozdýchávat“ jeho nálady, hlášky a chování. Ale pak jsou chvilky, které jsou úplně stejné jako před čtyřmi roky, kdy jsem chodila po ulicích a všechny ženy kolem byly těhulky, všude byly kočárky s miminkama a já měla pocit že mi to chybí. Takže mne to někdy až vyvede z rovnováhy, že to se mnou takhle cvičí. I když možná jsou to pocity spojené s přechodem, a já si dělám plané naděje, v mém věku, hi, hi, hi......
Tak snad vám nezamrzlo připojení a brzo se tady zase někdo ukáže.
Mějte se moc a moc krásně
Fialka a Šimonek.

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 30.01.06 15:39

Ahoj!
V tvým věku,jo???:-)))))))))))))­))))))))))).
já mám dneska narozeniny a asi už budu taky v přechodu :-))))))))))))))))))))).Zizi
Pořád čekám na nový deníček,tak nic psát nebudu,pochybuju,že by se sem ještě někdo díval,tak páááá a nezmrzněte.

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 30.01.06 15:54

Ahoj Zizi, tak vítej do klubu a hlavně
VŠECHNO NEJLEPŚÍ k Tvým krásným........
Fialka.
P.S: S tím deníčkem bych tak moc nepočítala, dyk se podívej na tu nekázeň!!!! Ahojky.

 
mnouk
Kecalka 113 příspěvků 30.01.06 22:05

Ahoj Zizi, všechno nej k narozkám!! :-)

 
Mata74
Kecalka 122 příspěvků 31.01.06 15:42

Ahoj Zizi, všetko najlepšie k včerajším narodkám!
 Maťa

 
jolioli
Stálice 68 příspěvků 31.01.06 15:51

Zizi, vsechno nej!!!!
Holky, ja vas prekvapim, ale denicek jsem vypotila a poslala a ceka na uverejneni!!!!!
 Jolka

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 01.02.06 09:05

Jé,, tak já ostuda koukám, že jsem do deníčku nepřispěla, jenom slíbila, no to je hrozný:-)))) ZIZI, VŠECHNO NEJLEPŠÍ K NAROZKÁM!!!!!:-) Tak si nechám novinky do novýho deníčku, jdu ho vyhlížet, ale skončila Kouzelná školka, tak to vidím bledě:-)

Š.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama