Opičáci 56 - tentokrát od Šimona

Rodičovství

Ahoj opičáci, návrat z hor, školka nevyšla, doktoři a jiné příhody ze Šimonova. Tentokrát od Šimona osobně.

Minulý týden jsme se vrátili z Jizerských hor, kde se nám podařilo vyléčit můj kašel, pochopil jsem co to znamená lyžovat a zjistil jsem, že v zimě na horách je překrásně, když vyjde počasí. Byl jsme tam spolu s mojí nevěstou Verunkou a naše mamky se rozhodly, že nás musí za každou cenu naučit lyžovat, protože jak praví teta Danča „já se tady snima nebudu crcat do pěti let, za rok už musí uměl lyžovat sami!!!" No upřímně jí to nechci a nebudu vymlouvat, uvidíme. Každopádně jsme s Verunkou zjistili, že lyžování je opravdu zábava. Já jsem to bral celkem vážně a snažil se pochopit jak se na těch prkýnkách klouzat což se mi úspěšně dařilo, ale pak stačily čtyři pády a už jsem řval: „ sundejte mi to z nohy, ať vám můžu zdrhnout". Zato Verča. Ona je od přírody děsnej pohodář a smíšek a tak když jí na:,–(ili lyže popadl jí hurónský záchvat smíchu, zpevnila své tělo a padala dopředu, dozadu, doprava a doleva jako šraňky. No to jsem se musel začít smát i já. A tak jsem seděl na sáňkách a pozoroval ladné padání mé nastávající v obavách aby se jí něco nestalo. I když záchrana byla ze všech stran. Teď když o tom tak přemýšlím vlastně ani nevím čemu se smála, zda se jí lyžování tak líbilo a nebo zda jí bavilo jak kolem ní všichni lítají a snaží se jí zachytit při pádu. Tuším že tak po dvaceti minutách našeho výcviku to mamky vzdávali a odcházeli jsme domů. Z jejich tlachání jsem rozuměl, že se za každou cenu nás snažili UTAHAT, abychom po obědě lépe spali, ale po našem výcviku vždy konstatovali, že jsou utahané daleko více než my. Každopádně jejich snahy se opakovali skoro každý den, ale co, těch dvacet minut se dalo vydržet. Občas se lyžařského výcviku chopili naši tátové. A to byla pohoda, to jsou rozumní chlapi, kteří nic nelámou přes kolena a tak zapojili sáňky do mašinky a jelo se na výlet navštívit mamky na sjezdovce. Tam jsme pozorovali jak vypadá opravdové lyžování, ale daleko zábavnější bylo válet se ve sněhu, norovat a krtkovat. Týden utekl jako voda a už jsme zase doma.
Jistě si pamatujete, jak se moje mamka snažila už vloni sehnat pro mne školku do které bych mohl začít chodit až mi budou tři roky. Byl to tenkrát fičák, ale nakonec jsme dostali přijetí, že mohu nastoupit v dubnu do MŠ, ale abychom si zavolali někdy měsíc předem jak to vypadá s volným místem. A tak tam mamka zavolala. A že nevíte co se stalo!!!!! Ještě teď se popadám za břicho, ale na druhou stranu si říkám, že je to dobře. Já se opravdu nechci vzdát své partičky v jeslích a jen tak od nich odejít za úplně cizíma tetama, cizíma dětma a do jiné školky. Vůbec nechápu jak jí to mohlo napadnout, že bych to vstřebal, když pominu že se mně vůbec neptala na souhlas, jak by se mi tam mohlo líbit???? No naštěstí jí paní ředitelka řekla, že nemá volné místo a že si máme přijít v dubnu pro novou žádost a podat si to znova. Máma byla zralá na hospitalizaci, nakonec ale musela uznat že to bude pro mne lepší. Beru to jako své malé osobní vítězství. Abych to zhrnul: měl jsem původně jít od prvního dubna už do školky jako velkej kluk, ale ve skutečnosti půjdu až od záři. To už budu muset.
Další věc, která mi leží v hlavě je skutečnost, že chodíme poslední dobou moc často JEN - TAK k doktorovi, už jsme se nacházeli i v nemocnici ale jenom na otočku. Teď naposledy jsem byl s mámou u našeho doktora - máma mi nic neřekla a představte si odebírali mi krev na krevní obraz, sedimku a tak. Sestřička se mámy ptala jestli mne na to připravila na čež jí mamka odpověděla, že ani náhodou jinak by mne sem nedostala ani heverem. To je pravda, stačilo, že jsem musel ráno čurat do zkumavky. Prej že to bude sranda, postavili mne do vany, mamka tam kolem hopsala chi chi, cha cha a táta šmejdil zkumavkou sem a tam. Když je to konečně přestalo bavit, tak jsem se vyčural normálně do nočníku a zkumavku naplnili z nočníku. Za týden jdeme znova k doktorovi prý pro výsledky a na poslech srdíčka. Ale já tuším, že na mne něcho chystají, pořád mi okukují pravé ouško, kde mám tu bulku. No jestli si myslí, že budu souhlasit s operací, tak to se ještě uvidí!!!! Vůbec máma je poslední dobou hodně tajnůstkářská, tak nevím co přesně na mne chystá.
Tak už budu končit. Mějte se krásně a brzo ahoj.
Opičák Šimon a spol.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 27.02.06 14:40

Ahojky,

tako konečně jsem jednou první, teda doufám:-) Šimonku, super, že jste si to užili na horách, tak Ty teda zase tak vášnivej lyžař nebudeš, jo?:-)
No, Tedýska to teda sice bavilo dýl než 20 minut, ale když sebou parkrát sekl, tak trval na tom, že je čas na svačinku - a od tý doby se svačinky v bufáči dožadoval po každý druhý jízdě:-))) Ale musím ho pochválit, že jsme to v pohodě zvládali i na vleku, teda na pomě, samozřejmě, první a poslední pokus o jízdu na kotvě skončil v polovině kopce pádem do desetimetrový závějě, a já nahoře čekala jak trubka, kde ti moji chlapi jsou:-) Pak jsem se vydala na záchrannou výpravu a zejména tatínek vypadal, že by mě radši neviděl - no, byl to můj skvělej nápad zkusit kotvu, jenže jsem nevěděla, že nás tam s ním nepustí oba, a ono vyrovnat to a ještě koučovat Tedýska, kterej měl od začátku zapletený lyže… no nic, pro přihlížející celkem legrajda:-)))

Teda Fialko, to je drsný s tou školkou, a nechají vám Šímu normálka v těch jesličkách dál? Já teď taky akutně řeším školku, mám totiž možnost jít od dubna na plnej úvazek, ale zatím se v tom plácám - nevím totiž, jestli vůbec chci… Ale tím vás nebudu zatěžovat, dám vědět, jak jsme dopadli, bude to asi celkem náročný, vůbec se někde upíchnout…

Jo, a co ta operace, kdy na ní jdete, nějak jsem přehlídla, jestli jsi to někde psala? Budem na vás myslet, fuj, úplně mi z toho běhá mráz po zádech! A jak jste se rozhodli s tím sourozencem, bude letos? Já bych asi docela ráda, ale snažit se začnem nejdřív tak v létě, jestli vůbec, závisí to bohužel na dalších věcech jako je bydlení a spol… no znáš to, Fialko, co?:-)

Něco jsem ještě někomu chtěla, ale nevím co. Jo, a co naplánovat nějakej prodlouženej víkend s opičákama na Brčálníku, co vy na to???
Jo, Zizi, jak jste na tom s plínkama? Je to asi pěknej opruz, ale zřejmě se nedá než vydržet… my jsme teda noční odhodili skoro zároveň s dennníma, ale zrovna včera jsem mluvila se známou, ta má chlapečka ještě o 2 měsíce staršího než jsou ti naši, a taky v noci furt plínkujou - prý jí i doktorka říkala, že do čtyř let by to nehrotila, takže buď v klídku. A co Luky, jak mu jde škola?

Tak já končím, to jsem se rozepsala, co?:-) Mám totiž radost, že to moje zvíře po O usnulo, poslední dobou je to totiž fakt výjimka a důvod k oslavě. Tudíž si jdu dát kafe a jablko (místo koláče, hubnu:-)))

Papa Šárka & Tedýsek, včera 34 měsíční opičí dorostenec:-)

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 27.02.06 14:54

Ahoj holky,
Teda Šímo, ty jsi eso, nasmála jsem se u deníčku parádně. Dejte vědět, co ta operace.
My máme dneska zas den, teď spí oba rošťáci, ale dopo jsem měla Honzíka přes 4 hodiny na ruce a stejně nespal, ale vrtěl se a brečel. Se z těch prdů zblázním!!! Včera to stejný, akorát navečer spal 2 hoďky a předevčírem večer taky hrůza. Šárko, potěšila jsi mě s útěchou pro Zizi. My máme taky pořád plínu na spaní a pořád je pěkně mokrá. Už jsem si chtěla dělat hlavu co s tím, tahle mám o starost míň.
No tak to je od nás ve zkratce, jdu se rychle připravit, ať můžem ven. Už vidím, jak zas pojedu se řvoucím kočárem, ale přece nebudeme doma, nemůžu za to, že Honzík řve i v kočáře a nějaký houpání nepomáhá.
Mějte se.
 Katule

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 27.02.06 16:39

Ahoj opičáci!
Fialko,tak jste si to na horách teda pěkně užili,to je paráda.Budu vám držet palce,abyste na žádnou operaci nemuseli,chudák Šimon od mala pořád po doktorech,to je teda smůla. Šárko,já už na ty plinky kašlu,doufám že se to přes léto definitivně vyřeší a při mé smůle se Tom začne zase počurávat ve školce.Mluvila jsem s holkou co má staršího chlapečka asi o rok a plinky má doteť,ale taky říkala,že je to normální,kluci sou holt potvory a některým to prostě trvá dlouho.Že má Tom plinku na noc mi vůbec nevadí,vadí mi to ucvrkávání přes den,pořád ho musím převlíkat a jemu je to úplně jedno,no tak prostě spolíhám na to léto.Jo a stal se z něho vegetarián,nechce maso a tak mu teď neustále vyvařuju mrkev,bramboru,hrá­šek a brokolici a on je nejšťastnější.
Včera jsme byli na karnevalu,ale za hodinu a půl jsme to zabalili,protože náš smutný klaun nechtěl nic dělat a chtěl pořád,aby ho tatínek nosil,tak jsme šli domů.
Chci se s ním přihlásit na plavání,tak teď marně sháním sedum stovek,abych to mohla zaplatit :-)).
No nic musím končit,Tomášek chce pustit SUPER RTL,vůbec mu nevadí že tam mluví německy,dokonce to vyžaduje už i místo kouzelné školky.
Takže se mějte krásně apáááááá Zizi a Tom

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 27.02.06 20:42

Ahoj opičáci, Šárko, ta školka mne také šokla, ale na druhou stranu jsem to asi čekala. Jsem přesvědčená, kdybych jí řekla, že musím po ukončení rodičovské dovolené do práce a že nemám kam dát dítě a proto jsem se o školku zajímala už loni tak že by mi ho vzali bez mrknutí oka, ale protože mám Šimona v jeslích tak si nedělají násilí. Také jsem mluvila s vedoucí v jeslích a tam mi řekli, že samozřejmě není problém. Ale vnitřně se mi to nelíbí, protože právě díky nám teď další dítko nemá volné místo v jeslích, protože jak jsem se již jednou dozvěděla: Máte špatné datum narození pro školská zařízení!!!!! Překvapila mne také ta suverenita v odpovědi paní ředitelky ve školce: „Jo vy máte dítě v jeslích, tak oni jsou povinni Vás tam nechat do konce školního roku!!!“ Jak jinak.
Pravda ale je, že by teď Šimon nastoupil už do rozjetého vlaku. K dětem, které jsou narozeny ve „správné datum“ a tudíž jim v letošním roce už budou 4 roky. Samozřejmě by ve všem nestíhal a bylo by to pro něj trauma. Jiné prostředí, jiné děti, jiné tety a ještě ty nároky. Co vám budu povídat. Jestli jste to už zažily tak nemusím vyprávět, ale docela jsem z toho byla vyšokovaná. Tak si myslím, že máme co dohánět, aby nás přijali aspoň v tom září!!
Zizi, my na tu operaci bohužel musíme. A čím dříve tím lépe. Protože mu odstává boltec čím dál tím více a pak ta bulka mohla prasknout a to mohlo být ještě horší. Takže jdeme do toho a snad bude hotovo. Víš já jsem to už tady říkala, že právě proto že dělám v nemocnici tak si hold Šimáno užívá taky. Přitom podle všech výsledků a vyšetření je naprosto zdráv, imunita dobrá!!! Ve své podstatě je to pravda, protože nám ty nemoci a doktoři začali až s nástupem do školského zařízení. Do té doby jsme doktora nepotřebovali krom očkování a pravidelných prohlídek. Bohužel s nástupem do jeslí začalo promořování a bacily lítaly jeden za druhým. Nechci to zakřiknout, ale snad to bude lepší. V současné době, jsme druhý měsíc bez bacilů!!!!! ťuk, ťuk, ťuk.
Ještě troška do mlýna k vašemu počurávání. My jsme bez plínek skoro rok a od září jsme bez plínek i na noc. Za tu dobu se přes den nepočural ani jednou a v noci jsme párkrát měli nehodu, ale zpravidla v nemoci, nebo když se večer „nachlastal“. Dlouho jsem měla pod prostěradlem igelit, ale i ten jsem po čase odstranila, protože byl stoprocentní i v noci. Měla jsem tady od září načatý balík plínek a z nich odebrány asi 4 kusy. Bylo to tady celou dobu a teď když jsme jeli na dovolenou jsme se rozhodli, že to dáme Verunce, my už to přece nepotřebujeme. A tak se před dvěma týdny stalo. Od té doby se již Šimon čtyřikrát v noci počural, ale totálně. Řekla bych, že od září se počůral tak 6 - 7× a z toho 4× teď za poslední dva týdny. Tak a teď babo raď. Michal říkal, že znova koupíme plenky, ale ANI NÁHODOU. Teď už nepolevím. Zapasovala jsem znova igelit pod prostěradlo, ale plenky ani náhodou. Uvidíme jestli se to bude nadále opakovat. Teď pro změnu chodí čurat před spaním asi 7× - pro jistotu. Už mne s tím štve, ale v tomhle mu bránit nemůžu. Chudák malej tak usilovně tlačí, že se mu pokaždé povede nějaká ta kapička. Ale návrat k plínkám už ne.
Tak opičáci mějte se krásně a pište.
Ahoj Fialka a chrápající opičák Šimon.

 
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 01.03.06 22:18

Ahoj holčiny,

Tak jsem se sem taky po douhý době dostala. Dokonce přečetla i celý deníček a komentáře.

Fialko taky držím pěstičky na tu operaci. Ale Šimon to zvládne, je to šikulka.

Co u nás nového?? Dneska jsme byli se Štěpánkou na půlroční prohlídce.. jojo půlroční, děs co?? Tak máme 7,25 kg a 67 cm a začínáme baštit zeleninku. Mlíčko s flašky stále nechce, je to závislak na koze.

Kačenka tak nějak stále stejne :D … plínky už teda nemáme. Už jsme odbourali i delší trasy autem a k překvapení to jde i bez nich. Na noc jsem je odbourala po vánocích, ale budím jí na nočník. Kdybych nebudila, tak se podle mě počůrá a nevydrží to. Taky byla nějaká nehoda. Ráno sama vstane a jde na nočník, ale v noci jí to neprobudí a musím jí tam po:,–(it já. Takže z mého spánku v poslední době nic není.. na prsu Štěpánku, Kačku po 3-4 hod na nočník :D

Do školky taky pujde, musím tam taky dojít a vyřídit to. Naštěstí u nás není se skolkou problem a místa je tu dost, dokonce mame skolky dve na tu nasí vesnici :D
Jen ta jedna je dost daleko a chodit tam ještě s kočárem za každého počasí se mi moc nechce, i když rikaji ze je lepsi, ale tuhle mame cca 5 minut od baraku a chodi tam jeji kamoska.. tak ji zas nechci davat jinam.

Mejte se krasne.. jdu si zaplavat a asi chrnet… nebo mrknu na nejaky film, když jednou Stepule spi… to jeji usinani je des… jen u maminky, u prsa a jsem rada ze se mi povede zdrhnout…

Ahoj Jarca, Kačenka a Štěpánka

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 07.03.06 23:12

Ahojky,

teda, to je nekázeň, koukám, že na deníček všichni kašlou - no to je děs!!!:-( Já teda makám, ale odskočila jsem si „od stroje“ popřát Tomáškovi od Zizi všechno nejlepší k dnešnímu svátku:-) Tak hodně zdraví a obrovskou pusu, doufám, že byla veliká oslava:-) Já mám teda spousty novinek, ale pekelně málo času, zejtra je uzávěrka:-( Takže mizím, ale slibuju, že tenhle týden napíšu novej deníček - teda má to vůbec cenu, když sem nikdo ani nepáchne???

Tak se polepšete a dobrou:-)))))

Šárka

 
Liliana
Povídálka 13 příspěvků 08.03.06 08:40

Deníček je sice hodně vzadu, ale snad najdete zprávu od nás, a to:
Judy má chlapečka, narodil se 6.3. v 18.30hod., vážil 3,65kg, měřil 51cm, jmenuje se Kryštof. Je mooc hezkej, včera jsem se na něj byla s Deborkou podívat, malá si ho za pomoci maminky i chovala, chtěla by ho rozbalovat, pusinkovat, hladit, tak se bude muset na ni dávat bacha.
Měla jsem v pondělí i včera dovču - hlídala jsem Deborku, dokonce bylo dovoleno(vlastně tentokrát to bylo nutno) aby u nás poprvé spinkala a děvčata představte si, ona spala do čtvrt na 9!To jsem zírala, jak ji mají hezky vycvičenou, to asi teď budou zase chvíli koukat, jak „spinkají“ miminka.
Omlouvám se, že to dávám na vědomost až teď, ale neměla jsem přístup na internet, když jsem nebyla v práci.
Moc Vás všechny zdravím a když o to budete stát, tak se zase někdy ozvu - pokud bude deníček ještě existovat, ale já taky chci vědět, co je u Vás nového a hlavně co se za chvíli narodí Eržice!!! Pa Liliana

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 08.03.06 18:04

Liliano,

Děkujeme za super zprávy, Judy a celé její rodince posíláme velké gratulace k chlapečkovi!!!! Ať jim dělá Kryštof samou radost a z Deborky, ať je velká pomocnice - pečovatelka.
Veronika už se na to třese, tak jsem zvědavá, jaké to bude v reálu.

Eržika 30tt, Verunka

 
Liliana
Povídálka 13 příspěvků 09.03.06 09:13

Eržiko, moc Ti za gratulaci děkujeme, já jí vyřídím na patřičných místech. Pokud by to s deníčkem bylo přece jen špatné, mohla bych Tě poprosit, zda bys mi dala vědět na můj E-mail - pochopitelně až Ti to čas a děti dovolí - co se Vám narodilo, jak se TO jmenuje,jaké mělo miminko míry a váhy a vůbec jak je Verunka šťastná? Nechtěla bych o to přijít.
e-mail: LilianaC@seznam.cz
Hýčkej bříško a užívej si posledních deset týdnů relativního klidu, pak to bude asi trošku fofřík.Ale vždyť to znáš z domova, že nic není nemožné a vše se dá zvládnout, jen se to musí nejdřív „zakolejit“. Já jsem nic moc hospodyňka a taky jsem zvládla moje tři děti tak, že to všechny celkem v poho přežily.
Tak pa, Liliana

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 09.03.06 17:56

ahooj holky,
Liliano, posílám velikánskou gratulaci Judy k chlapečkovi :) aT jí pěkně papá, pěkně spinká, hezky roste :)
Eržiko, to je síla, za chvíli máš pokládek taky doma :) Jsem zvědavá, co to bude, jestli přidáš páreček.
Já pořád básním o holčičkách /ne o jedné, o dvou :D a Vítek si z mého básnění přebral, že budeme mít ještě dvě holčičky -brášky :). Dnes mi říkal: „Až bude Filípek veliký, bude kočárek pro holčičky.“ :) no, sranda, jsem mu teda vysvětlila, že to teda není vůbec žádná jistota, ty holky :D

Jinak mám pocit, že Vítek tak nějak skokem přestal být batole a je to prostě kluk. Je to strašný rozumbrada, na všechno má svoji logiku a co slovo, to perla :)
A Filip už taky není miminko :(:(… je to pytel blech :D všechno loví, nic před ním nezůstane v bezpečí, zvědavý je jak opička a díky tomu se už dnes přeplazil přes celý obývák. jsem ho nechala na dece, jdu do kuchyně, přijdu a aFilip nikde :) pak jsem ho našla na druhém konci pod skříňí si „číst“ jakési časopisy. je to hrozně srandovní, jak leze, jak píďalka, od Vítka to neznám, ten se nejdřív postavil, pak začal lézt a pak teprve se naučil po:,–(it. taky je filip o kilo a půl lehčí, je to dpocela znát.

no, nic mějte se. Chillie +Vítek +Filipek

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 11.03.06 15:29

Ahoj mamky,
Liliano, díky za zprávičku. Moc gratulujeme Judy a celé rodince k narození Kryštůfka. Ať se mu na světě líbí a je z něj kluk jako buk.
Erži, ty už to máš taky za pár, viď? Jsem hrozně zvědavá, jestli to bude holčička nebo chlapeček.
Jarčo a Chillie, super, že jste se ozvaly, dětičky už lezou, no to je krása. My se taky snažíme, přiměřeně věku:-)), Honzíček se směje pořád. Stačí, aby byl najedený a vyprděný:-))) a rozdává úsměvy na všechny strany, to u Kubíka moc nepamatuju. A ve vaně kope o sto šest. Jinak prdíky občas nic moc a občas zas paráda. Například teď nějak zaspal krmení, spí dvě hodinky, no ještě aby ne, když dopo pořádně nezaspal.
Kubík má nějakou virózu, má horečku a chroptí, jak má zahleněný průdušky. Ještěže je venku tak ošklivo, že mi ani nevadí, že nikam nemůžem. Ale jaro by bylo fajn, co? Letošní zima je nějaká moc dlouhá.
Fialko, je to pech s tou školkou. My jsme se přihlásili minulý rok předběžnou přihláškou, aby Kubíka kdyžtak vzali teď od dubna. Jo houby, volala jsem tam a mají plno. V září to doufám vyjde. Možná je to lepší, připadá mi, že by se cítil odstrčený, přece jen byl dlouhou dobu v celým přibuzenstvu jedináček a sotva se sžil s Honzíkem, už bysme ho odstrkovali.
Tak a zapomněla jsem, co jsem ještě chtěla napsat, takže se mějte krásně a Šárko, co ten nový deníček?:-)))
Katule, Kubík 35 m a Honzík 10 t

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 15.03.06 13:39

Ahojky všici,

nejdřív VELKÁ GRATIULACE JUDY, LILIANĚ A CELÉ RODINCE K CHLAPÍKOVI KRYŠTŮFKOVI (krásný jméno:-). Jsem ostuda, že sem lezu až teď, a taky jsem měla někdy v sobotu omluvit Zizi, že jim nefunguje net - tož omlouvám, i sebe:-) Deníček dopsán, ale pošlu ho až večer, teď mi tak blbne net, že by mě asi kleplo, kdyby se to vymazalo:-) Například fotka dortu od Jany se mi do Outlooku stahovala asi 45 minut, neskutečný! Už ať je jaro!

Snad odešlu aspoň tenhle koment, snažila jsem se sem přihlásit asi deset minut, děs. Tak zatím a večer v novým:-)

Šárka

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama