Opičáci - třetí pokračovací deníček

Rodičovství
  • 21.09.04

Ahoj! Září máme velmi rozlítané, příští týden budeme trávit na plaveckém pobytu v penzionu na Vysočině ve společnosti dětí z ? plaváčku?, těším se, že to bude fajn. Pro maminky je tam i aquaaerobik, břišní tance, budeme malovat na trika,?.

Dnes jsem si četla instrukce na cestu, zarazila mne informace, že si s sebou máme vzít i ?potápěčské brejličky?. Budu muset popátrat ve sportovních obchodech, jestli něco prodávají i ve velikosti Vojtova nosu, nebo byl pisatel instrukcí infantilní a já nepochopila, že to jsou brýle pro mě. Poreferuji Vám, jak jsem byla úspěšná ( už vidím ty udivené výrazy prodavačů).
Hned z plaveckého kurzu si vyjedeme s manželem do Londýna, vzala jsem si totiž k srdci jeden Ethelin deníček, kde psala, jestli nezapomínáme na naše lásky/manžely, jestli jim dostatečně dáváme najevo, že kromě vzorných milujících matek jsme pořád i milující ženy ? taky si připomínáte?? :-)
A protože jsme minulý týden měli čtyřleté výročí svatby ( letí to ) a cena letenky byla hodně příznivá, napadlo mne, že bychom mohli být celý víkend sami. Vojtíšek bude u babičky, po týdnu u moře mají nacvičené soužití, tak doufám, že to snad zvládnou. Jasně, že se mi bude stýskat, ale je to už docela velkej kluk.

Naše nečekaná dovolená u moře byla super, trochu jsem se bála společného týdne s mojí maminkou a tátou, už jsem si po pravdě řečeno trochu odvykla s nimi trávit celé dny, ale byla jsem mile překvapená, že celý týden proběhl v pohodě, a myslím, že jsme si to všichni užili.
Vojta je normální vodník, skáče do moře, loví kamínky a písek, taky jsem si nacvičili společné plavání, kdy se mne chytí jako klíště kolem krku a plaveme spolu ( jsem opatrná, držím se mělčiny )
Měli jsme zaplacené jen snídaně, jinak jsme si vařili, nebo chodili po restauracích, čímž jsem definitivně zavrhla kupovaná jídla pro Vojtu ( hami, hipp ), protože je samozřejmě odmítal jíst a největší baštou byly kousky pizzy ? ty suché, maximálně mírně potřené rajčatovým pyré, které zase nechutnaly mně. Taky s ním poslední dobou mám problémy s pitím, děsně ho inspirují všechny nápoje dospělých, takže by rád snídal kafe s mlékem, nedělní oběd zapíjel pivem a cola mu přijde zajímavá i barvou. Docela mě otravuje pořád dokolečka se s ním dohadovat, že jeho bumbání je daleko daleko lepší než to moje? asi to znáte :-)

Doma po příjezdu se Vojta projevil jako pěknej sobeček žárlivej, nelíbilo se mu, že si mě nárokuje taky táta, na jakékoliv projevy naší náklonnosti ( skoro ? líbánky? po týdnu osamocení :-) ) reagoval popudlivě, odtahoval tátovu ruku?no prostě usurpátor.
Tak jsme s manželem přemýšleli, jestli nezačíná být nejvhodnější doba na nějakého toho sourozence, zatím jen v teoretické rovině :-)

Jak jste na tom vy ostatní? Plánujete další ? štěstíčka?? A kolik ? A kdy ? :-)

Jolka a Vojta ( brzy 17 měsíců )

Váš příspěvek
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 21.09.04 13:15

ahojte holky,
tak vám sem vlezu neb JOLKO! víkend v Londýně! to je prostě paráda..my už se chystáme měsíc na večeři…spolu,sami, po tak dlouhé době, že to ani radši nenapíšu ;-))) a pořád nic.. ale neklesám na mysli to musí vyjít..;-)))

mějte se krásně

Zdenik od špuntíků

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.04 15:25

Ahoj Jolko,

vidím, že dovolenou jste si pěkně užili, to je dobře. Taky mám hrůzu být s našima někde dýl než 2 dny, ale letos jsme to riskli a v pohodě:-)) Co se sourozence týče, bylo by to roztomilý…ale má to spoustu ALE, takže u nás zatím NIC NA OBZORU. I když, mě někdy v červnu popadly mateřský pudy a málem jsem do toho zase vlítla. Sledovala jsem plodný dny a jiný nezbytnosti zdárného početí… Po tý bouračce mě to úplně přešlo, možná to má trochu souvislost. Člověk musí být v pohodě, to já poslední měsíce moc nebyla. Teď už snad jsem. Brejličky do vody pro prcky, to slyším poprvé. Možný je dneska všechno, ha ha.

Zatím ahoj, napíšu večer. Pavlína

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.04 22:12

Ahojky Jolko a ostatní,

dovolenou u moře Vám závidím, my jsme si letos troufli jen na Moravu. Ale i tak to bylo moc prima. Zvládli jsme to bezvadně, Kuba se dokonce povozil na cestě do Macochy ve vláčku a v jeskyni v lodičce. Nejdřív jsem měla strach, zbytečně, je to šikula.

Jolko, Londýn si určitě nenech ujít!!! Je to tam pěkný, ovšem pro mě jen na koukání, bydlet bych v tom spěchu a chaosu nechtěla. Jedete od cestovky? Nebo za někým? Kdybys něco potřebovala, mám tam ségru víc jak rok. Já jsem tam vyrazila na čtyři dny s mamkou a mojí druhou ségrou, byla to skvělá dámská jízda. Taťka byl s Kubíkem doma sám. Zvládl to na jedničku a Kubovi se prý ani moc nestýskalo. Přiznávám, že mě taky ne, nějak jsem to nestihla, pořád bylo co dělat, takže pro mě to byl super relax.

K tomu výročí, my měli pět let, co jsme se potkali, chtěli jsme jít na véču, jenže měsíc je pryč a pořád nic.

Dej mi, prosím, informace ohledně psaní deníčku, jestli se nenajde nikdo jiný, ať to nesmolim na poslední chvíli.
Katule a Kuba (brzy 18 měsíců)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.04 06:50

Ahoj Jolko a ostatní,
píšu zatím jen krátký komentář, protože dneska mám práci a chvilku pro emimino jsem si spíš ukradla než udělala.

Jolko: ten Londýn je báječný, moc vám to přeju, užijte si to.

Co se týče sourozenců, o jednom ještě přemýšlíme, termín není dán přesně.

Jinak včera jsem byla navštívit Vegu, Lindičku, Jarču a Mishicku na chatě a musím říct, že si to náramně užívají. Moje dvojčata bohužel nejsou moc zvyklá spát sama v cizím prostředí a hodně mi tam chyběla uspávací pomoc mého muže (je v tomto oboru u nás expert), takže spala jen Andulka, Tedýsek ne. Zato v noci, doma spali celou noc bez přerušení (mrzí mě, že já se vzbudila v jejich obvyklý čas, protože oni teď spí jak mimina :) ).

Tak jo, zatím ahoj, užijte si to, ještě se ozvu
Ethel, Ted a Anka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.04 10:40

Ahoj,

jedeme úplně „na blint“. Prostě jsme koupili letenky, na páteční večer máme bookovaný hotel u letiště, na sobotní zatím nikde. Co jsem se dívala, tak ceny z aubytování v centru jsou příšerně drahý a zase se nám nechce bydlet v hostelu v pokoji po 10 lidech :-)
Udělali jsme si podle průvodce takový okruh, který chceme stihnout, protože jsme v Londýně zatím nebyli.
Takže Kato, kdyby segra věděla o nějakym prima ubytovani nejlíp u Piccadally C., tak sem s ním :-)))))
Se psaním deníčku Tě vítáme do party, příští asi napíše Zizi, potom by tedy byla řada na Tobě - jupí, už budeme 3!
 J.

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 22.09.04 20:14

Ahoj holky!
Teda tento týden vůbec nestíhám,tak jsem tu jen na skok.
Jolko,ten víkend v Londýně si pořádně užijte,to je paráda.My měli dvanáct let,ale trávili jsme to zrovna na chatě,takže žádná večeře se nekonala,zato jsme si otevřeli archivní vínečko,bylo to moc mňam a pohoda.
u nás budou o víkendu hody,tak jsem umývala okna atak a navíc budeme mít v sobotu ve sklepě lidi,tak tam musím uklidit a všechno nachystat.Teď chlapi dovezli hrozny,tak se pracovalo,aby byl burčák na burčákové slavnosti,no máme to docela nabitý.
Káťo to je bezva,že se s náma budeš střídat,pořád čekám,co ta Šárka,ale zatím se neozvala,jen že jim to nějak nejde se připojit,tak až se připojí,tak bude taky psát deníček a to už bysme byly čtyři,což by bylo super.Ale než se jí to povede,tak by mohl zatím někdo jiný vypomoct,třeba Pavlína,co?
Tak holky si to užívají na chatě,počasí teda nic moc,ale snad si to taky užijí.Ethel a nelákalo tě,tam s nima zůstat?Já bych už asi neodjela,ale já vím,ty máš hromadu práce.No aspoň jste si s dvojčátkama udělali výlet.
U nás rozhodně další mimčo neplánujem,sice jsem dřív chtěla,ale ti dva raraši mi bohatě stačí,taky jsme zrovna ve finanční krizi a lepší to asi nebude,takže se budu snažit jít co nejdřív do práce,ale vůbec se mi nechce.
Tak musím končit,deníček na příští týden snad nějakej sesmolím,ale žádný literární dílo to nebude,jednak nevím o čem psát a taky zrovna v tomhle burčákovým období nemám čas,jo člověk musí pořád makat:-))).
Tak se zatím mějte a ahooj příště Zizi a Tomášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.04 09:21

Ahoj Zizi,

samozřejmě lákalo.
Den poté (středa) jsem musela jít do práce.
Navíc Tedýsek tam odmítl spát (po obědě), asi hodinu mi histericky řval v náručí (a to je na něj celkem dost) a ani tak neusnul. Když jsem odjížděla, spal snad pět minut poté, co jsem nastartovala motor.
Takže bych tam s nima sice byla ráda, ale prostě to nejde.
 Ethel

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.04 12:59

Ahoj holky,

s deníčkem se s váma budu klidně střídat, bude-li potřeba. Dneska se ze mě asi stane teta, sestře praskla dopoledne voda. Čekám netrpělivě na další zprávy, moc na ni myslím a prožívám to. Rodí v Podolí. Takže se chystám určitě do Prahy na miminko, ještě nevím, jestli pojedu sama nebo i s Renčou.
Mějte se a pište novinky,
Pavlína a Renča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.04 13:30

Pavlíno,

držím palce a podej zprávu ( pohlaví, jméno, míry a váhy ) !
 Jolka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 23.09.04 15:24

Ahoj,taky moc držím palce,ať je mimi i máma v pohodě a napiš,jak to dopadlo teto!!!Zizi

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 23.09.04 15:26

No tak si tu chatu užiješ jindy,stejně je hnusně,tak tam možná ani holky nevydrží.Tak čau zizi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.04 15:31

Jo, holky! Já dostala nápad. Což takhle další srazík u Zizi ve sklípku ?? :-) hahaha

Jolka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.04 15:36

Už jsem se dochechtala, tak teď komentář.
Já bych miminko docela brala, ale ještě bych jela letos lyžovat, potom v létě k moři a odtud bych mohla odjiždět těhotná. Zase bych brala nějaký jarní miminko. Hezky naplánovaný to mám, že?
Manžel o tom zatím neví, ačkoliv jsme zajedno, že jedno dítě je málo.
Ani nevím, jestli bych si víc přála kluka nebo holku, tím, že mám teď Vojtu, tak mám pocit, že to s klukama už umím, ačkoliv jsem si jako první dítě přála holčičku.
 Jolka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 23.09.04 20:51

Ahojky,
tak jsem zpátky v Praze z výletůůůůůů­ůůůůůů. Bylo to moc príma, ovšem jak už jste poznamenaly, počasí zrovna dvakrát nevyšlo. Ale první dva dny to bylo dobrý, děti byly skoro celý den venku a od toho se zřejmě odvíjelo u nás nevídaný noční spaní. Bára se totálně vyčerpala na vzduchu, takže spinkala přes 12 hodin a to prosím takřka bez hlesnutí. Ale dnešní noc byla příšerná … včera jsme byli celý den zavření v baráku, neb pršelo a pršelo … děti byly docela protivňoučký, ale jakž takž to šlo. Jenže odpoledne Barča začala festovně nudlit a v noci jí to budilo a tak jsme tam bojovaly spolu v jedný posteli celý 4 hodiny, než jsme konečně odpadly. Chtěla jsem jít zítra na plavání a proto jsme odjezd měli plánovaný na dnešek, ale z plavání s ohledem na nudle (a večerní teplotu přes 38 :( ) sejde. Asi ráno sjedem k doktorce, protože má Bára navíc nějak bílej jazyk a mě začíná pěkně bolet v krku, tak aby z toho nevylezla nějaká angína :(
Jo a taky se stalo něco, co jsem myslela, že už je za námi … bez varování se vrátil ekzém … z ničeho nic, během pár hodin je zase celá zřízená :( Ale vůbec jí to nevadí - ani ekzém, ani ta počínající choroba - řádí jak drak a šíleně brebentí … Jirka když jí dneska po těch pár dnech viděl, byl celej vedle z toho, že zase umí spoustu nových slov a že prý za tu dobu hodně poskočila ve všech dovednostech. Aby taky ne, děti jí hodně inspirovaly :D A jak jsem se tady chvástala, že Bára poslouchá a nějaký tytyty a smích při mém kárání na mě nezkouší, tak už zkouší … těžko říct, jestlí jí to poradil Matýsek nebo Kačka, ale byli velmi úspěšní :D :D :D :D
Nevím, jestli jsem to už nepsala, ale podávání léků - sebesladších sirupů - u nás nehrozí, skončili jsme zase u čípků, protože sirup byl všude, jen ne v bříšku. Ale další velkej pokrok je, že si dneska nechala bez problému změřit teplotu a vzorně čekala, až teploměr zapípá. Dokonce před spaním při přebalování pořád pípala a nechtěla se nechat zabalit do plíny, než mi došlo, že chce zase změřit. Přání bylo splněno, dítko nadšeno a bez boje zabaleno :D :D :D Dokonce nudle si nechala vytáhnout bez boje, sama si strkala hadičku do nosu a smála se, že to šimrá. Ale odnudloval tatínek a ten asi má (narozdíl ode mě) větší pochopení a trpělivost, takže kdoví, co bude zítra. Sice už obstojně smrká sama, ale ještě to není úplně ono, takže hadičkovat budeme.
Jolko, fajn, že se výlet zdařil, koupání v moři moooooooc závidim, snad se nám taky někdy podaří někam vyjet.
Miminko plánujeme a to tak, že už jsme to nechali na přírodě, ale žádný stresy. Zjistili jsme, že naše dračice asi klidnější nebude nikdy a tak jí třeba sourozenec za pár let bude vhod, jako kámoš pro její divoký kousky. A my jsme už teď tak unavený a zvyklí na režim-nerežim, že aspoň nestihneme vyjít ze cviku. Takže se uvidí :D
A navíc mě potěšilo, že teď na tý chajdě měla Vega čtyřměsíčního Adámka a Bára z něj byla úplně vedle, pořád ho chtěla chovat, oňuchávat a hladit a komandovala nás, abychom ho položili, že se na něj chtěla dívat, něžně sápat, povídat mu a dělat „kuk“. Samozřejmě si nemaluju, že by se s miminkem doma smířila levou zadní, přeci jen to asi pro ní bude rána, ale jsem ráda, že jí miminko zajímalo.
Tak, jdu dovyklidit bágly a dospat tu nepovedenou noc. Doufám, že to půjde.
Mishicka + Bára

PS: Pavlíno … tak co ségra? Už…?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.04 13:03

AHOJ!

Omlouvám se, že jsem se už neozvala, ale měli jsme to včera divoký. HOLČIČKA Klárka už je na světě od včera od 14:30! Míry cca 3,38kg, 48cm. Narodila se o 14 dní dřív, ale má se čile k světu. Ségra rodila už podruhý a nechala si epidurál. Byla z něho nadšená, že se to vůbec nedalo rovnat s prvním porodem, že si to tentokrát krásně užila. Hm, skoro jsem po jejím nadšeném vypravování dostala chuť rodit, ha ha.
Dneska jsem tu měla dopoledne na hlídání její starší holčičku, je jí 2,5 roku. S Renčou se mají rády, ale pořád se o něco některá chrtí, hlavně Renča pak začne ječet, je to blázinec mít děti rok od sebe.

Barborko, ty se koukej brzo uzdarvit, ať můžeš jít zase plavat!!

Ahoj Pavlína a Renča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.04 22:13

Ahoj,
Pavlíno: GRATULUJEME k neteřince, posíláme hodně zdravíčka a štěstí.

Mishicko, na plavání dnes byly (kromě Tedýska) jen dvě další miminka: Adélka a ještě jeden kluk (takže si děti na chvilku neodpočinuly). Aničku jsme tam nakonec kvůli počínající rýmě taky nepustili, a asi to bylo dobře, protože to dnes bylo poměrně náročné a Tedýsek i já jsme z toho byli naprosto hotový - opakovaly se polohy na bříšku, zádech, na boku (s opravami, aby to bylo na 100% dobře), stihli jsme všechny písničky a básničky a navíc začali dělat spadla lžička a ještě jednu podobnou básničku - začátek potápění (tedy dnes jen po krk). Ale bylo to moc fajn a Tedýsek byl ohromný šikulka. Jak jsme tam byli jen spolu, všimla jsem si, že sám od sebe se snaží kromě ryba říkat rybička a kromě kočka kočička (nějak si teď zasedl na trojslabičné výrazy). Samozřejmě ty slova komolí, ale opakoval vzorně a po svém to řekl.

Anince vykoukl první špičák (dole) a druhý dole je na cestě. Tak už aby to bylo, hodně ji to trápí.

Mějte se,
Ethel Ted a Anka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 24.09.04 23:23

Ahojky,
nejdřív ze všeho gratulace k novému človíčkovi … Pavlíno pozdravuj ségru.
Hlásím, že po návštěvě doktorky víme, že máme virózu - já i Bára, doktorka mě rovnou skoukla krk taky :) Takže máme kapky do nosu a Bára nurofen sirup. V lékárně jsem se děsila, jaký to zas budou boje s podáváním, ale Barča mi opět zas jednou vyrazila dech.
Budu se teď trochu vytahovat:
novinka č. 1: kapky do nosu byly podány za obecného smíchu bez protestů … nejdřív jsem zkusila jakože kápnout sobě a krčila u toho nos a řehnila se, že je to legrace … a Bára to vzorně zopakovala a ještě se dožadovala dalšího opakování
novinka č. 2: měření teploty je přímo požadováno, stačilo po prvním pokusu (to ještě hystericky řvala a mrskala se) jí přesvědčit, že přijde něco zajímavého a opravdu přišlo - po změření teploměr začal pípat . Takže máme vyhráno, naopak musím teď Báře vysvětlovat, že teploměr spinká, jinak by ho měla kvůli pípání zastrčenej v zadečku snad nonstop :)
novinka č. 3: podání sirupu prošlo neskutečně hladce, stačilo ponechat trubičku s nataženým lékem Báře k dispozici a ona si to sama vycucla … hlásila u toho ňam ňam a chtěla další … přechozí sirupy ani nechtěla ochutnat
novinka č. 4: odsávání lze provést i bez násilí na dítěti. Bára si koneček hadičky sama strká do nosu a já tahám a je to obrovská legrace asi to hodně šimrá. Trvá to samozřejmě déle, ale je to snesitelné a hlavně je opravdu odsátá. Nicméně hadičky pak usurpuje i s blé obsahem asi tak půl hodiny, kdy „odsává“ všechny plyšáky a občas i mě :) Koupíme další hadičky do zásoby.
novinka poslední: ode dneška máme lehký problém. Bylo objeveno, že lze odmítnout cokoli velmi výstižným výrazem. Bára dnes objevila - JÁ ŠAMA. A jistě chápete, že šama chce dělat všechno :D
Tak, jdu si vzít pár svých tabletek a kapek, zkusím, jestli teploměr nespinká a počkám až mi zapípá mojí teplotu - ovšem radši se s tím někam schovám, aby se Bára nevzbudila a nechtěla taky :D
Takže dobrou noc a všem ať se počasí neodrazí na zdraví.
Mishicka + Bára

PS: Ethel, plavčo závidím, sice to asi bylo náročnější, ale v menším počtu dětí jistě bylo víc času, aby se mohla cvičitelka každému věnovat individuálně a dostatečně. To mi tam trochu chybí, ale i tak se na příští týden moc těšíme. Jestli už nudle teda budou pryč a taky jesti nebude nějaká extra reakce po plánovaném čtvrtečním očkování.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.04 12:15

Ahoj holky,

děkuju za gratulace, vyřídím :-)
Mishicko, taky jsme teď byly s Renčou trochu nemocný, začalo jí to hned po očkování. Hlavně kašel a byla zahleněná. Já to od ní samo chytla, ale už jsme se z toho snad dostaly. Dneska má teplotu po tom očkování, snad to rychle odezní. Tak se brzy uzdravte!!

Ahoj Pavlína

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.04 10:51

Ahoj,
teda Báro, to zíráme. Anička taky tahá nudli, sirupy milují obě děti už dlouho, ale speciálně Anka odsávačku i teploměr nenávidí. Dneska jsem zkusila jí odsávačku dát do ruky, ale spíš měla tendenci to dát do pusy. Uvidíme, zkusím to příště znova.
ALE máme taky úžasnou novinku. Dali jsme děti v půl jedenácté spát (byly unavené), a asi tak po čtvrt hodině slyšíme bouchání na dveře - asi tušíte, co se stalo: Anička poprvé vylezla sama z postýlky. Tím asi končí naše idyla… Mishicko, nevíš, proč naše dvojčata se vždycky naučí první takovéhle věci, zatímco Bára si měří teplotu, odsává…? Musíme vás někdy brzy navštívit, aby děti viděly, že to je vlastně sranda - třeba se taky něco naučí…

Ethel, Ted a Anka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 26.09.04 11:49

:)))))))))))))))))))))))))))))))
Na Vaši návštěvu se samozřejmě těšíme, ale rozhodně ode dneška zavírám ložnici s postýlkou!!!!!!!!!!!!­!!!!!! A spoléhám na to, že i když jsou holky hodně upovídané, tak ještě nebudou schopny si Aniččinu novou dovednost vysvětlit bez názorných pomůcek :-))))))))))))))))))))))))))))))))))
To by mě klepla pepkááááááááááááá … stačí, co si Bára přivezla za umy z chajdy … kdeže zůstalo naše „nenápadité“ dítko? Furt někde visí za něco, na něčem, šplhá na cokoli a věčně jí od někud sundaváme … a to jen proto, aby to za pikosekundu provedla znovu :D
Mishicka

PS: S odsávačkou to zas není až tak žhavý, jako při prvních pár pokusech … už si s tím spíš hraje a nechce moc do nosu strčit … ale pořád to docela jde
Se sirupem včera provedla očekávanou věc … dostala zase tu trubičku do ruky a samozřejmě jí napadlo ten píst zmáčknout, až byl sirup po celý předsíni :D
Takže jsem se sotva stihla pochlubit, aby se všechno pomalu vracelo do starých kolejí, tj. přeprat dítě :D
Ale teploměrování zatím pořád funguje.

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 26.09.04 15:13

Ahoj holčiny,

Tak se hlásíme my s Kačenkou z výletu. Krásně jsme si to užili a ty poslední dny kdy jsme tam zůstali s Lindičkou sami jsme jen zírali na naše dítka jak si hrají, jsou hodny a maminky si normálně v klidu četli. Až se nám to nechtělo věřit.

My zatím nemocem odoláváme i když na chatě trocha nudlila, ale už je to lepší, Kačenka se naučila smrkat takže je o to jednodušší že se krásně vysmrká. Byla to náhoda, jen jsem se jí zeptala jak dělá ježeček jako nosánkem, ukázala jsem jí a od té doby smrkáme ukázkově.

Ted si jí vzala babička, protože u nás je byt vzhůru nohama? opět stavební úpravy? tentokrát u babičky. Dělá se nová dřevená podlaha?.takže mám kuchyn opět v chodbě a v obýváku a babička bude spát v kuchyni než se to dodělá? no líbí se to jen Kačence protože je to pro ní spousta kramaření kde co leží apod.

Ještě se musím vrátit k chatě. Musím pochválit Kačenku jak tam krásně papala. Vždycky se o něco podělila ale ke konci snědla i celej jogurt sama? což se u nás už pěkně dlouho nestalo.
Jinak se tam naučila jen od Báry bláznivku.. to je že strašně rychle točí hlavou jako na nenene? což teda dneska ukazovala tatínkovi u oběda? :D

Pak se pokousali s Matýskem u krmení? jeden den kousla Kačka Matýska když jí dával kousnout a asi za dva dny kousnul on jí? takže to bylo 1:1.

Myslela jsem že od Barborky chytí nějaké to slovo ale zatím nic nového.I když Barborka žvatlá opravdu úžasně tak si snad raději na to ještě počkám, protože Míša má určitě pevné nervy :D vid?

A jé? babička se vrací, to venku dlouho nebyli?takže se loučím, mějte se krásně a zase se ozveme.

Ahoj Jarča a Kačenka

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 26.09.04 19:54

Ahoj

tak my jdeme zítra k mudr, Kačenka je nějaká osypaná. Už v pátek na chatě měla na ruce asi 5 pupínku, takovy puchýřky to vypadali… a ted jsem po koupání koukala že má po nožičkách takovou krupičku… nevím jestli to není ještě k tomu očkování, ale to se mi zdá docela dlouho to už je měsíc, to už je nesmysl že jo??
tak snad to nebude nic vážnýho, hlavně nakažlivýho at múžeme na OBR SRAZÍK tam se moc těšíme.

Tak ahoj Jarča

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 26.09.04 21:46

Ahoj holky!
Tak jsem se sem konečně na chvilku dostala,nestíhám doma vůbec nic a v brzké době se to asi ani nezlepší.Budeme mít o víkendu moc návštěv,tak to tady musím dát do kupy.
Holky,to je bezva,že jste si to na té chajdě tak pěkně užily.
Pavlíno,gratuluju ségře k holčičce,dou­fám,že jste to pořádně oslavili.
No já letím,víc se snad rozepíšu v deníčku,teda pokud ho vůbec stihnu sesmolit,ale snad jo.Bude to jenom kratičký,protože fakt teď zrovna nestíhám,ale aspoň budeme mít kam psát.
Tak zatím páá Zizi a Tomášek

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 27.09.04 21:46

Ahojky,
tak co se děje? Myslím s vyraženou vyrážkou? Těšíme se na srazík, ale zatím teda jsme nudlákov největší a Adéla taky :( Snažíme se kurýrovat, jak to jde … takovou akci si nechceme nechat ujít.
Stav se někdy večer na chatu, ať pokecáme.
Mishicka

PS: Dneska Bára od rána vykřikovala … Kaní Kaní - baci baci :D :D :D A je fakt, že mi z ní jde hlava kolem, to je kecáního za celej den :D Nechceš si jí někdy půjčit? :D

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 28.09.04 10:45

Ahoj,

k mudr se neslo, pupinky rano uz nebyli… tak parada… No Kačka nekeca ale stačíse zeptat ke je Matýsek a už má napřaženo… ach jo, jsem z toho docela neštastná…a začala mlátit i babičku a tchýni… nás taky občas… no jo třeba si to prej zasloužíme…tak se vyležte at se v neděli vidíme.
Jinak já na chatu jsem, ale asi jindy než ty :D …

čauky Jarca

Vložit nový komentář