OPICE VE ZNAMENÍ BERANA 20.3. 8h 51min - 19.4. 19h 53min

Ostatní

Působí zvučně a jasně jako bronzový gong. Takový člověk se umí lehce a snadno vyjadřovat. Využívá své schopnosti k tomu, aby se pro:,(il, a dychtivě propaguje své myšlenky. Skopec v kombinaci s opicí je duševně zcela jistý a vyrovnaný. Tím, jak skáče z jednoho stromu na druhý, se obrazně řečeno účastní všeho. Žádná omezení a zákazy na něj nedělají přílišný dojem, nic ho neodradí a neodvrátí od směru, který si vytyčil. Beran dodává Opici klidný, poctivý výraz; může se vám podívat upřímně do očí. Co jí přitom probíhá hlavou, to už je jiná věc. Ale když vám pevně potřese rukou, všechno jde.

DÍTĚ NAROZENÉ VE ZNAMENÍ OPICE
Dítě narozené ve znamení Opice je úchvatné. Se zářivýma očima a bujnou kšticí, neposedí ani na okamžik. Uličnické, přitom veselé a velice soutěživé, vždy si najde cestu, jak se vloudit do vašeho srdce. Umí chytře a šikovně lichotit a přitom mistrně využít vašich slabostí, takže tato malá nepolepšitelná Opice nakonec vždy dostane to, co chce.

Zvědavé, nevypočitatelné, chytré a vynalézavé dítě ve znamení opice můžeme nejčastěji pozorovat, jak si nervozně hraje s nějakým zařízením a v něčem se šťourá. Proto se příliš nezlobte, když rozbíjí své hračky. Je to prostě tím, že vnější vzhled ho moc nezajímá; věci rozebírá, aby se dostalo dovnitř a mohlo zjistit, co to tam tiká. Důmyslné, pohybující se hračky a různé jiné ?vynálezy? ho vždy zajímají, ba přímo fascinují. Neustále na vás bude viset a bombardovat vás otázkami o čemkoli na světě.

A pak jednou, až se rozhodnete vyhodit rozbité, nespolehlivé hodiny, které vlastně nikdy dobře nešly, vaše dítě ve znamení Opice je sebere a obyčejnou vlásenkou je spraví. Nikdy není spokojeno s tím, co má, tráva na druhém břehu řeky mu vždy připadá zelemější. Trvale pošilhává po majetku druhých. Je neustále poháněno touhou po novém, lepším a je pyšné, jak je schopné se rychle učit a jak je šikovné a pohotové. Pouští se nadšeně do nejrůznějších věcí. Dnes může studovat teorii fotografování, zítra se pustí do stavění rádia či vysílačky. Dokáže věnovat pozornost několika věcem současně a přitom je schopno zvládnout všechny. Může být domýšlivé, drzé a nafoukané; svým všestranným důvtipem a inteligencí rádo dráždí ostatní, posmívá se jim a rýpe do nich. Vlastní porážku si však nedokáže připustit. Bude zkoušet a zkoušet tak dlouho, až se mu podaří zvítězit. Dítě se znamením Opice bývá sobecké a o to, co má, se nerado dělí, hračky nechce ani půjčovat, zato si umí šikovně pomoci k hračkám jiných dětí. Sebevědomá a úskočná malá Opice nedbá na žádná pravidla, která by ji omezovala. I když se o něco dělí, velice pečlivě zvažuje, co za to dostane. Už jako malé dítě je schopna pečlivě zvážit všechna pro a proti. jakmile bude mít někdo nad ní sebemenší výhodu, okamžitě začne protestovat, jak je to nespravedlivé, pokud je však něco v její prospěch, očekává, že nad tím přivřete obě oči. Měli byste ji vést k tomu, že život není jednosměrná ulice. Když vaše trpělivost nakonec přece jen přeteče, Opice ihned obrátí. Na:,–(í sladký a nevinný úsměv, z hloubi duše se vám omluví, pofouká vám rány a ještě se třeba postaví na hlavu, jen aby vás rozesmála. V tom okamžiku zapomene na všechna předsevzetí, jak ji tvrdě potrestáte, a stanete se zase jejím dobrovolným a poslušným zajatcem; kouzelná Opice si s vámi opět dělá, co chce.

ČERPÁNO z knihy Theodora Lau, Velká kniha čínských horoskopů

www.volny.cz/…/miminko.htm

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 13.03.04 12:03

Milá Štefinko,

chtěla jsem Ti poděkovat za Tvé příspěvky. Pravidelně je čtu a nenechá si žádný ujít jsem totiž blázen do Hvězdných, ale i do čínských znamení.

Jak se mi loni narodila dcera hned jsem si od tebe uložila Ovce ve znamení Lva.

Hodně ovlivní rodina a výchova, ale to co nám je do vínku dáno hvězdami nezměníme.

Proto ještě jednou díky !
Beranice Quatro/králík/+Lvi­ce Em/ovce/

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 18.04.04 14:43

Ahoj Zurecku,
já děkuji za ohlas. Někdy dost pomůže, když vím jaké to moje děcko má náturu a tak ho nenutím do něčeho čeho není schopné. A taky se mi na těch komentářích líbí, že nejsou negativní a vlastně jich není jen 12, ale 12×12 kombinací. Tak jestli emimino nebo já vydržíme tak dlouho, budou tu nakonec všechny charakteristiky.
Krásné jaro a hezké dny přeje Stefinka

Vložit nový komentář