Osel, který našel bod G

O životě
  • joaska
  • 21.11.13

Píše se rok 2008 a já sedím s lahví levného vína a drahou kamarádkou na rozvrzané posteli ve svém chudém kolejním pokojíčku. No tak si dej inzerát, radí mi zpruzeně Dája, kterou už očividně nářky nad tupostí mužů dnešní generace trochu unavují.

„Jsi normální? Tam jsou samí zoufalci,“ zavrtím záporně hlavou.
„No právě. Tam si vybereš. Přesně tvé typy. Vždyť, co jsi měla doteď? Fotbalista, děvkař, narcista a jako třešnička na dortu - ten koloušek se sebevražednými sklony,“ nelítostně shrne můj ubohý milostný život.

Vyplním dotazník a založím si profil na jedné z internetových seznamek. Vložím ucházející foto a do inzerátu napíši: „Nehledám fotbalisty, děvkaře, narcisty ani koloušky se sebevražednými sklony - ty už znám.“ Tak. Do čeho se to zase ženu?

Zvědavě s Dájou po boku vyťukávám přihlašovací údaje. Má virtuální schránka je plná vzkazů. Nedočkavě je rozklikávám a čtu. Několikrát mi na displeji svítí zpráva: ‚Ahoj, jak se máš?‘ Nejprve si myslím, že to nějaké tele poslalo vícekrát. Nakonec si všimnu, že u každého ‚Ahoj, jak se máš?‘ je jiný uživatel. Mě z toho picne. To ti chlapi nemají trochu fantazie, vtipu, originality? No, jelikož jsem vychovaná slušně odpovědět, jsem-li tázána, dám si tu práci a každému odepíši: ‚Ahoj. Děkuji, dobře a ty?‘ Já vím, nudná a trapná konverzace, ale copak můžu za to, že Špaček říkal: ‚Na tuto otázku jedině tato odpověď‘?

Další dotazy jsou rozhodně kreativnější: ‚Udělám ti to nejlíp na světě. Jak to chceš?‘ Zase to moje vychování mě nutí odpověď. ‚Ahoj, děkuji za projevený zájem, ale nechci to nijak.‘
Nebo ‚Jsem mladý mislyvec. Dělala jsi to někdy na posedu?‘ Ach jo, zase otázka. ‚Ahoj, ne, na posedu jsem to nedělala, jelikož bych u toho zvracela, alebrž se bojím výšek. Pozn. Alebrž je slovo, mislyvec nikoli.‘

Po několika dnech konverzace s různými typy mužů si udělám tabulku možných adeptů na setkání. Vypadá asi následovně:

adept č.1 - Bořek, 26 let, student, bydlí s rodiči, velký kolchoz

adept č.2 - Jirka, 28 let, veterinář, bydlí s rodiči, pedant

adept č.3 - Petr, 18 let, student, bydlí s rodiči, puberta

adept č.4 - Tomáš, 23 let, voják, vlastní dům, zahrádkář/kutil

adept č.5 - Dan, 27 let, nedělá nic, bydlí s kamarády, hraje si na hipíka

Se všemi už nějakou dobu udržuji virtuální rozhovory. Muži číslo dvě a čtyři mi poslali i telefonní kontakt a všichni navrhují schůzku. Každý zvlášť samozřejmě. I když představou, že si je pozvu všechny najednou, se s Dájou pěkně pobavíme. Zavřu oči a promítám si svoji budoucnost po jejich boku…

Se šátkem na hlavě kydám hnůj od krav. Za zády mi stojí tchýně a holí mi ukazuje, který bobek mi upadl z vidlí.

Zvěrolékař přijde z práce. V chodbě mi srovná boty do řady a místo pozdravu po stopadesáté vytkne, proč stojí hrnek od kafe na lince, když už mohl být v myčce.

Pozdě večer sedím sama u knížky a čekám, kdy se otevřou dveře a student se přivalí z hospody domů. Doufám jen, že své kámoše ze školy tentokrát nebude hostit u nás v obýváku.

Společně s vojákem zasejeme zelený špenát. Poté, co doma opráším sbírku medajlí za chrabrost a bambitky pověšené na zdi, zalehneme k televizi a koukáme na Ramba.

Snažím se volnomyšlenkáře odtrhnout od gauče a jointa tím, že po něm háži vystříhanými inzeráty s nabídkami volných míst po celém kraji.

Dája po mém vyprávění lobbuje o okamžité rozvázání poměru s trojkou a pětkou. Ale já nemůžu. Dan, ač je trošku povaleč, tak má neuvěřitelný přehled v knihách a miluje divadlo. Zato Petra bych se zbavila celkem ráda, ale copak můžu? V každém vzkazu se na něco ptá, blbec! Mě nebaví odepisovat na dotazy: ‚No, ty vole, ty jsi jako na vysoký? To furt jen paříš, ne?‘ ‚Hele a je jako těžký se tam dostat?‘ ‚Ty vogo, to bych si taky přál a to tam vlastně ani nemusíš chodit, ne?‘. Ale co nadělám? To moje vychování se mi v tomto případě stává prokletím.

„Tak jo, když to bude hrozný, nenápadně prozvoníš. Já ti zavolám, že akutně musíš odejít. A v žádném případě se nenecháš doprovodit domů! A pak mi okamžitě zavolej,“ káže mi Dája se zápalem starostlivé matky, div mi ještě neupraví podolek před mojí první schůzkou naslepo. Parťákem mi nakonec má být muž číslo čtyři.

Stojím uprostřed náměstí na obrvském parkovišti pod sochou, jejíž význam nechápe ani autor sám, v promrzlé ruce mačkám mobil a rozhlížím se na všechny strany. „Ahoj,“ zastaví se u mne kluk, jehož tvář znám z fotky. „Tady jsem ti něco přinesl. Psala jsi, že máš ráda kytky, které se dají sníst,“ slavnostně mi strčí do ruky brokolici převázanou červenou stuhou. Rovnou mě i políbí na seznámení.

Vykolejil mě. Mě, kterou měla nad chlapama většinou navrch, vyvedl naprosto z míry kluk, co si v zaměstnání leští kanady a doma místo piva a fotbalu čechrá svoji květinovou zahrádku. Vykolejil mě tak moc, že jsem ztratila řeč a v podstatě celé naše první rande jsem čuměla či se (ne neodolatelně) debilně usmívala. Měla jsem v plánu rafinovaně útočit a laškovat tak, aby po mně vzdychal po nocích. Nemohl jíst, nemohl spát, nemohl zalévat kytičky ani leštit kanady. Realita byla ovšem taková, že tohle se povedlo jemu. Za celé čtyřhodinové rande jsem pronesla asi třicet nesmyslných slov. Větší slovní zásobu jsem předvedla i v osmnácti měsících.

Další rande na sebe nenechá dlouho čekat. Přichází pozvání vyjet za město a postavit sněhuláka. Kdo by odolal? Je sice špinavý, šišatý a chatrný, ale má své kouzlo. Ten sněhulák! Ten chlap je: vtipný, pozorný, přitažlivý, přirozený, netuctový, zajímavý a mě prostě baví.

Po několika měsících si oficiálně přiznáváme, že se máme rádi, že se pravděpodobně jedná o oboustrannou zamilovanost. Vyzvedává mě po konci směny v práci a odváží si mě domů. Prošmejdím jeho dům a směji se svým představám v dobách našeho internetového klábosení. Nelhal: má dům, má auto. Polorozpadlou pastoušku v plně běžící rekonstrukci a starého oprýskaného peugeota.

„Jsem hotová. Osm hodin běhání za pultem, jak mě bolí nohy. Dneska to vidím na film a víno, žádnou procházku nezvládnu,“ kuji si své žhavé želízko. „Tak fajn, vyber film. Já jdu pro víno,“ mrkne na mě můj přítel. No, to zní. Libuji si. „Ukaž, já ti ty tvoje kopejtka aspoň namasíruju,“ snaží se o jakousi milostnou předehru už ve dvanácté minutě Vratných lahví. ‚Ten už to někdy dělal, dámskou nožku má fakt v ruce‘ letí mi hlavou a taji jak březnový sníh. V ten okamžik bych mu upsala i duši. Ze rtů se mi dere spokojené předení: joooo, hmmm, aaaachhh. Tomáš pobaveně sleduje mé reakce. Když nahmátne a jemně masíruje nejunavenější místečko mého chodidla, slastně zavzdychám. „Tááám. Jó, tam přesně tam. To je ten bod,“ podporuji ho s přimhouřenými víčky. „Co? To je ono? Bod G? Tak to ho celou dobu hledám na špatném místě. Tady bych ho fakt nečekal,“ vyprskne smíchy ten šprýmař. „Osle!,“ otituluji ho s úsměvem. „Jsem osel, který našel bod G,“ usměje se na mě.

„Miluji Tě,“ řeknu mu naprosto vážně.
„Za tři týdny odjíždím na misi. Vracím se 16. ledna. Počkej na mě,“ odpoví mi naprosto vážně.

Psal se 22. květen 2009. Zjistila jsem, že nelze zapomenout na člověka, kterého opravdu milujeme, i kdybychom si to kolikrát i přáli.

P. S.: S Bořkem, Jirkou, Petrem ani Danem jsem se nikdy nesetkala. Doufám, že našli, co hledali. Já to nebyla, já patřila k jinému.

Hodnotilo 120 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 21.11.13 00:10

Supermatky už asi nic nepřekoná, ale tohle je také moc pěkný deníček, rozněžnila jsem se, zasmála, v něčem se i viděla :palec: píšeš moc hezky, s nápadem

 
Mobidick
Závislačka 3238 příspěvků 21.11.13 00:11

Nadherny! A jak to bylo daaal?! :potlesk:

 
Kacise
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 21.11.13 00:44

Ááááách, chci číst samý takovýhle inteligentní a pěkný deníčky!!! :mrgreen:

 
Absika
Povídálka 24 příspěvků 21.11.13 00:46

Krasne napsane. Ostatne jako vsechny predchozi denicky. Tesim se na dalsi…

 
Timara
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 21.11.13 02:33

Pěkné, vtipné a hlavně trefné. :potlesk:

 
barbarossa
Zasloužilá kecalka 619 příspěvků 2 inzeráty 21.11.13 05:19

Opravdu umis moc hezky psat, kdybys jednou vydavala knihu, ozvi se, prosim, moc rada si ji koupim. :lol: :potlesk:

 
facetia
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 21.11.13 06:49

:palec: :) super

 
Itany
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 21.11.13 06:56

:kytka: juuuu krasne napsane cetla jsem jednim dechem :palec:

 
Werna
Kecalka 323 příspěvků 21.11.13 06:57

Vybrala sis opravdu dobře, buďte šťastní.

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 21.11.13 06:59

Opravdu krásně napsané :pankac:

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 21.11.13 07:19

A je to teda ten s tou dirou? :lol:

 
ještěřice
Kecalka 182 příspěvků 55 inzerátů 21.11.13 07:29
:pankac: :pankac: :pankac: :pankac: :pankac: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
 
Kakika
Extra třída :D 14211 příspěvků 21.11.13 07:47

Až mě to naštvalo, že už je konec :lol: Ani zmínka o svatbě? Vždyť jsi na fotce ve svatebním, nebo ne? :cert: :mrgreen: Těším se na další deníček (o čemkoliv), ale fakt se krásně čteš. Škoda, že se tu nedá nastavavit sledování deníčků konkrétního uživatele, aby mi nějaký neunikl ;)

 
Anael
Echt Kelišová 7797 příspěvků 21.11.13 08:18

Krásný :potlesk:.
Už i u seznamu adeptů jsem se modlila, aby jsi nakonec byla s tím vojákem :lol: :palec:.

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 21.11.13 08:27

Ja to ponecham bez komentare-pac nemam slov. Muzu pouze :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
grace17
Kecalka 105 příspěvků 21.11.13 08:32

…pod sochou, jejíž význam nechápe ani autor sám..
Já nemůžu! :lol: :lol: :lol:
Líbily se mi všechny tvé deníčky, máš fakt talent cokoli vtipně vystihnout! :potlesk:

 
Mysch
Kecalka 327 příspěvků 21.11.13 08:34

:palec: Tvůj sloh je…ÚŽASNEJ!!!Sme­kám!!!Moc hezký deníček, taky se těším na pokračování!!!

 
Lenule15
Ukecaná baba ;) 1705 příspěvků 4 inzeráty 21.11.13 08:43

Z tvých deníčků prostě nemůžu, hned mi zlepší den a vykouzlí úsměv na tváři! :) Na psaní máš fakt talent a těším se na další deníček :mavam:

 
balestra
Závislačka 4669 příspěvků 21.11.13 08:47

Taky mám muže přes seznamku z prvního setkání ;)

 
Olivyia
Kecalka 220 příspěvků 21.11.13 08:57

Krásné :hug:. Umíš to skvěle vystihnout. Jenom se mi tak mihla myšlenka na konci, jestli to není jen vzpomínka a jestli se vrátil. Ale vzhledem k té fotce doufám, že to všechno dopadlo a předchozí deníčky jsou jen pokračováním :kytka:

 
neddo
Závislačka 3398 příspěvků 21.11.13 09:16

A mě to dojalo a chci vedet, jak to bylo dal :pankac:

 
M1983
Kecalka 235 příspěvků 21.11.13 09:17

Super deníček, fakt kdyby byla kniha, tak jdu do ní.

 
ALENA G
Kecalka 129 příspěvků 21.11.13 10:21

:potlesk: :potlesk: :potlesk: Moc hezké, a dál???

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 21.11.13 10:31

Úžasné :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
radúna
Extra třída :D 11343 příspěvků 21.11.13 10:34

Joaska :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:.

Opravdu nejsi profesionální spisovatelka?

 
Hanka-L
Ukecaná baba ;) 1621 příspěvků 21.11.13 10:50

Skvělé :potlesk:

 
MedunkaJana
Kecalka 155 příspěvků 21.11.13 10:52

Super počtení, dávám 5 bodů :mrgreen: dle dalších deníčků zjišťuji kam jste to až dotáhli. Gratuluji :mavam:

 
mikejla542005
Stálice 58 příspěvků 21.11.13 11:01

Skvělý deníček :) moc poutavě napsaný :)

 
mandlicek
Zasloužilá kecalka 952 příspěvků 21.11.13 11:02
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :srdce: :srdce: :srdce:

krasny denicek :)

 
Alichi
Kelišová 5618 příspěvků 21.11.13 11:19

Super. :potlesk: Píšeš opravdu čtivé deníčky.
PS: Rychle jsem namátkou proběhla asi dva předchozí deníčky (ač jsem je četla, nepamatuju si vše), jestli tam nenajdu jméno Tomáš. :lol: Našla. ;)

 
joaska  21.11.13 11:27

Jak to bylo dál? :lol:
Jakub má jeho oči, Adam má resp. nemá jeho vlasy a já mám jeho příjmení a platební kartu. :mrgreen:

ano, to je on. :) Autor citátu, o díře. :roll: :oops:

tak o něm zase někdy příště. On je totiž neuvěřitelně inspirativní. :D :D

Ne, profi spisovatel nejsem. Jen koníček. Profi jsem tak leda utírač pokaděných zadků. :D Teď jsem si sedla a kochala se krásnýma komentářema. Díky za ně, všem. :kytka: a jedno dítě usilovně tlačí na nočníku a druhé do plíny. V ženském kolektiv se prý postupně srovná všem menstruace na podobný termín. Chlapům se asi srovná stolice, nebo nevím, jak si to mám vysvětlit.

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 21.11.13 11:27

Krásný:) Už když jsem četla přehled adeptů, 4 se mi líbil nejvíc:)

 
mismurka
Závislačka 2843 příspěvků 21.11.13 11:39

Moc hezky se to četlo, píšeš suprově, přemýšlela jsi o knižní formě?

 
Michaela111
Kecalka 206 příspěvků 21.11.13 11:47

:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
A to jsem si o sobě vždy naivně myslela, jak jsem dobrá na sloh.. :? Holka - ty máš dar! Měla by ses psaním živit!
A jinak - dobře sis vybrala, moc dobře :). Taky jsem se na začátku „modlila“, aby sis vybrala vojáka :lol:.

 
Genovesa
Extra třída :D 10978 příspěvků 21.11.13 12:14

@joaska Hele víš co? Tak piš pro zábavu při tom utírání zadků a pak to hleď vydat. Nebo vydej to, co jsi už napsala. Každopádně mi dej rozhodně vědět, protože si půjdu stoupnout okamžitě do fronty. A u kafe s knížkou budu velebit tvůj talent až do konce mé md, a pak i déle :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:. Děkuju za spestření dne :kytka:.

Příspěvek upraven 21.11.13 v 12:14

 
Reyne  21.11.13 12:15

Nádherný deníček :potlesk: :potlesk:

 
karlle
Kelišová 6220 příspěvků 21.11.13 12:21

Chtělo by to pokračování..mooc pěkně se to čte ;)

 
vlasatá
Kecalka 188 příspěvků 21.11.13 12:39

Bezva čtení :potlesk: :potlesk: :potlesk: Ráda čtu tvé deníčky u kterých se vždycky zasměju.
těším se na další :pankac: :potlesk:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2482 příspěvků 21.11.13 12:42

22.května 2008 jsem začala chodit a žít se svým dlouholetým kamarádem. 22.května 2010 jsme se vzali.Ten den je pro mě magický, byl to můj šťastný den..věřím, že to tedy vyjde i vám :srdce:

 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 21.11.13 13:15

Opět moc krásný, čtivý a milý deníček :potlesk:

 
wobludka
Extra třída :D 11494 příspěvků 21.11.13 13:58

Ještě pár dnů s tak perfektními deníčky a možná se přiznám kamarádkám, že chodím na emimino :D

 
Bibi82
Extra třída :D 10700 příspěvků 21.11.13 14:20

Ty jsi.. česká Betty MacDonaldová :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Opocno
Kecalka 212 příspěvků 21.11.13 14:21

Uzasne :-) Moc vam fandim…

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 1 inzerát 21.11.13 14:23

Moc hezký deníček, mého muže znám taky přes seznamku a už jsme spolu 6 let a máme krásnou dcerušku :pankac:

 
Petiik
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 21.11.13 14:47

Senzační čtení :potlesk:

 
boball
Echt Kelišová 9179 příspěvků 21.11.13 15:55

@Bibi82 To jsem už psala minule, že píše jak Betty.To jsem ráda, že jsem měla dobrý postřeh :pankac: :lol:

 
elunaj
Kelišová 5179 příspěvků 21.11.13 16:13

@joaska nemůžu nic víc než :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: budu se těšit na pokračování.. fakt.. líbí se mi to.. :*

 
Lisa_Qr
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 21.11.13 16:24

Celou dobu byl muj typ kluk číslo 4 :) voják :).

:lol:
 
AniNevim
Neúnavná pisatelka 17003 příspěvků 21.11.13 16:48

@joaska diky za uzasne cteni :potlesk: :palec:
Precteno jednim dechem, takovy nadherny cerstvy zavan inteligence ;)
A jak to bylo dal?

Příspěvek upraven 21.11.13 v 16:48

 
Bibi82
Extra třída :D 10700 příspěvků 21.11.13 17:27

@boball už jsi to tu taky psala? :) Jojo, připomíná mi to Betty.. její nadhled a inteligentní, laskavý humor.. zkrátka čtení, co pohladí po duši :srdce:

@joaska věřím, že se jednou té knihy dočkáme.. ty na to máš :kytka:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama