Ostravský deníček 29. - Jak jsem rodila :-)

Ostatní

Ahoj Ostravandy a nakukovatelky, tak jsem se ujala dnešního deníčku.Snad to zmáknu :o) Takže k mému porodu: TP jsem měla 21.2.05 ale přesvědčovala jsem malého aby na nás vykoukl o něco dříve.Měla jsem naplánováno že budu rodit 14.2.(hezký datum)nicméně prcek si usmyslel datum jiný. Asi od 10.2. jsem za mohutného povzbuzování holek na chatu počítala kontrakce(poslíčkové),hupsala do vany(nerozjelo se to),hupsala na manžu(byl spokojený) no a vlastně dělala vše pro to aby byly svědky porodu ONLINE.A pořád NIC.

Asi od 14.2. jsem začala pociťovat něco jako MS bolesti a někdy spojené s bolestí žaludku.Přesto mé oblíbené halušky s brynzou jsem vždy s radostí a velkou chutí zblajzla,tudíž o porod nešlo :))
16.2. jsem šla na poslední kontrolu ke svému gyn.dr.a ten řekl že je vše nachstáno-otevřená jsem na 1 prst a že TO vlastně může být kdykoliv, a pokud ne tak ať 21.2.jdu na kontrolu do porodnice.
17.2.jsem šla v noci spát s tím jaké to asi bude a jak to poznám,že už je to opravdu TO.
18.2. jsem se vzbudila v 3,30 ráno a bolely mě záda.Dle rad PA jsem šla do vany a napustila si ji hooodně horkou.A pak se to ROZJELO.
Ve 4h. jsem začala počítat kontrakce.Byly opravdu jiné než předtím a hodně bolely.Opakovaly se po 5 minutách a trvaly asi půl minuty.Cítila jsem je jako bodavé bolesti zad,rozlévající se do hýždí a zadních stehen.
Pustila jsem PC a konzultovala s holkama,které nedočkavě žhavily své počítače.
Počítaly mi kontrakce,a já když další přicházela,jsem vyskočila a musela dělat ,,kolečko,,kolem stolu v obýváku.
Manža se vzbudil a že mám volat PA.Tak jsme po domluvě s PA pro ni zajeli(jen manža) a dorazili v 6h.-u nás jsme byli do 8h.Nález byl stále stejný-hrdlo volně propustné pro 1 prst.PA nabyla názoru že pokud se nebude nic víc dít že se asi jedná o hodně intenzivní poslíky.Pokud teda do 10h.nepřestanou mám jet do porodnice a znovu ji volat jak to vypadá.
V 10h.jsem už nemohla vydržet, kontrakce co 3-5 minut,trvající 1 minutu.
Takže jedeme!!!Volám PA že vyjíždíme a že se jí ozvu,podle toho co mi řeknou.
Na příjmu sympaťák mladý dr.-vypisujeme papíry,točíme monitor(hýkám jak oslík) a jdem na UTZ a vyšetření.Dr. cosi píše a sestra se ptá zda si ,,paní necháme,,.Necháme!! Jsem otevřená na 3-4 cm.
Volám PA a ta že už je na cestě.Převlíkám se,manža taky-odvádějí mě na sál,kde sepisujeme další papíry,já pochoduji dokola kolem sympatické mladé PA,ještě šprýmujeme.Přichází manža s mou PA Aničkou.Je něco kolem 11,30h.
Sál je plný rodících žen-nadstandartní pokojík je obsazen a nevypadá to že by paní brzy porodila.PA volá na šestinedělí(tam jsem nadstandart chtěla taky)a uvolnilo se jedno místo.Přejíždíme tam a odbývám si tam bolesti,klystýr atd.než jsou bolesti nesnestitelné a dostavuje se první tlak na konečník.
Jedeme zpět na sál.V tu chvíli mi bylo jedno KDE budu rodit,nevadilo by mi třeba na chodbě.PA točí monitor.Mimi je Ok.Vyšetřuje mě,nesmím tlačit-mimi je stále vysoko a vysílila bych se-je něco kolem 14h.Tlaky se stupňují a já občaz zavyju jako raněný šakal(až je mi trapně),obíhám porodní stůl(manža se mnou),balon,sprcha,m­asáž-nic nepomáhá.
PA opět vyšetřuje a stále je mimi vysoko-sice vidí vlásky ale přesto…Dovoluje mi sem tam si přitlačit.Funím jako lokomotiva..Manža mě ovívá a povzbuzuje,vlastně vnímám jen jeho hlas(moc mi pomohl).Musím zůstat na stole a v pozici kdy mě to bolí nejvíc(aby se mimi konečně pohlo)
Píchají mi vodu(chci to,aby to šlo trochu rychleji)nic nebolí,jen to šplouchne,musím chvíli ležet,pak vstávám a je kolem mě spousta krve!
Mění se směna,má PA zůstává,přichází mladý(asi 27let)dr.,koukne a prý ať dáme kapák.Nebráním se ničemu..CHCI UŽ RODIT!!!
Napíchnou mi kapák(stejně nekape)a že budeme tlačit.Najednou je kolem mě spoustu lidí-PA,dětské sestry,Dr.a sestra co mi drží sondu od monitoru.Stahy skoro necítím tak tlačím kdy se mi to líbí.Dávám do toho všechno.Dr.mi tlačí na břicho a ucítím nástřih-nebolí ale cítím ho.
Pak slyším manžu-,,TLAČ,TLAČ!,,a PA-,,ještě jednou,,a najdnou cítím jaky vyklouzne něco teplého a za chvíli slyším hlásek a mimi mi dávají na břicho.Fotí nás -poprvé všechny TŘI.
Jsem šťastá!!Štěpulko,ty jsi krásný mimozemšťánek­.Odnášejí ho,manža zůstává se mnou.Čeká se na porod placenty-je to rychle a přichází Dr.na šití.Vůbec o něm nevím,vtipkujeme-a rezervuju si ho i na další dítě :o)Přinášejí Štěpulku,je unavený a skoro usíná.,,Mamko-váží 3,1kg a měří 48cm.,,
Převážejí mě na poporodní,manža si veze toho našeho uzlíčka.Poprvé přikládáme a…saje celou půlhodinu(hla­dovec).Pak ho odnášejí na večerní vizitu.Manža je unavený,já jsem skoro v euforii-únava ze mě totálně spadla(to ještě nevím co mě čeká v šestinedělí)…

Tak to je popis mého porodu,zdokumen­tované fotky můžu hodit do galerky…Můžu říct že to bylo silnější než jsem čekala a myslela jsem že to nepřežiju :-) ale dneska už bych si dala říct zase.
ZA TY NAŠE ŠTĚSTÍČKA TO ROZHODNĚ STOJÍ!!!

Gabule a Štěpánek(včera 2 měsíce)

Hodnotilo 1 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Majki
Kecalka 240 příspěvků 19.04.05 09:38

Gabule tak toto je naaadherny denicek! Napisala to vtipne a zaroven velmi krasne, na konci mi az vyhrkli slzicky. Kde by som nasla fotku tvojho mimozemstanka? Prajem vam obom vela vela stastia a zdravicka.
Majki 7+2tt

 
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 19.04.05 09:41

Gabčo - úžasný deníček :-) Teď tu sedím a mám slzy na krajíčku a vzpomínám, jaké to bylo, když se nám narodila Haňulka. Máš pravdu. Byl to moooc silný a krásný zážitek.
A gratuluju k malinkatým narozeninkám..
 M.

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 19.04.05 09:46

Majki,
mrkni do galerky-Ostravský deníček.Štěpánek už je kus chlapa,ale vrhnu se a dám tam fotky z porodnice.
Jdu na to… :o)

Gabka a Štěpík 2 měsíce

 
Anonymní  19.04.05 09:53

Gabule, neudržela jsem slzy…Je to moc dojemný, když si představím, že mě to za pár…taky čeká.
Gattinka

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 19.04.05 10:04

Holky,

díky…

Můžete mrknout do galerky na porodnicové fotky :-)

G.

 
Radu
Kecalka 246 příspěvků 19.04.05 10:17

Ahoj Gabule a Štěpánku,

tak tohle je krásně napsané, úplně jsem to prožívala s tebou.. Některé pasáže jsem si četla dokonce několikrát.. Musela to být krása… a dřina…
Já mám zážitky trochu jiné, rodila jsem císařským řezem, möje holčička byla celé těhotenství hlavičkou nahoru , holt ona musí být výjimka skoro ve všem.. Ale já jsem svůj „porod“ prožila alespoň částečně, byla jsem při vědomí, měla jsem píchnutou spinální anelgezii, tal aspoň něco..
Co si DOBŘE pamatuji, bylo to strašlivé těšení a napětí, jestli to je HOLKA nebo KLUK…
Snad tisíc lidí mi s naprosto jistotou tipovalo, že budu mít kluka, a jen kolegyně z práce a můj švagr řekli, že to bude holka. Já jsem byla tedy „pro jistotu“ připravena na kluka, ale ve skrytu duše jsem doufala v holčičku, a tak když na sále řekli „…a je to holka“ a já uslyšela její pláč, spíš jen takové kuňkání, kutálely se mi slzy jako hrachy..
Jinak mi vše tak nějak splývá, vím, že jsem se klepala, když jsme jeli do porodnice, a klepala jsem se, když mi natáčeli ozvy, měla jsem totální zimnici, nešlo to nijak potlačit. Myslela jsem, že to je zimou, tak jsme v pokoji pusitili zářič, měla jsem ho skoro pod peřinou, ale zimou to nebylo, sestřička nám řekla, že se jedná o svalový třes z napětí…
Do porodnice jsme jeli, protože mi v noci o půl jedné praskla voda, a než došlo k samotnému císaři ve 3,00, dostavily se i první stahy, takové malinké, nevinné, začínající…
A musím říct, že už i ty mi daly docela zabrat, proto smekám před všemi, které jste porod prožily a zažily se vším všudy a naplno.

Procházka růžovým :,-(em to tedy rozhodně není, ať se jedná o klasiku nebo císaře, ale ten kouzelný balíček, který si s sebou vezete z porodnice domů, každé z nás stál za to!!!

Radu + Stellinka 7/04

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 19.04.05 11:24

Gabčo ,krása , jedna otázečka ,bylo by to stejně napsáno i druhý den po porodu?Já jsem po porodu nemohla spát nespala jsem od pátku rána až do sobotní noci,protože se mi po třech synech a po 12 ti letech narodila holčička (do poslední chvilky jsme nevěděli co to bude),a já z toho ,že se snad stal zázrak ,nemohla usnout,ale únavu jsem vůbec necítila.Mimochodem ,víš jak by se jmenoval kluk? Proti všem by to byl Štěpán.
Krásný den Anna+Eli

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 19.04.05 11:31

Dnes má naše Eli 33.měs.je to k nevíře ,letí to.

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 19.04.05 11:34

Ani,

druhý den byl taky ok.Spát jsem taky nemohla,no prostě euforie.Únava přišla později…zato totální :o))
A za Štěpána jsme se taky bili-s tchánovcema a jsme moc rádi že Štěpulku máme.

g.

 
Anonymní  19.04.05 12:08

Ahoj Gabule, mamule!
To je krásne napísaný príbeh. Želám vám obom vela zdravíčka a šťastíčka. Kde nájdem fotos?
Neprihlásená Oxana

 
Anonymní  19.04.05 12:44

Ahoj, krásný popis porodu, úplně se už těším, až taky uvidím svého boručka venku :-))) čekáme druhého kluka, zatím je favoritem jméno Štěpán :-) Jak se líbí okolí tohle jméno? Jaké používáte zkráceniny, zdrobněliny???

Přeji moooc štěstí s miminkem
Jana, Matyáš 22měsíců, kluk29TT

 
Anonymní  19.04.05 12:46

jinak já jsem taky z Ostravska :-) Kde jsi rodila? Uvažuju o Porubě nebo FrýdkuMístku, první byl ve ValMezu a bylo to tam taky dobrý :-)

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 19.04.05 12:48

Oxi,

v nové fotogalerii-Ostravský deníček.Pa G.

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 19.04.05 12:51

Jani,

Matzáš se nám taky moc líbí. Štěpánkovi říkáme:Štěpi,Ště­pulko,Štípku,Ště­pulindo,Štěpu­li,Štěpík-šefík,Štěpulda-bramburda :o)

Moc se mi to líbí,a mu snad taky :-))

Gabka a Štípek 2 měsíce

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 19.04.05 12:58

Jani,

myslela jsem samozřejmě Matyáš :o)

Rodila jsem ve Vítkovicích se svou soukromou por.asistentkou a byla jsem tam spokojená.
Jinak jsem z Ostravy-bydlím nedaleko Carrefouru.Pa

G.

 
Marketkaa
Zasloužilá kecalka 927 příspěvků 19.04.05 14:17

Ahoj Gabulko :) luxusní popis porodu s chutí jsem to teď dočetla a bylo to překrásný ukápla mi slza :) Jak se má ten tvůj mimozemšťánek???Hi­hi fakt hezký krásný a rozhodně do toho jdu protože za ty naše zlatíčka to rozhodně stojí :) už se nemůžu dočkat.Hodně štětsí a ať VÁM Štěpulka přináší hodně radostí a krásně roste. Snažilka Markétkaa

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 19.04.05 14:42

AHOj GAbule a Stepanku :-)

porad jsem si rikala jestli hodis neco na web o porodu a uz je to tu !

super diky…snad to pomuze i me trochu se zorienotvat jak to pujde po sobe :-) sice nebudu rodit s anickou,ale trebas bude mit zrovna sluzbu.

ceka me to „uz“ za 4 tydny, tak jsem zvedava jestli to pak popisu stejne pohodove jako ty :-) snad jo…

jeste nedavno jsi vytrasala na taneckach a ted uz mas takoveho sikulu :-))

tak ja se jdu tesït na toho sveho. diky za podeleni se o svou radost :-)
pa nat +Rio z kvetnatek

 
Anonymní  19.04.05 15:33

Ahojky Gabule,
svuj porod jsi popsala moc hezky i jsem se při některých pasážích zasmála,a to samozřejmě vím,že v té chvíli ti bylo opravdu ouvej.Hlavně,že je to už za vámi a malý Štěpán vám dělá jen samou radost.Fotky v galerii jsou hezké ,hlavně ta kde jste všichni tři,ta je opravdu krásná.Mějte se at vám drobeček roste jako z vody.
Andynka a Tobiáš 3m

 
Anonymní  19.04.05 17:54

Gábi, mě se ty zdrobněliny moooc líbí, ale bohužel mužíčkovi moc ne… ale snad se mu to do porodu ještě rozleží v hlavě stejně jako Matyáš :-) O tom nechtěl zpočátku ani slyšet a nakonec přišel před porodem s tím, že se mu to jméno líbí nejvíc, tak snad to dopadne stejně i se Štěpánkem :-)))

A co okolí na Štěpána? asi v pohodě, ne? není to zas tak neobvyklé jméno…

Mě se líbí i Honzík a Kuba, ale je jich toliiiik!!! Raději vybírám jména mimo TOP 10. Pro holku máme už leta nachystáno Alžběta, ale jaksi bez pindíka děti udělat neumíme ;-)

Já jsme z Kopřivnice, do OVY to máme 40minut autem což jde, tak uvidím, kde nakonec porodíme. Bolet to bude všude stejně (nechci epi) a na „blbce“ můžu taky narazit všude, tak to nechávám na osoudu, uvidím, kde se bude v termínu porodu malovat :-))))

Jana 29tt+Matyášek22m.

ps: jinak odstup 2 roky dětí od sebe je super! doporučuju ;-) těhu straaašně rychle s druhým dítkem na krku utíká :-)

 
Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 19.04.05 20:35

Ahojky holčiny,
tak pro všehcny, které nečetly poslední příspěvky starého deníčku připomínám, že jsem vyhlásila srazík na úterý dopoledne 26.4. Je to s týdenním předstihem, tak doufám, že si to všechny zařadíte do programu a bude nás co nejvíc.

GABULE - deníček je nádherný. Taky jsem si zavzpomínala, jak to bylo u nás. A máš pravdu, ten uzlíček (co je dnes z něj už velká slečna) opravdu stojí za to. Rodila jsem taky ve Vítkovicích, sice bez PA, ale spokojená jsem byla maximálně. I nadstandarty jsem chtěla, ale porodní byl připravený v půlce porodu a to už mi taky bylo jedno, kde rodím.

Holčiny, co jste ještě neposlaly info, polepšete se.

Lenka + Adélka (8m + 3d)

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 19.04.05 22:09

ahoj holky,
Gabi skvělý popis porodu jsi dokonalá spisovatelka, po dlouhé době jsem četla napínavě a zároveň humorně popsaný porod.

Dneska se tu stavila kamarádka se 4 měs. holčičkou a bylo moc fajn, den utekl jak voda…
Em malou pořád hladila a pusinkovala..
dobrou Zuzka+Em

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 20.04.05 09:58

moc pěknej deníček.o))

no já jsem z Jarňulek a ten náš se narodil 18.02. v 13:35 CŘ takže jsou fakt skoro stejně staří (plus mínus hodina)

Radu - no tak tos měla štěstí, já se taky třásla - zimou - na prodním sále jsem dala topení na max, a ta kráva PA pokaždý když přišla tak to stlumila - já s bolestma, který se nejlíp rozdejchávaly vleže, jsem pokaždé musela vstát z postele , obejít ty dva radiátory a znovu nastavit max… prostě pakárna.

I když jsem jí říkala že je mi zima, tak to prostě furt ztlumovala - achjo… pak ještě zvracení a pak mi konečně změřili teplotu a ejhle 39 - takže jsem dostala kapačku a hned to bylo lepší… jen prostě už napořád budu mít vzpomínky na děsnou PA, která mi celou tu dobu co jsem tam byla „dávala všechno pěkně zežrat“.o(( naštěstí její agitace ať rodím spontánně příšly vniveč a zachránili mě dr. CŘ… - měla jsem absolutně nepřipravené por. cesty… porod vyvolávaný pro preeklampsii a ani po 20 hodinách sebemenší náznak sestupu malýho a slábnoucí ozvy… já když ji slyšela jak se s těma dr. dohaduje že to půjde spontánně tak bych vraždila…

pak ještě přišla pakárna na poporodním, bolesti, starání o malýho, na pokoji s maminkou 9 vlastních dětí… a zákaz návštěv kvůli chřipkové epidemii…

stálo to zato, ale jak já bych příště chtěla rodit někde víc v rodinným prostředí

tak se nezlobte, že jsem se sem tak vypsala, pořád mě to tak nějak štve.

Markéta a Michal

 
Anonymní  20.04.05 10:05

Ahoj holky!!!!!!!!!!!!!

GabI:moc hezky popis porodu a krasne fotecky…stepulka je cela mamka..hihi,jak rikala Lucka..jen pridat ty blond vlasy:))

LUCI:ty stranky jsou :F-sport.cz,muzes mi prosim pisnout recept na tu buchtu??mnam mnam

porad se nemuzu prihlasit..vcera jsem si vytvorila novu adresu a stejne mi to porad nejde..nemuzu timpadem nic vkladat ani komentovat.tak mejte strpeni

vcera jsme reakci na ockovani mely..pomohl cipek..

zaneta

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 20.04.05 10:50

Žanet,

fakt je mi podobný??Já téměřodevšad slyším že je celý Zdenda a sama to posoudit neumím :o)

Maky,

vůbec nevadí žes napsala,jsem ráda.Příště to bude určo lepší,uvidíš.Já proto volila soukromou PA-aby o mě bylo postaráno a taky že bylo.Dr.přišel až na tlačení a rodila mě PA,Dr.až šil.
Vůbec nelituji těch peněz-tojsou velmi dobře investované peníze.

Tak pa
Gabka a spící zlatíčko Štěpulka

 
Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 20.04.05 22:01

Ahoj všichni,

taky vám ta šílená zima tak leze na nervy ? Já už všechno zimní oblečení schovala a snad ho budu muset znovu vytáhnout, protože v tom sporťáčku je větší zima než v hlubokém. No uvidíme :o(((

Jinak Adélka měla dneska protivku a celý den se chtěla jenom nosit. Ještě že přišla na chvíli babi a mohly si moje ručičky odpočinout.Taťka odjel do lázní, tak se doma už nudila :o)))

Tak to je ode mně vše, doufám, že už máte rezervované úterý :o)))

Lenka + Adélka

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 21.04.05 16:29

ahojky,

tak se po skoro týdenní absenci hlásím.

Gabule: móóóóóóóóc hezký deníček, já měla porod kratší a bez manžela, ale taky moc intenzivní. Rodila jsem ve Frýdku, celou dobu jsem byla na porodním sále, chodila jsme po sále tam a zpátky, do sprchy, na balón a rodila mě taky PA, neplacená, ale výborná. Porod samotný byl procházka růžovám :,-(em:)) Už to snad ani není pravda, je to už 32m. Už se těším na 2 mimčo, snad to bude holčička:)

Leni: díky za SMS, se srazíkem počítám, přečtu si ještě starý deníček a pošlu ti konečně ty info:)

Tak se mějte krásně, jdu kouknout do galerky.

Zuzka a Kuba 32m

 
Anonymní  21.04.05 17:08

Gabko moc ti gratuluji!Já mám doma syna Štěpána 26.2.2004,porod byl vyvoláván o 14dní dříve protože jsem diabetička.Musela jsem rodit v OV Porubě.Nakonec po dni v bolestech jsem stejně skončila na císaři a malý přidušený na JIP.Prožili jsme hrozných 14 dní.Na matky, které nemají dítě u sebe se všichni vykašlou a tak jsem ze šestineděli od 4. dne porodu docházela kojit co 3h na JIP.Ostatní čas jsem probrečela,po­koušela se odstříkávat a záviděla mamince vedle mě,že může být se svým miminkem.Z ne­mocnice jsem odcházeli po 14.dnech s váhou 3,3 kg a skoro nekojící.Porodní váha byla 3,6.Manžel mi sehnal PA která byla ochotná k nám přijet (40km)a pomoci mi s kojením.Jmenovala se Anička Felerová a pracuje v porodnici ve Vítkovicích a má i soukr.praxi.Díky ní a její pomoci,půjčení odsávačky jsme kojili 10měsíců.pro mě neskutečných,vy­čerpávajících­.Mám nádherného syna jak z reklamy- všichni to říkají.Je moje všechno a milujeme ho z manželem celým srdcem.Jen mě děsí to,že pokud budu chtít další miminko, budu muset zase podstoupit všehcny ty rizika jako před tím a rodit plánovaně v Porubě.Co mě dorazilo byly slova doktora,že přirozenému porodu stejně dávali jen 20%,ale zkusit to museli.pěkně jim děkuji,tu JIPku jsme si mohli odpustit!
Jinak říkáme mu Štěpulo,Štěpul­ko,Štěpi.Mysle­li jsem si,že toto jsméno se prakticky nedává,ale teď vidím,že je velmi populární.Držím palce a přeji moc a moc štěstí a zdraví.Věrka

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 22.04.05 08:41

Ahojte,

včera jsme byli se Štěpulou poprvé na plavání na vanách v Bohumíně.Cesta byla OK-našla jsem to hned(centrum Bobeš)akorát jsem trnula abych to stihla-po cestě asi 5 kontrolovacích Krišotů(rozuměj Kryštofů :o) Naštěstí nás teda nezastavili ani jednou a dojeli jsme včas.

Plavací teta(rehabka)je super,prohlídla malého-potvrdila se mi slabá predilekce(pre­ference pravé strany) -prý nic velkého,nemusíme cvičit,jen nosit na pravé ruce aby posílil levý krční sval.
Plavčo se mu líbilo-ani nepípl,jen se chechtal-poprvé v životě měl vodu přes uši a pak jsme mu i polívali obličej-nic mu nevadilo :)
Až jsme ho vytáhly z vody tak spustil-asi chtělještě plavat.

Jo a zvážila jsem si ho tam-takže ve 2 měsících a 4 dnech má 5,9kg :o)

Už se pronese :-))

Tak pa Gabka a Štípek

 
shirin1
Kecalka 331 příspěvků 22.04.05 19:07

Ahoj holky!!!

kde vsechny zase jste???

Gabi:no vazne,podle me je Stepanek podobny na tebe:)))..a to je fajn,ze jste meli to plavciov pohode..a teda mas to ale KUS chlapa!!!Vypada starsi,vid?!

Leni:s tim uterkem pocitam,tak pak napis v kolik:)

Zuzi:zdravim po tolika dnech bez netu..chtela jsem ti neco napsat..ale uz nevim co:))))uz jste zdravi??

Luci:jezdite,da se to??A co ten recept??

Monco:tak na ten naschvalnicek jsem dneska zapomnela a uz se tam nedostanu..tak to zas nechavam na tobe:)uz se snazite??

Sarinka ma opet zahnisane oko..a tak ma ANT.kapky..snad zase pomuzou…v patek uz letime…

tak zatim pa

Zaneta(dneska silne unavena),sari a sammy

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 22.04.05 19:50

Ty jo, už v pátek letíte. To vás ještě MUSÍM vidět. Blbý je, že v pondělí má Kubík očkování, tak snad nebude žádná reakce a dorazíme.

Leni, už si psala, kde se sejdeme?? Asi jsem náročná, ale potřebovala bych nějak ohřát Kubíkovi oběd. Nebo, jak to budete dělat vy?? Každý nápad a radu vítám.

Radka a spínkánek Kubánek. Dneska je zlatíčko, že by mi dal zítra zabrat?? obvykle to tak je, uvidíme.

Ještě jeden dotaz. Kolik vám děti pijou čaje. Už nekojím. Kubík má tak 600ml. Nevím jestli to je hodně nebo málo.

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 23.04.05 14:04

ahoj holky,

jenom narychlo, než se vzbudí Kubajs.

Asi nejspíš půjdeme se švagrovcema do ZOO, docela se těším, jsem zvědavá, co ma zvířátka bude říkat Kuba, ještě v ZOO nebyl, neda byl, měsíc před porodem, ale to si asi nepamatuje:)))

Připojuju se k Budulínkovi-Radce, taky potřebuju někde pro Kubu oběd, ale u nám stačí možnost si oběd někde koupit, takže restauračka, nejlépe s meníčkama by bodla, alespoň někde poblíž.

žanet: tak už v pátek? tak to musíme na srazík dorazit, ať vás ještě vidíme. Koukala jsem na fotečky v galerce, Sárinka je nádherná.

Všechny dětičky jsou moc krásné a strašně velké:))

Budulínku: já bych dávala čaj, podle toho, jak má Kubík žízeň, myslím, že nejde odhadnout, jestli je to moc nebo málo, někdy pijeme víc, někdy míň.

Jinak, Kuba měl dneska úraz. Poprvé letos jsem si s ním šla dopoledne sednout na chvíli před barák, jinak chodíme do dětských koutků, vzal si motorku, takové to odrážedlo a jezdil si nahoru a dolů, máme tady mírný kopeček a samozřejmě asi po 10 min spadl. Přímo na nos a pusinku, takže plno krve, kontrolovala jsme mu, jestli má všechny zoubky, naštěstí má, ale rozsekl si ret a odřel nos, takže teď vypadá jako boxer, horní ret má nateklý jak černoši, ach jo, s dětma jsou starosti. Naštěstí za chvíli už zase jezdil, ale vypadá dost hrozně:(

Tak si užívejte krásného i když chladného víkendu a pište.

Zuzka a Dodřený Kuba

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 23.04.05 21:45

Ahoj holky,

konečně jsem se odhodlala napsat, ale už se mi zas nechce nic vypisovat, když vás v úerý uvidím.
Tak jsem se teď asi 2týdny držela a nejedla sladké, na váze to ovšem poznat nebylo ani minimálně, tak jsem se dnes nasr… a sežrala 2 čokolády a daší výčet toho, co jsem do sebe napchala si raději nechám pro sebe :-) a jsem si jistá, že toto na váze zcela zřetelně zítra poznám :-(((

Žanet, dnes jsme byli s kočíkem poprvé, docela dobrý :-) Díky!

tady je pro tebe ten recept:

ŘEZY Z JABLEK:

350g jablek, 350g polohr.m., 1 PRDOPEČ, 250g moučk.cukr, 2,5dcl mléka, 1dcl oleje, 1 vejce, 1 lž rumu, špetka soli, ořechy

POLEVA: 150g moučk cukru, 50g ztuženého tuku, 2 lž vařící vody, 2 lž kakaa, 1 lž rumu- umícháme dohladka

Mouka+ prdopeč, cukr, špetka soli, mléko, olej, vejce a rum smíchat, nakonec nahrubo nastrouhané jablka. nalít na plech, v předehřáté troubě 40min na 190°C. Po vychladnutí polít polevou, posypat nasekanými ořechy.

Gabi, dníček je moc krásný. Ani se mi nechce věřit, že já už něco tak nádherného jako je narození miminka mám taky za sebou. tak rychle se zapomíná… :-(

Holky, dál se rozepisovat dnes nebudu. Třeba to napravím zítra a budu konkrétně reagovat, ju?

L+V (za pár dní už 7měsíců)

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 23.04.05 22:05

ahojky,

tak dneska podruhé:))

Luci: zajímavý recept, taky vyzkouším. Jak to vypadá s tvým kočárkem, už si ho posílala? Je to zvláštní, že se zlomil i tobě ve stejném místě, Vilda přece ještě není tak velký cvalík, aby si kočárek přeťěžovala, ne? Jsem teda fakt na rozpacích, jestli si ho mám nechat i pro 2 mimi, nebo se ho radši rychle zbavit.

Tak jsme teda byli odpledne v ZOO, bylo to fajn. Málo lidí, sice zvířátka skoro všechna zalezlá, ale prošli jsme pavilony zevnitř a to bylo taky dobrý. Sloninec je krásný, venku mají fakt velký výběh, ale uvnitř mo to připadá dost těsné, tada pro ty slony.

Je super, že Kuba už na všechny zvířátka reaguje a pozoruje, loni jsme v ZOO nebyli, zdálo se mi to brzo, ale letos je to už super. I když vstupné 60kč a pro děti už od 3 let 40kč je docela dost, ale jako výlet fakt pěkné. Moc hezky strávené odpoledne. Doufám, že zítra bude taky hezky, v Dobré je pouť, tak bych se tam chtěla odpoledne podívat, no, uvidíme.

Tak pište, pište, doufám, že úterý všem vyjde.

Zuzka a Kuba

 
Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 23.04.05 22:48

Ahoj Ostravandy a okolňačky,

tak se hlásím po dvoudenní odmlce. Ve čtvrtek jsem do noci žehlila a včera jsem byla večer tak utahaná, že jsem neměla sílu vyhnat Maťu od počítače a sednout si k němu. Takže až dnes. U nás doma nic moc nového.

SRAZÍK - tak jak už bylo řečeno - teda psáno - srazíme se v úterý 26.4. No a protože jste už všechny zvědavé na místo, tak je na čase ho prozradit. Takže se na vás všechny těším na Šaldově 21. Očekávat vás budu mezi 9,30 a 10.00. Jak k nám dorazíte ? K obchodu Delvita se dopravte podle toho, kde bydlíte (tramvají č.2,7,12,17, 3, autobusem 48,36,57). Když se postavíte na parkoviště vedle Delvity (po levé straně budete mít kostel), uvidíte rodinný domek s asymetrickou střechou. Vchod je ale z ulice a ne z parkoviště, takže musíte obejít řadu domečků, abyste se k nám dostaly. Další poznávací znamení je, že jsme jediný rodinný dům s dřevěným plotem. A také je od nás vidět na „zříceninu" bývalé hudební školy. Pro ty, kdo pojedou s kočárkem upozorňuji, že na zastávce 12 a 17 Dolní se nedá sjet z kočárkem. Nějaký inteligent zapomněl postavit v podchodu sjezdy. Takže doporučuji jet kočárkem o jednu zastávku dál a vzít to pěšky (pozor, tady je sjezd pouze na jedné straně podchodu - na té směrem na Porubu). Mimi si můžou plazit jak se jim bude chtít a větším dětem budou muset stačit hračky od dětí, ale myslím, že to zvládnou. Čaj, kafe apod. doma mám, ale mňamky vemte svoje. Nevím, co které dítko baští. Budulínku, oběd u nás v pohodě ohřeješ, Zuzko, obídek pro Kubu si buď vem, nebo to od nás stočíte na Ikeu a dáte si oběd tam. To nechám na tobě.
Doufám, že srazík proběhne v pohodě a že mně nikdo neukamenuje za domácí poměry, ale skloubit různé stáří dětiček je v restauracích dost obtížné :o)))

GABULE - já to moc nepoznám, na koho je dítko podobné, ale doufám, že budu mít příležitost ke zkoumání v úterý :o)))

ZUZKA - teda, Kuba je „šikulka" že ? Neboj, než se ožení, tak se to zahojí :o))) Taky se těším, až půjdeme s Adélkou do ZOO.

LUCKA - Rozumím topmu dobře, že už máš ty golfáče ?

Lenka + Adélka (8m + 1t)

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 24.04.05 08:29

Leni,

jsem nějako mimo mísu :-)
Myslíš Delvitu na Pískáčích?Ráda přijedu, jen mi ještě prosím písni jak se dostanu kvám autem a kde ho mám nechat.
Nevím zda odbočit doprava k benzince a kam pak??
Díky Gabka-jo nevím přesně kdy dorazím,neboť hlídáme tchánovcům labradorku,ale nemáme ji doma a budu asi muset manžu odvézt aby ji vyvenčil.Tak snad vám to nebude vadit ???

Pa Gabka a Štípek

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 24.04.05 08:55

Ahojky,

Leni: tada já jsme úplně mimo, musiš mě navést autem směrem od Frýdku. Orientační bod bude asi Ikea, jinak vůbec nevím, kde tam co je:)) Zkusím vymyslet Kubovi něco na oběd sebou. I nějaké dobroty a hračky, aby se s dětmi nebil. Je na hračky dost hrozný:(

Gabule: doufám, že určitě příjdete. Těším se na Štěpulu v reálu:))

Kdo všechno tedy dorazí? Alespoň s nějvětší pravděpodobností, nikdy totiž nevíme, co se stane, a ještě s dětma, že?

Tak pište, ať se máme na co těšit.

Zuzka a Kuba

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 24.04.05 12:02

Já teda dorazím, ale je tam jedno ale. V pondělí na Kubík očkování, tak jestli nebude reakce přijedeme.

Radka

 
shirin1
Kecalka 331 příspěvků 24.04.05 18:56

Ahojky holky!!!!!

tak my dorazime!!!!

Zuzi:neber Kubovi nic,co kdybychom s nima pak zajely do Ikey na obed..odtamtud to neni moc daleko(teda autem).
zkus si to najit na vyhledavaci..neni to moc tezke…frydecko mistecka..potom odbocka na dubinu..na rondlu doprava..(jsi u fontany) a pak porad rovne(mines odbocku na shoping a porubu) a jedes rovne,odbocis na dalsi odbocce-vitkovice(uvidis stadion)..sjedes dolu a pojedes do leva pres koleje..potom je svetelna krizovatka,pres ni rovne ..pak uvidis po prave strane delvitu..a hned prvni odbocku doprava a jsi na parkovisti…ja tam budu parkovat taky.neni to moc slozite:)

LUCI:ja bych te vzala autem…jen mam vzadu dve sedacky…a netusim jestli muze byt sedacka mezi nimi..ale pas tam je,tak asi jo..jestli chces,tak pisni a my pro tebe zajedem!Teda pro vas samozrejme:)))

Radus:preju at jste bez reakce!!!sari ted po druhem mela..a mela hexa..takze to je tezko…ale snad uz bude druhy den ok a dorazite!!!

Gabco:ja myslim,ze nejlepsi bude nechat to auto na parkovisti…uz se tesim na stepulu co je o tolik mladsi a vazi 6 kilo!!sari ma 7 a skoro 5 mesicu:)

uz se na vsechny tesime!
Zaneta

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 24.04.05 19:18

Ahojky,

díky Žanet, už nespíš vím, kde jsem, kousek odtamtud je banzinka Jet, že a pak se pokračuje dál ke Kauflandu a na Výškovice. Budeš stát na parkovišti u Delvity? Super, že nemusí brát nic na jídlo, zajdem teda do Ikei, fakt to není daleko:)

Tada, musím se přiznat, že dneska mám super depku, tada největší za poslední hodně dlohou dobu. Nějak to na mě zase všechno dolehlo, byla jsem odpoledne s Kubou na procházce, spal v kočárku a já chodila a tekly mi slzy, no děs. Hrozně mi vadí, že můj skoromanža s náma nechce trávit čas, pořád jsem jenom já a malý a pak on. Nic společně už neděláme, nikam nechodíme. Teda, kromě toho, že spolu bydlíme:(( Je to fakt děs. Mám takový pocit, že místo druhého mimi příjde rozchod. On má samozřejmě pocit, že nic nedělá špatně, jako ostatně všichni chlapi a já se začínám čím dál víc uzavírat do sebe. Už ani nenaléhám, neprosím, nevyhrožuju, prostě jsem už na všechno rezignovala. Vím, že Kubu miluje, snad i mě, ale já jsem čím dál víc sama a nemám sílu s tím nic dělat. Všichni v okolí si všimli, že se něco děje, jsem hrozně zamlklá, přestávám se smát. Všechny moje city ve mě ušlapává. Ještě, že mám Kubu, alespoň nejsem úplně sama.

Nechtěla jsem to tady ventilovat, ale fakt nevím, komu jinému bych to řekla, kdybych o tom teď totiž s někým začala mluvit, tak bych to hrozně obrečela a to nechci.

Doufám, že se všechny sejdeme v úterý a v dobré náladě, né v takové depce, co mám já:)))

Tak kdo tedy ještě dorazí?

Zuzka a Kuba

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 24.04.05 21:07

Zuzi,

já myslela že jste manželé…nějak mi to uniklo.
No ti chlapi jsou někdy dost zvláštní,proti­vové.Já naštěstí nemůžu říct že bychom s manžou byli málo-naštěstí spolu trávíme hodně času a dost komunikujeme.Samo že mě někdy taky vytočí,ale není to na depky.On tvrdí že základem dobréhu manželského vztahu je komunikace a SEX.Zní to zvláštně ale u nás to teda funguje-ne že bychom problémy řešili postelí,ale jak bych to řekla…když to klape tam tak jde komunikace a nevázne.Nevím jestli jsem to napsala srozumitelně a určitě nechci říci že to u vás někde vázne,spíše popisuju naši situaci :))
Zuzi,neboj zase se to srovná a bude OK!!

Žanet,tak já budu taky stát na tom parkovišti.Uvidím jak bude mladej,ale pokud bude ok,tak bych na oběd zašla s váma-pokud teda nechcete být SEPARÉ :o)

Dneska byl teda Štěpula nehorázně uřvanej-přijeli jsme kolem půl šesté z Mexika a nějak nemohl usnout a kroutil se a ryčel-to už dlouho nebylo.Teď usnul-ududlal se u prsa a doufám že se nevzbudí dříve než kolem 2h.

Čučíme na Superstar,musím se jít odchlupit a frčím spát-jsem K.O.

Dobrooooou :o)

Gabka a Štěpánek

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 24.04.05 21:20

Ahoj holky,

Žanet, já ti dám vědět zítra, jestli se svezu s váma, jo? Možná budu mít spicha s jednou holkou, tak pak pojedu tramvají.
Zuzko, já taky dnes depčila. Jó holka někdy tomáme těžké, co? :-(

Vilík už je skoro pořád na čtyřech, péruje, couvá a do toho dnes ryčel jak pako a já s ním :-)

Tak už se na vás všechny moc těším!

L+V (uřvanec obecný)

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 24.04.05 21:37

ahoj holky,
po víkendovém absťáku způsobeném dřením na zahradě reaguji.
Jsem ráda, že je srazík dopoledne, odpoledne jdu totiž pracovat…Lenko takže pokud můžem taky se dostavíme, asi jen na chviličku, ale moc rádi vás všechny uvidíme.
Jen, aby bylo vyšlo počasí.

Zuzi..co Ti mám napsat…chlapi jsou tak složitá stvoření, že se někdy nestačím divit, možná by pomohla nějaká poradna, ale důležité je, aby jste o tom problému mluvili, sedněte si a v klidu si to povězte a ty si stanov meze, ze kterých neustoupíš…vím lehce se mi to řekne, opatruj se a přeji, aby se problém vyřešil a ty jsi zas byla v pohodě..mrzí mě, že se trápíš…
Holky jdu spát…to sazení cibule mě vyřídilo.
papa Zuzka+Em

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 24.04.05 21:42

Holky,

díky moc, jste zlaté, už je mi líp:)))

Luci: je to děs, co? Depky jsou pěkně hnusné.

Gabule: určitě můžeš na oběd s náma, všechny můžete, my jenom, že už máme větší dětičky, které potřebujou pořádný oběd.

Zuzka

 
Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 24.04.05 22:51

Ahojky,
tak cestu k nám docela přesně popsala Žanda, tak to nebudu opakovat. Snad jste to pochopily. Já jenom upozorňuji, že z parkoviště u Delvity to vemte směrem dolů ke kostelu, první ulicí doprava a další první doprava. Auta necháte před barákem, na ulici je dost místa, aby ještě vedle vás projelo další auto, takže se nestrachujte. Od Delvity byste se pěkně prošly - Zuzce a Kubíkovi by to asi nevadilo, ale Štěpánek a Sárinka by se asi pronesli :o))) Budu na mobilu, takže kdyby něco, tak cinkněte.
Pokud jsou ještě nějaké nejasnosti, tak pište, zítra odpovím.

Zatím se na všechny těší Lenka + Adélka

 
Knik
Stálice 63 příspěvků 24.04.05 23:23

Ahoj holky,
v posledni dobe nejak nestiham. Dneska jsem poprve po asi 3 dnech zapnula pocitac.
Ve stredu jsme byli na poradne, tak mrnous vazi 5,3 kg a meri 60 cm. Od narozeni nam porostla o 10 centaku :o) Ale potkala jsem se tam s holkou, co jsem s ni lezela v porodnici. Jeji Matyas se narodil ve stejny den jako Joli, jenom byl nedonoseny a ani ho tehdy nemohla mit u sebe a byl na detskem v inkubatoru, zato ted uz je proti Joli maly obrik, vazil 6,2 kg a byl peeekne velky :o) Taky uz za sebou mame prvni ockovani. Koupili jsme Infanrilhexa a myslim, ze to stalo za to, mala byla uplne v pohode, skoro vubec nebrecela, jenom kdyz ji to pichali, pak jsem ji vzala do naruce a uz byl klid. V patek jsme byli na poslednich kyclich a taky dopadly dobre, tak jsem si oddychla.
Na srazik urcite dorazime a pokud bude Joli v pohode, tak bychom s vama sli i do Ikey na obed.
Tak se zatim mejte, uz se na vas moooc tesime.
Eva a Jolanka - neuveritelne 3 mesice :o))

 
Anonymní  25.04.05 07:12

Ahoj holky!
Jak to tady čtu, tak zítra už je dopolední srazík! Venku už to taky vypadá krásně, ale my bohužel nedorazíme. Některé z vás už ví, že přestavujem trochu náš byteček a máme doma práce jak na kostele. Do středy máme termín dokončit podlahu a strop, manžílek si tedy mákne, no a já pak budu uklízet. Chci aby bylo vše doma uklízeno do mých narozek. Fakt si tento týden nemůžem dovolit někam jet.
takže se mnou a mými dvěma zlobidly nepočítejte.
Zatím pa a občas sem zase nakouknu!
Rachel a dvojčata Nina a Jan (18 měsíců a 1 týden)

 
shirin1
Kecalka 331 příspěvků 25.04.05 07:23

Cauky holky!!!

teeeeda,to bude skoro obrsrazik:)))Le­ni.vlezeme se vsichni k vam???hihi

jinak do te ikey samozrejme pojedte kdo ma chut!!!!zadne separe se nekona:)!

Zuzi:ach jo..ti chlapi…nechces s mimi pockat..dokud se to neurovna?teda dokud si nebudes 100% jista vasim vztahem..se dvema detma je to podstatne slozitejsi..teda pokud je clovek sam..ale to uz asi maluju certa na zed,ze jo??vsak pokecame..jestli budes chtit!

Rachel:preji brzke ukonceni prace..to bude fajn,az bude vschno hotovo..ten pocit miluju!!!!

Zurecek:jsem zvedava na Em..je to uz velka holka:))

 
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 25.04.05 15:47

Ahojky,
tak my zítra nejspíš nedorazíme. Hanička stále ještě trošku smrká a pokašlává. :-((( A jelikož tam bude docela velká koncentrace dětí na malém prostoru, tak to asi není dobrý nápad.
 M.

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 25.04.05 18:46

Leni můžeš ještě písnout jaká je to k vám adresa?

Díky Gabka

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 25.04.05 18:47

Teď jsem si všimla :-) Šaldova 21 :o)
G.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »