Reklama

Ostravský deníček č. 25 - děti a domácnost

Rodičovství

Ahojky ve spolek, tak jsme se tedy ujala psaní nového deníčku a doufám, že budete ohleduplné k případným chybám nebo špatné úpravě:)))) Nějak nám náš Ostravský deníček upadá a mně to velice mrzí, protože čtení a psaní deníčku se pro mne stalo každodenním rituálem a jsme hrozně ráda, že kdykoliv mám nějaký problém, tak ho mám kde vypsat. Takže doufám, že se opět vzchopíme a zase nám to tady pěkně pojede.

A teď k tématu: Jak jistě všechny víte, mám už dost velké mimi - 31 měsíců a začala jsem intenzivně pracovat, i když doma, ale nemá už tolik času, co bych potřebovala a tudíž se každý den zaobírám s problémem, jak všechno skloubit dohromady, aby vše klapalo jak má. Tady je tedy můj denní harmonogram a uvítám každičký nápad a vylepšení na usnadnění práce, tak, abych se z toho zachvíli nezbláznila:)))

Takže ráno: vstávám kolem půl sedmé a Kuba ještě spí, z večera mám uklizeno a tudiž se jdu umýt, vařím si kávu a usedám k PC, projdu emimino:))) a začínám pracovat. Po osmé hodině vstává Kuba, takže umýt, převléct, snídaně a jde do pokoje, bohužel si většinou pouští video s pohádkama, ale jinak by nevdržel v klidu a já bych nic neudělala. Takle to běží celé dopoledne, ve volných chvílích odbíhám od práce a třeba zapnu pračku nebo pověsím prádlo atd.

Poledne - odpoledne: kolem 10-11 hodiny jdu vařit, v mezičase opět pravuju. Kolem půl 1 dám Kubovi oběd a jde spát, usne většinou až tak kolem půl 2 a já mám teoreticky 2 hodiny čas na to uklidit a dodělat práci, tak, aby když se kolem 4 hod Kuba probudí, tak mu dala najíst a šli jsme ven.

Večer: přicházíme domů většinou kolem sedmé, podle toho, kam jdeme, takže rychle do vany, nachystám večeři a jde spát, usíná podle toho jak je unavený kolem 9 hod. Já mezitím uklízím, ať mám všechno nachystáno na ráno.

Jinak: vařím většinou co 2 dny a pečlivější úklid dělám na střídačku zase co 2 dny. Peru většinou každý den a žehlím v neděli po obědě, když mi Kuba spí. Zjistila jsem, že je lepší neustále udržovat pořádek, než to nechat na jednou týdně, pak se totiž celý den nemůžu douklízet.

Tak tohle je ideální stav, samozřejmě, že né pokaždé se mi to podaří takhle dodržet, ale pak mám fakt problém se dostat zase do rytmu.

Takže, jak jsme už psala, uvítám vaše připomínky a rady, jak vše bez problémů zládnout a doufám.

Tak se mějte co nejlépe a pište, pište a uvítám návrh na srazík.

S pozdravem Zuzka a Kuba 31m


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 18.03.05 09:12

Ahoj Zuzko a holky,

já tu bývám, nakukuju, jenže mi chybí inspirace k tomu, abych něco psala. Nějak tomu tady chybí šťáva. Nebo snad MI chybí šťáva?! :-)))

Zuzi, dík za deníček, bohužel k němu nemám co dodat, můj styl „dejpaneboželehko“ by ti asi moc nepomohl :-)
I když Vilíkův režim dodržuji skoro na minutu :-)

Tak kdy se teda miníme srážet? Mě to je docela fuk, pokud mi do toho něco nevleze, myslím, že můžu skoro vždycky.

Jo, v pondělí bude ten díl Strážců duší, který se kousíček točil u mě a kde hraju! :-D
Tak pište!

L+V

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 18.03.05 09:39

Ahojky,

tak deníček teda vyšel rychle, alespoň máme kde psát.

Luci: já jsme si myslela, že prostě jenom nemáte co psát. Pokud tomu tady chybí štáva, tak je to třeba změnit, ale pokud budeme psát ve třech tak to asi nejspíš těžko zachráníme. Jo a v pondělí se budu určitě dívat:)))

Takže holky, pište, ať to má šťávu, byl to přece tak super deníček.

ahojky Zuzka a Kuba

 
Radu
Kecalka 246 příspěvků 18.03.05 13:52

Ahoj Zuzko,

tak ty jsi ostravanda? Já jsem teď jen nakoukla do vašeho deníčku, a „vidím“ tě tady, nedávno jsem ti pisala meilíky ohledně Oregonu 3 :-))
Ani jsem netušila, že jsi z Ostravy, já skoro taky, nebydlím sice v OV, ale jsem tam několikrát do týdne.
Asi to je mimo téma, tak se omlouvám :-)

Jinak co se týče domácnosti, mám to trochu jednodušší, neboť s přítelem spolu nebydlíme, takže v podstatě nevařím, neperu, nežehlím.., jen pro mě a pro malou, a pak ten úklid, tomu se nevyhnu.
Taky se snažím dodržovat v rámci možností pořádek, protože když si to člověk nechá přerůst přes hlavu, tak se skutečně nemůže douklízet.

Mějte se,
Radka + Stellinka

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 18.03.05 14:25

Ahoj Raduš,

tak to teda koukám, že jsi mě tady našla:)))) Já taky nejsme přímo z Ostravy, jsem z Frýdku - Místku, ale do Ostravského deníčku mně vzaly:)) A představ si, že taky díky kočárku Oregon, zrovna jsme ho objednala, když jedna mamča chtěla na něj reference a nakonec jsme zjistili, že je z Ostravy a pozvala mně do deníčku a od té doby jsme tady.:)))

Jak vypadá tvoje putování ohledně kočárku? Vím, že jsi mi psala e-mail a já ti neodepsala, ale fakt toho mám hodně, takže promiň. Psala jsi i na rodině, že? Pročítám to tam a všimla jsem si tě, už jsi si nějaký kočárek teda vybrala? A odkud jsi vlastně ty? Mohly by jsme se sejít a já bych ti kočárek předvedla, kdyby jsi chtěla.

Jinak můžeš psát na ICQ: 279-567-612 a klidně můžeš přispívat do deníčku, když jsi kousek od Ostravy, potřebujeme stejně oživit, takže každou novou tvář vítáme:))

ahojky Zuzka a Kuba

 
Gabule
Závislačka 3321 příspěvků 18.03.05 14:41

Ahoj,–jenom rychlovka…
Byli jsme se Š.na procházce-premiéra v tramvaji-nízkopodlažní-do centra,a pak procházkou pěšky domů.Jsem grogy..Mládě bude za chvíli chtít pít a pak kolem 15,30 má přijít kámoška. se synkem Matýskem..a později dorzí naši manžové-můj dneska učí dálkaře,takže přijde později .
Holky to počasí je žůůůůžo,už se těším až budu moci vytáhnout prso :-)) i venku..a nemuset mít strach že mimi bude řvát hlady.

Tak zatííím pa Gabka a Štípek(měsíc)

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 18.03.05 14:57

Jo jo, Radu,
tak přesně to bylo:-). Pokud tedy jdeš do Oregonu 3, tak si kup aspoň jiný odstín, než máme se Zuzkou a šupky dupky na srazík ať je nás víc :-D. Odkud vůbec jsi? A jaj je tvoje malá velká? :-)

Ještě k tomu Oregonu. Jsem s ním relativně spokojená, ale kdybych šla dnes do tříkolky, určitě bych chtěla s otáčecím předním kolečkem! Je to nebe a dudy!!!

Dnes byla na kafi (musela si ho donést, hi hi) Lenka s Adélkou, bylo fajn, obě naše kuřátka byly hodňoučké, Adélka je moc šikovná. Neviděla jsečm ji asi 14 dní, tenkrát pořád válela sudy a dělá tedy obrovitánské pokroky, řeknu vám. Vážně šikulka. Už se těším na Vilíka :-)

Lucie a Vilík

 
Radu
Kecalka 246 příspěvků 18.03.05 18:49

Ahojte holky,

moje malá má 8 měsíců a týden, narodila se ve 11.7.2004 Šter­nberku (zcela neplánovaně ), měla jsem rodit ve Vítkovicích, ale když jsem byla na víkendu u „pantáty“ na Olomoucku, tak mi tam praskla voda a jelo se do nejbližší porodnice. :-))

Mně je čerstvých 29 ( ach bože! ) a bydlíme se Stellinkou v malé vesničce u Bílovce. Celý život jsem bydlela v OV, chodila tam do školy, mám tam sestru, často tam jezdím, takže se cítím pořád jako Ostravanda.

Co se týče kočárku, tak jsem si už objednala u Caltů Fenixe 3 v červené barvě a DOUFÁM, že nebudu litovat, i když mě štve to neotočné přední kolo. Teď zase jste mě nahlodaly a mě začíná mrzet, že jsem nešla do Oregonu s otočným kolem. Jenže já ho nikde neviděla a já co si neošahám, to mám obavy koupit..
Jestli někdy uvidím vaše Oregony a budou se mi líbit, tak nevím nevím.. :-((

Zuzko, na rodinku občas taky chodím, ale raději jsem na e-mimču.

Holky, jak a kde děláte srazíky? Kolik vás tam bývá?

A jak jsou staré vaše děti ? O Kubíkovi od Zuzky už vím, že má 31 nebo 32měsíců, že jo?? Hihi

Tak ahojky,
Radu + Stellinka

 
Radu
Kecalka 246 příspěvků 18.03.05 18:52

Jsem pako, vždyť Zuzka nahoře psala, že má Kuba 31 měs. Já jsem si toho nevšimla. :-))))

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 18.03.05 19:03

Ahoj Radouš,

jsem ráda, že jsi přišla mezi nás, jsi prostě taky Ostravanda a je to:)))

Myslím, že s tím Fenixem nebudeš litovat, i když jak už psala Lucka, já bych šla znova taky jenom do předního otočného kola, ale když to přežijeme my, tak ty určitě taky, alespoň budeme moci povnat oba kočárky vedle sebe:)))

Srážíme se jak kdy, holky třeba i každý týden, ale já to mám přece jenom z Frýdku z ruky a pokaždé mi do toho něco vlezlo, takže jsem je už dlouho neviděla:(((( Ale teď to určitě napravím.
Scházely jsme se v Ikei v restauraci, je tam dětský koutek a to je pro nás se staršími dětmi výhoda, ale chodili jsme i do Hrabůvky do Fontány, ale naposledy tam měly holky špatnou zkušenost s obsluhou, takže tam už asi ne. Ještě máme rozjednaný nějaký dětský koutek taky v Hrabůvce, ale ten snad ještě ani neotevřeli, takže vlastně ani nevím, kde by měl být další srazík.

Prostě čekám na návrhy a já se přizpůsobím, nějak si to skloubím s prací a dorazím, jenom chci vědět kdy a kde.

Ještě mně tak napadá, kde je žureček? Víte o ní někdo něco, ta už přeslala psát dávno, co?

Tak ahojky, jdu dát Kubu do vany

Zuzka a Kuba 31m

 
Radu
Kecalka 246 příspěvků 18.03.05 19:19

Ahojky,

tak musím se pochlubit, že Žurečka znám,
„seznámily“ jsme se v mé oblíbené diskuzi Neobvyklá jména :-))
Před pár dny jsme si psaly SZ. Taky je tady od vás ( nás ) z Ostravského deníčku?
Tak to je paráda.
Moje malá by si v dětském koutku asi ještě moc nevyhrála :-(
Je tady někdo s podobně starým dítkem nebo máte všechny starší děti?

TAk ahojky
Radu

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.03.05 19:48

Ahoj holky,

tak se jdu k vám opět vetřít. když jdu na emimi, hledám ostravská deníček, tak jsem ráda, že tady je zase.
Co se týče domácnosti, jsem na tom stejně jako Luca, jen ještě kromě malé dodržuji žehlení košil, ty musí mít manža nažehlené pořád, a že jich je:-(

Zuzko> jsem z Frýdlantu, hurá někdo z našeho konce

Radu>mám taky holčičku a navíc jen o den mladší než Stellinka

Ahoj
Gabra a Korolínka

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 18.03.05 21:47

ahoj holky,

zdravím Radu! To je fajn, že sem přispíváš!

Já bych na nějaký sraz šla, ale rozhodně né do restaurace, malé nevysvětlím, že má sedět a né furt někde pobíhat, Ikea je sice slušná, ale není tam uzavřený prostor na hraní, takže opět jí někde budu nahánět a to se mi tuze nechce, takže mě napadá jedině koutek v Špokáku(vyjedete proskleným výtahem), za 2 hod. se platí 39 Kč a můžete si tam udělat dobré kafe za 5Kč jsou tam moc milé paní na hlídání a super prostor na hraní. Matky s dětmi do 3 let tam můžou Po, Út, St dopoledne. tak to proberte je to sice pro ty už chodící děti, ale i ty malé se tam budou cítit dobře.

Jinak malá roste a je moc šikovná, všechno se snaží opakovat, teď venku na procházce na každou starší dámu ukazuje a pokřikuje BABI.

Já stále chodím 2× týdně na brigádu, ale přidali nám hodin, takže děláme od 15:00 nejmíň do půlnoci, minule do dvou do rána, malá vstává v šest, takže je to celkem nářez.
Ségra shání práci, tak kdyby jste o něčem věděly, tak mi písněte…díky, má praxi jako prodavačka dámské a pánské konfekce, ale umí i dobře anglicky a veme jakoukoliv práci musí si platit sama nájem.

Na víkend jedeme k rodičům a taky jsme byli na 3 dny lyžovat v Alpách, malou hlídali naši. Bylo to super.

Hezký víkend přejem Zuzka+Emily již 19 měs.

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 18.03.05 22:12

Ahoj,
nechci skrblit,ale já s V do toho šopáče nejdu. Nechce se mi štrachat až tam a teď budu fakt obracet každou kačku a 40 jen tak zbytečně za to, že budu mít na rukou mého placatého ani ne 6-ti měsíčního Vildu, nedám. Příjde mi to teď ještě zbytečné, ale zase chápu, že větší děti se v restauraci nevyřádí.

Začínám mít velké problémy s Radkem, chce mi dávat jen malé alimenty, vůbec nevím, co já budu dělat… A bude hůř… :-(

Nic, jdu spát.
L+V

 
Radu
Kecalka 246 příspěvků 18.03.05 22:14

Ahojky,

Gabro - my jsme měli termín 12.7.04, ale malá se rozhodla, že bude nedělňátko, tak jukla na svět už o den dříve :-)) Zdravíme Karolínku!

žurečku - ahooojky, děkuji za SZ, a nepracuj tak strašně moc :-(((

Holky, tak schválně, co právě dělají vaše děti?? Moje drahá Sisulka sedí na zemi a hraje si, má senzační náladu a nevypadá vůbec na to, že by chtěla jít spát. Ach jo. Závidím všem, které mají „normální“ spavé děti. Moje malá chodí spát kolem 22,00 a když má super náladu (jako dnes), tak i později. A to zítra vstáváme, máme na 8,30 plavání. A pak letím se mrknout na výstavu psů.. Huráá.

Jdu ji zkusit „ukojit“. Držte mi pěsti.

ZAtím se mějte,
ahojky
Radu + Sisinka

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 18.03.05 22:20

ahoj,

Žurečku: je fajn, že jsi písla, já bych ten šopáč brala i když chápu, že maminy, co mají mimča ještě v kočárku asi nebudou chtít.

Raduš: neboj, nejsi v tom sama, Kuba usnul asi před 10 min a to už je dost starý.

Luci: je škoda, že se nemůžete s R. domluvit, už kvůli Vildovi, a za malým chodí?

Tak ahoj, jdu spát

Zuzka a Kuba 31m

 
Radu
Kecalka 246 příspěvků 18.03.05 22:31

Holky, vysvětlete mi prosím, co je to ten ŠOPÁČ?

PS. Stelluša si pořád hezky hraje. Napila se mlíčka a pokračuje ve hře.

Radka

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 18.03.05 23:00

ahojky,
zdravíme ďáblíka Stellinku, teda broučku já si myslela, že naše Em chodí spát nejpozději na světě,ale ty jsi lepší. Radu naše malá chodí asi posledních 14 dní spát ve 21:00, předtím půl roku v 18:30, nevím co ten časový posun způsobilo, nemám z toho, ale pražádnou radost a i přesto vstává po šesté! Jo a „šopák“ je Shopping park.

Zuzi-je možné, že maminky s ležícími dítky by nadšené z toho koutku nebyly-zatím(tím nemyslím Lucku u ní se jedná o finance), i já si do určité doby myslela, že mi bude dítě způsobně sedět v kočáru chacha a nechá mě vykecat(kde žiju), teď uvítám jedině případ, že si tam dítě může hrát a nejlépe, když mi nikde nemůže zdrhnout. A to je Kuba podstatně starší než Em, takže mu spoustu věcí vysvětlíš on už je rozumný klučina.
Proto jsme i na posledních srazech ve Fontáně nebyla.

Taj já končím mějte se papa Žureček+Em

 
Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 18.03.05 23:09

Ahojky Ostravandy a okolňačky,

to jaro je úplně nádherné. Jsem do něho úplně zamilovaná. Chci se zeptat, už jste některá s menšími mimi vyndala fusak ? Já už bych to nejraději udělala, protože Adélka je hrozně zpocená a myslím si, že deka by ji klidně stačila, ale nechci být za exota.
Jinak už lezeme o stošest a nejraději do poliček. Tam je tólik zajímavých věcí. A všechny se dají vytáhnout a žužlat.
A jedna historka o kojodemenci - ve čtvrtek jsem byla podepsat nějaké papíry do práce. Měla jsem tam napsat samozřejmě datum, tak nejdřív jsem napsala středeční, což mi ještě prominuli, ale pak jsem to završila tím, že jsem tam napsala rok 2004 ??? No nejsem pako.

ZUZKA - vidíš, jaká jsi šikulka. Nový deníček máš moc pěkný. A všimla sis, jaký jsi měla úspěch. Tolik příspěvků za jeden den už dlouho nebylo :o)))
Sice ti moc neporadím, protože mám co dělat, abychom si udržely nějaký režim my s Adélkou. Občas když nestíhám, tak už jsem klesla tak hluboko, že si píšu všechno, co mám druhý den udělat. Když píšu všechno, tak to tak opravdu je př. vyprat 1 pračku, uklidit koupelnu, zajít na poštu.....ale i umýt si hlavu, ostříhat si nehty … no nejsem pako ???

Gabule - počasíčko je super. Gratulujeme Štěpulkovi k prvním narozeninám. Ten čas ale letí.

RADU - Adélka má 7 měsíců, takže holky jsou skoro stejně staré. A ještě blíž jí bude Románek od Slysil - jestli se nepletu, tak je narozený 19.7.04. Srazíky jsou teď trošku problém. Starší dětičky jako Adámek a Hanička utíkají za hračkama a malé dětičky se nemají kde koulet a lozit po čtyřech. Minule některé holky navrhovaly, že by se dal udělat srazík u nich doma, tak uvidíme, jak to dopadne. Jinak koukám, že Stelinka je taky pěkné šídlo. To já jsem v poho - Adélka chodí spát úderem osmé hodiny.
(Šopáč je Shopinng park v Ostravě)

ŽUREČEK - no konečně ses taky ozvala. Doufám, že i když nepřispíváš pravidelně, tak si nás aspoň občas přečteš. Píšeš, že na srazících jsi nebyla, ale ani ses neozvala, tak se naprav.

LUCA - a l co nechat alimenty stanovit soudem ????

Tak všechny holky chválím, jak pěkně přispívají. Doufám, že nám to vydrží. A kde jsou ještě ty ostatní - Slysil (já vím, ty jsi omluvena), Budulínek, Shirin, Monina, Andrea ? A jestli jsou tady nějaké nakukovatelky, tak se holky ozvěte. My nekoušem.

Tak zatím se mějte jarně. My jdeme zítra na vítání občánků, tak večer napíšu, jaké to bylo.

Lenka + Adélka (7m + 2 d)

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 19.03.05 06:25

Dobré ráno, milé maminky a dětičky:)))

mám obrovskou radost, že jste se konečně rozepsaly, já už v to ani nedoufala.

Dneska jsme se probudila v 5.00 se šílenými křečemi v břiše, šla jsem to vyležet do horké vany a naštěstí to přešlo, já už měla srach, že mě snad chytl slepák.

Kubík opět přišel za náma do ložnice a to jsem si myslela, že dávno spí celou noc. On teda celou noc spí, když jsem u něho a on mě v polospánku nahmatá, tak v klidu usne dál. Je pravda, že už dneska přišel bez pláče a v posteli se ani nehne, hrozně mi vadilo, že pořád cestuje po posteli tam a zpátky a nedá mi pokoj, kdybych dneska nešla na záchod, tak bych si ani nevšimla, že tam je:)))

Žurečku: s těmi dětmi máš pravdu, pro naše chodící, je vydržet v kočárku nadlický úkol, rozhodně jsem pro hernu, ale kdyby to nešlo, tak nechám Kubu doma a jdu na srazík sama, takže mi to zas až tak neva. V Ikei je fajn to jídlo, vzhledem k tomu, že my vždycky musíme vyrazit z domu dost brzo a spojuju si to vždycky i nějakými pochůzkami po OV, tak možnost levného oběda je fajn, ale to, že mi Kuba jezdí na motorce po celé Ikei mi taky vadí a z vykládání pak není nic. Takže já se fakt přizpůsobím většině. Jenom čekám návrhy.

Leni: nevím, jestli jsi četla ještě minulý deníček, ale moc se mi do toho psaní nechtělo a nakonec z toho vyšel takový román:))) S těma poznámkama to není špatné, já si teda taky píšu na papír důležité věci, na které nesmím zapomenout, ale umýt si vlasy? :))) to opravdu ještě ne, asi to bude tím, že mám jenom jedno dítě a né 3 jako ty, protože při té představě jdu do mdlob. Jsi fakt dobrá, že to zvládáš, já mám co dělat s Kubou:)))

Luci: dáváš R. Vildu? Jedni naši známí jsou taky od sebe, mají holčičku stejně starou jako my Kubu a pokud se s placením alimentů ten známý opozdí jen o jediný den, tak mu ten měšíc malou nedá, mají vše určeno soudem i návštěvy-ty jsou 2× týdně od 3-6 a pokud příjde ve třičtvtě na 3, tak mu řekne, že má přijít přesně ve 3 a pak mu až malou dá. A alimenty by měl R. platit i na tebe a když se toho vzdáš, tak ti to budou na socce stahovat. Kája byl na úřadě práce a přesto mi výživné i na mně platit měl. Já vím, že je to drsné a lidská domluva by byla lepší, ale tady asi nejspíš není na místě a je čas být tvrdá, tak se drž:))) Moc na tebe myslím, jak to všechno zvládáš. Jo a nejdete na vítání občánků nějak pozdě?

Radu: tak co, v kolik šla Stellinka spát? To je teda nezmar:)) A kdy ti příjde kočárek, já si ho taky objednávala na kocarky.com a přišel 2.den.

Shirin: co je s váma? už jste zdraví? a co Sammy, nezlobí tě? Kuba se zas na chvíli trochu uklidnil, tak uvidíme, jak dlouho mu to vydrží. Já mám dobré, že když už nevím co s ním, tak si pustí video-pohádky a je klid, né, že by se na to vyloženě jenom díval, má to v pokojíku puštěné jako zvukovou kulisu, alespoň nemá pocit, že je tam sám a hraje si. To je jediné, co vždycky zabere. Jo a ještě počítač, ale tam ho nechci pouštět.

Tak se mějte, dneska zase vyrážím do ulic, takže písnu asi až večer.

Ahoj Zuzka a Kuba

 
Bledulka
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 19.03.05 13:48

Ahojte holky:-)

Dnes máme za sebou náročný den, byli jsme na vítaní občánků a pak se kouknout na plavání dětí v Atomu klub Plaváček.

Nejprve napíšu něco k tématu a pak bych napsala něco o tom jak jsme vybírali kurz plavání pro 5-ti měsíčního Vojtíška:-)

My denní režim máme ještě rozházený, ráno mi vstává okolo šesté, takže mám velmi brzské probuzení:-) Pak mi usne tak okolo deváté a spinká půl hoďky. Okolo poledne po jídle jdeme na procházku, po „svačince“ jde na procházku s babičkou. Večer koupeme okolo 18,30. Pak dostane papání a po sedmé usíná…

Jak psala Zuzka, tak já také uklízím průběžně, vařím dopoledne nebo někdy den předem. žehlím po večerech u televize, protože přes den, když malý spinká nebo je s někým na procházce tak se snažím učit, protože dálkově studuji. Myslela jsem si, že Vojtíšek bude spinkat a já se budu učit, ale on moc nespinká a když je vzhůru chce si hrát:-)

K těm srazíkům, bydlím ve Vratimově, takže to mám do Ostravy kousíček, ale vzhledem k tomu kolik bylo sněhu jsem s kočárkem do Ostravy nejezdila mám na zimu klasický hluboký Roan a ve sněhu se s ním jezdilo hůře, ale důležité bylo a je, že v něm bylo malému teplíčko má izolovanou vanu:-) Na jaro jsme pořídili čtyřkolku Asahi s natáčecí přední nápravou, tak už se moc těším až s ním vyrazím na první procházku.
Takže se určitě na nějaký srazík příjdu podívat:-)

JAK JSME VYBÍRALI KURZ PLAVANÍ

Chtěli bychom s Vojtíškem začít plavat, ale ještě nás v úterý čeká rentgen ledvin po zánětu co jsme prodělali a podle výsledků se uvidí. Moc bych chtěla ať už je v pořádku. Budou zkoumat zda se mu při čůrání nevrací moč do ledvin, to by bylo moc špatné:-(

Ale k tomu plavání. V úterý jsme byli na informační schůzce na Čapkárně v Keny klubu a odcházela jsem od tama rozpačitá, měli jsme takovou představu, že bychom se s manželem na plavání střídali, aby si malý zvykl na nás oba a tak jsme potřebovali nějaký ten kurz buď odpoledne anebo o víkendu. Paní majitelka Keny klubu nám řekla, že kurzy mají jen dopoledne a k bazénu, že může jen jeden rodič, také říkala, že děti plavou 10-15 minut, že jim to stačí, co si pochvalovala bylo to, že před každým plaváním nám řeknou jak zacházet s dítětem, čím ho krmit a jak ho zabavit… To mne zarazilo, protože si nemyslím, že tohle je náplní kurzu plavání, ale spíše by se to hodilo do klubu Jak se starat o dítě… Cena je 1900kč a plave se 2× týdně (prý,aby dítě nezapomělo co se naučilo…)

A tak jsem našla kontakt na Klub Plaváček, který plave v ostravském hotelu Atom a byli jsme se tam dnes kouknout a od tama jsem odcházela nadšená:-) Plave se tam 30 minut, pak následuje saunička a herna a člověk nijak nemusí spěchat, tatínek tam může také, samozřejmně, že v bazénu s dítetěm může být jen jeden rodič, ale na konci lekce prý občas mohou být s dítětem ve vodě oba dva:-) A taky se tam na břehu můžou ke stolečkům u:,–(it třeba prarodiče a kouknout se:-) Cena je 1400kč za 10 lekcí a plave se 1×týdně.

Tak snad jsem vás tímto příspěvkem moc nenudila.. Chtěla bych vás poprosit o vaše zkušenosti a názory na tyto kurzy …

Lucy: To s Radkem mne mrzí, snad už se brzo dostanu do Ostravy a popovídáme. Ty antibiotika ještě stále berete?

Přeji moc krásný víkend Bledulka a Vojtíšek 5M

 
Radu
Kecalka 246 příspěvků 19.03.05 16:21

Ahojte holky,

tak oznamuji, že má drahá Stellinka usla včera asi v 23,15. Přesně to nevím, neb jsem neměla sílu zjišťovat přesný čas :-))
Jak jsem četla, že některé děti ( Vojtíšek)tady chodí spát po 19.hod, chtělo se mi smát, mno… spíš plakat :-)))

Holky - dík za ten šopák, mě to potom v noci ještě napadlo, že to bude asi ten Shopping, hihi, no ale já jsem z vesnice, tak mně musíte omluvit, že budu mít někdy blbinkaté otázky :-)

Lenko - to jsem ráda, že tady jsou i takoví mrňousci jako ta moje. Zdravíme Adélku.

Žurečku - to jsem fakt šťastná, že jsme vás trumfly co se večerního usínání týče. Musím to říct Stellince, bude moc ráda.

Bledulko - my chodíme plavat do fifejdské nemocnice k p. Voznicové, chodíme tam na 8,30 v sobotu ( takže dnes jsme byly ). 10 lekcí stojí 1500Kč. P. Voznicová je příjemná paní, do vody můžou OBA rodiče ( nebo ten, kdo s vámi jde ) a tak se oba mohou různě prostřídávat.
Např. jedna paní tam chodí s manželem a ještě se starším synem ( cca 10let ). Šatna je docela prostorná, vzhledem k tomu, že nás tam je tak 5-6, takže akorát. Není tam ale hernička , což je škoda.
Fajn je, že před šatnami sedí vždy pán ( myslím, že manžel p. Voznicové ) a ten vám podrží mimčo, když se např. obouváte nebo prostě zkrátka potřebujete mít na chvíli volné obě ruce. Je to možná maličkost, ale kdo se už snažil zašněrovat si boty s miminem v náručí, asi to ocení.
Takže tam jsme zatím velmi spokojené.

Tak se mějte všichni pěkně,

zdraví Radu + Stellu

 
Radu
Kecalka 246 příspěvků 19.03.05 16:27

Jóó ještě,

Zuzko - ten kočárek jsem objednávala ve čtvrtek, ale zatím mi nedali vědět, na kdy by byl, jen mi p.Tomáš psal, že zjišťuje na kdy by byl a jak rychle ho potřebuju. TAk nevím, ale snad bude brzo, neboť se na něj strašně moc těším!!!
Ve skutečnosti vypadá líp než na obrázku, aspon v té červené barvě. Nejdříve byl můj favorit ten vínový, neboť za vínovou barvu bych dýchala :-), ale když jsem ho pak viděla, no NIC MOC. Vínová taková nemastná neslaná a navíc divně zkombinovaná s béžovou. Takový ponurý byl ten kočárek.
Ta červenočerná je fakt bezva.
Jupíí, já se tak těším!

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.05 17:13

Ahoj Bledulko,
Karolínka má 8m a chodíme do Atomu taky, ale chodíme 2× týdně a jezdíme z Frýdlantu. Je to tam moc fajn a hlavně ta saunička mimi prohřeje:-), začaly jsme ve Frýdku, ale tam to není moc fajn. Z Vratimova s námi plave nějaká právnička s roční holčičkou.
Ahoj
 Gabra

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.05 18:12

Nazdarek!

Psala jsem do stareho denicku, ale ten uz je asi v zapomneni.

Doma na net uz skoro vubec nechodim, ted mam 4 dny volna a tak mi to nedalo, Roman je na fotbale a Romino uz pul hodiny je v risi snu :-)
Cetla jsem tu vase problemy s usinanim ratolesti, to nastesti nas netrapi. My mame spis problem s tim jak to udelat, kdyz nekam jdeme na navstevu, aby Romik nespinkal. Chodi spat kolem pul 6 az sest a spi az do rana, vetsinou vstava v 6 rano, pak usina v 8 a spi tak neco malo pres 2 hodky, pak usina kolem 13 a vstava kolem 15 hodky.
Kdyz prijdu z nocni, tak pak jdeme v 8 do pelechu a ja pak pokracuju ve spani a Roman si hraje s prcikem.
V praci je fajn, mela jsem z toho takovou hruzu a musim rict, ze je to v pohode.
Dneska ma Romisek 8 mesicu, je to pekny rarach. Dokonce uz stoji sam i bez choditka u pracky a kouka jak se hezky toci :-)

Co se tyce tematu denicku, tak o vedeni domacnosti se starame oba, kdyz jsem v praci, Roman vari, pere, vysava, umyva nadobi (nekdy to nadobi necha na me ), kdyz jsem doma ja, prebiram stafetu :-)

Myslim, ze to zvladame na jednicku. Tak snad to tak pujde hezky dal :-)

Leni, my uz jezdime bez fusaku, ale jak se tak koukam na dnesni pocasi, tak by se jeste sikl :-), ven jsme dnes nesly, takze fusak zatim porad odpociva.

Zuby stale neprorezane, pritom ma z horni dasne bambulu, jdou citit i na pohmat, pokud si teda Romik zrovna necha na ne sahnout. Tak kazde rano kontrolujem a zatim nic, ale kazdym dnem to snad uz bude.

Uz dela paci, paci. Chodi za jednu rucicku, obcas zavravora :-), ale je vazne moc sikovny a neuveritelny chichotalek.

Dneska jsem tak trochu prestavovala tu nasi pidi loznici, sundala jsem bok postylky a prirazila si ji k nasim postelim. Romino si ted totiz zvykl spat u nas v posteli a tak rano kolem treti uz stoji v postylce, jakmile ho polozim k nam tak je hned tuhy :-) a ja si musim hodit polstar k noham a ulozit se jako sardinka, uz me to nebavi, takze snad timto se vse vyresi.

No, jdu si udelat neco k jidlu, vsechny vas moc zdravime a doufam, ze to tu bude stale pokracovat jako nyni.

K tomu srazu, no a co se srazit treba v tom Naschvalnicku? Uprimne, se mi taky do sopace nechce. Ja muzu ve ctvrtek a patek, co vy na to?

Zatim pa,

Radka+Romanek

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 19.03.05 20:56

Ahoj holky,

nechápu, co se to děje, nejde mi poslat komentář, neboť při odeslání se mi otevře okno explorer chyba a bla bla bla a vcuku letu je emimčo zavřené a nedovedete si představit ty nadávky, které tady poté padají… :-)
Tak se už dnes nebudu raději rozepisovat, ať nepříjdu o mlíko :-)

Zdravím všechny!!!

Lucie a Vilčo (skoro 25týdnů)

 
Sumenka
Povídálka 16 příspěvků 19.03.05 21:21

Ahojky ostravandy a okoňačky!!!!!!

Krásný deníček a supr, že se scházíte!!! Je mi čerstvých 29 let a 27 let jsem žila v Ostravě, pak jsme koupili s nastávajícím domeček v Rychvaldě, rok rekonstruovali a už máme 5,5měsíční Barunku. Ale srdíčkem jsem samozřejmě pořád ostravanda, máme tam s mužem rodiče, přátele.....

Chystám se na jaře taky do plavání s maličkou - a docela jste mne navnadily na ty Fifejdy. Původně jsem plánovala Čapkárnu, je to co se týče dopray nejblíže, ale když to tady tak čtu, asi to vzdám. Každopádně díky za informace!!!!! Hodně se mi líbí podle vašich slůvek Atom a nemocnice na Fifejdách. Můžete mi poradit tel. na tu paní, která má pod palcem plavání v nemocnici Fifejdy? Nějaký kontakt apod.? Předem moc moc díky!
A ještě mám dotázek - předpokládám: chodí se tam už s párměsíčními miminky, že? A je tam zajištění úschovy kočárku? No nevím, tak se raději ptám. Autem se tam bohužel zatím nedostanu, začínám teprv dělat v centru Ovy autoškolu NOBE, byla jsem předevčírem prvně..... abych mohla brzičko s Brambůrkou autíčkem na výlety do Ostravy…

Tak zatím pááá a díky za tento krásný deníček plný tolika užitečných info!

Šuměnka+Brambůrka 5,5měs

 
Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 19.03.05 21:39

Ahoj holky,

tak jsem se těšila na to jaro a dneska mě byla pěkná kosa, ještě že jsem nestihla vyndat ten fusak, protože by Adélka asi zmrzla. Z vítání občánků jsme to vzali pěšky do Ikei na „slavnostní" oběd, pak do Hypernovy koupit Adélce nějakou hračku, když měla takový velký den a pak zase pěšky domů. Vítání občánků bylo v pohodě, ale pan starosta by si měl koupit brýle. Adélka má náušničky a byla celá v růžovém a pan starosta jí řekl, že je hezký chlapeček :o))) Dostala od pana starosty takového plyšového koně nebo osla a už tomu stihla vyškubat hřívu.
Zuzka se ptala, proč jdeme na vítání občánků tak pozdě - v našem slavném obvodě se musíme objednat na vítání sami a já jsem pořád čekala, kdy nás pozvou. Ale nejstarší jsme nebyli.

ZUZKA - teda z Kubíka je už pěkný špion, když s váma spí a vy si toho ani nevšimnete. Minulý deníček jsem si dočetla, tak vím, že se ti nechtělo. Už jsem přemýšlela, co bych napsala já. A tys to nakonec tak suprově zvládla a asi bys je měla psát, když máš tolik příspěvků :o)))
No a já si musím psát i to, že si mám umýt vlasy, protože já na to pak přijdu až když jdu spát a v těch 11 hodin se mi už fakt nechce. Tak to odložím na další den a tak dlouho to odkládám, že už se pak drbu jako pes.

LUCKA - no, s těmi alimenty je to tak, jak psala Zuzka. Taky jsem si na to vzpomněla, ale ona byla rychlejší - tak si zažádej u sousu o alimenty na Vildu i na sebe.

BLEDULKA - my chodíme plavat do Atomu a jsme maximálně spokojeni. Do bazénu jdeme tak o 5 minutek dříve, abychom se rozplavaly. S Adélkou byl plavat už i taťka, když jsem byla nemocná a bylo to super. V sauničce dostane Adélka vždycky kojo a pak se v herničce v klidu oblékáme. S ostatními maminkami jsme se už seznámily, takže si vždycky povykládáme o ratolestech a je to super. Mohu jen doporučit. (občas mají nějakou hodinu zadara - různé výročí, občas nám přidají nějaký dáreček po plavču - keksík pro mimi, pastelky apod.)

Slysil - dobře, že jsi napsala, ale řeknu ti, ten Romíšek je ale spáč. Adélka vstává mezi 5,30 - 6,30, pak si schrupne v 9,00 na 20 minut a pak jde přes poledne spát od 13,–15,30 a pak je vzhůru až do večera. Spát chodí v 8 večer. Takže bych ti občas i záviděla, protože někdy se fakt dost blbě stíhá to, co potřebuju udělat. Zvlášť, když se jí člověk musí odpoledne věnovat, protože ty 4 hodiny, co je vzhůru už jsou na ní moc a musím si s ní hrát, protože je z ní malý závisláček a jak mně nemá po ruce, tak řve jak tur :o(((
A ty už víš, jak ten naschválníček funguje ???

Tak a co ostatní holky - Andrea, Monina, Shirin, Budulínek - vy už psát nebudete ?

Lenka + Adélka

 
Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 20.03.05 09:27

Ahoj,
tak koukám, že od včerejška nic nepřibylo. Já jdu jenom nahlásit, že jdu k našim a vracím se až v úterý, tak se ohlásím až pak.
Babi už mě totiž sprdla, že jsem tam dlouho s Adélkou nebyla, tak jdu splnit povinnost. Manža má volno, a zůstane mu na hlídání jenom synátor, protože Markétka je na soustředění, tak by to měli chlapi zvládnout.
Tak zatím

Lenka + Adélka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.05 09:48

Ahojky,

včera jsme se vydali s manžou a Štěpulkou do Sconta na procházku-u Carefouru jsme to vzdali a jeli trolejbusem,neboť kosa byla nehorázná a my jen polehku.Malému jsem sice vytáhla berana z kočáru,ale má tam aspoň vatový fusák-myslím že zima mu nebyla.Zpátky jsme šli pěšky-bylo lépe,svítilo sluníčko.Stavili jsme se do Carefouru-vrzaly nám kočárkové kolečka a panty na dveřích,tak jsme potřebovali koupit nějaké mazání.No malý se tam vzbudil,začal řvát a já si uvědomila že už je přes 3h.bez koja,takže jsme šupajdili do Mekáče abych ho mohla nakojit.Zalezla jsem si dozadu,vytáhla prso a kojím-manža šel něco koupit(pití)ať tam nesedíme jak u Suchánků a co se nestalo?!Vedle ke stolu si sedli SMRADLAVÍ,ŠPI­NAVÍ,HNUSNÍ BEZDOMOVCI,vytáhli si chleba a hodovali.Po chvíli jsem nevydržela a s malým u prsu jsem se přes celého Mekáče přesunula na druhou stranu-lidi koukali,ale co,pořád lepší než ti smraďoši!!
Fůůůůj!!!

Jo jinak v pátek byla první poporodní tulící premiéra a dopadlo to všechno dobře!! :-))

Jo a ještě…jak jsme tady psaly v kolik které mímo usíná,tak náš mladej usínal u prsa kolem 22-23h.Jenže do té doby to byl boj-pořád řval a nedalo se ho nijak zklidnit.Tak jsem včera řekla že ho zkusím ukojit dříve,když je stejně takový protiva(měla jsem předtím strach že když usne dříve-dříve se taky vzbudí a pak už nebude chtít spát)no a u prsa usnul kolem 20,30h. a spal až do 3,30h.pak bylo kojo a usnul ještě v kolem 4h.-7h.(usnul by asi dříve,ale vždy ho vzbudily prdíky-začal se kroutit),Pak jsem si ho vzala k sobě a ještě jsme do 8,30 poklimbávali v posteli(manža nás vždycky před 1.kojo opustí do vedlejšího pokoje :-))
Teď tady hajá v sedačce,každou chvíli už se probudí (bublá mu to v plínách teda řádně :-D)
A půjdu se chystat ven-aspoň na hoďku,odpoledne máme návštěvu…tak zatím pa a vítám všechny nově příchozí a nakukovatelky.
Pa Gabka a Štěpánek

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 20.03.05 19:20

Ahojte holky, je mi blbě, že ani tužku nemám. Ne fakt, dostala jsem MS a je pořáááádně zle. Zrovna jsme byli na návštěvě u tchánovců a já na to úplně zapomněla. Ještě jsem si nestihla znovu zvyknout. Mamka mi musela půjčit (nóó, dát) vložku a brufen.

Chtěla jsem vám dát avízo, že v Carefůru mají stojan s dětskými věcičkami vše za 50. Koupila jsem tam Kubulovi tepláčky a šusťáky velikost 96. Vím, že jste sháněli levné tepláčky, tak tady máte tip.

Jdu si hodit vanu.

Páá Radka

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 20.03.05 21:06

ahoj holky,

tak jak jste prožily víkend?
Všechny dětičky už spinkají, určitě i Stellinka, že Radu?! Malá šla něco po 19:00, protože se furt vztekala, tak jsme jí šoupla do postýlky, chvilku tam nesouhlasně pořvala, ale po 5 min.už chrněla.
Emily konečně začala říkat mama, ona doteď říkala jen tata, i když mama uměla, tak jsem stejně byla tata. Když jsme jeli od rodičů, tak jsme se stavili na nákup a jakmile jsem šla jinde něž nák. vozík kde seděla, tak hlasitě řvala mama. Bylo to moc milé, si to vychutnávám…
Dneska bylo překrásně !
mějte se holky a vesele vkročte do nového týdne.
Zuzka+Emily

 
Radu
Kecalka 246 příspěvků 20.03.05 21:31

Ahoj Šuměnko,

já chodím na ty Fifky a číslo na p. Voznicovou jest 606 586 289. V našem kurszu (byl už 3×) jsme tak plus minus 8měsíční mimina a minule tam s námi byla poprvé nějaká 6měsíční holčička. Ale zavolej p. Voznicové a domluv se s ní, co a jak.
Jinak s těmi kočárky - já tam jezdím autem, ale stejně beru autosedačku s sebou a chodí tam mamky i s kočárky, a autosedajdy i kočárky necháváme venku před šatnami.
Jak jsem psala již výše,celou dobu tam sedí manžel p. Voznicové, tak ten to ohlídá.
Jinak asi před měsícem se přestěhovala moje spolužačka ze základky z Poruby do Rychvaldu, mají 8měsíčního Adámka, možná ji budeš znát :-))

Radu

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.05 21:39

Ahoj holky!!!!!

JA chci jen v rychlosti napsat,ze jsem porad s vami,jen se nedari dostat se k pocitaci.ten nas blazinec je vazne nekoncici..Sammy byl tyden ve skolce a uz ma zase horecku..nevim co mu je..ma jen vysokou horecku,jinak nic..fakt divne,asi me z tech nemoci trefi slak.

A Sarinka mi taky dava poooooradne zabrat..ted posledni dobou ma velike problemy s briskem..je to divne,ale prdiky ji zacly trapit ted nejak vice..

a jeste navic zarizujeme v tom minimu volneho casu ten nas pididomek,abychom se mohli pristi mesic stehovat..a casu se vazne nedostava..

kolikrat se sem dostanu,prectu co je noveho a kdyz se chystam napsat,tak to proste neco nebo spise nekdo zrusi..

takze v kratkosti..zdra­vim vsechny nov e maminky i deticky!
LUCI tobe preju pevne nervy ohledne tech alimentu.A kdyz uz zacnes prodavat to italiano??at si muzes prilepsit:)
RADUS:tobe preju co nejvice casu s Romiskem!!!!
GABIi.tobe co nejvice spanku!
ZUZIi:tobe,at to nadale zvladas tak jak to zvladas..protoze to zvladas super..kde ja se na tebe hrabu:)
ZURECEK:gratuluji k mami..ted uz to bude jen lepsi..MAMINKO!!
VSECHNY OSTATNI VAS moooc zdravim a uz se tesim na jaro,az budu mit jen zdrave deticky a budeme zase srazikovat v hojnejsich poctech!!!

jo a az bude pekne, tak si muzem udelat i nejaky srazik u nas na zahrade,jak jsem slibovala vloni:)Vsichni,­velci i mali jste srdecne zvani:)

Zaneta,sammy a sari(15tt)

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 20.03.05 21:47

Ahojky holky,

tak se hlásím po víkendu, nefungoval nám net, tak jsme tady měli technika a musel nám to spravit, doufám, že už bude vše o.k. Skoro 2 dny bez netu, to byla hrůza:)

Musím teda říct, že fakt koukám, kolik nás tady je:))) Jen tak dál.

Asi nebudu reagovat jednotlivě, protože si už ani nepamatuju, co jste která psala.

Kuba usnul v 9, což je zase po dlouhé době úspěch, tak doufám, že se mi to podaří ještě posunout, alespoň na 8. Samozřejmě že úspěšně přichází v noci k nám, mamka mi radila, že ho mám vždycky odvést zpátky, ať ví, že mu to neprojde, ale když mě je ho líto:)) V tomhle jsem fakt málo důsledná.

Radu: tak ten tvůj kočárek nemají na skladě, co? Já měla štěstí, že na skladě byl, kvůli tomu jsem si objednávala i jinou barvu, než jsem měla původně vybranou, tak snad to nebude dlouho trvat a ty budeš mít brzo kočárek doma.

Jinak vítám nové maminky i jejich miminka a chodťe mezi nás častěji.

Ahoj Zuzka a Kuba

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 20.03.05 21:58

Ahoj Žanet,

jsem ráda, že jsi se ozvala, myslela jsem si, že máš co dělat:)) To je teda hrůza, že je Sammy zase nemocný, Kuba měl horečku jenom jeden den a je naštěstí O.K., tak brzké uzdravení, ať ti může chodit do školky a ty máš víc času na Sárinku. A co to bříško? Není to divné, že Sárinku začalo bolet až tak pozdě? tak ať to brzy přejde.

Tak se drž a snad se brzy uvidíme.

Ahoj Zuzka a Kuba

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 20.03.05 22:46

AHOJ,

Zuzi ty určitě ještě pracuješ, že?! Stejně Tě obdivuju, když tak čtu ten Tvůj den jak to všechno zvládáš. Já dneska zjistila, že je na televizi asi 5-ti centimetrová vrstva prachu(a mě se zdálo, že jsou ty barvy divné) a ty uklízíš co druhý den..jsi šikulka. Hodně zdaru v posunu večerního usínání.

Shirin moc tě zdravím, ty nemoci jsou fuj, fuj tak ať je Shimmy co nejdřív fit a Sárince posíláme pohlazení a Tobě samozřejmě mnoho sil při stěhování.
No já už vážně mizím do postele, neb to ranní vstávání v 6:00 je fakt síla…holky dneska jsme vzhůru dokonce od 5:30 brrrr a to je neděle, holt Em si servítky nebere. Žureček+Em 19 měs+kousek

 
Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 21.03.05 06:43

Dobre ranko,

tak mi taky uz bantujeme od 6 :-) uz jsem si, ale zvakla, takze vstavani uz je pro me bez problemu.
Musime se pochlubit :-) UZ JE TAM!!!!! :-) Mame 3. zoubek a 4.uz je v nedohlednu.l

Vcera jsem vecer jela do Hypernovy a koupila tam v lekarne Romankovi nekapaci hrnicek od Aventu, tak jsem zvedava jestli to nebyly vyhozene prachy. Rano jsem zkousela cajik dat v hrnicku a sem tam cucl, takze si myslim , ze je to jen otazka casu.

Vcera jsem odpoledne byla s malym venku, myslela jsem, ze usne v kocarku, ale nic. Tak jsem vytahla choditko pred barak a Romino byl ve svem zivlu :-) samozrejme velky asfaltovy (nebo z ceho to je) chodnik k dispozici, ale nejvic zaujal travnik.

Taky mate doma male opravare? :-) Romino neustale chodi a neco „kuti“ ma treba varecku a stoji dulezite u pracky az ho skoro v tom bubnu nejde ani videt jak je tam nahly a pripada mi jako, ze opravuje :-)) jinak taky vahyzuje vse ze supliku, to je jeho oblibena cinnost.

Jinak jak ctu, ze vase ratolesti jsou porad marod, tak musim zatukat tuk, tuk, tuk, ze jsem byla nachlazena ja, pak Roman a Romino je o.k., doufam, ze mu to vydrzi!!!

O tom Naschvalnicku nic nevim, ale sestrenka si mela po jarnich prazdninach zavolat, takze uz by funkcni mel byt. Pokud by jste chteli se srazit tam, tak to zkusim zitra pozjistovat co a jak. Napiste , ale den kdyby vam to tak vyhovovalo.

Jdou vam vkladat fotky? Me ne.

Samozrejme vitam nove prichozi maminky a miminka, piste, piste!

Pa Radka+Romanek

 
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 21.03.05 09:18

Ahoooj,
hlásím se po týdenním áčku… Byly jsme v Olomouci a užívaly jsme si péče babičky a dědečka :-)))

Holky kdyby jste mě teď viděly, tak se asi usmějete… Sedím na zemi na malinkaté stoličce, monitor mám na bedně od PC taky na zemi, myš na časopise (podložka asi emigrovala) a klávesnici držím na kolenách :-))) Na vysvětlenou, v pátek manžel vystěhoval starý nábytek včetně psacího stolu a my konečně budeme o víkendu dělat Haničce pokojíček. A dodělávat ložnico pracovnu :-)))) Já už se tak těším. Takže tu budu týden sedět na zemi… Ale je to lepší, než být bez netu.

Raduš (Slysil) - obrovská gratulace k zoubečkům. Je super, že jsi to vše tak super zvládla. Já se přikláním ke srazíku ve čt, nebo pá ať můžeš dorazit. Pokusím se zajít se do Naschválníčka podívat, jestli mi vyjde čas.

Lucko - měj pevné nervy a snad se to vše alespoň trošku rozumně vyřeší…

Lenko - já psát určitě budu (když jsem doma, u našich nemám net) a Andrea je tuším stále bez PC. Mají ho v servisu. Dnes to zjistím… a písnu od ní novinky.

Shirin - teda vy ale zápasíte. Tak ať jste brzo zdravoučcí!!!

Zurečku - malá je šikulka a ty si asi té „mámy“ náležitě užíváš co???

Zuzko - klobouk dolů, stíhat vše jak ty… My harmonogramy moc nedodržujeme. Jen polední a večerní spaní. Hanila chodí spát mezi 12-13 tak na dvě hodinky a večer usíná v 19,30 - 20 hod.

Nové tvářičky vítám :-)))

Moc se na vás na všechny těším, tak doufám, že se srazíme. I když se přikláním, k nějakému místu, kde si děti můžou hrát… Je to pro mě pohodlnější, ale přežiju i něco jiného…

Zatím pa pa M a H

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 21.03.05 12:22

ahoj holky,
tak polední spací harmonogram dodržen malá hezky spinká.

Dopoledne tu byla na náštěvě malá 17 měs. Adélka s maminkou Mayyou, ta tu občas taky psala, tak jsem říkala ať tu písne jak se s Aďou mají. Holky se občas přetahovaly o hračky, ale jde vidět, že se přeci jen znají, chodíme spolu každé pondělí do dětského koutku, takže chvilkama seděly a hrály si společně.

Monino zdravíme do improvizovaných podmínek, to bude žůžo až bude mít malá pokojíček a vy pracovnu.

Radko mnoho zdaru s novým hrníčkem.

My dneska vstávali před sedmou což bylo pro mamku moc příjemné, když na emimi vysedávala do 23:00.

Taky jsem zjistila, že nemáme moc věcí na jaro, tak to budu muset napravit a začnu se po něčem shánět.

To mama od malé je fakt kouzelné. Je to rozhodně lepší než když jsem byla TATA, TATA.

Lenko koukala jsem na jeden z Tvých minulých deníčků o restauracích kde jsou dětské koutky a teda klobouk dolu asi jednu zkusíme. Dlouho jsme si s Martinem nebyli nikde sednout, prostě to s malou nejde-nakouřeno+není čím zabavit, takže díky za inspiraci.

Až se malá vzbudí půjdeme ven nachytat trochu vit.D(je ten co dává sluníčko, že?!)

Tak se tu zatím mějte. Žureček+Emilinka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.05 13:39

ahojky!

chtela jsem jen napsat,ze o vikendu jsme byli v te Fantasii.Pred­stavovala jsem si to trochu jinak…je to tam spise strasidelne..vaz­ne..sammy se bal,ze sedel jak pipinka u stolu..treba ze zdi trci ruka..no,ale alespon snedl jidlo:)A vari vazne SUPER.podle fotek to vypadalo,ze tam jsou jakoby boxy(ale nejsou),chtela jsem tam slavit i sammikovy narozky,ted nevim.a sedeli jsem u toho stolu pernikova chaloupka,je to tam sice hezke,ale hned vedle kuchyne s litacimi dvermi,takze jsme vsichni smrdeli jako smazene hranolky:(

Cauky,jdu si koupit jarni boty a sammymu bundu,at ma v cem do skolky..az bude zdravy…ja nechapu co mu je.dva dny mel horecku..jinka nic jineho..a ted je ais dobry..nejaka viroza ci co?!

zaneta

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.05 13:44

ahojky!

chtela jsem jen napsat,ze o vikendu jsme byli v te Fantasii.Pred­stavovala jsem si to trochu jinak…je to tam spise strasidelne..vaz­ne..sammy se bal,ze sedel jak pipinka u stolu..treba ze zdi trci ruka..no,ale alespon snedl jidlo:)A vari vazne SUPER.podle fotek to vypadalo,ze tam jsou jakoby boxy(ale nejsou),chtela jsem tam slavit i sammikovy narozky,ted nevim.a sedeli jsem u toho stolu pernikova chaloupka,je to tam sice hezke,ale hned vedle kuchyne s litacimi dvermi,takze jsme vsichni smrdeli jako smazene hranolky:(

Cauky,jdu si koupit jarni boty a sammymu bundu,at ma v cem do skolky..az bude zdravy…ja nechapu co mu je.dva dny mel horecku..jinka nic jineho..a ted je ais dobry..nejaka viroza ci co?!

zaneta

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.05 13:44

ahojky!

chtela jsem jen napsat,ze o vikendu jsme byli v te Fantasii.Pred­stavovala jsem si to trochu jinak…je to tam spise strasidelne..vaz­ne..sammy se bal,ze sedel jak pipinka u stolu..treba ze zdi trci ruka..no,ale alespon snedl jidlo:)A vari vazne SUPER.podle fotek to vypadalo,ze tam jsou jakoby boxy(ale nejsou),chtela jsem tam slavit i sammikovy narozky,ted nevim.a sedeli jsem u toho stolu pernikova chaloupka,je to tam sice hezke,ale hned vedle kuchyne s litacimi dvermi,takze jsme vsichni smrdeli jako smazene hranolky:(

Cauky,jdu si koupit jarni boty a sammymu bundu,at ma v cem do skolky..az bude zdravy…ja nechapu co mu je.dva dny mel horecku..jinka nic jineho..a ted je ais dobry..nejaka viroza ci co?!

zaneta

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 22.03.05 09:12

Ahojky,

tak se zase hlásím, 2 dny mi nešlo zobrazit emimino, takže jsem začínala být dost nervózní.

S tím režimeme to není zas tak žhavé, protože se mi nedaří dávat Kubu dřív spát, včera usnul až po 22,00hod a já s ním, byla jsem úplně vyřízená. Je to fakt záhul všechno stihnout, vzbudila jsem se po 7,00 a připadám si, jak kdybych někde fárala na noční, celá polámaná a zničená.

Tak jdu postavit vaření a trochu uklidit. Kája mi veme Kubu ven, takže budu mít veget.

Zase písnu.

Ahoj Zuzka a Kuba

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.05 09:33

Ahojky,

já včera s malým vytuhla už ve 20h. :-))Spinka do 02h.pak jsem si ho vzala na kojo a dřímali jsme spolu,pak ještě do postýlky a pak zase u mě.Docela to teda jde :-D!!
Dneska se chystáme na ,,rande,,s ka­marádkou z těhu plavání.Její Nikolka je přesně o týden starší než Štěpánek.A z nás 6.bývalých těhulí,co jsme se stýkali je pouze jediná holčička a 5kluků.Tak se jdeme projít dneska-asi do parku,pak musím do lékárny…

Musím říct že EMIMINO je čím dál tím horší-přihlásit se nejde…no hrůza,myslím že by s tím měli Šárka se Zdeňkem něco dělat…
Musím končit,Š.se mi tady rozčiluje.

Tak pa,nepřihlášená GABKA

 
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 23.03.05 20:45

Ahojky,
tak se mi konečně zadařilo dostat na eMimino. Dle počtu komentářů vám to asi taky nešlo co???
Dnes jsme byli na rodinném výletě u zubařky. Já jsem byla jako vždy do 2 minut z křesla ven, manžela si objednala na jindy a vyhradila si na něj hooodně času (chudák malej) a Haničce spravila dvojku nahoře. Hanila dokonce seděla i sama v křesle (šikulka moje malá).
Dopoledne jsme se byly podívat na dnu otevřených dveří tady u nás ve školce… No hrůza. Nikdo tam nebyl, koho by se člověk mohl zeptat, lidi si chodili kde chtěli. Kdyby sï někdo odnesl nějaké oblečení nebo boty od dětí co byly ve školce, tak by si toho nikdo nevšimnul.

Shirin - prosím mohla by jsi mi napsat nějaké info k té školce kam chodí Sammy??? Jako jestli tam je nějaký zápis, od kolika let děti berou a tak??? Díky moc za jakoukoliv informaci.

Doufám, že eMimčo už bude trošku lépe fungovat a vy se rozepíšete.
Zatím pa M:

 
Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 23.03.05 22:42

Ahojky holčiny,

tak jsem slíbila, že se ozvu v úterý a heleme se, už je čtvrtek. Ne, že bych to chtěla šidit, ale nešlo mi najet emimino. Teď už jsem chtěla jít spát, ale ještě jsem to zkusila a ono konečně najelo. Tak ještě rychle píšu. Taky s tím máte pořád některá takové problémy ?
To je nádherné počasí, co ? Konečně jsem vyndala Adélce fusak a dneska jsme byly koupit plátěnou čepičku. V té flaušové se jí hrozně potila hlava.
A co je ještě nového ? Adélka posunula budíček na 5,15 - 5,30 hod. No, už si pomalu začínám zvykat :o((( blé

GABKA - porč jsi v Carefouru nenakojila v přebalovacím koutku ? Mají tam židličku a žádný bezdomovec by tam určitě nepřišel. Já to tak dělala, když jsme tam vždycky byli.

ŽANETA - to je dobře, že ses ozvala. Určitě toho máš hodně, tak ať ti ta práce jde od ruky, ať je Sammy brzo zdravý a Sárinku, ať netrápí bříško.

MONINA - tak ty ses celý týden rekreovala. Já myslela, že už si na nás zanevřela. Nevím, jestli jsi dočetla minulý deníček, ale vypadalo to na krach. Psaly jsme si totiž jenom s Gabkou a Zuzkou. Jsem moc ráda, že jsme se zase vzpamatovaly.

Tak holky, zatím hezky píšete, ale bude načase napsat nový deníček. Kdo se ho ujme ?

Lenka + Adélka

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 23.03.05 22:51

ahoj holky,

mám takový asťák, že jsme po příchodu z práce musela aspoň pustit PC a zjistit jestli už emimi funguje......hu­rááá.

U nás vše v normě, utíkám spát malá vstává jak podle budíku v 5:30
Klidnou noc přeji Zuzka+Emily

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 24.03.05 10:52

Ahoj vespolek,

jsem tu, nestávkuju, jen nestíhám. R si odtáhl mikrovlnku a Žakouška a já tedy uklízím. Z toho papoucha se strašně prášilo, takže jsem to spojila s velkým jarním úklidem a mám takticky :-D rozbombardovaný celý byt. Vždycky si říkám, že začnu jednou místností a budu se přesunovat, ale vždy se mi to nějak vymkne z rukou.
Do toho se protiveček dožaduje maminky :-)
No nic. Jdu makat.
Bude další deníček?

Lucie a Vilém (za 3 dny má 1/2narozek :-)

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 24.03.05 11:36

ahoj holky,

polední rituál dodržen, malá „počítá ovečky“ v postýlce, teda teď už spinká. Ranní budíček opět 5:30…už si zvykám, má to své výhody, v 7:00 jsme už stepovali před Lídlem, udělali nákup, od 8:00 jsme seděli u kadeřnice…mám novou hlavu a tuze mi to sluší(samochvála, já vím), ale připadám si tak nějak jarně, taky mám udělaný oběd-amolety s tvarohem a borůvkama.
Tak si těď tady zasloužím vysedávat…

Luci taky potřebuju uklidit..stav se !!!

mějte se Zuzka+Emily

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.03.05 17:16

Ahojky!!!

TAk vidim,ze emimco neslo nikomu..
Vsechny zdravim,my co je pekne,tak jsme porad na zahrade a ja jarni uklid zahrady proste miluju.

Moni: s tou skolkou..myslim,ze berou deti uz od dvou let..no musi chodit samy na zachod a jist:)ale samo, ze tem malym asistujou…sammymu se tam libi..jen nevim jestli berou dalsi deti..dam ti telefon na pani reditelku,je super,tak se zeptej na co potrebujes..a o zapisu taky moc netusim..ja se zitra zeptam.A cislo pisnu priste,nemam u sebe mobil:)

cauky musim pa

Zaneta

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama