Ostravský deníček č. 34- Tátové a muži všeobecně

Rodičovství

Ahoj holky, pokusím se poprvé i já napsat deníček. Dostala jem tento text emailem (možná jste ho také už četli) a přišlo mi to jako zajímavé téma. Je to sice mírně přehnané, ale pravdivé.

„Otec se vrací z práce a vidí, jak jeho tři děti sedí před domem, stále jsou
v pyžamech a hrají si v blátě mezi prázdnými krabičkami od číny, které jsou
rozházené po celé zahradě. Dveře od manželčina auta jsou otevřeny, stejně
jako dveře do domu a nikde není ani stopa po psovi. Muž vešel do domu a
uviděl ještě větší nepořádek. Lampa byla převrácená, běhoun skrčený pod zdí.
Uprostřed pokoje hlasitě hrála televize na kanálu s kreslenými pohádkami a
jídelna byla zaházena hračkami a různými díly šatníku. V kuchyni to
nevypadalo lépe. Ve dřezu stála hromada nádobí, zbytky snídaně rozházené po
stole, lednice byla otevřená, psí žrádlo bylo vysypané na podlaze, rozbitá
sklenička ležela pod stolem a u zadních dveří byla uplácaná hromádka písku.
Muž rychle vyběhl schody, stoupajíce na další hračky a šlapajíce po
oblečení. Ale nehleděl na to, jen hledal svou manželku. Bál se, že je
nemocná, nebo se jí něco vážného stalo. Viděl jak dveřmi od koupelny
prosakuje voda. Nakoukl tam a uviděl mokré ručníky na podlaze, rozlité mýdlo
a další rozházené hračky. Kilometry toaletního papíru se vinuly mezi tím
vším a zrcadlo i stěny byly pomalovány zubní pastou. Rychle se otočil a
spěchal do ložnice, kde našel svou manželku, ležící v posteli a čtoucí
knihu. Podívala se na něj, usmála se a zeptala se jak se měl celý den.
Podíval se na ni nedůvěřivě a zeptal se: "Co se tu dnes stalo?“
Usmála se znovu a odpověděla: „Pamatuješ si, drahý, že každý den, když se
vracíš z práce, ptáš se mně "Co jsi ksakru dělala dnes celý den?“

 • Ano - odpověděl muž nejistě.
 • Tak dnes … jsem to neudělala!"

Je spousta takových mužů, kteří nedokáží ocenit ženské domácí práce. Ten můj to sice umí- půlku dne tráví s Honzíkem, když já jsem v práci, takže se o něj postará se vším všudy- okoupat, přebalit, nakrmit, ví, co potřebuje, když pláče, umí ho rozesmát a kolikrát je v uspávání lepší než já. Ale v okamžiku, kdy jsme doma oba (většinou o víkendu), on má „volno“ a já se starám. Nejsem na něj za to naštvaná, je úděl matky starat se o mimčo, ale takový vysátý byt v sobotu v okamžiku, kdy Honzík spinká a já vařím oběd, by mě mile potěšil. Ale zase na druhou stranu, cokoliv potřebuju udělat z těch „domácích prací chlapa“- opravit, vyvrtat, zašroubovat, přibít…, to mám hotovo skoro hned po vyslovení přání. Navíc zahrada je také doménou mého drahého. Já si v žádném případě nemám na co stěžovat, jsou muži mnohem, mnohem horší, viz článek. Tak co, holky, jak je to u vás s chlapy, miminky a domácími pracemi?

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 31.05.05 09:21

Ahojky,

přeji hezké upršené ráno, alespoň se ochladilo, protože to horko bylo už naprosto nesnesitelné.

červíčky: moc pěkný deníček, u nás to bylo podobné, dokud jsme prostě násilím vtáhla svého skoromanžílka do dění domácnosti. teda, o Kubu se staral vzorně už od narození, ale doma udělala jen něco občas, ale teď se všechno změnilo, pomáhá mi se vším a je to super. Ale vážně to tak nebylo vždycky. Teď jsem naprosto spokojená.

Tak co holky, co pořád děláte? Už je škaredě, tak by jste už mohly být na netu, ne?

Tak pište, pište.

Zuzka a Kuba

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 31.05.05 09:35

AHOJKY,

DO VELKÉHO BAZÉNU SE VE VÍTKOVICÍCH DÁ CHODIT UŽ OD 2.MĚSÍCŮ-ZŘEJMĚ ZÁVISÍ NA KVALITĚ A TEPLOTĚ VODY A TA TAM PRÝ BÝVÁ AŽ 35STUPŇŮ.

NEVA ŽE SIS ČERVÍČKU VZALA NA STAROST NOVÝ DENÍČEK-ÉTERÁKY POČKAJÍ :))

MANŽA MI POMŮŽE S MALÝM,NERAD PŘEBALUJE-NEMÁ GRIF,ALE DÁ HO ODŘÍHNOUT,POHLÍDÁ A KOUPE.DOMA VYSÁVÁ,UTÍRÁ PRACH,VYNÁŠÍ KOŠ-NÁDOBÍ NEMYJE MÁ ALERGII,ALE PO REKONSTRUKCI JE V PLÁNU MYČKA :-))

TAK ZATÍM PA GABKA A BRAMBURDA

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 31.05.05 13:48

Ahoj holky Ostravačky,

trošku jsem se vloudila, ale nedalo mi to. Chtěla jsem totiž napsat náš nový deníček na totéž téma. A pocházím z Frýdku a celou rodinu mám v Ově, tak mi snad odpustíte…
Je to přesně tak jak píšeš v deníčku, červíčku. (doufám, že je to správně…:))
Já mám muže moc fajn v so a ne vysaje a vytře náš 150metrový byt, nakupuje, opravuje a občas i navaří. O malého se postarat umí krásně, ale ne vždycky k tomu má chuť. Někdy se musím doprošovat a někdy vyhrožovat:) Ale v zá:,–(ě jsem spokojená.
Mějte se krásně a pozdravujte moje skororodné město.

Julie a Albert 2,5 měsíce od Jarňulek

 
Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 31.05.05 17:46

Ahojky všichni,

To se nám zkazilo počasí, co ? Večer jsme ještě při tom vetru sklízeli altán, protože to vypadalo, že do rána nevydrží. Včera jsme měli poslední várku očkování proti žloutence, odpoledne byla Adélka v pohodě, ale dneska si to vybírá. Kromě toho se jí klube 6.zub. Takže se nám ty 2 věci spojily a máme doma pěknou protivku. Doufám, že to brzo přejde, protože mě z ní jinak odvezou…
Tak k novému deníčku - přesně ten samý vtip jsme nedávno přeposílala, ale udělat z něj deníček by mně nenapadlo. Já si na manžu nemůžu z hlediska domácích prací stěžovat. O Adélku se stará vzorně (akorát že ona ho někdy nechce a vyřvává si maminku), krmí, oblíká, přebaluje, ráno, když má volno, tak budí děti do školy, vezme si Adélku a já můžu ještě spinkat :o)))
Běžně vysává, hrozně rád vaří - to ho baví, takže toho občas zneužívám. Má to ale i svoje nevýhody - dodneška neumím některé jídla (nemusím se je učit). Když mu řeknu, pomůže mi umýt okna apod. Ale aby nebyl tak dokonalý, tak samozřejmě má i svoje zápory - nerad dělá cokoliv na baráku. Tvrdí, že už se mu nechce, protože už barák postavil a všechny změny, co já si vymyslím, jsou už jaksi navíc. No, já spíš beru, že už je unavený věkem :o))) Nakonec ale i tyhle věci udělá, jen mu to trvá dýl a je třeba ho trošku popostrčit.

ŽUREČEK - tak co? Už jste zdraví ?

ZUZANAG - teda ten váš zoubek mě vylekal. Moje zubařka mi řekla, že mám na příští návštěvu přijít už s Adélkou. Tak jsem zvědavá, co ona na to. Bude mít v té době 1 rok a 2 měsíce. Tak myslím budu ráda, když jí vůbec vysvětlím, že má na paní zubařku otevřít pusinku :o)))

SHIRIN - to jsem zvědavá, jak to s váma bude příští rok. Určitě to taky znáš, vyhrožuješ a pak se stejně necháš ukecat, i když na ty podmínky bych se nenechala ukecat ani za nic.

ČERVÍČCI - jo,jo, víkend u bazénu jsme měli taky a i s grilováním. Práce sice stála, ale je fakt, že v tom vedru se stejně nic jiného nedalo dělat.Škoda, že vám nebude vycházet školička, alespoň piš a pokus se dojít na srazík.

GABULE - jestli můžu být tak zvědavá, jak se projevuje alergie na mytí nádobí ? Nebo to bylo myšleno ironicky ?

Tak to je ode mně dnes všechno.

Lenka + protivka Adélka (9,5 m)

 
Cervicci
Povídálka 20 příspěvků 31.05.05 18:28

Ahojky, musím vám napsat něco strašně důležitého. Dnes ráno jsem v práci napsala deníček o mužích a domácích pracech, o tom, že ten můj je nedělá zrovna rád a když jsem přišla domů, k mému naprostému úžasu byl uklizený celý byt. Jsem v šoku ještě teď. A to jsem mu vůbec neříkala, že ho míním na internetu „pomlouvat“ :o). Takže jsme si krásně s Honzíkem užili plavání a následně celé odpoledne, jelikož jsem už nemusela nic dělat. Pěkně jsme si hráli a taťkovi jsme za odměnu upekli buchtu. Ale teď už jsme unavení, tak se půjdeme umýt napapat a spinkat.
Pa, pa Červíčci Míša a Honzíček (10,5 měs.)

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 31.05.05 19:21

ahojky,

to mě teda pobavilo. Dneska manža přišel z práce a když viděl, jak jsem vyřízená, řekl, že pohlídá malou abych se mohla vyspat. s vděkem sem si šla lehnout. Za tři hodiny mě nemilosrdně vzbudil se slovy: „Vstávej, končí mně směna, malá má hlad, udělej mlíko a potřebuje přebalit, smrdí. Já se du projet na kole.“
Takže ochota ocaď pocaď. :o)

Nakukovatelka Bibina

 
Bledulka
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 31.05.05 20:07

Přeji pěkný večer:-)

Tento příspěvek je super.

Já mám doma príma chlapa, pomáhá mi úplně ve všem. Vlastně ani není práce, kterou by nedělal, u nás je to tak, že oba děláme všechno, tenhle systém jsme si „zavedli“ ihned jak jsme spolu začali bydlet a funguje to i po narození malého-)
A on k domacím pracem ještě má na strosti dům a zahradu a že toho není málo, na podzim se chystáme, že začneme upravovat podkroví, takže práce bude ještě více.

Je fajn, že ta vedra polevila Vojtíšek z toho byl nějkaý rozmrzelý a když se dnes ochladilo tak mi prospal celý den, tak jsem zvědavá jak bude spinkat v noci:-)

pa Bledulka a Vojtíšek 7,5 měsíců

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 31.05.05 20:18

ahojky,
po dvou dnech ranních směn se hlásíme.
Malá už z beděle na pondělí neteplotovala, ale i přesto jsem v pondělí ráno Martina vyhnala k Dr. tak jí celou prohlédla a konstatovala, že kromě hooodně oteklých ďásní neshledává, žádný jiný problém, takže ty čtyřicítky byly asi od zubů.

Včera začala už jíst a dneska se tváří, že je v poho, akorát v noci se budí a strká si prsty do pusy, takže to budou asi fakt ty potvory…
Ještě jsme jí nechali zvážit a ve 21.měs váží 11 kg, za ten víkend kdy nejedla, trochu shodila…

Taky jsem včera v OBI potkala Lucu s Vildou, ten je vám holky sladký a nechápu kde těch 9 kg má…„žádný špek, sam sval až na kost“..
mějte se holky papa Žurda

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 31.05.05 21:45

Nazdárek děvčata a klucí,

Především děkuji Míši za deníček. Tento blog jsem taky dostala ve formě mejlu od několika lidí, ale deníček je povedený. Zvláště pro mě, hi hi. Můj imaginární chlap je naprostý ideál. Holky, byste nevěřily jak vypadá, jakou má povahu, je to domácí kutil, vydělává haldu peněz, stará se o dítě, vaří, peče, smaží, uklízí, myje okna, ve volných chvílích štrikuje, pořád mi říká, že jsem krásná štíhlá, vysoká, dlouhonohá (a jde na něm vidět, že je o tom přesvědčen) a o dalších jeho kvalitách se vám může jen zdát . Fakt. Je to naprosto a úplně nejlepší chlap na světě :-D

Bibino, chi chi, pobavila mě :-)

Julie, vítám tě a zavítej k nám častěji!

Žanet, jsem taky zvědavá, jak to uděláš příští rok. Já skláním hlavu, před tvou trpělivostí. Já bych už dááááávno vypěnila. Znám se :-)
Bledulko, ahoj, jak jste na to? Vojtíšek je zdravý?

Máme teď s máti docela lítání, chceme koupit sekačku na trávu a bazén na zahradu v Jistebníku, takže porovnáváme ceny, parametry… Jak se znám, budeme vybírat, až přebereme.

Jdu žehlit. Dobrou.

L+V (35t)

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 31.05.05 21:48

Luci taky potřebuju vyžehlit, nechceš se stavit?

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 31.05.05 22:12

Žurďo, taku figu borovu, ale… můžeš k nám přijet do Jistebníka posekat trávu (mimo jiné) :-)

Každopádně tam můžeme v létě udělat třeba i několikadenní srazouš :-) Co vy na to? Máte některá odvahu bivakovat s prťatama „na divoko“?

Jo, Budulínki, rozveď tady, prosím pěkně, tu Tretru! To by mohla být docela sranda!

L.

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 31.05.05 22:22

Ahojky,

holky, to jste se teda rozjely, musíme ty naše chlapy trochu podrbat, co?

Už je docela oteplilo, tak jsme byli zase celý den s malým venku. Jenom aby nepršelo a klidně takhle může ještě chvíli zůstat, teda alespoň do víkendu, to už může být zase krásně.

Luci: žehlit bych potřebovala i já, ale budu to muset zvládnout sama, co?

Žurečku: je fajn, že je už Em dobře, zoubky jsou děs.

Vítám nové přispěvatelky, jen tak dál, pište, pište.

Tak se mějte krásně a dobrou noc.

Z+K

 
Cervicci
Povídálka 20 příspěvků 01.06.05 08:58

Ahojky, tak bych dnes ráda jako první popřála všem našim dětičkám jen to nejkrásnější ke dni dětí, spoustu zdravíčka, pokroků, úspěchů a hodné maminky a tatínky!

Luci, co ten Tvůj pan Dokonalý a sex, dobrý? :o))))))

Mějte se moc krásně!!!!!! Míša+Honzánek

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 01.06.05 10:03

Ahojky dětičky,

přeji vám všechno nejlepší ke dnešnímu dni dětí. Užijte si celý den. Maminky, tak jaký program jste dnes připravily pro svoje dětičky? Mě nic nenapadá, nejspíš půjdu s Kubou do cukrárny a od 15hod je program na olešné, ale nevím, jestli není venku zima.

Tak se mějte moc krásně a užijte si krásný den.

Ahojky Zuzka a Kuba

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 01.06.05 12:32

Míšo,
dyk jsem přece psala, že o jeho dalších kvalitách se vám může jen zdát!!! Bych mohla vyprávět....... :-)))))))))))
 L.

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 01.06.05 12:50

Leni,alergie se projevuje tak,že se mu loupe kůže na dleních-a je hrubá jako struhadlo :)
 Gabka

 
Bledulka
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 01.06.05 20:01

Ahoj Luci:-)

Maly je v poho, isce mel dva dny po sobe mirnou teplotku, ale snad je to od zoubku:-) Četla jsem, že mívate srazíky odpoledne v Hrabůvce, až nějaky bude dej mi vědět a stavím se. Dopoledne mi Vojtíšek téměř celé prospinká:-)

Dnes jsem byla u zubařky trhala mi zub… tak ted leduji:-)))

pa Bledulka

 
Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 01.06.05 22:06

Čus baby,

teda vy jste se rozjely :o))) Tak po včerejšku, kdy byla Adélka totální protivka, tak dneska dostala spavou nemoc. Včera jsme se nemohla odpoledne od ní vzdálit ani na půl metra. Už jsme se děsila dneška a ejhle. Adélka se rozhodla, že spaní taky není špatná zábava. Spala dopoledne 3× po 20 - 30 minutách - podotýkám, že běžné to je spát jenom jednou 20 minut. A pak jsme si sedly na sedačku, já si četla, na plotně její oběd a po chvilce koukám a ona mi už o půl 12 vytuhla. Tak jsem ji jenom ze sedu položila na sedačku, přirazila stůl, kdyby se točila, tak ať nespadne a šla si dělat svoje. A ona spala 3 hodiny vkuse. To spala naposledy jako 4 týdenní miminko. Byla jsme z toho úplně na větvi. Doma nespí nikdy i když jsme to už několikrát zkoušeli, ale zítra to určitě zkusím znovu :o)))

GABULE - já budu asi vypadat jako hrozně zvědavá ženská, ale mně to fakt zajímá, ale jestli nechceš, tak neodpovídej. To manžovi u toho nádobí vadí jar nebo je alergický všeobecně třeba na vodu nebo na ty zbytky, co zůstanou na nádobí ?

ŽUREČEK - to je dobře, že je Em už v pohodě.

LUCA - te´d jsem zapomněla, co jsem ti chtěla napsat. No jo, kojodemence.

Lenka + Adélka

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 01.06.05 23:26

Malá už je opět ve formě, neb se vzteká a chce dělat všechno SAMA!
Vylézt na šíleně vysokou skluzavku SAMA, pokud se přiblížím, začne ječet jak by viděla Ďábla a dneska dokonce odmítala chytání dole, čili, seděla nahoře tak dlouho až jsem odstoupila do bezpečné vzdálenosti, pak teprve jela dolů, samozřejmě, že jí to vyhodilo a zapíchla se hlavou do písku..otřepala…ani nepípla a zase šla klouzat..pak mi udělala papa(zamávala a zavolala) a šla pryč, já než sbalila bábovky, golfky, tak doběhla na roh baráku, málem mě omývali! stává se z ní pěkná potvůrka, asi budu muset přitvrdit, ale nevím jak, možná je to objevování sama sebe, co dokáže, atd.

Valím do pelechu..dobrou

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 01.06.05 23:41

Ahojky,

tak jak jste si užili dnešní den? Doufám, že dobře. Kuba šel dneska spát po obědě mimořádně pozdě, takže se probudil až kolem 5 hodiny. Než jsem mu dala jídlo, oblékla ho, tak jsme vyráželi ven až o půl šesté. Nakonec jsme se šli projít ke švagrovce, jeli jsme jednu zastávku busem, to má Kubajs rád a jinak šel celou cestu, je to fakt kus, jak hodný chlapeček s maminku za ruku. Prostě zlatíčko. Že by už konečně dostával rozum a uklidnil se? No snad jo, nechci to zakřiknout.

Leni: blahopřeji ke dlouhému spánku, třeba se to už upraví a Adélka bude spát přes poledne 3 hodiny doma každý den a ty budeš mít fůru času:))) Tak přeju ať ti to vyjde.

Žurečku: no jo, to znám. Dětičky jsou fakt lumpi. Moje rada zní, neustupovat. Sice se mi to lehce říká, ale na Kubu to zabírá. Když jsem důsledná, tak jde všechno a nedovolí si neposlechnout. Však si to musí zažít každý a Em z toho taky určitě vyroste. Tak přeju, ať je to co nejdříve a nedostane maminku do blázince. Kubovi se to několikrát málem povedlo:))))

Tak dobrou noc a ať vás dětičky nezlobí.

Z+K

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 02.06.05 08:39

Ahojky holky,

našla jsem info o té čokoládové tretře.
přijde mi to jako prima nápad aokud bude slušné počasí půjdu. Přidá se někdo k nám ??

Všichni účastníci po doběhu závodu ve svých kategoriích obdrží vstupenku na Zlatou tretru SUPER GRAND PRIX 2005 a sladkost.
První 3 závodníci v každé kategorii obdrží plaketu, vítěz čokoládový dort a další drobné upomínkové předměty.
Věříme, že se s Vámi setkáme na Čokoládové tretře v co největším počtu a že pak všichni přijdete na Zlatou tretru povzbudit nejen naše, ale i světové hvězdy atletiky.

Pořadatel: zajišťuje atletický klub SSK Vítkovice.

Přihlášky: před startem si každý účastník závodu vyplní startovní kartičku, se kterou závod absolvuje a v cíli ji odevzdá rozhodčím.

Prezentace od 15.00 hodin ve vyhrazeném prostoru na stadiónu.

Časový program a délky tratí:

 • 15.30 rodiče s dětmi 100m
 • 15.50 žákyně roč. 1996 a mladší 150m
 • 16.10 žáci roč. 1996 a mladší 150m
 • 16.30 žákyně roč. 1995 300m
 • 16.45 žáci roč. 1995 300m
 • 17.00 žákyně roč. 1994 300m
 • 17.15 žáci roč. 1994 300m
 • 17.30 žákyně roč. 1993 600m
 • 17.40 žáci roč. 1993 600m
 • 17.50 žákyně roč. 1992 600m
 • 18.00 žáci roč. 1992 600m
 • 18.10 žákyně roč. 1991 800m
 • 18.20 žáci roč. 1991 800m
 • 18.30 žákyně roč. 1990 800m
 • 18.40 žáci roč. 1990 800m
 • 18.50 dorostenky roč. 1989-1988 1000m
 • 19.00 dorostenci roč. 1989-1988 1000m
 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 02.06.05 08:48

Akce se koná v úterý 7.6.2005, vstup je zdarma.

Snad už to je všechno

Radka

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 02.06.05 09:33

Raduš,
díky moc za vyčerpávající info! To víš, že valíme s váma. Jen jsem si jistá, že si ten dort neodnesu :-))). Už se těšíííím! Kdo BĚŽÍ s náma? :-))))
 L.

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 02.06.05 09:46

Leni,
alergie je zřejmě na jar a mycí prostředky :))

S tím spaním-myslím že je to dozvuk reakce na očko.,psaly už toholky v diskuzi.

Frčím na vany,z malého mě picne-zase má červenou paviání prdelku,ach jo-tentokrát jinde než předtím,tak mažu rybilkou.

Na tretru my peciválové opravdu nee :)) ale díky za pozvání :)

Tak dokojíno,jdu!

Gabka a Štípek

 
Anonymní  02.06.05 16:32

Ahojky holky,

tak se po delsi dobe opet hlasim.
Co u nas noveho? Celkem nic, Romik se konecne naucil lozit po ctyrech, takze jeho kaskaderske kousky v chuzi skoncily, protoze zjistil, ze lozeni je mnohem jistejsi :-), ale venku chce litat po dvou jak drak, neda se zastavit, bud pisecek, vozeni v kocarku a nebo prochazka po dvou. Samozrejme se musi chodit uplne jinym smerem nez mame zrovna namireno :-)

Byla jsem ted trochu nachlazena u me je to uz temer u konce, ale za to Romino pekne snopli. V utery jsme jeste byly na ockovani, ale i tak ho naockovali, ryma neni kontraindikace. No a ted i obcas kasle, ale s tim kaslem to neni nic hrozneho. Tak jsem na:,–(ila sirupek a snad se brzy zdarne uzdravi.
Taky nejak zacal protestovat v jidle, coz nikdy nebyl problem. Mliko, to teda nechce vubec, takze nahrazujem prisun mleka jinymi mlecnymi vyrobky. Tak nevim jestli je to rymou, nebo proste uz ma mlika plne kecky :-)

LUCI: te kamaradky jsem se na to misto zatim neptala, ma nemocenskou. Divala jsi se do aviza?

No nic chtela jsem psat vic, ale hladovec se vzbudil, jdu krmit :-)

Pa R+R

 
Anonymní  03.06.05 13:55

Caute holky!!!!!!!!!!!!

tak se opet hlasim..a kdy je ta zlata tretra?a k te cokoladove..to jako pobezite s detma na rukou?My priletime 6.6.,takze jestli bude vse v pohode,tak se pridame..mnam,co­kolady ja muzu..a sammikovi to bezi:))

jinak ja uz se nemuzu dockat,az budeme doma.
Vcera mela sari PUL ROKU..a jelikoz jsem si chtela zpestrit den,nechala jsem ji udelat dort..byl krasny..hihi..ted si mysli,ze v CR slavime narozky co pul roku:clovek si tady nejak musi ozivit ty nekonecne dlouhe dny:)

tak zatim pa a ozvu se jak budem doma

Zaneta a deticky

 
Anonymní  03.06.05 20:08

Ahojky Žanet, Zlatá tretra je hned ve čtvrtek. Tuším, že to je 9.6.

Nevím jak by to vypadalo, kdybychom běžely s mimískama na rukou. Loni maminy trať v poho projely s kočárky. Žádný běh se nekonal. Tímto zvu všechny, i lenorky.

Radka

 
Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 03.06.05 21:48

Ahóóój

Tak jsem si ve středu dělala iluze, že by se Adélka konečně začala chovat jako miminko a spinkala bez problémů tam, kde ji položím. Bohužel to byla předzvěst střevních problémů. Dostala šílený průjem a omluvte fekální podobnosti, ale byl stoličku měla úplně zelenou. Ve čtvrtek kadila už jenom zelenou vodu. Sama se taky začala dožadovat koja a odmítala normální jídlo (čímž mě zase pěkně rozkojila). Tak jsme šli dneska k paní doktorce. Je to nějaká viróza - dostali jsme smectu (no, dostat to do ní je nadlidský výkon) a lepší se to neuvěřitelnou rychlostí. Jinak doktorka říkala, že tím kojením si Adélka sama naordinovala dietu - to mám chytré dítě, co ? :o)))
Jinak díky té chorobě vstávala až ve ¾ na sedm. Vůbec by mi nevadilo, kdyby to tak zůstalo, ale tu radsot mi asi neudělá.

ŽUREČEK - teda z Em se začíná stávat pěkné šídlo :o))) Opravdu se s ní nenudíš.

BUDULÍNEK, LUCA - tretru teda zkusíme, snad nebudeme poslední. To by se s náma taťka pak nebavil :o))) a musela bych na příští rok trénovat doma kolem baráku.

Tak zatím čus

Lenka + skoro zdravá Adélka

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 04.06.05 21:42

Ahojky Ostravandy,

mám nějakou jarní únavu či co, celý den chodím jak mátoha, nic nejsem schopná udělat a pořád jsem unavená, no děs. Jsem zvědavá, kdo vyžehlí tu kopu prádla, která mě čeká. Ani u PC mě to už nebaví. Než jsem se dostava odpoledne ven, tak začlo lít, takže jsem dneska po dlouhé době nebyla venku. Kubík byl ráno na chvíli s taťkou.

Doufám, že zítra mi už bude líp a něco doma udělám a dostanu se i ven. Nějak nestíhám, pořád jsem v poklusu a nic není uděláno a to chci ještě otěhotnět, to jsem fakt zvědavá, jak to všechno udělám:))))

Taky nějak nepíšete, co? S dětičkami je dost práce, že? Moje posedlost úklidem zmizela jak mávnutím kouzelného proutku a o vaření ani nemluvím, prostě jsem nějaká líná. Jenomže, když je potom povídám, jak je všude bordel, tak mám depku a do noci uklízím, no prostě psycho.

Tak se mějte krásně a asi jdu žehlit, i když teda žehlením ráda, teď se mi nějak nechce.

Ahojky Zuzka a Kuba

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 05.06.05 19:30

Ahojte holky,

hlásím, že program na příští týden je pořádně ohrožen.

Kubík od odpoledne pořádně teplotkuje a celý den kadí a kadí a kadí. Zítra mažeme k paní doktorce a uvidíme. Sice mu rostou zoubky, takže to může být i tím. A to ještě máme na zítra pozvánku na očkování.
V každém prípadě nepřijdu do školičky, omluvte mě tam, prosím.

Úterního programu se zúčastníme podle situace. Sakra tak se těším, že tuším, že to nevyjde. Tak je to vždycky.

Radka a pan Teplotka

 
Anonymní  05.06.05 22:06

Ahoj všem,

Hlásím se po divokém víkendu.
Včerejší peripetie vám raději nebudu dopodrobna popisovat, jen to, že se to týkalo toho, že jsem pro dobro věci přijala pozvání od Radka na grilovačku. Pozval i mou máti a jeho máti a babičku a já se docela těšila a udělala želatinový dortík a s máti a Vilíkem jsme dorazili k R do Vítkovic…a byl jak motyka.  Takže jsem udělala čelem vzad, naskákali jsme do auta a okamžitě a střelhbitě odjeli. Celý den mi pak volal, prosil, dokonce přijel ke mně, omlouval se, že se tak strašně snažil, až to podělal. Nezlobím se na něj. Je mi ho líto. Je mi líto Vilémka, že nemá rodinu, že v podstatě nemá otce. R má sice plnou hubu lásky (hi, Budulínek promine), ale v podstatě neví, co to láska je.

Dneska jsme byli (opět s mou máti a V) na chalupce v Jistebníku. Máti tam dělala něco na zahradě, :,-(ila okurky a kosila kosou a já se jala debordelizovat vnitřek. Jezdila tam jen babi s dědou, nikdy tam ale vevnitř nic nedělali a naposledy se tam přenocovalo, když mi bylo asi 11let a možná i dříve. Podle toho to tam vypadá. No tak jsem teda pozvyhazovala ty bebechy , např účet za jakési šroubky z roku 82, noviny (poslední z r 92..), mouku ve které bylo víc sušených broučků než čehokoliv jiného..atd..a byly toho 2 obrovitánské pytle..
Strhala jsem tapety ze stěn a z nábytku, přes víkend přijde zedník a malíř v jednom, dá do pořádku stěny a my vytaháme nábytek ven a budeme lakovat a rekonstruovat…a to já MILUJI!!! Miluji staré věci, miluji dělat ze starého nové. ( Je to i té mé zálibě bazarovo - sekáčové :-D )
Pak všechno nádobí odvezu domů do myčky a pak bude taky jako nové :-)

Doma mám bengál jak v tanku, musím to tu bezpodmínečně uklidit, aspoň teda kuchyň, ve středu tady ke mě příjdou z telky točit Pod pokličkou, nevím, jestli je to to klasické Pod pokličkou, co už dávno běží, ale asi to bude nějaký nový pořad, protože nevím o tom, že by se to někdy točívalo v různých domácnostech. Já tam taky budu, ale Pavel Janošec, když mi volal, mi slíbil, že tam budou max jen mé ruce. Takže jestli tam budu muset něco říkat, tak Sváťo (to je jeho manželka, které jsem dala na nás odkaz, je taky těhulka a ani nevím, jestli nás čte), valím do telky a pak budeš vdovou! :-)

Slyšil, jsi moc hodná, že na mě myslíš! Jen tak dál, hi hi :-). Na Tretru jdeš?
Jo, na Avízu, už začínám mít určitou závislost ( nejen na Avízu, ale na inzerátech všeobecně).

Jo.když jsme u toho Avíza, dala jsem si inzerát, kdo daruje za odvoz starý koberec v jakémkoliv stavu. Bylo to míněno pod bazén, abych ušetřila nějakou tu tisícovku za geo textílii. Vlastně ten den co vyšel můj inzerát mi volala sympatická paní, že má koberce 2, v dobrém stavu a prý jsou velké. Tak jsme pro ně dnes s máti jely a dopadne to asi tak, že ten 1 koberec prsknem na chalupce do obýváku, protože je fakt moc hezký a ten bazén pořád ještě moc zvažuji. Něco jiného by bylo, kdybych měla jistý příjem, ale s takovou… S Radkem evidentně počítat nemůžu, tak uvidím. Příští rok jdu do státnic z Italštiny a pak, doufám, práci určo najdu a pak budu bohatá, he he a koupím si pro jistotu bazény 2, abych si zvedla sebevědomí :-)

Budulínku, držíme moc moc pěstičky, ať to jsou zubečky. V zatím nic. To jsem zvědavá, kdy to vypukne. Dásničky má ale pěkně nabobtnané. Žanet, vítej v civilizované zemi! :-) Tak jak jste to zvládli? Žijete? Nesežrali vás švábíci? BRRRRRRRRRRRR­RRRRRRRRR
Leni, Aďulka je už ok? Snad jo. Zítra pa ve školičce.
Anulko, taky zdravím, už si konečně opravte to PC, to naše plkání mi už dost schází. Zdravím Elííí a pac a pusu a taky pa ve školičce.

L+V (8,5měs)

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 05.06.05 22:20

Ještěže jsem ten komentář psala ve Wordu. Najednou mě to při odesílání vykoplo a odhlásilo a octla jsem se v našem Ova deníčku, ale staršího data. No to jsou věci… A při dalším odesílání mě to zas vykoplo, ale poslalo se to anonymně. Ještěže tak :-)
Pa. L.

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 06.06.05 19:20

Ahojky, tady to teda žije!!!

Holky zítra s Kubíkem nikam nejdu. Omlouvám se, ale pořád teplotkuje a nechci ho v takovém stavu nikam brát. A taky, co ostatní děti.

Tímto se omlouvám tobě Gabčo, snad to vyjde příště a všem, které jsem zbantovala na Čokoládovou tretru a nakonec tam nejdu. Snad si to tam užijete a sejdete se aspoň vy (Lucka, Lenka a Žanet).

Já už se snad nikdy nebudu na nic těšit. Snad nikdy mi to nevyjde.

Doktorka dneska nenašla jiný problém, než zoubky. Tak jsme to prozatím uzavřely, pokud teplotka bude i zítra mám znovu přijít. Ve středu máme natáčení pod vodou na plavču. Sakra, ať to přejde. Pozvala jsem celou rodinu (Hujeři hadra).

Radka a Kubíček

 
Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 06.06.05 21:03

Ahojky,

Tak já jenom v rychlosti a utíkám do hajan. Jsem nějaká ospalá. Dneska jsme byli na kontrole u dr. Tak Adélka už zpátky nabrala to, co shodila, to je dobře. Po víkendu jsem si už myslela, že budeme zdraví, ale než jsme vyšli na kontrolu, tak šla z Adélky zase jenom zelená voda. Je fakt, že měla přes víkend jenom dietku, protože léky jsem do ní nemohla dostat. Tak nám dr.udělala stěry a předepsala jiné léky. Tak jsem zvědavá, kdy to zabere. Ta její nemoc má přece jenom jednu výhodu a jednu nevýhodu - Adélka by pořád spala :o))) ale je neuvěřitelně protivná (doma ji skoro pořád nosím na rukách, venku se ještě překoná) :o(((

ZUZKA - Tak co, už jsi se dostala z té depky ? Neboj, ten bordel ani to prádlo neuteče :o)))

BUDULÍNEK - je dobře, že to má Kubík jenom zoubky. My měli mít natáčení pod vodou ve čtvrtek a stím naším průjmem nám to dr. zakázala. Byla jsem moc smutná, ale asi mě má někdo rád, protože v e čtvrtek nakonec plavčo nemáme kvůli Zlaté tretře - v Atomu se budou rochnit sportovci.

LUCA - teda koukám, že jste si víkend opravdu „užili". Úplně tě chápu s tou přeměnou starých věcí na nové. S prvním manžou, když jsme předělávali podkroví, jsem se taky vyžívala nejdříve v likvidaci starých věcí, pak zveličování půdy a pak restaurování toho, co jsme si z těch starých věcí nechali, protože se nám to líbilo. Loučení s baráčkem mě pak taky mrzelo víc loučení s manžou.

Tak co holky, kdo běžíte tretru ?

Lenka + ospalý protivec Adélka

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 06.06.05 21:11

Lenko, teď mám hrůzu, že to Vilík dostane!!! Olizoval dnes Adélky lžičku :-((((((. Stejně si myslím, že by se s marůdkama nemělo chodit mezi prcky.

Pokud nebude pršet, na tretru jdeme. Řekla jsem i Ivě s Karlíkem, ať příjdou. Takže v 15před branou staďáku kdo jdete.

L.

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 06.06.05 21:20

Okopčím vám tady mou mejl „konverzaci“ s Úmob Jih. To je v prd… :-(((((

-------- Původní zpráva --------

Předmět: Dětské pískoviště a prolézačky Datum: Wed, 1 Jun 2005 21:09:28 Od: Lucie Komu: epo.posta@ovajih.cz

Dobrý den, bydlím na Dr.Martínka a za na mým domem byly donedávna prolézačky, klouzačka a lavičky okolo pískoviště. Před několika dny byly tyto odstraněny. Chtěla bych se zeptat z jakého důvodu byly odstraněny. Děkuji. >

DOBRY DEN,
PREDPOKLADAM, ZE SE JEDNA O DETSKE PRVKY POBLIZ DOMU DR. MARTINKA 47.
S OHLEDEM NA NOVE PRAVNI NORMY TYKAJICI SE DETSKYCH HRIST A
PISKOVIST,ZDE BYLY ODSTRANENY POZUSTATKY HOUPACKY, PRULEZKA /NEBYLA
ZACHOVANA DOJEZDOVA VZDALENOST OD PEVNYCH PREDMETU/ A PRULEZKA / NEBYLA
DODRZENA OCHRANNA ZONA VZHLEDEM K LAVICKAM/. LAVICKY BYLY ZDEMONTOVANY,
BUDOU OPRAVENY A OSAZENY
NA MISTA KOLEM PESICH KOMUNIKACI. PISKOVISTE BUDE ZATRAVNENO, JELIKOZ
KONSTRUKCE TAKE NEODPOVIDA BEZPEČNEMU A NEZAVADNEMU PROVOZU PISKOVIST.
VZHLEDEM K NEDOSTATKU FINANCNICH PROSTREDKU BUDE POCET PISKOVIST Z 600 V
NASEM OBVODU PODSTATNE SNIZEN.PISEK BUDE V LETOSNIM ROCE VYMENEN VE
VEDLEJSIM PISKOVISTI ZA VCHODEM DR. MARTINKA 29.
OBDOBNE BUDE POSTUPOVANO I V OSTATNICH LOKALITACH. V PLANU PRO PRISTI
OBDOBI BUDE POZADOVANO S JEJICH NAHRADOU ZA PRVKY NOVE S ATESTY DLE
NOVYCH PREVZATYCH EVROPSKYCH NOREM.
DEKUJEME ZA POCHOPENI. SPRAVCE OSTATNI SPRAVY DAGMAR GAWLOVA

 
Anonymní  07.06.05 00:03

Ahoj holky,
Omlouvam se , ze nepisu, ale v posledni dobe nejak nestiham.
Pokud bude zitra pekne, tak na tu Cokoladovou tretru dorazime.
Mejte se hezky.
Eva a Jolanka

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 08.06.05 13:23

Teda tady to zase vázne :-(((

G.

 
Anonymní  08.06.05 16:10

Caute holky!!!!!!!!!!­!!!!!!

Tak jsme zpatky..a tu tretru jsme nezvladli..jeste ted nejsem vybalena..a unavena jsem silene.To nocni cestovani me nici.A pristi ctvrtek letime do te Ciny..brrrrr.

Co se deje..kde vsechny jste????

Luci:to s tim piskovistem je opravdu spatne…jeste nedavno jsem ti rikala,jak super to za barakem mate…a s R.je to vazne smutne…

doufam,ze bude pekne..at muzeme udelat ten srazik na zahrade..stejne se musi par deti uzdravit,ze jo:)Adelka a Kubicek.

Leni:jak vysly ty stery??zadne potvurky?

Holky,Sari uz ma 6 mesicu a tyden a jeste se netoci..doktorka rika,ze se to nauci..ale uz zacinam byt nervozni a radsi bych s ni nekam zasla..at neco nezanedbame..nevite co mam delat??A taky ma casto zatnute pesticky.jinak si hraje a je vesela..teda ted je protivka..asi zoubky ma hrbolky a byla i vysoka horecka.

zaneta a deticky

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 08.06.05 19:27

Ahoj všem,

Tak máme za sebou první postavení se, Tretru, filmovačku i očkování.

Tak je to tady. Béééééééééééé. Vilík stojí. Už od minulého týdne se šplhá po předmětech a postavuje se, jen v postýlce ze dřepu mu to do včerejška nešlo. No a už je to tady. Stojí. Stojí intenzivně a rád a nepřetržitě. Stojí v postýlce, v ohrádce, v kuchyni, ve vaně… je to můj pakošek. :-) a dělá mi strašnou radost, jaké dělá pokroky a jak je na sebe pyšný a je pořád vysmátý a spokojený, ale bolí mě srdéčko, že už nemám miminko :-(. Sakra sakra, už bych se měla poohlédnout po tátovi Vilkového brášky :-)

Tretra: holky to pojaly příliš vážně, závodily o dušu, my jsme si to s Evou v klídku odklusaly a dneska si nadávám, že jsem raději nešla pomaloučku, koleno mám nalité a bolí a bolí…
Já nechtěla běžet i z důvodu pro mě hodně podstatného a to, že se při běhu liskám (chi chi) těma nalitýma obr KOZISKAMA, chi chi..
No ale příští rok si to teda fakt pořádně užiju. Ta prťata capkající za maminkou byla kouzelná. Já su jakási čudná. Strašně se ve mně bouří mateřské hormony. Jsem zamilovaná do všech prcků, nejen do Vilíka :-)

Filmovačka proběhla v klídku poklídku bylo to moc příjemné, komorní, točili jen detaily mých krájejících (lilek, makrelu, pórek, cibuli atd..) rukou. V telce by to mohlo být tak za 4 týdny nebo až po prázdninách. Ale stejně by tam ty mé ruce nikdo nepoznal.

Vilíka jsem dnes vyslala s Obabi na očkování, zase u píchanců ani nemuk, jen se prý ukřivděně podíval na sestru a řekl u druhého píchance dost zpruzeně: „ééééééééééééé" :-)
Teď odpoledne měl ale 37,4 a trošku protivkoval (a to měl Infanrix) a tak jsem ho místo v 18,45 okoupala už 17, dostal kaši a Nurofen a v ten moment byl tuhoň. Jen mám teď trochu obavu, abychom jakože vyspinkaní nevstávali ve 3 ráno :-).
Jo, řekla jsem máti, ať ho u dr převáží a ten můj „kousek" váží už skoro 9 a půl. Přesně tedy 9480g. Holt samý sval po mamince… he he… tata rachitický a podvyživený a mama kýbl jogurtu…někdo nám holt musí spravit reputaci. :-D

Žanet, je fajn, že jste to zvládli. Neodjížděj do Číny!!! Bude mi tady po vás smutno!!! Bééééé :-(((((. Na kdy bys ten srazík viděla?

Kde všechny jste? Venku je hnusně, to všechny trucujete? Já mám teď hodně nabušený program. Zítra má přijít paní s dcerkou na italštinu, pak fičíme do kulturhauzu do
Hraboše pohrabat ve švorech, pak podle počasí do Jistebníka, v pátek přijede Mia s Aničkou Amálkou a v so a ne bude óóóbr makačka na chalupečce a už se na to moc těším.

Tak se rozhoupejte a pište pište pište nebo vás sní myš :-)

Lucie a Vilda, 35t- stojící spící. (apropó, Raduš, Budulínku, vypálíš mi, prosím pěkně, Cimrmany?)

 
Anonymní  08.06.05 19:45

Cauky LUCI A STOJICI VILIKU!!!!!!!!!

Uplne si toho tveho vecne spokojeneho a usmevaveho Vildu predstavim:))))

tak preju hodne stesti pri hledani tatuldy!!!at muze mit vilda toho brasku(ty nechces holcicku????????)

Taky bych nejradsi zustala doma…ach jo..me se tak moooc nechce..navic je ted v Cine,tam kam jedeme pres leto destna sezona…

ja myslela,ze ten srazik by byl nekdy pristi tyden..pondeli nebo utery..podle pocasi..PRIJDTE::MAM SPOUSTU LIBANONSKEHO CUKROVI..a to je mnamka mnakovni.

JAKE FILMOVANI se delo?????Teda z tebe bude herecka:))))
jak velkou mate tu chalupu??

zaneta

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 08.06.05 20:14

Žanet and copany,

Když jsem otěhotněla, strašně jsem chtěla holčičku. Teď mám mého slaďouše a nějak si nedovedu představit mít holku a mám pocit, že ke mně patří kluk a tak chci dalšího kloučka. Nevím proč. Ale taky je to tím, že se bojím, že by holka byla po mě pěkný zbuj :-)

Hmmm, libanonské cukroví… :-))), to snad ani nepojedu pro Vilíkovu postel :-)))

Filmovačka, točili se u mě 2 díly ostravského pořadu pod pokličkou. Taková brigoška, hi hi.

A chalupečka je úplně pidi mini. Má jen malou kuchyň a malý pokojík a obývák, koupelnu s WC a jen studenou vodou a nahoře půda do špice, kde se můžu vzpřímit právě v tom nejvyšším bodě, tj v té špici = 170cm a jsou na ní nánosy starých krámů a ještě z Rakousko- Uherska a strašně se těším, až je budu třídit. Hodlám tam trávit léto. Koupila jsem solární sprchu a i tu sprchu zahradní na hadici a bazének 170cm a Vilík má bazénky 2, takže hygieny habaděj :-D. Jen mám trochu problém se svléknout do plavek :-D

L+V

 
Bledulka
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 08.06.05 20:20

Ahoj Luci,

tak to máš velmi pestrý život jak si tak čtu tvé příspěky:-)
Já dnes zvládla další zkoušku ve škole:-)
Vilík je šikulka, Vojtíšek zatím jen dělá náznaky,že by lezl, ale zatím se různými nepopsatelnými pohyby přemíšťuje kam to jen jde:-)
Obdivuji tě v touze pořídit si další miminko,já bych si na další nyní jistě netroufla… bude asi tím mým studiem, ještě mi scházejí 3 semestry a učit se s malým dítětem to je někdy velmi složité…

Bledulka

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 08.06.05 20:50

Bledulko,

gratuluji ti ke zkoušce! :-)

Já nevím, co to je. Já se druhého mimča vůbec nebojím a to vůbec nepočítám v mém životě s nějakým chlapem… nevím, no…
 L.

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 08.06.05 21:17

Ahojky mamulky,

tak konečně jste se dneska rozepsaly. Než jsem se dostala k netu je tu fůra čtení, což je super.

Žanet: vítejte doma, doufám, že nám ten srazík vyjde, ještě než nám odjedete.

Luci: ty toho máš fakt hodně, úplná supermatka:)))) Super, že natáčení dopadlo dobře a snad vám vyjde počasí na víkend. Dívala jsem se na fotky z Tretry, moc vám to slušelo:))))

Vildo: Blahopřeju ke stání, je to bomba, že? To si s tebou maminka užije radosti, co? Ještě, že ty ji děláš samou radost. Musíš jenom rychle sehnat tatínka pro brášku, ať nejsi na mamku sám. Když budete 2, užijete si spoustu lumpačin.

Bledulko: blahopřeju ke zkoužce, teda studium s mimčem, fakt síla, seš dobrá. Klobouk dolů.

A co vy ostatní, jak se máte?

I když je škaredě, pořád nějak nestíhám, Teda, konečně jsem si deborelizovala byt, takže už může být zase krásně, ať můžeme být celý den venku a úklid mi co nejdříve vydrží, protože když jsme doma, Kubajs se postará o to, abych se nenudila:)))

Tak se mějte co nejlépe a pište.

Zuzka a Kuba

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 09.06.05 07:38

Ahoj,

Žanet, včera jsem ti zapoměla napsat, že se podle mě vůbec nemusíš bát o zdravý psycho-motorický vývoj vaší Šeherezády. Je to indivindi, to všichni víme. V byl taky docela dloho lenoch, ale zato teď si to vynahrazuje. :-)
Pro jistotu ti písnu číslo neuroložky na poliklinice v Hrabůvce, je to super baba, která má ráda děti, můžou to potvrdit i Budulínci. Je to: 595703111 přes spojovatelku dětská neuroložka dr. Kotnová Věra nebo přímo 5703253, jestli to teda čtu z toho razítka správně. Třeba jí zkus cinknout a uvidíš, že tě uklidní.
V míval taky zatnuté pěstičky, ale ona mě uklidnila, že to není z neurologického hlediska v pořádku, jen když má dítě schované palečky v dlani. To by znamenalo, že se jakoby schovává před světem, že není dostatečně odvážné apod…

Jak jsem se včera bála, že bude Vili vyspaný už ve 3 ráno, spletla jsem se. Byl vyspinkaný už ve 2 ráno :-D a vstával. A to doslova. Položila jsem ho a hup, už zase stál :-). Já jsem do půlnoci seděla na jakémsi chatu a ve jsem podle něho měla vstávat. Takže zase nade mnou vyhrál. :-( Do rána bílého opět spinkal jak beránek s maminkou v posteli. Účel světí prostředky.

Hezký den.

L+V

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 09.06.05 11:24

Hi, tady si teď v podstatě píšu sama se sbou :-)))
 L.

 
Anonymní  09.06.05 11:53

Ahojky!!!

Dikydiky za cislo LuCI!!!

SARI SE VCERA PRETOCILAAAAA­AAAAAA!!!!!!si­ce nahata,ale dvakrat za sebou!!!A dneska rano to zopakla!!!!

Mam radost,asi se zlekla doktoru:)))

Asi je fakt lenoch..ono to je tezke..sammy byl ve vsem 3× rychlejsi,tak jsem se bala..a ohledne tech pesticek si zavolam.

Bledulka:gratuluji ke zkouce..ja se k dokonceni skoly dostanu az budou deti vetsi..takze te obdivuju!!!!

Luci:hezka chaloupecka..a mas neco co te bavi…ja to citila podobne..jakoze si neumim predstavit mit holcicku..ale je to super.jak ja miluju saticky:))))))))))
A to cukrovi vazne stoji za to.tak snad vyjde pocasi..no vlastne v nejhorsim se nas par vleze i domu:))))

uz me kamenujou,ze tady jsem nejak dlouho:(

zaneta a deticky

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 09.06.05 14:24

Ahojky,

Luci: aby si neměla pocit, že si píšeš sama se sebou, tak se přidáváme:))) Vildovi se stání vyloženě líbí, co? Teď se už ani nenaděješ a půjde do školky:))))

Žanet: tak blahopřeju Sárince k přetočení, víš, že každé dítě je úplně jiné a holčičky bývají línější a Sammy je zase moc aktivní, takže se ti to jenom zdá. Můžeš být ráda, že je ještě miminko, užívej si klidu:)))

Včera jsem byla na info schůzce rodičů ve školce, takže Kubík nastupuje 1. září asi nejspíš do Kuřátek. Dostali jsme seznam, co všechno potřebuje, kolik budeme platit atd. Když tam tak paní ředitelka vykládala, jaký je to pro naše děti významný krok a jak to některé hodně špatně nesou, draly se mi slzy do očí, ach, jo, jak já to přežiju. Vždyť je to mámin mazel a najednou už bude někde jinde. Ale vím, že se mu tam bude líbit. Má hrozně rád děti. V pondělí odpoledne jdeme na den otevřených dvěří, aby se mohl seznámit s prostředím, kam půjde. Hrozně se těší a já vlastně taky.

Jinak další novinka, začala jsem psát do snažilek a od srpna jdeme na to. Snad budu brzo těhulka.

Tak se mějte krásně

Zuzka a Kuba

 
Anonymní  09.06.05 15:00

Ahojky holky,

tak se zase po delsi dobe ozavym. Roman se sel podivat na jeden byt, mely jsme jit vsichni, ale samozrejme Romino zrovna uz pres dve hodiny spi. Jo kdyby se nemelo nikam jit tak ledva spi hodinu :-( Docela me to mrzi, protoze bych byt taky rada videla. Uz jsme mely jeden rezervovany na Dvouletkach, ale majitel bytu je telesne postizeny, jezdi na el. voziku a socka nebo kdo mu uhradil el.plosinu a tu musi vyuzivat 5 let, jinak ji musi celou uhradit, pouziva ji teprve 2 roky, takze smula :-( ten byt, byl ale super :-(
No jsem zvedava s cim prijde Roman.

Vsem detem gratuluji k pokrokum!!!! :-)
Taky se musime pochlubit :-) Romino uz chodi uplne sam, dneska tapkal i hezky venku a ani jednou nespadl :-) Je k sezrani ten tapkajici clobrda. je hrozne roztomile, kdyz se najednou kolem proriti takovy pidi clovicek :-)

Uz at je zase venku tepleji, doma mame nehoraznou kosu.

Zany, tu neurolozku muzeme taky doporucit :-) Opravdu miluje deti. Nastesti uz mame dochazky ukoncene, ale aspon je clovek klidnejsi :-)

Dneska v praci budu slavit jeste s jednou kolegini narozky, tak musim jeste pred praci do sparu na nakupy :-)
Co bych tak jeste napsala? Jo, necham si stahovat cernou barvu z vlasu, chce to zmenu :-) tak jsem zvedava jak budu vypadat :-))
Prinejhorsim, na to zase hodim cernou :o)

Budu koncit, vecer pisnu z nocni, jak to dopadlo s tim bytem.
Pa Radka+Romanek

PS: jo Luci, ta kamoska prijde do prace uz pristi tyden, tak se zeptam.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Sourozenec nebo lyžák?


Reklama