Ostravský deníček č.14 - Jak uspět na porodním sále

Rodičovství
  • slysil
  • 03.12.04

Ahojky Ostravandy! Tak tady je konečně slíbený deníček s tématem převážně pro těhulky. Trochu jsem si dala na čas, ale ne vždy jde všechno podle plánu. Taky deníček přišel o těhulku a rozšířil se o maminku. Ještě jednou velká gratulace Shirin a její Sárince!

JAK USPĚT NA PORODNÍM SÁLE

Ženy nejsou často připraveny fyziologicky rodit. To znamená, že nemají posílené pánevní dno ani břišní svaly, neumí správně dýchat.

STAČÍ PŮLHODINKA DENNĚ:
přitom jde o činnosti naprosto přirozené, které dělaly ženy už dávno. Mělo by se hodně zpívat, mluvit při chůzi, klečet na všech čtyřech. Všechny maminky by měly začít od 24.týdne těhotenství. Ideální je plavání. Skvělě se naučí zadržet dech, brániční dýchání i rozfázovaný dech. Stačilo by jednou týdně jít do bazénu a cvičit.

PŘÍPRAVA NA NOČNÍ BDĚNÍ:
důležité je, aby maminky rozeznaly poslíčky od skutečných kontrakcí. Poslíčky jsou strašně nepříjemné, dokáží být úporné a únavné, mohou být dvacet čtyři hodin před porodem dost silné, a přitom porodní cesty neotvírají. K rozpoznání hodně pomáhá vana - každá maminka by si měla vlést do vany a tam se ji výrazně uleví. Jestliže kontrakce ustupují, prodlužují se mezi nimi intervaly a slábnou, jedná se o poslíčky. Žena, která nekrvácí, cítí pohyby, neodtekla ji plodová voda - by neměla do porodnice spěchat.
Prenatální psychologové tvrdí, že poslíčky si vlastně miminko mámu připravuje na noční bdění, nespaní, takže poslíčky nás nejvíc obtěžují právě v noci.

ŠETŘTE SÍLY:
Porod trvá řadu hodin. Dvanáct hodin je úplně běžná délka první doby porodní u prvorodičky, takže je třeba pečlivě šetřit silami, rozložit si je a snažit se hledat úlevovou polohu. Ke zmírnění kontrakcí je polohování. Najděte si polohu, která vám vyhovuje. Důležité je pořád myslet na to, že první dobou porodní nic nekončí, naopak. Po 10 až 12 hodinách přichází nejtěžší práce - vytlačit miminko. Chytré knihy říkají, že děloha vytvoří při porodu takovou sílu, jako když se složí nákladní auto plné uhlí!

KDY DÁT EPIDURÁL: řada žen si myslí, že epidurál je všelék, ale ten se může používat při brance 4 cm a do té doby uteče řada hodin. Proto by měly vyzkoušet vše, co by jim ulevilo od bolesti a pomohlo šetřit síly. Lze využít např. masáží, aromaterapii…
V situaci, že je branka otevřená na 4 cm a porodní děj probíhá, epidarální analgezie zkrátí dobu samotného porodu a ženě se výrazně uleví.

UŽ BUDE NA SVĚTĚ:
druhá doba porodní je klasické vytlačení miminka. Ovšem žena nemůže počítat s tím, že miminko vytlačí na jedno dvě zatlačení. Proto je nesmírně důležité, aby měla na druhou dobu porodní připravenou hráz. Miminko si musí udělat cestu na svět, a když si žena bude masírovat hráz, pomůže mu cestu vytvořit.

DŮVĚRA POMÁHÁ:
druhou dobu porodní může maminka strávit kdekoli okolo postele až do chvíle, než se hlavička miminka úplně prořezává. Přitlačovat na bobečku, vkleče, vleže na boku na posteli…
Prvorodička by měla počítat s tím, že druhá doba trvá půl až hodinu. Hodně je to o důvěře , dobrá porodní asistentka si ji získá, ale jsou v tom léta práce a zkušeností.

Nicméně vše je individuální.

Každopádně za tím vším, za tu bolest vás všechny budoucí maminky čeká to nejkrásnějsí v podobě VAŠEHO miminka!!!

Proto všem těhulkám přeji pohodový porod a zdravé děťátko!

Informace byly čerpány z časopisu Betynka 6/04

Radka+Románek

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.12.04 20:25

Radko,
hezký deníček, ale z křížkem po funuse :-). Ale doufám, že tyto informace vyžiju ještě aspoň jednou :-)

L.

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.12.04 20:26

Pardon, S křížkem a ne Z křížkem! :-(((
L.

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 03.12.04 20:32

Cusek,

no to ja vim, ale takova Gabule si stezovala, ze se tu probiraji jen maminkovske problemy, takze tenhle denicek je venovany special pro ni :-)))
Tak Gabko, doufam ze tedy aspon budes psat :-)))

Dobrou noc R+R

zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 03.12.04 20:44

Ahoj,

moc hezký deníček, už se psychicky připravuju na 2. mimi, i když já si opravdu co se týče porodu nemám na co stěžovat, u mně proběhl naprosto ukázkově, ale u 2. může být vše jinak. Tak snad nebude.:)

Pozdravuju Gabku, tohle je teď vážně speciálně pro ni.:))

Zuzka a Kuba

Gabule
Závislačka 3321 příspěvků 03.12.04 21:03

Ahojky holky,

Raduš-moooc díky za krásný deníček-velmi aktuální.Už mám objednaný olejíček na hráz a za pár týdnů-hrrrr na masírung :-))

Zuzi,taky tě moc zdravím a doufám že už jsi se z toho traumatu po cestě bez kluků vzpamatovala a vyspala a najedla.

Moc myslím na Shirin a malou jak se asi mají :-))

Kolik nás je teď teda těhulek?Já a Kník?A ještě někdo??

Holky ta pohádka na ČT1 o Elfech a skřítcích je moc hezká :-))

tak teda zatím dobrou-pa Gabka 28tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.04 21:13

Ahoj SLYSIL a všechny z Ostravy,

po přečtení Tvého deníčku bych měla docela strach jít rodit.V Betynce někdy trochu přehánějí.Možná jsem jenom měla štěstí,že při mých porodech bylo všechno jinak.První trval 4 hodiny,druhý 2 hodiny a třetí hodku a půl.Nikdy jsem se nijak nepřipravovala,nec­vičila ani nemasírovala.Za žádných okolností bych si nenechala dát epidurál.Ani si neumím představit,že bych v bolestech lezla do vany a tam vydržela ležet.Pomohlo mi jen to,že jsem chodila a při kontrakci jsem počítala.Většinou akorát do dvaceti a bylo po bolesti.A druhá doba porodní ? Tak ta byla opravdu na tři zatlačení,takže možná tak 5 až 6 minut.Druhý a třetí porod byl i bez nástřihu hráze.

Já jen chtěla napsat,že ne vždycky to musí být takový,jak to píšou v časopisech.V tě­hotenství jsem taky Betynku dost četla,ale pak mi přišlo,že tam vlastně píšou pořád to samé.

Doufám,že jsem nikoho neurazila.SLYSIL napiš taky něco k nám do deníčku,už jsem Tě tam dlouho neviděla.Tak se mějte hezky a všem přeji zdárné a rychlé porody.

Čau VLAĎKA a MARTÍNEK z letních miminek

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 03.12.04 21:16

Ahoj holky,

hezký deníček.
Gabule jak se říká „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“, takže se připravuj, i když praxe je někdy trochu jiná.

Gratulujeme Shirin k princezně!!!!!!!

My se dneska flákali a byli papa celý den, Em spí jak dudek, asi je „přiotrávená“ tím čerstvým vzduchem. Byli jsme se kouknout u kolegyně z práce, co má za 14 dní termín porodu, tak jsem si pohladila po dlouhé době těhu bříško. Moc příjemně strávený den.

Tatínek se nám vrátil před chvíli z oslav ukončení roku z práce a je značně ovíněný, ale já mu říkala, ať se krotí, že jde zítra na ranní, no nic to je jeho problém.

Včera bylo na srazíku moc příjemně!

Papa Ostravačky Žurda+Em

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 03.12.04 21:30

Ahoj holky,

já se vmísím, ačkoliv nejsem z Ostravy, ale kamarádím se Slysil, tak snad Vám Pražanda v deníčku nebude občas vadit. Měli jsme dokonce se Slysil i stejný termín porodu, ale nakonec se můj Andrýsek narodil šest dní po Románkovi:-). Slysil šla z porodnice a my do porodnice:-)

Co se týká článků z Betynky, tak občas je tam něco zajímavého, ale někdy je to takové vytržené z kontextu a člověka to leda vyplaší. Pamatuju si, že v době, kdy mi zjistili těhotenskou cukrovku (ve 30 tt), tak jsem se v Betynce dočetla, že některé děti matek s těh. cukrovkou prostě v děloze můžou umřít - bez jakýchkoliv zjevných důvodů. Nevím, jestli to píšu doslova, jak to tam bylo, ale tehdy mi to docela rozhodilo (Andrýsek nebyl moc mrskavé miminko, často o sobě dlouho nedával vědět - teď je to pravý opak). Od té doby jsem se zařekla a Betynku nečtu.

Ještě mě napadá k tomu epidurálu - taky jsem si říkala, že jedině přirozený porod atd, ale musím říct, že po nějakých 12 hodiných bolestí, z toho 5 hodin bolestí pod čtyřminutové intervaly, jsem si nakonec o epidurál řekla. Do té doby otevírání nic moc a po epidurálu to šlo ráz na ráz, od podání (při otevření na 4 cm) byl Andrýsek za dvě hodiny na světě. Takže „nikdy neříkej nikdy“, prostě i přes všechna předsevzetí může dojít k situaci, že člověk změní názor. A nepovažuju to za nějakou hanbu.

Tak hezký víkend!!!

Ulrika a Andrýsek (4 měsíce a týden)

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 03.12.04 21:55

Ahoj Ulriko,

určitě piš, ráda si přečtu co dělá Andrýsek.
Zaregistrovala jsem Tě u Letních miminek, protože má Tvůj syn stejné jméno jako syn mého bratrance a to jsem do té doby neznala nikoho se jménem Andrej. Bratranec chtěl původně dát Andre, ale nakonec skončili u Andreje.

Betynku jsme četla v těhu hodně, teď jí občas prolistuju a to ty zadní strany, prostě jak mi Em roste zajímám se co děti kolem 1,5 roku, prostě se s růstem Em mění i to co čtu.

A k porodu… vše bylo jinak než nám říkali těhu cvíču, stejné bylo, akorát to, že jsem porodit musela a pomohlo mi naučené prodýchávání…
Ale někdo má porod jak vystřižený z učebnice…prostě co mamka to individualita a jiná zkušenost.

Hezký víkend přeje Žureček+Emily 15,5.měs.

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 03.12.04 21:55

Ahoj Ulriko,

určitě piš, ráda si přečtu co dělá Andrýsek.
Zaregistrovala jsem Tě u Letních miminek, protože má Tvůj syn stejné jméno jako syn mého bratrance a to jsem do té doby neznala nikoho se jménem Andrej. Bratranec chtěl původně dát Andre, ale nakonec skončili u Andreje.

Betynku jsme četla v těhu hodně, teď jí občas prolistuju a to ty zadní strany, prostě jak mi Em roste zajímám se co děti kolem 1,5 roku, prostě se s růstem Em mění i to co čtu.

A k porodu… vše bylo jinak než nám říkali těhu cvíču, stejné bylo, akorát to, že jsem porodit musela a pomohlo mi naučené prodýchávání…
Ale někdo má porod jak vystřižený z učebnice…prostě co mamka to individualita a jiná zkušenost.

Hezký víkend přeje Žureček+Emily 15,5.měs.

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 03.12.04 21:57

Nějak mi blbne PC a odeslalo se to 2× což jsem neměla v plánu!

Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 03.12.04 22:18

Ahoj holky maminy,doufám,že vám nebudou vadit mé historické zkušenosti ,tak u prvního syna 2/87 mi praskla voda v poledne a pomalu odkapávala v 17hod. jsem jela do porodnice a po kapačce se v 19.10 Milan narodil. U druhého 4/88 mi bylo od rána nějak divně ,ale ještě jsem převlíkla ,vyprala asi šest praček, vyžehlila večer do 22.30 seděla u sousedky a jak jsem přišla jeli jsme ,ve 23.55 jsem byla v porodnici a 00.45 byl Pavel na světě. No a třetí 6/90 dopoledne tvrdutí,stahy,tlaky v poledne v porodnici a po kapáčce kolem 17 hod. se Marek narodil. A jak vypadal porod po 12.letech ,abych pravdu řekla věděla jsem co mě čeká a do čeho jdu,ale byla jsem nesvá,měla jsem obavy o mimi .Dopoledne tlaky špinění,tak jsem si pohopkala na balóně ,v poledne mě švagrová odvezla, ve 13 hod. přijatá, v 15.00 za náma přišel taťka přímo z práce a v 15.30 se princezna narodila. Akorát po malé nevyšla celá placenta,tak narkóza a revize-takže já kdybych měla připravovat dle svých zkušeností maminy k porodu,tak by se asi v reálu divily.U posledního těhotenství mi sousedka ,které se dcerka narodila 1,5 roku před naší malou radila, ať si nechám dát epidurál,jak je to super. Za prvé by to nestihli a za druhé jsem byla názoru ,že porodila jsem tři děti bez epidurálu,který tehdy nebyl,zvládnu to i teď. Můžu,ale potvrdit jediné ,je to velká vymoženost mít taťku u porodu, dnes už se to bere zcela normálně ,ale i našemu taťkovi ,který si hraje na tvrďáka v závěru když viděl naše sluníčko ukápla slza(možná to bylo i šokem ,že jsme do poslední minuty nevěděli co to bude). Sestřička na sále říkala,že ji to denně dojímá. Tak to byly mé vzpomínky ,dnes už je to minulost ,ale strašně moc jsem si u naší malé vychutnávala všechno nové ,co kdysi bylo sci-fi (taťka u porodu ,rooming-
byl jen po známosti, návštěvy v porodnici..­...).A ještě jedno srovnání kočárky super,autosedač­ky,klokanky,pa­pírové plíny…to jsou věci. A už dost někdy když se zmíním o něčem co si vzpomínám ,že bylo,tak naši puboši z toho mají srandu jó jó mamka si pamatuje mlíko za 2,– kačky a chleba za 4,–.Tak ať tak nevypadám už končím o tom to tu přece není. Tak se mějte krásně a buďte rádi tomu co máte a užívejte si to.Krásnou dobrou noc všem přeje Anna.

Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 03.12.04 23:13

Ahojky holky,
tak konečně jsem se dostala k počítači.

Sárince přeji, ať se jí na tom našem světě líbí, ať dobře papká, pěkně spinká a roste jenom do krásy a mamince přeji brzké uzdravení.

Tak dneska jsem zjistila, že se Adélce teď po teprve zanítily ty ouška - sice nechápu jak to, že až teď (píchat jsme je byly už minulý čtvrtek), tak možná že z toho je tak rozmrzelá.

Jinak Radko deníček je pěkný. Spoustu věcí z návodu jsem dělala a spoustu ne. Porod jsem měla vyvolávaný a byl to pak hrozný fofr.Bolesti mi začaly ve třičtvtě na šest a hned stahy po 2 minutách a v 19,10 už byla Aďula na světě.Takže Gabko a Kniku držím palečky, ať to máte taky rychle za sebou.

Lenka + Adélka

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 04.12.04 02:23

Cusky,

ja jen na skok, jdu namichat mlicko. Ul jsem rada, ze jsi se pridala :-)tak doufam, ze se ti tady bude libit :-))) UZ mate digi fotak? Posli kdyz tak fotecku do albicka. Andryska jsem nevidela uz 100 let, kolik Andrysek uz vazi? Skoda, ze je nemuzem srovnat k sobe. Nikdo v okolinema stejne stare ditko, takze nemuzu toho naseho prcinu porovnat.

Jinak k te Betynce, vim ze vse muze byt ve spouste veci uplne jinak. Jenze ja bohuzel nemam moc casu hledat v ruznych dostupnych prostredcich, delat si vypisky a ruzna srovnani a tak popadnu prvni casak, nalistuju clanek a pisu.
Muj porod se vyvijel uplne jinak nez jsem si predstavovala, s epiduralem jsem souhlasila i presto, ze mi teda dlouho nezustal funkcni, ale aspon to bylo jedine co konecne zabralo na otvirani. A nakonec CR, to me za celou dobu tehu ani jednou nenapadlo, ze bych mela rodit CR. Dokonce, kdyz Dr. rekl, ze se to musi ukoncit, tak jsem na nej zirala a porad mi nedochazelo, ze budu rodit CR :-))
Tak jsem taky pod clanek napsala, ze vse je individualni. Tisic lidi = tisic ruznych reakci :-)
Nebylo to mozna vypasano prilis ruzove, ale radsi byt mile prekvapena nez zaskocena. Ja se na porod tesila, vedela jsem, ze to bude bolet, ale abych rekla pravdu, tak jsem docela valila oci jaky to byl zahul :-))) A taky 22 hodin bylo az, az.

Jo a jeste k tem zkusenostem s pripravou. Masirovala jsem vseho vsudy dohromady tyden, stejne na prd, ucit dychat jsem se ucila od 16.tydne a na sale jsem se sice snazila toho vyuzit, ale stejne jsem dychala jak jsem to prave citila, vyuziti ulevovacich pri porodu, taky prd, kvuli infuzi pripoutana na monitor atd…

Tak mozna denicek neni az tak profesionalni, ale ja se snazila a hlavne je kam psat :-)))

Holky nevim jak s prispivanim pres vikend, to u nas moc nemam sanci se pres vikend dostat k PC, mozna tak precist, ale ne reagovat. Tak at vite :-)

Ve ctvrtek se tesime na srazouse! Doufam teda, ze bude :-)

Radka a Roamanek

Markina
Kecalka 401 příspěvků 04.12.04 03:07

Mila Radko,
krasne a strucne jsi popsala co ceka nas tehulky! :)
Moc Ti dekuji za uzitecne rady a preji vam obema hodne stesti, zdravi a pohodovou materskou s Romankem!

Zdravi Markina 26tt. z Jarnulek

P.S. Na porod uz se moc tesim, hlavne na tu sladkou odmenu v podobe miminka :).

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 04.12.04 09:33

Ahoj Leni,

Emily se taky ouška po propíchnutí náušnic zanítily a taky to bylo asi po týdnu. Mazala jsem to dám Framykoinem a protáčela jak jsem měla a budeš se divit, ale zanícené byly dlouho, tuším, že přes 14.dní už si to fakt nepamatuju přesně, vím jen, že to dlouho hnisalo, ale Em na to nějak nereagovala.

Přeji Adélce ať se to co nejdřív zahojí. Možná, že je to ono na co teď reaguje pláčem, každé miminko je jiné.

Pěkný víkend přeje Žureček+Emily

Gabule
Závislačka 3321 příspěvků 04.12.04 11:18

Ahoj,

to je dneska krásně,že?Za chvíli pojedu(tramvají-vrátím se pár let zpět,teď už dlouho jezdím pouze autem :-))ke známým.Manža jim bude dělat něco s Netem a tak nás pozvali na oběd-na lososa(to si nechám líbit)Zdenda jel už autem napřed,abych tam pak nemusela na něj čekat dlouho.
Než odjel tak jsem ho nahnala do luxování(to je ostatně jeho práce :-))a tak máme doma zase útulno(manža to dělá poctivě-vyluxuje sedačku,utře prach atd.)
Odpoledne budu žehlit,manžovi košile a prckovy věci..já to dělám nerada,ale co se dá dělat,že?Čas od času se tomu nevyhnu :-))
Tak fičím si foukat vlasy a vy pište a pište.

Gabka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.04 12:12

Teda to bych taky chtěla …luxovacího manžílka..a utírat prach to u nás nehrozí.

Pár krát jsem ho nahnala ať mi aspoň povysává obývák, ale on luxuje jen ten prostředek, takže mě málem ranila mrtvice, já to nedělám často, ale pokud jo tak pořádně, takže teď mu dám Emily ven na procházku a hezky si to v klidu povysávám.
Ale má zase jiné přednosti, chi

Odpoledne jsme pozvaní ke známým na náštěvu, už se těšíííím, mají 2 děti tak si snad Emily vyhraje.

Žureček+Emily

Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 04.12.04 22:17

Ahoj holky,
stále bojujeme s „chorobou“. Nějak vůbec nemám pocit, že by se to lepšilo. Malá kašle, stále nám lítají teploty, v noci je spaní mizerné, přes den nespí skoro vůbec a je moc a moc unavená. Jsem zvědavá, jak bude vypadat ráno. Jestli se opět probudí s teplotou 39, tak vyrazíme na pohotovost. Už by to byl čtvrtý den s takovýma teplotama a to se mi na vyrozu moc nezdá. No budu moc doufat, že ráno vstane mé usměvavé sluníčko a ne uplakaný uzlíček neštěstí.

Slysil - moc hezký deníček. Schovám si ho do budoucna… I když teď už vím do čeho jdu :-))))

Shirin - doufám, že tvá rekonvalescence probíhá v pohodě a že Sarinka dobře baští…

Lucko - manžílek mi asi zítra pojede pro dáreček!!!! Musím být hodná, ať si to nerozmyslí!

Co se týče luxovacího manžela, tak toho doma mám. Od té doby, co mě fiklo z vysávání v zádech vysává on. A poctivě.

Holky mějte se moc a moc hezky a snad budeme do příštího srazíku zdravé.)
Pa M:

zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 05.12.04 08:25

Ahoj holky,

kluci ještě spí, tak mám na psaní chvíli čas. Dneska jedeme s Kubou k mamce. Už se těším, snad už upečeme nějaké cukrovíčko, no uvidím. Kája jde zase na fotbal a bude tam celé odpoledne, takže s náma nejede, no nevadí, alespoň si odpočinu.

Včera jsem teda byla s Kubou ve městě a nakupovali jsme dárky. Malému jsem dokoupila ještě nějaké oblečení a hračky, takže ode mně toho má až dost a Kájovi jsme taky byli něco koupit a ještě mu objednám něco z Avonu a snad to bude vše.

Kupodivu mám letos velice brzo nakoupeno, každý rok jsem to nechávala až těsně před vánocema a letos už finišuju. Ještě pojedu asi nejspíš v pondělí se švagrovou do Carrefouru, do Pompa. Mám tam pro synovce vybrané dárky a to už bude opravdu vše.

Jak se ale znám, tak podle financí budu ještě postupně do vánoc dokupovat. Kubovi určitě, i když ten si toho teda moc nezaslouží, hrozně mě zase zlobí, ale co bych pro své zlatíčko neudělala, že? Mám ještě vyhlídnuté spoustu oblečení, ale hračku už kupovat nebudu, má plný pokoj a stejně si s tím nehraje. Uvidíme, kolik peněz vyzbíráme po rodině a pak se vyrhneme zase na nákupy. Už se těším.

Jo a taky mám doma luxovacího manžela, sice nevysává tak často, jak bych chtěla já, ale i to je fajn, i když do prachu bych ho asi nikdy nenahnala.:(( To mám stejně pocit, že si udělám mnohem líp, než by to udělala on.:)

Tak se tady mějte, jdu se chystat na návštěvu.

Ahoj Zuzka a Kuba

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 05.12.04 10:39

Ahojky!

Tak jsem se prece jen na chvili k PC dostala, Roman jel do Sparu, prcka jsem ted ulozila a mam konecne chvili casu.

ZUZANAG: to ti zavidim, ty nakoupene darky, to ja letos nejak zaostavam :-( vsechno pak musim nakoupit v jeden den, vemu auto a pojezdim vsechny hypermarkety. Predstavu o darcich mam, ale jak vlezu do tech obchodu tak budu jak utrzena z retezu :-)))

ULRIKO: otaci se Andrysek uz z briska na zada?Byly jste se divat na to hop:,–(lo? U nas uz pasem konary na zvednutych tukou a vcera se poprve konecne otocil, uz se chyta i za prstiky na nozickach.

MOMINO: tak at se brzy uzdravite a dostavite se v plnem poctu na srazik :-)

LENI: co ouska? Uz je to lepsi? Nas se nausnicky nastesti netykaji. Tatinek ma sice v kazdem uchu, ale tohle rozhodnuti nechame na synatorovi :-)

Musim koncit, ceka me priprava obedu pro prcka. Tak hezky zbytek vikendu. Papa R+R

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 05.12.04 11:24

Nazdárek, holky!

Jak se máte při víkendu? Včera jsme vyrazili na pěknou procházku na Vyšehrad, tak jsme si to docela užili. Dneska přijedou tchánovci, tak snad to bude o.k. Obvykle jezdíme my k nim, oni k nám tak jednou za rok, ani ne.

SLYSIL - Andrýsek se ještě neotáčí. Velkým miminkům to prý trvá dýl. Myslím, že se Andy nejdřív otočí ze zad na břicho, o to se pořád snaží, když se mu lehce dopomůže, tak to umí, ale sám ještě ne. V protisměru zatím ani náznak. Zvednuté ruce ještě taky z nezvládá (a to je asi předpoklad, aby se přetočil z bříška na záda), i když si pěkně podává hračky. Taky se už přitahuje do sedu, moc se mu to líbí a vždycky se rozhlíží a zírá, jak zas všechno vidí z nové perspektivy. Nožičky si občas chytne, ale tak u kolen. Na hop:,–(lo jsme ještě nebyli, ale chcem v tom obchodě koupit cestovní postýlku, tak tam asi brzo vyrazíme. Ještě důležitá věc - možná bychom se v lednu mohly vidět!!! Podrobnosti v mailíku.

ŽUREČKU - doufám, že Tě nezklamu, ale Andrýsek se jmenuje oficiálně Andreas. Taky se nám líbilo i Andre, ale nakonec jsme dali tu delší variantu. Líp se nám hodí k příjmení (máme totálně německé). Doufám, že nás mrňous jednou za to jméno nebude proklínat. Ale teď je spousta dětí s netradičními jmény. Snad to nevadí, ale koukala jsem na Vaše stránky na Rodině a musím říct, že Emily je teda moc pěkná holčina! A na té fotce, kde jste i s manželem Vám to všem moc sluší!

Tak páček shledáček a užívejte neděli!

Ulrika a Andrýsek (dneska 19 týdnů)

Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 05.12.04 11:47

Ahojda holčiny!
Stále neúspěšně bojujeme s chorůbkou. Malá měla opět 39, tak jsem jí nacpala čípkama a šoupla do postýlky. Už spí hodinu a půl! To je rekord za dobu nemoci!!! Ale mám pocit, že už to bude lepší. Ráno se po dvou dnech konečně najedla a docela s chutí a chudinka nevěděla, co by ještě snědla. Tak snad už bude líp…

Jinak manžílek právě vyrazil na nákup mého ježíška. Jestli ho doveze, tak se vám pak pochlubím, co jsem si přála. Ale nechci to zakřiknout…

Mějte se moc a moc hezky, doufám, že jste všichni zdraví a netrápí vás nějaké neduhy.
Pa a dávejte pozor na čerty!!!!!
 M.

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 05.12.04 13:09

SHIRIN píše:
Ahojky! Sárinka je v pořádku, už zpátky nabírá. Aby ne, mlíka mám přespříliš. Chudák se u toho zakuckává, jak rychle to teče. Ta odsávačka je super! V noci malá budila co hodinu a cucla a usla. Já jsem vyřízená, navíc mám jakousi migrénu, to je ještě horší než ten císař.. Už aby jsme byli doma. Sammy je na Sárinku hodňoučký. Pořád by ji pusinkoval a hladil. Tak snad mu to zustane. Tak jsem si postěžovala, hi. Žaneta a Sárinka.

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 05.12.04 13:20

Ahoj Moni, taks teda manžu zmákla, jo? Hmm, dobrá :-D!
 L.

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 05.12.04 14:19

Shirin píše:
Už mě to moc nebolí, oproti minulému císaři lítám. Chci na vizitě přemluvit dr, Ať mě pustí v út domů- 5.den. Sára zhubla na 2,8kg a dneska ráno už měla 3,05. Johny za náma chodí každý den, je z malé nadšený, ale bojí se jí přebalůovat, že je to holčička, hi hi. A co vy? Jak se máte? Ž.

Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 05.12.04 14:23

Super zprávičky od Žanety. Jen ať se holkám daří dobře!!!!!!
Já už mám svého ježíška doma. Dostala jsem digi foťáček a mám moc moc velikou radost. Ještě se s tím naučit zarábět a bude to super.

Luci - moc pozdravuj Žandu!!! Manžílka jsem ani moc ukecávat nemusela. A jelikož dnes končila akce v Dataartu, tak mi pro něho jel. A už ho mám doma a studuju návod. Uf to bude fuška…

Pa m.

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 05.12.04 15:20

Shirin píše:
Sárinka je nejvíc podobná Sammíkovi. Hihi. Ale vážně, na některých fotkách, jak byl Sammy mimi, tak bychom je nerozeznali. Vlasy má dlouhatánské a tmavé.
Jak jsi chtěla zastavit čas, ať Vilda neroste, tak já to mám naopak. Šíleně se těším, jak poroste.
Já se těším domůůů! Ž.

Gabule
Závislačka 3321 příspěvků 05.12.04 16:57

Ahojte,

dneska mi to teda rychle uteklo :-))Ráno jsme byli na návštěvě pak domů,rychle oběd-stavili jsme se do Carefouru(včera jsme od tama utekli bez nákupu-blázinec,nic pro nás)a tak jsem udělala na obídek kuřecí steak a americký brambor.V 15h­.dorazil brácha(dneska naposledy jde od nás do tanečních,pak u nás spí a ráno jede odsud do školy)a všichni jsme kukali na DVD na Garfielda-to jsme se zase posmáli-doporučuji!
Jinak včera na návštěvě jsme dostali doporučení na paní,co dělá domácí cukroví(loni si od ní nechali péct)a tak si nechám taky 2kg upéct.Sice tento týden jedu k mamce a něco málo spácháme,ale to je jen tak pro nás :-))Když příjde někdo na návštěvu tak ať mám co naložit.
Jo nevím jestli jsem to tu psala ale s sebou do porodnice nám doporučili nejlépe ty vložky co byly kdysi za komančů-vata v síťce.Ptala jsem se v různých lékárnách a nikde nic.A víte kde jsem je na konec objevila?U nás ve Hrušce… :-))To mě docela rozesmálo,tak jsem říkala že zítra je vezmu jako ,,exponát,,na cvičení a zřejmě budu holky zásobovat :-))
No nic,nějak jsem se rozepsala,co??
Tak hezký vstup do nového týdne-ěau,čau.Gabka a Štěpulka 28tt

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 05.12.04 19:36

Ahoj holky,

dneska jsem byla na brigádě jen 5 hod., pak už pro mě neměli práci, to by mi ani tak nevadilo, ale z Kunčic v tu dobu nejely žádné spoje, takže pro mě musel dojet Martin autem. Samozřejmě, že už Em spala, tak jí nechal doma, protože budit jí by byl děs, takže pro mě jel po Rudné 160 km/hod. byli jsme doma se vším všudy za 12 min.

SHIRIN-úžasné zprávičky. Je super, že se Vám tak daří. Už se těším až malou uvidím. A ty Luci jsi bravůrní informátor.

ULRIKO-mám moc ráda jména, která se nedávají tak často. Však vidíš, že se dcera jmenuje Emily. A Andreas je super jméno, mylý bude určitě rád, já si taky říkám, jestli jednou nebude Em nadávat, ale až budou naše děti dospělé, tak bude Emily a Andreas, třeba běžně dávané jméno, vždyť jsme v EU. Mě se Andreas líbí víc než Andrej, chi. A děkuju za pochvalu fotek z bašeho albíčka.

No nic holky, jdu napsat něco ke Špuntíkům. Žureček+Emily

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 06.12.04 09:12

Nazdarek!

tak se konecne po vikendu ozyvam. Prcek prave usnul a ja jen v rychlosti natukam par radku a jdu uklizet, lepe receno prestavet obavak, mame tu tak maly prostor, ze to tu musit upravit, aby se tu vlezl stromecek. Jsem totiz maniak a uz se dneska na jeho vyzdobu chystam :-)))

LUCI: ze drzime pesti Zande, at ji temn 5. den pusti. Ja mela to stesti, ze me 5. den po CR pustili. Nejdriv takova mlada dr. tvrdila, ze neexistuje, ze je to brisni operace a domu se chodi 7.den, ani o reversu nechtela slyset. Pritom o me vubec nevedely, pak byl vikend a slouzila jina mladucka dr. a v momente, kdyz jsem se nadechla, ze se zeptam aspon na tu nedeli, tak sama rekla, jestli uz nechci jit domu, malem jsem ji skocila kolem krku :-))) Je taky pravda, ze se tam tenkrat rodilo o 106 :-) Je super, ze Sarinka pribira. uz se tesim na fotecky.

MONI: tak doufam, ze uz svuj novy digi fotak ovladas a posles nejake fotecky :-) Jak to u vas vypada s kuryrovanim?

DASO: ty uz jsi to u nas tady zabalila?

ULRIKO: tak to by bylo super, uz se tesim na mailik. Doufam, ze to vyjde. Tak uz pis, pis :-))) jsem zvedava! Me se jmeno Andreas moc libi a je fakt, ze k vasemu prijmeni to sedne. Ja tak vcera uvazovala nad holcicim jmenem, puvodne jsem chtela Terezku, ale az nekdy v budoucnu bude dalsi prcek a bude to holcicka, tak ji dame jmeno Anicka. I kdyz casu dost a nakonec to treba bude Frantiska :))))

GABULE: dorazis na srazik, nebo mas opet nabity program? :-)))

Holky a co srazik? Bude se konat?

Tak jo, ja koncim a piste.

Pa R+R

Gabule
Závislačka 3321 příspěvků 06.12.04 10:09

Čauky,

manža dneska šel do školy brzy(asi v 6,15)aprcek se zřejmě rozhodl že když vstává taťka tak že vstane i on :-))Bušil do mě,nedalo se usnout.Tak jsem si pustila v ložnici TV a usnula jsem až kolem 8h.Vidím že jablko nepadá daleko od stromu.

Raduš, nevím jak to bude ve čtvrtek…mám jít kmamči pomáhat s pečením a ještě nevím kdy se to bude dít.Tak dám pak vědět.

Budulínku-kdepak jsi?

Luci-taky nestíháš?A co kámoška-už je to OK?

Leni-doufám že už je Adélce lépe.

Žurečku-popusuj za mě tu svoji treperendu :-)

Moni-co nemocnice v Pze?ještě pořád nic??
Moc myslím na Žanetua její prcky-už ať je brzo doma!!

Holky,vy které jste chodily k Bošotovi:jakej je?Kamarádka(asi o týden méně těhu než já)má problémy s játrou-zežloutla,prcek jí tlačí na játru a má špatné krevní hodnoty.Tak ji poslali k Bošotovi a i prý k jeho asistentovi(neví jméno).
Tak jsem chtěla zjistit info…

No vytáhla jsem si z mražáku špek a brynzua udělám si na papu halušky s brynzou-mńáááám.

Tak pa Gabka 29tt

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 06.12.04 14:36

Shirin píše:
1, Ahoj! Dneska ráno jsem ukecala dr, ať mě zítra pustí , ale malé se zvýšila žloutenka, tak při vizitěse uvidí. Ta odsávačka (Medela) je fakt Super! Žaneta a Sára
2, Hurá! Prívě tady byl dr a ten bilirubin není moc vysoký, takže bychom měly jít domů zítra., A na Porubu teď nedám dopustit, je to tady skvělé! Dr i většina sester!
(Pak jsem jí napsala, že to je super, že to už může ve čtvrtek na srazík :-)))
3,No jasně, hi! Sammik je zatím skvělý, pořád ji hladí a pusinkuje. A když jsem nesla odstříkané mléko do sesterny, tak mi říká, že to nikam nemůžu nosit, že je to jen pro Sárinku! TAk doufám, že mu to zůstane!
4, Zatím pa, ozvu se zítra. Ona celý den spí, jen se nají a zase spí. A v noci tyk napůl. Pa. Žaneta a prcek Sára

L.

Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 06.12.04 15:06

Super zprávičky, doufám, že to Shirin vyjde jak si přeje…

Od nás jsou zprávičky opět špatné. Ráno to už vypadalo nadějně bez teplot, ale po spaní v poledne měla malá opět 38. Takže ráno vyrazíme k dr. Jsem zvědavá, co nám poví. Takže pokud bude ve čtvrtek srazík, tak to vydím s naší účastí bledě…
Pa M.

zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 06.12.04 15:21

Ahoj holky,

to je super, ze uz zitra shirin i sarinku pusti domu.:)) Urcite se uz hrozne moc tesi.

My na srazik taky neprijedeme. Do Ostravy jedu asi nejspis zitra se svagrovou na nakupy a jet tam zase ve ctrvtek mi neprojde. Taky se blizi vanoce a ja bych mela zacit neco delat. Doma to vypada jak po vybuchu, pripravy veskere zadne a na cukrovicko nemam jeste ani nakoupene vsechny ingredience, takze tentokrat se nezucatnime.

Luci: skvele fotecky Vildy v galerce, je nadherny a ty fotecky se ti fakt povedly. Nejhezci je na te 1. fotce. Je naprosto nezkutecne, ze byl Kuba taky takovy malinky:). Uz se tesim na 2.mimco, ale zase tak rychle vyroste:(

Moni: to je hrozne, ze je hanula nemocna, teploty ma uz fakt dlouho, co? To je fakt zvlastni, nepamatuju se, že by Kuba měl někdy teploty nad 38 víc než 2 dny. Blahopreju k digi fotaku, taky jsem si napsala jeziskovi, ale obavam se, ze moje prani nedostal.:( Asi jsem nebyla moc hodna, tak snad priste. :)

Mejte se hezky a jdu neco delat, Kuba stejne otravuje a chce na PC, tak jdu radsi pryc.

Ahoj Zuzka a Kuba

Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 06.12.04 17:43

Ahoj holky,
tak se opět hlásím - u nás je o víkendu u počítače plno, takže já se k němu dostanu vždycky až v pondělí (a jak čtu, tak nejsem sama).Jinak manžílka přihlašuji do klubu luxovacích manželů, ale prach si raději utřu sama. Manža ještě utírá parapety a zalívá kvítka.
Vánoční dárky letos trpí - zatím máme plno oblečení pro malou, ale jinak nic moc. Tak jsem zvědavá, jak to budem dokupovat na poslední chvíli.
Adélka se už trochu zklidnila,ale pořád to ještě není ono.Když to na ní přijde, tak se od ní člověk nesmí hnout. Ono to budou asi ty ouška dohromady se zoubkama - pořád šmrdolí dásně na 2 místech a má je zduřelé. Tak jsem zvědavá, kdy se to vrátí do normálu.

Shirin - jsme rád, že ti ten návrat domů vyšel a přejeme, aby ti Sárinka dělala pořád takovou radost jako do teďka.

Zureček - dík za informaci o ouškách, taky je mažu a už mě překvapovalo, že se to nehojí, ale když jsi napsala, že to trvalo asi 14 dní, tak jsi mě trochu uklidnila.

Gabule - obdivuji, jak si vyvařuješ. Já když jsem doma sama, tak se mi do vaření vůbec nechce a odbývám se jenom hemenexem apod.

Lenka + Adélka (dnes 16 týdnů)

Knotek
Povídálka 16 příspěvků 07.12.04 07:37

Ahoj holky,
dlouho jsem se neozývala, protože jsem se rozhodla, že už zůstanu doma, tak jsem v práci „čistila stůl“ a nebyl moc čas.
Deníček je super. Chodím do těhu cvičení, kde půl hoďky cvičíme a pak hoďku „klábosíme“ s porodní asistentkou. V podstatě říká to samé. Raději se připravit na tu horší variantu a pak to bude příjemné překvapení, když malý bude venku raz dva.
Jen jsem se chtěla zeptat na masírování hráze. už jsem o tom četla, že se má dělat zhruba od 36. týdne, ale odkaz na rodince, kde by měl být návod nefunguje. Nemohla by jste některá napsat jak masírovat? Porodní asistentka nám řekla, že je to teďka novinka a že tím nic nezkazíme, doporučila i olejíček od Weledy, ale jinak jak masírovat ne. Jen že se toho určitě rád ujme manžel :-)

Přeji příjemný den všem, Jana+mrňousek 31tt

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 07.12.04 09:21

Nazdárek holky!

Jak se Vám dneska vede? Já jsem dneska dost mimo. Včera jsme byli s Andrýsem na velké výpravě v centru bez kočáru (se šátkem), takže už večer jsem byla docela odrovnaná a Andrýsek to završil takovou horší nocí, kdy jedl po 1-2 hodinách. Kolem sedmé se mi ho ještě podařilo na chvilku uspat (nechtělo se mu, ale vytuhnul, hihi), tak jsme vstávali až v devět, tak aspoň dvě hoďky nerušeného spánku… Nicméně si připadám, jak kdyby mě někdo přejel parním válcem. Šátek je sice super (dostanu se všude, nemusím nikoho prosit, aby mi pomohl po schodech, je to rychlejší, Andrýn v šátku neřve, kdežto v kočáru někdo ano), ale člověk by pak potřeboval rehabilitaci:-)

SLYSIL - jsem hrozná ostuda, ale mailík ještě pořád nemám. Aspoň budu mít víc co napsat, hihi. Doufám, že dneska už se podaří.

LUCO - jak vy a šátek? Viděla jsem v diskusi, že ho zrovna šiješ. Už zkoušíte?

Ulrika a Andrýsek

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 07.12.04 10:33

Shirin píše:
Ahojky! Pravě jedeme dom"- hurááá! Malá má pořád žloutenku, ale v normě. Žaneta a Sárinka

Paráda! Tááák a teď ať je za Váma to krušné šestinedělí a ať mají naše mimča co nejdříve novou kámošku mezi sebou!

Jsem ostuda, že tak málo přispívám, polepším se :-).
Ulriko, šátek máme doma od neděle, ještě nebyl čas ho vyzkoušet :-(. Pořád sem někdo chodí, do toho mi bylo včera blbě, několikrát jsem sebou málem švihla, bylo mi na omdlení.( Tak ve mě svitla naděje, že jsem těhu, hi hi, ale to byste mi pak v klidu mohly říkat Madono!!! :-D)

Gabko, s kámoškou nic. Jsme obě moc tvrdé :-(((

Jano, Knotku. Vykašli se na Veledu. Je to úplně zbytečné tahání peněz z lidí. Věř mi, že úlně stejnou službu ti udělá kuchyňský olivový olej. Dokonalý popis masáže hráze napsala Alice z jarních miminek v jednom ze starých deníčků. Pohledej to. Několikrát se toto téma mihlo i v diskuzích. Není to problém je najít a je tam dost dobrých rad.

Moni, držíme pěsti v boji s tím hnusným bacilem!!! Jaktože jsme ještě neměli tu čest obdivovat tvé foto umění v galerce!

Zuzko (FM). jak píšeš, je opravdu třeba už něco začít připravovat na Vánoce. V sobotu jsem se tudíž jala uhňácat těsto na cukroví (Falešné Rafaello) a podařilo se mi ho POSOLIT!!!

Nic, jdu teď v rámci Vánočních příprav umývat okna. Snad je nerozbiju :-)

V ten čtvrtek, spichnem se některé?
Lucie+ Vilík (10t+1d)****

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 07.12.04 10:42

Jé, to je sranda!!! Nemělo to být zvýrazněné všechno! Zas tak důležitý ten můj příspěvek není :-))))))).
Omlouvám se.
 L.

Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 07.12.04 10:47

Ahojte holkýýý,

nakojený Kubíček škytá vedle mě, tak mám chvilku napsat.

Všimly jste si, že Missorka je těhulka?? Je to naprostá bomba. Bude mít pořádný záběr, ale nádherný.

Shirin gratulujeme, je to nádherné.

Lucy, jak jsme byly to jedno úterý ve Fontáně s kojo krizí…pamatuješ? Na:,–(ila jsem meltu, vločky, polívky a… mám mlíčka, že bych mohla kojit celý kojenecký ústav. Poctivě plním mražák. Jsem tomu tak ráda.

Včara jsem byla s Kubíčkem znovu na sono mozku. Ta voda tam pořád je, ale prý je to v pořádku.

Mějte se.

Páá Dva Budulínci (29let a 12týdnů)

Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 07.12.04 11:34

Ahoj holky,
díky za držení palců, ještě prosím držte… Dnes jsme vyfasovaly antibiotika a pokračujeme v léčení. Achich ouvej…

Luci - nějak se mi nechce ani fotit to moje nemocné zlatíčko. Až jí bude líp, určitě něco do galerky přidáme.

Shirin - Tak ses dočkala! Ať vám to doma dobře klape!!!

Pa M.

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 07.12.04 11:56

Tak to je super, že jde Shirin domů, přece jen doma je nejlíp.

Přejeme všem marodům, aby se co nejdřív uzdravili, myslíme na Vás.

Včera jsem byla v dětském koutku v Shoppingu, trávili jsme tam 2 hodiny, to mé dítko mě vůbec nepotřebuje celou dobu si hrálo samo..já si aspoň mohla vypít kafe.
Na oběd jsme šli do Ikea a pak jsme prolezli obchod a OBI. No domů jsme dorazili před setměním.

Fňuk za chvíli jdu na brigádu, nějak se mi nechce to je ais tím pěkným počasím.
Tak se mějte papa Žurda+Emily

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.04 11:58

Ahojte maminky, miminka a zbývající spolutěhulky,

Hlasíme se ještě pořád 2 v 1,ale už je to silně náročné. Hlavně ty noci, ale je to dobrá příprava. Shirin měla termín jak já a ve stejném městě, tak jsem si myslela původně,že bychom se mohly setkat v porodnici. Ale byla by to náhoda. Přejí zdraví zdraví zadraví ji i Sarce.
Nějak málo se ozývají zbývající spolutěhulky, holky ozvěte se?????

Pěkný den

Lime + mimi 39,5tt

Gabule
Závislačka 3321 příspěvků 07.12.04 12:47

Ahojte,

dneska je venku krááásně.Hurá­á!!Hnedka je lepší nálada :-))

Ráno(teda spíše dopoledne)jsme byli s manžou na úřadě,kvůli ověření podpisu.Potřebovali jsme ještě dodat darovací smlouvu(pozemek pod domem)k hypotéce.
Zítra to po plavču budu muset odnést do ČS a taky do vysokého baráku na Ostrčilově ulici.No ale snad už budeme mít klid:-)
Taky jsem se asi po půl roce stavila do Kaufu(neberou tam karty tak spíše chodím do hypáčů)a žasla jsem na těma cenama :-))
Za 150Kč jsem udělala nákup-ani jsem to nemohla dovléct domů.Hlavně ovoce a zelenina-už vím že tam budu chodit častěji :-))

No a teď jsem zjistila že zemřela(45let)moje velká oblíbenkyně,zpě­vačka Zuzka Navarová!!!!Ach joooo.Takže jsme byli tady v Ostravě na jednom z jejích posledních koncertů.Velká ško­da…

Tak holky pište,pište.ČAUKY GABČA+ŠTĚPULKA 29tt

Rachel
Kecalka 332 příspěvků 07.12.04 13:02

Ahoj holky!
Taky vítám Sárinku na světě a přeji jí hodně zdravíčka, lásky a štěstíčka na její dlouhé cestě životem. Mamince Shirin také hlavně zdravíčko a pevné nervy :-) musím uznat, že obě její dítka - Sammy i Sárinka mají krásná jména.
Holky, proč taky píšu. Zítra jdu do shoppingu opět do koutku. Chodila jsem tam dřív i se Zurečkem, ale ta tam byla ted v pondělí, jak tak čtu. Určitě víte, kde to tam je. Paní nás tam pustí už i o půl desáté, je tam spousta hraček a hlavně sleduju, jak se ta má zlobidla už osamostˇatňují. Pokud některá máte čas a chuť, přijedte tam zítra taky. Budu se těšit.
Potkala mě jedna mladá mamča venku a začala se se mnou bavit. Jsem byla překvapená, že si mě pamatuje ještě z dob, kdy jsem ji potkala na pohotovosti v nemocnici na Fifkách. Tak jsem jí taky slíbila, že ji zítra ten koutek ukážu.
Možná je to super místo na takový mini dopolední srazík, nemyslíte?? Děcka si můžou aspoň pohrát a my v klídku posedět.
Takže napište, komu by se chtělo přijet.
Za chvíli budu muset budit zlobidla, protože jsem na velkou poradnu na Fifky (Fifejdy). To zas budou hodnotit, jak jsou na tom s vývojem, co už umí a zase mě beztak seřvou, co dělám špatně. Před půl rokem mě doktorka seřvala, že jim nemám pomáhat za ručičky do sedu. Přitom má obvodní dětská doktorka mi to doporučovala. No tak pak se v tom mám vyznat.
Tak zatím pa, budu se těšit na ten zítřek.
Pa
 Rachel

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.04 13:42

Ahojky

dneska je opravdu venku super pocasi.
Byli jsme dopoledne na chvilku venku a zlomilo se nam perko i kocaru, tak mame po prochazkch. na sportaku mam uplne vyfoukly kola . tak jsem zvedava co nas tata vymysli. bez kocarku si s Adamkem moc netroufam, nikam by jsme asi nedosli.

LUCI ve ctvrtek bych na srazik dosla, jestli se teda bude konat. jedem rano ke tchyni tak bych ji tam Adu nechala a na chvili si odskocila.

SHIRIN pekne si to se Sarinkou doma uzivejte:-))

jdu dobalit jeste par darecku co tady mam , dokud Adamek spi. Dneska to byl boj a krik nez jsem ho uspala. Cekala jsem kdy prijdou sousedi jestli ho nahodou netyram kdyz tak brecel. byl tak silene unavenej ze zuz nic nechtel delat ale ani spat. Doufam ze se to nebude opakovat casto.

Mejte se
Andrea a Adamek

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 07.12.04 17:00

Nazdarek,

tak jsme dneska dorazily konecne domu. Rano jsme sli k nasima vratily se az ted. Na prcka leze ryma a kasel, tak jsem hned koupila sirup a budem kuryrovat. Ve ctvrtek pokud smudla nebude marod, na srazik dorazime, teda dorazim. prcek bude u mamci na sluzbe :-)
U nas uz stoji stromecek, pak ho vyfotim a poslu do galerky, musim se pochlubit :-))) Jmenovite budu reagovat pozdeji, ted mi pidalka radi na kline a snazi se taky tukat :-) Takze az pujde chrupkat napisu vic.
Zatim pa R+R

Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 07.12.04 17:59

Ahoj holky,
my na srazík nedorazíme, protže jsem dnesk adostala šílenou rýmu a škrábe mě v krku, tak čekám kdy chytnu ještě kašel. Te´d jsem v separaci a o malou se stará manža a nosí mi ji jenom na kojo, aby to taky nechytla.
Shirin, držíme palečky, ať je malá brzo jako rybička.
Zatím se mějte lépe než já.

Lenka + Adélka (3,5 měsíce)

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 07.12.04 20:57

Ahojky,

jsem vytocena do vrtule, mela jsem naklepany asi 20 centimetrovy komentar a pak se sekl pocitac a ja ho musela restartnout, ja mam takovou smulu :-((((((

Ted uz se mi to psat znovu fakt nechce, takze se nezlobte, ale jen ve zkratce:

SHIRIN: prima, ze jste doma. Posli nejake fotecky do galerky pleas :-)

MONINO: uspesne leceni, u nas to teprve zacina, dneska jsem koupila sirupek, tak taky kuryrujem. Uvidime zda jsme to podchytily vcas.

GABULE: zitra si dobre zaplavci. Jsem asi kulturni barbar, ale me to jmeno vubec nic nerikalo :-( Musim se vic zajimat o kulturni deni :-)

LIME: omlouvam se, ale nejak jsem te v denicku nepostrehla, odkud jsi? Kde budes rodit?

ZUZANAG: tak preji rychly uklid a hooodne napeceneho cukrovi :-)
Ja asi letos budu pect dia :-))) jinak budu jako koule.

BUDULINKU: hlavne, ze se to Kubickovi nezhorsilo, je to sikovny chlapecek!

LUCI: perfektni fotky, to je do kalendare? Ja se na ten nas nejak momentalne vyprdla. Stromecek u nas uz stoji, tak bych se mohla pustit do nafoceni prosince.

DENCO: zijes?

RACHEL: ja uz se taky tesim az budem chodit do hracich koutku, ale jeste si musime pockat

LENKO: co ouska? Moc ti asi neporadim, nekojim tudiz jsem se nezajimala o medikamenty vhodne pri kojeni, ale Paralen muzes, malemu jsem dneska koupila sirup Stodal, je to homeopatikum a kdyz byl marod v 6. tydnech tak rychle zabral. takze ten by ti urcite neuskodil, taky davam Romikovi caj od Hippu na kasel a nachlazeni, ten by jsi taky mohla pit, kdyz ho muzou miminka. At se brzy uzdravis!

ANDREO: pokud bude Romikovi lepe, tak na srazous taky dorazim tentokrat sama. Romanek ma jit ve ctrtek na sluzbu k babi a dedovi.

ULRIKO: ja si nedovedu predstavit tahat Romise v satku, to bych asi nedala, tak te obdivuju, protoze Andrysek vazi vic nez nas prcek. Ale mozna je to jine, nemam zkusenost :-) Diky za mailik, prave jsem si ho precetla, pokusim se odepsat hned zitra,ale neslibuju.

S tou Missorkou je to pecka, ja si to nedokazu vubec predstavit, mit hned dva takove male prcky :-)) Uz ted toho mam obcas plne kecky :-))) Moc jim to, ale preju!

Jo Moni co ten seznamek?

Dobrou noc R+R

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »