Ostravský deníček č.30 - Jak jsme jeli na výlet

Rodičovství

Ahoj všechny Ostravačky a okolňačky čtenářky, nakukovatelky i tajné „šmíráčky, které by zasloužily vytahat za uši, protože se nepřidají. Takže pokud tady je ještě nějaký utajený čtenář, tak ať se ozve. To, že se známe nemění nic na tom, že VELMI RÁDY UVÍTÁME NOVÉ ČLENKY přispěvovatelky.

Tak já jsme teď poslední 3 dny moc nestíhala a musím vás pochválit, že jste nezahálely a pěkně psaly. To potěší a já měla co číst. Sice jste s deníčkem zase počkaly na mně, ale už jsem si zvykla, že jsem to tak nějak přebrala po Slysil :o))) No jo, když já jsem líná hledat deníček, tak radši napíšu nový :o)))

Dneska jsme podnikli s Adélkou velký výlet do Luhačovic. Děda tam je v lázních, bylo pěkně, tak jsem se rozhodli, že by bylo fajn, udělat výlet. A někdo musel dědovi odvézt špinavé prádlo a dodat mňamky......Mar­kétka s Míšou šli na nějakou velkou oslavu od exmanžleky, tak jsme vyrazili sami. Super ! Počasí nám přálo, tak jsme si to parádně užili.
Prošli jsme se po kolonádě (i jsme se opálili a to jsem Adélku poctivě mazala co třičtvrtě hodiny), poseděli u fontánky (byli jsme parádně mokří), popili nějaké léčivé prameny (fuj, ble), smlsli jsme si na oplatcích a zmrzlince (mňam, mňam), Taky jsem si dali dobrý obídek - chudák Adélka dostala zase jenom brambor, mrkev a červenou řepu (naštěstí ji to chutná). Adélka vyzkoušela houpačku (ok) a skluzavku (ko). Přebalovali jsem na lavičce v parku (taky zajímavé, úplně zapomněla protestovat :o))) Kojili jsme, kde se dalo (někdo to bral s úsměvem, ale setkala jsem se o se zabijáckým pohledem nějaké důchodkyně) a setkali jsme se s jednou maminkou s miminkem (mělo jednu deku pod sebou a druhou bylo přikryté), která se velmi hlasitě podivovala nad tím, že je Adélka v kočárku jenom v bodyčku s krátkým rukávem. No, jo, už si zvykám, že mě mají lidi za tyranskou matku. Podotýkám, že i tak měla Adélka zpocené záda.
Po cestě domů si Adélka pěkně schrupla, tak jsme ji po příjezdu domů museli nechta unavit, aby vůbec spala. Tak jenom doufám, že ráno bude spát alespoň do sedmi. To by mě móóóc potěšilo.

Tak to byl náš výlet a aspoň máme kde psát. Tak doufám, že toho využijete a bude tady hodně příspěvků.

Lenka + Adélka (8 m + 2 t)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 01.05.05 07:04

Hurá jsem první!!!

Včera jsme se sešli v Porubě s emimiňačkou Lesinou-má rok a půl starou(mladou :-))Adélku a v bříšku 34tt staré(mladé)Drá­čátko :o)
Byli jsme se procournout po Pustkoveckém parku.Malý spal od 14,30(co jsme vyjeli z domu)do 17,pak na lavičce v parku kojo a pak spánek do 18,40 než jsme přijeli domů.
Prostě zlaťouš!!
S Lesinou jsme si vyměnily Avenťácké lahvičky-já ji v akci vzala bílou 260ml lahvičku a ona mi ji vyměnila za učící modro-žlutý hrneček.

Jo a Š včera SÁM usnul v postýlce a bez křiku-spal do 03h.(od 21h) a pak do 7h.
Tak pa jdu kojit.
Gabka a Štěpík 10týdnů

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 01.05.05 07:11

Hezkou neděli!

Leni, dík za výletní deníček! To je krása… Se v poslední době ňák často chytám při závidění :-)))

Holky ostravajdy (tajné šmírajdy), Lenka má pravdu, ozvěte se a přidejte se! Začíná se rýsovat fajn partička, jsme skvělé baby (jedna lepší jak druhá) :-D, tož se nebojte a přidejte! (Viď Oloušku?! :-) )

Umírám hlady, tak si valím udělat snídani, abych si náhodou nezkazila postavu :-D a navíc děcko se mi kroutí v náručí… Doufám, že dneska zas příjde obabi na povození.

Sakra je první máj, lásky čas… Asi ňákého chlapa přeperu a znásilním… :-)))

L+V

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 01.05.05 08:02

Ahojká,

to je krásný deníček. My jsme minulý týden objevili jak je krásně kolem polaneckých rybníků. Courali jsme tam s Majou a kočíkem skoro tři hoďky. Dneska je máme v plánu zase. Nejdříve skáknem do Cerfíku, vyzkoušet autosedajdu (objednám ji potom na netu) a koupím si tenisky (takové ty - čím víc pruhu tím větší adidas ) a pak už frčíme k těm rybníkům.

Kubík je už veliký kluk - jezdí ve sporťáku. Je z toho úplně nadšený. Hlavně z té tyčky pro ruce - krásně se žužlá.

Dala jsem mu jablíčko na žužlání - to byl debilní nápad. Zaskočilo mu a dolovala jsem mu ho z krku. No dolovala, jednou jsem ho bouchla do zádiček a letělo oblouklem. S tím musíme ještě počkat. Ale polilo mě pořádně horko.

Tak jsem dosnídala, jdu debordelizovat a uvařit. Futr dokola. Pomoc, já neci :-)))))

Radka a Kubík (právě vykládá taťkovi jak se vyspinkal - moc mu nerozumím, ale s taťka asi ano, soudě podle toho, že mu odpovídá)

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 01.05.05 08:12

Raduš,

u rybníků je moc hezky…my tam jezdili s našima na kole-až do Studénky a minule jsme se šli tím směrem projít s mamčou :-))

Někdy za tebou přijedu a vyrazíme!!?C ty na TO???

Jdu si vyfoukat vlasy,miminko spinká-andílek.
Jo a ráno jsme poprvé zlehka odsávali snoplíky hadičkou.Nedělali se mu teda bubliny,ale i tak se mu špatně dýchalo.Naštěstí snoplíky nebyly až vzadu a trochu jsme jim pomohly Vincentkou,která je rozpustila.

Tak končím…holky co vaříte?

Jo a Raduš co máš ještě vybráno v Chiccu?

Paaaaaaaaaa Gabka

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 01.05.05 13:38

Ahojky Gabi, jóóóóóó. Vyrazíme!!!!!

Čekáme až se vzbudí Kubíček a jedeme. Počítám, že bude spát až do čtyř, takže ho půjdu ve dvě vzbudit, dospí se cestou.Vždycky to tak je. Jak potřebujeme ať se probudí brzo pěkně to protahuje a naopak.

V Chiccu mám vybranou autosedajdu, ohrádku a nějaké bezpečnostní fujtablíky na skříňky a šuplíky. Hlavně mi dělá starost jedna skříňka s chemikáliemi. Ještě jsem něco viděla v Ikei, tak tam nejdříve skáknem.

Páá Radka a Kubíček

Dneska jsem dělala hovězí na žampiónech a tak se mi povedlo…mňam. Dala jsem si nášup.

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 01.05.05 13:48

Tak jsem nasosala nové fotky do galerky-kdo chce může mrknout.
 G.

 
kisotek
Stálice 54 příspěvků 01.05.05 15:10

Ahoj holky,
hlásí se vám jenda " šmíranda ", sem tam tady vždy za vámi zaskáknu a čtu ;-) . Tak se na mě nezlobte, snad už bude i odvha někdy pisnout. První krok jsem už udělala ne;-))) ??

 
Anonymní  01.05.05 16:39

Ahoj holky!
Teda Leni, hned jak jsem uviděla ve Tvém deníčku slovo „Luhačovice“, jsem se hned začetla… Já Luhajdy totiž miluju!! každý rok tam jezdím s mamkou taky jen tak, na jednodenní výlet. Je to tam nádherně odpočinkové. I když více důchodců, ale já už se tak přece taky někdy cítím :-) Letos tam právě chci vzít i manžílka a risknout to s dětmi, ale mám ještě strach z toho cestování busem. No uvidíme.
A nejvíc se samo sebou těším na Aloisku, VIncentku a procházku kolonádou. No, aspoň jsi mi to vše připomněla.
Tak jsem se vykecala a slibuju, že sem občas zase nakouknu!
Mějte se všichni krááásně a užívejte si měsíc lásky!!
Pa
Rachel a dvojčata Ninušák a Honzušák (18 měsíců)

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 01.05.05 19:04

Ahoj Kisotko nebo Kisotku?? Piš, piš, piš. Vítáme každou novou dušiču.

Jdu zkouknout galerku.

Radka a Kubík (totálně uondaní - oba)

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 01.05.05 19:04

Ahoj kisotku,

pěkně tě vítám v deníčku. Tak, první krok máš za sebou, doufejme, že nebude poslední :-).
S chutí do toho!

Lucie a Vilík

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 01.05.05 20:25

Ahojky,

tak jsme se vrátili z celodenního výletu, dopoledne jsme byli v ZOO, Kuba usnul v kočárku, takže jsme se pak ještě procházeli, pak jsme byli u mojí babičky v Paskově a pak u mojí mamky v Paskově, nakonec jsme s Kubou zašli do Kaufu pro večeři a teď už je okoupaný, dojídá jogurt a čučí na pohádky. Za chvíli ho vyhodím spát, uvidíme, kdy usne.

Včera byl tak utahaný, že spal v kuse až do 9 do rána a ani k nám v noci nepřišel, takže utahat, zničit a pak spí celou noc v kuse, jsme zvědavá, jak to bude dneska.

Kositku: taky tě vítám v deníčku, odkud jsi? Jak staré máš mimčo? Napiš mám něco o sobě.

Leni: hezký deníček, spoléhala jsme, že se toho opět ujmeš:)))

Luci: nic si z toho nedělej, že je 1. máj a ty si bez chlapa, já sice chlapa mám, ale žádné líbání pod třešní se nekonalo, ráno jsme z Kubou vypadla z domu a teď zase není doma Kája, takže jsem na tom podobně, jako ty.

Popis nakoupování kuchyně v Polsku jsme popsala v minulém deníčku, takže kdo by měl zájem, tak to najde tam.

Jdu kouknout do galerky.

Žurečku: tak byli jste v ZOO, my tam byli dopoledne a už se mi zdálo, že tam bylo dost lidí, ale když jsme odcházeli, tak to byl děs, davy a davy lidí, na program Frekvence jsme nezůstávali, protože byl fakt velké horko a davy lidí a to já moc nemusím, jinak bylo opět fajn. I když příště půjdem radši přes týden, fakt bylo narváno.

Tak se mějte hezky, jdu dát Kubu spát.

Z+K

 
kisotek
Stálice 54 příspěvků 01.05.05 20:35

Ahojky,
díky všem za přivítání. Tak jmenuju se Tamara. O mimču se už u mě nedá mluvit, mám dva kluky: 12 let a 2 roky a devět měsíců. Bydlím u Frýdku- Místku. Toť asi tak vše. Opravdu budu ale jen nakukovat a sem tam pisnu, ale ač jsem vlastně na MD, chodím už půl roku do práce, takže toho času fakt moc nemám ( páč je tu ještě manžel- to jsou jakoby dvě děti :-))) ) a pes a baráček. Takže ještě jednou díky za pozdravy a předem se omlouvám za jen tam zaskáknutí ;-).
 Tamara

 
Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 01.05.05 20:43

Ahojky všichni,

Tak včera jsem poslala deníček a dneska se teda pustím do komentářů. Mám sice všechno poctivě přečtené, ale odpovídat se mi už nechtělo.

SRAZÍK - jsem moc ráda, že se všem líbilo. Přiznám se, že jsem z toho měla ze začátku trošku strach, proto jsem to, že to bude u nás upřesňovala až tak pozdě :o))) Bylo to ale super. Až se to sluníčko rozhodne pořádně fungovat, tak uděláme zase něco u nás na zahradě.

BUDULÍNEK - doufám, že už je Kubula v pořádku. Snad to byly jenom ty zoubky. A mažeš mu je něčím ??? Jo a tyčka u sporťáku je opravdu mňamka, Adélka souhlasí s Kubíkem :o)))
A až se budete domlouvat k rybníkům s Gabulí, tak řekněte, asi bych šla s vámi (pokud by mi to vyšlo), ráda bych se tam prošla, už jsem tam taky dlouho nebyla.

LUCKA - že fotky nevyšly úplně super nevadí, lepší něco, než nic. Já totiž úplně zapomněla fotit.

SHIRIN - srazík by byl super. Doufám, že nám to ještě vyjde.

ZUZANAG - tak s tou pračkou tě úplně chápu. Mi pračka fungovala 10 let bez problémů a sotva jsem šla na mateřskou, tak se po**ala. No jo, ale kdyby jednou. Opravář ji opravil (za 600 Kč) a asi za 2 měsíce opět. To už byl opravář považován za známého, tak nás to stálo jenom 200 a v pátek opět. Tak jsme se s manžou domluvili, že pokud by ta oprava byla dražší, tak už raději koupíme novou pračku. Teda ne, že bych nevěděla kam s penězma, ale než pořád vrážet do staré pračky a zase se něco pokazí, tak to raději novou, co by snad vydržela zase aspoň 10 let.

ŽUREČEK - gratulujeme k chození na nočník. Emily je šikulka. Jinak jsem po ní na srazíku pořád koukala a říkala si, co všechno Adélka už za rok bude umět. To už z ní bude opravdu velká slečna.

KNIK - držím palečky, aby Jolanku nemuseli trápit a pokud přece jenom, tak ať to máte co nejrychleji a bezbolestně za sebou. Musí to pro tebe být hrozné, ale zase to ber tak, že Jolance pak bude lépe.

GABULE - koukám, že ty jsi taky cestovatelka. Pořád píšeš, kde jste se Štěpulkou vyrazili, to Adélka v jeho věku moc nechtěla, pokud nespala, tak se jí v kočárku nelíbilo. Tak jsme se musely zdržovat většinou doma, kde měla své pohodlí. Ale zato teď si to vynahrazuju a pořád někde couráme, je už v pohodě a moc se jí líbí koukat z kočárku na lidi, auta a psy. A příště, až budeš procházkovat s LESINOU, tak ji vyřiď, že se na ni těšíme, ať taky něco písne.

DEDE - pokud teda poctivě čtš (jak jsi psala), tak si to určitě přečteš :o))) Můj brácha a jedni známí si taky nechávali dělat kuchyň v Polsku. A jak psala Zuzka, tak tam prostě zajeli, obešli kuchyňská studia a obchody s nábytkem, nechali si vždycky říct cenu a termín dodání (měli svoji představu) a pak si to nechali udělat tam, kde se jim to nejvíc zamlouvalo. Ti známí byli v Českém Těšíně a brácha za Bohumínem. Oba byli moc spokojeni.

ANULKA - doufám, že se nezlobíš, že jsem napsala další deníček. Já se dostala k netu po delší době, zjistila, že další deníček ještě není, tak jsem ho hned sepsala a odeslala a pak teprve četla příspěvky a zjistila, že mezitím Lucka napsala, že si ho vezmeš. Budu ale ráda, když napíšeš ten příští tzn.když zmizíme z hlavní stránky (cca za týden). Doufám, že to téma vydrží.

KISOTEK - tak první kroky už jsi udělala, tak hurááá do psaní. Už se moc těšíme, co nám na sebe prozradíš. Jsme hrozně zvědavé baby :o))) a že nebudeš psát denně nevadí - stačí obden :o))))))))

RACHEL - doufám, že to nebyl jeden příspěvek na dlouhou dobu. Holky o tobě občas mluví, ale pro mě jsi zatím tajemná. Tak se odhal :o)))

A pište - i ty utajněné třeba Oloušek a další.

Tak se zatím mějte a užívejte si toho super počasí. Kéž by to vydrželo.

Lenka + Adélka (265 dnů, za sto dnů 1 rok)

 
DeDe1
Kecalka 138 příspěvků 01.05.05 21:36

Lenko,jo jo čtu:)) díky za info,vyrazíme tedy do Polska,stejně si myslím,že mnohé naše firmy dovážejí nábytek z Polska a tady ho vydávají za český s pořádnou přirážkou.

Lucko,na srazík nějak nemám odvahu,už se moc dobře znáte a nezapadla bych.I když ten poslední u Lenky jsem měla téměř za bukem,chodívám po té ulici často na procházku.

Sára už velká ženská,lítá po čtyřech,staví se,pořád nám zdrhá ke klukům do pokoje za králíkem.Ještě pořád kojím,s příkrmama to byl trochu boj,nechtěla ty blivajzy ani okusit,teď už jakž takž jí,i když prsíčko stále vítězí.
Zkusím vlepit do galerky nějakou fotku.
Dáša + Sára (10.měsíců)

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 01.05.05 22:22

Dášo,
to je nesmysl. My se sice známe, ale taky se nevídáme bůhvíjak často. A sama jsi to kdysi psala. To, co nás spojuje, máš i ty… a teď už to je 10-ti měsíční :-)

Věř tomu, že vás rády uvidíme. Za chvíli se ty naše dětičky začnou batolit a pak si už začnou hrát pospolu… tak budou doufejme taky parta capartů! :-)

Tak dobrou.
L.

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 01.05.05 22:49

ahoooj holky,
teda tady to žije!!!

Zdravím všechny nové maminky, pište, pište je to moc fajn, že jste se ozvaly.
Zuzi-do ZOO jsme dorazili ve 14:00 a máš pravdu bylo tam straaašně moc lidí, nejprve jsme nemohli zaparkovat..Martin nadával jak špaček, ale nakonec i přes ty davy to bylo moc fajn, Em nezajímaly zvířata, ale hlavně to, že může zběsile pobihat a pobíhat a nic jí nezajede, domů nás vyhnal až déšť po 18:00…
Jo a co myslíte, že jsme vezli pod kočárkem-NOČNÍK, malá zahlásila, já vytáhla onu věc, malá sedla, brblala eeee, lidí kolem nechápali, že tady najednou sedí dítě na modrém nočníku, malé očividně zájem okolí nevadil, nenechala se rozhodit a vyčůrala se, pak jsme společně šli zalít travičku… no prostě paráda… domů po cestě v autě opět hlásila, tak jsme jí řekla, že musí vydržet a vydržela až domů…je to moje šikulka…
mizím spinkat..ráno jdeme na dětskou obrnu a já odpo do práce..
mějte se Žurda+Em

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 02.05.05 19:34

Hmm, tak včera to tu jelo a dneska ?????

My jsme dneska courali celý den venku. Kubík je jako u vytržení z aut. Nejvíce výská radostí, když stojím u přechodu a auta kolem frčí jedno za druhým. Teď se fakt nezlobím, když hned nezastaví.

Chtěla jsem si vzít letní šatičky, pak jsem si řekla, že je to blbé (začátkem května) a vyrazila jsem v tričku a riflích. Tak za 10 minut jsem si to začala vyčítat. Už bylo pozdě vtátit se domů. No, blbá až na půdu.

Radka a Kubíček

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 02.05.05 21:13

Ahojky,

dneska bylo fakt super nádhrné počasí, co? A já nemohla být vůbec s Kubou venku, dopoledne práce, pak vyřizování a schůzky v Ostravě a domů jsme dorazila až v 6 večer, ještě, že s ním byl venku Kája.

Byla jsme se zase po delší době podívat v Carrefouru, teda jenom v Chiccu a v A3, tam jsem Kubovi vybrala boty a v Chiccu jsme okukovala kočárky a asi půl hodinu jsme s prodavačkou zkoušeli a prohlíželi Quinny Buzz, pak jsme ještě kontrolovali katalogy, no paráda, Buzz je naprosto úžasný, ježdění s ním, je pohádka, je super velký a fakt skvělý, teda, až na tu cenu, ale pro 2. mimčo musím našetřit a koupím si ho i s autosedačkou, kdybych měla prachy, tak ho vemu hned pro Kubu, jsem prostě naprosto nadšená, ještě se mi líbí Jané Slalom, ale ten nemají na prodejně, takže smůla, ale snad jsem prodavačku dostatečně naladila a vzorový objednají. Hrozně příjemná, úžasná paní, její dcera má měsíční mimčo a chce nový kočárek, takže jsme je probírali ze všech stran. Přední otočné kolo je bomba, no, prostě nadšení veliké:))))))

Zítra se snad dostanu ven, i když už nemá být takové horko, jako dnes.

Budulínku: Taky jsme si původně chtěla vzít sukni, ale ty bílé nohy fakt nechci ukazovat, musím se trochu opálit, byla jsme v kalhotách a byl to děs.

Tak holky pište, určitě jste byly celý den venku, co?

Zuzka a Kuba

 
Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 02.05.05 21:58

Ahojky všichni,

pěkně jste se rozjely. To je super.Doufám, že nám to vydrží. Tak jsme dneska byly na obrně. Dětí tam bylo jako much, ale Adélce ta mňamka očividně chutnala. Pak jsem se s ní šla projít do Kotvy a Šopáče. Koupila jsem ji 2 šátky, ať se jí nepřipálí kebulka. Ale já se dneska na sluníčku mírně připálila, doma ze mě mají srandu. Adélku pořád mažu a na sebe zapomenu. No jo, kojodemence. Ale už se těším zítra zase ven. Doufám, že to ještě chvíli vydrží.
Jó v neděli jsme seděli s Adélkou na zahradě, tak jsem už vyřadila jedny tepláčky jenom na zahradu, protže jak začala zkoumat tu trávu, tak nevím, nevím, jestli bych to pak vyprala.

DEDE - ty jsi ale ťula - jak že bys nezapadla, to jsou jenom výmluvy. Na příštím srazíku tě chci vidět, Žanda nám odfrčí za velkou louži, tak to chce nové lidičky :o))) (a víš že mně se tady musí poslouchat, hi, hi)
Jó, ještě jsem ti zapomněla napsat, že ta levná cena má jednu nevýhodu. Kuchyň si musíš sama smontovat. Takže to chce chlapa kutila. Ale brácha moc velkej kutil není a taky to zvládl.

BUDULÍNEK - to znám, Adélce se taky líbí auta a tramvaje. To si může krk vykroutit. A já to dneska vychytala, vzala jsem si jenom letní kalhoty, tak to bylo v pohodě.
Tak zatím
Lenka + Adélka

 
Cervicci
Povídálka 20 příspěvků 03.05.05 07:00

Ahoj holky, jelikož jsem zjistila, že se s Lenkou a Luckou znám ze školiččky, rozhodla jsem se taky konečně zaregistrovat a občas něco napsat. Jmenuji se Míša, mám prvního syna Honzíka - 12.5. 10 měs. a bydlím v OV Nové Vsi. S emimčem jsem prožívala celé těhotenství, našla jsem tady vždycky spoustu zajímavých informací a dobrých rad, tak proč taky někam nepatřit. :o) Bohužel mám internet jen v práci, kam chodím denně na 4 hoďky, doma ho ještě zatím stále nemáme. Takže nemám čas sem chodit tak často, jak bych si přála. Ale na nějaké to počteníčko a reakci se určitě pár minutek najde.

Co se týče 1. máje, tak u nás byl úplně úžasný a nad všechna má očekávání. Na oběd přijeli naši, grilovali jsme na zahradě ryby, tak jsme si všichni pošmákli. Pusa pod rozkvetlým stromem samozřejmě nesměla chybět a odpoledne jsme trávili na zahradě u sousedů, se kterýma jsme se právě tento týden dali dohromady, mají o něco staršího Vojtíška, takže si kluci hráli na pískovišti, no srandy kopec. Honzík měl písek i za plínkou, ale viditelně se dobře bavil a všichni ostatní taky. Bohužel nás pak vyhnal déšť, ale stejně už byl nejvyšší čas se okoupat a papat. Jen to usínání- tentokrát se taťka rozhodl, že ho na rukou prostě nosit nebude a nechal ho v postýlce křičet. Já na to nemám nervy, ale nemůžu přece podrývat jeho autoritu, že? :o) Tak jsem šla se psem. K mému velkému překvapení usnul asi po 20 minutách (ne pes, Honzíček). :o) Včera jsem se to snažila zopakovat, ale jak říkám, nemám na to ho poslouchat, jak pláče, takže jsme šli opět na večerní procházku v kočárku v pyžamku zachumlaní do deky, naštěstí bylo i večer krásně teploučko. Tak tolik o nás, mějte se krásně a já jdu zase něco dělat. Pá, pá Červíčci Míša+ Honzík

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 03.05.05 07:25

Ahojky,

Vítáme Vás Červíčci, tak konečně si se odhodlala napsat, Lucka o tobě na srazíku mluvila, takže, příště už se musíte zúčastnit taky.

Dneska je zase moc krásně, musím rychle pracovat a vařit, ať můžu jít s Kubou ven, půjdeme se nejspíš projít s Rachel a jejími dvojčátky na Olešnou na malé pivko, přijela za mamkou do Fýdku, takže se končeně sejdeme. Šupnem dětičky do kočárku spinkat a budeme mít na chvíli klid, teda alespoň doufám, vemu pod kočárek hračky na písek a pak děti vypustíme na písek. No, naplánováno to máme fakt pěkně, uvidíme, jaká bude realita.

Tak jdu něco dělat, ať včechno stihnu.

Pa Zuzka a Kuba

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.05.05 07:30

Ahojte Červíčci,

teda, to byl krásný první máj. My jsme na pusu úplně zapomněli (dostala jsem jich plno, ale ne pod rozkvetlým stromem), tak teď musím čekat jestli neuschnu :-))))))

Kubík se mi zase zblil. Teď co už leze je to horší, než stačím přiskočit rozmydlí to po podlaze, vytře nohama nebo zadkem, takže převlíkání a praní mám zase více :-(((. Ale my zvítězíme!!!!!! Takže jdu převlíknout.

Radka a Kubík

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 03.05.05 08:16

Ahojky všechny,

včera byl hic,co??Byli jsme s manžou na prochajdě v Komenského :,-(ech,v dětském ráji jsme si dali džus a !!zákusek!!(zhře­šila jsem :-()a šli se promenovat po parku.Příjemná procházka!!Malý si hověl v body s kr.rukávem a kraťasích a bylo mu fajn.Shrnula jsem mu boudičku,když nesvítilo a jak valil oči na stromy nad námi-to ještě neviděl.
Teď se tady vrtí a mrčí a šmydlí si plínou po obličeji-známka blížícího se spánku.Huráá!
Jinak miláček můj malej spinkal od 20,30-2,30 a pak do 5(to jsme přebalili chudáčka opruzeninu,co se jí snad nikdy nezbavíme)a pak budíček v 7,30.

Jo ještě se musím pochlubit,koupili jsme na balkon v akci ve Scontu ratanové křesla(kombinace ratan s kovem-takový co na něj může pršet)a večer jsme si s manžou na balkoně povídali…až než jsem šla hajat.Až zrušíme truhlu co tam je taky,tak tam na tom našem pidi balkoně bude místa-ažaž.
Holky jdu se zlidštit,za chvíli jedeme do Výškovic,už se mooooc těším.

Paaaa Gabka a Štípek KULIOČKO

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 03.05.05 11:46

ahoj,
my máme „božsky“ukňourané dopoledne, tipuju to jako reakci na včerejší očkování.
Z písku jsem museli po půl hodině domů, protože byla protivná jak pytel blech…

A ke všemu jsem příšerně utahaná, včera v práci jsem myslela, že nedožiju konce a dneska při myšlence, že mám jít zase pracovat se mi dělá tuze nedobře.

No nic budu končit a budu se snažit přesvědčit sama sebe, že strávené odpoledne v práci je to nejlepší řešení..
Vítám Červíčky mezi náma.. Žurda+Emily

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 03.05.05 19:28

Budulínku,
napiš mi prosím recepty na ty kaše co děláš sobě a Kubíčkovi(jáh­ly,pohanka)

Dííík!

Jo a ještě jsem se chtěla zeptat zda máš ICQ-pokud jo písni mi své číslo.Díky

Gabka a spící Štěpulka

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.05.05 19:58

Ahoj holky,

hi, já jsem teda fakt morous furt nespokojený. V zimě nadávám na led, v létě na hic J… no ale kdybych si měla teď vybrat, brala bych ten led :-D. Léto miluji, ale někde u moře a né někde v panelákové džungli a navíc když se cítím a vypadám jak obrněný transportér a můj nejmodernější kousek oblečení má 4 roky J . Začíná mi to hodně vadit, ale co mám dělat? Mám si nakoupit hadříky, když vím, že chci zhubnout?! To by pak motivace byla ještě menší…

Dneska jsem koupila pákové baterie do umyvadla a bidetu, holky které byly u mě asi ví proč. Mám baterie z itošky, otáčí se úplně jinak než klasické, návštěvy s tím dost bojují a to moje škvrně si (ani se nenaděju) bude taky pouštět vodu samo, tak ať v tom taky nemá guláš. :-)

Holky, poraďte, v které dny je v Polsku (v Těšíně) otevřená velká burza. Chtěla bych tam zajet nakoupit Vilíkovi nějaké letní bodýčka a kraťásky apod..

Jo, co se mi dnes stalo. na vítání občánků vedle mě seděla (a z druhé strany vedle Radky) jedna taková Kočena, která měla stejně staré dítě jako Vilík (v té době 3měsíce) sešněrovanou holčičku v naškrobené peřince. Už tenkrát jsem se v duchu podivila, že má malou v peřince v dnešní době, no ale proti gustu žádnej dišputát. Dnes nastoupím do autobusu a poznávám tu maminu. No a můžete 3 x hádat, v čem bylo to její dnes už 7 a půl měsíční dítko! :-) Ano správně. V naškrobené peřince!!! Na hlavičce měla tu čepičku, co se zavazuje pod bradou… no byl to tragicomický pohled..
Myslela jsem si, že jsem jediný blázen, který by chtěl mít doma ležáčka pidi mini mimi, bránící se všem pokrokům (obrazně) :-D… Samozřejmě se raduji ze všeho nového, co Vildík dokáže, ale na druhou stranu je mi moc líto, že ten čas tak rychle letí, že už to znovu třeba nikdy neprožiju.. (třebaže mám tak krásný folikul) :-D. No takže nejsem jediná, kdo to tak bere :-))). Tý vogo, chtěla bych ji potkat v záší, kdy prckům bude rok, třeba ta její holčička už bude jen v rychlozavino­vačce, hi hi hi…
Jdu se dívat na Hitlera.
Dobrou noc všem

Lucie a Vilda 31 týdnů

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.05.05 20:09

Přečetla jsem si po sobě tento komentář a zděsila se. Strašná patlanina! :-) Omlouvám se.

Chtěla jsem ještě přivítat Míšu s Honzíkem v deníčku a znovu apelovat na Dášu, aby se někdy přišla se Sárinkou ukázat.

A Slysiiiiil!!! Ozvi se a přijď nám ukázat Románka! Slysis? :-)

A co se stalo s Lime a ostatníma holkama, které začaly přispívat? Holky, proč jste se odmlčely?

Jo a Žanda ta si válí šunky někde u móřa, ale my kdybych chtěly se v tom pařáku můžem válet někde na Žerkách a máme to to samé, co? :-)
 L.

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.05.05 21:36

Gabi, poslala jsem ti SZ.

Luci, to ještě nevíš, že na vítání jak si šla dovnitř, potom ta maminka s tou beruškou sešněrovanou v zavinovačce a někdo od tebe (mamka????) prohlásil: „to je správné miminko, v zavinovačce, ne jako Vilda v ostatní v riflích“ Cosi na ten způsob.
Bobeček malý, fakt bycj ji chtěla vidět v tom září.

Radka

 
Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 03.05.05 21:55

Raduš, pošli ty recepty i mi.
Díky

Vítám Míšu s Honzíkem :o)))

Více zítra. Dneska jsem nějaká unavená. Jdu chrupkat.

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.05.05 22:06

Hihi, moje máti si z toho dělala prču! Ještě na to semtam vzpomíná!
Dnes jsme byly v tom autobuse s máti spolu, házely jsme na sebe ksichty, významně na sebe kulily oči a chytaly nás záchvaty smíchu.
Ale ta baba je fakt kráva. Pozdravila jsem jí a ona mi odpověděla na půl huby. Pak jsem se jí zeptala, jestli se jmenuje Ry…vá (pamatuji si její příjmení), že jsme byly spolu na vítání. Přikývla, že je to ona, zašklebila se a otočila se zády. :-)))

Raduš, posílám ti SZ.

L.

 
Anonymní  03.05.05 23:58

Ahojky holky,

tak se zase hlasim po dlouhe dobe na popud Luccina komentare :-)))

Mam nocni a tak trochu toho casu je.
Doma na net uz nechodim temer vubec, takze pokud bude nejaky srazik, radsi me informujte prosim smskou.
Rada prijdu,uz se na vas tesim. Mrzelo me, ze jsem se ted nemohla dostavit na srazik u Lenky, Romino by byl mezi prckama ve svem zivlu. Miluji vasi prckove taky jine deti jak ten nas rarasek?

Dneska jsme byly poprve na pisku, no pisek mel Romino az za usima, ale hrozne moc spokojeny. Uz ho i kostnul :-)

No jinak samozrejme pokroky mame, ale o tech jsem psala uz minule. Dneska jsme byly na lzicku. Minule to teda asi bylo sladci, podle gesta, ktere nasledovalo po spolknuti :-)

Jinak budeme kupovat byt, takze se uz konecne budeme stehovat, cca 1-2 mesice. Doufam, ze uz to tentokrat vyjde :-) MUSIIII :-)))
Slibila jsem Romankovi, ze sve 1.narozeninky oslavi uz v novem bytecku s vlastnim pokojickem.Spava uz celou noc bez basty. Je to nas kluk sikovnej :-)

Na kdy se planuje dalsi srazik?

Mejte se vsechny moc hezky, at vam ratolesti delaji jen samou radost a ja se zase nekdy ozvu.

Pa Radka+Romanek

 
kisotek
Stálice 54 příspěvků 04.05.05 06:03

Ahojky,

Lucko, velká burza v Polsku je otevřená ve středu a v sobotu ;-)))
 Tamara

 
zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 04.05.05 07:34

Ahojky,

tak včera se žádný výlet na Olešnou s Rachel a jejími dvojčátky nekonal. Měla jsme všechno nachystané, připravené, ale vyskytl se nějaký problém v práci, takže jsem to musela zrušit a nakonec jsem se vůbec nedostala ven, už druhý den, fakt děs:(((( Takže opět byl s Kubou venku Kája a já seděla doma u PC. Všude bordel, já z toho dost na nervy, no prostě idilka. To jenom, aby jste si nemyslely, jak všechno v klídku a pohodě stíhám, momentálně nestíhám vůbec nic.

Slysil: fajn, že si se ozvala, příští srazík bude nespíš u Žandy na zahradě, až přijede z dovči a bude hezky. Určitě ti dáme vědět, aby jste mohli přijít.

Luci: velká burza je se středu a v sobotu, jak už psala Tamara, ale každý den je u vody v těšíně otevřený malý trh a je tam dost věcí a rozhodně míň lídí. A pokud chceš golfky, tak tam taky koupíš levně. Je tam ovšem lepší jet dopoledne.

Tak jdu pracovat, ať dneska můžu něco udělat i doma, už se na to nemůžu dívat:)

Ahojky Zuzka a Kuba

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 04.05.05 08:44

Ahoj holky,

dík za info o burze. Znám to tam, na malé burze je spíš žrádýlko, já bych chtěla právě na tu velkou, kde je větší výběr hadříků.
Golfky nechci polské, raději si opět koupím nějaké přes net. Nedám si pokoj :-)))

Představte si, že jsem ten můj kočár poslala minulý pátek a od té doby po něm není ani vidu ani slechu. Prostě nezavolali, nenapsali mejl, nic. Je to sprosté, řekli mi, že bude do týdne zpět, protože náhradní díly na skladě jsou. A to jsem Calty donedávna chválila. Veškeré chvály na ně beru zpět.

Vilík má učebnicovou osmimesíční krizi (je mu 7měsíců a týden:-)). Přes den jakž takž, ale v noci je to hrůza. Budí se naprosto nekoordinovaně, usedavě pláče, chce na mě být neustále nalepený. Uý jsem si říkala, jestli nemá hlad, že mám třeba málo mlíka, tak jsem ve 3 ráno udělala Sunar, ale cucnul si jen párkrát a víc nechtěl. Dala jsem ho do postýlky…ryk. Nabídla sunar…nepil ho. Pochovala…klid. Položila do postýlky…ryk. Dala ho k sobě do postele…tuhoň. No a takto to už jde od neděle.
Pomóóóc, kde jsou mé zá:,–(y a představy o výchově??? :-)
Ale říkala naše úča ve školičce, že v tomto období si najednou uvědomil, že už není u mámy v bříšku, že nejsme jedno tělo a má z toho úzkostné stavy, takže by to teď s výchovou nepřeháněla a dávala by mu co nejvíc lásky a klidně by si ho brala i do postele, že ho to přejde. No nevím… jestli si na sebe pletu bič, picne mě z toho.

Budulínku, jaks pochodila v té školičce ve Výškovicích? Říkala mi Anulka, že tam mají přes léto prázdniny, takže tam stejně začnem chodit až od září a to už jim bude rok, tak je to ok :-)

Zítra máme to očkování, mám z toho hrůzu, nevím, jestli mu mám nechat dát obé očkování naráz, ale asi to tak udělám, stejně už je protivec, tak si to aspoň odbydem najednou.

Tak hezkou propršenou středu.

L+V

 
Anonymní  04.05.05 09:22

Ahoj Lucko, ve školičce včera nebyl nikdo, kdo by mi řekl, jestli to je možné. Slíbili, že do příště to zjistí.

Chtěla jse¨m jít dneska do práce, ale ta hrůua co je venku mě odradila. Počkám do zítra, třeba bude líp. A když ne, stejně mě to nemine.

Leni, recepty pošlu.

Radka

 
kisotek
Stálice 54 příspěvků 04.05.05 09:30

Ahojky,

LUCKO- mé představy o „sparťanské výchově“ byly taky ty tam. A asi z pohodlnosti a z potřeby spánku ( jsem takový medvěd v těle člověka :-))) ) se postupně malý přesouval z postýlky k nám do postele, kde spal jako když ho do vody hodí. Tak nezoufej, myslím, že takových je nás více ;-) .
 Tamara

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 04.05.05 10:15

Já chci taky recepty!!! :-)))
L.

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 04.05.05 10:24

Ahoj Tamčo,

odkdy putoval váš prcek k vám do postele? Tak jak Vilda? A taky měl tu krizi? Překonal to nebo si zvykl spávat s váma? To bych nechtěla. Podle mě má mít dítě svou postel.
Nechtěla bych z něho vychovyt oidípka, ale zase na druhou stranu bych z něho nechtěla udělat citově chladného človíčka. Je to těžké…¨
 L.

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 04.05.05 10:32

Lucko, Kubíkovi to trvalo asi 10 dní, a vstávala jsem k němu 6×-10× za noc. Do postele k sobě ho neberu. Bez monitoru dechu bych stejně neusla a monitorovala bych já. Byla jsem jako mátoha, ale pak to přešlo jako po mávnutí kouzelným proutkem a je to žůžo.

Recepty pošlu, jdu vyluxovat a pak se na to vrhnu.

RAdka

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 04.05.05 10:49

Raduš,
no potěš. Máme za sebou jen 3 dny:-(((.
Průser je ten, že jsem teď tak unavená, že se mi dělají před očima mžitky, takže to v noci vůbec neřeším a pak si ráno nadávám.
Když jsi ke Kubíkovi vstala, jak to u vás bylo? Popiš mi to, prosím! Plakal pořád? Za jak dlouhou dobu a jak usínal? :-)
 L.

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 04.05.05 11:33

ahoj holky,
teda to počasí mě vypeklo, mám volno a venku tak hnusně…

Luci se musím usmívat..jak jsou rozdílné zá:,–(y před narozením mimi a po narození..přeji ať krizovku co nejdřív překonáte..budu škodolibá…ale není všem krizovkám konec..já, když si vzpomenu jak nám rostly stoličky a špičáky..už nikdy víííc.
Jo a a říkala jsem si, že JÁ budu vychovávat své dítě, ale poslední dobou mám pocit, že dítě vychovává MĚ!!!
Včera byla tak protivná, že jsem myslela, že jí přetrhnu, musela jsem asi 100× počítata do sta..a dneska zase andílek, celé dopoledne mě nechala u PC a navařit..prostě si sama hraje..

Shirin já chci taky moře, doufám, že si to, aspoň pořádně užíváte za nás všechny co tady musejí v tom škaredém počasí sedět doma…

Malá je asi budoucí exibicionistka(nebo jak se to píše), furt se svlíká a pak jí tu musím nahánět a oblíkat a furt dokola, ale musím napsat, že čůráme jen do nočníku, úplně se mi zastavila spotřeba plínek, jen jednu na noc a dost.
A to jsme před 3 týdny koupila extra výhodné balení 3 balíky je to něco přes 150ks plín..

Zuzi práci zdar…a že je doma binec..tím se netrap, kdybys viděla náš byt…

Žurda+Em pískomil, nočníkomil a Kikomil(miluje titu Kikolu)

 
kisotek
Stálice 54 příspěvků 04.05.05 11:36

Ahoj Luci,
nám to začalo dřív, tak kolem- 4 až 5 měsíce. Manžel míval hodně noční, takže jsem na to byla sama, na druhou stranu v posteli hodně místa ;-). Já vím, že se to nemá, ale zkrátka jsem to řešila raději takhle, než abych byla přes den jako mátoha. Měla jsem dost staraní o barák, mímo, staršího kluka, takže to bylo pro mě řešení. Když byl manžel doma, tak naopak i on tahal malého k nám do postele, protože si na ten teploučký uzlík tak nějak zvykl. Vím, že to hodně lidí neschvaluje, ale pro mě byla důležitější ta pohoda a klid. Odnaučování bylo v tom lehčí, že má bráchu, se kterým je v pokoji. No a nevím, malý Oidipek určitě není, jinak se ve všem opravdu " vychovával ". Takže jsem ti asi nijak moc nepomohla co?? :-(
No nic, tak já jdu do práce. Hezký, i když upršený den!
 Tamara

 
Cervicci
Povídálka 20 příspěvků 04.05.05 11:37

Ahoj holky, sotva jsem přišla od doktora do práce, už jsem koukala na net, co píšete nového. U doktora jsem tentokrát byla sama se sebou, mám totiž opět zánět močového měchýře (letos už podruhé), takže si teď už konečně beru nemocenskou a budu se hezky doma léčit, alespoň budu s Honzíkem.
Luci, já jsem taky vždycky tvrdila, že miminko má mít svou postýlku, ať se vyspí jak on, tak my. Ale dokud jsem kojila, byl stejně věčně u nás v posteli. A nijak extra mi to nevadilo, hezky jsme se k sobě tulili. Jakmile jsem musela přestat kojit, rozhodla jsem se ho šoupnout do postýlky a zároveň jsem zkusila přestěhovat postýlku do pokojíčku. První noci jsem sice byla nervózní a každou chvíli vzhůru, jestli náhodou nepláče, ale byla jsem velice překvapená, že prospinkal celou noc v kuse. Občas se sice budí, zřejmě když ho bolí bříško, ale hezky si zvykl a do postele už ho neberu vůbec. Takže si z toho nedělej žádné nervy, to zvládnete.
Jinak jsem dala fotečku Honzíka do galerky, až naskenuju další, objeví se tam i novější.
Takže tímto se s vámi zřejmě budu muset rozloučit- nejspíš tak na 14 dní, je mi to líto, zrovna když jsem začala s kontaktem. Ale musím se vyléčit, ať jsem pro bobka zdravá a v pohodě. Do školiččky v pondělí přijdu, už se totiž těším až si pověsím na zeď nožičky a ručičky z keramiky :o). Takže se mějte krásně a teď ještě budu v práci, asi do tří, kdyby něco. :o) Pá, pá Míša a Honzánek

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 04.05.05 11:44

Ahoj Lucko, u nás to probíhalo tak, že řval jako tur. Když jsem přišla hned dalo se to zvládnout dudlíkem a pohlazením. Pokud jsem to nezvládla a brečel déle pomohl jenom Sunárek. Stačila 60, cucnul a spal. Za dvě hoďky znovu. Ráno se budil jako nejspokojenější miminko a já na odstřel.

Radka

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 04.05.05 12:04

ahoj holky,
já jsem asi tyranka, ale malá s náma nespala v posteli snad ani jednou, i po každém kojení jsem jí dávala zpět do postýlky, jednak mám pořádného chlapa(110kg) s pořádně tvrdým spánkem a jednak mi to připadalo takhle lepší a je fakt, že teď jako 20 měs. princezna s náma odmítá ležet odpoledne v posteli natož v noci, prostě se dožaduje své postýlky..
Už dlouho to u nás vypadá tak, že večer položím do postýlky a ona řekne papa..já zavřu dveře a ona spí…pokud pláče, tak jí vytáhnu a zkusím to třeba za 10 min. znova…a ona usne, nikdy jsem neuspávala na rukách, prostě položila do postýlky, pohladila a odešla…ale myslím, že to není mnou, ale povahou malé, jakmile bych jí začala chovat, tak se začne vztekat ať už jako, když byla malá, nebo i teď.

Červíčku au au au, zánět močáku znám osobně, před těhu jsme na něj trpěla několikrát do roka, od porodu ťuk, ťuk ještě ani jednou..dobře, že sis vzala nemocenskou..pěkně to v klidu vylež…

Já jsme tak ráda, že nemusím dneska
pracovat..
Pa žurda

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 04.05.05 13:52

Žurďo,
chi chi chi, se tu chlamu, že máš chlapa s pořádně tvrdým… :-D :-D
 L.

 
Cervicci
Povídálka 20 příspěvků 04.05.05 13:56

Luci, díky za fotečky ze školičky, už jsem se na ně těšila. Škoda, že tam není Honzík, ale nevadí, i tak máme fotek dost. Leničko, sluníčko, ta knížka v pondělní školičce o mimiskách byla Tvá? Nemohla bych si ji půjčit? (Pokud by Ti to samozřejmě nevadilo!) Viděla jsem ji na plavání a vypadá dobře. Míša

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 04.05.05 16:11

Míšo, myslím, že Honzík tam někde je, ale nejde mi to poslat, takže pomalu :-)
 L.

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 04.05.05 18:01

chi, Luci jojo taťka je ďábel..nejen tvrdý spánek..to víš…

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 05.05.05 07:19

Ahojky holky,

četly jste dnešní blesk?? Je tam , že vyšel Česko - Ostravský slovník. Jsou tam vybrané výrazy. Je to sranda. Jak někdp nemůže rozumět??

Radka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama