Ostravský deníček č.6 - Rozdíly mezi chlapci a děvčaty

Rodičovství
 • slysil
 • 07.10.04

Ahojky Ostravandy! Tak máme tady další deníček. Románek spinká a tak využívám chvíle na psaní. Dnes to bude stručné. Uvažovala jsem o tématech deníčku, o něčem co bude zajímat všechny, ale celkem mě zatím nic nenapadá. Pokud máte nějaký dobrý tip, tak šup sem s ním :))

Holky, musím se vám k něčemu přiznat. Asi jsem divná, ale hrozně mi chybí práce. Kdybych mohla už tam dávno jsem. Doufám, že mi od března povolí aspoň ten částečný úvazek. Románek je muj poklad a nechci, aby trávil čas víc s jinými lidmi než s vlastní mámou, to bych nepřenesla přes srdce! Máte taky takové pocity nebo jsem prostě jen já divná?
No tak jsem se vám vyzpovídala a teď se pustím do psaní dnešního tématu.

ROZDÍLY MEZI CHLAPCI A DĚVČATY

Již v době narození existují některé faktory, které způsobují rozdíly v chování a vývoji mezi dívkami a chlapci.
Stereotypy dětí ovlivňují, a co hůře, vedou ke „škatulkování“ lidí s určitými vlastnostmi - jako podřazené a nadřazené. Nadřazenost se obvykle přičítá mužům. Jsou-li děti vedeny k tomu, aby přemýšlely, cítily a jednaly v duchu stereotypního modelu, může dojít k zástavě jejich vývoje osobnosti.

JAK SE ZBAVIT STEREOTYPU U HOLČIČEK:

 • Podporujte tělesné aktivity, které jsou obvykle vyhrazené chlapcům. Napomůžete tím u dívky vývoji svalstva.
 • Vzájemným pohledem do očí a používáním jména dívky, zesilujete její pocit pocit důležitosti. Její sebeuvědomování se pak bude lépe vyvíjet.
 • Nemluvte na ní jenom šepotem.
 • Nekupujte ji pouze měkké hračky.
 • Neoblékejte ji jen do šatiček a růžového oblečení.

JAK SE ZBAVIT STEREOTYPU U CHLAPEČKŮ:

 • Klaďte od samého začátku důraz na jemnost.
 • Dejte mu nahraní panenku a plyšové hračky na mazlení.
 • Nevnucujte mu divoké hry. Nesnžte se ho v manévrovat do tradiční mužské úlohy hlasitým vyprávěním, hlučnými hračkami nebo oblékáním do modrého oblečení.
 • Nezatěžujte ho takovými nesmysly jako „velci kluci nepláčou“ nebo „zatni zuby“. I velci chlapi pláčou a on je pouhým dítětem!
 • Malí chlapci jsou od přírody velmi milující.
 • Buďte laskaví, ale přísní.

ROZDÍLY MEZI POHLAVÍMI DO 6 LET:

Přirozené schopnosti: DÍVKY - jsou lepší v řeči, ve vyprávění, čtení a psaní a tyto schopnosti si zachovají.
CHLAPCI - pomaleji se rozvíjí řeč, ale od velmi utlého věku získávají výborné prostorové dovednosti.

Sociální návyky: DÍVKY - jsou mnohem společenštější, více se zajímají o lidi a pocity, a dokonce i v prvním roce vyjadřují lépe své city.
CHLAPCI - obvykle se více zajímají o předměty než o osoby a city. Spíše se starají o sebe než o ostatní.

Chování a osobnost: DÍVKY - lépe se vyrovnávají se stresem a jsou smířlivější. Mívají méně výchovných problému než chlapci.
CHLAPCI - bývají agresivnější, více soutěživí a vzdorovitější než dívky. Je s nimi více výchovných problémů.

Tělesný vývoj: DÍVKY - chodí dříve než chlapci, rychleji a rovnoměrněji rostou. Dříve začínají ovládat svěrače močového měchýře a konečníku.
CHLAPCI - po pátem roce se velmi rychle vyvíjejí. Rychleji se vyvíjejí během růstových spurtů, kdy během krátkého období získávají řadu dovedností.

Vše je samozřejme individuální. Podle toho co je tu psané, bychom měli s Románka poloviční holčičku :-))))

Informace byly čerpány s knihy :Nová kniha o matce a dítěti, Miriam Stoppard.

Radka + Románek

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 07.10.04 18:59

A jsem první, he heč :-)))
ale teď jsem dorazila domů z ortopedie a jdu koupat.
Tak zatím pa.

Lucie

 
Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 07.10.04 19:19

Ahojky,
právě jsem uložila Haňulu do postýlky a využívám chvilky než usne a půjdu zase něco dělat.
Mě se po práci taky už dost stýská, hlavně proto, že jsem vždycky byla v kontaktu se spoustou lidí a teď nic. Já nemám kam jít ani na částečný úvazek, takže to musím vydržet.
Slysil - opět super deníček!!!!!
Mějte se moc a moc hezky a mohly by jsme popřemýšlet o dalším srazíku, co vy na to?
Pa M.

 
DeDe1
Kecalka 138 příspěvků 07.10.04 22:27

Zajímavé téma a pro mně dost důležité.Protože se mi narodila holčička jako třetí po dvou klucích,bude mít nejspíš od kluků drsnější výcvik,ale chci se vyvarovat chyb které udělali mí rodiče u mně.Mám staršího bráchu a tak jsem všechno oblečení nosila po něm,pokud byly šaty,tak děděný otřes po bůhvíkom a to mi na holčičím sebevědomí nepřidalo.Sestřih vždy nakrátko.Výsledek-v 35 mám obrovský problém se oblékat jako ženská,malovat se neumím (to mi neva) prstýnky a jiné ozdoby mě vůbec nezajímají atd.Tohohle bych se chtěla u Sáry vyvarovat,něco sice po klucích nosit bude,ale chci ji hezky oblékat,zvykat na šaty a holčičí ozdůbky aby se s tím jednou nemusela prát jako já.Nechci samozřejmě opačný extrém,aby byla fiflena,ale taková holka do pohorek i střevíčků.

Práce,nestýská se mi protože nemá po čem.Dlouho jsem byla na mateřské s klukama,pak chvíli v práci,pak jsem 4 roky dálkově dělala gympl a mezitím se rozvedla,najednou toho bylo moc,tak jsem oželela práci,dostudovala a otěhotněla,takže zase nic.Budoucnost vidím bledě,3 děti,matura bez praxe a 40 na krku,ale teď to hážu za hlavu,mám svoji vymodlenou holčičku a zbytek se nějak vyvrbí.

Radko,číslo mám uloženo,v pondělí se domluvíme.
 Dáša

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 07.10.04 22:50

Ahojky holky , myslím si ,že téma je super jako vždy ,taky bych mohla o rozdílu mezi chlapci a děvčaty vyprávět ,mám to doma v poměru 3:1.Teda tři kluci -dnes již puboši 17,16,14 a naše kytička Elinka skoro 27.měsíců (toto letí). Nemůže se brát kluk jako kluk a holka jako holka ,každý je svá osobnost a každý je jiný.Náš nejstarší byl od mala nebojácný velice aktivní a druhý o 14.měs. mladší byl rozvážný,klidný ,něžný.Třetí se dost podobal nejstaršímu a i dnes je to skoro stejné .Co je pro život lepší kdo ví? A naše sluníčko ? Je to rozdíl určitě i to být opět maminou mimíska po tolika letech ,nikdy jsem nezažila ,aby se kluci tolik mazlili-přišli ,přitulili se ,ale nic tolik intenzívního jako Elinka .Ta chodí a ráda se pořád po někom povaluje. S řečí je to obdobné ,stejně jako s vysazováním na nočník ,jak se to bude vyvíjet dál ,kdo ví? Jejda teď mě napadlo další téma „ideální věkový rozdíl mezi sourozenci“. Myslím ,že by o tom z vlastní zkušenosti např. z dětství mohla psát nejedna z nás . Jo práce při mateřské je super nastoupila jsem na brigádku v červnu a malé bylo v červenci dva roky je to na 4.hod , střídáme se s taťkou-babičky totiž bohužel ,možná bohudík v naší rodině nefungují. První týden byl krutý ,musela jsem se tajně ztrácet ,aby na to malá nepřišla ,ale dnes je jí to fuk udělá mi pá pa ,dá pusu ,zeptá se mami přijdeš. A já jdu. Jsem s malou strašně moc ráda ,ale člověk doma s dítkem začíná mluvit v mimi jazyce (papat,hajat,ka­kat,pitinko=pi­tí,buminko=bum,ha­čí atd.....).Jsem moc ráda ,že se deníčku daří a že existuje ,moc ráda si čitinkám na emimču vůbec je totiž živější a aktuálnější než např.rodina.Přeji krásnou -pokud možno nerušenou dobrou noc Anulka.

 
Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 08.10.04 09:04

Ahoj holciny,

prave snidam cockovou polivku :-) prcek si hraje pod hrazdickou a ja tukam rychle par radku do klavesnice.
Je fajn, ze se vam tema libi, mam vzdycky totiz hrozne obavy jestli vas to bude vubec zajimat. Prave jsem myslela na Dasu, ze by se s nama mohla podelit o rozdily mezi chlapci a devcaty, kdyz ma doma dva syny a ted holcicku. S tou vychovou holcicky s tebou souhlasim.
A to jsem nevedela, ze Anulka ma kluky 3 :-)

Pistalka zacina knourkat tak se mu njdu venovat, ale pozdeji urcite enco napisu delsiho. Tak zatim pa Radka+Romanek

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 08.10.04 09:47

Ahojky holky,
Raduš,
super deníček.Já ještě nemůžu srovnat své ratolesti(mumínek mě zatím boxuje zevnitř bříška)ale můžu posoudit rozdíl mezi mnou a bráchou.Já byla odjakživa poděs:-)všude mě bylo plno a řekla bych že si naši se mnou(vlivem své špatné:-))výchovy-samozřejmě)pěkně užili.Brácha Jonáš je ode mě mladší o 8let ale byl a je od mimi gentleman a něžňák.Bál se zvířat,já jim rvala ruky i hlavu do tlamy-prostě se držel a drží více než já zpátky.Takže opravdu je to individuální.
Jedno je jisté-v 17 letech mě u nás v domě(ve Výškovicích)přepadl chlap(podotýkám bylo 18h.v květnu)málem mě zabil(uškrtil)a to samozřejmě se vší parádou která k tomu patří…A přece jenom se tyto věci stávají častěji holkám než klukům.Takže aspoň v něčem můžeme být u kluků klidnější.Ještě že já mám částečně povahu kluka a dobře jsem se(bez traumat)ztoho vylízala…ikdyž namě asi nějakou dobu nebyl hezký pohled(vypadala jsem jako jeden velký cucflek s očima podlitýma krví)přesto říkám:co tě nazabije,to tě posílí a i v tomto případě jsem zase chytřejší-nelézt z NIKÝM cizím do výtahu…
Tak holky už jsem se vypovídala,ne že by to bylo pro mě bolestivé,už dávno nee ale dávejte si pozor vy i vaše holčičky-já byla vždycky opatrná a vidíte…
Pohlaďte bříška a mminka.
Pa Gabka + prďolek 20tt

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 08.10.04 13:15

Ahoj holky,

tak jsem si už stihla přečíst deníček, Slysil, fakt super téma! Díky!

Gabule, no to je hrůza, co se ti stalo!!!!! :-((
Abych řekla pravdu, s rozdílností povah mezi mnou a mým o 5let mladším bratrem jsem na to podobně jako vy. Já byla vždy drsňák a rebel a on takový malý ufňukaný mouchysněztesimě. Tata, když přišel z třídních schůzek, mě „zmlátil“ za to, že jsem zas vyvedla hromadu průserů, strhla sebou celou třídu atd… a brácha zase schytal, že „není chlap“, že už se má konečně s někým poprat, nebo vyvést něco jiného.
A s tím otřesným zážitkem, mám jeden podobný, i když se nejednalo úplně o život. Sama jsem kdysi naivně a dobrovolně nasedla do auta s jedním rádoby kamarádem (bylo mi asi 19 a jemu o 10víc) a v lese jsem se, přesto, že jsem hodně bojovala, neubránila. Bylo to znásilnění, nebylo to nic příjemného, ale taky jsem to bůhvíjak neřešila. Jsou ženské, které by musely k psychoterapeutovi (nebo to je jen z filmů? :-)), já to jednoduše přešla s tím, že jsem blbá.
Jinak mám stále depku z kojení, není to nic moc, Vildovi to nestačí, dělám, co můžu a do toho jsem chytla záněty šlach na obou zápěstích. Včera jsem byla na ortopedii a není to sranda, ruce mám skoro nepoužitelné, mám je mít zabandážované, nenamáhat je a šetřit se. Chtěla mi dát obstřik, odmítla jsem kvůli tomu kojení, musím jít na operaci, ale kdy??? Sakra, navíc po těchto operacích následuje dlouhodobá rekonvalescence a bývají obvyklé i komplikace :-(.
Co mám tedy dělat? Když na tu operaci nepůjdu, stav se bude zhoršovat, malý přibírat na váze, už ho neuzvednu vůbec, navíc se to může rozšířit po celém těle :-(.
Babo raď.

Tak zatím ahoj. Jdu juknout na cvrčka.

Lucie+Vilík (12dní)

 
Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 08.10.04 15:02

Ahojky,

piskle ted spi, tak pisu par radku. Pak se jdeme trochu provetrat, musi koupit malemu velky mantinel do postylky a v Berusce prodavaji uplne nove za cca 130,– taky si musim koupit neco spolecenskeho, do ceho vlezu. Zitra jdeme totiz na babicciny 80-tiny.

LUCI, GABI : teda to je hruza, a koukam jak jste se s tim vyrovnali. Ja nastesti takovou zkusenost nemam a doufam mit nebudu, vzdycky mi tloukli nasi do hlavy, s nikym se nebav, s nikym nenasedej do auta, atp. Vzdycky, kdyz mam jet ve vytahu s nekym cizima jeste k tomu v tech super nepruhlednych vytazich tak jdu radsi pesky nebo vyjdu par pater a pak si vytah privolam. Me uz je blbe jen z tech oplzlich reci na toz kdyby mel na me nekdo makat.

LUCI: ty mas holka pech, to ti vubec nezavidim, ja mam jit opet na vyrezani toho gangliomu na ruce a odkladam to jen jak muzu. Stejne se mi to porad vraci a vyrezane to mam uz 2 krat,ruka ma byt pak v klidu a to ja proste nikdy nevydrzim. Chjapu, ze chces kojit, kdybych nebyla tak blba a trochu se tem depkam postavila verim, ze bych bez problemu kojila, nu co ted uz je pozde, priste, ale to jen tak nevzdam!!!
Svet se nezboril, Romanek je kus chlapa, tak kdyz to proste nepujde tak to hold nepujde a Vilda to zvladne i tak.

GABULE: na kdy vidis ten nas pokec? Uz se blizi pulka rijna :-))))

Jinak chci jeste upozornit, ze kdybych se nahodou delsi dobu neozyvala, tak je to proto, ze nas comp je mimo provoz, dam vedet treba Lucce smskou kvuli dalsimu denicku. Mame napadene PC virem, vypada to pry dost spatne. Ja tomu nerozumim, ted je u ledu :-) ale musime se ho zbavit. Takze je docela mozne, ze se bude muset opet shodit cely system a pak znova vse nainstalovat, a ja nevim jestli to bude behem dne nebo dvou atd… pri jeho pracovni vytizenosti snad nekdy fungovat bude :-)
Doufam, ze brzy jinak asi umru na abstak :-)

Tak se mejte hezky papa Radka+Romanek

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 08.10.04 15:13

Luci,
tak vidím že na tom jsme podobně(a kdoví kolik holek ještě,viď??)Taky jsi dobrá že to takhle bereš,ale co jiného zbývá,že?Prostě jsme ženské a něco vydržíme:-))
Jinak k tvému ne(kojení)-neuvažovala jsi o kojícím polštáři?Je to takový had,který si obmotáš kolem těla a mimi na něj položíš a lépe se ti kojí-navíc mimi jen přidržuješ.Vím že by ti ho Jana Čurdová sehnala(stojí něco kolem 500)a využiješ ho i pak(pod záda,hlavu aj.)
No pouvažuj!!
Hodně zdaru!!
Gabka a mimi

 
DeDe1
Kecalka 138 příspěvků 08.10.04 15:18

Holky,vy máte zážitky,fujtajbl.

Lucko,tak se na to kojení vykašli,zbytečně se trápíš a pokud máš ještě k tomu zdrav. problémy tak to nemá cenu.Teď je doba kdy kojení je svátost největší a maminy se mnohdy zbytečně trápí aby nebyly nařčeny že nedávají drobkům to nejlepší.Kojení je určitě nejpohodlnější,ale že by kojené děti byly zdravější?Mí kluci byli kojeni málo,jeden 2 a druhý 4 měsíce a nevědí co je nemoc,sem tam rýma a to je vše.Kamarádky kojily 2 roky a děcka mají věčně nemocné,takže všemocné kojení není.
Anulko smekám,3 kluci v šíleném věku,taky se ti furt hádají?
 Dáša

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 08.10.04 15:49

Dášo, DÍKY!!!!!!!

L.

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 08.10.04 16:02

Gabi,
s J. Čurdovou jsme o tom polštáři mluvily. Dá se koupit ve Staré Bělé. Jenže co teď bude, to netuším. Nebudu ho teď kupovat, když nevím, jak to bude pokračovat. Tady se nejedná o techniku kojení, ale o to že jsem v těsně postpubertálním věku byla na plastické operaci prsou (zmenšení) a pěkně mi to zmršili.
Navíc teď s odstupem času si myslím, že řezat 18-ti leté děcko by mělo být posuzováno jako trestný čin.
Pravděpodobně mám přeříznutá nervová zakončení, takže mozek vyšle signál k vypuzení mléka, ale ten signál se do prsa nedostane.
Představte si, že z jednoho prsa odstříkám max50ml a z druhého MAX 20!!!! :-(((

Holky, poraďte, kolik potřebuje ml mléka 11-ti denní mimi na 1dávku??? Když totiž vysosá ze mě cca těch 50ml, pak řve jak tur hlady a rve si do pusinky plínu a vše, co mu přijde pod ruku, dám mu pak třeba 40ml odstříkaného v noci, nestačí, tak mu dám ještě dvacku a teeprve pak hje spokojený. No ale fakt z jistotou nemůžu říct, kolik vytahá ze mě.

Už zas kvičí. CHJOOOOOOOOO.....
L.

 
Shirin
Kecalka 215 příspěvků 08.10.04 20:05

Ahoj holky!!!!!

LUCI,Gabko:to jsou teda priserne historky,hlavne ze jste v pohode!!!!

Luci:taky si myslim to co Dasa, kdyz to nepujde, tak to proste nepujde…jak dlouho se chces trapit?Hlavne, aby se daly ty ruce do poradku!!!!

Ja se posledni dobou k PC vubec nedostanu, Sammy mel dneska prujem, tak byl cely uknuceny a protivny a porad lital na zachod, na druhou stranu je super pacient, pije smectu a basti jen to co mu reknu,…

uz zase me manzilek vyhani…

pa!!!
Shirin,sammy a sarinka(31tt)

 
Semeda1
Povídálka 29 příspěvků 08.10.04 20:38

Ahoj, teda nevím, kolik by mělo 11-ti denní mimčo správně vypít, ale můj drobeček (teď už je mu 1,5 roku) zhruba ve 2 týdnech vysál tolik, že po zvážení byl rozdíl 70 (nevím, jak líp to napsat, přece g nerovná se ml ????)…
Většinou ale potom ublinkával, že toho na něj bylo moc. Tak si myslím, že tvůj nijak nestrádá…
Zatím čauky, doufám, že jsem ti alespoň trochu poradila, držím palečky, ať to dobře dopadne. A kdybys musela přestat kojit, tak se tím nenervuj, většina z nás přeci tak taky vyrostla! Čauky Dana + Filípek 1,5 roku

 
DeDe1
Kecalka 138 příspěvků 08.10.04 20:58

Lucko,netuším kolik má takhle malé mimi vypít,zeptej se Radky,ta by to měla vědět.Četla jsem tvůj příspěvek v podzimátkách a je mi z vás smutno.Nemučte se kojením,když bude pít z lahve,budeš mít jistotu že vypil to co má a hlavně nebude plakat hlady.
 D.

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 09.10.04 10:17

Luci,
tak to je mi líto…jsou to mamlasové tihle dokoři-jednak řezat osmnáctku a jednak to takhle po…Nevím jak bych ti pomohla(nemůžu nijak :-()ale věř že bych ráda.V takovém případě si z dokrmu hlavně nic nedělej(snažíš se co to jde-a víc už pro to udělat nemůžeš)vždyť pro malého bude nejlepší už to že jeho mamča bude v poho a bude se mu věnovat jinak,ne se nervovat.
Myslím na tebe-moooc.
Pa Gabka a mimi

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 09.10.04 11:16

Ahoj holky,

díky moc za rady!!! Od Anulky jsem dostala tip na jednu paní dr, která by prý naučila kojit i chlapa :-))), tak se jí pokusím nějak vnutit :-).
A když to nepůjde, tak se nedá nic dělat.
Ale musím říct, že dnes v noci se Slimáček sám od sebe 2× probudil, z čehož mám neskutečnou radost, přiložila jsem ho, napil se, odbrknul, dala jsem ho zpět do postýlky a klíďo píďo vytuhnul. Takže žádné vyvádění, žádný srdcervoucí křik hlady. Dnes ráno se to opakovalo, jen s tím rozdílem, že jsem mu dala dokrm. Původně jsem natáhla 2 stříkačky po 20ml MM, ale vysosal jen jednu a 5ml z druhé a už nechtěl. Že by mu došlo, že je lepší se vzbudit v i v noci, trochu se napít a pak nemít ten stravovací deficit přes den? :-)))
No kéž by!
Tak ještě jednou dík!

Lucie

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 09.10.04 11:49

Bledulko,
doufám, že se zúčastníš dalšího srazíku, jestli teda nějaký bude :-)))!
Myslím, že nás všechny bude zajímat, jaké suroviny a potraviny atd můžeme s klidem mimajzlíkům a dětem podávat a jakých se vyvarovat. Já si pamatuju jen ty přesnídávky Hami a „džusy“ Tesco a taky toho Kubíka!
Tak se zatím měj a ozvi se!

Lucie+Vilík (12dní)

 
Anonymní  10.10.04 12:28

Ahoj Luci,

uz mame opet PC v provozu, vice napisu zitra. Kazde dite je individualni, nas prcek pil 120, videla bych to na tech 90-120 v jedne davce. Za cely den by mel vypit zhruba tolik jako vysledek, kdyz vynasobis jeho kila se 100 vyjde ti minimum a pak kila vynasob 150 to je maximum. takze, kdyz bude napr. vazit 4500g tak minimum je 450 ml a maximum 675ml ale taky bych rekla +-. Drzime pesticky, jses skvela mama i tak a Vilda to moc dobre vi :-)

Pa Radka+Romanek

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 11.10.04 13:55

Ahoj holky ,kde všichni jste ,copak vám došla slova ,nebo zkolaboval PC ? Venku nic moc ,no teda včera a dnes po ránu ,teď bude chvíli fajn , no až se princezna vyspinká a budu chtít jít ven tak začne padat mlha a bude tam hnus. Jo nebyli jste někdo v Kaufu prý tam měli vlhčené ubrousky „Helen Harper“ 4× 72 ks za 129,–kč nevěřím tomu ,že budou, tak leda byly v sobotu dopoledne. Mají mít i velké modré plíny Helen Harper za 239,–. Ale ty asi taky nebudou. Tak se všechny polepšete a pisinkejte pa pa.
 Anna

 
DeDe1
Kecalka 138 příspěvků 11.10.04 15:17

Radko,myslela jsem že se dnes sejdem a předáme dudle,byli jsme na poliklinice s malou.Bohužel jsem se ti nedovolala.
Byli jsme na kardio a je to lepší,dírka je menší,jsem šťastný člověk.

Ubrousky jsem v kaufu neviděla.V Makru mají zase Huggies za 199.

Lucy, jak se daří??
Zjistila jsem že ve Špalíčku už není dětský bazar a místo něj pobočka savarinského sekáče,věci nádherné ceny šílené.
 Dáša

 
DeDe1
Kecalka 138 příspěvků 11.10.04 15:19

Těmi huggies v makru myslím plenky,ne ubrousky.
 D.

 
Anonymní  11.10.04 17:28

Daso,

me to fakt mrzi, ale jak uz jsem ti volala, kdyz maly spinka, mam telefon potichu, uplne jsem na to zapomnela a az ted kdyz jsem vzala tel. do ruky, tak mi to doslo. Nicmene posli tu adresu ja ti to zitra poslu at muze Sarinka dudlat :-)
Nezlob se, Radka

 
DeDe1
Kecalka 138 příspěvků 11.10.04 18:59

Adresu jsem poslala ale nějak to blblo,tak napiš jestli došla.Dáša

 
Bledulka
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 11.10.04 19:48

Ahojte holky,

tak zítra mne čeká poradna u lékaře a jsem zvedavá co mi poví, bříško mám dost dole a už mne pobolívá celá pánev … od soboty se mne občas „vypadne“ výtok zbarvený krví … v knížce jsem se dočetla, že to může být před porodem, tak teď nevím zda se už to blíží:-( Termín mám 29. 10. co myslíte narodí se mi mrně brzo?
Já po prohlídce u lékaře písnu, ale jsem z toho nějaká nesvá :-(

Přeji pěkný večer a pokud mi někdo k tomu něco napíšete budu ráda …

Bledulka a Vojtíšek 18dní do TP

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 11.10.04 21:24

Ahoj,
dneska jsem Vás tady taky ,,zanedbávala,,ně­jak jsem nestíhala.Dopolko jsem byla s kamarádkou těhulkou,pak jsem byla chvíli doma a frčela jsem do Carrefouru na nákup.No a teďkom jsme s manžou koukali na nějakou komedii na PC :-))
Zítra jdu na echo srdíčka tak na mě myslete!Jo a jak jsme teďkom leželi s manžou a čučeli na film,tak prďolka kopal a dokonce manžu kopl do dlaně:-))
To bude teda fotbalista!
Tak dobrou.Pa gabka+mimi

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 11.10.04 22:06

Ahoj Bledulko,

to bude asi ta hlenová zátka. Mě odešla asi ve sprše, zahlídla jsem jen krevní sraženinu. Bylo to v sobotu a v pondělí byl malý na světě.
Není to ale pravidlem. Slyšela jsem, že některé mamině odchází hlenová zátka 14 i více dní.
Každopádně bacha na to, kdyby ses rozkrvácela jasnou červenou krví! To pak rychle fič do nemocnice! Pro kterou porodnici ses nakonec rozhodla?

Holky, jsem KO. Mažu do hajan. Prcek mi dává do těla :-).
Jaktože sakra nehubnu????!!! :-)))

Lucie+ Vilík (dnes měl narozky- 14dní!!!!)

 
Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 12.10.04 08:33

Daso, adresa neprisla!

R+R

 
Anonymní  12.10.04 09:36

Ahojte holky,
hlásím se po delší odmlce.
Zase jsme byli s Kubíčkem v nemocnici. Tentokrát začal v noci zvracet krev. Ze začátku tmavé natrávené kousky, ale postupně jasně rudou krev. V jednu v noci jsme ho popadli a uháněli na pohotovost. Já jsem utíkala napřed a Marek nesl malého a šel za mnou. V chodníku byla díra jako prase a ještě jsem si podvrtla kotník.
Nechali si nás v nemocnici, Kubíček měl nedostatek vitamínu K, celkem rychle se to zpravilo, ale byli jsme tam přes týden. Nemohla jsem vůbec chodit, o malého jsem se starala tak, že jsem ho vždycky položila na židli a strkala ho před sebou. Hrůza.

Skoro jsem od nervů přišla o mlíko. Snažíme se rozkojit. Prakticky bojujeme každý den. Tak napůl kojím a napůl přikrmujeme. Snad se nám to povede.
Lucy, s tím kojením se fakt těžkou hlavu nedělej. Co je lepší být kojen, mít hlad a vystresovanou mámu, nebo být na příkrmu, ale mamču v pohodě? Tak se na to dívám já. Taky jsem si tím prošla. Prostě dávám malému všechno mlíčko co mám a zbytek Nutrilon.

Zatím Páá Radka a Kubíček (zítra máme 1 měsíc)

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 12.10.04 10:45

Teda Radko,

to musela být strašná zkušenost!!! Brrrr :-((
Fujtajxl, ještě, že je to za váma! Jen proboha už žádné průsery!!!!
S tím kojením je to na pytel :-(((. Mám teda půjčenou tu elektrickou odsávačku Z Medely, je super, jde mi to jedna radost, řekla bych, že se tvorba mléka i trochu zvýšila, ale dnes v noci, když malý dudlal z jednoho prsa, strašně mě bolela bradavka. Přirovnala bych to k úplně nesnesitelnému a strašně bolestivému svědění.
Měla jsem tu bradavku dost nabubřelou, ale jak vypadá a bolí dnes dopoledne, to je hrůza!!! Obrovská nalitá tvrdá bolestivá skoro bílá bradavka! Malému se do pusinky téměř nevejde, odstříkávám skoro v kuse, ale moc to nepomáhá :-(.
Teď musím fofrem do Makra, Interspáru a Möblu, tak se s váma loučím.

Hezký den.

Lucie a Vilda (15den)

 
Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 12.10.04 11:16

Daso, adresu uz mam, diky.

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 12.10.04 12:00

Ahoj,
Budulínku,přeji Ti ať už je všechno v pohodě a Kubík ať už je moooc zdravý.
Luci,
s tou bradavkou-mohla by to být mykoza.Měla to má kamarádka a měla to taky z toho že si do podprdy dávala ty buničité vložky na mlíko.Musela si koupit zachytávačmléka-plastovy a bylo za pár dnů po problému.Zkus to.
Jinak jsem přiletělla z kardia-mimi vypadá úplně ok.Vařím dušenou mrkev a kuřátko.
Tak pa Gabka a mumínek

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 12.10.04 13:19

Gabi,

šmankote, mykóza, jo?!!! A nemohl by to malý chytit? Já ty Fixies vložky do podprdy používám taky :-(. Zrovna z tohodle prsa mi to docela teče.
Chi chi chi…nakonec si budu lamentovat, že mám toho mléka hodně :-)))) Už jsem dnes mluvila s J.Čurdovou, nic o mykóze neříkala. Počkám do zítřka a volám té paní dr z laktační ligy.
Já debil, byla jsem v Intersparu, měla jsem napsaný seznámek co koupit a cestou jsem ho někam založila, či co a nakoupila úplně něco jiného :-). To už ale není těhudebilita. Je to laktační debilita? :-)))
Jůva jůva, dušená mrkev :-((((( (blink) :-). Ještě horší jak brokolice :-). S tepelně upravenou zeleninou fakt moc nekámoším.
A proto dnes budu vařit… co? No přece špenátovou polévku. Hi hi. Tu miluju, ale jak to udělat s pepřem???

Přesně jsem to vychytala. Malý se probudinkoval :-))

Tak pa.

L.

 
Anonymní  12.10.04 18:54

SLYSIL - hlad to dnes nebyl, doma jsme se uklidnili… Doufám, že se nezlobíš, že jsem tak upalovala. Příště to spojíme s tím kafem, alespoň více pokecáme. Tak co ten vrah? Hořím netrpělivostí! Mějte se s romíkem fajn!
 Denča

 
Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 13.10.04 09:03

Ahojky,

zatim jeste nic nevim :-( ale pozjistuju, Romanovemu kamaradovi se o tom nechtelo mluvit, tak snad dneska bude uspesnejsi :-)
Tak to Romik ten spinkal az do 18 hodky, musela jsem ho jeste vzbudit, aby mi spinkal vecer .-) Behem dne napisu mail, doma to vypada jak po bitve :-)

Tak zatim pa a pohlad od nas Marketku :-))

Radka+Romanek

 
Anonymní  13.10.04 14:12

Ahoj holky!!!!!

Par dni jsem se neozvala, protoze jsme nemeli pristup k netu.Ted uz ho mame, ale ja jsem dost protivna, protoze mam jakousi chripajznu a hlavne ryma me neskonale rozciluje.Hlavne, at to nechytne sammy, to by pak bylo jeste horsi.

Budulinku:jejda, vy mate teda starosti, hlavne, ze jste v poradku doma!!!!!

Luci:snad uz je i u tebe po problemu.Ja si to moc neumim predstavit, byt bez tech vlozek na kojeni…zkus casto tu bradavku omyvat a nechat na vzduchu, ale to se dobre rika, kdyz mlicko tece, vid??

ja mam zitra poradnu, tak jsem zvedava, co mi rekne dr.Mam velike brisko, ale hodne spadle dole, tak snad je to v poradku.Takhle mi minule spadlo az 3tt pred porodem.no uvidime…takze u me se nekona zadne paleni zahy, bolesti zeber, mimco je proste dole…

pa

Shirin, sammy a sara(32tt)

 
Denca
Stálice 59 příspěvků 13.10.04 14:21

LUCKO - včera na procházce jsme si s Radkou říkaly, že jsi ještě nepopsala zážitky z porodu. Mě by zajímaly tvé osobní zkušenosti s Porubou, když jsme si o ní psaly v prvním deníčku. Tak až budeš mít chuť, tak napiš. Přeju ti, ať se srovnají všechny potíže a ať Vilík hezky prospívá. Mimochodem - nepřidáš se k nám někdy s kočárkem? Slysil říkala, že v Hrabůvce řádí vrah, tak 3 s obrněnými transportéry nic se vlka nebojíme!

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 14.10.04 10:23

Ahojky holky,
kde všechny jstééé???
Já jsem včera měla dost nabitý den-lítala jsem po centru,oběhla všechmy sekáče co stojí za to.Koupila jsem prďolkovi 2 kalhoty(sla­ďoučkýýý) a sobě v obchodě 2podprdy…nějak prsa rostou :-))
Pak jsem si zašla do Pelikána na meníčko-smaž.hermelín-mňam.
A pak cestou na parkoviště jsem si hnusně :-(( zvrtla nohu a odřela při tom do krve koleno.Myslela jsem že se s tím kotníkem počůrám bolestí(auauau­aau)No nicméně jsem se doplazila domů a doma jsem skoro nemohla doskákat na wc.Noc to byla krušná ale už je to mnohem lepší-to jsem ráda protože jdu dneska ve 14h.na poradnu..
Tak zatím holky,jdu koukat na DVD na Příšerky s.r.o

Pa Gabka a mimi 21tt

 
Anonymní  14.10.04 16:19

Cusaaaan!

Holky sorrac, denicek vyjde behem zitrka, nestiham :-)

papa Radka + Romanek

 
Bledulka
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 14.10.04 19:18

Ahöjka Luci:-)

Tak jsem dnes byla na kontrole a rano mi na monitoru namerili krasne kontrakce delohy co 2 minuty, i kdyz ja nic necitila, pozvali si mne jeste na podvecer, ale to uz bylo klidnejsi, takze jsem doma:-) Vybrala jsem si porodnici ve Vitkovicich, kde by se mnou byl take muj doktor (kamarad), ale ma to hacek, musim vydrzet do nedele, ted je na kongresu…

Bolesti nejake mam, ale zda jsou to ty porodni nevim, jeste jsem nerodila…

O te krvi jsem se bavila s lekarem a rikal, ze to muze opravdu odchazet i nekolik dni pred porodem. Takze ted cekam bud na silne bolesti anebo az mi praskne voda.

Jsem cela rozbolavela a nevim jak si sednout ci lehnout a vstavani z cehokoliv je des … chci mit porod za sebou, ale zaroven se moc bojim:-(

Ja se zase ozvu:-)

Preji pekny vecer.

Bledulka

 
Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 14.10.04 20:16

Ahoj Bledulko,
no vidíš, na časy blýská se už i tobě :-))).
Držím ti pěsti, ať to máš co nejrychleji za sebou. Teda po té neděli:-)
Stejně jsme zvláštní my baby, těšit se na bolest, co? :-)))
No jo, je to konstruktivní bolest.
A stejně se mi strašně stýská po břichu :-(.

Tak se co nejdříve ozvi!
Pa.
L.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama