Ostravvský deníček č.27 - děti a domácnost 2

Rodičovství

Ahoj Ostravandy, okolňačky a nakukovatelky, tak už jsme se ztratily z titulní stránky a je třeba nás hledat, takže je načase napsat další deníček. Využila jsem Zuzčiného nadpisu a pokusím se sepsat, jak vypadá takový režim a úklid u nás doma to znamená s 8 měsíčním raráškem.

Ráno máme budíčka kolem půl šesté - byla jsem vždycky spáč, ale začínám si zvykat :o((( Převlékneme se, provedeme hygienu a jdeme „pracovat" do kuchyně. Já vařím čaje do konvic, dělám snídani dětem, vyskladávám nádobí z myčky a Adélka postupně otvírá šuplíky, vyhazuje z nich, co se jí zrovna líbí a snaží se v nestřežené chvíli zjistit, co skrývá ten tajemný odpadkový koš. Mezi vyháněním dětí do školy a dalšími drobnými pracemi se snažím dostat všechno zpět do šuplíků.
Kolem osmé hodiny je doma klid a Adélka si dává svou 20minutovku spánku. Mám jedinečnou šanci jít dát prát prádlo, doplnit chybějící zásoby ze sklepa apod., protože jak se vzbudí, stanou se schody jejím druhým místem na hraní a nebude šance se někam dostat. Ne, že bychom na schodech neměli zábranu, ale když už nemůže dolů, tak se rozhodla, že nám ukáže, že umí chodit nahoru. A pak už si jenom hrajeme. Protože pokud si mamka dovolí něco dělat a nevěnuje se náležitě své holčičce, je okamžitě náležitým způsobem potrestána - shozením kvítka na koberec, vytaháním všech knih z poliček v dosahu malé knihomolky, roztrháním právě rozečtené Betynky apod.
Následuje obídek a pár chvilek relaxace pro mamku, protože brouček jde spinkat. Spí od 13,00-15,30 a to buď na balkóně a mamka dohání, co nezvládla dopoledne nebo se jde odreagovat i mamka a načerpat sílu na sluníčko formou procházky.
Odpoledne je doma živo a tak je možnost udělat zase pár prací - vyžehlit, utřít prach na nejviditelnějších místech apod. Prvních 10 minut je však potřeba žehličku pevně držet, protože je to nesmírně zajímavá věc a je třeba vyzkoušet, co s tím, pak už to naštěstí Adélku přestane bavit a věnuje se přebíhání - přelézaní od ségry k bráchovi a obráceně (je třeba podotknout, že každý má svůj pokoj a naštěstí ještě nemá takové tempo, tak ji to chvíli trvá). Tato činnost ji ale tak unaví, že kolem půl sedmé musí opět nastoupit máma a hrát si s ní, protože jinak by se prořvala až do spinkání. Adélka hupsne do postýlky v osm a mámě začíná „volný čas", který může využít k vyzkoušení dětí, kontrole DÚ, uvaření oběda na další den, zašití roztrhaných věcí........:o)))
Kolem desáté (no, při zvláště náročných dnech o něco dříve) to vzdávám a kecnu sebou k netu a čtu, píšu a odreagovávám se asi do 23,00 hod a pak taky šupajdíme do hajan.
Velký úklid se dá provádět kdykoliv, protože není nic zajímavějšího, než pozorovat mamku, jak pořád něco máchá v kýblu (třeba ta voda bude k pití), vytahuje něco z poliček (občas to stihnu ukořistit), otvírá skříně (tam je spousta věí, co ještě neznám, ale až se mamka nebude dívat, tak je poznám), dělá kravál s vysavačem (je moc dobrý a fouká na mně, ale hlavně se o něj můžu postavit), zalívá kvítka (konývka taky chutná dobře) a pořád chodí z místnosti do místnosti (a já ji zavírám dveře). Trvá nám sice takový úklid celý den, ale jsem přece na mateřské „dovolené", tak je třeba si to užít :o))) ne ?

Tak a to už by stačilo. Samozřejmě, že nám to naše sluníčko dělá obrovskou radost a jsme moc rádi, že ho máme.
Příštímu srazíku zdar, zdar, zdar a pište, pište, pište…

Lenka + Adélka (7 m + 3 t)

Váš příspěvek
Anulka
Ukecaná baba ;) 2237 příspěvků 08.04.05 21:23

Ahoj Leni,moc krásný a úsměvný deníček,jen to natočit v akci :-))).My už jsme o něco větší , v červenci bude mít Eli 3,toto letí, a tak se u nás už vše celkem v poho zvládá a mluví a vysvětluje a brebentí.Neboj bude líp,sama víš,že děti vyrostou a jen vzpomínky zůstanou,ale je to paráda,já jsem s klukama pekla i koláče ,když měli 2 a 3 roky a to kynuté těsto ,to byla zábava.
Omlouvám se ,že jsem tu vstoupila i když nám není 8 měsíců,jo jinak včera dopol. nahlížela Eliška do tvého kočárku u střediska v Zábřehu,říkala si ,že mimi spinká.
Krásný večer všem přeje Anna+Eli Že bych všechny předběhla a byla 1? :-))

Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 08.04.05 21:59

Jů, to byla rychlost. Odeslala jsem ho před půl hodinou.

Tak ke srazíku - bylo to super. Pěkně jsme poklábosili a probrali samé důležité věci :o))) Jolanka i Amélka i Sárinka jsou nádherné holky. Jedna hezčí než druhá. Maminky jsou samozřejmě také šikulky.
Adélka to občas trochu kazila, protože sedět nebo stát tak dlouho na jednom místě ji neba, tak příště by to opravdu mohlo být někde na zahrádce - snad nám bude přát počasí. Já bych Aduli vzala deku, ať má aspoň nějaký „výběh“. Škoda, že nás bylo nakonec tak málo, i když i tak měla paní číšnice co dělat, aby se mezi nás vlezla a mohla nás obsloužit.
Shirin fotila, tak pak snad šoupne nějaké fotečky do galérky.

ANULKA - proč se omlouváš, že nám tu lezeš ? Vždyť jsi vždycky dost přispívala a deniček snad není jen pro maminky s 8měsíčním mimi. Já jen musela něco vymyslet jako deníček a že jste starší nevadí, vždyť u nás jsou i starší děti.
A pokud jste to v parku byli vy, tak už vím, jak vypadá Elinka, ale maminku jsem nějak nezaregistrovala. A když mě poznáš, tak se příště přihlas. Jasmé !!! To je rozkaz !!!......:o)))))) (doufám, že jsem se tě nedotkla, ale přihlásit ses fakt mohla, Lucka mi říkala, že mně poznáš, já sice netušila, že mám tak profláknutý obličej, ale co nadělám:o))

ZUZKA - tak jsem uvažovala, že ty bys mohla zvládnout srazík dopoledne. Psala si, že Kuba vstává kolem půl osmé, tak kdyby jste se nasnídali a vyjeli, tak v Ostravě můžete být kolem 10. A Kubík by si už mohl pojíst nějaký restaurační obídek a pak ho dáš spát do kočárku. Nešlo by to tak ? Já samozřejmě neznám váš režim ale pouvažuj.

Tak zatím ahoj

Lenka + Adélka

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 08.04.05 22:35

Ahojky,

Leni, dík za super deníček!

Tak a teď valím do pelechu, usínááááám.

L+V

zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 08.04.05 23:25

Ahojky,

Leni: skvělý deníček, u nás to taková sranda není:))) Kuba má dost své práce v pokojíku a mě si už moc nevšímá:)) Jasně, že bych srazík s Kubou zvládla i dopoledne, ale nevím, jak na tom budu s prací, kdybych nic neměla, tak klidně můžu i dopoledne, ale to fakt záleží, kdy to bude a jak na tom budu. Zítra s chystám s Kubou po týdnu ven, tak doufám, že už bude vpořádku.

Tak se mějte a pište

Zuzka a Kuba

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.05 07:34

Ahooooj holky!!!!!

vsechny zdravime!!!!
ty fotecky vlozim jen jak to pujde:)

A LENI:super denicek,vidim,ze se doma moooc nudis:))

jdu jist,mam velikansky hlad:)

Zaneta

zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 09.04.05 15:42

Ahojky,

to je zase dneska hnusně, co? Hlavně, že jsem chtěla jít dneska s Kubou po týdnu ven, takže zase nic. To mám fakt hroznou radost.

Přidala jsem nějaké fotky do galerky, ale jsou naskenované, tak prosím omluvte kvalitu:)

Tak pište, ať mám na co reagovat.

Zuzka a Kuba

Gabule
Závislačka 3321 příspěvků 09.04.05 16:14

Ahoj,

to je teda ooobr hnusné počasí :( depkoidní!! Malý v noci zase hekal a kroutil se,tak jsme se nevyspali.Štěpík teda jo,ale já ne.Teď tady hajá v sedajdě-no ten má život :o)

Za chvlíi k nám přijdou na návštěvu známí s dvouletým Ondráškem-to jsem teda zvědavá.
Na oběd jsem pozvala bráchu-byl na brigádě(umýval okna na Krajském úřadě)tak jsem dělala kotlety na šlehajdě.Mňáá­ám!Brácha se taky olizoval až za ušama :-)
Před chvíli jsem ostříhala manžu-tak už zase vypadá jako člověk.Jinak jsme uklízeli-manža luxoval.Já dala prát a pověsila prádlo.Do toho kojo,přebalování…a dokola :-))
Jo holky nemohli jsme se zbavit té opruzeniny co mrňousovi vznikla během 1 dne se širokým balením a kalhotkama.Tak jsem volala dětské dr. a předepsala mu Imazol a během jednoho dne se mu to skoro ztratilo.Perfek­tní!!!

Musím končit.Pa Gabka a Štěpík-7 týdnů

Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 09.04.05 21:49

Ahojky holky,

tak koukám, že je tady zase mrtvo. Dneska bylo odporné počasí, že ? Přesto se babi s dědou vydali statečně vozit Adélku a já jsem něco málo uklidila a vyžehlila.

Máme novinu - Adélka má třetí zub (jednička vpravo nahoře). A hned vedle se klube čtvrtý :o)))

Tak zatím ahojyk

Lenka + Adélka (za chvíli 8 m)

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 10.04.05 20:33

Ahoj holky,

na rodině jsem našla milý článek: http://www.rodina.cz/clanek1166.htm , jak jste na tom vy s babčama?
 L+V

Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 11.04.05 08:53

Ahojky holčiny,
tak hlásím návrat z týdení rekreace u našich. Bylo docela fajn, ale už jsem se těšila domů :-))
Dnes nebo zítra jdu odevzdat přihlášku do školky… Nakonec jsme se rozhodli pro školku ve Staré Bělé… Máme tam babi a dědu, a bude to malinko jednodušší.

Jinak Andrea je už druhý týden v Brně. V sobotu mi psala, že je nemocná… Tak jí přeju brzké uzdravení!

Mějte se hezky. Zatím pa pa M:

Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 11.04.05 17:56

Haló haló kde se všechny touláte???

Holky nechystáte se některá tento týden dopoledne do Shopáče do koutku??? Že by jsme se přidaly :-)))

M.

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 11.04.05 22:03

ahoj holky,
tak jsem si jako zasloužilá matka, dala asi půl litra červeného vínka a budu spát tutově jako andílek…

Monino my se chystáme do koutku v šopáku, ale až ve středu, malá ještě trochu snoplíkuje, tak to chci do té středy zvládnout ať je o.k.

mějte se Žureček+Emily

Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 12.04.05 11:11

Jestli nebude nějaká náhlá změna plánu tak dorazíme. Na kolik tam chodíte??? M.

Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 12.04.05 22:01

Ahoj holčiny,
tak koukám, že to pěkně fálkáte (teda já sice taky, ale já mám bod k dobru za deníček :o)))).
Je toho nějak moc. Každý den něco mám a nebo uklízím a dodělávám staré resty. Taky bych potřebovala zajet na nějaké nákupy a absolutně nestíhám. A pak že mateřská dovolená, hi, hi, hi.

Dneska jsme měli návštěvní den - dopoledne návštěva s miminkama a odpoledne návštěva, která se přišla podívat na Adélku - brzo že, když má Aduš skoro 8 měsíců. Ale Adélka byla jako vždy sladké, hodňoučké miminko, úplný andílek. Všem se hrozně líbila, ten můj rarášek.

No zítra dopoledne se pokusím zvládnout alespoň část nákupů, odpoledne mám zase nějakou návštěvu a večer bychom chtěli zvládnout kino - to jsem zvědavá, jak se to zadaří.

Tak holky, kde jste všechny, zase takové jaro venku není, abyste chodily po venku. Tak honem, Gabule, Zuzanag, Shirin, Lime, Radu, Knik ........?

Tak zatím končím.

Lenka + Adélka (za 4 dny 8 m)

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 12.04.05 22:39

ahoj holky,
jsem totálně vyčerpaná, v 18:50 začalo hořet v bytě o patro níž.
Jsou tam nájemníci co neplatí elektřinu, takže jí mají odpojenou a svítili svíčkama a jednu nechali zapálenou v koupelně a odešli, takže chytlo umakartové jádro, tuny černého dýmu se začaly valit z okna a od dvěří a do bytů o patro výš, nejvíc to chytnul sousední byt, protože byl přímo nad ohniskem…

Malá se vyděsila hasičů, protože na nás bušili a měli na hlavách masky, řekli mi, že se mám zavřít a odejít na balkon, tak jsem malou, narvala v pyžamu do kombinézy a stála na zimě na balkoně. Martin byl před vchodem, jako předseda společenství(za­registrovali jsme to jako první a taky volali hasiče), tam musel být k ruce, do 30 minut bylo po všem.
Akorát je všude smrad, nejhůř je byt vedle nás a byt pod ohniskem, ti jsou totálně vytopení, mě smrdí jen chodba a dětský. Ložnice a obyvák je v poho..
jdu se z toho vyspat,..je to strašná bezohlednost, plný dům dětí, k tomu 2 těhu sousedky a někdo si jen tak nechá zapálenou svíčku a jde do prdele(se omlouvám, za ten výraz, ale nemám pro takové chování slov).
Jedna sousedka je ve 3 měs, tak doufám, že nepotratí a druhá nad náma je v 7 měs.a pěkně se vyvředila, volala pak na svého muže, že jí není dobře, já jsem chlapy kolem 21:00 častovala myslivcem a každý ho dosebe bez protestů kopl, Martin přišel domů před chvíli, doteď to kontrolovali hasiči. Ve sklepě je fůra vody, nevím co se s tím bude dělat..
Díky Bože, že se to nestalo v noci

Žureček+Emilinka
P.S. Monino zítra do koutku půjdem, co budu dělat v zasmrazeném bytě, býváme tam tak kolem 10:00

Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 12.04.05 22:47

Teda Žurečku, to je síla. Ještě že jste v pohodě. Dobře se vyspěte a načerpejte sílu na následnou likvidaci škod.
 Lenka

zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 12.04.05 22:51

Ahojky,

žurečku, to je teda fakt síla, ještě štěstí, že se vám nic nestalo, z ohně mám úplnou hrůzu a ještě k tomu s malým, jakt síla.

Leni: je sice fakt, že venku zase moc jaro není, ale mám toho taky docela dost, ještě k tomu nám nějak od soboty blbne net, takže i když jsem se sem chodila dívat, tak odesílat mi nešlo. Dneska si vzal Kubu dopoledne Kája k rodičům a já si zase po dlouhé době udělala doma v klidu úklid, pak jsem jim nachystla oběd a vyrazila jsem se švagrovou do města, Kuba zůstal doma a po 4 hod jsme vyzvedli Kubu a jeli ke švagrové, děcka si hráli a my jako obvykle klábosily. Domů jsme přišli v 9, malý dostal véču a hned usnul. Takže fakt nabito.

Zítra bych chtěla jít s malým konečně ven bez kočárku, na procházky do kočárku jsem už ho brala, ale nenechala jsem ho lítat, tak doufám, že se toho kašle už zbavíme.

Tak se mějte krásně a pište

Zuzka a Kubula

Monina1
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 13.04.05 08:40

Teda holky, hlavně že jste v pořádku a nemáte žádnou větší újmu. To musel být hrozný zážitek. My dnes do koutku nedorazíme. Mrzí mě to. Ale po obědě jedeme do Kopřivnice, tak by to bylo moc náročné a ještě musím zajet do Carefouru…
Tak snad příště. Zatím ppa M.

zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 13.04.05 14:16

ahojky,

je tady vážně nějak mrtvo, asi nemáte čas sedět u PC, že? Já jsem dala před chvílí Kubu spát, uklizeno mám, takže využívám chvíle klidu a sedám k PC. Nechce se mi nic dělat, asi na mě jde jaro:)))

Počasí opět hrůza, jsem zvědavá, kdy už bude konečně hezké jaro, tohle mě vůbec nebaví:(

Příští týden půjdu asi nejspíš s Kubou do nemocnice, kaká krev a tak půjdeme na vyšetření, vůbec se mi do toho nechce, ale chceme si být jistí, že to nic nebude, i když z toho vyšetření mám vážně obavy. Dávám mu sirup na rozředění stolice, tak uvidíme, jestli se to zlepší. Infekci žádnou nemá, byli jsme na stěry a jsou negativní.

Vůbec netuším, co mu mám dávát jíst, jí už dávno normálně s náma, žádné speciální jídla mu nevařím, takže teď budu muset začít, něco s velkým obsahem vlákniny, vím, že je v jabkách, obilovinách, luštěninách a dál nevím.

Prosím poraďte, co mám Kubovi vařit, ať má řídkou stolici.

Tak se mějte co nejlépe, jdu péct bábovku:)

Zuzka a Kuba 32m

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.05 14:23

Ahoj holky!
Nemám ted moc čásku pokecat, ale chci se jen zeptat, jestli některá z vás nechce jít zítra na modní přehlídku, udělat si prostě takový výlet a odpočinout si od našich maminovských starostí. Manžílek bohužel musí zůstat dýl v práci, tak jedu sama. Je to ve Frýdku-Místku, ale z OV je to busem tak cca 25 minut. Je to v 6 večer. Pokud se někomu chce, tak mi prosím zavolejte. Telefon: 605/581 809. Na emimču už asi nebudu, spíš pište na ICQ: 233978648 nebo na ten mobil.
Mějte se!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.05 14:25

Omlouvám se, jsem se nepřihlásila.
Takže:
dvojčátková mamka Rachel (Táňa)

Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 13.04.05 22:24

Ahoj všichni,

tak dneska jsme se rozhodla, že je potřeba doplnit Adélce nějaké oblečení, tak jsme vyrazili na nákupy. Lucka mi vždycky říká, proč nechodím nakupovat do sekáče, tak jsem si nechala poradit. Domluvila jsem se s mamkou, ať nemusím dovnitř tahat i Aďulu a vyrazily jsme. Obešly jsme tři sekáče a super. Asi to budu praktikovat častěji. Koupila jsem 1 tepláčky, 2 kalhoty, 2 trička a 2 bodyčka a samozřejmě za velmi slušné ceny. Měla jsem sice hrozné nutkání utratit mnohem více, protože už měli spoustu letního oblečení, ale mám strach, že by mi z toho Adélka ještě mohla vyrůst, takže radši počkám.
No, pak jsme měli ještě nějakou návštěvu a doufám, že teď bude trošku klidněji, protože už si potřebuji spočnout. Už jsem přenávštěvovaná.

ZUZKA - koukám, že toho taky máš hodně. Doufám, že to u Kubíka nebude moc vážné. Na nějaké hemeroidy je snad ještě malý, ne? Vím, že stolici ještě ředí švestky (Sunárek má švestkovou přesnídávku pro mimi, tak ji můžeš koupit i Kubíkovi), hrušky (tady je zase pro změnu přesnídávka od Hippu nebo Hami) a Hipp má šťávičky a většina z nich má změkčující vliv na stolici, tak jestli, tak mu je kupuj na pití. Sice tě to vyjde trochu dráž, ale za pokus to stojí ne? Kdybys je chtěla vypsat, tak písni.)
Tak zatím se mějte a pište.

Lenka + Adélka (skoro 8 m)

zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 13.04.05 23:41

ahojky,

tak vidím, že zase nepíšete, tak to napravím.

Leni: díky za info, už jsme Kubovi koupili jablečný džus a zítra se půjdu poohlédnou po nějakých přesnídávkách, už je to docela dávno, co jsem je potřebovala. Švestkovou mají i z Hippu, Kubovi moc chutnala a hrušky mají i míchané s něčím jiným, ne? Za šťávičky z Hippu bych se asi nedoplatila, Kuba toho vypije hodně, takže kupujeme klasické džusy v krabici, zatím to má úspěch, před chvílí se vzbudil a kakal hodně řídce a co je důležité, bez krve. Uvidíme zítra.

Rachel: doufám, že už si na přehlídku někoho sehnala, škoda že nemůžu jít.

Tak dobrou noc a pište, pište.

Z+K 32m

PS: Eva (Knik) dala do galerky Joli, je krásná, tak koukněte.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.05 08:46

Ahoj holky!!!

V pondeli odletel Johnny do Ciny a tak je ze me na mesic slamena vdova.A tak opet nestiham…

Zuzi:at je Kubikovi brzy lepe!!!!!!!!a at do nemocnice nemusite.

Leni:tak to jsi sikulka,ze jsi se ovladla..ja porad nakupuju dopredu..teda kdyz se mi neco moc libi:)))

kde je BUDULINEK?LUCKA S VILDOU A SLYSIL????

musim letet,za chvili vyrazime do Prerova za kamoskou.

zaneta a sammy a sari

Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 14.04.05 13:45

Ahoj Žany,

tady jsem. Čtu, nepíšu, neventiluju se. Mám pauzu, už déle trvající.

Mějte se

Radka a Kubík (včera 7m)

Gabule
Závislačka 3321 příspěvků 14.04.05 16:20

No holky abych pravdu řekla..jsemna tom podobně jako Budulínek.Moc mě nebaví psát když reagují jen stálice-Lenča,Shirin a Zuza.
Jinak si vás teda čtu,ale připadá mi že některé tady na nás ,,kašlou,,.

Nezlobte se,toť můj názor.
Gabka

Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 14.04.05 19:58

Ahoj Gabi, ono to je těžké. Já mám útlum, LUCA taky a teď i ty?? To ten deníček za chvíli umře.
 Radka

Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 14.04.05 22:35

Ahoj všichni,

tak dneska jsme měli plavčo a odpoledne jsme měla doučko, polední před přijímačkama, tak jsem zvědavá, jestli budou přijati. Snad jo. Slíbila jsem jim, že jim budu držet pěstičky.

ZUZKA - no, je vidět, že jsem z Adélky už pěkně zblblá. Samozřejmě, že švestky má i Hipp, já to psala o Sunárku, protože ten je bez cukru a ten my ještě nemůžeme :o))) Jinak je dobře, že už se Kubíkovi kadí lépe, ale nespoléhala bych jenom na džusy. Radši ho nech pořádně vyšetřit.

Deníček se pomalu posouvá níže, tak hlásím, že si příští ještě vezmu a tam to rozseknem, jestli ještě pokračovat nebo končíme.

Lenka + Adélka (skoro 8 m)

zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 14.04.05 22:51

ahojky,

konečně jsem se dostala k netu. Většinu dne se musím věnovat Kubovi, je opět nemocný a tentokrát lehl i manža, takže mám nemocné děti 2. V noci jsme skoro nespali, malý měl horečku a přes den už mu bylo lépe, ale pořád je na lécích a panadolu, tak uvidíme, kdy ho to přejde. Dobrá zpráva je, že už nekaká krev, tak snad do nemocnice nebudeme muset. Nakoupila jsem mu jablíčka, přesnídávky a musli tyčinky a snad to bude dobré.

Odpoledne jsem byla s mamkou v polsku na maso, v těšíně mají levné kuřecí, takže za 500 mám plný šuplík masa v mrazáku, kupovala jsem i pro tchánovce, takže jsme byli jak z velkovýroby. Fakt se to vyplatí. Zítra tam jedu zase prozměnu se švagrovkama pro kuchyňskou linku, teda bohužel né pro mě, ale pro švagrovou. Já se tam byla dneska podívat v jednom obchodě a jak nádhera. Taková, jaká by se líbíla mi, ale minimálně 50tis. a na to si budu muset ještě hodně dlouho počkat:(

Leni: co nový deníček, ujme se toho někdo?

Žanet: tak slaměná vdova, jo? Tak to musí být s 2 dětmi dost síla, co? Seš fakt dobrá, já mám co dělat jenom s Kubou a ty máš k tomu ještě mimčo, klobouk dolů:)))

Rachel: tak co přehlídka, našla si někoho sebou? Doufám, že jo a že jsi si to pořádně bez dětiček užila, ráno písnu.

Budulínku, Gabule, Luci: vím, že už se to tady nedávno řešilo, asi máte své důvody, proč už mezi nás nechcete chodit, nebo spíš psát do deníčku, nikdo vás samozřejmě nebude nutit a doufám, že deníček jen tak brzo nezanikne a že k nám příjdou nové maminky a ty budou mít chuť psát. Pokud vás někdo ve svém komentáři zmíní, tak proto, že nás zajímá, co s vámi je, a jak se daří vám a vašim dětem. Pokud prostě nechcete psát, tak nepište. Nic ve zlém.

Slysil: jak to vypadá s tebou? Práce ti asi dává dost zabrat, co? Zkus někdy něco napsat, ať víme, jak se ti daří.

Žurečku: Tak už jste se vzpamatovali z požáru? Dneska bylo krásně, takže jste mohly být venku a né v tom zakouřeném bytě. Snad už máte vyvětráno a vše je v pořádku.

Tak se mějte krásně, dobrou noc.

Z+K

Radu
Kecalka 246 příspěvků 14.04.05 23:04

Ahojte holky,

já deníček čtu, jen asi tak často nereaguji. Ale kdyby deníček skončil, asi by to byla škoda.

Stellinka už několik dní nic nejí, jen kojo a večer kaši, jinak nic. Už se jí asi začínají klubat zoubky, prosvítají pod dásničkami, ale ještě nejsou prořízlé. Protivná ani moc není, ale možná to ještě přijde..

Jinak dnes u mě byla na návštěvě kamarádka s golfkama Piere Cardin, tak jsem si je vyzkoušela, jsou docela dobré, velice snadno se skládají, jsou pěkné a taky levné. Tak nad nimi budu přemýšlet, jestli je pořídit. Golfky se asi hodí vždycky, že?

Tak já jdu pomalu spát.
Všechny vás zdravíme,
Radka + Stellinka 9 měsíců a možná již brzy první zoubek :-))

zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 14.04.05 23:24

ahoj Radu,

tak mám z toho, že by měl deníček skončit dost divný pocit, ale sama si psát nebudu.

Na rodině jsem četla, že s Fenixem nejsi úplně spokojená, to je mi fakt líto. Ten neoriginál nánožník je z emitexu, tak ho na tříkolce mám. S tou boudou, mohla by si ji na léto úplně oddělat a koupit slunečník aby měla Stellinka stínek i dostatečné odvětrání.

Nic si z toho nedělej, žádný kočárek není ideální, já bych taky chtěla Slaloma, pro druhé mimi na něj už šetřím a není možné, abych si ho nekoupila, chci celý komplet, tak si na něj snad našetřím:))

Tak ať se Stellince brzo a bez problémů zoubky prořežou, Kuba měl první zoubek taky až v 8 měsících a úplně bez problémů, takže to taky přečkáte v pohodě.

Dobrou noc

Zuzka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.05 23:56

CAUKY HOLKY!!!!!!!!!!!!

tak bud mi neco uniklo nebo jsem nejak nechapava…anebo se stalo neco,co jsem si nestacila precist???PROSIM MUZETE MI TO OBJASNIT???Anebo co si dat treba nejaky OBR srazik..ze bychom dorazily vsechny??!!

RADUS_BUDULIN­KU:proc mas utlum??ja jsem vazne natrvdla…a co Kubicek???Je nejaky problem doma???Doufam,ze ne!

A co je s LUCKOU?-ja myslela,ze sem nechodi kvuli tem problemum doma..ale asi to taky neni ten duvod..LUCI OZVI SE!!!

ja myslim,ze muzeme vydrzet…nic oficialne nerozpoustet…vsak pokud to nepujde,tak zanikde sam..no ne???
Takhle mame alespon prilezitost se pozdravit..no ne???

Leni:tak at ty prijimacky vyjdou!!!

Radus:at Stelinku zoubky moc netrapi!!!

Zuzi:no to je super,ze nebudete muset do te nemocnice..ale kdyby se to opakovalo..tak jak uz psala Lenka,tak ho nech radsi vysetrit..a super je ten svestovy napoj od HIPPU!!!to uz tu mozna Lenka psala.

tak pa holky…a ja jen doufam,ze se nejak vzpamatujume!!

Jak tro vypada s tim materskym centrem MONCO???!!!mam tam zajit zeptat se?

Zurecku:to je teda story..hlavne,ze se vam nic nestalo..fuj.

Ma nekdo zajem o srazik pristi tyden???Ja mam rada Ikeu..ale pokud by to bylo v Hrabuvce,tak taky prijedem!!!!
Gabco:kdy muzes ty,mamco s nabitym programem???

holky dobrou..jdu neco naspat

zaneta,sammy a sarinka

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 15.04.05 00:16

ahojky,
Shirin, souhlasím s tebou..určitě bych deníček nerozpouštěla, když tak zanikne sám.

Já před chvíli dojela z práce, po cestě mě stavěli policajti a dokonce jsme foukala jestli jsme náhodou nebumbala a premiéra proběhla dobře…samo, že nebumbala.

Zuzi v koutku jsme nebyla, nakonec jsme celé středeční i čtvrteční dopoledne trávili venku…písek to jistil
Z požáru se jsme už vzpamatovaná, smrdí už je barák a chodba, byt už vyčichl…

holky upaluju spinkat…a pište..
Zuzka+Emily(za 2 dny 20 měs)

Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 15.04.05 09:05

Ahojky holky,

pokusím se vám to vysvětlit. Snad se mi to podaří. Ono se vůbec nic nestalo. Doma je všechno v poho. Marek je zlatý, bože, miluju ho snad čím dál tím víc. Kubíček je pohodář, raubíř, sluníčko.....­.vlastně miluju dva chlapy.
Tady v deníčku se taky nic nestalo......je­nom…nevím jak to napsat, vůbec nemám potřebu se svěřovat co nového. Možná je to i tím, že žijeme tak prostě, obyčejně. Žádné problémy nemáne ( až na prachy, ale to neřeším).

Doufám, že mě aspoň trošku chápete.

Na srazík bych ráda dorazila, raději bych nějaký dětský koutek. Nejsem si jistá, že ještě Kubíka udržím v náručí, už se posunuje (nadá se to nazvat lezením) a je celkem dost akční. Prosím, domluvejte ho celkem dost dopředu. Snažím se zaplňovat týden tak, abych nebyla s Kubíkem ani jeden den doma. Takže příští týden už mám třeba úplně plný.

Radka a Kubíček (7m)

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 15.04.05 12:44

ahoj Budulínku, chápu …my taky žijeme obyčejně..a že nemáš potřebu se svěřovat? scela normální, až začne být z Kubíčka větší raubíř, možná, že bude víc novinek o čem psát…

My dneska opět trávili dopoledne venku, na písku a skluzavce, stavěli jsme babíje(babovky) no prostě paráda, teď malá spinká, tak si valím umýt hlavu, pak jí vezem k našim, kde budem do zítřka a necháme jí tam do neděle, jdeme totiž s taťkou na vinný košt do Polanky, tak se těším, že zapaříme.
mějte moc hezký víkend.
Zuzka+Em

Luca71
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 15.04.05 13:24

Ahoj holky,

tak tady koukám řešíte útlumy. Já útlumy mívám střídavě,v poslední době bývám často vykolejená, ale když otevřu ova deníček, bývám už totiž totálně vykecaná. Venku vozíme mimajzlíky se sousedkou, která má 2-měsíční holčičku, pak s ní drbu ještě celý den přes ICQ, pak mám celý den většinou na liště Miu, Anulku a jednoho kámoše, do toho si semtam písnem s Lenkou a Žurďou a Rachel no zkrátka už pak bývám vyventilovaná tak, že už se mi pak nechce se opakovat.
Navíc ještě dorazily mé italské kámošky, takže toho plkání mám teď víc než dost.

Já bych zase brala srazík někde na zahrádce. Kdo je pro ve školce za Venuší? Třeba v úterý odpoledne? Nebo kdy? Nebo co? :-)

L+V (6,5měs)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.05 15:19

Ahojte holky amimi.

tak jak jsem psala keříky jsou zasazeny… a naštěstí rostou ( tedy poupata). zakže jsem zase zpět.

Venku je nádherně, takže protahujeme s Amélkou procházky.

Jinak před pár dny jsem hledala ten nový deník a blázen jen přes vyhledávač, a tak ty dva vv v názvu mi to trochu zamotaly.

Chtěla jsem se zaptat jestli má něčí mimi či mělo ekzém na tváři a jaké zkušenosti má s léčbou.

pa Lime a Amél

zuzanag
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 15.04.05 20:57

Ahoj holky,

jsem ráda, že jste se ozvaly, moc dobře chápu, že už nemáte sílu ani náladu po sté všechno opakovat, taky se mi kolikrát vůbec nechce.

Jenomže, u nás se toho děje pořád tolik, Kuba neustále nemocný, takže alespoň mám o čem psát.

Tak alespoň písněte občas, domluvíme srazík a sejdeme se, já jsem pro zahrádku, ale fakt nevím, kdy se k vám dostanem, vzhledem k tomu, že jsme pořád nemocní, nerada bych někoho nakazila.

Nějak nám opět blbne PC, takže je možné, že budu nějaký čas bez netu, takže, pokud se neozvu, tak prostě nejsem on-line. Na srazík bych příští týden stejně ještě nešla, nebudeme ještě v pořádku.

Tak se mějte krásně.

Zuzka a Kubula

Slysil
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 15.04.05 22:55

Ahojky holky,

hlasim se po dlouhe pauze.
Taky mam pocit, ze nemam potrebu tady neco ventilovat. Nicmene se nemeni nic na tom, ze bych vas konecne rada videla a srazila se.
Ta zahradka mi nam vyhovuje, jen ne v utery, ale bud ve stredu to mam pred nocni, nebo ctvrtek.
V praci pohoda. Na net uz tak casto nechodim, doma nemam temer sanci, protoze PC je non stop obsazene, stejne, kdyz je romino vzhuru tak jsem s nim a kdy z jde spat tak ja jdu taky.
V praci nam PC prestehovali na ECHO, takze taky smula.
Jinak co u nas noveho? Doma to skripe - bez komentare.
Mame novy kocarek, Romik se uz pousti a udela 3-4 kroky sam. Ma 4 zuby. Jidlo uz mu temer nemixujem, umi si ho hezky pokousat.
Zvatla jak stara Blazkova :-)
Zitra jedeme na chatu za nasima grilovat, chlap nechce jet na noc, ja jo, a vubec stejne nevim jestli pojedu s nim. Byla bych radsi, kdyby zustal doma!
No to je tak asi vse. Tak kdyby byl pristi tyden sraz v den kdybychom mohly i my tak urcite dorazime na kus reci.
Tak se mejte hezky a zase nekdy.

Pa R+R

Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 16.04.05 08:03

Hmm, my zase ve středu plaveme, takže se vyvrbil čtvrtek??? Radka

Lenka27
Kecalka 326 příspěvků 16.04.05 10:04

Právě jsem odeslala deníček.
Lenka

Knik
Stálice 63 příspěvků 16.04.05 10:11

Ahoj holky,
taky jsem diky tem 2v o tomhle denicku dost dlouho nevedela
Nejak ted nestiham, uz jsm tady nebyla ani nepamatuju, nedavno jsem sem dala par fotek, ale to zase ani nebyl cas nic cist.
Ten cas tak hrozne leti, Joli uz vcera mela 12 tydnu. to se nechce verit, ze ten mrnous, co mi ho nedavno prinesli v porodnici, uz bude mit 3 mesice :o)
Taky uz mame domluvenou dovolenou. Pojedeme do na prelomu srpna a zari do Moravskeho Krasu. Nasla jsem tam penzion primo v udoli Punkvy. Na tech internetovych strankach vypadal moc dobre a meli tam uz posledni volny termin, tak jsem rada, ze se zadarilo a uz se tam moooc tesim. Pojedeme s kamoskama, co maji 2 male holcicky, teda jedna ma 5 a jedna 8 roku, tak to bude vesele, Rosta a jeho harem(bude nas na nej 6 zenskych) :o))) taky jsem zvedava jaka tam bude Joli, bude uz mit 7 mesicu.
Ted si lezi pod hrazdickou a hraje si. Jsme tenhle vikend samy doma. Tatinek nam odjel do Zlina na nejaky magicovy turnaj. Je to poprve, co jsme samy pres noc, ale my to zvladnem. Joli je hodna holcicka, kdyz dostane najist, je prebalena a ma si s kym povidat, tak je spokojena :o) je to silene ukecana baba :o)))
Na srazik bych rada prisla, jenom nevim, kde je Venuse, a klidne i v ten ctvrtek, to s vama oslavime ctvrt roku :o)) I kdyz ve stredu jdeme do poradny a Joli ceka ockovani, snad ji to nebude nejak vadit.
Ted uz budu koncit a vyrazime ven.
Tak se zatim mejte a snad se uvidime na sraziku.
Ahoj
Eva a Jolanka 12 tydnu

Gabule
Závislačka 3321 příspěvků 16.04.05 19:36

Ahojte,

tak jsme byli ve čtvrtek na kontrolu kyčlí a hurá hurá-máme je ok.Už na ortopedii vůbec nemusíme!Takže jsem naširoko balili jen 3 týdny.No vlastně…dávala jsem jen jednu plínu na pampersku.A jen přes den-na noc jsem ho nechala navolno,aby mohl prďánkovat :o)
No a taky začínám od příštího týdne plavčit.Budu jezdit na vany do Bohumína-pozjišťovala jsem si to a nejvíce se mi to ,,líbí,,tam.Vyjde to 155Kč/hod.-půl h.ve vaně a půl.hoďky masáž a říkanky.Plavací teta se tu hodinu bude věnovat pouze nám.
A po vanách(za 2 měsíce)se chystáme na plavčo do Delfínka ve Vítkovicích-jako chodí Budulínek s Kubčou(mimochodem díky za info :-))Atom mě zklamal v tom že neplavou přes prázdniny..no takže máme rozhodování vyřešeno.

Dneska jsme byli na procházce v Šilheřovicích-já,manža,Štěpul­ka,mamka a brácha a bylo to super!!V mléčnici jsem si dala pivíčko a makrelu a pak jsem malého za chůze i nakojila-vzpoměl si mimo lavičky:-))
Kolemjdoucí se nestačili divit :o)

Jsem pro srazík ale čtvrtek nemůžu-jdeme plavat.Tak snad jindy.

Pa Gabka a Štěpula

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 18.04.05 13:40

ahoj holky,
malá dneska spala 2,5 hod a já si to ani neužila..nepřišlo mi to vůůbec „normální“, dokonce jsem se byla mrknout jestli žije…

Ještě si musím postěžovat, že ode dneška posunuli pracovní dobu od 16:00-do rána, což je pro mě scela nemožné, takže jsem tam volala a stopla brigádu. Emily je důležitější a jak mám být „matka v pohodě“, když tam nachodím 10 km a doma naspím tak 3 hod…

Jo, ještě v sobotu začala pstruhová sezona, takže nám taťka hned v neděli donesl pořádného pstruha, mám ho naloženého v lednici a udělám si ho na večeři..

Mějte se Zuzka+Emily

Vložit nový komentář