OVCE VE ZNAMENÍ RAKA 22.6.-21.7.

Ostatní

Zde nacházíme charakter hluboké úcty, synovské oddanosti a lásky k dětem. Ovce ve znamení Raka je ženská kombinace. V důsledku toho je člověk v této kombinaci snadno zranitelný, dává se na ústup a vůbec bývá ve svých postojích pasívní. Tomuto člověku citlivému na nepohodlí, nedostatek a strádání se může dobře dařit jen v bohatství a manželské harmonii. Přestože ho jeho povrchní zábrany trápí, je člověk v kombinaci Ovce a Raka velice nesobecký a obětavě se věnuje svým domácím povinnostem. Je také patronem umění. Rozhodně není žádný samotář; naopak, potřebuje mít kolem sebe mnoho přátel a členů rodiny, aby se cítil šťasten.

DÍTĚ NAROZENÉ VE ZNAMENÍ OVCE

Jemné a mírné dítě se znamením Ovce je pro rodiče poklad. Rádo se nechává chovat, něžně objímat, je šťastné, když se s ním někdo mazlí a když ho lidé chválí a obskakují, hýčkají a všemožně kazí. Je vnímavé, a miluje vše krásné, má rádo hudbu, poezii; do koupelny mýdlo se sladkou vůní a vůbec všechny drobné ozdůbky, které podněcují jeho jemné smysly. Je velice závislé na ostatních, a pokud to jde, nic nedělá samostatně. Vroucí, snadno zranitelné a poddajné, rádo se podřídí, jen když se o něj pečuje. Bude se držet matčiných sukní, nebo alespoň kamaráda či staré otřepané hadrové panenky. Nesnáší, aby ho někdo škádlil nebo se mu posmíval. Pokud je ve škole pokáráno a uvedeno do rozpaků, dlouho se tam nechce vrátit. Vyhledává dominantnější děti, které by ho vzaly pod svou ochranu. Ke zlepšení nálady a potlačení stresu potřebuje jako vzpruhu mnoho povzbuzujících slov a projevů sympatií. Jeho bujná představivost a téměř chorobný strach ze všeho mohou způsobit, že skutečně onemocní. Dá se snadno ovlivnit a je citlivé vůči všem nepříznivým vlivům. Když má melancholickou náladu, může do ní svým smutkem a strastmi zatáhnout i vás.

Pokud ho někdo zesměšní nebo odmítne, stahuje se do svého vlastního magického světa, z něhož je těžké jej vylákat zpět. Jídlo a pohodlí pro něj představují lásku a bezpečí. Dítě ve znamení Ovce také nijak nespěchá opustit domov, pokud je obklopeno láskou a péčí. Jakmile se však rozhodne založit si vlastní domácnost, můžete si být jisti, že to provede s dokonalým a vytříbeným vkusem. Miluje elegantní oblečení a má smysl pro pořádek. Ačkoli je někdy nestálé, malicherné a povrchní, může projevit extrémní tvůrčí schopnosti a dokáže být i skromné a trpělivé. Je velice soucitné, pokud jde o starosti jiných lidí, a když někoho miluje, nezná jeho láska, velkorysost a šlechetnost hranic. Pokud se o ně někdy postaráte, vaše city a péči vám oplatí stonásobně. Nikdy se na ně také nemůžete dlouho zlobit, má svoje chyby, ale přece jen je to klenot.
Nebojte se vést ho za ruku nebo mu pomáhat při rozhodování. Nikdy není dostatečně sebejisté a radu nebo schválení rodičů ve všem, co dělá, skutečně potřebuje.
Nesnažte se setřít růžový závoj z jeho očí nebo ho měnit, přetvářet a ukazovat mu tvrdou realitu. Je to zbytečné, protože Ovce vždy bude život a svět vidět růžovými brýlemi.

ČERPÁNO z knihy Theodora Lau, Velká kniha čínských horoskopů

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.06.03 21:35

Moc bych chtěla ráčka, mame zatím 3-letého lvíčka, jsem zvědavá na ovce - panna, i když bych raději váhu, ta se mi však těžko podaří, pokud mám termín 17.9.2003. Tak jen tiše všem s račky a váhami zavidim. Renata

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 19.06.03 18:27

Ahoj, no … mám doma kluka raka a holku račici, moje babička je rak, ve všech zaměstnáních jsem měla raky kolegy a dokonce i šéfy. Musím říct, že vypadají jen napovrchu pohodově. Vevnitř jsou komplikovaní a depresivní a jsou to hrozní sběratelé (nevyhodí ani papírek od bonbónu) … jako všechna znamení mají své dobré i špatné stránky. Možná já bych zase někdy vyměnila aspoň toho našeho klučičího raka za tvého klučičího lva :-))). Holčička byla zlatá, kouzelná, ale teď je dospělá a dělá si ze života víc starostí než by bylo zdrávo. Hlavně že jsou zdravé, že :-) ? No a uvidíš jak se podaří panna nebo váha, druhé těhotenství může být i trošičku opožděné. Aspoň já přenášela opravdu těsně až jsem se třepala, aby mi nevyvolávali porod. Hodně štěstí ti přeje Stefinka

Vložit nový komentář