P. S. T. M. - 57 - O JEŽÍŠKOVI

Snažení
  • Missorka
  • 19.12.04

Ježíšek měl náladu pod psa. Nestíhal. Ten předvánoční shon ho ničil. Každou chvilku zvonila pošta a doručovala mu dopisy od dětí. Už neměl ani sílu je otvírat a dopisy se hromadily kolem pracovního stolu. Tohle je pěkná nespravedlnost, pomyslel si. Kolega Santa Claus má jako pomocníky skřítky, a co mám já? Nic a nikoho! A ještě ke všemu ani nikdo neví, jak přesně vypadám. Kolegu Clause najdete dokonce na každé láhvi od Coca Coly a skoro v každém supermarketu, a co mě?

Teoreticky si děti můžou myslet, že vypadám jako miminko narozené ve chlévě, ale věrohodně jim to nikdo nepotvrdí. Protože NIKDO neví jak vlastně vypadám. Nikdo mě nikdy neviděl. Ach jo. A ani ty soby nemám. Co soby, stačilo by psí spřežení, ale takhle jsem na všechno sám. A kde je nějaký vděk??? Možná by se celé Vánoce měly zrušit. Třeba bych mohl dát na dveře ceduli: Z DŮVODU TOTÁLNÍ JEŽÍŠKOVY VYČERPANOSTI SE LETOS VÁNOCE RUŠÍ. No jo, ale nikdo by si to nepřečetl, protože nikdo neví, kde bydlím. :-( Bože, chce se mi strašně spát. A hlad mám."

Venku zatím tiše padal sníh na sklady s dárky. Byly to ohromné budovy, ve kterých jste mohli najít asi úplně všechno na světě! Elektrické zubní kartáčky, mobilní telefony, spoustu vitamínových přípravků a GS Condro Forte na klouby ve vánočním balení (včetně Geriavitu Pharmaton, samozřejmě), taky spoustu plyšových hraček, kouzelných fazolí, knížek, elektrických vláčků, Lamazovských interaktovních hraček rozvíjejících dětské schopnosti, houpaček, skákadel, vodových barev, pastelek, omalovánek a knížek. Bylo tam i oblečení, kosmetika a hory dalších věcí… Ježíšek se v tom přestal orientovat už hodně dávno. A radši ani nepřemýšlel, že bude muset všechny ty dárky zabalit. Ach jo. Život protě nestál za nic. Chtěl si lehnout a spát minimálně do Velikonoc…

„A dost!“, řekl si. „Budu s tím svým přístupem muset něco udělat, protože jestli se nepřestanu litovat, tak letos fakt žádné Vánoce nebudou a to si teda děti v žádném případě nezaslouží.“ Rozhodl se, že se proletí a nasaje si tu správnou vánoční atmosféru… Tři, dva, jedna, start… A už letěl… „Poletím tam, kde uvidím světýlka, tam mě jistě chytne ta pravá vánoční nálada.“

Tiše si to plachtil mrazivou nocí a najednou uviděl spoustu světýlek. Přibrzdil trochu a snesl se níž. Byl to obrovský supermarket a ta světýlka už byla trochu unavená, protože svítila dobře od půlky října. Bylo slyšet vkusné reprodukované koledy a všude se děsivou rychlostí řítilo plno lidí, kteří na poslední chvíli toužili nakoupit vánoční dárky. Ježíšek se zamračil: „Hm, tak to mi na vánoční náladě teda příliš nepřidává…“ A v tom se to stalo. Nedával pozor a narazil do billboardu, který hlásal, že v tomto supermarketu koupíte ty nejlevnější kapry. Roj hvězdiček se mu roztančil před očima. „Tady to máš, ty starej šílenče, pořád si chtěl světýlka a teď ti lítají přímo před nosem. Prostě ten svátek zruším a hotovo… Není to správný!“, okřikl se. „Nikdy si nic nevzdával napoprvé, zkus to ještě jednou, někde ta pravá vánoční atmosféra přece být musí! Už vím! Poletím podle vůně…“ A opět se tiše vznesl do noci…

Letěl docela dlouho. Do nosu ho udeřila úžasná vůně. Zamířil za ní. Byl večer a v osvícené kuchyni pekla paní domu už patnáctý druh cukroví. V podstatě jí to nebavilo, ale prostě to tak dělala každý rok a ani ji nenapadlo na tom něco měnit… Byla uhoněná a chtělo se jí strašně spát, ale přece to musí dopéct, co by to bylo za Vánoce bez cukroví. Ježíšek se málem rozplakal. „Asi ani podle vůně tu správnou vánoční atmosféru nenajdu. Tahle paní se teda rozhodně vánočně necítí, spíš by si potřebovala pořádně odpočinout…“ Rozhodl se pro poslední pokus. „První rozsvícené okno, na které narazím, to rozhodne. Buď tam najdu vánoční náladu a letošní Vánoce budou zachráněny, nebo se děj vůle Páně…“

Letěl tiše a nenápadně. Vybral si rozsvícené okno a snesl se níž. V bytě nebylo skoro vůbec uklizeno a ani žádná vánoční výzdoba se nekonala. V obýváku na zemi byla rozložená deka, na ní muž, žena a dítě… Všichni vypadali strašně šťastně. Dítě se smálo na celé kolo a střídavě putovalo z máminy do tátovy náruče a ti oba se bavili tím, že ho nechávali, aby jim okusovalo bradu. Smáli se, co smáli, řehtali se na celé kolo. A v očích… V očích měli všichni tři krásné jiskřičky. „Ty jiskřičky jsem už někdy viděl“, pomyslel si Ježíšek. „Už vím, takové jiskřičky mají děti pod nazdobeným stromečkem.“ Ježíšek se usmál. Konečně dostal tu správnou vánoční náladu. „Díky“, zašeptal rodince za oknem. A ani si nevšiml, že to okno není umyté… Rychle se vznesl a letěl k sobě domů, aby stihl všechno připravit. Cítil se skvěle. Vánočně.

Přejeme vám, aby u vás pod stromečkem bylo spoustu jiskřiček. Ve vašich očích, i v těch dětských. O takových jiskřičkách jsou Vánoce.

Peta, Zdenek, Vojta, Klíšťátko a kočky z Polerad

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 19.12.04 22:44

Ahojky, teda to je moc krásný deníček. Sice u něj slzím, protože už na miminko s jiskřičkama v očičkách čekám strašně moc dlouho, ale nedá mi to nereagovat. Je to moc nádherně napsaný příběh… Díky za něj.
Přidám ještě jedno vyprávění, snad to nebude vadit. Moje neteř má knížku o Ježíškovi, mám jí moc ráda. Knížka vypráví o pomocníčkách - andílkách. Celý příběh je o tom jak andílkové šijí šatičky pro panenky, vyrábějí domečky, autíčka......... prostě hračky na které si jen vzpomenete a pak všichni balí tu spoustu dárečků a pomáhají je roznášet do všech domovů. Ráda vzpomínám jak jsme pak Ježíška s andílky vyhlížely.
Přeju všem v deníčku krásné prožití vánočních svátků, spoustu dárečků a hodně pohodičky Maru (zebřičkový deníček)

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 19.12.04 23:16

Peťo,
o tom to je…a věřím, že i u vás jsou vánoce několikrát, co několikrát, stokrát! do roka…já už jsem se docela naučila tyhle chvilky vyčíhnout a pak si je užívat…jenom občas na ty moje dva chlapy nějak hůř vidím…nějaká mlžná slzná clona…

Přejeme s Ondráškem i s Petrem ty nejkrásnější vánoce vám všem! Věřím, že ty letošní s dětmi budou jedny z těch nejhezčích:-)

Sylva od Špuntíků

PS: Peťo, já to na té fotce poznala hned, tak třeba budou babičky důvtipné :-)))

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 19.12.04 23:35

Ahoj Peťo,
zase jeden z brilantních deníčků. To je dobře, že si užíváte té vánočně nevánoční pohody.
Ať vám vydrží na každý den v roce.
Jana od Filutů

Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 19.12.04 23:56

Ahoj Peto,

deníček je moc pěkný. Dostala mě ta věta, A ani si nevšiml, že to okno není umyté. Hi hi já ho sice myla, ale je to již měsíc a můj andílek se vyžívá ve vysedávání u okna a matlání skla, takže přes naše okna, obzvlášť to jendo ke kterému si může krásně vylézt, by nás chuděrka Ježíšek ani neviděl.

Krásné vánoce Simunka

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.12.04 07:50

Ahoj Peťko,

jasně, takhle to má být. Ty okna nejsou vůbec důležitá a večer je stejně tma, tak to není vidět :-)))

Hezké Vánoce přeje Veronika Adámek a Tečka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.04 07:57

Dobré ráno!!!

Peto, omlouvám se, že jsem se dříve neozvala, ale bohužel jsem byla bez připojení, tak teď to rychle, rychle napravuji.

Moc děkuji za tvůj odkaz, hned ráno jsem šupajdila k Dr., naštěstí zánět žlázy to není, ale mám rozmělňování pánevní kosti. Stačilo, aby mi pan doktor zatlačil na pomyslný trojúhelník stydké kosti a já jsem na koze málem vyletěla bolestí 2m. Dostala jsem včeličku, beru vápník, ale moc to nezabírá. Snažím se dodržovat klidový režim, takže si už teď připadám naprosto neschopně, protože mě bolí všechny kosti, klouby a kde je do porodu, že? Ale pořád to beru jako menší zlo, takže je vlastně fajn, že je to to, co je a ne to, co jsem si myslela.

Mějte se moc hezky a děkuji!!!

pa pa Evulefka + Vašík 32tt

Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 20.12.04 09:14

Ahojky,

krásné, opravdu krásné. Uff, až se mi derou slzy do očí. Přesně o tom to je, mít rád a mít se rád. Já miluju Vánoce a nic mi je nepokazí - neumytá okna (teda umytá, ale v srpnu), díra ve stěně (je tam už rok, tak proč ne teď), skladiště v pokojíčku (kde se ta věci pořád berou??).....Hlavní je, že mám kolem sebe spoustu lidiček, kteří jsou moji a já jsem jejich. Pro ně žiju a pro ně dělám Vánoce.

Všem Vám přeju ty nejkrásnější Vánoce a splněné jedno, ale to největší přání… (Mě se taky splnilo o Vánocích, loni).

Páá Radka a Budulínek (3m a 1t)

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 20.12.04 10:03

Ahojky všichni!
Jsem Vaše celkem pravidelná nakukovatelka.A nad tímhle deníčkem se mi zatajil dech,jak z něj dýchly Vánoce.U nás doma budeme sedět na Štědrý den samy s maminkou a pejskem.Budeme čichat františky,krájet jablíčka a bude nám trochu smutno,protože už tam s námi nikdy nebude sedět náš tatínek.
Ale snad ještě víc se těším,až se po:,–(íme s přítelem Zdeňkem k vánoční větvi,nadělíme si pár dárečků a budeme vědět,že ten nejhezčí dáreček najdeme v očích toho druhého.
Přeju Vám všem hodně zdravíčka,pohody a lásky všech kolem Vás.
Nafteta od Matýsků

Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 20.12.04 12:48

Ahoj,

moc krásný deníček!!! Úplně mě dojal a taky vánočně naladil. Na jiskřičky se moc těším, minulý rok jsme si je ještě moc neužili (malé bylo teprve 3 měsíce), ale tentokrát to snad bude lepší. Už to všechno bude vnímat.
S uklízením si taky hlavu nedělám - teda trošku dělám, ale nepřeháním to. Moc se na Vánoce těším.

Přeji vám všem krásné, pohodové Vánoce.

Kačkač od Štěstíček

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 20.12.04 14:10

brecim. prominte. okna sice umyte nemame, ale to ostatne chyba…velmi…

prajem vam krasne vianoce a este krajsi dalsi rok.

danka

Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 20.12.04 16:40

Ahojka holky,

až ted jsem se přemohla, abych napsala. protože i u nás se Ježíšek pekelně sekl a to co jsme si nejvíc přáli mít nebudeme :-((((( Ráno jsem to po přečtení deníčku obulela, ale už je líp. Čím víc se Vánoce blíží, tím je mi hůř. Nějak si furt nemůžu uvědomit, že nemám v bříšku rostoucího mimíska. Ach jo. at už je jaro. :-(((((

Jinak co se týče Vánočních příprav, tak mám vše hotové :-( Ale můžu Vám říct, že bych radši měla neumytá okna, žádnou výzdobu, ale hlavně že mám to smějící se miminko. :-(

ty vado. to je dneska ale depka. :-(((

PETO : deníček krásnej, ale příště pro nás smutničky prosím nějaký humorný :-) Ju ??? Víme přece, že to Tobě nedělá problém. :-)

DANCUL : cítím se stejně jako ty. Kočičko moc Ti přeju, aby jsi příští rok měla rokem splněných přání :-)

holky zatím pááááá

Kačka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.04 21:31

Ahoj,
na emimino už nějakou dobu nepíšu, ale stále ho čtu a hledám rady a zkušenosti.

Tohle je jeden z nejlepších deníčků, které jsem tu objevila. Děkuji za něj a přeju všem klidné svátky.

Olinka

Terka
Kecalka 380 příspěvků 20.12.04 22:59

AHoj Peťo,
náhodou jsem si přečetla tvůj deníček a bulím jako želva. Já se snažila neošidit ani vánoční přípravy,ani naši holčičku,ale včera jsem to vzdala a teď chápu, že nemusím mít výčitky. Díky.. Tereza (a Klárka od Špuntíků)

LuckaD
Kecalka 205 příspěvků 21.12.04 07:59

Ahojte. Tak sa konečne môžem pochváliť, že mám napečené čo som chcela. No, vlastne ani nie, ešte budem robiť ľadové kocky, ale to stačí aj vo štvrtok.
Tak som si popiekla tie medovníčky, vanilkové rožky (robím ich bez orechov), zlepované orechové keksy, včera som dokončila kokosové tyčinky a dala chladiť nepečenú roládu (piškóty, orechy, mňamko krém).
A stromček máme tiež už vyzdobený, manžel sa činil a viazal salonky (ja to nerada ...... )

Maru, z toho že prišla mrcha si nič nerob, ja osobne som sa zmierila s tým že podľa BT som ovuláciu nemala (hoci ovu testy vraveli niečo úplne iné) a začiatkom budúceho týždňa čakám aj ja. Takže tak, nenecháme si predsa skaziť vianoce.

Lucka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.04 13:44

Úžasné, úžasné, jedním slovem úžasné.
Občas si Tvůj deníček přečtu a vždy jsou krásné. Ale tento se Ti opravdu povedl.
Jsem zatím bezdětná a s prvním těhu mi to teď na podzim bohužel po 9tt nedopadlo, ale přesto jsi mi vykouzlila úsměv na tváři.
Do nového roku mnoho úsměvů, lásky, štěstí a zdraví všem a taky trochu pro sebe, aby nám to vyšlo s dalším brouček už vyšlo.
 Zet

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.04 15:24

Ahoj,
nestíhám, ale na deníček si čas najdu.. aspoň na čtení.. Missorko, nemám slov.. Díky!!! ..neuvěřitelné.. krásné…super.. I já slzím.. vím že některé to bolí, číst o hvězdičkách v dětských očích, ale o tom to je.. o přátelství, lásce, porozumění, pochopení, naději a víře.. Ano, naději a víře.. Neboť já věřím - ne, nevěřím, já VÍM že na všechny čeká miminko, rozzářená očka, a pokud se nepovedou // nám osobně, je tolik dětí co čekají na naši lásku.. přeju nám všem do Nového roku mnoho víry, ono se to jednou povede.. Štědrý den si nekažme slzičkami a myšlenkami „co by bylo“ nebo „co mohlo být“… protože jednou BUDE :o)
Ganginka (nepřihlášená)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.04 20:05

Ty jo! Ty potvůrko, tys mě rozbrečela!!!!
Moc zdraví akrásný vánoce přejí
Marta a kluci od šuldíků

Katcha
Ukecaná baba ;) 2251 příspěvků 22.12.04 15:43

Ahoj,
Péťo, fakt moooc krásný deníček! U nás určitě bude jiskřiček spousta, jen doufám, že to nebude jiskřit od Michalčina vztekání. Je to teď u nás na denním pořádku :-( Cukroví nám napekly babičky a prababičky, s úklidem jsem to fakt nepřeháněla. Moc se mi líbilo jak psala Esterka u nich v deníčku - Ježíšek se narodil ve chlévě takže se u nás bude cítit jako doma :o) U nás rozhodně taky.
Kačko, Danculko, Zet, nenarozená miminka se určitě o Štědrém večeru budou dívat shora na své rodiče tak ať vás nevidí moc smutné! Však ty příští vánoce už určitě strávíte kojením nebo se sotva budete vejít ke stolu s pořádným bříškem :o) Před týdnem se kamarádce narodila holčička, čekali na ní 4 roky a dočkali se!

Všem přejeme krásné vánoce!

Katka a Míša a Vítek

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 22.12.04 16:33

Zdravím,
deníček je vskutku krásně napsanej…a je pravda, že opravdu Vánoce nejsou o tom, jak je naklizeno nazdobeno (byť je to krásné a závidím Kačce:))), jaké jsou dárky a kolik jich je a za koli…důležitější je, že jsme zdraví, máme se rádi a jsme šťastní…
Ráda bych vám popřála krásné prožití Vánoc, bohatého Ježíška a především to zdravíčko a štěstíčko a šťastný Nový rok (ne, že se na Silvestra moc zlískáte:)))-ale jo, užijte si ho pořádně).
Petě přeju, aby jí brzy přešly nevolnosti:) a aby jí těhotenství uteklo (což s Vojtou půjde dobře:)))), nic ji netrápilo, aby jí Vojtíšek dělal jen radost…
Gangince přeji, aby si brzy našla někoho, s kým by ráda prožila zbytek svého života a měla s tím mužem s M rodinku…
Dancul a Kačce (a vlastně všem, kterým to nevyšlo) přeji, aby příští rok byl ve znamení brzkých //, aby jim to tentokrát vyšlo a dočkaly se svých vytoužených mimísků
Pepigabě, aby soudkyně byla rozumná a soud dopadl v její prospěch a aby se jí konečně poštěstilo potkat toho pravého, který si ji zaslouží, který by s ní zůstal a miloval ji a nepodrazil…aby Honzík rostl a s Kačenkou jí dělali jen samou radost
Tessie, aby jí ta druhá půlka těhulkovství utekla, však to je vcelu za pár:)
Market, Radce, Katce a vůbec všem ostatním maminkám taky, aby děti rostly, byly zdravé a dětem občasnou trpělivost s námi matkami, protože občas prostě nepoznáme, co vám chybí…
Všem nesnažilkám přeji, aby brzy byly snažilkami, snažilkám, aby brzy spatřily své vytoužené //, těhulkám pohodové těhu a rychlý a bezbolestný porod, maminkám hodné děti.
Zkrátka ještě jednou všem krásné svátky vánoční a vstup do Nového roku 2005 pravou nohou.
Gabča a Barča, 12t+1d

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.04 09:22

Ahojdá všem,

Vojta je na dopoledne u babičky a já se snažím domluvit Klíšťátku, že jsou vánoce a mělo by to brát v potaz, tak uvidíme, jestli mě poslechne… :-)

Užijte si zítřejší den, slzičky se zakazujou, se stromečkem neladí! Příští rok bude úžasnej a skvělej. Prostě JO!

A pro Danku a Kačku - příští deníček bude o mém vztahu k sportu, tudíž téma k popukání a pro vás aktuální. Takže nesmutnit, ale se těšit! :-)

My s Klíšťátkem si jdeme lehnout, skoro to vypadá, že čekám první dítě. :-) Kočky zatím ani neshodily stromeček, docela žasnu… :-)

Opatrujte se, přejezte se a upohádkujte!

Peta a Klíšťátko - samy/i doma

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 23.12.04 10:22

Nádherné Vánoce Vám všem, hodně štěstíčka a zdravíčka a hlavně veeeellllkkkouuuu pohodu.

papa VEronika, Adámek a Tečka - kopačka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.04 13:51

Ahoj Vám všem,

Ráda bych Vám popřála krásný, pohodový Vánoce a štastný Nový rok 2005 !!!!

Sabina

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 23.12.04 15:33

I já bych Vám všem chtěla popřát nádherné Vánoce,plné pohody a lásky.
Snažilky,Vám všem ze srdce moc a moc přeju,abyste ty příští Vánoce strávily se svými miminky,ať už vykuklenými nebo zakuklenými v bříškách.

Péťo,krásný deníček.....A vo,vo,vo tom to je:o ))))

Zdraví Vás Hanka od Šulánků

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 23.12.04 16:02

Posíláme od vedle (jarních miminek) přání všem předsnažilkám, snažilkám, těhulkám a maminkám z deníčku, který pravidelně čtu, krásné Vánoce a ať se vám příští rok splní alespoň jedno tajné přáníčko:)

Diny (a 7-měsíční Davídek a skoro 11-tiletá Zuzanka)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.04 20:16

Zdravé, šťastné, pohodové a veselé!!!
Ganginka
(konečně odcházející domů z práce.. Vánoce.. co to je?? to je ten jeden dárek co mám koupený? Salát? Ještě dnes?? Uklidit?? cože?? Vánoce = svátky klidu, míru a pohody, takže pustim pohádky, dám si kafe, nohy na stůl a třeba to za mě Ježíšek udělá:o) ..no tak ne, no.. ale bylo by to fajn.. mějte se krásně :o))

jufka
Kecalka 361 příspěvků 27.12.04 08:58

Ahoj snazilky a ostatni,

nakukuji k vam z denicku listopadek a prosincatek. Chtela bych vas povzbudit a rict, ze opravdu nikdy neni pozde. Ja sama mam dne adoptovane deti, jedenactileteho chlapce a sestiletou princeznu, ke kterym jsem si z porodnice prinesla 7.11. krasna i kdyz predcasne narozena dvojcatka. Nikdy jsem nedoufala, ze se mi nejake miminko narodi, protoze mi jeden velmi znamy doktor, zabyvajici se lecbou neplodnosti rekl, ze mam vyvojovou vadu delohy a ze deti mit nikdy nebudu… to mi bylo 19 let… Ted mi je 38 a vedle v loznici mi spinkaji dva malicci andilci:-) Tehotenstvi jsme mela pomerne slozite, a jak mi rikal mi doktor, uspesne jsem prochazela vsemi existujicimi komplikacemi:-) Nestacila jsem si brisko (v zaveru tedy spis obrovske bolici bricho) ani uzit, protoze jsem se porad jen stresovala a bala se nejakych komplikaci… cetla jsem emiminko a brecela u ruznych prispevku a denicku, a strasne si prala, aby uz byl prosinec a moje miminka se v poradku narodila… No, vykolila se presne o mesic driv, ale tak uz to nekdy byva:-)

Proto vam preji do noveho roku, aby se snazeni vydarilo a verte, ze miminko prijde, az ho budete cekat nejmin:-)

danca + dve dnes padesatidenni miminka radecek a romanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.04 17:49

Čauky,
teda P.S.T.M., to se dělá? Ani jeden příspěvek? No dobrá, jako omluvu beru to, že užíváte svátků v pohodě a klidu.. a nemusíte být v práci jako já..
Mějte se fajn..
Martina (Ganginka)
PS: Pro zvýšení příspěvků povinně napsat co Ježíšek.. co vám udělalo největší radost.. začínám: časy se mění, jásala jsem nad ručníkama a ponožkama :o) /asi i proto že vše zůstalo u přítele.. teda moje ponožky ne, ale těch není nikdy dost../ nejlepší ale byly prstový pruhovaný ponožky (ty jsem si nadělila sama) a pak trenkoslipy - dámský - od sestřičky (poraďte, jak se tomu říká když to je dámský? trenky ani slipy nenosím.. a boxerky to prý nejsou :o)..

Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 28.12.04 10:05

Ahojkááá holky,

tady je nějak mrtvolně. :-)
Jsem si řekla, že to trošku napravím :-)
Mám v práci docela klídek ( nechápu proč tu musíme být ).

Tak co Vánoce ? U nás krásný, příjemný pohodový :-) Nejkrásnější pohled byl na Bekky. Ta měla svoje první Vánoce a z dárečků se mohla zbláznit :-) Taky si vychutnávala to, že může být hezky doma v teploučku, protože jinak je venku na zahradě :-) Všichni jsme dostali spoustu dárečků a i kdyby jich nebylo tolik, tak jsem byla moc vděčná za tu krásnou atmosféru :-) A hlavně co bylo skvělý ..... bylo jíííídlo. :-))))) Na Štedrý den jsem sice neměla kapra, protože ho zrovna nemám ráda, ale měla jsem super filátko s bramborovým salátkem. 25.12 přišla na papu babi s dědou a tak jsme s mamčou udělaly husokachnu, červené zelí a knedlík … joooooo lidi to já můžu :-)))) Všichni na mě koukali jak to do sebe hážu :-) Prostě výbornýýýýý :-) No a 26.12 jsme měli krůtí masíčko s opečeným brambůrkem :-) taky mnamka :-) takže jsem fest přežraná :-) Holt se budu muset zase ponořit do sportu :-)

PETO : tak jestli příští deníček bude ohledně Tvého vztahu ke sportu, tak to si už ted chytám bránici :-)))

Holky zatím páčko a já se ještě dneska ozvu :-)

papa Kačka

Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 28.12.04 14:54

no holky !!!!!

co to je za manýry ???? kdepak jste ??? Peto ????? Už se nemáš co vymlouvat na dodělávky kuchyně :-)))) Koukej napsat !!! :-) Ještě, že se zítra uvidíme :-)

Já se vrátila z obídku a jsem pěkně přepapaná :-)
Dneska odpo musím udělat větší nákup, protože máme u mě doma takovou menší party s kamarádama :-) před Silvestrem :-) Budu tam jediná holka, takže je budu obskakovat :-( Jsou to všechno strašný nenažranci !!!! :-) Ale moc se těším, že bude super zábava a atmosféra :-)

tak holkýýýýýýýýý­ýýýýýýýýýýýýý­ýýýýýýýýýýýý :-) halooooooo

Kačka

Katcha
Ukecaná baba ;) 2251 příspěvků 30.12.04 12:17

Ahoj holky,
chudák deníček, sám sameček je tu opuštěný, nikdo nepřispívá. Asi čekáte na ten nový o Missorčině sportování, taky se těším :o) Ale nevím, jestli ještě stihnu letos (zítra) sem něco písnout, takže vám raději už teď přeju veselého Silvestra a hlavně zdraví a štěstí a spoustu lásky v novém roce!

Péťo, ať Tě ty nevolnosti rychle přejdou!
A kdepak je Gábinka s Barčou, už se dlouho neozvaly? Že by stávkoval počítač, nebo jsou někde na horách?
My budeme na Silvestra doma, přijdou k nám známí s 8 měsíční holčičkou a 8 letým klukem. Míša je teda u babičky, ale i tak tu bude živo. Dneska plánuju upéct štolu a slané pečivo a připravit pomazánky. Víteček je sice hodňoučké miminko, ale když to nejmíŇ potřebuju tak taky umí prudit takže mám co dělat.
Ahoj za rok!

Katka

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.04 15:08

Ahoj holky,

já hlásím, že žijeme, ale já tedy nepříliš kvalitně. Rýma jako trám a k tomu trochu nevolnosti, no už mi bylo líp, nějak nemám na nic náladu. I když… Právě popíjím jahodový koktejl co jsme si umixovali na našem novém robotu a je to žůžo… :-) Tudíž nějaký radosti taky jsou. Na Silvestra jedeme pryč, tudíž deníček vyjde po novém roce.

HEZKY TO VŠECHNY A VŠICHNI OSLAVTE A AŤ JE TEN PŘÍŠTÍ ROK NEJKRÁSNĚJŠÍ PRO NÁS VŠECHNY!!!

Peta a Vojta jednozubec půlročák

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.05 15:07

Šťastný a veselý - splnění všech snů a přání!!!
Ganginka

Kaculinkaa
Kecalka 265 příspěvků 03.01.05 09:31

Ahooooooooooo­oooooooj holkýýýýýýýýýýýýý,

jak se mááááááte ???? už jsem zae v práci . že by mě to teda nějak extra bralo to se říct nedá :-)) ,a le není na výběr. :-) pracovat se musí. No ale kdo mi chce závidět, tak 15.1 odjíždíme na horyyyyy !!! :-)) Do Rakouska. :-) a na týden :-))) Já se tak strašně těším. To bude žůžo :-) jsem v nějaký super náladičce :-) Začala jsem zase pravidelně cvičit a tak se cítím i po psychické stránce lépe.
Silvestr byl u nás v pohodě. Byli jsme u známých s partou lidí a paráda.

Jinak jsem ještě dva dny před Silvestrem viděla Petu a Market. Holky Delfínek je prostě už chlap důležitej a už se přece nebude hned na všechny nechápavě smát. Musel si to vždycky hooodně rozmyslet. Ale je krásnej sladkej a dokonalej. Už všude šmejdí a delší řasy u klučíka než má delfínek jsem ještě neviděla ´:-) Když zamrká, tak to má jak dvě plácačky :-))) No a Skřítek je pořádnej kus chlapa. Už to není žádný malý a hubený miminko. Je kouzelnej. Ovšem nejvíc se mi líbil, když měl papat mrkvičku. To házel jeden ksichtík za druhým :-))) Peta vypadá hoooodně unaveně a není jí fakt dobře. Takže já bych to fakt tipovala na tu holčičku :-)

Jinak mě MS dorazila -2 dny :-) 30DC. Tak jsem celkem spokojená. Takže teoreticky by mi mohlo vyjít to, že by jsme si přivezli dáreček z hor. No uvidíme jak to vyjde :-))))

Holky zatím páááčko a koukejte psát. Žádné omluvy krom Peti se nepřijímají. :-)

papa Kačka

Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 03.01.05 10:17

Ahojte holčiny,

tak koukám,že jste to všechny udělaly jako já - celé Vánoce jste ignorovaly PC a mobil.

Dneska jsem měla fakt užasnou noc, Kubulka si chtěl hrát od půlnoci do dvou a pak od čtyř do sedmi. Jsem jako mátoha, ale to rozchodím.

U nás byly naprosto skvělé Vánoce, Budulínek sice reagoval jenom na světýlka (koukal na ně i 10 minut) a na reklamu na Kolu, fakt bomba.
Silvestr byl docela bouřlivý, měla jsem strach jak bude reagovat na ohňostoj, ale ani to s ním nehlo. Já jsem kromě přípitku vůbec nepila (bodejď by jo, ještě bych namazala i Kubíčka), ale ráno jsem se divila co se dělo. Stromeček ozdobený toaletním papírem, CD rozházené po celém pokoji, snad všechno nádobí špinavé…sranda.

Přeji Vám krásný start do tohoto roku!!

Péťo, ať je ti dobřééééééé.
Fantagiro, krásnou lyžovačku a úspěšné tuleníčko.

Páá Radka a protiva Buďas

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 03.01.05 11:56

ahoj holky,

uz som spat z dovcy.

peta, zdielam s tebou nevolnosti. ale ja som sa asi priotravila tatarskym, biftekom. napriek tomu ze blinkam kade tade tak som pribrala. je to mozne :o))?

ja som dostala fotak. tak skusim hodit nejake fotecky do galerky az sa mi to podari nainstalovat.

vsetko dobre do 2005!
zatim sa majte
danka

Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 04.01.05 09:09

Teda tady se fakt vůbec nic neděje. Neříkejte mi, že když není Missorka tak ostatní to vzdáme??

U nás bylo včera večer pěkně veselo. Kubíček zvracel, zvracel a zvracel. Dokonale poblinkal celou postýlku a 5!!pyžámek. Takže nakonec spal jenom v plínce, protože jsem mu neměla co oblíknout. Nevím co se stalo, ale asi mu jenom nesedlo mlíčko. V noci už bylo všechno OK a teď ráno zetím taky.

Jdu zjišťovat plavání kojenců, chtěla bych s začít někdy teď, uvidíme.

Mějte se a PIŠTE!!

Radka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.05 10:07

Ahoj Radko,

jdu tě zachránit ze záhrobí :-).

My byli na Silvestra ve východních Čechách u Zdenkovy rodiny a bylo to fajn. Mně bylo zle jak malýmu psovi, takže jsem do půlnoci ležela, pak mě muž vzbudil, se všema jsem si ťukla a šla hlídat Skříťase, protože všichni ostatní šli ven na rachejtličky. Práskání ho sámo vzbudilo a bál se, tož jsem ho nabalila a šli jsme za ostatníma ven. Když viděl na světýlka, tak mu ani to práskání nevadilo. Ovšem pak usnul v půl třetí. :-)

Po příjezdu domů jsme zjistili, že se nám do věčnejch lovišť odporoučel monitor. :-( No co, to se hodí, aspoň budeme mít krásnej placatej :-) teď máme půjčenej od Zdenka z práce dočasně. :-)

U mě chřipka či co to je neodchází, svině. V neděli jsem se poloploužila po bytě a můj muž mě přesvědčil, že dost bylo hrdinství a povolali jsme moji mamku. Vzala si tři dny dovolený a je happy, že se může o Skřítka starat. Já z toho mám špatný pocit. Pořád si myslím, že bych měla všechno zvládat sama, jsem magor. :-(

Do toho se Vojta rozhodl, že Delfínek od Magratky je jeho velký vzor a začal se budit v noci tak po hoďce nebo po 30 minutách. Ha ha ha. Velmi vtipné. Asi mě chce zabít. A to je na umělým mlíku! Nevím co na něj začnu zkoušet, asi naučím kočky nasazovat dudlík.

Mějte se krásně, novej deníček je v hlavě, počítám, že to zvládnu tak do konce týdne, ju? :-)

Peta, Vojta (trojzubec protivec) a Klíšťátko (dneska 10tt!)

Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 04.01.05 10:49

Ahojky Petko,

opravdu žádné hrdinství a pořádně se vylež. I bez toho deníčku se ještě obejdeme, hlavně ať si zdravá.

Jako čert už tři týdny bojuju s laktační krizí. Mám v obou prsou dohromady tak 50, ale teď jsem odsávala a jenom 10!!!!! Vypadá to, že kojení jde do háje. Včera jsem koupila Nutilon, nakrmila Kubíčka a po dlouhé době se zase vyspala. Ještě pořád chrupká.

V létě se k nám přistěhovali noví sousedi (bydlí nad náma) a je to naprostá hrůza. Ta ženská je hysterka a pořád řve, ale opravdu řve. Skoro každé ráno máme s Kubíčkem nepříjemného budíčka (naštěstí potom zase usne). Jak začne ječet po své holčičce ( asi 6 roků) Kubík se s pláčem budí. Mám strach, aby si nemyslel, že se kříčí na něj. Bobeček můj malý. Docela vážně uvažuju, že za ní zajdu a požádám ji, aby si svoje problémy řešili v jinou dobu nebo alespoň v jiné místnosti než je ložnice a dětský pokoj. Mám z toho strach, nechci dělat v domě dusno, ale pohár trpělivosti u přetéká.
Co si o tom myslíte??

Radka a Kubíček

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.05 11:16

Radim pozvat na kafe a zjistit co se deje… pak resit. Lucka

Kakinka
Kecalka 136 příspěvků 04.01.05 12:02

Ahoj holky,

krásný NOVÝ ROK Vám všem, hodně zdraví, štěstí, ať se Vám splní všechna Vaše přání.

Já sedím v práci, ale moc práce tu nemám, tak jsem si řekla, že bych Vám mohla napsat - co vánoce a Silvestr u nás.

My měli před vánoci „trochu vzrůšo a nervy“, ale nakonec to ještě dobře dopadlo ! Tchýně 21.12. uklouzla a zlomila si ruku, jenomže na rentgenu zjistili, že to je tříštivá zlomenina, takže hned na operaci a nechali si ji v nemocnici. Takže jsme chodili do nemocnice a jenom doufali, že ji aspoň na Štědrý den pustí domů. Ale dopadlo to přímo skvěle. Na Štědrý den jí ráno pustili, vracet se už nemusela a chodí už jenom na převazy. Sádru totiž nemá - má tam dráty a jenom převázaný obvazem. Tak mohl Štědrý den proběhnout podle plánu a moc jsme si to užili. Dárků byla kupa, asi jsme museli být moc hodný. Jeden nás teda pěkně zaměstnává - dostali jsme od Ježíška puzzle (3000 kusů) - tak to je teda něco. Trošku jsme mu to pomohli vybrat, je to západ slunce nad mořem s majákem. Chceme si to pak dát zarámovat a pověsit na zeď - máme vymalováno oranžově, tak to tam krásně zapadne. Ale to skládání je pekelný, půl hodiny do toho zírám a podaří se mi dát dva kusy k sobě :o) Ale zase máme o zábavu postaráno. Taky jsem dostala pár hezkých knížek, tak teď fakt nevím co dřív.

Silvestra jsme si udělali pěknýho. Byli jsme v ZOO (to bylo super), potom jsme si zašli do restaurace na dobrý obídek a potom domů. Tam jsme připravili pár dobrot na večer, zbalili se a vyrazili jsme k našim. U nich jsme se podívali na Mrazíka, chvilku pokecali a pokračovali dál. Jeli jsme ke známím, sešli se nás tam 3 páry + děti a bylo to fajn. O půlnoci jsme udělali ohňostroj a my s mužem odpadli (do peřin) ve dvě jako první (samozřejmě myslím z dospěláků :o)

KACULINKAA : Kačko, tak za chvíli jedeš na ty hory, viď. Tak si to tam krásně užij, ať máte hezký počasí a ať se Ti splní to největší přání.

MISSORKA : to je pech s tou chřipkou, že se Tě to tak drží !!! Tak ať je to brzy pryč. A Vojtík už má tři zuby, jo ? A jak probíhalo vánoční překvapení, myslím tím, jak reagovali babičky na Klíšťátko ?

BUDULÍNEK : Raduš, koukala jsem, co dostal Kubíček od Ježíška dárečků - ten musel být ale hodný a ty prďácký rifličky. Jinak ty sousedy - taky máme něco podobnýho vedle nás. Mají holku (tak 8 let) a neustále je tam řev a občas značně vulgární a dóst hlasitý, aby jsme slyšeli každý slovo. Holka se nám zdá dost rozmazlená, furt kvůli něčemu kvílí a ječí a oni jí usměrňujou řevem, taky už si kladu otázku, jak to budeme řešit jednou s miminkem. A to ani nemluvím, že týdenní úklid na chodbě realizují tak po měsíci. Zkrátka sousedi k pohledání. Naštěstí jim aspoň jedno plus musím nechat, a to že přestali mlátit v pět ráno (když odchází do práce) dveřma, to jsme v posteli až nadskakovali. Ale dost už o nich !

Krásný den Vám všem
pa Kačí

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.05 12:24

Určitě řešit, protože samo se to nevyřeší! :-) Já na takové akce taky nejsem, vždycky z toho mám bolení žaludku, ale pak se mi vždycky uleví.

Držím palce!

Peta

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 04.01.05 15:33

Zdravím,
tak vás vítám v novém roce. Naše Vánoce byly fajn, klidné. Poprvé jsme byli rodina a navíc úplně sami, i když zbytek rodiny byl v patře pod náma. Ale chtěla jsem klídek, navíc vše se muselo přizpůsobit Báře, že:) Navíc už takhle bylo dole dost lidí. Báře jsme stromek ozdobili už týden před, moc se jí líbí světýlka (na stromku byli Santa Clausové). Jinak to šlo celkem mimo ní. Dárky pr oBáru rozbaloval Pavel a vypadalo to, že jsme z toho větší radost měli my…aby ne, ona ještě tomu moc nerozumí, že:) Dostala tolik plyšáků, že by to chtělo pokoj, páč jinak trávěj den u mě v posteli:) Dostala i jeden pletenej svetřík od tchýně, barvy bílé a vypadá dobře, to se dá nosit i mezi lidi:) Od nás dostala velkýho psa plyšáka a hrazdičku. Měla z ní radost, ale nejlepší je, když ji pod ní dám na lehátko, aby na ta chrastidla dostáhla. Momentálně tu je pode mnou a povídá si s medvídkem, docela už ho i hezky chytá.
Silvestr byl takovej nijakej…jen že bylo lepší jídlo, manža hrál na kompu (vlastně hrál prakticky celé svátky a nechtěl mě k tomu pustit a hrál až do noci), půlnoc jsme málem prospali:)
Takže tolik naše Vánoce. Jinak jsme minulý týden oslavili třetí měsíc, dneska jsme byli v poradně. Bára váží 6,31kg, měří 63cm, hlavička se pomalu zvětšuje, ale už ne tak rychle jako dosud:))). Jen pigárko jsme nedostali, páč máme ten ekzém a teď je nějakej horší, tak prej až se to zlepší, za týden dva se máme ukázat. A pak domluvíme i naušničky. Jinak nás odeslal na kožní.
Jo a ještě něco, konečně přestává bejt Bára líná pást koně:))).
A jak se máte vy? A co holky ostatní? Tuhle jsem si pročítala starší deníčky, to bejvávala účast. Škoda, že se to tak jako polorozpadlo:(
Tak zatím
Gabča a Barča, 14týdnů

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 04.01.05 15:57

ahoj,

budulinek, tak to ti vobec nezavidim. my mame susedu co s oblubou klepe rezne o 8rano v nedelu.
nechem byt odporna, ale co tak zavolat socialku? alebo nejakym sposobom tu zensku vyplasit. predsa nie je normalne ziapat po svojom dietati kazdy den.

peta, to by bolo aby 3zubec nebol pri ohnostroji. je clovek dolezity :o)) …keby vedel ze v nasom veku bude o 3 padat na hubu…nech si to uzije :o))

dnes som bola v lekarni. kupila som si nejake vitaminy na vlasy. ja sa cudujem ze mam este nejake na hlave. este som si kupila l-carnitin. nesmierne ma rozculuje ze sa na c.40 mozem len pozerat.

rozmyslam ci sa tesim do novej roboty. vobec sa mi nechce byt priebojna a chodit na vselijake firemne akcosky a skolenia kde sa chlasta atd. komunikovat so stupidnimi zamestnancami, nie ze by taky boli vsetci, ale v:,–(e sa najdu. chcem proste robit za pocitacom, obcas pokecat s kolegami pri kave.

vcera som bola na treningu po dlhej dobe. ked hrame tak sa delime na stare a mlade. no hadajte kam patrim. medzi pomale, lenive, neskacuce ale zase nam to mysli :o)

kedy zacina jarna unava? ja mam asi novorocnu…

idem si pocvicit na fitlopte (darcek od svokrovcov-paradny)

danka

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.05 16:01

Bože, Danko, co je fitlopta??? :-)

P.

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 04.01.05 16:47

ah jo peta, fitmic, mic na cvicenie :o))

Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 05.01.05 21:29

Ahojky,

no, vy jste se dneska zase vytáhly. Kde nic tu nic.

U sousedů bylo dneska klid, tak mě to nedonutilo tam zajít. Jsem srágorka a bábovka. Ale fakt se mi do toho nechce, vůůůbec. Stejně mě donutí.

Domluvila jsem dneska plavání pro Kubíčka. Začínáme někdy koncem ledna, teda pokud bude místo. Jenom doufám, že jo. Nahlásila jsem to celkem brzo. Já se tááák těším.

Koupila jsem si látku a podle návodu tady z emimča si budu šít šátek na nošení. Snad to zmáknu někdy o víkendu. Musí mi s tím pomoc Markova mamka, jsem na to levá. Zkoušela jsem dát Kubíčka do klokánky a je to pěkná hrůza.

Dneska jsem byla v práci vyřídit všechny papíry. Tak mateřská mi oficiálně končí 12.2. a potom nastupuju do 14.4.na dovču, no a pak…peněženko třes se. Stát je fakt k maminkám na MD neskonale štedrý. Uff, zase mě to zvedlo ze židle.

Mějte se a polepšete se.

Radka a Budulínek

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.05 06:40

Ahojky,

tak já to jdu teda zachránit, ale my dvě to Radko, asi nevytrhneme! Myslím, že se musíme smířit s tím, že bude míň komentářů, alespoň do tý doby než bude Danka a Kačka na MD a pak budou mít víc času. :-)))

My jdeme plavat dneska poprvý! Tak pak poreferuju! Vojta bude asi trochu za exota, protože s ním jde taťka, nehodlám riskovat návrat rýmy… :-) Za to budu ze břehu fotit o 106 :-) Moc se těším, jsem na Vojťulu strašně zvědavá.

Na ty peníze mám jednu radu - nechcete další mimino??? :-) Mně končí dovolená 19.1. a 14.1. nastupuju na nemocenskou (teda jako na rizikové těhotenství) tudíž mi zase poběží nemocenská. Docela dobrý. Nejdřív jsem z toho měla špatný svědomí, že odírám stát, ale už jsem se s tím vyrovnala.

Dítěti už se nelíbí Dobré ráno s ČT, jdu se mu věnovat, zase písnu. A neboj. To tady rozproudíme! :-)

Peta a spol

Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 06.01.05 09:05

Sláva Missorko, alespoň si nepovídám sama se sebou.

Už se těším jak budeš referovat o plavču. Marek mě včera rozsmutnil. Na první plazání s námi jít nemůže. Trošku jsem ho poštuchovala, že o to přijde a kdesicosi, ale řekl mi, že by i mohl přijít o práci. To si myslím, že přeháněl, ale já ho zmáknu. Nám bude začínat plavání ve 3 a on dělá do 3:30 (ofíko, jinak tak asi do 5). Asi ho přemluvím na jeden den dovči.

Jóó, s těmi penězi to máš fakt dobře vymyšlené:-))), na to já, ale nemám. U nás pořád platí další mimčo tak za pět let.

Kubíček má hlad. Letím. Kojím po hodině, bojujeme jako lvi, ale moc se nedaří.

Páá Radka

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 06.01.05 09:40

budulinek, za 5 let?? teda ja chcem zmaknut 3 za 6 :o)). to bude dlha dovolenka. a snad budu zvysovat prispevky :o))

peta, to som zvedava na fotecky :o)

ja uz si pripadam jak truba. priala si niektora z vaS aby uz konecne mala ovu? :o). je to chore :o)

tak zatim. az budem na md tak sa rozpisem. jelikoz asi budem vacsinou doma a v spitali.
 danka

Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 06.01.05 11:59

Jéé Danko, to máš krásný a odvážný plán.
S tou ovu .. není to tak dávno co jsem počítala dny a hlídala se jako bernardýn.

Myslím si, že po porodu už ovuluju. Mám ji takovou trošku bolestivou, takže to na sobě poznám. Stále čekám jestli už přijde MS, nemusela by. Třeba rok.

Danko, hodně štěstí s tuleníčkem.

Páá Radka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »