P. S. T. M. - 62 - NEVSTOUPÍŠ DVAKRÁT DO STEJNÉ ŘEKY...

Snažení
  • Missorka
  • 16.03.05

Dneska jsem v půlce svého druhého těhotenství. Už dlouho se mi honí hlavou, že bych ráda sepsala svoje pocity a porovnala je s prvním těhotenstvím. Tož tady to máte. :) Než jsem otěhotněla s Vojtou vůbec jsem si nedokázala představit jaké to asi může být, nechat si v bříšku vyrůst miminko. Pak jsem pochopila a všechno strašně krásně sebestředně prožívala (ale to k prvnímu těhotenství patrně patří).

Když se Vojta narodil, říkala jsem si, že u druhého dítěte už budu vědět do čeho jdu a užiju si to o to víc, nic mě nepřekvapí. Ha ha ha! Překvapilo mě to těhotenství samotné. :-) A je to úplně jiné, zkusím vypsat jak:

Těhotenský test - začínat se má od začátku, že jo. :-)
Tak tedy - s Vojtou jsem testovala asi ve tři hodiny ráno, 33.DC. Klepaly se mi ruce a šla jsem hned vzbudit muže a už jsme pak vůbec neusnuli. Testování podruhé tuto romantiku naprosto postrádá. :-) Muž mě přemlouval asi tři dny a já mu na to tvrdila, že prostě ten cyklus po Vojtovi nic moc, a že MS určitě dorazí. No, pak už jsem to nevydržela a koupila v lékárně snad ten nejlevnější test. Říkala jsem si, že na to, abych uklidnila muže, je stejně nějakýho dražšího škoda. Akce proběhla v pátek večer. A byla u nás moje mamka. Uložili jsme Vojtu, vlezla jsem do sprchy, namočenej test položila na umyvadlo a docela v pohodě se sprchovala. Pak jsem se dosprchovala, rozhrnula ten závěs, koukla na to umyvadlo a zavrávorala. Byly tam. Tlustý jako prase. Hned mi bylo jasný, že to je prostě falešně pozitivní test. Nic jinýho ani nebylo možný. Vojtovi bylo 5 měsíců. Uchopila jsem dotčený test a šla do obýváku a položila ho beze slova muži před monitor. Chápu, že to postrádá tu romantiku, ale za prvé - byl přece falešně pozitivní :-), a za druhé - v obýváku byla moje mamka a rozhodně jsem to nechtěla ventilovat. Přesunuli jsme se do ložnice a tam jsme seděli ve třech - JÁ, TEST a MUŽ. Muž nadšen, testu to bylo jedno, já na zhroucení (sledujte, že už jsem patrně tušila, že ty nejtlustější čárky na světě asi těžko můžou znamenat falešnou pozitivitu). Řekla jsem, že tomu neuvěřím, dokud neuvidím ty tlustice taky na Clearblue (ten byl rozhodující ve Vojtově případě). Chtěla jsem si ještě aspoň jeden den myslet, že se mi ty čárky jenom zdály. :-) Ale to neznám svého muže. On ho měl. Teda ten test! V krabici s lékama na chodbě. Šel ho hledat. Do toho z obýváku moje matka: „Zdeněčku, co hledáš na tý chodbě?“ Zatrnulo mi. Můj muž ale absolutně neztratil duchapřítomnost a odvětil, že jablko. „Vem mi taky jedno“, opáčila na to moje drahá rodička a nezbylo nic jiného, než kromě testu vyhrabat také ovoce. :-) Clearblue byl jasnej a bylo vymalováno. :-) Na kalendáři 3.12.2004

Ultrazvuk a první poradna - tož jsem se chtěla objednat k dr. Jenže slečna slepička na recpeci se tvářila jako že první volný termín někdy v půlce ledna a to mi přišlo teda docela pozdě… Nebyla jiná možnost než volat dr. Ta se vyděsila - jestli si to chci nechat :-), pak se uklidnila, když jsem řekla, že jo a domluvily jsme se. Do poradny jsem šla vyklepaná. Co když tam ksakru ta fazolka nebude? Sestřička v poradně - jééé, co tu děláte? Říkám jí, že jdu na odběry a ona na to - na jaký? Tak jí říkám, že na těhotenský a ona se zatvářila tak trochu divně a pak řekla úžasně zamteně: „A co se stalo s tím vaším chlapečkem?“ :-) Vysvětlila jsem, že je v pohodě, akorát prostě nebude jedináček. Vždycky potěší, když má z vašeho těhotenství někdo radost, je jedno, že je v podstatě „cizí“. :-) UTZ byl v pohodě. Až na termín poslední MS. Já si ho doma zjistila, ale cestou k dr. úspěšně zapomněla, takže když se mě na to ptali, automaticky jsem vysypala 21.9.2003 (což bylo před Vojtou), navíc mi nedošlo, proč na mě koukaj tak divně. :-)

Těhuprůkajda - poprvé jsem se jí nemohla dočkat, podruhé mě překvapilo, že už mi ji dávaj. :-) Sestřička u Vojtova pediatra na mě taky koukala divně, když jsem do ní chtěla nechat zapsat Vojtovo očkování proti obrně :-), no jo, já se omlouvám, ale mám teď těch průkazů nějak priveľa.

Reakce rodičů - teoreticky by šlo to oznamování nechat až na vánoce, ale nepodařilo se. Bylo mi totiž tak zle, jako s Vojtou nikdy. Přijela opět moje mamka a vyzvedávala jsem jí na metru a jeli jsme na nákup v Globusu. Myslela jsem, že omdlím do pultu s mraženou zeleninou a všude všechno divně smrdělo a pak mi došlo, že vůbec nereaguju na to, ba co se mě mamka ptá. Tak jsem jí radši řekla, že je mi děsně zle, a že jsem asi něco špatného snědla. Ha ha. Na:,–(ila tomu korunu, když se mě začala vyptávat, jestli náhodou nemenstruuju. To jsem se v duchu fakt pobavila. Odpoledne šla s Vojtou ven, já celou dobu spala a vylezla až hodinu po jejich návratu. A pak přišel muž a začal dělat večeři, kouknul na mě a řekl mi, ať si jdu lehnout, že vypadám strašně unaveně. No a máma podotkla, že nechápe, že jsem celý odpoledne prochrápala, tak jak asi můžu bejt unavená. Tož jsme ji to práskli. Nejdřív nevěřila, pak měla radost, pak starost. O mě a jak se to zvládne. U Zdeňkovy maminky to bylo jasný - oscilovala mezi radostí z dalšího vnoučka na jedné straně a hrůzou z toho, že máme dvě děti a ještě jsme se nevzali na straně druhé. :-) Takže její první reakce byla: „Jééééé, to se zase nevezmete, co?“ Ví, že se nechci vdávat těhotná, ale myslí si, že kvůli břichu, tudíž mě začala přesvědčovat, že taková svatba na sněhu má svoje kouzlo, břicho by nebylo vidět, všude by jiskřil bílý sníh a já bych měla na sobě bílé kožešinové bolerko… Zhroutila jsem se smíchy. Bílé kožešinové bolerko by na mých prsou velikosti XXXL vypadalo fakt úchvatně.

AFP testy - hmmm, tak tentokrát musím říct, že se žádný šílený představy nekonaly. Já totiž tak nějak trochu zapomněla, že mi je brali, takže když mi pak v příští poradně sestřička říkala, že jsou v pořádku, ani jsem nevěděla co. :-) Je to trochu rouhání - ale pokud se vám už jednou narodí zdravé dítě, podvědomě automaticky očekáváte, že to další bude taky zdravé. Ale je to samozřejmě blbost. Nicméně to nenervování se mi přišlo docela příjemné.

Pohlaví - strašně chci holčičku. :-) Prostě hrozně moc. Přijde mi, že každá máma chce dceru a u nás je to ještě umocněno tím, že můj muž moooc chce princeznu. Poprvý to bylo jedno. Vojta je absolutně nejúžasnější kluk na světě a každej den děkuju, že ho máme. Vůbec jsem neřešila to, že by mohl být holčička. (Ten by mi dal, kdyby to četl.) Proto jsem přemluvila muže, že si to nenecháme říct. Jestli je tam Bertík, tak nechci, aby proběhlo „zklamání“, protože by mi to bylo za něj líto. A na porodním sále - jak se znám - mi to už bude fuk, protože i kdyby to byla chobotnička, budu ráda, že to mám za sebou. :-) A jsem fakt zvědavá jestli nevyměknem a to překvapení vydržíme, ale tipla bych, že jo. Jsem doooost odhodlaná. ;-) A stejně poslední dobou dopsívám k tomu, že čím víc jsem těhotná, tím víc je mi to pohlaví šumák ;-).

Představy Legrační je, že i kdyby tam ta holčička byla, musí nutně vypadat jako Vojta, protože si nedokážu představit, že se mi narodí nějaký jiný mimino. :-)

Oblečky + nákupy Tak to jde tentokrát mimo mě. :-) Klíště ještě nedostalo ani malej pitomej overálek. Když to bude kluk, bude mít všechno schovaný po velkým bráchovi, když to bude holka, mám domluveno s kamarádkou (zdravím Albi! Kdy k nám do deníčku konečně napíšeš? :-), že mi výbavičku půjčí, tudíž jsem za vodou. Jinak snad všechno máme. Kromě dvojkočáru - což je kapitola sama pro sebe, po asi čtrnáctidenním šílenství na netu a konzultacích s odborníky (že jo, Kacii :-)), jsem se rozhodla, že si pořídím Jané Powertwin. Těším se na něj neskutečně moc. Viděla jsem jednu maminku, měla v něm sourozence a očumovala jsem ho tak, že jsem se až bála, aby nezavolala policii a nedala mě zatknout pro obtěžování :-).

Pohyby Zase to stojí za to! Je to absolutně nejsuprovější věc na celém těhotenství!!! Tentokrát přišly o hodně dřív a nechápu, jak jsem bez nich mohla tak dlouho být, dokonce bych řekla, že jsou možná návykový (ale fakt jsem přísahala, že mezi druhým a třetím klíšťákem bude aspoň 6 let, takže si pak na ně budu muset zase nějakej čásek počkat… :-))

Kecy - v prvním těhotenství mi logicky nikdo necpal, že to nebudu zvládat, to jsem si o sobě myslela jenom já. U druhého je to opačně. Já mám pocit, že budu zvládat absolutně v pohodě a okolo je spousta lidí, kteří považují za nutné mě upozornit, že to bude honička, a že jsme blázni a tak. Chtěla bych jim vzkázat - ŽE TO KSAKRU VÍM!!!! Ale strašně se těším, tak ať jdou se všema svejma „chytrejma“ řečičkama laskavě do háje a zůstanou tam!

Deníčky - nerada bych, aby tahle moje poslední poznámka vyzněla špatně. Ale vždycky jsem na emimčo psala upřímně. Takže to sem napíšu. Nedokážu číst docela dost příspěvků od prvotěhulí. :-) Zejména ty značně pesimistické mi lezou na nervy. Byla jsem asi stejná, vím. A nikoho neodsuzuju. Jen se tak debilně vševědoucně usmívám a říkám si - jen počkejte. ONO TO TEPRVE PŘIJDE! :-)

Omlouvám se za délku a patrně i za suchopárnost. :-) Ale bylo pro mě důležité to napsat. Takže pro ty, co se chtějí zasmát, mám rozepsanou tabulku porovnání o Missorce prvo a druhotěhuli. Jenže do ní furt něco připisuju. :-) Ale jednou ji uveřejním, slibuju!

Budu ráda, když mi napíšete a kašlu na to, jestli to bude k „tématu“! :-)

Krásný týden všem

Peta, Vojta (37 týdnů) a Klíště (20 tt)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Anonymní  16.03.05 19:14

Missorko, zase jsi mě pobavila, úžasný postřehy :-))). Hrozně ráda čtu tvoje deníčky, jsou plné optimismu. A to ti říkám - ty to s těma dětma zvládneš levou zadní.
Pajdule od Matýsků

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 16.03.05 19:15

ahoooj,
no neni možná…že bych byla první? Pochybuju, však mě někdo předběhne, ale o to nejde, že…
Peťo, napsala jsi to hezky. Zatím můžu jen srovnávat s tebou a to ty pocity z toho poprvé:) Moc se těším na tvé srovnání Missorky po Vojtovi před Klíštětem a Missorky po Vojtovi a Klíštěti:)
Přeji, abyste tentokrát vydrželi s tím pohlavím (a tajně doufám, že nevydržíte:))) a když tu zmiňuješ tu půlku (s tím krásným bříškem - já chci takýý), tak i pohodovej zbytek - kterej se nezadržitelným tempem krátí…:) Na lidi se vyprdni…čas ukáže, ale jak jsi říkala, ani nemáš jinou možnost než to zvládnout:)
Papa
Gabča a Barča

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 16.03.05 19:40

AHOJKY PEŤO,

PO PŘEČTENÍ TVÝHO NOVÝHO DENÍČKU MĚ PRVNÍ NAPADLO JEN, ŽE SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT NIKOHO JINÝHO, O KOM VÍM, ŽE TO VŠECHNO ZVLÁDNE, S NADHLEDEM A HUMOREM.

TAKŽE DRŽÍM VŠECHNY PRSTY, ABY TO TAK BYLO A HLAVNĚ, ABYS I ZBYTEK TĚHOTENSTVÍ MĚLA V POHODĚ A UŽ TEĎ SE TĚŠÍM NA ON-LINE POROD.

.............­.........A STRAŠ­NĚ MOC TI ZÁVIDÍM, PROTOŽE, I KDYŽ SVOJÍ MYŠIČKU MILUJU MAXIMÁLNĚ, TAK TĚHOTENSTVÍ BYLO NEJKRÁSNĚJŠÍCH 9 MĚSÍCŮ MÝHO ŽIVOTA A NA DALŠÍHO TVOREČKA V MÝM BŘICHU SE NESKUTEČNĚ TĚŠÍM.

MOC ZDRAVÍME
MARKÉTA A MARKÉTKA - 25. TÝDEN

 
miselline
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 16.03.05 19:49

Ahoj Peti,
opět jsi mě potěšila každým řádkem a manžel chtěl volat Bohnice, když jsem se tu řechtala…
S deníčkama naprosto souhlasím, ačkoliv mám dojem, že jsem byla stejně mimo!A o „inteligelním“ úsměvu taky vím své.
Strašně moc přeji, aby to byla vysněná princeznička, ačkoliv na pohlaví samozřejmě nezáleží a moc doufám, že to nevydržíte :o)!No uznej, víš jak to čekání bude obrovské, když nás je tu tolik????
Kecy neposlouchej, víš nejlíp, jak to budeš zvládat a ostatní ať si trhnou..dobře jsi to napisánkovala.
Přeji příjemný zbytek těhu, ať se má Kliště k velikým pohybům a hlavně to zdravíčko!!!
Miselline+Kačen­ka 21m

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 16.03.05 20:08

Ahojky Missoeko,

jasně, že budeš zvládat. Bordel se stejně vybordelí (nemá cenu uklízet), když se chceš napít umyj si skleničku, když najíst umyj příbor........ no a co??? A přebalit dva zadečky a nakrmit dva krky (vlastně tři - na ten tvůj jsem málem zapomněla) ZVLÁDNEŠ. A navíc máš skvělého chlapa…

Jóó a klíště je HOLČIČKA - o tom jsem skálopevně přesvědčena.

Sakra, hned bych si dala říct na dalšího Budulínka. Proč ten můj chlap tak bazíruje na prezervativu????

Radka

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 16.03.05 20:14

Jaště poslední komentář z minulého deníčku.

Pro hubňačky,

jasňačka, čísla veřejné nebudou. Aby se nám smály, to za to nestojí.

mail domů: kludka.marek@ho­mecity.cz

Gabčo, steper je pěkná potvora. Já blbá jsem si hoi přálo loni na vánoce. Teď se tu na mě tlemí, zatím odolávám. ALE FAKT UŽ MUSÍM ZAČÍT!!!! UŽ TŘI MĚSÍCE MLUVÍM O POSILOVNĚ.

Dneska na plavču bylo natáčení na DVD, už se těším až to bude.

RAdka

 
Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 16.03.05 20:15

Super deníček!!! Dneska na mě vlezl nějaký skřítek depresáček a tenhle deníček mi skvěle zvedl náladu! Taky jsem zvědavá, jaký to bude podruhý:-)

Tak páček shledáček!

Ulrika a Andrýsek (za týden 8 měsíců)

 
kacii
Kecalka 210 příspěvků 16.03.05 20:18

Ahoja holky:)
Sice uz jsem spis vubec nepisu nez pisu, ale snad to neva…:)

Peto, denicek supeeeer:)) Uplne me inspiroval:)

Ja mam jedno takovy maly vicemene uz proflakly prekvapko:)
TP 13.11.05 a jeho jmeno je zatim Darecek:)
Docela nas to dostalo. Planovali jsme mimi tak na jaro nebo podzim, silencum, kteri si porizujou deti (a jeste nejlip uz sourozence) na podzim, jsem vysvetovala, proc do toho teda ja nepujdu ani nahodou… Matysek nam trval pres tri roky, navic je to kazis…jak deti byvaji:)), takze ten mesic jsme meli sanci jen jednou, 22.den cyklu a jeste jsme si davali bacha..hahaha…ko­jeni se mnou proste dela divy.

Stejne vim, kdo za to opravdu muze (ze jo Ro?:)), uhranuti po internetu asi funguje stejne dobre, jako zakriknuti toho, jak nam to dite krasne spi, ji, a vubec je nejhodnejsi:)))

Testovala jsem online 4.3. v patek, romantika to zadna nebyla, carka nebyla skoro videt. Jenze stejny to bylo i na druhym testu… Pak jsem statecne vydrzela az do pondeli a ty potvory byly vic videt…no a v utery bylo vymalovano:))
U dr. nastaly mensi potize, kdyz jsem mu rikala, ze mu teda datum posledni MS klidne reknu, ale je to na houby a ze stejne vim, kdy TO bylo… rekl, ze s takovym cyklem asi tezko. Zrejme jsem to TO nerekla s velkymi pismeny, takze jsem vysvetlila, ze pred tim 22DC ale nebyl styk haha.

S Matysem to taky nebyla romantika, po tech letech jsem se chtela to rano jenom ujistit, ze nez zavolam do Gestu, tak opravdu nejsem tehu… no a byly tam:)) Martin mi na to jenom rekl: To jako ted budes tehotna, jo? Chlap…

Ted mi rekl: To jsem si teda myslel, ze si uziju vic… Chlap:)))

Rict jsme to museli tchyni, protoze nam od lonska slibuje dovolenou nekde v teple a ted uz to chtela koupit. Letet jsme meli zacatkem dubna. No myslim, ze cesta letadlem bude se dvema detma mnohem zabavnejsi:))

O Matysovi jsem takhle brzo musela rict moji mame, protoze jsem mela jednoho z nasich vlkodlaku
odvezt k ni do Plzne a tu cestu bych asi neprezila.
Takze skore se vyrovnalo:))

Jo a Peto, taky samozrejme chci holcicku, ale taky si neumim predstavit jiny dite, nez Matyse:))

Mejte se krasne:)
kacii&Maty 14 mes.&Darecek 6tt.

 
kacii
Kecalka 210 příspěvků 16.03.05 20:21

Aha, takze chybka se vloudila…„na jaro nebo leto“, myslim rychlejs nez pisu..pokud myslim:))) Ale vam to urcite doslo, ze jo?:)

 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 16.03.05 20:29

Ahojky P.S.T.M.
Když už tady Péťa porovnává svoje první a druhý těhu, nemůžu nereagovat.
Tak trochu se „bojím" jaký vliv to teď na mě bude mít. Totiž loni přesně touhle dobou na mě prskla mimitoužícího těhubacila a já neměla protilátky! Můj muž je něměl už vůbec a teď máme tříměsíční holčičku Aniku:-). Je to ten neúžasnější trvalý následek!
Ona je Péťa vůbec infekční! Zřejmě jsem od ní chytila i závislost na oblečko a hračkonákupech. …a jestli mě vezmete mezi sebe asi se nakazím i emiminománií:-)))
 Albi

 
kacii
Kecalka 210 příspěvků 16.03.05 20:39

Jee ahoj Albi:) Doufam, ze si me jeste pamatujes, potkaly jsme se na Vojtovo oslave poceti:)) Teda z Aniky je kus zensky:)
Chodim obcas smirovat fotky, ale jeste jsem si netroufla pozadat o pritele, muzu?:)
 k&M&D

 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 16.03.05 21:09

Ahoj kacii, no jasně, že si pamatuju:-) Téda, jestli je vás tu druhotěhu víc, tak to vážně neustojim! Moc gratuluju:-)
Jak se má Matýsek? Už to musí být kus chlapa:-) Viděla jsem teď Delfínka a byla jsem skoro v šoku, jak vyrostl, a ještě víc z toho, jak si to umí po čtyřech pěkně metelit:-)
Přítele Ti určo potvrdim:-)

 
kacii
Kecalka 210 příspěvků 16.03.05 21:19

Dik:)
Matysek si to meteli po dvou, dneska poprvy i venku…no a nastava nam tema: psi enona…fakt sila, co tu vylezlo po obleve. Ale dneska jsem byla rychlejsi:))
Kus chlapa…no za chvili uz bude mit 10 kilo:))) Myslim, ze Vojta je bude mit driv:)))
A co Anika??

 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 16.03.05 21:41

páni, to je drobís:-) To Anika asi zdvojnásobí porodní váhu o něco dřív než v půl roce. Teď má počítám 5 a třičtvrtě:-)
A co Mat na vajgly a žvejkačky?:-)

 
kacii
Kecalka 210 příspěvků 16.03.05 21:47

Nojo bude z nej asi basketbalista, nejak tahne do vysky a zapomina na vahu:))) Ale ted pribral kilo za dva mesice, coz je absolutni rekord. A dr. me dokonce utesovala, ze je to jeste v norme:))) Doted me utesovala, ze tak MALEJ prirustek je jeste v norme:)))
Tak ty zatim neobjevil ufuf…ani nemel moc sanci.

 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 16.03.05 22:12

…a nebo taky může být manekýn:-)

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 16.03.05 23:00

Teda Peta, to uz si s Kliestatkom v polke??? Unbelievable!!!! Kde ten cas leti!!!???
My tu mame jednych znamych, cakaju v aprili mimi. Ked vidim to krasne tehubrusko, tak ma chyta nostalgia a uz by som aj ja chcela. Na druhej strane sa na to vobec este necitim a chcem si Danka vychutnat (mam taky nejaky pocit, ze keby som bola teraz tehu, tak by som ochudobnila o svoju pozornost bud Danina alebo brusko, asi blbost, ze?)… ale suhlasim s tym, ze kopanceky su navykove, strasne mi chybaju! ;o)
Tak sa pekne opatrujte a uzivajte si ;o)
Jaj, a cosik som ti pisala aj v Letnych mimi.. tak sa teraz tak egocentricky domaham, aby si si to precitala ;o)))
schamka a Danino

 
Anonymní  16.03.05 23:31

Missorko,
tak jsi mě zase pobavila… emimino čtu občas (když mi vyjde chvilka), a většinou jen „vybrané“ autory - ale ani ty pravidelně… … opět jsi mě pobavila. Postřehy poměrně přesné… i ten druhý TT v přítomnosti mojí mámy a položený k monitoru :)) hehe…
Pohyby - nevěřila jsem, ale mám asi od 15. týdne… tj. skoro o měsíc dřív než v 1. těhu.

Lišíme se ve dvou maličkostech - já jsem od prvního těhu „zestárla“ (o celých 12 měsíců!!!) natolik, že mě chtěli hnát na amnio, kam jsem nešla, takže jsem absolvovala testů trochu víc než jen AFP.
A dále - chtěli jsme druhého chlapečka - nicméně laborantka na moje naléhání, že se určitě musela splést mi mimi znovu předvedla a pravila, že tam opravdu žádnou „externí instalaci“ nevidí… tak alespoň bude život pestřejší…
 sally

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 17.03.05 07:42

AHOJ Péťo a holky,

deníček super-ještě se řehtám jako kůň.
Naše zjištění // blo taky legrační.V té době jsem byla po měsíční léčbě Clostilbegytem a folikul vyrostl jak měl a na radu dr. jsme se snažili v tu dobu kdy to mělo proběhnout..Pak jsem začala špinit a říkám si ,,je to v knedli,,pak si tak v noci ležím a koukám do stropu a najednou mě napadá ,,vždyť já už zase nešpiním,,–ještě že mám doma v zásobě test.V 6h.ráno testuju na wc a div nespadnu do mísy :-))Hurááá!Jsou tam!Budím manžu a mávám mu před nosem papírkem-on na to ,,hmmm,to je fajn,,a spí dál…Pak jdu do práce a zase spěchám domů-co on na to…a čekám že mě začne jako objímat nebo tak něco.A nic!Tak nevydržím a začnu o tom já sama a víte co?Má drahá polovička si nic z rána NEPAMATOVALA!!!No nicméně z těhu měl moc velkou radost a dneska když nám tady vykládá měsíční Štěpánek,je v sedmém nebi!
Jo Peťo,malý spal v noci opět 7h.vkuse-už 3.den.A včera na poradně nás pochválili,kojíme a už váží 4,1kg-prohrála jsem sázku-tipovala jsem 3,75kg a manža 4kg…
Tak končím…paaa Gabka

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 17.03.05 08:41

Ahojte holky,

zatím jsem, dostala měřeníčko pouze od Gabči, holky, koukněte do minulého deníčku a písněte mi mailíka.

Radka

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 17.03.05 08:46

Ahoj,
Péťo, pěkně jsi to „hodila na papír“ :o) To druhé těhu už člověk vnímá trochu jinak, hlavně mi přišlo fajn, že není tolik času na pozorování sama sebe. Takže třeba nevolnosti mě podruhé trápily mnohem míň a to určitě díky tomu, že na ně prostě nebyl čas! Je mi blbě, ale musíme s Míšou na plavání. Cesta nic moc, než jdeme do šatny, zhltnu půl bagety, v bazénu po nevolnosti ani památka! To co mi říkala sestra po odebrání krve na testy, jsem zapoměla hned s příchodem domů takže jsem se neměla čeho obávat atd. S blížícím se termínem jsem byla teda hrozně napnutá jak bude Víteček vypadat. Manžel má černé vlasy a hnědé oči takže jsem vůbec nepředpokládala, že by obě děti mohly být blonďaté. Jaké bylo mé překvapení, když mi manžel přinesl ukázat tu naší housku, které koukala jenom hlavička - to byla celá Michalka!!! Oba jsme na mrňouska nevěřícně zírali, prostě DE JA VUE. V porodnici jsem byla za blázna, protože jsem ho pořád oslovovala „Mišičko“ a korunu tomu vždycky na:,–(il manžel, když přišel na návštěvu a taky mu říkal „Michalko“. Pak mě tedy potěšila maminka, která byla se mnou na pokoji poslední dva dny a měla taky druhé dítě. Měla druhou holčičku a taky ji stále oslovovala jménem té starší :o) Aspoň byly obě holky tak to nevypadalo tak blbě ;o)
Takže tvoje představy jsou dost reálné. Když jsi čekala Vojtu, tipovala jsem holčičku, teď bych taky řekla, že budeš mít holčičku, takže nejspíš bude druhý chlap :o)
Už mi asi hrabe, Míša je tento týden u babičky, ale mě tu teď běží Kouzelná školka. Vítek spí takže ani na něj to nemůžu svést.

Katka

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 17.03.05 09:13

Ahoj,

Missorko, supr denicek - jako vzdycky. Rehtala jsem se jako blazen. Drzim palce, at je tam ta princezna a Vojta ma segru!

Divala jsem se na ten kocarek - pisou tam, ze pro mimi se da ale pouzit jen jako podvozek pro autosedacku?!? Ale jinak je moc krasny.

Marťoch a Lucka, 6 a pul mesice

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 17.03.05 09:22

Ahoj Peto,

naprosto ve vsem s Tebou souhlasim. To druhe tehu, zvlast tak rychle po sobe se uz proste tolik neproziva. Jen s jednim rozdilem u me. Ja byla neskutecne stastna, kdyz jsem tam ty dve tlustice videla. Ty urcite taky v podvedomi, jen sis to nechtela pripustit..... :-)))

Ted se jen valim a cekam, kdy to prijde. Kdyby to clovek vedel dopredu…ach jo. Snad to do SUL terminu bude.

papa a opatruj se Veronika Adamek a Tecka 38+5…bleeeeeeee :-)

 
Missorka  17.03.05 09:26

Hmmm, moc děkuju za poklonu a je to tak trochu legrační, protože já miluju tvoje komentář a vůbec tě považuju za úžasnou ženskou. Držím palce, ať splníte heslo a ať tak krásně popsaná parkovací peripetie nezůstane bez následků… :-)

Peta

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 17.03.05 09:31

Ahojky Radko,

měření jsem odeslala a z toho šoku nad těmi čísly jsem šla skoro vyzvracet snídani :-)

Skoro, samozřejmě tam zůstala, jen jsem na to opravdu dost nevěřícně koukala, měřila jsem si jen břicho v těhotenství před porodem a já mám teď úplně stejný centimetry, jako než jsem šla do porodnice.

A to stehno!!!!! MISSKY mají míň v pase než já mám přes stehno. FUUUUUUUUUUUU­UUUJ!!!

Teď jsem se 2 dny moc nevyskytovala doma, takže byly jenom procházky, ale večer slibUju, že už budu mít za sebou i rotoped i cviky na břicho!!!!

A přijdu se s tím pochlubit!!!

Jídlo jse už omezila, žádný veliký přežírání se nekonalo, poslední jídlo bylo včera v 17,00 - můj první veliký úspěch.

Zatím!!!

HOLKY POSÍLEJTE SVOJE MÍRY DO TABULKY, AŤ SE MŮŽEME VZÁJEMNÝMI ÚSPĚCHY MOTIVOVAT!!!!

TAKŽE DNESKA JENOM VYSÁT A VYTŘÍT A HURÁ NA ROTOPED!!!

MaM - DNESKA 25 TÝDNŮ OD PORODU

 
Kakinka
Kecalka 136 příspěvků 17.03.05 09:35

Ahoj holky,

tak se s králíčkem taky ozýváme.
V pondělí jsme byli neplánovaně u doktora, trochu jsem špinila a protože to nebylo poprví, tak jsem se měla přijít ukázat. Všechno je v pořádku, králíček za těch 14 dní krásně povyrostl, odpovídal 8 týdnům a dostala jsem i fotečku.
TP je zatím 24.10.2005. Chichi a králíček už má skoro 2 cm, to je obřík :o)))
Jinak si nemůžu stěžovat, cítím se docela dobře. Jenom jsem strašně unavená a spát chodím opravdu se slepicema, nevolnosti jako takový nemám, jenom někdy lehce „žaludek na vodě“, ale to většinou za chvíli přejde. Tak takový jsou zpávičky od nás.

GÁBINKO : zítra jdete do toho Motola na kožní, viď ? Budu držet palce, abyste dobře pochodili.

PEŤO : deníček je moc hezký a opravdu se těším až budu i já porovnávat první těhotenství s druhým. Moc Ti přeji, aby Klíšťátko byla ta vytoužená holčička - princeznička.

Všem Vám přeji krásný den.
To počasí je úžasný, jaro prostě miluju. Včera jsem si koupila pytel nanuků - jahodovýho Mrože (toho zbožňuju), dala doma do mražáku a teď tam můžu šáhnout kdykoliv.

Kačí a králíček 8+3

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 17.03.05 11:07

Tak už je mám - míry.

Hollky písněte mi ještě výšku. Hodím tam i BMI index - je objektivnější (netýká se Bolero :-)))))).

Počkám ještě do zítřka, třeba se k nám ještě někdo přidá a ráno pošlu seznámek.

Kaki - hlavně se šetři a klííííídek.

Radka

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 17.03.05 11:34

Odesláno:) Ale teda, to si dám ráno panáka, abych to unesla:) A jakto, že Bolero nemusí?
Kakinko, bude to dobrý…uvidíš:) Už se na Králíčka těšíme:)
Uf, tak jsem si naplánovala cvičko 3× denně a k prvnímu jsem se dostala po jedenácté. Když už jsem totiž na ten stepper šla, začala B řádit..nakonec usnula, tak nějakých 12mins dneska za sebou mám. Trošku bříško…doufam, že vydržim a že to bude znát.
K svačině byl banán, na o běd dělám těstoviny se zeleninou - takovej salátek. Akorát jsem si nenechala koupit bílej jogurt, ono je to samotný sice dobrý, ale hůř to klouže do žaludku:)
Venku se to kaboní, zvedá se nám voda, takže je možný, že do toho Motola zítra poplavem (no, plavčo, to by byl sport:)))
 Gabča

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 17.03.05 12:04

AHOJKY,

GÁBI: JÁ NEMUSÍM, JÁ JSEM TU VÝŠKU NAPSALA PREVENTIVNĚ UŽ DO PRVNÍHO HLÁŠENÍ :-)

TAK JÁ JSEM V PŮL SEDMÝ NAKOJILA, NASNÍDALA SE - CHLEBA SE SALÁMEM A PAPRIKOU + KAFE, UMYLA, ZLIDŠTILA A ONO OSM A MALÁ UŽ ZASE ŘVALA HLADY. ZASE JSEM JÍ NAKOJILA A ONA JEŠTĚ V PŮL DEVÁTÝ ZBLAJZLA CELOU PŘESNÍDÁVKU.

HODILA JSEM JÍ DO KOČÁRU A VZBUDILA SE V 11,30. OD TÝ DOBY TADY LEŽÍ ZA MNOU V OHRÁDCE, JE HODNÁ, NEMÁ HLAD A HRAJE SI.

JÁ JSEM STIHLA UTŘÍT PRACH, VYSÁT A VYTŘÍT, POVĚSIT PRÁDLO, UVAŘIT POLÍVKU JIRKOVI K VEČEŘI A BAŠTÍM TU U POČÍTAČE VELKEJ BÍLEJ JOGURT OD DANONE, TEN ZBOŽŇUJU. POČKÁM, AŽ PŘIJDE NA M. HLAD, DOSTANE POLÍVKU, POVĚSÍM DALŠÍ PRÁDLO A UŽ SE JDE NA TO CVIČENÍ. TAKHLE TO MÁM NAPLÁNOVANÝ, TAK DOUFÁM, ŽE TO TAK VYJDE.

ZATÍM SE MĚJTE HEZKY.

ZÍTRA SI TAKY ASI PŘIPRAVÍM PANÁKA NA TU TABULKU A GRAGÍK. FUJ, TO BUDE OSTUDA.

JE TO DIVNÝ, POŘÁD JE HODNÁ A HRAJE SI. MÁM PROSTĚ DÍTĚ ANDĚLA, TAKŽE PŘEDPOKLÁDÁM, ŽE NĚJAKÝ DRUHÝ POTOMEK MI TO URČITĚ VYNAHRADÍ.

MARKÉTA

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 17.03.05 12:05

AHOJKY,

GÁBI: JÁ NEMUSÍM, JÁ JSEM TU VÝŠKU NAPSALA PREVENTIVNĚ UŽ DO PRVNÍHO HLÁŠENÍ :-)

TAK JÁ JSEM V PŮL SEDMÝ NAKOJILA, NASNÍDALA SE - CHLEBA SE SALÁMEM A PAPRIKOU + KAFE, UMYLA, ZLIDŠTILA A ONO OSM A MALÁ UŽ ZASE ŘVALA HLADY. ZASE JSEM JÍ NAKOJILA A ONA JEŠTĚ V PŮL DEVÁTÝ ZBLAJZLA CELOU PŘESNÍDÁVKU.

HODILA JSEM JÍ DO KOČÁRU A VZBUDILA SE V 11,30. OD TÝ DOBY TADY LEŽÍ ZA MNOU V OHRÁDCE, JE HODNÁ, NEMÁ HLAD A HRAJE SI.

JÁ JSEM STIHLA UTŘÍT PRACH, VYSÁT A VYTŘÍT, POVĚSIT PRÁDLO, UVAŘIT POLÍVKU JIRKOVI K VEČEŘI A BAŠTÍM TU U POČÍTAČE VELKEJ BÍLEJ JOGURT OD DANONE, TEN ZBOŽŇUJU. POČKÁM, AŽ PŘIJDE NA M. HLAD, DOSTANE POLÍVKU, POVĚSÍM DALŠÍ PRÁDLO A UŽ SE JDE NA TO CVIČENÍ. TAKHLE TO MÁM NAPLÁNOVANÝ, TAK DOUFÁM, ŽE TO TAK VYJDE.

ZATÍM SE MĚJTE HEZKY.

ZÍTRA SI TAKY ASI PŘIPRAVÍM PANÁKA NA TU TABULKU A GRAGÍK. FUJ, TO BUDE OSTUDA.

JE TO DIVNÝ, POŘÁD JE HODNÁ A HRAJE SI. MÁM PROSTĚ DÍTĚ ANDĚLA, TAKŽE PŘEDPOKLÁDÁM, ŽE NĚJAKÝ DRUHÝ POTOMEK MI TO URČITĚ VYNAHRADÍ.

MARKÉTA

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 17.03.05 12:06

........TO ABY NÁM NASKAKOVALY KOMENTÁŘE :-))))))))))))))

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 17.03.05 12:10

Tak to jo…já už myslela, že máš nějaký special výhody:)
Jdu na ten salát......
Jinak někteří maj na hodné potomky štěstí, tak ho budeš mít určitě i příště:) B si na mě zas zaječela, cucla si (těch blbin, co u toho vyvádí, se můžu utlouct smíchy:))) a teď leží na zemi a snaží se o lezení - samo, že jí to nejde.
Po jídle jí dám ještě cuc, oblíknu a frčíme ven. Fusak teda nedam, ale fouká, tak asi přihodim dekl na kočár. Zima tam neni, jen ten vítr…
Tak zatím
 G

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 17.03.05 12:40

Ahojky, já pádím ven až tak kolem třetí.

Dítě je napapaný, prádlo pověšený, tomu rotopedu se už nevyhnu!!!!!

Tak já na to jdu, po 3 měsících. Věšák to byl dobrej, třeba se mi i to ježdění začne líbit.

M.

 
Anonymní  17.03.05 17:24

Ahojka,

chtěla bych ti říct, že tvoje deníčky mě vždycky vytrhnou z pracovní šedi dne :o))

Moc s emi líbí jak tohle popisuješ, protož je v tom dávka humoru, který je úžasně nakažlivý :o))

Ze všeho nejvíce se mi líbí jak popisuješ představu tvojí tchyně a vaší svatby ve sněhu :o)) popravdě nevím jak vypadáš, ale to bolerko na ňadrech velikosti XXXL mě dostalo že jsem tu vyprskla na monitor.

Já jsem momentálně ve fázi, čekání na den D hodinu H a minutu M :o))) tedy až se jednou probudíma "najednouL budu vesele těhotná :o) Takže tvoje popisování situací s emi moc líbí, protože člověk nikdy neví kdy bude ten jeho Den :o)))

Měj se hezky, pozdravuj Vojtíka a pohlazení bříšku.

Míša

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 17.03.05 17:26

ahoj Miso :)

to jsem rada,ze jeste zijes a uz se fakt tesis az zahlasis // :))

a jak se jinak mas?

pa magrat a delfinek ( uz 13 mesicu )

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 17.03.05 21:20

Nazdárek hubeňárky,

hlásím, seznámek poslán. Písněte jestli dorozil OK a samo připomínky.

Manželovi celý večer tvrdím, že dělám grafy do práce. Zatím nekomentoval názvy grafu - prsa, boky..... On by se jinak chtěl proboxovat k PC.

Odpolko jsem celá netěšená vyrazila ven s kočíkem a přijela jsem pěkně naštavaná. S odpuštěním je to slalom mezi hovnama. A´t jsem se snažila jak jsem chtěla odnesly to kolečka i boty.

Dobrou Radka

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 17.03.05 22:57

Ahojky Radko,

seznámek dorazil, čísla mě opět odstrašila.

Jinak dneska se konal poprvé v tomto roce rotoped, se sebezapřením jsem na něm vydržela 20 min. hurá, tak snad se už konečně moje váha brzy začne hýbat.

VYDRŽET!!!!!!!

Markéta

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 18.03.05 08:38

Ahoj holky,

Radko, seznámek ke mě taky dorazil v pořádku, už se těším na ty klesající křivky ;o)
Včera jsem necvičila, jen jsme si s manžou večer procvičili hádání, nějak nám to poslední dobou skřípe :o(
Jdu aplikovat Vítkovi sirupy na kašel, to zas bude něco, vždycky tu pusinku zamkne a vpravit mu to tam je síla. Právě u toho jsme se včera pohádali. Vítek začal kuckat, trochu se mu zvednul žaludek a M. na mě ječel ať ho zvednu. No já měla v jedné ruce lžičku, v druhé dávkovač se sirupem, on ruce prázdné tak jsem ječela ať ho zvedne on. Proč jsem asi chtěla, aby mi s ním šel pomoct? Kdybych byla chobotnice tak si vystačím sama :o/ No to si vystačím i tak, jen jsem si to chtěla zjednodušit… Víkend před námi, zítra přijede Míša tak snad bude líp.

Katka

 
Missorka  18.03.05 10:44

Holky,

jsem u našich a s netem je to složitý, takže vás sice čtu, ale není čas ani příležitost na psaní. Napíšu večer. :-)

Mějte se krásně.

Peta a spol.

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 18.03.05 13:20

Ahoj holky,
kde jste kdo? Péťa u rodičů, Gábinka v Motole, ale kde jsou ostatní? Že by venku? Tady teda pořádně fičí, prádlo sice pěkně schne, ale vypranou zimní bundu jsem už dvakrát postrádala - naštěstí jen na zemi, neuletěla z balkonu.
Tak jsem už dnes nevydržela Vítečkovy hladové a vyčítavé pohledy a dala mu mrkev! O 2,5 týdne dřív než v 6 měsících, ale snad to není tak zá:,–(ní. Nejdřív se šklebil a nevěděl co s tím, ale zachutnalo mu to a pár lžiček se nám podařilo vpravit do pusinky :o) Napoprvé to považuju za úspěch a mám z toho radost. Snad mi ji doktorka v pondělí nezkazí nějakou poznámkou. Vítek má navíc docela dost řídké kakání tak snad to ta mrkev trochu upraví.
Už je vzhůru (moc toho teda za den nenaspí!) tak půjdeme na nákup. Pa pa

Katka

P.S.: dnes jsem ještě necvičila, zato čokoládový BeBečka jsem zvládla, pomoc, potřebuju nakopnout!!!

 
Anonymní  18.03.05 13:46

Ahojka Magrat :o)))

to víš že se těším až je zahlásím, ani nevíš jak :-p.
Jinak se mám klasicky, v práci šrumec, doma pohoda :D teď ejdu na víkend k našim na Moravu takže uteču dříve z práce.

Teda ten čas letí že má delfínek už 13 měsíců to ej paráda, pošli mi nějaké fotky vás dvou :-))) na MVelcovska@ep­d.cz ju?

Měj se moc hezky a polaď ho za mě ;-)

Míša

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 18.03.05 14:29

Ahojky Kačko,

já taky potřebuju nakopnout, ještě jsem taky necvičila, dneska si to nechávám na večer, budu sama doma, Jirka jede na večerní lyžování na Zadov. Takže budu manžílka netrpělivě vyčkávat a potit se u toho.

Já mám dneska taky problém. Dala jsem si závazek, že nebudu snídat a pít slazené kafe. Takže kafe jsem pila neslazené a bez mlíka, to je úspěch - dnešní a jen dílčí, ale myslím, že u neslazeného kafe bych mohla zůstat.

S tou snídaní to bylo horší. Šli jsem s malou na osmou na MÚ přihlašovat auto, a když jsem se v 9 vrátila, tak jsem hlady šilhala a nasnídala se. Další krizovka přišla v 11, to jsem se už naobědvala - dušená mrkev, brambor, maso - miluju dušenou mrkev.

Od tý doby mám v sobě 1 bílej jogurt a jablko, Uvidíme, jaká krizovka přide odpoledne, ale až mi bude nejhůř vezmu kočár a poletím ven. Večer se ozvu a poreferuju, jak jsem dopadla.

PŘÍKRMY - Markétce bude 6 měsíců za týden a plně baštíme příkrmy už přes 14 dní - miluje zeleninku a ovoce a poslušně baští vše, co připravím.

Moje doktorka mi doporučovala zkoušet mrkvičku a banán u od ukončeného 4 měsíce. Malá pořád nepřibírala, byla taková žížalka hubená. Co baštíme příkrmy, tak neuvěřitelně přibírá, příští týden jdeme k doktorce a ta jí převáží, tak uvidíme.

Taky jsem si myslela, že vydržím do konce 6 měsíce, ale co, když jí to jede a ona po tom prospívá.

PROBLÉM: nechce pít čaj. Vyzkoušela jsem snad všechny dudlíky, který existujou, ale ona z flašky nechce pít. V lepším případě si s flaškou v puse povídá a křičí na ní, v horším případě řve jako tur. Koupila jsem i pítko s takovým zobáčkem, to zase v pusince kouše.

Poraťe mi prosím vás, jak do ní dostat nějaký tekutiny?
Je pravda, že jí pořád 5× denně kojím + příkrmy, který jsem začala dělat hodně řídký, aby s nima dostávala tekutiny, ale ona radši papá hustější.

Mám strach, aby nebyla dehydrovaná. JAK DO NÍ TEDY DOSTAT TROCHU ČAJE?

Děkuju moc za radu a večer se Ti Katcho ozvu, jak jsem se dneska držela.

Zatím, zdravíme.

Usnula v kočáru. Mimochodem, celý dopoledne si hrála s hračkama, já jsem si jí k sobě vždycky na pár minutek brala, ale jinak se vydržela zabavit sama skoro celé dopoledne.

Děkuju za dítě - anděla!!!!

M+M

PS: taky tak nenávidíte žehlení a když už žehlíte, tak toho máte jako já 2 koše a práci na celej den?

 
amazonka01
Kecalka 342 příspěvků 18.03.05 17:04

Peto,píšeš mi z duše.....jen ty pohyby,na ty si ještě počkám…ale vzhledem k tomu,že u Andulky to bylo 15tt,tak tu budou coby dup.
Momentálně zápasím se žaludkem,a úúúúúúnavou,ale ono když se musí,tak to nějak jde.Nic neřeším,i k dr. jdu až v dubnu,nějak to flákám.
Mám jednu „nevýhodu“ Anča leze,chodí pomocí odstrkovadla,takže nějak nestíhám být těhotná,mám moc práce :-)))

Amazonka01, Andulka 6/04, J.7tt

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 18.03.05 17:19

Markét,

jestli 5× denně kojíš, tak se vážně netrap tím čajíkem, myslím, že má Markétka tekutin dost. Klidně se na to ještě radši zeptej mudr., ale já jsem také přikrmovala od 4.měsíce a po jídle jsem vždycky ještě šoupla Davču k prsu a dehydrovaný nebyl. Čajík pije asi druhý měsíc. Musel mu na chuť přijít sám. A nejradši rovnou ze skleničky, tak to taky můžete zkusit:)

Diny od Jaňátek - Davča 10M a Cvrček 10tt

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 18.03.05 20:57

Ahoj,
tak jsem taky sama doma, manža šel do hospody, asi po sto letech. Takže mi nic nebránilo v rotopedění (ne že by mi někdy bránil manžel, ale když jsem sama doma, odhodlám se spíš). Ujela jsem 16 km za 32 minut. Ještě nějaké ty břišáky, ale Vítek nějak nemůže zabrat tak uspávám.

Markét, s tím pitím neporadím, Vítek taky láhev odmítá, jedině si s ní hraje. Pokud jsem do něj chtěla nacpat nějaký čajík na kašel tak jedině po lžičkách. Ale pokud máš pocit, že čůrá stejně jako před přikrmováním tak asi není důvod jí nutit čaj. S pitím měla velké problémy Míša, z láhve se to nikdy nenaučila, z hrnečku NUK sice pila, ale ne mnoho. Až poslední dobou pomohly takové ty hry jako ťukání na zdraví, různé hrnečky a skleničky a pohárky a lahvičky, všelijaké džusíky (kdeže jsou zá:,–(y zdravého pití co nejméně slazených tekutin, to by nepila vůbec a měla pak problémy se zácpou). Zuby má zdravé a čištění ji baví tak s tím snad problém nebude.

Víťula už chrní tak jdu sebou plácnout na zem a sedo-lehat. Dobrou noc!

Katka

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 19.03.05 08:32

Zdravím…
tak máme ten Motol za sebou. Uf. Fakt nářez, proč nemam někoho známýho i na dětskym? Vyrazila jsem v půl devátý (tramvají z Palmovky), dorazily jsme krátce po půl deástý. Karta na kožnim. Zavolaj Vás. 2hodiny v čudu, na řadu šli všichni, co přišli po nás. Vyšla sestra, prej kdo jde k dr Čapkové? Vy jste se mi ale nehlásili…nojo, hlavně, že maj kartu a prej nás rovnou zavolaj. Tak nic. Domluvte se, kdo půjde na řadu. Mám jediná mimi, tou dobou už silně protivné, nakojené a chtící spát (nevi, jestli chtící je správnej tvar - pardon:))))Už B hodinu ysvětluju, vydrž Beruško, jsme na řadě. Přijíždí osoba na vozíčku, berou ji dřív (teda, myslim, že - ať se na mě nikdo nezlobí - tohle je důvod, aby když atm 3 děti čekaj přes 2hodiny, musel jít někdo na vozíčku hned, že by chvíli taky počkat nemohl - pochopí to spíš než řvoucí mimino, který ani nemluví). Hurá. Jsme tam. Dr se na Báru podívá, má ho. AE. Dětskej dostal pochvalu, že správně začal s léčbou, dostala kupu dalších mastiček a různých informačních letáků. V momentě, kdy jsem B svlíkla, řvala jako tur (dobře si pamatuje, že poslední dobou kdykoliv jí svlíknu, dostane u doktora včelku:( ještě příští středu a pak za rok, vydrž, Beruško!). Nemam nikoho, komu bych v čekárně B dala, takže kojim a zatim mě dr zpovídá a vysvětluje. Z Motola odcházíme v 13hodin.
Mám vztek na pojišťovny. Ček platil pojištění a nejdražší a samo tu nej mastičku hradí jen jednu na měsíc a to jen na obličej a krk!!! Šmejdi. Copak dítě může trpět? Nebude. Dr do papírů ten obličej napsala. A i kdyby, samozřejmě jí to zaplatíme. Ale ten princip…ale co se u nás divim, že?:)
Přejely jsme Prahu k mamce do práce se pochlubit, pak šly na krátkej srazíček s Majdalenkou z listopadek (3holky). Pak jsme čekaly na manžu. Včera se mi povedlo taky B trochu přehřát - chudinka. Blbý je, že už teď chodí dost nalehko oblečená a míň už jí fakt dát nemůžu. To už by bylo o nastydnutí.
Výsledek včerejška je, že jsem necvičila (ale zas pohybu málo nebylo, no), jídla nic moc, takže večer byl zákonitě opravdu hlad, protože zpětně když koukám, tak jsem přes den nejedla. Naštěstí jsem to uhlídala, abych se nerozežrala. Dneska budu dohánět stepper, uklízet. Ale nevim, co je špatně. Váha ráno ukázala víc než jsem hlásila a já přisahám, že se nepřejídám. Fakt jsem včera skoro nejedla. Vyhodim jí z okna.
Nakonec jsme neodplavali, i když ve čtvrtek byla voda u cesty. Maličko opadla. Uvidíme, co po dešti.
Jinak Market, teda nechci ti do toho mluvit, ale snídat bys měla - znáš to přísloví - snídani sám, oběd s přítelem a večeři nepříteli. Jinak holky, držíte se statečně:)
Jsem ještě trošku vykolejená z jedný věci. Všude se píše kojit co nejdýl, i dr to říkala a pak v létáku od ní je, že od 7měsíce se má přejít na UM HA. No, zatim to v plánu teda nemam. Budu kojit, dokud to jde (nesmím vajíčka vůbec a mlíko samotný). Jsou tam různá jídla, co jo a co ne. Něco už jsem nevědomky měla a B se nic nestalo. Myslim, že pokud je v poho, nebudu to rušit. Jen si to vícp rostě ohlídám. O plavču jsem nemluvila, podle příručky se to má vyzkoušet a pokud to nevadí, můžem.
Jinak my včera dorazily papíry, že paní Máslová (chjo, já do toho formuláře napsala jméno dobře:))))) má darovat krev na vyšetření a nechat vyšetřit mimi, aby mohla být pupečníková krev zařazena. že vyhovuje. Super. Mám pocit, že jsem udělala taky něco dobrého:) Teda vlastně B - pupečník byl její:)
Tak nic…B usnula, jdu malinko polkidit a - steprovat:)
Hezkej víkend
Gabča a Barča

 
Anonymní  19.03.05 09:36

ahoj,

peta, ty si proste super zenska. musim povedat ze pre vojtu je super ze ma taku skoro pubertalne blaznivu mamku. s takymi rodicmi je kopec srandy. :o))

budulinek, ked budes tehu nebudes musiet slapat na steppery :o)

volejbal som vymenila za bicykel - spinning. uz chodim 2× tyzdenne a pomyslam na 2h trening miesto 1h.

ideme v maji na jachtu, neviem ci pojdem do plaviek, ale keby nahodou… s tym som totiz neratala. myslela som ze to bude az kolen jula.

vcera a predvcerom bolo u nas 20stup. jaj to bolo super sa nadychnut toho tepleho vzduchu, trochu smogoveho, ale kratke rukavy a pod…

fantaghiro, halo co je s tebou. ja pisem malo, ale ty este menej.

zelam vam pekne prezitie sviatkov!
danka

 
Missorka  19.03.05 21:22

Ahojky,

po delší době se hlásím, omlouvám se za výpadek, ale byla jsem u rodičů a dneska na výstavě v Brně (omrknout Powertwin), takže jsem sice četla, ale reagovat jsem nestíhala…)

Začnu reakcema - protože pak se k tomu nikdy nedostanu :-) a to by byla škoda!

GABČA - s pohlavím rozhodně vydržet hodláme - zlomovej je tenhle pátek a velkej UTZ, pokud vydržíme tenhle, tak pak už asi ani nebude moc šancí to zjistit. Zatím se oba tváříme jako velký tvrďáci, tak snad nás nic nepřekvapí. :-) A držíme palečky a posíláme hodně sil pro boj s hnusným neřádem AE!!!

MISELLINE - díky za pochvalu, ale je to obráceně - to já se skláním před tím, co jste ty, tvůj muž a Kačka dokázali a taktéž před tvým spisovatelským umem, hltala jsem každé slovo a je to moc krásně napsané, těším, moc těším na další díl. :-)

BUDULÍNKU - díky za přesvědčení o holčičce, ke konci sestavím nějakou tipovací tabulku a uvidíme, kdo měl pravdu… ;-) Co se dalšího Budulínka týče - třeba by si muž dal říct, ten můj mě dneska šokoval sdělením, že jsem v podstatě chtěla otěhotnět, protože jsem po něm toužila přesně v půlkách cyklu, nechápu, jak měl čas můj cyklus sledovat, já byla totálně mimo… ;-) Prostě jsem měla (DEMENTNÍ) pocit, že když to neplánuju, tak prostě neotěhotním! :-)

ULRIKA - skřítka depresáčka zmlátit a pověsit za vousy do průvanu!!!! Jak Andrýs? Už baští? Nebo stále ještě zkouší maminčinu trpělivost a ruinuje její spánek? Držím palečky! :-)

KACII - obr ofiko gratulace k Dárečkovi, dále přejem hodnýho Matýska, umírněná psiska a šťastnou ruku při výběru sourozeneckého kočáru (musela jsem si rejpnout…) :-) Jo a můj muž byl taky zklamanej, že jsme si to „snažení“ ani neužili… No jo, chlap!

ALBI - tož tě tu vítám a zbytek ústně (jako vždy) a já teda upřímně doufám, že se nakazíš i druhodítěto­mánií… :-)

SCHAMKA - ahoj kočko, věř mi, že se dá vychutnat oboje - jak bříško, tak Vojťula a jedinej kdo to nechápe je někdy některá babička (nezvedej ho, neohýbej se…), ale já si to fakt užívám. Příspěvek v letňatech jsem četla a docela jsi mě uklidnila ;) rozsah v desítkách centimetrů má Skříťas taky… :-) A vůbec Danko je mladší, takže by měl být teoreticky za náma… Ale my už jsme asi beznadějně poslední… :-)

SALLY - a kdy se druhé dítko bez externí instalace narodí??? Jinak jsem ráda, že čteš moje deníčky, mě ješitně těší fakt každá pochvala a strašně mi pomáhá, že někdo sdílí moje myšlenky a moje pocity…

GABULE - zdravím tebe i Štěpánka (to jméno miluju, ne nadarmo jsem Štěpánková…) a manža fakt zapomněl??? To je teda fakt PŘÍPAD!!! Ale můj muž dokáže taky zaspat úplně všechno, včetně víš čeho… ;-)

KATCHA - jsi říkala Vítkovi Michalko? To jsem pak zvědavá na sebe… ;-) A kdo je tvůj favorit v Kouzelné školce, že si ji pouštíš i bez dětí??? ;-)

MARŤOCH - díky za pochvalu a pusu Lucince. Jo Powertwin se dá použít jen jako podvozek pod autosedačku, ta zadní sedajda jde dát úplně do lehu, takže předpokládám, že by tam šla dát taška, ale budu to řešit až to bude reálný a nutný, v létě vystačíme se sedačkou, stejně to na nějaké extra výletování nevidím. Powertwin je jediná šance jak neřídit tank a mít sourozeneckej kočár ;-)

KÁKINKA - Králíček je dobrej pracovní název - jak vznikl??? :-) Únava přejde a nevolnosti se ti třeba vyhnou a budeš úplně v pohodě. Budu moc ráda, když nám čas od času dáš vědět, jak se vám daří a co děláte… :-)

MÍŠA - napsalas to moc hezky a přeju ti ať ten tvůj DEN přijde hodně brzo a pak ať si to vychutnáš až do dna…

DANKA - kočko, ani nevíš, jak moc mi tady tvůj nadhled chybí, napiš prosím čatěji. Nevím, jestli je Vojta z pubertální mamči nadšen, ale zatím si nijak extra nestěžuje… ;-) Uvidíme až začne mluvit…

PRO CELÉ PSTM: Vím, že tenhle deníček si prošel řadou změn. Začala ho Kačka, prošla jím řada holek, co už nepíšou z různých důvodů, teď ho „něco jako vedu“ já. :-) Nezbylo nás moc, ale měla jsem pocit, že si fandíme. Teda pořád mám. Jen mě zaráží jedna věc - nejedeme si tak trochu po své parketě??? Narážím na dvě věci - na to, že nikdo z vás nereagoval na to, že se k nám Albi chtěla přidat a na to, že Kacii čeká Dárečka. Chci si myslet, že to zapadlo v množství komentářů, ale zas tolik jich nebylo, aby se to dalo přehlídnout. Přece nejsme nějaká uzavřená skupinka, která nebere nováčky, ne? ;-) Nebudu tady moralizovat, i když jsem učitelka, ale tenhle deníček mám ráda a jen mě to na „něj“ tak nějak zamrzelo a musela jsem to napsat. Vím, že taky vždycky nereaguju na všechny, ale většinou se aspoň poctivě snažím. Budu ráda, když mi napíšete co vy na to. :-)

No a o nás jsem skoro nic nenapsala, tak snad zejtra.;-)
Krásný sobotní večer.

Peta, Vojta (37t) a Klíšťátko (21.tt)

P.S.: Tak jsem si dala panáka Becherovky a Klíště mi tancuje v břiše asi něco jako lomcováka… :-)

 
Anonymní  19.03.05 22:23

Ahoj holky,
já moc nestíhám a tak ani nereaguji na to co se tady děje, moc mě to mrzí, snad bude líp.Strašně ráda si čtu co nového u Vás a ¨závidím vám všem ten váš normální život, ten já bohužel nikdy mít nebudu. Stal se ze mě děsný pesimista, no není se čemu divit.Pořád lítám s Honzíkem po nemocnicích a doktorech a nebo sedím u právníků a soudu.Ve čtvrtek 24.3. mš čeká další soud. Bóže, kdy já se z toho vysekám, no asi to jistí důchod.

Missorka: moc jsi mě pobavila, po dlouhé době jsem se zasmála, díky za to.nějak se nemůžu dokopat k tomu, abych ti vše napsala.pohlaď Vojtu a Klíšťátko.

Mějte se Fajn a držte mi palečky, tak jako už mnohokrát
Pepigaba+honzík 8M

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 20.03.05 17:13

Kaju se kaju a to zcela vážně.
Kacii, přidávám i já oficiální gratulaci k Dárečkovi (ježiš, jak napsat, že je zatím neutrálního pohlaví?:))))
A vítám mezi námi Albi s Anikou. A jsem zvědavá, za jak dlouho nám oznámí své další //:)))) Peťa je fakt nakažlivá a jak to tak sleduju zde i na chatu, začíná se rozjíždět další kolo snažení:) A propos, uvidíme někde fotečku Aniky?
Jinak Peťo…no Bechera nemusim, ale něco by se šiklo:) Jinak jsme dneska nakonc v Brně byli taky a teda jsem hluboce hluboce zklamaná. Akorát B z toho byla krapet mimo.
Zítra písnu víc, musím jít žehlit a steprovat, protože včera jse mměla další áčko:( Když už jsem se chystala „vyskočit“ a dohánět, přišla tchýně, že jí přijeli příbuzní a že máme s B dorazit a jen odjeli, přijeli babi a děda…pak manža řvouc od dveří, že má hlad…a pak jednoduše zvítězila myšlenka (výmluva), že už je pozdě a mám toho dost:)
Hezký den
 GaB

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama