P. S. T. M. - 77 - KRÁTKÁ PAMĚŤ...

Ostatní
 • Missorka
 • 04.09.05

... ANEB CO VŠECHNO JSEM ZAPOMNĚLA... Neuvěřitelný!!! Valušce alias Korálkovi (tak jí říká muž, většinou něžně, akorát když už hodinku skáče na míči a Valuša na něj pořád mrká těma svýma korálkovýma očima, tak začne být mírně nervózní a oslovuje ji i jinak...) byl v sobotu celý měsíc!

Celou dobu přemýšlím, jak je každý miminko jiný. I když možná to není miminkem, ale prostě krátkou pamětí maminky… Zkusím napsat co všechno se mi vykouřilo z hlavy (a není to dlouhá doba, stačil rok…:-))

 1. Můj mozek bohužel nedokázal udržet v paměti tu nádhernou miminkovskou vůni… U Vojty jsem ji milovala a u Valušky mě zase znova překvapila. Je neopakovatelná a úžasná. Teď mám pocit, že už ji nikdy zapomenout nemůžu, ale myslím, že nemám šanci, za čas se mi prostě vykouří z hlavy. Za takových 15 let bude Valča používat určitě Rexonu nebo tak něco a já budu jen sentimentálně vzpomínat, jak voněla něčím nepopsatelně krásným. ;-) Možná nás ta touha znovu poznat miminkovskou vůni přivede na stará kolena k benjamínkovi… ;-)
 1. Opět mě překvapilo, jak jsou novorozenečci malincí… Přebalovat Valušku a Vojtu je jako držet v dlani vrabčáka a pak chtít zkusit chovat orla… Moc to nejde. :-) Možná mě ani tak nezarazilo jak je Valuška malá, jako mi konečně došlo, že Vojta začíná být docela velký kluk. Najednou má obrovský nohy, stehna (nejde napsat stehýnka ;-)) i zadek. ;-) Je velmi legrační pozorovat jaké máte vypěstované nevědomé návyky - přebalovat Vojtu alias orla je tuhý boj. Vyplatí se mít plínu a ubrousky připravené dopředu, protože při pacifikování rozzuřeného orla oceníte, že nemusíte nic otevírat a rozlepovat. Když přebaluju Valušku je bezbranná jako vrabčáček, možná ještě míň, ani klovnout mě nemůže :-) a stejně si připravuju ubrousky a rozbaluju plínu dopředu… No, zas tak zbytečný to asi není, za nějaký čas se bude při přebalování orlice tento zvyk docela hodit ;-)
 1. Zapomněla jsem, jak milé je kojit, pokud se vaše dítě u prsu nevzteká a nepředvádí scény typu - co mi to do tý pusy strkáš, fakt mě štveš! Valuška je daleko lepší a výkonnější násoska než Vojťula. A po spokojeném napití má úplně jiný výraz než míval její brácha. Ten se většinou napucnul a odpadnul, s mužem jsme tomu výrazu říkávali Skřítek Pítek. :-) Korálek usne u pití málokdy. Napije se ke spokojenosti a pak leží, kouká a tváří se intelektuálně. :-) Zřejmě i z těchto důvodů moc nepřibírá, ale - výhoda druhého dítěte - sice to řeším, ale nijak se tím neznepokojuju, ona to určitě dožene a ještě bude mít jednou problémy s váhou jako já (to bych jí teda fakt nepřála, ale když tak koukám na sebe a muže, tak moc šancí na modelkovskou postavu holka nemá…)
 1. Nepamatuju se jaká je to pohodička s jedním dítětem ;-). Tedy - nechápejte mě špatně, ne, že by to se dvěma dětma pohoda nebyla, ale přijde mi, že s jedním to musela být vyložená flákárna, ačkoli jsem si to tou dobou neuvědomovala. Ale i se dvěma raráškama se dá zvládat e-mimino, VyVolení a v průměru tak jeden díl Star Treku s kapitánem Piccardem denně ;-). Sice tím značně trpí naše domácnost, ale ať si drahá trhne nohou. :-)
 1. Také pomalu zapomínám jaké to je jezdit s monokočárem a začínám zvykat na naše „exotické vyjížďky“ s dvojkočárem. Zatímco v Praze sice tandem překvapí, ale většinou to lidi tolik nekomentují, a taky Powertwinů jezdí docela dost, takže žádná extra exotika, v menším městě (rozuměj v Brandýse nad Labem) působíme hotové pozdvižení. Lidé do sebe různě šťouchají a říkají: „Viděls to? Já myslel, že to má na zavazadla a ona tam má ještě jedno miminko!“ Vepředu sedí Vojta a řídí, ukazuje na všechno a všechno komentuje (bohužel docela často svým oblíbeným slovem - „bbec“ ;-)) a vzadu trůní Valča a ta má dvě polohy, buďto řve nebo spinká. Docela si na ten rozruch zvykám, takové pozdvižení jsem naposled budila, když jsem co by učitelka na gymnáziu házela po studentech svazkem klíčů za špatnou výslovnost slova „hotel“ (přízvuk vždycky na druhé slabice!!!). Není to nepříjemné, ale myslím, že se toho nabažím a pak budu toužit po uniformitě jednokočárů…
 1. Zapomínám jaké to je, když vás nebolí záda. Korálková princezna Valerie je balónový typ. Takže skáču a skáču a skáču. Umím na balónu skákat a zároveň si hrát s Vojtou, či ho odlákávat ze zakázaných oblastí. :-) Fitball je patrně zdravý na páteř, ale těžko vás nebudou bolet záda, když skáčete nezanedbatelnou dobu na míči a v ruce držíte čtyřkilové závažíčko v podobě dítěte v zavinovačce. Pokud polevíte v hopsání jste „odměněni“ několika trestnými minutami totálního řevu… ;-)

Ale NIKDY NEZAPOMENU na některé chvilky, které se za tak krátkou dobu už nastřádaly:

 • Vojta vstává a automaticky hledá Valušku a dokud ji nenajde, lozí freneticky po bytě a vyřvává: „mimi, mimi“.
 • Dělá jí malá a když pláče, nosí jí hračky (někdy má teda tendenci práskat jí s nima do hlavy, ale určitě to myslí dobře ;-)
 • Muž skáče na míči, líbá Valču na čelo a oslovuje jí Korálku.
 • Vojta dává Valušce svého speciálního francouzáka. ;-)
 • Obě děti spinkají jsou spokojené a já nechci nic jiného než aby byly šťastné.

Snad právě proto jsme na světě.

Omlouvám se za sentimentalitu. Přece jenom jsem v šestinedělí. Nebo, že by to nebylo tím? ;-)

Přejeme všem krásný týden

Peta, Vojta (14m) a Valuška (1m)

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 04.09.05 21:47

Peto :)
dekuji ti,protoze ja i diky Valusce muzu vzpominat na to,ze nas delfinek byl kdysi maly bezbranny vonavy miminko:)))

market a spinkalek

 
Missorka  04.09.05 22:01

Markétko,

fakt není zač děkovat. A pro určité osoby zůstane Delfínek ještě dlouho miminkem…

Bože, co my budeme dělat až Vojtěch, Mates a Kryštof vyrazej na něco jako chmelovou brigádu??? Pomoooooc! :-)

Peta

 
metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 04.09.05 22:04

To je hezké a dojemné…Jak teď čekám tu další dcérenku, říkám si, je možné, že ta devatenáctiletá žirafa byla taky moje voňavé miminko??? Každé další mateřství přináší vzpomínky na ta mateřství před tím, tomu věřím, myslím, že paměť není krátká, jen jsou ty vzpomínky schovány v malém šuplíčku, na který prostě v obyčejném životě nenarazíš a neotvíráš ho a pak najednou se někdy vynoří - když jsi těhotná nebo jdeš jenom navštívit kamarádku do porodnice, nezapomeneš to nikdy, jen je to ukryté a zavalené každodenními starostmi a novějšími vzpomínkami.
Přeji fůru další inspirace a hodně radosti z dětiček, z rodinky a ze životy.
Metelka.

 
Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 04.09.05 22:10

Ahoj Missorko,
sentimentalita na mě padá z všech stran (ty poslední měsíce těhu dělají taky svoje :o)) a já děkuji mockrát za povzbuzující deníček (aspoň pro mě), protože se zase o trošku víc můžu těšit, jak budu zažívat podobné pocity.......­...:o).

Hodně síly a zdraví přeje

Veronika, Barunka 11,5m a *Alenka 34tt

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 04.09.05 22:53

Péťo!

Opět jsi to napsala moc hezky a i když už nejsem šestinedělka(jo,jo,na­ší princezně už je 7 týdnů),tak mě to pořádně vzalo.
Jsem děsně sentimentální typ a není dne,kdy nepřemýšlím nad tím,že je divný,abych už nikdy netěhotněla,ne­cítila kopanečky,nero­dila,nekojila­......Teda,ko­jím a doufám,že ještě dlouho budu,i když je to boj:o )))).

Mluvíš mi z duše,když píšeš o tom,že jsi zapomněla,jak voní miminko.Já to taky zapomněla a ta známá vůně mě udeřila do nosu už když jsem ležela na šestinedělí a čekala,jestli budu rodit či co.Všude jsem cítila zvláštní vůni,nevěděla jsem,co to je a něco mi to připomínalo.A když se druhý den Ájulka narodila,už jsem věděla,odkud tu vůni znám.Byla to vůně čerstvě narozeného miminka,vůně plodové vody a pach krve,zkrátka všechno,co k porodu patří.A najednou se mi vybavily vzpomínky na narození Klárky,voněla úplně stejně. Škoda jen,že si člověk takové vzpomínky neuchová dýl:o (.

To mateřství mě pořádně bere,děsím se toho,že mi holky vyrostou,budou v pubertě a rodiče pro ně budou „vopruz“.Zatím jsou na nás zcela závislé,milují nás a nevnímají naše chyby,ale ony PROBOHA vyrostou a já nechcííííííí.

Skříťasovi i korálkové Val posíláme pusinku

Hanka,Klárka a Ájinka od Šuldy

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 04.09.05 23:11

hlavne doufam,ze si uz nebudou chtit davat pusinky,ted je to roztomile,ale za par let :)))))

market

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 05.09.05 08:24

Ahojky,
teda Peťo, napsala jsi to hezky. Fakt jsem to ořvala. Ořvala jsem to hlavně z důvodu, že já mam doma s Bárou peklo. Někdo asi řekne, že si nejspíš zas ztěžuju s tím samým, jenže…já už nevim, co mam dělat. ¨To moje dítě se rozhodlo, že mě připraví o nervy a totálně mě zničí. Terorista. Moje pocity vůči Báře přiznávám se jsou značně smíšené. Bezmezná láska, ale přiznávám se, že i trochu odporu. Nevim, jestli to někdo pochopíte. Ona pořád jen a jen řve. Prořve celej den, prořve noc. Řve v noci, když jí vezmu prso, ale ona už je evidentně napitá. Obejmu ji a spí. Tak se chci otočit na druhou stranu, protože mě už takhle bolej kyčle. A řve. Ráno se probudí a řve. Chytne mě za ruku, já ani nemůžu otevřít oči, jak jsem ospalá a chce chodit. A já nejsem schopná a řve. Chce pochovat, pochovám a řve. Sleze ze mě dolu a řve. Jen ji pustim, zvednu se či jdu na WC a řve. Nepustim jí do koupelny (už se pustila do chemie) a řve. Zavřu v kuchyni skřínky, kam nesmí pro nebezpečí úrazu, zavřu myčku, dveře na WC, botník, cokoliv a řve. Vzteká se a věřim, že bude hůř. Peto a musim říct, že balon u nás už začíná bejt na to její řvaní krátkej. A když už na něm usne, přesně jak píšeš, dam do postýlky a je zle. Tolik u nás, zkrátka jsem na dně a nevim si rady a jako matka jsem totálně selhala. A bojim se, aby si to B nějak nepamatovala a štve mě, že jsem to nezvládla a štve mě, že to B vycítí.

Jinak Radko, u nás se celou noc nespalo nikdy.OD 3 do 6-7měsíce se budila přesně ho pohodině a půl. Pak jsem to utnula, protože spíš než na kojo si chtěla požužlat a se zubama to bolelo. A bylo o něco líp. Postupně s odstavováním jsme (pokud nemá ty svoje řvací nálady) na buzení 2-3× za noc (spíš už 2). Mezi 18 a 19 dostává kaši (flaškou řídkou, v průměru 250ml - 150 - 300), pak už jen nutrilon nebo čaj. Kojo jsem na tuto dobu odbourala. Spíš teda čaj a nutrilon kolem 22. Usíná v rozmezí 21 a 22. Usíná u nás v posteli, pak nutrilon ve spánku (řeknu jen brm brm, napije se hezky) a šup do postýlky, nebo usne na balonu a pak je bez nutrilonu. Pak ani nevim, kdy se budí. Nakojim, i když tomu už moc nedá. U nás se chystá fáze odstavování v noci. Nejdřív chci zkusit dát vodu či čaj a když to nezabere, začnem mlíko. Ale podle kojení myslim, že má spíš žízeň než hlad a nechce se mi jí moc učit jíst v noci. Ale záleží na situaci. Vstávala mezi 7 a 8, teď, co řádí, vstává po 6hodině. POMOOOOC (teď sice spí v sedačce za mého vydatného houpání, ale už pomalu otvírá oči).

Zatím pa

Gabča a Terorista (ona chrápe!)

 
Kacka03
Závislačka 3126 příspěvků 05.09.05 09:19

Ahoj holky,

tak nejdřív !!! ......

BOLERO : Market, je mi strašně líto, jak to u Vás vypadá :-(((((( Je to od něj hodně sobecké. Nechápu, jak Ti může něco takového říct. Vždyť se staráš o Vaše dítě, domácnost atd ! Proč se teda nesnaží Ti pomoct , když jen kritizuje ? Proč teda malou 2-3× do týdne nehlídá on a ty si nezajdeš cvičit ? Prostě, aby jsi vypadla a udělala něco pro sebe ! Ono cvičení a sport je nejen dobrý na kondici, ale hlavně ze své zkušenosti vím, že když mám nějaké trápení, tak je sport absolutně super na psychiku !!! A to myslím vážně. Nestojí Ti to za to, aby Tě on kritizoval !!! Já vím, že ho máš ráda. Ale zkuste si dát pauzu a ty se dej dohromady ! Já si myslím, že on velmi rychle přileze. A pokud nepřileze, tak není jedinej chlap na světě !!!!!!!!!!!!!! Kdyby se to stalo mě a Michal by mi řekl, že mě už nemá rád a že jsme spolu už jen kvůli dítěti, tak nevím. Já bych to asi nevydejchala a odešla od něj. Udržovat manželství jen kvůli dítěti, kde ty jsi neštastná. No nevím. Každopádně je to Tvá věc a Tvé rozhodnutí. Třeba to tak nemyslel. Co já vím.Posílám virtuální pohlazení !!!!!!!!!!!!!!!! Drž se !!

U nás byl víkend v pohodě a v klídku :-) Takže žádné novinky moc nejsou. Akorát jsem tento měsíc měla absolutně vzorovou křivku BT :-) Hezky s OVU a jen 28DC !!!!!!!!!!!!!! Včera totiž po poklesu přišla MS :-) Takže to vypadá, že se mi znormálnil cyklus. :-) No uvidíme, ale nebudu to zakřikávat :-) Ted si " užíváš " rudé hnusné a bolavé mrchy :-) Jsem ráda, že dorazila, protože jsem dnes začala brát ty léky co mám od imunoložky.Tak jsem zvědavá jaký to bude mít výsledek. PO dobrání musím na kontrolní odběr :-) A pak už snad nic nebude mimískovi brátnit se nastěhovat :-)

PETO : deníček je krásnej. taky bych to už chtěla všechno zažít. Až mi z toho bylo smutno. Příště zase něco k zasmání, prosííííííííím ! :-)

Tak holky zatím papa

Kačka

 
Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 05.09.05 09:51

ahoj,

peta, opat hezky dennicek. co budem ta furt chvalit? :o)

vona cloveka je dost podstatna vec. na zaklade toho sa vyhladavaju partneri. znamena to ze cim viac vam vas partak voni, tym menej mate spolocnych genov, ktore by mohli zapricinit nejake geneticke vady v potomkoch. mne moj manza voni uzasne. samoska kym sa nezacne prejavovat ako chlap :o) o mimi to pravdepodobne neplati.

skola, je nas 11. este 6 ludi chybat. takze o tyzden ideme znova a uvidi sa.

okrem toho som nejak nastidla, resp. asi je nejaky zvyseny alergen vo vzduchu, pretoze tak ma svrbi nos a kycham, hrdlo,… des.

rano som chcela ist k dr. ale tooolko tam bolo zenskych… tak zajtra pojdem na 7.

danka

 
Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 05.09.05 10:01

Tak to ma na s…

Komentar je v keli. Znova:

Peta, uz ta nebudem chvalit za dennicek :o) kamaratka ma deti s takymto vekovym rozdielom. Maly tiez tlace starsiu sestru do hlavy hrackami a na velke prekvapenie ona mu to nevracia… tie zenske su proste inteligentne v kazdom veku :o)

Skola, buduci tyzden bude jasne.

Rano som bola u dr. Ale bolo tam strasne moc zenskych!!! Takze zajtra na 7 to skusim zas. 1× som okusila mestsku zacpu (isla som autom s 1 konca BA na 2. cez stred mesta (inac xsa neda). Vodici su arogantny hnusny, nepoznaju a nerespektuju pravidlo zipsu. Semafory nefunguji, policajti saskuju na krizovatkach… jak u debilov

A co sa tyka pamate, pamatate si na prvy bozk :o)? ja som uz bola stara korcula az v 16 som stretla najlepsieho bozkavaca a to v spanielsku opaleneho vyspotovaneho sexi brnaka :o) to bolo tak roztomile :o)

Kacka, kde si?

danka

 
Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 05.09.05 10:03

no jo, tak mne sa to prosim zobrazilo s nesmiernym odskokom…

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 05.09.05 10:41

Ahojky, mám dogruntováno, malá konečně usnula, tak já se vrhám na komentář o tom jak to u nás dopadlo.

Měla jsem to sepsané už včera, chyběl jen podpis. Ale pokud už vám vaše milované dítě někdy vypnulo počítač těsně před odesláním komentáře, tak určitě pochopíte, že už jsem to znovu nesepsala. Na to jsem nervy neměla.

Jdu na to, ahojky Markéta

 
Anonymní  05.09.05 10:42

Jé, to bere za srdíčko!!!! Už se na tu mimi vůni strašně těším!!!!!
nakukující
Claudie a Skipísek 20tt+5

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 05.09.05 11:08

…jen ještě nejdřív:
Děkuju Missorce za voňavej deníček. Úplně tu miminkovskou vůni cítím. A taky už jsem na ní zapomněla. Vidím už jen ty ulepené ručičky, které se všude otiskávají, vidím ty ocucané kukuřičné tyčinky, všude nalepené a pokud uschnou, tak jsou nesundatelné. Vidím všude ty rozházené hračky a slyším ten řev, když se má jít přes den spinkat.

Ale zase už se moc těším, až se Andílek vzbudí a bude se rozkoukávat, usměje se na mě, přikrčí očíčka a vycení svoje zubáky. Zase jí vezmu do náručí a bude to moje voňavá malá holčička.

A už se těším na další malé voňavé miminko, které doufám budu jednou mít.

Ještě jednou, díky Peto.

A spaní: nechci někoho nakrknout, ale M. až na malé vyjímky spinká od šestinedělí celou noc. Teď to máme tak od 21,00 do 7,00. A od šestinedělí v noci ani kojení, ani flaška. Tak mě prosím nekamenujte, kdybych věděla čím to je, ráda bych vám poradila.

MArkéta a spící andílek Markétka - už vymýšlíme narozeninový dost

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 05.09.05 11:08

NAROZENINOVÝ DORT!!!!!

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 05.09.05 11:37

Takže všechny víte, co se u nás v pátek stalo. Když jsem se tady vypovídala - za což všem děkuju, že tu možnost mám - dala jsem si dlouhou vařící vanu o půlnoci, sklenku víńa a snažila jsem se uklidnit a přemýšlet.

Ustlala jsem si v obýváku. Šla jsme spát asi v půl jedný. Ve dvě v noci mě vzbudila bouřka, hodně pršelo, bublalo i ve dřezu, blýskalo se a hřmělo. Bouřku miluju, ale tentokrát jsem se hodně bála, neměla jsem se ke komu přitulit.

Ráno mě vzbudil ve třičtvrtě na 8 Jirka, že jde pro pečivo a jestli chci čaj a co chci k snídani.

Řekla jsem jen že nic a skončila rozhovor. Ještě mi řekl, že malá je u něho v posteli a ještě spí !!!!!!!! , ať jí pohlídám, ať nespadne z postele. Asi v noci kníkala a já jí neslyšela, vstával on, dobře mu tak.

Nasnídal se a odešel něco dělat do garáže.

Zůstala jsem s malou sama doma a udělala k obědu hovězí, brambor a dušenou mrkev, to on nenávidí a já miluju.

Taky Markétka našla ten jed na mravence, o tom jsem psala.

Po odděleném obědě, každý jedl sám se ve tři hodiny sbalil a odešel na pingpong, měl nějaký přátelák + sud piva za prodané zápasy.

Celý den lilo a já ho prouklízela a prožehlila. Uklidila jsem si všechny papíry, vyklidila skříň a všechno si nachystala tak, aby se mi dobře balilo, až dostanu od doktorky potvrzení na plavání a že v pondělí vypadneme.

Po celodenní ignoraci jeho osoby jsem byla dost unavená, ale protože mě bolela záda a on se večer nevracel, lehla jsem si do svojí postele.

Přišel asi v 11, beze slova usnul.

Ráno se vzbudil s tím, že nám dal v 7 hosin malou do postele a říkal mi: Dobré ráno, miláčku!!!!!!

To na mě bylo moc, oznámila jsem mu, že v pondělí odjíždíme a nehodláme se vracet.

To vyprovokovalo diskuzi, která vyčistila vzduch.

Co řekl a navrhl:

Takže svým pátečním chováním, mě chtěl konečně vyprovokovat k nějaké akci, abych se nad sebou zamyslela a začala se sebou něco dělat, abych nedopadla jako jeho máma ( asi 130 kilo a věčný boj se svým manželem, kdy to konečně shodí). Že mě má rád a nikdy by ode mě neodešel. Chtěl mě jenom potrestat, za to že s tím nic nedělám. NO NA MĚ TO BYLO OPRAVDU HODNĚ TVRDÝ.

Po mých argumentech navrhl, že bude Markétku KAŽDÝ DEN, min. hodinu (pokud budu chodit cvičit ven, tak samozřejmě více jak 2 hodiny) hlídat, abych mohla cvičit doma.

Nebude do mě rýt a terorizovat mě, ani mě psychicky týrat a šikanovat mě - prý mě nešikanuje, ani jednou se mě ani nedotkl, takže jsem mu musela vysvětlit něco o psychické šikaně!!!!!)

Bude doma pomáhat, co jsem na MD, tak ani jednou nemyl ani koupelnu, ani záchod, ani neluxoval a pod. Přitom záchod i vanu používá a než jsem šla na MD, tak jsme se o domácí práce dělili.

Já jsem na oplátku slíbila, že pokud to opravdu dodrží, nechá mě chodit cvičit a plavat (- bože jak já to před těhotenstvím milovala!!!!!!!), tak ode mě uvidí to vánoc viditelný výsledek.

Tlačil mě do měsíčního limitu, já ale trvala na vánocích, protože měsíc by mě strašně stresoval a za měsích sice můžu zhubnout pár kilo, ale vidět to nemusí být.

Taky jsme se záměrně nedohodli na počtu kil, které sundám, to by mě taky stresovalo.

A u mě každý stres = lednička, vysvětlila jsem mu, že potřebuju pohodu, ke který musí přispět a potom možná budeme spokojení všichni.

Takže jsme se nakonec domluvili. Už dlouho jsem si takhle otevřeně nepovídali a ta páteční hádka byla vyústěním toho všeho.

Já vím, že je to teď na mě a pokud Jirka svojí část dohody dodrží, musím i já, jinak asi svoje manželství nezachráním a jednou se mi rozpadne.

Moc děkuju za podporu vás všech, děkuju DINY za její upřímnost a děkuji taky IVĚ, kterou sice vůbec neznám, ale poslala mi takový e-mail, kterej mě donutil se nad sebou hodně zamyslet a pochopit, že chyba není jen na druhé straně.
Pokud nechci, aby můj život stál za hovno, je třeba se s ním poprat, přestat se vymlouvat a litovat.
Díky IVO, pokud chceš vystoupit z anonimity, budu jen ráda!!!!!!!!

Řekla bych, že jsem se v pátek ocitla na svém dně a je jen na mě, zda se z něj vyhrabu.

Držte mi palce a ještě jednou děkuju.

Jsem moc ráda, že vás mám!!!!!!

MARKÉTA

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 05.09.05 11:51

Markét,

asi jsi slyšela ten balvan, co mi žuchnul od srdce, pořád jsem na vás myslela, holčičko…:)

No já myslím, že je to super dohoda a já bych taky potřebovala dokopat, nemohli bychom se třeba po mejlíku podporovat?:) I kdybych byla teď těhotná, tak to neznamená, že se mi nemusí podařit shodit nějaké to kilo sádla, drastické diety samozřejmě nehodlám držet, ale něco se sebou bych moc ráda dělala…

Mám sice nevýhodu v tom, že v týdnu mi malého nikdo nepohlídá, ale hoďku na domácí cvičení si najít můžu, David je strašně hodnej a dokáže si hrát sám, když si v pokojíčku pustím hudbu, tak i kdyby to mělo být 2×30 minut denně, pořád lepší, než nic, což je teď…

No a upravit jídelníček, to hlavně!!! Dneska jsem už spráskala trojhránek!!! Sladký je pro mě mor, a to i když jsem v pohodě:(((

Tak jestli chceš, můžeme se navzájem podporovat, popřemýšlej třeba o jednom pitném dni týdně, mě to ohromně pomohlo v době, kdy jsem hubla kvůli svatbě. Ale…teď se k tomu nemůžu dokopat:(((

Tak pa a držím moooc pěstičky, a strašně se těším, jak nám o vánocích napíšeš, že prvních pár kilíček je dole a že na tobě visí pár oblíbených kousků věcí:))) A jsem mooc zvědavá na manžovo reakci:)

Hodně štěstí!!!:)

Diny

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 05.09.05 11:58

ANO, ANO, ANO, jeden pitný den v týdnu by se mi hodil.

Ráda se spojím, jen ten pitný den musí být pondělí a nebo úterý.

Ve středu a čtvrtek teď budu 10 týdnů jezdit k našim na plavání s malou a už vidím, jak svojí mámě vysvětluju, že nebudu jíst, že jenom piju.

To samý pátek, teď nás čeká spousta pátečních rodinných narozeninových oslav a tam bych taky hřešila.

Tak co půjdeme do těch pitných dnů? A který den navrhuješ? Pondělí, či úterý. Já navrhuju pondělí, po víkendovém vyvařování, by se asi hodil.

Markéta a Markétka, která mě má dneska hodně ráda, neb už hodinu a půl spinká.

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 05.09.05 12:01

Andílek je vzhůru.

M.

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 05.09.05 12:05

Peto, moc hezký deníček. Hlavně tě obdivuji, že máš ty prcky tak brzo po sobě, jak to zvládáš?

já jsem to původně taky tak chtěla, ale Vítkoví jsou 3 měsíce a je to velmi náročné málo spící miminko, že ten můj sen je pouhá utopie. A taky mi spousta lidí řekla, že děti tak brzo o sobě mít je k zbláznění…
no držím palce :) krista

 
Anonymní  05.09.05 12:07

Hmmm, tak tentokrát zase Tvůj příspěvek dostal mě! Jsi strašně milá a Markét, nemáš zač děkovat, jen Ti mooc přeju, abys ten věčnej boj zvládla co nejdřív (určitě víš, o čem mluvím) a budu držet všechny palce. A už se těším na další a teď už jenom veselý zprávičky od Vás.
pá Iva

 
Anonymní  05.09.05 12:10

..... a do pitného dne jdu s vama! Pondělí nebo úterý, je mi úúplně fuk! Iva

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 05.09.05 12:14

Fajn, tak budeme společně pít!!!!!!!!

A nechceš mi na majl napsat o sobě něco víc, odkud jsi a co děláš?

Ráda Tě poznám, padla si mi do oka, jsme na stejné vlně!!!!

Markéta

 
Anonymní  05.09.05 12:28

Market, moc Ti držím palce na všechno, věřím, že to zvládneš, určitě budeš mít podporu i od nás všech z emimina a to by bylo aby nebylo!!!! S tou vervou s jakou brusliš a tak myslím, že když se do něčeho dáš, tak to bude na 120% a ono ti pak bude blbý tu ledničku futrovat když před tím bude tolik námahy.
Manžel se nakonec projevil docela dobře, možná i kvůli té jeho mamince je na to trochu víc háklivej, ale jak psaly holky, jistě i jeho postava není Mistr kultrurista.

jen chci napsat k těm pitným dnům že kdysi jsem to držela a ideální pro mě byly pondělky, po víkendu jsem měla vždycky největší výčitky nebo největší „hříchy“ - rodinný oběd atd a nejlíp mě to motivovalo.
A opravdu zhubnutí během měsíce je blbost, která by vedla k jojo efektu a začarovanému kruhu. Hezky pomalu, ale jistě!!!
Manžel mě docela překvapil, i když scénka, která to rozpoutala byla docela drsná, tak řešení to má a on je snad na něm ochoten spolupracovat.
S osmi zaťatýma palečkama
Claudie a Skipísek

 
Anonymní  05.09.05 12:31

Bolero, držím Ti palce.
Chápu tě a chápu i tvého muže. Nejspíš tě chce vyburcovat k činnosti a nelze mu zazlívat, že ho nepřitahuješ s 20 kily nadváhy. Bohužel nátlak a psychický teror ti od těch kil nepomůže. Přečti si třeba něco od paní Sipeky a zkus se dle toho zařídit. nebud perfekcionista a kašli na bordel v bytě. Místo úklidu si zacvič…Odstran z domu čokoládu a vše s přívlastkem „čokoládový…“ Usmívej se. Nepřepínej se. Nečekej zázraky. Nenech se zatlačit do časových limitů. Odnes váhu na půdu. Zajdi na kosmetiku…Nelituj se. Přiznej barvu sama před sebou. A zamysli se nad mužem - dělá to opravdu JEN kvůli tvé nadváze, nebo to je tak, že až budeš štíhlá, najde si jiný důvod k „buzeraci“? Bude na tebe pyšný, když zhubneš, nebo bude hledat další a další chybičky?

Držím ti palce s bojem proti nadváze a byla bych ráda, kdyby každá ženská hubla kvůli sobě a svému dobrému pocitu. ne kvůli tomu, že ju chlap nutí. To je nejlepší cesta k jojo efektu.

elda nakukovatelka

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 05.09.05 12:34

Naprosto souhlasím.

Beze zbytku.

M.

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 05.09.05 12:35

Přesně z tohoto důvodu jsem jako pitný den zvolila pondělí - tedy až to další!!!!!

A díky za všechny palečky!!!!!

M.

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 05.09.05 12:51

Markét a i ostatní, kdo chcete držet pitňák:)

Navrhuju pondělí, po mých půlročních zkušenostech to byl nejlepší den v týdnu, díky němu jsem se krásně držela i v úterý a další dny, pokud jsem maličko ujela o víkendu, pitný den to zachránil. Vždycky jsem se vážila v úterý, i když to bylo ovlivněné tím pitným dnem, tak přece jen když jsem viděla každé úterý o půl kilo až kilo míň, byla to další motivace:) Za půl roku jsem kombinací pitňáku, pohybu a uměřené stravy (ale i občas jsem hřešila) zhubla 20 kilo. Cítila jsem se skvěle a manžel mi nahmatal zase kosti na bocích. Sním o tom, že by se zase tak mohlo stát:)

Takže příští pondělí start? A co kdybychom tenhle týden nic nehrotili, jen si zapisovali, co do té nevymáchané tlamky dáme a jestli se dokopeme k pohybu, tak také pěkně napsat?:))) Mě to psaní ohromně pomáhalo, píšu si i teď jak blbnu s FlyLady, kdo jste četl o uklízení po netu a nemá to chybu:)

Jo a co je super je měření, nemusíme si to psát navzájem, ale zase do sešitu, já tam měla snad 20 mír, hihi a krásně ty číslíčka šla dolů, je to v první fázi lepší než váha, fakt:) Pokud mi potvrdí dr. miminko, tak se omlouvám, ale u břicha mi to asi poskočí:))) Jenže to neznamená, že nemůžu zhubnout třeba na nohách:)

Paaa zatím a nechce to ze začátku přepálit, pak se zase brzy skončí…a když se jeden den nevyvede, tak zase další začít znovu, ne to vzdát úplně:)

Diny

PS: Ivo, jsem děsná zvědavka, nemohla bys mě mejlem taky nakoupnout?:)))

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 05.09.05 13:09

Diny, jsem pro pondělí a jdu do toho, ten pitňák jsem ještě nikdy nezkoušela a uvidím co to v kombinaci s pohybem a umírněnou stravou, udělá.

Tento týden taky hrotit jídlo nebudu, jen se vrhnu na ten pohyb.

Dneska brusle, úterý aerobic, středa plavání, čtvrtek aerobic, pátek asi brusle, nebo si dám voraz a v sobotu vybíráme brambory, to bude asi nejnáročnější!!!!!!

S FLylady díky tobě blbnu taky a moc se mi to líbí a moc mi to pomáhá.

Máš udělanou nějakou tabuličku s těmi 20-ti mírami, které si měřila?

Díky Markéta

 
Anonymní  05.09.05 13:15

Bolero,
držím pěsti a drž se, kočko… bude líp! Do toho pitného dne jdu s vámi… původní plán začít již dnes (aniž bych četla deníček) ztroskotal, když jsem tu objevila zapomenutou čokoládu..:) teda zapomněla jsem ji tu já, že ji tu mám jinak souhlas, odstraň z domu vše, na co tě může honit mlsná.. já takhle zhubla během dvou měsíců 10kg! ..a to tak, že v práci o obědě jsem snědla co jsem chtěla, vůbec jsem se neomezovala a večer když jsem se dostala domů, tak… tak tam prostě nic nebylo. Absolutně nic! Co jsem se rozešla s přítelem a bydlím v Praze v podnájmu, mám v lednici skleničku okurek a toť vše..:) Prvních 14 dní bylo krutých, to jsem po nocích chodila ujídat cukr…:)) ale pak jsem si zvykla a je to v poho. O víkendech jezdim k našim nebo k ségře a ti mě vždy donutí jíst.., takže pondělní pitný režim bude jen a jen fajn…:))) měj se krásně a všem ostatním přeji totéž.. úsměv na tváři, svět je pak veselejší!!!
Martina (ganginka)

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 05.09.05 13:17

Vítej v pitném klubu!!!!!!

M.

 
Kacka03
Závislačka 3126 příspěvků 05.09.05 13:25

Ahojte kočky,

tak do pitného dne jdu s Váma !!!!!!! :-) Já se totiž vždycky namotivuji a pak to vydržím tak do dvou odpoledne a pak sežeru na co příjdu. Fakt síla. Navíc to potřebuju udělat tak, abych měla pitný den v den, kdy nemám žádnou fyzickou zátěž. POkud v teb den jdete cvičit, tak musíte normálně jíst !!!!!!!!!! takže to pondělí mi vyhovuje, jelikož cvičím út, st, čt, ne. :-))

Ovšem ted jsem se projevila jak popelnice. Jelikož mám pořádnou mrchu, tak mě jako vždy chytla žravá :-( No a dala jsem si malinovo vanilkovou zmrzlinu a ted jsem zbouchala celou krabici Lázeňských oplatek ( oříškových ) . všechny jsem je sežrala :-( Bože já se stydím ! :-( Nevím co mě to vždy chytá. no jo no. Holt musím dnes uvařit večeři a zbytek si vezmu zítra do práce k obědu. To je jediná záruka, že budu jíst normálně. Už to mám odzkoušené.
Já mám ted alespon jako motivaci tu svatbu :-) Tak uvidíme :-)))

Navíc mám dneska na sobě nemožný oblečení a celkově si připadám hnusná, nemožná a odporná :-))))))) Je to prostě tím, že mám MS :-) Měla bych se jít objednat ke kadeřníkovi, kde jsem nebyla zase už asi půl roku. Alespon na zastřižení konečků. Jenže i na to jsem nemožná. A štve mě, že nemůžu jít ani cvičit, protože mě fest bolí břicho a záda :-((( Je to pěkná otrava.

Tolik optimismu ! :-))))))))))))))

Kačka

 
Anonymní  05.09.05 13:28

Marketka ahoj,

pridavam sa aj ja k vam. Pamatam si ta este z dennicka Podzimnych miminiek.

Miska-konkinka

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 05.09.05 13:29

Markét,

někde jo, pokusím se jí vykutat, byla v excelu:)

Nemáš icq? Já mám číslo: 236 581 227:)

Jinak si říkám, co takhle pokud se příští týden fakt rozjedeme, založit si deníček na Rodině? Ale nechala bych tomu čas, zatím:)

Mohli bychom si do něj psát naše úspěchy, tipy, rady…přece jen tady je server o miminkách:) No a přátelství by dostávali holčiny, co mají fakt něco nad, já chodila kdysi na chat a tam chodili i takové : mám 54 kilo a chci mít 49…grrr…bralo mi to neuvěřitelně chuť hubnout…

Tak zatím pá, jdu něco dělat, zlila jsem troubu Dranou, úplně se to olupuje samo a do záchoda jsem vylila půl litru kyseliny chlorovodíkové, nechám to působit tak 3 hodiny (haha, nikdo doma a já to budu řešit vanou:))) Prodavač slíbil záchod jako nový:)

Diny

 
Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 05.09.05 13:30

market, moc sa tesim ze ste sa vypovidali. cas ukaze ci to bolo kvoli vahe ci niecomu inemu. moc ti drzim palce a keby si bydlela tu tak ta taham plavat, behat, bruslit obcas do posilky :o).

co sa tyka sportu taky maly tip. nesportuj hladna. pri pitnom dni si daj tesne pred treningom hroznovy cukor, alebo susene hrozienka. je to rychla energia ktoru spalis. a prilisna unava depta. na to je dobre magnezium. obcas si supni magne B6. no dost bolo rad :o)

ok, na vianoce hodis foto ;o)

danka

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 05.09.05 13:31

V pondělí taky kromě brusí nemám naplánovanou žádnou fyzickou zátěž.

…a chtěla bych vidět tu hnusnou, nemožnou a odpornou!!!!!!!!!!!

Takovou si asi ještě v zrcadle nepotkala!!!!!

M.

PS: Popelnice je bezva přirovnání :-))))

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 05.09.05 13:34

Takže hroznový cukr, rozinky, magnezium a B6? Před sportovní aktivitou!!!!

M.

 
Kacka03
Závislačka 3126 příspěvků 05.09.05 13:36

no fakt. Ten pocit je hroznej. Mám sukni s podšívkou. Obecně je nesnáším, ale dnes speciálně. Všechno se na mě lepí, břicho bolí i po prášku a já bych nejradši zalezla domů a nevycházela. Ty první dny MS jsou u mně naprosto příšerný :-((((( Mám ji hodně silnou. Normálně ne, ale bez HA docela trpím :-(

Dneska hodnotím svůj pocit jako HUMUS a svůj výraz jako ŠEREDNEJ ! :-)))))

K.

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 05.09.05 13:40

To znám, mě se po porodu taky hodně zhoršila MS. Mám předepsanou antikoncepci, od příštího měsíce už to snad bude bez utrpení!!!!

M.

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 05.09.05 13:48

Ahojky, přesně, mám podzimátko a chodila jsem tam do deníčku, ale nestíhám, tak jsem jenom tady, vítej v pitném klubu!!!!

M.

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 05.09.05 14:06

Tak teď jdu k dr, potom na brusle, potom ke tchýni na kapra, ale večer po VV založím album na rodině.

Zítra probereme tu dezinfekci záchoda a trouby!!!!

Ahojky Markéta

 
Anonymní  05.09.05 14:07

..a co budete pít…? ..mě doporučili zelený čaj Maté, neslazený. Je výborný a navíc má spoustu výborných účinků, doporučují ho na všechno..! Prý ho pili indiáni, aby zahnali pocit hladu. (teda to na mě nefunguje.. na hlad jo, na „mlsnou“ ne..) ..asi jsem ale zhubla i tím, že jsem po Maté hoodně často běhala na záchod:))) a protože to mám trochu dál a do schodů…

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 05.09.05 14:13

Ahojky, tak jsem vložila do galerie svou týden starou fotku, abyste mohli potom před vánocemi porovnávat.

Já a mých 90 kilo. MArkéta

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 05.09.05 14:14

Já budu pít neslazený ovocný nebo zelený čaj a neperlivou vodu.

M.

 
Missorka  05.09.05 15:13

Jen v rychlosti, Valoča má extra náročnej den…

Chci do toho jít s váma. Pitnej den asi s kojením zavést nemůžu, ale jinak se vyfotím a klidně napíšu někam i nějaký míry…

Víc napíšu večer. Šik maminám zdar!!!

Peta

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 05.09.05 15:23

Hojky,

já taky jdu do toho s váma…a že budu sebemrskač tak klidně dovalím i foto ve spoďárách(pro odstrašení)pokud do toho půjde i někdo jinej :-))
A přidám i své obr míry…
A co jako budeme on line dělat??Já pitný den asi kvůli koju nee,tak cooo?

Berete mě??
Chcete mě??

Gabča

 
Anonymní  05.09.05 16:16

Markét tak to nebyla zrovna vhodná :-) fotka, já tam vidím velice šik maminku , žádnou anorektičku ;-), to né, ale 90 tam vidět fakt není! :-)
Claudie

 
Missorka  05.09.05 16:24

Ty jsi věčně nespokojená… :-)

Mít 90, tak si pískám (čímž nechci bagatelizovat tvůj problém Markét, jsem o dost vyšší).
Večer se nechám vyfotit a hodím extra odpornou fotku.
Co takhle na oplátku nějakej pupek?

Peta

 
Missorka  05.09.05 16:26

Beru a chci!

Ale ve spoďárách se troufnu ukázat maximálně před mužem… ;-)

P.

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 05.09.05 16:52

Ahoj holky:)

Co jsem si zjišťovala, tak třeba Missorka by asi pitňák držet neměla, ale mohla by držet třeba zeleninový den:) To jsem tě potěšila, viď:)))

Gábi, pokud máš starší dítko půl roku a to už nejí jen od tebe, tak si klidně pitňák střihni:)

Áááá právě mi synátor vysypal pytlík piškotů na koberec, no snad je do večera sezobe:)))

Diny

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama