P. S. T. M. - 79 - VYVOLENÍ

Snažení
  • Missorka
  • 25.09.05

SOUKROMÝ DENÍK SOUTĚŽÍCÍ PETRY 54. DEN VE VILE Tak se konečně dostávám k tomu, abych si zabilancovala a popsala trochu jak si tu žijeme, zavření ve Vile. Dovolte mi nejdříve představit soutěžící. takže samozřejmě jsem tu já, Petra, a taky Zdeněk. S tím se přátelím poměrně hodně a významně (ale podrobnosti se spíš hodí do Noční show ;)). Pak už jsou tu jen další dva soutěžící, ale nám se Zdeňkem to docela stačí, víc už bychom asi nezvládali. Jsou totiž dost nároční pokusím se tu mírně přiblížit jak...

Dva zbývající soutěžící se jmenují Vojtěch a Valerie a vyznačují se zejména tím, že zaberou skoro všechen náš čas, takže aby bylo vůbec co vysílat v Noční show, musíme to se Zdeňkem tvrdě dohánět v pozdních nočních hodinách, nebo když V+V usnou oba naráz, což se děje velmi zřídkakdy.

Vyvolený Vojtěch je známý tím, že na naše poměry vstává nechutně brzo, tak kolem půl sedmé a bůh ví proč je zvyklý, že pije mléko v posteli. No, proti gustu žádný dišputát - ať si každý dělá co chce a kdy chce, nicméně Vojtěch vyžaduje, aby mu mléko připravoval někdo z nás, tedy buď já anebo Vyvolený Zdeněk (míváme kvůli tomu se Z. docela neshody, protože spánek milujeme oba a jeho ukončení je pro nás opravdu bolestné). Poté Vyvolený Vojtěch vstává a naše práce začíná, on sám totiž dělá málo co. Musíme ho převlíkat a aby toho nebylo dost, tak se u toho většinou vzteká (nepochopili jsme zatím proč - možná mu dáváme špatné oblečení). Pak musíme předčítat knížky a zejména tu o autech pořád dokola. Vyvolený Vojtěch většinou snídá chleba s něčím, snažíme se, aby byl chleba čerstvý a nakrájený na vyhovující čtverečky (je to jednodušší než riskovat vyházení chleba na zem a tím pádem úklid kuchyně). Po snídani musíme Vyvoleného Vojtěcha většinou umýt, ale pochopila jsem, že to také děláme špatně, protože dotyčný absolutně nespolupracuje a např. utírání úst vyloženě nesnáší).

Poté se většinou probouzí Vyvolená Valerie, o nic míň náročná než Vojtěch, jen metody má jiné. Prakticky na nás vůbec nemluví, jenom řve. Abych byla přesná - řve tehdy, když ji něco nevyhovuje, což je dost často, ale jelikož její řev je nekonkrétní, většinou nevíme, co udělat, aby řev ustal. Vykutálená produkce nám umístila do Vily skákací fitball a Vyvolená Valerie ho s oblibou používá jako mučící nástroj na mě a na Zdenka, někdy jsme k večer už tak uskákaní, že ani při nejlepší vůli prostě není v Noční show co vysílat.

Během dne plníme různé úkoly. Ještě jsem nezaznamenala, že by se zúčastňovali také Vojtěch a Valerie, spíš je to tak, že dané úkoly s nimi nějak souvisí. Nejzapeklitějším úkolem se zdá být výživa Vyvolené Valerie, což je úkol dlouhodobý a za jeho neplnění hrozí výrazné sankce. Není to opravdu jednoduché - posuďte sami. Vyvolená Valerie by teoreticky měla přibývat na váze. ze začátku nám zhubla a hned jsme byli potrestáni. Poté jsme pochopili, že Valerie je ochotná jíst jedině mléko, ale ne ledajaké. Mléko v prsním obalu striktně odmítala a radši výhružně hladověla (užili jsme si dost řevu než jsme to pochopili a navíc tou dobou nám ještě produkce nedodala míč.) Pak jsme začali Valerii podávat mléko v láhvi, tento obal jí vyhovoval a zdálo se, že problém bude vyřešen. Fikaná Valerie se ovšem rozhodla nepít patřičné dávky a nepřibírat, docela se bojím, jaký trest se Zdeňkem dostaneme po oficiálním vážení (nedělám si iluze, že by mohla přibrat požadovaných 200 - 250g za týden…)

Moc intrik jsem zatím ve Vile nezaznamenala, i když se zdá, že Vojtěch a Valerie spolu jakýmsi záhadným způsobem komunikují a domlouvají se na mě a na Zdenka. Vypozorovala jsem, že oba nespí ve stejnou dobu a většinou když jsem donucena skákat s Valerií na míči (mnoho hodin denně), přichází (Ano! Už konečně chodí! Sice ho nemusíme tolik nosit, ale zase je značně nestabilní, takže máme co dělat, aby se nezranil) Vyvolený Vojtěch, pověsí se mi na nohu a hlasitě a vesele volá: „HOP, HOP!“ Vojtěcha také velmi zajímají ty chvilky, kdy je Valerie nahá, zatím šlo jeho pozornost odpoutat třeba tubou s krémem, ale myslím, že mi tato finta už dlouho nevydrží… Nejhorší okamžiky zažíváme tehdy, když řvou oba najednou, to mám obrovskou chuť odkráčet do Zpovědnice, zaplatit pokutu a z Vily vypadnout…

Ovšem nemyslím si, že by neplnění daných úkolů vedlo k mému vyloučení z vily. Jsem si jistá, že K.O. nedostanu od Zdenka a od Vojtěcha (poslední dobou mi projevuje náklonnost a dává mi pusinky). U Valerie si nejsem jistá, možná by se mě ráda zbavila, ale zase mě uklidňuje, že to snad nemá jak sdělit a tak ještě nějaký čas ve Vile vytrvám - minimálně do té doby, než se naučí obstojně mluvit. Zjistila jsem, že už mi ani tak nejde o tu výhru, ale soutěžící mi opravdu přirostli k srdci a je pro mě nepředstavitelné, že bych se s nimi loučila…

Chci proto zůstat co nejdéle a myslím, že ostatní soutěžící také (ačkoli u Vyvolené Valerie si docela jistá nejsem - uvidíme časem, ale včera se na mě smála docela povzbudivě a bylo u toho neskutečně sladká, to jí pak všechny krušné chvilky velmi rychle odpouštím…). Zdeněk má na uspořádání ve Vile stejný názor, dneska pozoroval Vyvoleného Vojtěcha jak ťape ze dveří, ve dveřích se otočil a udělal mu pá pá a Zdeněk se málem rozbrečel - z toho usuzuji, že i když by taky z Vily někdy nejradši prchnul, honem rychle by se vrátil zpátky a byl zase s námi. Já osobně zjišťuji, že mě tento život nesmírně uspokojuje a cítím se šťastná…

I když nebylo od věci v sobotu z Vily vypadnout, zjistit, že venku pořád ještě existují Support Lesbiens, skvěle jim to zpívá, že si ještě pamatuju i některé jejich texty a HLAVNĚ, že Zdeněk po burčáku neskutečně skvěle líbá…

Z Vily se zatím loučí a všechny pozdravuje

Peta, Zdeněk, Vojta a Valerie

P.S.: Děkuji ASHE/KACII za námět pro tento deníček…:-)

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 25.09.05 21:16

Jó, jó, jó, Vyvolení se v telce flákaj, ale tohle je teda mnohem lepší náhrada:-))))))
Díky Leni za námět a Péťo díky za super deníček:-))))

A+A

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 25.09.05 21:33

Petko,

diky, to jsem se zase jednou skvele pobavila … tleskam a to hodne nahlas!!! Kazdopadne preju, at te osazenstvo vily nikdy nevylouci a mate se stale radi jako dosud … nebo i vice pokud to vubec jde!:-)))

Pa a pusu malym Vyvolenym

Sulanek a Nika

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 25.09.05 21:47

Kromě toho,že se bavím musím uznat,že Vaše volba Véčka již v roce 2003 byla težce nadčasová a druhým Véčkem, teda Véčkovou roku 2005 jste to jen podpořili. Sponzoruje Vás Prima?? :--))
Claudie

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 25.09.05 22:06

Peťo perfektní,já bych taky ráda z vily někdy prchla,ale když mi Štěpulátora občas oodvážejí do DUELU tak jsem ráda že se za chvíli zase vrátí :-))
Takže s prcháním ještě posečkám :-))

Gabka

 
Arka
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 25.09.05 22:19

Mila Peto,

super,super,su­per!!!…1× za vystizne napsany denicek,2× za to,ze z Vily rozhodne nikdy neuteces,protoze jsi skvela mamka a Zdenek skvely tatinek, 3× za perfektni naladeni na Burcak:o)))))
drzim palecky,at je u Vas doma vzdy pohoda a mooore lasky:)

Arka ze Stesticek

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 25.09.05 23:46

Ahoj Vyvolená Péťo!
Tak tohle té naší Vile prosím už nedělej. Já tady řvu smíchy, což se zle nelíbí mému, již spícímu, Vyvolenému. Prý už produkce gongem oznámila večerku a mám tudíž okamžitě sklapnout. Ale stejně moc díky za informace z venku. Chybí mi jako sůl. Obzvlášť mě uklidňují sdělení o tom, jak to vypadá v jiných Vilách.
Ahoj Esterka & spol. VV

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 26.09.05 08:26

Péťo:)

Takhle po ránu se od plic zasmát, to je něco, navrch, když je pondělí a PPP k tomu, dík:)))

Nechceš článeček nabídnout www.centrum.cz, co mají pod patronátem Vyvolený na netu?:)))) Já myslím, že by to byla bomba, možná start tvé nové kariéry, a to si teď srandu nedělám:) Fakt dokážeš jakékoliv téma zpracovat neuvěřitelným způsobem, můžu si pro tebe na příště taky něco připravit?:)))

Pááá Diny - spolubojovnice H

 
Kukatko
Kecalka 278 příspěvků 26.09.05 08:35
:-DDDD

Ahoj Petři!
Super deníček, u nás ve Vile je to podobné a brzy to bude i s podobným osazenstvem :-).

Zdraví Vás Hanka z Únorňátek (+Eliška 26m a mimi 17tt)

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 26.09.05 09:20

Tak tihle vyvolení nemají chybu. Moc krásný deníček Missorko.
Pozdravuj rodinku.
Maky a Terinka (z jarních miminek 2004)

 
semeda
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 26.09.05 09:24

Ahojky, tvoje články hrozně ráda čtu, ale většinou se nepřidávám ke komentářům…

Na tenhle ale reagovat musím, protože tenhle hraje prim (nebo Primu? :D)

Jsi fakt skvělá spisovatelka, moc ti děkuji za zlepšení nálady hned po ránu. Také mám občas chuť se nechat z naší Vily vyloučit, obávám se však, že moje produkce by mě našla kdekoliv (Filipa z BB taky našli, padla mi poslední šance na možnost zmizet ze světa) a násilím by mě donutila strávit ve Vile další čas ;)

Můj Vyvolený Filípek právě plní tajný úkol (domnívám se) „jak nesníst ani sousto ze snídaně“ a velmi dobře se mu daří, doufám že dostane odpovídající odměnu, hned co se Vyvolený tatínek Filip dostaví zpět ze zpovědnice zvané „práce“ ;) Nebo že by to byla sauna? :D

Jejda, to jsem se ale rozepsala ;) Tak já jdu svému vyvolenému zkazit tajný úkol a tu snídani do něj nacpu ;)

Pa pa Semeda + Filípek (toho času v Květníčku)

 
cobbie
Kecalka 379 příspěvků 26.09.05 10:09

již podruhé ti musím gratulovat jaká jsi skvělá spisovatelka, opravdu je to super čtení. díky
cobbie z květníčku

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 26.09.05 11:20

Ahojky VŠECHNY VYVOLENÉ!!!!!!!!

PETO - dokonalé, nenacházím žádné jiné slovvo, kterým to okomentovat. D O K O N A L É!!!!

Já si taky občas připadám jako zavřená do vily, ale jelikož jsem trávlili poslední 4 dny u mých rodičů, tak jsem také poznala, že existuje život za vilou, mí rodičové ohlídali moje malé dokonalé stvoření, já se s manželem odreagovala na burčáku a do vily jsem opět spěchala zpátky, jak mě se stýskalo!!!!!

Moje malá vyvolená Markétka oslavila svoje 1. narozeniny obrovským ohňostrojem u babičky. Ohňostroj byl na počest václavské pouti, ale stejně byl jenom Markétky!!!!! A při něm mi tekly slzy štěstí, když jsem místo na ohňostroj koukala na svojí malou, jak má pusu do kořán a zírá na tu krásu na noční obloze. A já během těch pár minut vzpomínala na maličký uzlíček, který mi přinesli na JIP, jak jsem jí poprvé viděla, chovala, kojila......

A jsem moc šťasná, že jsem byla také Vyvolená!!!!!!

Markéta a Markétka 1 rok a 3 dny (zmenšuju fotky a šoupnu nějakou roční Markétku do galerky, oslava bude až zítra, potom pošlu další)

 
shirin1
Kecalka 331 příspěvků 26.09.05 12:55

Ahojky Peto!!!!

hahahaha..uuu­zasne,takhle jsem se nepobavila uz dlouho!!!!

Mejte se vsichni ve vile moooc fajn!!!

shirin,sammy a sari

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 26.09.05 16:00

Ahojky,

Markétka má v roce 10 kg a 77 cm

Markéta

 
Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 26.09.05 18:27

ahoj,

peta, vstavam bez problemov v 6, mozem sa nastahovat? valuske by som spravila fit program aj so spravnym stravovanim :o))

inac nic nove. moji spoluziaci su odporni primitivni pubertaci…sabotuju veskere snazenie ucitelov

marketke vseeeetko najlepsie, vaha a vyska zodpovedaju proporciam profi modelky :o))

danka

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 26.09.05 18:37

peto,ty ses minula povolanim.proste super napsany denicek!
luka a kacenka od jarnich mimin

 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 26.09.05 19:37

Ahojky:-)
Hubnulky jak přežíváte pitňák? Držte se!!! Obdivuju vás!:-)

Bolero, teda to měla Markétka krásnou oslavu:-) To muselo bejt strašně dojemný:-) Já jsem zvědavá, jak to vymslíme pro tu naší cácorku, taky se to pomalu blíží. A pak hned Ježíšek, to bude taky zajímavý:-)

Péťo, co Vojtíšek a chůze? Trajdá, trajdá?:-) Ještě nezdrhá?:-)

Anice asi roste druhej zoubek, tak jí teče z nosu a je protivka. Sakra měla bych si vážit, že normálně usíná a spí tááák pohodově!!!

Zdraví A+A

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 26.09.05 20:14

Ahojky, opravdová oslava bude až zítra, právě jsem dofoukala 20 balonků na ozdobu.

Markéta

 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 26.09.05 20:24

Jo ták:-) tak to moc držim palečky, ať se to pěkně povede:-)
Já prve myslela ten ohňostroj:-) Toho by se Anika asi bála:-) Dneska měla totál záchvat z vysavače. Nikdy jí nevadil a dneska se mohla zbláznit. Joj, snad to brzo přejde nebo tu budeme mít pěkně nastláno:-)

 
Missorka  26.09.05 20:55

Jen si užívej dokud nemusíš vysávat… Vojta se už nebojí :-(.

P.

Pitný den splněn!!! ;-)

 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 26.09.05 22:01

No jo, ale dneska bylo VP a mě to nějak chytlo:-))) Jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží.
Mmch, Anika šla spát v osm a už byla třikrát vzhůru, z toho půlhodina řevu, až to za srdce bralo. Sakra na to nejsem zvyklá:-(
Mno, zatim to ale nemá na tvojí včerejší noc, tak si nebudu moc stěžovat…

 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 26.09.05 22:03

Jo a proboha jaks to přežila??? a fakt se v noci nevzbudíš hlady? Bych to zkusila, le mám zase zubovou malou přísavku na prsu, tak neriskuju…

 
Missorka  26.09.05 22:13

No měla jsem šílené stravovací návyky, ale jíst v noci jsem se nikdy nenaučila. :-) Navíc k tomu přistupuju tak, že se těším, jak na sebe budu večer pyšná, že jsem to dokázala (jsem ješitná a funguje to!). Jo a tyka moje kila narozdíl od tvých jsou kritická, takže to odhodlání je větší a taky nehodlám příští rok (či dříve? ;-)) těhotnět, takže nemám pocit, že hubnout teď by bylo jaksi zbytečné… :-)¨

Anie je chudinka zubatka, kéž by to bylo u vás jako u nás - první dva zuby byly běs, ale pak se to vylepšilo (nebo jsem si zvykla?). Teď mu lezou stoličky a není to nijak extra strašný, budí se tak jednou za noc. Tak ať brzo vylezou, potvory, a můžete mít zase krásné sny!

Peta

P.S.: Máte u nás superkombinézu - béžovou - nějak jsem to svoje dítě podcenila a je nám malá… ;-)

 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 26.09.05 22:22

Hmm, no něco málo do těhotnění zformovat musim, ale lenoch línej se vymlouvá, že břicho nemá cenu, ba dokonce bych vlastně ani neměla:-)))

Anika rýmuje, ale až jí teda řeknu, že bude mít boží kombinézu, určitě jí to přejde:-)
Na výměnu je tu pro Valušku béžovej svetřík:-)

 
Neffy
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 27.09.05 07:28

Super. Stíhám číst máloco mimo Květníček. Ale Tvoje články si najdu skoro vždy. :)) Už se těším na další. Takhle po ránu je to vždy příjemný začátek dne.
Neffy z Květníčku

 
asha
Nadpozemská drbna 29565 příspěvků 27.09.05 12:34

Ahojky:)

Peto, super denicek!!!:)))) Jenom nechapu, cim jsem te inspirovala????

Pro dnesek mam jednu superbombu! Mates si u snidane rekl o nocnik (jeho davivym eeeee)…no myslela jsem, ze uz je jako obvykle po vsem, ale po dukladnym ocuchani mi bylo jasny, ze tentokrat hlasil PREDEM! Pak si jasne rekl CIIII (=nocnik)!!!! A fakt se tam i vykadil! Byla jsem nadsena a on taky…
no ale abych trochu vychladla: Mates prave zahlasil EEE a uz to ma v pline haha.

Jinak ja jsem si v nedeli odpoledne strihla paradni migrenu, nejhorsi ve svym zivote, je mi blbe jeste ted. Ale aspon me to donutilo s tim neco udelat (diky Peto:) A jsem na 17.10. objednana na neurologii. Myslim, ze druhej podobnej zachvat bych byla schopna resit docela razantne a definitivne, fakt mi v noci pripadal skok z okna jako adekvatni lecba…

A kdo jeste nevidel muj novej sestrih, uvidi ho na mych strankach;)) Nebo ze bych ho mrskla do galerky? Jdu na to…

Albi, teda chudinka Ani:( Zuby jsou fakt mrchy, od zacatku do konce, ta priroda se na nich vyradila:( Ja vcera musela zrusit zubare:(( Po takovy dobe konecne sezenu nekoho, kdo me vezme a ja se pak musim preobjednavat ach jo.

Danko, pubertaci jo?:)))) No aby ne:))) Mam silnej pocit, ze jsme byli stejny:)))

L&M

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 27.09.05 12:45

Cau Peta!
Blahozelame k chodeniu!!!! No vidis, ako si mala kadejake reci (dermatolog, choditko, atd…) a nakoniec ste nas predbehli. My mame rekord 3 kroky, ale v podstate furt len tapkame za rucicku (alebo lozime ako tryskac po styroch)
Papa!
schamka a Danin od vedla
ps: mne sa zas zastavilo srdce pri tvojom komentari. Diiiik! Si strasne zlata ;o)

 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 27.09.05 13:48

Ahojky ve spolek:-)

Tak v noci na dnešek teda naše zubní zálešitost dosáhla, doufám, vrcholu!
Jako u prvního zubu má Anika rýmu, na odsátí to neni, ale život to teda znepříjemňuje pekelně. Noc byla děsná! Myslim, že jsem spala v kuse tak max hodinu. Holky, teda kdo jste často vstávaly na kojo, klobouk dolu, že ještě žijete. Nakonec Anika skončila u nás v posteli, jenže to se v tu ránu proměnila v děsně happy miminko v nejlepší náladě na studium mých a taťkových OKO a NOS, takže další hodinu jsem jen vrčela Ne a Hají, a když konečně vytuhla, nechala mi asi centimetr čtvereční postele. No dneska jsem vypatlaná až běda:-)
Ráno jsem jí vzala k dr. udělala jí 10ti měsíční prohlídku a naplánovaly jsme očkování. Anika váží 8300g a měří 71cm. No a po důkladné studii Aničiny dutiny ústní se zjistilo, že rostou snad všechny zuby, co můžou. Tak snad to ale zase brzo řejde… DOUFÁM!

Zdravím a letím se dospat…
A+A

 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 27.09.05 13:50

Jo a Matýskovi gratulace k nahlášení EE:-))) Je to šikula. Mamko musíš mu tu nehodu odpustit, už jich určo moc nebude:-)
Držim palce:-)

 
evelina1
Kecalka 406 příspěvků 27.09.05 14:23

Ahoj všem,
no to je pěkný, jsem úplně vygumovaná a nevim co napsat.
Na dnešek jsem naspala asi 3 hoďky a to jsem ještě v práci, ale zatím dobrý. Od včera má Adula zase horečky. Já fakt nevim čím to může být. Snad jsou to zuby, protože rýmu nemá, jen trochu kašel a to prý může být k zubům, v noci pořád kňoural a byl tak horkej, že jsem mu v 1.30 h musela dát sirup Ibalgin, tak uvidím jak to bude dnes a možná zítra radši skočíme k dr.
Taky byl v noci pořád přisátej, takže jsem byla totál vycuclá.
Jinak vinobraní bylo fajn domů jsme dorazili kolem půlnoci.
V neděli jsme makali na zahradě , já byla totál hotová, teď ten včerejšek no děs a zítra mám jít cvičit, no uvidíme.

Missorka-tak nám to nějak nevyšlo viď, my jsme byli pořád na jednom fleku, ani jsme moc necourali. Deníček super fakt jsem se zasmála, tyhle Vyvolený bych sledovala denně a pravidelně.

Asha - gratulace Matýskovi je to šikula, Ada si řekne EE a ukáže na plínu, ale to už tam má nálož, ale jak říkám má ještě na nočník čas, jinak migrénu nezávidím, já na ni netrpím, ale moje mamina u migrény zvracela a bylo ji děsně zle, tak hlavně aby neurolog pomohl

Albi - o zubech ani nemluvim, když Adovi rostli přední , tak to bylo v poho , ale ty stoličky ty nám dávaj zabrat, už aby měl všechny vylezlý, fakt je mi ho líto, tak a't Aniku moc netrápěj

Dancul - tak jak to vypadá, nevim jestli jsem něco nepřehlédla, ale vypadalo to nadějně viď, co ve škole jak dopadla ta reklama, puberťáci jsou všechny stejný, už ani nevim jestli to třískalo i se mnou, ale řekla bych, že u kluků je to horší

Bolero - dodatečně gratulace Markétce - hodně moc lásky a zdraví, a v životě jen samé štěstí a pohodu, hezky to dneska oslavte už se těším na fotky

tak se mějte fajn, počasí je super
ahoj Evel+Adámek stále ručkující

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 27.09.05 14:29

Ahoj holky,
jako vždy prima deníček :o) Z naší vily bych se nejradši nechala vyřadit. Od čtvrtka je Míša doma ze školky, první dvě noci jsem k vstávala k ní, protože jí ucpaný noc pořád budil a taky jsem se bála, že by se mohla počůrat, když je nastydlá a navíc jsem ji nutila hodně pít. Z pátka na sobotu už nastoupil s pekelnou rýmou Víťa, asi 4× za noc jsem musela odsávat, aby mohl vůbec dýchat což se neobejde bez šíleného řevu takže nás jistě sousedi milují zas o něco víc. Včera měl Vítek extra super den, vstával v 5, přes den spal 3× 45 minut s tím, že se probouzel s šíleným pláčem a neustále jsem ho musela nosit jinak řval až kašlal a dávil se. V půl páté odpoledne se mi podařilo nakouknout do pusy a prořezává se mu horní dvojka a další je na spadnutí, možná i jednička, která zatím není. Dnešní noc taky stála zato. Ve čtyři vypadal poměrně vyspalý a probíhalo u nás totéž co v posteli u Albi a Aniky.V pět usnul a vydržel do sedmi. Mě ta rýma skolila taky takže když zrovna v noci neječelo některé z dětí tak jsem se budila sama. Jsem hotová. Možná by nebylo špatné přihlásit se do jiné reality show - Výměna manželek. Měla bych jedinou podmínku - bezdětná domácnost, maximálně dospívající dítě(děti) na internátu.

Albi, na noční vstávání jsem si snad už i zvykla. Jsem přesvědčená, že jak se říká, že druhé dítě bývá klidnější, je to trochu jinak. Na spoustu věcí už je člověk připravený a nezaskočí ho noční kojení, vstávání v šest, nekonečné pochůzky po bytě s rancem na rameni, případně vakem či šátkem, rozpatlané jídlo kdekoliv atd. atd.

Asho, Matýsek je velký šikula, že to zashásil ASPOŇ JEDNOU včas! Evidentně ví, o co jde a nebude to dlouho trvat a nehody budou vzácné. Gratulujeme :o)

Markéto, Markétka je pořádný kus ženské! To snad ani není možné, že byla jednu dobu takové hubené mimčo! Já jen doufám, že Vítek bude mít aspoň 9 kilo :o)

Péťo, Vítek se taky vysavače nebojí, ani nebál což nechápu, když mu s ním dělám takové šílenosti jako odsávání nudlí. Jenže u nás je ten problém, že se s oblibou zakusuje do šňůry což mi nepřijde zrovna vhodné, obzvlášť, když je pod proudem…

Danko, jak to dopadlo s MS? Možná mi to uniklo na konci minulého deníčku?

Tak se mějte, taky už jsou zas všichni vzhůru a v plné síle tak končím. Pa pa!

Katka

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 27.09.05 14:36

Ještě jednou ode mě

zashásil = zahlásil

A koukám, že Adámek si taky užívá se zubama :o/ To je nějaké hromadné, že jo? Že by změna ročního období měla vliv na růst zubů??? Nebo čím to???
 K.

 
evelina1
Kecalka 406 příspěvků 27.09.05 15:08

Teda ty zuby nám dávaj a co teprv našim broučkům.
Já jsem dostala pár babskejch rad na teplotu, tka se s váma podělím.
Takže citronová glukoza - 2,5 dcl vody svaříme s 2 lžícema cukru, po schladnutí (tak aby se to dalo pít) vymačkáme celý citron a dáváme pít.
Potom od jednoho dětského dr. ( je to i vyzkoušené) - dávat dětem po lžičkách vychlazenou colu, zní to divně, ale je to jak na teplotu, tak i úspěšné při zvracení (to mám vyzkoušené na sobě).
Jinak doufám, že to jsou vážně zuby, teď řádí i ta šestá nemoc, no kdo se v tom má vyznat.
Tak ahoj a všem zoubkařům přeju klidnější noc.
 Evel

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 27.09.05 15:17

Evel,
i kdyby měl Adámek tu šestou nemoc tak se to nijak jinak stejně neléčí, akorát srážet vysoké teploty a když se objeví vyrážka tak je jasno. Ale u těch stoliček jsou teploty myslím časté. Míša třeba zuby nijak zvlášť neprožívala na rozdíl od Vítka, ale u čtyřek měla teploty. Zase pětky už byly celkem v pohodě, ale to už jí byly 3 roky :o)
No, už abychom se všechny pořádně vyspaly!
 Katka

 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 27.09.05 15:29

No holky, koukám, že jste si taky pěkně užívaly:-(
Hmm, tak zbývá jen popřát, ať to ty naše broučky brzo přejde.

Katcho, já teda moc na druhé klidnější dítě nevěřím, jednak si myslim, že už klidnější dítě mít nemůžu, a kdybych měla tak jsem opravdová Vyvolená!!! A druhak zatím v okolí toto pravidlo všichni druháčci bravurně porušují:-))

Evel, teda neděs mě, že bude u stoliček ještě hůř:-(((

A+A

 
evelina1
Kecalka 406 příspěvků 27.09.05 15:33

Kávové osvěžení:
Ledová káva s koňakem a čokoládou ( zní to skvěle) - 1 šálek překapané vychlazené kávy,5cl koňaku,1lžíce bílého vína, špetka moučkového cukru,led
Na ozdobení:šlehač­ka,čokoládoý máček
Ke kávě ve sklence přidáme drcený led,pocukrujeme a zalijeme koňakem a vínem.Nakonec ozdobíme šlehačkou a čokolád.máčkem.

Docela hezky to vypadá a snad to bude i dobře chutnat.
 Evel

 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 27.09.05 16:35

Evel, skvělej nápad:-)
jdu na to:-)

 
Missorka  27.09.05 16:49

JESTLI BUDE MÍT ALBI DRUHÝ DÍTĚ KLIDNĚJŠÍ NEŽ ANIKU, TAK NA SVĚTĚ NENÍ ŽÁDNÁ SPRAVEDLNOST!!! PŘÍSAHÁM! :-)

P.

 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 27.09.05 19:45

Hihi:-)
Ale za to, že je Anika taková hodná, můžeš přece ty:-))) Takže jestli můžu poprosit, zamlouvám si zase u tebe, až to bude aktuální, prenatální působení na moje druhé mimi:-)
Předem děkuji:-)

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 27.09.05 19:55

hihi Peto myslim,ze na svete neni spravedlnost a druhe mimi bude extremni lenoch a spac :))))))

 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 27.09.05 20:00

:-) mno, uvidíme…
bráchovi se posledně zdálo, že jsem těhotná a já fakt čerstvě byla, no a teď se mu zdálo, že čekám dvojčata!
To byste mi dva malý spáče ale přály, že jo?:-)

 
Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 27.09.05 22:14

ahoj,

nee nic ste neprepasli. toto bol des bes den. uz sa chystam spat at homam za sebou. rano som sa zbudila na detsky rev od susedov. ked niekto vrta alebo seka alebo ja neviem vysava ci kuka telku prilis nahlas tak sa mozte stazovat, ale co s takouto sirenou? na obed mi dosla sms ze kamarat oslavuje dceru zajtra vecer. takze som uplne mimo. oni sa neznali ked sme sa my brali a… tak som nachystala par oblecku. postupne sa vsetkeho zbavujem… neviem ci tam mam ist, nechcem nikomu kazit naladu, lebo je to super udalost. no nejak sa snad s tym poperu.

mam nerva na sveho draheho. robim mu (pomalicky) web stranku, mam uz par navrhov spracovanych a pytam sa aku ma predstravu a ci moze byt a on mi na vsetky povie moze byt, ani naznak ze super alebo nejake pripomienky… a este kt omu kuka ligu majstrov… najradsej by som mu vyhodila ovladko z okna, to by bolo na rozvod :o)

4.10. idem na tu genetiku. a je mi to lautrt jedno.

stale uvazujem ci mi to male chyba, neviem fakt je mi dobre aj bez (aspon sa mi to tak zda), ale desne ma se… ze som si tym musela prejst a mozno vlastne to ako sa na mna niektori ludia divaju (alebo si to len ja myslim) supnem si nejake magnezko at nervy povoli.

hubnulky, jak vam zavidim tu odhodlanost a disciplinu!!! len tak dalej! v hlave som si urobila posilovaci program…ale asi ostane len v hlave

paa, dobru noc
danka

 
Missorka  27.09.05 22:26

Danko,

není nic špatného na tom, že ti je dobře i bez dítěte (zatím(, svědčí to o tvé velké statečnosti.

ZAČNÍ SE UŽ KSAKRU OBDIVOVAT, PROTOŽE JSI ÚŽASNÁ A MÁLOKDO BY DOKÁZALA TO CO TY!

Radši fakt neotěhotním, abych ti to mohla na svatbě vysvětlit osobně… ;-)

Peta

 
Missorka  27.09.05 22:27

Strašně chci, abys měla dvojčata!!! Můžu to prenatálně nějak ovlivnit??? :-)

Peta

 
Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 28.09.05 08:19

keby si uplne strasne schudla a bola tehu, tak si to svokra ani nevsimne :o))

depka pokracovala aj v noci. normalne som vstala a bolo mi uplne do revu kym som nepochopila ze to bol sen :o) snivalo sa mi (dost realisticke) ze mam zapal delozneho cipku a preto nemozem byt tehu a stale som nechapala preco mi to nechcu liecit, hrabe mi fakt…

idem do skoly :o) jee este desiatu som si zabudla urobit

paa
danka

 
Missorka  28.09.05 19:31

Myslím, že to obvykle nedělám, ale už se mi fakt nedaří být nad věcí a optimistická, tak si sem jdu docela obyčejně postěžovat.

Já už fakt nevím co s tou naší princeznou dělat… Jsme na ní se Zdenkem dva a oba začínáme bejt na šrot… Snažím se nevidět to černě a říkat, že se to zlepší, ráno to ještě jde, ale večer bych ji fakt někdy nejraději prohodila oknem… Druhý hodnější dítě se u nás nekoná, ona je fakt dokonalej prudič.

Ze zkušenosti vím, že kojení může být docela stres, ale u nás je stres i UM… Val za den vypije asi tolik, kolik je předepsaná dávka pro dvoutýdenní miminko. Neřešila bych to, kdyby to bylo v pohodě a byla spokojená, ale každý krmení je stres jak hrom. Buď vypije tak 30ml a pak začne prskat a flusat savičku, nebo nevypije ani těch 30 a prudí hned od začátku, krmíme jí i 3/4 hodiny. Vůbec nevím, co budu dělat, až budu doma sama. Další dávku je ochotná přijmout nejdřív tak za 4 hodiny, dřív prostě dokáže držet ten dudlík v puse a nepřinutíte jí sát, ani kdybyste se zbláznili… Přitom mrška ušatá v noci tu 100 vychrupne ani neví jak a dá-li bůh zase spí…

Po „nakrmení“ taky není spokojená, přes den je ochotná spát pouze u někoho, nebo v kočáru, jinak hodí desetiminutovku a šlus a řev. Fakt už nevím, připadám si jak vyplašená novopečená mamina, co si stěžuje kde může, ale opravdu nevím co si počít a co ještě zlepšit. Představa, že to mám vydržet dál, je prostě strašná…

Ani snad nechci nějakou radu, nevím, jestli nějaká je, možná chci jen politovat, ale každopádně jsem se potřebovala vypsat - za to díky.

Slibuju, že se nějak zmátořím a budu už zase veselá a optimistická, třeba začnu brát drogy nebo tak něco… :-)

Peta a slušná depka

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 28.09.05 19:50

Ahoj Péťo,
to mě je líto, že vám Valča tak zatápí :o( Ani se nedivím, že není spokojená ani po krmení, když toho vypije tak málo. Různé dudlíky i různé UM jste asi zkoušeli, viď. Ještě mě napadá, jestli třeba nemá málo železa a tím i špatnou chuť k jídlu. Míša taky nepřibírala moc a ani moc nechtěla pít tak nás doktorka poslala na krev a hodnoty byly hraniční. Dostala železo, spoustu oblečení jsme „zaželeznili“, ale začala líp baštit a přibírat. Úplně tě chápu jak se cítíš, i s Vítkem jsem si zažívala něco podobného, když odmítal třeba i 6 hodin kojení (během dne) a řval a řval. No vyklubal se z toho zánět štředouší což u vás asi nepřichází v úvahu, ale cítila jsem se asi podobně jako ty.
Můžu ti popsat současnou situaci u nás: zřejmě rostou horní zuby a zřejmě taky zkouší, co vydržíme. Na dnešek jsme spali od 1,30 do 6,00. Nic moc.
Už jsem taky uvažovala o drogách pro sebe, nějakou taneční drogu, abych déle vydržela… tančit… po bytě… Ale co by se dělo, až by přestala působit??? Asi by mi to bylo jedno :o)))

Katka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 28.09.05 19:55

Péťo,

to mě moc mrzí,chápu,že jsi ze všeho unavená,do toho máš na starost ještě Vojtu…

Klárka taky prudila i u lahve,ve 4 měsících jen vyjímečně vypila 100 ml,ač měla vypít mnohem víc.Bylo to děsný,ale ona byla naštěstí spokojené mimčo,prostě jí stačilo míň.
Jediný,co mě napadá,je vyzkoušet jiné UM.Holky u Červenčátek hodně dávají Bebu,když dětem nechutnal Nutrilon,tak přešly na tuhle značku a snad je to OK.Zkus se poptat u nich.Na doktora bych nehledila,on se stresovat s nespokojenou a hladovou Valuškou doma nemusí.A navíc mu to nemusíš hned říkat,že jo.
Moc bych ti přála,aby se to zlepšilo,depku naprosto chápu.
Drž se,holka.

Hanka

 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 28.09.05 20:09

No jo, je to vytoužená princezna a ona to ví, mrška:-)
Upřímně, bejt v tvý kůži, asi hebnu, protože to musí bejt náročný:-(
Rady dávat nemůžu. Že se to zlepší je jasný, ale teď jde spíš o to, kdy…
Asi bych spíš promluvila Val do duše:
Valerie, Valerie, to je sice děsně pěkný, že podporuješ mamku v dietce, ale prosimtě, teda vůbec nechápu, proč by za A) měla hubnout vyčerpánim a za B) myslim fakt neni nutný, abys jí šla příkladem.
Jednak mamku znám a vím, že to bravurně zvládne sama, a za druhé myslím, že pořádná baba má mít někde na těle aspoň jeden faldíček, a v tomhle máš teda menší skluz.
Tož jestli ti jedna tetka může radit, vyprdni se na dietu, koukej si vychutnat to super extra plnotučný mlíčko, co ti nabízej a přibírej. Totiž bacha na to, teď jsi ještě v ochranný lhůtě a nemůže na tebe ani brácha, ani žádný jiný dítko (třeba Anika, Mates, Delfínek Julča a řada dalších), ale příjdou časy, kdy se menší zásobička energie bude hodit! Napříkld Anika poslední dobou pilně trénuje na panence ukazování očiček a teda mezi námi, tomu bych se radši metelesku blesku vyhnula.
Tvůj ctěný bratr už tě asi přelejzat nebude, ale určitě pro něj budeš znamenat velkou výzvu, coby ležící překážka a tady budeš muset nutně hrábnout do kondičky. No mě by to teda stačilo, ale jestli chceš, můžu pokračovat…
Delfínek je taky celkem kontaktní tvor a pokud nebudeš chtít bejt za panenku, budeš muset zdrhat i před Jůlinkou.
Tož holka, já bych se nad tím trochu zamyslela…:-)
Mám tě ráda, mám ráda tvojí mamku, mám ráda vaše kluky a ráda bych vás viděla co nejspokojenější!
Teta Albi

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 28.09.05 20:19

Šmankote Peti,

a nebude to tím jménem. :-))))) Né já vím, že to zlehčuju, ale přesně takto se chovala ta naše sojka do 6 týdnů. Já jsem teda kojila a Val naštěstí přibírala, ale jinak se u nás jenom chovalo u toho řvalo, nebo jenom řvalo, ani v kočárku nespala, to nastal zase ujekot a já zdrhala k domovu. Jak já vím jak ti je, drž se beruško.

Dana+Valuška (jarní miminka)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama