P. S. T. M. - 86 - NÁVOD K POUŽITÍ

Snažení
 • Missorka
 • 02.01.06

Tak na mě ze skříně vypadla taška z porodnice. Jsem ostuda děsná, ale byla nedovybalená, tak jsem se zastyděla a vybalila... Úplně na dně byl zajímavý papír. Konečně jsem pochopila spoustu věcí a tak vám ho sem zkopíruju:

*MILÁ MAMINKO,

gratulujeme k vám k narození Vašho dětátka a doufáme, že si s ním užijete mnoho radosti. Dovolte, abychom vás informovali, že Vaše dítě je vybaveno skrytým radarem, typ R-029604. Toto unikátní zařízení umožnuje Vašemu dítěti vnímat věci, které jsou obecně považovány za nevnímatelné.*

NÁVOD K POUŽITÍ:

OBECNÁ CHARAKTERISTIKA, TECHNICKÉ PARAMETRY

 1. Přístroj pracuje nepřetržitě a nevyžaduje ke svému provozu žádné baterie, k jeho chodu postačí energie běžně vyživovaného dítěte.
 1. Přístroj není vidět, nelze jej dezaktivovat ani ovládat.
 1. Přístroj dítěti umožnuje zlepšit jeho smyslové vnímání a dává dítěto možnost vnímat mimosmyslově.
 1. Citlivost přístroje je výrobně nastaven na maximum, slábne s věkem dítěte, ale velmi pomalu (v pubertě dochází ke zrychlení snižování citlivosti)

FUNKCE A REŽIMY PŘÍSTROJE:

 • Detekce rodičovského spánku - přístroj spolehlivě detekuje, že došlo k usnutí jednoho, či obou rodičů. Pokud jsou rodiče obzvláště unaveni, začne přístroj pracovat v tzv. zákeřném režimu, což znamená, že alarm (identifikovaný rodičem jako pláč dítěte) je aktivován po prvních deseti minutách každého spánku rodiče.
 • Detekce sexuálních úmyslů - přístroj velmi citlivě monitoruje jak verbální, tak nonverbální komunikaci mezi rodiči a průbežně ji vyhodnocuje. Zaznamená-li v této komunikaci jakýkoli náznak plánovaného sexuálního sblížení, přepne se do zákeřného režimu (viz výše)
 • Detekce časného vstávání - přístroj umí dítě vzbudit kdykoli. Je nastaven tak, aby dítě vstávalo vždy výrazně dříve než rodič, s jedinou vyjímkou. Pokud rodiče potřebují vstávat brzo, přístroj udržuje dítě ve sleep modu po co nejdelší dobu. Pokud se rodičům přesto povede dítě probudit, přístroj aktivuje protivný program, a to nejméně na následujících 12 hodin.
 • Detekce nových potravin, surovin a jídel - přístroj je schopen rozpoznat jakékoli odchylky v běžně podávaných pokrmech (i stopová množství nových surovin). Pokud zjistí přítomnost neznámé suroviny aktivuje program NEEEEEEEEEEEE­EEEEEE!
 • Detekce nežádoucích potravin - pokud rodič konzumuje potravinu, která je přístrojem vyhodnocena jako pro dítě nevhodná, aktivuje se žebrací režim, který je možno dezaktivovat pouze dodáním nežádoucí potraviny dítěti. Pokud je tato potravina odepřena, je žebrací režim změněn na režim zuřivý, pokud je i tento režim ignorován, systém automaticky přejde do režimu válím se po zemi a řvu.
 • Detekce rodičovské pýchy - přístroj detekuje i velmi mírné příznaky rodičovské pýchy a okamžitě následuje přepnutí do režimu: NIC NEUMÍM, NIC NEZNÁM, CO JE TO ZA ZVÍŘÁTKO?, NEUMÍM JÍST SÁM, TUHLE BÁSNIČKU JSI MI NIKDY NEŘÍKALA, apod. (zvolený režim záleží na situaci, ve které je rodičovská pýcha aktivována)
 • Automatické bezpečnostní opatření - přístroj nepřetržitě monitoruje pocity rodiče a pokud dojde k tomu, že rodič:
 1. si pomyslí
 1. někomu sdělí
 1. (a zejména!) napíše na e-mimino,

že poslední dobou je dítě nějaké hodné, že má zaběhnutý režim, popř. (bože chran!), že to docela dobře rodičovsky zvládá, přístroj aktivuje náhodný prudící režim, popř. souhrn všech režimů dohromady, tzv. režim „ASI ZUBY“!

AUTOMATICKÁ PŘÍDAVNÁ FUNKCE PŘÍSTROJE:

Pokud přístroj ve svém dosahu dlouhodobě identifikuje další zařízení stejného typu, vyhodnotí jej jako přístroj sourozenecký. Pak dojde k automatické obměně zabudovaného softwaru a oba přístroje typu R-029604 se změní na typ RS-029604 (zkráceně typ sourozenecký). Oba přístroje spolu začnou komunikovat a spolupracují na přepínání jednotlivých režimů zejména takovým způsobem aby:

 1. obě děti přes den nespaly současně
 1. se v noci budily v jiné časy
 1. chtěly vždycky tu stejnou hračku
 1. nutně potřebovaly jednoho rodiče ve stejný čas
 1. nejedly stejná jídla.

Přejeme vám mnoho zajímavých zážitků s vašimi dětmi.

No stejně s tím nemůžete nic dělat, ale aspon víte, jak to funguje. ;-)

Peta, Vojta (18m) a Valuška (5m)

P.S.: Najde se někdo, jehož dítě uvedený přístroj nemá?**

Hodnotilo 1 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 02.01.06 18:19

Cha, geniální a výstižné. A já si říkala, co to s tím mým hodným kloučkem je :-). Takže jenom doplňující informace - přístroj se aktivuje nejpozději v 5,5 měsíce věku dítěte :-)))).

Radarům zmar! :-).
Hajinka

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 02.01.06 18:27

..pardon, že sem lezu nečekána-nezvána, ale „režim ASI ZUBY“ zapříčinil pokropení našeho nového jednodenního LCD 19´monitoru Mattoniho kyselkou…:-)))

S pozdravem Linda a Matýsek pod židlí (v režimu „válím se po zemi a řvu“..:-)

 
sally
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 02.01.06 18:28

Progam válím se po zemi a řvu má ještě kontrolní obvod - pokud je v dosahu širší obecenstvo (například ostatní maminky v ZOO, ostatní nakupující v sámošce atd.), tak se program automaticky změní na válím se po zemi, vrhám ublížené pohledy a jsem zticha. V případě ječícího, vztekajícího se batolete totiž okolostojící občas vrhají soucitné pohledy na matku. V případě bezbranného tvorečka, který tiše leží na zemi a tváří se zoufale, zatím co nad ním hřímá zlá ošklivá tlustá matka s miminem v klokance (takže se nemůže ohnout a zakročit fyzicky - jako třeba dítě zvednout) je soucit okolostojících směrován žádoucím směrem - a to na ubohé ublížené batoláko. Matka se stane terčem znechucených pohledů a komentářů, čímž je spravedlnosti konečně učiněno za dost…

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 02.01.06 18:29

hihi rezim asi zuby u nas funguje nejdele a nejlepe :)))

 
Albi01
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 02.01.06 18:50

Hihi,
Dneska měla Anika zapnutej random:-)

Super deníček:-)
zdraví A+A (fakt to byly zuby, ale počítám že to náš R-021204 má dost dobře propočítaný a je to jen taktický manévr:-))

 
Bebet
Zasloužilá kecalka 827 příspěvků 02.01.06 19:23
:mavam:

Příspěvek upraven 14.12.11 v 23:06

 
Kačkač2
Kecalka 382 příspěvků 02.01.06 19:32

Ahoj Peto,

většinou k tvým deníčkům nepíšu komentář, protože bych se opakovala a psala to, co všichni ostatní. Ale nedá mi to aspoň jednou za čas : TVÉ DENÍČKY JSOU PROSTĚ GENIÁLNÍ!!!!!!!!!!! A navíc člověku mluví úplně z duše, a taky umí pohladit a hlavně pobavit. Třeba ten tvůj deníček „Dopis Ježíškovi“ jsem četla snad už 10×. Vždycky mě dojme. Tak si říkám, že by to skoro stálo za vydání - určitě by to potěšilo spoustu čtenářů nejenom na emiminu. Jestli máš zájem, jedna moje známá pracuje v nakladatelství, zkusím se zeptat na proces, jak to funguje.

Díky za tvoje deníčky a tvým dětičkám posílám pohlazení.

Kačkač (Klárka 27 měs. a Vítek za 13 dní rok)

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 02.01.06 20:05

Poslušně hlásím, že naše Klára je přístrojem samozřejmě vybavena. A vzhledem k tomu, že již nekojím, je přístroj vybaven i detektorem - matka odešla na chodbu kouřit - alarm je aktivován ihned po připálení cigarety. Hodně štěstí a pevných nervů všem Ivča_K

 
zdenca1
Ukecaná baba ;) 1999 příspěvků 02.01.06 20:46

Tak sice len nakukujem ale aj moje dieta ma ten pristroj len teraz neviem ci jeden alebo az dva.....niekedy to vyzera ze snad aj tri :-))Skoda asi je uz po „zaruke“ a neda sa vratit u „predajcu :-))Kolko trva zaruka?.....ja to tak vediet skor tak by som uvazovala nad "tou kupou“ :o)))

 
Kacula
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 02.01.06 20:53

Ahojky, omlouvám se že nakukuju!
Ještě nedávno bych s klidem napsala, že moje dítě tento přístroj nemá..........jenže nespíš byl prozatím v tichém klidovém režimu. S o to větší chutí se nyní začíná zahřívat. Nicméně jsem ráda, že ted vím, jak přístroj funguje a i když se nějaká detekce opozdí, nebudu zoufalá a budu věřit, že dorazí později. Díky za objasnění.
Technice třikrát sláva.....Kačula a Verča (9mes.)

 
Missorka  02.01.06 21:18

Kačkač,

pozdravuj dětičky - a klidně se zeptej! ;-)

Já teda pochybuju, že by to bylo až zas tak světový, aby to bylo na knížku, ale za zeptání nic nedáme. Beru to spíš jako psychohygienu na mateřský a taky mě těší, že pořád ještě umím dát dohromady podmět a přísudek tak, aby to zároven mělo hlavu a patu ;-)

Pa.
Peta

 
Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 02.01.06 21:22

Hihi.
i moje dítě tento přístroj vlastní, nejoblíbenější je poslední dobou režim „asi zuby“
a obzvlášť citlivý je detektor na situaci „máma si sedne k netu a chce si na mě stěžovat ostatním na emiminu“ to se okamžitě přepně buď do režimu " ječení co to jde" pokud si předtím spokojeně hrála v ohrádce nebo do režimu „shodím ti počítač“ pokud se mi zrovna plete pod nohama.
Dále bravurně ovládá detekci situace „máma je tak unavená až padá na hubu“ to pak přepne do režimu "v noci řvu ještě třikrát tolik co obyčejně :-)))

jinak Missorko - dost dobrý!! i já se přimlouvám za knižní vydání tvých úžasných deníčků
Klaris od Matýsků

 
metelka
Ukecaná baba ;) 1121 příspěvků 02.01.06 21:49

Missorko, rozhodně umíš dát dohromady podmět a přísudek, chacha, móóc dobře, jako vždy, já jsem taky fanynka Tvých deníčků a zamlouvám si jeden výtisk!!!
Jinak mám čtyři dcery, jak víš a radar měly všechny, ale ten sourozenecký u těch větších holek měl ještě zabudovaný jeden okruh čidel, které se aktivovaly až se začínající pubertou - nehádáme se jenom když společně vedeme válku proti mámě!!! Ta nejmenší zatím jede v režimu „asi zuby“, ale jen sem tam, aktivace radaru na plný výkon je očekávána každým dnem…
Měj se hezky a hodně štěstí a zdraví pro Tebe i pimprlata a těším se na další deníček, jo, a ten dopis Ježíškovi byl fakt krásný.
Metelka.

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 02.01.06 22:29

Missorka, ja sa pridavam do fan klubu a objednavam si asi radsej dva kusy tej knihy urcite sa najde niekto komu ju rada dam :)))
Zeby sme spisali nejaku peticiu a pripadnemu nakladatelovi ju predlozili, akoze zaujem isto bude??? :)))
a este jeden maly dotaz-moj manzel, ktoremu som prave docitala tvoj dennicek sa pyta preco mas nick missorka-ak to nieje tajne…je velmi zvedavy :)
kaktus od kvetnatok vlastniaca dobre fungujuci pristroj :)

 
Missorka  02.01.06 23:27

Ty vado, kkaktus, to s tím nickem je tak dávno, že už si to snad ani nepamatuju… ;-)

Ba ne, pamatuju, samozřejmě. Bylo mi 24, byla jsem těsně po škole a učila jsem prvním rokem na gymnáziu. A nesnášela jsem oslovení PANÍ PROFESORKO. Takže pokud si studenti chtěli šplhnout (a to oni chtěli), věděli, že jihnu při oslovení SLEČNO PROFESORKO. No a jelikož jsem učila angličtinu, tak od slečny profesorky je k Missorce jenom kousek… ;-)

Tímto zdravím Janu Čackou, z někdejší sexty bé, i když předpokládám, že e-mimino zatím nečte… ;-), ale tu přezdívku 100% vymyslela ona a pak už mi ve škole tak nějak zbyla…

Pozdravuj muže a pusu přístroji… :-)

Peta

 
sally
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 03.01.06 00:01

Péťo, tak to máš dobrý… mně bylo 20, v televizi akorát běžel seriál F.L.Věk a děti napadlo místo „soudružko“ mi říkat „panno“ učitelko :-)))

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 03.01.06 00:15

Dodatek k typ RS-029604:

 • Stejný typ přístroje je zpočátku vždy chápán jako konkurenční, proti jemuž je nutné všemi prostředky bojovat.
 • V případě společné hry (což je spíše ojedinělé) jde převážně o hlučnou aktivitu namířenou proti rodičům a přítomným dopělákům.

Dlouhodobým uživatelům typu RS-029604 se doporučuje založit Ligu na ochranu týraných rodičů a poohlédnout se po nějaké tiché psychiatrické léčebně poblíž bydliště.

V případě že obdržíte typ RS-029604 (1+1 případně 1+1+1 nebo 1+1+1+1) jednorázově, vyhledejte lékařskou pomoc podstatně dříve!!

Alice

 
Kimmy
Kecalka 158 příspěvků 03.01.06 08:02

My dostali s novym typem RS-029604 jeste extra pridavek - novy pristroj si precetl pametovy cip starsiho pristroje a automaticky se nastavil tak, aby rodice nemohli obtizne situace lenive resit podle osvedcenych metod nybrz byli nuceni namahave vytvorit nove nebo jen tise zoufat (t.j. kde prvni dite odmitalo lahev tri tydny, druhe odmita sest mesicu a odhodlani nepolevuje).

Vot technika.

 
Tobia
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 03.01.06 08:42

MISSORKO, tvoje deníčky jsou vždycky úžasné, ale dneska jsem se u něj zasmála tak, až mi zaskočila snídaně. :o) Mě vylodění drobka čeká v nejbližších dnech - nepochybuju, že zmiňovaný radar bude mít v základní výbavě. :o))))

Měj se moc krásně!

Tobia + Fazolka 39+4tt

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 03.01.06 08:58

naše batole si už několik dní bez přestání reloaduje režim „asi zuby“. asi se to zaseklo. neni v tom návodu nějajej seznam servisů? :-)))

makýš a tygříci odvedle

 
Radina  03.01.06 09:26

Missorko, klobouk dolů, ale až jednou tvé deníčky vyjdou knižně, republika vymře smíchy. Tenhle deníček si jdu vytisknout a přpíchnu ho na lednici =o)

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 03.01.06 13:48

Ahojky Peto,

omlouvám se, že tě otravuji, ale chci tě poprosit o radu… Mám doma mimčo, které má tři a půl měsíce a dvouletá dvojčata. Dvojčata jsem kojila do 15 měsíců bez problémů…u a miminka se mi stalo, že přestalo přibírat…respektive přibírá jen velmi málo. Nejdříve to bylo asi 150 ml za měsíce, potom byl skok a přibral 150 za týden a teď naposledy přibral zase jen 150 za dva týdny…a přitom by měl přibrat tak 100 za týden… Jsem z toho docela špatná a pořád řeším co mám vlastně dělat, aby zase začal pořádně přibírat.
Vím, že ty jsi měla s Valuškou podobný problém a tak se na tebe obracím s prosbou o radu, jak to dopadlo u vás, kojíte nebo přikrmujete?? My máme posledních 14 dní, jestli nepřibere martínek pořádně, tak začínáme dokrmovat…ale připadne mi to docela zbytečný. V noci spí bezvadně, jí jen jednou a přes den jí tak po třech až čtyřech hodinách…nevypadá jako hladové dítě…

Předem moc děkuji za radu a posílám pohlazení vašim prckům!

Evásek a děťulata

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 03.01.06 13:49

…bylo to nejdříve samozřejmě za měsíc 150 ml…a teĎ má 3,5 měsíce, 6,10 a 65 cm…

E.

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 03.01.06 13:59

Evásku, že se do toho montuju…a je to mimčo spokojené, nebo ti pláče a myslíš, že hlady? Protože jestli přibírá méně než udávají tabulky a jinak je spokojené, tak se na doktora vyprdni, hlavně, že přibírá. Navíc ta váha se mi zdá dobrá, cca takové míry jsme v tom věku měly taky. A kamarádka má holčičku o týden starší a tuhle váhu měla v půlroce! Určitě se řiď tím, jeslti je mimi spokojené. Vlastně jsme byly dokonceo 2 cm kratší. A některý miminka se stejnou váhou mohou vypadat rozdílně (jedno buclatě, jiné hubeně, to jsem viděla, když jsme byly na kyčlích, dítě stejně váhově, ale proti nám vypadalo jako novorozenec).
Pokud je spokojené, tak nepřikrmuj a nenech se stresovat, akortá bys mohla přijít o mlíčko. Mam pocit, že Peťa byla s Valčou v tomhle věku něco o kilčo míň než vy a nespokojená.
Gabča a Bára

 
Missorka  03.01.06 14:17

Evásku,

moc zdravíme. :-)

Neřešila bych to. Val byla kojená jen měsíc, pak na UM. Ale ona řvala v kuse, teda ne v kuse, ale skoro pořád fakt. Pokud je Martínek jinak spokojenej, hoˇˇd to za hlavu a užívej si dětí. Kojenáčci přibírají skokem, a pokud si kojila doposud bez problémů a holky 15 měsíců, je to určo v pořádku a prostě ted přibere mín a pak někdy víc. :-)

Jak v noci jí jednou???? :-) Jak se takové děti dělají? ;-)

Hodně štěstí.

Peta

 
Ika
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 03.01.06 14:21

Missorka, super! To nemá chybu :-))))

ika

 
E_vasek
Kecalka 436 příspěvků 03.01.06 14:39

Moc vám děkuju za rady a zkušenosti…právě, že Martínek je spokojené mimčo, je hrozně hodnej, v noci jí fakt jen jednou, málokdy se probudí dvakrát…kdyby byl plačtivý tak to vůbec neřeším a jde na UM, ale on je hrozně hodný a spokojený, pořád se směje…tak uvidíme jak dopadneme na další kontrole…
Ještě jednou moc děkuji a přeji všem hlavně zdravá robátka!!!

Evásek a rarášci

 
Tenar
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 04.01.06 11:08

Missorko, geniální deníček, dík. Hnedle, jak přijde manža z práce, dám mu ho přečíst, protože nám ten návod zapomněli v porodnici dát a přitom děcka jsou radarama evidentně vybavený. Akorát to tipuju na typ RD, tedy varianta pro dvojčata. Téměř se shoduje s RS, ale navíc má funkci detekce krmení (nebo jiné péče) sourozence, takže v okamžiku, kdy je rodič zcela zaměstnán jedním a nemůže přijít, druhé, ač si do té chvíle spokojeně hrálo, spouští řev. A potom kromě buzení v jiné časy (pochopitelně tak, aby noc byla rozdělena na co nejkratší časové úseky) občas naopak přepínají na současné buzení, které vyžaduje povolání i druhého rodiče…

Ještě jednou dík za super počteníčko,
Pa, Tenar od Matýsků

 
Budulinek
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 04.01.06 12:30

KUK!! Ahojky holky,

Tak dneska píšu už podruhé. Poprvé jsem se do toho pustila hned ráno a po napsání A4 se mi resetnul počítač (sám teda ne, ale prsty byly rychlejší než hlava). Příspěvky obvykle píšu ve Wordu a neukládám si je, takže bylo vymyalováno.

Missorko, tak tento deníček mě tááák pobavil, a já jsem to moc potřebovala. Seděla jsem jako bez ducha v práci, měla jsem hlad a nic se mi nechtělo, dokonce si ani zajít na snídani. Zaplácla jsem se bonbónem a že si přečtu deníček. Za chvíli jsem se usmívala, pak smála a ve finále mi tekly slzy. Díky.

A Jak u nás. První ráno bylo celkem hektické, ale už to pomalu vypilováváme. Kubíčka vozí do jesliček Marek, kolem sedmé a já si ho vyzvedávám ve dvě. Zatím je spokojený a usměvavý. „Teta" mi ho vždycky přivede, Kubíček ke mně letí, vlepí mi uslintanou pusinku a dobývá se zpátky do herničky. Teta mi pokaždé povykládá co bylo - jak spinkal, jestli plakal a vždycky mi řekne, že je výborný jedlík a řekne jak moc velikou porci spapal na oběd. Kubíček si našel kamaráda ve stejném věku a jsou celý den spolu. Představte si co se naučil na 2dny. Má tam svoji postýlku s medvědem Mazlíkem z domu. Postýlka je bez zábrany u nožiček. Když je Kubíček dopoledne unavený SÁM si vleze do postýlky, zdřímne si a jde si znovu hrát. To jsem koukala, když mi to řekla. Prý se zatím moc nezapojuje do společných her. Hraje si sám nebo s Filípkem a nejraději jenom sedí a pozoruje ostatní. Asi rekognoskuje terén. Dneska ráno prý trošku plakal, jak Marek odcházel. On se tam potom ještě vrací s kočárkem a teta hrála na klavír a Kubíček s ostatníma dětma běhal okolo. Moc dlouho nesmutnil. Před chvíli jsem tam volala a prý na jedničku s hvězdičkou.
Doma potom řádíme, já jsem za celý den na něj tak natěšená, že se spolu honíme, mazlíme válíme po zemi a děláme skopičiny. Kubík je jak utržený z řetězu a je vidět, že si to užívá. Když jde kouzelná školka mám připravenou nějakou práci. Né více než na půl hodiny, ať se mu fakt může věnovat. Marek už říkal, že je vidět, že nejsem doma. Vždycky přišel a všechno bylo hotové, večeře na stole. Teď jsme přišli domů a já mu povídám: „Musí se vyluxovat, dát prát prádlo, upéct chleba a připravit večeře. Co z toho uděláš?" Vyluxoval. Musím ho zase zapojit do domácích prací. Akorát ve středy budeme dělat týdenní úklid. Nechceme si kazit společné víkendy uklízením, tak jsme se domluvili na středě. ŠTVE MĚ, ŽE JE DNESKA STŘEDA.

Tož to je od nás asi všechno.

Páá Radka a Kubíček

 
Kacka03
Závislačka 3126 příspěvků 04.01.06 15:01

Ahoj holky,

mrzí mě, že se zatím nemůžu k deníčku vyjádřit, ale doufám, že i my budeme mít jednou prcka s návodem :-)

U nás jsou přípravy na svatbu na denním pořádku. Teda hlavně z mé strany a pomáhá mi mamča a skorotchýně. Občas je musím obě krotit, protože bych z toho zblbla. :-)))) Nicméně už mám ujasněných strašně moc věcí. Máme zaplacenou zálohu v hotelu a já ted každý den řeším s paní z hotelu,která má na starosti banketní oddělení podrobnosti. takže mám jasno o tom jak bude vypadat svatební hostina i večerní oslava. V jakých to bude barvách, jaké stolové uspořádání, kde bude taneční parket atd… U hotelu je obrovská zahrada s terasou a výhledem na Pražský hrad, takže v červnu to bude užasnééééé ! Moc se těším. Se snažením jsme sice už začali, ale zatím bez léků. Ty musím začít brát od příštího cyklu, protože ted jsem dostala pozdě. nedělám si žádné iluze o tom, zda se zadaří či nikoliv. Nechávám tomu volný průběh, protože ted mám opravdu jiné starosti se svatbou a i v práci. :-)) Jsem fakt nějak neuvěřitelně v pohodě. Až se mi tomu nechce věřit !!! :-))

BUDULINKU : je fajn, že se Kubíčkovi v jesličkách líbí. :-)) Jen tak dál. A tu středu Ti fakt nezávidím, ale já si to vyžeru zase o víkendu ! takže si nemáme co vyčítat :-D

PETO : už jsem Ti psala do alba, ale musím i tady, protože naušnicová Val je moc kouzelná. Jen si říkám, jestli jí to nebolelo. Jak to snášela ? :-)

ostatním holčinám přeji krásný zbytek dne a posílám pusinku všem dětem.

Páá Kačka

 
Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 04.01.06 15:44

ahoj,

peta, jak vzdy, pekne. :o)

kacko, ja som presny opak, takto planovat to mi nesvedci, moc ta teda obdivujem :o).

sedim na chalupe, vylyzovana. vonku nieco pada, nejak to nevidim asi sneh. som hrozna (ziadny model patriarchatu), nie som schopna udrzat ohen, kym manzel siel nieco ulovit do supermarketu.

budulinku, ty uz pracujes? aky bol navrat do prace?

d.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 04.01.06 18:14

Ahojky Missorko,

super, super, super…bylo by fajn, kdyby Ti to Kačkač sjednala a Tvoje deníčky by vyšly…hned bych si výtisk koupila.

Tak Val už je náušnicová???? Moc obdivuji, protože my jsme se k tomu s Beru neodhodlali…aby to tu moji holčičku nebolelo… :-) Teď toho trošku lituju, ale říkám si, že až bude chtít, tak si řekne sama, jestli je chce. Já jsem si nechala náušnice dát, když mi bylo cca 13 nebo 15? Teď už bych to u Beru neriskovala, přece jen už je dost „velká“ na to, aby si za ty ouška netahala.

papa VABE

 
Jana12
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 04.01.06 18:23

Milá Peto,
jako vždy báječné a k věci!

Já si nemůžu stěžovat, protože náš radar je pravděpodobně trochu poruchový, tak že ne vždy pracuje, jak by měl. Ale pšššt, ne aby to někdo prozradil servisním technikům! Nicméně včera si náš radárek zcela neočekávaně aktivoval fungl nový režim „nenávidím jakoukoliv postel a nebudu spát a nebudu a nebudu!!!“ Aby to nablblí rodiče důkladně pochopili, na podporu byl aktivován zuřivý režim s osobitou modifikací v podobě „válím se po matce a řvu“. Oba režimy v dokonalé symbióze spolupracovali do půl jedenácté, pak si daly oraz a úderem půl šesté ráno to zase rozjely. Myslím, že i maminky mají nějaký ten radar, protože já ráno zase jako za starých časů najela na režim „nečešu se, neoblíkám se, bloumám po bytě a živím se čokoládou“.

Zdravím všechny dětičky, missorčata přednostně.
Jana+Kačenka 1 rok z listopadek

 
gothic
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 04.01.06 19:16

Ahoj Missorka, dennicek je uplne uzasny moc som sa nasmiala :-)
Uz sa tesim na dalsie dennicky. :-)
A na knizku tiez. :-)
Gothic&Leri skoro 14m od Matyskov

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 04.01.06 22:18

Já jsem nechal Verunce nastřelit náušničky při roční prohlídce a dopadlo to moc dobře, nic nehnisalo, netahala si za to.

Já si to nechala píchat v 31 letech a taky se to dalo vydržet…

Alice

 
evelina1
Kecalka 406 příspěvků 05.01.06 14:36

Ahoj všem,
tak mi to nedalo a znovu jsem si pročetla deníček už asi po pátý. Je fakt skvělej no ze života. U nás asi taky nejvíc funguje ASI ZUBY.
Jinak co je u nás nového. Začnu od začátku.Vánoce proběhly v pohodě. Adámek byl nadšenej ze stromečku a hlavně z mašiny a aut. Naše kočka sdílela nadšení ze stromku, hlavně, když se jí podařilo něco strhnout a pak si s tím hrát. O svátky jsme byli u našich, bylo to fajn. V úterý jsme odjeli na chatu. Bylo to super, sněhu napadlo dost, neteřinky lyžovaly a Kája byl na běžkách, chtěla jsem je taky zkusit , ale já jsem spíš pro sjezd. Nejmladší neteř je o měsíc mladší než Adámek, tak měl kámošku, byla to sranda, ona je hrozně ukecaná, ale takovou tou svoji hatmatilkou. Adula jezdil na bobech a byl nadšenej. Silvestra jsme přežili a v neděli jsme se vrátili domů. Aďovi asi rostou další zuby, protože je takovej neklidnej, trošku ukňouranej a hlavně má trošku srajdinu. No doufám, že z těch zubů jinak s ním pomažu k dr.

No a realita, v práci je to do pohody, uzávěrku roku máme až v březnu, protože máme hospodářskej rok. Sice jsem se taky s psaním nepřetrhla,ale nějak jsem zlenivěla a nic mě nenapadalo.

Radu - teda úplně koukám jakej je Kubík šikovnej kluk. Máš zlatý dítě. Jo souhlasím s tím, že když je člověk v práci domácnost trošku vázne, ale je fakt ať se taky drahé polovičky zapojí. U nás to bylo dřív tak, že když jsme chodila do práce, tak Kája dost pomáhal a tím, že jsem teď víc doma , tak si tak zvykl, že je všechno hotový a prdí na mě. No uvidíme v létě až půjdu na plnej. Mám prosbu, docela mě láká pořídit tu domácí pekárnu a ty ji máš , jsi s ní spokojená ?Myslím, že máš tu Etu Harmony viď. Díky za odpověď

Kačka - je z tebe úplně cítit to nadšení, já tě obdivuju, asi by mě z toho kleplo, takovýho zařizování, ale jednou mě to čeká taky. Šaty máš vybraný, ráda bych je viděla,písneš odkaz? Jsem ráda, že snaženíčko bereš sportovně, je to lepší, než se nervovat a hlavně, teď budeš mít spousty práce s přípravami a tak. Moc pozdravujem a zase napiš od Adámka pusinku

Jsem hrozná a musím sem konečně vložit ty fotky, problém je, že mi nejdou stáhnout z digitálu a čekám na CD abych si to mohla upravit. Tak snad příští týden. Slibuju.

Mějte se všichni moc hezky.
Evel+Adámek skoro 17m

 
Kacka03
Závislačka 3126 příspěvků 05.01.06 16:23

Ahojky Evel,

děkuju za vzkazík tady :-) uvidíš, že to jednou taky zvládneš. ty přípravy jsou prostě pohoda. Ale zjištuju, že pokud chci mít fakt dokonalou svatbu, tak je potřeba zařídit hromada věcí !!!!! :-)))
Pokud chceš vidět šatičky, tak mi napiš maila a já Ti je pošlu. Nechci je dávat sem. Nepatří to sem :-)))

měj se krásně a posílám Adámkovi pusu !!! Týýý jooo. 17m to už je velký chlapák ! :-)

Pa Kačka

 
Missorka  05.01.06 16:40

Přípravz jsou pohoda?

Kurna, nějak mi to nepřijde… ;-)

Peta

 
Missorka  05.01.06 21:41

Tak my furt někde lítáme a pomalu nemám ani čas napsat do deníčku, tak píšu, bude toho nějak víc najednou, pokud situace dovolí…

Přemejšlím co je u nás za novinky: V úterý jsme byli na očkování s oběma dětma a Val nechat píchnout náušnice.

Val se konečně dostala přes 6 kilo, takže ofiko váha v 5 měsících 6060g. Asi si řekla, že teda 6 kilo je na pováženou a najela zase na dietu, taky podle mě zkouší za jak dlouho mě dostane do blázince. Už se z toho nehroutím, spíš mě neskutečně vytáčí. Přiložíte jí flašku třikrát potáhne, rozčílí se, začne do ní mlátit ručičkama a vyndavat si jí z pusiny a takhle to jde celý krmení, pije opětovně svých 70ml a víc ani náhodou. Za to v noci! To pije jak duha a už dokáže i tři flašky. Místy uvažuju, že jí to jídlo v noci stopnu, protože to co nesní přes den, tak evidentně dojídá v noci, ale nemám to srdce. Nicméně normální mi tento stav nepřijde. Taky má děsnou zácpu, vždycky skoro pláču s ní a nepříjemně mi to připomíná porod, tlačí minimálně stejně jako já tenkrát. :-( Dneska dostala mrkev, asi 5 lžiček, z toho tak dvě na bodyčku, jednu dostal Vojta a zbytek jsem jí utřela když to vyprskala, zejtra zkusím hrušku (na doporučení dr. kvůli vláknině, aby se jí upravila ta stolice…)

Naušnice proběhly bezva, palakala chviličku, skoro to nekrvácelo a je fešanda největší, ted už je bez problémů, jen mírně protestuje, když jí to mažu framykoinem, ale to je asi normálka. Jsem moc ráda, že jsme jí uši píchnout nechali.

Vojta byl na 18m prohlídce - 11,8kg a 85cm. Pan doktor se ptal jestli říká máma a táta, Vojta se na něj podíval a jen tak mimochodem popsal hračku co měl v ruce: DĚDA NA KOE JEDE, KOBOUK NA HAVĚ. Bylo veselo. :-)

Pak se pan dr. ptal jestli umí víc než 50 slov. Tak jsem říkala, že určitě (můj odhad je tak 250-300). Taky se ptal jestli říká ptáček nebo pipi, ale na to jsem nemohla odpovědět, protože Vojta jak slyšel PTÁČEK, tak začal vykřikovat ŽLUNA, STAKAPOUD, DATEL, DUDEK, TUKAN. No, dostal k vánocům knížku s ptačí pohádkou, to bude tím. Taky dostal pigáro do nožičky a dneska celej den chodí jako Žofre… :-) A celý dny stavíme a já jsem legomaniak, kdyby měl někdo nějaký dotazy, klidně se obratte, dost na tom ted ujíždím…;-)

Ještě jsem něco chtěla, ale ted už nevím, pak možná dopíšu.

Peta a missorčata

 
Kacka03
Závislačka 3126 příspěvků 06.01.06 09:29

Ahoj holky,

konečně pátek. Ani nevíte, jak jsem strašně ráda, že je už konec týdne. Jsem nějaká celkově zmožená. :-( V práci mám ted děsný fofr, protože se kompletuje celý loňský rok a moje " užasná " kolegyně se hodila marod, protože měla kašlíček ! Fakt super. Tak jsem na to sama. No co, taky se z toho nezblázním :-) Včera jsem odevzdala učetní větší část vypracovaných podkladů, tak jsem zvědavá, co nám bude chybět :-)))) To bude teprve sranda :-))

Jinak jsem tento týden poprvé absolvovala hodiny aquaaerobicu 4 x týdně !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!! Holky a je to super. 2× týdně mi to fakt nestačilo. Já jsem asi holt nějaká hyperaktivní. Ale 4 x týdně to nemá chybu a jsem z toho utahaná jako kotě. Do posilovny už moc chodit nemůžu, protože mě z toho strašně bolí páteř :-(( Ale bazen je na to ideální. :-)

PETO : gratuluju Val k naušničkám, ke krásný váze a at kouká pořádně baštit ! :-) Vojta musí být super ukecánek ! :-) Posílám mu pusu :-) JO a jinak mi fakt ty přípravy příjdou v pohodě. Proto to nenechávám na poslední chvíli. Takhle si je užívám a jsem spokojená :-)))

Já jdu pokračovat v práci a zase se ukážu.

GABULE : jo heled, furt jsi mě prudila, at zase začnu psát a ted stávkuješ ty, či co ? :-)) Budu čekat na nějaký komentář :-)

Papa Kačka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 06.01.06 09:56

Péťo,
tak čučím,jak hezky Val přibrala,je to šikula.Jakpak je to dlouho,cos psala zoufalý deníček o tom,že ještě nemá 5 kilo a ona už má přes šest!!!
Se zácpou bojujem taky a dost urputně:o (.Andy už je skoro 3 týdny na zelenince a je to hrůza,málokdy se jí podaří vytlačit boban bez mé asistence=teploměr v prdelce.Chuděrky malý.Taky jí vždycky fandím a připadám si jak u porodu,jak jí říkám,tlač,tlač!
Zkoušela jsem heřmánek a teď i švestkovou šťávu,ale na tu se děsně xichtí,ani Klárce nejede.
Tak taky přemýšlím,jestli nezkusit nějaké ovoce.Ale banán asi dlouho neuvidí:o (. Ája má naušnice už měsíc,ale pořád jí hnisá jednou ouško,2× denně mažu framykoinem,ale vždycky se jí zezadu(vepředu to není vidět,ouško vypadá normálně)udělá kapsa s hnisem,pak to praskne a fuj,je to hnus.Naštěstí si nestěžuje,ale jestli se to do 14 dní nezlepší,tak si na 6-timěsíční prohlídce nechám napsat něco silnějšího.

Pac a pusu Missorčátkům
Hanka,Klárka školačka a spící Ája(ó,jaká pohoda,v klidu si popíjím pressíčko,mňam)

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 06.01.06 09:57

Ještě jsem zapomněla napsat,že zírám,jak Vojta suprově kecá a že má teda slovní zásobu,chichi.Pan doktor asi zíral,co?

H.

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 06.01.06 22:26

HanoZano, nám nakonec na naušnice zabralo jen čistit betadinem a jinak s tim nic nedělat. Je to desinfekce. Zkus to, az to nic nedáš.
Gabča a Bára

 
gabka77
Kecalka 203 příspěvků 07.01.06 10:42

Ahoj všichni,
tak zase píšeme něco málo o nás. jsem dneska s malým sama doma. Taťka jel na Prašivou a do Komorní Lhotky do sauny. Je to už taková tradiční akce a není to moc náročný výšlap, tak jsme měli jet taky. Jenže se to zvrtlo, jelikož máme oba s malým rýmu, večer mě i bolela hlava, pálily oči a dokonce trochu teplota, ach jo.Tak mě to hrozně štve, už jsme zase dlouho nebyli na horách.Dokonce jsme ve čtvrtek pořídili sedačku Salewa, je skvělá,mám z ní hroznou radost.Využívám ji i hodně po městtě, teď v tom sněhu se snad ani s kočárem nedá vyjet.Teda aspoň tady v Ostravě, kolikrát se nenamáhají anni odhrnout chodník.

Gabčo, tak jsme vašw otisky zase donesli domů, jsme sklerozy obě dvě :-)).Jási na to vzpomněla až když jsme se krmili přesnídávkou a už jste tam nebyli. No nic tak v pátek.Nebo se domluvíme někdy přes icq.

Radko a jak vám se ty otisky vlastně vydařily?Jsou hezké?My jsme měli 4 ks a všechny jsou pěkné, babičky měly radost a zíraly, jak jsme to udělali :-)).Jinak se taky přimlouvám za bližší informace o pekárně, docela by mě to taky zajímalo.Je to opravdu jiné, než kdybys to pekla třeba v troubě?

Missorko, teda Vojta v 18 měsících má šílenou slovní zásobu, to zírám:-). To bude nějaký přírodovědec, ne?:-))A náušničky bych asi taky holčičce dala dost brzo, dokud z toho nemá moc rozum. A navíc si ji aspoň nikdo nebude plést, že je holčička. Náš Matýsek má velké modré oči a občas mi někdo řekne, jé to je hezká holčička :-)).No děs.

Jinak nám se pomalu blíží 1. narozeniny, přesně za25 dní.To je úplně neuvěřitelné.

Gabka a Matýsek

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 07.01.06 10:56

Ahoooj,

Kači no tak jdu sem všechno napravit :-))

Gabko(s matýs­kem)fakt skleroza-já si vzpoměla až teď když jsi to napsala,tak to necháme na příští plavčo.Jen se omlouvám že se s tím musíte tahat :-O
Jo ty děcka byly včera úžasné jak měli lézt po těch deskách na vodě,co??Jsem se docela pobavila :-))

DIETA-musím se pochlubit že včera jsem poprvé držela celodenní pitňák(pouze se pije,žádné jídlo ani ovoce či zelenina)a vydržela jsem :-D Tak mám z toho velkou radost a ještě větší z toho že jsem ani hlad moc neměla,spíše kvečeru chuť.

PRAČKA-jelikož nám dosluhovala(po 5ti letech)pračka tak manža operativně objednal na Netu novou-Zanussi.Včera nám ji chlápek dovezl a já peru a peru :-) Je skvělá,dají se navolit otáčky takže prádlo je za chvíli suché a téměř nemačkané.Má taky odložený start a ryché praní(to právě zkouším)a taky noční tichý chod(na ten se chystám)Jenom se obávám že za chvíli budu prát čisté prádlo-abych měla co :-))Nééé takový magor zase nejsem .-))
No ale každopádně s Ardo co jsme měli předtím se to srovnat nedá,ale byl to svatební dar a darovanému koni…no posloužila :-))

KOČÁR-holky už mám dalšího favorita pro druhé dítko :-))
Kukněte na: http://www.matysek.cz/…dsdetail.asp?…

To je fešák :-D

JO mimochodem,nevíte některá jak to vypadá s tím rodičákem 7000 od r.2007??

PeŤO.mít holčičku tak ji taky nechám píchnout náušničky takhle brzo :-)

Nevím co jsem ještě chtěla,ach ta hlava dubová.No nic pokud si vzpomenu ještě písnu..

Jo BOTY-volala jsem naší milé dr.jak s botama a říkala pokud dost capká tak na doma papučky s pevnou patou a podpatkem(nebo spec.vytvarovanou vložku)a na ven(pokud i tam ťape)tak taky botky.Takže brzo půjdeme na průzkum,tžeba narazíme na nějakou slevičku.

Jo hele a co Asha?Žijééééš??

paaa gabka a Štěpulák(za 10dní JEDENÁCTIMĚSÍČNÍ)

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.01.06 10:26

MATYSKU vsechno nejlepsi k 2. narozeninam, poradnou oslavu, velky dort a hodne darecku:))

pusu posila market a krystufek

 
asha
Nadpozemská drbna 29565 příspěvků 08.01.06 22:32

Dekujeme za prani:)
Jinak vubec nestiham, jeste jsem se od vanoc nezastavila. Montuju Matysovi nabytek do pokojiku a ted budem kazdej vikend slavit, takze zabiracka:)
Ale ja se ozvu a doctu!

Fotky jsou v galerce, zbytek na mych strankach.

Lenka&Maty cerstvy dvourocak:)

 
Kacka03
Závislačka 3126 příspěvků 09.01.06 11:03

Ahoj holky,

tak se hlásím opět po víkendu. U nás nic nového. V sobotu jsem uklízela celý byt a likvidovala Vánoce, takže už máme zase všude hodně prostoru. Zařekla jsem se, že Vánoce nechávám jen do 3 králů. Teprve až budou děti, tak necháme stromeček déle. :-) A když jsem uklízela ozdoby ze stromku, tak jsem si moc přála, abych ty příští ozdoby vytahovala bud s bříškem nebo s miminkem v náručí :-) Uvidíme, zda budu letos hodnější a vyplní se nám to :-) Ztaím to tak nevypadá :-/ :-)) Ale rok teprve začal ! :-)

Jinak jsme si asi vybrali prstýnky. Konečně. V neděli jsme byla s maminou nakupovat v Galerii Butovice ( nikdy jsem tam ještě nebyla ) a mimochodem je tam prodejna Primossy. Na netu se mi ty prstýnky moc nelíbí, tak jsem si říkala, že jen nakouknu do toho krámku a zase půjdeme… Ale tam měli tak překrásné, jednoduché a elegantní prstýnky z nové kolekce, že jsem si řekla, že je vybráno. :-) Ted tam ještě musím dotáhnout Michala kvůli velikosti a ostatní zařídím pak už sama. Jeho to prostě moc nebere. Já jsem radši, protože alespon jsou přípravy moje záležitost a do ničeho se mi nevrtá :-))) Vždy to s ním jen prokonzultuju a hotovo :-))) nesnáší chození po krámech atd :-)))

V týdnu od 21.1 se nejspíš chystáme na týden na hory. Tak se těším, protože alespon člověk vypadne na vzduch. Pojedeme zase nejspíš na Hintertux do Rakouska.

Zítra si musím zavolat na výsledky cytologie na gynekologii a výsledky krve na imunologii ! Boože booože ! :-))

A jak se máte vy ? Co ratolesti ? Koukejte psát , PETO !!!!!!!!!!!!!! - jinak doufám, že Vojta je už ok a nožička ho nebolí !

Zatím všem přeji krásný den

Kačka

 
Kacka03
Závislačka 3126 příspěvků 09.01.06 11:04

ASHO : vše nej Mattymu k 2 narozeninám !!!! Jéééžiš to není ani možný, že už jsou mu 2 roky !!! Krásně to všude oslavte a malému oslavenci posílám pusu ! :-)
Jo a jukala jsem na fotky a je to už fakt velký chlap ! :-)

Pa K.

 
bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 09.01.06 11:15

Ahojky,

tak hlásím, že jsem zpátky z hor a že se ze mě stala Lyžařka.

Poprvé jsem jela na pomě a od 7. třídy ZŠ jsem poprvé stála na lyžích. A nakonec jsem v pátek jezdila celé odpoledne na Kobyle až zezhora a Jirka čučel, nevěřil, že tam vlezu.
On zase celé odpoledne hlídal Markétku pod sjezdovkou.
Zamilovala jsem se do lyžování, jen mě štve finanční náročnost tohoto sportu - vybavení, permice a benzín, ale minimálně si ještě párkrát během letošní zimy sjedu na Zadov na noční lyžování, bylo to supr.

Ještě jsem ani nečetla deníček, takže nereaguju, ale jdu na to, pokud Prudička dovolí.
To víte, nejprve půl týdne u babičky, potom týden mezi lidma a dětmi na horách, takže jí pondělí doma jenom s mámou těžce nudí a ona prudí.

Zatím
Markéty

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama