P. S. T. od Fantagiro - 28. díl

Snažení
  • Missorka
  • 08.03.04

Nazdárek kolegyňkykámošky, tak tu máme zase nový díl deníčku. Je strašně divný, že ačkoli se mi zdá, že moje těhotenství se teď nějak zastavilo nebo co (vůbec, ale vůbec to neutíká, přijde mi, že se mimís asi nikdy nenarodí), tak těch čtrnáct dní, kdy na mě vychází psaní deníčku, mi vždycky uteče jako voda? :)

K tomu se nesmírně těším, až vás zase v hojném počtu uvidím. No, další věc, které se asi nedočkám ? srazík. A ještě k tomu bude u nás spát Pepigaba, holky, to bude drbárna? :-)
Taky jsem zaznamenala, že tam bude docela slušný zastoupení mužskejch (můj a Tánin stoprocentně, i Šarlotka, myslím, něco říkala, a na někoho jsem určitě zase zapomněla, znáte mě?:-). Doufám, že už bude hezky a absolutně nepochybuju o tom, že si to báječně užijeme. Akorát by bylo potřeba vymyslet nějaké příhodné místo (může to sice být tam co posledně, ale změna je život, ne?). Pokud máte nějaký fajn návrh, kde by se akce dala uspořádat, dejte mi vědět. (Kdybychom měli domek se zahrádkou, uspořádala bych to u nás, ale to bude muset počkat, nicméně určitě to jednou bude a pak se tam všechny slezeme s blíže neurčeným počtem dětí? Jůůů to bude parádička? Akorát asi budou děti muset mít jmenovky, a to barevně rozlišený, aby bylo jasný, kdo je kdo a kdo ke komu patří?:-)

Každý můj deníček se snaží být nějak tematický a dnešní téma mám vymyšlené. Už dávno jsem to tady chtěla nadhodit, akorát na to vždycky zapomenu, jsem s tou intelektuální činností teď nějak na štíru :-). VZPOMÍNÁTE SI, KDY POPRVÉ JSTE SE VÁŽNĚ ZAČALY ZAOBÍRAT MYŠLENKOU, ŽE CHCETE MIMČO???

Hned napíšu jak to bylo u nás (abych se jenom nevyptávala a taky na sebe něco napráskala, že jo! :-) Svého muže jsem potkala na internetu. Někdy na podzim 2002. Docela dlouho mu trvalo, než zjistil, jak jsem úžasná :-). Někdy v prosinci (to už fakt přesně nevím, trošku to splývá dohromady) jsem u něj byla poprvé doma. Jak už jistě všechny víte, tak bydlištěm mého muže je vesnice (270 obyvatel). Ve stejné vesnici bydlí mužovi rodiče. No, a tak se stalo, že po té první noci mi druhý den Zdeněk volal ? ?Neuvěříš, co se mi teď stalo. Právě mi volala moje matka, abych se přiznal, kterou jsem doma měl, že nás viděli i s tím dítětem.? Docela legrační, tou dobou myslím, můj muž ještě vůbec netušil, že by se mnou chtěl žít (já měla poměrně jasno už od začátku), nicméně, měli jsme spolu ?virtuálního? Vojtíška :-). Stal se docela častým a milým námětem našich dlouhých telefonických rozhovorů, byla to krásná doba. Tenkrát někdy mi docela docvaklo, že bych ráda i nějakýho jinýho Vojtíška než toho ?virtuálního?, a že by to klidně mohla být i holka? V květnu 2003 jsme spolu začali se Zdeňkem bydlet. A dohodli jsme se, že za rok bude svatba a po svatbě miminko. Jenže dopadlo to jinak. Prostě se jednoho dne můj muž zeptal, jestli bych byla proti myšlence, že by mimís byl hned. Vyrazil mi dech. A dopadlo to tak, jak to dopadnout muselo. Akorát ta svatba se nám o rok posunula.:-)

Těším se na Vaše komentáře.
A jako vždycky ? dávejte na sebe pozor.
Peta a Véčko

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.04 20:32

BOLERO:

Ahojky holky,

tak jsem se po téměř třítýdenní absenci zase dostala k napsání do deníčku.

Zastihla mě viróza, která se mi zkombinovala se zhoršenou těhu nevolností a vznikla z toho totální lenora, kdy jsem se 14 dní válela doma. Plánovala jsem si, co všechno doma udělám a stihnu během 14-ti denních prázdnin a neudělala jsem vůbec nic, docela se i stydím, jen jsem ležela čučela na bednu, v který nic nedávali, zastavil se u mě čas.

Docela ráda jsem se dneska vrátila do práce. S návratem do práce se mi vrátila i rýma, tak s ní budu bojovat tentokrát bez lehára.

Moc se všem omlouvám, že jsem nestihla reagovat na vaše komentáře a zážitky, jsem teď trochu mimo obraz, tak se snad zase rychle zorientuju.

Jinak co je u nás nového? Dokončili jsme 12. týden těhotenství, dostali jsme těhu průkazku, zjistili jsme jakou máme krevní skupinu - O neg., viděli jsme poprvé jak nám tluče srdíčko a máme 46 mm. A pořídili jsme si domů zakrslýho králíčka, je celý bílý a ouška má nahoru, ve středu to bude týden, co ho máme, říkáme mu Adam a jsme z něho oba úplně hotoví, muchlujeme se s králíkem a rodiče jen kroutí hlavou......

Bříško neroste, zatím, a kila nepřibývají, zatím.

Jinak k dnešnímu tématu:
S manželem jsme se seznámili v roce 1999 v únoru a on mi u v květnu už májky vyznal lásku tím, že jsem jediná, s kterou by chtěl mít jednou děti.
Já jsem měla v plánu, že miminko chci mít tak ve 24 letech a žila jsem v představě, že jak to budu chtít, tak to bude.
Jenže, 24 mi najednou bylo a touha mít miminko pořád nikde. Jenže manželovi, který je o 3 roky starší už biologické hodiny začaly pomalu tlouct. Každá naše debata o miminku končila slovy, že já mám ještě čas a manželovi, že už táhne skoro na 30 a že už by se rád rozmnožil. A to bylo pořád: Tak začneme se snažením před dovolenou, to jsem zamítla, že je to nevhodné, takže tedy začneme na dovolené, to jsem nechtěla, abych měla klidnou dovolenou a nemusela na to myslet a poslední varianta byla po návratu z dovolené. To už jsem neukecala, a tak jsme se v mých 24 letech a 9 měsících začali snažit o miminko. No a ke svým 25. narozeninám jsem už dostala 2 čárky na těhu testu. Dneska si říkám na co jsem pořád tak čekala, vždyť přece připravená na mateřství nemůžu být nikdy.

Dneska už se na miminko moc těším, ale dovedu si živě představit, že plánování druhého potomka bude vypadat úplně stejně, přece se znám.

Mimochodem, pokud mi to zdravotní stav dovolí, ráda se opět zúčastním dalšího srazíku, ráda vás všechny uvidím. Už se moc těším.

Takže se mějte všechny moc krásně, opatrujte bříška, vy co je máte a snažilky ať se intenzivně snaží a tulí i za nás těhulky bez tulících chutí.

Ráda se tady s vámi budu v deníčku i na chatu zase setkávat.

Markéta + Dáreček 12+0tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.04 20:33

BOLERO:

Povedlo se mi být prvnííííííííí­ííííííííííííí­ííííííííííí (alespoň v něčem) HURáááááááááááááá

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 08.03.04 21:07

Ahojky holky,
teda Missorko, pěkné téma, jen co je pravda…deníček se ti povedl:)
Takže, jak to bylo u nás? My se poznali v létě 1998. Já holka ve druháku, on byl na vojně. Vždycky jsem věděla, že mimi budu moc a moc chtít a že nebudu čekat do 30:) Asi ve 4. ročníku ( po více jak 2 letech) na mě asi jednou za měsíc přišli ty pocity, že chci mít máma…občas to byly záchvaty:)))
No a když jsem začala chodit do práce, tak už jsme se tak bavili, kdy a jak…původně jsme měli začít o rok dříve, ale nějak to nevyšlo, byly různé starosti a tak…tak jsme se v 02 alespoň vzali:))) No, a v létě loni jsme se domluvili, že doberu HA a zkusíme to. Ani jeden jsme nečekali, že to vyjde prakticky hned, ale jsme rádi:) Jsem moc šťastná…
Jinak bych popřála Boleru, aby už byla zdravá a aby jí bylo dobře a mohla být v práci v klídku:)
Gabča a Tuleňátko

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.04 21:24

BOLERO:

Ahojky Gabčo, děkuju za přání a koukej napsat, jak jsi dopadla v tý poradně, pořádně si užij další UTZ a pohlaď svoje bříško, já zatím ještě žádný nemám.

Dobrou noc, Markéta

Tanina
Kecalka 155 příspěvků 08.03.04 22:04

Ahoj všichni a všechny :-)

Peťulko téma je opravdu jako vždy originální :-))) No i já přidám náš příběh..jen se obávám , že budete říkat rychlík je proti nám hadr :-))) My se s Ondrou viděli třikrát na společném srazíku asi 15 hafanů s páníčkama…a ani ve snu by mě nenapadlo, jak to s námi Elsík a Assonek vymyslí…po týdnu telefonování (pro mě vlastně s úplně neznámým chlapíkem), kdy jsem byla na horách s Elsinkou a Ondra sám doma s Assonkem ..jsme se poprvé sešli na Valentýna 2003…ten večer už jsem u něj zůstala natrvalo…po dvou dnech jsem si k němu přivezla i Elsinku a asi po týdnu kdy mi došla HA jsme si řekli, že už vlastně pro nové ani chodit nemusím..protože si oba dva moc a moc děti přejeme..tedy hlavně mít je spolu.....ani na okamžik nikoho z nás nenapadlo, že je to bláhové nebo bláznivé..prostě jsme od první chvilky, kdy Ondra otevřel dveře mého autíčka, nasednul a dal mi pusu na tvář, věděli, že my dva patříme k sobě…a teď něco málo rok poté… už se nám narodí naše Julinka :-))) Ten rok, co nám společně uplynul, byl ten nejkrásnější v mém životě…byl plný štěstí, lásky a radosti …byl prostě nádherný…nedokážu to slovy popsat, ale asi mi rozumíte :-))) A co je hlavní..strašně se oba těšíme na ten další a ten potom atd…

No to asi vše k tomu, jak jsme se dostali k Julince… je pravda že si dala Julinka načas, ale bylo i tím, že jsme váhali, zda jí nejdříve postavit domeček a pak ji teprve přivést na svět…pak nám ale naše srdíčka ukázala, že bude lepší nečekat, že domeček se může postavit i později…hned na to jsem onemocněla a muselo se čekat…ale když už nic nebránilo…povedlo se vlastně hned napoprvé :-)))) a my jsme teď přešťastní rodičové v očekávání :))))

To byl náš příběh :-)
Tanina, Ondra a Julinka 30tt

P.S. už se na vás moc těšíme …už v kalendáři vyhlížíme toho 27.3. :-)))

Maxi
Kecalka 333 příspěvků 08.03.04 22:10

Ahoj holkyyyy,
co to nevidim. Novy denicek. A zase nadherne napsany. Jak jinak:)))
JInak s tema barvickama na jmenovkach jsi me pobavila. Ale musely by to byt jen barvy, ktery maem v chatu:))))

A ktematu: Ja jsem na tom jako Missorka. I my s pritelem meli virtualni mimnko. Taky jsme o tom dlouhe hodiny zvatlali po drate. Dokonce mam ulozeny obrazek, jak jsme spolu online malovali obrazek. Nas dva a kocarek:)))) A snazit jsme se zacali 3 mesice po mem nastehovani k nemu. Takze taky docela brzo. Samo ze jsme chteli napred svatbu, ale jak vite, to z technickych duvodu nejde. A kdo vi kdy pujde. Ale ja to uz neresim.

Bolero: Teda to jsi si udelala prazdnin. Pockej az budou ty tri rocni prazdniny…to to u vas bude vypadat:))) Asi jako u nas. Mne trva taky nez se k necemu dokopu:)))

Gabinka: Kdyz si tak vzpomenu tak u me taky tikaly biol. hodiny uz na gymplu, ale byl to jen takovy jeden malej zachvat, kterej me brzy presel…

Tak holky jdu do hajan. Zitra budu zase rano napnuta s teplomerem tam dole :))))))

Pa Maxi

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 09.03.04 07:09

Ahojkýýýý!
Jak se tady máte?Už jsem tu dlouho nebyla a doufám,že moc neruším.
Nemám sice čím se připojit k nastalému tématu(tedy jako že nečekám mimíse),ale co se týká toho chtění,tak to ano.
S Pavlem jsme se poznali na netu loni v listopadu.Poprvé jsme se sešli na Václaváku a po asi minutě hovoru tak nějak bylo jasné,že je to on.Šli jsme Prahou a sondovali jeden o druhém.Řekl mi,že má bráchu a těhotnou švagrovou.Tak jsem se jako správná ženská zeptala,jak to švagrová zvládá.A on tvrdil,že docela v pohodě.A když jsem řekla,že je to super,tak se na mě podíval a odpověděl,že doufá,že já to bude zvládat taky dobře,protože mě to čeká třikrát.A bylo jasno.
Zatím se snažit nemůžeme,protože se musí nějak zařídti bydlení.To není nějaká výmluva,to je prostě nutnost.Co se mě týká,já chci miminko od svých asi osmnácti let a to mnohému klukovi zrovna nevonělo.Chtěli se nejdřív bavit,užívat si a pak teprve rodinu.Na jednu stranu je docela chápu a asi proto jsem si vždycky hledala někoho staršího.Až přišel Pavel,který je o rok mladší a na rodinu se těší jako já.
Uff,to jsem se rozjela.Promiňte mi to a pohlaďte za mě Vaše pupíky.Jo,a kde bude ten srázek?
Nafteta

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.04 08:16

Ahoj,

Missorko, moc hezky tema. Ziram ze nektere z vas to brali svetelni rychlosti. No ja to dlouho planovala :o)).
V 13 letech jsem si sveho budouciho otce mych deti vyhledla. V 17. sbalila. To jsem se citila mooooooooc mlada na miminko. Ale kdyz stretnete toho praveho tak na miminko myslite uplne automaticky(asi ne kazda). V 20. jsem rekla ze se vezmeme. No bylo to trochu romantickejsi :o). Ja mam chlapa co sice chtel se zenit a chtel mimco.....nekdy. a to se chlubi ze rozhoduje o dulezitych vecech (koho budeme volit) a ja vyberu barvu kachlicek :o), no jasne. V 23 mi doslo baleni ha. A tak jsem mu oznamila ze dalsi nehodlam koupit. Myslim ze si ani neuvedomil co to znamena :o). Ty stresy ze to nejde na mne dolahli malokdy, protoze nam bylo spolu dobre i 2. no a na sve 24 marozeniny jsem mela uspesnou ovu. Kdyz jsem mu rekla ze mi vysel test pozitivni tak si myslel ze si delam srandu :o). Ted je moc rad i kdyz neni ten typ co chodi na utz a hrne se do porodu a tak.

No dneska zase nasnezilo a jeste k tomu primrzlo. Rano do mne skoro vpalil jeden chlap. Protoze chtel odbocit do ulice odkud jsem vychazela a jel stale rovno. Tak jsem musela jeste zacouvat. Chlapi za volantem. Mne to pocasi desne leze ne nervy. Ja uz chci teple slunicko :o((((((.

Danka 7tt +3

Pepigaba
Kecalka 197 příspěvků 09.03.04 08:24

Ahojky holčiny,
tak nový deníček hurá a tolik příspěvků a navíc super téma.
Já budu mluvil o miminku, které nosím v bříšku, protože Kačka je už trošku přerostlé mimi a na jejího otce nemám zrovna nejlepší vzpomínky.
Já svého současného muže znám od narození, je o 3 roky mladší, a tak jsem ho prý nosila v peřince a později mlátila,vždycky byl takové tintítko a hlavně mě nikdy nenapadlo, že ho bych si někdy vzala a měla s ním mimi. Ale hold život a osud to zařídil úplně jinak, jednoho dne jsme se po asi 10 letech potkali u nás na radnici, on ji hlídal v době voleb jako policajt a já byla ve volební komisi, ty jiskry mezi námi málem ten magistrát zapálily a to jsme ještě netušily kdo vlastně jsme. Při poznání, že já jsem ta co ho mlátila a on ten co mě jako holku nesnášel nám spadlo srdce do kalhot, ale bylo to silnější než my. Na to, že chceme mít spolu miminko jsme se shodli asi po měsíci (léto 2002) a za další měsíc jsme měli tajnou svatbu a já se ve svém věku vznášela v oblacích, jo a to jsem si říkala, že tohle už nikdy nepřipustím. Bohužel jsme se mimískovski tulit nemohli hned, museli jsme vyřešit spousty věcí jako nekonečné soudy, dostavět byt, já byla čerstvě v nové práci a když už ta doba byla, tak k mému údivu mě musel Martin přemlouvat,že teda už je ten nejlepší čas a on moc touží po miminku ( no taky neví do čeho jde, já už vím a ne vždy je to procházka růžovým :,-(em), ale znáte to holky když na vás začne chlap s tímhle tématem,tak se vám kolena podlomí takřka hned. Chvilinku to trvalo (4 nebo 5 měsíců, páni já to nevím) a pak jsem už jenom slavila // testínejen doma, ale i tady s vámi. A je to super!!!!!!

Tanina: teda ty jsi rychlík největší !!!!!!!!!

Missorka: holka, jak já se těším, no prostě strašně moc, doufám, že to všechno klapne a mimísek nebude zlobit, ale bude to konec 6. měsíce a venku už snad bude pěkně.

Holky, tady u nás v Opavě napadlo zase strašně moc sněhu, je tady kalamita, do práce jsem se brodila fůrou sněhu, fičí vítr a pořád sněží, br.

Pepigaba+hemžát­ko23tt (jo podle Ostravy jsem o 1 týden víc)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.04 08:26

Ahoj všem, to je pěkné téma. Já jsem s mým manželem od mých 17 let, takže teď nějakých 12 let !!!! Hrůza, že ? :-))) Manžel je o 6 let starší, takže jsem stále čekala, kdy u něj začnou ty biologické hodiny tikat, protože já byla pro mimi klidně i v 18-cti, protože jsem z velké rodiny, doma nás bylo 5 holek + mamka !!! Jenže manžel stále nic, takže jsem se víceméně rozhodla sama, sdělila mu, že přestávám brát HA a do tří měsíců otěhotněla. A teď už vím, že jsem udělala dobře. Jirka mi teď pořád hladí bříško, říká si už táta a začíná tu naši „rodinku“ brát opravdu vážně. Jen mě trošku mrzí, že jsem tohle mohla udělat už dřív a nečekat na to, až se muž rozhoupe, protože, jak víme, chlapi mají někdy delší vedení, že ? :-)))) Mějte se krásně a opatrujte si bříška Alena + bublinka 28tt.

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 09.03.04 08:54

ahoj holciny
jako vzdy krasny denicek a super tema :-)

my se s manzilkem zname od roku 1996, v roce 2000 jsme se vzali a porad si jeste uzivali zivota. Vloni v unoru se nam narodil synovec, po kratke debate jsem v kvetnu 2003 dobrala HA a letos v unoru se nam narodil uzlicek stesti jmenem Krystof a ten ted spokojene chrni v posteli.

mejte se krasne,uzijte si srazik a pohladte svoje pupiky
magrata a krystufek

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.04 08:56

Dobré ráno holčiny,

Tééééééééééda, jestli má nějaký scénarista nedostatek námětů na filmy, inscenace, ba i seriály, tak by si měl laskavě uvědomit, že nejlepší jsou ty ze života. I když ? kdyby to tady četl a pak podle toho napsal, tak už se vidím, jak sedím s ovladačem v ruce a vypínám telku se slovy, že tohle je teda ROZHODNĚ vymyšlený a v OPRAVDOVÝM životě by to muselo být jinak. Což svědčí jen a jen o jedné věci, a to o té, že o opravdovým životě vím patrně prd :-) (ale učím se, i díky vám.)

Jen si to tak v rychlosti shrňme, že jo:

TANINA s ONDROU rozhodně vyhrává medaili za rychlost ve správném rozhodování. :-) A to jsem si o mně a Zdeňkovi vždycky myslela, jak jsme to vzali hákem. Ale na ně prostě nemáme. :-O Zajímavý je, že ačkoli jsme to brali rychle, nikdy mě nenapadlo, že bychom to brali unáhleně a zbrkle a nerozmysleli jsme si, co děláme. Napadalo mě akorát, že BYCH MĚLA MÍT POCIT, že je to na kvap, a že je divný, že mi to nepřijde. Ani moje okolí kupodivu neřeklo ani slovo. No, asi jsme působili, že k sobě patříme, nebo co? U vás se, Táni, taky žádný moudrý a rozvážný neozval? :-)

PEPIGABA by měla napsat knihu. Nejdřív si manžela v dětským věku málem přizabije a pak ho sbalí jako členka volební komise. Fakt hustý. :-) Ani nevíš, ženská, jak se na tebe těším, doufám, že hemža se chce taky ?podívat? do Prahy a bude hodnej (zároveň ovšem doufám, že při návštěvě hlavního města zůstane tam, kde je!!! :-) A mimochodem ? jestli ti ty tt ještě nějak posunou, tak rodíme spolu, online a můj muž to všechno zčerstva reportuje na emimčo, takže BACHA!!! :-)))

BOLERO se dozvěděla o tom, že její muž s ní chce mít děti už při vyznávání lásky a pod májkou? Těžká romantika. Už vidím ten scénář ? samozřejmě byste oba museli být v krojích, a ještě bych tam zamotala nějaké menší neshody mezi domácíma a přespolníma chalanama, ale je jasný, že by to mělo happy end (jako v reálu) :-)

GABČA měla dětské záchvaty už na gymplu. To teda obdivuju, v tu dobu jsem byla totální střevo a měla co dělat sama se sebou? :-)

MAXI musí mít vždycky něco extra ? nestačí virtuální dítě (to má kde kdo, že jo, třeba já :-) ona k tomu musí ještě malovat se svým budoucím mužem virtuální kočárky online? Ať se to kolem tebe holka honem rychle umoudří?

NAFTETA má už na prvním rande ujasněnej počet dětí. Tomu říkám mít jasno už od začátku. Což mi připomíná mého muže jak stojí v Asko nábytek, kde jsme vybírali skříň do dětského pokoje, nemůže se odtrhnout od opravdu báječný dětský palandy a na tváři má výraz, kterej se dá interpretovat jen jediným způsobem ? jako, že: ?Sakra to lidský rozmnožování jde hrozně pomalu?? :-)

DANKA to muži prostě oznámila. Pravá emancipovaná žena! Akorát se, holka zamysli nad těma tvýma extrémníma sportama!!! Snad už sleze sníh a budeme si moct tady všechny oddechnout, že už nelyžuješ?!!!

ALENO ? stará známá pravda. Fakt jim některý věci trochu dýl trvají!!! Ale stejně je milujeme… Většinou… :-)

Teda kočky, omlouvám se za dlouhý komentář, mám nějakou psavou a dobrou náladu, asi to bude tím tiramisu, co jsem měla k snídani. :-)

Krásný den.
Peta a Véčko

Kakinka
Kecalka 136 příspěvků 09.03.04 10:15

Ahoj holky moje zlatý,
teda Vy jste se všechny rozepsaly … nestačím to tisknout ...... abych si to mohlo pěkně v klidu přečíst a nevysela jsem dlouho na internetu.
Missorka to vystihla … v Hollywoodu by nestačili tu romantiku natáčet :o))))))
Taky přispěju svojí troškou do mlýna. S manželem jsme se dali dohromady v roce 1996 (mě bylo 17, jemu 21 - fakt pěkný mlaďoši :o) Když mi bylo zhruba těch 21-22 moc jsem se chtěla vdávat, všichni kolem nás měli svatbu a my furt nic. Můj mužíček, ale zastával názor, proč bychom se brali, když se vůbec nic nezmění a že svatba bude, až budeme mít vlastní bydleníčko. Tenkrát jsem byla nešťastná, že se toho nikdy nedočkám, ale dneska musím uznat, že to bylo rozumné. Po hrozných peripetiích jsme v prosinci 2001 dostali klíčky od našeho nového bytečku a na jaře 2002 se vzali :o)))) Pak jsem zařizovali a tak nějak si užívali … což si užíváme pořád, že jo ? O dětech jsme poměrně často mluvili, ale bylo to vždycky jenom ve smyslu … až jednou … U mě to bylo tak napůl - ta velká touha po děťátku a na druhou stranu strach, jak to všechno budu zvládat - těhotenství, porod, péči o miminko. Tak jsme to moc neřešili. Poprví jsme se o tom začali bavit vážně minulý rok a letos bychom to rádi zkusili, aby bylo v bytečku veseleji, když nás bude víc :o)))))) Taky díky e-miminu je ta moje touha mnohem větší než ten strach.

BOLERO : jsem moc ráda, že jsi zase mezi námi, ještě se zbavit tý rýmy a bude dobře :o))))

TANINO : opravdu fofr, ale na druhou stranu, proč ztrácet čas, že jo ? Váš příběh se mi moc líbí :o)))

MAGRATKO : ty jsi fakt šikulka a nebo je to spíš Kryštůfek, že hezky spinká a ty máš na nás na všechny tady na e-mimču čas … máš můj obdiv :o)))

MISSORKO : moc hezký deníček (hlavně to téma) a na tvůj online porod se už těším … to bude něco ...... chichi :o)))

Holkýýý, ještě mám něco na srdci, tak se dnes ještě ozvu.
Zatím ahóóój Kákí

Pepigaba
Kecalka 197 příspěvků 09.03.04 11:14

Ahojky,
tady sněží a sněží a sněží, asi tady brzo zapadáme sněhem. A mě se chce strašně spát a to jsem zrovna dopila kafe.

Missorka: ten tvůj popř náš on-line porod by byl síla, dovedeš si to představit SMS typu, jsem zrovna ve sprše, jsem otevřená na … cm, manžílek omldlel a hurá už je na světě. To jsem vážně zvědavá, jak to dopadne, já to tipuji na začátek července, teda hlavně abych nepřenášela. Nevím jak tebe, ale mě občas chytne i strach z porodu, to víš moje staré kosti a svaly se asi jen tak nepoddají a od Kačky je to už hodně daleko, jako by nebylo tělíčko to už zapomělo. Potom mě zase popadne zmatek, že všechno nestihnu nachystat a něco nebudu mít, jsem v tomhle ťuňta, protože potom si to chci užít (u mě je to asi naposledy, teda doufám) a ne lítat po obchodech a dokupovat co mi chybí, už jsem se dokonce ptala na porodnické vložky a kalhotky do porodnice (super erotika). Můj muž říká, že jsem praštěná, že bych už měla nejraději všechno nachystané včetně tašky a jenom čekala až… a potom jsou chvilky, kdy se na to docela těším. Myslíš si že jsem normální (já teda občas ne) nebo ty hormony tak dokonale blbnou. To že ti to utíká doma pomalu se ani nedivím, já jsem po neschopence docela ráda v práci, je tady fofr a den je za mnou ani nevím jak, ale večer jsem zcela grogy a usínám ze všech nejdřív. Jo a taky si jdu pro nově ušitou těhu sukni, unoforma vydrží no tak 14 dnů a pak už ji asi nedopnu vůbec, bude mi po ní smutno.

Holky vaše příběhy jsou super, jde vidět, že prostě nejsme tuctové, každá má něco do sebe, každá je svá a jedinečná, vážně se těším, až vás všechny poznám osobně, jen mě občas mrzí, že jsem z takové dálky. Já ve svém okolí moc těhulí neznám, teda zrovna teď žádnou a maninek s mimi jen malinko a některé z nich jsou no, jak to nazvat, hm no takové jednodušší a nemám si s nima kromě plínek, kašiček apod. a já už teď vím, že budu potřebovat i něco víc, jiné téma. Já jsem nikdy nebyla jenom čistě mamina, abych byla celá a cítila se fajn, musela jsem mít taky něco pro sebe, nějaký koníček nebo práci, prostě něco dávat jenom ze sebe, asi blbost, ale ono je to doma časem stereotyp.

Sandrine, Budulínek: holky, kde se touláte a co rostoucí bříška?

Teda já mám ukecanou náladu, to bude tím dlouhým absťákem bez emimina.

Pepigaba+hemžátko 23tt

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.04 11:49

No, je to jasný, holka, potřebujete net domů a nějaký dobrý připojení!!!! :)

Nějak to zařiď! :-)
P+V

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.04 11:54

Jeee, porod online…i s do­kumentaci? :o)) predstavte si missorkin xichtik pri tlaceni, chichi

je to normalni kdyz mne boli brisko jak pred ms? normalne bych ji mela dostat tenhle tyden. asi jo.

danka

Pepigaba
Kecalka 197 příspěvků 09.03.04 12:05

Jo je to úplně normální, prý první čtyři měsíce se takhle tělíčko chová, jako že si vzpomene, že teď to mělo dostat. Taky jsem četla a dostal pár rad, že zrovna v té době by neměly být žádné teplé koupelea tuleníčko, že snad je tělo potom náchylnější k problémkům. Teda já se tím řídila, jak v prvním těhulkovství, tak i teď, ale je to na každém.

Missorko: já mám net domaa připojení přes telecom, to asi není nic moc, ale ty účty, kdybych tam mohla být dle svých představ a potom ta bitva s Martinem, kdo tam který večer bude.

Pepigaba+hemžo

Kakinka
Kecalka 136 příspěvků 09.03.04 12:21

Ahój,
tak jsem zase tu. Tady od rána taky pořád chumelí a mě už to tak nebaví !!!!!! Ta zima je letos ňáká moc dlouhá, to jaro né a né přijít.
Holky, teď ta moje zprávička … já budu v pátek v Praze a tak mi to nedá a musím to tu nadhodit, kdyby kterákoliv z Vás měla chuť a čas se se mnou sejít, ať už courat po obchodech nebo někam na kafíčko, oběd ....... tak budu jenom ráda ...... móóóóc ......... co takovej pidisrazíček pro mě ? Předpokládám, že se budu potácet pražskými ulicemi tak od desíti minimálně do čtyř - pěti odpoledne. Zatím přesně nevím.
Samozřejmě, že srazík 27.3. mám v hlavě taky, ale zatím je to ještě daleko.
Tak jak to vidíte ?

Kákí

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.04 12:28

Ahojík,

já v pátek v Pze budu, takže by to snad mohlo vyjít, Ještě se domluvíme, ju? :)

P+V

Sarlotka1
Kecalka 260 příspěvků 09.03.04 13:39

Ahojky holčinky,

omlouvám se, dneska se nebudu moc rozepisovat, protože nemám vůbec ukecanou náladu :o))))) A jsem unavená a nevrlá, nějak jsem dneska vstala zadkem napřed :o)

Takže vás chci jen pozdravit, pochválit Missorce deníček a zítra snad všechno napravím a napíšu vám pořádnej vzkazík :o)

Zatím čauky a mějte se všechny krásně
Páááá Š.

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 09.03.04 19:08

Péťo, tvoje reakce je naprost účasná…vystihla jsi to naprosto přesně:)
Měj se hezky a Véčko taky:)
 Gabča

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 09.03.04 19:55

Ahoj Káki,
i já budu v pátek v Praze, ráno teda ještě něco půjdu zařídit a po 16 jdu do poradny. Ale určitě by se tam chvilka našla:)
Gabča a Tuleňátko

Tessie
Kecalka 287 příspěvků 09.03.04 21:39

Ahooooj holkyyyy,

prisla jsem k vam na jukandu, abych vedela co je u vas noveho a clovek se nestaci ani divit…takovych romantickych pribehu a rychlovek (vid Tani) :-)))

Tak abych tu jen tak necucela, tak Vam taky napisu jak to s nama je a bylo. Zdenda je moje laska pres internet…jelikoz jsem typ holky, ktera by asi nikdy neprisla za klukem jako prvni a jen tak ho oslovila, nezbylo mi nic jineho nez to zkusit trochu anonymeji, tj. na seznamce. Byl to muj treti pokus a jak se rika do tretice vseho dobreho…vyslo to. Jsme spolu uz 4 roky a o mimcu mluvim snad od prvniho roku co se zname. Holt jsem taky ten matersky typ, ale jelikoz jsem se nikdy nemela kde matersky vybit (segra si davala na cas a kdyz uz tak se odstehovala az za Brno), tak je to ve me doted :-)) To vite, Zdenda me bral s rezervou protoze ja do nej hucim stale, ale jelikoz jeste do nedavna delal vejsku, tak to moc neprichazelo v uvahu. Ale jsem si jista, ze kdybychom oba vydelavali, tak je svolny a hupsneme na to hnedka…myslim ze uz se taky tesi na potomka :-))
No a ted to vypada tak (jak vetsina z vas vi), ze pristi rok nas ceka pulrocni odlouceni, jelikoz se chysta do Finska a jakmile se mi vrati zacneme zadelavat :-)) No mozna uz vyzkousime maleho eskymacka az tam za nim prijedu :-)))

Teda ja jsem uzvanena, takze ja koncim a jeste k tomu sraziku......VEZ­METE ME S SEBOU??????? Taky bych vas vsechny rada poznala osobne.

No nic holky, mejte se krasne, preju dobrou noc a pohladte briska!!!!

Tessie od Matysku

Sarlotka1
Kecalka 260 příspěvků 10.03.04 07:52

Ahojky holčinky!

Tak je tu nový den, už máme polovinu týdne :o))))) Za chvíli zas bude víkendík :o)))) Huráááá :o))))

S Vašíkem jsme se seznámili v létě na táboře, já jako 14 puberťačka, on o 4 roky starší praktikant, prý jsem ho okouzlila :o))) Od té doby jsme se navštěvovali, povídali si … prostě fajn přátelksý vztah, který vydržel asi 2 roky, pak jsme jeli spolu na tábor, kde on byl můj oddílový vedoucí a já jeho praktikant… a tam to začalo jiskřit :o) Jenže po návratu domů jsem nějak přestala mít zájem..... On se skoro dva roky snažil mě získat a já neměla zájem :o) Až jednou jsme se domluvili na kávu a on na mě vybalil, že mě miluje… a aniž bych věděla jak, tak ta slova proudila i z mých úst a od té doby jsme spolu :o)
O miminku mluvíme stále, ale s veeelkým časovým předstihem :o) Musíme vybudovat nové bydlení, pak splatit dluh a miminko se nám rýsuje tak za 3 roky… V mém věku asi není kam pospíchat, ale i přesto bych miminko chtěla klidně hned :o)))))

Tak se mějte krásně, kočičky a prožijte krásný den :o)

Pa Š.

evelina1
Kecalka 406 příspěvků 10.03.04 08:43

Ahojky kočky, člověk není jeden den v práci a pak nestíhá číst tolik příspěvků. Jsou vážně originální a perfektní téma ostatně jako vždycky.
A jak to bylo u nás. Seznámili jsme se v červnu 2000 na diskotéce kam se mi vůbec nechtělo. No asi to byla láska na první pohled, v srpnu už jsem spolu jeli na dovču a v prosinci se ke mně stěhoval. Mimčo jsem moc chtěla,ale jelikož je Kája mladší, tak jsem počkala až to bude cítit stejně, ale taky jsem čekali na větší byt, to hlavně. No a v létě 2003 jsme se stěhovali do baráčku a v listopadu se nám konečně po pár měsících povedl mimísek. Takže teď jsme moc šťastní, i když mráček sem tam přilítne, ale s rostoucím bříškem to Káju dost bere, což jsem moc ráda.
Jinak mimís se začíná ozývat, z pondělí na úterý jsem zase cítila ty bublinky pod rukou jako minule, sice to není pravidelně, ale určitě je to on.

Teď musím pracovat abych dohnala ten včerejšek, pak se ještě ozvu . Mějte se krásně a přivolejte někdo už to jaro!!!
Evel+pokládek 18tt

saba1
Stálice 76 příspěvků 10.03.04 11:24

Ahojky holky,

jdu Vás jen pozdravit a Missorce pochválit krásny, nápadity deníček. V praci nestíham a navíc jsem na tom podobně jako Šarlotka, mám náladu pod psa....... :-(....., ozvu se v klidu z domova v nějakou mojí oblíbenou pozdější hodinu :o), tady to neni ono.

všechny Vás moc zdravim

papa Saba

Pepigaba
Kecalka 197 příspěvků 10.03.04 13:58

Ahoj,
neřikejte, ze jste tak moc upracovane, protože je tady docela mrtvo nebo jste všechny na chatu?
Nám se od 1.1.2005 mění služební zákon a z něho plynou samé „příjemné věci“, jako to že mateřská se mi nepočítá do výsluhy (teď ano) budu v zálohách, asi půjdeme dolů s hodnostma, ale to není taková hrůza, je otázkou jakým způsobem se to dotkne platu. Nejhoršímje ovšem to, že pouze ti, co jsou u HZS 3 a více let dostanou smlouvu na dobu neurčitou, ti ostatní a patřím mezi ně i já dostanou na dobu určitou-1rok a v té době musí vykonat zkoušku, ale jakou to zatím nikdo neví. Jak jsem se to dozvěděla, tak jsem myslela, že mě picne, já mám odlouženo 2 roky a 7 měsíců, takže o 5 měsíců mi to uteče vyjímky neexistují a tak to nechám koňovi ten má větší hlavu než já.
A pak jeden takový dotázek natěhulky, ale samo i na ostatní PSTačky, z kolika penězi vyjdete na mateřské, teda kolik vám zůstane pokud odečtete veškeré nutné pl tby apod. My na tom budeme docela bídně, teda až v okamžiku kdy budu pobírat mateřskou almužnu 3500Kč, musíme splácek spoustu úvěru a no však to znáte, zůstane nám asi 7000 Kč a to je bída bídná, zž teď mám z toho bolení břicha. Myslíte, že se to vůbec dá, já teda nevím, ale nechce se mi odcházet od 5 měsíčního mimi do práce, zvlášť když vím, že další už nechci. Tak teď babo raď!!!!!!!!
Pepigaba+hemžát­ko 23tt

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.04 14:06

Ahojky Peti,

souhlas - všichni jsou na chatu nebo na to kašlou (po vzoru šéfky - nestíhá!!! :-)
Já mám času hafo, ale to bych si tu psala sama se sebou a nikdo by to nečetl… :)
Se služebním zákonem - moc to nechápu, ale je to smůla smůlovatá. Jak to bude s tou smlouvou na dobu určitou a tvojí mateřskou? Budou ti držet místo?
A těch 7000 je na provoz??? Jestli jo, tak si myslím, že to jde… A určitě to zvládnete, taky si nedovedu představit, že bych odešla do práce od 5ti měsíčního drobka, ale mám výhodu, že můžu aspoň překládat nebo tak něco.
Drž se a usměj se.
Určo se to zvládne, jiný to taky zvládají.
Peta a Véčko

Maxi
Kecalka 333 příspěvků 10.03.04 14:44

Ahoj pepigabo,
neboj se nic, to zvladnete. Vzdycky se da vsechno zvladnout. Podivej na nas. my zijeme taky z jednoho platu. pravda, jsme v minusu, ale snad se to zlepsi. Ale se 7000 si myslim ze vyjdete.

MISSORKA: To vis to je ta nekonecna zima…nikomu se uz nic nechce a vsichni cekaji na jaro a na novou energii. Jako ja:)))

SABA: Teda takove prace…a pak ze lidi nemaji penize…kdyz mate plnou cestovku:)))

Tak holky pacek
Maxi

Pepigaba
Kecalka 197 příspěvků 10.03.04 14:52

Ahoj Peťo,
tak si můžeme psát spolu, já to číst budu.
To víš, že místo mi budou držet, na MD tě nemůžou projustit, jsi v ochranné lhůtě a ta doba určitá se mi bude počítat až od okamžiku, když se vrátím z MD a ppak musím zvládnout ty zkoušky, áni já snad budu dělat zkoušky až do konce života, no aspoň nezakrním.
Ty penízky jsou jenom na provoz, vše ostatní už bude poplaceno -telefony, kačka škola, inkasa, pojistky apod., ale i tak na jídlo, drogerku a oblečení a sem tam nějaká ta jobovka to bude docela síla. A navíc při naší „smůle“, odchází nám auto a to totálně, jen se modlím, aby vydrželo něž porodím taxi já nechci jet, bouchla nám telka (naštěstí máme ještě jednu, ale menší), včera nám opravovali pračku, jeden z monitorů u PC je taky na odchodu jo a na lednici se z uctivé vzdálenosti dívám a usmívám, aby se třebas neurazila. Ale jinak hlavu mám na hlavě a máme se rádi, no není to pohodička?
A jak jinak trávíš celé dny, co svetříky upeltené?
Kačka dneska jde zase hrát do divadla, tak bude kulturní záčitek.
Zatím čusek Pepigaba+hemžo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.04 15:22

Čauvec Pepigabuško,

já jsem to zatím takhle nepočítala, ale jsem jinej machr. Hučím do manžela, abysme někde splašili „děsně výhodnou“ hypotéku a postavili si domek a nastěhovali se do vlastního, pokud možno do porodu. Ne to kecám, ale fakt je, že když se rozhodnu, tak jsem děsně rychlá. Muž to ví, tak se začal děsit, jestli už jsem nějakej dům neobjednala (jako tenkrát tu naší svatbu :-)))) Je ale jasný, že s jedním platem to nepůjde. Taky už jsem navrhla, že bych šla po půl roce na nějaký měsíc do práce, tak jsem se dozvěděla, že jsem se asi zbláznila, že od půlročního dítěte v žádném případě nepůjdu :-))) Stejně bych to nedokázala, jenom mám prostě pocit, že v tom našem státě buď může člověk slušně bydlet nebo mít děti, ale ne obojí zároveň. Jakmile jsou děti, tak hrozně klesne životní úroveň - nejsem blázen, počítám s tím a nečekám na to, že někde něco dostanu, jenom kdyby bylo víc nějaký tý práce na doma. Missorce její překlady upřímně závidím, bohužel v jazyce tak zdatná nejsem, abych se do toho mohla pustit.
No a rada na závěr? Chce to klid, dopředu se nenervovat a ono to nějak půjde. Nějak bylo, nějak bude, člověk se vždycky dokáže přizpůsobit a navíc pevně věřím tomu, že člověk může cokoli, stačí jenom chtít a když už chce, tak pro to něco udělat - takže počítám, že tak do dvou let máme náš vysněnej domov a pak snad přijde na řadu druhý mimčo :-))))

Sandrine + Jurášek 22tt

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.04 15:26

Ahojky Sandrine a Jurášku,

tak domečkový téma snad radši neotvírat… :-) Taky mě štvě jak bydlíme, ale na druhou stranu se vždycky kolem sebe rozhlídnu, pohladím si bříško a řeknu si, že jsou důležitější věci… Ono všechno jednou bude a zní to blbě - třeba kdybychom si na to chvilku nepočkaly, tak bychom si toho potom nevážily. takhle to bude fakt zasloužený… :-)
A vy bydlíte jak? :-) My máme sice 3+1, ale taky mám ten domeček vysněnej… A jsou to krásný sny, co? :-)
Opatrujte se.
 P+V

fantagiro
Kecalka 401 příspěvků 10.03.04 16:21

ahoj holky,

tak jsem ted dostala sprďana od Peti, že ani nenapíšu do deníčku, tak to jdu hned napravit :-))))

mám zase tolik práce, že to snad ani není možný ! Ale příští týden mi odjíždí šéf na celý týden, tak bude zase pohodička a klídek a budu mít na vás zase moooooooře času :-))))

Jinak u mě není vůbec nic nového kromě toho, že mi v pondělí dodělali novou podlahu v bytečku ! Holky já mám z ní takovou radost, že to je úúúplně neuvěřitelný ! Připadám si jak malý dítě. Je to asi i v tom, že jsem si chtěla udělat radsot, vylepšit bytík, a hlavně, že je to z penízků které jsem sama vydělala a žádné rodiče ! :-)) Je to fajn pocit. Takže jsem v pondělí večer až do půl jedenáctý uklízela celý byt, protože byl celý byt pokrytý prachem od toho jak tu podlahu museli brousit kvůli vyrovnávání ! Takže má ted zase nádherně čisto a vonavo ! A hlavně novou podlahu :-))))))) Furt na ní kloukám :-))) No a ted další bod je ten, že tam chci nechat barevně vymalovat ( světle merunková barvička ) a další bodík na programu je ten, že chci do celého bytu dát nové dveře ! No dneska jsem si to orientačně spočítala na kolik by mě vyšlo 6 dveří + obložení futer dřevem. málem jsem z toho dostala šok, protože to vychází na cca 45.000,– a to ještě bezu DPH !!!!!!!!!!!!!! :-) Naši je mají v domečku a jsou s nima spokojení . jsou to dveře od firmy SAPELI !!!! jestli někdo neznáte. no takže šetřím :-))))

no jinak jednotlivě budu reagovat až budu mít více času si všechno přečíst . JIANK SE MOOOOOOOOOOOO­OOOOOOOOOOOOO­OC TĚŠÍM NA SRAZÍÍÍÍÍÍK !!!!!

Holky takže se omlouvám za ty příšerné resty co tu mám !!! Snad mě neukamenujete ! :-))

Pááá Kačka

Tenar
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 10.03.04 16:52

Ahoj holky,
tak jsem k vám nakoukla a koukám, že máte super téma.
Já jsem si nikdy nedovedla přestavit, že bych měla mít dítě, a stejně tak manžílek. V létě už to bude pět let, co jsme se poznali, mě tenkrát bylo 23, jemu 24 a zrovna končil vejšku. Po měsící se ke mě nastěhoval a po roce jsme se vzali. Už od začátku jsme se shodli, že teda děti jó a že tři by byly super, ale až časem. To časem jsme specifikovali, jako že buď to na nás přijde samo nebo, když to nepřijde vůbec, tak až mi bude 27. Když mi bylo 27, tak se nám do toho pořád ještě nechtělo, tak jsme to ještě o rok prodloužili s tím, že o prázdninách 2003 přestanu brát HA, otěhotním a na mateřskou budu odcházet zrovna v době, kdy se z ní vrátí kolegyně, takže se akorát vystřídáme. No, kolegyně se má vrátit příští měsíc a těhotná ještě nejsem. Musím ale říct, že v okamžiku, kdy jsme s tím snažením začli, TO přišlo a oba už se opravdu těšíme, až budeme mít svišťata.
Mějte se krásně
Tenar od Matýsků

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 10.03.04 17:52

pepigabo,

nezoufej, ja si to taky neumim predstavit. jsem totiz zivnostnik. takze v praci ted delam tam se uz nebudu moci vratit, ani nechci. materskou ani nevim jakou budem jit, protoze tady u nas se porad neco meni. ted platim 7000 za najem, splatka stavebniho uveru, zivotne poisteni pro 2, a spoustu jinych nutnych veci. manze je taky podnikatel. jednou donese vice jindy nic. ale nejak to pude. musi to nejak jit. nechci byt odporna, ale ty nasi romove taky ziji.

zistila jsem ze musim neco se sebou delat. tak zitra du lyzovat. a budouci tyden jdu hrat beachvolejbal do haly v neoprenovych ponozkach. tesim se, ale vim ze budu potrebovat kyslikovou bombu.

tak zatim
danka

Tessie
Kecalka 287 příspěvků 10.03.04 19:08

Ahoj Danko,

ty jsi teda nezmar…zase to s tim sportem neprhanej…musis prece myslet i na mimiska…takze s rozvahou!!!!!

Pa Tessie

Pepigaba
Kecalka 197 příspěvků 11.03.04 07:51

Ahoj danko,
přijojuji se k Tessie, jsi vážně nezmar!!!!! Já sice taky v 5.měsíci bruslila, ale ten zbytek jsem vynechala, měla jsem prostě strach. tak dávej na sebe a mimíse bacha.

Pepigaba+hemžátko

Sarlotka1
Kecalka 260 příspěvků 11.03.04 07:58

Ahojky holčinky,

tak přeji krásný čtvrteční ránko :o) Dneska máme oslavu synovečkových a ségřiných narozenin, tak to snad bude fajn den :o) A navečer jdu zas na kalanetiku a to už jen z tý představy umírám … od minulýho (pondělního) cvičení, mě ještě všechno bolí :o)))))))))))

Pepigabo:
Holka, podle mě vám 7 tis. v pohodě stačí… Nebude to teda na žádný velký vyskakování, ale myslím, že vyjít s takovouhle sumou nebude žádnej problém… Nebooooj, všechno bude fajn, penězma se netrap :o)

Maxi:
Tak co tchánovci, jak se všechno vyvíjí? Jooo a my taky jeden časík žili krapet do mínusu, ale všechno se dřív nebo později srovná :o)

Fantagiro:
Téééda, probíhá rekonstrukce bytečku! Jak já Ti závidím … :o) A nový dveře za 45.000? Fíha… A to jsou venkovní, nebo vnitřní? ¨Kolik počítáš na jedny? A k tomu Tvýmu obíhávání miminek … o víkendu jedem navštívit mou bývalou kolegyňku z Berouna, narodil se jí chlapeček a 2 měsíce si počkali v porodnici, než směli domů… Včera je propustili, tak se na toho drobka musím podívat … má 2510 gramů … takovej maličkej :o)

Sandrie:
Jak já bych chtěla baráček… Ale na druhou stranu je zas nutnost mít muže, kterej se o něj bude starat… A to ten můj není :o( Takže bychom vysolili majlant za případný opravy a to se mi nechce… Takže uvidíme časem, ale taky bych ho moc chtěla :o)

Missorko:
Tak to je fajn, že můžeš dělat překlady. Je pravda, že je pro mamču s miminem hrozně málo práce na doma… Takže je velká výhoda, když můžeš překládat :o)

Tessie:
Přeju hooooooooodně úspěchů v tuleníčku, brzy se vám vysněné miminko zadaří :o) Držím palečky :o)

Dancul:
Dani, připojuju se k holkám s maminkovskou radou … s tím sportováním mooooc opatrně. Nevíš, jakýho blba potkáš na sjezdovce a sejme Tě :o(

Holky mějte se moc krásně, pohladte bříška a hoooodně se tulte :o))))

Páááá Šarlotka

Sarlotka1
Kecalka 260 příspěvků 11.03.04 08:40

Ahojky,

pěkný příběh :o) DOufám, že se vám miminko brzo zadaří a budete velká šťastná rodinka :o)

pa Šarlotka

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.04 08:49

TAK TO BY TEDA NEŠLO!!!
Chápu, že pracujete, ale co já, lemra ubohá, co se válí doma a čeká na novinky od vás??? :-)

Pochopte, že u nás na vesnici se neděje skoro nic, takže bych vám musela popisovat co celý dny provedl kocour, popř. co si vzal muž na sebe do práce a to byste určitě nechtěly (stejně vám to sem napíšu, když jste takový nepsavky - džíny a tričko, heč!)

KOUKEJTE SE POLEPŠIT!!! :-)

Dneska mě v 8,10 vzbudila pošťačka (to si teda dovolila hodně… :-) Ale budíž ji odpuštěno - přinesla balíček z Rumburaka pro Véčko, takže konečně mám doma OSUŠKU A ŽUPÁNEK SE SOBÍKAMA!!! (jen tak cvičně jsem k tomu objednala proužkatej overálek a tričko s žirafkou… :-) Je to všechno moc sladký, tak jsem to ošušňala… :-)
No a aby nebyly jenom samý dobrý zprávy - tak mi na účet přišla nemocenská :-( Beru to jako zvykací období na podporu v mateřství a rodičovskej příspěvek. Ale co bych zase chtěla, že jo? Za to, že se válím doma, je to docela slušný!!! :-)

Mějte se krásně a nezapomeňte, že už je čtvrtek a tudíž zítra odpoledne začíná víkendík!!! :-)

Opatrujte se.
Peta a Véčko

P.S.: Viděly jste někdy UTZ obrázek slůňátka? Mrkněte na www.choboti.cz, v ZOO v Ústí nad Labem čekají v létě slůně. Slonice jsou obdivuhodný zvířata, mně stačí těch šíleně dlouhejch devět měsíců čekání a ony to musí vydržet dva roky! Fakt smekám :-)

evelina1
Kecalka 406 příspěvků 11.03.04 09:16

Ahojky holky,
tak poslušně píšu komentářek. Ale opravdu poslední dobou je tu dost mrtvo.
Co je u nás nového, no skoro nic, ba ne, kočička je po kastraci a je naprosto v pohodě, mrška už začíná lumpačit. Vyplázli jsme 700,– což není tak hrozný.
Jinak počasí to je to co mě štve nejvíc, už si asi dělá z nás prču, člověk aby se pořád navlíkal jak blb. Včera jsme byli na návštěvě u mých rodičů, mamina je nějaká nemocná a má antibiotika. Já mám stále rýmu, ale tu už mám asi 6 let, holt alergik.
Taky vám musím napsat, že řádí nějaká střevní viroza, tak bacha na ni. Mě prohnal slavný Magnosolv, takže jsem musela snížit dávku, jinak bych byla pořád po…á.
Další novinka, že mimís se začíná ozývat, není to každý den, ale ob den určitě, jsou to takové malé šťouchy nebo něco jako bublinky a je to děsně srandovní.
Bříško taky krásně roste, řekla bych den ode dne už je fakt krásně vidět, hlavně v těch těhu kalhotách.
Zítra na mě myslete budu volat na výsledky AFP, tak doufám a věřím, že to bude v pohodě.Určitě napíšu co a jak.

Missorka - jen je pěkně zprdni, já taky pořád brouzdám a čekám na každý nový příspěvek, osuška a župánek musí být opravdu slaďoučký, už v těch věcičkách vidím ty naše zlatíčka, tak se moc opatruj ať tě nezlobí tlak a jste i s Rokytňátkem v pohodě

Šarlotka - slíbila jsem, že dám vědět co naše Týna, snášela to naprosto v pohodě, hned druhý den jsem s ní jela na kotrolu, má vyholený bříško a jen dva stehy, ale je to postrach na veterině, doktorka nás přivítala slovy: to je ta kočička co nás tady včera všechny pokousala a poškrábala a byla pěkně naštvaná(jako naše Týna) ale smála se, ona prostě nemá nikoho jinýho ráda, takže vše je OK, tak se nemusíš ničeho obávat, ty tvoje holky to určitě taky zvládnou, a jinak už máš ten banánovník?

Dancul - já bych to moc nepřeháněla s tím sportováním, musíš se trochu šetřit, ale když je ti fajn, hlavně se moc opatruj a pohlaď pupíček

Tak holčiny koukejte přispívat ať je co číst.
Mějte se krásně ahojky
Evel+pokládek 18tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.04 09:18

ja bych psala, ale mam tak ovej strasnej vztek na sovu americkou vyzranou koleyni ze asi exploduju. te krava na mne vybalila veci za minulej rok co za minulej za 2002. protoze oni nekde minuli prachy a nevyctovali to. tak to nesedi. hlavne ze byla 6 tydnu na dovolene a ja mam ted hledat chybu. nech jde k certu, ja odtud zmizim asi driv nez v lete. normalne mne z toho vzteku zacalo bolet bricho. je mi do breku, protoze dnes musim poslat danove priznani k nasemu poradci aby ho check. berecim furt jen brecim, jesteze sou na nejake blby porade o nicem. jak ja se tesim ze je oseru, oni si dost tezko najdou nejakeho noveho blba.

ubrecena danka

Kakinka
Kecalka 136 příspěvků 11.03.04 09:40

Ahoj holkýýýý,

a speciálně Peťo, ať máš co číst a doma Ti to rychle utíká. Koukala jsem na ultrazvuk sloníka, ale moc sem se v něm nevyznala.

Tak mě víkendík začíná už dneska odpoledne. Jupííííí, hned je to od rána veselejší !!!!! Zítra mám totiž dovolenou a jedu do Prahy na nákupy. Teda, jak já se těším !!!!!! Mám pocit, že poslední dobou se v Jihlavě už fakt nedá nic koupit, strašně se tu roztáhli vietnamci a to jejich příšerný a hlavně nekvalitní zboží. Co se týká ostatních obchodů, je to taky dost bída - jedna kuchyňka, dva obchůdky s látkami a Prior, kde se zastavil čas.
Takže do zítřka vkládám naděje ! V děvet hodin chceme jít do jednoho obchůdku (na kraji Prahy) - mají tam úžasný květináčky, kytičky a spoustů různých doplňků (takový ty cerepetičky) :o)))) A potom už mě manžílek vy:,–(í v centru, má totiž jiné aktivity a tam já se vyřádím. :o)))

MISSORKO, GABINKO : posílala jsem Vás sms, tak snad došly, aby jste na mě měly číslo. Tak pokud Vám to vyjde, tak se ozvěte a můžem se někde sejít, jo ?

EVEL : Tobě samozřejmě zítra budu držet palečky na výsledky AFP - určitě bude všechno v pořádku !

DANKO : hlavu vzhůru, zase bude líp :o)))

Na sobotu, neděli, zatím žádné plány nemáme … asi klasika … vaření, praní, žehlení ..... asi ňáká procházka a moje oblíbená tvořivá činnost. Udělala jsem si teď zase krásný obrázky (kachličky ubrouskovou technikou) a pořád window color, já snad maluju každý druhý den - maniak !!!! Většinou večer u televize, taková ta pohodička, ještě když si k tomu udělám kafíčko a sušenečku, tak to nemá chybu. Jsem totiž chronickej požírač sladkostí. :o)))))))

Taky se už má konečně oteplovat (aspoň na pár dnů), tak to bude hned veselejší a už nám nebude připadat to jaro tak daleko.

Všechny se mějte moc pěkně, ještě sem snad nakouknu.
Ahoj Kačí

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.04 10:12

Danulko,

hlavně nebreč a na práci kašli!!! Nestresuj se, to mimískovi nesvědčí!!! Vím, že se to lehce říká a hůř dělá, ale určitě bude všechno OK.

Opatruj se.
P+V

Tessie
Kecalka 287 příspěvků 11.03.04 10:22

Ahooooooj PSTacky :-))

To se nam tam udelalo krasne co? Jen aby to vydrzelo a prislo to vytouzene jaro!!!!!!

Missorko, ty si stezujes, ze se na vesnici nedeje......vzdyt tam se musi dit veci :-))) Tam prece kazdy vi co se kde sustne ne? Napriklad tady v Praze se nedeje nic zvlastniho.....teda krome dnesniho rana, kdy jsem videla neco co bych nikomu neprala…prejety clovek na silnici - uplne se mi udelalo zle......ale to tady nebudeme probirat…prejdeme k necemu veselejsimu.

Missorka - jeeee, ja bych uz klidne taky nakupovala :-))) Zrovna vcera jsem nakoukla do vylohy, kde mely ty roztomile vecicky na deticky a uplne jsem tam slintala, fakt moc hezoucky veci. Cenu tam radsi nedavali :-))) Kdyztak nam je vyfot, at se muzeme taky pokochat!

Evel - to je super, ze uz mimiska citis…musi to byt fajn pocit. A vysledky testu urcite dopadnou na jednicku s hvezdickou…zadny strachy

Dancul - nic si z toho nedelej, takovy veci se holt stavaji a ty se jim nesmis poddavat…vis co mi vzdycky rikala moje mamka kdyz me nekdo stval…abych si dotycneho cloveka predstavila na zachode jak talci a nejde mu to :-))))) Hlavu vzhuru a zadne chmury!!!!

Kákinka - jeeeee, nakupovani.....to ja taky muzu…taky mam rada kyticky, ale u me se jim nejak nelibi…asi to s nima neumim :-(

Pepigabo - co se tyce tech financi, tak si myslim ze vzdycky se da nejak vyjit…holt nekdy to asi nebude na velke vyskakovani…ale zvladaji to i jiny a to jsou treba oba studaci.....takze se niceho neboj a uzivej si tehulkovstvi

Fantagiro - to vis, dneska neni nic zadarmo, ale tu podlahu ti zavidim…taky bych se na ni porad divala :-))) My uz planujeme rok udelat v koupelne dlazbu a porad na to nejak nedoslo.

No nic holciny, tak uz jsem se tady rozjela az az, takze koncim a pak se za vama prijdu podivat na chatik :-))

Zatim papa Tessie

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 11.03.04 10:38

Ahoj Kakinko
ty bydlis v Jihlave? Tak to jsme byly skoro sousedky:-) Ja pochazim z Humpolce ( nez jsem v 18 plachla do Prahy a uz zustala ) a pamatuju si,jak jsme za totaliti jezdili s nasimi prave do Prioru na nakupy :-) a taky jsme navstevovali ZOO. Byla jsem v ni vloni lete a vypada super. Jinak ,kdyz prijedu do Humpolce,vetsinou vyrazime do Jihlavy na koupani,ten bazen je fakt super. Dokonce jsme tam jezdili i v lete a hrozne si to uzivali. Letos tam chci vzit i Krystufka.
Mej se krasne a hezky si zitra uzij nakupy :-))
pa magrata a krystufek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.04 11:24

Ahoj holky,

já taky moc zdravím při čtvrtku a jenom tak z rychlíku - kolegyně má dovču, takže jsem tu na všechno sama:

byli jsme u doktora a už jsem to trochu rozdejchala, takže vám o tom můžu napsat. Jestli čekáme kluka nebo holku pořád nevíme, protože brouček je zadkem dolů, prý se snad ještě otočí. No nevím, na začátku 6. měsíce to snad není žádná trága, ale doktor mě moc neuklidnil. Taky jsem se dozvěděla, že musím brzdit s váhou - prý za celou dobu těhotenství mám přibrat 7-8 kg a já mám už teď 5,5 kg navíc. Docela mě uzemnil, nechápu, kde k takovým číslům přišel, jen pro info moje výchozí váha byla 58.5 při výšce 168, považovala jsem to za normální, tak nevidím důvod, proč bych měla přibrat jenom max. 8 kg, když v odborných časopisech píšou 12-14kg. Doktor mi řekl, že je mu jedno, jak budu vypadat já, ale že mu rozhodně není jedno, že když moc přiberu, tak při porodu může dojít k poškození miminka. No vyblbnul mě pěkně, co vám budu povídat. Vzpamatovávala jsem se z toho celej večer, pak jsem vytáhla starý Betynky a říkám si, kecáš doktore. Jinak je mímo zdravý, genetika na výbornou, páteř ukázková, srdíčko má krásně vidět dvě chlopně, dokonce mi ukázal, jak má plnej močovej měchýř.

Missorko: my bydlíme v domě mých rodičů, máme tam pro sebe celé patro, ale když přijede brácha s rodinou na víkend, tak vegetí u nás. Navíc tam není kuchyň, takže se taháme o jednu. S našima máme oba výbornej vztah, ale přece jenom nás pořád berou jako „děti“ no a ty děti se teď stanou rodiči a nebudou si chtít nechat kecat do výchovy a tady vidím potenciální třecí plochy a chci se jim pokud možno vyhnout. Navíc se mnou asi cvičí hormony, prostě mám hroznou potřebu budovat vlastní hnízdo, domov, kde bych měla svojí novou rodinu jenom pro sebe.
Na Rumburaka jsem koukala taky a málem jsem objednala přesně ty se sobíkama, o kterých píšeš. Jenomže pak jsem si řekla, že se v tom radši porochňám v krámu. Včera jsme koupili vaničku s podstavcem od Bebejou - chytili jsme ještě loňský model za nižší ceny. V krámě to bylo to největší co tam měli, ale když jsme to přinesli domů, tak se mi to zdá nějak malý, snad nám z ní brouček hned nevyroste. Jo a před chvilkou tady byl prodavač CD - tak mám Zpívánky, Písničky z večerníčků a Mašinku a jiné dětské pecky - původně jsem nechtěla nic, ale jsem holt kafka.

Fantagiro: přestavbu závidím, taky mám ráda, když se něco děje a ten pocit, když si něco koupíš ze svýho je fakt k nezaplacení. Proto se teď třeba nemůžu rozloučit se svým autíčkem, i když mám novou lásku - Hyundai Getz - krásný vozítko, jenom na něj teď prostě není, to bysme ten domeček neměli fakt nikdy.
Dveře Sapeli máme v celým baráku a jsou fakt krásný - udělali nám k nim na míru i šoupačky k šatnám ve stejným designu, jsou to kluci šikovní, ale existují i jiný firmy. Nevím, jak je to cenově, ale strejda má v baráku dveře Kasard - taky dýhovaný a vypadají fakt dobře.

Sandrine + Jurášek 23tt

Kakinka
Kecalka 136 příspěvků 11.03.04 11:44

Jupíííí, já mám radost !!!!
Zítra mám dostaveníčko s Missorkou a Gábinkou.
Holky já se na Vás tááák těším :o)))
Peťo, ještě že jsi nevzala ten telofon na poprví - měla jsem srdce až v krku :o) Pak jsem to rozdejchala a už to bylo v pohodě.
 K.

Kakinka
Kecalka 136 příspěvků 11.03.04 11:57

Ahoj Magrátko,
tak to vidíš … skoro sousedky. Prior furt stojí a jak jsem psala, zastavil se tam čas - fakt se tam nedá nic vybrat. V ZOO jsme byli taky naposledy minulý rok v létě a co tam teď udělali tu vesničku (MATONGO), tak je to tam moc pěkný. Koupaliště (Vodní ráj) tu máme asi tak dva roky, nám se to zdá dost malý, ale je pravda, že když u nás byli známí z Prahy, tak byli unešený, protože v Praze prý nic takovýho není (aspoň prozatím).
To je fajn, alespoň někdo z okolí (i když jsi trvale v Praze), kdyby jste třeba jeli v léte na koupaliště, tak dej vědět, můžem se tam potkat, taky tam chodíme :o)))
Pohlaď za mě Kryštůfka a ať se Vám daří :o)
 K.

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.04 12:36

Ahojky Beruško,

teda s tím tvým doktorem bych si docela ráda promluvila - předpokládám, že má postavu jako sportovec, co? :-) Co by asi dělal se mnou, to vůbec nevím, patrně by doporučil, abych porodila hned, protože já už mám nahoře 9 a nijak extra se tím fakt netrápím. I moje doktorka říkala, že vzhledem k mý konstituci je to v pohodě a pokud se mnou o váze mluvila - tak jenom tím stylem - to po mimču zase shodíte, ani nebudete vědět jak. No, v tom s ní trochu nesouhlasím, myslím, že budu vědět jak a bude to krušný, ale nebojím se toho. Nikdy jsem neslyšela, že by miminku mohlo při porodu ublížit, že jsi přibrala třeba 15 kilo, to mi přijde, že přibere snad skoro každá maminka…
Takže hlavu vzhůru a kašli na něj, rozhodně bych se kvůli tomu nestresovala…
Opatruj se. Mimochodem jsem si myslela, že víte že budete mít klučíka a ono je to pořád nejistý??? :-)
Pa.
Peta a Véčko a 9 kg :-)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »