Panta rhei, všechno plyne

O životě

Když se mi něco hodně, ale opravdu hodně nelíbí, sednu si ke stolu, vezmu papír a tužku a přemýšlím. A to, co z přemýšlení vzejde, ve vhodné chvíli použiji. Takže máte možnost si přečíst zamyšlení nad tím, co se mi na eMiminu nelíbí.

Panta rhei – všechno plyne…

Tak sedím doma a přemýšlím, před sebou čistý list papíru, a fantazie pracuje na plné obrátky. Autocenzura samozřejmě taky. Mám to napsat? No jasně že jo. Ale neurazím tím někoho? No jasně, nemůžu napsat všechno, jak bych chtěl. To už by bylo na blokaci mojí IP adresy. A přitom by se nabízelo tolik nosných myšlenek – ke každé problematické uživatelce alespoň jedna. No nic. Juro, jsi obecní šašek, tak se chop té příležitosti pěkně po šaškovsku a zkus to celé vyprávět jako pohádku. To snad všichni pochopí a nakonec bude dobře.

Tak tedy… bylo nebylo, dávno tomu. Za devatero horami a devatero řekami, v jedné zemi, kde pravda a láska snad jednou zvítězí nad lží a nenávistí, bylo jedno internetové diskusní fórum. Kolem něj se scházelo, samozřejmě na dálku, několik tisíc lidiček. Bývalo jich kdysi i míň, ale prostě tak nějak přibývali a přibývali.

Až se jednoho dne objevil Jura. Nebyl nejmladší ani důchodce, měl jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou; zrovna prodělal „velké pnutí“ a to skončilo tak, že se musel stěhovat z jednoho místa na druhé. A v novém místě se rozhlížel a hledal, kam by zapadl. A zkoušel to i přes internet; jednoho dne, tak trochu proti očekávání, objevil ono fórum. Líbilo se mu, no a tak zůstal. Byl tam sice trochu za exota a trochu za šaška, protože to bylo diskusní fórum o rodině a dětech a on byl bezdětný, ale svou novou roli přijal a zůstal.

Měsíce plynuly a Jura si začal všímat, že prostředí kolem něj se mění. Přibývalo lidí, kteří se snažili ty druhé překřičet, ponížit, provést jim nějakou tu prasárničku. A i když se admini snažili, jak mohli, všechno taky vychytat nedokázali. Navíc začalo přibývat lidí, kteří si na fórum chodili pokecat jen tak, o ničem. No a co se nestalo, nabalovali na sebe zase další takové lidi, a tak to tam za chvíli vypadalo jak na jiném diskusním fóru, kde se opravdu plkalo jen a pouze o ničem. Jura z toho byl napřed rozladěný, pak vzteklý a nakonec už jen smutný. Když se ptal ostatních, kterých si vážil, jak z toho ven, nikdo nevěděl. Každý jen opakoval: my to nezměníme.

Pak kdosi Jurovi řekl o Moudré Kamarádce. To byla osoba, o které nikdo nevěděl, kde bydlí a jak vypadá. Ale byla nejen moudrá, ale taky hodná; každého vyslechla, popřemýšlela, a pokud uměla, poradila. Tak Jura nelenil a napsal Moudré Kamarádce soukromou zprávu. V ní se ptal, co se dá s touto věcí dělat. Za pár minut mu přišla odpověď: „Dělat s tím můžeš cokoliv, co budeš chtít. Je to na tobě, co uděláš. Ale v každém případě to bude na hodně dlouho, na to se připrav.“

„Hm, to jsi mi moc neporadila…“ odpověděl. „A co bys chtěl slyšet? Já na obecné otázky umím odpovědět jenom obecně.“

„Co se dá dělat, když si přijdu do diskuse pro radu, ptám se a doufám, že najdu odpověď, a místo toho čtu, že si mám zamést před vlastním prahem, že jenom idiot řeší tak primitivní věci a podobně… Jak ty lidi můžu dostat z fóra pryč? Na tyhle názor nemám nervy ani žaludek.“

„Tak to si budeš muset zvyknout. Zakázat účast v diskusi nikomu nemůžeš, od toho jsou tu admini. A pokud oni ho nevyhodí, ty sám nemáš žádnou možnost. Ale můžeš udělat něco jiného, nepustit si toho člověka do svého života.“

„A jak se to prosím tě dělá?“

„No podívej… Tím, že se účastníš nějaké debaty, tak dáváš do fóra svoje myšlenky ve formě psaného textu a zpátky se ti stejně vracejí myšlenky jiných. Ale je to pořád jenom text, není to život, není to naše vlastní počínání, chování, činnost, takže pokud se do tebe někdo naváží, tak si to přečti, pokývej nad tím hlavou a v okamžiku, kdy vstáváš od počítače, tak na to v úplném klidu zapomeň. Některé věci nestojí za to, abychom si kvůli nim ničili nervy.“

„No tak na tohle já prostě nemám.“ „Tohle je ale potřeba se naučit. Prostě si ty lidi nepouštěj tak blízko k tělu.“ „Jak to mám udělat? To mám zalézt do uzavřené skupiny a nevylézt ven?“

„To ne, ale tohle je čistě jenom plkání na internetu. Bývá dobré, když se to vezme jako úvod, a pokud si s někým sedneš, tak ho požádat o číslo telefonu, o mailovou adresu, pak se s ním zkusit sejít naživo, asi jako když se chodí na rande. I při hledání kamarádů to takhle funguje.“

„No dobře. Ale mám ještě otázku: čím to je, že to fórum takhle proměnilo? To přece snad není nějaká epidemie lidské blbosti. Nebo snad je?“

„A slyšels někdy přísloví Panta Rhei – Všechno plyne? Když to fórum vzniklo, bylo zcela určitě jiné, než když se pak rozrůstalo. Byli u toho jiní lidi, takoví ti zapálení pro věc. No a postupně začalo přibývat těch obyčejných. Takových, kteří jsou jakoby jenom do počtu, ale ve skutečnosti tu celkovou atmosféru dost mění. A pokud nikdo nevybírá, kdo na fórum může a kdo už ne, tak těch obyčejných začne přibývat. Jak říkával náš první prezident, druhá strana mince zvané svoboda se jmenuje odpovědnost. Ale ne každý umí s tou odpovědností zacházet. Proto je potřeba být trpělivý a své kamarády si holt musíme vybírat.“

Tak Jura poděkoval Moudré Kamarádce, sednul k diskusnímu fóru, rozeslal pár soukromých zpráv a šel dělat zase něco jiného. Večer se vrátil, přečetl si odpovědi, na něco málo odepsal a šel spát. A tak to šlo několik dní. Pak už jeho činnost začala dostávat konkrétnější obrysy, našel jednoho kamaráda, druhého kamaráda, sem tam i kamarádku, a všem jim bylo spolu dobře. Potkávali se, jezdili spolu na výlety, občas jeden druhému vypomohli, a jestli neumřeli, tak tam v tom Brně žijí šťastně až dodnes.

A zazvonil zvonec a pohádky byl konec.

Hodnotilo 46 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
 
rusovlaska.e
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 19.09.12 04:05

Super deníček, po ránu kdy bdim u miminka mi zvedl náladu. Díky za pěknou myšlenku.

 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 19.09.12 06:45

Pěkný deníček :kytka: Dobře vím, že spousta uživatelek bude mít jiný názor než já, ale jsem ráda, že Tě na tomto fóru potkávám. Vzhledem k Tvým vědomostem občas dáš diskuzi trochu vyšší úroveň, což se mi líbí…a navíc si ráda z Tvých příspěvků taky rozšířím obzory :palec: :potlesk:

 
sweetpretty
Ukecaná baba ;) 2142 příspěvků 19.09.12 07:23
:potlesk: :palec:
 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 19.09.12 07:52

Mě se nelíbí názor, že ti, co tu byli dřív, byli elita…a my ostatní jsme jen obyčejní přispěvatelé. Takže mě náladu nezvedl.

 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 19.09.12 07:53

Dobře, tenhle názor je vyjádřený nešťastným způsobem… díky za ten postřeh.

 
kate02
Nadpozemská drbna 26084 příspěvků 19.09.12 08:18

@Izzz Podle mě to není o tom, kdo tu byl „dřív“, ale o tom přístupu. A na začátku každýho projektu jsou všichni ti „zakládající“ zapálení pro věc. (Což neznamená, že později se někdo zapálenej taky nepřidá, ale většinou pak je na jednoho zapálenýho člověka 20 těch „obyčejných“. Tak to prostě je… :nevim: )

Deníček pěknej. :-)

 
Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2387 příspěvků 19.09.12 08:28

Ahoj Juro,
mě teda Tvůj deníček moc radost neudělal, protože je pravdivý, spíše mě rozesmutnil.
Tebe tady ale čtu ráda, vždyť s kým jiným by si člověk pokecal o jízdách historickými vlaky apod.
A říkám upřímně, že na ty naše strasti se občas i pohled z jiné strany-od fajn, strejdy´ nebo bezdětného kamaráda docela hodí. ;)
:mavam:

 
sophinka  19.09.12 08:42

Ahoj Juro, myslíš si, že tedy správné diskuze se mají ubírat ve stylu češtinářské špeky či vašich elitek? Vždyť se tam jenom neustále vysmíváte.

 
Clementine
Nadpozemská drbna 27292 příspěvků 19.09.12 08:47

:potlesk: :potlesk: :potlesk:
tady je vidět, že šašek může být moudřejší krále ;)

 
cilly
Generální žvanilka 20222 příspěvků 1 inzerát 19.09.12 08:54

Pochopila jsem správně, že v deníčku naznačuješ, že bys byl vlastně rád, aby noví uživatelé emimina procházeli nějakým testem? A přijati byli jen ti nej?? A ostatní si můžou plkat někde jinde?
Selekce dle různých kritérií už tady byla xkrát. A docela mě udivuje, že zrovna ty, který tak často zabrousí do historie a dává nám z ní tolik příkladů, by uvítal něco takového. Toť můj názor. :D

 
becky87  19.09.12 09:02

No zrovna elity, nebo cestinarske speky, to je podle meho totalni plkani o nicem ;) Navic vysmivat se nekterym uzivatelkam, kvuli gramatice, ja se divim, ze jeste nejsou diskuse zamknute, :think:

Ja jsem rada, ze je tady tolik uzivatelek, rada si vyslechnu nazor od vice lidi, nebavilo by me, kdyby nas tady bylo dvacet, takhle je to podle meho mnohokrat lepsi. Takze tvuj denicek me opet neprekvapil.Ani jsem se nepouwsmala, spis jsem si potvrdila to co uz vim. :kytka:

 
sophinka  19.09.12 09:12

@blorchi ty bys tu ale po roztřídění uživatelů nebyla, neboj :mrgreen:

 
Já_a_Kačí
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 19.09.12 09:26

Já sice nevím, co tím chtěl básník říci, vzala jsem si z toho jen tu myšlenku o tom, že noví uživatelé, náplava, by neměli mít stejný prostor jako ti staří, mazácí, že. Já jsem všude za náplavu, ve městě, kde žiju, i na svém oblíbeném internetovém fóru, super :) Víte Juro, dnes se opravdu komunikace na netu liší od té před deseti lety. A i tady funguje střet generací a sociálních vrstev. Nebudu, nemohu mít stejnou „názorovu základnu“ jako sedmnáctiletá maminka, která vyrůstá v dětském domově (příklad). A proto se mi může zdát, že jí nerozumím. Myslím, že to máte stejně. Mějte hlavu otevřenou, buďte tou změnou, kterou tady chcete vidět. A nenavážejte se do nováčků, všechny jsme zkrátka neotěhotněly v době vzniku emimina. Ono bez nás, obyčejných, by to asi dost dobře nešlo…

Mějte krásný den a zůstaňte tu s námi, jen si prostě držte odstup, nechcete-li, aby vám jiné uživatelky ubližovali, byť jen těmi písmenky. Nejste zodpovědný za to, co vám někdo napíše, ale za to, jak to přijmete. Nesmíte se nechat vykolejit :srdce:

 
sophinka  19.09.12 09:33

@Já_a_Kačí moc hezky napsáno :potlesk: jen bych dodala, že Jura taky nepatří k uživatelům chodícím sem roky :) Ale nějak asi dospěl k názoru, že je oprávněný soudit kdo je či není vhodný k chození na jeho oblíbené forum

 
lukresia
Kelišová 7056 příspěvků 19.09.12 10:06

Sice jsme spolu nikdy přímo nediskutovali, ale ani deníček ani žádný příspěvek co jsem četla, mě kladně neoslovil, ale já jsem jen ta „náplava“ :lol: :mavam:

 
Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 19.09.12 10:12

Výborný deníček - nominuji na DENÍČEK ROKU: :palec: Kus pravdy máš Juro ;)

Příspěvek upraven 19.09.12 v 10:18

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 19.09.12 10:12

Jura asi myslí že když je v diskuzi elita emimina že patří mezi elitu. Elita emimina je pouze název diskuze, určitě se tam neschází elita :mrgreen: (jedna nebo dvě tam jsou ;) ).Juro elita nejsi a nevěřím tomu že zde něco jako elita existuje. Nikdy netřídim uživatelky podle počtu příspěvku ;)
Jinak mě Jura překvapil. Netušila sem že dokáže napsat deníček i bez zmínky jak je špatná situace v jejich kraji a o zmínce o penězích.
Takže já dávám palec nahoru :palec:

 
bjetuschka
Závislačka 4017 příspěvků 19.09.12 10:16

:roll: Já nevim že na každým diskuzním serveru se pokaždý najde nějakej asociál, kterej ten internet strašně řeší a prožívá.
Důležitější je reálný život, Juro. Tohle je jen a pouze internet.
Nakonec sis kamarády našel, takže to vlastně dobře dopadlo ;)

 
Katka86
Generální žvanilka 20662 příspěvků 19.09.12 10:20

@Kamča.dalmatinka
Kamčo ono je takových lidí víc, co jsi myslí, že jsou elita, když to slovo maji v názvu diskuze :lol: :lol: :lol:
Deniček je na mě moc „inteligentní“,dnes­ka mi to po probdělé noci moc nepáli, tak ho zkusím přečíst ještě zítra, možná dojdu k nějakému závěru :lol: :lol:

 
Weru
Hvězda diskuse 46868 příspěvků 19.09.12 10:48

Proc se tedy nepremistis na forum, ktere te bude naplnovat? Z denicku je jasne, ze ti tohle forum svym zpusobem nevyhovuje, coz je jasne. Ty jsi z Marsu a my z Venuse. Zkus najit forum - „Nadsenci historie“, nebo „Co jsem jeste na wiki nenasel?“
PS: Jeste by me zajimalo, co je moudreho, ci „neplkani“, zalozit diskusi, jak dohodit kolegovi zenu. Co je na tom za moudro, o cem me to informuje a poucuje? :roll:

Příspěvek upraven 19.09.12 v 10:54

 
Weru
Hvězda diskuse 46868 příspěvků 19.09.12 10:49

@cilly :potlesk: :potlesk:

 
Weru
Hvězda diskuse 46868 příspěvků 19.09.12 10:53

@bjetuschka :mrgreen: :mrgreen:

 
cilly
Generální žvanilka 20222 příspěvků 1 inzerát 19.09.12 10:56

@Weru :palec: :D

 
janac
Závislačka 3138 příspěvků 19.09.12 10:58

Juro, zdravím :mavam: A rozhodně si kup u Kukly burčák.

 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 19.09.12 11:27

Tak děvčata, daly jste mně námět na přemýšlení, takže ho časem nějak zpracuju… ve svůj prospěch, samozřejmě :mrgreen: No vypíchnul bych akorát jednu nosnou myšlenku - není důležité, jak velký „šrapnel“ k vám po netu míří, důležité je, jak s tím „šrapnelem“ naložíte. No a já s ním naložím tak, že se samozřejmě zaměřím víc na konkrétní aktivity - i tady na emiminu.
Kolega Miloš byl o mém záměru předem informován, protože jsem to s ním konzultoval. Nebyl nijak nadšeně pro, ale ani to nezamítl. Takže jsem zmíněné diskusní téma založil. Milda mně později řekl, že první tři dny neměl na čtení čas - takže výlevy, které admini smazali, neviděl. Naštěstí.
No nic, zvedám se, jdu nachystat něco pro dvě brněnské maminky, které vyslovily konkrétní přání - a pak se prospat a hurá do práce. Mějte se hezky i v tom dešti… :mavam:

 
ddinna
Neúnavná pisatelka 17124 příspěvků 19.09.12 11:56

Ahoj…moc jsem nepochopila, co tě na emiminu tak vytáčí :think: :nevim: Je to forum o těhotných, maminách a dětech-tedy pro ženy a je tedy jasné, že se tu bude i plkat(pro tebe kvokat o ničem :jazyk: :jazyk: )Pokud tu i přesto si a dokonce si i občas zaplkáš-viz zminované diskuze o ničem-jako elita a češtinářské špeky atd, tak proč zakládáš deníček, kde si na plkání stěžuješ :think: :nevim: A hlavně mě vždy zaráží, když někdo moc prožívá internetové diskuze-copak v reálném životě nemá důležitější věci k řešení???Emimino mám ráda, beru ho jako odreagování, občas pro radu, občas se pokusím poradit, občas plkám. Dokonce jsem se s pár holkama sešla osobně, protože jsme si měli co říct i v realitě. A s dalšími bych se také ráda sešla, nedělit nás stovky kilometrů. Samozdřejmě mě tu také občas něco nebo někdo naštve, ale nikdo mě nenutí tu vysedávat a číst přiblblé diskuze o ničem, můžu se sama rozhodnout zda přispěji nebo ne ;) Zkus to brát trochu víc s nadhledem :pankac: Tvé připomínky ve stylu staré a nové emimino nechápu vůbec-to jako že čerstvé maminy jsou blbé :think: a elita, co tu trčí od založení je jediná nej-nechápu :nevim:
Stejně jako ty rád chodíš na diskuzní forum o dětech, tak já ráda čtu Maxim a fakt se u něj bavím. A nenapadlo by mě řešit, proč tam dávají nahaté kočky, utahují si tam ženských a rozebírají tam na 3 strany auta a bojová umění :nevim: :nevim:Proto mi tvůj deníček nesedí :nevim:

Příspěvek upraven 19.09.12 v 12:13

 
Bersaba
Echt Kelišová 7651 příspěvků 19.09.12 12:49

Musím s tebou souhlasit, že současné Emimino je diametrálně odlišné od toho, na které jsem se před necelými čtyřmi roky zaregistrovala. Jenže - já jsem za to ráda, zatímco tobě to koukám vadí. A nejen tobě.
Opravdu nechápu ten poslední trend, prosazovaný adminy (zejména Monikou) a jak vidím, i tebou, kdy se zamykají diskuze a mažou příspěvky, vyhodnocené jako „bez informační hodnoty“. Proč musí mít každá diskuze striktně informativní charakter? Co je špatného na plkání o všem a ničem, pokud se vždycky najde někdo, kdo poradí - a to se tady najde. Osobně i když zakládám diskuzi s dotazem, tak nečekám odpovědi ano/ne, zajímají mě názory a pohledy z jiných úhlů, zajímá mě právě to PLKÁNÍ kolem. To jsem jediná?
Jsem zastánce mnoha pravidel tady, o tom žádná, a většina z nich mi vyhovuje. Ale mám nejasné tušení, že se celé Emimino začíná pomalu posunovat někam, kde se mi to moc nelíbí.

 
Švadlenka Madlenka  19.09.12 12:51

@Kamča.dalmatinka @bjetuschka :palec:

 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 19.09.12 12:52

Příspěvky bez informační hodnoty mně nevadí, i když se adminům nedivím - další uživatele jim spíš přitáhnou ty hodnotné.
Mně daleko víc vadí jakákoli ( i skrytá) forma trollingu a kyberšikany. I když většina lidí je na toto necitlivých, já si toho všímám poměrně zřetelně.

 
sophinka  19.09.12 12:53

@Jura007 vždyť ty sám si odsud doslova vyhnal minimálně jednu uživatelku :zed:

 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 19.09.12 12:57

Pokud myslíš Marru, tak ta je na emiminu pořád přítomná, jen pod jiným nickem… Dokonce přispívá i do tvých diskusí.

 
sophinka  19.09.12 13:01

@Jura007 myslím marru podstata je, že to byla z tvojí strany šikana a ona byla nucena udělat to co udělala. A divím se, že neudělala víc, protože já být na jejím místě, opřu se do toho víc(můj osobní názor)

 
Hodaka  19.09.12 13:06

Juro, mě se ten deníček moc nelíbí :think:

Píšeš že se tu kecá o ničem, ale ono to většina z nás potřebuje, takové to nesmyslné blábolení. Aspoň já tedy jo, jsem ráda že se tu zasměju(většinou v uzavřených) tam by tě asi kleplo :think: :mrgreen: tam se fakt plácá páté přes deváté :lol: ale já jsem za to ráda, když mi bylo zle a cítila jsem se fakt pod psa, tak mi to hodně pomohlo. A myslím že to pomáhá i jiným holkám :nevim: doma a ve společnosti se člověk musí chovat „nějak“ a tady se prostě vykecá.
Můj muž emimino miluje ;) já se tu vyžvaním a nehučím do něj blbosti, a spokojení jsme všichni ;)
A je tu i spousta diskuzí opravdu pomocných, kde se řeší vážné věci, je jich méně než těch bezinformačních, ale jsou ;)

 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 19.09.12 13:10

Tak předlož důkazy, pokud je máš.

 
Bersaba
Echt Kelišová 7651 příspěvků 19.09.12 13:12

„Navíc začalo přibývat lidí, kteří si na fórum chodili pokecat jen tak, o ničem. No a co se nestalo, nabalovali na sebe zase další takové lidi, a tak to tam za chvíli vypadalo jak na jiném diskusním fóru, kde se opravdu plkalo jen a pouze o ničem. Jura z toho byl napřed rozladěný, pak vzteklý a nakonec už jen smutný.“

Ale vlastně ti to nevadí? Tak buď kecáš v deníčku nebo mě „do očí“? :think:

 
AniNevim
Neúnavná pisatelka 17000 příspěvků 19.09.12 13:12

@Jura007 (ad mazani prispevku)
Toz ja se adminum divim. Mazani prispevku ve svobodne zemi na otevrenem foru je za mne pripustne pouze u vulgarismu. Nechapu, kdo dava pravo jednomu cloveku urcovat hodnotnost nazoru toho druheho? Kazdy mame svuj zebricek hodnot a mame na to pravo. Pokud sikuze neni pro me prinosna, nectu ji. Jenze mam pravo sama rozhodnout o tom, co je pro me prinosne.
Nj, ale neni divu, kdyz se i stat vraci k socialistickym praktikam regulovat kdeco vc. toho, jak mame vychovavat sve vlastni deti…
Za tu eventualni „elitu“ se Jura uz v podstate omluvil tim, ze to vyznelo blbe, tak uz ho za to neklovejte :-)
Edit: sikuze = diskuze

Příspěvek upraven 19.09.12 v 13:14

 
sophinka  19.09.12 13:13

@Jura007 nemám potřebu tady něco předkládat, jak říkám, to je věc marry -já bych jednala v jejím případě jinak. Jenom mě udivuje, že zrovna tobě vadí něco jako šikana.

 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 19.09.12 13:19

Mám snad ještě vysvětlovat, že toto je stylizace vyprávění - a jaký je to literární útvar??? (No ale budiž, je to něco mezi pohádkou a bajkou - včetně odkazu na neexistující Moudrou Kamarádku.) takže když už toto víš, tak si snad zbývající informace dokážeš vygooglit.
(Promiň, nechtěl jsem z tebe veřejně dělat hloupou… :oops: )

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 19.09.12 13:22

A co je s marrou?

 
sophinka  19.09.12 13:26

@Petullka82 Kvůli Jurovi rušina nick na emiminu. Tolik k té šikaně, kterou jura nemá rád

 
Bersaba
Echt Kelišová 7651 příspěvků 19.09.12 13:26

Promiň, ale to už asi žertuješ. 8o :lol:
A pokud ne, tak v tom případě se nemusíš namáhat, sama se tímto veřejně ke své tuposti přiznávám, protože ve světle tvého posledního příspěvku už naprosto nechápu, cos tím deníčkem chtěl vlastně říct.
Nebo že bys jen takňák obyčejně plkal? :think:

Příspěvek upraven 19.09.12 v 13:27

 
chelsea001
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 19.09.12 13:30

@Jura007 ježiš tak si najdi jiné fórum, tohle je e-mimino a ne e-historie, nebo e-jsem nejchytřejší :roll: :roll: mimochodem taky jsem náplava, chodim sem 3 roky, co se mi narodil syn.Fakt jsi mě tím tvým deníčkem pěkně vytočil a to nechtěj vědět co na to říkal přítel :)

 
Bersaba
Echt Kelišová 7651 příspěvků 19.09.12 13:39

To jsi tu pořád o půl roku dýl než Jura. :lol: :lol: :lol:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 19.09.12 13:44

@Jura007 takže ta tvá MOUDRÁ KAMARÁDKA je schizofrenie? :mrgreen:

A sory ale jak píšeš odeslal sem pár sz abych se skamarádil tak třeba když si poslal sz i mě kde popisuješ brutální vraždu své kamarádky tak to měla bejt hozená ruka přátelství??

Většina z nás sem chodí jen poplkat, né si hladat kamarády, to vypluje většinou samo, né učelně. To si nedokážeš najít přátele i nevirtuálně a nebo každej kdo tě zná má s tebe strach?

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 19.09.12 13:46

A ještě juro ty si přišel o mnohem mnohem mnohem déle než většina zde, tak nevim o jaké náplavě zde mluvíš :nevim:
Když už tu chceš někoho dělit, tak tvá kategorie zde sice není :mrgreen: zaplatpánbuh, ale když teda chceš někam šoupnout tak ty mezi nováčky

 
chelsea001
Ukecaná baba ;) 2183 příspěvků 19.09.12 13:52

@Kamča.dalmatinka cože ti poslal v sz??? :roll: to je celkem mazec

 
tonj  19.09.12 13:54

@ddinna Chtěla jsem napsat něco takového jen se mi nechtělo přemýšlet a smolit to dohromady, takže plný souhlas a díky :mrgreen: Jen přidávám, p. Juro, nechci Vás urazit, neznám Vás, ale mně chlap co chodí na diskuzní fórum pro mamči, dívky a ženy a pak polemizuje nad smyslem diskuzí, morálkou a osazenstvem, přijde trochu divný. Nic ve zlém. :kytka:

Příspěvek upraven 19.09.12 v 13:59

 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 19.09.12 13:58

Pokračujte, děvčata, pokračujte. Po očku to budu sledovat.

 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 19.09.12 13:59

@Kamča.dalmatinka Pokud Chelsea001 stojí o obsah té dotyčné SZ, tak jí to klidně přepošli. Můj souhlas máš.

 
brisco
Závislačka 2781 příspěvků 19.09.12 13:59

Když to fórum vzniklo, bylo zcela určitě jiné, než když se pak rozrůstalo. Byli u toho jiní lidi, takoví ti zapálení pro věc. No a postupně začalo přibývat těch obyčejných. Takových, kteří jsou jakoby jenom do počtu, ale ve skutečnosti tu celkovou atmosféru dost mění. A pokud nikdo nevybírá, kdo na fórum může a kdo už ne, tak těch obyčejných začne přibývat. WTF? V diskuzích jsem na tebe moc nenarazila, ale budeš asi pořádný mimoň.
Deníček jsem nějak nepochopila, buď je naprosto geniální mebo úplně blbej. :think: Taky nechápu nadpis, panta rhei sice znamená vše plyne, ale obvykle se to používá v pozitívním smyslu „vše se mění, přetváří v něco nového, jiného a lepšího“ :nevim:
Doporučila bych to tak neprožívat, je to jen internet, skutečný život je tam někde venku. 8)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama


Reklama