Pár krůčků po cestě za snem II.

Jak to bylo dál...

Pár krůčků po cestě za snem II.

A jak to bylo dál…

prvním deníčku jsem končila tím, že jsme z CAR dostali výsledky testů z krve, které pro mě nebyly úplně ideální a vyfasovali jsem žádanky na další vyšetření. Navštívili jsme genetiku, kde nám byla nabrána krev + jsme s doktorem probrali rodinné nemoci z mé i partnerovy strany. Na výsledek jsme čekali měsíc, ale bohu dík nám v genetice žádný problém nenašli. Naší další zastávkou byla imunologie, kde nám opět byla nabrána krev a partner musel dát vzorek spermatu. Poté následovalo další nekonečné měsíční čekání na výsledky. No a jak to dopadlo? Partner opět vše v naprostém pořádku, ale u mě už to taková hitparáda nebyla. Zjistili mi, že mé tělo nepodporuje uhnizďování vajíček, tak jsem vyfasovala kortikoidy, které se berou 2 měsíce před transferem. S výsledky jsme šli do CARu, kde jsme se konečně mohli dohodnout na termínu prvního IVF. S následující MS jsem začala brát kortikoidy, sice jsem po nich otekla a přibrala, ale když to mělo pomoc, tak se to dalo vydržet.

S další MS jsem začala stimulovat, cca po 10 dnech přišel den, kdy mi na kontrole řekli, že za 3 dny provedou odběr vajíček. Moc jsem se těšila, konečně se náš sen o rodině přiblížil. Pan doktor mě ještě pochválil, že vidí hodně folikulů, takže to je dobré. Odběr proběhl v celkové anestezii během pár minut, potom jsem si na hodinku poležela a čekal mě rozhovor s panem doktorem ohledně odběru. Do ordinace jsem šla nadšená, ale doktor se moc veselé netvářil. Řekl mi, že mi odebrali 9 vajíček a pouze jedno bylo zralé a že mám počkat 2 dny, až se ozvou embriologové, zda se vůbec vyvíjí. Byl to pro mě hrozný šok, cestu domů jsem probrečela. Když se o 2 dny později na mobilu objevilo cizí číslo, měla jsem strašný strach ho zvednout.

Volali opravdu embriologové a měli nečekaně dobrou zprávu, drobeček (jak jsme našemu embryjku začali říkat) to zvládl. Měli jsme neskutečnou radost, když zvládl tohle tak to ten náš bojovníček už nevzdá. Po pěti dnech od odběru následoval transfer a já nemohla být šťastnější, jen ten pocit, že ve mně je náš drobeček, byl úžasný. Pět dní jsem poležela a poté jsem se stále hodně šetřila. V mysli jsem pořád mluvila k drobečkovi, o tom, jak se na něj moc těšíme. A 11. den od transferu přišel šok, začala jsem špinit. Máma mě uklidňovala, že to nemusí nic znamenat, ale už v tu chvíli jsem věděla, že to náš drobeček vzdal. Po dvou dnech se mi rozjela MS a oba dva jsme to s partnerem obrečeli. Měla jsem strašný pocit prázdnoty, smutku a pocit, že nic nemá cenu. Po této ztrátě jsme si v CARu domluvili termín, abychom věděli, co dál.

Čekali jsme hodinu a poté nás přijala nervózní doktorka, která nebyla schopná zodpovědět žádný náš dotaz, jen nám dala další termín IVF zhruba za 3 měsíce. No naše důvěra v tento CAR utrpěla. Další pokus měl být v říjnu, ale to jsem šla do karantény. Byla jsem z toho opět na dně. Ale s partnerem jsme se nakonec dohodli, že si teď vzhledem k současné situaci, dáme do konce roku pauzu od CAR a poté přejdeme jinam, kde nebude narušena naše důvěra. Happy end se nekoná a kdo ví, jestli někdy přijde…

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
4363
10.11.20 14:58

Mrzí mě Vaše zkušenost. A moc dobře vím, jak Vám je. Po carech jsme strávili 2 a půl roku…
Jen podle čtení Vašeho článku mi vyskočilo hlavou, jestli ten car nezačíná na G…? Pokud se mohu zeptat… Z vlastní zkušenosti…

 • Zmínit
 • Nahlásit
30
10.11.20 16:50

@Maja25
Ne, začíná na P. Jak to u Vás dopadlo? Já už tak nějak ztrácím naději.

 • Zmínit
 • Nahlásit
3939
10.11.20 20:01

Věřím, že ano :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
11.11.20 15:09

Happy end určitě přijde, u mě: 2× IVF a 2 x ET bez úspěchu, 3. IVF a poprvé i "2 mrazáčci, třetí ET a nic, první KET a také nic a totální beznaděj… 5. pokus -2. KET a narodil se krásný syn. Nic není ztraceno, i když je ta cesta za úspěchem někdy opravdu trnitá… Přeji hodně štěstí a ať se brzy dočkáte vytouženého cíle :srdce:

 • Nahlásit
1125
11.11.20 16:13

Kamaradka byla nadsena z toho CARu, které ma v nazvu dve slova, prvni je označení metody a druhe je anglicky název pro jeden 3d geometricky tvar… A ze si myslela, ze ji uz nepomuzou nikde…

 • Zmínit
 • Nahlásit
212
11.11.20 20:28

Posílám hodně sil, je to temné a náročné období. Taky se mně takhle po prvním IVF všechno sesypalo, taky z hromady folikulů zbylo jedno embryo, co se nechytlo. Ještě jsme to zkusili párkrát a nakonec to po 4,5 letech v CARech klaplo napoprvé s darovanýma vajíčkama. Vám to třeba ale vyjde i bez nich.
Kliniku určitě změňte, když k nim nemáte důvěru. Držím moc palce.

 • Zmínit
 • Nahlásit
12
12.11.20 14:01

Držím palce a přeji to nejlepší :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
9
14.11.20 14:54

Je mi líto, čím si procházíte. My „bojujeme“ už 5 let, 3× Ivf s ET neúspěch,
1× Ket neúspěšný, letos v květnu minimální stimulace s ET a potvrzené těhotenství, které skončilo potratem a revizí dělohy ve 12tt, ale stále to nevzdáváme i když občas mě napadají všelijaké myšlenky. Věřím, že se cítíte podobně a proto s Vámi soucitim a přeji hodně sil. Držte se :andel:

 • Zmínit
 • Nahlásit
19
24.11.20 10:03

Urcite prijde, drzim palce a preji hodne sil

 • Zmínit
 • Nahlásit

Všechny deníčky uživatele