Patologický porod? Co to sakra je?

Porod

Rozhodla jsem se popsat svůj porod, abych po pár měsících nezapomněla na to, jak jsem to prožívala a jaké to vlastně bylo. Protože vzpomínky postupně blednou a nerada bych o ně přišla. Deníček bude delší, ale to byl i můj porod.

Poslední deníček jsem psala, když jsem byla v 7.tt, a doufala jsem, že vše bude v pořádku a my se s manželem za několik měsíců dočkáme zdravého miminka.

Termín porodu dle menstruace jsem měla 8.7. 2015, dle ultrazvuku 15.7.2015. Druhý termín mi seděl i podle ovulace, a tak jsem se spoléhala spíš na něj. Vzhledem k tomu, že moje mamka měla oba porody hrozné, tak se bála, abych i já takový neměla. A proto mi domluvila porod s panem primářem gynekologie, kterého znala přes známého.

Na kontroly jsem od 36.tt jezdila do porodnice s tím, že na první kontrole moje mamka panu primáři všechno vylíčila. Že jí můj porod vůbec nepostupoval, neotevírala se a já jsem se jí nakonec zasekla v porodních cestách, přidusila jsem se, skončila v inkubátoru. Než mi byl rok, tak naši nevěděli, jestli vůbec budu mentálně v pořádku.

U sestry to bylo podobně, porod 20 hodin, natřikrát omotaná šňůra, ale naštěstí bez přidušení.

Pan doktor si vše vyslechl, koukl na mě a prohlásil, že taková ženská musí porodit raz dva (usuzoval z tělesné konstituce). Že prý se dnes dělají v takovém případě císařské řezy a že takové věci jako kleště nebo skákání po břiše se už nepraktikují.

To bylo jen na úvod, teď už se přesunu k mému porodu.

Protože jsem přenášela a stále se nic nedělo, tak jsem se měla dostavit 21.7. na vyvolání porodu. Odpoledne mě manžel přivezl do porodnice. Na příjmu o mně nic nevěděli, nicméně mě tedy přijali a dali na oddělení gynekologie. Otevřená jsem byla na jeden prst, kontrakce žádné.

Večer mě zavolali, aby mi zavedli tyčinky na roztažení děložního hrdla. Zavádění bylo velmi nepříjemné až bolestivé, navíc neúspěšné. Právě protože jsem byla už na jeden prst, což je moc na zavedení. Každopádně jsem byla přesvědčená, že mi doktor udělal Hamiltona, i když mi nic neřekl. Po zákroku jsem se akorát rozkrvácela a poslali mě zpátky na pokoj.

Po návratu na pokoj jsem dostala strach z toho, co se vůbec bude dít. V deset večer mi ještě udělali kontrolní monitory a vše bylo v pořádku.

Nervozitou jsem samozřejmě nemohla usnout a zabrala jsem až kolem jedné v noci. V půl druhé mi na pokoj přivedli novou pacientku, což mě vzbudilo. Než jsem usnula, začala jsem cítit bolest v podbřišku. Po cca půl hodince mi bylo jasné, že se něco děje, protože bolesti chodily opakovaně. Začala jsem měřit intervaly a opakovaly se po 10-15 minutách.

Kolem čtvrté ráno jsem si vlezla do sprchy a bolesti zesílily. Šla jsem vyhledat sestru, abych jí bolesti nahlásila. Ta mě poslala opět do sprchy na 20 minut. No asi je jasné, že bolesti neustoupily.

Do rána jsem čekala v posteli, co se bude dít, až přijde vizita. V sedm ráno mě poslala sestra na monitory a tam byl pan primář, že mi zavedou tabletku. Na to, že mám bolesti, mi odpověděl že “hurá” a zavedl tabletu, protože jsem se neotevřela ani o milimetr víc.

Následně mě poslal zpátky na pokoj.

Bolesti se po tabletce dost zintenzivnily a začaly chodit po pěti minutách. Už mi začínal tuhnout úsměv na rtech. Během dopoledne jsem asi hodinku pospávala mezi kontrakcema, protože jsem už byla úplně hotová. Ve dvanáct jsem zavolala manželovi, že už to sama nedám, ať přijede, nechtěla jsem už být sama.

Manžel dorazil asi za hodinku a ve dvě jsme vyrazili na další monitor. Neotevřela jsem se opět ani o milimetr víc, takže mi zavedli ještě půlku tabletky s tím, že v pět opět vyšetření a pak se uvidí co dál.

S manželem na pokoji jsem se protrpěla následujícími třemi hodinami. Kontrakce chodily po 3-5 minutách, už jsem při nich nemohla normálně fungovat. Manžel měřil intervaly kontrakcí a snažil se mě rozveselit. V pět jsme zase vyrazili, a to už jsem si během kontrakce musela sedat na chodbě do dřepu a prodýchávat. Nicméně vyšetření ukázalo, že jsem otevřená na 2 cm. Doktorka rozhodla, že je čas mě přesunout na sál.

Vlilo mi to sílu do žil, s manželem jsme pobalili věci a euforicky si sdělovali, že už je to tady a miminko bude na světě.

Na sále jsem měla hrozně příjemnou paní porodní asistentku a jednu žačku, obě mi během porodu strašně pomohly a bez nich by to pro mě bylo daleko horší. Udělaly mi monitor, pak následoval klystýr a hopsání na míči. Manžel mi průběžně dával napít čaje.

Kolem půl osmé přišel pan primář a píchl mi vodu s tím, že to porod rozjede víc. Bolesti byly horší a horší. Chtěla jsem epidural, ale píchli mi jen nějaký utlumovák do zadku. To mi skoro vůbec neulevilo. Jen jsem drtila manželovi ruku a nadávala.

Potom už si průběh pamatuju jen matně. Vím, že nakonec mi píchli něco na utlumení bolesti, protože už jsem byla naprosto vyčerpaná a usínala jsem mezi kontrakcema. To mi pomohlo k utlumení kontrakcí, takže jsem asi hodinku “spala” na lůžku. Byla jsem ale asi nějak oblbnutá, protože jsem měla pocit, že přestávám dýchat a pořád jsem po manželovi chtěla, ať mě hlídá, aby se miminku nic nestalo.

Následně už si pamatuju jen ohromné bolesti. Nejsem žádná citlivka, ale tohle jsem teda nečekala. Vím, že v průběhu noci jsem se otevírala jen velmi pomalu, stále to nebylo dost, a tak jsem dostala oxytocin do žíly.

Kdy nebo kdo mi svlékl košili, nevím, najednou jsem prostě byla nahá. Porodní asistentky mě přesunuly na toaletu, abych při kontrakcích seděla rovně a mimčo správně sestupovalo. Řekly mi, že musím vydržet deset kontrakcí takto, přičemž mi držely silou roztažené nohy. Manžel počítal kontrakce, které byly o to horší. Pak si pamatuji, že opět ležím na posteli na boku a při každé kontrakci mi zvedají skrčenu nohu do vzduchu, aby se porodní cesty otevřely

V tuto chvíli to byly asi ty nejhorší kontrakce a bolesti, co jsem kdy zažila. Prosila jsem, je ať už to nedělají, že už nemůžu. Co mi pak vyprávěl manžel, protože já o tom nevím, tak nakonec někdy po půlnoci dorazil pan primář, prohlédl mě, řekl, že jsem otevřená asi tak na devět centimetrů a že prý to teda zkusíme. Manžel z toho prý byl dost vyvedený z míry, že ještě nejsem na deset a budeme porod “zkoušet”.

Mezitím jsem já už byla naprosto omámená, protože mi porodní asistentky začaly dávat vdechovat rajský plyn. Nevěděla jsem o tom, já sama jsem se najednou cítila jako zdrogovaná a jako v jiném světě. Pamatuji si, jak pode mnou rozložili postel a dali mi nohy na kozu a že se jde tlačit. Manžel mi stál po pravé straně a držel mě. Při další kontrakci jsem začala tlačit. Řekli mi jak na to, tedy abych se jakoby snažila odtlačit ruku porodní asistentky, kterou mi držela na podbřišku.

I když jsem do kontrakcí dávala všechnu sílu co jsem měla, bohužel se nedělo nic. Miminko zůstávalo v porodních cestách, hlavička vždy prý trochu povylezla, ale jak skončila kontrakce, tak se vrátila zpátky. Já jsem vždy okamžitě po kontrakci usnula nebo spíš omdlela a když mě probrala ta další, tak jsem si říkala, že teď už to dokážu, teď už porodím, ale nestalo se tak.

Pan primář prý tak v klidu seděl a koukal do mě, neustále do mě šťoural a obkružoval prstem hlavičku a že to prý nejde, no ale že teď už miminko musí ven takhle, na císaře je pozdě.

Čím déle to celé trvalo, tím jsem měla větší strach o miminko a pořád jsem se ptala, jestli je v pořádku. Porodní asistentka ho kontrolovala monitorem mezi kontrakcemi a naštěstí ozvy nepadaly.

No, abych to trochu zkrátila, tak nakonec, jak mi řekl později manžel, si PA přinesla nějaké schůdky a z výšky mi tlačila na břicho. Vůbec jsem neměla díky rajskému plynu ponětí, jak dlouho už tlačím.

Nakonec jsem začala tlačit trochu jinak, než mi pořád radili, prostě podle instinktu a ejhle, to najednou šlo lépe. Hlavička už se alespoň nevracela, ale miminko ven nešlo. Primář si nechal poslat pro kleště. Já už jsem byla naprosto zoufalá, že nedokážu porodit, že se miminko udusí a že to nezvládnu. O tom, jak jsem byla vyčerpaná, ani nemluvím. Doktor zavedl kleště a pootočil miminku hlavičku, protože šlo ve špatném úhlu. Na další kontrakci jsem konečně porodila. Pamatuji si, jak doktor říká, že za kleště vůbec netahá, že ho tlačím ven sama.

Přišlo mi, že mimčo vylezlo celé na jednu kontrakci. Viděla jsem, jak je trochu namodralé. Pan primář rychle přestřihl šňůru a mimčo dal hned pediatrům. Neplakalo a já jsem se hned ptala, jestli je v pořádku, jestli dýchá. Doktoři odnášeli mimčo na lůžko a mezitím už začalo kňourat, tak jsem si ohromně oddechla. Koukla jsem se na manžela a ten mi hned řekl, že už je to dobrý, že už je miminko venku.

V tu chvíli mi došlo, že nevíme jestli máme chlapečka, nebo holčičku. Viděla jsem, jak miminko za manželovými zády ošetřují na lůžku, a zeptala jsem se, co to tedy je. Manžel na to samou úlevou taky zapomněl. Doktorka se na nás otočila a řekla, že je to holčička.

Začala jsem brečet štěstím, manžel také a povídá mi, že máme Pepinu! Koukali jsme se na sebe a pak jsem manželovi řekla, ať nám jí vyfotí, ať dojde pro foťák. Úplně na to zapomněl. :)

Mezitím Pepinku pořád ošetřovali. Manžel byl ve vteřině zpátky a vyfotil jí.

Pak mi dali holčičku na prsa, přišla mi tak malinká a celá klouzala, jak byla mokrá. Nepamatuju si, co jsem jí řekla, ale koukala jsem na ni a byla jsem štěstím bez sebe. Manžel měl pořád slzy v očích. Doktorka nám nabídla, že nás vyfotí. Pak nám hned asi za minutu Pepku vzali, že ji musí odnést na dětské, protože měla problémy s nadechnutím, ale že to není nic vážného. Manželovi řekli, že hned může za ní. On zůstal se mnou ještě na sále.

Teprve teď jsem si uvědomila, že mě pan primář ošetřuje. Následovala placenta, čehož jsem si pomalu ani nevšimla, a pak šití. O nástřihu jsem vůbec nevěděla. Šití bylo jen nepříjemné, ale nebolelo. Naštěstí se mi vrátil smysl pro humor a řekla jsem porodní asistentce, že mi cvičení s Aniballem před porodem bylo pěkně k h****, když cítím, kde až mě šijí. Už jsem se tomu dokázala zasmát. Manžel stál pořád vedle mě, koukal na mě a řekl mi, že jsem nejstatečnější hrdina, co zná. :D Poprosila jsem ho, ať mi podá telefon, abych mohla zavolat našim. On sám se přesunul na gauč a začal rozesílat tu novinu.

Počkala jsem, až mě došijí, asi za 20 miut, a potom nás nechali samotné na sále s tím, že nemůžu dvě hodiny vstávat. Zatelefonovali jsme rodičům a manžel se pak vydal za Pepinkou. Když se vrátil, ukázal mi fotku. Měla zavedenou hadičku, aby jí pomohli roztáhnout plíce, protože se prý nenadechla tak hluboce, jak měla, když se konečně dostala ven. Zaplať pánbůh je dcera naprosto v pořádku, Apgar skóre měla 9-10-10.

Narodila se 23.7.2015, ve 2:19 po 24 hodinách bolestí. Měřila 53 cm a vážila 3760 g. Druhá doba porodní trvala skoro dvě hodiny a v propouštěcí zprávě jsem si přečetla, že došlo k ruptuře 2.stupně a jednalo se o patologický porod. Mimo jiné tam bylo také uvedeno, že mi praskli vodu ve 22:30, což je špatně. Vodu mi praskli chvíli po příchodu na sál, bylo půl osmé, což mi potvrdil i manžel. Nevím, co uvedením špatného údaje lékař sledoval.

Myslím si, že pan primář měl mojí mámu za hysterku, která nevydrží porod a že se se mnou nebude nijak zvlášť zabývat. Já osobně bych byla radši, kdyby mi udělali císařský řez, když jsem se neotevírala po takové době bolestí, protože z porodu mám traumatický zážitek. Dva týdny po porodu jsem nebyla schopná o tom mluvit, aniž bych brečela, postupně se to samozřejmě zlepšovalo. A doufám, že napsání deníčku mi pomůže ještě o něco víc.

Pokud jste dočetli až sem, tak děkuji. :)

Hodnotilo 30 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Alushka.S
Kecalka 191 příspěvků 2 inzeráty 18.10.15 00:17

Předem moc gratuluji ke krásné holčičce a také ke krásnému jménu. ;) Porod teda fakt síla, velký obdiv, že jsi to takhle zvládla, jsi opravdu moc statečná. Doktory ani nebudu raději komentovat. Když jsem to četla, tak jsem si říkala, zaplať pánbůh za mého plánovaného císaře. Ať Vám Pepinka dělá jen a jen radost :kytka:

 
babanci
Ukecaná baba ;) 1528 příspěvků 18.10.15 00:22

Krasna holcicka. Taky cekame vnucku a Pepinku bychom taky radi..Kdysi jsem takto rodila svoje treti dite a dodnes rikam, kdyby byla prvni, byla by taky posledni.At hezky roste a dela Van radost.

 
Rowena
Kecalka 125 příspěvků 1 inzerát 18.10.15 00:23

Na mě to působí jako zfušovaný porod. Nepíšete proč bylo zvoleno vyvolávání, jestli jen kvůli „přenášení“, tak je taky dost dobře možné, že to byl takový horor kvůli tomu, že tělo ani dítě nebylo na porod připraveno.

 
jizerka
Kecalka 125 příspěvků 18.10.15 00:49

Fuj to je hruza. Jsi moc statecna a dcerunka roztomila. Povis nam, ve ktere porodnici jsi rodila?

 
Kačta
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 18.10.15 02:39

@Rowena porod byl vyvolávaný jen kvůli přenášení, bylo mi tedy ještě řečeno že už je to potřeba, že placenta dosluhuje…
@jizerka rodila jsem v Hořovicích a musím tedy vyzdvihnout že personál na šestinedělí i na dětském oddělení byl naprosto úžasný! :)
Děkuji za komentáře a mám radost zme se jméno líbí :lol:

 
jizerka
Kecalka 125 příspěvků 18.10.15 03:05

Nojo pan primar Klan a jeho hlasky. Mozna by mohl zenam trochu vic naslouchat a tvuj porod by treba taky vypadal jak. Nerikam ale ze by byl nejaky zly, ale je trochu zvlastni.

 
jizerka
Kecalka 125 příspěvků 18.10.15 03:06

Oprava- porod by treba vypadal jinak

 
Kačta
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 18.10.15 03:14

@jizerka :palec: Souhlasim

 
jizerka
Kecalka 125 příspěvků 18.10.15 03:26

Ja tedy jeste nerodil a tez mam nezapomenutelne zkusenosti hi hi

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 18.10.15 07:28

@Kačta já jsem rodila v hořovicích 4 krát a naštěstí tohle teda neznám, podle mě je primář naprosto super chlap, a to jinka chlapy porodníky v lásce rozhodně nemám..jinka taky máme doma Josefínku :mrgreen:

Příspěvek upraven 18.10.15 v 07:28

 
jizerka
Kecalka 125 příspěvků 18.10.15 08:25

No me teda prijde obcas pekne naladovej, ale jak uz jsem psala urco neni zlej, jen ma obcas divny poznamky.

 
Scooby117
Kecalka 141 příspěvků 18.10.15 08:31

Moc gratuluji. Oproti vám jsem měla tedy úžasný porod…mimo jiné jsem naší dcerku také porodila 23.7.2015 :lol: :mrgreen: Jste šikulka…přeji hodně zdravíčka.. Malá je úžasná :kytka:

 
mayecka
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 18.10.15 08:42

:hug: statecna a odvazna :andel:
na to spatne uz nemysli. Gratuluji k princezne :srdce:

 
Sejda
Kecalka 124 příspěvků 18.10.15 09:13

Týýýbrďo, tak to je sila…
Nevim teď, jestli jsem to mela cist, kdyz me to za par mesicu ceka taky. Snad na to zapomenu a nebudu se tim desit.
Jsi strasne moc statecna, ze se ti tak rychle vratila dobra nalada :palec: ja bych se asi dlouho nesmala. Preju vam stesticko :kytka:

 
misa.859
Zasloužilá kecalka 800 příspěvků 18.10.15 09:15

Někdy opravdu nechápu, proč doktoři furt čekají, jestli žena porodí normálně. Divím se, že nezvolili císařský řez, alespoň by ses nemusela tolik trápit. Známá má z přirozeného porodu postižené dítě, doktoři nechtěli provést císařský řez a dítě se přidusilo.

 
pe-terka
Extra třída :D 11563 příspěvků 18.10.15 09:23

Tak první chyba - vyvolávat porod jen kvůli přenášení, pokud je vše OK? Za další - předčasné vypuštění plodové vody. Voda má i při porodu svůj smysl - její tlak napomáhá ke správnému otevření, sestupu a rotaci miminka.
Za další - nechápu, proč tě PA neposadily na míč, ale na záchodovou mísu?
No a porod samotný vleže na zádech, když dítě špatně sestupuje, je kapitola sama pro sebe. Než bychom využili gravitace, radši do ženy narvem oxytocin a položíme na kozu…
Ale toto samozřejmě není Tvoje chyba :kytka:. Gratuluji k malé Josefínce a je dobře, že jste obě zdravé :kytka:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 18.10.15 09:27

Rozumím Ti, taky myslím, že často než vyvolávat při nepřipravených porodních cestách je plánovaná sekce lepší. Ač jsem velký příznivec přirozených porodů. Pokud mohu doporučit, hodně o tom mluv a sdílej s lidmi, kteří tě pochopí, je moc důležité to zpracovat. Ať je jenom líp.

 
zazulka.j
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 18.10.15 09:32

@Kačta moc gratluju k holcicce :srdce:
Dost mi to pripomelo muj porod 8o.29.6. se nam narodil uzasny syn Pepicek :mrgreen:.S porod byl velice podobny. Otvirala jsem se tedy mnohem rychleji.Po druhe vyvolavaci tablete jsem byla za 2 hodiny na 8cm, ale malymu se pak stejne nechtelo ven. Nestihl se dorotovat a zasekl se v porodnich cestach, takze to taky skoncilo klestema :roll:…kdyz se dostal ven, tak byl velice podchlazenej a tak mi ho hned odvezli do inkubatoru. Apgar skore mel 7-9-10.
Doufam, ze dalsi porod bude naprosto jiny a ze na nej buduit krasne vzpominky.
Pepince preju hlavne zdravi a Vam abyste na tuto zkusenost co nejdrive zapomnela :hug:

 
terýsek25
Ukecaná baba ;) 1312 příspěvků 18.10.15 09:41

Ten porod mi teda připadá naprosto zpackanej :? Nejhorší mi přijde to, jak primář řekl, že to půjdete zkusit. Miminko asi nebylo dorotované, jak píšeš, ve špatném úhlu. Mě při porodu „trápili“ a asi hodinu mi říkali, že chybí kousíček a čeká se na dorotování, za což jsem jim v tu chvíli nadávala, ale díky tomu se druhá doba porodní rovnala třem kontrakcím ;) každopádně máš můj obdiv a gratuluji :kytka:

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 18.10.15 09:58

@pe-terka protože i na míči, pokud už je miminko fakt nízko, mu v podstatě sedíš na hlavě, je potřeba mít pod hlavičkou místo… jen by mi teda přišla logičtější ( a u mě to tak bylo) porodní stolička… mě teda přijde sympatický, že primář čekal a obkružoval hlavičku.. ale jinak, zase vyvolávání, propíchnutí vody a pak ten fetovací koktelj… achjo…

 
Uživatel je onlinereinkarnace
Závislačka 4441 příspěvků 2 inzeráty 18.10.15 09:58

Tak na aniball bych být tebou moc nenadávala. první věc, která mě napadla byla - proč ti vyvolávali porod 3 dny po termínu??? :zed: vyvolávaný porod ve velkém procentu provází další zásahy. neuvedla jsi nic, proč by bylo nutné dítě vyhánět ven tak brzy násilím…možná bylo moudřejší ještě týden dva počkat ne? :think:

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 18.10.15 10:00

@jizerka tak mám asi štěstí a nikdy jsme ho v blbý náladě nepotakal, za to jeho pan kolega Ševít, to je zas adept na ránu pro mě :mrgreen:

 
pe-terka
Extra třída :D 11563 příspěvků 18.10.15 10:26

@Krrysa No jo, ale ten míč mohla autorka užívat v průběhu 1.doby por., mimčo by líp sestupovalo a ona se líp otvírala i bez těch zásahů kolem. No a v závěru se mi ta porodní stolička jeví daleko důstojnější a bezpečnější. Než riskovat, že mimčo porodí do wc mísy :nevim: Jak ho tam chceš chytat :nevim:. Kdyby si ty PA osobně odrodily každá pět dětí jako my dvě, asi by taky uvažovaly jinak :think:

Příspěvek upraven 18.10.15 v 10:27

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 18.10.15 10:39

@pe-terka :mrgreen: hele zase aby mmimino vypadlo jen tak do mísy moc nehrozí :mrgreen: každopádně vím, že u posledního poroduuž mě pak Pa taky vyhnala z balonu, že mimčo už potřenuje prostor a donesla mi právě tu stoličku, prodýchávala se mnou každou kontrakci a musím říct, že mi právě neuvěřitelně pomohla…

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 18.10.15 10:55

Pekny denicek, velka slecna, mozna i proto tezsi porod :think:

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 18.10.15 11:06

Tedy já jsem tak vděčná, že jsem měla oba porody tak snadné a bez problému…jste moc statečná. Ať Vám Pepinka dělá radost :srdce: A mimochodem můj druhý syn je též narozený 23.7., ale 2014 :mavam:

 
Althya
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 1 inzerát 18.10.15 11:47

Gratuluji k holcicce, zvladla jste to, na lekare nemam slov. Vase telo ani miminko jeste evidentne na porod nebylo pripravene a prenaseni je az po ukoncenem 42. tydnu. Zkuste vyhledat pomoc psychologa :kytka:

 
Minninka  18.10.15 12:02
To je drsny

To je teda horor. Nastesti s krasnym koncem. Klobouk dolu pred vami, co zensky jsou schopne vydrzet, tomu se snad ani neda verit. Nemam slov :potlesk: :palec:

 
KaCinDa
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 18.10.15 12:39

Gratuluju k holcicce a ke zdarnemu porodu :kytka: ja mela porod podobny a muzu ti rict, ze je dobre, ze sis ten denicek napsala, protoze takto si to aspon budes moct pripomenout. Ja ten svuj, i kdyz byl dost podobny tomu tvemu zapomela a ted po skoro dvoh letech jsem znovu tehotna a jen doufam v lepsi porod, protoze to byla opravdu sila. Kdo tohleto nezazije, opravdu nepochopi jake to je :) jsi statecna ;) preju zdravicko tobe i malicke :srdce:

 
Kačta
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 18.10.15 14:38

Děkuju vám za komentáře a podporu :) O psychologovi jsem uvažovala ale s odstupem času vzpomínky blednou a já se raduju z Pepky, která je tak hodná že jsem jí určitě dostala za odměnu jak říkáme s manželem :lol: Jsem šťastná že je malá v pořádku a to je nejdůležitější :)
@pe-terka já jako vystrašená prvorodička důvěřující lékařům jsem samozřejmě vůbec neprotestovala a dělala co mi řekli…
@reinkarnace vyvolávali mi porod dva týdny po termínu dle MS 8.7. a týden po termínu dle UTZ 15.7.Chtěli abych přišla na vyvolání už 18.7., ale to jsem odmítla s tím, že bych chtěla dát miminku ještě čas. Tak mě pozvali na toho 21.7. a vyvolávat začli drihý den ráno, to už jsem neprotestovala, když mi primář řekl že už je to potřeba…

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22049 příspěvků 2 inzeráty 18.10.15 15:13

Gratuluju ke zdravé dceři.
Teď k porodu, osobně si myslím, že zásadní chybou bylo to, že tě tvoje máma vystresovala svými porody. To že matka rodí hrozně neznamená, že tak budou rodit i její dcery.
Typický lékařský porod, který se na oko tváří jako přirozený, ačkoli s přirozeností má společný akorát ten průchod porodními cestami. Jinak je to prostě lékařský zásah jeden vedle druhého.
Myslím, že kdyby jsi k porodu šla více informovaná o tom, jak porod probíhá, jaké polohy jsou vhodné, co od porodu očekáváš a co ne, tak je ti to víc užitečné, než to, že tvoje máma tě rodila xx hodin a bylo tro strašný.

 
miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 18.10.15 15:13

Ono mat pana primara, neznamena mat toho najlepsieho doktora. :think:
Zase z druhej strany si neviem predstavit, aby mi ako lekarovi matka rodicky popisovala svoje porody.. :nevim:
Mne nepride, ze by sa priebeh porodu dedil..
Nicmenej, je to za Tebou, pristi porod si naplanuj CS a budes mat klud..

 
gabriela2013
Stálice 82 příspěvků 1 inzerát 18.10.15 15:32

To snad neni mozny! Hlavne ze v dnesni dobe se takhle porody neresi. Zaplat panbuh ze jste obe zdrave. Holcicka je krasna. :)

 
Bábrdl
Neúnavná pisatelka 16750 příspěvků 18.10.15 17:11

Uff, to teda musel být POROD. :hug:

 
teckaa
Ukecaná baba ;) 1258 příspěvků 29 inzerátů 18.10.15 17:35

Me by uajimalo, co mysleli tim patologickym porodem?

Příspěvek upraven 18.10.15 v 20:38

 
bjetuschka
Závislačka 4162 příspěvků 18.10.15 18:04

Gratuluji, jsi statečná :* Krásná holčička :srdce:

 
zuzanka003
Kelišová 7198 příspěvků 3 inzeráty 18.10.15 18:56

Přijde mi to jako bych četla vlastní porod jen já neměla kleště ale VEX. Hlavně že jste byly obě v pořádku a máš to už za sebou :kytka:

 
zuzanka003
Kelišová 7198 příspěvků 3 inzeráty 18.10.15 18:56

Přijde mi to jako bych četla vlastní porod jen já neměla kleště ale VEX. Hlavně že jste byly obě v pořádku a máš to už za sebou :kytka:

 
pe-terka
Extra třída :D 11563 příspěvků 18.10.15 19:13

@Krrysa No mě zas při prvním porodu PA hnala ze záchodu pryč, ať neporodím do mísy :oops:. Jinak s tím míčem je to zajímavý, u některých porodů mi vyloženě vyhovoval a u jiných vadil. Ale umožnil mi pěkně se otevřít a mimčo sestupovalo dolů, taky mi ten tlak mírnil bolest (ale jen někdy :think: ). Porodní stoličku osobně neznám, nikdy mi ji nenabídli a asi bych o ni nestála, bývám ve finále porodu dost nestabilní. Takže mi vyhovuje koza, ale vyžaduju nohy dolů a zapřít se o snížená madla. A na dvě zatlačení je hotovo. Obdivuju ženy, co rodí v podřepu. Skácela bych se jak špalek :oops: :mrgreen:

 
pe-terka
Extra třída :D 11563 příspěvků 18.10.15 19:15

@Kačta Vždyť já vím. Jako prvorodička jsem jim taky dovolila věci, které bych nyní rázně stopla. Ale důležité je, že to ty naše prvorozené zvládly - a my taky :palec:

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 18.10.15 19:16

@pe-terka porodní stolička vypúadá v podstatě jako wc na nožičkách s opěrkou :mrgreen:

 
zamlklinka
Závislačka 3167 příspěvků 18.10.15 20:05

Teda, užila sis. Pevně doufám, že na to spatne budeš moc brzy zapomenout a pořídíte Pepině brašku nebo ségru :-). Hodně štěstí!

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 18.10.15 20:37

Bud to teda ti doktori s apgarem prehaneji, nebo jinak opravdu nechapu proc je dite s 9-10-10 od matky pryc.
Jinak ja tlacila 3 hodiny, to neni zase takova doba ne?

 
Lutonka  18.10.15 22:08

@Loki01 Tri hodiny neni zas takova doba??? 8o Ja u prvniho tlacila 30minut a prislo mi to jako vecnost, u druheho presne 3 minuty a jen jednu kontrakci :P

 
Vegie
Stálice 93 příspěvků 6 inzerátů 18.10.15 22:38

@Kačta

Příspěvek upraven 19.10.15 v 14:08

 
Rowena
Kecalka 125 příspěvků 1 inzerát 18.10.15 23:07

Psychologa doporučuju i po takové době. To, že vzpomínky blednou neznamená, že se to automaticky vyřeší vše samo a dobře. Potlačované trauma ti vyplave zpět na povrch třeba za nějakou dobu při těžším období. Nebo u druhém porodu (plánuješ-li). Tím samozřejmě nechci strašit, ani ti nic takového nepřeju, jen se to prostě stává. Doproučuju i kontaktovat nějakou velmi dobrou porodní asistentku a probrat s ní průběh porodu, možná ti na něj zpětně může poskytnout jiný úhel pohledu.

Neznám tebe, ani tvůj porod podrobně, ale je až s podivem, jak se nemocniční porody (zvláště prvorodiček) podobají.

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2418 příspěvků 35 inzerátů 18.10.15 23:10

@Loki01
mé dítě s tímto AS ode mě nešlo, hned bonding na holé tělo pod košili (mrňouska chtěli jen pro jistotu převážit, zdál se jim prcek až moc), sestřičky si krásně pochvalovaly, jak hezky růžový :)

 
Mirusacek
Nováček 2 příspěvky 19.10.15 00:00

Gratulace k Pepince :)… My měli něco podobného :? bolesti mi začali ve 20:00 ale nebyli tak silný ze by jsme museli vyrazit :)… odjezd do porodnice 01:14 v porodnici jsme byli v 01:28 předpisy nepredpisy proste jsme jeli :) Paní doktorka se na (do) me podívala a řekla že jsem otevřena na 1 prst ze bych mohla porodit během pár hodin. Když me přeložili do rodiciho boxu tak me polil pot a nervozita nastoupila. Přišla za mnou PA s tim ze mi dá klystýr a budeme čekat… po klystýru mi PA řekla že musím vydržet alespoň 10 min…ale jakmile zavřela dveře tak jsem byla na WC :) myslela jsem si že do te zachodove mísy porodim… z toalety hned do teple sprchy… bolesti byli silnější silnější ale také se nic nedělo… po 20 min sprše přišel pan doktor a řekl že se otvírám velmi pomalu… nechala jsem si pichnout Epidural s tim ze to bude za chvíli zamnou. Pak jsem začala taky padat do bezvedomi tak mi dávali kyslík. Pak tam byl pan doktor semnou a zkoušel N pomoct ale marne… v tu chvíli jsem se začala bet ani ne tak o me o miminko. Abych to zkrátila… po 15 hodinách jsem zařvala na doktora ze chci podstoupit císařský řez a on mi na to odpověděl ze už jinou možnost nemáme ze jsem otevřena pouze na 7 cm a ze miminko je v nebezpečí :,( v tu chvíli by se do me krve nedorazil :(! Byl to fofr… z spali me lokalne a já jsem se modlila ať je hlavně miminko zdrave a ze zakrici na cely svět ze je tu. Potom si nic nepamatuji… museli me uspat celou z velké straty krve. Potom me probrali a já nikde neviděla miminko. Po chvíli za mnou přisla lékařka z pediatrie a nesla v náručí miminko se zelenou čepičkou. Narodila se nám dcera zdrava a naprosto v pořádku. Dne 16.11.2013 se narodila Viktorka, 47 cm a 2840g. :srdce:

 
tehunehu
Ukecaná baba ;) 1199 příspěvků 19.10.15 08:26

:kytka: Gratulace! Manžel má naprostou pravdu a patří mu taky obdiv, že se na to všechno vydržel koukat. Kdybych to viděla, tak si asi taky vemu rajskej plyn… 8o :roll:. Ať vám Pepča dělá radost :mavam: a další porod proběhne podle představ :dance: :srdce:.

 
Kačta
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 19.10.15 11:18

@Loki01 No to je hrozně dlouhá doba!! Obvykle tlačení netrvá déle než pár desítek minut.. @tehunehu děkuju, bez manžela bych to nedala, ohromně mi pomohlo cítit jeho podporu :andel: @Rowena

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama