Reklama

Pití z láhve

Ostatní
  • emimino
  • 18.10.01

Jak dítě odnaučit pít z láhve

Milá Šárko,
po delší době jsem se podívala na Vaše stránky a moc mě potěšilo, že jsem tam našla Danečkovu fotku. Jsem moc ráda - asi jako každá maminka. Co se týče nočníku, osvědčila se nám kombinace Vaší rady + články v novinách a léto na chatě. Hurááá, jsme bez plet. Tedy, na noc je ještě máme, ale i tak je to vítězství. Občas se ještě nějaká ta nehoda stane, ale na 90 % je to O. K. Daneček se dokonce na nočník těší, což komentoval nedávno výrokem: Daneček se vyčůral, to bude chvály.

A teď další problém. Nočník zvládáme, samostatné krmení taky, ale pití. Ne a ne se vzdát lahve. Už z toho začínám být nešťastná. Jakékoliv pití s jiným uzávěrem než je dudlík odmítá a ani se nezkusí napít, hrnečky s pítkem máme 3 a stojí ve skříni, zkoušeli jsme i pití rovnou z hrnku a nic.
To radši vydrží celý den bez pití, což samozřejmě nejde, takže to vždycky vzdám. Problém je, že jej nemůžu nechat celý den bez pití, musíme hodně pít, to nám nařídil lékař.
Znáte nějaký fígl nebo radu jak na to???
Těším se na Vaši zprávu a srdečně zdravím
 Mirka

Ahoj Mirko,
Verunka a láhev s dudlíkem pro nás nebyl vůbec žádný problém. Verunka vlastně dostávala z láhve občas čaj, když byla hodně maličká, od 5. měsíce pak pila už jen z hrníčku.
Můžeš zkusit láhev vyměnit za něco zábavného (pití brčkem, pití z dětského nádobíčka), můžeš zkusit dávat pít z láhve s „násoskou“, která je například u pití Jupík. My s ní máme výborné zkušenosti (dá se dobře zavřít, nikde se nevylije a dítko se při pití vůbec nepobrindá - ani když například pije při jízdě autem).
Pokud to ale nepomůže bude asi nejlepší láhev s dudlíkem „ztratit“. Vím, že moje švagrová to zařídila tak, že počkala na Mikuláše a pak své dceři řekla, že láhev odnesl čert.
Přeji hodně zdaru a hlavně nápadů Šárka


Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama