Podruhé bez bolesti

Porod

Můj druhý porod jsem si plánovala jiný bez oxytocinu přirozený a krásný. :)

To, že někdy budu chtít druhé dítě, mě děsilo. Dobrovolně zažít znovu tu příšernou bolest! První syn se rodil v 38. tt, jela jsem tehdy na prasklou vodu po 12 hodinách bez kontrakcí, začalo vyvolání porodu oxytocinem. Nastoupila šílená bolest, kdy se nedalo dýchat, čtyři hodiny v kuse kontrakce. Ládovali mě oxytocinem, pak přišel epidiral a malej byl do půl hodinky venku.

Vzpomínky na tu bolest mě utvrzovaly, že druhé dítě už ne. Tu bolest už nikdy. Ale čas letěl a touha po miminku byla, tak jednoho dne to přišlo. Říkali jsme, že si uděláme dalšího kluka - a jak jsme řekli, tak bylo. Ve 20. tt mou myšlenku doktor potvrdil. Tak se čekalo na Maxe.

Moje obava z porodu nezmizela. Nejdřív jsem měla nápad, že si nechám udělat císaře. Sny jsem měla hrůzné. Ale po 30. tt jsem na netu začala číst o maminách, co měly bezbolestný a krásný porod. Tomu jsem nemohla uvěřit, že něco takového může být. Blbost, přece porod bolí a sakra bolí.

Pak jsem se dopracovala do dne D. Začal 41. tt, bylo 5.10.2014 a ve 23:00 mě probudil pocit na toaletu. Aha, no to je ten hamburger, co jsem sežrala večer, a rovnou dva. Jdu na záchod a nic. Jdu ležet a za cca 10 minut zas stejný pocit. Jelikož se to opakovalo 3× po různý čas, už si říkám nebudu pořád lítat nahoru z ložnice a budu si dole v obýváku, ať se nepodělám. :-) Tak si sedím a napadne mě, co když to jsou kontrakce? Ne, to ne, to bolí, nic, prostě střeva… :-)

Jdu vzbudit chlapa s tím, že mám pocit na velkou, ale je to pravidelné po 5 nebo po 3 minutách, ale neboli to. Už je jedna v noci, tak mám uvařit, ať když bych jela zítra do porodky, ať je jídlo. To už si chlap sahal na hlavu. Tak cca v 1:35 jsem volala do porodky, že mám takové tlaky od 22 hodiny a nepravidelně, že nevím, jestli to je k porodu nebo z jídla. Sestra se smíchem odpověděla, že je to na mně, ale že už jsem 41. tt. Ale jak vlezu do porodnice, tak si mě tam nechají i bez kontrakcí.

No to nechci, nashle. :-) Narvete mě oxytocinem to známe.

Ale muž byl jiného názoru. Prostě voláme babičce, ať přijede Marťu hlídat a my jedem do porodky. Je 2:15 a jsme na příjmu, monitor 30 minut a v něm 2× kontrakce (polechtání) - otevřená na 1 cm. :-(

Určitě nerodím, planý poplach. Odešlou nás na porodní pokoj. Je útulný, zapálíme si solnou lampu hudbu a čekáme, s mužem povídáme. Je to fajn, žertujem, prostě pohoda. Kontrakce po 10 minutách jsou lehce silnější, prodýchám si je s pocitem, že už se začíná konečně něco dít. Ale asi nerodím protože, to by přece strašně bolelo. :-)

Jsou 4 hodiny, přichází sestra, udělá monitor. Sáhne do mně. „No super, jste na 4 cm.“ a zavede tabletu má otvírání. Moje otázka, zda rodím, ji zaskočila.
„To jako nemáte kontrakce? Nebolí to?“
„Ne, já čekám, kdy to teda začne. Nebo budu až zítra rodit? Co se mnou bude.“
„Ano, rodíte.“

No koukala na mě jak na trdlo. Po zavedení tablety kontrakce skoro zmizely. Objevovaly se po 15, po 10 i 20 minutách. :-) V pět další monitor. Sestra do mě sáhla: „Na 8 cm, píchneme vodu.“ To jsem cítila poprvé bolest. Až jsem si ublinkla.

Nastoupila kontrakce po 5 minutách, ale stále pohoda. 5:30 začala jsem cítit tlak a už to jelo. Sestra řvala „Netlačte, spolupracujte!! Další mi cpala monitor a na záda mě rovnala. Já na ní "Jdete s tím dop…e, jde ven.“

Taky že ano. Nahnula jsem se dolů, chytla chlapa za nohu, jedna kontrakce a šla hlavička. Druhá a šup - byl Maxík venku. Hned mi šel na břich. Moje první slova? „Bože děkuji.“ Byla to euforie, štěstí, zážitek. Slzy štěstí.

Malej měl 2× obtočenou šňůru kolem krčku, ale byl v pohodě, já bez šití zranění. A v tom fofru ani doktor nestihl přijít. A Maxík vypadal tak, jak jsem si ho vysnila. I je klidný, nepláče. Užívám si konečně klidný a usměvavý miminko.

Ano, jde rodit bez bolesti a chemie. Stačí být v klidu a prožít si to. :-) Když příroda dá, nikdo vám do toho nemusí zasahovat.

Hodnotilo 26 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Karmeliona
Ukecaná baba ;) 1459 příspěvků 23.01.15 00:28

Přeji si stejný porod :hug:

 
veronika6913
Závislačka 3390 příspěvků 2 inzeráty 23.01.15 05:46

Gratuluji;-) jo urcite to jde.ja byla prvorodicka a taky skoro zadne bolesti, no bolesti velke - uz dost neprijemne, trvaly max pul hodky mozna ani to ne :-) a cely porod trval 3hod a 45min. :-D byla to docela sranda, sesry vubec necekali, ze to pujde tak rychle a tatinek to malem nestihl, pac mi ho kdyz me prijimali poslali jeste domu:-D a kdyz me privezli na odd po porodu, tak rikali sestry „jo to jste vy ta sikovna“ :-D ale ja sikovna nebyla proste jsem jen mela stesti, ze to slo tak krasne a hladce :-) na ten porod vzpominam rada :-) a taky takovej preju vsem!! Vazne jsem nechapala jak muzou maminky rodit x hodin a mit celou dobu bolesti…vazne si to nedovedu predstavit. No nastesti ani zadna tabletka na otvirani potreba nebyla, takze vazne uplne bez chemie a za to jsem moc rada ;-) a jeste jednou velka gratulace k miminku :kytka:

Příspěvek upraven 23.01.15 v 05:47

 
Manticora
Ukecaná baba ;) 1782 příspěvků 23.01.15 07:31

Gratuluju ke krásnému porodu a druhému synovi. I když se musím zeptat, jaký důvod měli k zavedení tabletky na otevření, když jsi byla na čtyři a proč ti cpou monitor na tlačení?
Mně hrozí vyvolávaným porodem v 38tt, jenže já jsem proti veškerý chemii, tak nevím, jak se s tím popereme.

 
tkub
Zasloužilá kecalka 859 příspěvků 1 inzerát 23.01.15 07:53

Já chci taky :)

 
verulicek  23.01.15 08:00

Měla jsem taky krásný porod. Gratuluji! Akorát nechápu tu tabletu na otevírání..vždyť se s otvírala hezky sama 8o

 
verulicek  23.01.15 08:02

@Manticora taky jsem nechtěla žádnou chemii ani léky..raději si napiš porodní plán :-) pak se mě nikdo na nic neptal. Jen před tlačením mě upozornili, že až bude venku hlavička, píchají trochu oxytocinu, aby si tělo po porodu líp poradilo s placentou (takže s poslední kontrakcí, kdy šla malá ven mi dali trochu - ale to je celkem standardní postup u níás v porodce)

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 23.01.15 08:31

@Bibi11 bez bolesti a chemie?
Na 4cm tabletu (jako k cemu kdyz tedy porod normalne bezel) na 8cm pousteni vody 8o tomu ja tedy opravdu nerikam…„kdyz priroda da nikdo vam do toho nemusi zasahovat“ :roll:

Nevim jestli mi to jen pripada ale prijde mi posledni dobou ta predstava porodu „bez zasahu“ nejak divne posunuta :zed: :nevim:

 
Betynka87
Kelišová 6176 příspěvků 1 inzerát 23.01.15 08:35

Krasny. Jen nechapu proc jste si nechala zavest tabletu na otevirani, kdyz jste se otevirala?

 
Bibi11
Závislačka 2868 příspěvků 23.01.15 08:36

Monitor mi dávala na břicho asi protože nikdo netušil ze jde kluk už ven a chtěla jsem tlačit. proto mě říkaly sestry at spolupracuji at ještě netlacim pak mela co dělat malého chytat. Nebo nevim proc ta kravka mi to porat cpala silou na bricho tak jsem ji odstrkovala:-)mlada blbka co nerodila a asi se ucila nebo co.no tou tabletou me úplně přestalo kontrakce. a divný bylo ze za hodku na 8cm asi ta tableta nebyla ani potřeba. No kluka jsem vyprdla a mohla jsem jít domu.po tomhle porodu mužu rodit klidně každý týden. :)

 
Bibi11
Závislačka 2868 příspěvků 23.01.15 08:56

@quinny ano bez bolesti. srovnáván z prvním porodem vyvolavanym na oxytocinu. a tableta byla ano nechala jsem si ji dát nejsem vševed a oči v pipině nemám abych usoudila zda tabletu si odmítnout. tak tedy oprava porod bez bolesti ale jedna tableta. jinak nic.tak když příroda dá a nebolí. a zásah byl ano zas jen ta tableta a píchnuti vody…byla jsem v nemocnici nerodila jsem doma…tak zásah sestry se da očekávat.

Příspěvek upraven 23.01.15 v 09:11

 
Terkel
Kecalka 174 příspěvků 23.01.15 09:16

Rodila jsem před 3mi měsíci a taky mi ho vyvolávali..2dny… 8o..porod byl hroznej, malinký prostě nechtěl dolů a držel se zuby nechty nahoře…nakonec jsme to s malým nezvládli a já musela pod kudla na císař…Nejlepší na tom bylo, že se doktoři pomýlili a já přenášela jen 4 dny :roll:..no ale 2 mimčo určitě chci..ale tak za 5 let :lol: snad budu mít pěkný porod jako ty při Maxíkovi :)

Příspěvek upraven 23.01.15 v 09:23

 
Manticora
Ukecaná baba ;) 1782 příspěvků 23.01.15 09:17

@verulicek Porodní plán mám už dáávno hotový :-), ale nevím, jak se bude představa nechemického porodu slučovat s vyvolávaným porodem. To dost dobře nepůjde.
První porod jsem měla taky krásný, rychlý a bez chemie. O to víc mě štve, že teď v druhém těhotenství mám problémy a asi skončím v pondělí na vyvolání (moje noční můra :,(

 
Bibi11
Závislačka 2868 příspěvků 23.01.15 09:27

@Manticora Já nejsem proti ničemu kdybych byla proti medikamentum nejdu asi rodit do porodnice tím padem. Nevim to je jedno…kazdy to nejak má..pro me bylo super ten rozdíl dvou porodů to vnímaní sebe a toho mimina.pro me bylo přání zažít porod pro me krásný. a tím deníkem jsem chtěla říct ze to jde rodit aniž by člověk trpěl. a mel na porod hrozné vzpomínky třeba jako já u prvního syna…

 
Bibi11
Závislačka 2868 příspěvků 23.01.15 10:18

@Terkel To jsis užila:-(to se ti nedivim me první porod děsil i ve snech…je i zajímavé ze první kluk byl i hrozně ubreceny den i noc křik do roka. a druhy je za odměnu zlaticko hodné. Někde jsem četla ze mimina co jdou oxytocinem mužou být tím poznamenaná? Nebo nevím to me už napadali věci čím muže takový byt. :think:

 
Jennie  23.01.15 10:20

Gratuluji :kytka: a dekuji za zlepšení nálady po ránu. Porod me brzy ceka a takhle nějak bych si ho predstavovala :potlesk:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 23.01.15 12:15

Ahoj první porod jsem si dala taky na oxytocinu s tak šílenýma bolestma, že jsem dýchat nemohla…taky nám oběma padaly ozvy (já přestala dejchat úplně z křeče) po těch ix hodinách tejrání a půlhodině tlačení a jelo se na císaře :cert:

V létě mě čeká po skoro 5 letech druhý porod a jsem připravená nedovolit žádnou chemii!! Děkuji Ti za deníček, jsem ráda, že jsi ho napsala, moc povzbudil :hug: A gratuluji k chlapečkovi :srdce:

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 23.01.15 13:06

…proc takravkami to porat cpala silou na bricho tak jsem ji odstrkovala:-)mlada blbka co nerodilaa asi se ucila nebo co…
Normalne bych to oznacila za docela vtipny denik, ale toto je uroven kanalnika :roll: :roll: Prechytrala dvojmatka :roll: :roll:
Deti mas krasne :srdce:

 
kpiskacova  23.01.15 14:42

Gratuluji k miminku :) já si taky takový krásný porod představovala, hlavně bez zásahu lékařů a nakonec bylo všechno jinak…jen by mě zajímalo to porovnání bolesti s oxytocinem a bez něj - já po něm měla bolesti na omdlení a skoro jsem nemohla ani dýchat tak se dalšího porodu docela děsím…ale než mi ho píchly tak jsem se sama otevřela na 8 a bolesti byly legrace ani jsem nevěřila, že rodím…

 
verusav
Závislačka 4909 příspěvků 23.01.15 16:38

Krásné, že jste si podruhé užila, také jsem to tak měla. První, vyvoláváný porod, ovšem kromě té půl tabletky na vyvolání, nic jiného. kontrakce jsem necítila, až po prasknutí vody a to jen hodinu a dvacet minut, bylo to moc hezké

 
verusav
Závislačka 4909 příspěvků 23.01.15 16:40

@kpiskacova Mě právě právě přijde, že ten oxitocin to hodně zintenzivní, kolikrát je podán zbytečně, bez byste třeba rodila déle, ale v pohodě

 
HeyJude
Ukecaná baba ;) 1470 příspěvků 23.01.15 16:46

Jee, to chci taky!!! :mrgreen: :mrgreen:
Ja teda můžu říct, ze prvni porod s oxytocinem (18,5 hodiny) bolel šíleně (naštěstí teda ne cely, jen posledních asi 8 hodin) a druhy porod bez oxytocinu (5 hodin) bolel taky šíleně :nevim:
Tak treba bude třetí bez oxytocinu a bez bolesti :pankac:
A 1.miminko pohodar, 2. uplakany :nevim:
Gratuluji :kytka:

 
Mirisska
Kecalka 101 příspěvků 23.01.15 18:21

Krásný porod, rodila jsem v září, máme krásnou holčičku. Taky mě narvali chemikáliema až po okraj, bolest šílená. Doufám tedy, že můj druhý porod bude také takový.
Gratuluji k chlapečkovi a přeji hodně zdraví i štěstí

 
Bibi11
Závislačka 2868 příspěvků 23.01.15 20:16

@verusav jedna starší pani mi říkala ze ty kontrakce nebolí protože tam je ta voda.to je možný jako ze to zmírnuje? hodně ženských říká ze to začalo bolet po odtoku plodové vody.

 
Bibi11
Závislačka 2868 příspěvků 23.01.15 20:20

@HeyJude Páni 19hodin rodit to je něco. To jsis užila:-(ono se říká ze člověk na bolest zapomene ale v některých případech asi ne co?

 
Dracunculus
Ukecaná baba ;) 1736 příspěvků 23.01.15 20:25

@Bibi11 Jj, do porodky jsem dojela po částečném odtoku vody zcela bez bolesti na 5cm. Bolest začla, když píchly zbytek. Nic nesnesitelného, asi 2,5hoďky trvala do narození syna. Ale podruhé už to nedovolím. Měla bych jinak porod úplně bezbolestný.

 
monrom
Echt Kelišová 8178 příspěvků 23.01.15 20:39

@Bibi11 Ano, po odtoku plodové vody to bolí mnohem víc.

 
4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 23.01.15 21:09

Pěkný porod, ale porodnice strašná, na co tabletka a propichování vody a měřit CTG místo nechat porodit, nechápu ty porodníky, proč to dělají.

 
MonikaN.89
Ukecaná baba ;) 1901 příspěvků 23.01.15 21:12

To je uzasne…ja mam syna a porod taky vyvolavany s oxocynem a bolesti jsem zvracela…neco priserneho…mela jsem jednu obrovskou kontrakci na tlaceni mi museli dat kyslik protoze jsem po 20 hodinach uz nemela moc sily…po prasknuti vody jsem se kousala do ruky :roll: druhe miminko chci a chci moc rodit prirozene…dodnes si vycitam, ze jsem si porod nechala vyvolat 7 dni po terminu…byl jeste cas…jo a jianak souhlasim s tim urvanekm…maly plakal a plakal dny i noci, nevim, zda to s tim souvisi, ale uz se to konecne lepsi… :)

 
Terkel
Kecalka 174 příspěvků 23.01.15 21:57

@Bibi11 No něco na tom poznamenání určo bude, ale každé mimi asi reaguje jinak. Ten můj je třeba neuvěřitelný maman, je na mě do slova závislý. Jak si ho vezme do ruky někdo jiný, totální histerák..ale takovýho rázu, že jsem se bála, že se nenadechne 8o Ale říkám, že ho mám za odměnu za ten příšerný porod. Spinká celou noc a vzbudí se jen jednou a přes den je sice akční a vyžadující nonstop pozornost + pobreří..no pobřečí..pobrouká když něco potřebuje, ale jinak nic…Je to moje závislácký zlatíčko :lol:

 
Selfi
Kelišová 5088 příspěvků 23.01.15 22:57

Chápu tvé pocity po prvním, chemickém porodu, já jej taky zažila a jelikož další dva jsem měla císařem, tak ten děs z „přirozeného“ porodu ve mně už bude asi navždy, no… další už nebudu mít možnost vyzkoušet, ale skoro se mi ani nechce věřit, že jde prožít porod i jinak, než jsem zažila já, kdy jsem myslela, že skočím z okna nebo umřu, bylo mi to jedno… holt oxytocin udělal své… :(

 
HeyJude
Ukecaná baba ;) 1470 příspěvků 24.01.15 09:57

@Bibi11
prvních deset hodin bylo celkem v poho (stihla jsem i uvařit marmeládu:) ), takže se to dá, jsou i dvoudenní porody, ale taky to závisí na tom jak probíhají. Není to o délce porodu, ale intenzitě bolesti a spoustě dalších věcí.
Mamka rodila třikrát a nechápala, proč ženský u porodu tak vyvádí a když měla za sebou čtvrtý (nejhorší) porod, pochopila…
Já třeba na bolest nezapomenu, ale přesto si to dám potřetí, jen doufám, že aspoň trošku se to bude podobat Tvému zážitku;)
Přeji hodně zdraví :kytka: :mavam:

 
hanyny
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 24.01.15 22:50

Takový porod teda závidím :potlesk:. Jinak takové zevšeobecňující komentáře nemají smysl a kdyby jedna žena rodila stokrát, každý porod bude jiný a každé dítě jiné. Já mám za sebou 3 porody, první přirozený, 16 hodin, bolesti příšerné, druhý přirozený, 5 hodin, bolesti přijatelné, pro mě nejpohodovější porod, třetí vyvolávaný, 2 hodiny, bolesti příšerné. První a třetí mimi hodné a klidné, to prostřední z pohodového porodu extrémně uřvané dítě. A kdybych rodila ještě 10×, tak to bude pokaždé jinak. :mavam:

 
acrab
Kelišová 5931 příspěvků 25.01.15 19:00

Krásný porod :hug: Tak taky budu doufat a přát si, aby druhý porod byl takhle nádherný :mrgreen:

 
Bibi11
Závislačka 2868 příspěvků 25.01.15 19:12

@acrab Ani jsem tomu nemohla věřit ze to je možné… To prožít s hezkým pocitem a i když v porodnici nebylo zrovna pozitivní personál tak jsem si udala tzv. bublinu a užívala si každou kontrakci a opravdu bez bolesti.tak preju příští porod taky fajn:-)

 
miskakr
Kecalka 420 příspěvků 1 inzerát 25.01.15 20:25

Gratuluji, je to super. Já měla také krásný porod…stačí si to jen srovnat v hlavě :D :D :D

 
Bibi11
Závislačka 2868 příspěvků 26.01.15 09:12

@miskakr :-)záleží na víc okolnostech aby porod mohl být v pohodě na tož krásný nebo dokonce bez bolesti. První porod jsem si taky představovala jinak a bylo to muka:-(.Jak už tady bylo psáno co porod to individuální. No po 3 to už nezkusím:-)Tak to buďte ráda ze jste mela hned parádní porod:-) :potlesk:

 
miskakr
Kecalka 420 příspěvků 1 inzerát 26.01.15 17:01

@Bibi11 ja si ho nepředstavovala jen jsem nevěřila ze je to tak strašný ani že si to maluju růžově když nevím do čeho jdu.ja si to vážně užila i když to bylo vykoupene zas horší rekonvalescenci…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama