Čekání na Olivera či Šárku

Těhotenství

Ahoj všem, kteří se chystají číst o mém těhotenství v těchto řádcích. Jsem prvorodička. Za pár dní 21.3. mi bude 31 let. Po cca 3 měsících snažení jsem s přítelem otěhotněla.

Těhotenství od samého začátku bylo krásné a bezproblémové. Žádné zvracení, bolesti, otoky atd. Miminko je v bříšku hodné, žádné rodea tam nedělá. I když by mělo po kom - mám několik let vlastního koníka, kobylku amerického plemene Paint Horse, a jezdím s ní závodně rodea. Máme doma i nějakou tu cenu do 3. místa. :)

Termín jsem měla 7.3. a druhý hned 8.3. Dnes je 12.3. a stále jem ve stavu Kinder vajíčka. :) Chystám se rodit v porodnici Benešov. Několik týdnů tam už chodím na monitoring a jsem tam moc spokojená. Je to menší, klidná a útulná porodnice a ještě jsem nenarazila na nikoho, kdo by se tam neusmíval a nebyl milej. Spíš naopak - když jsem byla s přítelem na předporodním kurzu, tak se tam při porodu i s rodící maminkou smáli na celé kolo, že je bylo slyšet až na druhý konec delší chodby.

V den prvního termínu jsem byla na monitoru a byl krásný. Pak proběhla kontrola se slovy „Jej, tak je ještě čípku.“. CS mezi 2-3.

V pondělí 10.3. to samé, tak mě udělali Hamiltonův hmat. To jediné bych tam vytkla. Nic mě neřekli a já jen kroutila bolestí očima. Už jsem se chtěla ozvat, že to dost bolí a že žádná předchozí kontrola takto neprobíhala. V ten moment ale doktor přestal se slovy, že mě udělal Hamiltonův hmat a snažil se mě tím pomoci k přirozenému porodu.

***Hamiltonův hmat** je lékařský úkon prováděný v konečném stádiu těhotenství pro vyvolání porodních kontrakcí. Často dokáže nahradit různé tabletky a podobné prostředky pro umělé vyvolání porodu. Ovšem není to pravidlo, ne vždy a ne každé ženě zabere. Často bývá celkem nepříjemný.
Postup - Lékař vsune prst jedné ruky co nejhlouběji do vagíny, zatímco druhou tlačí na stěnu břišní a krouživým pohybem uvnitř středu čípku odloupne vak blan od děložní stěny. Následně dojde k vyplavení prostaglandinů (tkáňových působků), které mají pozitivní vliv na spouštěcí mechanismus porodu.*

Byla jsem naštvaná, rozhozená a bolavá. Mají přitom povinnost to říct předem i s vysvětlením, co může a nemusí nastat a zda to ta dotyčná chce. Jenže z mnoha diskusí vím, že to dělají téměř všude přesně obráceně.

V ten den, v pondělí, jsem pak nějakou chvilku krvácela. Druhý den, v úterý, se nic do večera nedělo a já byla stále naštvaná, že to bylo zbytečné trápení. Večer ale začala odcházet hlenová a dnes odešla zbylá část.

Dnes na monitoru vše dobré. Malinké spalo, až se ztrácelo z monitoru, tak ho několikrát budili. :) Zítra, tj. 6 dní po termínu, mám v 8 hodin přijít na příjem a porod se začne vyvolávat. Nevím, co si z toho mám vzít. Zda se radovat, že už to bude mít konce a já budu mít s přítelem v náručí naše miminko, nebo se bát, že vím, kdy a jak to přijde.

Hodně píšou, že ten vyvolávaný je sice rychlejší, ale bolestivější. Kontrakce nastanou vcelku rychle a v plné intenzitě. Přítelova mamka porodila do hodiny po vyvolání. Většinou ale píšou, že je to spíš více hodin. Přirozený prý nastupuje většinou pomalu. Kontrakce jsou mírné a postupně zesilují. Já vím, každý je individual.

Takže pokud budu mít porod na několik hodin a ne dní, tak zítra 13.3. už bude na světě naše malinké miminko. A co to bude? Pohlaví jsme si nenechali prozradit, tak víme jen, že to bude buď Oliver či Šárka. Tatínek miminka je samozřejmě přesvědčený, že to bude syn. :)

Hodnotilo 16 lidí. Score 2.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lucyen87
Kecalka 370 příspěvků 17.03.14 07:07

Hodně štěstí :) snad budeš mít pohodový porod jako já (taky vyvolávaný)

Příspěvek upraven 30.04.14 v 19:58

 
Petra2829
Echt Kelišová 7872 příspěvků 17.03.14 07:47

Hodně štěstí mám to též do hodiny po vyvolání :hug: neboj se toho. Většina porodu je v hlavě. :hug:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 17.03.14 10:47

Tak uz mas urcite „prekvapeni“v na­ruci, tak pak napis, jak to dopadlo 8) Preju hodne zdravi a stesti :kytka:

Příspěvek upraven 17.03.14 v 10:49

 
bebinaa
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 17.03.14 15:47

Taky jsem zvědavá, co se z toho zázraku nakonec vyklubalo za pohlaví :) :srdce:

 
marketa-mouchova
Povídálka 46 příspěvků 17.03.14 20:36
:kytka:
 
jakiki04
Stálice 66 příspěvků 17.03.14 20:59

Hodně štěstí a co nejméně bolesti. Ať holčíčka nebo chlapeček, hlavně ať jste oba v pořádku

 
Uživatel je onlinekaja00
Extra třída :D 12585 příspěvků 17.03.14 22:58

Hodne stesti pri porodu :kytka: A pak napis jestli je to Oliverek nebo Sarka :hug:

 
Mari20
Závislačka 2822 příspěvků 85 inzerátů 18.03.14 11:31

Přeji ať to máš rychle za sebou :hug: tak jako já. U malé 2,5 hodiny od vyvolání a malý byl na světě 45 minut po vyvolání :)

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 23.03.14 18:41

Mi vyvolávali porod ve 27tt a bolesti přišli s první tabletou :) porod až s dvacátou :D a to jsem ještě rodila na 5cm :D Bohužel jsem rodila mrtvého chlapečka :'( Vám samozřejmě držím palce ;)

 
Bellinde
Stálice 69 příspěvků 11.04.14 11:32
Čekání na Olivera či Šárku.

Před pár dny jsem psala pokračování toho jak vše dopadlo. Po dopsání jsem vkládala fotky. Uložila dle nabídky a pokračovala ve vkládání fotek. Během chvilky se vkládání zastavilo s oznámením, že nastala na tomto serveru chyba a na jejím odstranění pracují. Tak jsem jim teď psala kde ten deníček je uložený když se do teď nikde nezobrazil. Jsem zvědavá zda se najde či je v nenávratnu :cert: :pocitac: :nevim:

Příspěvek upraven 11.04.14 v 11:33

 
Bellinde
Stálice 69 příspěvků 13.04.14 12:11

Deníček se našel což je úžasný :lol: tak za chvilku ho sem dodám…

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Oliver, či Šárka?


Reklama