Pobyt na neurologii v Krči

O životě

Popis pobytu na neurologii v Krči a doplnění deníčku o blbé matce. S malým jsem si vyžádala hospitalizaci na neurologii v Krči. Jsem (hysterická) matka, která neustále lítá po vyšetřeních, ale dělám to radši, než abych něco zanedbala.

NUna buggy jako podnos na jídlo
2 komentáře

Papkání termixu v posteli
1 komentář


1 komentář

Nástup jsme měli v pondělí, po příjezdu nás ubytovali na oddělení na pokoj číslo 4. Na pokoji byl stůl, 2 židle, mini dětská postýlka pro malého a 2 dospělé postele, na jedné ležel Honzík, chlapec po srážce s tramvají, a vedle jeho maminka. To, že pro mě postel není, jsem neřešila. Koneckonců jsem tu jako doprovod malého, ne na rekreaci.

Po domluvě se sestrou přivezli malému větší postel. Já jsem celý pobyt strávila spaním na zemi na rozprostřené dece. Matraci jsem přenechala malému, ani bych se na ni nevešla. Malý měl postel jen dvě noci, první, když jej přivezli ze spánkového EEG a pak, když byl po magnetické rezonanci. V den, kdy jsme šli domů, nám hned ráno, přestože že byl pátek a nebyly příjmy, sebrali i matrace.

Jinak snad o našem byvakování vypoví víc fotky. Musím se při vzpomínce na to smát. Jak jsem říkala, zkušenost k nezaplacení. Jen si kladu otázku, za co se hradí poplatky? Myslela jsem, že za stravu a lůžko. Ani stravu, ani lůžko jsem neměla. Maminkám, které se chystají na neurologii do Krče, doporučuji nafukovací lůžko s sebou:) Jinak personál je fajn, sestřičky milé a vždy ochotné pomoci.

Hodnotilo 8 lidí. Score 1.3.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 27.06.12 06:00

Oni v krci nemaji v patek prijmy? My jsme meli.

 
Loll
Závislačka 2812 příspěvků 27.06.12 06:24

Pokud je personál fajn a milý, tak bych byla ochotná spát i na chotbě. Neříkám, že je to ideální, ale lepší jak jednolůžkový pokoj s tépichama a protivnej a neochotnej personál. Poplatky v nemocnici nepokryjí ani prádelnu, natož lůžko nebo stravu, o tom si nedělej iluze…

Celkově bych ti doporučila přečíst si něco o zahraničním zdravotnictví, u nás jen každý remcá, sice má všechno zdarma (když nepočítám tu směšnou stovku), ale plnu pusu keců. Ach jo.

Nicméně snad ti to s klukem dobře dopadlo.

 
mamaho
Kecalka 405 příspěvků 27.06.12 06:50

No to si děláš srandu? Proboha, jsme ještě v ČESKU??? Matrace na zemi- to mi připomíná nemocnice v rozvojových zemích. :mrgreen:
No, hlavně, že jste to ve zdraví přežili!!!
Vivat české zdravotnictví!!!

 
Anonymní  27.06.12 07:44

Nejenom v české nemocnci se spí na zemi. Opravdu nejsem sto let za opicema, ale víte vůbec kolik ve zdravotnictví co stojí, např. taková magnetická rezonance, to je hodně drahé vyšetření a z pojištění které platíme si na to určitě neušetříme. Chceme jen všechno lepší a nejlíp hned… ach jo

 
Opocno
Kecalka 212 příspěvků 27.06.12 07:47

Plně souhlasím s LoLL- bohužel vše je tak drahé, že stovka je proti tomi nic- a dulezitejsi je personal a pomoc, ktere se tému chlapeckovi předpokládám dostalo.

 
balestra
Závislačka 4655 příspěvků 27.06.12 08:08

Je to smutne, ze v nemocnicich nejsou mista. Ale casto se stava, ze je zabiraji zdravi lide, kteri podstupuji drahe procedury jen aby neco nepodcenili. Osobne jsem presvedcena, ze pokud nejsou opravdu zavazne duvody, k doktorum se nechodi. Nakonec se taky muze stat, ze tvuj chlapecek bude mit v prvni tride porad vysoke horecky, protoze pochopi, ze opatrujici starostliva mama je lepsi nez skola. Opravdu deti z psychiky mivaji horecky.

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 27.06.12 08:51

No tak to je fakt hnus jsem ráda, že bydlím v Ostravě tady takový přístup není a je tu taky fajn personál :think:

 
LadyLada
Závislačka 4433 příspěvků 27.06.12 09:25

Vážená anonymní,
víš proč je vyšetření na magnetické rezonanci tak drahé? Například proto, že Krajská zdravotní si přihodila při koupi k ceně přístroje 40 mil. Kč, tj. jednou tolik, aby z toho někteří zúčastnění také něco měli. Takže daňový poplatník za prvé zaplatí předražený přístroj a za druhé dvojnásobnou cenu za vyšetření. Pak pochopitelně nezbývají peníze na matraci a po pacientech se vyžaduje čím dál vyšší účast. O tom, že zdravotní péče je nosný byznys není pochyb (jinak by nebyly takové tlaky na jeho privatizaci) a je jedno, zda-li to budeme sponzorovat nepřímo z pojištění nebo přímo z vlastní kapsy. V obou případech při těchto postupech zdroje jednoho dne dojdou. Dovedeš si představit všechny důsledky?

@Loll
Nežij v domnění, že je zdravotní péče zadarmo. Platíme zdravotní pojištění a jiné daně za to, aby stát fungoval jako řádný hospodář ve prospěch slušných občanů.

A o tom, jak to funguje v zahraničí máš pravdu. Všem vřele doporučuji shlédnout snímek amerického dokumentaristy Michaela Moore „Sicko“ o americkém zdravotnictví ve srovnání s jinými systémy. Jde z toho mráz po zádech. Člověk si pak uvědomí, že má více chránit to, co ještě pořád u nás doma máme.

Příspěvek upraven 27.06.12 v 09:38

 
mmonica  27.06.12 10:26

V Krci jsem na detske neurologii byla, ja tedy mela stesti, spala jsem v posteli, ale matrace na zemi by mi nevadila, pro me je dulezity lidsky pristup a pece a klidne budu spat na podlaze. Personal tam byl jak mily(coz doufam, nebylo jen tim, ze jsme prijeli ze zahranici),tak se tam nasel i ten protivny, coz jsem brala sportovne, protoze jsem vedela, ze jsme tam jen na skok.
Jist se tam nedalo, ale to me netrapilo, protoze jsme si jedli svoje jidlo a nebo si vyjeli i s malou na obed do Ikei.
Ty fotky me neudivuji, kdyz stat zdravotnictvi nedotuje, tak jak by to melo asi vypadat. Muzeme byt radi, ze ta nemocnice zatim existuje, ono se jich plno bude taky zavirat, ze?
A vse se deje s nasi podporou, tak co
vcera jsem videla dokument na BBC o Recku a to je neco, tam uz platite ve zdravotnictvi uplne vsechno a pokud nezaplatite mate smulu, proste umrete, jo slava kapitalismu a globalismu

 
asha
Nadpozemská drbna 29534 příspěvků 27.06.12 10:54

@mmonica To neni o kapitalismu, to je o rozezranosti a ziti na dluh ;)

Jinak vas upozornuju, ze americky model zdravotnictvi se velice zamlouva tem, co rozhoduji o nas. A nektery veci uz tady zavadeji. :zed:

 
Anonymní  27.06.12 11:06

@LadyLada
právě že se snažím představit si kam by to až mohlo dojít, právě že vím, že si u toho mastí kapsu kde kdo, jenže to je bohužel už věc se kterou nikdo z nás nic moc nenadělá.

To hlavní co jsem chtěla říct je, že nemám ráda, když každý ihned začne nadávat na to a ono a jinde je to lepší. Není. Problémy jsou všude, buď s tím nebo oním, ale jsou všude.

Např. v naší republice máme zdravotní sestry, víte vůbec jaký je to luxus. Jsou země, kde se o pacienty v nemocnici stará rodiny, a ta země je v EU. Co byste říkali potom 8o a starání myslím opravdu starání, kapačky, krmení nosní sondou atd.

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 27.06.12 11:09

No jo, Thomayerka byla stavěná za úplně jinými účely. Je to stará nemocnice, zařízení není luxusní. My se tam teď v červenci snad chystáme na plánovaný zákrok na chíru, máme objednaný jednolůžák, takže k poplatkům ještě 300 za den.
Ale já jsem ráda, že alespoň nedělají obštrukce s pobytem rodiče v takových provizorních podmínkách. Pořád lepší spát na zemi než říct „Tááák, maminko, nemáme pro vás postel, tak půjdete na ubytovnu a v noci být s dítětem nemůžete…“ A když se dítě v noci vzbudí a chce mámu, tak má smolíka.

Taky preferuju ochotný a milý personál, normální slušné chování, snahu dětem jejich pobyt v nemocnici ulehčit, nad tím, aby tedy bylo vše hezké, postelí dost, ale tím pádem nezbyli peníze na nějaké benefity pro personál, který by tím důsledkem milý nebyl.

 
Mia82
Neúnavná pisatelka 17269 příspěvků 27.06.12 11:16

To bude asi tím, že se nemocnice nenafoukne. Buď se trošku uskmromníme, nebudeme moci být s dítětem v nemocnici nebo budeme čekat dlouho na všechna vyšetení ;)

Nevadilo by mi spát na matraci na zemi, důležitější je přístup lékařů a sester. Jejich erudovanost. K čemu mi bude když se budu válet na nadstandartu a odborník nikde žádný :roll:

Americký systém zdr. péče. Vypadá to naoko moc pěkně, ale skutečnost je trochu jiná. My si tady zaplatíme směšnou stokorunu za den. Můžeme být rádi za to co máme my. Jde o to jak ještě dlouho :?: :think:

 
Mia82
Neúnavná pisatelka 17269 příspěvků 27.06.12 11:17

To nebal reakce na Gladys :)

 
asha
Nadpozemská drbna 29534 příspěvků 27.06.12 11:28

@Mia82 Americky system je naprosto katastrofalni a v rozkladu. Pekne to vypadalo zvenku pred lety…

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 27.06.12 12:31

Tak já bych z fleku vyměnila vlídnost a ochotu personálu za tu nejluxusnější postel světa.
Jinak díky za fotoreportáž, bylo by fajn, kdyby info rodičům podávala sama nemocnice (že si maj vzít karimatky např.) takhle to vlastně děláš za ně, snad to pomůže někomu, kdo se tam chystá.

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 27.06.12 12:33

Která je o země?

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 27.06.12 12:39

@Gina108 Tak já bych z fleku vyměnila vlídnost a ochotu personálu za tu nejluxusnější postel světa.
Fakt? 8o No já nevím, s nemocnicemi moc zkušeností nemám, ale třeba na šestinedělí když přišla „hodná“ dětská sestra, vyslechla, poradila a netvářila se, že na nikoho tady vlastně vůůůbec nemá čas, tak to pro mě bylo jako spása. Když jsem jí tam řvala, že neumím mimino držet, a ona mi trpělivě ukazovala, jak mimino mít na tygříka, tak to pro mě znamenalo opravdu hodně.
Stejně tak až bude syn po zákroku, tak ocením péči a vlídnou radu, než aby tam po mě někdo štěkal, když si představím dítě, které pláče, něco ho bolí, já těhotná budu mít hormony na pochodu, tak pevně doufám, že narazím na někoho, kdo na nás bude hodný. :nevim: Zažila jsem i obrovskou neochotu, nevlídnost, ignoraci a člověk je v tu chvíli tak bezmocný, když si zrovna neví rady…
Když na to prachy nejsou, tak mi nevadí ani polní podmínky, radši ať ti prachy cpou do lidí a životně důležitého vybavení, pohodlí je pro mě až na konci seznamu priorit :nevim:

 
Uživatel je onlineBohunkaP
Extra třída :D 14417 příspěvků 27.06.12 12:41

@Gladys, myslím, že Gina asi tu výměnu myslela opačně, ne? Taky nad tím už chvíli uvažuju… :mrgreen:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 27.06.12 12:44

@BohunkaP no já nad tím přemýšlela a pak jsem si říkala, že to přeci nejde zaměnit :mrgreen: Ale třeba jo :oops:

 
Uživatel je onlineBohunkaP
Extra třída :D 14417 příspěvků 27.06.12 12:53

To musíme rozlousknout, tohleto… :mrgreen: @Gina108, jak jsi to myslela, prosííííím? :mrgreen: :mrgreen:

 
lumpajda
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 27.06.12 13:00

Proč syn spal na podlaze, když měl postel a proč se válí na podlaze nahý? Pěkný bordel na pokoji, je vaše vizitka zakladatelko. Takové fotky bych osobně nikde nevystavovala. Co se týká našeho zdravotnictví, můžeme si ještě pískat.

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 27.06.12 13:10

Ano, myslela jsem to tak, že lepší je vlídný personál, než ta luxusní postel. Omlouvám se za nepřesnou formulaci, nějak mi nedošlo, že to lze takto zaměnit :lol: ale teď to čtu po sobě a fakt to jde vyložit tak i tak :oops:

 
sophinka  27.06.12 13:13

Moc se mi líbí ten termix co 100% kápnul na postel :mrgreen:

 
Uživatel je onlineBohunkaP
Extra třída :D 14417 příspěvků 27.06.12 13:18

@Gina108, super :mrgreen: :mrgreen: aspoň jsme si trošku promazaly mozkové závity, ono nám to neuškodí… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 27.06.12 14:01

100 Kč za matku a dítě je myslím v pořádku! I když není lůžko což na takových místech bývá, se stejně dostane povlečení atd. a to jde pak do prádelny!!! Na druhou stranu to není hotel a důležité je vyšetření! Pokud to není na dlouho se to dá vydržet! Alespoň já bych to pro děti dala bez řečí! Jinak hodně zdraví dětem!

 
pst007  27.06.12 17:28

Taky nechápu, proč se váš syn válí na podlaze nemocnicenahý a když už, tka proč proboha jeho foto dáváte na veřejný server. Stejně tak nechápu z minulého deníčku, proč až po dvou letech byla diagnostikov´na střední ment. reetardace, to si toho nikdo nevšiml dřív? S ním nikdo ty dva roky speciálně nepracoval, nevedl ho, neřešil zda nepotřebuje třeba léky zmírňujjící poškození mozku? Nekritizuju, jen tomu nerozumím.

 
brisco
Závislačka 2781 příspěvků 27.06.12 18:14

Přesně tak, dát na net holou prdelku svého dítěte, ach jo, tady zase někdo nepřemýšlel. :roll:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 27.06.12 18:20

pst007, brisco, mi to nepřijde nijak pobuřující, bezelstní zkrátka takto neuvažují. Taky mi dloho trvalo se naučit, že nemůžu frknout kdejaký foto veřejně a že mám pár fakt kouzelných, ale holt je tam pindík a mě ještě stále někdy nedochází, že jsou nejen lidi hodní, ale i zlí :|

 
Yamyna
Ukecaná baba ;) 1800 příspěvků 27.06.12 19:01

@jan1610 100,– je na osobu/1den, ne?

 
hofka
Extra třída :D 14663 příspěvků 27.06.12 20:01

Já nevím, o Krči slýchám samý extra historky teda. Nenapadlo by mě, že tam platící doprovod bude ležet na zemi a bez jídla, copak jsme někde ve Vietnamu?

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 27.06.12 20:20

Ano je to tak za matku 100,– a za dítě taky!

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 27.06.12 21:42

No tak ochota personálu by měla byt samozřejmostí, za prece nic nestojí. Problém je spis v tom, ze to neni v ČR automatické.
Postel maly měl ne?
My jsme teda v UK dostali lůžko u malého a ještě cely pokoj s televizi, postelema a vlastní koupelnu, ale popravdě by mi to bylo sumak a klidně bych spala na matracce. Chápu, ze na to neni kazda nemocnice zarizena.

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 27.06.12 21:56

A proč jsi neměla stravu :?:

 
Anjes  27.06.12 22:03

Muzu Te pozadat, abys odstranila tu posledni fotku naheho chlapecka na zemi???Za prve mi Tvoje denicky prijdou dost divne, ale co uz, nicmene tohle me zvedlo. Co vyvolavas? Litost?? A uz jsi nekde odpovedela, jestli to dite co vypadlo nedbalosti matky z okna v Plzni bylo Tvoje???

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 27.06.12 22:41

Anjes: to je snad jeji vec, jestli ji sem da, ne? A ani tam neni nic videt. Nedramatizuj to zbytecne :roll:

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21949 příspěvků 2 inzeráty 27.06.12 23:00

Asi to nemáš v životě jednoduchý, ono taky mít na starost 3 postižený děti není žádná sranda, přeju ti do dalšího života jen to nejlepší.
Tvoje fotky z nemocnice mi přijdou jako reklama na kočárek Nuna Buggy.

 
Anjes  27.06.12 23:15

Loki, tady nekde o to „neco videt“, ale chlapecek je tam opravdu nedustojne, kdyz polonahy, proc jeste rovnou vymetajici nemocnicni podlahu?? Neni to nahodou jedna z veci, co kritizoval ten krcsky psycholog? (viz minuly denicek). A to se branim zatim nazoru Kamci. dalmatinky, ze zakladatelka je podvodnice…ale divna mi prijde hodne. Narusena proste. A mimochodem, jeji vec to je i neni, kdybys ted zjistila, ze nekde na webu visela Tvoje nahata fotka z let, kdy uz jsi davno nebyla miminko, jiste svym zakonnym zastupcum pekne podekujes. Akorat maly chudacek se nemuze rozhodnout, nikdo se ho nepta, nikdo nevysvetli..co by, kdyz je taky retardovany, ze?? Pak muze matinka bez vkusu asi uplne vsecko. Proste podle me by deti mely pozivat ostre zvysene ochrany! I v oblasti intimity a hlavne na webu. Tohle zaujme napriklad nemalo homsexualnich pedofilu,„neco“ videt prece jenom je!!!Divim se, ze to admini nechaji…

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 27.06.12 23:19

Co napsala Kamča je pravda :! :! :!

 
Anjes  27.06.12 23:43

@dana59
Tak potom uz opravdu neni co rict :poblion:
Kamaradka na facebooku (ja ho nemam a nesnasim),nicmene ona, dospela a rozhodujici zcela za sebe, si tam dala fotku od more…je nahore bez, ale ZEZADU a ma dlouhatanske vlasy, videt je max. kousek ramene a poloprofil. Okamzite ji prislo upozorneni, at to odstrani!!! Tady bezbranny maly kluk s prastenou matkou a nahym zadkem nikomu nevadi. Ja proboha nejsem vubec pruderni, ale tohle je fakt na pres hubu…Navic se vali proto, ze je nejakym zpusobem postizeny! Neni to jen hrave male decko, je to proste srdcervouci a jestli to nekomu prijde normalni, tak sam neni!

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 28.06.12 00:14

Ty jsi asi nečetla druhý deníček zakladatelky. Tam psala Kamča. Já jsem se k té fotce vůbec nevyjadřovala. Můžu to ale udělat, ta fotka dokumentuje přesně lékařskou zprávu, kde se píše… To je, ale v tom druhém deníčku „Rodičovství je věda“.

 
Anjes  28.06.12 00:18

Cetla. O par prispevku vyse zminuju, jestli to nahodou neni to, co vadilo psychologovi z Krce. Chlapecka je mi lito. Mama je fracek.

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 28.06.12 00:28

Teď jsem si to přečetla. To je jasný, že to musí vadit každému (tedy mimo matky).

Příspěvek upraven 28.06.12 v 00:30

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 28.06.12 00:40

http://www.mimibazar.cz/…i_starsi.php?…
http://www.mimibazar.cz/…i_starsi.php?…

Příspěvek upraven 28.06.12 v 00:52

 
Anjes  28.06.12 01:23

Ty blaho, to je fakt regulerni blazen. Nic uz k tomu nemam, protoze cokoli me napada by stejne admini smazali… Jen kdyby dali pryc tu fotku :,( mne je tech jejich deti silene lito. A jestli ten chlapecek je fakt ten, co vypad z okna, kdyz matka nebyla doma, meli by to resit jinde jini, nez jenom my tady a doktori v Krci…

 
JaSe  28.06.12 08:58

Ahoj,
domnívám se (podle jiné diskuze), že chlapeček je šestiletý. Matka má nárok na lůžko u dítěte do 6ti let. Proto si myslím, že by zakladatelka měla být ráda, že jí nechali spát na zemi. V jiné nemocnici by jí nenechali. Takže tam spala zadarmo (platí se jen poplatek za chlapečka) a bez nároku na stravu.

Není to reakce na předchozí příspěvek, asi jsem příspěvek špatně zadala :kytka:.

Příspěvek upraven 28.06.12 v 08:59

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 28.06.12 09:56

Chlapečci se narodili v roce 2008

 
JaSe  28.06.12 12:16

Někde padlo, že někdo je šestiletý. Ten chlapeček mi připadal velký :think:.
Byla jsem letos v dubnu v Motole s dcerou na trhání krčních mandlí a z důvodu rekonstrukce tam nemohly být na pokoji ani mámy dětí od třech do šesti let. Myslím přes noc. Přes den to samozřejmě nebyl žádný problém.

 
wildcherry
Neúnavná pisatelka 17208 příspěvků 28.06.12 12:58

Zakladatelka je opravdu zlodějka a okrádá maminky na mmb, myslím že i aukro. Je tím velice známá, takže Kamča psala pravdu :! :! :!

Co se týká tohoto deníčku tak zpráva lékařů podle mě bude velice pravdivá. Matka se pouze schovává za postižení dětí a nic s tím nedělá. Možná nemá ani kdy, když od nich odchází a nebo plný čas věnuje internetu a okrádání. Co z dětí bude nedokážu odhadnout. Dokonce znám několik romů co žijí spořádaným životem, neokrádají lidi a děti mají vychovaný až závidím, ale mám strach že tento případ to nebude…

Takže holky berte opravdu zakladatelku s rezervou!

 
byron  28.06.12 15:14

Včera jsme s evrátila z Krče z neurologie, já si tam nemůžu na nic stěžovat. Jsou tam nej=říjemnější sestřičky, jaké jsme kdy poznala! porfesionálové, bezvadné procházky :nevim:

Ještě bych tedy por nezasvěcené chtěla napsat. že v Krči jsou fakt bezvadní a klidně budu spát na chodbě, ano. Za to, jací ta, jsou lidé- nikdy bych to neměnila za jinou FN…
Fakt se nedivte, já v Motole spala v křesle, no a? Holt není místo, byla jsem ráda, že můžu být s malým

Příspěvek upraven 28.06.12 v 15:16

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama