Početí je jen začátek II.

Těhotenství

Strach sice přetrvává, ale už není tak velký... začínám si těhotenství užívat. Zatím pro miminko nic nenakupujeme ještě mám strach, abych to nezakřikla, ale těhotenství začínám krásně vnímat.

Takhle se s námi miminko nebavilo :)

Tááák, 1. screening je za námi. Vše, co má být, je v pořádku, máme první fotku a nemůžu se na ni vynadívat. I když je tam malé zády… na screeningu mi musel doktor rukou píchat do břicha, aby se mu malé otočilo bokem a mohl změřit NT. Trvalo to, až to bolelo, ale povedlo se :)

A naznala jsem, že je čas na změnu doktora. Moje doktorka už je pro mě teď celkem daleko, co bydlím u přítele a navíc nemá ultrazvuk, tak jsem vždycky před kontrolou musela jinam, takže důvodů jít jinam je dost. Zjišťuji, že jeden vyhlášený místní gynekolog nabírá a tak mu píšu e-mail. Odpověď zní ano a ať se objednám na 16. týden na odběry krve.

Mezitím jsem začala s kamarádkou chodit na cvičení. Přiznávám, že na prvním jsem se musela potají smát – zdálo se mi hrozně vtipné, jak tam s těma bříškama (zatím jsem měla nejmenší) cvičíme. Ale cvičení je fajn a alespoň vím, co můžu dělat, abych si protáhla záda a tak. Taky se chystám na plavání, ale radši se zeptám pana doktora, zda můžu… pro jistotu.

Začínáme těhotenství oznamovat po příbuzných – reakce mojí jedné babičky a tety mě hodně zklamala. Tvářily se, jak kdybych jim řekla, že je zítra pondělí a musí do práce :( Reakce druhé babičky a strejdů je super. Oznámení v práci je vtipné, šéf mi řekl, že to čekal. Kolegové a kolegyně mi to upřímně přejí… no a taky to trošku čekali.

Asi 15. týden – dozvídám se špatnou zprávu… známé, asi tak těhotné jako já museli vzít miminko – tělo ho prostě začalo vypuzovat… Čekání na výsledky testů (všechny kamarádky to prožíváme s ní) – toxoplazmóza. Kočky v okolí nemá, takže asi nějaké jídlo. Jsem z toho dost zdrcená, těhotenství jsme spolu prožívaly. Je mi známé strašně líto a vůbec si ani nechci představit, jak se může cítit. Snad se jim brzy povede otěhotnět znova…

16. týden – první kontrola u nového pana doktora. Ještě asi hodinu po vyšetření se musím smát – je opravdu úžasný, nalije do člověka optimismus a dobrou náladu. Podle ultrazvuku je vše v nejlepším pořádku a z krevních testů takový strach, jako jsem měla ze screeningu, nemám – snad nic nezakřiknu. Po dotazu pana doktora, zda chci vědět pohlaví říkám, že ne… zatím mě to ani neláká a jsem zvědavá, jestli to vydržím celé těhotenství. Ale pokud se pan doktor přeřekne, nebo to sama na ultrazvuku zahlédnu, nebudu z toho dělat kovbojku :)

Bříško už nezapřu, vlastně ani nechci. Taktní dotazy na bříško v práci a tak mě těší. A ještě mi teď přibyly další – pěkné – starosti. Rozhodli jsme se, že se vezmeme, abychom měli všichni stejné příjmení. Byla jsem na šatech, popravdě mě to zkoušení moc nebavilo, ale snad jsem vybrala. Jen, aby se mi tam pak pupík vešel. Oznámení, prstýnky… to už mě baví víc :)

Jak jsem psala v prvním deníčku – strach bude pořád, ale už jsme klidnější a před každou kontrolou jsem spíš lehce napnutá, co uvidím, jak miminko vypadá. A nemůžu se dočkat prvních pohybů, ale ještě si musím asi 3 týdny počkat. Vím, že to není nějak napínavý a vyloženě zajímavý deníček, ale jsem ráda, pokud jste dočetli až sem :) Myslím, že bych tu našla hodně budoucích maminek, co to prožívají podobně jako já :)

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Pája52
Závislačka 2863 příspěvků 15.05.11 09:47

Deníček je super :-) Asi především proto,že se cítím úplně stejně,jsem teď 15+4tt,ten strach taky stále přetrvává,ale konečně si začínám těhu užívat :-) (bylo mi v 1.trimestru docela zle…). Navíc bříško začalo být pěkně vidět a já si uvědomuju,že jak jsem dřív svoje břico nesnášela,tak teď ho nejvíc miluju a jsem na něj strašně pyšná :lol: Taky se nemůžu dočkat,až ucítím ty pohyby,zatím cítím jen,že se tam vrtí a přesouvá ze strany na stranu,když ležím na břiše :dance:
Díky za tenhle deníček,za to,že vidím,že v tomhle rozpoložení nejsem sama :kytka:
Držím palečky,ať je všechno v pořádku a ať je svatba bez nervů :wink: :hug:

 
Brblos22
Povídálka 24 příspěvků 15.05.11 10:35

v 15. tydnu se jeste muze lezet na brise? neutlacuje se tam nejak miminko?

 
Uživatel je onlineAries6
Neúnavná pisatelka 19514 příspěvků 2 inzeráty 15.05.11 11:53

Někdo spí „na břiše“ až konce těhotenství. Teď tam má miminko ještě dost místa, aby se mu nic nestalo a pak si samo „řekne“, že se mu ta poloha nelíbí :)Já třeba usnu na boku a na břiše se probudím, takže s tím mic nenadělám i kdybych chtěla …

 
Pája52
Závislačka 2863 příspěvků 15.05.11 14:52

Já na břiše nespím,ale občas si na břicho lehnu a už to není nic příjemnýho a je pravda,že si mimčo „řekne“,že se mu to nelíbí,takže otáčím na bok :-) Asi záleží na tom,jak je to komu pohodlný :-)

 
Sabrine
Ukecaná baba ;) 1474 příspěvků 15.05.11 17:10

Přeji hoodně štěstíčka :hug: Vím co prožívám já jsem o kouksek napřed jak ty a obavy a strach je pořád.Jinak na břicho se občas taky převalím neboj prcek si řekne když se mu to nebude líbit až ucítíš pohyby :lol:

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 16.05.11 13:38

avm3na břiše až do konce těhotenství 8-o To ale aby si maminky do matračky vyřízly díru, aby měly kam dát pupek :pankac: Já spala na břiše cca do 17tt, pak jsem začala cítit pohyby a to těhotenství nebylo už tak „abstraktní“ a ani ze spánku jsem se na břicho nepřetočila. Asi nějaké „mateřské pudy“ :mrgreen: A že jsem byla zvyklá dřív usínat zásadně na břiše

Jinak přeji pohodové těhotenství a hlavně zdravého mimíska :hug:

Příspěvek upraven 16.05.11 v 13:39

 
Uživatel je onlineAries6
Neúnavná pisatelka 19514 příspěvků 2 inzeráty 16.05.11 14:54

„na břiše“ bylo schválně v uvozovkách. Samozřejmě, že to úplně na břiše nejde. Ale třeba známa říkala, že spala něco mezi na břichu a na boku … malá jen vždycky trochu zalechtala, když se jí to nelíbilo.
Takže tak … jinak by musel být, jak píšeš, důlek do matračky :)

 
barbara21
Echt Kelišová 7711 příspěvků 11.06.11 18:39

Hezký deníček! :-D Jsem v 7tt a mám hrooozneej strach (pořád mi přichází na mysl jedna scéna z filmu) na kontrolu jdu za 14 dní tak doufám že bude vše OK. A také utíkám k nějakému jinému gyndaři!!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama