Početí je jen začátek V.

Těhotenství

Tak jsem tady s posledním z deníčků ohledně těhotenství, a to s porodem. Pokusím se o krátké shrnutí toho, jaký byl. Už o víkendu jsem měla bolestivé poslíčky, nic velkého, ani pravidelného, ale něčemu to nasvědčovalo. Na poslední kontrole mi bylo řečeno, že to na spadnutí ještě není, ale že už se to chystá.

Pila jsem maliník, chodila cvičit a všichni mě uklidňovali, že když mám poslíčky a už mi tak dlouho (od 6. měsíce) tvrdne břicho, tak to bude dobrý porod. Ve středu ve 2 ráno jsem se vzbudila stahem a tím, že se mi chce čůrat. Zvedla jsem se na lokti, že půjdu na záchod a najednou se to ze mě vyřinulo, tak jsem doběhla na záchod, zbytek pustila tam a chvilku čekala, dál nic. Tak budím manžela. Ten se vyděšeně ptá: „co je voda?“, říkám: „jo jedeme“. Oba rychlá sprcha, dobalit věci a jelo se. Po cestě jsem měla slabší kontrakce po 4 minutách.

V porodnici noční uvítání nic moc. Bylo mi řečeno, že jsem na úplném začátku a dovedli nás na porodní box. Asi za 3 hodiny kontrakce už znatelně zesílily, ale přišel doktor a podle pásů říká, že jsem tam na rekreaci a že to ještě není ono. Děsila jsem se toho, co přijde. Za další asi 2 hodiny už to opravdu hodně bolelo a všichni mi pořád tvrdili, že to ještě není ono. Pak přišel nějaký doktor a dobrák ve mně něco spustil, tak jsem se konečně otevřela. Říkal, že počkáme hodinu, jak se to bude vyvíjet a pak by se kdyžtak pomohlo jinak.

Asi za 3 hodiny opravdu uděsných bolestí mi bylo řečeno, že už budeme tlačit. Pustili jsme se do toho, byla jsem chválena, jak pěkně tlačím, ale po chvíli mi bylo řečeno, že miminko není dostatečně sestouplé a že se napíchne oxytocin. Prodýchala jsem dalších asi 5 kontrakcí a konečně se šlo na věc. Z posledních sil jsem do toho dala všechno a malá vykoukla na svět - pěkné překvapení, nenechali jsme si říct, co to bude a 90 % lidí tipovalo kluka :) Byl to krásný pocit a nějak jsem pořád nemohla uvěřit tomu, že jsem máma a miminko je na světě.

V porodnici trochu krize ohleně kojení, ale pak se mi mlíko udělalo z hodiny na hodinu. Doma si zvykáme, Raduška je moc hodná, ale nechá se dlouho krmit, takže noci bývají dlouhé. Ale snad je to tím, že je ještě moc maličká a časem se to srovná. Takže pro mě porod 12hodinová hrůza, ale rychle se to zapomíná - měla jsem dokonce chvíli, kdy jsem nedokázala soustředěně mluvit a plácala nesmysly. Chudák manžel, nevěděl, jak mi pomoci. A třebíčská porodnice super, doktoři fajn a na šestinedělí sestřičky ochotné a moc pomáhaly ohledně miminek.

Tak doufám, že ten další porod za ty řekněme 2 roky bude lepší :)

Hodnotilo 1 lidí. Score 1.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
giraffe11
Závislačka 4441 příspěvků 03.11.11 07:49

Gratuluji k holčičce. :kytka: Na to, že ti porod začal prasknutím vody, to bylo ještě rychlé. :palec: Tak ať malá pěkně roste.
Doufám že v březnu v třebíčské porodnici narazím na stejně milý a ochotný personál jako při prvním porodu.

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 03.11.11 11:27

gratulujííí :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Afrodité
Kecalka 215 příspěvků 03.11.11 20:09

Taky gratuluji! Po přečtení názvu deníčku „Početí je jen začátek“ mi, nevím proč, hned naskočilo, že i porod je jen začátek..
Tak ať hezky roste a je hodná!

 
verpa
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 03.11.11 20:47

Gratulujeme, taky jsem rodila před rokem v Třebíči, personál úžasný jak na porodnici tak na šestinedělí(ob­divuji je), akorat týden po porodu mi selhalo šití a to jak vnitřní tak vnější, takže pod narkozu na přešití a bohužel nevím jestli to byla vina doktorů nebo ne, jestli rychle a špatně zašili nebo prostě náhoda. Ale ten samy týden šla na přešiti jestě jedna paní. A musím říct že ta bolest po vyčištění a přešití to byla muka :) Ale jak říkám nevím jestli vinna doktorů nebo něco jiného. Jinak jsem byla maximálně s péči spokojená

 
zumbinka
Povídálka 12 příspěvků 09.11.11 12:56

jééé koukám že jsme se tam těsně minuli malej je 15.10,a taky chválím personál až na nějaké dětské sestry ty mě teda štvali z kojením dodneska slyším to jejich „a musíte přece kojit“houby s octem,nekojili a jsme zdraví :-) :-) :-)

 
zumbinka
Povídálka 12 příspěvků 09.11.11 12:57

jo a po druhé už snad v nové porodnici ne???

Příspěvek upraven 09.11.11 v 12:58

 
Aries6
Neúnavná pisatelka 19364 příspěvků 2 inzeráty 10.11.11 14:46

Jo jo, samozřejmě nová porodnice. Ale o prostření podle mě ani tak nejde, jestli je taková nebo taková postel. Ale hlavně o lidi … Až na jednoho rádobyvtipného dotora, super … :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama