Pocity, kterým se neubráním a city, které necítím

O životě

Bylo 20. září roku 2009, kdy jsem relativně mladá vstoupila relativně brzy do nového vztahu po nevydařeném předchozím. Bylo mi s ním fajn, každý den jsem se cítila jako v pohádce. Asi jako každá z nás na začátku vztahu…

Čas plynul, bylo nám spolu skvěle, sem tam nějaký mráček, občas bouřka, vše se dalo překousnout. Pak mi lékař diagnostikoval Leidenskou mutaci heterozygot, o které se asi nebudu rozepisovat. Zkráceně vyšší srážlivost krve. Spolu s touto zprávou mi doktor oznámil, abych pečlivě zvážila své studium, že pokud mám stálého přítele, chtělo by vše probrat s rodinou a pokusit se ze zdravotních důvodů o miminko. V té době mi bylo 16 a razantně jsem to odmítla. Odcházela jsem z ordinace ubrečená. Najednou se mi celá budoucnost „vykreslila“ sama, najednou jsem musela začít počítat s dětmi (se všemi!) nejdéle do 27 let.

Strach z otěhotnění mám, protože maminka i babička, které trpí podobnou nemocí, opakovaně potrácely, když se o miminko snažily, ale protože v té době se s otěhotněním neotálelo, vše dobře dopadlo a já mám jen pár vrozených vad. Čekala jsem rozchod, protože přítel je studijní typ, chodí na gympl, letos maturuje. Ale rozchod se nekonal. Naopak! Pomáhal mi se s tím srovnat a začal nám šetřit penízky ze svých brigád, v létě dokonce koupil auto, ale bydlí stále u rodičů, protože nemá žádný stálý příjem. Rozhodl se jít na vysokou, na dálkové studium, aby si při studiu našel práci a mohl nás jednou uživit. Řekli jsme si, že se o miminko pokusíme, až dodělám maturitu (tj. za rok).

Musela jsem vysadit HA, takže provozujeme přerušovanou soulož. Zpočátku jsem chtěla kondomy, ale přítel se bránil, řekl, že kdybych byla těhotná, byl by to osud a bylo by to tak správné, zvládli bychom to, navíc já jsem po kondomech měla vyrážku.

Osud nás ale s naším vztahem zavedl jinam. Na jaře jsme měli měsíční pauzu, pak se k sobě vrátili. Vše bylo zase fajn. Tento rok však pro mě začal smutně. Dvě sekundy mě v autoškole dělily na silnici od jisté smrti, nehodu jsem nezavinila já, nýbrž protijedoucí vozidlo, které se na náledí hnalo stokilometrovou rychlostí. Následovalo pár psychických selhání, až ve finále posttraumatický stresový syndrom, díky kterému jsem přestala cítit úplně. Jsem citově otupělá, cítím jen v daný okamžik, ale dlouhodobě (jako láska, přátelství) nikoliv. Mám deprese, bušení srdce, točení hlavy a každou bolest vnímám snad tisíckrát silněji.

Oporu jsem logicky začala hledat v příteli, ale marně. Měsíc po nehodě se mi vyhýbal, přestal se se mnou pomalu stýkat, pošle mi pár zpráv za den, které už nejsou jako dříve. Jsou strohé, bez zájmu, ačkoliv byl psychiatrem poučen a ví, že za PSS nemohu. Vše se začalo stupňovat. Pár dnů po nehodě jsem s ním měla pohlavní styk, poprvé však ejakuloval do mě, nechtěně. A já, jelikož jsem si nebyla city jistá, si vzala pro jistotu Postinor, i když s velkou bolestí na srdíčku. Uběhl měsíc únor, měsíc plný bolesti.

Čekám už týden na menstruaci a ona najednou nikde. Testy jsem dělala hned dva – oba negativní. Kupodivu mě tato skutečnost ale hodně mrzela a moje aktuální pocity rozhodila. Biologické hodiny mi „tikají“ díky nemoci, strachu o dítě. Přála jsem si mít na testu dvě čárky místo jedné. Ale zároveň tu je i strach, jak to bude dál. Nechtěla bych miminko přivést do rodiny, kde si nejsme city jistí. Příteli jsem to oznámila, ale nadšení, zájem nebo cokoliv podobného nejevil, a svůj „nezájem“ si zachoval.

Nejvíc mě bolelo, když před třemi dny přišel, že nepůjde na dálkové studium na vysoké škole, protože neví, jaká bude naše budoucnost. Dokonce si za našetřené peníze „na miminko“, začal kupovat různé věci pro volný čas, které stojí desetitisíce. Podporu jsem tedy nadobro ztratila, příteli přestala věřit a mám obrovský strach z budoucnosti.

Děkuji všem, kdo si můj deníček přečetli až sem. Potřebovala jsem to ze sebe dostat.

Vážím si jakéhokoliv komentáře i času, který jste mi věnovali.

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
xCharlie
Závislačka 3738 příspěvků 11.03.12 07:43

Já opravdu nevím, co na to říct… Jsi tak silná, jak to všechno zvládáš, nechápu jak to děláš :nevim: jsi úžasná. U PSS je nejnutnější začít o tom mluvit a mluvit o tom se všema a pořád, to ale vyžaduje dost velkou trpělivost tvého okolí. Držím ti všechny palečky aby to všechno dobře dopadlo.

Příspěvek upraven 11.03.12 v 07:49

 
Verun83
Kelišová 5754 příspěvků 67 inzerátů 11.03.12 09:22

Psychické problémy jsou těžké, doslova paralizují. to může být i důvod proč MS nepřišla. co zkusit nějakou terapii např. EFT terapii? zkus se podívat někde na net a přečíst si o ní. myslím, že by ti to mohlo opravdu pomoci se dát dohromady. když je klidná duše, člověk vše vidí jasněji. držím palečky, ať vše těžké překonáš. Najdeš novou lásku, silného chlapa, který tě neopustí ani ve zlém období. :hug:

 
laja64
Kecalka 116 příspěvků 11.03.12 12:20

Držím palečky ať vše dobře dopadne :hug: My ženské někdy vydržíme více, než si myslíme . . Snad při Tobě stojí rodiče a třeba i kamarádi :hug:

 
amille
Ukecaná baba ;) 2240 příspěvků 11.03.12 12:53

Holky, děkuju za komentáře.. :srdce: Ano, i já si občas říkám, jak je možný, že tohle všecko ještě ustojím… MS se mi dostavila nakonec dnes (deníček jsem psala v pátek). A také dnes o všem přítel začal mluvit… Prý nevěděl jak mi pomoct a před maturitou má hodně svých problémů, strach, že to nezvládne a tak.. Nechtěl mi prý přidělávat starosti. :oops: Nakonec se rozhodl i pro to dálkové studium, i když se to prý rodičům moc nelíbilo… Každopádně ve vztahu jsem teď jako takový „nezávislý pozorovatel“ a čekám, co se bude dít dál.. Osamělost si u mě teď doslova libuje :(

 
Jullii
Závislačka 2603 příspěvků 11.03.12 12:59

amille jsi silná holka. Nejprve se musíš dát dohromady po psychické stránce. To je pro tebe to nejdůležitější a myslím si, že první krok už jsi učinila sama......a to tím, že tu o sobě píšeš :potlesk: Chce to čas. A nevěš hlavu, leidenská mutace je svinstvo, ale znám v blízkém okolí pár lidí co ji mají a léta o ní nevěděli. Např. já. O leidenu jsem se dozvěděla náhodně…diagnos­tikovali ji u mého taťky. Následně pak u mě i mé sestry. V té době jsme už obě měli dvě děti, já několik operací kolene atd… Vše se časem spraví a bude dobře…držím ti pěsti :hug:

 
pavlinka77
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 11.03.12 14:15

Ahoj, já mám taky leidenskou mutaci heterozygot a ještě jednu ve které jsem homozygot.
Já se v té době snažila už o miminko, ale doktorka mi nikdy v trombo centru neříkala, že bych měla mít všechny děti do věku 27 let.
Já se tědka snažím už 2 rokem a miminko a o jedno jsem přišla, díky spermiogramu přítele nám bylo doporučeno umělko, to jsme odložili, jelikož jsem už jednou otěhotněla, tak proč by to nešlo znova :-)
Já ti držím palečky, aby si se dala co nejdřív dohromady.
Nevím co bych dělala na tvém místě, ale obdivuju tě :palec:

 
eginka
Kecalka 455 příspěvků 11.03.12 18:25

Ahoj amille, je to tazke pre teba obdobie, ale ver mi, aj pre tveho chlapa tiez. Nemusis ho obvinovat s nezajmu, on nevie jak ma postupovat, co ma robit. Urcite aj on je mlady chalan, a s takouto situaci nesetkal pred tim. Prehnane ocakavania akurat znicia vstah.
Na druhej strane, ver mi, je velmi tazko byt spolu s deprimovanou osobou, ackoliv ta deprimovana osoba o tom netusi, ale je to tak, a v jedn den niekomu moze dojst sily a za to nikoho nemozeme obvinovat.
Prajem ti aby si co najskor dala naspat do poriadku a vela stasta :-)

 
Sarik12
Extra třída :D 13295 příspěvků 11.03.12 19:57

Ja mam take leidenskou mutaci heterozygot, prvni mimco ve 27 a tehotenstvi bez problemu, ted mi bude 30 a cekame druheho prcka. Jinak moje mama ma deti 5 a me jako posledni po 40 a take ma leidena. Nekomu to proste nevadi a nekdo ma problemy i s mene zavaznejsi mutaci, takze neves hlavu a at vam to s pritelem dobre dopadne :)

 
janehorka
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 11.03.12 21:47

Priznam se mam husi kuzi,ale nevim co k tomu rict,bud silna a vse zvladnes,myslim na tebe :srdce:

 
amille
Ukecaná baba ;) 2240 příspěvků 12.03.12 15:48

Holky děkuju moc :srdce: . Tohle vyzpovídání se mi moc pomohlo ;) Kdo ví, jak to bude dál, každopádně s přítelem jsme to konečně začali řešit. Jsem za to moc ráda. Přítele z ničeho neobviňuji, jen jsem potřebovala pomoct, a samozřejmě jsem chápala jeho situaci, proto jsem psala sem na e-mimi.

Co se týče té mutace, nevím jak to přesně je, četla jsem si o tom mnoho - kladné i záporné ohlasy. Bohužel moje babička jednou potratila, pak musela rodit mrtvé miminko, takže to mi docela nahání strach. Mamča to má po ní, ta také jednou potratila a my s bráchou máme pár vrozených vad. Kvůli těm vadám (srdce především) a spolu s mutací mi doktor „nařídil“ mít děti brzy. Brácha naštěstí rodit nebude, takže ten je za vodou :oops: . Mám kvůli tomu spoustu zdravotních omezení, doslova mi to kdysi porazilo, když mi řekl v šestnácti, ať si udělám dítě a přeruším studium. Je to dost komplikované no… :nevim:

 
helusak
Závislačka 3785 příspěvků 13.03.12 09:26

Ahojky, napsala jsi to pěkně a doufám, že ti vyzpovídání se trošku pomůže… Ale víš co? Určitě nikam nemusíš až tak moc spěchat… Leidena a i další trombotické stavy má spousta lidí a když si nebudeš krev ještě hustit antikoncepcí, tak bude všechno v pohodě i později. Jakmile otěhotníš, dostaneš injekce. Já mám zase MTHFR homozygot, to je taky trombotický stav, sice jiný a míň ovlivňující srážlivost než leiden a na začátku těhotenství jsem si píchala Clexane. Budeš to mít stejně a vše bude dobré… Budeš pod dohledem lékaře a zvládneš dítko i v 27, 30, a klidně i pozdějc, uvidíš… Asi to takto všechno mělo být… Začni se možná soustředit na něco jiného, dostaň se prvně z posttraumatického šoku, dostuduj a uvidíš jak ti bude za rok, dva dobře:-) Moc ti držím pěstičky.

 
floralife  19.03.12 12:12

To tě obdivuju,jak to zvládáš,zažila jsem ve svém okolí něco podobného a určitě bych na dítě tak nespěchala,zvláš­t,když si ani sama nejsi jistá.Hlavně se nejdřív uzdrav,taky jsem měla pár havárií s autem a je to docela hrozný.Přeju ti hodně síly :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama