Podkožní bouličku nevyřešily ani dvě operace

Zdraví

Chci se s Vámi podělit o svůj příběh a budu doufat, že se mi ozve někdo s podobným problémem, řešením či nápadem, jak vzniklou situaci vyřešit. Lékařům se to prozatím nepovedlo a já ze své malé dcerky nemohu donekonečna dělat pokusného králíka. Jedná se o podkožní (nezhoubný) nádor, který se i po odstranění obratem objevil znovu. Ráda si přečtu i rady týkající se keloidních – rostoucích jizev.


1 komentář

Nožička před operacemi.

Takto vypadala nožička dcerky před zásahy doktorů.

Po 1. operaci, pár hodin po provedené první punkci.

Po zaškrcení končetiny elastickým obinadlem... poškozená kůže...
2 komentáře

40dnů po první operaci.. snažíme se zhojit, co elastické obinadlo napáchalo.....

nicméně podkožní nádůrek je zpět...

Po 5 měsících konečně zhojeno, co způsobilo elastické obinadlo.. ale zhojilo...

Rok po první operaci, pár dní před druhou operací.

2 měsíce po druhé operaci. Boulička je zpět, (vrátila se opět cca 1-2 týdny...
1 komentář

Jinak je to úplně normální holčička :-) divoška usměvavá :-) nic jí netrápí,...
3 komentářů

Můj tříletý andílek, kterému nechci nechat dál ubližovat, když to nepřináší...
2 komentáře

Má druhá dcera se narodila s tumorem v oblasti hlezna. Taková relativně malá boulička nad nártem… Lékaři se přikláněli k tomu, že to bude pravděpodobně tukový výrůstek, který máme sledovat, zda neporoste, a časem, až dcerka trochu povyroste, měli bychom přistoupit k odstranění, protože prý i z nevinné tukové bouličky může (ale rozhodně ani nemusí) být časem problém.

Bouličku jsme sledovali, nic se nedělo, zvykli jsme si na ní již během několika mála dnů po narození. Nebo dokonce ihned. Zkrátka k naší malé patřila. :) Nedělala nám žádný problém ani při chůzi, rozhodně ne. Dcerka v jednom roce bez problému chodila, po čase běhala, skákala, dupala, tancovala, jako všechny ostatní děti. :) Neměli jsme ani problém s botičkami, ač samozřejmě nosila ty správné, kotníčkové. Zkrátka problém žádný.

Avšak lékařům od přírody důvěřujeme, všichni shodně tvrdili, že by se „to“ mělo odstranit, proto jsme koncem roku 2013, když dcera oslavila 2. narozeniny, přistoupili na chirurgický zákrok. Ten proběhl pod celkovou narkózou. Druhý den jsme byly propuštěny domů.

Výsledky z histologie byly - angiofibrolipom. Nezhoubný nádor. Oddychli jsme si strašně moc. Přeci jen jsme si před operací nemohli být na 100% jisti, že to nic není. Nikdy předtím se nedělaly žádné testy, nic. A ultrazvuk nic přesného nepoví.

Byli jsme šťastný a naivně jsme doufali, že to nejhorší je tedy již za námi. Že nyní již jen zhojíme čerstvou jizvu a bude konec. Hezká představa, bohužel však opravdu naivní.

Těsně po operaci vše vypadalo v pořádku. Jizva byla klidná, bez zánětu, bez otoku, ale již přibližně po týdnu se v původním místu začal tvořit otok. Alespoň jsme si mysleli, že otok. Lékaři si to mysleli také. Otok + tekutina. Takže dcerce zavedli do rány dren. Kdo zažil, ví, co to je za bolest.

Nožičku opět zavázali, za dva dny na kontrolu. Na kontrole se pak trochu podivili, že dren nic neodvedl, obvazy nenesly známky čehokoliv. Vyndaly stehy a jelikož se blížil termín naší konzultace s doktorem, který dceru operoval, ponechali již další rozhodnutí a postup na něm. Ten nás poslal o 3 dny poté na ultrazvuk, aby se odhalilo, co se v podkoží skrývá.

Jenže víte co… dvouleté malé dítě, které si v posledních 14 dnech prošlo operací, bolestí, plno cizích tváří, trápení a násilné držení při zandavání drenu, několika ne zrovna příjemnými převazy atd. Jakmile zjistila, že jí chtějí na nožičku zase sahat nějakým přístrojem, spustila řev, k utišení opravdu nebyla a vysvětlit si nic samozřejmě také nenechala. Opět násilné držení třemi sestrami a mnou.

Ultrazvukové vyšetření stejně nebylo ostré a přesné, totálně znehybnit jsme ji opravdu nedokázali, přesto výsledky ultrazvuku lékaři naznačovali, že je v onom místě tekutina a ta se musí tedy řešit punkcí. Nevěděla jsem pořádně, co to je, ale lékaři přeci vědí, co dělají a proč.

To, co následovalo bylo opravdu strašné. Pro dospělého člověka to samozřejmě tak nesnesitelné není, jen vám zkrátka do místa otoku píchnou jehlu a tekutinu z onoho místa vytáhnou. Ale když vám položí vaše dvouleté dítě na lehátko, obestoupí ho 6 cizích lidí, každý chytne kus vašeho dítěte, aby se opravdu nemohlo vůbec pohnout, protože při punkci sebou cuknout opravdu nesmí a doktor jí vpíchne poněkud silnější jehlu do jejího (v posledních dnech opravdu hodně) citlivého místa, je to strašné.

Po chvilce je sice po všem, ale malá plakala ještě celý zbytek dne, odmítala se postavit, nechtěla chodit a byla opravdu hodně utrápená. Na nožičku začala opatrně našlapovat až druhý den.

Ráno, dva dny na to jsme ale zjistili, že původní otok, který měla částečně punkce vyřešit, narostl ještě tak 3-5násobně oproti původnímu stavu. Strašně to napínalo tu čerstvou jizvu, měla jsem pocit, že snad praskne. Opět na pohotovost, řešení – druhá punkce.

Tentokrát jsem si ale vydupala, že chci pro dcerku alespoň nějaký oblbovák. Např. ten, co jí podali před operací. Byl ve formě sirupu, zhltala ho s chutí a byla po něm taková „opilá“ a mimo. Ať z toho nemá další trauma a šílený zážitek. Doktor sice ohrnoval nos, vymlouval mi to. Že punkce je přeci jen chvilinka, že to nemá smysl. Chápu, pro něj to bylo hodinové zdržení. Sestřička mě ale potom na chodbě pochválila, že ona by na tom u svého dítěte trvala taky. Museli jsme na dětské oddělení.

Sirup nám podali, jenže byl to pravděpodobně nějaký jiný nebo nenaředěný sladkým sirupem, nevím. Tento dcera totiž po ochutnání odmítla, vyplivla a nechtěla to spolknout. Sestra se mě na nic neptala, dcerku drapla, položila si jí na přebalovák, chytla jí ruce, násilím otevřela pusu a cpala to do ní. Opět dost strašný zážitek. I když bezbolestný, hezké to nebylo a já se jen děsila toho, že mi dceru odradí od případného dalšího podání sirupů např. při nemoci.

Efekt to každopádně nemělo žádný. Sestřička dceru sice málem udusila, ale dcera vše, nebo alespoň naprostou většinu vyplivla, takže ani po 45 minutách, kdy jsme čekali na nástup účinku, nic se nekonalo. :) I druhá punkce tedy proběhla při plném vědomí a opět to byl takový „zážitek“, na který do smrti nezapomenu. Dcerka doufám ano.

Po druhé punkci a obvázání nožičky elastickým obinadlem se mi dostalo přísného nakázání obvaz v žádném případě nesundávat. Prý tam musí zůstat až do dalšího převazu za 2-3 dny. To samé mi napsal pan doktor i do zprávy. Elastické obinadlo nesundávat. Čekal nás další proplakaný den a noc. Dcera opět nechtěla chodit, plakala, tentokrát se budila bolestí (nebo hrozným zážitkem) i v noci.

Další den ráno ale také chodit nechtěla a stále poplakávala. Sundali jsme jí pyžámko (overálek), že jí převlečeme do tepláčků, ale v tom koukám, prstíky u té operované nožičky úplně fialové. A to opravdu hodně. Studené. Nejsou prokrvené, obinadlo utáhli moc, to už mi v tu chvíli bylo jasné. Proto se také dcera nechtěla na nožičku postavit. Ani nemohla. Zkuste se postavit na neprokrvenou nohu, když si jí jen po chvilce přesedíte. A to samozřejmě nemáte prsty ani fialové. I přesto, že jsem to měla od doktora zakázané, obinadlo okamžitě letělo z nožičky pryč, a já se jen modlila, aby se prstíky ještě prokrvily. Byly to nekonečné minuty.

Možná jsem to měla tušit, že se může něco takového stát, ale opravdu mě to po profesionálním úvazu z nemocnice ani nenapadlo. Kdyby mi někdo řekl, že mám nožičku pro jistotu sledovat a hlídat, přísahám, že si klidně nařídím budíka v noci po dvou hodinách a kontroluji. Nožička se naštěstí prokrvila.

V nemocnici, kam jsme okamžitě opět vyjeli, nehnuli ani brvou. Do zprávy napsali jen tolik, že došlo k zaškrcení končetiny elastickým obinadlem, toť vše. Opět dcerce nožičku uvázali, ale tentokrát jsem již vše hlídala, sledovala a kontrolovala.

Ani druhá punkce však nic nevyřešila. Otok – boulička byla zpět a doktor, který dcerku operoval, usoudil, že další punkce nemá smysl podstupovat, že se bude muset přistoupit k reoperaci, jelikož se nejedná pouze o otok a volnou tekutinu, ale opětovný nárůst tumoru.

Čekala nás další operace, ale my v tu chvíli řešili jiný problém. Díky zaškrcené končetině totiž došlo k výraznému poškození kožního krytu. Několik vrstev kůže bylo poškozeno, v onom místě začala kůže nejprve černat, poté se odlupovat, otevírat, červenat. Opravdu to vypadalo strašně a špatně se to hojilo. Neustále jsme obden běhaly na profesionální převazy do nemocnice, než se nám povedlo nožičku zhojit. Zahojila se, to ano, ale zhojila se do keloidní jizvy. Což je taková opravdu ošklivá a rostoucí jizva. Původně tedy relativně hezká boulička na nožičce.

Výsledek – operace, opět boulička zdobená pooperační jizvou a k tomu jako „bonus“ v místě pod operační jizvou jizva keloidní. Zrazené a ublížené dítě, 25 převazů, dren, 2× punkce. Vše naprosto zbytečné. Navíc další operace před námi.

Po domluvě s lékařem jsem chtěla operaci odložit alespoň o několik měsíců. Probíhalo již jaro, léto před námi. Nechtěla jsem strávit léto v obvazech. Dcera miluje vodu, od 5 měsíců jejího věku pravidelně plaveme. Další operace nás tedy čekala za pár měsíců, na podzim nebo v zimě. Mezitím jsem se snažila vzniklou situaci řešit i jinak, obepsala jsem pár lékařů, některé jsme i navštívili, ale všichni od toho dávali ruce pryč a nebo shodně tvrdili, musíte na další operaci.

Tu jsme tedy také ke konci roku 2014 podstoupili. Histologie tentokrát = hemangioleimyom. Opět díkybohu nezhoubný. Už to zkrátím…

Po několika dnech jsme zkrátka byli opět tam, kde původně. Boulička byla zpátky. Při reoperaci dcerce vyřízli i tu keloidní jizvu a sešili znovu. Takže nová jizva byla samozřejmě delší a větší než ta po první operaci. Když lékaři zjistili na kontrole, že boule je zpět a já uslyšela větu, že se jedná o otok a přistoupíme tedy k punkci, aby se tekutina odsála, s díky jsem odmítla. Už žádné další mučení, trápení a 25 převazů. Snažila jsem se vysvětlit, proč se takto rozhoduji, co máme za sebou a že to k ničemu nebylo. Naopak, celou situaci to zkomplikovalo. Nechápali. Prý dělám chybu, pokud je tam tekutina, musí se vytáhnout pryč. Nesmí tam zůstat. Oponovala jsem, že není přeci vyloučeno, že se tekutina po čase sama vstřebá, také jsou takové případy. Po druhé punkci také lékaři již další kontrolní ultrazvuky neprováděly, i když otok se vrátil. Mohla tam tekutina také opět být.

Nebyla jsem pochopena, nebyla jsem vyslyšena. Zkrátka řešením je punkce a já ji odmítám. Dělám chybu? I to je možné, netvrdím, že ne. Ale mé zkušenosti se dvěma punkcemi a mé srdce mi rozhodlo takto. Alespoň prozatím. Samozřejmě jsme podstoupili alespoň ultrazvukové vyšetření, abychom věděli. To prokázalo opětovný nárůst „čehosi“ + volnou tekutinu.

Jsme cca 5 měsíců po druhé operaci. A nevím, co dál. Punkce jsme nepodstoupily, dreny odmítly. Po operaci dcerka oproti loňským 25 převazům absolvovala 3 nebo 4. Po operaci jí již nikdo neubližoval. Je veselá, šťastná, není zrazená, jako po loňském zážitku, kdy jsme jí dávali „dohromady“ skoro celý rok. Bála se cizích lidí, nekomunikovala s okolím. Uznávala pouze 3-4 nejbližší tváře, jinak nikoho. Jakmile jsme někam jeli, chápala to tak, jako že jedeme někam kvůli nožičce (převaz, kontrola, konzultace).

Tentokrát ne. Když někam jedeme, je veselá a neočekává, jako před rokem, že bude následovat bolest a trápení. Již druhý den po operaci chodila, po týdnu běhala, skákala, dupala… Až jsem se bála, že jí popraskají stehy. Žádný problém, žádná bolest, žádné omezení (s výjimkou plavání, samozřejmě). Sice má na nožičce zase bouličku, jizvu pooperační a konec jizvy – v místě odstranění keloidu opět keloidní, takže ani v tomto případě žádná změna, ale nic jí netrápí, ani neomezuje.

Měly bychom podstoupit punkci, pravděpodobně i opakované punkce, ale jsem na 100% přesvědčená, že to nic nevyřeší a u jedné punkce nezůstane. Musíme i vyřešit bouličku – podle lékařů tam nemá zůstávat, může z toho být problém. Ale jak to vyřešit? Aby to bylo definitivní a ne opět zbytečné? Lékař nabídl další klasickou operaci – odstranění. Dvakrát to nepomohlo, proč by to mělo pomoci potřetí? Dcerka má za sebou 2 operace, 3 narkózy (1 narkóza byla kvůli magnetické rezonanci, která stejně nic neukázala a neprokázala). Tímto přístupem jí můžeme operovat každý rok. A zbytečně.

První lékař, který ji operoval, navrhoval, abychom v místě výskytu bouličky odstranily kompletně celou kůži a kryli jí transplantací. Což by ale ovšem znamenalo několikatýdenní hospitalizaci a „rozvrtali“ by dceru ještě na jiném místě, protože by potřebovali kožní štěpy. Navíc mi samozřejmě nikdo nezaručí, že by to k něčemu bylo.

Druhý lékař z jiné nemocnice mi tvrdil, že toto by problém určitě nevyřešilo. Spíš by prý navrhoval – laicky řečeno – ucpání cévek v onom místě, protože výrůstek je prý mimo jiné také cévního původu.

A pak se v tom vyznejte. Kterou možnost zvolit? Transplantace kůže, ucpání cév, či třetí klasickou operaci? Přijde mi jedno řešení horší než druhé. Není ani mnoho lékařů, kteří to se mnou chtějí konzultovat. Většinou to všichni shodí ze stolu se slovy – obraťte se na pracoviště, kde vaši dceru operovali. Nechci a nemohu svou malou tříletou dceru poslat na další operaci „na zkoušku“, zda zrovna tato operace pomůže. Je veselá, šťastná, zdravá, po celý rok mi ani nezamarodí. Jak jí mám zase nechat ubližovat?

Budu opravdu moc ráda za jakékoliv Vaše zkušenosti – zážitky s podobným problémem. Nepotřebovala jsem se vypovídat, potřebuji radu z pokud možno obdobné situace. Děkuji moc!

Hodnotilo 20 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 11.04.15 00:42

Radu nemam, ale strasne moc Vam preji, at to vsechno dopadne na jednicku. Dcerunka je krasna holcicka :srdce:! Doufam, ze zde naleznete rady a pomoci. Moc Vam to preji :hug: :hug: :hug:

 
SestrickaPetricka
Stálice 53 příspěvků 11.04.15 03:44

Jak jsem byla malá, tak si vzpomínám, že jsem měla také bouli na noze…taky nějaký nezhoubný nádorek. Jenže před 27 lety se to nemělo čím až tak řešit a dokonce se ani moc neřešilo, co to opravdu je…Jelikož to bylo v oblasti kotníku, tak si vzpomínám, jak jsem nafasovala ortopedické vložky a to bylo celé. Dnes bouli nemám a ani si nevzpomínám, kdy tak asi zmizela. Nechci sice dělat plané naděje, že by boulička mohla zmizet, ale toď moje zkušenost:) Držím palce a na lékaře se vykašlete. Pokud to dceru neomezuje, tak proč ji hnát na operace. (po působení v nemocnici jako zdrav. sestra bych se svěřila už snad jen sama sobě, když jsem viděla, čeho všeho jsou lékaři schopni:D ) :mavam:

Příspěvek upraven 11.04.15 v 03:47

 
Sarik12
Extra třída :D 13181 příspěvků 11.04.15 06:21

Tak zkusenost s timto nemam, (pouze manzelum lipom - malonky a bez problemu odstraneny v mistnim znecitlivenim), ovsem zkusenosti s lekari bohuzel hodne.
Osobne me prijde treti stejna operace zbytecna. Zaskrceni cevek bych se bala, i kdyz jistou logiku to ma (hemangiom jsou vlastne rozsirene cevky), plastika kuze nevim, cemu by pomohla, kdyz se jedna o podkozi

A s kym jsi to resila, s chirurgy? U nejakeho onkologa jste nebyli?
Me by totiz zajimala jedna vec. Dva roky byla boulicka stejna, nerostla. Ale jakmile ji odstranili byla do tydne zpet. Proc? Vyjadrili se k tomuto lekari? A proc je z kazde histologie jiny nalez? Mozna kdyby se vedelo toto, mohlo by se nait i reseni pro boulicku :think:
Osobne bych zatim dcerku na zadnou dalsi operaci neposilala, kdyz ji boulicka nevadi a je to nezhoubne. Aby se tim vecnym vrtatnim jeste neco nepokazilo :think:

 
Merunka02
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 11.04.15 07:54

Nevím, kde všude jste konzultovali a odkud jste (jižní Čechy?), ale obrátila bych se na konzultaci na Kliniku plastické chirurgie FNKV (Vinohradská nemocnice v Praze). Myslím, že tam jsou skutečně odborníci. Byla jsem tam s 10měs dcerou na opraci ganglionu na ručičce (což je tedy nesrovnatelně menší problém než váš) a velká spokojenost. A také je tam samozřejmostí být s dítětem po celou dobu, máš tam i svou postel (viz předchozí deníčky), kdyby se to tam nějak řešilo.
A tedy také souhlasím se @Sarik12, aby se zjistilo, co to přesně je a proč to tam okamžitě roste znovu, když to před první operací nerostlo a nedělalo potíže, proč je pokaždé jiný histologický nález.
Moc moc držím palce, ať se to podaří vyřešit!

 
Liduš-kluci
Ukecaná baba ;) 1967 příspěvků 11.04.15 07:57

Dobrý den, držím pěstičky, aby jste našly nějaké nejlepší řešení a Vaše holčička, aby brzy zapomněla na trápení. Sama jsem měla odmalička bouličku na nártu. Nebolela, jen byla ošklivá a zvětšovala se. Až před čtyřmi lety jsem si ji nechala odstranit, jizva asi 10 cm, vůbec se to nehojilo. Měla jsem porušené nějaké nervy, takže asi rok jsem rozhýbávala malíček na noze. Proto si ani neumím představit jakou bolest musela prožívat vaše holčička. Nicméně bouli mám zpět, větší a opět nehezkou. V létě mi je to hodně nepříjemné, upoutává pozornost. Prý se jedná o lipom. Opět jsem se ptala na zákrok. Prý je to ve špatném místě, a když ji mám odmalička, tak ke mě asi patří. Jiný chirurg mě odmítl operovat již tenkrát. Opravdu budu doufat za Vaši malou krásnou princeznu, že to řešení brzy najdete. :srdce:

 
Xverunka
Ukecaná baba ;) 1210 příspěvků 11.04.15 08:58

Radu nemám. Přeji hodně sil a už jen samé kladné zkušenosti a zážitky s lékaři a také brzké uzdravení. :kytka:

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16432 příspěvků 11.04.15 10:51

Spoluzak pracuje v Brne na rekonstrukcni chirurgii- specializuje se na deti…kdybys chtela, pisni, predam kontakt :)
malicka je princezna…a mooooc statecna :srdce:

 
LLaylaa
Kecalka 175 příspěvků 11.04.15 11:20

Moc držím pěsti :kytka:

 
liiida
Závislačka 2767 příspěvků 11.04.15 11:21

Zkusenost nemam… je sileny, ze vas porad tlaci do punkci a operaci, kdyz to nema zadny efekt, spis negativni, jak po fyzicke tak hlavne po psychicke strance :nevim: to jsou vetsi rizika podle me, nez to zkusit nechat byt a jen pozorovat. Jednou jsem se divala na naky dokument, jeto dlouho, takze podrobnosti uz si nepamatuji, ale bylo to o typu nadoru, ktery byl v klidu, ale jak se to otevre, zacne to rust, porad dokola :( drzim palce, at se najde nejake schudnejsi reseni, nez tohle opetovne trapeni nebo at se to vyresi,,samo,, bez zasahu :hug:

 
Mirek Koj
Povídálka 43 příspěvků 11.04.15 12:37

Dobrý den, mě se to samý udělalo v dospělosti na ruce. Malá boulička asi 2 cm v průměru, byla to taková kulička dalo se s ní i trochu pohnout. Měla jsem ji více jak rok. Boulička mě i bolela. Měla jsem to na zápěstí pod palcem. 2 x možná 3× jsem byla na vyřezání a vždy se brzy vrátila. Jeden kamarád mi řekl, že je to brutální metoda, ale jemu pomohla. Mám si ji prý něčím rozdrtit a ona zmízí. Moc jsem tomu nevěřila, ale manžel po více pokusech, protože jsem vyváděla strachy mi kuličku rukou rozmáčkl až skutečně praskla a docela brzy zmizela. Doteď mám to místo citlivé, nevím jestli kvůli jizvám nebo pozůstatky bouličky. Už nikdy se mi ale nevrátila a je to více jak 10 let. Nechci Vás k ničemu nabádat, ale to je moje zkušenost bylo mi 25 let a za zkoušku to stálo, na dítěti bych experimenty neprováděla, také bych věřila lékařům.

Příspěvek upraven 11.04.15 v 12:41

 
Půáček
Kecalka 216 příspěvků 11.04.15 14:44

Ja presne nechápu, proc nechali tak male dite trpět a trápili ho bolestí. Je jasný, že se zvyšuje citlivost male na jakýkoliv podnět a ze je malá citlivý i jen na to, když se ji někdo na nožičku podívá. Ať je reseni jakekoliv, myslím že presne to chce najít empatickeho lékaře. Jinak se přikláním k příspěvkům s plastickou a rekonstrukční chirurgii. Vzhledem k tomu, jak ta rána vypadá, to chce je mne ruce a jemnou práci. Jsem ze zdravotnictví, z chirurgického oboru a zazila jsem i plastika z fnkv… jsou pečlivi a precizní a snaží se dětem pomoct s co nejméně traumaty. Držím moc palce a nenech malou trpět, trvej na bezbolestnýCh výkonech s nějakou medikaci, má na to právo podle kodexu. Visí na každém oddeleni…

 
hanak  11.04.15 18:23

Zkušenosti nemám, ale hrozně moc držím palce, ať se situace vyřeší k úplnému uzdravení! :hug: :hug: :hug:
Napadá mě ještě - co se takhle zkusit poradit v protonovém centru - třebas v Praze?
Zákroky některé pojištovny hradí, v ostatních případech centrum radí, jak postupovat, aby to pojištovna uhradila, protože léčba splnuje podmínky pro úhradu ze zdr. pojištění.

http://www.protonyprodeti.cz/prubeh-lecby/

Příspěvek upraven 11.04.15 v 18:24

 
nihasa
Kecalka 135 příspěvků 7 inzerátů 11.04.15 19:23

@Merunka02 souhlasím,tam jsou odborníci. Určitě bych chtěla vědět co to je, když se to pořád vrací…Držim palce! :hug:

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 11.04.15 20:36

Je to moc smutné, co jste museli zažít a vytrpět. Mě napadla jedna myšlenka, jak jste psala, že má boulička příčinu v cévách. Kdysi dávali na ČT24 pořad Tep 24, už ho bohužel nedávají. Vysílali spoustu zajímavostí ohledně zdraví a nemocí. Jeden díl byl věnován hemangiomům. Bohužel už nevím kde, ale na odborném pracovišti v nějakém městě (předpokládám Brno nebo Praha), se tím přímo zabývali. Možná půjde dohledat v archivu pořadu nebo zkuste napsat do televize. Pořad se vždy vysílala na střídačku z pražského a ostravského studia.
Přeju, ať už je jen dobře. A udělala jste rozhodně dobře, že jste operaci odmítla. Taky bych nedala trápit dítě, když to k ničemu nevede. Bohužel ne všichni doktoři jsou odborníci :(

 
danali
Kelišová 7207 příspěvků 11.04.15 21:07

@Adinka_2012 Taky mě napadlo co zkusit specialistu na hemangiomy (v Praze v Motole myslím že Dr. Mališ, nebo v Brně v Dětské nemocnici je to Dr. Fáberová - to jméno vím na 100%).

Hemangiom - vnější - má moje starší dcera, na lýtku, je to cevní nezhoubný nádor. Byly jsme právě v Brně u Dr. fáberové. Hemangiomy se dají odstranit laserem, ale možná jen ty vnější, a ne vnitřní.

@Caress - Neříkal vám někdo něco o hemangiomu? Vnitřním. Jinak samozřejmě přeji ať se co nejdříve příjde na to co vlastně ten „nádor“ způsobuje a ať už dcerka nezažívá tyto trápení.

Příspěvek upraven 11.04.15 v 21:09

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 20 inzerátů 11.04.15 21:13

Tak me jedna vec napada…mela jsem bouli pred par lety na ruce. A pomohla mi akupunktura. Dalsi vec, masaze lymfy. Do roka pravidelne pece zmizela. Ale je fakt ze ja na operaci nebyla, bala jsem se. Nicmene resila bych altern. lecbu.

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 11.04.15 21:55

Nedávno jsem řešila s kamarádkou - zdravotnicí - tukové nádorky. Říkala, že se jí u pacientů osvědčily masáže nádorků, aktivace lymfy a pročištění jater. A ještě jedna dietní úprava - vyloučení tuků, které jsou v přirozeném stavu tuhé (margaríny, máslo, sádlo, ztužené tuky). Zdůvodňovala to tak, že u disponovaných jedinců mohou přispívat k Tvorbě tukových ložisek v těle :think:. Prý měla pacienta, kterému po této dietní úpravě spontánně zmizely lipomy.
Zakladatelko, mrzí mě, co všechno jste si s malou protrpěly. Ty si nic nevyčítej, důvěřovala jsi lékařům, to je logické. A je moc dobře, že jsi po všech těch zákrocích, které k ničemu nevedly, dala na svůj instinkt a další trápení odmítla.
Na tvém místě bych asi časem zkusila kontaktovat odbornější pracoviště a směřovala léčbu pokud možno k neinvazivní terapii (lymfodrenáž, leser?). Pokud by to nebylo možné a dcerce by boulička nepřekážela, nechala bych ji tam, kde je - jako její součást :kytka:.

 
aaababy
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 11.04.15 22:02

Tak mi prijde ze po zakrocich to vypada jeste hur. Pokud to nejak neomezuje a vyrazne neroste tak bych to nejspis nejakou dobu neresila. Muj tata to mel u patere. Vubec to necitil ale z estetickeho duvodu si to nechal odstranit. Vyrizli mu i cast zdrave tkane a poslali na hystol. Bylo to nezhoubne a od operace coz je 5let stale bolesti a potize.

 
Sarik12
Extra třída :D 13181 příspěvků 12.04.15 10:05

@Adinka_2012
Proto jsem psala o te onkologii, hemangiomum sevenuji prave na onkologii v motole

 
greysanatomy
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 12.04.15 12:34

Pokud se male vytvari opet keloidni jizva doporucuji masaze…idealne ruzovou dezinfekcni indulonou,3×denne 10minut…temer kazda jizva se da rozmasirovat do mekka! s boulickou neporadim, ale plastika ve FNKV je opravdu dobra, zkusila bych konzultaci tam;)drzim palce

 
TCHS
Kelišová 7135 příspěvků 12.04.15 22:49

Je mi Vasi holcicky moc lito, samozdrejme i Vas, taky jste s ni trpela :( bohuzel zadneho odbornika neznam, ale chtela jsem Vam poprat mnoho stesti, aby se to uz nejak vyresilo. :hug: nechapu proc se v te nozicce tak vrtali, kdyz ani nevedeli co s tou bouli delat! Ja bych je zazalovala za ublizeni na zdravi, jak ji to pevne uvazali, verim, ze na to asi nemate nervy a jde tu hlavne o zdravi dcerky, ale takhle by jste snad mohli i vysoudit penize pro specialisty. :think: kazdopadne bych uz do stejne operace nesla a ta plastika mi taky neprijde nejak rozumna. Rozhodnete se podle Vaseho srdce to je nejlepsi. :srdce: jinak jeste tedy me napada, ze na Facebooku otevrela mlada maminka skupinu pro zachranu jejiho chlapecka, ktery ma nemocne srdicko a ozvalo se spousta lidi a spousta, kteri dokonce znaji specialisty a maly by mel jit snad na operaci do Nemecka. Treba by Vam mohl take nekdo takhle pomoci. :D

 
vantili
Kecalka 228 příspěvků 13.04.15 09:42

Možná je to hloupé, ale kdybych věděla, že „nádor“ není nebezpečný a dorůsta jen do určitého maxima, asi bych ho přestala řešit. Jestli dcerku neomezuje, už bych jí trápit nenechala. Vždyť doktoři nevědí ani co je to, ani proč to dorůstá a dokonce ani jak to efektivně „vyléčit“. A aby toho nebylo málo, snaží se dokola opakovat stejné postupy, které nikam nevedly…

 
Klapeto
Kecalka 330 příspěvků 13.04.15 13:27

Radu nemám, ale chci vám oběma popřát štěstí k nalezení správného řešení. :hug: :kytka:

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 13.04.15 14:38

Teda je mi male lito. I tebe. Tezko se rozhodovat, kdyz kazdy lekar rika neco jineho. :? Transplantace kuze mi prijde teda dost radikalni reseni, u toho druheho nedokazu posoudit. Vyjadril se nekdo, proc to ma dva ruzne histologicke nalezy? A proc vadi, kdyby tam zustala? Muze se zvrhnout? Znaji doktori nejake dalsi podobne pripady?

Osobne bych asi taky zkusila nekoho v te Praze, prece jenom dve operace a vysledek jeste horsi…

Drzim palce, radu nemam, bohuzel :-(

 
Merunka02
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 13.04.15 19:22

@Mirek Koj U vás si myslím, že to byl ganglion, ne solidní nádorek. Ganglion je v podstatě jakoby cysta, rosol ve výchlipce šlachové pochvy. Proto to šlo rozmáčknout. Obal prasknul a rosol se vstřebal. U dcery autorky jde ale o benigní nádorky, tkáň.
S ganglionem byla před rokem dcera v 10měs na operaci, právě na plastice na Vinohradech, kterou jsem zmínila. Udělali jí to krásně. Měla jít na chirurgii na poliklinice, ale šla jsem to do FNKV konzultovat, protože byla malá a bála jsem se, aby jí ručičku nějak nerozvrtali. Všichni byli perfektní, nikdo neřekl ani slovo, že je to vlastně drobnost, odsouhlasili, že jí to radši udělají dobře tam než bez narkózy někde na poliklinice. Fakt bych jela tam.

 
sus1
Nováček 1 příspěvek 13.04.15 21:15

Mam boulicku v podkolenni jamce.neroste.nic nedela. neresim ji.ale je mi jasne, ze neni boulicka jako boulicka.pak mam neco maleho v podobnem stylu na tvari, to jsem parkrat vypichala, vystarala a vzdy to bylo hned zpet. dokonce o chlup vetsi.uz to nedelam, blbe se to hojilo. Mozna byly dva ruzne histologicke nalezy, protoze oba nalezy zkoumal nekdo jiny? Jeden umi, druhy neumi… cert vi… asi bych se tim netrapila, jsou-li oba nezhoubne. Keloid se z mych zkusenosti po nejake dobe, delsi dobe, i treba dva a vice let, stahne sam. nezmizi samozrejme jizva, ale to vystoupla cast se vzdy u mne zplostila, ale trva to hodne dlouho. jednou mi jeden mudr na to rekl, ze kdyz se moje kuze takto hoji, mam si hlavne chranit oblicej, az budu padat:) Tem lekarum, co malou tak potrapili, bylo zrejme zcela jedno, co proziva:( :kytka:

Příspěvek upraven 13.04.15 v 21:38

 
2012Mex
Závislačka 3684 příspěvků 13.04.15 23:25

Jedna moje znama mela myslim tukovou bouli na ruce- celkem velkou. Po operaci se ji to vratilo, po dalsi operaci se uz boule nevratila.

 
zulitvi
Závislačka 3696 příspěvků 15.04.15 01:21

To je mi líto, co se tvé malé princezně děje. :,( :hug: Zkušenosti nemám, sama jsem měla kavernózní hemangiom nad kolenem. Občas to bolelo při pohybu, ale nic strašného. Chodila jsem s tím tady na ortopedii a doktor mi dal takový sprej a to jsem si na místo měla 3× denně vmasírovat. :zed: Rostlo to a rostlo až mě mamka ze známosti objednala k primářovi na ortopedii u nich v nemocnici, ten mě poslal do HK do fakultky k nějakému docentovi ortopedovi a ten nařídil okamžitě vyjmout, protože by to mohlo nadělat ještě dost paseky. Za 3 dny jsem to měla venku. Naštěstí ovšem bez komplikací. Jediné, co mi zbylo, je nehezká jizva nad kolenem.
Moc vám přeju, aby i vy jste časem našli doktora, který tvé malé dokáže pomoci a hlavně aby už to bylo bez trápení a bolestí. :kytka: :hug:

 
stasi
Kecalka 204 příspěvků 20.04.15 08:54

Dobrý den, je hrozné, co jste si už vytrpěli. Určitě vám přeji už jen to dobré. Přidám vlastní zkušenost.
Naší dceři se objevil ve 3 měsíci podkožní hemangiom na víčku, taky taková boulička, která se postupně zvětšovala, až dcera už skoro neviděla na očičko. Řešili jsme to se spoustou doktorů. Od praktického až po kožní, oční…Nikdo nám neporadil, jen říkali:To časem zmizí. Ale že to ovlivní možná zrak dcery a špatně uvidí, to už nikoho nezajímalo. Tak jsme se naštvali a natvrdo jsme se objednali do FN Olomouc na onkologické oddělení. A tam nám opravdu pomohli. Dceři nasadili betablokátory a hemangiom začal mizet.
Jen jsem chtěla říct, že je to o přístupu a taky jsme se do toho museli obout sami a nečekat, jak nám všichni doktoři tvrdili.
Takže FN Olomouc mohu jen doporučit.

 
SpringFrost
Stálice 97 příspěvků 27.04.15 13:59
Tukový nádor

Krásný den, zakladatelko, měla jsem totožný problém. Také jsem podstoupila chirurgické odstranění, ale vzápětí se mi udělal nový nádor, který velmi nepěkně zdeformoval jizvu, po opětovném odstarnění byla jizva příšerná… a do třetice již nová jizva nevydržela tlak a praskla. Bohužel si s tím klasická medicína nedokázala poradit. Nakonec jsem zoufalá skončila u homeopata, který mi de facto doporučil pouze striktní vyloučení masa z jídelníčku. Velmi jednoduché opatření - a zhruba po měsíci byla boule poloviční, až se nakonec, asi po třech měsících, úplně ztratila. Nyní jím maso normálně, pokud to s ním ovšem přeženu, okamžitě začnu jizvu cítit.
Pevně věřím, že by to mohlo u Vás také zabrat - rozhodně bych to alespoň vyzkoušela.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama