O podzimním mlsání a dobrých skutcích

Deníček o tom, jak nám sladkosti, dárky a nakopávací hlášky pomáhají přežít přicházející zimu.

*

Asi znáte to pořekadlo „Když se daří, tak se daří…“, případně i jeho peprnější verzi. :D Zdá se, že problémy prostě přicházejí dominovým efektem, takže není divu, že dobrou náladu by člověk pohledal. Ráno už vstáváme do tmy, všichni kolem roznášejí bacily a nálada je pod psa, jen co člověk vyleze z futer.

Naštěstí eMiminí kolektiv funguje svorně – v krizových dnech podpíráme jedna druhou a nedostatek spánku/sexu/energie vyvažujeme humorem a čokoládou. Letošní podzim nám přinesl další poznatky, které nás drží na nohou.

1) Osladit si život

Letní výčitky, že ANI LETOS jsme neměly ideální postavu do plavek, jsme si zaplaťpánbůh odbyly. V brutálních vedrech nám linii hlídalo akorát sluníčko, které bez milosti upálilo jakýkoliv kousek čokolády, který u kávovaru ležel déle jak 10 minut. Podzim je naštěstí/bohužel k našemu mlsání milostivý, a tak teď pod rouškou tlustých svetrů zase do kanceláře přibývají dobroty.

Semínko společného obžerství jsme zasely už na letním pikniku, kterým se spustila velice příjemná tradice – na každé naší týdenní poradě se střídáme, kdo připraví snídani. Dvojice či trojice tedy nakupují, pečou, chystají pomazánky, vaří kávu… a tak během řešení záležitostí eMimina a sesterského webu Arome snídáme velkolepěji než o víkendech. Posledně na naší poradě vládly cupcakes zdobené ve stylu jednorožce, které přinesla Domča. S takovou dobrotou prostě nemůžete mít špatný den (zejména když víte, že díky velkému kolektivu na vás vyjde řada s připravováním snídaně až za pár týdnů :P ).

2) Dávat (si) dárky

Zjistili jsme, že obrovskou porci hormonů nám vyplavují dárky, respektive malé drobnosti jen tak. Člověku se rozsvítí den, když vám někdo přinese kafe nebo si na vás vzpomněl s knížkou, kterou jste si chtěli přečíst. Na dárkovou náladu už asi máme jakýsi radar a při pročítání eMimina se stává, že narážíme dárky a pomoci, které dokážou naprosté divy. I proto se tu rozjela diskuze Pošli to dál, která funguje jako štafeta dobrých skutků.

Někdy si tu opravdu hrajeme na „Ježíška“. U nás v práci jsou Lucka, Domča a Zuzka těmi nejčastějšími poslíčky dobrých zpráv. Právě ony zařizují a posílají dárky v soutěžích nebo za každoměsíční vyhodnocení žebříčků maminek z eMimina. Odesílání zásilek jen tak pro radost je jedna z částí dne, kdy se koutky úst zvedají samy. Pokud máte tip, co byste rády rozbalily, napište do diskuze, jaký dárek si opravdu přejete k Vánocům.

Do toho všeho totiž startuje klasická adventní akce, letos už jubilejní 10. vánoční kolotoč. Tentokrát se spoustil už 29. listopadu, aby se všechny uživatelky stihly přihlásit, vyplnit svou adresu a potom měly čas na zabalení dárku pro jinou maminku z eMimina. :)

3) Určit si pozitivní afirmaci

Nedávno jsme vyrazily po práci na jedno. Nebo jsme (lépe řečeno) krafaly až do půlnoci, což připomíná ten starý vtip o dvou vězeňkyních na cele: Když je pouštějí po osmi odsezených letech, řeknou si „Tak si zítra zavoláme a dopovíme si to…“ :D

Došla řeč právě na to, co nás drží nad vodou. Hanka se připomněla se svojí hláškou, o které byl jeden z předchozích deníčků: Je to jen takový období…. Právě to jí pomáhá přežít rekonstrukci, stěhování i loňskou promaroděnou zimu. Tuto hlášku adoptovala i Monika, která nedávno absolvovala první koučink a těšila se, že si z něj odnese pozitivní motivační afirmaci. Nakonec s ní (k jejímu překvapení) nejvíce rezonovala věta Hlavně se z toho nepos..t", která převálcovala její pokusy o recitování mantry ÓM. Tak snad je to jen takový období…

Bude líp?

Mezi nominovanými povzbuzujícími hláškami zazněla ještě dramatická výzva do oblak To je všechno, co umíš? či flegmatické Popojedem… Shodly jsme se ale na jednom – někdy je lepší nepřemáhat se a pořádně si zabulet. S puštěnými emocemi se pak dá zase zvednout a vyrazit mlhou do práce. Hlavně když je poblíž někdo, kdo vám podá kapesník a to kafe! :)

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
31.10.18 07:35

Jeeee ja chci taky pracovat v takovem kolektivu :-) neni nic hezciho nez kdyz se do prace tesis a bavi te.

  • Nahlásit
  • Zmínit
31.10.18 12:42

Krása

  • Nahlásit
  • Zmínit
21539
2.11.18 00:06

@Citronkalekninka
Já se do práce těším a baví mě, ale uhodí poledne a já už se těším, jak pomažu domů. Je nás tam víc a věčně má někdo svátek nebo narozeniny. Takže bonboniéra skoro pořád v lednici ;) Ale dokáže se to tam i pěkně seštěkat. Ženský kolektiv :roll:

  • Nahlásit
  • Zmínit
2.11.18 06:41

@Russet jj. Zensky jsou potvory :P . Lepsi je smiseny. Nebo vic chlapu. Ja se v muzskem kolektivu mela jak kralovna :) . Nejsem uplne skareda :oops: . Tak si me hyckali s skakali kolem me :-)

  • Nahlásit
  • Zmínit
35471
9.11.18 09:11

:kytka: Holky, jste super a je paráda mít takový kolektiv.

  • Nahlásit
  • Zmínit