Podzimní očekávání 14 - Peněžitá pomoc v mateřství

Těhotenství

Ahoj holky, ujímám se opět dalšího příspěvku, abych napravila svou chybu ohledně toho, co jsem, psala o výpočtu výše dávek na mateřské dovolené a také se za to omlouvám Kopretince (z 29.4.2004) za mylné informace. Dozvěděla jsem se je ale takto od své účetní, tak jsem za ní znovu běžela a správnou knihu si od ní půjčila, tak z ní cituji: ?Výpočet peněžité pomoci v mateřství. (PPM)

Peněžitá pomoc v mateřství se stanoví stejným způsobem jako nemocenské od 15.kalendářního dne pracovní neschopnosti s tím, že denní vyměřovací základ (DVZ) se zjišťuje ke dni nástupu na mateřskou dovolenou. Na rozdíl od nemocenské činí výše PPM za kalendářní den od prvního dne jejího poskytování 69% denního vyměřovacího základu.

Příklad: zaměstnankyně je od 19.1.2004 práce neschopná. Její PN končí dnem 10.6.2004 a následujícím dnem, tj.11.6.2004, nastupuje na MD. RO (rozhodující období) pro výpočet DVZ pro nemocenské je doba od 1.1.2003 do 31.12.2003. RO pro výpočet DVZ u PPM je doba od 1.6.2003 do 31.5.2004.

Maximální výše DVZ činí před redukcí 690 Kč, tj. po redukci 606 Kč. Maximální denní výše PPM 419Kč. Příklad: Zaměstnankyně nastoupila na MD dne 20.9.2004. V RO od 1.9.2003 do 31.8.2004 dosáhla započitatelného příjmu 202 350 Kč. V období od 15.4.2004 do 25.4.2004 byla práce neschopná, jiné důvody, pro které se kalendářní dny nezahrnují do počtu kalendářních dnů připadajících na RO neměla. Výše PPM se stanoví tak, že se započitatelný příjem zjištěný v RO, tj. 202 350 Kč, vydělí počtem kalendářních dnů připadajících na RO, sníženým o dny PN (366-11), tj. 255. Výše neredukovaného vyměřovacího základu činí 570 Kč.
DVZ činí 534 Kč.
(570-480=90 Kč, z toho 60% = 54 Kč, 480+54=534 Kč)
denní výše PPM činí 369 Kč/kalendářní den.
(69% z DVZ 534 Kč = 368,46 Kč, po zaokrouhlení 369 Kč)"

Stručně a laicky pochopeno, výše příspěvku na MD se počítá za celý rok, tak ať vám šéfové do výplat šupají odměny už teď a v co nejvyšších částkách. Čerpala jsem z knihy Abeceda mzdové účetní 2004, str.332, §8 zákon č.88/1968 Sb. A tento zákon jsem také hledala na netu: Úplné znění zákona č. 88/1968 Sb., o prodloužení mateřské dovolené, o dávkách v mateřství a o přídavcích na děti z nemocenského pojištění,
http://i.iinfo.cz/…84644546.htm

A další zajímavosti týkající se tohoto tématu: Zákon o rodině:
http://www.zakonik.cz/index.php?…
A jedna starší diskuze na emiminu
https://www.emimino.cz/modules.php?…
Tuhle diskuzi bych ale příliš vážně nebrala, protože my se přece na svá miminka těšíme a i když víme, že to nebude levná záležitost, nějak bylo, nějak bude a my si přece poradíme. Když těch peněz bude méně, uskromníme se. Jak to dělávaly naše mamky a jejich mamky? A co ženy za války? No to by mě docela zajímalo, jak děti krmily, když nebyl takový výběr dětských přesnídávek a kaší a mlíček. Daly jim asi co bylo. A taky ty děti vyrostly a byly spokojené.
Nezapomínejme, že mít dítě není jen materialistická záležitost, ale především duchovní. Protože my tomu dítěti tu duši tvarujeme. A čím více mu dáme podnětů, lásky, ohleduplnosti, zájmu a dalšího, stane se z něj příjemný člověk hodnotný pro naši společnost. Naše děti budou vlastně naším zrcadlem a mnohdy se v tom odrazu sami poznáme. Je strašně jednoduché sedět v koutku a nadávat, ale není přece lepší neustále na něčem pracovat? Na sobě ale i na okolí. Lehce se podlehne, hůře se zvedá.
„Duše dítěte je jako čistá nepopsaná tabule“(John Lock)

Tak co těm našim drobečkům do těch duší napíše my, holky?
Přeji vám samé krásné příjemné dny
Sluníčko na líčka a pohlaďte pupíčka. Vaše Mia 20tt.

Váš příspěvek
Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 08.05.04 12:11

prvni!!

pre mna je materska v podstate a nic. totiz som zivnostnicka. minuly rok som podnikala prvy rok a to som nemusela platit nic socialnej poistovni. takze ked ja neplatim im tak ani oni mne. druha vec je ze vyska materskj zavisi od prijmu. no a predsa by som bola blbec keby som sa nesnazila znizit prijem na minimum. takze pravdepodobne sa ma tyka az rodicovsky prispevok. a to sa vzdy zamyslim nad situaciou prevazne nasich romov. nerobia neplatia a este sa im mali co im dava stat.

anka,
vitaj. ja som z bratislavy a tiez som mala termin 24.10. ale podla utz ho mam 15.10. :o)

hele, mam jednu otazku kedy konecne prestanu rast prsia!?? z povodneho C mam ted E a mam pocit ze mi stale rastu!! a uz ma to taha k zemi. vypadam komicky lebo sa furt zklanam dozadu a opieram o krize aby ma tak priserne nebolel chrbat. ked som mala 13 tak som si priala aby ich uz bolo vidno :o). teraz kvoli nim mi nevidno pupik :o)

prajem pekny vikend
danka17tt/18tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.04 08:18

Ahoj holky

Přeju pěkný týden. Díky Mio za vyčerpávající informace. To mi to ale trvalo než jsem to přelouskala, fakt mám poslední dobou čím dál častěji pocit, že se mi smrštuje mozek (v těhotenství prý ubyde o 7% :( .....)
Jen dodám, že jsi se Mio malinko upsala u počtu kalendářních dnů připadajících na RO, ne 255 ale 355, to pro ostatní, aby nemuseli detektivovat, proč jim ty počty nevychází.
Včera jsem dostala, holky, „kompliment“ od kamarádky, co mě viděla po půl roce poprvé, že teda má taky kamarádku v pátým měsící, ale........ a já říkám, a je poloviční, že? Ona, no ..jo.. já mám fakt děsnej bubínek, ale ty kila by myslím docela šla, točí se to kolem čtyř nebo pěti, jak kdy. Už doktora jsem se ptala jestli ta miminka nejsou dvě!! a on že ne, že jsem tak děsně nafouknutá. Ale jinak je to celkově lepší, včera jsem provětrala kolo po zimě a už vím, co bude moje zábava v dalších pár týdnech :)

K tomu výroku Johna Locka bych chtěla říct, že jsem onehdá četla Počátky našeho duševního života od Dr. Matějíčka a úspěšně tam tuto teorii popírá. Mnoho rodičů si donedávna nepřipouštělo, že to dítě má v sobě kus něčeho nového, co se v našich rodech neobjevuje, přináší si svou vlastní jedinečnou povahu a tak jako my ho budeme formovat, tak stejně tak bude ono působit zpětně na nás, pokud budeme vnímaví k jeho vlastnostem a necháme se jím obohacovat :)
A právě na tento přínos se těším a jsem zvědavá, KDO k nám přijde na návštěvu.

Zdraví

Slunečnice+drobeček 20+2tt (se nám to už pěkně přehouplo :)

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 10.05.04 10:50

Ahoj holky!!!
Tak jsem zrovna přisla z toho speciálního UTZ! Dr. byl přijemný a sympatický, já děsně zvědavá. Samozřejmě, že mě(nás - byli jsme tam s tatkou), nejvíce zajímalo pohlaví. Ale mimísek se uvelebil v tak nešikovné poloze, že mu bylo špatně vidět na srdíčko - musím přijít na ko ještě ve čt - i mezi nožičky. Ale Dr, říkal, že to vypadá na holku! Hurá! Takže malá Mia, Miuška!!!

Musím tedy přiznat, že už pořádně kope, dneska v noci i dost přesvědčivě a přesně v tom místě měla nožičky!!! Máme i fotku obličeje, tak já ji pak někam pošlu, abyste si ji také prohlédli! Větší zážitek z toho představení měl samozřejmě manžel, protože se na monitor mohl koukat celou dobu, já jen chvilku, když se nahrávalo. Viděla jsem jeho obličej, jak se culil, to jak poznával různé části toho miniaturního tělíčka. No už vlastně ani není miniaturní, má dobrých 20 cm, jak se píše v literatuře, protože Dr, říkal, že je vše akorát, tak jak má být. To je fajn.

Slunečnice:A k těm dnům, mám za to, že to je správně 366. Protože letos v únoru bylo přece o den víc! A to období pro nás všechny podzimky vychází skoro stejně, počítám, že já na MD nastoupím kolem 1.-14.8.04 takže 366 dní:-)

Danko:Četla jsem, že prsa rostou až do 9.m! Mně už taky ty moje stačí, taky nevím, kam je budu dávat. Možná jsou ještě sexy (včera už jsem si v té minisukni ale tolik sexy nepřipadala, docela mi ztloustla stehna:-), ale mám hrůzu, abych nepodědila prsa sedmičky po mamce!!!

k diskuzi: Názor pana Matějíčka už jsem taky někde četla, na děti předškolního věku je to široko daleko nejuznávanější odborník, takže holky, pokud vás bude cokoli ohledně výchovy a vývoje dětí zajímat, začtěte se.

Kromě něho mám na výchovu dětí „nepopsané tabule“ taky svůj názor, doufám, že tím některou nevyplaším. Souvisí to s převtělováním a přenosem informací z minulého života. Já na tohle věřím a přesvědčila jsem se sama na sobě, že to tak funguje. Podle toho, jak jsme „žili“ v minulém životě, si neseme výbavu do toho dalšího. Na zem se nevrátí pouze ten, komu se podaří dosáhnout osvícení nebo žije tak, aby toho dosáhl. A tak nějak jsme „obdařeni“ i svými potomky. Takže co vlastně naděláme s „hotovým“ človíčkem?

Doufám, že chápete, že je to můj názor.Souhlasit se mnou nemusíte!!! I přesto všechno my- rodiče - jsme našim dětem těmi prvními průvodci a co dostanou do své výbavy od nás, ponesou si s sebou celý život.

Jsem hodně zvědavá, jak to bude u nás, měla jsem mnoho možností nahlížet do těch křehkých dětských dušiček a v některých bylo jasně vidět, na kom rodiče páchají násilí. To bych určitě nechtěla, chtěla bych být opravdu jen tím průvodcem, který ukazuje tu cestu, po které jít…

Mia s asi malou Miou…

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 10.05.04 10:59

Ahoj Slunečnice!!!
Mně už se asi taky smršťuje mozek!!!
Samozřejmě, že jsem se upsala při tom odečítání. RO je 366(přestupný rok), ale po odečtu nemocenské tam skutečně mělo být 355!!! Ne 255. Jinak jsem to celé opsala! To byl opravdu překlep!
 Mia

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.04 13:56

Teda Mio, to byl výkon tohle opsat. Musím říct, že už mi to příliš nemyslí a než jsem to přelouskala, dalo mi to pěknou chvilku.
Já jsem o tom četla v časopise a tam je to trochu polopatičtěji. Přidávám to sem, pro takové brzdy jako jsem já. Je to vlastně jen takové shrnutí toho co jsi napsala. A díky za nový deníček.

 • pokud se hodím marod (rizikové těhotenství a pod.) je to stejné jako nemocenská;
 • mateřská dovolená je 6-8 týdnů před temínem porodu a trvá od 28týdnů u vdané ženy po 37 týdnů u svobodné matky
 • na MD odesílá gynekolog (podobné jako neschopenka, dává se na účtárnu)
 • dostaneme 69% z průměrné denní mzdy za celý rok (částka je pohyblivá podle počtu dní v měsíci)
 • platí zdravotní pojišťovna přes zaměstnavatele (platí pouze pokud žena platila nem. poj 270 dní před nástupem na MD - ostatní rodičovský příspěvek na místním úřadu)
 • po MD rodičovský příspěvek (i muž) ten od letošního května činí 3552 Kč (dosud 2500 kč)
 • na rodičovský příspěvek si musíme podat žádost na obecním úřadě s rozšířenou působností (na stejném úřadě dostaneme i porodné, tak je dobré, když už tam jste si rovnou pobrat formuláře k vyplnění)
  Snad tam nemám moc chyb.
  Ahoj Myšanda 17tt
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.04 15:24

AHOJ HOLKY!!!!!!

TAK VÁS ZDRAVIM PO 3-TÝDENNÍ PRACOVNÍ PAUZE!!! Tak jsem si doma malinko poležela, ale mělo to přínos v tom, že už mám aspoň dva svetříky s příslušenstvím hotové!! :))

Teda Mio děkuji za vyčerpávající odpověď na otázku penízků! Myslím že to není zas až tak špatné! Horší budou měsíce na rodičovské dovolené, kdy už nebudeme dostávat „69% z platu“, ale nějaké 3 tisíce jen jako podporu. Pokud ovšem nezačneme pracovat! Jenže kam dáme děti, když nám jesle zrušili????? Musíme si to věechny moc dobře spočítat a trošku prohnout manžílky / tatínky :)

Ale nějak bylo nějak bude. Penízky nejsou to nejdůležitější!!!

Tak se holky mějte hlaďte pupíky a v nich rochnící se miminka! To je tak báječný pocit cítit to mrně jak se po ránu protahuje a jak mu nechutnají některé věci. Třeba v sobotu mi prtě dalo jasně najevo, že takhle ostrou česnekovou polívku fakt jíst nebude! :)

tak čau

Miška s kulihráškem 18tt

Sophie
Stálice 62 příspěvků 10.05.04 21:50

…„Jsi ta nejlepší maminka na světě“ bylo napsáno na obrázku ke „Dni matek“ od mých dcer Ester a Nicole. Ráno si přivstaly a připravily mi s taťkou snídani do postele a ještě si celý den šuškají co pro mě připraví na večer. (Den Matek je v Mexiku teprve dnes…)
Tyto malé projevy lásky jsou nejkrásnější odměnou pro každou mámu, jsou to chvíle něžného dojetí, které dodávají sílu nadále dávat. (i když člověk má někdy pocit, že nemá nic nazbyt) Každý večer před usnutím, chodím k postelím svých dětí a laskám se pohledem jejich spokojených tvářiček. Jejich existence je pro mne tím nejkrásnějším darem a každý den děkuji Bohu za jejich zdraví a ochranu.
„Jen ten, kdo miluje, opouští své já a směřuje k druhému Ty, nachází cestu k tajemství bytí.“ G. Marcel
A tak „LÁSKA“ se stala mým životním krédem a každý den mi dává prostor tak i jednat. Nikdo z nás není dokonalý a tak z nás ani nebudou dokonalí rodiče, kteří se nedopustí chyb. Ale tyto zlomky našeho počínání, nás zároveň přináší k pokoře, která je také důležitá si před našima dětma zachovat. Jinak by se z našich životů vytratil respekt a vzájemná důvěra. .............jenže takovéto úvahy jsou na dlouhé povídání. Každopádně jsem si neodpustila reagovat na předchozí myšlenky jiných. Každá z nás má určitě jiný pohled na svět, jinou víru, jiné přesvědčení, přesto každá z nás máme před sebou stejný životní úkol. A tato skutečnost nás jistě spojuje a sdílení nových zkušeností či poznatků nás všechny obohacuje.
Takže vzhůru k společným zítřkům na emiminu.
tak zatím pa
Sophie (a Kevin, skoro 22tt)
PS: Mio, gratuluji k holčičce...­...vždyť to bylo i tvé tušení, ne? Super!!! Jméno asi ještě neprozradíš, co?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.04 10:02

Koukám koukám že se podepisuješ …a Kevin, takže vytoužený chlapeček??? !!!!! GRATULUJI!!!!!!!

A MIO I tobě velké gratulace k holčičce!

Já už se nemůžu dočkat až se to dovím! A ještě víc se nemůžu dočkat až ten malý uzlíček radosti, starosti a štěstí budu držet v náručí!

Tak přeju všem hodně zdravíčka a klidného těhotenství!

Miška s ???? kulihráškem 18 tt

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 11.05.04 10:33

ahoj,

sophie, krasne si to napsala. i ja doufam ze mi to me deti daji najevo a ze pres vsechny chyby co udelam budu pro ne ta nejlepsi mama na svete. :o)

vcera jsem byla na odberu afp, tak doufam ze je muj uzlicek zdravi. nic jineho si nepreju.

mio, gratuluji k holcicce :o).

miso, ty uz citis pohyby?

mne by zajimalo, jestli dr. citi mimise - pohyby, kdyz jdu na kontrolu a smatra se ve mne :o).

mejte se krasne. sophie posli trocha slunicka :o))
danka 17+4

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.04 11:04

Ahojte tehulky,

ja sa uz mozno v piatok dozviem ci budeme mat dievcatko alebo chlapceka. Jedine mrnous mi to moze prekazit, tym ze mi zase ukaze zadok. Inak mrnous je nejaky lenivy alebo spachtos - raz za dva dni alebo raz za den da o sebe vediet, ze je zivy a zdravy..... a aj to len miernymi kopancami. U nas nemozem zatial hovorit o nejakych akrobatickych vykonoch nasho mrnousa :-)))))))

K teme: neviem sa velmi vyjadrit, nakolko vyska materskej a rodicovskeho prispevku v CR a SR je rozdielna. V SR sa je vyska materskeho prispevku 90% z platu, avsak nesmie presiahnut vysku cca 7500 Sk/mesiac. 28 tyzdnov budem teda dostavat strop (7500 Sk) materskeho prispevku a potom prejdem na rodicovsky prispevok 3790 Sk (od jula sa ma vraj zvysit na 4200 Sk). Co vam mam hovorit ......je to hotova almuzna:-((((( Plienky u nas stoja 500-700 Sk (a to su v akcii), k tomu treba prirat mlieko (dufam, ze budem kojit plnych 6 mesiacov, tak ako Toma) + vydavky na lieky + ostatne vydavky. Od buduceho roku sa ma u nas zmenit vypocet materskeho prispevku - zena, ktora ma nadpriemerny plat, tak moze dostat aj 14 000 Sk. Povodne som mala v plane otehotniet buduci rok, ale ako sa hovori „Clovek mieni, Pan Boh meni“.

Babky, uvedomujete si, ze uz mame polovicu tehotenstva za sebou a uz ideme dole z kopca? Ale nam to leti .....

A este si dovolim do vas trochu rypnut: vobec nepribudaju nove fotky v nasom fotoalbume na rodine.cz ani v albume na emimine. A nechce sa mi verit, ze vacsina z Vas nebude mat na toto sladke obdobie spomienku. Hovori zo mna zvedavost, takze sup-sup s fotkami do fotoalbumu.

MIA: ak suhlasis, tak by som napisala novy dennicek na temu dovolenka a cestovanie v tehotenstve. Kym je cas treba este vyuzit moznost oddychu pred takym „namahavim“ obdobim, ktore nas caka po prichode nasich vytuzenych deticiek :-))))

Pa-pa, majte sa pekne

Zuzina a mrnous 19+2 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.04 11:16

…to som opat ja, Zuzina.

Sophie tiez zdielam nazor s Dankou, ze si to krasne napisala. Aj ked ma Tomasko niekedy riadne nahneva, ale vzdy si to vie u mna „vyzehlit“ tym ako sa pride potulit a pobozkat ma. NO a najkrajsie su chvile, kedy sme vsetci spolu rano v posteli (tatik, maminka a Tomik) - vtedy sa Tomo po nas vala, na striedacku nas objima a bozkava...... no co Vam mam hovorit, treba to skusit na vlastnej kozi. Je to ta najvacsia a najsladsia odmena pre matku, ked Vase dieta prejavuje tolko lasky...... A taktiez, tak ako Sophie, milujem vecery, ked Tomo zaspi a chodim si :,-(nut k jeho postielke a len tak nanho pozeram. Po jeho narodeni sme sa s manzelom doma nasmiali na tom, ze mame doma novy TV-program. Niekolkokrat za den a noc sme chodili pozerat na spinkajuceho Tomika, :,-(li sme si vedla, chytili za ruky a len tak pozerali na nas sladky spinkajuci uzlicek. Uz sa tesim ako si to zopakujeme po narodeni mrnousa. To uz budeme mat doma 2 nove TV programy: Tomo a mrnous :-)))))

Zabudla som Vam napisat ako som dopadla s vysledkami AFP: minuly tyzden som volala do ambulancie za vysledky. Dvihla mi to sestricka a oznamila, ze moje hodnoty AFP sa jej zdaju nejake nizke, ale nemoze zohnat lekara, lebo momentalne operuje. No poviem Vam, krvi by sa vo mne nedorezal ........ Prezila som moje dve najhorsie hodiny v zivote. Poobede som sa spojila s mojim lekarom a ten mi uz v klude oznamil, ze je to v poriadku a nemam sa nicoho obavat. Ale priznam sa, ze mi nebolo vsetko jedno!

Zuzina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.04 12:07

Ahoj holky!!!
Mně už se po vás a vašich milých komentářích tak stýskalo. Minulý týden nás v našem „klubu“ navštívilo několik nakukovatelek a přísáhám, že mě to trochu rozhodilo, protože jsme se v tom eprostoru nějak nenašly a neposteskly si ani se neporadovaly. Ale už je dobře.

Výchova dětí je vděčné i věčné téma a je krásné číst vaše názory, jak milujete své děti. Zuzi, zrovna včera jsem se zahleděla do kouta, kde bude stát postýlka a myslela na to, jaké to bude, až v ní bude mimísek. Moc ti tu chvilku - pozorovat spícího Tomáška - závidím.
Danko, určitě nový deníček napiš, už jsem o dovolené dost četla, informace se různí, tak si je sjednotíme. Horké novinky nám jistě přidá i Pupina, která právě dnes letí do ČR. Má strach, jak to s Eden a Snoopinkem zvládne, tak na ni myslím a držím ji palce.

A co se týká fotek do Rodiny i na mimču, mně se to tam pořád nedaří přihrát. Tváří se to, že to tam už visí a když se podívám další den, není to tam.
A taky mám velkou radost. Sice mě teď správce sítě dvě hodiny dusil, měla jsem zavirovaný počítač a ten vir jsem asi po firmě rozšířila já!!! (přes ICQ a ACDSee), tak do mně hučel, ale!!! Rhapsody o mně napsala krásný blog - deníček, tak se na něj mrkněte, protože je vlastně o nás všech, těhulkách!!! **(www.rhapsody.bloguje.cz).

A taky už máme doma kočárek!!!** Nakonec jsme zvolili úplně jinak, Danny sport byl moc velký a těžký. Koupili jsme kočárek po jednom dítěti Peg-Perego, hluboká korba, sporťák a ještě autosedačka, dá se na:,–(it na jeden podvozek, za 8.000Kč!!! A k tomu je taška, přebalovací podložka, pláštěnka, moskytiéra, peřinky na parádu do kočárku a ušitý fusak!!! Paráda!!! Tak jsme ho hned zaparkovali v přesíni a manžel do něj dal plyšového medvídka. Už se těším, až tam bude maličká Mia. Jméno už vybrané máme, ale ještě bych s těmi gratulacemi počkala na čtvrteční kontrolní UTZ. Pro holku máme dvě křestní… Ta nám bude děkovat, až ho bude vypisovat do úřednických kolonek. Léta jsme měli vybranou Štěpánku, ta se nám pak zdála dlouhá a je jen zdrobnělá, tak teď to bude ještě delší!!!

Holky, mějte se taky tak báječně jako já. Moc vám to přeju!!!
 Mia

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.04 13:30

Chudino, to sis dala. To je tak nezodpovědný od té sestry, když o tom vlastně nic neví, tak to nemá ani nakousávat. Ta by zasloužila.

Slunečnice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.04 10:19

Ahoj Mia,

dennicek uz mam prichystany, len by som Ta chcela poziadat o navod ako ho dostat na stranky emimina. Chcela by som ho poslat zajtra poobede, tak aby uz v piatok vysiel.

Dnes je tu akosi mrtvo - kde ste vsetky?

Zuzina

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 12.05.04 10:43

Ahoj Zuzi,
já jsem nechtěla bý dneska první!!!
Mám za to, že deníček může posílat jen uživatel, který je přihlášen, tedy není anonymní. Jinak je to v levé části - poslat článek. pokud bys s tím měla problémy, pošli mi to e-meilem na mamiamia@centrum­.cz
A já to tam pošlu:-) bude to za chvilku.

A kde se courají ostatní holky nevím, tento týden tu fakt mrtvo poněkud je… Asi jsou více vytížené…

Včera večer mimísek zase kopal, tak jsem manžílkovi řekla, ať mi dá ruku na břicho, on si tam položil rovonou ucho a dostal takovou šlupku!!! Pořádný kopanec! No to bude aktivní děťátko. Možná tu aktivitu nabralo po té čolokádě, kterou jsem do sebe prala, když jsem psala pubertální ségře 6 stránkový dopis… Au au moje ručička…
Tak zatím pa. Mia

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.04 11:14

Ahoj Mia,

skusim poslat dennicek. Ja som sa kedysi zaregistrovala na emiminu, ale vobec registraciu nevyuzivam. K comu je dobra? Ved aj ako anonymovi mi prispevky vychadzaju. Inak som si vsimla, ze aj anonymom vychadzaju dennicky.
Skusim sa prihlasit a tak poslat novy dennicek. Mozes mi este napisat vyhody registracie a posielania prispevkov po prihlaseni na emimino?

Zuzina

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 12.05.04 14:16

Ahoj Zuzi,
registrace jistě slouží správcům emimina k vyhodnocování, pro tebe má tu výhodu, že tvé jméno nikdo nezamění a bude si tebou „jistý“ třeba v diskuzích nebo jiných deníčcích. A výhodou také je, pokud ke komentáři nepřipojíš e-mail a někdo ti chce poslat něco, co bude určené jen pro tvé oči, může ti poslat soukromou zprávu. A to je fakt dobrý!!! Já je využívám.

Mimíska honí mlsná, mrská se mi v bříšku a já tu mám jen mléčné bonbony „Original Werther´ s“ nebo okurku!!!
Láká mě ta bonboniéra Mon cheri - pro manžela, dnes máme 9.výročí od prvního rande!!!
To letí, co?

Přece mu tu mlsku ale nesežeru:-)
Zatím pa Mia

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.05.04 17:25

To se nam to opravdu smrsklo na uzky kruh podzimacek. Ale vim jake to je, sama se kolikrat nekolik dni nedostanu k pocitaci.
Take zavidim vsem, kdo maji aktivni mimina. Ja jsem kolikrat z toho na vetvi, kdyz Kevina necitim.(ano je to pry na 99% vytouzeny chlapecek) Vcera jsem tak rozjimala a rikala si, ze uz toho mam dost…a tak si maly usmyslil jako, ze si jednou kopne, aby me asi uklidnil.....­....Esterka s Nikolkou pak pul hodiny trpelive vyckavaly az si kopne znova, ale to on ne. Ale snad to v pozdejsich mesicich napravi…asi bych mela zacit jist cokoladu, co?:-)
Teplicko a slunicko posilam! Ja se zas naopak nemuzu dockat na chladnejsi podnebi. Tropicka vedra a vlhke podnebi mi daji dost zabrat. Do Cech pravdepodobne prijedu 27. cervna.....to bude ma dovolena…ne k mori, ale nekam do ceskych hor a do lesa. Hura! Uz se nemuzu dockat!…no jdu se venovat dceram, obe skolila chripka, tak je jdu obskakovat. :-)
Tak zatim pa
Sophie (a lenoch Kevin, 22tt)

myshka1
Povídálka 35 příspěvků 13.05.04 08:54

Ahoj holky,

tak zase po dlouhé době?.. Už včera jsem byla v kanceláři a intenzivně jsem se snažila dostat na emimino. Ale pokaždé, když jsem vlezla na tyto stránky, tak jsem si natáhla do PC trojského koně?. :o(( AVG to sice zvládlo, ale?? na jiné stránky jsem se dostala, jenom emimino tak zlobilo?.(aspoň jsem se vzdělávala na rodině ? pročítala jsem si gynekologicko-porodnickou poradnu).
Dneska nás čeká velký UTZ na vývojové vady, strašně se těším? tentokrát půjde i manža. Doufám, že nám mimísek konečně ukáže to co chceme vidět?.. U chlapečka máme se jménem jasno ? bude to Honzík, ale s holčičkou bojujeme?..ab­solutně se nemůžeme shodnout (zatím je stav Sára nebo Ema (u mě) a Kateřina nebo Klára (u manži) ? ale vypadá to, že budeme muset najít nějaké další, neutrální jméno).
Musím jít něco dělat :o( , po obědě se ozvu jak jsme dopadli

Hezký den

Míša a mimísek 21 tt

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 13.05.04 09:26

mne se vcera delalo to same s emiminom, akorat ze v praci mi po „üzasnych“ upgradedoch systemu nefungujuje antivirak.

pre zuzinu aine sr baby, vcera som objavila obchod s tehu kalhotama v bratislave!!! :o)). v avione vola sa to ze shoker. maju tam rifle ale aj ine materialy s trakami aj bez. po depke a placi ze sa do nicoho nevojdem mi manzel kupil tehu rifle :o)). ze uz mam dobre bandero :o))(mne sa nezda). vsetky stoja 1350sk. akurat ze nemaju kratke. mozno si kupim a odstrihnem ale to ma cas, zas az take brusisko nemam.

skusali ste niektora pocuvat mimco cez fonedoskop? stale koumam ci to je ono alebo traviace pochody, ale po porovnani s manzelovim bruchom to moje vidava aj ine zvuky :o)). je to srandovne

pridala som svoju fotku na rodinu ale bez pupika, nemam momentalne dig fotak

majte sa pekne
danka 17+6

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.04 10:46

Ahoj holky!!!
Líčíte tady problém s emiminem. On pořád trvá, tak si dejte bacha na „Cookies“, soubůrky, které se jako drápkem přichytnou k vaší oblíbené stránce, a pak vám místo ní otevřou porno stránky, jako se stalo včera mně. Takže předtím, než půjdete na mimčo, odmažte v PC „Cookeis“, prohlížeč explorer > Nástroje > Možnosti internetu > záložka obecné > tlačítko vymazat soubory cookie.
Já si se svým kompíkem v úterý užila a od správce si vyslechla své. Jinak tenhle vir winrtx.exe jako Worm/Agobot.18.B0 konečně verze AVG 6.0.683 pozná .Hodně zdaru!!!

Co mimísek? No asi to fakt bude holka, i když Dr. mě na té dnešní kontrole nepřesvědčil. prý: Co jsem vám v podělí řekl? Já. že to vypadá na holku. On" Tak já vás při tom nechám. Nerad se mýlím, zdá se to tak, ale přeptejte se kolem 30.týdne.

Tak mě nechal na holičkách:-) Já si ale myslím, že to Anička Amálka bude (dvě křestní jména pro jednu!!!) a bude pěkně poblázněná:-) Včera večer zase kopala jako pominutá!!! Pravidelně kolem 20.hodiny.

holky a už jste se koukaly na mimču na kurz maiminek? je tam pěkně popsáno, co se ve kterém měsíci dělá… takže i to, co se sleduje na tom UTZ ve 20.týdnu. Srdíčko máme v pořádku, Dr. předtím neviděl všechny 4 srdeční komory. Dneska ano. Mám i novou fotku (jo a to video jim v pondělí fakt nefungovalo, takže mi to dnes v pohodě a bez poplatku nahrál znovu:-)), tak až ji oskenuju, šupnu jí do albíčka. Snad už konečně budu úspěšná. Pořád se mi to nedaří.

Včera mě taky potěšil šéfík v práci, personalista se ho ptal, jestli už přemýšlel o náhradě, že NA MÉ MÍSTO JE NĚKOLIK ZÁJEMKYŇ!!! On, že ne, že se mnou počítá, že se mu po půl roce na částečný úvazek vrátím! to je super, já ho o to prosila (kvůli penízkům), a protože se u nás ve firmě vše řeší e-maily, můžu přijít v kteroukoli denní dobu i s kočárkem do kanclu. je to práce na hoďku-dvě denně. A to s miminkem zvládnem, možná bych mohla dělat i z domu. Mám z toho (maličkou) radost, abych ji ale nezakřikla!
Zuzi, kde je nový deníček???
Já tam něco pošlu, jestli zítra viset nebude!!! Zase jsme spadly z hlavní stránky!!!

holky, mějte se fajn, já se chystám na oběd. Váhám mezi haluškami s bryndzou nebo borůvkovými knedlíky…
Co mi poradíte?
Mia s Aničkou Amálií..???

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.04 11:29

Ahoj Mia,

dennicek je nachystany a dnes poobede ho poslem, tak aby zajtra rano vysel na prvej strane. ...... sa mi paci, takto Vas napinat. A mrnousovi tiez, lebo prave ma riadne stuchol do rebier (alebo to bolo z toho, ze som prave dojedla cukriky M&M?) :-))))))))))

Zuzina

Michellka
Kecalka 203 příspěvků 13.05.04 13:07

Aoj Danculko,

už cítím pohyby a někdy dokonce pořádné vrtule. Doufám že nebudeme mít hyperaktivní dítě! :))) Nejvíc mě boxuje když slyší řvát v práci telefon nebo tu příšerně hlučnou skartovačku. A večer když si přiložim ruku pevněji na bříško tak cítím jak se tam vrtí a občas strčí do stěny. Už dokonce koplo i manžílka .. to zrovna trénovalo fotbalové penalty :)

A jestli dr. cítí mimíse, tak to nevim, ale pokud se zrovna šikovně vrtí tak pohyby určitě. Už taky brzy ucítíš svoje mimi!

čauko Miška 18 tt/21 tt

zuzina1
Povídálka 14 příspěvků 13.05.04 13:18

Ahojte babulky,

pre Vasu informaciu - prave som poslala novy dennicek na temu: cestovanie v tehotenstve. Pred nim je vsak dalsich 9 prispevkov, takze asi az zajtra rano budeme opat na prvej strane.

Piste - piste, nech mame vela prispevkov a je co citat. Tento tyzden bolo v nasom dennicku velmi mrtvo -:(((((

Zuzina (prvy krat prihlasena)

Michellka
Kecalka 203 příspěvků 13.05.04 13:30

Ahoj holčiny!

koukám že jste včera měli skoro všechny problémy s počítačem. Tak mě zas celý den nešlo připojení k mikrovlně! V noci vypadla elektřina a síť to nějak nezvládla! Takže jsem byla naprosto odříznutá od všech radostí! :((( Odpoledne jsem v práci neměla do čeho píchnout tak to byla strašnááááá nuda!

: myslím že bys měla být ráda, že se Kevin moc nevrtí aspoň to bude klidné dítě. Teda říká se to tak! To naše mrně sebou hází skoro pořád! Takže se už teď bojim, co mě čeká až se narodí! :)

: tak ty už máš kočárek??!!! Fantastická koupě! My máme slíbené dva. Jeden po dvou dětech, ale super nóbl kombinace i s autosedačkou a druhý Deltim Skippy krásný zlatý s bordó kostkou! Taky kombinace a dá se k němu autosedačka přikoupit. Zatim máme postýlku, ještě rozloženou na šroubky, ale už je na „svém místě“ a já se nemůžu dočkat až tam položím ten náš koblížek!
A jinač máš vybrané pěkné jméno, ale dcerka ti potom poděkuje. Jako já děkuju svým rodičům dali mi sice jen jedno jméno Michaela a k tomu dlouhému příjmení fakt super! Smůlu mám i teď s manželovým příjmením .. Takže teď mám o jedno písmenko míň. Ale stejně se nevejdu do žádné kolonky! :)))

: Teda taky bych se asi zbláznila kdyby mi sestra řekla, že se jí nezdají mé AFP testy. Mě pro změnu sestřička oznámila že jsou negativní! Tak tomu taky nerozumim, když se určuje hladina proteinu v krvi! No nevadí na 31.5 jsem objednaná ke specialistovi na vrozené vady na utz tak jsem z toho nesvá.. musim počkat ještě 3 týdny!!!!! No doufám že bude všechno v pořádku a že mimís snad i ukáže jestli to bude fotbalista nebo tanečnice! :)

Jinak všem hodně zdravíčka a pozdravujte pupíky!

Miška s kulihráškem 18tt

myshka1
Povídálka 35 příspěvků 13.05.04 13:31

Ahoj těhulky,

Tak už jsme se vrátili z UTZ. Všechno je v naprostém pořádku, mimísek byl ze začátku poslušný a ?spolupracoval? takže paní dr viděla všechno co potřebovala, až na to co zajímalo nás? :o( , pak se mimis rozhodl, že jsme toho viděli už dost a šmytec?.. Kouličky vidět nebyly, ale sto pro holka to taky není. Muž celou situaci vyhodnotil, že to bude holka??..tak aspoň máme co k řešení ? už jsem z těch holčičích jmen zoufalá.
Manža byl z té podívané unešený ? vřele doporučuji je na utz vzít. Nejvíc mě s dr dojali, když se začali na celé kolo smát, když mimísek začal šermovat ručičkama před obličejem, jako by si počítal prstíky??(podo­týkám, že se mi minulý týden zdál sen, že se nám narodila holčička a hned uměla mluvit a počítat :o))
Právě jsem se dozvěděla, že v pondělí musím do Prahy, tak jdu pracovat, ať se nedostanu do skluzu.
Mějte se krásně.

Míša a mimísek

Michellka
Kecalka 203 příspěvků 13.05.04 13:32

Ách jo se mi tam nějak ztraili Vaše jména .....

takže první …Sophie
Mia
Zuzina

snad to nějak přelouskáte!

.........brrr to je trapas

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 13.05.04 13:54

Ahoj Míšo!!!
ty jsi úžasná!!! S těmi jmény se ti to podařilo:-)
Ale myslím, že pravidelní čtenáři by adresáta stejně odhalili. Kevina bude mít asi zatím Sophie, senzační kočárek jsem koupila já a problém se testy měla Zuzina.
Vím, že mi Anička poděkuje:-) Však jsem psala, že jsme přemýšleli nad Štěpánkou, ale ta se nám zdála dlouhá, tak jsme jí radši dali ještě delší.-)
Jen by mě zajímalo, jestli je povinnost uvádět obě křestní jména… a na matriku si to půjdu radši taky ověřit. moje kamarádka má Annu Marii (ta se nám taky líbí, ale přece se nebudeme opičit:-)) Ona má Manču, my budeme mít Malče…jak už říká babička.
Víš, že to vzala ještě dřív, než to „veděla jistěji z UTZ?“ Okamžitě mi řekla, že to bude holka a že ty šatičky na křtiny uplete!!!!
To je babička, co?
Tak zatím a ať ty kompíky nezloběj. Jsem nějaká přeslazená po těch borůvkových knedlíkách a čokoládkách z bonboniéry. Manža se rozdělil:-)
 Mia

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 13.05.04 13:58

Ahoj Míšo!!!
Máš pěknýho počtáře či počtářku!!! bylo pěkný divadýlko? Malče byla úplně v klidu, ani nedutala! Že by se jí UTZ líbil? někde jsem slyšela, že to právě mimča nemají rády, že jim to UTZ vlnění vadí… Té mojí se to asi líbí.
manža byl taky úžasnej, když se koukal na monitor…však jsem o tom psala…
Hlavně se v práci nepřepínej. já už na služebky moc nejezdím, docela mě to zmáhá sedět tak dlouho v autě a to jsme plánovali dovolenou… k moři. Jsem zvědavá, co Zuzina napsala a jestlipak se některá někam vydáme.
pa Mia

Michellka
Kecalka 203 příspěvků 14.05.04 09:51

Mio

celeé jsem to dopletla, ale uvedla jsem to ve stprávném pořadí … Sophie, Mia, Zuzina …

Myslím že potom budeš muset uvádět obě křestní jména všude.

Máš skvělou babičku! Mě mamka řekla že jistojistě budu mít chlapce. No a když s kýmkoliv mluvíme o mimču tak „ON“ tak to snad bude chlapec :)

Uvidíme se v novém deníčku …

Miška

Vložit nový komentář