Podzimní očekávání 16 - Období 6.měsíce (21.-24.týden)

Těhotenství

Ahoj holky, další díl deníčku je spojený s naším očekáváním. Vstupujeme do šestého měsíce... Na konci 6.měsíce dosahuje budoucí miminko velikosti 30 cm a hmotnosti 650 g. Obaluje se podkožním tukem, nabírá na hmotnosti a pomalu se zakulacuje. Mezi 20.24.týdnem plod vyroste pouze o 5 cm, ale hmotnost se zdvojnásobí.

V tomto období plod není schopen samostatného života. Od konce 6.m je možno slyšet srdeční frekvenci plodu stetoskopem, plod má 2× vyšší frekvenci než matka. Doporučený hmotnostní přírůstek budoucích maminek je 2 kg. Pozor na neovladatelnou chuť k jídlu!!!

Jak to vypadá v bříšku?
19. týden:
Sací reflex se plně vyvinul. Kdykoli se dítě dotkne úst palcem zavřeným v pěstičce, automaticky zahájí sací pohyby. Je mu to už v tomto období velmi příjemné ? a ještě dlouho po narození zůstane.
20. týden: Čile kope nohama, mává rukama a pevně svírá pěsti. Žije relativně v hlučném prostředí, neustálý tlukot vašeho srdce a pohyby ve střevech jsou pro ně stálými důvěrnými zvuky.
21. týden:
Těhotenství je v půlce a dítě v půli své délky, jakou bude mít při narození. Jeho oči (byť zavřené) jsou tak nápadné právě proto, že mu schází hodně podkožního tuku.
22. týden:
Nohy už jsou v poměru k tělu tak akorát a vyrostly na nich miniaturní nehty. Tělíčko pokrývá jemný porost (lanugo), které pomáhá udržovat správnou teplotu.Existují svědectví, že dítě dokáže skrz břišní stěnu vnímat tlumené zvuky, mluvte na něj a pouštějte mu hudbu.
23. týden:
Roste velmi rychle, jeho svaly se zvětšují a sílí ? sama to dokážete posoudit, až ucítíte jeho správně mířený kopanec do žeber.
24. týden:
Slyší ode dne zřetelněji, jeho skoky v děloze mohou vydávat hlasité zvuky. Možná už střídá období bdění a spánku. Mnoho maminek říká, že jejich děti jsou aktivnější zrovna v době, kdy ony se rozhodnou odpočívat.

Na které stavy si musíte dát pozor?

 1. Tvrdnutí a bolesti břicha
  Děloha je svalovým orgánem, může se stahovat. Schopnost kontrakce( stažení, smrštění) dělohy je v průběhu těhotenství blokována. Občasné krátké a nebolestivé tvrdnutí dělohy asi 5× za den neznamená podstatné nebezpečí. Častější tvrdnutí spojené s bolestí v podbřišku může signalizovat ohrožení ? předčasný porod. Může být také příznakem závažnějších onemocnění (zánět slepého střeva). Ptejte se lékaře!!!
 1. Poševní krvácení
  Nejzávažnější příčinou je předčasné odlučování lůžka (placenty), někdy dochází ke krvácení po pohlavním styku, jindy bez zjevné příčiny ? návštěva u lékaře nutná! Slabé krvácení nastává po běžné preventivní gynekologické prohlídce, kdy může být příčinou nepatrné poranění děložního čípku při vyšetření. ? počkat v klidu, přejde samo.
 1. Křeče dolních končetin
  Nepředstavují nebezpečí, ale pouze nepříjemný pocit a v noci rušení klidného spánku. Příčina není zcela jasná, často se jejich vznik dává do souvislosti s hladinou některých prvků v krevním séru ? tablety hořčíku pomohou.
 1. Zácpa
  Základní příčinou sklonu k zácpě je vysoká plazmatická koncentrace progesteronu, který uvolňuje hladkou svalovinu v těle. Stahy hladké svaloviny ve střevech mají posouvat potravu směrem ke konečníku. Rostoucí děloha se tlakem na střeva a konečník také spolupodílí na prohloubení potíží. Prevence: hodně a cokoli pít (ne alko), jíst syrové ovoce-zeleninu, celozrnný chléb → vláknina ? v potravě zlepšuje střevní pohyb, zvětšuje objem a konzistenci stolice tím, že přitahuje vodu.
 1. Otoky
  (Edémy) na nohou a kolem kotníků vznikají asi u 80% těhotných žen. Objevují se po celodenním chození nebo po dlouhodobém stání. Je to celkem normální jev. Mizí přes noc. Vznikají zmnožením tekutiny v mezibuněčném prostoru při zhoršeném návratu krve z dolní poloviny těla v důsledku tlaku zvětšené dělohy na dolní dutou žílu, která přivádí krev z končetin a pánve zpět k srdci. Nebezpečný může být otok jen jedné končetiny (postižení žilního systému, trombóza). Prevence: Nesedět s překříženýma nohama, podkládat si je při sezení, odpočinek raději vleže než na boku.
  Otoky v obličeji a na rukou v kombinaci s nálezem bílkoviny v moči a vzestupem krevního tlaku jsou příznakem závažného onemocnění ? preeklampsie. Proto se při pravidelných prohlídkách kontroluje hladina bílkoviny v moči.
Příprava na kojení:
Po 20.týdnu těhotenství začínají mléčné žlázy produkovat vodnatou tekutinu (kolostrum, mlezivo). Její množství je tak malé, že obvykle neuniká, ale může se tak stát, třeba při masáži prsu. Nevymačkávat!!! Pokud máte bradavky vpáčené nebo ploché (poraďte se s lékařem), denně si je jemně masírujte a povytahujte palcem a ukazovákem, aby byly dobře připraveny na kojení. Doporučuje se omývání a otužování bradavek vlažnou vodou 2× denně a několikrát týdně potírání jemným tělovým olejem. Zvyšujete tím jejich odolnost proti vzniku trhlinek při kojení. Nošení podprsenky je vhodné, nejlépe se širšími ramínky. Máte-li velká prsa, věnujte zvýšenou pozornost také kožním záhybům pod nimi. Ve vlhkém prostředí může vzniknout plísňová infekce ? omývat, vysušovat!
Čerpala jsem z příručky ?Radostné očekávání ? Rodičovský rádce 1. část?,
Mudr. Roman Chmel a z časopisu Vlasta - Máma 2003

Sluníčko na líčka a pohlaďte pupíčka. Vaše Mia s malou Miou ve 21tt

Váš příspěvek
Sophie
Stálice 62 příspěvků 16.05.04 06:01

Tak jsem první! Jééé! Je až neuvěřitelné jak rychle nám to utíká. Za chvíli budeme vstupovat do posledního trimestru. Já se musím přiznat, že tento měsíc si konečně začínám těhotenství užívat. Až donedávna jsem měla velké problémy s nechutenství a únavou.
Asi bych měla být ráda, že Kevin není až takový akrobat. Jenže já jsem zjistila, že on má úplně jiné důvody.....pře­devčírem jsme se dívali na film a tam byl zaznamenám rockový klip a Kevin začal kopat, jak o závod. hmmm, tak uvidíme. A já mu naivně pouštím klasiku. hahaha
Všimla jsem si, že jste si některé z vás nechali udělat tu předpověď pohlaví od Stefinky. Také jsem přes e-mail napsala a potvrdila mi kluka. Už jsi Danko dostala nějakou odpověď?.......no pomalu začíná být v „podzimátkách“ jasno. Tak se necháme překvapit jestli bude více „podzimaček“. :=)
Mio, dík za nový deníček. Jsme rádi, že tě máme!!!
Báječný den či noc vám přeje
Sophie (a Kevin, 22..........dnes jsem zjistila, že Kevin znamená „něžný a milující“, což nezní vůbec špatně…doufám, že tomu tak i bude.)

Sophie
Stálice 62 příspěvků 16.05.04 06:06

Ještě mám jednu takovou intimní otázečku.
I když mi je konečně " hej", mám docela nepříjemné bolesti po „mazlení“. Kolikrát nemůžu dlouho stát a udržet se na nohou několik hodin po té. Takže určite lepší varianta je, když mám před sebou noc a můžu si odpočnout, ale i to není někdy dostačující. Minulá těhotenství jsem nic podobného nezažila, a tak se obracím na vás. Máte nějaké zkušenosti?
Dík moc Sophie

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.04 13:19

ahoj sophie,

ja po mazleni i ne po mazleni. proste kazde rano mne boli brisko. nebo kdyz prudce vstanu tak mne to az skrouti. mne muj dr. rikal ze kdyz mne po tuleni boli bricho tak bych to mela nechat byt a vydrzet :o). tuleni mne hadam vycerpa vice jak posilovna. ja nevim mam trochu z toho trocha strach a tak si to mazleni ani moc neuziju.

jeste mam otazku k pohybum. muzou se ty bublinky vyskytnout jeden krat? ja jsem vcera kolem pulnoci nemohla spat a citila jsem take lechtavi bublinky ale jenom raz a pak jsem mela pocit ze se mi tak vlni bricho ale jenom zvnutra. tak nevim jestli to byla jenom tepna nebo sito uz domyslim. taky casto citim pulz na brichu 9svuj vlastni v ruznich mistech. ja nevim :o)

pekny den
danka17tt/19tt

Sophie
Stálice 62 příspěvků 16.05.04 17:59

Ahoj Danka,
dík za zkušenost. Asi toho opravdu na nějakým čas raději nechám. …to vlnění, co cítíš je určitě mímo. Já jsem si vlastně uvědomila, že tyto „bublinky“ či vlnění během tohoto těhotenství již nepozoruji, takže to musí být pořádný kop nebo obrat, abych to zaregistrovala. Utěšující zpráva je, že pohyby budou v dalších týdnech intenzivnější a mnohem jasnější.
Musím ještě dodat, že je fajn, když píšeš česky.....ono to asi není nejlehčí, když většina komentářů je v češtině. Tímto si připomínám svých pět let na Slovensku, kdy se mě každý smál když jsem mluvila po slovensky. Tak mě každý raději nabádal, abych mluvila česky. Akorát, když jsme dělali různé programy v Dětských domovech, tak tam už jsem musela přejít na tvrdnou slovenštinu. (malý děti už češtině moc nerozumí)
Až přijedu do Čech tak určitě budu muset také zavítat za přáteli do Bratislavy a okolí.
Měj se a ať se „malý“či „malá“ rychle roztancuje.
Pa
 Sophie

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 17.05.04 09:19

Ahoj holky a Sophie!
Rozvinula jsi pěkné téma, co se tulení týče…já sama se tím tak trochu trápím, ale kde jinde mi porozumí než tady, že?
Mám za sebou docela dost nepříjemných zážitků, ještě z dob svého dětství, ale učím se s nimi žít a občas je někde vyventiluji. Prý to pomáhá… Hodně jsem se líbila svému tatínkovi, zvláště, když jsem dospívala…

Mám strašně bezvadného tolerantního partnera, nebýt jeho, už jsem s milováním úplně skončila. Jenže terapie u psychologa se spíše nepovedla a poslední dva roky je to se mnou horší. Vymýšlím si kde co, abych se milování vyhnula a když na to přijde, jsem strašně ráda… V noci se mučím představou, jak moc to chci, skoro denně mám samovolné orgasmy, ale když má jít na věc, zadrhnu se. Zkoušíme různé techniky, prostředí…a jde to „ztuha“.
Teď mi trochu vyhovuje to těhotenství, že se mám na co „vymlouvat“, ale můj manžílek je strašně náruživý:-)
Trochu se mi to zkomplikovalo tím, že se mi ta sliznice uvnitř pochvy strašně zduřila, na omak je to uvnitř úplně jiné (a jaké to bude po porodu?), připadá mi to všechno jaksi scvrklé. Už jsem to konzultovala i s lékařkou, doporučila mi lubrikační gel, příjemně chladí, ale přesto to trochu bolí… Volíme ty nejšetrnější polohy. Bolesti bříška mě překvapují úplně jindy, hlavně po zvýšené námaze (cvičení, pohyb a celé dopoledne na nohou v kuchyni!!!), ale po milování ne. Asi jsme opravdu hodně opatrní:-)

Utěšuji se aspoň myšlenkou, že to snad jednou všechno přejde, tahle moje trápení a že jsme mimíska počali opravdu při tom jednom z nejnádhernějších milování…
 Mia

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 17.05.04 09:27

Ahoj Danko,
to, co v bříšku cítíš, jsou opravdu první pohyby. Taky jsem s nimi váhala, ale přesvědčilo mě to, že jsem to necítila vždy, kdy jsem chtěla a pokaždé v jinou denní dobu!!!
V leže s rukama na bříšku jsem cítila i vibrace - takové vrnění, kromě toho bublání, přes den v sedě to bylo jako kdyby mi tam někdo brčkem dělal bubliny.
Asi týden (od 20.tt) cítím úplně regulérní pohyby a musím uznat, že to dítko je velmi čilé:-) Asi jsem to už psala, manžílek si dal ucho na břicho a dostal pořádný kopanec.
Nejvíce to pociťuji večer a v noci, když ležím částečně na boku a trochu na břiše se zvednutou nohou (je to strašně uvolňující), tak to se asi Aničce nelíbí a kope, co to dá.
Zrovna těď jsem jednu dostala - asi vytušila, že o ní píšu:-) A baštím čokoládu:-)
Puls miminka ještě cítit ani slyšet není. Svůj pulz na břiše v několika místech cítím taky…
Hezké pozorování Mia 21tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.04 12:02

Milá Mio,
je to strašně smutný, co dovedou dospělý lidi napáchat na dětech. Jediný co mě napadá co k tomu dodat a jak povzbudit je moje zkušenost s „fobií“. Asi se to intenzitou zážitku nedá srovnat, ale ten základ možná bude stejný. Měla jsem strašnou fobii z vody poté co jsem se topila v moři a potom se mě vždycky zmocňovala nevýslovná panika když jsem měla plavat v bazénu kde byla hloubka, o přírodních vodách ani nemluvím. Trvalo mi víc jak deset let než jsem se toho zbavila a ještě dnes se musím přesvědčovat, že se mi nic nestane. Šlo v podstatě o to „přesvědčování“ a zklidňování, že logicky se člověku prostě v bazénu nic nestane a ten bubák kterej tam straší je v podstatě jen v mé hlavě a jediný jak se ho zbavit je podívat se mu do očí. To je základ, pustit do temné komory světlo, jedině tím všechen strach zmizí.
Většinou tyto strachy jsou pro nás výzvou, kterou když zvládneme, tak obrovsky vyrosteme.
Přeju Ti jen to nej.

Slunečnice

Michellka
Kecalka 203 příspěvků 17.05.04 14:31

Ahoj holky

já se nestíhám divit, kam až se může debata dostat. Začínalo to tak odborně (díky Mio - dobré rady a porady :-)) a skončilo to až u milování.

Taky bych se chtěla podělit o své zkušenosti s mazlením v těhotentství. Jelikož jsme s manželem zažívali někdy až bouřlivé chvilky a intenzita mi někdy připadala jako „pořád“ tak teď nemám na sex ani pomyšlení. Je to věc která mě ani nenapadne. Pochopím že jsme se už dlouho nemazlili až když manžel udělá „ten první pokyn“ a nakonec je to moc fajn. Ale mám podobné problémy jako vy s bolestí. Vždycky až „po“ cítím napnuté bříško k prasknutí a není to nic příjemného. Musí se to nechat vyležet v klidu. Další věc je, že při milování do mě manžel nemůže vstoupit úplně, protože mě to bolí!! Mám takový pocit jako kdyby mi děloha o něco klesla a on se tam už prostě nevejde. Nevím jestli je to normální, musím se na to optat lékařky. Neslyšely jste o tom některá?

Jinač Dancul .. souhlasím s holkama to co cítíš jsou pohyby! Tak nějak to začínalo i u mě. I když mě dovedl od začátku taky pořádně nakopnout i manžel dostal už dvě pořádné bomby! Zato teď je až moc klidné. Už dobře tři dny o něm/ní skoro nevím, akorát vždycky u jídla .. to se probere :-) a udělá tam malou vrtulku. Ale nic si z toho nedělám, že prý tohle období ve vývoji dítěte je dost klidné a tak pohyby nemusí být i pár dní cítit.

Mio už se nemůžu dočkat toho 31.5. (-píšu to dobře heč!) jsem strašbně zvědavá jestli pro tvoji Aničku budu mít kamarádku nebo potencionálního ženicha :-)

A ještě k té zácpě ..... moje zkušenost je taková, že jsem na ní trpívala i před otěhotněním. Takže jedna super rada: Jediné co zabírá je lněné semínko, stačí lžička denně (třeba do jogurtu, nebo i samotná) samozřejmě hodně vody .. tím se nic nezkazí a kromě těch zdravých věcí jezte i to co máte rády a na co máte chuť!

Vrtící se bříška přeje Miška ještě s kulihráškem 19tt/22tt (nevim jestli mám uvádět týden podle utz nebo ms)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.04 14:44

Ahojte dievcata,

tiez ma boli brusko. Uz som to v piatok konzultovala s mojim lekarom: porodne cesty su v poriadku (tuhe,uzavrete), takze obcas nejaku tu bolest treba vydrzat. Aj ked sa musim priznat, ze pri Tomovi som ich nemala. Prejavuju sa u mna podobne ako u Danky: ked prudko vstaven, alebo sa po nieco zohnem, alebo sa otocim v posteli alebo vecer ked chvilu nosim Tominka (niekedy sa naozaj tomu neda vyhnut). Velmi ma tie bolesti znervoznuju.
Co sa tyka tulenia: prve tri mesiace som mala zvysenu chut na tulenie co sme aj s radostou vyuzivali. Teraz je to so mnou horsie, akosi ma chut presla a je mi to luto. Niekedy to na mna cez den pride a nastartujem sa na vecer, ale s prichodom vecera ta chut opat opadne a zase nic. No musim sa tento tyzden prekonat a vyuzit prilezitost, lebo manzel v sobotu odchadza na 10 dni. Na druhej strane velmi tuzim po jemnych neznostkach: pohladkanie, pobozkanie alebo objatie. Nastastie mam tychto neznostiek zo strany manzela a Tomika dost.

Na buduci tyzden sa chystam na vylet do Brna. Kedze moj manzel si ide uzivat so svojim zborom do zahranicia tak som sa rozhodla, ze aspon jeden den si aj ja uzijem v zahranici. Vezmem si dovolenku, Tomika odveziem k opatrovatelke a vyrazim na vylet (nakupny) do Brna. Uz sa velmi tesim. Dievcata z okolia Brna: poradite mi kde najdem nejaky dobry tehu obchod, alebo obchodiky s detskym oblecenim? Vopred dakujem.

Este sa vratim k prispevku od ALCI z minuleho dennicka: Ali, nie je pravda, ze nie je o com pisat, a preto pises len sporadicky. Pis castejsie a cokolvek ta napadne. Nie vzdy sa musime zhovarat iba o teme dennicka. Budem rada ak sa coskoro opat ozves a zapojis sa do akejkolvek diskusie.

Zuzina a mrnous

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.04 16:23

Mila Sophie, je to necely mesic, co jsem do Cech priletela prave z Mexika, kde uz nejakou dobu ziju a pracuju. Pokud mas zajem, rada bych se s tebou spojila pres e-mail. S pozdravem
guerita + Adamek (22tt)

Sophie
Stálice 62 příspěvků 17.05.04 22:03

Milá Gueritto, (doufám, že jsem to napsala dobře)
Jasně, že ráda od tebe uslyším! Moje e-mail je katka_w@hotmail.com
Koukám, že jsi ve 22. týdnu jako já, a budeš mít také chlapečka…to je báječné. Určitě jsi táké vítána do našeho „Podzimního očekávání“, pokud máš zájem zapojit se do diskusí.
Ale každopádně čekám na tvou zprávu!!!
Měj se
 Sophie

Sophie
Stálice 62 příspěvků 17.05.04 22:22

Mio, je mi to moc líto co jsi v dětství prožila. Je fajn, že jsi trefila na toho správného chlapa! Měla jsem „kamarádku“, která má obdobné zážitky, až na to, že u ní byl opačný dopad. (dokážeš si něco takového představit?)…když se trochu napila, tak dokonce lezla mě a kamarádce za manželi a vyloženě se doprošovala. Máme naštěstí rozumný chlapi, tak i její chování brali s nadsázkou. Snažili jsme se jí pomoc, ale komu není rady, tomu není pomoci.
Já mám také velim „náruživého“ muže, a tak jsme v tomto směru první dvě těhotenství vyloženě prožívali krizi. Sice se mě snažil chápat, ale moc dobře mu to nešlo a já jsem zase měla výčitky. Po porodu se vždy vše nádherně srovnalo. Takže snad si nemusíte zoufat, bude tomu konec!! Naopak toto těhotenství mám zvýšenou chuť, ale zase tu jsou ty bolesti. (spíše až po.....já cítím velký tlak a mám pocit, že se neudržím na nohou) Asi to opravdu už musíme nějak vydržet! Ty naši broučci stojí za to!!!!!!
S láskou
Sophie (a Kevin, 22tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.04 08:04

Ahoj holky.
Sice ještě nejsem v šestém měsíci, TP mám až 24. 10, ale ráda si přečtu co mě čeká. Jsem ráda, že jste zabrousili (mimo jiných problémů) i na téma tvrdnutí bříška po tulení. Jsem ráda že v tom nejsem sama. Horší je že mám na tuleníčko chuť, manžílek samozřemě taky, tak se zeptám co se s tím dá dělat, třeba existuje nějaká rada (mimo abstinence).
Taky jsem začala chodit na předporodní přípravu a těhotenský tělocvik. Pořádá to Královehradecká porodnice a je to docela poučné. Řeší se tu běžné komplikace jako zácpa (zaručené cviky), výživa, masáže a cviky při bolestech zad, prohlídka porodních sálů, řekli nám na které dveře zaklepat, až to přijde, jak probíhá příjem, co pomáhá v první době porodní, no prostě spousta užitečných informací, o kterých jsem se zatím nikde nedočetla. Nevím jestli mi to u porodu k něčemu bude, ale rozhodně jsem klidnější a díky některým cvičením jsem i bez zácpy a bolesti zad. Pokud máte možnost chodit, vřele doporučuju. Konečně taky přišly výsledky z AFP a jsou v pořádku. Tak mi spadl kámen ze srdce. Už se těším na další kontrolu, kde mi snad prcka ukážou na UTZ.
Ahoj Myšanda a Myšátko 18tt.

pepsi
Kecalka 202 příspěvků 18.05.04 08:33

Ahoj tehulky,
dlouho jsem nic nenapsala, ale vazne nebyl cas. Mela jsem tu na navsteve moje rodice, takze jsme meli kazdy den plny program, obhlidli jsme okoli, jeli na par vyletu a tyden utekl jako voda.
Vcera jsem byla na kontrolnim organovem UTZ v nemocnici, kam me poslala moje pani doktorka, lezela jsem tam asi hodinu, uz jsem usinala a pan doktor vymeroval vsechny kosti, prohlidnul vsechny organy, a taky nam potvrdil, ze to bude kluk. Tak ted to mame od dvou nezavislych doktoru.
Vecer jsem byla na prvnim cviceni pro brichatce, ale asi jsem na to moc fit, to povalovani se na zemi a na mici mi prislo dost nezazivne. Asi jeste pockam par tydnu az priberu a pak se tam zas podivam. Dneska vecer mam gymnastiku ve vode pro tehulky, ma to byt narocnejsi nez tehotenske plavani, tak uz se tesim.
Na tuleni ted taky nemam moc naladu, prvni tri mesice to bylo ale jine. To jsme si s manzou uzivali. Ted mam radsi neznustky. Nastesi si (zatim) nestezuje, snazi se me ve vsem chapat az se nekdy divim, jak dokazou byt chlapi uzasni. Urcite mam toho nejlepsiho na svete.
Mejte se, uzivejte si co to da?.ja se hlavne snazim nadespat ?zasoby?, od zari to budu potrebovat.
Pepsi+Pupik 22t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.04 09:32

Ahoj Mysando!!!

Kde se ty kuzry registrujou a kolik stojí??? Přemýšlím nad nimi. Chystala jsem se zeptat doktora až půjdu v pondělí do poradny, ale ty mi to určitě napíšeš, viď?!

Děkuji předem za re

Kopretinka + akrobat 22+5tt

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 18.05.04 10:19

Ahoj holky!!!
Pěkně se nám to tady rozjíždí. Je fajn, že každá máme nějaké to trápeníčko, se kterým se pochlubíme a zjistíme, že jsem na to docela podobně. S těmi bolestmi bříška mě docela překvapilo, že se nás týkají skoro všech! Když jsem zpovídala kamarádky rodičky, nic takového mi nepotvrdily. Buď to zapomněly nebo je nic netrápilo. Já už jsem ale klidná, naštěstí vím, kdy boleníčko přijde a jak se mu vyhnout. Nevím, jak bych zvládala fyzicky náročnější práci, dokonce ani nechápu kamarádku, která ještě před odjezdem do porodnice naštípala dříví!!!

Jsme statečné a my to pro ty naše drobečky vydržíme:-)
A co se týká zácpy, rada se lněnými semínky je skvělá, sama na sobě ji vyzkoušenou nemám, ale je zvláštní, že před těhu jsem s ní měla problémy, teď ne. Doufám, že to vydrží. myslím na to, co jím, ovo-zel pomáhá, hodně zakysaných mléčných výrobků a celozrnné pečivo. (Úžasná záležitost na ta rovnátka!!!:-))
Zase do sebe cpu čokoládu, tak čekám, kdy se Anička probere.

Zuzino o těhu obchůdkách v Brně už holky psaly v minulých deníčcích. Budeš muset asi trochu hledat v komentářích, ale jistě to najdeš. Přeju dobrý nákup!!!

Já se taky těším na nákupy, vyhlídla jsem si úžasnou larisu, asi pojedeme do Prahy, spojíme to s víkendem u kamarádky… jen si to asi nechám na později, i když v pátek budu mít od šéfíka volno, potřebuje kanclík na personální pohovory. Já už ho mám za sebou, pohodička, říkal: napsala jsi mi do dotazníku vše, o čem oba dávno víme… a zřejmě na částečný úvazek budu pracovat i po MD (kvůli penízkům, manžílek by to asi sám neutáhl, je v novém zaměstnání krátce, takže výrazný finanční postup ho zatím nečeká…). Jsem docela ráda, protože šéfík říkal, že to s miminkem v kanclu zvládneme:-) AŤ JE ANIČKA HODNÉ MIMINKO!!!!

Holky, je to jisté! Čokoládu miluje. Už se mi tam zase vrtí!!!
Děkuji za povzbuzení a těším se na další čtění. A pište, všechny. Ať o sobě víme, že jsme v pořádku.
 Mia

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 18.05.04 11:00

Ahoj holky,

Dnes sa rozhodne ci sa budeme stahovat a za jakych podmienok. Hrozne by som to uvitala, konecne by obyvacka bola oddelena od spalne :o).
Tie pohyby citim ked vecer dlho lezim alebo cez den ked sedim. Strasne sa mi to paci a troche ma to stekli :o). mam pocit ze manzel uz lencaka ked to bude citit aj on. A to sa hra na tvrdasa. :o)
K tomu tuleni ja nevim celej den mam tam dolu :o) vlhko, ale kdyz prijde na tuleni jsem jak vyschla studna.
Dnes alebo zajtra budem mat vysledky afp. No uvidime, ale ja si s toho nic nerobim na amnio nepojdem jedine ze by bola vacsia pravdepodobnost ako potratovost pri zakroku. Ale kaslem na taketo myslienky. Kamaradkam vysli zle testy a maju zdrave prtata.
Tieto baby mi rozpravali ze co sa vsetko nema jest pri kojeni. Ak san am to podari dodrzat tak budeme uplne hubenourky :o)

Mio, je mi to moc luto co si zazila. Mam tiez skusenosti z casov dospievania, urcite nie take strasne, ale fobia vo mne ostala az do dnes. aj teraz sa bojim chodit po tme sama domov alebo taxikom. Na vecerne zatahy chodim iba s manzelom. .

Miska, ja som sa rozhodla uvadzat vek mimise podla utz.

Pekny den
Danka 17tt

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 18.05.04 11:36

Ještě jsem zapomněla dodat, že jsem byla včera v poradně a vyzpovídala svou doktorku co se předporodních kurzů týče. V Pardubicích jsou to dva pondělky, jedno teoretické druhé praktické, je to i pro manžela, seznámí nás s porodnicí, s péčí o miminko atd. kurzy cvičení jsou taky, na dvou místech, vedou je zdr. sestry, je to i s dýcháním a pro pojištěnce VZP je to zdarma. Dr. mě upozornila na to, že je sice hezké, že se o vše zajímám a mám snahu pro sebe maximum udělat, ale že v pravou chvíli (konkr. dýchání u porodu) si na to třeba ani nevzpomenu. takže když to absolvovat nebudu nic se neděje, ale určitě bude fajn, že se tam s někým seznámím a o všeličems se s ním poradím. Ale na to mám vás!!! my si tu radíme dost!!! Ještě jsem jí řekla o tom, co se přihodilo Alici (z jarních miminek), jak se hezky připravovala na porod, a pak měl Kubíček pupeční šňůru omotanou kolem nožiček a musel ven císařem… takže jí ta snaha vyšla nazmar). V každém případě, já pro své miminko chci udělat co nejvíc, abych z toho měla dobrý pocit - že jsem se neflákala.

taky jsem dr zpovídala z toho, co znamená ta tabulka v těhu průkazce, říkala, že to už je zastaralá záležitost( že se to mohlo různě vychylovat a pak se matky zbytečně stresovaly tím, že buď mají malé nebo zase velké miminko), že teď se vše kontroluje UTZ, že se tam vypočítává fundus (což je délka od pupíku ke sponě stydké - asi), mluvila dost rychle a odborně a já jen koukala. Že se posuzuje děložní čípek a hrdlo, zda je vystouplé či sestouplé, měkké, tuhé, a mně to docela dostalo. Protože ona si to ve mně vždy nahmatá, nic mi neřekne, jen že to je v pořádku a já vůbec nevím, kde to je. A chtěla bych o tom vědět víc, protože to nejzajímavější na tom všem je, že když se to hodnotí v posledních dnech před porodem, tak Dr. vystavuje body, které se musí naplnit pro porod… a každý Dr. to posuzuje jinak…
A z toho jsem úplně jelen a zajímá mě to nejvíc. takže jestli někdo víte více informací, sem s nimi, já se takovéhle detaily ještě nikde nedočetla. Děkuji předem. jsem strašně zvědavá, vím.
 Mia

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.04 13:02

Čau holky

pro Zuzi: těhu obchody v Brně jsou
1/ na Orlí
2/ Tveret ve Velkém Špalíčku vedle Zelňáku
3/ C+A na Zelňáku

Sranda je, že jsem ještě v žádným nebyla, pořád jsem se nějak nebyla schopná vypravit do Brna, takže jsem si postupně věci na sebe pořídila buď v Ol nebo si je ušila. V Ol jsem objevila obchod s indickou modou, tak jsem si tam koupila takovou zelenou halenu bez rukávů na léto. Je super, je o dvě čísla větší, takže příští léto ji vyperu na 60oC a ona se mi srazí určitě na tu správnou velikost :)

Včera jsem byla s mimískem na kontrole v poradně a opět na utz a dr. mě přemluvil ať na ten velkej utz jdu, že kdyby byly nějaký anomálie, tak na to budou v porodnici připravený a budou to sledovat. Takže tam jdu zítra, jen doufám že se nedovíme nechtěně pohlaví miminka, když má být všechno tak dobře vidět. Dnes se mi o tom celou noc zdálo, že to byla holčička a tatínek z toho byl celej špatnej a měli jsme můru z toho že už to nebude překvapení. Je to opravdu tak dobře vidět??? Už jste na něm některá byly, že? Taky se hradí? U nás 500,– ale to není důležitý. Taky jdu zítra na krev, protilátky RH a vypít ten sladkej blivajz. Tak mám ve středu ordinační den :)

S tím milováním, to jsem zvědavá, jak to bude po porodu, doufám, že nebude platit, co říká dr. Plzák, že po prvním porodu chuť na milování klesne, po druhým taky a po třetím je to zase super, tak abychom doma nezakládali mateřský školky kvůli kvalitnímu sexu :)
Teď je to celkem v pohodě, až teda na to pusto a sucho…

Slunečnice+drobeček 22tt (to bříško už se moooc hezky kulatí)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.04 15:20

Ahojda tehulky,

dnes sa nam opat vycasilo - slniecko svieti a ja sa chystam po prichode z prace domov pre:,–(zat muskaty (urcite sa vydatnej Tomovej asistencie).

MIA: ty si teda riadne vyobracala svoju lekarku. Diky za hromadu informacii. Moj lekar je povazovany za dobreho a dosledneho odbornika, preto sa mi zdalo cudne, ze mi nikdy nemeral rozmery panve (ani pri Tomovi), fundus a ani si nic nezapisoval do grafu. Teraz uz vdaka tebe viem, ze su to zastarane metody. Vysetruje ma tym istym sposobom ako Tvoja lekarka Teba.

MYSANDA: pri Tomovi som tiez chodila na tehu cvicenie a velmi sa mi tam pacilo. Okrem spravnej techniky dychania pocas porodu sme precvicovali rozne cviky na spevnenie panvoveho svalstva, na chrbticu atd. Tatkiez som sa dozvedela kopu uzitocnych informacii o porode, alter. formach porodu, o kojeni ..... Musim vsak priznat, ze realita pocas mojho prveho porodu bola trochu ina: tak ako pisala Mia som dychala skor instinktivne, a ked islo do tuheho tak som si na techniky dychania z kurzu ani nespomenula. Ale aj napriek tomu som dychala spravne (aspon tak mi povedali), takze cely porod bol OK. Teraz by som chcela opat zacat cvicit, ale s casom som na tom horsie. Po robote sa ponahlam domov za Tomom a cez pracovnu dobu nechcem chodit cvicit. Takze mozno po nastupe na MD si pojdem aspon 3-4× ozivit pamat.

SLUNECNICE: dakujem za zoznam tehu obchodov v Brne. Priznam sa, ze som bola leniva listovat v predchadzajucich dennickoch a hladat v nich zoznam obchodov. Co sa tyka milovania po porode: u mna sa skor prejavil zvyseny apetit po milovani. Tak sa mi aj podarilo otehotniet po druhy krat - vyprovokovala som manzela k tuleniu. To som zvedava co so mnou bude robit moje telo po druhom porode. Podla toho co vravel tvoj lekar, tak my si doma asi zalozime „fotbalovu jedenastku“.

Majte sa pekne.

Zuzina a mrnous 20+2tt

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 18.05.04 15:21

slunecnice,

podle mne to tam bude videt. tak je upozorni ze to nechces vediet. s tim milovanim je to podla mna pre to ze mamina je vycerpana z deciek. kamoska ma 4rocneho syna a ten jej da hodne zabrat. aerobik ma cely den :o)

zuzina, ak pojdes do brna kukni prosim ci ake tam maju kratke alebo capri gate . no v najhorsom budem nosit iba sukne, tragedia. bola som v tom mutti strasne latky a o strihu ani nehovorim a predavacka dobra luza. desym sa teplot nad 30.

danka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.04 15:31

Ahoj Dani,

ja som bola pozriet v Mutti minuly tyzden v piatok. Katastrofa!!!! Nic ma tam neoslovilo. Niektore strihy boli fajn, ale tie latky - kus plechu a oblec si to v lete!!! Dam ti este typ: na Klariskej ul. je obchod Twiggy - ja som si tam pri prvom tehotenstve kupila celkom fajn saty, ale mali aj celkom dobry vyber sirokych letnych nohavic. Materialy su super.

Zuzina

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 18.05.04 16:53

zuzi,
nevies nahodou nieco o detskom secondhande v lamaci, teda adresu. zevraj tam maju dobre veci.
 danka

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 18.05.04 16:57

moje zufalstvo s nedostatu moznosti vyberu ehu veci vyustilo. dbes som na internete objavila taku celkom peknu bluzu je to na styl hippie a capri gate - cervene. s posovnym ma to bude stat 1600sk. ja viem obleciem to 2 mesiace a co stym potom. co je najtragickejsie cislo 44. tak prdel mam na rozhrani 42/44 tak som zvolila vacsie. manzelovi ani nepoviem zatial.
 danka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.04 18:16

Ahoj holky,
dlouho jsem nepsala … ja ty problemy s brichem pri milovani nemam, spis se mi nehce tak casto a citim se divne, protoze se nemuzu hybat jak chci. Byvam nekdy takova bez nalady a vsechny cinnosti si musim tak trochu „naordinovat“ a to plati i o tom milovani a taky o cviceni. Jinak vam chci rict, ze jsem rada, ze se tu obcas takhle aspon virtualne sejdeme, a obdivuju, ze dokazete napsat i takove intimni veci.

Mrnous uz pekne kope. Zacal asi pred tydnem a uz mi neda pokoj, pokazde kdyz ja mam zrovna pohov. Dokonce se mu povedlo parkrat trefit primo do manzelovy dlane tak, ze to ucitil a kdyz jsem lezela opravdu v klidu tak jsem ty pohyby videla i na brise. Ten tyden pred tim nez to zacalo, jsem si stezovala u gynekologa, ze kazdy uz ma ve 20tt pohyby a ja nic :-))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.04 18:18

Ja jsem se neprihlasila a nepodepsala … ten prispevek je od
Kernerka 23tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.04 07:40

Ahoj Kopretinko.
Mrkni se na www.porod1.cz. Je tam buď přihláška, kterou můžeš poslat e-mailem nebo čísla na která zavolat.
Kurz se skládá ze 3 částí. Můžeš se zůčastnit jen těch, které tě zajímají. 1. část je předporodní příprava - to jsou přednášky a debaty jde se tam celkem 4× za měsíc a stojí to 550 kč (pokud manžel přijde hned na 1. lekci, může pak s tebu zdarma na sál.)
Pak je těhotenský tělocvik. Tam tě učí dýchat, ulevné polohy v 1. době porodní, cviky na posílení pánevního dna, na bolavá záda a podobně. To je celkem 8 lekcí za 320kč.
3. část je péče o novorozence tam jsem ještě nebyla, ale určitě tam půjdu taky. Tenhle kurz stojí 400 kč. Je to dost, ale jak říká manža „až to půjdu zapít s kamarádama, bude to určitě dražší“. Pořádá to fakultní nemocnice. Jo a pozor, přes prázdniny některé kurzy nefungují, tak si to zjisti co nejdřív.
Ahoj Myšanda.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.04 08:42

Dani,

SC v Lamaci je v novostavbe na Vranovicovej ulici, ale este som tam nebola. Viac o SC v BA sa dozvies na babetku: http://www.babetko.sk/…iew_page.php?….
Urcite si diskusiu precitaj, najdes v nej aj typy na ine SC v BA.

Este mam pre teba jednu info. 17.5. otvorili v BA na Bajzovej ulici c. 4 (niekde oproti staremu zimnemu stadionu, asi 50 m od krizovatiek Bajkalska Trnavska) novy obchod s tehu oblecenim MA-MA maternity wear . Este som tam nebola pozriet. Ked sa tam nahodou vyberies skor ako ja, tak posli nejake referencie.

Zuzina

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 19.05.04 08:59

Ahoj holky!!!
Ráda vás tu vidím!!! Je dobře, že na nás myslíte a občas něco napíšte. Když jsem včera psala o tom vyšetření v poradně, spletla jsem ten fundus. Z chytré knihy jsem vyčetla, že je to spona stydká…, ale přesněji to napíšu do nového příspěvku. Sice nevím, kdy ho budu psát, protože ačkoli mám v práci moře času, tu bichli sem tahat nechci. Vůbec by to nebylo nápadné, kdybych si v ní listovala:-)!!! Asi to zvládnu doma na manžílkově noťásku. Dneska večer budu sama doma.

Nemůžu říct, že by mě vyčerpávalo psaní nových příspěvků, to ne, ale už nevím, kam pro inspiriraci. Připadá mi, že vše, co vím, už na mimču je napsáno a velmi dobře se to dá najít!!! Poraďte! co vás zajímá, co chcete vědět, co jste nenašly!!!

Zuzi, do toho zastaralého grafu v průkazce mi to Dr. zaznačuje pořád. A právě mně zajímalo, co tam všechno zapisuje. Tak jsem se jí zeptala. Kamarádka k ní chodí taky, dostala jsem na ní doporučení od dalších holek, nechce brát nové lidi (to taky svědčí o její odbornosti), ale já ji přemluvila. Moc toho neřekne, ale když jsem dost zvědavá, hezky si popovídáme. Poradí, uklidní.

Dokonce mi říkala i o možnosti dárcovství pupečníkové krve (myslím, že i o tom už psala Alice z jarních miminek). Že se to provádí jen v Hradci a je o to velký zájem, takže neuspokojí všechny maminky, ale že ona sama (je to její názor) se k tomu nepřiklání. Myslet na to, jestli mé dítě bude či nebude mít nějakou vážnou nemoc a zmražené kmenové bunky uschovávat, to je jako si rovnou tu nemoc přivolat. V tomhle má malinko pravdu, ale já o tom stejně neuvažovala. Ale říkala případ ze své praxe, kdy maminka porodila dítě, které mělo leukémii a po porodu druhého dítěte tu pupečníkovou krev odebrali a to první nemocné dítě uzdravili. To je fajn. Ale u nás jsme všichni zdraví, z mé i manželovy strany, žádnou nemocí netrpíme (ťukám ne dřevo), snad jen mě začaly už na podzim trápit křečové žíly. Má prakt. Dr. mi řekla, že prevence neexistuje (tomu nevěřím!!!) a předepsala mi punčochy, které jsem si ještě nestihla vyzvednout:-) A teď mě křečáky sužujou pořádně. A představte si, co jsem se včera v lékárně dozvěděla.
Má Dr. mi předepsala magnézium i calcium, prý na ty křeče. Jenže na příbalovém letáku od šumivého magnézia je napsáno, že se nemá konzumovat dvě hodiny před či po vypití mléka nebo jiných mléčných výrobku, že zabraňuje vstřebávání magnezia. Lékarnice říkala, že naopak, že kalcium je nutné pro vstřebání!!!A do­konce některé vitamínové preparáty se vyrábějí s Ca a Mg dohromady!!! Tak nevím, proč to na tom letáku bylo. Že by kvůli bílkovinám? V chytré „bichli“ jsem kalcium na křeče vyčetla taky. Ještě jsem vyčetla, že magnézko je v mase (toho zrovna moc nejím) a v oříšcích - a ty jsou pro moje rovnátka za trest. Tak bojuju:-) Ještě že tu ovo-zel konzumuji často a hojně. Akorát jsem si minulý týden pořídila lis na citrusy a dneska už nefunguje. Kruci, kruci, kruci!!! Budu ho muset reklamovat!!! Co se dá dělat. To kilo pomerančů, co mám doma, budu muset ručně naloupat a kousky dužinky si z rovnátek povytahovat…:-) Jinak už jsem si na ně zvykla, je to v pohodě.
Tak zatím pa a dejte vědět, o čem psát…
 Mia

Katcha
Ukecaná baba ;) 2252 příspěvků 19.05.04 09:06

Ahoj maminy!
Dlouho jsem tu nebyla, minulý týden jsme byly s Michalkou týden ve Smečně - Domu rodin. Bylo nás tam 5 maminek a 7 dětí 2-5 let. Bylo to fajn i přes ošklivé počasí. Děti si hrály a o maminky bylo dobře postaráno - masáž, kosmetika, beseda s psychologem. Akorát jsme si obě přivezly nějakou virozu, zvracely jsme hrozně tak máme dietu :-( Já mám navíc zase rýmu, za měsíc už podruhé :-s
S milování naštěstí problémy nemám ani jsem neměla při prvním dítěti. Sice únava a nevolnosti to trochu brzdily, ale pak se zas všechno vrátilo do normálu. „Sucho“ řeším gelem, nejhorší to je po porodu, ikdyž jsem rodila císařem. Teď je to teda v pohodě, užívám si to líp než dřív. Ale až ze mě zas bude velryba… To tvrdnutí bříška po styku se mi taky párkrát stalo, ale nebylo to nic hrozného, za chvíli to přešlo. Pokud to ale bolí nebo trvá dlouho, bylo by asi lepší zeptat se doktora. Taky prý sperma vyvolává stahy dělohy (využitelné na konci těhotenství:-)) tak by třeba pomohlo, kdyby se nedostalo dovnitř.

A ještě jeden tip na těhotenské oblečení www.maternity.cz Sídlí v Ostravě (myslím), ale posílají i na dobírku. A dodávají do různých obchodů po ČR, osobně vím jen o Jindřichovu Hradci. Ale když jim napíšete tak vám určitě poradí.
Mějte se krásně, tady v Praze konečně svítí sluníčko!!!
Katka a Vítek 20+5tt

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 19.05.04 09:41

Ahoj Katko,
dík za web na maternity. Mám od nich capri kalhoty (č.543) a jsou super!!! HOlky v práci mi je závidí natolik, že by šly do 3.těhotenství:-)!!! Mají obrovskou rezervu na obrovské bříško, jsou mírně elastické, vzdušné a v pase na gumu a tkaničky. Haleny(643), které se dají nosit přes capri, mi ale moc vhodné nepřišly, jsou docela úzké, tak na bříško do max.7 měsíce a navíc mají dost velké průramky na ruce. Je nutné mít pod nimi triko a mít v pařáku dvě vrstvy na sobě? děkuji, nechci. Šaty kostičkované (241) jsou z krepu. A trika (740-741) jsou pěkné a fajn. Viděla jsem i v jiných barvách. Jedno si koupím.
 Mia

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.04 09:50

Ahoj Mio. Mám jen malou připomínku k tomu dárcovství pupečníkové krve. Nám o tom říkali na předporodní přípravě. Tu krev buď můžeš za poplatek darovat svému dítěti (schovají ti ji pro případ potřeby), nebo ji můžeš darovat dál a zachránit tak život někomu jinému. To je samozřejmě zdarma.
Na křečové žíly pomáhají cviky, masáže a nohy nahoře (to nám zase říkala sestřička na těhotenském tělocviku). Bohužel jen preventivně. Tak když sedím v práci protahuju nohy, a jak je možnost hodím je nahoru.
Jak je to s kalciem a mlékem to nevím, ale říkali nám, že se to prodává dohromady. Jinak magnézium je i v minerálce stejného jména (je to vlastně hořčík).
Co se týče inspirace na další deníček, nic mě momentálně nenapadá. Většina z vás je oproti mě v předstihu, a tak problémy řešítě za mě dřív než přijdou, za což vám všem musím poděkovat.
Ahoj Myšanda

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.04 10:41

Ahoj,

Neviem co by som napisala. Lenze pracovat sa mi voooooooooobec nechce. Vcera som bola hrat volejbal. Spala som jak drevo ani blby mechur ma nezobudil. Brusko mi rastie, dnes rano sa mi zdalo o dost vacsie ako vcera :o). dala som si totiz vypasovane tricko a uz to nevyzeralo ako spek. Z coho sa samozrejme tesim.

Mam jeden problem kamaratova priatelke je strasna hus. A teraz mi to vadi dvojnasobne. Je to dlha story. Zo zaciatku to bolo v pohode, zjavne sa snazila dostat do nasej partie. Ale po case bezdvovodne zacala sypat na mna a mojho manzela. Nasim kamaratom hovorila ze oni nemaju vlastny nazor a ze robia to co on povie. Samozrejme je to blbost, pretoze hoci su vsetci vyrazne osobnosti, napriek tomu maju vela spolocneho. Potm zacala sypat mna a to uz jej chalani povedali aby si davala bacha na to co hovori, samozrejme mne to radsej nepovedali :o) jedna z veci bola ze ten jeden si ma najst 2× krajsiu frajerku ako som ja, no to je asi s tych light veci (inac ty chlapi su dost blby ked si myslia ze ma to uraza, mna to len vytaca ze je furt medzi nami, a oni sa snazia byt mily ale ked tam nieje tak ju sypu). No jam u to prajem :o). no co si mam mysliet o takej koze?! Problem je ze sa dost casto stretavame kvoli tomu chalanovi (vsetci hrame volejbal), ale ona sa snazi kazdu akciu sabotovat. Je na nom zavesena jak kaca na certovi :o). ja ju ignorujem ? dost viditelne, nevnimam uz mozno ani jej ?snahu? sa spravat akoze nic. Moj problem je ze by som ju najradsej vyfackala a povedala jej rovno do oci co si o nej myslim, a nie nadavky ale fakty! A preco s nou chodi?! No pekna nie je, postava za houby, fyzicka kondicia ziadna, prsia sice ma ale dostatocne velky kotol (vacsi jak ja teraz) to zakryva. Ale rodina ma majetky. A on je teda dost na prachy. Az mi je z toho zle.

Tak som sa vykecala a som strasne nasr?, lebo ja do partie kvoli tej osobe chodit neprestanem, ale mam chut jej robit zle. Kde sa to vo mne berie??? Ach jaj

Dnes dufam trosku polehnim na slnku aby som nabrala cerstvu farbu :o)

Zuzi, dik za tip. Kukla som to na internete hadama maju vacsi vyber v obchode. Tak najprv pockam na tu zsielku a potom uvidim.

pekny den, pohladte pupiky
Danka 17tt

Michellka
Kecalka 203 příspěvků 19.05.04 12:11

Nazdárek holčiny

tak se zase po pár dnech ozývám! A chci Vás hned dopředu povzbudit, nenechte se otrávit ani lidmi ani nesehnatelným slušným těhuoblečením.
Už jsem prolezla kde co, ale žádné slušné oblečení pro maminky se mi nepodařilo najít. Tak jsem to vyřešila jednoduše. Nechala sjem si ušít dvoje kalhoty, stejný střih jen jiný materiál. Jedny více do práce a jedny spíš na doma a na ven. jsou úžasně pohodlné protože jsou mi šité na míru. Na léto si ještě chci objednat šaty a nějakoíu tu sukni. Navíc mě to vyšlo mnohem levněji, než kdybych si ty kalhoty někde koupila. Dala jsem za jedny 500 Sk.

Co se týče pupíku, nevycházím z údivu jsem den ode dne kulatejší a myslím že jsem už začala přibírat na celém těle, protože jsou mi těsnější prstýnky. I když kdo ví může to být i tím teplem. Kulihrášek mě v jednom kuse boxuje. A hlavně po obědě. Asi proto že se nacpu a pak sedim za PC a mačkám ho tam dole. Včera večer jsme s manžílkem leželi na posteli a pozorovali jak se tam vrtí. Bylo to jako by spalo a občas se převalilo z jedné strany na druhou.

Slunečnice jen bych chtěla reagovat na tvůj příspěvěk v jednom z min. deníčků, kde jsi psala, že znát pohlaví miminka před narozením je jako vědět co dostaneš pod stromeček. Na jedné straně je to pravda, ale já jsem zase toho názoru, že když už vím pohlaví můžu mimčo oslovovat jménem a víc se s ním sblížím ještě před porodem. Už je to prostě konkrétní osůbka s konkrétním jménem. Je to ale samozřejmě zas jen můj názor. A tak hlavně ať nás ty miminka pěkně kopou a ať jsou zdravé a šťastné!

Přeju pěkný sluníčkovský den plný dobré nálady a úsměvů.

Miška

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 19.05.04 12:22

Ahoj Myško,
děkuji moc za rady, o všem vím a taky to dělám. Jen mi připadá, že to není lepší:-( Ale nedělám si z toho hlavu, dokud můžu chodit…
Tak my tě vždy v deníčku předběhnem? No to je paráda!! Jsem z toho chvílemi bezradná, protože té literatury mám doma dost, ale zase ji nemáte vy… některé holky jsou v zahraničí, takže i ony mají jiné informace… Já to nějak skoulím:-)
Magnezii piju, ale střídám to i s jinými značkami minerálek. Zrovna ji mám dneska na stole!
Zatím pa Mia

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.04 12:53

Ahoj Mio.
Pokud nakonec objevíš nějakou osvědčenou metodu, napiš. Mám křečové žíly v rodě, tak bych se tomu ráda vyhla. Mamka říkala, že u ní to bylo až při druhém těhotenství, a taky jí nic nepomohlo. Což neznamená, že se s tím smířím.
Jinak jsem ráda, že jste vždycky s deníčkem napřed, alespoň vím co mě čeká, a na téma které mě zajímá už jsou rozjeté debaty. Tak si z toho vždycky můžu vybrat to svoje. Jen tak dál, ještě že vás holky mám.
Ahoj Myšanda.

Sophie
Stálice 62 příspěvků 19.05.04 15:25

Ahoj všichni kulatící se,
je opravdu dobré slyšet, že už se kulatí i Danka jak tak koukám, tak všichni se rozhlíží po těhu oblečení. No vidíte a já z vašich rad ani nemůžu těžit. Ale kalhoty jsem si tady už koupila, v normálním supermarketu a jsou úplně super, kupodivu jsou i dostatečně dlouhý- proto asi byli ve výprodeji. Mexičánci jsou všichni hrozně piďi. Moje čístlo bot tady vůbec neseženu a někdy má člověk opravdu problém sehnat správnou délku kalhota. (jsem 175cm vysoká a boty mám 41…no vím, nejsem žádný prcek…ale tady je to opravdu naprostá rarita)
Mio, myslím, že se nemusíš bát, když se budou deníčky psát podle toho co je pro nás Podzimátka aktuální, i když o tom bylo napsáno spoustu. Já kolikrát ani nemám čas probírat staré příspěvky. A i když už budu trojnásobná mamina, vůbec mi nevadí si připomenout naprosto vše v každém stádiu.
Vždyť tady kolikrát i narazíme na spoečný problém a tak se můžeme kolikrát vypovídat mimo téma deníčku.
My jsme za tebe všichni vděčný, že ten čas někdy v práci máš a nový deníček načneš. Dík!!!! Čím víc se budeme blížit k porodu, tak se témata o něco víc rozšíří. Jako třeba výběr porodnice, otec u porodu atd. atd.
Pupina na chvíli vypadla, asi si užívá Čech a nemá přístup na internet.
To bude asi i můj případ, protože tady mám nonstop připojení a toho času velmi málo, a když budu mít čas v Čechách po mém příjezdu, tak připojení bude mizerné.
Ale určitě mi to nedá, a od Podzimátek se netrhnu.
Danko, určitě chápu, že jsi vytočená. Já se také kolikrát nedokážu udržet. Pamatuji si, že když má kamarádka byla poprvé těhotná, tak mi líčila, jak jí každý leze na nervy…a k tomu dodala, že já jsem asi jediná, kdo ne. Hmmmmm…to byl opravdu velký kompliment! :o) A já kolikrát dnes vím o čem mluvila.....ja­kákoliv maličkost mě dokáže vytočit, natož někdo jako ta tvá parťačka. Asi bych se neudržela a vše řekla narovinu…v klidu, ale hlavně bych s ní komunikovala.
Dnes jsem si uvědomila, že spíše patřím k Letním miminkám, ale já bych tam byla úplně ztracená. Vždyť oni už mají pupky a většina z nich se pomalu chystá rodit. Tak vám doufám nevadí, že jsem tu.
Podle UTZ mám termín až 18.9…a to už je skoro podzim. haha
Tak pa
Také jsem ráda, že vás mám.
S láskou
Sophie a Kevin, 23tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.04 09:23

tak sa znova hlasim,
nic sa mi na pocudovanie nechce. vonku je super teplo. hura.
vcera vaha odhadla ze som pribrala 3kg za par dni. no nic to bude pupikem. druha tragedia, kazde rano mi hodinu trva kym si vyberiem nieco zo satnika. mam jednu suknu ktora mi normalne pada a par nohavic na gumicku. vsetko to nosim ako bedraky. lenze teraz si to musim povytahovat az po pupok a pripadam si smiesne :o). a tym ze te nie je ten strih na pupik tak to odstava. takze vyzeram jak sud…sudok :o). ale aspon do tvare zevraj vyzeram stale lepsie :o) az sa cervenam :o).

sophie, ja mam tiez 175 a teraz uz 77kg!! ale nevyzeram na tolko :o). a zijem v strednej europe a vsetko mi je velke v pase a male na zadku, ale aspon boty su v pohode. mne sa strasne pacia mexicka kombinacia farieb a tie ponca a tak.

zuzi, twiggi je asi dost drahe :o(, a navyse saty by som potom uz nenosila. takze mozno nejaku bluzku si kupim. v sobotu to omrknem aj tu novu predajnu. este raz dik za tip.

majte sa pekne
danka17tt(zajtra uz 18 (teda 20tt))

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 20.05.04 09:36

Ahoj holky!!!
Já pro vás ty deníčky píšu ráda!!! Aspoň mi to v práci víc utíká. Včera jsem si pěkně zachatovala s kamarádkou z Londýna. připadala jsem si aspoň více užitečná:-))) Řekly jsme si toho tolik, že nám to bylo ještě málo, a tak se za ní příští týden s mužem chystáme. Už jsem obtelefonovala kde co, dokonce to pojištění do zahraničí u Aliance je tak, jak jsem říkala. První tři dny 180 Kč, pak každý další 40 Kč za den, limit pojištění je neomezen (některé pojiš´tovny to mají třeba jen do půl milionu), a v celém balíčku je pojištění při úrazu, zavazadel a odpovědnost … A hlavně!!! pojistí mně do 26.týdne úplně v klidu!!!

teď je potřeba zabukovat letenky, snad nám projde platba kartou, protože jsme to ještě nezkoušeli a na tom papíru s kódem bylo, že se ta karta nedá použít pro rezerveci letenky… jsem zvědavá. Budu informovat. Má Dr. proti tomu nic nemá, že ten let je krátký, já v poho a ať si to pěkně užiju, když jsem na vrcholu… (to nechápu čím???:-))

Taky jsem pro vás připravila nový deníček, je docela zajímavý, tak už ho posílám. psala jsem ho večer na manžílkově noťáskovi do 10 večer, on byl na florbale. Ani jsem nestihla ušít ty tkalouny na proutěný závěs na balkon. Snad dneska.

Pupina by dnes z ČR měla letět zpět, tak jí držmě palce, jsem napnutá jak strunka.
Sophie, máš ty ale trápení se svou velikostí!!! Poletíš rodit do Čech i s mužem nebo on tam zůstane a přiletí později? Určitě o sobě musíš podávat zprávy, těší mě, že jsi na mimču stejně závislá jako já!!! já už lezu i jinam!!!

Danko, z té blbé kamarádky si nedělej hlavu, normálně ji přehlížej nebo jí nějakou lumpárnu udělej. Ale nebuď zlá. jen to na ní narafič tak, aby to vypadalo „jako“. A co to je mechur? Budik? A je fakt krásné, že už nic neoblečeš, hi hi:-))) Já jsem na tom stejně.-) Musím si přešít šaty, jsou mi úzké přes prsa, ale látku ještě mám a chci si ušít sukni na tkaničku:-) Mně ty kalhoty moc nebaví, já jsem sukňová… a maličká 162/63 (teď…:o )
Tak zatím pa - možná v příštím deníčku.
Mia s neposednou Aničkou!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.04 12:00

Ty vado, já tu lítám v práci jak urvanej plakát, uuuf…
Jsou dny kdy se tím stresem nechám strhnout a pak jsem vyždímaná jak hadra na nádobí a pak se musím zklidňovat.
Ale co, na podzim se mi potom možná bude stýskat. I když dnes je to tu opravdu unikum! Ale jindy jsem flegmoš že se mnou nikdo nehne.

Tak Ty nám odlítáš do Londýna!!! Tak ho ode mě pozdravuj, my tam lítáme na služební cesty. V těhu jsem to už pak dvakrát odmítla, protože to bylo celkem na začátku a byla jsem hrozně unavená, tak jsem z toho měla strach že tam chytnu ňákej bacil, když je Londýn tak kosmopolitní a taky vysedávání u večeře do půlnoci bych asi nezvládla. V které části Londýna budete? Letíte s Easy Jet?

Včera jsme byli na tom genetickým utz, tak jsme prý mimořádně zdraví, a kolonku s pohlavím dr nechal prázdnou :)
Včera jsem si taky vyprala první dávku košilek a kabátků, tak se dnes vrhnu na žehlení. Manža když to viděl na šňůře tak byl malinko naměko a ptal se mě jestli si vůbec dovedu představit, že tohleto malilinkatý budu někomu oblíkat. Řekla jsem že jo, protože těch miminek u nás v rodině už bylo celkem dost, ale když jsem si představila, že tentokrát to bude NAŠE miminko :) tak to byl takovej moc krásnej pocit. Tož jsem zvědavá na tu realitu.

Mějte se, asi už v dalším deníčku

Slunečnice+drobeček 21+5tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.04 13:11

Ahoj Slunečnicová!!!
S easy jetem bychom letěli moc rádi, ještě ale nemáme zabukováno, manžílek čeká na svýho šéfa, zda-li si bude moci vzíti volno. Má toho jaksi dost. Budeme někde na SZ Londýna v Bushey, Stanmoru, Edgweru… Ze Staensteadu je to kousek. Já tam byla už loni, měla jsem sen naučit se perfiš anglicky, jenže jako Au-pair mě to nebavilo:-) Byla jsem docela rozčarovaná z toho, že nedělám tu vychovatelku k dětem, ale obyyčejnou uklízečku a posluhovačku. tak jsem tu štafetu ráda přenechala jiným.
ty, jo, co děláš, že lítáš na služebky do Londýna? klidně mi to napiš jako soukromou zprávu!!! Jsem děsně zvědavá!!! A úplně tě chápu, že ti vysedávání po restauracích nevyhovuje, já byla ve čt i v pá na oslavách a byla jsem z toho hotová. Říkám, že najíždím na kojenecký režim:-) Brzy spát, v noci se budit:-)
ty jo, tak už žehlíš košilky. No já žádný nechci, tak doufám, že je ani nedostanu, ale manža si ze mně dělal srandu, když jsem bělila ty plínky, že laciněji vyjdou papírové. Já je asi 3× vyvařovala pokaždé v něčem jiném… Ještě jsem je ještě nežehlila, ani oblečky, chci je ještě vyprat v dětském prášku, až jich bude víc a navíc jsou ještě pořád načichlé novotou z té skřínky. Mně úplně dostal obrázek v knížce velká kniha o matce a dítěti, jak držet novorozence, že se jim to líbí na bříšku. mamince leží bříškem na předloktí, nožičky mu visí dolů, hlavičku má otočenou na bok a spinká. je tak mrňavé a rozkošné…připomíná mi to fotku od Anne Geddes, která foti miminka navlečná do oblečků jako medvídek, včelička, určitě jsi to viděla. Já mám v práci medvídkový a někde mám i v e-podobě, že je mimi jako semínko… No a pak jsem si prohlížela ještě loňské prospekty z Londýna a tam byl obraz, kde mamina leží s pokrčenýma nohama, má docela nepříčený výraz, ale na tom vytahaném bříšku jí leží právě narozené miminko schoulené s nožkama i ručičkama pod tělíčkem a ještě je spojeno pupeční šňůrou. Je to hodně zajímavé. jak se jí tam to mimi vlezlo…
No my za par týdnů na tom budeme stejně.
Ráda koukám na fotky jarních miminek, jak jsou malinkaté a rostou, hodně mě zaujalo to, které koupu v kyblíku, asi taky kyblík pořídíme…
No hormony s námi dělají své. Dneska se mi Anička v bříšku pěkně vrtí, je to strašně zvláštní, protože občas narazí do močového měchýře a mně se chce strašně čůrat, pak je chvilku klid a zase se to opakuje. Nevěděla jsem, co to je, až pak mi po chvilce došlo, že mé aktivní mimi. A to ani nejím čokoládu!!! je to fakt krásné.
Zatím pa Mia

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.04 16:18

Ahoj Mio,
my prodáváme svý výrobky do Anglie (okna), asi jako jediní z ČR. Je to zajímavá práce, hodně jsem se nacestovala a naochutnala hodně drahých vín :) Tak se pak možná budu na mateřské trochu nudit, no uvidíme.
Ve Stanmoru jsem byla jako au-pair, a pak jsme se stěhovali do Edgware!! Ale neskončilo to slavně, vyhodili mě doslova na ulici, tak jsem se jak smrad táhla na autobus domů, že už nikdy nikde takovou služku nebudu dělat :) Ale to už je........osm let nazad. Londýn mě fascinuje vždycky znovu!!
Fotky od Anne Geddes jsou pěkný, dnes jsem objevila na www.9mesiců Tajemství lidského života, nebo jak od Nielsona, když jsem to sháněla v knihách, tak to neměli. Tady to je za 500, tak jsem na vážkách. Má to vynikající reference, možná je fajn mít takovou literaturu v knihovně, tak uvidím.
Jinak vlastně nic nemám, veškerou literatutu mám vypůjčenou, tak to doma asi uhádám :)

Mimiš se mi dneska ozývá úplně přenepatrně, tak jsem z toho celá nesvá. Vlastně nevím od kdy se mají kontrolovat pohyby :( doufám, že tam je..živej a zdravej.

Tak pa pa

Sl.

Sophie
Stálice 62 příspěvků 25.05.04 19:46

Já jsem teď měla „Ĺondýn“ v Mexicu. Dobrá kamarádka mě přijela navštívit. Nejdřív jsem uvažovala, že když už jedu do Čech přes Londýn, tak se tam chvíli zdržím, ale rodinka čeká. Tak moje zastávka bude pouze na letišti.
Ano, Mio, odletím nejdříve sama s dcerami…no to bude cesta! A manžílek přijede až na konci srpna. Má tu spoustu práce.
Dancul: Já nevěřím.....opravdu by člověk k tvé postavě nedal 76 kg. Já mám teď 66 kg. Ale určitě bude tím, že jsme každá stavěná jinak. Jak už jsem se jednou zmíňila, mám úzké boky, dlouhé nohy, proto bříško bylo hned vidět a i prsa mi dost narostly........už si ani nedokážu představit, když jsem měla těch 90 kg před druhým porodem. To mě snad opravdu tentokrát nehrozí. Tak i tak trochu doufám, že nepřekročím 75kg.
No uvidíme
Pěknou cestu do Londýna Mio! Ať se Anička nadále pěkně mrská. Jen tak mimochodem, kamarádka mi přivezla nějaké oblečky z Londýn a prý se dají sehnat velmi levně......a jsou jako nové. Prý za pár liber můžeš získat celou výbavičku. Třeba to bude pro tebe zajímavé se trochu porozhlédnout…pro­tože to co mi koupila, je opravdu kouzelné.
Slunečnice: Myslím, že po mateřské úplně všechno doženeš. Čeká tě jiné vzrůšo!!!
A co se týče pohybů, tak v průběhu pátého a šestého měsíců jsou opravdu nepravidelné. Až v třetím trimestru je na místě se začít obávat jestli je vše v pohodě. Mýmu Kevinovi hrozně dlouho trvalo než dal o sobě vědět a např. předevčírem se tam vrtěl skoro celý den.
Tak za chvíli zase pa
Sophie a Kevin

Vložit nový komentář