Podzimní očekávání 17 - Údaje v těhotenské průkazce

Těhotenství

Ahoj holky, jsem strašně zvědavá a všechno kolem mého těhulkovství mě děsně zajímá. Nedalo mi to a musela jsem se své doktorky zeptat na to, co mi zaznačuje do průkazky. Řekla mi toho dost, ale já té latině moc nerozuměla, tak jsem si pomohla s odbornou literaturou a se svými objevy seznamuji i vás.

Do těh. průkazky se zaznamenávají výsledky klinických testů a všechny podrobnosti týkající se těhotenství. I jiný lékař v ní nalezne všechny potřebné údaje, proto ji musíte nosit stále s sebou. Snažte se porozumět všem záznamům a není-li vám něco jasné, zeptejte se své lékařky ? gynekoložky.

PM:poslední menstruace PP:první pohyby
TP:termín porodu Hypertenze: vysoký krevní tlak
Primipara:prvo­rodička Cerkláž:uzávěr hrdla děložního stehem
Edém:otok Protein:bílkovina
Sectio:císařský řez Forceps:kleště
VEX:vakuumextrace Kontrakce: děložní stahy
Glykosurie:cukr v moči Proteinurie:bíl­kovina v moči
Rh:Rh faktor krve Tk:krevní tlak
OP:ozvy plodu Fundus:dno děložní
Thorax:hrudník AP: předozadní
Dilatace:rozta­žení Konzistence: tuhost
Cytologie:vyšet­ření buněk
Hypotrofický:u hyp. novorozence je váha nebo i délka menší, než odpovídá délce těhotenství při odpovídající zralosti plodu
Gestóza:choroba těh. žen projevující se otoky, vysokým krevním tlakem a bílkovinou v moči
Hb:hemoglobin, červené krevní barvivo
Kolpo:vyšetření děložního čípku optickým zvětšením
Cyto:vyšetření stěru buněk z čípku
CS:cervixcsore, stav čípku během těhotenství
Sakrálně:směrem ke křížové kosti
Nulipara:žena, která nerodila
Multipara:žena, která již rodila
BPP:biparetální průměr hlavičky (příčný průměr)
Amnioskopie:vy­šetření barvy plodové vody
Kardiotokografie: vyšetření s grafickým záznamem tepové frekvence plodu a děložních stahů
Symfýza:spojení obou kostí pánevních, spona stydká

Gravidiogram:
tabulka v průkazce, do které se zaznačují údaje zjištěné v průběhu těhotenství. Plná čára vyznačuje průměr, přerušované čáry možné odchylky. Tato metoda zaznačování je však už poněkud zastaralá, všechny kontrolní vyšetření se dnes provádějí ultrazvukem, hlavně v závěru těhotenství. Já mám ve své průkazce zaznačenou křížkem k aktuálním týdnu těhotenství ?symfyzu fundus?, což bude vzdálenost od spony stydké ke dnu děložnímu.
Doktorka mi ji měří metrem na podbřišku v lehu na zádech. V příslušném místě označeném v průkazce křížkem lze ze souřadnic vyčíst, že velikost plodu je asi 20 cm, což i dle jiné literatury odpovídá, jen nejsem příliš moudrá z údaje kg ? zda se týká matky. Pokud by tomu tak bylo, musela bych k 20. tt přibrat 13 kg, v těhotenství celkem 20kg.
Do gravidiogramu se v pozdějším stadiu těhotenství zaznačují CS body (naléhající část, dilatace hrdla, zkrácení čípku, konzistence, směr čípku), které poukazují na to, nakolik je rodička připravena k porodu. Každý lékař počet bodů může stanovit jinak.

Co nás ještě čeká v prenatální poradně?
Kromě krevních testů, všeobecné prohlídky, při prvních návštěvách, pak při pravidelných prohlídkách kontroly vzorku moči, zjištění váhy, poslech srdečních ozev plodu (od 14. týdne), nohy, kotníky, ruce ? zda neotékají, krevní tlak (normální 120/70, kritický 140/90!!!) a také palpační vyšetření břicha ? kontrola výšky dělohy opatrným pohmatem, což je dobrým vodítkem pro odhad růstu dítěte. V pozdějších stadiích těhotenství se zjišťuje, zda se dítě správně otáčí (hlavičkou dolů) a v posledních týdnech se kontroluje, zda hlavička dítěte sestupuje do vchodu pánevního.
A ještě k tomu děložnímu hrdlu (Cervix) ? normálně je uzavírá svalový prstenec. Jiné svaly probíhají od hrdla děložního vzhůru dělohou. Během porodních bolestí se stahují a zároveň vtahují cervix do dělohy a potom jej roztahují, aby byl natolik široký, že jím projde hlavička dítěte. Tuhý cervix hormonálními změnami zvláčňuje, pak se pod vlivem kontrakcí otevírá a jakmile zajde děložní branka, silné kontrakce ji rozšíří. Ale to bude aktuální až u porodu, jen jsem to sem dodala, protože jsem to tak šikovně nakousla a má doktorka jej při každé návštěvě v poradně kontroluje.

A ještě seznámek i s našimi budoucími zlatíčky… kdo víte a chcete se pochlubit, nečekejte, v příští aktualizaci se tam jistě objevíte.

PODZIMNÍ OČEKÁVÁNÍ
Alenka2004 25 let -Severní Morava - TP 25.10.2004
Danka 24 - Bratislava (SK) - TP15.10.2004
Katcha (+ Vítek ?), 31 ? Praha - TP 1.10.2004
Kernerka 28 - Praha-Žižkov - TP 20.9.2004
Kopretinka 25 - okolí HK - TP 23.9.2004
Lenculka 29 ? Brno - TP 15.10.2004
Lucie 25 ? Praha - TP 4.9.2004
Lucula 26 ? Brno - TP 3.10.2004
Mia (+Anička Amálie), 27 - Pardubice - TP 27.9.2004
Michellka (+ kluk?) 22 Holič (SK) - TP 29.9.2004
Myshka 29 ? Opava - TP 25.9.2004
Myšanda - okolí HK - TP 24.10.2004
Pepsi ? Německo - TP 21.9.2004
Pupina 25 ? Francie - TP 2.10.2004
Verunkatehulka 22 ? Brno - TP 13.9.2004
Slunečnice 27 let - TP Slatinice u Ol - 12.9.2004
Sophie (+ Kevin) 27 ? Veracruz (Mexico) - TP 11.9.2004
Zuzina(+ Simon-Peter?) 31 - Pezinok (SK) - TP 3.10.2004
Bledulka 26 ? Ostrava
Sumenka

Sluníčko na líčka, pohlaďte pupíčka.
Vaše Mia - 21 tt

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.04 13:36

Ahoj Mio

děkujeme za nový deníček. Ten můj termín dle MS na 12. 9. se mi vůbec nelíbí a vůbec se jím nechci řídit, protože dle utz mého dr i včera dle velkého utz u jiného dr se má miminko narodit až 23. nebo 25. 9., tak až mě budou hnát na vyvolávání, tak budu strašně kousat :(
Je mi to divný, že dr se chce řídit MS ačkoli ji mám běžně 6 týdnů. Asi chce být z obliga. No uvidíme.
Co se týče průkazky, tak do diagramu mi dr nic nepíše. Já si tam kontroluju váhu, docela to sedí, ke konci to vychází na 13kg, je to ta první tučná čára, ta horní nevím co znamená.

Holky, manža mi včera po týdnu perné práce perfektně zrenovoval kolo, tak jsem se natěšila, jak si na něj sednu, protože tu máme hezký cesty, nedrncá to a ani moc aut nejezdí. No a sousedka na mě houkla jestli jsem nespadla z měsíce, že to nemůžu poněvadž by se miminku mohla omotat pupeční šňůra kolem krku. Tak teď nevím, jestli se mám jít někam zeptat nebo ne. Zrovna jsem se chtěla začít zase trochu hýbat a nechci ze sebe dělat hypochondra kterej nic nemůže, na druhou stranu bych jen nerada způsobila miminku újmu. Nevíte někdo jak to vlastně je???

Děkuji za odpovědi

Slunečnice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.04 13:55

Ahoj Mio.
Díky za další deníček. Nevím, kam na ty informace chodíš. Já z toho dokázala zjistit tak půlku. Ještě bych potřebovala přeložit výsledky kontroly v poradně. Jsem vždycky tak uchvácená pohledem na to škvrně, že mě nenapadne žádná otázka mimo „je v pořádku?“. Průkazku mám teď vedle sebe a luštím ty dosud záhadné informace.
Chtěla bych se vám pochlubit. Vyšetření AFP, mám úspěšně za sebou, tak mi spadl kámen ze srdce. Sice jsem si říkala, že i kdyby něco našli, není to ještě pohroma, ale stejně jsem ráda, že je do dobrý.
Zdá se mi to neuvěřitelné, ale už asi cítím pohyby. V ponělí to bylo jen takové převrácení v bříšku tam a druhý den ráno zase, ale dneska už jsem cítila i pár kopnutí po obědě. Jsem teprve v 18tt (podle ms) a bude to moje první dítě, není to nějak brzo? Někde jsem četla, že se podle toho počítá druhý termín porodu. Nevíte někdo jak?
Ahoj Myšanda

Katcha
Ukecaná baba ;) 2251 příspěvků 20.05.04 14:36

Ahojky těhulky,
Mio to je informací, díky! Já tu průkazku moc nezkoumám, spíš se vždycky jen zeptám doktora jestli je vše v pořádku - je - tak super. Ale na tu křivku rostoucí hmotnosti se asi kouknu, momentík - ano, jsem nad :-)
Slunečnice, jak je sousedka stará? Samotnou jízdou na kole se miminku rozhodně pupeční šňůra kolem krku neomotá! Dost miminek (prý asi 1/3) je do pupečníku zamotaná, ale tím jak se vrtí a obrací. Michalka byla zamotaná velmi pečlivě a na kole jsem nejezdila. Prostě byla šídlo už v bříšku. Kolo by asi vadilo pokud bys jezdila terénem, takže ty otřesy. Pokud máš pohodlnou cestu a chceš se projet, není to podle mého názoru žádný problém.
Myšando, podle pohybů se snad vypočítával termín porodu dřív. Dneska se počítá podle MS a pokud velikost výrazně neodpovídá podle UTZ tak se termín upraví podle UTZ. Aspoň takhle postupuje můj doktor.
Mám tu malou „rušičku“ tak končím.
Katka a Vítek 20+6tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.04 14:57

Tak k těm pohybům, mně řekl v po dr, že mi vypočítal třetí termín dle prvních pohybů a vyšlo to na 10.9.!!! což je o patnáct dní dřív než dle utz. A říkal že všechny tři bude brát v potaz. Ale mně se to vůbec nelíbí. Když maminka není vnímavá a zaznamená pohyby o dva tři týdny později tak se jí jako posune termín jo? Já jsem třeba zrovna byla 2 týdny v posteli a myslím si že to bylo tím klidem že jsem to vlastně rozpoznala. Takže vůbec nemám chuť se tím řídit.

A na to kolo si dnes zavolám sestře, se bude zase tvářit že se ptám na nesmysly, ale ať.

Pa pa

Slunečnice

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 20.05.04 14:59

Ahoj holky!!!
Co bych pro vás neudělala!!! Si to cucám z prstu!!! Ne, je to z Velké knihy o matce a dítěti, jsem zapomněla dodat. Ne vše si z ní beru k srdci, ale je to klasická zahraniční encyklopedie celkem zdařile adaptovaná do českých podmínek…mám ji půjčenou, jinak snad stojí 400Kč. Pak mám doma nějakou brožuru, dva časáky a kupuji Betynku. Myslím, že to stačí, protože to ostatní a hlavně rady z praxe jsou tady na mimču. Jen mi to připadá sprosté to „krást“ kopírováním do našeho deníčku.
Slunečnice, ještě jsem ti psala komentář v 16. deníčku. A šňůry se neboj!!! Na kole si neublížíš, pozor na ty otřesy. Mně už nedělají dobře ani cyklostezky:-) Moc to drncá a nutí mně to močit!!! Pozdravuj sousedku, ať ji blbost kvete!!! Jsem se docela zasmála!!!
Teď se pohupuji na malém míčku, holky, manžílek mi udělal radost, přišel za mnou do práce a dal mi ho!!! Já jen koukala. A to jsem stejný dostala minulý týden k narozeninám, teď mám druhý, abych si ho nemusela nosit do práce!!! Už jsem mu říkala, že na něm budeme koulet Aničkou, aby se naučila držet rovnováhu. Ale to asi až od jejího 5.-6. měsíce - jak jsem zase někde vyčetla.
Myšando, že cítíš už pohyby teď, je v pořádku, na literaturu nedej. Já je cítila už v 17.tt a mám je vypočítané zcela přesně. Vím, kdy jsem byla oplodněna. První pohyby se kontrolují kvůli přesnosti, měly by nastat v polovině těhotenství. Moje dr. na to má kolečko s patentkou, ve kterém mi termín „vytočila“. Řekla jsem jí, že 23.4. jsem pocítila to bublání a vrnění a 10.5. kopance a ona mi řekla, že to vychází na den přesně, tedy TP 27.9.

Holky, s Londýnem to vypadá zatím bledě, budu vědět více zítra, protože manžílek asi nedostane dovču. Děláme v jedný firmě, ale on má blbějšího šéfa:-(. Uvidíme. Já ale zítra nejsem v práci=na netu, tak dám vědět v pondělí. Šéfík mi dal volno:-)))
Tak se (s)mějte na své pupíky a hlaďte je, co to dá!!!
Hezký víkend Mia

pepsi
Kecalka 202 příspěvků 20.05.04 15:00

Slunecnice, ja jsem ted 22+2 a na kole jezdim celou dobu. Mam ho jako dopravni prostredek do prace a i jen tak na projizdky. V knizkach kolo primo doporucuji, vedle plavani, prochazek a jinych sportu. Jedine, co by se nemelo jsou in-liny a lyze, kvuli nebezpeci padu. Tak klidne nasedni a jed.
Pupik mi dava pekne zabrat, snad vubec nespi a snazi se prokopat z bricha ven. To jsem zvedava, jestli bude tak akcni i po porodu:-)
Cauky, Pepsi + Pupik

guerita
Stálice 61 příspěvků 20.05.04 15:04

ahoj vsem,
pripojuji se k podzimnimu seznamu:

Eva (+Adam) 27 - t.c. Zlin - TP 27.9. 2004

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.04 15:28

Díky za informaci. V pondělí mám poradnu, tak doktorce o pohybech řeknu. Podle ultrazvuku (i podle data početí) je prcek o 4 dny starší než podle ms, tak uvidíme, jak to vyjde podle pohybů . Už se těším až ho/ji znova uvidím i když zatím jen černobíle.
Ahoj Myšanda

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 20.05.04 15:40

Ahoj Evi!!!
Srdečně tě vítám.
Pokud jsi na e-mimču poprvé, podívej se na naše starší deníčky, ať jsi třeba v obraze, o čem všem drbem. Najdeš je snadno, do vyhledávače napiš „Podzimní“ a ony ti vyskočí.
Jinak se často zapojuj do diskuzí, ať tě trochu poznáme. Ať se ti u nás líbí.
 Mia

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 20.05.04 15:44

PS: máš stejný termín jako já!!!
Tak, která bude dřív?
 Mia

bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 20.05.04 16:39

AHOJKY,

promiň, že se vám sem vtírám, patřím k P.S.T. od Fantagiro, ale já sama osobně jsem v 23. týdnu (22+3 tt) a na kole jezdím jako fík, zrovna včera jsem si dala půlhodinku na kole. Jak píše Katcha, jedinej problém mám s nerovnostmi silnice, tak si vybírám takové trasy, kde je pěkný asfalt.

Holčička to zvládá dobře, žádné extrémní reakce, tak jí moje aktivita asi nevadí. V úterý jsem byla dokonce na hodině aerobiku (cvičila jsem pravidelně před otěhotněním a chodím na těhotenské cvičení) a cvičila jsem s ostatníma, jen jsem trochu ubrala na intenzitě, vynechávám poskoky a místo posilování břišních svalů si cvičím dle těhotenského cvičení posilování pánevních svalů, dna pánevního a prsních svalů.

I hodinku aerobiku holčička zvládla, a já jsem se u toho nádherně odreagovala a uvolnila přebytečný adrenalin a rozpumpovala tělem endorfiny.

Takže kola se vůbec neboj a hurá do sedačky.

Markéta a Šmudlinka 22+3 tt

PS: Jinak já jsem první pohyby ucítila na konci 20.týdne a podle toho mi doktorka posunula termín porodu.
Podle MS budu rodit 21.9.2004 a podle pohybů 26.9.2004 a podle UTZ na genetice 22.9.2004
Takže snad někdy mezi 21. - 26.9 porodím
ONO TO TAM NEZůSTANE!!!!!:-)))))))))))

bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 20.05.04 16:43

AHOJKY

Tak to jsme na tom úplně stejně.
Na kole jezdím skoro denně a taky jsem ve 23. týdnu

Markéta a Šmudlinka 22+3 tt
A kope a kope.........:-)

bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 20.05.04 16:48

AHOJKY MIO,

Taky bych se ráda zapsala do vašeho seznámku.

Patřím sice i do deníčku P.S.T. od Fantagiro, ale doufám, že budu zvládat oba dva.

Jmenuju se Markéta, je mi 25 let, jsem z jižních Čech jsem ve 23. týdnu těhotenství (22+3tt)
Dle výsledků odběrů plodové vody čekáme holčičku - jméno se stále řeší - a termíny porodu jsou následující:
21.9. podle MS
22.9 podle UTZ na genetice ve 22. týdnu
26.9 podle prvních pohybů, kterých jsem si dříve nevšimla.

Zdravím všechny PODZIMAČKY.

Markéta + Šmudlinka 22+3 tt (nick BOLERO)

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 20.05.04 18:37

Ahoj Market,
tak to jsem ráda, že jsem konečně našla zmínku o pohybech Šmudlinky. Je to super, co? Myslela jsem na vás, kdy si kopne poprvé:) Jenže k tomu kopání si Bára přidala i boulení (tak nazývám to její přetáčení) a to je docela bolestivá záležitost. Ale i tak jsem moc happy, je to hrozná psina, když mám najednou břicho pahorkaté:) Tak doufám, že se nakonec dostanem k tomu, že se otočí hlavičkou dolů:)
Měj se hezky
Gabča a Barča 21+1tt

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 20.05.04 18:43

Ahojky holky,
zdravím vás všechny. Po vzoru Bolera bych se k vám ráda také přidala. Sice jsem kdysi na počátku chvilku byla, ale nějak jsem to pořád moc všechno nezvládala, pak jsem zůstala doma a tak jsem doma byla ráda, že jsem stíhala náš původní deníček. Ale už jsem si našla systém, takže bych ráda i k vám, doufám, že mě (nás) přijmete.
Takže něco málo o nás: jsem Gabča, je mi 22, jsem od Berouna (Libomyšl), jsem teď 22tt, čekáme podle UTZ holčičku (a říkali to 2 doktoři, tak snad nekecaj a navíc moje máma - čarodějnice mi to taky spočítala:))), bude to Bára (pokud mě nezasáhne jak blesk z čistého nebe jiné jméno, které by Báru převážilo:). Termín porodu mám podle MS 1/10, podle UTZ 30/9 a 1/10. Podle pohybů bych ho měla skoro o 3 týdny dříve, 11/9, ale tomu nevěřím, protože i podle mě to bude až ten přelom září října. Jinak jak jsem psala výše, tak se už od 6tt flákám doma, takže s mým přístupem na net to je horší, fakt můžu jen večer, neb jsme zatím nedořešili způsob připojení (není co řešit, krom mobilu jinou šanci u nás nemáme). I tak si vždycky ale večer hezky počtu:)
Mějte se všechny hezky
Gabča a Barča 21+1tt

pepsi
Kecalka 202 příspěvků 20.05.04 21:56

Marketo se Smudlinkou, ja mam podle MS termin taky 21.9., podle UTZ to pry odpovida, tak schvalne, ktera budem driv? Ja bych klidne i pockala do rijna, at do te doby stihnu vsechno pripravit, ale planovat na minutu se to asi neda, co?
Petra + Pupik

bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 21.05.04 07:37

Ahojky Pepsi,

přijímám Tvou výzvu a těším se, která z nás dvou bude vítězkou. :-))))))))))

Jinak děvčata, pokud je mezi vámi ještě nějaká s termínem 21.9.2004, přihlaste se nám, ať může mít s Pepsi přehled, k kým soutěžíme o prvenství.

Včera mě moje holčička pořádně vystrašila a bylo to poprvé, kdy jsem o ní měla opravdu strach. Odpoledne mě přepadla divná bolest břicha, takové bolestivé tlaky v břiše. Chvilku jsem měla strach a pak jsem si došla na malou.
Podle mých předpokladů to nakonec byl přeplněný močový měchýř a nějaké větry k tomu. Ale strach jsem o ní opravdu měla chvilku veliký.

Doufám, že dneska zlobit nebude.

Mějte se hezky i při tom šíleně hnusným počasí.
Tady u nás na jihu čech zase leje a leje.

Markéta a Šmudlinka 22+4 tt

bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 21.05.04 07:42

Ahojky Gábi,
tak se asi budeme potkávat na více místech, viď :-)))))))

Jinak já musím maličkou pochválit, její čuty a šťouchy jsou zatím mírné a žádnou bolest mi nezpůsobujou.

Všimla jsem si, že nejčastěji kopání pociťuju pod pupíkem a pokud si večer lehnu na levý bok, tak tam také pěkně čutne.
Jinak teď právě probíhá ranní čutání pod pupíkem, ale opravdu to vůbec nebolí.

Alespoň o ní vím, že je živá a že se jí tam daří dobře.

Měj se hezky a pozdravuj Barunku.
Markéta se Šmudlinkou

myshka1
Povídálka 35 příspěvků 21.05.04 07:55

Ahoj holky,

zdravím nové podzimačky a podzimátka!
Mio díky za super informace! Konečně se trochu orientuji!
V práci mám teď docela frmol, tak na deníček nemám dost času?..ale zjistila jsem, že jsem se minulý týden zapomněla odhlásit, tak jsem tady byla vlastně nepřetržitě asi týden :o) ?.. má hlava jedna těhotenská??.
Náš mimísek taky kope o sto šest, včera v restauraci u večeře to byl docela šrumec ? taky jsem se ale pořád řezala smíchy a mimísek předváděl hotový cirkus. Vůbec mám poslední dobou pořád dobrou náladu, spoustu věcí, které jsem si asi dřív až moc brala, tak jsou mi teď docela fuk a moje mysl se soustřeďuje jen na ty podstatné záležitosti?? a taky jsem začala být nějaká prostořeká. Před nějakou dobou jsem šla s naší fenkou staforda z procházky a potkaly jsme dva skinhedy (fakt je strašně nesnáším!). Jeden k nám prohodil: ?Ty vole (pardon), pitbul?? a co mu na to odpověděla seriózní těhule ? ?Ano a žere skinhedy!? A měly jsme klid. Podotýkám, že ještě loni jsem byla tichá, seriózní ?mladá? žena :o)

Odpoledne jdeme s mimískem na kardioecho vyšetření, prý pro jistotu, tak jsem zvědavá? vůbec netuším jak a čím se to bude dělat. V pondělí podám zprávu (potom jedeme na víkend k rodičům na jih).

Míša a mimísek 22 tt

Bledulka
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 21.05.04 08:07

Ahojte holky,

je prima, ze jsem se docetla co vsechno nam pisou do prukazky. Jen mne zarazil tlak, na uterni kontrole jsem mela 145/90 a lekar se nad tim vubec nepozastavil … Jinak mi byla odebrana krev ohledne mozneho postizeni miminka, tak ted tyden budu jak na trni, protoze mi rekli, ze pokud mi do tydne nezavolaji z genetiky nebo z ordinace ta testy dopadly v poradku. Takze mne ted leka kazde zazvoneni telefonu …
Preji vam vsem moc pekny vikendik.

Bledulka 16tt+6

PS: Jo termin narozeni miminka mam zatim jen jeden a to 29.10. 2004

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.04 09:18

Ahoj holky
já dnes vrčím na každýho koho potkám, to je fakt děs běs :(
už od včerejška, nějak se to všechno valí a každej pořád něco chce, že bych je nejradši poslala někam. Včera jsem manžovi řekla, že to je pověra že se nemůže jezdit na kole, tak se vytočil, že hlavně že si studuju všechny ty vitamíny co jíst a éčka, ale tohle podceňuju. Prostě děs. Si fakt zavolám tomu doktorovi ať to mám něčím podložený, protože holt obyčejnej selskej rozum tady nefunguje. Ách joo.
To by mě zajímalo jestli některá vybíráte potraviny, aby byly s co nejmíň aditivama a málo trvanlivý a bez majonézy a tak. Mně to teda přijde přirozený, i chuťově lepší, takový čistší když je tam míň chemie. Ale v dnešní době si připadám jako blbeček, že nejsem in, když nekupuju to co je v reklamách. Už o tom vůbec nemluvím. Jednou jsem se zmínila že mimču asi moc neprospěje opečenej kabanos, aspoň ne tak často, a všichni se na mě koukali jesi nejsem …s prominutím pošahaná.

No, snad nám víkend přinese něco pěknějšího, chystáme se k vodě, tak uvidíme. Mějte se moc hezky :)

Slunečnice, dneska zamračená

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.04 09:57

Ahoj Gabčo, jmenuji se Jitka a pocházím z Neumětel, ale teď bydlím v Hostomicích. Mám podobný termín. Jestli budeš chtít, tak se ozvi.

Ahojky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.04 10:00

Ahoj Slunečnice.
Mluvíš mi z duše. Taky mám teď v práci frmol a občas už mám chuť na někoho vyjet. Moje kolegyně má dostat výpověď, tak se hodila marod (prý do konce léta). Tak to mám na krku sama. Jsou tu samí chlapi a dokud se nebudu kutálet, budou mě honit. Hlavně se nedat.
Na kolo bych neváhala. Já teda jezdím opravdu jen na krátké projížďky a dávám pozor na otřesy. Na sousedské rady bych moc nedala, ale pro klid duše se doktorky zeptej. Pokud jsi v pořádku určitě nebude mít námitek.
Ohledně těch potravin, ne že bych vybírala, ale třeba po většině jogurtů je mi prostě špatně. Od chvíle co jsem otěhotněla snese žaludek jen pribiňák nebo jihočeský jogurt. Tuhle jsem zase neodolala a při domácím uzení jsem si dala kus přeuzeného buřtíka, juj to pak byly mety na onu místnost. Co se týče éček, těm se asi v dnešní době úplně nevyhneme, ale omezit je není podle mě nic špatného natož pošahaného.
Takže úsměv zpátky na tvář, a přeju hezký víkend.
Ahoj Myšanda.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.04 10:07

Ahoj Slunečnice! A co věšet prádlo, to taky nesmíš?:-) To jsou hrozný babský kecy… Já jezdím na kole, třikrát týdně chodím plavat a v pondělí jsem byla na genetickým UTZ a mimino rozhodně žádnou pupeční šňůru kolem krku nemá… To snad ani není možný, že ještě dneska někdo těma kravinama může plést lidem hlavu!!! Kolo není dobré jen proto, že je u něj zvýšené riziko pádu - nic jiného… A kromě kola jezdím na rotopedu (strídám to pravidekně s tím plaváním)!!!

Alča 20tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.04 10:27

Ahoj,

Mia, ako vzdy dobry dennicek, plny faktov. Este by ti lekary mohli pisat citatelne a hadam by som to rozlustila :o)

Michellka ja som tiez citila pohyby v 18tt podla ms, teda take nevyrazne, poriadny kopanec este len cakam. Ale podla utz je mimi starsie. Ale podla bt co som si vtedy merala tak malo vzniknut okolo 14dc. Takze neviem, ale je to fuk von to stejne musi.

Bolero, vies co ty mas teda energie. Ja som to do teraz zvladala squash, a ine ale teraz na mna dosla hrozna unava. Kde je ten priliv energie co pisu!! Vcera som sla spat pred 10 a keby rano nehrmelo tak sa nezobudim (zobudila som sa o 8). A to nic nerobim iba papam a priberam :o)

Zuzi, bola som v tom obchodiku. No Capri gate maju cierne elegantne, ruzove a paskate ? sportove. Ale tie paskate sa mi celkom lubili a su dost pohodlne tak som ich kupila. Vyzeram v nich ako fasirka, ale dlabem na to. A dnes si tam idem kupit koselu modru. Neda sa tam platit kartou takze si zober dost penazi. Teda gate stoja okolo 1300 a ti tricka a bluzy od 400-1000 . je tam taka mila mlada baba.
Chcem byt pekna tehulka :o) tak to manzel musi pochopit :o)

Tu nam krasne prsi :o( zajtra div ze nebude mrznut. Ale vcera bolo 26 a uz mi to bolo vela. Chcela som sa slnit ale z toho tepla je mi dost zle.

Este by ma zaujimalo tvrdnutie brucha a pichave bolesti ale ine ako na zaciatku, take akokeby male ihlicky. Nemate niektora nieco podobne. Neviem ci je to preto ked mamplny mechur a tlaci. A to tvrdnutie ja neviem kedy je to fakt tvrde, je to ako beton? Inac ja to mam vsetko posunute. Unava a caste mocenie su mojim problem az posledne 2tyzdne. Uz ma to nebavi chodit furt na wc!

Prajem vam pekny vikend
Danka 18tt

Michellka
Kecalka 203 příspěvků 21.05.04 10:34

Nazdárek!

Tak mám zas chvilku čas mrknout na Vás a pozdravit! Holky mám tolik práce a nestíhám, normálka se mi po Vás stýská! A kulihráškovi taky … zrovna se vrtí abych Vás pozdravila i za něj! :-) nezbeda

Vítám i nově příchozí .. to se nám ten seznámek pěkně rozrůstá!!!! to bude dětí!!! príma!

Mio díky za deníček, konečně jsem se trochu vyznala v těch stoupajících čarách vzadu v průkazce! A už vím proč se doktorka tak divně tvářila když jsem jí na min. poradně řekla že jsem přibrala jen kilo (a předtím 2,5 shodila) no teď už nabírám pořádně tak snad mě pochválí :-DD Jdu za ní příští týden! A pak ještě 31.5. na utz jsem z něj děsně nervózní! A co myslíte bude to ten kluk!??? Už máme i jména .. kluk bude Vladimír po taťkovi a holčička … Liduška, Kristýnka nebo Hanička :-D

Tak už máme postýlku a přebalovací pultík!!!!! Stojí pěkně v ložnici a každej večer na ně civím dokud neusnu! Sehnali jsme je v IKEA za dobrou cenu a se vším co bylo potřeba! Opravdu v Ikea mají pěkné a nápadité věci pro dětičky větší i menší!

Tak jdu zase makat! nějak se mi to tady hromadí na stole!

pozdravuju Vás všechny a vaše pupíčky i dětičky i za prcka!!

Hodně sluníčka přeje Miška s kulihrandou 19 tt :-D

Michellka
Kecalka 203 příspěvků 21.05.04 10:41

Čauko Myško

jsem taky porpvé těhotná a pohyby jsem cítila taky poprvé v 16 tt(mimíska) nejdřív bylo kopnutí (26.4) a ještě jsem nevěděla jestli to opravdu je mrňous a pak mi to 1.5 dalo jasně vědět že tam je a od té doby cítím pohyby denodenně a skoro pořád … bude to nějaký artista :D ale jak se to počítá nevím! Paní doktorka má na to takové to kolečko ..

Tak si užívej kopanečky!
Pa Miška

zuzina1
Povídálka 14 příspěvků 21.05.04 11:14

Ahojte babulky,

no teda - pekne sa nam to tu rozrasta. Srdecne medzi nami vitam nove podzimacky a podzimatka: Evu, Marketu a Gabcu. Len tak dalej. Tento tyzden stiham iba citat prispevky, ale nemam cas na ne reagovat. Mam vela prace.

GABCA: nedavno som citala starsie dennicky podzimaciek a spomenula som si aj na teba, ze kde si sa vytratila. Takze, este raz, vitaj spat! Mimochodom, podla UTZ mam tiez termin porodu 1.10.

MIA: opat pekny dennicek. Dakujem. Ak dovolis tak cez vikend by som skusila pripravit novy dennicek na temu cvicenie v tehotenstve. Akosi sa nam tu rozmnozili diskusie na temu: tehu cvicenie, bicyklovanie, aerobik atd. Takze, skusim zlepit nejake informacie. Pekne sa o nas podzimacky staras a zasluzis si veeeeeelku pochvalu :-))))))))

SLUNECNICE: vobec nedaj na „dobre rady“ svojej susedky. Ak sa citis v pohode, tak kludne mozes bicyklovat, dokonca si tym aj tvoje klbiky oddychnu, maju teraz vacsiu zataz :-)))) Moja svagrina isla doslova „rodit“ na bicykli: kedze mala problemy s klbami, tak az do porodu sa v:,–(e pohybovala na bicykli. V termine porodu sa vybrala za svojim lekarom na polikliniku (opat na bycikly) s tym, ze jej akosi tvrdne brusko a pobolieva v krizoch. Lekar jej okamzite zavolal sanitku a viezli ju do porodnice. Ledva-ledva stihla zamknut bicykel a zavolat manzelovi aby prenho prisiel na polikliniku.
Co sa tyka potravin: v jedle sa velmi neobmedzujem. Nemyslim si, ze sa stravujem nezdravo, ked si obcas dam udenu klobasu alebo slaninu. Snazim sa jest aj vela ovocia a zeleniny. Jedine co vobec nejedavam su rozne vitaminy, ktore sa predavaju v lekarnach (samozrejme okrem materny), radsej uprednostnim cerstve vitaminky v ovoci a zelenine.

DANKA: dakujem za referencie z obchodu. Na buduci tyzden tam hned pobezim. Nejake to tricko by celkom bodlo. To vrdnutie bruska by som velmi nepodcenovala: tvrdnutie tak raz-dva za den je v poriadku. Ale ked ti zacne brusko tvrdnut (tak ako si pisala - tvrde ako beton) viac krat za den a v pravidelnych intervaloch, tak hned radsej volaj lekarovi. Proti obcasnemu tvrdnutiu dobre zabera magnezium, ale taktiez odporucam poradit sa s lekarom o jeho uzivani.

Nas mrnous sa ma k svetu, aj ked si stale myslim, ze je to maly lenivec. V brusku sa prevaluje zo strany na stranu: raz ma kope v pravo dole a o par hodin neskor da o sebe vediet na lavej strane. Najradsej by som chodila ćely den s UTZ na bruchu aby som mohla pozorovat akrobaticke vykony nasho mrnousa. Uz viete, ze nas nase babetka vnimaju a pocuju? To je fantasticke akosa tie nase dietky hlasia k svetu.
Tiez mam problemy o ktorych ste niektore z vas pisali a to: mocovy mechur. V noci chodim 4-5× na WC, cez den to ani nepocitam. Niekedy mam rozrobenu robotu, pride to na mna, ale snazim sa to oddialit a potom je to katastrofa. Na zachod doslova odkracam v krchoch, prehnuta na polovicu. Vtedy citim velmi silne tlaky az pichanie (presne ako ty Danka), ktore sa menia na bolesti. Uz si davam vacsi pozor a snazim sa vzdy ist na WC, ked to na mna pride.

.....aaa, mrnous sa prave zobudil. Asi zaregistroval, ze sa blizi cas obeda a chysta sa v brusku zaujat vhodnu polohu na stolovanie. Prevaluje sa zo strany na stranu.

No musim opat nieco urobit aj v praci.

Zdravi Vas mrnous (21+5tt) a prihlasena Zuzina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.04 11:28

Ahoj marketo,
nekde jsem vycetla, ze ty tlaky v brise jsou tuhnuti delozniho svalu. Od minuleho tydne je pozoruji take (asi 2× denne). Poprve me to taky vystrasilo, ale cetla jsem, ze je to bezne, jen to nesmi byt moc casto - asi do peti denne. Jsem ovsem prvorodicka, tak s tim nemam zkusenost. Holky zkusenejsi, poradte......
Zdravim vsechny a uzivejte si toho fotbalku v briskach.
Eva (guerita) 22 tt

zuzina1
Povídálka 14 příspěvků 21.05.04 11:40

Ahoj Eva,

v mojom prispevku (nizsie) som sa snazila Danke poradit. Ma podobny problem ako ty. Tvrdnutie bruska raz-dva x za den je v poriadku (tak ako si pisala). Ked vsak zacne tvrdnut castejsie a v pravidelnych intervaloch, treba radsej ihned kontaktovat lekara. Mne tiez zacalo brusko minuly tyzden tvrdnut - tak raz az tri krat za den. Lekar mi povedal, ze je to OK. Proti tvrdnutiu moze zabrat uzivanie magnezia, ale tiez sa treba poradit s lekarom.
Ja som druhorodicka a tiez ma minuly tyzden to tvrdnutie vystrasilo. Teraz som uz opat kludna.

Zuzina

bolero
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 21.05.04 11:53

Ahojky Evo,

Děkuju za informaci, tvrdnutí bříška jsem si u sebe už taky všimla včera mi k tomu přibyly i ty podivný bolesti.

Jinak jsem si všimla, že nemám vůbec nucení jít na WC na malou a přitom mám už plný močový měchýř a bříško mě potom bolí.

Je to normální, že nemám nutkání jít čůrat a přitom mám plný močák?

Máte s tím některá zkušenost? Jsem taky prvorodička a potřebovala bych poradit?

Děkuju a zdravím všechny fotbalisty a fotbalistky.

Markéta 23tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.04 12:34

Ahoj holky
ještě sem nakukuju, než odfrčím na víkend, děkuju za rady ohledně ježdění na kole, hned jste mi zvedly náladu :)
Taky mě napadlo Vám dát kulturní tip. V út jsme byli na fantastickým filmu Dům bláznů, je to ruský film odehrávající se v blázinci v Čečensku v době kdy vypukla první Čečenská válka s Ruskem. Personál opustil pacienty a celé je to o tom co se dělo dál..... Nakonec všichni ti blázni se zdáli být daleko normálnější než ti venku. No skutečně už jsem dlouho neviděla tak dobrý bijásek. Koukla jsem na netu kde to dávají, je to v rámci projektu 100, takže žádná masová zábava. Pro ty co by se na to rádi koukli připojuju kde to hrají:

Dům bláznů

21.5. Kotva - 17:30 hod. Č. Budějovice
22.5. Minikino v kině Elektra - 17:00, 20:00 hod. Plzeň
3.6. Svět - malý sál - 20:30 hod. Znojmo
5.6. Biograf ARTe FAKT - 20:00 hod. N.Jičín
14.6. Máj - 20:00 hod. Litoměřice
8.6. Městské kino - 20:00 hod. Nový Bor


Tak a teď už pa pa, hezký víkend

Slunečnice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.04 12:47

Ahoj tehulenky,
Mio dik za krasny denicek. Jsem tady dlouho nebyla, protoze jsme meli zavirovany pocitac :( ale uz je to v pohode, tak snad napisu casteji. Protoze mam asi nejstarsiho mimiska, tak absolvuju vsechny vysetreni jako prvni, takze se dneska podelim o dalsi. Jedna se o vysetreni, ktere ma urcit, zda nam spravne funguje stitna zlaza (asi kvuli cukrovce). Tak dneska brzo rano jsem prisla na polikliniku a sestra se me pta: vite co vas ceka? Ja rikam, ze ne a ona na to, ze to je to nejhorsi vysetreni z celeho tehotenstvi apod. straseni. Takze predem rikam: holky nebojte se, nic tak strasneho to neni. Nejhorsi na tom bylo akorat to, ze to trvalo cca 3,5 hod + cesta. Takze nejdriv vam pichnou do jednoho prstu a odeberou malou zkumavecku krve, pak jdete do cekarny, oni krev posilaji do laboratore, kde vam zjisti zda nemate vysokou hladinu cukru (pak by vam ten test nemohli delat a poslou vas domu - nasleduje porada se svym lekarem a ten vam na:,–(i dietu), pokud je vse v poradku, tak vam daji vypit pul litru takoveho sladkeho napoje (je hnusny, ale da se to), pak hodinu po vypiti musite odebrat vzorek moci do zkumavky a znovu vam sestra pichne do prstu (do jineho nez predtim) a zase vezme krev, pak zase cekate hodinu a pak jeste jednou na pichani do tretiho prstu (uz bez odberu moci). No a pak konecne muzete domu :) Takze jsem tim zabila dneska cele dopoledne. Jediny problem byl v tom, ze tam musite jit uz brzy rano a na lacno. A behem cele procedury nesmite jist ani pit. Takze ja jsem pak mela hrozny hlad a zizen, jsem zvykla snidat, tak me az skoro braly mdloby, ale jak jsem psala, da se to vydrzet. Kdo to ma pak z nemocnice daleko domu, tak doporucuju vzit si sebou svacinku a na zaver si ji snist. Tak to jsem se rozepsala, snad vam to k necemu bude. Ja osobne jsem radeji informovana, at me pak nic nezaskoci a sestry zbytecne nedesi.
Tak zatim pa a hezky den.
Lucie + mimisek (chlapecek)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.04 13:00

Jéé, mně to dělali ve středu, dá se to v pohodě. Taky jsem zvyklá ihned ráno snídat, taky mi sestra po prvním píchnutí řekla jéje, vy jste hypoglikemická, no bodejď když v tu dobu jsem normálně 2 h po snídani. Akorát je dobrý si vzít s sebou knížku a ty dvě hoďky toho moc nenachodit.

Slunečnice

Katcha
Ukecaná baba ;) 2251 příspěvků 21.05.04 13:05

Ahoj mamči a mimča,
vítám novou maminku Evu a samozřejmě i mě známé Gábinku a Markétu!
Myslím, že termín 1.10. je taky pěkně nabitý, že jo Gábinko a Zuzino, Lucula a Pupina jsou v těsném závěsu. No bude to napínavé. Já si třeba teď docela užívám jarní miminka, Pasažérci už taky začali :-)
Včera v noci se mi poprvé stalo, že jsem si tak nějak doopravdy uvědomila jak mi to bříško rychle roste a že to mrně taky bude muset někudy ven… Docela mi trvalo než jsem znovu usnula, při vzpomínce na první porod mi nebylo zrovna nejlíp. Tak asi nastane období kdy v televizi budou neustále nějaké porody, když jsem prožívala tohle období s Míšou tak jsem se jí úplně bála zapínat. Prostě jsem to viděla všude, zkrátka blbnu…
S jídlem se sice snažím ovládat a jíst pokud možno co nejméně nezdravých potravin, ale já míním, Vítek mění :-) Teď jsem snědla celý sáček paprikových chipsů, je to hrozný, nepamatuju se že bych to někdy udělala, ale straaaašně mi chutnaly. Teda vlastně Vítkovi :-)
Užijte si víkend, třeba to s tím počasím nebude tak hrozné. Ikdyž mě bolí hlava takže tlak jistě klesá.
Katka a Vítek 21tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.04 13:39

Ahoj,
ted jsem se uklidnila, taky su poprve tehotna a nedavno mne pri okopavani zeleniny chytly hrozny krece do bricha, myslela jsem, ze umru. Ale za chvili to preslo. Nesmim se proste moc zohybat.

Svou holcicku citim uz od 18 tydne a momentalne pekne tancuje.
Co se tyce jezdeni na kole, musim si nechat zajit chut - mame tu samy kopce a diry na silnicich. Misto toho chodime do lesa.

Tak ahoj holky.
Ivca

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.04 14:45

ahoj holky,
co to je za test, ktery tady zminujete, a k cemu slouzi?
 Eva

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.04 14:49

K těm pověrám ještě…
vidím že Vás to některé pobavilo, tak k tomu kolu mi sousedka přidala ještě že při žehlení nesmím dělat krouživý pohyby.....že to by se taky miminku omotala šnůra kolem krku.
A to je ale o pár roků mladší, má tak 23 let.
Ale to kolo mi vymlouvají úplně všichni blízcí a jsou na mě nazlobení, tak fakt se dr zeptám abych byla z obliga tentokrát já a měla od nich pokoj :) Mně to přijde hrozně dobrá aktivita.

No to tak pro pobavení k pátku aby se zlepšila nálada.

Slunečnice

Sophie
Stálice 62 příspěvků 21.05.04 15:56

Ahojte maminy......nové i staré!!
Já jsem si právě nedávno říkala, jak v Letních miminkách mají velikánskou účast, ale my se nenecháme zahanbit a opravdu se čím dál víc rozrůstáme.
Co se týče těhotenské knížky, tak tu tentokrát ani nemám a jak už jsem jednou psala všelijaké testy tady v Mexiku nepodstupuji. V podstatě jsem ani jednou nebyla vyšetřena „tam dole“, protože tady je standartní prohlídka jen ultrazvukem. A tak díky tomu vím, že vše je o.k. a zatím mi nic jiného nechybí. Jen počkejte, až v červnu přijedu do Čech, tak si prohlídek také užiju…hmmm :o)
Myslím, že když si dáváme pozor na to co jíme, tak je to jen přirozené. Už nejíme jen pro sebe, ale máme zodpovědnost správně živit ty naše drahoušky. Uzeniny také nemusím a raději jím co „nejzdravěji“. Ale také si sem tam dopřávám. Vždy mě utěšuje, že během těhotenství si nejdřív správné živiny vybere mimísek a my dostaneme zbytky. Je tomu naopak při kojení, tam jdou zbytky do mlíka…ale o tom si budeme psát až na podzim.
Slunečnice, alespoň si s tou svou sousedkou užiješ trochu legrace. Já jsem se určitě zasmála.
No, vy už máte pátek skoro za sebou, mě teprve začíná..........tak už vám můžu popřát pěkný víkend!!!
S láskou
Sophie (a Kevin 23tt)

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 21.05.04 20:31

Ahoj Jitko,
to by bylo super. Občas, když se taky nedostanu do Prahy, neb tam nic nemám k zařizování, mě to doma štve a byla bych ráda, kdybych si taky našla nějakou tu těhulku poblíž. To víš, s mimčem ty cesty asi tak časté nebudou:)
Kdyžtak mi napiš na mail. pagam@volny.cz
Ahojky
Gabča a Barča

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 21.05.04 20:43

Market,
k tomu tvrdnutí, jak víš z našeho deníčku, je to moje denní činnost to sledovat. Mě tvrdne několikrát za den, až jsem si to i psala (poté, co jsem asi dvakrát měla tvrdnutí během hodiny každých 5 minut). Podle dr být v klidu a hlavně vysledovat, jestli nejsou časté a pravidelné. Pokud si nejsi jistá, prober s holčičandou a nebo šupajdi do nemocnice. Mě se to te´d navíc míchá s tím boulením, které bolí. Máme to citlivější, ládujem se Magnezkem, máme ležet, podkládat si nohy cca 10cm. Jednou jsem o té nemocnici uvažovala, ale naštěstí to přešlo. Nicméně radši se ptát zbytečně, než něco zameškat.
Ten močák, to je kapitola sama pro sebe:) Když jsem doma, tak na WC lezu občas i dvakrát třikrát za půl hodiny a z toho opravdová aktivita maximálně jednou. Ale kdybych nešla, tak se zblázním:))) Všechno je to o tom, že se ti zvětšuje děloha, roste a i jak přibývá miminko, tak to tlačí na močový měchýř a vytváří to pocit, že zkrátka musíš, nebo se zblázníš. Někdy to překonat lze (zpravidla mi to jde, když vím, že WC není na dosah), někdy to je horší a člověk pak chodí na různá místa v nevhodnou dobu:)))
Držím pěsti, aby to povolilo co nejdřív:), i když všichni si ze mě dělaj srandu, že lepší to zatím nebude:)))
Mimochodem, máš už zkušenosti s kolostrem? Tuhle jsem se ráno probudila aco jsem nezjistila, že otevíráme mléčný bar:))) Tak používám na noc prsní vložky (je mi to holt nepříjemné). Je to lepší, zjistila jsem, že když to neukápne, tak mě prsa bolej a pálej a to je nepříjemné.
Měj se hezky
Gabča a Barča 21+2tt

Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 22.05.04 12:16

ahoj,

tak dnes sa citim ako totalna netehulka. ziadne kopance nezaznamenavam uz od vcera, ale to asi bude normalne, dufam. brucho sa mi zda mensie. mne je stale vidno rebra a ciaru co ide stredom od prs az po pupok. skoda ze namam fotak by som vam ukazala ze tam nic nieje. rozculuje ma to pretoze mi padaju tehu rifle a v tomto pocasi mi je zima v capri a letnych gatiach. dufam ze krpec pekne rastie.
v noci sa mi snivali hrozne sny. v jednom som mala rakovinu koze a v druhom som kojila ale mlieko striekalo jak z gejzira na vsetky strany :o).

tak zatim
danka 18tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.04 07:35

Je to test na glykemickou křivku. Zjišťuje se jestli mamině normálně funguje štítná žláza. Jestli nehrozí cukrovka. Dají ti vypít glukozu a sledují, jestli ji tělo správně odbourává. Na lačno se vezme vzoreček krve a moči pro stanovení výchozího stavu, pak vypiješ glukozu a za hodinu se bere znovu vzorek a za další hodinu ještě jednou. Se mnou tam byla kromě další maminy ještě starší paní a té tak zjišťovali vlastně diabetes.

Slunečnice

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 24.05.04 10:12

Ahoj holky!!! Člověk vás tu nechá tři dny bez dozoru a vy se rozepíšete, že já nevím, o čem dřív psát. Smutná zpráva: Londýn se nekoná! Manžílek nedostane volno z práce a ceny letenek stoupají do astronomických výšek. Ze dne na den jejich cena stoupla o 2 tisíce!!! Navíc jsme taky zjistili, že tou naší ?internetovou? kartou bychom je nezaplatili, naše poradkyně v bance je úplně hloupá, protože nám ji k platbě letenek doporučila!!! Takže budeme vyřizovat novou kartu, ale už to asi nestihneme do mého 26.tt? Kamarádka v Londýně se mi do telefonu rozbrečela, těšila se, já taky a na léto domů nemůže přijet. Pracuje.

Koupila jsem si těhu kalhoty a jsou mi malé!!! Holky, já tak ztloustla! To je děs. Bříško mi připadá 2× větší! (DANKO, ZÁVIDÍM TI TVÉ ?NIC?) A ty stehna a zadek? dělají se mi faldíky. Fuj!!! No to mám radost, když do mě jde jen ?odpad? a to lepší si bere mimísek!!! Takže na mně zůstávají ty tuky? Snad si nějaké taky bude brát, když se má začít obalovat tukem. Nemůžu říct, že jím úplně všechno, ale rozhodně se neomezuju. Mně moc ty tatarky a majolky nechutnají?Milovala jsem rybičky v remuládě a jednou skončily onde, tak se bojím i majolku i ryby. Ale včera mi ty řízky z tresky sedly. Mňam!!! A strašně mlsám. Čokoláda mi chutná úplně nejvíc a když to slovo slyší Anička, začne akrobatické představení. Holky, v sobotu v noci bylo haló!!! Koukali jsme na Kill Bill 1, to byla řežba, jsem to vůbec nečekala, ale já se pak u toho chechtala, protože už vidím normálního smrtelníka, jak mečuje po zábradlí :-)) A Anička se předváděla. Tak moc mě kopala, až mi vhrkly slzy do očí a skoro to bolelo! To byly šlupky!!! I manžílek to cítil. Byla jsem tak moc šťastná?

S močením mám úplně stejné problémy už dva měsíce, ani mi to nepřijde, jen doufám, že se to po porodu upraví. Manželova mamka ale chodí pořád, co hodinu!!! Někde jsem slyšela, že jí asi po porodu zůstala nízko děloha a ta jí na ten močák tlačí, plastika by jí prý pomohla? Už říkám, že najíždím na kojenecký režim, kdy budu v noci stávat ke kojení? nejvíc mě to dostalo minulé úterý, šla jsem z bazénu, kdy jsem si ve sprše ulevila a 10 m před bazénem ? při odchodu už se mi zas chtělo. Ona to ale ta potvůrka Anička dělá schválně. Poskočí si v břiše (cítila jsem její pořádné mrsknutí a navíc se mi to břicho strašně nafouklo po tom plavání, jak se uvolnilo) a já se málem počůrala na místě!!! Jo a včera jsem to nevydržela. Po obědě jsme s manžílkem leželi na gauči a já se něčemu začala děsně smát, až svěrače nesvíraly. My budeme mít taky veselé dítě!!!

DANKO, to píchání v bříšku bude jistě plným močákem. Postihuje mně to taky a magnézko to pravda trochu tlumí. Nejhorší je to ráno, když spím v noci tak tvrdě, že se nevzbudím!!!
A z těch kopanců si nic nedělej, že je necítíš, ještě si jich užijem!!!

ZUZINO, nový deníček určitě napiš!!! A zase mě tolik nechvalte!!! Já ty deníčky píšu ráda.

KATCHO, doufám, že to s těmi porody v TV nebude tak děsné!!! Já zase všude vidím samé těhule!!! A pořád mi to mé bříško připadá malé, i když ve své volné bundě už mám jen kousek rezervy!!!

MICHELLKO, pro postýlku jdeme tento týden (snad, záleží na domluvě s kolegyní) a pultík asi budeme dělat. Mně se ten z IKEY moc nelíbil, asi si ho uděláme sami, ale mají tam úžasnou trampolínu!!!! http://www.ikea.cz/…oductDisplay?…*10199

My už máme ten kočárek a taky tak do něj koukám na toho medvídka. No a včera jsem se musela pomazlit s dupačkama!!! Nedalo mi to!!! Včera jsem konečně šila tu patchworkovou deku, mám asi půlku hotovou. Když bylo tak hnusně?U nás asi 5 x padaly kroupy!!!

Tak zatím pa Mia 22tt

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 24.05.04 10:32

Ahoj holky, vítám vás, už jste s seznámku!!!

Bolero/Markéta 25 ? jižní Čechy ? TP 21.-26.9.2004
Gabinka 22 ( + Bára?) - Libomyšl u Berouna ? TP 30.9.-1.10.2004

Guerita/Eva 27 (+ Adam) ? t.c. Zlín ? TP 27.9.2004
Bledulka 26 ? Ostrava ? TP 29.10.2004

Mia

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.04 11:04

Ahoj holky

přidávám další kulturní tip. Toto úterý dávají na nově někdy kolem jedenácté večer film Brazil. Loni jsme na něm byli s manžou úplně náhodně v kině. Je to neuvěřitelná řežba. Je to tragický téma zpracovaný do takové absurdity že člověku nezbyde než se smát, celou dobu, fakt jsme z toho filmu byli totálně nadšeni. Režie Terry Gilliam (Monty Python). A představte si, zrovna v pátek jsem si na ten film vzpomněla, kdyby ho tak dávali v televizi že si ho nahraju na video, jenže to se nestane, ach jo..... a v sobotu ho hned vidím v programu. Takže si ho nahrávám!

Jinak o víkendu jsme zmrzali na Pálavě na rybách, naštěstí v přívěsu, kde se dá zatopit, jinak bych to nedala. Báječně jsem se proběhla dvakrát na dívčí hrady a bylo mi fyzicky tak fajn jako že se zase konečně hejbu a zdravě propotím. No ale potom mi strašně ztvrdlo břicho a miminko se vůbec nehýbalo že jsem z toho byla docela dost vyděšená. Opravdu jsem o něj měla děsnej strach. Naštěstí pak před usnutím jednou koplo asi na pozdrav aby mě uklidnilo, tak jsem se zklidnila. Ale dnes mě bolej kyčle (asi tím jak se povolujou vazy). Takže turistika do kopce taky asi nebude to pravý. Asi teda začnu cvičit těhotenský cviky…
Co Vy? Sportíte nějak?

Z Parents place mi chodí těhotenský kalendář a dnes tam psali o tvrdnutí dělohy, že pokud je to max 4× do hodiny po max 1 minutě a nebolí tak je to v pohodě. Neuváděly jste že to má být max 5× denne?

Slunečnice+drobeček 22+2tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.04 11:09

Ahojte tehulky,

tak ako po vikende? My sme mali jeden z narocnejsich vikendov. V sobotu skoro rano manzel odcestoval so svojim zborom na 10 dni a ja som zrazu zistila, ze jeho odchod velmi tazko znasam. Zostala som s mrnousom a Tomikom (+svokra) sama a do toho to sialene pocasie...... Vcera navyse Tomo cely den hneval a u sestry od zlosti hodil na zem ich telefon - prvy krat som ho zbila po zadku tak, ze az plakal. A poobede, ked zavolal manzel som sa do telefonu rozplakala aj ja od lutosti, ze nie sme spolu a ze som Toma vybila. Musim sa priznat, ze som dnes s velkou radostou isla do roboty, a ze ten vikend je uz za nami.
Dnes rano sa mi stala taka mila prihoda: Tomo skoro rano vstaval (5.15 hod) a tak sme spolu este do stvrt na sedem lezali v posteli, maznali sa, pusinkovali a rozpravali si. A predstavte si, ze maly mrnous zacal ziarlit …normalne sa zacal dozadovat pozornosti, zacal sa v brusku vrtiet a kopkat akoby chcel povedat: „mami aj ja som tu, aj so mnou sa pomaznaj“. Tak som jednou rukou hladila svoje brusko a v nom mrnousa, sucasne druhou rukou som sa maznala s Tomaskom a obidvom sa sa prihovarala. V tej chvili mi aj dobre padlo, ze manzel nie je s nami v posteli lebo neviem-neviem ako a s cim by som jeho hladila :-))))))

Dievcata, kazdym dnom zistujem, ze brusko je vacsie a vacsie. Dokonca uz mi zavadzia pri upratovani, a kym po schodoch vybehnem na druhe poschodie tak fucim ako parna lokomotiva. Zatial som pribrala 5 kg. Nastastie tvrdnutie ustalo a nacas mam opat pokoj. Z mrnousa raz vyrastie velky cestovatel:-))))) V brusku sa stale presuva zo strany na stranu. Ale rada mu doprajem pohyb, lebo coskoro nebude mat vo svojom domceku tolko miesta, tak nech si zatial uziva :-))))

MIA: vzhladom na hekticky vikend, ktory som prezila som nestihla pripravit novy dennicek. Skusim tak urobit v priebehu tyzdna, ale uvidim ako budem na tom s casom. Takze, az niekedy na buduci tyzden by som mohla poslat novy dennicek na temu cvicenie. Mohla by si sa teda ujat dalsieho dennicka ty? Este raz sa ospravedlnujem.

Majte sa pekne.

Zuzina a mrnouos (22+1tt)

meta
Kecalka 229 příspěvků 24.05.04 11:32

Ahoj Mio a všechny těhulky, ráda bych se také připojila k Vašemu deníčku. Jmenuji se Veronika a jsem v 18tt, termín porodu mám 25.10. 2004 a je to naše první vymodlené mimičo. Jsem z brna a tady na e.miminu v diskusích jsem pod přezdívkou meta. Právě mám za sebou úspěšné gen. testy a za dva dny jdeme na 3D UTZ, to budu v 18+2tt tak doufám, že nám řeknou co to bude. Moc se na to s manžílkem těšíme. Moc Vás všechny zdravím ať jste se svými „pupíky“ šťastní Verča

Alika
Povídálka 15 příspěvků 24.05.04 12:06

Ahoj spolutěhulky, jmenuji se Alena a také bych se ráda připojila do deníčku. Je mi 28 let, jsem z Prahy a čekám své první miminko. Už víme, že to bude klučina. Má se narodit přibližně 15.9.2004. Těším se na vás v dalším díle!

Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 24.05.04 12:11

Ahoj Zuzi!!!
jasně jasně!! deníček napíšu, včera mi nové téma cvrnklo do oka!!! Nic se neděje, klidně deníčky ať píšou i ostatní, jen je potřeba domluvit se na čísle a kdy má vyjít. Já je posílám ve čtvrtky…
Jsem ráda, že do schodů nefuním sama!!! A že mi při ohýbání taky začíná bříško překážet. Jak jsem včera seděla u toho šicího stroje, těšila jsem se na to, jak si na mateřské ušiju tolik věcí…ale přes to bříško se k tomu stroji asi moc neohnu!!!
A s tím mrňouskem je to krásné!!! Že by to fakt vycítil? Mně taky někdy připadá, že se mi tam hýbe schválně!!! když o ní mluvím, píšu… Hmmm…
Ať ti bez muže není moc smutno. My tě rozveselíme. Pa Mia

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »