Podzimní očekávání 21 - Výbavička podruhé (praktické rady ma

Těhotenství

Ahoj holky, Pupina mi posledním komentářem ve ?20? vypálila rybník. Já se tu s tím pro vás pachtím a ona tohle? No ale když i já jsem si s tím dala tu práci, tak vám to tu hezky předkládám, pojďme se z pořizování výbavičky zbláznit.

Našla jsem výborné odkazy, myslím, že po jejich přečtení budete úplně informované až se vám z hlav bude kouřit a na závěr přidávám pár praktických rad od maminek z různých diskuzí. Mé rady ? vyčtené zase jinde - jsou v závorkách.
https://www.emimino.cz/modules.php?…
https://www.emimino.cz/modules.php?…
 https://www.emimino.cz/modules.php?…

  1. rady k oblečení:

označení velikosti u kojeneckého oblečení:
výrobce uvádí velikost dle výšky, jindy dle stáří (např. 0, 1-2, 3-6 měsíců), někdy je číslování dle stupnice (1, 2, 3 nebo S, M, L) č. 56 (0-1 měsíc) č. 62 (2-4 měsíce) č. 68 (4-6 měsíců) č. 74 (6-9 měsíců) č. 80 (9-12 měsíců) č. 86 (12-18 měsíců)
Oblečení o několik centimetrů větší je lepší, déle vydrží a nemusí se hned kupovat nové oblečení, hodně miminek musí mít široké balení - 2 látkové pleny navíc - a tak je miminko ve skutečnosti větší. (Dupajdy by tedy měly být na zadečku širší!!! A nejlépe se zapínáním mezi nožičkama!)
Oblečky malých velikostí (56) si určitě pořiďte, aspoň dva kousky, miminka jsou po narození opravdu maličká, i dupačky č.62 jsou hrozně velké. (Já mám bodýčka i dupajdy ve vel.56 po šesti kusech ? přece nebudu mít doma strašidýlko v planďácích a nepředpokládám, že porodím 5kg macka:-))
Košilky ? někdo je nerad, já měla dcerku jen v andělíčkových košilkách, v plínce a v rychlozavinovačce a vyhovovalo nám to. Nic proti bodýčkům, ty jsem používala, až byla větší. Je fakt, že byla dost malá. (Některé děti se naopak do košilek velmi zamotávají, lepší jsou pak ty na patentky než na mašličky. Vyberte si :-))
Dupačkynám byly napřed všechny hodně velké, dcerka spala často a dlouho, první měsíce byla vážně jen v plínce, košilce a rychlozavinovačce. (Použít košilku, plínu, ponožky, zavinovačku je velmi praktické?ale co když si mimi prdne rovnou do peřinky, že? Občas se stane, že obsah zadečku plínka nepojme?)
Kabátky jsem měla dva a když jsem se je rozhodla konečně použít, už jí byly malé? Podobně tomu bylo se svetříky. Neujaly se ani tolik opěvované ponožky a papučky. Bylo to první, co letělo dolů? Čepičky jsem pořídila parádní. Ta první vydržela na hlavě asi dvě minuty? Pořád padala, nebylo možné jí zavázat, dcerka sebou pořád mlela. Takže se nesla už z porodnice bez čepičky? :o) Ráda je nemá dodnes. Občas si nechá na:,–(it kapuci?
Overálky a pyžámka- Overálkem myslím propínací spojený vršek s dlouhým rukávkem se spodkem a krytýma nožičkama. Prodávají se balvněné nebo sametové, buď rozpínací v rozkroku a nahoře nebo celé propínací na tzv. padací most. Hodně jsem je ocenila později, teď jsem koupila nějaké i v menší velikosti. Je to skvělé k doktorce nebo na procházky, nemusí se sundávat tolik vrstev a dá se snadno přebalit. Možná bych doporučila několik na úkor dupaček a bodýček. Některé overálky jsou přímo s kapuckou, ta skvěle nahradí čepičku. (V second handu pořídíte úplně nové, neseprané, značkové za pár korun ? kolem 100Kč kus, nový overálek stojí přes 300!!!) Pozor na ty, co se rozepínají u krku jen na jedné straně!! Miminka mají hlavičku kolem 35 cm a u některých bodýček či pyžámek hlava neprojde!! Reklamaci bohužel v tom případě nikdo neuzná!!! (Lepší jsou bodýčka než trička, dítko nemá holá záda ? výborné hlavně pro holčičky pod šatičky a také nesklouzává plína.)
Ponožky a papučkyse doporučuje dávat ještě přes dupačky, miminka mívají často studené nožičky/ručičky, podle toho se pozná, že je dobré něco přidat. Přehřátí miminka se zjistí na krku, nesmí být zpocený. Platí zá:,–(a, že mimi má mít zhruba o jednu vrstvu víc než máte na sobě vy. (Pupina radí dá ponožky pod dupačky, což mi přijde praktické, aspoň nespadnou. A věřte, navlíknout na mininožičku miniponožku dá zabrat!!!) ------------------------------------------------------------- 2) Na spaní:

Zavinovačku nemáme, prcka jsem balila do „plíny“. Nevím, jestli je něco takového v ČR k sehnání, ale tady jsou běžné „receiving blankets“ - čtverec látky 70×70 cm. Já mám flanelové, ale myslím, že i klasická plína by se na to dala použít. (Lze využít i jemný fleecový čtverec ? koupíte v metráži, oentlujete i ručně. Blankets viděla jsem v C&A asi za 400Kč). Synka jsem položila na plínu diagonálně, vzala levý cíp, pevně omotala tělíčko a ručičky, a založila pod zádíčka. Potom dolní cíp, zase po stranách založit kam to jde a pak pravý cíp omotat - hotovo. Záležitost na tři vteřiny, vždycky pohotově po ruce, žádné neštěstí, když to prcek počůrá, poblinká - prostě se vezme další plína. Navíc uvidíte, jestli mu to vyhovuje nebo ne a nemusíte kupovat zavinovačku. (Tyto blankets jsem viděla u dětí ještě školního věku v Anglii, spaly s ní a tahaly jí všude s sebou. Kamarádčina dcera měla obyč plínu a bez ní prostě neusla. Byla pořádně ?jetá? ale zase jí dcerka neohryzávala rohy polštáře, jako jsem to dělávala já:-)) Na spaní jsem asi po měsíci tenhle zábal přestala používat, protože synek začal chtít ručičky venku a taky se už různě kroutí a odkopává. Zavinovačka je dobrá, miminko se cítí jako u maminky v bříšku a bude mnohem klidnější, taky při kojení to velmi oceníte, takový drobeček se špatně drží a v zavinovačce si ho pěkně položíte do správné polohy a může spokojeně spinkat. Dnes už jsou bezvadné ty rychlozavinovačky, já měla obyčejnou,ale už bych koupila tu rychlo a pak ji můžete použít jako dečku nebo na přikrytí.
Spinkání - já osobně bych igelit pod prostěradlo nedávala, trošku větší miminka se hemží a přesouvají a můžou se pusinku dostat právě na igelit a na neštěstí může být zaděláno. a určitě bych maminkám s větším bytem, nebo v rodinném domku doporučila chůvičku, mimi budou slyšet pořád a budou klidnější. Já jsem u malé pořád lítala do pokoje, protože jsem měla strach, že pláče, že se poblinkala apod., teď se je určitě pořídím. (Osvědčená značka NANNY ? pořiďte si ale více frekvenční, může se stát, že v jednom domě (panelák) či poblíž může mít někdo stejné udělátko a vy pak slyšíte cizí dítě! To je rada mého kolegy z práce, kupovali pak novou - lepší.)
dudlík - kamarádka Mii doporučuje značku NUK (chválí i BEBE-JOU), některé děti nesnáší kombinaci více druhů, takže lepší pak bude vše od jedné značky. Měly by být k sehnání v lékárně u Kauflandu, v Tescu, Globusu? k nim jsou samozřejmě i lahvičky s ventilačním otvorem. Už jsem o těchto dudlíkách psala. Silikon je lepší než latex ? nedrolí se a nepopraská. Je asi o 20 Kč dražší. A nejlépe stejně chutná dudlík vytažený jinému dítěti z pusinky!! :o)

------------------------------------------------------------- 3) Přebalování, koupání:

Jednorázové přebalovací podložky ? od Fixies,užijete jak na přebalovacím pultu (místo plínky pod mimi, která se shrnuje), tak na návštěvách u doktorky a někdo i do postýlky pod prostěradlo. Já je používám pořád, když se synek při přebalování počurá, tak to vsákne do podložky a pak to rovnou zahodím. Někdo je nepoužívá vůbec, ale na cestování se určitě hodí. K doktorce jsem brala normální látkové plínky nebo osušku. (Přebalovací podložku doma můžete mít jako pultík na komodě či jako samostatný stojánek i s vaničkou, pro mne je to příliš drahý luxus, na to, že na to má mimi jen čurat. Koupím molitanovou podložku v drogerii za 50 Kč, ušiju na ní igelitový povlak a položím na pračku při koupání, na stůl při přebalování. Aby to mimi nestudilo, dám tam obyč plínu. Papírové Fixies 10 ks stojí kolem 100Kč. Na cestování budou ale dobré. ještě mám malou igelitovou podložku ? dostala jsem ji ke kočárku.)
Plínky
z mojí zkušenosti, pokud výrobce píše, že plenky jsou třeba do 4kg, tak ve 4 kg synkovi nebyly už ani náhodou. Obvykle s nimi končíme v době, kdy má Tom o kilo méně, než uvádí výrobce. Osvědčené značky : Pampers, Fixies, Huggies, Babylove. Dcerka naštěstí neměla sklon k opruzeninám, takže jsme to prokládali i levnějšími ?igelitkami? (Tesco, Koruna a podobně ? spíš jsou vhodnější pro starší děti, které se odnaučují plínkám, aby cítily, že jsou mokré.) Varuji před neznačkovými plínkami Nová Nikol. Verunka se po nich příšerně osypala a to se stalo i několika dalším maminkám. Pediatři radí plínky střídat. (někde jsem ale četla, že právě střídání značek způsobuje alergie). Nikdo si nestěžoval na Pampers ? leda na cenu!! Ale naštěstí existují akce, kdy se dají sehnat levněji.
Topítko nad přebalovací stolek- velmi vhodné, zpočátku jsou mimi zmrzlá, musí se přitápět.
Mazání na prdelku- mažeme čistou vazelínou, opruzeniny synek nemá. Vazelína kůži „impregnuje“ - tj. zabraňuje tomu, aby pokožka vůbec přišla do styku s nadílkou. Taky - miminčí hovínka jsou děsně přilnavá, strašně špatně se z kůže smývají, takhle se to setře i s tou vazelínou a je to hned hotový. Nevýhoda - vazelína se otírá do plenky a může zhoršovat její savost - může se stát, že plenka přeteče (ale to se nám stává většinou když se ocitneme na hranici velikosti plenek).
Další mazadla - rybí mast zvaná Rybilka Dávala jsem jí zpočátku, když byla skoro každá plínka pokakaná, pak jsem přešla na Infadolan. Dále lze úspěšně použít Calciovka (i na bradavky), na opruzeniny Pithyol nebo Imazol, na předpis je peruánská mast. Jako prevence je dobrý krém pod plínky od Nela Batole - Dětský krém s pudrem. Ondřejovka, Menalid.
Ošetřování zadečku ? POZOR!!! čistící ubrousky pálí!!!Tak si na to dávejte bacha, taky jsme se tomu s holkama z deníčku divily a nadávaly si, že jsme na to nepřišly dřív, zvlášť mamky holčiček. Lepší bude rozcupovat jsem staré froté prostěradlo a omývat namočeným hadříkem. Po několikerém použití vyhodit, ale pokaždé důkladně vyprat. K tomuto účelu dobře poslouží i tmavší žínka za 15 Kč. Nejlepší je však umývání pod kohoutkem a to i na cestách. Ale cestovní balení vlhkých ubrousků se určitě hodí. Pozor ? některá miminka se osypají i po ubrouscích Johnson! Značek existuje fůra, já jsem používala ty HelenHarpers a Babylove. Dá se obejít i bez nich.
Fén - výborný po koupání - jednak ho nemusím dřít ručníkem, za druhé ten hukot a teplíčko zbožňuje. Pokud budete mimi při přebalování mýt vodou, tak je také lepší fénovat než vysoušet mechanicky. Fén dobře funguje na bolavé bříško, ale třeba i na nudu a hysterický pláč. (A taky pro maminku?viz. níže!) Čištění ušiček a nosíku? vatové čtverečky uválet na váleček, vatové tyčinky byly moc veliké.
Bolení bříška- mastička na masáž, pomáhají kapky SabSiplex nebo masážní kapky od Bubchenu, nosit mimi se skrčenýma nožičkama, pohupovat, nechat ležet na bříšku, maminka nejí nadýmavé potraviny a nepije bublinkové nápoje. Může posloužit i rourka do zadečku (rychloběžka)
Nůžky na nehty ? koupila jsem jakési speciální s tupou špičkou, leží v šuplíku a je jim tam dobře. Stříhám při kojení normálními manikérovými.
Kartáč, hřeben- Můžou se objevit stroupky ve vláscích ? v porodnici mi doporučili mazat hlavičku dětským olejem, dokud jsem to dělala, dcerce se stroupky neobjevily, pak se mi to zdálo už zbytečné a šup ? stroupků plná hlavička. Vyčesala jsem je jemným kartáčem a začala znovu olejíčkovat. ------------------------------------------------------------- 4) pro maminy po porodu:

fén- moc pomáhalo si po osprchování bradavky i spodek vyfénovat fénem nastaveným na studeno, vše se krásně hojilo a nemuselo se dřít ručníkem
odsávačku- jsem vůbec nevyužila? V některé porodnici se dá koupit. Pokud budete opravdu potřebovat dlouhodobě odsávat, což se nedá odhadnout předem, je určitě lepší plácnout se přes kapsu a koupit nějakou dobrou. (Poptejte se předem, co lze ve vaší porodnici je možno zapůjčit. Někdy bývá odsávaček k dispozici málo a někde je prostě nepůjčují. A jsou mezi nimi samotnými opravdu velké rozdíly). Někomu to s ní moc dobře nejde a taky ji z toho bolí bradavky. Já jsem odstříkávala ručně a šlo to dobře.
Na bradavky- bepanthen a po namazání můžete hned kojit aniž byste to musely umývat.
Doporučuji mazat bradavky po každém kojení, než se miminko naučí správně sát a maminka správně přikládat, chvíli to trvá. Mazala jsem asi 2 měsíce.
Mateřská (kojící) podprsenka ? osvědčila se u mnohých značka Anita a Naturana. (Pupina radí koupit dvě a větší velikost). Některé nedrží tvar a rozepínaní je zdlouhavé. Já používám normální, kterou prostě vyhrnu, někoho může ale různě škrábat a škrtit. Kojící jsem používala hlavně v první době. Každá žena má jiná prsa a jiné potřeby. Stejně budete používat to, co vám nejvíc vyhovuje a o tom se tu možná vůbec nepíše.. Vyzkoušejte, zda jde košíček zapnout jednou rukou, na druhé držíte mimi, ale i ty levnější za 300 Kč, co jsem viděla, ho měly.
Vložky do podprsenek? používala jsem je asi dva měsíce, napřed jednorázové, pak jsem si koupila šité bavlněné 6 ks. Dají se vyvařovat i žehlit. Jen jsem je pořídila, přestala jsem je používat vůbec. Prostě vložky do podprsenky žádné nedávám a mlíko neteče. Šité vložky se dají vyrobit z hedvábné nebo vlněné látky, sají víc než bavlna, ale i bavlněné dobře poslouží. Fixis pouští chloupky, měla jsem z nich olepené bradavky, nedoporučuji tuto značku. Radila bych koupit nějaké jednorázové do porodnice a na první dobu a vyzkoušet látkové, někomu možná nebudou vyhovovat a zůstane u jednorázových. Důležité je aby v nich nebyl igelit, jinak jsou bradavky ve vlhku a to jim neprospívá. Kromě Fixies jsem žádné bez igelitu za přijatelnou cenu neobjevila. Potřebovala jsem je celkem dlouho, až když jsem snížila okolo osmi měsíců kojení na třikrát denně, tak už nebyly potřeba. V porodnici jsem spotřebovala skoro dvě krabice. Dobré do porodnice jsou ty plastové chrániče s větracími otvory, tím i ušetříte ty vložky, ale já jsem je neměla a nevím, jestli je budu kupovat. Pozor musí mít v horní polovině to větrání, bez něj slouží jen jako sběrač mléka z druhého prsu při kojení a při delším nošení by bradavky byly ve vlhku.

Kosmetice a plínkám bude věnován další deníček. Některé rady jsou možná chaotické a trochu si i protiřečí, berte to však jako několik různých názorů k jednomu tématu. -------------------------------------------------------------
PODZIMNÍ OČEKÁVÁNÍ
Emko/Marta 29 let - dvojčátka ( Ferda a Ferda:-))) ? České Budějovice ? TP 5.10.2004
Alenka2004 25 let - Severní Morava - TP 25.10.2004
Alika/Alena (+ chlapeček) 28 ? Praha ? TP 15.9.2004
Angie 28 ( + Adam) ? Brno - TP 3.11.2004
Bolero/Markéta 25 (+ Markétka) ? Vodňany ? TP 21.9.2004
Bledulka 26 ? Ostrava ? TP 29.10.2004
Danka 24 ( + Benjamin) - Bratislava (SK) - TP15.10.2004
EditaAnne (+Violka)
Gabinka 22 ( + Bára) - Libomyšl u Berouna ? TP 30.9.-1.10.2004
Guerita/Eva 27 (+ Adam) ? t.c. Zlín ? TP 27.9.2004
Katcha (+ Vítek) 31 ? Praha - TP 1.10.2004
Kernerka 28 - Praha-Žižkov - TP 20.9.2004
Kopretinka 25 - okolí HK - TP 23.9.2004
Konkinka/Miska 29 (+ Robik) ? Florida (USA) ? TP 9.9.2004
Lenculka 29 ? Brno - TP 15.10.2004
Lucie 25 ? Praha - TP 4.9.2004
Lucula 26 ? Brno - TP 3.10.2004
Marcela (+ Benedikt) TP 8.10.2004
Meta/Veronika (+ Sam) - Brno ? TP 25.10.2004
Mia (+Anička Amálie), 27 - Pardubice - TP 27.9.2004
Michellka (+ Vladko) 22 Holič (SK) - TP 29.9.2004
Myshka 29 (+ Barunka)? Opava - TP 25.9.2004
Myšanda - okolí HK - TP 24.10.2004
Paloma1/Ája 23 (+ Verunka) ? Ústí nad Labem ? TP 20.-24.9.2004
Pavlusak Plzeň ? TP 14.9.2004
Pepsi (+ Pupík-Tom?)? Německo - TP 21.9.2004
Pupina 25 (+ Snoopinka) ? Francie - TP 2.10.2004
Verunkatehulka 22 ( + Barča) ? Brno - TP 13.9.2004
Slunečnice 27 (+ Myšátko) - Slatinice u Ol ? TP 12.9.2004
Sojka 23 (+ Šárinka) ? Brno ? TP 16.9.2004
Sophie (+ Kevin) 27 ? Veracruz (Mexico) - TP 11.9.2004
Zuzina(+ Dominik?) 31 - Pezinok (SK) - TP 3.10.2004
Sumenka
Týnka 25 ? Bakov nad Jizerou ? TP 25.9.-1.10.2004

Sluníčko na líčka, pohlaďte pupíčka. Vaše Mia ve 24 tt

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Anonymní  11.06.04 08:10

ahoj,

opat vzcerpavajuci dennicek :o). citam ye si plno veci nepouzivala uplne od zaciatku. a asi sa bez toho obist. ale vcera som surfovala po internete a hladala obchody a tak. vecer som este bola omrknut jeden sc a musim povedat ze ked takto budem nakupovat, tak to bude modna prehliadka :o). bodicka/overalky som nekupila, lebo som si neni celkom ista ci je lepsie 1 kus alebo teple nohavice a bundicka. a bodycka na telo kupim nove. takze kupila som pidi fleesovu mikinu c.62 s kapocou a este jednu oranzovu s hrochmi za 100sk. manzel bol z toho uneseny, ze ake je to malinkate :o) urcite kupim zavinovacku, alebo nejaku tu makku decku. a dnes idem obehnut sc v meste so segrou. tak som zvedava. a dosiel mi baby vak takze vecer sa s tym budem hrajkat.

asi sa mam moc dobre, tak ma preistotu opat zacali trapit zuby. zas 8, ale na druhej strane. uz teraz mi je do revu, ked si spomeniem co to bolo za trapenie. no nic pockam cez vikend a potom si ju dam vytrhnut alebo sa vylieci, takze na:,–(im cajovu kuru. myslim ze to bol repik a harmancek… ach jaj, aha a tu ustnu vodu si idem zakupit :o(. snad sa to vylepsi a vydrzi az kym odkojim.

d+b21tt

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 11.06.04 08:10

Ahoj holky!
Jsem první…
Tak kdepak dneska všechny jste? Ani zámořské se neozývají… to tu ranní kávičku mám pít sama?
No Sophie, obdivuju tě, jak ty pařáky můžeš vydržet. U nás je už druhý den šílené dusno, ze mne jen teče… má se prý ochladit. Ale aspoň mi popojely ty kytky za oknem. Začínám tam mít hotovou džungli.
Hezký den
Mia s pupíkem…už ho posílám do galerie. A hurá hurá!!! Podařilo se mi přihrát fotku i na rodinu! Poprvé.
Pa pa

 
Anonymní  11.06.04 08:20

predbehla som ta o 7sec :o)))

 
Anonymní  11.06.04 08:23

kukla som tie fotky.
mia, pockaj uz ta dobieham :o). dam fotku ale az po vikende. moc ti to slusy a mas dobru suknu.

michellka, ten tvoj manzel to je dobry usiak :o) uz mal 18? :o)) ste strasne roztomily

d+b

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 11.06.04 08:34

No jo aktivistko:-)
Jsem si všimla. kdybych nepsala tak dlouze…
 Mia

A ta sukně je fakt dobrá. Nahoře má „teplákovinu“ a ještě gumu, která se zapíná na knoflík, takže se může rozšiřovat a rozšiřovat… koupila jsem ji u nás v ulici v obchodě Maxxxi (velikosti).

 
myshka1
Povídálka 35 příspěvků 11.06.04 09:10

Ahoj holky.

vy mi teda dáváte! Absolutně nestíhám číst komentáře natož psát?..
Pupino a Mio ? díky za praktické připomínky k výbavičce. Seznámek už mám taky docela proškrkaný, ale pořád je tam ještě spousta věcí?..
Včera mi došel baby vak ? je fantastický, rozhodla jsem se, že šátek zatím pořizovat nebudu. Uvidíme jak se osvědčí vak. Minulý týden došel kočárek ? prostě paráda, nadšený z něho byl i manžel ? to je co říct. Po dlouhých úvahách jsme koupily trojkolku Quinny Fashion 3×l. Víc se mi sice líbí ten novější typ, ale tento je o moc praktičtější (sedačka po i proti směru jízdy, polohování do lehu, madlo?.). Hlubokou korbičku kupujeme zvlášť a z toho novějšího typu ? je prostě hezčí (praktické jsou obě dvě stejně). Výhodu to má taky v tom, že máme vlastně jeden podvozek a zvlášť sportoní a hlubokou korbu, které mají každá jinou barvu (sporťák je modrozeleno ? černý a hluboký je cihlový). Příští týden příjde ještě autosedačka, která se dá také připevnit na podvozek kočárku.
Odsávačku jsem taky raději koupila dopředu. Po dlouhých úvahách myslím, že ji při našem životním stylu budeme potřebovat. Tak jako Pupina mám nejlepší reference na Avent Issis.

Barunka je absolutně v pohodě ? kope jak o život. Šílené je, když se otočí hlavičkou nahoru a začne mi šlapat močák?.. to je k zbláznění.

Začínám být absolutně v kolotoči kolem rekonstrukce bytu. Je to děsné. A to tam ještě nejsou ani řemeslníci! Začínám propadat panice, že to do půlky srpna nestihneme?.. Ten poslední měsíc před porodem bych už chtěla mít docela klid a hlavně už řešit jenom stěhování a zařizování bytečku. Ach jo?..

Bledulko ? já bydlím v Opavě! Jsem absolutně pro udělat nějaké setkání v Ostravě (je tam přece spousta příjemných kavárniček), Mio tak se vydej navštívit budoucí babičky!

Už zase musím končit, hoří mi termíny ?..

Myshka a Barunka 25 tt

 
Anonymní  11.06.04 09:21

Ahojky Mio
Ta sukně je fakt super, tak se ptám, kde jsi ji přesně koupila.
Dík Radka (nakukovatelka)+mi­mísek 19tt

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 11.06.04 10:03

Koupila jsem ji v Pardubicích na u. J. Palacha, podívám se na její značku (dnes ji nemám na sobě) a zkusím se zeptat prodavačky, kde ji sehnala. V obchodě prodává spoustu oblečení z Turecka…tak nevím… stála 900Kč.
 Mia

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 11.06.04 10:33

Hledači pokladů… našli důležitý odkaz k diskuzi…
 http://www.agssport.cz/…t/index.html

Jen ty blbé dudlíky NUK nikde nemůžu najít jen v lékárně na http://obchod.lekarna.cz/seznam.php?…

Pomozte mi někdo!!! Plíz…

Mia

 
Marcik
Nováček 3 příspěvky 11.06.04 11:46

Holky,
rekne te mi jestli uz opravdu mate vsechno nachystano podle sepsanych seznamu? Prijde mi, ze mam na vsechno spoustu casu. Asi budu muset zacit nakupovat, hlavne ty hygienicke potreby.
Marcela

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 11.06.04 12:03

Ahoj Marcelko,
klídek, neplaš. Ani já nejsem zdaleka u konce. závidím Slunečnici, že má oblečení na 30 mimísků:-))) Myslela jsem si, kolikže toho nemám, ale mám to nejdůležitější: kočár, postýlků a první oblečení. Všechno ostatní budu pořizovat postupně. Chystám nájezd do sekáčů a něco koupit přes net, ať je to levnější. Na plínky se koukej v akcích a s kosmetikou ještě tolik nespěchej. Moc jí potřebovat nebudeš a ještě jí budeme věnovat speciální deníček. spíš se koukej a ptej, kde co je k sehnání a koupi, ať pak půjdeš a koupíš vše najednou.
A co nekoupíme, bez toho se taky obejdeme. jak to dělali ostatní - dříve a chudší, že?
Doporučuji krásný článek a řídit se podle něj!!!
 http://www.rodina.cz/…s/detail.asp?…

Mia

 
guerita
Stálice 61 příspěvků 11.06.04 12:10

Ahoj holky, tak dneska fakt den blbec.
Nejdriv jsem rano pred domem upadla - proste mi nohy zustaly vzadu a telo pokracovalo dopredu - tehunemotornost. Pry to mame v rodine, rikala mama. A pak jsem sla na to vysetreni cukru a mela jsem zvysenou hladinu a kanalizovali me jako tehotenskou diabeticku. Tak jsem z toho fakt nejaka zlomena. Mate s tim nekdo zkusenosti? Uz 15 let jsem vegetarianka a stravuji se podle meho velmi zdrave a ted najednou tohle. Napiste, poradte.
Mejte se.

Eva + Adam (25 tt)

 
Koculka
Kecalka 225 příspěvků 11.06.04 12:29

NUK NUK:)

http://obchod.pritelkyne.cz/index.php?…

K.

 
Bledulka
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 11.06.04 12:30

Ahojka Myshko:-)

tak to je príma, to bychom se mohly sejít a popovídat:-) Ja stále čekám na ty kopanečky a nic… v pondělí jdu na UTZ ve 20tt tak snad je vše jak má být a mrně je v pořádku…

Za chvíli pojedu domů a víkend strávím nad učením, chtěla bych stihnout dodělat ještě nějaké zkoušky, tak se musím učiti.

Přeji všem moc krásný víkendík, třeba se i počasí umoudří:-)

papap Bledulka

 
Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 11.06.04 13:54

Ahoj,

Evi, tiez som bola dnes na cukre. Hoci neviem vysledok, ale podla mna je negativny. Citala som ze po porode cukrovka zmizne ale nemusi.

Marcelo, ja nic nemam. Iba babyvak. Moj problem je ze neviem co mam kupit. Budeme mt miminka ked bude zima. Nemam problem mu kupit vecicky na von, ale neviem v com sa dava mrna spat? Pozerala som dupacky a v takych obyc, alebo v teplejsich? A potrebuje aj tenku capicku? Alebo staci iba na von. A proste taketo veci ma brzdia.

Mia, u nas maju NUK v tescu. Ale mi to pride divne kupovat dudel a flasku a?

Ja neviem, mam taky divny pocit ze sa ma to netyka a ze to niekto iny za mna zorganizuje

danka

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 11.06.04 14:21

Danko, Danko,
ty bys potřebovala ještě někoho k ruce:-) jak to všechno zvládneš? Dudel a flašku budeš muset koupit - nebo si ji nechat někým koupit… zaúkoluj babičky, příbuzné:-)
A tenká čepička bude taky dobrá! Buď pod tu teplejší, nebo jen tak při přemísťování miminka z bytu do auta do obchodu… si myslím já. Protože na tu „chvilku“ je zbytečné ho velmi zabalovat. Já mám tenkou čepku zatím jednu, plánuju ještě jednu…
a miminka spí buď v dupajdách a dlouhým rukávku, lepší bude asi pyžámko. Sametové bude asi vhodnější do místnosti, kde se nebudeš chtít uvařit. my spíme v místnosti na 16 °C, tak asi budeme mimíse přioblíkat a přikrývat víc. Já ve větším horku neusnu…:-)
Tedy ty máš starosti:-)
Hezký víkend Mia

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.06.04 14:31

Ahojte holky a bruska,

zamorie sa ozyva a zela dobre rano. Viem, ze mam posledne dni nedostatky a zanedbavam vam, ale ja to dozeniem. Posledne dni som robila, vcera som vam rozpisala riadky ale su nedopisane v pocitaci, mala som hrozne dni. Vecer tu prisiel moj velmi dobry stary kamarat, nevideli sme sa 4 roky, zije tiez tu v USA ale uplne v inom state a do rana sme sedeli na zahrade a teraz som sa zobudila a preklinam cely svet, lebo sa citim hrozne unavena a este ten maly drobec vystraja a nedovoli mi spat. Vcera som vecer uz ledva sedela na stolicke, tak ma bolel chrbat a ked som len chvilku sedela, tak som uz dostavala rany od maleho Boba. Dnes je tu trosku pod mrakom tak to znamena ze bude trosku „chladnejsie“ nez kazdodenne dni. Pochvalim sa, uz mame vybraty kociar a ideme ho kupit, asi dnes, moja polovicka ma prekvapila, ked sa pustila do vyberu a so mnou tam stepoval vyse hodiny. To je jedna dobra sprava. Zajtra sa vyberiem trosku nakupovat a samozrejme budem mysliet aj na doplnanie vybavicky. Mia, diky za dalsie uzitocne informacie, idem sa pustit do citania. Inak viem, ze zavinovacku tu nebudem mat, ani ju nikde nekupim a keby som maleho dala do zavinovacky, tak by sa mi tu v nej roztopil. To je skoda, lebo si aj tak myslim, ze to je len a len dobre pre dietatko.

Pekny den vam zelam, ak niektore uz oddidu domov, tak pekny vikend a davajte pozor na malych anjelikov. Tie tyzdne nam ubiehaju, vsak?

Mia, jedna technicka chybicka, super, ze si dopisala zoznam ale mne tam zmen tu 29 na 27. Zvysovat to budeme az v septembri. ppapapaaaa

 
Michellka
Kecalka 203 příspěvků 11.06.04 14:36

Ahoj holčinky

Teda opět perfektní obsáhlý deníček! Mio zase jsi se vytáhla! (mimochodem v práci tě fakt šetří, co? :-) ) Už mám snad všechno krom kočáru, plínek a potřeb pro kojení, fakt ale nevim, jestli je ta odsávačka nutná a jestli vůbec kupovat nějakou láhev. Možná jedna dvě se doma neztratí!

Mio sukni máš fakt super a obrovský pupendo, mě se zdá, že takové nemám a to máme skoro stejný termín. Že by kluci vážně „dospívali“ pomaleji :D ?

Danko .. trochu jsi přestřelila. Manžel měl 18 už dávno a že vypadá mladý?? No a co, aspoň mi každá bude ve 40 závidět, ¨že mám mladýho chlapa! :-[ A jestli chceš takhle provokovat tak ti ty bolavé zuby fakt přeju! :-))) Je to totiž ten nejlepší chlap na světě!!!

Holčinky napadla mě šílená myšlenka, ale jsme už vlastně v 6 měsíci (kalendářním) a ono by se klidně mohlo stát, že některá z nás za měsíc porodí! Teda nechci to přivolávat, ale je to strašně blízko. Vždyť už jen prázdniny a většina z nás bude „stavět hnízdečko“ Ještě že Vás mám a nejsem na to mímo sama! :D

Zdraví vás malý Vladko.

Čau Miška 25 tt

 
Michellka
Kecalka 203 příspěvků 11.06.04 14:40

Mio souhlasím .. tu značku NUK mají v dm drogerii, už mám od nich 2 super dudlíky - silikon ale teda stáli ranec - 60 Kč za jeden. Jsem zvědavá jak dlouho vydrží!

Přeju krásný víkend! A ukažte pupíkům sluníčko, i když si ho asi moc neužijem ..

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.06.04 14:43

Inak dievcata, ako tak pozeram nas zoznam, tak to vyzera, ze Lucka je medzi nami prva s terminom a ja druha. Ani neviete ako ja odratavam uz dni, aby mi to rychlo ubehlo, uz sa neviem dockat, kedy budem mat v naruci toho maleho certika. Pozrela som si fotky v galerii, pocas vikendu tam este nejake doplnim aj ja. V pondelok ideme k lekarovi na kontrolu, tak sa tesim uz na nove fotky maleho drobca.

Miska a Robik 27 tt

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.06.04 14:44

To som cela ja, zabudla som sa podpisat…

Miska a Robik 27tt

 
Anonymní  11.06.04 14:48

Ahoj holčinky tehulky,
Mio supr denicek, hned si pujdu ty dulezite rady prekopirovat. Vim, ze hodne veci se uz hodnekrat rozebiraly, ale neni nad to mit to vsechno pohromade.
S tim oblecenim pro mimiska jsem uz taky nervozni. Mela jsem nakupovaci manii, tak jsem si rekla uz¨dost, nejdriv si vezmu seznam co mam mit a co uz mam a zbytek dokoupim. No ale kdyz porovnavam ty moje seznamy, tak mi prijde, ze kazdy je uplne o necem jinem. Tak nevim, jestli mam dal nakupovat jak zbesila nebo to nechat tak a dokoupit az po porodu kdyz bude neco chybet. Co myslite?
Ja jsem se nakonec taky rozhodla pro babyvak misto satku, tak uvidime.
A taky jsme uz konecne vybrali jmeno. Bude to nas maly Timon, Tim, Timik, Timča, Timisek :)
A co vy? Uz mate jmena?
Tak si ty svoje cvrcky v brisku hezky pohladte.

Lucie + Timca

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 11.06.04 14:54

Ahojky pred vikendem ;) !!!

Miusko, ja se strasne omlouvam, samozrejme jsem ti nechtela ?ukrast? clanek na tema vybavicka, ale za prve jsem nevedela, ze neco takoveho chystas (tehuskleroza L) a za druhe jsem to napsala jenom proto, ze jsem minule nadhodila neco o mem seznamu a holky me o nej poprosily? Tak snad vazne nevypadam, ze ti tady chci delat kokurenci, to bych nechtela!

Marcelo, neboj, ja jsem teprve ten seznamek sepsala, musela jsem totiz protridit oblecky, co mam po prvni holcicce, abych vubec zjistila, co mi chybi!!! Porad jsem totiz zila v blazenem domneni, ze kupovat nemusim nic, hihi. Takze to mam konecne jakz-takz na papire a postupne pri nakupech zacnu prihazovat do kosiku ;))). Pro Eden jsem zacala nakupovat az po ukoncenem 7. mesici a vsechno jsem stihla, takze klid!;)

Evi, mam kamaradku, ktera mela taky tehotenskou cukrovku (cekala dvojcata) a pamatuju si, ze se to projevovalo zavratemi a bolestmi hlavy (hlavne na lacno) a ze si musela davat pozor na prijem cukru. Hlavne na konci tehotenstvi je pry riziko, ze mimi bude prilis velike, tak pry vetsinou hospitalizuji a porod vyvolaji (tusim ze je to casto spojeno se zvysenym tlakem, ale nechci psat blaboly a hlavne nechci strasit!!!). Mne taky pri Eden vysel zvyseny cukr (nevim kde je hranice diagnozy diabetu) a musela jsem si jenom davat pozor, abych ho pres den nesnedla moc. Eden mela normalni porodni vahu, narodila se v terminu a zadne problemy jsem v tehotenstvi nemela, tak te treba doktor jen zbytecne vyplasil? Budu drzet palecky!!!

Danka, jak jsem psala minule, Eden spala v body, ponoztickach a na tom ten sametovy ?overalek?. Kdyz bylo v pokoji hodne zima, trosku jsem ji prikryla fleecovou dekou (pozdeji jsem ji davala do toho ?spaciho pytle?), ale cepicku jsem nikdy nedavala. Miminka stejne potrebuji na spani spis zimu (18- 20°C), jinak je pry vetsi riziko nahleho umrti? No fuj fuj, rychle od tohoto tematu !!!

Az si vsechno peclive proctu, jeste se ozvu!!!
Krasny vikend vsem!!!

Papa Dita a Snoopinka dnes 25tt!!!

PS. Mame ten dudlik NUK v cervene a se Snoopym, hihi to se povedlo :o)))
A k AVENTu: kamoska rikala, ze udajne nove delaji ty chranice na bradavky ze silikonu, coz je podle me lepsi nez tvrdy plast: neni to tak videt pod pradlem a jiste je to prijemnejsi na noseni, mrknu se zde po tom ;).

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 11.06.04 15:06

Ahoj Luci,
pokud uz toho mas opravdu hodne (nejdulezitejsi jsou stejne ty zakladni veci: aby mimi melo kde spat a do ceho se oblict), tak bych to asi nechala na potom. Treba bys litovala, zes utracela zbytecne.
Timon je krasne jmeno, jakeho je to puvodu???
Mej se!
 Dita

 
Sunflower_tiny_tot
Stálice 51 příspěvků 11.06.04 15:21

Ahoj holky

jen tak letmo, jsem na odchodu, spíš odletu z práce, můžete mi říct jak to máte Vy s tvrdnutím bříška, jak moc a často? I když mi tvrdne tak se cítím úplně v pohodě, tak nevím jestli se mám stresovat nebo ne. Jinak jsem v pohodě, bez otvírání.

Ahojte, pěkný víkend

Slunečnice

 
Anonymní  11.06.04 15:41

Ahojky Slunecnice,

mne v priebehu dnesneho popoludnia stvrdlo brusko 2×, ale zatial to neriesim. Beriem to tak, ze je vsetko OK - presne ako pisu v mudrych knihach. Tvrdnutie sa v tomto stadiu tehotenstva moze objavit - nesmie byt vsak pocas dna prilis caste a v pravidelnych intervaloch.

Viac dnes nestiham, teda ani reagovat na prispevky a pritom je o com pisat. Ponahlam sa uz domov. V pondelok pisnem viac.

Pekny vikend

Zuzina

 
Anonymní  11.06.04 15:55

Je reckeho puvodu, ale svatek slavi podle italskeho kalendare 19.4.
Tak bude mit svatek, narozeniny a vanoce rozlozene v roce rovnomerne :)
 Lucie

 
Sumenka
Povídálka 16 příspěvků 11.06.04 17:11

Ahojky Mio, Mysko, Bledulko (taky z Ostravy?) a ostatní těhulinky,

zase se po delší pomlce ozývám.. Miu moooooc chválím za krásný, praktický deníček!!!! Už to mám vytištěno a budu doma studovat dle zkompletovaných rad :o)

Já teď trávím v práci neurvale od rána a skoro i večery, ale častěji se sem nedostanu, protože šéf mi dává zabrat… takže jsem ráda i za nějaké alespoň občasné počteníčko.

Ke mně osobně můžeš Mio doplnit k podzimnímu očekávání: ŠUMĚNKA - 28 let - Ostrava - TP 3.10.2004
Já jsem z toho jelen, nemám časík studovat, kam to tady přidat, tak moc moc díky!

Jinak pro Mishku:
taky mne znervózňuje nekonečná rekonstrukce našeho domečku - zatím nemáme ložnici a předsíň…tudíž místečko pro mimuško …mám z toho obavy, ani krom kočárku a pár oblečků a vaničky nemám nic nakoupeno, protože nemám dosud místo, kam to všechno dát .....a tak vyčkávám, až se nastěhuje za měsíc do ložnice nábytek.....uf…už je to snad kalendářně 6. měsíc…toto letííííííííí.....

Jinak mne těší, že už mě začal mimísek žduchat, posouvat se a sem tam i řádně tlačit na močák, je to krása :o)

Mějte se těhulinky krásně. Šuměnka + 22tt

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2233 příspěvků 11.06.04 17:17

Ahoj Slunečnice,
mě taky párkrát za den tvrdne bříško, obvykle když zvednu Michalku nebo dělám něco namáhavějšího, někdy po radovánkách s manželem. Vždycky to trvá chviličku (max. minutu), je to nebolestivé. Při Michalce mi taky tvrdlo, doktor to nikdy nijak neřešil, nebolelo to a neměla jsem žádné jiné problémy (třeba otvírání) takže to považuju za normální.
Myslím si, že by ses opravdu stresovat neměla, zkus se trochu šetřit a víc odpočívat. Ještě jsem neslyšela od žádné maminky že by jí nikdy bříško netrvdlo.
Katka 24tt

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.06.04 19:09

Ahojte holky,

tak musim sa pochvalit, uz mame babyvak aj my, dnes som ho kupila a aj cena bola super, tak som rada a teraz sa z neho vytesujem a obzeram, a skusam ake ma moznosti. Chcela som kupit aj flase a cumple, ale v tom budem chciet od vas radu, ale s tym sa obratim na vas neskor.

papapa pekny vecer zelame

Miska a Robik 27tt

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 11.06.04 19:10

Ja mam dnes hrozny den, zabudam jedna radost, tu je adresa na nas babyvak

http://www.snugli.com/…rowwme.phtml

Miska

 
Anonymní  11.06.04 21:28

Ahoj holčiny moje,
já také nestíhám a skoro na internet nemám čas. .....Máš pravdu Mio, prostě se stále pařím. A jen tak mimochodem, vůbec si nemyslím, že by si měla velký pupek- prostě tak akorát!
Já se moc chlubit nebudu, protože výbavičku vůbec nekupuji a jedinou věc, kterou jsem včera pro Kevina koupila je dětský cologne- ten se jinde nedá koupit…je to od Johnson & Johnson, ale asi jinde by to nešlo na odbyt. .......Tento měsíc se tady v Mexiku stěhujeme, takže ještě před zabalením kufrů do Čech budu ještě balit ostatní věci. To už vůbec nevím jestli se tady objevím. Ale sem tam si vás určitě přečtu! To slibuji!
Mějte se báječně a hezké nakupování......
Pozdravujte špunty!
Pa Sophie (Sophie a Kevin)

 
meta
Kecalka 229 příspěvků 12.06.04 09:01

Ahoj holky, tak vidím, že asi všechny máte volno jen já jsem zas o víkendu v práci. Tada jak snášíte to horko, předevčírem jsem málem vypustila duši, jezdila jsem přes celé město MHD! Byli jsme na tom UTZ vyšetření srdíčka atd. a vše je v pořádku, Sam se akorát otočil zádíčkama takže nemám ani žádnou novou fotku :o(, jinak jsem se ptala doktora na únik plodovky a ten mě uklidníl, že bych to poznala, že je to jako kdyby nám někdo do kalhotek vylil hrnek teplé vody a v malém množství je to prý normální.Dá se to zjistit pouze z vložky, kterou donesete k doktorce a ona na ni kápne nějáký roztok, který se zbarvý. Takže jak někdo budete mít špatný pocit tak si vemte použitou a nezaschlou ( s odpuštěním) vložku sebou , aby jste si mohli být hned jistí, že je vše OK, protože by jste tam museli jít znovu a čas je v tomto případě nepřítel. Jinak jsem byla i u zubaře a vše je zatím taky v poho, ale musím tam jít ještě jednou před začátkem 9 měsíce, nevěděla jsem, že se tam musí 2×.
K té výbavičce, já mám oblečení už snad všechno, nemůžu se nakupování ubránit, už jen lát. pleny a kosmetiku, kočár máme zalohovaný a postýlku zatím nemáme ani vybranou a ani nevím proč, ale to až později, protože tu už si rovnou dovezeme domů a teď by tam ještě byla zbytečná a taky nemáme něják moc velkou ložnici a zas jsem jedna z těch, která by ji složenou v komoře nenechala, musím mít vždy vše hotové hned :o)))
Holky když si dáváte sraz v ostravě tak můžem si mi Brňačky udělat sraz v Brně. Teď v pondělí se sejdeme tři těhule z wwwRODINY. Jestli chcete jít někdo požvatlat s náma tak sraz je v 16 hod. před Vágnerem na Čáře v pondělí 14.6.

Všem přeji moc krásný víkend, užijte si ho i za mě, protože já ho budu celý trávit v práci, pohlaďte bříška a dávejte na sebe pozor!!

Verča + Sam 21tt

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 14.06.04 02:55

Ahojte kocky a bruska,

zachvilu sa niektore z vas zacnu prebudzat a my este len pojdeme do postele, tak vam chceme popriat pekny zaciatok noveho tyzdna.
Ja som dnes bola v praci, zobrala som si vytlaceny dennicek a poctivo ho studovala. Vase rady mi velmi pomohli pri rozhodovani v kupe niektorych potrebnych veci pre mimi, ktore este nemam.
Takze, pekny zaciatok tyzdna a my sa urcite ozveme.

Miska a Robko 28tt

 
Anonymní  14.06.04 07:41

ahoj,

´dens bude narocny den :o(. idem k zubarovi. to bude 2. nasteva. takze ja si to vycerpam uz teraz. lenze nebude to len obhliadka. zas ma boli osmicka a cez vikend sa mi stihlo zapalit cele dasno. takze dufam ze ma zoberie dnes a vytrhne ju. uz som sa nabalila paralenom a dezifekcnou ustnou vodu pre tehulky a este musim dokupit sypany caj na zapal. a samozrejme zmrzlinu, lebo najblizsie dni aj tak nic neziem. som jak male decko, lebo uz teraz skoro revem ze to bude boliet a budem ma t bezsenne noci. no nic. inac by som uz zajtra nemusela ani otvorit usta.

cez vikend som kamaratovi pozicala auto, resp. na sobotu lenze on ho mal cely vikend! v nedelu som potrebovala veci z auta (nosim tam vsetko mozne, veci do posilky, mineralky,…) strasne ma nastaval, druhy klinec uz v piatok svietila prazdna nadrz, a svieti stale. tak dufam ze dojdem po najblizsiu pumpu inac ho zabijem a teraz som agresivna za dvoch takze to schyta tak ze…

tčento tyzden bude tazky…

cukor mi vysiel pod normu, neviem co to znamena ale je to pozitivne. davnejsie som si dala robit testy na vsetky mozne mineraly a tak a vysli mi testy jak u vrcholoveho sportovca :o)

miska, ty mas taky sofistikovanejsi vak. ja mam len taky obycajny. www.babyvak.sk

dita, ja viem uz si pisala. mi mame v byte v zime okolo 16-18stup. lenze tie vecicky sa mi zdaju take mrnave, ze fakt sa do toho zmesti??!!

mia, ja len tak na opravu tp mam 12.10.. nakoniec budem rodit v septembri/y

majte sa vsetky pekne, idem sa poriadne najest aby som to tych par dni vydrzala na zmrzline.

danka + benjamin21tt

 
Angie
Stálice 98 příspěvků 14.06.04 09:06

Ahoj holky,

tak to vypada, ze dnes bude docela horko. Nejak mi to nedela dobre, protoze mi zacala tect krev z novu. Stava se Vam to take? Me na zacatku tehu, ale ted uz byl dlouho klid..
Jinak moc dekuji za denicek, je super. Moc rada jsem si ho precetla, at mam inspiraci..

Verco, moc me mrzi, ze dnes nemuzu, protoze bych s Vami moc rada pokecala. No snad nekdy priste.

Marcelko, ja nemam take nakoupene skoro nic, tak si nedelej starosti :) !!

Danka, at to zvladnes u zubare. Ja ted chodim docela casto, ale nastesti se zub trosku umoudril, tak to snad zvladnu i bez trhani..

Jo a malej uz kope docela casto, tak jsem spokojena :) ..

Mejte se hezky..

Angie 21tt

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 14.06.04 10:02

Ahoj holky!!!
Jak to děláte, že odepisujete na komentáře? já už nevím, co komu napsat!
Tak já to vezmu na přeskáčku!
Z nosu mi taky občas taky krev teče, hlavně poránu, po noci to mám nějaké ucpané, ale není to nijak vážné.
Strašně mi krvácí dásně při čištění zubů. Nevíte co na to? ve čt jedu na ko s rovnátky, snad mi poradí:-)
K zubaři musím taky, jsem ale ve fázi hledání nějaké nové, šikovné a s moderními přístupy, první volba v Pardubicích nebyla šťastná (plomby mi jen štupuje a další opravit odmítá!!!) druhá je moc šikovná, ale drahá. Danko, jsem s tebou! Vydrž!!!

V pá jsme byli na tom UTZ - u známé, ale viděli jsme jen tělo a hlavičku, zbytek tělíčka byl schován za placentou a v pánvi. tak doufám, že tam toho pindíka nemáme:-) A připadá mi, že zase strašně moc poskočilo bříško, ve srovnání s fotkou z minulého týdne! Už mě kopání budí i ze spaní, dneska jsem v noci krásně cítila, jak se Anička otáčí a z hlavičky měla pořádnou bouli. Já už nevím, jak mám ležet a bude hůř!
Jo a k těm předčasným porodům. V Královéradecké FN přežilo dítě narozené ve 21 tt, ale šance na přežití se zvyšuje po 24 tt (kdy už má plicní sklípky) a nejlépe až po 28 tt. Já si ale přeju a určitě nejen já, ať nám ta miminka v těch bříškách vydrží co nejdéle, je jim tam totiž nejlépe.
A už se přistihuji přitom, že se na to mrně taky moc těším, čas od času během dne vytáhnu ze skřínky nějaký obleček a mimčo si v něm představuju. Myslím, že jsem velkej kliďas a jen tak (ani v těhu) mě nic nerozhází, ale začínám myslet na porod… Nestresuji se, ale vadí mi, že se to nedá naplánovat. Já i manžílek jsme pondělňátka, 27.9. je pondělí, ale zase nevěřím tomu, že by se to až tak povedlo porodit na termín:-)
Myslím na to, jaké to bude v nemocnici, já tam nikdy neležela, ani nikoho nenavštěvovala, je mi to tam úplně cizí, co ty všechny injekce u porodu a podpora partnera… úlevové techniky - dýchání, masáže… Vím, že na to mám čas, Nemyslet na to teď bude nejlepší, ale já si ráda nastuduju kde co, ale až přijde ta chvíle Ch, připadá mi, že budu mít v hlavě temno!!! Navíc se vůbec nijak nedá předejít komplikacím a to mě „drtí“ nejvíc. Prostě jen pořád věřit v to nejlepší a modlit se.
No ještě to tu probereme tisíckrát:-) Ale holky už to přichází.
A za ten tip s vložkou děkuji! To jsem ještě nikde nevyčetla:-)
Holky z Ostravy, sraz určitě naplánujeme:-) Budu tam od 3.-6.7. takže navrhujte místo a čas. Co takhle kavárna Elektra třeba 5.7. odpoledne? Máte jiný tip? Sem s ním!!! Už se těším.
Ze seznámku výbavičky mám úplné minimum, když ho tak pročítám a na účtě jsme na dně:-) Tento měsím má Anička vybráno. Odsávačku zvažuju koupit hodně dobrou a drahou (buď od Aventu nebo NUKu) na úkor jiných věcí. Něco snad ještě dostanu od známých, ale moc na to nespoléhám. za dva týdny budu chytřejší a pak jen sekáče, sekáče, sekáče:-)))
Seznámek jsem aktualizovala.
Sophie, občas podej zprávu, že jsi OK, ať se o tebe nemusíme bát!!!.

Jo a víkend byl docela fajn! Strávila jsem ho u šicího stroje a ještě nejsem s tím patchworkem u konce:-) Už se mi ani moc nechce!
Vaše Mia 25 tt

 
Marcik
Nováček 3 příspěvky 14.06.04 10:34

Krasne pondelni dopoledne,

tak jsem o vikendu podlehla vsem tem seznamum a vrhla se do nakupovani. Asi nebudu jedina, ktera je fascinovana velikosti obleceni pro ty nase budouci stesticka. Jen doufam, ze se pani doktorka neplete a je to opravdu kluk, protoze jsem vsechno nakoupila v bledinko modre a smetanove barve. Tomu malymu se to nakupovani libilo, protoze pri vyberu vsech tech dupacek a svetriku desne kopal. I kdyz budouci tatinek tvrdi, ze malej bude po nem a tim kopanim me upozornoval, ze nemam tolik utracet. :-)) Urcite uznate, ze tak malymu obleceni se jen tezko odolava. A tak jsem ty velikosti brala od nejmensiho az po velikost 80. Manzel taky nevydrzel a koupil mu maly kopacak a nedokazal pochopit, ze si spolu jeste pekne dlouho nezakopou. Vikend se opravdu povedl, udelali jsme si rodinny vylet. Mam z tech veci velkou radost a taky mi konecne zacina rust brisko. Do ted jsem mela jen tak mirne vypoukle bricho jako bych lip poobedvala. Ale asi nejvetsi radost z rostouciho briska ma manzel. Akorat ma smulu na kopani, kdyz mi polozi ruku na brisko, prdolka okamzite prestane.
Chtela jsem se zeptat, jestli jste nektera v dobe tehotenstvi letela letadlem a jak to na vas pusobilo. Mame letet na dovolenou a nevim, co od toho ocekavat.

Krasny zacatek do noveho tydne, pry ma byt aspon 2 dny krasne, tak si to vsechny uzijte i s prdolkama.

Marcela

 
Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 14.06.04 11:15

ahoj,

zo zubara nic nebolo, lebo tam nebol a jeho kolegyna a myslim ze zaroven aj manzelka mi to vytrhnut nechcela. a zacala ma presviedcat ze navine je dolna a nie horna 8. teda boli ma to dlolu ale to preto ze horna 8 zakusuje do dasna. no nic zajtra idem k jednemu chirurgovi, tatov znamy. tak hadam posluchne a vytrhne mi to co chcem.

mia, na tie dasna skus corsodyl 0.1% roztok. mozu aj tehulky. 2× denne po cisteni zubov. stoji 90sk.

do mna furt rodicia hustia ze vela jem. a ja mam pocit ze ani nie. obcas sa utrhnem z retaze, ale inac je to v pohode. su zvyknuty na to ze mi v:,–(e trcia svaly, a teraz sa to roztieklo kade tade :o).

d+b

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 14.06.04 13:37

Ahojte, zamorie zela dobre ranko, len vas chcem pozdravit, viem, ze poniektore usilovne pracujete a ste aj online. My ideme k lekarovi na kontrolu tak nam drzte palceky. Pekny den a prijemnu pracu

Miska a Robik28tt

 
Michellka
Kecalka 203 příspěvků 14.06.04 14:07

Ahoj holčinky

I já Vás dnes zdravím po „krátkém“ víkendu. KOukám že jste všechny v pořádku i s mimískama a to mě moc těší! :D

Včera jsme si s manžílkem udělali parádní den (vynahradil mi sobotu, kdy mě úplně zanedbal - chlapsská jízda :D). Dopoledne jsme si byli zaplavat - já se v té vodě cítim jak žába, taky tak vypadám, ale je to naprosto skvělé. A potom jsme vyrazili „na překvapení“. Byli jsme na zámku v Miloticích, teda je tam fakt krásně - velká zahrada a tři pěkně drzí pávy, který mi chtěli sezřat novej mobil. Fakt nevim s čim si ho mohli splést :?: No a na večer jsme vyrazili na ryby i s naší hafinkou. Hafinka hned jak jsme dojeli na místo udělala E-E a pokakala si celý zadek - tak jsme drhli v studené vodě v rybníce - fuj jsem ale hnusná panička :D. Nicméně úlovek nebyl velký ale milý - dva karásci něco okolo 30 -35 cm. No nebojte nesežrali jsme je, plavou si tam dál!

Dneska mám báječnou novinu. Manžel z práce přiveze kočárek. Je od známého (Peg-Perégo) kombinace s nafuk. koly, přehaz. rukojeť, a výborným odpružením (prý), k tomu autosedačka. A dokonce nám i zapůjčili babyvak od Chicca. Tak jsem na to stráááášně zvědavá a mám celé odpoledne co dělat - studovat :D

Danko: Ty zuby mě fakt mrzej, vim co to je. Jen co na tebe myslím taky cítim tlak v dásni od 8ičky. Taky jsem si to na začátku těhu užila. Ještě jsem ani nebyla na kontrole do průkazky - musim to napravit nebo mě doktorka zprdne! Drž se a papej hodně studeného!

Mionko: Nejsi sama kdo má trošku pochybnosti ohledně porodu. taky jsem z toho tak nějak nesvá. Vybírám porodnici, vlastně už mám vybráno - Uherské Hradiště - porod do vody, nebo v jakékoliv přirozené poloze. Ale nejsem schopná zvednout sluchátko a optat se a dohodnout něco konkrétnějšího! Chtěla bych tam navštěvovat předporodní kurzy, teď když manža ukončil semestr má volno a mohl by chodit se mnou. Další věc kterou chci aplikovat je masáž hráze, kterou se dá předejít natrhnutí nebo nutný nástřih (viz deníček Jarních miminek) ale to se začíná až 34-36 tt. Další úzkostné chvilky mívám když si představuju, že za pár měsíců budu mamina. Těším se na toho drobečka malého, ale mám strach jestli jako správná „vychovatelka“ uspěju. No ještě že to snad bude ten kluk, a některé „ty věci“ přejdou na manžela. On bude, vlastně už je super táta a to mě uklidňuje!

No doufám že jsem Vás moc neotrávila dlouhým psaním!

POmazlete bříška a pošlete jim pusinku.

Ahoj Miška 25 tt

 
Michellka
Kecalka 203 příspěvků 14.06.04 14:12

Mio k těm dásním.

Pomáhá zubní pasta Stoma - paradentol. Funguje na bázi stahování a zpevňování dásní a obsahuje Tea Tree. Mají i zubní vodu atd. Mě to zabírá! A není to niajk nákladná kůra :D Jinač rozhodně doporučuju pouze měkký kartáček!

Miška

 
Anonymní  14.06.04 14:16

Ahoj,
k tem dasnim. Mam s nima taky problemy. Pouzivam na to Florsalmin - kapky, jsou myslim salvejove. Doporucila mi to doktorka, daji se pouzivat v tehu. Koupit se daji normalne v lekarne a me staly 39,–. Smichaji se s vodou a vyplachuji usta. Taky, kdyby nekterou z vas bolelo v krku, tak se daji pouzit i na kloktani.
Jinak ja jsem byla dneska na kontrole. mam trosku zmekly cipek, ale jinak v pohode. Pribrala jsem zatim 6,5 kg. Akorat mi doktorka chtela napsat neco na tvrdnuti briska, ale pak jsme na to obe zapomnely, tak tam asi budu muset jit znovu. Tak se mejte krasne.
 Lucie

 
Anonymní  14.06.04 15:50

Ahojte maminky,

tiez sa hlasim po vikende, a to dost „pernom“. Stravili sme ho s Tomom sami (manzel nahraval CD so zborom. ach,ten zbor, zacinam opat ziarlit:-)))). Tomasko ako na potvoru dost hneval. V sobotu som doobeda upratovala (nahanala som sa po dome a cez okno som davala pozor na Toma, ktory vyvadzal na dvore), poobede sme boli robit v Tescu vacsie nakupy na nasu dovolenku (v sobotu uz cestujeme). Navyse v BA bol v sobotu letecky den - lietadla prelietavali priamo ponad TESCO - aspon mal Tomasko zazitok, momentalne je cely paf z lietadiel. V nedelu doobeda dost hneval, boli sme doma sami a musela som sa s nim natahovat a skoncilo to tym, ze mi niekolkokrat (castejsie ako po ine dni) zacalo tvrdnut brusko. Velmi som sa vylakala a az do vecera, kym som Toma neulozila som bola nervozna a stale som sa kontrolovala. Vecer som zalomila do postele uz o 21 hod. Nastasie dnes sa celkom dobre citim - zatial mi brusko stvrdlo iba raz, co je celkom v norme. Zajtra pride k nam na navstevu moj lekar, tak to s nim pre istotu este preberiem, aj ked na piatok mam unho naplanovanu poradnu a UTZ a cukrovu vodu.

K teme vybavicka: v podstate mam vybavicku zabezpecenu, len sa este nenachadza u mna doma, ale u sestry a sesternice. Navyse aj tak by som ju este namala kam ulozit - Tomova izba este nie je hotova (uz to trva velmi dlho, opat kvoli zboru) a vsetky Tomove veci mam ulozene v komode pre babetko. A pritom by som tak rada uz zacala prat detske pradielko. V sobotu som si kupila v akcii 8kg balenie detskeho prasku LOVELA, takze mam uz aj v com prat, ale nemam kam ukladat. Kocarik, autosedacka, kos uz su vycistene zabalene a cakaju na mrnousa. Kozmetiku mi staci dokupit az ked budem na materskej.

MIA: kedysi som mala velke problemy s krvacanim dasien (a to som nebola vtedy tehotna). Rok a pol mi zubar daval do kopy zuby a dasna a taktiez som zacala pouzivat vylucne zubnu pastu LACALUT. Je sice drahsia ako ostatne, ale uz 3 roky nepoznam co je to krvacanie a zapal dasien. Dokonca ani v terajsom tehotenstve mi dasna nekrvacaju a nie su zapalene. Uz ti tu mnoho dievcat napisalo kopu rad - ja pridam dalsiu: zubna pasta LACALUT. (skoda,ze tieto nase diskusie si necitaju vyrobcovia zubnych vyrobkov - mohli by nam taku skvelu reklamu ich vyrobkov zaplatit).

DANKA: tie problemy so zubami ti vobec nezavadim. Viem, cim prechadzas - tiez som si kedysi uzila svoje. Mimochodom, co keby sme si dali niekedy taky pidi zrazik na Mileticke? Ja robim na Prievozskej v telekomunikacnej firme (, ze neuhadnes v ktorej :-)))))? Prosim ta, ako na to tvoji rodicia prisli, ze vela jes? Ved podla tvojich prispevkov - zijes iba na hrachu, paradajkach a zmrzline. Ja s mojim apetitom by som umrela od hladu.

Este pozdravujem ostatne dievcata: Vercu, Misku, Luciu, Misku-Konkinku, Marcelu, Sophie, Angie a vsetky ostatne tehulky.

Zuzina 24 tt

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 14.06.04 16:45

Ahoj hoky,
tak jsem zpatky z kratke dovolene. Bylo to prima, vyzkousela jsem si nanecisto roli maminy, byli s nama dve rodiny s detma, tak jsem s nima radila a hrala na plazi.
Pupik pekne povyrostl, je priserne aktivni, kope od rana do vecera! Nevim, jestli jen tak z radosti, nebo se mu neco nelibi. A taky jsme na dovolene koupili kocarek, byl to posledni kus ve vyprodeji, model z lonska, a jen za 49,–Euro. To je parada! Je to Hauck trikolka a vypada paradne. Musime k nemu ale dokoupit fusak aby nam mimi nezmrzlo. Byla to legrace, jen jsme tak prochazeli obchody se suvenyry a najednou nase znama (zkusena mamina) zahlidla tenhle kocar ve vyloze a hned ze ho musime koupit, ze takova sance podruhe nebude. Chudak manzel ho pak tahl v krabici pres cele mesto.
Dneska jsme byli okouknout co se prodava v detskych second-handech a hned jsme koupili kyblik na pliny, baby vak a backurky s medvidkama ? a to vsechno vybral muj manzel! Uz se vziva do role tatky.
Mejte se a uzivejte co to da.
Pepsi + Pupik 26+6tt

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 14.06.04 21:48

Ahoj spolutehulky ;)!

Mam na vas takovy docela hloupy dotaz: co to vlastne ta ?rychlozavinovacka? je? Jenom deka, do ktere se mimi zabali jako vanocka (levy cip pod zadicka, pak spodek pres nozicky a pravy cip nalevo pod zadicka? Jak to potom ale drzi??? Jsou tam suche zipy v rohu a uprostred zadni casti deky?). A jaky je rozdil v tom, kdyz si na obycejny fleecovy ctverec ty suche zipy nasiju??? Moc pro zavinovani deticek nejsem (tedy spis nejsem zvykla), ale tolik ohlasu na tema rychlozavinovacka ve mne probudilo zajem ;)))!

Jinak jsem si jeste vzpomnela, ze vybornou veci je takove to polohovaci lehatko (na rozdil od autosedacky v nem mimi spi rovne, tudiz v nem muze zustat neomezenou dobu). Ja jsem ocenila, ze Eden mohla byt vsude s nami a ne porad ?zavrena? v postylce. Aktivne se tak odmalicka ucastnila rodinneho zivota, hihi ;). A pouzivame ho doted, je nastavene jako kresilko a Eden se v nem diva na Teletubbies :o))).

Drzim palecky, at vsechny zubni a briskotvrdnouci bolistky brzo preboli!!!
Vase Dita a Snoopinka (25+3tt)

 
Anonymní  15.06.04 00:02

Zuzino: vyfoukla jsi mi můj typ na skvělou zubní pastu. Já už hezkých pár let také nepoužívám nic jiného než Lacalut a mám jich hned celou baterii. Bělící, na citlivé zuby a ještě jednu a nemůžu si je vynachválit.

Pupino: Rychlozavinovačka je opravdu jenom čtverec zateplené látky z našitými suchými zipy a není problém si ji vyrobit doma. Když jsem čekala svoje první mimčo, balení miminek do zavinovačky jsem absolutně odmítala. Dokonce jsem žádnou zavinovačku ani neměla a mrně jsme si z porodnice vezli jenom v dece, ale nakonec jsem si ji stejně pořídila, protože ať chceš nebo ne, miminkům dodává zabalení nebo pevnější zatažení do zavinovačky (včetně ručiček, což vypadá jako mučení) nebo do osušky, pocit bezpečí a o moc klidněji spí, než jenom pod peřinkou. Některým dětem takové svázání do zavinovačky pomůže k tomu aby nerozhazovaly ze spaní ručičkami, což je dost často příčinou toho, že se budí a pláčou. Rychlozavinovačku zatím ještě nemám, ale určitě si ji v nejbližší době pořídím, přestože si myslím, že velká osuška nebo plenka udělá ještě lepší službu, protože jde víc utáhnout než rychlozavinovačka ze které asi ty ručičky budou utíkat =o)))). Ony jsou ty miminka jako Coperfieldové a dostanou se i z utažené plenky.....

 
Bledulka
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 15.06.04 07:32

Ahojka:-) tak mám za sebou ultrazvuk ve 20 týdnu a dopadl dobře:-) To, že necítím pohyby miminka je prý tím, že to je kliďas:-) A ani jsme neviděli co to bude, protože mezi nožičkama byla pupečníková šňura:-) Takže překvapení:-) Mia: S tím srazem v Ostravě je to príma nápad, už si to píšu a určitě se dostavím:-) Jen by bylo dobré vyměnit si ani telefonní číslička, ať si můžeme těsně předtím zavolat, kdyby si něco změnilo. papap Bledulka

 
Anonymní  15.06.04 08:01

ahoj,

tak som 1/2h po zakroku. au au. zubar je dobry, ale moc skuseny - jak na beziacom pase. ten pred tym bol taky mily. nevadi je vonku uvidime ako sa to bude vyvijat. pravdepodobne sa mi to aj tak zapali. takzze sa pripravujem na 2 bolave tyzdne. prezijem. len mam vycitky ze co na to malicky-dufam ze mu to nijak neublizilo, mi je z toho normalne do revu ci je v poriadku. som sice v praci, ale asi pojdem domov. je mi nejak divne.

zuzi, mozeme. tento tyzden to nevyzera nadejne, ale potom ten buduci mozeme.

este som chcela nieco, ale ta bolest mi zatemnuje mozog.

papa
d+b22tt

 
Fanynka1
Stálice 51 příspěvků 15.06.04 09:03

Ahoj těhulky,

můžu se k vám připojit????? Jsem zatím jenom nakukovatelka ale Váš deníček čtu pravidelně a musím říct že mi hodně pomáhá při řešení výbavičky.

Jsme ve 20tt a čekáme dvojčátka, jsou to miminka hodně vytoužená a chtěná. Těhotenství probíhá úplně super, žádné nevolnosti, žádné problémy prostě všechno probíhá krásně.

Chtěla jsem Vás poprosit o radu jestli víte něco o „TVRDNUTÍ BŘÍŠKA“, mě se na to doktor při každé prohlídce ptá, ale já vlastně ani nevím co to má být. Máte prosím nějké informace jak případný problém odhalit nebo řešit.
Děkuji, děkuji moc za jakoukoliv infomraci. Určitě se za vámi přijdu zase podívat a pohlaďte vaše bříška.

Pa Pa Fanynka + brouček a beruška 20tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »